Příčiny hnědého výtoku a rozmazání několik dní před menstruací

Stěr před menstruací je jedním z důvodů, proč se ženy v reprodukčním věku obracejí ke gynekologovi. Je důležité zvážit, proč se takové tajemství objevuje a zda je třeba něco udělat.

Normální výtok před menstruací

Důvody, proč se před menstruací rozmazává, jsou různé. Ačkoli některé ženy věří, že se jedná o normální stav, ve skutečnosti je to signál, že ne všechno je v těle harmonické..

Maznya je malý nahnědlý výtok z cervikálního kanálu. U některých se objevují těsně před menstruací a přecházejí do normálního krvácení..

Vzhled hnědého hlenu je považován za normální, pouze pokud k němu došlo 1–2 dny před nástupem menstruace. V takovém případě by se stav neměl zhoršovat a vaginální sekrece by měla mít nepříjemný zápach. Absence pálení a svědění také naznačuje, že výtok je součástí fyziologického procesu..

Abychom pochopili, proč může rozmazávat, stojí za to zvážit procesy probíhající uvnitř těla.

Před ovulací je hlen čirý a hustý, ve druhé polovině cyklu se stává viskóznějším a želé. Před nástupem menstruace je výtok hojnější. Těsně před začátkem menstruace se může objevit nahnědlá nebo šarlatová vůně..

Menstruační humbuk

Špinění před menstruací se zřídka stává důvodem k návštěvě lékaře. Ženy si myslí, že příští měsíc to bude fungovat samo. V zájmu ochrany svého zdraví byste však měli věnovat pozornost jakýmkoli neobvyklým příznakům..

Pokud se hnědá mastnota před menstruací objeví za 2 dny, nemá nepříjemný zápach, nezpůsobuje zhoršení zdraví, je pozorována jednou nebo velmi zřídka, můžete to udělat bez návštěvy gynekologa. Lékařská prohlídka je nutná v následujících situacích:

 • každé období začíná mazanicí (nebo k ní dochází několik cyklů za sebou);
 • hnědý výtok je hojný a má nepříjemný zápach;
 • mazanice má nažloutlý, růžový nebo nazelenalý odstín;
 • neobvyklý hlen se objeví několikrát v jednom cyklu;
 • doba špinění je více než 5 dní nebo více.

Hnědé špinění týden před menstruací nebo více není také normální. Někdy tento jev naznačuje přítomnost patologií v reprodukčním systému ženy, ačkoli změna povahy samotného hlenu se nepovažuje za nemoc.

Důvody mazání

Pokud se před menstruací rozmazává, je důležité správně identifikovat příčiny. Někdy problém spočívá v onemocnění orgánů reprodukčního systému a někdy je spojeno s obvyklou restrukturalizací hormonálního pozadí. Někdy může být během těhotenství hnědá skvrna.

Špinavý výtok týden před menstruací se může objevit kvůli přirozenému stárnutí tkání dělohy. Když jsou jejich částice odděleny, prasknou malé kapiláry, což vede k mírnému proniknutí krve do genitálního traktu. Výsledkem je, že žena na svém prádle najde stopy hnědé mazanice..

Vzhled nahnědlého tajemství je možný po zavedení nitroděložního tělíska u ženy. Na spodním prádle může vykazovat stopy nahnědlého hlenu. Objevují se kvůli poškození jemné membrány dělohy během instalace spirály. Pokud patologický jev přetrvává, je nutné urgentně vyjmout zařízení z děložní dutiny.

Důvody hnědé skvrny před menstruací u mladých dívek, které nedávno začaly s cyklem, mohou spočívat v nestabilitě hormonálního pozadí. Dokud reprodukční systém nefunguje správně, je neobvyklé tajemství z pochvy normou. Situace by se měla zotavit po 6-7 menstruačních cyklech.

Pokud jsou počáteční předpisy nadále doprovázeny hnědými mazanicemi, je nutná okamžitá lékařská pomoc.

Ovulace může také způsobit nahnědlý vaginální výtok. To se nepovažuje za patologii. Během zrání vajíčka dochází k prasknutí folikulu, při kterém jsou poškozeny mikroskopické cévy, dochází k drobnému krvácení.

