Břicho je oteklé, není tam žádné období: jaký je důvod zpoždění

Aktualizace Gulnara Cleveland Aktualizováno 15. ledna 2019 Otázky a odpovědi Žádné komentáře

Porušení ženského měsíčního cyklu je způsobeno hormonální nerovnováhou nebo selháním funkce vnitřních pohlavních orgánů. Pokud se objeví nadýmání a zpoždění menstruace, musíte si domluvit schůzku s gynekologem, abyste mohli být komplexně vyšetřeni a najít přesnou příčinu problému. Tento stav je způsoben premenstruačním syndromem, onemocněním trávicího nebo reprodukčního systému, těhotenstvím.

Příčiny nadýmání s chybějící menstruací

Když si žena uvědomí, že její menstruace je opožděná a její oteklé břicho, existuje mnoho možných důvodů:

 • přístup menstruace;
 • těhotenství;
 • mimoděložní těhotenství;
 • trombóza nebo jiné onemocnění střev;
 • rakovina urogenitálního nebo zažívacího orgánu.

Zvýšení množství krve v pánevních orgánech před menstruací vyvolává pocit těžkosti a bolestivosti. Dochází k poruše funkce střev a zácpě nebo průjmu.

Předmenstruační syndrom

Při PMS dochází k akutní bolesti v břiše, malému otoku. Edém se objevuje v důsledku změn hormonálních hladin, u ženy klesá denní objem moči. Psychoemoční stres, nespavost a bolesti hlavy mohou zesílit projevy PMS..

Patologie nervového systému nepříznivě ovlivňují fungování trávicího systému. Snížená střevní motilita, nadýmání a problémy se stolicí.

U PMS se příznaky vyvíjejí 2-8 dní před menstruací a spontánně zmizí po nástupu menstruačního krvácení. Při zánětu vaječníků nebo dělohy se PMS projevuje tak dlouho, jak dlouho trvá menstruace.

Příznaky těhotenství

Zpoždění nejčastěji označuje těhotenství. V tomto případě začnou ženské mléčné žlázy bobtnat, změní se chuť a vůně zesílí. Velikost dělohy se postupně zvyšuje, může stlačit močový měchýř, což se projevuje častým nutkáním na močení.

Hormonální problémy se projevují únavou, ospalostí, zapomnětlivostí, poruchami peristaltiky střev. Pacient je často nevolný, někdy zvracení, otok břicha.

Některé těhotné ženy pociťují tyto příznaky téměř od prvního dne těhotenství, jiné o svém stavu dlouho nevědí. Mají podezření pouze na zpoždění nebo pozitivní test..

Jaké jsou příčiny nadýmání u těhotných žen?

 • uvolní se střevní svaly;
 • střeva jsou stlačena dělohou;
 • změna stravy nebo stravy.

Tyto příznaky se objevují v raných fázích, později se stav ženy zlepšuje. Pokud těhotná žena nemá krvavý výtok nebo horečku, není nutná žádná léčba.

Mimoděložní těhotenství

V tomto stavu nemůže vajíčko oplodněné spermatem vstoupit do dělohy, a proto je fixováno v ektopické trubici. Zpočátku se žena cítí jako obyčejná těhotná žena, její prsa se mohou začít vylévat, vyvíjí se toxikóza, její nálada je velmi proměnlivá.

Mohou se objevit změny chuti a může se objevit nadměrná citlivost na pachy. Musí dojít ke zpoždění nebo špinění.

Pokud se taková těhotná žena neobrátí na gynekologa včas, potratí se po 7–8 týdnech těhotenství a bude doprovázena krvácením způsobeným prasknutím vejcovodu. Žena má bolesti podobné kontrakcím, které se dostávají do bederní oblasti, perinea.

Krvácení není vždy silné, často se vyskytuje v břišní dutině, žena si často nevšimne počátečních příznaků. Nesnesitelná bolest začíná, když ztráta krve dosáhla velkých objemů. Bolest vyzařuje na pravou stranu a pod lopatky. Existují určité příznaky, které naznačují vnitřní krvácení:

 • nevolnost, někdy zvracení;
 • závratě;
 • oteklé, zvětšené břicho;
 • tachykardie;
 • průjem;
 • bledá kůže;
 • pokles krevního tlaku;
 • točení hlavy nebo mdloby.

Po dosažení kritického objemu ztráty krve se u pacienta rozvine hemoragický šok. Pokud není poskytnuta okamžitá pomoc, žena v šoku určitě zemře, musíte zavolat sanitku.

K záchraně životů se provádí chirurgický zákrok k odstranění vnitřního krvácení. Abyste se do takového stavu nedostali se zpožděním, musíte si udělat těhotenský test. Pokud je test negativní, pak nemůže dojít k fixaci ektopických oocytů.

Endometrióza střev

Vnitřní část dělohy je pokryta speciálními buňkami, pokud nekontrolovatelně rostou, dochází k endometrióze. Abnormální buňky jsou přenášeny krevním řečištěm dělohou, vaječníky, tlustým a tenkým střevem, konečníkem.

Během menstruace krvácejí endometriotické tkáně, které způsobují nadýmání, plynatost, průjem, zácpu a krev ve stolici. Po skončení menstruace příznaky zmizí bez léčby. V dalším cyklu se historie opakuje. Pokud se žena neporadí s lékařem, střevní lumen se postupně zužuje, dochází k úplné střevní obstrukci, která je neslučitelná se životem.

Známky střevní endometriózy:

 • zpožděná menstruace;
 • nadýmání;
 • krvácení mimo menstruaci;
 • výkaly s hlenem a krví;
 • bolest břicha, zhoršená v kritických dnech;
 • nevolnost;
 • průjem střídaný se zácpou.

Začnou léčit počáteční příčinu výskytu patologie. Pokud je onemocnění způsobeno nerovnováhou hormonů, je předepsána substituční léčba. Někdy se podává hormonální antikoncepce.

Děloha je během gynekologické operace nutně instrumentálně seškrábána, protože endometrióza začíná právě od tohoto orgánu. Pokud se vytvoří střevní obstrukce, je nutný povinný chirurgický zákrok na tomto orgánu.

Trombóza střevní žíly

Nadýmání a opožděná menstruace mohou naznačovat trombózu. Přebytek estrogenu v krvi zahusťuje krev a progesteron spouští tvorbu sraženin. Pokud jsou tyto pohlavní hormony nesprávné, vedou k rozvoji trombózy a selhání cyklu. Funkce vaječníků je narušena, menstruace je zpožděna.

Příznaky trombózy jsou následující:

 • nadýmání;
 • bolest v břiše;
 • nevolnost, zvracení;
 • tachykardie;
 • průjem s krví;
 • zvýšená teplota.

Pokud je žíla zcela zablokována, dochází k odumírání střevní tkáně. Pacient náhle onemocní, teplota stoupne na 39 ° C. Potřebujete okamžitou lékařskou pomoc, bez níž by došlo k úmrtí pacienta.

Onkologická onemocnění

Rakovina konečníku se vyskytuje při porušení celého metabolismu. Výsledkem je narušení normálního fungování endokrinních žláz a orgánů. V průběhu času nerovnováha pohlavních hormonů způsobí poruchu funkce vaječníků. Cyklus je narušen, krvácení se objeví ve špatnou dobu a v kritické dny - zpoždění. Výtok se stává hojným nebo vzácným.

Příznaky onkologie ve střevě:

 • páchnoucí výkaly s hnisem a krví;
 • zácpa je nahrazena průjmem a naopak;
 • falešné nutkání používat toaletu;
 • nepohodlí v pánvi;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • hubnout;
 • růst lymfatických uzlin ve slabinách;
 • prodloužená teplota;
 • střevní obstrukce.

Během menstruace se zvyšuje otok tkáně, což zvyšuje bolest. Silná bolest se objevuje pouze v pokročilých stádiích rakoviny, takže při nejmenším výskytu bolesti musíte jít k lékaři.

V onkologii vaječníků je obtížné diagnostikovat onemocnění v rané fázi, protože zpočátku neexistují žádné příznaky. Prvním příznakem je mírné břišní nepohodlí, které se zvyšuje. Zácpa a nevolnost mohou být znepokojující, někdy jsou závažné.

Žena ztrácí chuť k jídlu, rychle se naplní. Neustále cítí, že se přejídala, ale zároveň ztrácí váhu. Zpoždění rakoviny vaječníků jsou nahrazena špinivými sekrety. V dolní části břicha jsou malé bolesti, které vyzařují do dolní části zad. Během pohlavního styku se může objevit bolest. V závěrečných stádiích rakoviny je zaznamenána akutní bolest pánve.

Nadýmání - co dělat?

Nejprve by žena měla dodržovat dietu, což je zvláště důležité ve druhé polovině cyklu. Odstraňte z jídla slaná, uzená a mastná jídla. V tuto chvíli je lepší nejíst luštěniny, které provokují kvašení v těle. Eliminujte alkohol, sycené nápoje.

