Janine. Recenze

Celkem příspěvků: 5056

02.24.2011, Svetlana
Evgenia, dovolte mi položit vám ještě jednu otázku.
Užívám Janine kvůli adenomyóze. Pokud menstruace na pozadí Janine začíná hnědým výtokem, může to být normální nebo to může být známka „exacerbace“ adenomyózy?

02.24.2011, Svetlana
Eugene, vysvětli mi, s čím by tato situace mohla souviset:
Janine užívám 7 měsíců s cílem „zabránit léčbě adenomyózy“. Prvních 5 měsíců přijetí bylo vše normální, ale šestý a sedmý měsíc období menstruace začíná asi 18. den užívání Janine, tj. když jsou v balení ještě 3 tablety. Může to být „exacerbace“ adenomyózy?

02.24.2011, Evgeniya34
Svetlano, začněme tím, že Janine neléčí endometriózu, ale pouze brání jejímu dalšímu šíření. Za druhé, špinění (pamatující si základy gynekologie) na začátku cyklu je nedostatek estrogenu, na konci cyklu je nedostatek gestagenu. Jasně vysvětleno? V Zhanině je gestagenní složkou dienogest, který vám nyní začíná trochu chybět, aby se udrželo endometrium, takže „mazanice“ prorazí. Osobně tímto „kouzlem“ čas od času trpím, buď 10 až 14 tabletkami, nebo na konci cyklu. Proto by toto mazání nemělo být považováno za exacerbaci endometriózy (adenomyózy).Jedná se o tuto situaci, existuje několik východisek:
1. Pokud toto mazlení kazí kvalitu života, zuří a otráví život)), pak musíte jít k lékaři a stěžovat si, požádat o změnu COC na jiný, s jiným gestagenem, například Yarina.
2. Můžete pít kopřivu nebo Dicinon, je to hemostatikum.
3. Můžete nechat vše tak, jak je, a dále pozorovat, protože tento jev se často vyskytuje u pacientů s myomy, adenomyózou, hypotyreózou, obezitou nebo nedostatkem hmotnosti, stejně jako se stresem, infekčními chorobami nebo při užívání jiných léků společně..
Osobně nechci Janine měnit, protože je „zlatým standardem“ v léčbě adenomyózy, ale mazancem. no, nepříjemné ano. Piju kopřivy a používám deníky. Něco takového. Vyberte si, co se vám líbí!

25. 2. 2011, Svetlana
Eugene, moc děkuji za odpověď na mou otázku a obecně za provedení „vzdělávací“ práce na tomto fóru.
Pochopil jsem správně, že červené i hnědé mazanice jsou pro ženy docela přijatelné, a to nejen v prvních měsících přijetí?
Janine inhibuje vývoj adenomyózy, proto toto mazání na konci cyklu není známkou adenomyózy, ale známkou nedostatku hormonu progestogenu?

25. 2. 2011, Evgeniya34
Svetlano, jsem ráda, když se mi podaří nějak vrhnout světlo a alespoň trochu zmírnit tvé starosti. Je pravda, že se snažím! Jen si pamatuji, jak jsem sám vynechal radu. Stalo se, že moji přátelé, ženy, kteří užívali OK, neměli žádné problémy a vedlejší účinky, ale zjevně jsem doplnil těch 5% žen, které mají nuance))

Při zodpovězení vašich otázek bych chtěl zdůraznit, že problém, ke kterému dochází na pozadí užívání Zhaninu po období adaptace, není konečným snem, ale není důvodem k panice, obavám a stažení drogy. Je důležité si uvědomit, že moderní léky se nenazývají nízkými dávkami nebo mikrodávkami pro nic za nic. protože to předpokládá, že budou mít dávku hormonů zjevně nižší než naše vlastní. Méně dávky znamená menší negativní dopad na tělo, ale také více vedlejších účinků kvůli rozdílu s přirozenou úrovní. S tím je to jasné?

Janine každý den uměle „zavádí“ stejnou dávku hormonů do těla. Abychom se vyhnuli špičce uprostřed cyklu, tedy to, co se považuje za ovulaci. Aby tyto přepětí nebyly, aby endometrioidní ložiska „neradovala se a netřela si ruce“, je nám přiřazena Janine. A mazanice na konci vašeho cyklu je prostě nedostatek gestagenu. Možná to nebude každý cyklus, bohužel to mám pokaždé.
Svou adenomyózu můžete kontrolovat jednou za tři měsíce, 5. až 7. den cyklu, ultrazvukem podle tloušťky M-echa. S každým novým balíčkem se bude ztenčovat a ztenčovat, proto nedochází k žádným nalévacím obdobím. Není co nalít!
A je to.

25. 2. 2011, Nyurochka
Ahoj Evgeniya. Je mi 30 let. Vysvětlete, prosím, jak rozumět vašim výrazům:
„Janine NEZLÉČÍ endometriózu“ a cituji „Nechci Janine měnit, protože je„ zlatým standardem pro LÉČBU adenomyózy “? Jsou endometrióza a adenomyóza různá onemocnění? Co léčí endometriózu? Díky předem!

25. 2. 2011, Evgeniya, 34
Nyurochka, děkuji za otázku! Mimochodem, je to relevantní pro mnoho! Pojďme se tedy podívat na Wikipedii:
1. Endometrióza je gynekologické onemocnění charakterizované nádorovým růstem v různých orgánech tzv. endometrioidní tkáň, která má podobnou strukturu a funkci jako sliznice dělohy - endometrium. Většina vědců věří, že vývoj endometriózy je spojen se změnou hormonálního pozadí ženy, konkrétně se změnou hladiny estrogenu. Stimulují vývoj dělohy, vejcovodů, pochvy, prsní tkáně, pigmentace v oblasti bradavek a genitálií, tvorbu sekundárních pohlavních znaků v ženském vzoru. Estrogeny ve velkém množství způsobují proliferaci a nárůst hmotnosti vnitřní výstelky dělohy - takzvanou hyperplazii a cystickou-žlázovou degeneraci endometria. Teorie zvýšení hladiny estrogenu jako příčiny endometriózy je základem většiny metod léčby, které se dnes pro endometriózu používají. Účinkem dosaženým užíváním COC je potlačení produkce estrogenu v ženském těle. Bohužel v současné době neexistují žádné metody, které by úplně vyléčily endometriózu.
2. Adenomyóza je vnitřní endometrióza. Adenomyóza je jedním ze zvláštních případů endometriózy, je lokalizována ve svalové vrstvě samotné dělohy, a proto je její druhé jméno vnitřní genitální endometrióza.
Co se týče mých výrazů, nechtěl jsem vás vůbec uvádět v omyl. Někdy se zde musím vyjádřit lékařským a přístupným jazykem. Například při užívání OK nemůže dojít k žádné menstruaci, protože cyklus je uložen, ale pokaždé, když nebudete psát "menstruační reakce"??
Tak je to se slovem CURE. COC nejsou léčivem k léčbě endometriózy, mají pouze odstrašující účinek. A místo „zlatého standardu“ lze vyjádřit „Janine nejstabilněji udržuje endometrium v ​​endometrióze a lépe než jiné COC snižuje množení endometriotických ložisek“.
Trochu jsem se snažil. Tak jasnější?