Příznaky patologie

Hnědé špinění během nástupu ženských dnů je ve většině případů známkou vnitřní patologie a vyžaduje léčbu. Pokud jde o gynekologa, je důležité umět správně popsat všechny jevy, které se objevily, a to povahu tajemství: sporé nebo hojné, nahnědlé nebo černé mazanice. Všechny tyto podrobné charakteristiky pomohou specialistovi přesně stanovit diagnózu a poskytnout kvalitnější péči..

Následující doprovodné příznaky mohou naznačovat patologickou povahu nahnědlého výtoku:

 • tahání bolesti;
 • pocit pálení při močení;
 • nepohodlí dolní části zad;
 • nepohodlí během pohlavního styku;
 • svědění v perineu.

Černá barva vaginálního sekretu může být spojena s nedávným porodem. Pokud tomu tak nebylo, a žena není těhotná, lékař může mít podezření na vývoj onkologické patologie.

Hnědý hlen obvykle varuje před zánětlivým nebo infekčním procesem. Někdy je namazání před menstruací za týden známkou mimoděložního těhotenství, což vyžaduje urgentní chirurgickou péči.

Cervikální eroze

Pokud je týden před menstruací rozmazaný, může být příčinou vývojový proces eroze. Během tohoto onemocnění je sliznice orgánu pokryta vředy a jizvami. Mohou krvácet, což způsobilo, že žena zjistila krvácení..

Růžové špinění před menstruací je také příznakem eroze krvácení. Barva hlenu závisí na tom, kolik tkáně je poškozeno, jak dlouho nemoc trvá.

Povaha sekrece z pochvy se může často měnit. Vzhledem k tomu, že eroze je považována za patologii s malým počtem příznaků, je nutné ji včas navštívit, je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa. To je zvláště důležité, když se objeví neobvyklý hlen..

Samy o sobě leucorrhoea nemůže vyvolat mazanici, protože se jedná o normální fyziologický jev. Hojný cervikální hlen, který se mísí s krví, však vypadá jako hnědé rozmazané tajemství..

Pohlavně přenosné nemoci

Hnědý vaginální výtok je výsledkem zánětlivých procesů v těle. Proniknutí infekce je může vyprovokovat..

Podvod 3 dny před menstruací nebo více může naznačovat vývoj pohlavně přenosných chorob. Blahobyt ženy bude doprovázen takovými jevy jako:

 • bolest při pohlavním styku;
 • nepříjemný zápach cervikálního hlenu;
 • pocit pálení při používání toalety;
 • změna barvy a konzistence vaginálních sekretů.

Pokud vynecháte začátek vývoje infekce, můžete způsobit nenapravitelné poškození zdraví. Hnědá skvrna je jen jedním z prvních příznaků problému. Opomíjené infekce vedou k ženské neplodnosti a způsobují snížení celkové kvality života a imunity.

Mimoděložní těhotenství

Daub se během těhotenství nepovažuje za normální. Vzhled jakéhokoli krvavého výboje varuje ženu před vážnými poruchami. Bez ohledu na množství a konzistenci nahnědlého hlenu je nutná urgentní lékařská konzultace.

Mimoděložní těhotenství je vážný stav, kdy se oplodněné vajíčko nepřichytí k děložní dutině, ale k vejcovodům. Růst a vývoj plodu je tam nemožný. Chybějící chirurgický zákrok k odstranění embrya spolu s hadičkou vede k vážnému vnitřnímu krvácení a dokonce k úmrtí ženy. Zachování těhotenství je vyloučeno.

Když je embryo zafixováno na nesprávném místě, objeví se na prádle nahnědlá mazanice, která obvykle vynikne 10 dní před nástupem očekávané menstruace. Tento stav je charakterizován neustálým zvyšováním objemu hlenu, který se může změnit na krvácení. Pokud máte podezření na mimoděložní těhotenství, měli byste urgentně navštívit lékaře.

Cysta na povrchu vaječníků

Cystická patologie je onemocnění, s nímž se alespoň jednou v životě setkala více než polovina žen..

