Příčiny svědění a pálení během menstruace

U většiny žen začíná s příchodem kritických dnů obtížné období: bolest v podbřišku, zvýšená chuť k jídlu, podrážděnost, pocení, kožní vyrážky.

Ale svědění během menstruace by mělo dámu upozornit a stát se důvodem pro včasnou návštěvu gynekologa, aby se zjistily příčiny nepohodlí.

Pravidla osobní hygieny během menstruace

Hygiena v kritických dnech si zaslouží určitou pozornost. Hygienická pravidla:

 • během menstruace je zakázáno vykoupat se, je žádoucí teplá sprcha dvakrát denně s použitím mýdla nebo gelu určeného pro intimní hygienu;
 • pohyby ženských rukou, jako je tok vody, by měly být směrovány výhradně zepředu dozadu, čímž se eliminuje riziko infekce na genitáliích z konečníku;
 • je nutné otírat pouze samostatným měkkým hadříkem;
 • sexuální kontakt je přísně zakázán kvůli možnosti infekce proniknout do děložní dutiny;
 • tampony se doporučují používat pouze v prvních dnech menstruace, aby nevyvolávaly suchost vaginálních stěn, podráždění sliznice;
 • tampony znemožňují odtok krve z dělohy, proto gynekologové doporučují jejich výměnu každé dvě hodiny, aby se zabránilo růstu patogenních bakterií;
 • je zakázáno používat tampony pro dámy, které mají jakýkoli infekční a zánětlivý proces.

Hlavní příčiny svědění

Těžké svědění na intimním místě během menstruace může být způsobeno zanedbatelnými důvody, které lze snadno odstranit nebo jsou spíše závažné a vyžadují urgentní léčbu.

Často se nepohodlí projevuje vzácným praním. Krev, která se vylučuje z genitálií, se hromadí na podložce a stává se živnou půdou pro různé mikroorganismy. Existuje tedy vysoká pravděpodobnost vývoje zánětlivého procesu, který se zastaví na konci menstruace a obnovení hormonální rovnováhy..

Pravděpodobná je individuální nesnášenlivost určitého typu vložek nebo tamponů, které žena používá. Pokud máte podezření na tuto možnost, musíte vyměnit hygienické výrobky za jiné a sledovat reakci těla. Pokud však důvod stále není v polštářcích a svědění pokračuje z cyklu na cyklus, pak byste neměli váhat navštívit odborníka, abyste zjistili skrytý zánětlivý proces.

Vnitřní patologie

Svědění v pochvě se obvykle vysvětluje exacerbací latentního onemocnění. Pouze lékař na základě úplného vyšetření těla bude schopen stanovit přesnou diagnózu..

Mezi nejčastější příčiny nepohodlí patří:

 1. Drozd. Onemocnění se projevuje zarudnutím pochvy a bílým sýrovitým výtokem z ní. Toto onemocnění je často fixováno přesně během menstruace kvůli kyselému vaginálnímu prostředí a hormonální nerovnováze způsobené menstruací..
 2. Kolpitida. Z pochvy se uvolňuje šedavě nebo nažloutlá hnisavá tekutina, během menstruace se situace zhoršuje.
 3. Trichomoniasis. Zapáchající výtok žlutozelené barvy je zafixován, zánět vyvolává svědění a pálení, během menstruace se nepohodlí zvyšuje.
 4. Chlamydie. Projevuje se přítomností žlutého výtoku, podráždění, svědění a pálení, otoku stydkých pysků.
 5. Kapavka. Svrbení a pálení během menstruace pochvy a stydkých pysků, bolest při močení jsou charakteristickými příznaky onemocnění.
 6. Bakteriální vaginóza. Typické příznaky: přetrvávající silné svědění v pochvě a stydkých pyskech, výtok s hnilobným zápachem, horečka.
 7. Virový opar. Na stydkých pyskech se tvoří malé bublinky. Neustále svědí a během menstruace se svědění zvyšuje..
 8. Papilomavirus. Ovlivňuje pokožku a sliznice pohlavních orgánů ženy, způsobuje svědění během menstruace.

Jiné nemoci

Kromě infekčních a zánětlivých patologií ženských orgánů může svědění naznačovat přítomnost dalších onemocnění:

 • diabetes mellitus - zvýšení hladiny cukru v moči dráždí sliznici pohlavních orgánů, což způsobuje svědění a pálení, zejména během menstruace;
 • porušení jater;
 • zánětlivé onemocnění ledvin;
 • nerovnováha pohlavních hormonů;
 • onkologické nádory;
 • problémy duševního zdraví u žen.

Onemocnění

Léčba problému by měla být zvolena ošetřujícím gynekologem po stanovení diagnózy. Diagnostika zahrnuje: vizuální vyšetření genitálií, nátěr flóry, v případě potřeby ultrazvuk, kolposkopii a další studie.

 1. U drozdů na konci menstruace se doporučuje užívat antifungální léky.
 2. Trichomoniasis vyžaduje užívání metronidazolu nebo tinidazolu, které ničí patogenní patogeny.
 3. Terapie bakteriální vaginózy se provádí zvýšením imunitních funkcí těla a zvýšením prospěšné flóry pochvy.

Chlamydie, kapavka a další pohlavně přenosné choroby jsou léčeny antibiotiky a imunomodulátory. Svíčky, masti, komplexy vitamínů, fyzioterapie se úspěšně používají.

Prevence nepohodlí v kritických dnech

Abyste předešli svědění a pálení během menstruace, musíte pravidelně přijímat opatření k jejich prevenci..

 1. Pravidelná (dvakrát ročně) návštěva gynekologa zaručuje vyloučení vzniku infekčních a zánětlivých onemocnění oblasti ženských pohlavních orgánů, která způsobují nepohodlí a bolestivost pochvy, pohlavních orgánů.
 2. Používání antikoncepce (kondomů) při pohlavním styku s náhodným partnerem.
 3. Prevence stresových situací. Pokud se jim nelze vyhnout, doporučuje se užívat sedativa..
 4. Ženám se v nepřítomnosti sexuálního partnera doporučuje umýt pouze jednou denně (ráno nebo večer). V opačném případě budou prospěšné bakterie vyplaveny.
 5. Po pohlavním styku by měly být pohlavní orgány okamžitě omyty..
 6. Během kritických dnů je nutné vyměnit vložky každé 3-4 hodiny, i když je množství výtoku velmi malé.
 7. Kalhotky by měly být vybírány v klasickém tvaru a vyrobeny z přírodních tkanin - syntetika není vítána.
 8. Doporučuje se pečlivě přehodnotit životní styl. Zdravé a čerstvé výrobky, vyvážený jídelní lístek, odmítnutí špatných návyků (časté pití, kouření cigaret). Úspora fyzické aktivity je povinná denně.
 9. První příznaky onemocnění jsou důvodem okamžitého odvolání ke gynekologovi a jmenování léčby, klíč k brzkému zotavení z nemoci.

