Menstruace se zpozdila o 1 den: jaký je důvod?

Jednoho dne zpoždění již ženy způsobují obavy. Někteří sní o početí dítěte, jiní se bojí otěhotnění. Těhotenský test může rozptýlit pochybnosti, ale ukáže skutečný výsledek od prvního dne zpoždění? Jak být v takové situaci?

Zpoždění menstruace o jeden den a nic nebolí

Jen málokdo se může pochlubit pravidelným menstruačním cyklem. Po celý měsíc působí na tělo ženy řada faktorů. Cokoliv může narušit hormony. Od nevolnosti po těžkou práci, hádky, problémy v práci. Odchylka měsíčního cyklu o jeden týden v jednom nebo druhém směru je považována za normu. Až 7 dní zpoždění se s tím nemusíte ani bát. A gynekolog nebere stížnosti na zpoždění menstruace v jeden den vážně. Odpověď zní - počkejme další týden.

Může se však zdát divné, že nic nebolí. Ve skutečnosti, v předvečer menstruace, je vždy přítomen premenstruační syndrom. Bolí mě žaludek, takže to brzy začne. Existuje několik možností pro vývoj situace - menstruace přijde za 2 týdny, stále dopředu. Těhotenství přišlo.

Jednodenní zpoždění - táhne spodní břicho

Jedním z jasných příznaků nástupu bezprostřední menstruace je bolest v dolní části břicha, která vyzařuje do dolní části zad. Děloha se připravuje na odmítnutí endometria, což způsobuje křeč. Podobná situace však nastává během těhotenství. Když by měla začít menstruace, dolní část břicha jen bolí, hlavně večer, ale menstruace není. Příznaky bolesti dolní části břicha jsou přítomny v přítomnosti gynekologických onemocnění. Je nemožné jednoznačně odpovědět na otázku, proč táhne dolní část břicha. Pokud se situace velmi znepokojuje, je lepší navštívit gynekologa. Může být jednodušší najít důvod společně.

Kromě toho byste měli věnovat pozornost povaze výboje. V předvečer menstruace se zpožděním 1 den je výtok silný, jsou přítomny bílé, někdy hnědé nečistoty. Během těhotenství nejsou tak drobivé, spíše jako hlen. Nemoci mají své vlastní sekrece. Zvláště pokud jde o infekce STI. Poté se kromě neobvyklého výboje objeví nepříjemný zápach..

Ukáže těhotenský test se zpožděním 1 den

Principem jakéhokoli testu je reakce činidla na přítomnost hCG. Hormon těhotenství se objevuje v době početí a začíná se zvyšovat po implantaci embrya do děložní dutiny. Od této chvíle se má za to, že došlo k těhotenství. Zvyšuje se každý den v ženské krvi, moči. Jeho hladina v moči je navíc 2krát nižší než v krevní plazmě. Ranní část moči obsahuje velké množství hCG, protože žena chodí na toaletu v noci 1krát nebo vůbec. Během dne se indikátor s každou porcí moči snižuje.

Každý test má svou vlastní citlivost. Na tom závisí především cena produktů. Testy s citlivostí 10 jsou považovány za nejspolehlivější. Umožní vám určit těhotenství od prvního dne zpoždění. Existuje však jedno „ale!“ Považuje se to za normální, když dojde k ovulaci uprostřed cyklu. V době další menstruace se výrazně mění hormonální pozadí. Úroveň hCG se zvyšuje. Implantace vajíčka nastává 7-14 dní po početí. Ale může to dopadnout trochu jinak. Ovulace přišla o něco později, ke konci příští menstruace. Hormonální pozadí pak nebude mít čas na změnu. Test neposkytne skutečný výsledek. Pokud je přítomno těhotenství, může navíc začít menstruace. Pokud vše půjde podle obecných pravidel, test ukáže těhotenství v první den zpoždění. Za předpokladu, že bude prováděno s ranní močí. Pokud druhý proužek není výrazný, nespěchejte k závěrům. Doporučuje se opakovat test po týdnu. Pravděpodobnost těhotenství však v tomto případě je.

Pokud je test negativní - může dojít k těhotenství

Pokud se vaše menstruace zpozdí o jeden den, může negativní test naznačovat, že hladina hCG je příliš nízká. K tomu dochází při absenci těhotenství a pokud je přítomna příliš brzy. Kvalita a citlivost produktu hrají důležitou roli. Obecně se doporučuje provést několik testů od různých výrobců. Pokud je výsledek negativní a nedochází k menstruaci, musí se analýza opakovat o týden později. Pokud se vaše menstruace zpozdí o 1 den, může test ukázat falešný výsledek.

Bazální teplota 37 - opožděná menstruace nebo těhotenství

Graf bazální teploty vám umožňuje určit okamžik ovulace a těhotenství v případě početí. Na situaci je však třeba pohlížet ve srovnání. Aby žena získala přesnou odpověď, musí dodržovat harmonogram nejméně 3 předchozí měsíce. Poté bude schopen určit indikátor teploty v první polovině cyklu, ve druhé, před menstruací. Pokud pouze změříte bazální teplotu v první den zpoždění menstruace, může být situace nepochopitelná. Indikátor při 37 stupních Celsia je velmi pochybný. Pokud však teplota během následujících dnů měření neklesne, je pravděpodobnost těhotenství vysoká.

Graf bazální teploty obecně vypadá takto. V první fázi se teplota udržuje na 36–36,4 stupních. Před ovulací stoupne o 2–3 stupně, poté prudce klesá na přibližnou úroveň 36,2. Po 1–2 dnech dochází každý den k prudkému nárůstu a rychlému nárůstu. Po chvíli, za přítomnosti početí, dojde k zatažení implantátu. Poté teplota stoupne na 37-37,2 stupňů Celsia. Udržuje to tak pořád. V předvečer menstruace se opět snižuje. Pokud se tak nestane, existuje vysoká šance na těhotenství..

V takovém případě je třeba vzít v úvahu celkovou tělesnou teplotu. Pokud v těle probíhá zánětlivý proces, ovlivní to bazální teplotu.

Co dělat

Co když se vaše menstruace zpozdí o 1 den? Nejprve se musíte uklidnit. Nadměrné nervy situaci jen zkomplikují. První příznaky těhotenství jsou velmi podobné projevům premenstruačního syndromu. Neexistuje žádná jistá věc. Každé tělo reaguje na těhotenství jinak. Ženy navíc zaznamenávají různé příznaky prvního a druhého těhotenství. Ale vzor lze vysledovat.

 • Zhruba ve druhé polovině cyklu se celkový zdravotní stav zhoršil. Pravidelně se vyskytoval závratě. Bolest hlavy bez zjevného důvodu.
 • V předvečer menstruace nezvykle zvracelo. Zvýšilo se pocení. Vrhá to teplé a studené.
 • Nevyvážený psycho-emocionální stav. Objevily se návaly dobré nálady, pak nadměrná podrážděnost, krutost spolu s odporem, slzavostí. Přerušený spánek.
 • Mnoho žen pozoruje narušení trávicího traktu. Rachotí silně v žaludku, tlačí v žaludku, změny stolice.
 • V době údajné menstruace se to všechno zhoršuje. Žena se cítí slabá, chce spát, objevuje se lenost a apatie. Chci si jen od všeho odpočinout.