Cysty mají různé formy, ale většina z nich způsobuje krvácení. Kromě neobvyklého hlenu můžete pozorovat:

 • změna data zahájení menstruace;
 • bolest v dolní části břicha a dolní části zad;
 • selhání doby regulace;
 • časté zpoždění.

Pokud je cysta nedávná a má malou velikost, může špinění přicházet a odcházet znovu. Dlouhodobé zanedbávání nemoci vede k intenzivnějšímu krvácení, ke kterému dochází mimo období.

Endometrióza

Pokud je menstruace nejprve rozmazaná, pak hojně přechází, lze podezření na vývoj endometriózy. Toto onemocnění je charakterizováno náhlým růstem endometria - slizniční vrstvy, která obklopuje vnitřní povrch dělohy. Normálně, když dojde k těhotenství, mělo by být embryo v této části zafixováno..

U endometriózy se nahnědlý hlen objevuje nejen před menstruací. Tento jev může narušit ženu po pohlavním styku. Včasné odvolání ke specialistovi vám umožní zvládnout patologii bez následků.

Hormonální poruchy

Pokud se objeví problém, nejčastěji je příčinou tohoto jevu hormonální selhání. Nerovnováha vede k intermenstruačnímu krvácení. Je to způsobeno nedostatkem základních hormonů nebo jejich přebytkem.

I malá nerovnováha mezi estrogenem a progesteronem může vyvolat řadu patologických změn v těle ženy. Selhání je způsobeno následujícími faktory:

 • porušení obvyklé stravy;
 • změna plánu a tempa života;
 • užívání perorálních kontraceptiv;
 • přesun do jiné klimatické zóny;
 • časté stresové situace.

V důsledku užívání hormonální antikoncepce se nejčastěji objevuje špinění. Není možné přesně předpovědět, jak syntetické hormony ovlivní ženské tělo. Pokud se mezi obdobími opakovaně objevuje nahnědlý hlen, stojí za to znovu navštívit lékaře a případně změnit vybranou drogu..

Diagnostika

Příznaky se mohou lišit, ale přesnou diagnózu stanoví pouze odborník po vyšetření a získání výsledků nezbytných laboratorních testů. Je lepší navštívit gynekologa v době, kdy se objeví neobvyklý výtok. To dá lékaři příležitost vzít biomateriál k analýze..

Aby byl klinický obraz správně sestaven, je nutné podrobně popsat všechny vzniklé příznaky. Lékař ženu vyšetří pomocí gynekologických zrcadel a provede potřebné pokyny. Mohou být vyžadovány testy ultrazvukem, flórou a infekcí.

Léčba

Není nutné léčit samotný nahnědlý hlen před menstruací, ale příčinu, která způsobuje patologický výtok. Způsob léčby je určen na základě identifikovaného onemocnění.

Pokud je příčinou nahnědlého hlenu infekční onemocnění, jsou zapotřebí antimikrobiální nebo antibakteriální látky. Spolu s obecnou terapií může gynekolog doporučit sprchování drogami..

V případě hormonálních poruch jsou předepsány hormony. Tyto léky lze použít pouze po podrobném vyšetření. V žádném případě byste neměli užívat tyto léky na radu příbuzných a přátel..

Lékař by měl sledovat průběh léčby a upravit dávkování. Po ukončení terapie se provedou závěrečné testy, aby se zajistilo, že nemoc byla poražena.

Proč to rozmazává před menstruací hnědé

V očekávání další menstruace čelí mnoho žen fenoménu, jako je hnědý výtok. Je to normální, nebo naznačuje mazání vývoj gynekologického onemocnění nebo mimoděložního těhotenství??

Pokud výtok nemá nepříjemný zápach a nezhoršuje celkové zdraví, není důvod k obavám. Proč se však před menstruací objevuje hnědá mastnota, a když je nutné urgentně kontaktovat gynekologa, každá dívka by měla vědět.

Hnědý výtok několik dní před menstruací je normální?