Silné svědění na intimním místě během menstruace by nemělo být léčeno samo o sobě, produktivní je pouze léčba předepsaná lékařem. Samoléčba je přísně zakázána! Problém lze vyvolat z mnoha různých důvodů..

Pokud nepohodlí přetrvává několik menstruačních cyklů, pak nemůžete váhat s návštěvou odborníka. Nedostatečná léčba je hrozbou pro zdraví žen a neschopnost vykonávat reprodukční funkce. Někdy jen jeden příznak pomáhá odhalit vážný problém (nebezpečné onemocnění), který může následně způsobit vážné komplikace, až po onkologii.

Příčiny svědění během menstruace

Menstruační cyklus odráží stav ženského těla. Svědění během menstruace může naznačovat různé infekční procesy. Alergická reakce na použité výrobky osobní hygieny se tedy také projevuje. Pouze lékař může zjistit úplnou příčinu odchylky po komplexním vyšetření. V případě potřeby je předepsána terapie. Přítomnost svědění je také pravděpodobná při nedostatečné osobní hygieně. Pokud se objeví nějaký příznak, první věc, kterou musíte udělat, je požádat o pomoc svého lékaře..

Někdy se během menstruace objeví svědění.

Co je to měsíčně

Menstruace je měsíční proces čištění ženského těla. V této době dochází ke krvácení z pochvy. To naznačuje schopnost dívky rodit děti..
Během menstruace se endometrium odděluje. Jeho zbytky se vylučují z těla spolu s krví. Barva menstruace je jasně šarlatová. Mohou být pozorovány sraženiny. Toto je varianta normy. Menstruace se zastaví pouze během těhotenství a kojení.

Poprvé začíná menstruace ve věku 10-16 let. To naznačuje, že se organismus vytvořil a je připraven se množit. Na nástup menstruace má vliv mnoho faktorů, zejména dědičná predispozice.

Menstruace má řadu příznaků. Mezi příznaky přirozeného procesu patří:

 • pocit tahu v dolní části břicha;
 • otok prsu;
 • zvýšená citlivost prsou;
 • nepohodlí v dolní části zad;
 • nadměrná podrážděnost;
 • zvýšená únava;
Mnoho lidí má během menstruace bolesti v dolní části břicha.
 • pocit tíhy v nohou;
 • silné závratě;
 • apatie;
 • ospalost.

Uvedené značky jsou variantou normy. Příznaky jsou způsobeny hormonálními změnami. Menstruační cyklus se začíná počítat od prvního dne menstruace do prvního dne následujících kritických dnů. Jeho průměrná doba trvání je asi 28 dní. Samotná období trvají 3–7 dní.

Po menarché po dobu asi jednoho roku může být cyklus nestabilní. To je způsobeno skutečností, že tělo se ještě zcela nevytvořilo. Porušení zmizí samo o sobě bez pomoci.

Pravidelnost menstruací můžete sledovat pomocí kalendáře. K tomu budete muset označit dny menstruace a počítat dobu trvání cyklu.

Menstruační cyklus ukazuje stav reprodukčního systému. Jakákoli porušení jsou důvodem k vyhledání pomoci u lékaře, který v případě potřeby předepíše požadovanou léčbu. Patologie jsou obvykle doprovázeny zpožděním nebo jinými dalšími projevy.

Jakékoli nepravidelnosti v menstruačním cyklu vyžadují vyšetření lékařem.

Jak se projevuje kandidóza a trichomoniáza

Mezi nejčastější příčiny příznaků patří kandidóza a trichomoniáza. Charakteristiky nemocí jsou uvedeny v tabulce.

DrozdNejběžnější příčinou svědění v perineu je průběh drozdů nebo, jak se také nazývá, kandidóza. Příznak je v tomto případě doprovázen sýrovým výtokem. Patologie se může projevit přesně během menstruace..
Svědění s drozdem může být nesnesitelné. Z tohoto důvodu je kvalita života ženy výrazně snížena. Neustálé škrábání poškodí sliznice. Dívka má při močení bolest. Stydké pysky oteklé.
TrichomoniasisV tomto případě se příznak stává výrazným ještě před nástupem měsíčního výtoku. Nepohodlí se zhoršuje. Svědění doprovázené intenzivním svěděním.
Před menstruací dojde k velkému vodnatému výboji. Jejich odstín je bílý nebo nažloutlý.

Nemoci je třeba včas odstranit.

Když je svědění příznakem chlamydií a vaginitidy

Chlamydie je onemocnění charakterizované zánětlivým procesem v pochvě. Odchylka se tvoří pod vlivem vitální aktivity chlamydií. Toto onemocnění je nejvýraznější během menstruace. Pohlavní orgány oteklé.

Chlamydie je vážná nemoc

Gonorrheal vaginitida je sexuálně přenosná. V tomto případě se objeví nesnesitelné svědění. Výtok je nažloutlý. Období se zpožďují. Tělesná teplota stoupá a sexuální apetit klesá.

S takovou patologií se může pravidelně objevovat krvavý výtok..

Jak se projevuje vaginóza a herpes

Vaginóza je důsledkem vstupu patogenů do těla. Svědění je doprovázeno výtokem kapaliny. Z pochvy je nepříjemný zápach. V kritické dny se příznaky zesilují.

Příznaky se často stávají výraznějšími při menstruaci na pozadí oparu. S takovou patologií se na genitáliích objevují vyrážky naplněné zakalenou tekutinou..

Jak se projevuje adnexitida a cukrovka

Adnexitida je výsledkem změn přirozené mikroflóry v těle. Vaginální stěny jsou podrážděné. Kromě svědění je pozorováno silné nepohodlí. Tělesná teplota stoupá.

U dívek může nastat svědění při cukrovce

Nejnebezpečnější patologií, která je doprovázena svěděním, je diabetes mellitus. Vaginální sliznice jsou podrážděné. Stydké pysky jsou oteklé.

U cukrovky má žena výraznou žízeň. Zvyšuje se objem moči. Poranění kůže se nehojí dobře.

Když je svědění důsledkem alergií

Svědění je doprovázeno alergickou reakcí na použité výrobky osobní hygieny. Porušení může být vyvoláno:

 • těsnění;
 • tampony;
 • čisticí prostředky pro intimní hygienu.

Příznak se také může projevit při nošení syntetického spodního prádla. Podmínka se vrátí do normálu až poté, co je odstraněna hlavní příčina odchylky.