11.04.2011, Natalia
Moc děkuji, Evgenia, za vzdělávací program mezi masami :) Přečetl jsem si až stranu 18 a mám otázku. Uvědomil jsem si, že dávka hormonů v Zhanině je nižší než ta, kterou produkuje moje tělo, a je podávána ve stejném množství, což má pozitivní účinek během „léčby“ "endometrióza.
Byl jsem předepsán na 3 cykly, abych snížil androgeny (na základě indikátoru 17-hydroxyprogesteronu o 18 DC 5,54), protože plánuji těhotenství a již došlo k jednomu rozpadu. Takže teď nechápu, když při užívání Jeanine zavedu ještě menší dávku „ženských“ hormonů, jak mohu snížit mužské hormony ?? Typ uklidněte bdělost těla a on reaguje na nižší dávku „ženského“ snížením produkce „mužského“?
Co se stane poté po zrušení? Jak rychle tělo zjistí, že bylo oklamáno, a vše se vrátí do normálu? Lékař řekl, že účinek trvá až 6 měsíců. a pokud se mi během této doby nepodaří otěhotnět - znovu v pořádku?

23.02.2011, miláček
Je mi 21 let od 18 let, na lékařský předpis jsem začal užívat Janine. Na tuto drogu nemohu říci nic špatného. Hodně mi pomáhá, menstruace přechází na čas a trvá 3–5 dní, s tím necítím žádnou bolest. přírůstek hmotnosti také nebyl pozorován. takže podle mého názoru tento lék, pokud je používán správně, nepoškodí.

23. 2. 2011, Malvina
Byl jsem předepsán Janine k léčebným účelům po dobu tří měsíců, začal jsem pít od prvních známek menstruace. Nátěr trval 8 dní, i když obvykle tři dny. Osmý den se objevila bolest v podbřišku, jak se obvykle stává první den období. Vzal jsem si anestetikum Bolest zmizela Menstruace se začala zhoršovat Další den se bolest opakovala Vypil jsem dvě aspirinové pilulky, pak noshpu a pak další nimesulid, ale bolest nepřestávala, ale unavila se, že už to nevydržím Kroutící se a plazící se po podlaze volal sanitku Hospitalizován O dva dny později jsem byl propuštěn Teď si myslím Mám pokračovat v užívání Janine nebo ne? Břicho stále táhne, ale ne tolik. Dříve byla bolest pouze první den období

Příčiny intermenstruačního výtoku při užívání antikoncepce Jeanine

Antikoncepce je nejlepší formou antikoncepce. Pokud jsou vybrány správně a jsou brány přesně podle schématu, nevznikají v jejich aplikaci žádné problémy. Existují však situace, kdy se zdá, že jsou dodržována všechna pravidla, a při užívání antikoncepčního přípravku se objevují neočekávané faktory. Například krvavý nebo nahnědlý vaginální výtok, který se vyskytuje mimo menstruaci. A nejčastěji od žen existují stížnosti na výtok při užívání Janine. Tento lék také patří k perorální antikoncepci (OC) a je nejoblíbenější u žen. Proč se tedy takový výtok tvoří během užívání drogy? A stojí za to upustit od používání Janine, když nastanou? Pojďme si o tom promluvit.

Janine je nízkodávkové monofázické orální kombinované léčivo, jehož aktivními složkami jsou syntetické hormony - ethinylestradiol a dienogest. Tyto látky potlačují funkčnost vaječníků a zabraňují nástupu ovulace, ke kterému dochází zpravidla 12. – 16. Den cyklu, a také zesílení hlenu děložního hrdla, kvůli kterému sperma nemůže proniknout do děložní dutiny a oplodnit vajíčko, pokud opustilo folikul.

Kromě toho účinné látky Zhanin pomáhají inhibovat zrání děložního endometria, což má za následek, že i když je vajíčko oplodněno, nemůže se připojit ke stěnám dělohy, zemře a uvolňuje se přirozeně. Poskytuje se tak ochrana před nechtěným těhotenstvím..

Příjem Zhanin se však vyskytuje nejen pro antikoncepční účely, ale také pro regulaci menstruačního cyklu, pokud je jeho porušení spojeno s hormonálními poruchami, stejně jako u onemocnění, jejichž vývoj vede k proliferaci vnitřní vrstvy dělohy, například endometriózy a adenometriózy.

Lék by měl být užíván pouze podle pokynů lékaře a při krevním testu ke stanovení hladiny hormonů. Jeho použití by také mělo probíhat přísně podle schématu předepsaného lékařem. Zhanin se zpravidla užívá nepřetržitě každý den po dobu 3 týdnů, 1 tableta denně. V tomto případě je nutné užívat pilulky současně. Po ukončení 21denního kurzu je provedena přestávka 7 dní, během níž dochází k menstruaci. Užívání pilulek z nového balení začíná 8. den přestávky, i když do této doby ještě neskončila menstruace.

Janine je hormonální lék, jehož příjem vede ke změně hormonálních hladin. Výskyt krvavého výtoku v prvním měsíci užívání drogy je reakcí těla na změny, ke kterým dochází. Takové vypouštění je zpravidla skromné, nemá nepříjemný zápach a nezpůsobuje nepohodlí v perineu. Pokud jsou však přítomny, mohou se objevit drobné bolesti břicha spojené se změnami endometria dělohy..

Jakmile si tělo zvykne na nové podmínky, mělo by intermenstruační krvácení přestat. Zpravidla se to děje po dobu 2-3 měsíců užívání drogy. Pokud se během této doby nátěr nezastaví, je nutné navštívit lékaře, protože takový jev může signalizovat endokrinní poruchy nebo vývoj řady patologií, jejichž tvorba začala pod vlivem syntetických hormonů. Mezi tyto nemoci patří:

 • rakovina dělohy (charakteristickým znakem je černý výtok);
 • polypóza;
 • ovariální cysta;
 • dysfunkce vaječníků atd..

Pokyny Zhanina říkají, že pokud se během jeho příjmu objeví uprostřed cyklu světle nebo tmavě hnědý výtok, je nutné urychlit proces adaptace těla. K tomu musíte drogu vypít ve dvojnásobné dávce. Je nutné to dělat několik dní, dokud se vypouštění nezastaví. Ve skutečnosti je tato technika velmi nebezpečná. Protože zvýšená dávka léku je dvojitý „úder“ do těla, po kterém se může otevřít silné krvácení. Lékaři proto nedoporučují užívat tuto drogu.

Navíc se může objevit špinění výtoku v důsledku skutečnosti, že lék pro ženu prostě není vhodný. V takové situaci hormony ve složení Zhanin zvyšují atrofii endometria. Tento stav je nebezpečný a může vést k rozvoji hypoplázie dělohy. A to způsobí nástup neplodnosti. Po adaptačním období se tedy mazání nezastaví a menstruační cyklus se neobnoví, je proto naléhavé navštívit lékaře. Buď drogu zruší, nebo zvedne jinou, jemnější.

Mazanina může také vyniknout kvůli porušení plánu užívání drogy. Nezapomeňte, že nápravu musíte užívat neustále a současně. Nemůžete přeskočit recepce! Rovněž se nedoporučuje náhle přestat pít Janine, protože to povede k poruše menstruačního cyklu a vyvolá zahájení silného krvácení..