Tmavě zbarvený hlen, který vychází z genitálního traktu několik dní před začátkem menstruace, je často normou. Pokud se žena neobává bolesti v dolní části břicha a v bederní oblasti, močení projde bez problémů a v pochvě není svědění a pálení, pak je vše v pořádku a tělo se připravuje na odmítnutí endometria.

Postupně se výtok zesiluje a transformuje se do plného menstruačního krvácení. Přípustná doba mazání je 1 - 2 dny nebo několik hodin před skutečnou menstruací.

Pokud je před menstruací hnědý výtok, co to znamená, můžete zjistit od lékařů.

Neurolog řekne, že mazanice se objevuje pod vlivem stresu a doporučí vám, abyste měli své emoce pod kontrolou. Neuróza, rozrušený nebo podrážděný stav negativně ovlivňuje hormonální systém a udržuje celé tělo v napětí. Správný postoj k některým každodenním situacím a obecně ke změnám životního stylu pomůže vyhnout se následkům stresu..

O normálním namáhání se uvažuje také v případě, že žena rychle zhubla o značné množství kilogramů. Prudké kolísání tělesné hmotnosti narušuje hormonální hladiny a vyvolává abnormální výtok v předvečer menstruace.

Pokud potřebujete zhubnout, měli byste hubnout postupně a bez poškození zdraví. Nadměrný přírůstek hmotnosti také nepovede k ničemu dobrému. Když dojde ke stresu, není třeba je „chytat“ sladkostí a zbytečným jídlem.

Jaké další příčiny hnědého výtoku před menstruací jsou:

 • Puberta u dívek. U některých dívek se během menarche objevují tmavé skvrny..
 • Perorální antikoncepce. Ženské tělo se přizpůsobuje změnám v hormonálních hladinách. Navenek to vyjadřují mazanice. Objeví se také tmavý výtok v důsledku nesprávně vybraných antikoncepčních pilulek nebo v rozporu se schématem jejich užívání.
 • Námořnictvo. Spirála dráždí endometrium a zabraňuje fixaci oplodněného vajíčka v děloze. Tmavá leucorrhoea může vyniknout 7 dní před menstruací. Pokud se objeví po dobu 2 až 3 měsíců za sebou, nitroděložní tělísko se odstraní a použije se jiná antikoncepce.
 • Blíží se menopauza. Ve věku 40 - 45 let je hnědá mastnota týden před menstruací často známkou menopauzy..

Hnědý výtok před menstruací jako známka těhotenství

Ženy si mohou všimnout světle hnědého výtoku na spodním prádle 9-14 dní před nástupem menstruace. Uprostřed cyklu opouští zralé vajíčko folikul a začíná krátká fáze ovulace (přibližně 12-15 dnů MC). Tyto dny jsou příznivé pro početí.

Podle výskytu barevného hlenu vycházejícího z genitálního traktu před obdobím měsíčního krvácení lze soudit těhotenství. Ženy však často nevědí o početí ani po dobu 3 až 4 měsíců, přičemž berou namáhání menstruace se změněným charakterem.

Malé množství sekrecí, které opouští tělo bez zhoršení pohody, není v 1. trimestru těhotenství nebezpečné. I když je to až 12–14 týdnů, riziko spontánního potratu je poměrně vysoké. Hnědý hlen označuje oddělení vajíčka s jeho možným odmítnutím a přerušením gestačního procesu.

Díky včasnému přístupu k lékaři a použití finančních prostředků ke zvýšení hladiny progesteronu lze ve většině případů zachránit těhotenství. Po dobu 3 - 4 týdnů je pacient ve stacionárních podmínkách a dodržuje klid na lůžku.

Tmavě hnědý výtok před menstruací může být příznakem mimoděložního těhotenství. V tomto případě je ženská buňka po setkání se spermatem fixována ve vejcovodu nebo implantována do břišní dutiny. Postupně rostoucí embryo protáhne trubici, poté praskne, pokud nebyla poskytnuta lékařská péče včas.

Druhým jasným znakem mimoděložního těhotenství je řezání bolesti v podbřišku, podobné křečím. Obtěžují jen z jedné strany.