Jezte mléčné výrobky, celozrnné cereálie, nízkotučné polévky. Taková výživa pomůže snížit otoky, odstranit tekutinu z těla a zmírnit střeva.

Při výrazném PMS jsou předepsány sedativa a diuretika. Někdy jsou potřeba hormonální léky, léky na zmírnění bolesti. Musíte se opřít o potraviny s vitamíny B.1-12, chodit denně ven.

Mnoho léčivých rostlin má sedativní vlastnosti, které současně normalizují funkci střev. Mezi tyto přírodní léky patří citrónový balzám, heřmánek, máta..

Chcete-li připravit léčivý roztok, vezměte čajovou lžičku suché byliny a nalijte vroucí vodu do sklenic, zakryjte a nechte 15 minut. Pro chuť můžete přidat med, nálev se pije místo čaje.

Pokud příznaky neumožňují normální život, postupně se zhoršují - kontaktujte svého gynekologa. Lékař vás vyšetří na gynekologickém křesle, předepíše ultrazvukové vyšetření, laboratorní testy. Podle výsledků instrumentálních a laboratorních údajů je pacient někdy doporučován k vyšetření gastroenterologem, endokrinologem, onkologem.

Nadýmání a opožděná menstruace jsou často příznakem vážného onemocnění. U ostatních pacientů tyto příznaky naznačují normální nebo mimoděložní těhotenství. Některé z těchto stavů jsou život ohrožující, takže pokud jsou nafouklé, vyhledejte lékaře, aby vyloučil nebezpečné stavy..

Proč je nadýmání zaznamenáno se zpožděním menstruace

Ženské tělo je citlivé na různé faktory. Zpožděná menstruace, nadýmání, nevolnost jsou příznaky, které mohou naznačovat nejen těhotenství. Tyto příznaky mohou být patologické a vyžadují neodkladnou léčbu. Nadýmání lze léčit a zabránit mu dodržováním určitých pokynů. Příznaky mohou naznačovat endometriózu střevního traktu a žilní trombózu. Nadýmání a zpoždění mohou být také projevy premenstruačního syndromu. V této době dochází k významným hormonálním změnám v ženském těle. Jedná se o fyziologický proces, který nevyžaduje léčbu..

U PMS může nastat nadýmání

Jaké jsou příznaky nadýmání během těhotenství?

Zpožděná období a nadýmání jsou příznaky, u nichž je první věcí, na kterou je třeba mít podezření, průběh těhotenství. U sexuálně aktivních žen je nutné provést rychlý test k určení pravděpodobného úspěšného oplodnění. To platí zejména pro dívky, které mají nechráněný sex nebo nedůvěřují použitým antikoncepčním prostředkům.

Během těhotenství se zvyšuje hladina prolaktinu. Z tohoto důvodu se zvyšuje citlivost v mléčné žláze. Zvyšuje se čich a mění se stravovací návyky.

Je možné provést těhotenský test od prvního dne zpoždění, ale první příznaky se mohou objevit ještě dříve.

Hlavní příznaky jsou uvedeny v tabulce.

ZpožděníDalší období nenastává ve stanoveném období. Stojí za to vědět, že to není vždy známka těhotenství. Věnujte pozornost dalším projevům.
Zvýšení bazální teplotyPokud pravidelně vedete graf bazální teploty, pak změny určitě uvidíte. Během těhotenství se indikátor zvyšuje. Udržuje se na 37 stupních.
Změny v mléčné žlázeZvyšuje se citlivost. Jakýkoli dotyk hrudníku je nepříjemný. Pro ženu je nepříjemné ležet na břiše.
Z hrudníku je slabý výtok. Prsní žláza se naplní a ztěžuje.
Změny náladyŽena se stává náchylnou ke stresovým situacím. Těhotná dívka je z jakéhokoli důvodu podezřelá, pláče a má depresi. Výbuchy hněvu ustupují radosti.
RýmaRychlá změna hormonálních hladin vyvolává ucpání nosu. V noci se objeví chrápání. Některé ženy si do porodu stěžují na rýmu..
OspalostTěhotná dívka chce neustále spát. Navzdory tomu se někdy vyskytují příznaky nespavosti..
NevolnostDívka si stěžuje na bolesti těla, zimnici. Existuje pocit ohromení. Na první pohled se může zdát, že se objeví chřipka.
BolestKromě toho se bolesti objevují v různých částech těla. Nepohodlí je často lokalizováno v dolní části břicha a hlavy. Děloha se neustále zvětšuje a tlačí na sousední orgány. Kromě toho existuje silná plynatost, která tento stav pouze zhoršuje..
Časté močeníŽena neustále běží na toaletu na malém. Děloha tlačí na močový měchýř.
Exacerbace nemocíPři úspěšném oplodnění se ochranné funkce těla postupně snižují. V této době se mnoho chronických onemocnění zhoršuje. Z tohoto důvodu je lepší plánovat těhotenství a přistupovat k vyšetřením předem ke kontrole stavu..

Mnoho příznaků se projevuje nejen po početí. Musíte navštívit lékaře.

Test lze provést již první den zpoždění

Jaké jsou další důvody pro nadýmání

Nadýmání kombinované se zpožděním může také naznačovat:

 • tubální potrat;
 • endometrióza ve střevním traktu;
 • žilní trombóza ve střevním traktu;
 • Předmenstruační syndrom;
 • rakovina.

Téměř všechny stavy vyžadují okamžité ošetření.

Tubální potrat

Během těhotenství mimoděložní oplodněné vajíčko nevstupuje do děložní dutiny, ale je připojeno k vejcovodům. Prsní žlázy se zvětšují, dochází k toxikóze, zpoždění menstruace, bobtnání žaludku.

Spontánní potrat nastane přibližně za 6 týdnů.

Trubky praskly a silně krvácely. Po dlouhou dobu si žena možná ani neuvědomuje současný stav. Dívka bude mít podezření na odchylku, až když budou příznaky nesnesitelné.

Tubální potrat je pro dívku velmi nebezpečný

Pokud se neléčí, může být odchylka fatální. Je nutný urgentní chirurgický zákrok.

Endometrióza střev

Vnitřní část dělohy je zarostlá buňkami, které aktivně rostou. Endometrióza se tvoří. Abnormální buňky se šíří do reprodukčních orgánů a vstupují do střevního traktu.

Tkáně krvácejí během nemoci. Vyvolává se nadýmání a silné nadýmání. Krvavý výtok vstupuje do fekální hmoty. Poprvé není menstruace. Může se objevit střevní obstrukce.

Tento stav se projevuje následujícími příznaky:

 • prodloužená absence menstruace;
 • nadýmání;
 • krvácení, které není spojeno s menstruací;
 • přítomnost hlenu a krve ve fekálních masách;
 • nevolnost;
 • žaludeční nevolnost.
Nevolnost s intestinální endometriózou je častým jevem

Trombóza žil ve střevním traktu

Krev zahušťuje v důsledku změn v hormonech. Krevní sraženiny se tvoří postupně. Tento stav vede ke zpoždění menstruace. Porušení vyvolává následující klinické projevy:

 • nadýmání břicha;
 • nevolnost a zvracení;
 • častější srdeční rytmus;
 • rychlý vzestup tělesné teploty.

Nejběžnější příčinou zpoždění doprovázeného nadýmáním je projev PMS. Jedná se o přirozený stav, kterému čelí každá žena před krvácením každý měsíc. Vyznačuje se následujícími vlastnostmi:

 • slabost;
 • nervozita;
 • nevolnost;
 • časté výkyvy nálady;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • nesnášenlivost určitých potravin a pachů.

PMS je způsoben fyziologickými hormonálními procesy. V případě potřeby lze upravit.

Onkologie

Rakovina zažívacího traktu je nejhorší možná porucha. Pokud se neléčí, žena může zemřít..

Rakovina střev může mít průjem

Mezi příznaky rakoviny patří:

 • porušení stolice v kombinaci s nadýmáním;
 • falešné nutkání na stolici;
 • Zvýšení teploty;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • střevní obstrukce.

Nemoc vyžaduje urgentní návštěvu lékaře a zahájení terapeutických opatření

Jak se zbavit nadýmání

Pokud příznak není způsoben průběhem onemocnění, můžete se s ním vypořádat doma. Z tohoto důvodu lékaři doporučují vyloučit ze stravy:

 • mastné;
 • Slaný;
 • nakládaný;
 • peprný;
 • soda;
 • luštěniny;
 • potraviny, které do směsi obsahují hrubou vlákninu.

O důvodech absence menstruace se dozvíte z tohoto videa:

Je lepší dát přednost fermentovaným mléčným výrobkům.