Existují také situace, kdy adaptační období nastává velmi rychle a po několika měsících užívání Zhaninu má žena namísto obvyklého bílého výtoku mazací tuk. Může to být způsobeno:

 • stres;
 • nedostatek spánku;
 • zneužívání alkoholických nápojů;
 • paralelní příjem antibakteriálních léků;
 • náhlá změna klimatu.

V takových situacích zpravidla není mazání doprovázeno bolestmi břicha a po několika dnech zmizí samo. Tento jev však lze pozorovat také v důsledku nástupu mimoděložního těhotenství. Projevuje se různými příznaky - bolestí v levém nebo pravém podbřišku, mazanicemi, horečkou, slabostí atd..

Důležité! Mimoděložní těhotenství může prasknout vejcovod. Proto, když se objeví jeho primární příznaky, je nutné provést potrat co nejdříve..

V každém případě, pokud se hnědý nebo krvavý vaginální výtok objeví poprvé po 2-3 měsících užívání drogy, není se čeho bát. Můžete pokračovat v užívání pilulek. Pokud se však objeví bolest, celkový zdravotní stav se začne zhoršovat nebo namáhání trvá dlouho, měli byste okamžitě navštívit lékaře. Je nutné provést úplnou diagnózu a v případě zjištění patologie podstoupit vhodnou léčbu, během níž může být nutné odmítnout užívání přípravku Zhanin.

Kvůli tomu, co může být výtok při užívání antikoncepce Jeanine

Hormonální antikoncepce není jen nejúčinnějším lékem na neplánované početí, ale také normalizací cyklu, léčbou endokrinních poruch a prodloužením mládí ženy. Někdy je však užívání těchto léků zastíněno nepříjemnými příznaky. Z našeho článku se dozvíte o běžných projevech a výtoku při užívání antikoncepce Jeanine.

Jedná se o kombinovaný lék založený na syntetických analogech 2 hlavních regulátorů ženského reprodukčního systému - gestagenů a estrogenů. Koncentrace těchto látek v přípravku je nízká, jsou o řádově menší než naše tělo produkuje.

Antikoncepční účinek je založen na potlačení ovulace, změně endometria a zesílení hlenu v cervikálním kanálu. To zajišťuje nemožnost těhotenství na 3 frontách:

 1. Žádné zralé vejce.
 2. Pokud již došlo k oplodnění, embryo se nebude moci připojit ke stěně dělohy.
 3. A sliznice uzavírá cestu pro spermie.

Hormony v těle ženy se uvolňují nerovnoměrně. Na začátku cyklu je tedy více estrogenů, které stimulují zrání vajíčka a nástup ovulace. Progesteron, což je gestagen, způsobuje ve druhé fázi zvýšení endometria. Existuje mnoho dalších procesů, které ovlivňují nástup menstruace, ovulace a kvalitativní charakteristiky vaginálního výtoku. Zrání vajíčka uprostřed cyklu je doprovázeno hormonální bouří - silným nárůstem.

Užívání obou účinných látek každý den v pilulce Janine nebo jiné antikoncepci zajišťujeme stav hormonálního pozadí téměř rovnoměrně po celý cyklus. K ovulaci tedy nedochází a žena užívající kombinované léky se vždy cítí stabilní..

Také by nedošlo k žádnému menstruaci, ale takové prostředky se neberou celý měsíc, existují 4 až 7 dní vynechání, během nichž se aktivuje vlastní endokrinní systém a dojde ke krvácení z vysazení - zdání menstruace. Janine musí být opilá po dobu 21 dnů, poté týdenní pauza, v den 2-3 z toho přijde pseudomenstruace.

Zajímavý fakt! Je-li to žádoucí, může žena prodloužit cyklus užíváním pilulek ne 21, ale více dní.

Vždy na začátku užívání hormonálních léků dochází k závislosti a restrukturalizaci těla. V tuto chvíli není stav ženy stabilní. Nejčastěji se špinavý hnědý výtok vyskytuje v kterýkoli den v měsíci. Někdy může táhnout dolní část břicha nebo dolní část zad. Bolest zad je vedlejším účinkem léku. Kromě toho jsou pozorovány změny v psycho-emocionálním stavu ženy. V prvních 2–3 cyklech dochází ke zvýšené emocionalitě, podráždění, slzavosti nebo apatii.

Krev v sekrecích je vysvětlena skutečností, že endometrium se mění. V důsledku transformace se odlupují její malé fragmenty, které vycházejí ve sraženině nebo bezvýznamné skvrně na prádle nebo podložce.

Ve většině případů se adaptace postupně stabilizuje v 1-3 cyklech, ale přibližně 5% pacientů je neustále konfrontováno s lehce hnědým mazancem. V tomto případě to může být individuální projev organismu. Pokud dojde k silnému krvácení, je vybrán lék s vysokým obsahem hormonů..

Někdy je výtok žlutý nebo béžový kvůli minimálnímu množství krve v něm. V případě nepříjemného zápachu nebo svědění však stojí za to nechat se otestovat na přítomnost infekce..

Hormonální kombinované léky jsou často předepisovány na problémy spojené s endokrinní nerovnováhou. Jedná se o endometriózu, adenomyózu, hyperplazii endometria a další. Samy o sobě se tyto patologie objevují jako hnědý a červený výtok. Pacienti proto mají strach, že jejich onemocnění postupuje, což není pravda..

Ve skutečnosti tyto problémy neléčí ani Zhanin, ani jiná antikoncepce. To poskytuje pouze stabilní remisi - omezuje patologii při užívání léku. Dosud není zaručeno dosažení úplného zotavení. Někdy se používá kyretáž a jiné operace; u některých žen došlo k zotavení po těhotenství a porodu..

Pozornost! Při užívání přípravku Zhanina může pacient žít bez projevů endometriózy nebo adenomyózy až do nástupu menopauzy, kdy z přirozených důvodů zmizí riziko recidivy..

Někdy použití hormonů vede k hojnému šarlatovému výboji. Tato situace je nebezpečná, protože žena oslabuje kvůli ztrátě krve. Nejlepší možností je samozřejmě navštívit lékaře. Pokud to však z nějakého důvodu není možné, uchýlí se k další metodě - užívejte 2 tablety denně, dokud nezmizí hojný výtok. Gynekolog může zvolit jinou antikoncepci.

K takovým situacím dochází také po několika měsících nebo roce užívání přípravku Zhanin. Může to být dočasné a spojené s nachlazením, stresem nebo cvičením. Pokud rozmazání hnědou barvou trvá několik dní nebo pravidelně po dobu 2 nebo více cyklů, stojí za to o tom informovat lékaře. Někdy si hormonální pozadí na užívání Jeanine nebo jiného antikoncepčního přípravku zvykne natolik, že potlačuje jeho účinek.

Za prvé, jakýkoli kombinovaný hormonální lék zpomaluje proces stárnutí. Mládí ženy přímo závisí na délce reprodukčního období. To zase skončí současně s vejci, jejichž nabídka je omezená. Poté se během menopauzy hormony téměř neuvolňují a žena začíná rychle stárnout a ztrácí přitažlivost. Správně vybraná perorální antikoncepce inhibuje spotřebu zárodečných buněk a prodlužuje období porodu.