Toto video vám řekne o příčinách svědění v pochvě:

Co musíme udělat

Pokud se objeví svědění, měla by se zlepšit osobní hygiena. Je lepší vyměnit použité vložky a tampony. Musíte se umýt teplou vodou bez použití chemikálií.

Musíte sledovat svoji pohodu. Doporučuje se také pravidelně měřit tělesnou teplotu. Po skončení menstruace navštivte svého lékaře a promluvte si o všech známkách, které máte. Lékař předepíše požadovaná vyšetření a stanoví diagnózu. Obvykle se ženám doporučuje vaginální výtěr. Dále je krev darována k analýze. V případě potřeby je zvolena léčba.

Svědění před menstruací: co je způsobeno a jak pochopit příčinu

Výtok spolu se svěděním v pochvě je často jasným příznakem genitální infekce..

Exogenní faktory

Svědění v intimní oblasti nastává v důsledku kombinace vnějších a vnitřních faktorů.

Špatné spodní prádlo je častou příčinou svědění. Faktem je, že normální fyziologie ženského těla předpokládá uvolňování určitého množství tekutiny z pochvy během dne. To je nezbytné pro udržení normální mikroflóry a je to často důsledek reprodukčních procesů..

V různých dobách menstruačního cyklu se může množství normálního výtoku lišit. Často vrcholí uprostřed cyklu během ovulace. Pokud v tomto okamžiku žena nosí nekvalitní syntetické spodní prádlo (zejména v horkém počasí), pak nedostatek mikroventilace vytváří příznivé prostředí pro růst patogenní flóry a zvyšuje riziko svědění.

Dalším faktorem při svědění bez výtoku je alergická reakce. Alergie mohou začít v reakci na výrobky pro intimní hygienu, lubrikanty nebo antikoncepci. Reakce se objevuje lokálně, dráždí stydké pysky a majory a způsobuje otoky, zarudnutí a nepohodlí v oblasti kontaktu s alergeny..

Mezi možné příčiny nepohodlí patří také nevhodná intimní hygiena. Například svědění může být způsobeno praním běžným mýdlem (které má poměrně agresivní alkálie), příliš častým nebo vzácným hygienickým procesem (v průměru stačí 1–2krát denně), jakož i použitím polštářků nebo tamponů ze syntetických materiálů.

Svědění může být také vyvoláno nekonvenčním sexem, jako je orální nebo anální sex. Rektum a ústní dutina obsahují bakterie, které mohou při oslabené imunitě na vaginální sliznici způsobit patologickou reakci. Bakterie způsobující nemoci ve vagině nemusí způsobit žádné příznaky, dokud se přirozená flóra nezačne obnovovat na konci cyklu.

Není to tak vzácný případ, že ve vagině zůstane cizí předmět. Nejčastěji je to hygienický tampon (a svědění často nekončí, taková „zapomnětlivost“ může vést k toxickému šoku s fatálním následkem) nebo kondom, který byl volně nošen.

Příčiny problémů v intimní oblasti někdy nejsou tak zjevné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Například svědění před menstruací může mít neurologickou povahu a může se objevit v reakci na stres, hysterii nebo psychózu. Kvůli hormonálním změnám během menopauzy může žena často pociťovat podobné psychické problémy. Pokud tedy nejsou zjevné problémy s genitáliemi, má smysl vyhledat pomoc psychoterapeuta..

Endogenní faktory

Na začátku menstruace imunita klesá, a proto se u některých pacientů vyskytují závažné příznaky PMS. Svědění před menstruací může nastat bez viditelných vnějších faktorů. Jedním z důvodů je snížení ochranných vlastností vaginální sliznice. Nepohodlí může být zvláště výrazné u žen, které prodělaly virovou infekci.

Genitální infekce jsou další pravděpodobné faktory pro svědění. Nesmí způsobovat zjevné příznaky během celého menstruačního cyklu, ale na konci cyklu mohou způsobit svědění a nepohodlí v perineu. Lze také zaznamenat bělavý slizniční výtok. U plísňové infekce získává konzistence sýrový charakter a způsobuje silné pocity svědění.

Intestinální dysbióza může také způsobit svědění a nepohodlí před menstruací. Střevní a vaginální mikroflóra spolu úzce souvisí, proto, pokud je narušena rovnováha bakterií v jednom z gastrointestinálního traktu, může to také ovlivnit zdraví reprodukčního systému..

Helminthická invaze může také vyvolat výtok a nepohodlí. Bez ohledu na lokalizaci hlístů v těle způsobuje poškození parazitickými červy toxikózu, snížení imunity a zvýšení alergických reakcí. To vše se odráží na zdraví reprodukčního systému..

Dalšími příčinami nepohodlí v intimní oblasti jsou systémová somatická onemocnění. Může to být onemocnění jater, diabetes mellitus, gastrointestinální dysfunkce a mnoho dalších důvodů. Jak již bylo uvedeno výše, stav vaginální mikroflóry je velmi citlivý na funkce těla jako celku, proto jejich oslabení z různých důvodů může způsobit problémy v intimní sféře..

Svědění před menstruací významně snižuje sebevědomí ženy, kazí její náladu a intimní život.

Diagnostika

Chcete-li zjistit příčiny onemocnění, musíte kontaktovat svého gynekologa. Lékař předepisuje soubor studií k určení klinického obrazu a působících negativních faktorů:

 • obecné testy krve a moči;
 • test glukózy v krvi;
 • vyšetření vaginálních nátěrů;
 • analýza hladiny pohlavních hormonů;
 • v případě potřeby biopsie s následným cytologickým vyšetřením.

V závislosti na identifikovaném problému se léčba provádí odstraněním původce onemocnění a odstraněním nepříjemných příznaků. K tomu se používají různé léky, čípky, masti, sprchování atd. Kromě toho se provádí výběr a pokyny k provádění pravidelné intimní hygieny..

Gynekolog také doporučuje přehodnotit výběr spodního prádla, normalizovat denní režim a dokonce upravit stravu. Jedním z negativních faktorů může být například ženská konzumace velkého množství potravin obsahujících laktózu..

Před schůzkou s gynekologem se nedoporučuje uchýlit se k lidovým lékům. Časté sprchování může narušit přirozenou mikroflóru pochvy, zhoršit situaci a použití místních antiseptik vám nedovolí získat adekvátní obraz o nemoci během laboratorních testů.

Prevence

Abyste se vyhnuli problémům v intimní sféře, měli byste dodržovat jednoduchá pravidla pro udržení zdraví žen. V první řadě to zahrnuje pravidelné návštěvy gynekologa (minimálně dvakrát ročně jako rutinní vyšetření). Pokud se objeví bolestivé příznaky, měli byste se okamžitě poradit s odborníkem..