Dále může být pacientovi doporučeno, aby užíval sedativa a diuretika. Je přísně zakázáno vybírat léky bez diagnostiky..

Kdy navštívit lékaře

Některé příznaky vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. Alarmy jsou:

 • silná bolest břicha;
 • zvracení;
 • prodloužená zácpa;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • rychlá ztráta hmotnosti;
 • krvavé skvrny ve výkalech a moči;
 • průjem.

Jakékoli známky, které vás zaměňují, nelze ignorovat..

Břicho je oteklé, bez menstruace

Související a doporučené otázky

44 odpovědí

Prohledávání stránek

Co když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenašli informace, které potřebujete, nebo pokud se váš problém mírně liší od předloženého problému, zkuste položit další otázku lékaři na stejné stránce, pokud souvisí s hlavní otázkou. Můžete také položit novou otázku a naši lékaři ji po chvíli zodpoví. Je to zdarma. Informace, které potřebujete, můžete také vyhledat v podobných otázkách na této stránce nebo prostřednictvím stránky pro vyhledávání na webu. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích..

Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace formou korespondence s lékaři na tomto webu. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve svém oboru. V tuto chvíli na webu můžete poradit v 50 oblastech: alergik, anesteziolog-resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, dětský neurolog, dětský urolog, dětský endokrinní chirurg, dětský endokrinní chirurg, specialista na infekční nemoci, kardiolog, kosmetička, logopéd, ORL specialista, mammolog, lékařský právník, narkolog, neuropatolog, neurochirurg, nefrolog, výživový poradce, onkolog, urolog, ortoped-traumatolog, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, revmatolog, psycholog, radiolog, sexuolog-androlog, zubař, tricholog, urolog, lékárník, fytoterapeut, phlebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,76% otázek.

Proč je žaludek oteklý a menstruace je zpožděna

Aktualizace Gulnara Cleveland Aktualizováno 15. ledna 2019 Otázky a odpovědi Žádné komentáře

Porušení ženského měsíčního cyklu je způsobeno hormonální nerovnováhou nebo selháním funkce vnitřních pohlavních orgánů. Pokud se objeví nadýmání a zpoždění menstruace, musíte si domluvit schůzku s gynekologem, abyste mohli být komplexně vyšetřeni a najít přesnou příčinu problému. Tento stav je způsoben premenstruačním syndromem, onemocněním trávicího nebo reprodukčního systému, těhotenstvím.

Když si žena uvědomí, že její menstruace je opožděná a její oteklé břicho, existuje mnoho možných důvodů:

 • přístup menstruace;
 • těhotenství;
 • mimoděložní těhotenství;
 • trombóza nebo jiné onemocnění střev;
 • rakovina urogenitálního nebo zažívacího orgánu.

Zvýšení množství krve v pánevních orgánech před menstruací vyvolává pocit těžkosti a bolestivosti. Dochází k poruše funkce střev a zácpě nebo průjmu.

Při PMS dochází k akutní bolesti v břiše, malému otoku. Edém se objevuje v důsledku změn hormonálních hladin, u ženy klesá denní objem moči. Psychoemoční stres, nespavost a bolesti hlavy mohou zesílit projevy PMS..

Patologie nervového systému nepříznivě ovlivňují fungování trávicího systému. Snížená střevní motilita, nadýmání a problémy se stolicí.

U PMS se příznaky vyvíjejí 2-8 dní před menstruací a spontánně zmizí po nástupu menstruačního krvácení. Při zánětu vaječníků nebo dělohy se PMS projevuje tak dlouho, jak dlouho trvá menstruace.

Zpoždění nejčastěji označuje těhotenství. V tomto případě začnou ženské mléčné žlázy bobtnat, změní se chuť a vůně zesílí. Velikost dělohy se postupně zvyšuje, může stlačit močový měchýř, což se projevuje častým nutkáním na močení.

Hormonální problémy se projevují únavou, ospalostí, zapomnětlivostí, poruchami peristaltiky střev. Pacient je často nevolný, někdy zvracení, otok břicha.

Některé těhotné ženy pociťují tyto příznaky téměř od prvního dne těhotenství, jiné o svém stavu dlouho nevědí. Mají podezření pouze na zpoždění nebo pozitivní test..

Jaké jsou příčiny nadýmání u těhotných žen?

 • uvolní se střevní svaly;
 • střeva jsou stlačena dělohou;
 • změna stravy nebo stravy.

Tyto příznaky se objevují v raných fázích, později se stav ženy zlepšuje. Pokud těhotná žena nemá krvavý výtok nebo horečku, není nutná žádná léčba.

V tomto stavu nemůže vajíčko oplodněné spermatem vstoupit do dělohy, a proto je fixováno v ektopické trubici. Zpočátku se žena cítí jako obyčejná těhotná žena, její prsa se mohou začít vylévat, vyvíjí se toxikóza, její nálada je velmi proměnlivá.

Mohou se objevit změny chuti a může se objevit nadměrná citlivost na pachy. Musí dojít ke zpoždění nebo špinění.

Pokud se taková těhotná žena neobrátí na gynekologa včas, potratí se po 7–8 týdnech těhotenství a bude doprovázena krvácením způsobeným prasknutím vejcovodu. Žena má bolesti podobné kontrakcím, které se dostávají do bederní oblasti, perinea.

Krvácení není vždy silné, často se vyskytuje v břišní dutině, žena si často nevšimne počátečních příznaků. Nesnesitelná bolest začíná, když ztráta krve dosáhla velkých objemů. Bolest vyzařuje na pravou stranu a pod lopatky. Existují určité příznaky, které naznačují vnitřní krvácení:

 • nevolnost, někdy zvracení;
 • závratě;
 • oteklé, zvětšené břicho;
 • tachykardie;
 • průjem;
 • bledá kůže;
 • pokles krevního tlaku;
 • točení hlavy nebo mdloby.

Po dosažení kritického objemu ztráty krve se u pacienta rozvine hemoragický šok. Pokud není poskytnuta okamžitá pomoc, žena v šoku určitě zemře, musíte zavolat sanitku.

K záchraně životů se provádí chirurgický zákrok k odstranění vnitřního krvácení. Abyste se do takového stavu nedostali se zpožděním, musíte si udělat těhotenský test. Pokud je test negativní, pak nemůže dojít k fixaci ektopických oocytů.

Vnitřní část dělohy je pokryta speciálními buňkami, pokud nekontrolovatelně rostou, dochází k endometrióze. Abnormální buňky jsou přenášeny krevním řečištěm dělohou, vaječníky, tlustým a tenkým střevem, konečníkem.

Během menstruace krvácejí endometriotické tkáně, které způsobují nadýmání, plynatost, průjem, zácpu a krev ve stolici. Po skončení menstruace příznaky zmizí bez léčby. V dalším cyklu se historie opakuje. Pokud se žena neporadí s lékařem, střevní lumen se postupně zužuje, dochází k úplné střevní obstrukci, která je neslučitelná se životem.

Známky střevní endometriózy:

 • zpožděná menstruace;
 • nadýmání;
 • krvácení mimo menstruaci;
 • výkaly s hlenem a krví;
 • bolest břicha, zhoršená v kritických dnech;
 • nevolnost;
 • průjem střídaný se zácpou.

Začnou léčit počáteční příčinu výskytu patologie. Pokud je onemocnění způsobeno nerovnováhou hormonů, je předepsána substituční léčba. Někdy se podává hormonální antikoncepce.

Děloha je během gynekologické operace nutně instrumentálně seškrábána, protože endometrióza začíná právě od tohoto orgánu. Pokud se vytvoří střevní obstrukce, je nutný povinný chirurgický zákrok na tomto orgánu.

Nadýmání a opožděná menstruace mohou naznačovat trombózu. Přebytek estrogenu v krvi zahusťuje krev a progesteron spouští tvorbu sraženin. Pokud jsou tyto pohlavní hormony nesprávné, vedou k rozvoji trombózy a selhání cyklu. Funkce vaječníků je narušena, menstruace je zpožděna.

Příznaky trombózy jsou následující:

 • nadýmání;
 • bolest v břiše;
 • nevolnost, zvracení;
 • tachykardie;
 • průjem s krví;
 • zvýšená teplota.

Pokud je žíla zcela zablokována, dochází k odumírání střevní tkáně. Pacient náhle onemocní, teplota stoupne na 39 ° C. Potřebujete okamžitou lékařskou pomoc, bez níž by došlo k úmrtí pacienta.

Rakovina konečníku se vyskytuje při porušení celého metabolismu. Výsledkem je narušení normálního fungování endokrinních žláz a orgánů. V průběhu času nerovnováha pohlavních hormonů způsobí poruchu funkce vaječníků. Cyklus je narušen, krvácení se objeví ve špatnou dobu a v kritické dny - zpoždění. Výtok se stává hojným nebo vzácným.