Svůj stav můžete zkontrolovat pomocí testu. Nyní jen pár z nich může počkat 2 týdny. V zásadě každý běží do lékárny během prvního dne absence menstruace. V tomto případě byste měli zvolit test kvality z drahé řady s vysokou citlivostí. Analyzujte ráno.

Pokud je test negativní, zkuste se uklidnit. Nástup menstruace závisí na stavu nervového systému. Můžete si vzít tinkturu z kozlíku lékařského, matky, hladu. Pijte heřmánek, mátu, citrónový balzám, tymiánový čaj. Poslouchejte příjemnou hudbu, spěte více.

Během tohoto období se nedoporučuje vyvolávat menstruaci. Kritické dny mohou přijít jen o týden později. Ale čaj s citronem, ořechy, semínky, vitamíny může tento proces urychlit..

Za přítomnosti alarmujících příznaků, nepochopitelného výtoku byste měli navštívit gynekologa. Přítomnost infekčních onemocnění narušuje menstruační cyklus. Banální drozd může navíc způsobit nepřítomnost menstruace. Objevuje se kvůli snížení imunity, porušení vaginální mikroflóry. Někdy působí jako první známka těhotenství, objevuje se ještě předtím, než test ukáže skutečný výsledek.

Rané příznaky těhotenství

Bylo by skvělé, kdyby příští den po prodlevě žena už věděla o nástupu těhotenství jistě.

Ale to se děje extrémně zřídka a první příznaky změněného hormonálního pozadí pacienta se projevují různými způsoby..

Jelikož každá žena je jedinečný organismus, může se těhotenství projevovat také různými způsoby. Může dojít k úplné absenci příznaků do 1–2 měsíců. Proto byste při prvním podezření měli kontaktovat svého gynekologa.

K oplodnění vajíčka dochází 1 den před a den po ovulaci. První příznaky raného těhotenství může žena pociťovat až po 7–10 dnech od nástupu ovulace. HCG nebo choriový gonadotropin je bílkovina, která se objevuje v moči a krvi ženy až po připojení embrya k děloze.

Před týdnem je nemožné detekovat jakékoli projevy těhotenství. Nejlepší je provést test první den očekávaného začátku menstruace. Existuje však mnoho dalších důvodů, kvůli kterým menstruace nepřišla. Možný hormonální odběr, stresující situace, aktivní sport, užívání antibiotik, antikoncepce a jiných léků nebo změna klimatu.

Každá žena má jiný menstruační cyklus, obvykle od 28 do 36 dnů. Označením prvního dne menstruace v kalendáři můžete sledovat zpoždění. Někdy však mají pacienti menstruační nepravidelnosti s naprosto zdravým tělem. Pro takovou ženu bude těžké identifikovat první příznaky těhotenství před zpožděním..

Známky těhotenství v prvních dnech

Zvýšená bazální teplota

Mnoho žen ve svém životě čelilo potřebě měřit bazální teplotu. Umožňuje určit dobu ovulace. To znamená dny, kdy existuje zvýšené riziko otěhotnění. Vysoká bazální teplota zůstává po celou luteální fázi, tj. Po dobu do ovulace.

Zvýšení bazální teploty během zpoždění menstruace lze považovat za první známku časného těhotenství. Taková teplota se měří pomocí běžného teploměru, měří teplotu v konečníku. Je důležité měřit BT, jakmile se probudíte a jste stále v posteli..

Pokud na teploměru uvidíte teplotu vyšší než 37 stupňů Celsia, můžete mít podezření na těhotenství. Pokud nedošlo k početí, bazální teplota klesá, menstruace nastává ve správný čas.

Nedostatek menstruace

Ženy vnímají absenci menstruace v pravý čas jako první známku těhotenství. Zpoždění s tím však nesouvisí vždy. Jakákoli nemoc nebo stres mohou změnit hormony. Dokonce se stává, že v raných fázích si dívka označí menstruaci. Toto krvácení, ke kterému dochází v první fázi těhotenství, se často liší od standardní menstruace svým odstínem a množstvím výtoku.

První indikátory jsou, když menstruace příliš poklesla a menstruace skončila rychleji. Pokud došlo k nechráněnému pohlavnímu styku, s největší pravděpodobností s 50% přesností lze takovou menstruaci nazvat začátkem těhotenství. Opět platí, že pokud v těle ženy došlo k dalším hormonálním změnám, může být takové skrovné období vysvětlitelným znamením..

Nevolnost a zvracení

Většina žen pozoruje ranní nevolnost a nevolnost jako první známku nového stavu. Tyto příznaky se však vyskytují také v případě otravy, onemocnění gastrointestinálního traktu a jater. Během těhotenství se nevolnost objevuje hlavně ráno, i když projevy jsou možné během dne kvůli prudkému poklesu hladiny cukru v krvi.

K toxikóze v raných fázích dochází v důsledku skutečnosti, že se tělo chce zbavit škodlivých látek. Ve druhém trimestru se toxikóza obává kvůli potřebě ženského těla zbavit se „cizího organismu“. Některé pacientky s toxikózou se obávají celého těhotenství. Jedná se o takzvanou psychologickou toxikózu..

Všimněte si, že někteří pacienti, kteří silně chtějí otěhotnět, stejně jako ti, kteří se patologicky bojí nového stavu, zaznamenávají ráno nevolnost. Ve skutečnosti však nový život ještě nezačal.

Změny chuti, změny chuti

Můžete si všimnout zvýšení hormonálních hladin v kovové chuti v ústech. Chut vašeho jídla se může změnit. Přitahují vás neobvyklé produkty.

Tento příznak se však častěji projevuje později..

Něha a zvětšení prsou

Během nástupu nového života se mléčné žlázy připravují na laktaci. Prsa zhrubne, žena cítí bolestivé pocity. Bradavky často tmavnou, stávají se citlivějšími. Někdy jsou žíly viditelnější, areola kolem prsou se zvětšuje. Některé těhotné ženy zaznamenají nárůst hrbolů na dvorci.

Jasným znamením je mlezivo nebo nažloutlý výtok z bradavek. Přesto jsou příznaky čistě individuální a těhotná pacientka si pravděpodobně žádné z nich nevšimne.!

Časté nutkání močit

Týden po implantaci si někteří všimnou častějších výletů na toaletu. To je způsobeno uvolňováním hormonu hCG. Je to on, kdo vyvolává zvýšení přívodu krve v pánevních orgánech. Výsledkem je přeplnění močového měchýře i při mírném hromadění moči, zvláště často se žena obává tohoto problému v noci.

Časté močení je však v mnoha případech spojeno s cystitidou nebo uretritidou. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že u těchto onemocnění dochází během močení k nepohodlí, bolestivosti a bolesti..