Kromě toho byste neměli zapomenout na bariérovou antikoncepci. Tímto způsobem můžete chránit svého partnera před infekcí a zabránit velkému počtu nemocí spojených s reprodukčním systémem..

Pravidelné cvičení (ale ne během menstruace) a plán zdravého spánku mohou pomoci posílit nervový systém a snáze zvládat stres, což negativně ovlivňuje celkové zdraví.

Je také důležité každoročně podstoupit komplexní zkoušku (například odborné zkoušky u zaměstnavatele nebo z vlastní iniciativy). To umožní včasné odhalení systémových onemocnění a pokud nebude vyléčeno, bude minimalizován negativní dopad na tělo..

Je také důležité udržovat pravidelnou hygienu genitálií, aniž byste to přeháněli. Mytí by se mělo provádět alespoň jednou denně (vždy) a také po pohlavním styku nebo během menstruace.

Pálení první den menstruace

Hlavním ukazatelem zdraví ženského reprodukčního systému je pravidelná menstruace bez patologického krvácení a dalších nepříjemných příznaků. Svědění během menstruace naznačuje pravděpodobnost infekce genitálií, problémy v endokrinním systému nebo banální alergii na hygienické výrobky..

Je pocit pálení normální během menstruace

Pokud ženu během období 1-2 nebo více menstruace doprovází nepříjemné svědění a pálení, jedná se o příznaky infekce bakteriemi, houbami a jinými mikroby nebo o zánět pánevních orgánů. Proto se podráždění během menstruace nepovažuje za normu. Výjimkou jsou případy, kdy má žena výrazné příznaky PMS..

Během tohoto období je sliznice genitálií citlivá na vývoj patogenních mikroorganismů. V každém případě po ukončení menstruace 7-10. Den musíte navštívit gynekologa a udělat ultrazvuk.

Pokud je žena ve stavu před menopauzou, svědění a pálení během menstruace se také nepovažuje za patologii. To je reakce těla na nedostatek pohlavních hormonů - estrogenů. Problém je vyřešen další hormonální terapií.

Příčiny svědění během menstruace

Existují vnější a vnitřní důvody pro vznik nepohodlí v genitální oblasti. Vnější se týkají nedostatečné hygieny v kritických dnech, používání nevhodných prostředků péče. Interní se týkají onemocnění vaječníků, dělohy, štítné žlázy, dalších orgánů a systémů těla.

Seznam běžných příčin nepohodlí v kritických dnech:

 • drozd;
 • bakteriální vaginóza;
 • opar;
 • kapavka;
 • chlamydie;
 • trichomoniáza;
 • papilomatózní vulvovaginitida;
 • adnexitida.

Podobné příznaky se vyskytují u žen trpících:

 • onemocnění jater;
 • diabetes mellitus;
 • nervové poruchy;
 • sklon k alergickým reakcím.

Pouze lékař může porozumět důvodům pocitu pálení během menstruace a předepsat léčbu..

Drozd

Je to plísňová infekce vaginální sliznice, která způsobuje nepříjemné svědění a pálení během menstruace. Nejčastěji se nepohodlí objevuje 1-2 dny před kritickými dny a je doprovázeno výtokem bílé nebo šedavé barvy, v konzistenci, připomínající tvaroh. Pokud nedojde k léčbě, drozd se rychle změní na chronickou formu s recidivami 4-5krát ročně.

Trichomoniasis

Příznaky lézí Trichomonas se objevují také v předvečer menstruace. Kromě nesnesitelného svědění se objevuje podráždění, výtok je vodnatý nebo žlutozelený, často pěnově bílý s nepříjemným zápachem. Příznaky po menstruaci ustupují. Toto onemocnění je plné patologií děložního čípku bez léčby.

Chlamydie

Příznaky chlamydiové infekce se objevují také před nástupem menstruace a jsou mírné. Žena cítí vzácné záchvaty pálení, které spojuje s nedostatečnou hygienou. Během kritických dnů se příznaky zesilují, vaginální výtok se zbarví žlutě a připomíná hnis. Žena pozoruje otoky a záněty stydkých pysků. Po menstruaci se nepohodlí může zhoršit.

Gonorrheal vaginitida

Vážné onemocnění, které vyžaduje rychlou diagnostiku a léčbu. Pocit pálení v pochvě během menstruace a nepohodlí při močení jsou hlavními příznaky onemocnění. Den předem navíc žena pozoruje žlutý výtok. Možná zvýšená tělesná teplota a snížená sexuální touha.

Prodloužený průběh onemocnění je indikován selháním menstruačního cyklu nebo špinením mezi obdobími..

Bakteriální vaginóza

Toto onemocnění je způsobeno mikroorganismy normální mikroflóry pochvy - gardnerella. Pokud je narušena kyselost pochvy, zvyšuje se jejich růst a současně se zvyšuje počet dalších patologických mikrobů. Výsledkem je, že žena má hojný výtok s vůní „ryb“, svěděním a nepohodlí v dolní části břicha. Pokud stav není lékařsky upraven, rovnováha mikroflóry se posune směrem k patogenním, výtok zezelená, což naznačuje přidání bakteriální infekce. V tomto případě svědění a pálení ženu neustále trápí..

Herpetický zánět

Svědění a pálení v intimní oblasti během menstruace s oparem jsou slabé. Hlavním příznakem onemocnění je vyrážka v genitální oblasti ve formě bublin naplněných tekutinou. K relapsu onemocnění dochází nejčastěji v období menstruačního krvácení a prochází 5-7 dny cyklu. Toto onemocnění je obtížné léčit, proto je důležité nenechat poklesnout obranyschopnost těla. Aby se zabránilo opětovnému výskytu oparu na sliznici.

Papilomatózní vulvovaginitida

Nemoc zřídka způsobuje nepohodlí v intimní oblasti. Jeho hlavním rysem jsou kondylomy různých tvarů a velikostí. Virus papilomu je považován za nejnebezpečnější z hlediska vývoje onkologických procesů v ženském reprodukčním systému..

Chronická adnexitida

Jedná se o zánětlivé onemocnění, které napadá děložní přívěsky. Kromě svědění a pálení druhý den menstruace a následující dny cyklu žena pociťuje nepohodlí a napětí v dolní části břicha. Ve vzácných případech je možné zvýšení tělesné teploty a snížení libida. Důvodem pocitu pálení je porušení normálního pH pochvy, proto výtok dráždí jeho sliznici a vyvolává zánět.

Cukrovka

Na onemocnění lze podezření z několika důvodů, včetně systematického svědění v genitální oblasti. Pokud žena pozoruje zvýšené močení, záchvaty žízně, je často nemocná, trpí chronickým drozdem - je čas provést test na hladinu cukru v krvi. Přebytek glukózy v krvi naznačuje přítomnost jejího vysokého množství v moči, což vyvolává svědění v oblasti stydkých pysků a vstupu do pochvy.