Příznaky onkologie ve střevě:

 • páchnoucí výkaly s hnisem a krví;
 • zácpa je nahrazena průjmem a naopak;
 • falešné nutkání používat toaletu;
 • nepohodlí v pánvi;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • hubnout;
 • růst lymfatických uzlin ve slabinách;
 • prodloužená teplota;
 • střevní obstrukce.

Během menstruace se zvyšuje otok tkáně, což zvyšuje bolest. Silná bolest se objevuje pouze v pokročilých stádiích rakoviny, takže při nejmenším výskytu bolesti musíte jít k lékaři.

V onkologii vaječníků je obtížné diagnostikovat onemocnění v rané fázi, protože zpočátku neexistují žádné příznaky. Prvním příznakem je mírné břišní nepohodlí, které se zvyšuje. Zácpa a nevolnost mohou být znepokojující, někdy jsou závažné.

Žena ztrácí chuť k jídlu, rychle se naplní. Neustále cítí, že se přejídala, ale zároveň ztrácí váhu. Zpoždění rakoviny vaječníků jsou nahrazena špinivými sekrety. V dolní části břicha jsou malé bolesti, které vyzařují do dolní části zad. Během pohlavního styku se může objevit bolest. V závěrečných stádiích rakoviny je zaznamenána akutní bolest pánve.

Nejprve by žena měla dodržovat dietu, což je zvláště důležité ve druhé polovině cyklu. Odstraňte z jídla slaná, uzená a mastná jídla. V tuto chvíli je lepší nejíst luštěniny, které provokují kvašení v těle. Eliminujte alkohol, sycené nápoje.

Jezte mléčné výrobky, celozrnné cereálie, nízkotučné polévky. Taková výživa pomůže snížit otoky, odstranit tekutinu z těla a zmírnit střeva.

Při výrazném PMS jsou předepsány sedativa a diuretika. Někdy jsou potřeba hormonální léky, léky na zmírnění bolesti. Musíte se opřít o potraviny s vitamíny B.1-12, chodit denně ven.

Mnoho léčivých rostlin má sedativní vlastnosti, které současně normalizují funkci střev. Mezi tyto přírodní léky patří citrónový balzám, heřmánek, máta..

Chcete-li připravit léčivý roztok, vezměte čajovou lžičku suché byliny a nalijte vroucí vodu do sklenic, zakryjte a nechte 15 minut. Pro chuť můžete přidat med, nálev se pije místo čaje.

Pokud příznaky neumožňují normální život, postupně se zhoršují - kontaktujte svého gynekologa. Lékař vás vyšetří na gynekologickém křesle, předepíše ultrazvukové vyšetření, laboratorní testy. Podle výsledků instrumentálních a laboratorních údajů je pacient někdy doporučován k vyšetření gastroenterologem, endokrinologem, onkologem.

Nadýmání a opožděná menstruace jsou často příznakem vážného onemocnění. U ostatních pacientů tyto příznaky naznačují normální nebo mimoděložní těhotenství. Některé z těchto stavů jsou život ohrožující, takže pokud jsou nafouklé, vyhledejte lékaře, aby vyloučil nebezpečné stavy..

Vyšší lékařské vzdělání, speciální porodnictví a gynekologii, studoval na Kazanské státní lékařské univerzitě. Postgraduální student porodnické a gynekologické kliniky č. 1. Spoluautor vědeckých publikací.

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenašli informace, které potřebujete, nebo pokud se váš problém mírně liší od předloženého problému, zkuste položit další otázku lékaři na stejné stránce, pokud souvisí s hlavní otázkou. Můžete také položit novou otázku a naši lékaři ji po chvíli zodpoví. Je to zdarma. Informace, které potřebujete, můžete také vyhledat v podobných otázkách na této stránce nebo prostřednictvím stránky pro vyhledávání na webu. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích..

Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace formou korespondence s lékaři na tomto webu. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve svém oboru. V tuto chvíli na webu můžete poradit ve 48 oblastech: alergik, anesteziolog-resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetika, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, dětský neurolog, dětský urolog, dětský endokrinní chirurg, dětský endokrinní chirurg, specialista na infekční nemoci, kardiolog, kosmetička, logopéd, ORL specialista, mammolog, lékařský právník, narkolog, neuropatolog, neurochirurg, nefrolog, onkolog, onkolog, ortoped-traumatolog, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, rentgenolog, psychiatr, psychiatr, sexuolog-androlog, zubař, urolog, lékárník, fytoterapeut, phlebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,58% otázek.

Ženské tělo je citlivé na různé faktory. Zpožděná menstruace, nadýmání, nevolnost jsou příznaky, které mohou naznačovat nejen těhotenství. Tyto příznaky mohou být patologické a vyžadují neodkladnou léčbu. Nadýmání lze léčit a zabránit mu dodržováním určitých pokynů. Příznaky mohou naznačovat endometriózu střevního traktu a žilní trombózu. Nadýmání a zpoždění mohou být také projevy premenstruačního syndromu. V této době dochází k významným hormonálním změnám v ženském těle. Jedná se o fyziologický proces, který nevyžaduje léčbu..

U PMS může nastat nadýmání

Zpožděná období a nadýmání jsou příznaky, u nichž je první věcí, na kterou je třeba mít podezření, průběh těhotenství. U sexuálně aktivních žen je nutné provést rychlý test k určení pravděpodobného úspěšného oplodnění. To platí zejména pro dívky, které mají nechráněný sex nebo nedůvěřují použitým antikoncepčním prostředkům.

Během těhotenství se zvyšuje hladina prolaktinu. Z tohoto důvodu se zvyšuje citlivost v mléčné žláze. Zvyšuje se čich a mění se stravovací návyky.

Je možné provést těhotenský test od prvního dne zpoždění, ale první příznaky se mohou objevit ještě dříve.

Hlavní příznaky jsou uvedeny v tabulce.

ZpožděníDalší období nenastává ve stanoveném období. Stojí za to vědět, že to není vždy známka těhotenství. Věnujte pozornost dalším projevům.
Zvýšení bazální teplotyPokud pravidelně vedete graf bazální teploty, pak změny určitě uvidíte. Během těhotenství se indikátor zvyšuje. Udržuje se na 37 stupních.
Změny v mléčné žlázeZvyšuje se citlivost. Jakýkoli dotyk hrudníku je nepříjemný. Pro ženu je nepříjemné ležet na břiše.
Z hrudníku je slabý výtok. Prsní žláza se naplní a ztěžuje.
Změny náladyŽena se stává náchylnou ke stresovým situacím. Těhotná dívka je z jakéhokoli důvodu podezřelá, pláče a má depresi. Výbuchy hněvu ustupují radosti.
RýmaRychlá změna hormonálních hladin vyvolává ucpání nosu. V noci se objeví chrápání. Některé ženy si do porodu stěžují na rýmu..
OspalostTěhotná dívka chce neustále spát. Navzdory tomu se někdy vyskytují příznaky nespavosti..
NevolnostDívka si stěžuje na bolesti těla, zimnici. Existuje pocit ohromení. Na první pohled se může zdát, že se objeví chřipka.
BolestKromě toho se bolesti objevují v různých částech těla. Nepohodlí je často lokalizováno v dolní části břicha a hlavy. Děloha se neustále zvětšuje a tlačí na sousední orgány. Kromě toho existuje silná plynatost, která tento stav pouze zhoršuje..
Časté močeníŽena neustále běží na toaletu na malém. Děloha tlačí na močový měchýř.
Exacerbace nemocíPři úspěšném oplodnění se ochranné funkce těla postupně snižují. V této době se mnoho chronických onemocnění zhoršuje. Z tohoto důvodu je lepší plánovat těhotenství a přistupovat k vyšetřením předem ke kontrole stavu..

Mnoho příznaků se projevuje nejen po početí. Musíte navštívit lékaře.

Test lze provést již první den zpoždění

Nadýmání kombinované se zpožděním může také naznačovat:

 • tubální potrat;
 • endometrióza ve střevním traktu;
 • žilní trombóza ve střevním traktu;
 • Předmenstruační syndrom;
 • rakovina.

Téměř všechny stavy vyžadují okamžité ošetření.

Během těhotenství mimoděložní oplodněné vajíčko nevstupuje do děložní dutiny, ale je připojeno k vejcovodům. Prsní žlázy se zvětšují, dochází k toxikóze, zpoždění menstruace, bobtnání žaludku.

Spontánní potrat nastane přibližně za 6 týdnů.

Trubky praskly a silně krvácely. Po dlouhou dobu si žena možná ani neuvědomuje současný stav. Dívka bude mít podezření na odchylku, až když budou příznaky nesnesitelné.

Tubální potrat je pro dívku velmi nebezpečný

Pokud se neléčí, může být odchylka fatální. Je nutný urgentní chirurgický zákrok.