Při užívání přípravku Zhanina je pozorováno zvětšení prsou, zlepšuje se kvalita vlasů a pokožky, ztrácejí nadměrné mastnoty a akné zmizí. Lék velmi zřídka vede k přírůstku hmotnosti. Antikoncepční prostředek má příznivý účinek na emoční stav, který se vyrovná a uklidní, návaly spojené s menstruací a ovulací zmizí. Žena pro ni může uspořádat cyklus pohodlným způsobem s vědomím, že pseudomenstruace přijde až během přestávky..

Tato antikoncepce patří k nejnovější generaci léků, které obsahují minimální množství účinných látek a nemají hrozné vedlejší účinky jako jejich předchůdci. Při předepisování hormonů je však třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. Pro některé jsou zcela kontraindikovány nebo nežádoucí, například pro kuřáky nebo s hustou krví.

Jiné se bojí období adaptace s hnědým výbojem. A další začali krvácet, protože potřebovali koncentrovanější přípravu. Janine, stejně jako Regulon, Yarina, Jess nebo Lindinet, jsou dobré pro ty, pro které se hodí.

Gynekologové s jistotou tvrdí, že pokud jsou správně předepsány, takové hormonální léky nejsou schopné ublížit. Můžete je však použít pouze pod dohledem svého lékaře, který hlásí výtok a další příznaky. Lékař zná celý obraz a bude schopen upravit léčbu nebo antikoncepci s minimálními ztrátami pro pacientku.

Janine špinění. Když užíváte Janine, hnědý výtok

Antipyretika pro děti předepisuje pediatr. Existují však nouzové situace pro horečku, kdy je třeba dítěti okamžitě podat lék. Potom rodiče převezmou odpovědnost a užívají antipyretické léky. Co je povoleno dávat kojencům? Jak můžete snížit teplotu u starších dětí? Jaké jsou nejbezpečnější léky??

Ahoj Ekaterino! Pokud si nejste jisti, že bolestivé pocity a špinění jsou spojeny právě s příjmem Jeannine, pak určitě musíte kontaktovat svého gynekologa.

Při užívání kombinovaných perorálních kontraceptiv během prvních několika měsíců může během intermenstruačního období dojít k nepravidelnému vaginálnímu krvácení (špinění nebo intermenstruační krvácení). Pokyny k přípravě znějí: „Používejte hygienické prostředky a pokračujte v užívání tablet jako obvykle. Nepravidelné vaginální krvácení se obvykle zastaví, jakmile se vaše tělo přizpůsobí léku (obvykle po 3 cyklech užívání tablet). “ Rovněž však uvádí, že pokud tyto poruchy přetrvávají, jsou závažné nebo se opakují, je nutné navštívit lékaře. Možná vám poradí, abyste vyměnili drogu za jinou.

U přibližně 30-40% žen špinění zmizí během prvních tří měsíců užívání antikoncepčních pilulek, u 5-10% může adaptační období trvat až šest měsíců. Přesto existuje asi 5% žen, u kterých dochází k nátěru po skončení období závislosti na léku, jehož opakovaná náhrada nevede ke zmizení výtoku.

Faktem je, že ženský menstruační cyklus je komplex po sobě následujících hormonálních změn se značnými výkyvy hladin hormonů v krvi. Na začátku menstruačního cyklu se produkuje více estrogenu pro proliferaci (růst) endometria. Maximální hladina estrogenu je pozorována ve dnech ovulace a poté, pokud nedojde k oplodnění, množství estrogenu v krvi postupně klesá, ale hladina progesteronu stoupá, což připravuje endometrium k odmítnutí. Odmítnutí endometria je menstruace.

Ukazuje se, že přirozeně ženské tělo uvolňuje různé dávky hormonů v různých fázích cyklu. Moderní perorální kontraceptiva obsahují velmi nízké dávky hormonů a tato dávka na první pohled nemusí jednoduše stačit k „překrytí“ přirozené hladiny. Proto trvá určitou dobu (adaptační období), než si tělo zvykne na nízké a mikro dávky hormonů a neodmítne endometrium před plánovaným termínem (do konce balíčku OK).

Je velmi důležité si uvědomit, že neexistují žádné dobré nebo špatné orální antikoncepce, existují léky, které jsou nebo nejsou vhodné pro konkrétní dívku / ženu. Co dělat, pokud patříte k procentu žen, které mají vedlejší účinek ve formě krevního nátěru?

Pokud při správném užívání je výtok krve opravdu rozmazaný a na hygienu stačí několik denních vložek denně, pak není třeba nic dělat, tělo si poradí samo. Krevní nátěr není nebezpečný a nepoškozuje zdraví. Jeho přítomnost v prvních třech měsících užívání OK nevyžaduje přerušení léčby nebo výměnu léku. Na pozadí těchto sekrecí se antikoncepční účinek nesnižuje; co je nejdůležitější, nezapomeňte pravidelně a včas užívat antikoncepční pilulky.

Pokud výtok krve neustupuje, ale stává se hojnějším; pokud máte bolesti v dolní části břicha, měli byste okamžitě vyhledat lékaře!

Stránka je lékařským portálem pro online konzultace pediatrických a dospělých lékařů všech specializací. Můžete položit otázku na téma „při užívání Jeanine, hnědý výtok“ a získat bezplatnou online konzultaci s lékařem.

Položit otázku Položit otázku

Otázky a odpovědi týkající se: při užívání jeaninového hnědého výboje

Dobrý den. Začněme tím, že 23. května 2014 byl odstraněn 5 cm fibroidní uzel. Bolestivý syndrom a podvýživa myomu. V září, v období 6 týdnů, jsem poprvé potratil (předtím byly tři porody). Byla provedena kyretáž. Po potratu byl okamžitě zaveden nitroděložní tělísko. Třetí den po potratu teplota vzrostla na 38, což samo ustoupilo. Objevil se ale hnědý výtok. Předepsány byly doxycyklin, metronidazol, jodoxin. Průběh léčby proběhl. Šel jsem na ultrazvuk. Na levém vaječníku se vytvořila cysta 17 mm a vytvořil se nový myom. Tloušťka endometria byla 3,5 mm. Lékař předepsal Janine od prvního dne menstruace. Po 47 dnech nebyly žádné menstruace, 48. den se objevil hnědý, mírně krvavý výtok, myslel jsem, že menstruace, začal jsem užívat Janine. Hnědý výtok trval 5-7 dní, pak začaly červené skvrny, jako zředěná krev a trochu Hlen. Bylo to tak tři dny a potom začal výtok jako během menstruace. A žaludek táhl ze strany cysty. Výtok po dobu 5 dnů, drobné tvrdé průhledné klouby, podobné želatině a stále malé kosti, buď maso (promiň), nebo sražená krev. Budu opakovat malé, malé sraženiny. Co to je? A jak postupovat? Kam dál? Jaké testy bych měl podstoupit??