Nemoc jater

Pokud je pocit pálení vulvální sliznice během menstruace doprovázen bolestí v pravém hypochondriu, averzí k tučným jídlům a snížením chuti k jídlu, jedná se o příznaky onemocnění jater, například cholecystitidu nebo hepatitidu. Žena pozoruje silnější než obvykle menstruaci a krvácení z dásní. Hepatitida se také projevuje jako zežloutnutí kůže nebo očního bělma.

Alergie na výrobky osobní péče

Alergie se projevuje pálením v pochvě druhý den menstruace. To naznačuje nesnášenlivost hygienických vložek nebo tamponů, respektive jejich součástí. Odmítnutí těchto hygienických výrobků nebo změna výrobce pomohou vyloučit alergie. Příznaky alergie můžete minimalizovat častější výměnou vložek a tamponů, mytím teplou vodou bez mýdla nebo jinými prostředky.

Nemoci nervového systému

Obecná podrážděnost nebo naopak ospalost a emocionalita často ovlivňují reprodukční systém ženy. Svrbení se objevuje během menstruace, problémy s močením. Žena nespí dobře, neadekvátně reaguje na cizí zvuky a lidi, s nimiž komunikuje.

Co dělat

Při prvních příznacích svědění a pálení během menstruace musíte posílit hygienu a vyměnit použité tampony a vložky. Omyjí se pouze teplou vodou bez chemikálií několikrát denně.

Pečlivě také sledují zdravotní stav, měří tělesnou teplotu. Ráno můžete podstoupit test hladiny cukru v krvi nalačno.

7. - 10. den cyklu je navštíven gynekolog, kterému je vysvětlen důvod návštěvy, jsou odebírány nátěry na mikroflóru a cytologii. V případě potřeby lékař předepíše další vyšetření, včetně ultrazvukového vyšetření. Nemůžete čekat na další cyklus a opakování nebo zhoršení stavu. Čím dříve je problém identifikován, tím snazší je jej vyřešit..

Závěr

Svědění během menstruace je jedním z příznaků infekce pohlavně přenosnými infekcemi nebo chorobami vnitřních orgánů. Sledování zdravotního stavu umožní lékaři jasně popsat obraz nemoci a identifikovat příčinu vývoje. Je nutná návštěva gynekologa.

Bolestivé svědění během menstruace: hlavní příčiny a způsoby jejich odstranění

Každý měsíc každá žena v reprodukčním věku prochází menstruací, což může způsobit mnoho problémů s blahobytem. Mezi nimi: bolest dělohy, mírná slabost, mírná nevolnost. Nejvíce však trpí ženy, u nichž jsou negativní projevy doprovázeny silným podrážděním ve vaginální oblasti. Co způsobuje nesnesitelné svědění a bolestivé pálení během menstruace? Jak se zbavit neustálého pocitu nepohodlí?

Plýtvání svěděním během menstruace: vnější příčiny

 • Zanedbání pravidel péče o tělo.
 • Občasné změny v produktech absorpce krve.
 • Přecitlivělost na hygienické výrobky.

Pokud je svědění v intimní oblasti během menstruace způsobeno vlivem vnějších faktorů, pomáhají následující neléková opatření:

 • nosit bavlněné spodní prádlo;
 • důkladné čisticí postupy;
 • častá výměna vložek a tamponů;
 • použití speciálních intimních gelů;
 • odmítnutí navštívit bazén nebo pláž;
 • pomocí sprchy místo vany.

Pokud svědění v intimní oblasti během menstruace obtěžuje kvůli vnějším faktorům, pak v důsledku jejich eliminace nepříjemnost okamžitě zmizí.

Podle vědců jsou kromě vnějších vlivů viníky dráždění genitální sliznice také vaginální nervová vlákna, která se mohou ve zvláštní dny zapálit. Je také možné, že intimní místo svědí během menstruace v důsledku neidentifikovaných procesů v těle.

Vnitřní motivy nepohodlí

Svědění během menstruace, vyvolané patologickými změnami, nesnesitelné a tvrdohlavé. Je nemožné se ho zbavit pomocí pečlivé hygieny. Nepříznivé faktory zahrnují následující infekce a bolestivé abnormality těla.

Kandidóza

Pocit nepohodlí vyvolává drozd. K podráždění pokožky dochází na pozadí specifických sekretů ve formě tvarohu. Když patologie postupuje, nepohodlí se stává nesnesitelným. Trvalé poškození jemné oblasti vede k poškození sliznice. Při močení bolesti trápí stydké pysky.

Trichomoniasis

U tohoto onemocnění dochází ještě před „kritickými dny“ k podráždění v intimní zóně způsobenému vodnatým nažloutlým nebo nazelenalým výtokem. S nástupem menstruace se nepohodlí zvyšuje. K pocitu tepla se připojuje silný pocit pálení.

Kolpitida

Toto onemocnění je charakterizováno přítomností hnisavého výtoku. Na těsnění lze snadno detekovat šedavé nebo slabě žluté příznaky patologického procesu. Během menstruace dochází k exacerbaci.

Chlamydie

V tomto případě je přítomno mírné podráždění kůže bez ohledu na menstruaci a poté se zvyšuje na pozadí. Kromě toho se zjistí výtok špinavé barvy, objeví se otoky, bolestivost genitálií.

Gonorrheal vaginitida

Menstruace s takovou patologií začíná dříve nebo později, doprovázená nesnesitelným podrážděním, zvýšenou tělesnou teplotou, nedostatkem libida.

Bakteriální vaginóza

Toto onemocnění je způsobeno gardnerellou. K aktivaci bakterií dochází na pozadí změněné mikroflóry pochvy. Vyskytuje se vodnatý výtok s rybím zápachem, který se v kritických dnech výrazně zvyšuje.

Herpetická léze

Intracelulární parazit vyvolává relaps onemocnění přesně během menstruace. Podráždění kůže je doprovázeno výskytem vředů s tekutinou na genitáliích. Tyto bubliny bolestivě svědí.

Vulvovaginitida

Nepříjemné pocity vyvolané papilomavirem se stávají zvláště výraznými během menstruace. Novotvary dráždí jemnou pokožku na delikátním místě.

Chronická adnexitida

Na pozadí zánětu vaječníků si žena stěžuje na negativní pocity v oblasti genitálií, bolestivost v dolní části břicha, snížené libido, horečka.

Abnormality jater

S nástupem menstruace se u některých žen objevují zvýšené známky zánětu jater nebo žlučníku. Na pozadí takových exacerbací se v jemné zóně objevují bolestivé pocity. Jsou doprovázeny bolestivými bolestmi pod pravým žebrem..