Krvácení z implantátu

Přibližně 6–12 dní po začátku oplodnění se objeví světlé zabarvení. Ve své barvě nevypadají jako pravidelné období. V této fázi je embryo zasazeno na stěnu dělohy. Někteří pacienti si nevšimnou žádného výtoku, je to také považováno za normální.

Malý výtok se také objeví, když je vajíčko implantováno do stěny dělohy. Také si všimnete žlutého a růžového krémového výtoku. K přidělení těchto odstínů dochází také při erozi děložního čípku, toto onemocnění se zvyšuje s nástupem těhotenství.

Únava a ospalost

V důsledku probíhajících změn v těle se metabolismus zrychluje, aby podpořil tělo nastávající matky.

Někdy se zdá, že chcete pořád spát nebo jen odpočívat. Obzvláště náchylné spát ve dne. Funguje jako sedativní progesteron.

Zvýšené přirozené sekrece

Některé těhotné ženy zaznamenávají zvýšení objemu cervikálního hlenu. To je způsobeno stejným hormonem progesteronem..

Tento indikátor se nepovažuje za explicitní.

Příznaky nachlazení, pocit nevolnosti

Během normálního průběhu těhotenství imunita klesá. Příroda s tím přišla, aby tělo neodmítlo plod jako cizí těleso. Kvůli takovým hormonálním výkyvům se objevují kýchání, ucpání nosu, bolest v krku.

Někdy tělesná teplota stoupá. V tomto případě se doporučuje nepoužívat silné léky. Upřednostňujte tradiční medicínu, abyste nepoškodili nenarozené dítě.

Emoční změny

Od samého začátku nástupu nového stavu se v těle ženy objevují emocionální výbuchy. Zpočátku je nálada radostná, pak se změní a žena začne plakat a rozčilovat se kvůli maličkostem.

Často se objevuje podrážděnost a náročnost vůči ostatním. Z tohoto důvodu se zhoršují vztahy s blízkými..

Bolest v dolní části zad a dolní části břicha

V raných stadiích pociťují někteří pacienti bolesti v dolní části břicha a v bederní oblasti. Tento příznak může být vyvolán cystitidou, silnou fyzickou námahou nebo pyelonefritidou, včetně.

Tento příznak může být také způsoben hrozícím potratem. Zvláště pokud je křeč v dolní části břicha doprovázena krvácením, měli byste se určitě poradit s lékařem!

Kromě toho jsou možné následující příznaky

Možné příznaky těhotenství

Žena si nemusí na sobě všimnout jediného příznaku nebo může celé těhotenství trpět toxikózou, nespavostí, častým močením a zácpou.

Nejpravděpodobnějšími příznaky však jsou: zvětšení prsou, zpoždění, nevolnost, závratě ráno. Při vyšetření gynekolog zaznamená zvýšení dělohy se změkčením šíje. Cyanózu děložního čípku může stanovit také lékař.

Spolehlivé indikátory

Abyste si byli stoprocentně jistí nástupem tohoto dlouho očekávaného období, měli byste si udělat test krve a moči. Těhotenský test počínaje prvním dnem očekávaného období může ukázat pozitivní výsledek.

Testy mohou také poskytnout falešně negativní nebo falešně pozitivní výsledky. Pokud trpíte onemocněním ledvin, platnost testu vypršela nebo pokud jste nepoužili ranní nebo zatuchlou moč, výsledek nebude správný. Falešně negativní test může být také v případě vypití významného množství tekutiny před testem..

Pokud jste si všimli jakýchkoli známek zrodu nového života v sobě, proveďte test. Procedura by měla být prováděna ráno čerstvou močí. Je lepší počkat několik dní po zpoždění, pak bude výsledek více odhalující.

Od prvního nebo druhého týdne těhotenství se hCG stanoví v krvi a moči. Choriový gonadotropin v krvi je v počátečních stádiích spolehlivější. Již po třech týdnech těhotenství vám ultrazvuk umožňuje určit vajíčko v děloze.

Kterého lékaře kontaktovat při léčbě?

Pokud po přečtení článku předpokládáte, že máte příznaky charakteristické pro toto onemocnění, měli byste se poradit s gynekologem.

Znamení těhotenství: táhne dolní část břicha. Přístupnými slovy.

Existuje mnoho známek, příznaků, rad a stop, které mohou naznačovat, že žena pravděpodobně otěhotní. Mohou se objevit jednotlivě nebo několika způsoby. A pokud máte podezření nebo nevylučujete, že mohlo dojít k početí, pak jistě poznáte některé ze signálů vydaných vaším tělem. Neměly by se však brát jako „diagnóza“, protože mnohé z prvních příznaků těhotenství jsou velmi podobné příznakům premenstruačního syndromu u žen..

Samozřejmě, pokud je další menstruace zpožděna a pozorujete několik časných příznaků těhotenství najednou, pak je pravděpodobnost jejího výskytu velmi vysoká. Často však začneme předpokládat ještě před zpožděním menstruace. A pokud máte důvod očekávat těhotenství, pak s největší pravděpodobností pocítíte nejranější známky těhotenství: tahání za břicho.

To lze skutečně pozorovat od raného data. Proč táhne spodní část břicha na začátku těhotenství?

Představme si, že vejce splňuje požadované spermie a společně tvoří zygotu. Nyní budou zygoty poháněny vejcovody, aby dosáhly dělohy a zakotvily na její stěně pro další růst a vývoj. Cesta do budoucího domova trvá v průměru 6–12 dní (tato období se u různých žen mohou lišit). Nejčastěji dochází k oplodnění během ovulace, která spadá přibližně na 10. - 12. den cyklu (možnosti jsou zde také možné). Ukazuje se tedy, že oplodněné vajíčko dosáhne dělohy na konci cyklu, kdy je několik dní před dalším očekávaným obdobím. A ve většině případů žena pociťuje bolest v dolní části břicha - buď z důvodu blížící se menstruace, nebo z důvodu „kolaudace“ vajíčka. Toto je zkrácený přibližný ideální scénář toho, co se děje..

Aby vajíčko „zapustilo kořeny“ v děložní dutině, připraví si místo pro sebe: jakoby škrábalo epiteliální buňky a vytvořilo v něm hnízdo pro výsadbu. Tento proces se nazývá implantace a může být doprovázen některými známkami toho, že už nyní, dokonce před nástupem menstruace, vyzve ženu k početí, ke kterému došlo. Jde hlavně o tažení bolestí v podbřišku: vaše děloha prochází invazí „cizího tělesa“ a narušením celistvosti epitelu. Je pravděpodobné, že v procesu připevnění vajíčka ke stěně dělohy může dojít k malému špinění, které žena často mylně vnímá jako předčasný nástup menstruace..

Několik dní před začátkem dalšího cyklu, kdy již došlo k početí, může žena pociťovat bolest v dolní části břicha, která je často doprovázena drobným krvácením (krémové, růžové, načervenalé nebo hnědé). Pokud si neuvědomuje, že otěhotněla, bude tento jev s největší pravděpodobností vnímat jako premenstruační syndrom. Mnoho dalších známek těhotenství ve velmi raných fázích je také podobných pocitům před menstruací: bolestivost a zvýšená citlivost bradavek, podrážděnost, nevolnost, odmítnutí určitých pachů, změny chuti k jídlu a změny nálady.