Serpeninova Irina Viktorovna odpovídá:

Evgenia, dobré odpoledne! Po odstranění myomatózní uzliny je vždy předepsána hormonální terapie, aby se zabránilo vzniku nové. IUD se vám zobrazuje pouze s levonorgestrelem-Mirenou. Musíte jít na vyšetření, odstranit nitroděložní tělísko a zahájit hormonální terapii. být zdravý!

dobré odpoledne!
Byla mi diagnostikována endometrióza (adenomyóza), děloha se nachází vzadu. Bolestivost dělohy při pohlavním styku, silná menstruace.. Gynekolog se rozhodl začít pít hormonální pilulky. Nejprve si Janine vypila, přičemž jí na menstruaci trvalo 10–12 dní, poté pauza 15 dní a znovu stejný počet dní na menstruaci a tak dále po dobu 2 měsíců. Janine byla změněna na Jess, ztráta krve během menstruace byla snížena, ale neustále a bez zastavení rozmazává tmavě hnědými sekrety. Nevím, co mám dělat, možná jsou pro mě dobré hormonální pilulky? A jak tedy léčit adenomyózu? Díky předem za Vaši odpověď.

Purpura Roksolana Yosipovna odpovídá:

Nejprve se zeptejte, zda máte endometriózu nebo adenomyózu? Jedná se o různé diagnózy. Nejracionálnější věcí je poslat poslední zprávu o ultrazvuku. Pro endometriózu je charakteristický čokoládový výtok. Prosím upřesněte.

Ahoj! V dubnu tohoto roku, tři dny po skončení menstruace, začalo pomazání, lékař řekl, že můj zánět nemohl jít do nemocnice a po několika dnech se moje krev zčervenala, další lékař mi předepsal lék Regulon podle schématu: 1d-5ks 2d-4 3d-3 2a dalších 21 dní, 2 karta. ale výsledek se nezměnil poté, co jsem byl v nemocnici pět dní, provedli kyretáž, ale po 3 bolesti začaly znovu a krev současně, pokračoval jsem v pití Regulonu, po čtyřech dnech jsem byl již léčen hemostatickými systémy, ale bezvýsledně a kyretáž byla provedena znovu, krev byla stále 14 dní, pak o měsíc později přišla menstruaci a začal jsem brát Janine, po prvním balení mé menstruace nepřišla, ale po 8 dnech jsem zahájil nové balení, menstruace přišla v přestávce mezi užitím nového balení po třetím balení, menstruace znovu nezmizela a lékař mi drogu zrušil, měsíční léky přišly o měsíc později minulý měsíc, zpoždění 6 dny v tomto měsíci po dobu 7 dnů uplynulo 5 dní a po 3 dnech začal první hnědý výtok a poté krvácení tmavě zbarvené barvy lékař říká, že podle výsledků histologie mám submukózní fibroidy dělohy a předepsal mě, zatímco lék norkolut 1d-5ks 2d-4ks 3d-3ks 4d -2 a pak 18 dní, jeden po druhém, jsem včera vzal 5 kusů, ale zatím nátěr nepřestal hnědnout, jak být Možná jsem velmi unavený z operace, ale nemohu

Divoká Nadežda Ivanovna odpovídá:

Ahoj! Proveďte krevní test pomocí vzorce, tj. nasazen. Pokud existuje submukózní uzel, je nutná chirurgická léčba, pokud se nechcete dostat na operační stůl, jako urgentní pacient. Pokud jste začali norkolut, pak pokračujte v užívání, můžete přidat tranexam, kůru. vodní pepř jsou hemostatické.

Ahoj. Před šesti měsíci jsem podstoupil operaci k odstranění endometrioidní cysty pravého vaječníku. Byl jsem propuštěn s diagnózou endometriózy a bylo mi řečeno, abych nepřetržitě pila Janine po dobu 6 měsíců. Lékař současně zdůraznil, že při nepřetržitém užívání specifikovaného léku by neměla být menstruace. Takže to byly první 3 měsíce přijetí. Teď piju Janine čtvrtý měsíc a začal rozmazaný hnědý výtok (trvá to už týden). Prosím, řekněte mi, je to normální nebo je to příznak, že se cysta objevila znovu? Mám strašnou paniku a strašně se bojím jít na ultrazvuk, nechci jít znovu na operační stůl. Byl bych velmi vděčný za vaši zpětnou vazbu..

Klochko Elvira Dmitrievna odpovídá:

Ahoj. Na Janině by neměla růst cysta. Je to jen to, že si pravděpodobně ještě musíte udělat 7denní pauzu na menstruaci a pak znovu pít 3 měsíce bez pauzy.

Ahoj! Vážení lékaři, opravdu potřebuji odbornou konzultaci k této problematice:
Narodil jsem se v roce 1984 (celých 25 let). Mám velmi žádoucí třetí těhotenství: první skončilo narozením syna v roce 2004, druhé s vakuem po dobu 3 týdnů v červnu 2007 (v té době jsem měl dysplazii 3 b a lékaři nedoporučovali těhotenství rozvíjet, protože se také aktivně vyvíjely „špatné“ buňky. Objevil se také papilom typu 16. Dysplazie byla vyléčena - výsledkem bylo dlouhodobé užívání různých léků a laseru. Po půlročním příjmu hormonů „Janine“, který jsem dokončil na konci října 2009. Doktor řekl, že jsem naprosto zdravý a připraven na početí dítěte. Všechny analýzy jsou vynikající.) Poslední menstruace byla 3. ledna 2010. Cyklus ještě není stabilní - skákal z 27 na 33 dní - posledních 33 dní. Předposlední 31 dní. Je obtížné určit datum ovulace. Pravděpodobně ve dnech 20. – 25. Ledna. Sexuální styk byl 20. ledna a také někde mezi 1. - 3. únorem - nepamatuji si to přesněji. Bohužel. Test Frau ukázal slabý, stěží viditelný druhý pás 7. února. Současně po dobu jednoho týdne docházelo k silné únavě, častému močení a zvýšenému čichu. 8. února byl výsledkem transvaginálního ultrazvuku cervix 40 mm, rozměry 55 x 46 x 44 mm, endometrium 12 mm sekretor. děložní dutina není zdeformovaná pravý vaječník folikulární struktura 25x17 mm, levá - folikulární struktura 40x28, obsahuje žluté tělísko ve formě 2x0 (-) výuka 18x20 mm - je těžké to zde rozeznat, ale zdá se, že jsem všechno napsal správně. Výsledek - opakování po chvíli - ultrazvukový diagnostik uvedl, že jde o těhotenství do 2 týdnů, pokud je test pozitivní. Ultrazvuk 24,02,2010 - počet plodů 1 průměr vajíčka 14x12 mm, stav přívěsků dělohy - žluté tělo v levém vaječníku ve formě snímků 2x0 (-). x20 mm (nebo 220 mm?), vlastnosti prvků vajíčka nejsou stanoveny. závěr - 3 týdny, anembryonie? a další slovo nelze rozeznat. ale diagnostik řekl, že se zdá, že se na levém vaječníku vyvíjí jiný typ tvorby cyst. a tato anembryonie není téměř stoprocentně kde - pro čištění. maximum - opakujte ultrazvuk za týden. Gynekolog se ani nepodíval na výsledky ultrazvuku, na slovo anembryonie - řekla čištění okamžitě - nečekejte, až se krvácení otevře - na vlastní riziko počkejte, až se ultrazvuk zopakuje za týden. ale pak určitě úklid. Také jsem měl hnedohnědé špinění (ne krvavé, ale jen tak špinavé hnědé barvy) poprvé 20. února, třetí a třetí 21. února - ale trochu a konzistence běžných sekrecí (trochu - to je doslova špinění 2x1 cm) - nikdy pro všechno čas neobtěžovaly žádné bolesti, nic nebolí - ani žaludek, ani záda. v prvních dnech února došlo také k potřísnění výtoku po pohlavním styku - omylem jsem je vzal pro nástup menstruace - ale byly také málo a jednorázové, jednotné konzistence (natřené na méně než polovinu denní vložky.) Dítě je velmi žádoucí, velmi se bojí potratů a další - možné důsledky. Nevím, zda udělat třetí ultrazvukové vyšetření v tak brzkém termínu - možná to způsobí problémy? Ale je také děsivé nosit zmrzlé břemeno - aby to nezpůsobilo následky a pak už nebylo možné otěhotnět a porodit. nebo být léčeni znovu rok co rok. Jaké testy mohu ještě absolvovat - jak dlouho mohu čekat, protože se obávám jen obvyklých „příznaků těhotenství“ a výtok je normální. Pouze břicho z nějakého důvodu velmi rychle roste, jako by to nebylo krátké období, ale již 4. měsíc. A nejsem vůbec nemocný. Další 3 testy ukázaly jisté 2 pruhy. Opravdu se těším na vaše závěry a rady. Můj lékař řekl: „Nikdo to nezachrání, pokud těhotenství začne s takovými problémy, musí být odstraněno - a poté znovu otěhotnět pro zdraví, to není tak hrozný problém.“ A pro nás je to naše žádané dítě s mým manželem. A také, pokud je to možné, řekněte mi, jaká sedativa můžete v této situaci pít - pátý den je v slzách. Omlouvám se za tolik podrobností a předem moc děkuji za radu.