Cukrovka

Moč bohatá na glukózu dráždí jemnou sliznici genitálií. Endokrinologické onemocnění je charakterizováno žízeň, zvýšení objemu tekutiny vylučované ledvinami. S cukrovkou svědí nejen citlivá oblast, ale celé tělo.

Neurologické abnormality

Při poškození nervových struktur jsou kromě podráždění sliznice zaznamenány následující další příznaky: podezíravost a úzkost, hněv, poruchy spánku, halucinace, nepohodlí ze zvukových a světelných podnětů.

Svědění pochvy, vyvolané stresujícími faktory, znepokojuje ženy pouze večer, zbytek dne se neobjeví.

Důležité! Bez pomoci odborníka nebude možné odhalit latentní onemocnění, při kterém se na pozadí příští menstruace na citlivém místě znovu objeví svědění. Pouze lékař může určit hlavní příčinu onemocnění a doporučit účinnou léčbu..

Jaké jsou metody zbavení se nemoci

Se zvýšenou odolností těla vůči složkám tamponů a vložek nepříjemné pocity, které vznikají výhradně během menstruace, okamžitě zmizí po skončení „kritických dnů“ nebo při přechodu na kalhotkové vložky. Pomáhá nákup hygienických výrobků od známějšího výrobce. Doporučuje se používat hypoalergenní výrobky bez aromatických přísad.

U potravinových alergií jsou ze stravy vyloučeny cukrovinky, pečivo, alkohol, citrusové plody, mořské plody a arašídy. Aby se obnovila vaginální mikroflóra, do stravy se přidává velké množství fermentovaných mléčných výrobků..

Lékařské ošetření závisí pouze na hlavní příčině onemocnění. Léky jsou předepisovány s ohledem na zanedbání nemoci, formu jejího průběhu. Používá se topická, orální nebo injekční terapie. K odstranění diabetes mellitus se zkoumá krevní test.

Hlavní typy terapeutické léčby

 • Kolpitida je eliminována antibakteriálními, dezinfekčními, protizánětlivými léky.
 • Drozd se bojí antifungálních látek.
 • Chcete-li zvýšit vnitřní síly těla, užívejte komplexy vitamínů, imunomodulátory.
 • Genitální herpes se vyčistí antivirotiky.
 • U patologických stavů dělohy a vaječníků je nutná komplexní léčba, včetně antibiotik, analgetik a protizánětlivých léků. Další fyzioterapeutická léčba je předepsána podle indikací.
 • Erozivní změny v děložním čípku jsou eliminovány kauterizací.
 • U alergií jsou indikovány antihistaminika..
 • Pro hygienické čištění vnějších pohlavních orgánů použijte heřmánkový vývar.

Když během příští menstruace bolestivé svědění uběhlo tak spontánně, jak se objevilo, nebojte se příliš. Pokud se však nepříjemné jevy stanou pravidelnými, je nutné hledat jejich příčinu. Medicína považuje nesnesitelné svědění během každé následující menstruace za živý indikátor skrytého procesu vyvolaného cizím organismem. Proto je nutná návštěva lékaře. Navštívit odborníka až po dokončení „kritických dnů“.

Proč se svědění vyskytuje během menstruace

Některé ženy si stěžují na svědění během menstruace v oblasti třísla. Příznak je dočasný nebo trvalý. Někdy příznak způsobuje mírné nepohodlí, v jiných případech dokonce vede k bolesti a vyžaduje okamžitou léčbu.

Materiál článku popisuje příčiny nepříjemných příznaků v období kritických dnů a vysvětluje, co dělat a jak řešit nepohodlí..

Vnější dráždivé látky vyvolávající svědění během menstruace

Názor, že příčiny svědění během menstruace jsou spojeny pouze s infekčními a hormonálními chorobami, je mylný.

Vnější faktory, které způsobují nepohodlí třísla, jsou:

 • nesprávný přístup k hygienickým postupům během menstruace;
 • dlouhodobé nošení polštářků;
 • individuální nesnášenlivost použitých hygienických výrobků;
 • nosit syntetické spodní prádlo.

Pokud jsou příčinou nepříjemného stavu vnější faktory, pomůže vám jeden z níže popsaných tipů zbavit se podráždění..

Hygiena během menstruace

Aby svědění po menstruaci a během kritických dnů nezpůsobovalo nepříjemnosti, musíte dodržovat přísná pravidla intimní hygieny:

 1. Místo koupele se musíte osprchovat, abyste zabránili infekci reprodukčního systému.
 2. Při mytí nasměrujte vodu a pohybujte rukou zepředu dozadu - aby infekce z oblasti konečníku nevnikla do pochvy.
 3. Chcete-li otřít oblast rozkroku, vyberte samostatný ručník s měkkými štětinami.
 4. Doporučuje se vzdát se pohlavního styku, protože v období oslabené imunity je snazší zachytit infekční onemocnění.
 5. Nepoužívejte tampony bez dostatečných informací o pravidlech jejich používání. Doporučuje se měnit tampony každé 2 hodiny. Dlouhodobé používání tamponů vede k podráždění sliznic a vytváří prostředí vhodné pro růst mikrobů. Za přítomnosti infekčních patologií je užívání drogy zakázáno.
 6. Musíte se pravidelně a důkladně umýt, používat speciální prostředky pro intimní hygienu. Vyvarujte se kontaktu se sliznicemi.
 7. Mělo by se nosit pouze bavlněné spodní prádlo. S výběrem spodního prádla to musíte myslet vážně. Tkanina by měla být přirozená a tvar kalhotek by měl být správný.
 8. Nezapomeňte vyměnit těsnění každé 4 hodiny, i když produkt stále není úplně nasycený.
 9. Během regulačního období se nedoporučuje plavat v bazénu a na otevřených vodách.

Pokud navzdory dodržování hygienických norem po menstruaci stále svědí intimní místo, důvod nespočívá ve vnějších faktorech. V tomto případě je lepší se poradit s gynekologem, protože pravděpodobnost infekčních onemocnění je vysoká..

Nemoci způsobující svědění

Když se svědění a pálení objevily během a po menstruaci, existuje vysoká pravděpodobnost patologických abnormalit. Nepohodlí vzniká náhle, přináší vážné nepohodlí a nezmizí.

Bylo zjištěno obrovské množství nemocí, které mohou vyvolat výskyt svědění v oblasti bikin:

Vaginální kandidóza

Jiným názvem této choroby je drozd. Vypouštění tvarohové konzistence může způsobit podráždění. Nedostatek terapie a progrese onemocnění vede ke zvýšenému nepohodlí. Neustálý vliv sekrecí na oblast rozkroku dráždí sliznici. Žena zažívá hořící bolest a otok stydkých pysků.