Proto je velmi obtížné rozpoznat těhotenství před zpožděním. Tahání bolesti břicha u ženy může mít navíc mnoho dalších důvodů: stres, užívání hormonálních léků, infekce, zánět, trauma, následky pohlavního styku nebo gynekologické vyšetření a další..

Tahání bolesti v dolní části břicha však může být známkou nejen těhotenství, ale také hrozby jeho ukončení. Oplodněné vajíčko je cizí těleso v těle ženy, kterého se děloha snaží zbavit tím, že se začne stahovat. Příroda vytvořila přirozený mechanismus pro zachování těhotenství v raných fázích - imunitní funkce ženského těla jsou poněkud sníženy, což dává budoucímu plodu šanci uchytit se a přežít. Vítězství však ne vždy zůstane s vejcem, kterému může bránit řada nepříznivých faktorů. Pokud je vyloučena co nejdříve, pak žena možná ani neví, že došlo k potratu - právě začíná další menstruaci.

Pokud je těhotenství již několik týdnů staré a víte o jeho existenci nebo je jeho pravděpodobnost velmi vysoká a tažné bolesti v dolní části břicha mají výrazný křečovitý charakter, jsou podány bederní oblasti nebo jsou doprovázeny krvácením, musíte urgentně jít do nemocnice, abyste udrželi těhotenství.

Zvláště pro beremennost. síť - Elena Kichak

Na co myslet se zpožděním menstruace a bolestmi v podbřišku

Za normální se považuje menstruační cyklus, který trvá 21 až 33 dní. Ale ne všechny ženy se mohou pochlubit skutečností, že jejich měsíční výtok se objeví přesně včas. Zpoždění menstruace a bolest v podbřišku jsou nejčastěji prvními příznaky těhotenství. Ale někdy jsou to příznaky zdravotních problémů..

Aby se neztratili dohady a zbytečné starosti, odborníci doporučují provést těhotenský test. S pozitivním výsledkem většina žen pociťuje určité nepohodlí a bolesti. Pokud závěr testu vyvrací těhotenství, neměli byste odkládat návštěvu gynekologa. Zpoždění doprovázené bolestí může být spojeno s mnoha patologiemi, stejně jako se stresem, intenzivní fyzickou námahou, změnami klimatu nebo běžným nachlazením..

Jedním z běžných důvodů, že když je menstruace zpožděna, dolní část břicha začíná bolet - porušení menstruačního cyklu. Není to nemoc, ale signál, že došlo k poruše v orgánech odpovědných za reprodukční zdraví. Nejčastěji je to způsobeno hormonálními poruchami. V tomto případě je třeba vzít v úvahu nejen pohlavní hormony, ale také účinné látky, jejichž produkce je regulována nadledvinami, štítnou žlázou, hypofýzou..

U mnoha žen je opožděná menstruace doprovázena závažnými příznaky premenstruačního syndromu. Jak se blíží „kritické dny“, nepříjemné pocity rostou. Kromě bolesti na hrudi, bolesti břicha, nevolnosti mohou v této době bobtnat nohy, objevují se výkyvy nálady. Tyto příznaky jsou velmi podobné těm, které jsou charakteristické pro časné těhotenství, ale zmizí s nástupem menstruace..

Proč mě může bolet žaludek?

Prvním důvodem nepohodlí je těhotenství. Bolest je na počátku vývoje plodu normální. Je to způsobeno produkcí hormonů a změnami velikosti dělohy. Pokud je koncepce vyloučena, pak by uvedené faktory měly být v zorném poli ženy, aby bylo možné včas určit příčinu a přijmout opatření.

 1. Hormonální nerovnováha. Vyskytuje se na pozadí nekontrolovaného příjmu léků obsahujících hormony v důsledku špatného fungování štítné žlázy a slinivky břišní, stejně jako těžké ztráty hmotnosti a zánětu vaječníků.
 2. Tvorba nádorů nebo cyst v děloze a / nebo vaječnících.
 3. Endometrióza (přemnožení vnitřních stěn dělohy).
 4. Reorganizace těla spojená s menopauzou.
 5. Zánět na jakémkoli místě.
 6. Přísná strava, půst.
 7. Klimatická změna.
 8. Nervový šok, dlouhodobý stres, deprese.
 9. Dlouhodobý příjem léků. Dochází k intoxikaci těla. Výsledkem je, že téměř všechny systémy těla selhávají..

Přečtěte si také: jak změna klimatu ovlivňuje menstruaci.


Stres a napětí mohou způsobit zpoždění
Zpravidla s uvedenými příznaky žaludek bolí a zpoždění menstruace trvá až 10 dní. Celou tu dobu se žena cítí jako během PMS: pravidelně vás bolí hlava, chcete něco sladkého, dramaticky se vám změní nálada, otoky hrudníku.

Každá žena by měla pravidelně pít heřmánkový čaj nebo limetkový čaj. Lipa obsahuje flavonoidy, které zabraňují hormonálním poruchám, a heřmánek obsahuje antibakteriální látky, které potlačují růst infekcí.

Stojí za to pečlivě poslouchat váš stav, ať už se zvyšuje bolest. Je možné, že žena má střevní nebo renální koliku nebo chronicky zapálenou apendicitidu nebo akutní apendicitidu, která vyžaduje urgentní hospitalizaci. Nemůžete zastavit bolest antispazmodiky nebo léky proti bolesti, dokud nezjistíte přesně, kde se nachází a co ji způsobilo.

Vliv škodlivých látek

Moderní dívky se stále více obávají problémů spojených s porušením cyklu a zpožděním menstruace, zatímco bolest v dolní části břicha.

Lékaři se domnívají, že zhoršení zdraví žen přímo souvisí se změnou stavu životního prostředí. Ekosystém je aktivně znečištěn, což může negativně ovlivnit reprodukční funkci ženy a změnit měsíční cyklus.

Příčiny vnějších faktorů prostředí ovlivňujících zpoždění:

 • znečištění ovzduší výfukovými plyny;
 • zvýšené úrovně záření;
 • konzumace dusičnanů, konzervačních látek, stabilizátorů, barviv, příchutí;
 • vášeň pro alkoholické nápoje, cigarety, včetně pasivního kouření;
 • kontaminovaná voda z vodovodu.

Vliv na reprodukční orgány nastává také v půdě. Průmyslové podniky vypouštějí do životního prostředí škodlivé chemikálie, těžké kovy (olovo, arsen, kadmium, rtuť) a organické sloučeniny. Chemické prvky pronikají do podzemních vod, nasycují rostliny, mlékem a masem vstupují do ženského těla.

Stojí za zmínku, že pokud bude menstruační cyklus probíhat každý měsíc bez narušení, nedochází k dlouhým zpožděním, bolesti v podbřišku, pak můžeme hovořit o dobrém zdravotním stavu dívky. Menstruace bez bolesti, pravidelnost cyklu je ukazatelem vynikající imunity a skvělé pohody. Naopak, neustálé zpoždění, nepohodlí v břiše během menstruace, další nežádoucí jevy vyžadují zvláštní pozornost jak ženy, tak lékaře..