K odstranění abnormálního stavu je pacient odeslán k ultrazvuku pánevních orgánů a laparoskopii. Během operace odborníci odstraňují oplodněné vajíčko malými řezy na povrchu břicha (v oblasti problémové trubice). Pokud potrubí stále praskne, je zcela odstraněno. Šance na budoucí úspěšné těhotenství jsou výrazně sníženy.

Hnědý výtok před menstruací je příznakem onemocnění

Pokud se vagina před menstruací rozmazává a současně je uvnitř nepohodlí, samotný výtok nepříjemně voní a teplota těla se zvyšuje, je naléhavě nutné poradit se s lékařem. Menopauzální neplechu a bolestivý styk jsou také důvody, proč jít na kliniku..

Diagnóza menstruačních nepravidelností se provádí prováděním postupů, jako jsou:

 1. Vyšetření vnitřních pohlavních orgánů na gynekologickém křesle.
 2. Užívání vaginálního nátěru.
 3. Obecná analýza krve.
 4. Ultrazvuk pánve.
 5. Krevní test na hormony.
 6. Biopsie a kolposkopie děložního čípku.
 7. Kyretáž děložní dutiny s následným přenosem endometria k histologickému vyšetření.

Při konzultaci s gynekologem by měla pacientka upřímně hovořit o vlastnostech menstruačního cyklu, sexuálním životě, nemocech, kterými dříve trpěla, a o dědičné predispozici ke gynekologickým patologiím.

Na základě diagnostických údajů a shromážděné anamnézy potvrzuje odborník jedno z následujících onemocnění:

 • Endometrióza.
 • Endometritida.
 • Polypy.
 • Myom dělohy.
 • Pohlavně přenosné choroby (kapavka, chlamydie, trichomoniáza).

Endometrióza

Tmavě hnědý výtok před menstruací v případě endometriózy je doprovázen bolestivými bolestmi v dolní části břicha. Mírné nepohodlí znepokojuje ženu v různých fázích cyklu a zesiluje se před nástupem krvácení. Vaginální výtok může být hnědý, hnědohnědý a černý.

V raných stádiích je endometrióza léčena analgetiky a hormonálními léky. V pokročilých případech je indikována chirurgická excize patologických ložisek.

Endometritida

Zánětlivý proces se vyvíjí na sliznici děložní dutiny. Endometritida má hnědou barvu a páchne. Žena se obává bolestivých bolestí v podbřišku.

Pokud se onemocnění neléčí, bude mít chronickou formu a žena nebude schopna otěhotnět. Potraty v různých dobách jsou vysvětleny skutečností, že patologie neumožňuje bezpečné upevnění vajíčka v děložní dutině.

Polypóza

Polypy jsou benigní novotvary, které se tvoří buď na děložním čípku, nebo uvnitř orgánu. Hlavní příčinou patologie je hormonální narušení. Další faktory ovlivňující vývoj polypózy: časté nebo nekvalitní potraty, operace, zánět vaječníků, císařský řez.

Podezření na přítomnost polypu v reprodukčním systému umožňuje špinění několik dní před nástupem menstruace a na konci krvácení. Dokonce i pacienti s polypy si stěžují na bolesti v podbřišku a výtok po pohlavním styku.

Myom dělohy

Benigní nádor postihuje děložní čípek nebo stěny dělohy. Jeho velikost se pohybuje od nevýznamné, počítané v milimetrech, po pevnější, která trvá několik centimetrů..

Onemocnění se vyvíjí na základě hormonálních poruch u mladých žen. Ale když se blíží menopauza a hladina estrogenu klesá, fibroidy se mohou vyřešit samy..

Infekce a záněty

U sexuálně přenosných nemocí je běžné svědění, nepříjemný zápach genitálií a světle hnědý výtok. U zánětlivých onemocnění reprodukční sféry jsou pozorovány podobné příznaky.

Ošetření se provádí antibakteriálními a regeneračními látkami. Podle potřeby je pacient umístěn do stacionárního prostředí.

Hnědé špinění výtoku týden před menstruací: patologie nebo fyziologická norma?