Strelko Galina Vladimirovna odpovídá:

Milá Irino! Chcete-li zjistit, jak dobře se těhotenství vyvíjí, je nutné provést krevní test na choriový gonadotropin (CG). V raných fázích (až 7 týdnů od poslední menstruace) se hladina tohoto hormonu zdvojnásobuje každý den - dva. U normálně se rozvíjejícího těhotenství je tedy možné s vysokou pravděpodobností za 2–3 dny určit, zda se hladina hCG zvyšuje správně, a tedy zda se těhotenství vyvíjí správně. Vizualizace vajíčka pomocí ultrazvuku je možná při hodnotách CG 1000 nebo vyšších (obvykle po 4 týdnech od okamžiku oplodnění). Bez přesných údajů o datu ovulace a hladině hCG v době vyšetření je obtížné interpretovat ultrazvuková data. Má smysl udržovat těhotenství, pokud se vyvíjí normálně (se správným růstem hCG). Pokud se těhotenství nerozvine, dříve či později začne spontánní potrat. Někdy to může být doprovázeno silným krvácením, bolestivostí. Části vajíčka mohou zůstat v děložní dutině, což způsobuje prodloužené krvácení a zánětlivé komplikace. Pokud je stanovena diagnóza „nerozvíjejícího se těhotenství“, je skutečně doporučeno škrábání děložní dutiny, a to i za účelem vyšetření materiálu získaného z hlediska přítomnosti genetických abnormalit (k určení alespoň jednoho z možných důvodů pro zastavení vývoje těhotenství).
Pokud jde o sedativa - můžete použít bylinné přípravky (kozlík lékařský, persen atd.).

Kdo neví, lékař předepsal Janine kvůli polycystickým onemocněním a chlupům na bradě. Piju už 6 dní. (Dnes jsem to nevypil, obávám se, že pokud se lékař rozhodne nezrušit, zítra ráno si vezmu dnešní pilulku). První tři dny po užití jsem měl velmi závratě. Je dobré, že moje menstruace začala během dne a večer jsem začala užívat prášky. A ráno byla další den únava, letargie. Stal se.

šel na ultrazvukové vyšetření a schůzku s G

Šel jsem na ultrazvukové vyšetření s tím, že po operaci, kterou jsem ještě nebyl, a na pozadí odběru OK začalo mazání a krvavé výtoky. Tady je výsledek ultrazvuku, uzist se dlouho díval a řekl mi, že jsem tam jen vyronil slzu. Odkud ta zatracená endometrióza pochází (((((poté, co šla do nového G na našem webu, ve skutečnosti nic neřekla, jen řekla, vezměte Janine dále, vzala nějaké šmouhy a předepsala.

mnoho užitečných informací o testech, infekcích, nemocech pro ty, kteří plánují! Část 7

Diagnostika mastopatie Diagnóza je založena na datech diagnostického výzkumu, mamografie, ultrazvuku, cytologického vyšetření. Mastopatie není prekancerózní onemocnění. Pouze některé z jeho forem, doprovázené výraznou proliferací (dělení buněk), mohou být pozadím pro vznik rakoviny prsu. Uzlové formy mastopatie mohou zobrazovat.

Endometrióza o tom všem

Endometrióza: příznaky, diagnóza, léčba V posledních letech byl zaznamenán jasný trend ke zvýšení frekvence endometriózy, která zaujímá jedno z předních míst ve struktuře gynekologických onemocnění. Podle různých autorů se endometrióza vyskytuje v populaci u 5-10% všech žen v reprodukčním věku a u 20-30% žen s primárním a sekundárním.

Antikoncepce pro dívky

Antikoncepční pilulky Antikoncepční pilulky jsou nejspolehlivější formou antikoncepce. Při správném použití je tato metoda 100% účinná. Moderní léky obsahují dávku hormonů stokrát nižší než první hormonální léky, které se objevily v polovině minulého století a které si naše matky dobře pamatují. Tyto „starodávné“ léky způsobily strašné.

Antikoncepce pro dívky

Antikoncepční pilulky Antikoncepční pilulky jsou nejspolehlivější formou antikoncepce. Při správném použití je tato metoda 100% účinná. Moderní léky obsahují dávku hormonů stokrát nižší než první hormonální léky, které se objevily v polovině minulého století a které si naše matky dobře pamatují. Tyto „starodávné“ léky způsobily strašné.

Endometrióza

Endometrióza je jedním z nejčastějších a nepochopitelných gynekologických onemocnění. Tuto diagnózu stanovují gynekologové poměrně často, nicméně ženy zpravidla nevědí, co přesně objevily, proč je třeba je léčit a jak nebezpečný je tento stav. Pojďme na to! Abyste pochopili, co je to endometrióza, musíte pochopit, jak k tomu dochází.

Endometrióza

Endometrióza Endometrióza je jedním z nejčastějších a nepochopitelných gynekologických onemocnění. Tuto diagnózu stanovují gynekologové poměrně často, nicméně ženy zpravidla nevědí, co přesně objevily, proč je třeba je léčit a jak nebezpečný je tento stav. Pojďme na to! Abyste pochopili, co je to endometrióza, musíte zjistit, jak na to.