Vnitřní část dělohy je zarostlá buňkami, které aktivně rostou. Endometrióza se tvoří. Abnormální buňky se šíří do reprodukčních orgánů a vstupují do střevního traktu.

Tkáně krvácejí během nemoci. Vyvolává se nadýmání a silné nadýmání. Krvavý výtok vstupuje do fekální hmoty. Poprvé není menstruace. Může se objevit střevní obstrukce.

Tento stav se projevuje následujícími příznaky:

 • prodloužená absence menstruace;
 • nadýmání;
 • krvácení, které není spojeno s menstruací;
 • přítomnost hlenu a krve ve fekálních masách;
 • nevolnost;
 • žaludeční nevolnost.

Nevolnost s intestinální endometriózou je častým jevem

Krev zahušťuje v důsledku změn v hormonech. Krevní sraženiny se tvoří postupně. Tento stav vede ke zpoždění menstruace. Porušení vyvolává následující klinické projevy:

 • nadýmání břicha;
 • nevolnost a zvracení;
 • častější srdeční rytmus;
 • rychlý vzestup tělesné teploty.

Nejběžnější příčinou zpoždění doprovázeného nadýmáním je projev PMS. Jedná se o přirozený stav, kterému čelí každá žena před krvácením každý měsíc. Vyznačuje se následujícími vlastnostmi:

 • slabost;
 • nervozita;
 • nevolnost;
 • časté výkyvy nálady;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • nesnášenlivost určitých potravin a pachů.

PMS je způsoben fyziologickými hormonálními procesy. V případě potřeby lze upravit.

Rakovina zažívacího traktu je nejhorší možná porucha. Pokud se neléčí, žena může zemřít..

Rakovina střev může mít průjem

 • porušení stolice v kombinaci s nadýmáním;
 • falešné nutkání na stolici;
 • Zvýšení teploty;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • střevní obstrukce.

Nemoc vyžaduje urgentní návštěvu lékaře a zahájení terapeutických opatření

Pokud příznak není způsoben průběhem onemocnění, můžete se s ním vypořádat doma. Z tohoto důvodu lékaři doporučují vyloučit ze stravy:

 • mastné;
 • Slaný;
 • nakládaný;
 • peprný;
 • soda;
 • luštěniny;
 • potraviny, které do směsi obsahují hrubou vlákninu.

O důvodech absence menstruace se dozvíte z tohoto videa:

Je lepší dát přednost fermentovaným mléčným výrobkům.

Dále může být pacientovi doporučeno, aby užíval sedativa a diuretika. Je přísně zakázáno vybírat léky bez diagnostiky..

Některé příznaky vyžadují okamžitou lékařskou pomoc. Alarmy jsou:

 • silná bolest břicha;
 • zvracení;
 • prodloužená zácpa;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • rychlá ztráta hmotnosti;
 • krvavé skvrny ve výkalech a moči;
 • průjem.

Jakékoli známky, které vás zaměňují, nelze ignorovat..

Jakékoli nepravidelnosti v menstruačním cyklu jsou spojeny s poruchou funkce vnitřních orgánů nebo s hormonální nerovnováhou. Proto, pokud dojde ke zpoždění menstruace a nadýmání, je nutné kontaktovat gynekologa a provést vyšetření. Tento stav může být způsoben těhotenstvím, onemocněním trávicího systému, premenstruačním syndromem..

Nepohodlný pocit a zpoždění menstruace se mohou objevit z následujících důvodů:

 • tubální potrat pro mimoděložní těhotenství;
 • nemoci zažívacího traktu;
 • trombóza střevní žíly;
 • otok těla;
 • předmenstruační syndrom;
 • onkologická onemocnění trávicího, urogenitálního systému.

Příval krve do pánevních orgánů před menstruací způsobuje pocit tíhy, žaludek může bobtnat a bolet. Črevní funkce jsou narušeny, narušeny zácpou, průjmem, bolestí.

V mimoděložním těhotenství oplodněné vajíčko nevstupuje do děložní dutiny, ale váže se na stěny vejcovodů. Současně se zvětšují mléčné žlázy, objevuje se toxikóza, často se mění nálada a chuťové preference ženy a zvyšuje se její citlivost na pachy. Existuje zpoždění menstruace, rozmazání tmavého výtoku.

V 7–8 týdnech dochází k spontánnímu potratu, který je doprovázen prasknutím trubice a krvácením. Pravidelně se objevují akutní křečové bolesti v dolní části břicha, vyzařující do bederní oblasti, konečníku, perinea.

Vnitřní krvácení do břišní dutiny může být mírné; žena dlouho nezaznamenává žádné příznaky. Intenzivní bolest nastává při velkém množství ztráty krve, nepříjemné pocity vyzařují do pravého hypochondria, oblasti mezi lopatkami.

Příznaky vnitřního krvácení:

 • nevolnost, zvracení;
 • závrať;
 • nadýmání, zvětšení břicha;
 • kardiopalmus;
 • časté pohyby střev;
 • bledost kůže;
 • studený pot;
 • snížení krevního tlaku;
 • mdloby.

K hemoragickému šoku dochází při významné ztrátě krve, což představuje hrozbu pro život ženy. Je nutná urgentní lékařská pohotovost. Chirurgická léčba.

Endometrióza je abnormální proliferace buněk endometria, které lemují vnitřní stěnu dělohy. Patologické tkáně mohou být lokalizovány v oblasti dělohy a vaječníků nebo mohou být přenášeny krví do jiných vnitřních orgánů. Nejčastěji je postiženo tenké a tlusté střevo, sigmoid a konečník.

Během nástupu menstruace začnou buňky endometria krvácet, vyskytují se rozptýlené bolesti břicha, plynatost, zácpa, výkaly s krví. Když vaše menstruace skončí, nepohodlí zmizí. Progrese onemocnění způsobuje zúžení lumen střeva, což může vést k úplné obstrukci.

Příznaky endometriózy střev:

 • zpoždění menstruace;
 • nadýmání;
 • intermenstruační krvácení;
 • výkaly s hlenem a krví;
 • bolest v břiše, zhoršená během kritických dnů;
 • nevolnost;
 • častá zácpa, průjem.

Léčba střevní endometriózy začíná odstraněním příčiny patologie. Pokud je onemocnění způsobeno hormonální nerovnováhou, provádí se hormonální substituční léčba, předepisují se kombinované perorální antikoncepce.

Porážka střeva je obvykle důsledkem pokročilé endometriózy dělohy, vaječníků, proto se provádí instrumentální vyšetření těchto orgánů a terapeutická kyretáž. Při intestinální obstrukci je indikován chirurgický zákrok.

Vysoká hladina estrogenu v krvi způsobuje zahušťování krve a progesteron podporuje tvorbu sraženin. A také pohlavní hormony jsou schopné aktivovat fibrinogen a protrombin, které vyvolávají rozvoj trombózy. Hormonální nerovnováha je příčinou menstruačních nepravidelností, může dojít ke zpoždění menstruace, může být narušena funkce vaječníků.

 • nadýmání;
 • nevolnost, zvracení;
 • bolest břicha;
 • kardiopalmus;
 • tekuté výkaly s krví;
 • zvýšená tělesná teplota.

Při úplném zablokování žil dochází k nekróze střevní tkáně, zdravotní stav se prudce zhoršuje, hypertermie až do 39 °. Žena potřebuje naléhavou lékařskou pomoc, bez včasné léčby může dojít k úmrtí.

PMS je často doprovázen výskytem otoku, akutní bolesti v břiše. Na pozadí hormonálních výkyvů je pozorována retence tekutin v těle, objem vylučovaného moči klesá. Nestabilní psycho-emocionální stav, bolesti hlavy, nespavost mohou také způsobit otoky..

Poruchy nervového systému negativně ovlivňují fungování zažívacího traktu, zhoršuje se střevní motilita, plynatost a objevují se poruchy stolice. Tyto příznaky se opakují každý měsíc 3–7 dní před menstruací a zmizí po začátku krvácení. Při současném zánětlivém onemocnění dělohy, vaječníků mohou příznaky PMS přetrvávat až do ukončení menstruace.

Nejčastější příčinou opožděných období je těhotenství. Zvýšené hladiny prolaktinu způsobují zvětšení prsou, otoky. U žen dochází ke změně preferencí chuti, vůně je cítit silněji.

Zvětšení dělohy vede k mačkání močového měchýře a častému nutkání na močení. Změny v hormonálním pozadí se projevují ospalostí, rychlou únavou, zhoršením paměti, metabolickými poruchami a peristaltikou střev. Objevuje se nevolnost, zvracení, nadýmání, zácpa.

Některé ženy pociťují takové změny bezprostředně po nástupu těhotenství, jiné představitelky slabšího pohlaví nevědí o svém stavu až do zpoždění menstruace a testu.