Jak rozlišovat těhotenství (včetně mimoděložního)

Každá žena, která má pravidelný sexuální život, s bolestmi v podbřišku a zpožděním, myslí na těhotenství. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob stanovení je pomocí testovacích proužků. Tyto prostředky však mohou vykazovat nesprávný výsledek, a pokud je gestační věk velmi malý, test to neukáže. Z tohoto důvodu se doporučuje provést vyšetření u gynekologa a složit některé testy. Většina žen na začátku těhotenství obvykle pociťuje bolesti na hrudi, ohromnou chuť na jídlo, ranní nevolnost, slabost, ospalost a zvýšený pocit pachů..


Při mimoděložním těhotenství může být žaludek velmi bolestivý.

Pokud žena dříve měla genitální infekci a byla léčena na zánět reprodukčního systému, riskuje mimoděložní těhotenství. Je téměř nemožné identifikovat patologii sami, proto je nezbytně nutné provést vyšetření lékařem. Známky normálního těhotenství budou doprovázet i mimoděložní těhotenství. Hladina hormonu hCG v krvi pod normální hodnotou je však přímým znamením, že se oplodněné vajíčko vyvíjí mimo dělohu. Normálně se hladina hCG zdvojnásobuje každý druhý den. U mimoděložního těhotenství není takový nárůst.

Nebo možná přišlo těhotenství?

I když je měsíční zpoždění pouze 4 dny a test ukázal negativní výsledek, neexistuje 100% záruka, že nejste těhotná. Za prvé, zpoždění je stále příliš krátké. A za druhé, při provádění testu se můžete trochu mýlit..

Nejprve jděte do lékárny a požádejte o nejcitlivější testovací proužek. Pak počkejte až do rána a teprve poté proveďte analýzu. Jak to udělat, pravděpodobně nestojí za to říkat. Mějte trochu trpělivosti, odložte test stranou a na proužek se podívejte až po 2–3 minutách. Pokud se objeví lehký a sotva znatelný druhý řádek, výsledek je stále považován za pozitivní. Pokud tam ale není, počkejte 3 dny a studium opakujte..

Pokud test po opakovaném použití ukázal negativní odpověď a menstruace nezačala, stojí za to mluvit o nutnosti navštívit gynekologa? Ze všech možných důvodů může skutečný problém určit pouze lékař. Podívá se, poslouchá, vezme si nátěr, pošle vás na ultrazvukové vyšetření a předepíše „správné“ léky.

Jaké abnormality v reprodukčních orgánech by měly být vyloučeny

Pokud má žena zpoždění v menstruaci a bolí ji žaludek, je při testu s negativním výsledkem důvod přemýšlet o tom, že došlo k proniknutí jakéhokoli druhu infekce, začátku zánětu nebo růstu novotvarů..

Jaké nemoci jsou nejčastější a jejich charakteristické znaky jsou popsány v tabulce.

ChorobaPříznaky
VaginitidaOnemocnění pochvy, které je doprovázeno zánětem jejích stěn. Je charakterizována bolestí v dolní části břicha, v dolní části zad a někdy rozmazaným krvácením. Zpravidla existuje zpoždění a žaludek bolí, jako u menstruace, ale neexistují žádné další příznaky menstruace..
AdnexitidaZánět lokalizovaný ve vejcovodech a přívěskech, doprovázený silnou tažnou bolestí. Nedostatek léčby je plný neplodnosti. Žena má často horečku, cyklus je narušen a bolestivý syndrom trvá neustále.
AdhezeVýsledek prodlouženého chronického zánětu. Formované adheze jsou příčinou neplodnosti. Jsou doprovázeny zpožděním, bolestí v dolní části břicha.
Pohlavní chorobyKromě bolesti se žena obává neprůhledného výtoku s nepříjemným zápachem, někdy svědění.
Křečové žílyKřečové žíly umístěné v malé pánvi jsou chronické nevyléčitelné onemocnění, nebezpečné krvácením. Nemoc se nepociťuje mnoho let. Hlavním příznakem je absence menstruace po dobu až 7 dnů, bolest břicha a perinea, bolest při sexu.
PolycystickáTato patologie vaječníků je doprovázena tvorbou cyst, které vedou k nestabilitě cyklu, nerovnováze hormonů, bolestivé bolesti v břiše, zvýšené sekreci mazových žláz hlavy. U polycystických onemocnění bolí spát na břiše a zpoždění menstruace trvá déle než týden.

Kolik období může chybět

Nejškodlivější zpoždění menstruace jsou ty, které jsou obvyklé, ale malé, ne více než 3-4 dny.

Pokud se menstruace zpozdí o 7-10 dní nebo déle, je třeba analyzovat možné příčiny. Pokud jsou spojeny s něčím mimořádným, stresem, přepracováním, duševní nebo fyzickou prací, hrozba je malá. Téměř každá žena má podobné situace, ale ne častěji než jednou nebo dvakrát ročně. Lze je považovat za variantu normy.

Pokud se systémově objevují dlouhá zpoždění, týden nebo více, každý cyklus nebo po 2–3 cyklech, jedná se o patologii. Je nutné vyšetřit lékařem, možným důvodem je nedostatek hormonů. Přesný závěr však dá pouze lékař.

Pokud po zpoždění menstruace zmizí, musíte věnovat pozornost jejich kvalitě - barvě, vůni a dalším vlastnostem. Vzhled neobvyklého typu výtoku, jejich množství naznačuje možnou patologickou situaci. Obzvláště závažné následky jsou v případech, kdy se objeví velmi silné bolesti, vysoká horečka, nepříjemný zápach, změna barvy.

Situace, kdy zpoždění bylo 10 dní nebo více a poté se objevilo propuštění, může znamenat:

 • těhotenství (normální), pokud krvácení není rozmazané a bez nepříjemných kousků tkáně;
 • mimoděložní těhotenství, pokud je výtok nahnědlý, rozmazaný a jedna strana bolí;
 • spontánní potrat, pokud jsou mezi uvolněnou látkou viditelné nepříjemně vypadající kousky nepochopitelné, podezřelé tkáně.

Druhá a třetí možnost jsou velmi nebezpečné a vyžadují lékařskou péči..

Několikaměsíční zpoždění, po kterém následuje hojné vypouštění, může znamenat vážné hormonální narušení. Nejvíce se to týká mladých dívek, jejichž reprodukční systém dosud neprovedl jasnou práci..

Jaké další nemoci mohou způsobit poruchy

Pokud vás bolí žaludek, když máte zpožděnou menstruaci, nejjistější akcí je vyhledat lékaře. Špatné fungování orgánů gastrointestinálního traktu, dysbióza, gastritida s nízkou kyselostí vedou k vaginální dysbióze, v důsledku čehož tíže v břiše, bolest, vaginální výtok (sražený).