Trichomoniasis

Patologický příznak je způsoben zelenožlutým výtokem vodnaté struktury. Působí rušivě během celého menstruačního cyklu, během krvácení však silněji dráždí vaginální sliznice. Pocity jsou doprovázeny teplem a pálením v oblasti rozkroku.

Kolpitida

Výtok z intimních partií se stává hnisavý. Mohou být snadno spatřeny kvůli jejich neobvyklému šedavě žlutému odstínu. Během menstruace se zvyšuje účinek hlenu na třísla..

Chlamydie

K onemocnění dochází v důsledku infekce těla chlamydií. Patologie pacienta neustále obtěžuje, během menstruace se však zesiluje svědění a pálení. Doprovodné příznaky: objeví se šedivý hlen, otok, bolest v perineu.

Vaginitis gonorrheal typu

Je charakterizována odchylkami nástupu menstruace od předpokládaného času, podrážděnými sliznicemi, hypertermií, nízkým libidem.

Vaginóza způsobená bakteriální infekcí

Patologie je vyvolána gardnerellou. Během menstruace se mění vaginální mikroflóra a bakterie se aktivují. Výtok přebírá rybí zápach a vodnatou strukturu, svědí v rozkroku.

Opar

Virus parazitující uvnitř buněk způsobuje zhoršení onemocnění ve dnech menstruace v důsledku snížení imunity. Kromě svědění v intimní oblasti po menstruaci se žena obává malých vředů na stěnách stydkých pysků, naplněných tekutinou.

Vulvovaginitida

Vyvíjí se v důsledku papilomaviru a je charakterizován tvorbou boulí na kůži, což zvyšuje podrážděnost a svědění v perineu.

Chronická adnexitida

Příčinou patologie jsou zánětlivé procesy ve vaječnících. Vyznačuje se nepohodlí v jemné oblasti, nedostatkem libida, křečemi v dolní části břicha, hypertermií.

Patologie jater

Menstruace způsobuje exacerbace onemocnění jater a onemocnění žlučníku. Výsledkem je, že dívka trpí syndromem svědění a bolestivé bolesti pod žebry na pravé straně..

Rozvoj diabetes mellitus

Jelikož je obsah glukózy v moči velmi nadhodnocen, její vylučování negativně ovlivňuje vnější pohlavní orgány. Pacient zaznamenává neustálou žízeň, časté močení, nepřiměřené svědění po celém těle.

Nemoci neurologického typu

Během menstruace trpí dívka nepohodlí ve slabinách, náhlé změny nálady a slzavosti, problémy se spánkem, bolesti hlavy v jasném světle nebo hlasité zvuky. Silné svědění na intimním místě během menstruace v důsledku stresu se projevuje večer.

Obecná pravidla zacházení

Pokud zjistíte jakékoli nepohodlí, určitě navštivte svého lékaře. Zjistěte, zda si během menstruace můžete udělat nátěr, z článku na odkazu.

Pocit pálení během menstruace se léčí různě v závislosti na diagnóze. Neměli byste se zapojit do autoterapie - pouze lékař je schopen určit, proč došlo k svědění, a předepsat správnou léčbu.

Pokud je příčinou nepohodlí houba (drozd), lékař předepíše antifungální látky. Svědění trichomoniázou je také léčeno léky. A zbavují se kolpitidy neustálou dezinfekcí postižených oblastí..

K dosažení maximálního účinku by měla být terapie komplexní. Kromě konkrétních léků odborník předepisuje:

 • užívání antibakteriálních léků;
 • použití komplexu vitamínů a minerálů;
 • po dietě nebo vyvážené stravě.

Záněty a nachlazení pochvy vyžadují dlouhou rehabilitační dobu. Po odstranění svědění a dalších příznaků musí pacient podstoupit řadu procedur, včetně:

 1. Fyzioterapeutický účinek.
 2. Léčivé bahno.
 3. Zahřívání.

Preventivní opatření

Abyste zabránili podráždění během menstruace, je vhodné dodržovat jednoduchá preventivní pravidla. Některá z níže popsaných opatření mohou také pomoci zmírnit příznaky a snížit nepohodlí..

Preventivní funkce během a před menstruací zahrnují:

 1. Nepoškrábejte perineum, a to ani při silném svědění.
 2. Pravidelné návštěvy gynekologa - jednou za 6 měsíců, pomohou předem identifikovat infekční onemocnění pohlavních orgánů a zahájit léčbu včas.
 3. Antikoncepční použití k prevenci infekce pohlavně přenosnými chorobami.
 4. Vyhýbání se stresu nebo užívání sedativ.
 5. Během období bez pohlaví stačí umýt jednou denně, pak zůstanou prospěšné mikroorganismy. Po pohlavním styku je praní povinné.
 6. Měli byste vést zdravý životní styl a jíst správně. Jídlo by mělo být čerstvé a vyvážené. Je vhodné odstranit ze stravy škodlivé potraviny. Závislost na alkoholu a kouření se nedoporučuje. Naopak se doporučuje pravidelné cvičení..

Pokud se ve dnech menstruace nebo po regulaci vyskytne nepohodlí, je nutné brát hygienická pravidla vážně. V situacích, kdy se příznak nadále obtěžuje, je důležité okamžitě vyhledat pomoc od gynekologa, zjistit příčinu svědění během menstruace a zahájit léčbu včas..

Proč se svědění objevuje během menstruace nebo po menstruaci

Kritické dny nejsou pro žádnou ženu příjemným zážitkem. Pokud se však ke menstruaci připojí také svědění v pochvě a pocit pálení, pak se pocity nepohodlí zvýší. To není normální a nejpravděpodobnější nepohodlí naznačuje nějaký druh nemoci.

A i když toto nepohodlí není smrtelné, může kazit kvalitu života každé ženě. Takže pokud zjistíte takové nepříjemné příznaky, jako je svědění na citlivém místě, měli byste namířit nohy směrem ke gynekologovi. Můžeme vám jen říct, jaká rizika takový příznak skrývá a proč se svědění vyskytuje během menstruace nebo po skončení krvavého výtoku.

Příznaky manifestace

Svědění se týká přirozených projevů těla na jakékoli dráždivé látky. Téměř každá žena čelila tak nepříjemnému okamžiku svého života. Ale jakýkoli projev pálení a svědění během menstruace nebo po nich vyžaduje zvláštní pozornost..

Někdy, aby se zabránilo nepohodlí při svědění v genitální oblasti a svědění, stačí vyměnit spodní prádlo ze syntetických tkanin za přírodní.