Příčiny nadýmání během těhotenství:

 • relaxace střevních svalů, zhoršení peristaltiky;
 • mačkání střev zvětšenou dělohou;
 • změna obvyklé stravy a stravy.

Obvykle se takové příznaky objevují až v počátečních stádiích, poté se stav vrátí k normálu. Pokud nedojde k žádné další bolesti, zvýšení tělesné teploty, krvavému výtoku, není nutné žádné zvláštní zacházení.

Rakovinové nádory konečníku jsou charakterizovány porušením metabolických procesů, dochází ke změně v práci mnoha orgánů a žláz s vnitřní sekrecí, která ovlivňuje produkci pohlavních hormonů. Nerovnováha estrogenů, progesteronu, testosteronu vede k ovariální dysfunkci, narušuje se menstruační cyklus, objevují se zpoždění, krvácení mezi předpisy, menstruace může být hojnější nebo naopak skrovná, rozmazaná.

Příznaky rakoviny konečníku:

 • páchnoucí výkaly s hlenem, hnisem, krví;
 • poruchy stolice: zácpa, průjem, plynatost;
 • falešné, časté nutkání na stolici;
 • nepohodlí v pánevní oblasti;
 • špatná chuť k jídlu, ztráta hmotnosti;
 • zvětšené tříselné lymfatické uzliny;
 • prodloužené zvýšení tělesné teploty;
 • střevní obstrukce.

Během menstruace se může bolest zvýšit v důsledku otoku tkáně. Syndrom silné bolesti se objevuje až v pokročilém stadiu onemocnění.

Rakovina vaječníků má nespecifické příznaky, takže je obtížné diagnostikovat onemocnění v počáteční fázi. První stupeň je charakterizován střevním nepohodlí. Může nafouknout žaludek, obávat se pocitu těžkosti, zácpy, nevolnosti. Chuť k jídlu se zhoršuje, rychle dochází k sytosti, dochází k neustálému pocitu přejídání, zatímco pacient rychle ztrácí váhu.

Kromě toho je narušen menstruační cyklus, dochází ke zpoždění menstruace, dochází k špinění mezi předpisy, tahání, bolestivé bolesti v dolní části břicha, vyzařující do dolní části zad, bolestivý styk. V posledních fázích dochází k silné bolesti v pánevní oblasti.

Dieta ve druhé fázi menstruačního cyklu pomáhá snižovat nepohodlí. Ze stravy by měla být vyloučena slaná, tučná jídla, luštěniny, čerstvá zelenina a některé druhy ovoce. Je nutné omezit používání sycených, alkoholických nápojů, silného čaje, kávy.

Je užitečné jíst fermentované mléčné výrobky, lehké zeleninové polévky, celozrnné cereálie. Musíte jíst v malých porcích až 5krát denně. Taková strava pomáhá snižovat otoky, zabraňuje zadržování tekutin v těle a nepřetěžuje střeva..

S PMS jsou k úlevě od bolesti předepsány sedativa, diuretika, kombinovaná perorální antikoncepce, nesteroidní protizánětlivé anestetika. Doporučuje se užívat vitamíny B, procházky na čerstvém vzduchu.

Čaj z heřmánku, máty peprné a meduňky má sedativní účinek a normalizuje trávicí systém. Léčivé rostliny snižují otoky, bolest, střevní koliku. Jedna čajová lžička suché byliny se nalije 250 ml vroucí vody, přikryje se víčkem a nechá se vařit 10 minut, potom se přidá trochu medu a vypije se místo běžného čaje.

U závažnějších příznaků, které postupně postupují, byste měli navštívit gynekologa. Lékař provede vyšetření, předepíše ultrazvukové vyšetření, laboratorní, instrumentální studie. Možná budete muset konzultovat endokrinologa, onkologa, gastroenterologa.

Nadýmání a menstruační nepravidelnosti mohou být příznaky závažných onemocnění trávicího nebo urogenitálního systému. O nepohodlí z reprodukčních orgánů a zažívacího traktu byste se měli poradit s lékařem.

+Jakmile se na testu objeví dva pruhy, velmi často si žena říká: „Počkej! A už dávno jsem cítil, že jsem těhotná! “ a pro mnohé není pozitivní test překvapením, ale spíše potvrzením, které již intuice naznačuje. Jaké jsou první změny v těle, které vedou k tomu, že naše podvědomá mysl má podezření na těhotenství, když my sami stále řídíme nejrůznější domněnky od sebe a říkáme si: „No, nemá smysl fantazírovat. Měli byste alespoň počkat na zpoždění! “Článek obsahuje a analyzuje nejen klasické příznaky těhotenství, ale také příznaky těhotenství popsané účastníky jednoho z webů pro plánování těhotenství, NEŽ SE Dozvěděli o těhotenství a do týdne po.

Malé špinění

Výtok může být jako mírné krvácení nebo jen pár hnědých kapiček nebo dokonce jen „nažloutlá stopa“ na toaletním papíru. Obvykle myšlenka, která je doprovází: „Něco je tentokrát jednou měsíčně,“ nebo „No, to je vaše období.“.
Toto implantační krvácení je jedním z prvních příznaků těhotenství. Přibližně 6 až 12 dní po početí se embryo vysadí na stěnu dělohy. U některých žen je tento proces doprovázen krvácením, ale u mnoha se neobjevuje vůbec žádný výtok, což je také normální..
Malé výtoky se mohou pravidelně znovu objevovat ve dnech, kdy je vajíčko aktivněji „implantováno“ do stěny dělohy. Nejčastěji jsou „krémově“ žluté nebo růžové konzistence. Mohou se objevit po zpoždění, ale v tomto případě je nutné konzultovat lékaře, aby se vyloučila hrozba ukončení těhotenství.
Také výtok růžového a žlutého charakteru může být vyvolán erozí děložního čípku, která se s nástupem těhotenství zesiluje. Eroze děložního čípku je narušení integrity výstelky vaginální části děložního čípku. Během těhotenství získává ještě jasnější červenou barvu díky zvýšenému krevnímu oběhu v děložním čípku a při kontaktu může snadno krvácet.

Zvýšení bazální teploty, pokles implantace
Při měření bazální teploty je známkou těhotenství takzvaný „implantační pokles“ - prudký pokles teploty o jeden den ve druhé fázi. Toto je jeden z nejčastěji viděných znaků na potvrzených grafech těhotenství. Toto stažení může nastat ze dvou důvodů, za prvé, produkce hormonu progesteronu, který je zodpovědný za zvýšení teploty, se začíná snižovat od poloviny druhé fáze, s nástupem těhotenství se jeho produkce znovu obnoví, což vede k teplotním výkyvům. Za druhé, s nástupem těhotenství se uvolňuje hormon estrogen, který zase snižuje teplotu. Kombinace těchto dvou hormonálních posunů vede na grafu k zobrazení implantační deprese..
A také známkou rozvoje těhotenství je bazální teplota nad 37 stupňů. Je pravda, že zůstává zvýšený pouze prvních pár týdnů, dokud nezačne fungovat placenta.

Cítí se dobře Velmi mnoho žen, které nevědí o nástupu těhotenství, věří, že jsou nachlazeny a nemocné. To je způsobeno skutečností, že v prvním trimestru těhotenství se zvyšuje tělesná teplota ženy a také únava. Proto existuje pocit, že žena onemocní..

Ale mnoho lidí trochu onemocní, pravděpodobně kvůli mírnému snížení imunity. Často se vyskytují stížnosti na hrdlo a rýmu. V tomto případě je hlavní věcí neléčit se silnými léky kontraindikovanými během těhotenství a používat tradičnější medicínu..

Zvýšená citlivost prsou
Otok nebo citlivost prsou jsou běžným příznakem těhotenství a objevují se 1 až 2 týdny po početí. Žena si může všimnout, jak se její prsa změnila; reagují na každý, i nepatrný dotek, poranění nebo zvětšení, někdy je téměř nemožné se jich dotknout. Na druhé straně existují těhotné ženy, které „necítí“ svá prsa v prvních týdnech těhotenství, a některé naopak překvapuje, že prsa „, kupodivu, bolí to před menstruací“ a poté se dozví o nástupu těhotenství. Ztmavnutí kůže kolem bradavek také naznačuje těhotenství..

Pocit „plnosti“, tíhy v pánevní oblasti
Během těhotenství se zvyšuje průtok krve do pánevních orgánů, děloha se postupně zvyšuje. Mnoho těhotných žen proto „cítí“ svou dělohu od prvních dnů po implantaci a odkazují ji na první příznaky těhotenství. Další, méně příjemnou stránkou mince, je výskyt hemoroidů. U mnoha se objevuje ve druhé polovině těhotenství kvůli tlaku rostoucího plodu, ale některé nastávající matky (zejména ty, které před tím porodily) se s tímto problémem setkávají již v prvních týdnech těhotenství, a to vše kvůli stejnému zvýšenému průtoku krve.