Pokud je bolest velmi silná, netahejte, vyhledejte lékaře

Pokud má žena po jídle zpoždění a opuchlý žaludek, je nutné vypít kurs probiotik, aby se zvýšil počet prospěšných bakterií. Stále je však lepší být vyšetřen gastroenterologem. Často se zjistí, že bolest břicha je způsobena nesprávnou stravou, přísnou dietou a mono dietou.

Vývoj fibroidů může být narušen také intenzivní bolestí v centrální břiše. S růstem vzdělání se bolest stává silnější.

Když se vytvoří ovariální cysta, žaludek bolí jako absces. Bolestivý syndrom narušuje při náhlých pohybech, skákání, běhu, náhlém vstávání, tanci. U onemocnění močového měchýře a ledvin je dalším příznakem nevolnost a horečka, bolest při močení a časté nutkání používat toaletu. Možná vodnatý vaginální výtok.

Zpoždění může trvat až šest měsíců. V tomto případě lékař diagnostikuje „amenoreu“, tj. nedostatek menstruace. Léčba je zpravidla založena na užívání hormonálních léků. Intenzivní fyzická aktivita uvádí tělo do stavu stresu, který také ovlivňuje hormonální hladinu a pravidelnost menstruace.


Pokud jste ve stresu, stojí za to navštívit neurologa

Silné přetížení, stres, deprese jsou faktory, které mohou způsobit zpoždění menstruace a pocit, že vás bolí dolní část břicha. S tímto problémem stojí za to kontaktovat neurologa nebo psychologa. Ujistěte se, že užíváte vitamíny skupiny B, buďte v klidu, možná budete potřebovat dovolenou a omezení komunikace. Řešení duševních problémů pomáhá obnovit cyklus. Psychologickým důvodem zpoždění je dlouhá absence kontaktu s mužem. U některých žen se menstruace na několik měsíců zastaví. Obnovu cyklu usnadňuje návrat intimních vztahů do života ženy.

Pokud žena změnila zemi pobytu nebo navštívila místo s jiným podnebím, pravděpodobně se u ní vyskytne mírný nárůst cyklu. Někteří lidé pociťují poruchu během prudké změny počasí, zatímco usrkávají dolní část břicha ještě před zpožděním.

Užívání antikoncepce

V některých hormonálních přípravcích, například Postinor nebo Duphaston, existuje vysoká dávka účinné látky. Po začátku přijetí a před menstruací by měla žena poznamenat, že ji bolí hrudník. Takto prsa může reagovat na vysokou dávku hormonu v pilulkách, zatímco bradavky nejvíce bolí..

Jedním z vedlejších účinků je zpoždění menstruace při užívání přípravku Duphaston. Pokud je však test negativní a neexistují žádné precedenty, neměli byste se bát. Pokud se situace opakuje každý měsíc, měli byste se obrátit na svého gynekologa a změnit lék.

Jaká vyšetření je třeba udělat

Chcete-li zjistit, o čem je zpoždění, budete muset jít do nemocnice a nechat se otestovat:

 • odběr vzorků nátěrů - nezbytný ke stanovení mikroflóry pochvy, ukazuje přítomnost / nepřítomnost infekcí, hub;
 • ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů - umožňuje určit velikost orgánů, sledovat změny v tkáních, přítomnost a velikost novotvarů;
 • analýza pro detekci pohlavně přenosných chorob;
 • krevní test, který měří hladinu určitých hormonů. Může pomoci identifikovat nebo vyloučit dysfunkci štítné žlázy.


K objasnění diagnózy je třeba darovat krev k analýze
Pokud má gynekolog podezření na porušení související se specializací jiných lékařů, je v případě potřeby jmenován:

 • mamografie;
 • Ultrazvuk štítné žlázy / nadledvin / hypofýzy;
 • závěr gastroenterologa / urologa / endokrinologa;
 • zobrazování mozku magnetickou rezonancí;
 • histologie.

Na základě výsledků vyšetření odborník diagnostikuje a předepíše adekvátní terapii. Délka léčby je individuální a závisí na závažnosti a stadiu onemocnění.

Co je hypomenorea?

Pohotová menstruace po zpoždění v léčbě se obvykle nazývá hypomenorea. Menstruační cyklus, měsíční výtok a jejich množství přímo závisí na práci ženského reprodukčního systému.

Nejprve je tento jev způsoben nesprávnou funkcí vaječníků. Různé infekce, zánětlivé procesy (nejen pohlavních orgánů), jakož i řada vnějších faktorů negativně ovlivňují správné fungování vaječníků. Pokud dojde ke zpoždění, může se místo menstruace objevit slabý hnědý výtok. K tomuto jevu vede také deformace dělohy nebo její membrány..

Hypomenorea může být doprovázena:

 • Bolesti hlavy
 • Bolesti zad
 • Nevolnost
 • Pocit zúžení v hrudi
 • Zácpa

Když potřebujete urgentně navštívit lékaře

Doporučuje se, aby ženy velmi pozorně poslouchaly jejich stav, když došlo k dlouhému zpoždění, ale bolelo to dolní část břicha a test ukázal pozitivní výsledek. Křečová bolest je známkou potratu. V takovém případě musíte zavolat sanitku nebo jít na schůzku s gynekologem sami. Existuje mnoho důvodů pro potrat. Časté - infekce, hormonální poruchy, vrozené abnormality dělohy.

Proč bolí dolní část břicha, když je menstruace opožděná? Toto video vám o tom řekne:

S řezáním nebo bodavými rostoucími bolestmi, doprovázenými nevolností, zvracením, průjmem, musíte okamžitě zavolat sanitku, protože se jedná o příznaky apendicitidy.

Jak se zbavit bolesti

Když se menstruace zpozdí o 6 dní, stejně jako když ji bolí hrudník, dívka se chce těchto pocitů zbavit rychleji. K bezbolestnému splnění menstruace můžete použít osvědčené prostředky:

 1. Komprimuje. Lopuch, dýně, řepa, zelí, kyselé mléko jsou pro ně vhodné. Připravená kaše se natírá na tenká a aplikuje se na hruď.
 2. Pleťové vody. Jsou vyrobeny z třezalky tečkované, soli, jetele a pelyňku. V bujónech je látka navlhčena a aplikována na hrudník.
 3. Fyzioterapie. Bahno, koupele a elektroforéza vám pomohou zmírnit bolest.

Gynekolog nebo mammolog může předepsat užívání hormonálních látek ke zmírnění bolesti.

Léčba a prevence komplikací

Pokud je diagnóza správná, bude léčba účinná. Pokud po výsledcích vyšetření nebudou nalezena žádná vážná onemocnění, je předepsán obecný posilující komplex. Někdy se hypomenorea projevuje stresem, přepracováním, nedostatkem spánku a nevhodnou stravou. Předepisujte vitamín-minerální, antibakteriální a hormonální léky.