Janine špinění

Holky! Lékař předepsal OK "Janine", začal pít 12. března (první den cyklu). Bohaté vypouštění bylo před nedělí (15. března) a nyní celý týden „rozmazané“ vypouštění. Možná je to kvůli zvyknutí si na OK? Nebo byste měli navštívit lékaře? Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky Popíšu svou situaci. Pořád máme 1 dítě. Koncipováno bez problémů. Těhotenství bez problémů. Porodila dítě v září 2015. Po 20 dnech došlo k seškrábnutí kyrety - placentární polyp. Kojila do prosince 2016. O měsíc později začala menstruace. Po ní se pár dní rozmazalo. 15. den cyklu byl rozmazán před menstruací, poté menstruací a poté několik dní rozmazán. Taková je povaha vypouštění do května. Všechny druhy vyšetření a všechno ostatní. Výsledkem je diagnóza endometriózy děložního čípku. Janine byla jmenována v červnu. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni BBshechki! Narazil jsem na zajímavý článek o užívání antikoncepčních pilulek, jejich typech a vedlejších účincích. Naučil jsem se spoustu nových a zajímavých věcí. Můj porodník-gynekolog mi předepsal lék Regulon v pořádku. Začal jsem to pít od začátku tohoto cyklu, po týdnu nátěrů a bolestí břicha, po zahájení užívání léku jsem to nevydržel a šel k lékaři, podívali se na mě, uklidnili mě a ujistili, že by to tak mělo být, jen pro případ, že by udělali ultrazvuk OMT - to je vše normální) Teď už krvácí více. Pokračovat ve čtení →

Dívky, mám na vás otázku. Odpovězte těm, kteří mají (měli) endometriózu (adenomyózu). Kdo měl (měl) špinění špinění uprostřed cyklu (nebo před / po menstruaci)? Který den cyklu jste navštívili? Jaká postava, barva a jak silná? Byly zvýšené leukocyty v nátěru? Jak jste se dostali k záznamu s tímto mazanicím? Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Můj manžel a já jsme začali aktivně plánovat těhotenství v květnu 2012, lékaři mi diagnostikovali endometrioidní cysty levého vaječníku. Po mnoha neúspěšných pokusech šla do nemocnice o pomoc. Prošli jsme všemi testy: infekce, GHA, můj manžel byl zkontrolován a dospěl k závěru, že důvod je s největší pravděpodobností ve stejné cystě. V únoru 2013 podstoupila laparoskopii k odstranění cysty, po které pila Janine 60 dní bez přerušení, dobře to tolerovala. První cyklus po zrušení Janine - podivná menstruace, nebo spíše dokonce jen špinění -. Pokračovat ve čtení →

Dysfunkční děložní krvácení (UBH), krvácení uprostřed menstruačního cyklu Dysfunkční děložní krvácení (zkráceně DUB) je krvácení z děložní dutiny, které není spojeno s anatomickými změnami v ženských pohlavních orgánech. Četnost výskytu DMC v moderní gynekologii je poměrně vysoká - přibližně 15–20% z celkového počtu gynekologických onemocnění. DMC se vyskytuje u žen různých věkových skupin, ale častěji v juvenilním období (12-18 let) a v premenopauzálním věku (45-55 let). Méně často se DMC vyskytuje u žen v reprodukčním věku (18-45 let). Takové rozdělení na. Pokračovat ve čtení →

Bazální teplota od A do Z.

Naši vládci jsou plánovači. Vyzkoušejte a vyjádřete svůj názor! ->

* Drazí přátelé! Ano, toto je reklama, točte se takhle!

Špinění při užívání Janine

Ahoj! Plánujeme více než 2 roky. Celou tu dobu nám byla diagnostikována neplodnost neznámého původu. V květnu tohoto roku jsem provedl hysteroskopii a laparoskopii. Na hysteru byl nalezen malý polyp, který byl odstraněn. Nebyly nalezeny žádné další odchylky. Po léčbě antibiotiky lékař předepsal dva cykly za sebou (bez přerušení) k pití Janine. Dnes jsem vypil 15. pilulku. Problém je v tom, že čmáranice se nezastaví až do teď, i když jsem ji nikdy v životě neměl a nevěděl jsem, co to je. U již 15 DC nátěrů s hnědou se zvětšila prsa, podrážděnost a slzavost, libido kleslo... Nejvíc ze všeho se samozřejmě obává mazlení. Můj doktor je na dovolené, není se na koho zeptat. Řekněte mi, měl někdo takový vedlejší účinek z užívání Zhaninu? Co lékaři poradili? Opravdu nevím, co mám dělat... ať pokračovat v pití, nebo se všeho vzdát.

Přečíst 37 komentářů:

Ahoj))) Vzal jsem Janine šest měsíců a v prvním měsíci to bylo stejné, doktor vysvětlil, že to byla norma. Libido bylo také na nule.

Vzal jsem Janine po dobu 6 měsíců, ale nebyly žádné odchylky. Proč pít bez přerušení?

Ani nevím, tak jsem to napsal. Řekla něco jako „po odstranění polypu máte otvor v endometriu a potřebujete jej utáhnout“.

Shagol78, první měsíc - byl celý cyklus rozmazaný? Nebo kolik dní?

Můj přítel pil Janine už 3 roky a všechno bylo v pořádku, Janine všem poradí, pokud je v pořádku

Ksunia, ahoj, brala jsem Marvilon... a měla jsem stejné nežádoucí účinky jako ty. Jak mi vysvětlili, droga prostě neseděla.

To projde, tělo si zvykne na Janine, první měsíc jsem byl také rozmazaný, pak nebyly žádné problémy. To je v pořádku, nebojte se

Děkuji za odpovědi! To znamená, že nestojí za to zařízení zrušit? Takže i nadále pít druhé balení? Takhle vyděšený...

Kleine, podle mého názoru je v pokynech napsáno, že první měsíce přijetí mohou být namazány, pak to zmizí, pravděpodobně je to norma.

Nebojte se, toto je norma, když začnete užívat OK. Někdo se stane, někdo ne. Není třeba rušit, pokud je pouze mazání, žádné krvácení

Drahý! Přečetl jsem si váš blog a nemohu si pomoci, abych zasáhl. Také piju Janine :) hlavní věc je nebát se! Ani já nedoporučuji všem, aby to pili, ale říkám jen „zeptejte se lékaře, protože. Dobře, je to lékař, který vybírá všechny “a tak: Piju třetí měsíc a v prvních dvou měsících. Bylo to také jako vaše, a to je jako varianta normy, pečlivě si přečtěte anotaci k nim a na zeleném poli o výtoku je také napsáno, takže si myslím, že pokud nebudou žádné bolesti a některé další příznaky, pak byste se neměli bát, ale doktor řekněte jí o tom stejně! :) jak mi vysvětlil můj lékař, „všechno je to od vás svinstvo a vyjde z něj„ všechno, co způsobuje endometriózu! “, takže si myslím, že bude všechno v pořádku! :)

Dívky, děkuji za odpovědi a rady. Nyní jsem se rozhodl změřit teplotu, protože nějaká slabost. Myslel jsem na pozadí užívání zhaninové slabosti, ale ukázalo se, že teplota byla 37,2 ° C. Zvyšuje Janine teplotu?

Ooly07, Byl celý cyklus rovný? Zajímá mě, kdy skončí mazanice, protože musím bez přerušení vypít dvě balení. A chodit neustále s „menstruací“ již není silné.

I já jsem po hysterii a odstranění polypu předepsal Janine po dobu 2 měsíců bez přestávky. Můj hrudník byl strašně bílý a byla tam mast, doktor řekl, že je to pro Janine normální, pak když jsem dokončil schůzku, všechno zmizelo. Nebojte se ho tedy užívat předepsaným způsobem.