Slizniční vaginální sekrece různé barevné pigmentace a objemu je indikátorem zdraví orgánů ženského reprodukčního systému. Gynekologové tvrdí, že kvůli změnám charakteristik odmítnuté tekutiny je možné diagnostikovat patologické procesy v rané fázi. Na základě statistik si každá žena všimla hnědého výtoku alespoň jednou v týdnu před menstruací. Co tento jev naznačuje? Proč vzniká? Je odmítnutí takové leucorrhoea fyziologické nebo je hnědá mazanice známkou patologie reprodukčních orgánů? Pojďme to společně vyřešit na základě názorů odborníků..

Když lze příznak připsat fyziologické normě

Zjištění, zda je rozmazaný hnědý výtok před menstruací fyziologický nebo zda mluvíme o symptomech ženských chorob, je celkem jednoduché. Přirozené odmítnutí sekrece je bezbolestné a samotná tekutina nemá nepříjemný zápach. Gynekologové identifikují několik fyziologických procesů, které mohou být doprovázeny hnědým výtokem před kritickými dny..

Tvorba menstruačního cyklu

První menarche naznačuje dívčí pubertu a poslední období v procesu formování orgánů reprodukčního systému. Lékaři říkají, že tato fáze života ženy může být doprovázena výskytem nahnědlého a někdy nahnědlého mazu před menstruací.

Tento jev je způsoben nestabilním menstruačním cyklem, který se tvoří v procesu 6-7 měsíců po první menarche. Ale červená sekrece, odmítnutá déle než po stanovenou dobu, může naznačovat patologie v genitáliích a vyžaduje okamžité odvolání k specialistovi.

Hormonální antikoncepce

Zavádění nových perorálních kontraceptiv je spojeno se změnou intenzity kurzu a cyklu kritických dnů..

Gynekologové tvrdí, že slabý hnědý výtok po ovulaci a před nástupem menstruace je docela přijatelný v prvních dvou nebo třech měsících po zahájení léčby. Ale přítomnost tmavě hnědé sekrece přítomné od menstruace k menstruaci může naznačovat nesprávný výběr léků. V tomto případě odborníci doporučují, abyste okamžitě přestali používat antikoncepci a kontaktovali gynekologa, který ženu sleduje, aby vybral jinou drogu..

Je třeba poznamenat, že před použitím jakéhokoli hormonálního léku je nutné provést testy na hormony!

Climax

Hnědý výtok může být spojen s nástupem menopauzy. Tento jev je typický pro ženy ve věku 40-50 let a nejedná se o patologii.

K odstranění příznaků, které u žen vyvolávají úzkost, může odborník předepsat hormonální terapii, která vám umožní přenést menopauzu bez silného stresu pro zdraví žen.

Intrauterinní zařízení

Odmítnutí hnědých sliznic v intermenstruačním období je možné po zavedení nitroděložního tělíska. Mechanismus účinku této antikoncepce může „dát“ podobný vedlejší účinek v důsledku vlivu na hormonální pozadí ženy a traumatu endometria během procesu instalace. Přečtěte si v článku o odkazu o povaze výboje po instalaci spirály.

Je třeba poznamenat, že pokud se ve třetím měsíci po zahájení používání spirály vaginální výtok nezastaví, musí být tento typ ochrany před nežádoucím těhotenstvím okamžitě odstraněn.

Ovulace

Rozmazání světle hnědého slizničního výtoku týden před menstruací může naznačovat nástup ovulace.

Vzhled hnědého mazu během ovulačního období cyklu není patologie, ale naznačuje poškození cév endometria v procesu pohybu zralého vajíčka vejcovodem.

Pokud ovulaci předcházel nechráněný pohlavní styk, může být vzhled nahnědlého výtoku považován za výchozí bod pro nástup těhotenství.

Poporodní období

Po porodu, bez ohledu na to, zda šlo o přirozenou nebo porodnickou pomoc, byla provedena pomocí císařského řezu, tělo zahájilo regenerační procesy. Metamorfózy v největší míře ovlivňují orgány reprodukčního systému..

Gynekologové tvrdí, že v postnatálním období se ženský menstruační cyklus znovu formuje, takže přítomnost hnědého výtoku 3 dny před menstruací by neměla vzbuzovat obavy..