 1. Při zánětu je předepsána léčba léky. Předepisujte steroidy a antihistaminika.
 2. Homeopatické léky jsou účinné. Zahrnují hormony, které mají podobný účinek jako přírodní.
 3. Pokud je hypomenorea doprovázena bolestmi hlavy, depresivními stavy a slabostí, doporučuje se podstoupit léčbu psychoterapeutem.
 4. Někdy je předepsána fyzioterapie. Léčivé bahno dobře funguje na stimulaci genitálií. Parafínová terapie má pozitivní účinek. Používá se také gynekologická masáž a hardwarové ošetření..
 5. Lidové léky jsou také relevantní. Matka, petrželová semínka a třezalka tečkovaná, fungovaly dobře v boji proti mazanici. Je třeba dodržovat správné dávkování. Pokud například přidáte více petrželky, než byste měli, můžete způsobit silné krvácení..

Je důležité vědět, že některé léky nejsou kompatibilní s určitými bylinami. Léčba lidovými léky se nejlépe provádí po konzultaci s lékařem..

Hnědý výtok během laktace nebo před menopauzou nevyžaduje léčbu.

Dívčí cyklus obvykle trvá 28 dní. Pokud po dobu 35 dnů neexistuje měsíční období, lze to považovat za zpoždění. Tento jev má své vlastní, přísně definované časové rámce. Existuje také rychlost zpoždění menstruace. Co to je? Míra zpoždění menstruace je období, během kterého je povolena absence výtoku. Pak se nemusíte obávat. Nikdy nevíte, jste nervózní, trápíte se, špatně spíte, trpíte nemocí. Všechny tyto faktory mohou způsobit mírné zpoždění. A kdy potřebujete „aktivovat alarm“?

Pokud do pěti až sedmi dnů po datu, kdy měla menstruace přijít, nedojde k menstruaci, je brzy se obávat. Každý gynekolog vám to řekne. Ale stojí za to zvážit, zda jste v pozici. Existuje možnost početí s takovým zpožděním. Pokud jste se nechránili, je docela možné, že přišlo těhotenství - brzy se stanete matkou. Pokud pro to neexistují žádné předpoklady (neměli jste s nikým intimitu), pak nemůžete věnovat pozornost zpoždění. Hodně také záleží na přítomnosti příznaků..

Pokud máte příznaky těhotenství, nemělo by se ignorovat dvoudenní zpoždění. Nejprve si z lékárny kupte dobrý těhotenský test, nejlépe od tří různých společností (kvůli spolehlivosti). Pokud všechny tři testy (nebo alespoň jeden) ukazují „dva pruhy“, musíte navštívit svého gynekologa, provést ultrazvukové vyšetření a provést nezbytné testy.

Příčiny krvácení po zpoždění

Nejběžnější příčinou zpoždění nebo následných silných období je nepravidelná ovulace. Pokud nedochází k ovulaci, menstruace přichází se zpožděním, a když přijde, trvá dlouho, výtok se stává neobvykle bohatým.

Nepravidelná ovulace je častější, pokud máte podváhu nebo nadváhu. Pokud to bude trvat mnoho let, zvyšuje se riziko vzniku rakoviny dělohy v pozdějším věku. Pokud máte nadváhu, je užitečné vytvořit si dietu jako nízkokalorickou dietu, dosáhnout hubnutí cvičením po dobu nejméně 30 minut denně.

Kombinace nadměrné fyzické aktivity - zejména běhu - a velmi nízké tělesné hmotnosti zvyšuje riziko anovulace. Pokud to bude trvat delší dobu, riziko vzniku osteoporózy se zvyšuje. Pokud máte podváhu, mohou se obnovit pravidelné menstruační cykly, pokud si udržíte zdravou tělesnou hmotnost a omezíte cvičení na 30 minut denně.

Existují i ​​další, vážnější důvody, které způsobují zpoždění menstruace a těžké menstruace:

 • Nepravidelná silná menstruace a zpoždění jsou úspěšně léčeny hormonální terapií u žen s nadváhou, podváhou nebo nadváhou.
 • Těžká období jsou také důsledkem abnormálního těhotenství. Potrat nebo mimoděložní těhotenství způsobuje jak zpoždění, tak abnormální silné krvácení.
 • Těžká období po zpoždění jsou často výsledkem benigních nádorů dělohy, jako jsou fibroidy nebo polypy endometria. Patologie vyžaduje chirurgické odstranění.
 • Zvýšený prolaktin může způsobit opožděné nebo nepravidelné krvácení. Abnormální hladiny prolaktinu mohou být výsledkem mikroskopického nádoru, který produkuje tento hormon. V tomto případě je předepsána léčba nebo chirurgická léčba..
 • Těžká období, která se střídají se zpožděním, mohou být důsledkem kapavky a chlamydiové infekce. Jsou snadno léčitelné antibiotiky..
 • Abnormální krvácení je někdy způsobeno rakovinovými nebo prekancerózními stavy děložního čípku nebo samotné dělohy. Čím dříve je diagnostikována onkologie, tím snazší je její léčba..
 • Endometrióza může způsobit těžké období i bolesti pánve.

Co si myslet (dělat), pokud je menstruace „zpožděna“ na pár dní, stojí za to panikařit

Pokud dívka pečlivě vede kalendář menstruace, pak i dvoudenní zpoždění již způsobí určité obavy - proč její období "nepřišlo"? Pokud máte pravidelný cyklus bez přerušení, musíte jít k lékaři nebo alespoň absolvovat test. Přesto je samozřejmě vhodné připomenout si celý minulý měsíc: měli jste hodně fyzické námahy, byli jste unavení, jste nervózní, změnili jste klima. Pokud jste šli někam na dovolenou (let, jiné podnebí), pak se menstruace může „oddálit“. Pak je to v pořádku. Pokud však bylo všech 28 dní (standardní cyklus) dostatečně klidných, měla by absence menstruace vzbudit určité podezření..

Je také třeba si pamatovat vaše sexuální vztahy, i když jste, jak se vám zdá, byli pečlivě chráněni, ale neexistuje žádná menstruace, pak s největší pravděpodobností přišlo těhotenství. Ovulace byla, došlo k početí. V tomto případě může být i jeden den zpoždění indikátorem, že jste „v pozici“.