Malinka, děkuji za odpověď! Prosím, řekněte mi, že po celou dobu, co jsem dostal dvě balení, došlo k mazání?

Kleine, možná Janine není pro tebe to pravé? Pokud je předepsán jiný lék, vyhledejte lékaře. Když jsem si vybral antikoncepci pro sebe, začal jsem od jedné do A, nepamatuji si jméno tam v balíčku pro 3 měsíce pilulek najednou. Od 10. dne se mnou tedy sypalo a plynule přecházelo do menstruace. A na Diana35 je to normální.

Klein, Katya, vypil jsem 4 cykly Janine a první dva cykly téměř pořád byly hnědé mazanice! Běžel jsem kolem spousty lékařů a všichni ujistili, že je to normální. Přečetli jste si anotaci, i tam se zdá, že je napsáno, že mazanice může doprovázet přijetí Janine. Mimochodem, při zrušení jsem otěhotněla, což vám taky přeji.

Víte, můžete říct téměř všechny 2 měsíce.

Klein; Po operaci jsem vypil dva cykly za sebou, došlo k mazání, ale ne pořád.

Mimochodem, také jsem otěhotněla po zrušení Zhaniny)

YYYlia, díky! Pustil jsem SMS doktorce a ona nakonec odpověděla - pijte, nebojte se))) piju... Jediným problémem je, že můj manžel je velmi skromný a sebemenší kapka krve ho děsí kilometr ode mě (((

Klein, pokyny říkají, že možnost špinění krvácení je možná na začátku užívání OK. Nebojte se, to je v pořádku. Váš lékař vás měl varovat. Hodně štěstí, zlato.

Lencher, díky :) Zdá se, že jsem se uklidnil, až teď sex skončil, zjevně...

V tomto cyklu jsem začal pít Janine na léčbu. Nohy mám v noci strašně stísněné, prsa mě bolí, jako by měla prasknout a mazanice začala.

Klein, ahoj, po laparovi, chirurg mě jmenoval Janine a G, který byl sledován, řekl, že Janine nemusí pít, že z něj budu krvácet, mnozí z nich na něj reagují tímto způsobem, takže piju Yarina, zatímco mmm

Právě jsem vypil 3 měsíce Janine, abych zastavil růst myomů. Bylo mi předepsáno pít od 5. dne cyklu, nejlépe v noci, aby se minimalizovaly vedlejší účinky. Neměl jsem žádné vedlejší účinky (TTT), jen se mi mírně zvětšila prsa.

Měl jsem přesně to samé. První měsíc přijetí je mazaný. Bylo to strašně nepříjemné. Pak se vše vrátilo do normálu.

Dívky a po Zhaninově zrušení se cyklus prodlouží? Po zrušení mám třetí cyklus, dnes je to už 31 dní, ale stále nemám menstruaci. Před Zhaninem bylo 24-25, se Zhaninem přesně 28

LEVka, pravděpodobně někdo takový. Například před Zhaninem byl můj cyklus také 23-25 ​​dní, s ním - přesně 28 dní. Po zrušení byl první cyklus také 28 dní a ve druhém, třetím se vše vrátilo - opět 24-25 dní. Teď zase sedím na jean, tk. po operaci břicha k odstranění myomů. Je pravda, že teď budu pít podle jiného schématu: dříve od 5 do 25 dnů a nyní 63 dní bez přestávky, 7 dní přestávka a dalších 63 dnů. Pojďme se podívat, co se stane.

Dívky, ale mám takový problém - neudělaly mi žádnou operaci! Diagnóza, že neexistuje žádná gynekologická patologie... Ale mám cysty na obou vaječnících... ale jejich velikost zatím nepřekračuje normu... Ale při narození mi vzali zdraví žen, trvá to dlouho vysvětlovat, no, bylo to přeneseno na moji matku... A já cyklus stále skáče, je mi 22 let a bylo mi předepsáno Janine, aby obnovila cyklus... a tak jsem v budoucnu mohla bez problémů otěhotnět! Janine jsou úžasné pilulky.. Vypil jsem je, když mi bylo 16 let... Neměl jsem vůbec žádné problémy, pak jsem přestal... teď jsem šel znovu k lékaři a předepsal je.. takže problém je v tom - piju je už 5 měsíců, na začátku recepce Například mám ještě týden na pití pilulek a mám výtok, ale nebyly významné, malé průhledné hnědé a prošly do tří dnů.. a pak menstruace jako hodinky... a tentokrát jsem také začal za týden výtok a jsou špinavě hnědé stejně jako menstruace pouze bez krve dodnes... v neděli jsem dopil poslední pilulku... to je co dělat? co by to mohlo být?

Humor při užívání Janine.

Desátý den přijetí začalo mazání a vpichy na vaječnících. Četl jsem na internetu, že se to stává a je to v pořádku. Ale stále se obávám.

Kdo pil Janine, bylo s tebou všechno v pořádku?

 • Nemoci, léčba, drogy při plánování
 • * Pravidla Společenství
 • Vypnuto
 • Kde a kdy začít?
 • Výběr zdravotnického zařízení, specialisty
 • Vyšetření, rozbory
 • Ovulace
 • Definice těhotenství
 • Dokázali jsme to!
 • Bazální teplota
 • Dámský kalendář (menstruační cyklus)

Komentáře uživatelů

 • 1
 • 2

Všechny tři měsíce byly rozmazané, že je viděli (byli předepsáni po operaci). Cítil jsem se z nich tak špatně! Nevolnost, změny nálady, pocení, bolesti žaludku. Obecně si s hrůzou vzpomínám, stěží jsem je dokončil. Doufám, že to nebudete mít.

Ano, piji na ošetření, pak lapar. Vím, co potřebuji, tak to vydržím. Jenom to, že na léto je všechno toto mazání nepohodlné ((mám k pití jen 3 balení. Uvidíme dalších sto.

Uprostřed cyklu to také rozmazalo hnědou barvou, teď vypiju druhý cyklus, nevím, jestli to rozmazat nebo ne, anotace říká, že je to možné při užívání Janine!

moje přátelství s těmi hormonálními před 5 lety nevyšlo, zpočátku existoval Novinet, mazanice se nezastavila ve 13-14. den a po zrušení se okamžitě začala nová paní... držela se zdi a Janine - historie se opakovala. Téměř se nerozmazal z hormonální omítky, ale není to s ní vhodné

Kdysi jsem pil, bylo to stejné, neustále (strašně otravné!

Už jsem pil třetí cyklus. Prvních sedm dní, kdy jsem začal pít, došlo k mazanici. Pak to přešlo.

zajímavý. Je možné začít nový balíček Janine ihned po dokončení předchozího.

Mám 21 dní a 7 dní volno, ale jdeme k moři. Ukázalo se, že mesiki právě tam a začne. zde alespoň 6 tablet z nového balení k vypití. ale toto mazání v prvním cyklu děsí

Teď piju, mazanice byla od 12. dne cyklu. mučen. pak dokončil balení. menstruace začala za 2 dny.

Gynekologická terapie je v naprosté většině případů založena na integrovaném přístupu. Klíčovým faktorem úspěchu lokální léčby ženských chorob je zajištění kvalitního přístupu účinných látek k epicentru problému.