Brnění v děloze během těhotenství
Mnoho těhotných žen v prvním nebo druhém týdnu těhotenství zaznamenává periodické brnění v děloze..

Rychlá únava / ospalost, dezorganizace
Pocit únavy nebo apatie je běžným příznakem těhotenství a může se objevit již první týden po početí. Jedním z jeho důvodů je zvýšená produkce hormonu „progesteronu“ a celková restrukturalizace těla pro těhotenství. Progesteron potlačuje psychiku, což se projevuje depresí, podrážděností a ospalostí. Počínaje 10 týdny těhotenství začíná aktivní funkce placenty produkující hormony. V souladu s prodloužením trvání těhotenství a růstem plodu se kromě progesteronu zvyšuje také hladina estrogenů, které mají stimulační účinek na psychiku, a ospalost mizí.

Teplý a studený
Další ranou známkou těhotenství lze považovat skutečnost, že jste uvrženi do horečky, poté do nachlazení a vy se tedy nemůžete zahřát ve třech párech vlněných ponožek, pak se vám zahřeje, když je na ulici +10 a jste ve stejném tričku... Je to způsobeno zvýšenou tělesnou teplotou v prvním trimestru těhotenství a snížením krevního tlaku. Zajímavé je, že mnoho také večer hlásí zarudnutí obličeje..

Neklidný spánek
Mnoho žen, které stále nevědí o svém těhotenství, si všimne, že spánek je neklidnější. Večer začnou chodit spát dříve a často jen „omdlí“, ale probudí se sám v 6-7 hodin ráno a nemohou znovu usnout. Také po celonočním spánku dochází k pocitu „zlomenosti“.

Nevolnost, zvýšené slinění, averze k pachům
Tento klasický příznak těhotenství se často vyskytuje 2 až 8 týdnů po početí. Některé šťastné ženy nečelí problému nevolnosti během těhotenství, avšak 50% žen má na počátku těhotenství odpor k pachům, nevolnosti a zvracení..
Zvracení během těhotenství se může objevit několikrát denně a je často kombinováno s nevolností a slintáním. Zvracení je doprovázeno snížením chuti k jídlu, změnou chuti a vůně. Považuje se to za poruchu neuroendokrinní regulace tělesných funkcí a hlavní roli v tom má narušení funkčního stavu centrálního nervového systému. Takové zvracení však může být způsobeno také faktory intragastrické povahy, které jsou často důležitým příznakem dysfunkce trávicího systému..

Spolu se zvracením s toxikózou na začátku těhotenství v důsledku silného podráždění slinného centra je často pozorováno slinění, které může vést k významnému a nežádoucímu snížení tělesné hmotnosti těhotné ženy (až o 2-3 kg během jednoho týdne). Pokud dojde k spolknutí hojně oddělených slin, pak vstupující do žaludku změní kyselost žaludeční šťávy a způsobí narušení trávicí funkce.

Je důležité si uvědomit, že zvracení je obranná reakce, protože tělo je zbaveno toxických a odmítnutých látek. Toto je projev evoluční adaptace v reakci na škodlivé vlivy. Současně s zvratky tělo ztrácí sliny, trávicí šťávy obsahující proteiny nezbytné pro tělo (včetně enzymů), elektrolyty a v některých případech částečně nebo úplně přijaté jídlo. V tomto ohledu je při častém zvracení, metabolismu vody, solí, bílkovin a tuků, rovnováze vitamínů a minerálních látek, činnost endokrinních žláz postupně narušována..

Bolesti dolní části zad Neutíchající bolest, „lumbago“ v dolní části zad, v oblasti křížové kosti může také naznačovat časné těhotenství; mírná bolest se však objevuje pravidelně po celou dobu těhotenství.

V raných stádiích se často vyskytuje „lumbago“ od pánevní oblasti po nohy.

Bolesti hlavy a migrény

Náhlé zvýšení hladin hormonů v těle může na začátku těhotenství způsobit bolesti hlavy, a proto slouží také jako nepřímý znak těhotenství. Bolesti hlavy obvykle ustupují do konce prvního trimestru a těhotnou ženu nechávají, aby si užívala svou pozici..

Malý otok rukou
Progesteron naproti tomu přispívá k zadržování solí a tekutin v těle, což může vést k mírnému otoku, když při sevření ruky v pěst pocítíte, že vaše prsty zesílí.

Nadýmání, plyn, poruchy střev
Běžným znakem těhotenství je znatelné zvětšení obvodu břicha v nejranějších stadiích těhotenství, kdy je děloha stále mírně zvětšená kvůli střevní distenzi. V procesu trávení se plyn vždy vyskytuje ve střevech. Během těhotenství se střeva stávají „línějšími“, jejich peristaltika se zpomaluje a následně klesá rychlost pohybu střevního obsahu, zvyšuje se jeho nadýmání a může se objevit zácpa. To je usnadněno hormonálními změnami charakteristickými pro těhotenství, které vedou ke zvýšení plnění krve cévami břišní dutiny a v důsledku toho k mírnému edému střevních stěn..

Časté nutkání močit
Časté močení ve dne i v noci je častým časným příznakem těhotenství. Je třeba poznamenat, že neexistují žádné další bolestivé pocity (bolesti, řezy, pálení). Tyto jevy mizí do 4. měsíce těhotenství. To je způsobeno významnými hormonálními změnami, které doprovázejí těhotenství. Zvýšená hladina ženských pohlavních hormonů zpočátku přispívá k významnému přívalu krve do pánevních orgánů. Přetečení krevních cév způsobuje dočasné změny ve fungování ledvin, močovodů a močového měchýře. Tyto jevy se snižují ve druhém trimestru těhotenství, lze je však bezpečně připsat častým známkám těhotenství..

Tlaková ztráta
Mírný pokles krevního tlaku je během těhotenství univerzálním jevem. Pokud měla žena před těhotenstvím nízký krevní tlak, pak na pozadí těhotenství jsou možné periodické stavy významného snížení krevního tlaku (méně než 90/60 mm Hg), a v důsledku toho slabost, závratě, bolesti hlavy, mdloby. Zhoršení pohody obvykle nastává při dlouhodobém stání, při horkých koupelích, při dlouhodobém pobytu v dusné horké místnosti na lačný žaludek. U těhotných žen se sklonem k hypotenzi je obzvláště důležitý denní režim: noční spánek 9-10 hodin a denní spánek 1-2 hodiny.

Zvýšená chuť k jídlu / chuť na některá jídla
Zhor často doprovází rodící se těhotenství a je považován za jeden z jeho znaků. Možná nebudete v pokušení jíst okurky nebo vanilkovou zmrzlinu, ale mnoho těhotných žen má chuť na určitá jídla..

Zvýšený vaginální výtok, výskyt drozdů

Zvyšuje se sekrece z pochvy - je to způsobeno zvyšující se krví v pánevních orgánech. Během těhotenství se zvyšuje koncentrace vodíkových iontů ve vaginálním sekretu, které chrání tělo nastávající matky před vstupem škodlivých mikroorganismů. Bohužel se však kvasinkové houby v tomto prostředí dobře množí, a proto se u těhotných žen často objevuje drozd (kandidóza), který musí být vyléčen, jinak může dojít k infekci plodu a během porodu se tkáně porodního kanálu snáze roztrhnou.

Nakonec opožděná menstruace
Zmeškaná menstruace / menstruační nepravidelnost je nejznámějším a nejčastějším příznakem těhotenství, který ženu vybízí k provedení těhotenského testu. Během těhotenství má žena měsíční zpoždění v menstruaci. U mnoha těhotných žen dochází ke krvácení, avšak menstruace zpravidla končí rychle a je méně intenzivní než obvykle. Zpoždění menstruace lze připsat mnoha dalším důvodům kromě těhotenství. Pokud však máte aktivní sexuální život a máte zpoždění, je lepší provést těhotenský test..

Mnoho problémů v ženském těle se odráží v menstruačním cyklu. Proto by výskyt jakýchkoli poruch měl ženu upozornit a přimět ji, aby přemýšlela o dalším vyšetření. Pokud narazíte na nadýmání a zpožděné období, je důležité pochopit, co je příčinou.

Tyto příznaky mají skutečně mnoho důvodů, fyziologických i patologických..

Prvním důvodem, který vám přijde na mysl při zpoždění menstruace, je těhotenství. Současně v těle stoupá hladina prolaktinu, v důsledku čehož se v těle vyskytují takové změny, jako je otok prsou, zvýšený čich a změna chuťových preferencí. Vzhledem k tomu, že se děloha zvětšuje, dochází k nadýmání, v této oblasti je pociťována tíha a peristaltika je narušena. Některé ženy začnou cítit všechny tyto příznaky těhotenství téměř okamžitě po početí dítěte, zatímco jiné - poté, co vidí zpoždění a provedou test, který nebude negativní..