Chcete-li zjistit příčinu těchto pocitů, měli byste věnovat pozornost dalším příznakům, které se objevují spolu se svěděním:

 • „kauzální místo“ svědí jen večer, neprojevuje se odpoledne nebo ráno;
 • svědění během menstruace je doprovázeno zvýšením tělesné teploty;
 • kromě pálení bolí dolní část břicha;
 • před menstruací se kromě svědění a pálení objeví malý krvavý výtok;
 • svědění nejen v oblasti genitálií, ale celého těla;
 • upřímné pocity jsou doprovázeny škrty v žaludku.

Tyto příznaky naznačují nemoci, které nejsou vždy spojeny s genitáliemi. Ačkoli genitální onemocnění také způsobují svědění, pocit pálení na intimním místě.

Důvodem mohou být nemoci, jako jsou:

 • cystitida;
 • nádorové formace;
 • cukrovka;
 • výhřez dělohy;
 • eroze děložního čípku;
 • zácpa;
 • hemoroidy;
 • pedikulóza.

Svrbení nemusí vždy znamenat problém. Pokud jsou takové nepříjemnosti mírné a krátkodobé, příliš si nedělejte starosti.

Pokud je však svědění silné, trvá dlouhou dobu a navíc je častým výskytem - je to jasný příznak onemocnění.

Vnější faktory vlivu

Paradoxně, spodní prádlo je často příčinou svědění. Proč? A všechno je jednoduché: mladé dámy ve snaze o krásu a sexualitu upřednostňují spodní prádlo vyrobené ze syntetických tkanin a přírodní blednou do pozadí. A syntetika neumožňuje svým vlastnostem procházet vzduchem a vlhkostí..

Ženský reprodukční systém je navržen tak, aby se vaginální výtok mohl objevit a zmizet navzdory menstruačnímu cyklu. Všechny sekrece tak zůstávají uvnitř prádla a vytvářejí pohodlné podmínky pro reprodukci patogenní mikroflóry.

Nejčastěji je krajkové spodní prádlo vyrobeno ze syntetiky a všechny dívky chtějí vypadat krásně. Pokud se nemůžete obejít bez zdraví škodlivé „krásy“, je lepší střídat syntetické a přírodní spodní prádlo.

Vnější příčiny projevů svědění v perineu:

 • Alergická reakce. Může se vyskytnout na jakýchkoli pomocných prostředcích: tampony, kondomy, vložky. Alergie se projevuje několik dní po použití produktu. Intimní místo zároveň velmi svědí, stydké pysky bobtnají a mohou se na nich objevit mikrotrhlinky. Nejlepší způsob, jak problém vyřešit, je zbavit se vnějšího alergenu..
 • Hygiena. Možná se někomu může zdát následující důvod nereálný, ale také se to stává. To je špatná hygiena stydkých pysků. Stojí za to provádět postup dvakrát denně pomocí speciálních prostředků pro intimní hygienu nebo dětské mýdlo. Nadměrné úsilí o čistotu může navíc vést k vaginální suchosti, svědění. Zde je lepší dodržovat opatření, plus - správně se umýt: od pochvy po konečník a ne naopak.
 • Stres. Svědění během menstruace může být po běžném stresu, tzv. Neurotickém svědění a pálení. V tomto případě je předepsán klid.

Vnitřní faktory způsobující svědění

Příčinou svědění během menstruace nebo v jakémkoli jiném období menstruačního cyklu mohou být často různá onemocnění..

Někdy tyto nemoci nijak nesouvisí s genitáliemi, ale cítí se právě na tomto místě. V tomto případě je důležité nepoužívat samoléčbu, ale zjistit důvod od odborníka, který diagnostikuje a předepíše léčbu.

Babiččino recepty nebo pilulky, které si žena předepisuje, mohou jen ublížit. V nejlepším případě taková léčba na chvíli odstraní příznaky, ale nemoc nevyléčí..

Nemoci, které způsobují svědění genitálií:

 • Kandidóza. Svědění během menstruace je nejčastěji způsobeno drozdem. Kromě toho se ke svědění přidává pálení, bolestivé močení, sýrový výtok a otok stydkých pysků. Zde přijdou na pomoc antifungální léky, které lze zakoupit v lékárně. Je však lepší použít nástroj po konzultaci s lékařem..
 • Sexuálně přenosné infekce. Často v tom může spočívat problém svědění. Chlamydie, ureaplasma, mykoplazma - to není celý seznam nemocí, které mohou způsobit nepohodlí na citlivém místě. A pokud je onemocnění vážnější - opar, kapavka, trichomoniáza - pak budou příznaky vážné. To zahrnuje: otok intimních rtů, krvavý výtok s vůní, silné svědění. A během období kritických dnů se to všechno opakovaně zvyšuje. Proč? V premenstruačním období oslabuje imunita žen a zhoršuje se všechno špatné. Tento problém lze řešit pouze společně s gynekologem..
 • Vaginóza. Další příčinou svědění během menstruace může být vaginální dysbióza. Toto onemocnění se objevuje v důsledku bakterie gardnerella, po její aktivaci se rovnováha mikroflóry změní, což způsobí svědění. Kromě indikovaného příznaku, u bakteriální vaginózy, dochází k vodnatému výtoku s nepříjemným „rybím“ zápachem a během kritických dnů se vůně ještě zesiluje.
 • Vulvovaginitida. Onemocnění je způsobeno lidským papilomavirem. To se neliší ve výrazných symptomech, ale přítomný je pocit svědění.
 • Chronická adnexitida. V kritických dnech se mění složka pH pochvy a při adnexitidě to způsobuje podráždění vaginální stěny a z toho svědí intimní oblast ženy. Navíc s tímto onemocněním může dívka cítit periodickou bolest v dolní části břicha, libido klesá, zřídka - zvýšená tělesná teplota.
 • Diabetes mellitus může způsobit vaginální svědění. Moč obsahuje vysoký obsah glukózy, která dráždí intimní rty a vaginální sliznici. Kromě toho může nastat častá touha jít do maličkosti.
 • Chronická cholestecystitida, hepatitida během menstruace se zhoršuje a způsobuje svědění ženských orgánů. Zde jsou doprovodné příznaky: tupá bolest, tíže v boku pravého hypochondria, silná menstruace, časté krvácení dásní, snížená chuť k jídlu, zřídka žlutá kůže, oční bělma atd..

V každém případě, pokud je svědění během menstruace nebo po ní způsobeno chronickými nemocemi nebo nově získanými nemocemi, nejlepší léčbou by bylo vyhledat odborníka. Pouze tam je možné zjistit přesnou příčinu problému a kvalifikovaně jej odstranit..

Stává se, že při pravidelném užívání antikoncepčních tablet žena nemá menstruaci. Je přirozené, že první myšlenkou je nechtěné těhotenství. Je normální, že sexuálně aktivní ženy oddalují menstruaci při užívání perorálních kontraceptiv (amenorea).