Jednoho dne zpoždění táhne dolní část břicha

Dívky mi říkají, že mám 28 dní v cyklu. Dnes je test BT 37.1 s 30 dts negativní. Hrudník je citlivý, dolní část zad někdy bolí, dolní část břicha táhne a syčí. M přišel den za dnem a pak došlo ke 3dennímu zpoždění. Je možné těhotenství? Díky předem. Pokračovat ve čtení →

zpožděná menstruace 4 dny, bolí hrudník, někdy táhne dolní část břicha. Provedl test. Pokračovat ve čtení →

Dívky, pomozte! Třetí den zpoždění je test pozitivní! Silně táhne dolní část břicha a dolní část zad! Zítra jdu k lékaři! Kdo to měl? Je to vždy známka WB, (mám silný adhezivní proces)? Kdo měl takové příznaky a všechno dopadlo dobře))? Pokračovat ve čtení →

4denní zpoždění M, koupil jsem si test k určení od prvního dne zpoždění, bohužel si společnost nepamatuji. přišel domů z práce, rozhodl se to udělat večer a to se stalo. táhne dolní část břicha a neustále chce spát. Mohu být těhotná? Pokračovat ve čtení →

Dobré ráno všem. Dnes je 28 DC. Ve 23 DC jsem cítil, že došlo k implantačnímu krvácení. Bylo to rozmazané dva dny, vůbec trochu, bolelo ho břicho. Během týdne bolí dolní část zad, vaječníky jsou píchány, dolní část břicha táhne. Kolitida vaječníků dnes. Ráno jsem udělal test, levná biola, negativní Myslím, že to může být příliš brzy, někteří psali, že ukázali test pouze na 5-10 dní zpoždění. Hrudník nebolí, nenaplňuje se Prosím, řekněte nám, jak jste ho měli. Kdy se test ukázal? Díky předem. Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi. Dnes je třetí den zpoždění, testy probíhají, bolí hrudník, žaludek se neustále táhne. To je vlastně otázka, je normální, že spodní část břicha téměř neustále táhne? A není to první den, takové příznaky byly již týden před údajným M. Na ultrazvuku, jak bylo doporučeno, půjdu za 2 týdny. Všechno je nějak vzrušující, zvláště po zkušeném ST. Řekni to dívkám! Pokračovat ve čtení →

Ahoj děvčata, už je to týden zpoždění, první den jsem začal tahat za břicho a tahat dodnes, a pak jen když něco udělám. Čekám na menstruaci, ale nejsou tam, jen průsvitný bílý výtok. Test 2 DZ byl prázdný. Hrudník strašně bolí, zvláště ten pravý, nevím, o jaký druh selhání se jedná, nedávno bylo BT 36,9 a dnes je to 37,3 Přečíst více →

Dnes je druhý den zpoždění, analýza hCG ukázala 1,2, existuje šance na těhotenství? Táhne dolní část břicha asi týden, testy jsou negativní. Pokračovat ve čtení →

26. dubna, první den posledních příšer. Nyní je zpoždění 4 dny. Test 25. května neukázal nic ráno (v 1. den zpoždění) a večer jsem udělal druhý. Koupil jsem to s větší citlivostí a nyní //. Dnes jsem šel na ultrazvukové vyšetření a nic (Když je lepší jít znovu? Táhne dolní část břicha a hrudník je oteklý. Pokračovat ve čtení →

Dnes je první den zpoždění, táhne spodní břicho jako v M, hnědé skvrny, slabost celý den a trochu nevolno. Bojím se udělat test, chci počkat 3-4 dny. Den předtím nedošlo k žádným zpožděním. Dny šly včas a podle plánu. Možná se to stalo? Pokračovat ve čtení →

Mám zpoždění 6 dní, moje bradavky mě hodně bolí a jsou oteklé. táhne dolní část břicha bolí. oteklý žaludek, do kterého se nemohu ani vtažit. co si myslet. testy jsou negativní. Pokračovat ve čtení →

18. 8. 17 Moje „zajímavá“ pozice ještě nebyla potvrzena.. O takovém diagnostickém symptomu, jako je zpoždění menstruace, se nehovoří - menstruace po dobu půl roku neexistuje, ale pravděpodobnost početí se nezruší ani v tomto případě..))) Před dvěma dny jsem provedla test... Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni. Před 2 měsíci byla laparoskopie. zpoždění k dnešnímu dni 5 dní. táhne spodní břicho. dnes udělal test. Sotva viditelný druhý pás. možná jsou to moje závady. pokud je vidět na fotografii. řekni Přečíst více →

Dobrý den, můžete mi prosím říct, že mám 3denní zpoždění. Cyklus je 28 dní, při 26 dts BT byl 37,2 po 37,1 ve 28. dni 37. Při 29 dts 36,9 a dnes 37,1 je zpoždění 3 dny. Test je negativní. Je možné těhotenství, dolní část břicha někdy táhne, dolní část zad bolí a hrudník je citlivý. Díky předem Přečtěte si více →

Obecně se moje prsa stala citlivou asi po 20 dnech cyklu. Okamžitě jsem přemýšlel, jestli jsem těhotná. 3 dny před M byl test negativní - negativní. Čeká se zpoždění 1 den - test je negativní. Dnes je 4. den zpoždění, bez menstruace. Dolní břicho táhne. stejně jako v posledním B, ale skončilo to potratem v 6. týdnu ((obávám se jakýchkoli odchylek právě teď. v 1. B test ukázal pruhy ještě před zpožděním. ve 2. 1. dne zpoždění. nevím. Číst dále →

dnes je 27. den cyklu, 14 dní před a 1 den před zpožděním. zdravotní stav je vynikající. někdy táhne spodní břicho. časté močení. a tak je vše jako obvykle =) Pokračovat ve čtení →

Dobrý den, řekněte mi, prosím, daroval jsem krev pro hCG 10. den zpoždění, výsledek byl 4123, menstruace byla 20.12.2016, dolní část břicha táhne, ráno mi je špatně, ale ne moc, nespavost, stává se, že kolitida v dolní části břicha, dokonce to bolí ohnout, ke gynekologovi pouze 10.02, na ultrazvuku 11.02, obávám se, že mimoděložní Přečtěte si více →

Ahoj všichni, dnes je 8. den zpoždění, myslím, že asi 4-5 týdnů těhotenství. Tady je otázka, je to normální, pak kromě zpoždění a testů již nejsou žádné známky těhotenství?) Dolní břicho se netáhne, hrudník nebolí, pachy se neobtěžují atd. Všechno je jako obvykle, prostě neexistuje M. Nejprve navštivte lékaře Plánuji až v květnu. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni! Prosím, řekněte mi, taková situace, dnes je pátý den zpoždění, hned první den jsem provedl elektronický test, ukázal „není těhotná“, další testy jsem neprováděl. Může to být těhotenství? Známek jako takových je pouze jedno, které táhne dolní část zad a někdy dolní část břicha. před zpožděním jsem se cítil trochu nevolně před spaním, ale pak to přešlo. Podělte se, prosím, o svoji radu)))) Pokračujte ve čtení →

Dnes je pátý den zpoždění. Test je negativní. Dolní břicho neustále táhne, střílí zpět. Jako by měl M. začít. Nejprve jsem byl tak šťastný, že B byla o měsíc dříve, než bylo plánováno. Několik dní před začátkem M se u mě objevily nepohodlí a svědění. Několikrát jsem použil kalafunu. Co se děje. Pokračovat ve čtení →

Dívky, prosím, řekněte mi, dnes je 4. den zpoždění, testy jsou pozitivní, ale dolní část břicha táhne a dolní část zad bolí, nechci jít k lékaři tak brzy, možná si mohu koupit noshpu nebo je to v tuto chvíli všechno přirozené, jen naposledy, když jsem otěhotněla. Pokračovat ve čtení →

Plavání během menstruace je povoleno za předpokladu, že je dodržena řada pravidel: je nutné zvolit správný hygienický výrobek, omezit čas strávený ve vodě a včas provádět hygienické postupy.