Doba obnovení měsíčního cyklu závisí na přítomnosti nebo nepřítomnosti kojení, "sériovém čísle" těhotenství a kvalitě hormonálního pozadí..

Izolace hnědé sekrece před menstruací jako důkaz patologie

Hnědý maz, který se objeví před kalendářním nástupem menstruace, může být příznakem patologických procesů, které ovlivnily pohlavní systém.

Hlavním znakem naznačujícím přítomnost onemocnění je zátěž vylučování sliznic s nepříjemnými neobvyklými pocity:

 1. Bolestivé pocity během pohlavního styku.
 2. Kreslení bolestí v podbřišku doprovázející výtok před menstruací.
 3. Pocit pálení při močení.
 4. Svědění v genitáliích.
 5. Systematický vzhled nahnědlých sraženin v intermenstruačním období.
 6. Odmítnutí špinění sekrecí po dobu delší než pět dní za sebou.
 7. Bolesti dolní části zad doprovázející leucorrhoea před zahájením menstruace.

Odborníci tvrdí, že přítomnost jednoho nebo více z výše uvedených příznaků v kombinaci s přítomností výtoku několik dní před menstruací je příznakem patologických procesů ovlivňujících reprodukční orgány.

Ženy, které tyto příznaky pozorují samy o sobě, se nemusí bát a paniky, měly by však převzít odpovědnost za své zdraví a okamžitě kontaktovat gynekologa, aby nedošlo ke zhoršení stavu..

Lékaři rozlišují několik nemocí, o čemž svědčí špinění, které se objevuje před menstruací a má hnědou barvu:

Cervikální eroze

Tento patologický stav je charakterizován výskytem vředů nebo jizev na slizničním povrchu děložního čípku. Lékaři připisují toto onemocnění lézím s pomalými příznaky, protože nejčastěji je možné diagnostikovat erozi pouze při vyšetření na gynekologickém křesle.

Ženám, které si před začátkem kritických dnů v kalendáři všimly systematické sekrece černé nebo tmavě hnědé barvy, se doporučuje neprodleně konzultovat s odborníkem.

Pohlavně přenosné nemoci

Infekční onemocnění zánětlivé povahy, přenášená z partnera na partnera, mohou vyvolat rozmazaný hnědý výtok, který se objevuje týden před menstruací. Nejčastěji se tato symptomatologie zhoršuje bolestí při pohlavním styku, silným nepříjemným zápachem vylučované látky, pocitem pálení při močení a změnou povahy hlenu odmítnutou.

Diagnóza této symptomatologie vyžaduje okamžité doporučení specialistovi. V procesu terapie je nutné přísně dodržovat lékařská doporučení, protože jednou z nejčastějších komplikací pohlavně přenosných chorob v pokročilém stadiu je získaná ženská neplodnost.

Mimoděložní těhotenství

Patologický stav charakterizovaný připojením oplodněného vajíčka mimo děložní dutinu. Zpočátku bude odmítnutý hlen jednoduše "rozmazávat" na povrchu vašeho spodního prádla nebo kalhotek. Časem se objem vypouštění nejen nezmenší, ale také se zvýší ze dne na den..

Je třeba poznamenat, že mimoděložní těhotenství je plné hojného krvácení, takže při prvním podezření na tuto patologii musíte konzultovat lékaře..

Cysta na povrchu vaječníků

Jednou z nejčastěji identifikovaných příčin hnědých sliznic je cysta. Výtok při diagnostice tohoto onemocnění může mít různé krevní odstíny a sytost. Odmítnutí sekrece, předznamenávající čas nástupu menstruace, je spojeno s růstem cysty na povrchu vaječníku a patologickými abnormalitami v procesu zrání vajíčka. V rané fázi tvorby cyst může hlen pomazat a projít den nebo dva před nástupem kritických dnů, ale dlouhodobé zanedbávání problému může mít za následek prodloužené krvácení. Další informace o výtoku z ovariální cysty se dozvíte v článku na odkazu.