Těžkost v břiše během těhotenství se projevuje nejen zvýšením velikosti dělohy, ale také změnami ve stravě, na kterou je žena zvyklá. Ale v tomto případě se v průběhu těhotenství stav normalizuje..

Další důvod nadýmání během časného těhotenství souvisí se změnami funkce střev v důsledku hormonálních změn. Průtok krve ženy se zvyšuje v pánevních orgánech, včetně střev. Jeho stěny jsou oteklé a samotné střevo se díky tomu stává „líným“. Zpomaluje to, což vede k nadýmání, tíze a zácpě.

Pokud byl těhotenský test negativní, měly by se vzít v úvahu další faktory, které mohou způsobit podobné příznaky. Hlavní důvody, které způsobují nadýmání v kombinaci se zpožděnými obdobími, jsou následující:

 • předmenstruační syndrom,
 • porušení střevní motility,
 • patologie v zažívacím traktu,
 • trombóza střevní žíly,
 • mimoděložní těhotenství a tubální potrat,
 • některé druhy rakoviny.

Pokud je příčina nadýmání způsobena PMS nebo střevní poruchou, nebude zpoždění v menstruaci příliš velké. A takové příznaky nesignalizují žádné onemocnění ohrožující zdraví ženy..

Zpoždění může být také způsobeno malou závadou ve smyčce. Menstruace ženy obvykle nezačne jasně ve stejný den, takže 3-4denní zpoždění není kritické. A několik dní před nástupem menstruace si mnoho žen všimne změn ve svém stavu, jako je rozrušení stolice, tíseň v žaludku, akné a podobně. Taková narušení mohou být způsobena stresem, změnou klimatu, zvýšeným sportem a prací spojenou s duševním stresem..

Pokud se obecně cítíte dobře, neexistují žádné další příznaky, teplota je normální a nedochází k žádnému podezřelému výtoku, pak byste se neměli obávat krátkého zpoždění. Pokud však po dobu asi jednoho týdne neexistuje měsíční období, stojí za to navštívit gynekologa.

Další důvody by měly být zváženy podrobněji..

Tato gastrointestinální porucha je často příčinou nadýmání. U endometriózy roste endometriální tkáň, která je obvykle uvnitř dělohy, a postihuje blízké orgány. Velmi často se endometrium začíná lokalizovat v různých částech střeva a narušovat normální fungování tohoto orgánu.

V období, kdy by žena měla začít menstruovat, začne endometrium pod vlivem pohlavních hormonů fungovat, jako by se nacházelo v děloze. Zároveň žena začíná mít pocit, že ji bolí žaludek, objevuje se nadýmání a problémy se stolicí. S hlubší lézí střeva se ve stolici začínají objevovat krevní sraženiny. Zpoždění menstruace se nemusí vždy objevit - vše bude záviset na lokalizaci onemocnění a charakteristikách jeho průběhu.

Kromě endometriózy může zpoždění menstruace a nepohodlí v břiše způsobit vaginitidu, adnexitidu, endometritidu, onemocnění polycystických vaječníků, polypy, fibroidy.

Mimoděložní těhotenství je charakterizováno skutečností, že oplodněné vajíčko vstupuje do děložní dutiny, ale zůstává ve vejcovodech a připojuje se tam. V tomto případě žena začne pociťovat mnoho známek těhotenství - dochází ke zpoždění menstruace, nafoukne se žaludek, zvětší se mléčné žlázy, objeví se toxikóza.

Těhotenský test obvykle vykazuje negativní výsledek, ale pokud máte pochybnosti, může váš gynekolog objednat test choriového gonadotropinu (hCG). HCG je bílkovina, která se objevuje v těle ženy v okamžiku, kdy se embryo připojí ke stěně dělohy. Naleznete jej v moči nebo v krvi.

Kolem 7. týdne tohoto těhotenství dochází k spontánnímu potratu, který je obvykle doprovázen prasknutím trubice, ke které bylo vajíčko připojeno, a krvácením. Během toho si žena může všimnout, že ji bolí žaludek a bolest je křečová. Ozařování může být v perineu, konečníku a dolní části zad.

Při potratu vejcovodů nemusí být vnitřní krvácení příliš velké, takže žena po nějakou dobu nebude vědět o takovém problému v těle. Proto při nadýmání a v kombinaci s tímto zpožděním menstruace byste měli nějakou dobu sledovat svůj stav, abyste si včas všimli dalších příznaků.

Nejčastější příčinou tohoto onemocnění je hormonální nerovnováha. S příliš vysokou hladinou estrogenu se krev stává silnější a progesteron, který překračuje normu, vyvolává výskyt sraženin. Kromě toho pohlavní hormony aktivují protrombin a fibrinogen, což také ovlivňuje výskyt trombózy..

Vzhledem k tomu, že hlavním důvodem vzniku patologie je nerovnováha hormonů, je funkce vaječníků často narušena a menstruace je zpožděna.

Kromě toho jsou přítomny následující příznaky patologie:

 • nadýmání,
 • průjem,
 • nevolnost,
 • bolest v břiše,
 • volné stolice proložené krví,
 • Zvýšení teploty.

Pokud dojde k úplnému zablokování střev, je tento stav pro ženu velmi nebezpečný. Zdravotní stav se rychle zhoršuje, teplota stoupá na 39 stupňů, žaludek velmi bolí.

Zpoždění menstruace a nadýmání je nejčastěji způsobeno takovou onkologickou patologií, jako je rakovina konečníku. V těle jsou narušeny metabolické procesy a fungování žláz s vnitřní sekrecí. To vede k nerovnováze pohlavních hormonů a v důsledku toho ke zpoždění menstruace. Kromě toho střevní nádor doprovázejí následující příznaky:

 • nepohodlí a tíha v pánevní oblasti,
 • snížená chuť k jídlu a ztráta hmotnosti,
 • výkaly mají silný zápach, jsou v nich patrné inkluze hlenu, krve, hnisu,
 • poruchy stolice a časté nutkání vyprázdnit se,
 • zvětšené lymfatické uzliny umístěné v oblasti třísla,
 • trvalý nárůst teploty.

Před nástupem menstruace se mohou všechny příznaky zvýšit, protože se zvyšuje otok tkáně. Silná bolest se objevuje pouze v posledních fázích šíření nemoci a předtím žaludek prakticky nebolí.

Nadýmání se zpožděným obdobím může také způsobit rakovinu vaječníků. Tuto patologii je obtížné diagnostikovat, protože po dlouhou dobu nemá výrazné příznaky. Pocit těžkosti, nevolnosti, poruchy stolice způsobí, že lékař nejprve vyhledá další nemoci. Stejně jako zhoršená chuť k jídlu, rychlá sytost a ztráta hmotnosti.

A pouze když se menstruace zpozdí, začne rozmazaný výtok, bolí dolní část břicha a během pohlavního styku se objeví nepříjemné pocity, pak jsou obvykle předepsána vyšetření, která detekují rakovinu vaječníků.

Pokud je tíže v břiše a zpoždění menstruace způsobeno těhotenstvím, je třeba po návštěvě gynekologa dodržovat všechna jeho doporučení.

Pokud provedený těhotenský test ukázal negativní výsledek, měli byste nejprve snížit závažnost a nepohodlí. K tomu se používá speciální strava, která usnadňuje práci trávicího systému. Slaná, kořeněná a mastná jídla jsou prakticky vyloučena. Jako luštěniny a nějaká zelenina. Zvyšuje se množství fermentovaných mléčných výrobků, zeleninových polévek a potravin obsahujících velké množství vlákniny.

Při nadýmání a opožděné menstruaci způsobené premenstruačním syndromem může váš gynekolog doporučit sedativa a diuretika. Můžete také použít lidové prostředky - uklidňující odvar z máty, heřmánku a meduňky uklidní nervy a pomůže snížit bolest a otok..

Pokud příznaky nezmizí, ale pokračují v progresi, měli byste se poradit s gynekologem. Lékař by měl předepsat několik testů, ultrazvuk a doporučit konzultace s úzkými odborníky, jako je onkolog, endokrinolog a gastroenterolog.

Menstruační nepravidelnosti v kombinaci s nadýmáním mohou být příznaky různých zdravotních stavů. Proto byste měli tyto příznaky brát vážně a snažit se věnovat pozornost dalším možným projevům patologií. Máte-li jakékoli pochybnosti, je lepší se poradit s lékařem, abyste předešli dalším vážným zdravotním problémům..

Tmavý nebo černý výtok během menstruace u ženy naznačuje změny v jejím těle. Mohou být patologické nebo v důsledku fyziologického stavu. Menstruační tok, který má tmavou barvu, je často zaměňován s hmotou, která vychází namísto menstruace.