I malé množství sekrece ve spojení se systematickou tažnou bolestí, která omezuje dolní část břicha, je důvodem pro kontaktování odborníka.

Endometrióza

Onemocnění charakterizované prudkou proliferací endometria. Tento stav je patologický a vyžaduje okamžité doporučení specialistovi! Často se zaznamenává nejen krvácení u endometriózy před menstruací, ale také odmítnutí hnědého hlenu po pohlavním styku. Nemoc nemá tu vlastnost, že začíná asymptomaticky, proto kontaktování lékaře při prvním náznaku odstraní příčinu v rané fázi..

Hormonální poruchy

Hnědý výtok několik dní před menstruací může být způsoben nerovnováhou v hladinách progesteronu a estrogenu. I malé kvantitativní posuny mohou negativně ovlivnit celkový stav reprodukčního systému. Mnoho faktorů může vyvolat narušení hormonálního pozadí:

 1. Poruchy příjmu potravy.
 2. Časté stresové situace.
 3. Změna klimatických pásem.
 4. Hormonální terapie.

Co by se mělo dělat

Lze dojít k závěru, že hnědá sekrece krve, která má rozmazaný charakter, ne vždy naznačuje přítomnost patologických procesů v těle, ale pouze praktický gynekolog může zjistit skutečnou příčinu toho, co se děje.

Pro správnou diagnózu musí pacientka absolvovat řadu testů a být vyšetřena na gynekologickém křesle. Pamatujte, že i drobné příznaky, které nezpůsobují závažné nepohodlí, by se měly stát důvodem k návštěvě lékaře..

Výtok, který začíná jako obyčejný maz, může dříve či později vést k hojnému děložnímu krvácení. Tyto komplikace se léčí výhradně v nemocničním prostředí a hlavně pomocí chirurgického zákroku..

Tmavě hnědý výtok u žen je normou nebo známkou onemocnění?

Vaginální výtok je jedním z nejčastějších důvodů pro návštěvu gynekologa. Výtok se samozřejmě produkuje u všech žen, bez výjimky..

Musíte se však zaměřit na skutečnost, že výtok je považován za normu a některé jsou patologie a dokonce příznaky nemocí. Časté nemoci v gynekologii jsou pohlavně přenosné nemoci. Který výtok je normou a který vyžaduje pečlivé sledování a naléhavou lékařskou konzultaci?

 1. Výtok u žen
 2. Norma nebo patologie?
 3. Patologie
 4. Kandidóza
 5. Gardnerelóza
 6. Léčba
 7. Izolace jako známka poruchy v těle
 8. Barva vybití
 9. Příčiny hnědého výboje
 10. Hnědý výtok po menstruaci
 11. Hnědý výboj uprostřed cyklu
 12. Hnědý výtok před menstruací
 13. Tmavě hnědý výtok s vaginitidou, endometritidou, polypy, rakovinou děložního čípku
 14. Tmavý výtok během mimoděložního těhotenství
 15. Hnědý výtok během těhotenství
 16. Je tmavý výboj nebezpečný během těhotenství?
 17. Když tmavý výboj odkazuje na indikátory normy?
 18. V jakých případech by měl být upozorněn?
 19. Léčba
 20. Prevence
 21. Recenze žen

Výtok u žen

Jak již bylo uvedeno, vaginální výtok je primárně známkou fungování reprodukčních funkcí, zejména vaječníků. Výtok je ochranná vrstva v pochvě, která poskytuje vlhkost ve správném množství.

Ne všechny výboje však mohou být radostné. V gynekologii je obvyklé rozlišovat mezi sekrecemi, které jsou normální, a těmi, které souvisejí s patologií.

Samozřejmě musíte pečlivě sledovat zdravotní stav a věnovat maximální pozornost povaze vypouštění a přítomnosti zápachu..

Norma nebo patologie?

Kterýkoli gynekolog bude schopen potvrdit, že ženy mají různé výtoky související s normou..

Výtok zpravidla nezpůsobuje problémy a nepohodlí a je bezbarvý, někdy s odstínem bílé. Na spodním prádle je takový výboj patrný ve žlutých odstínech..

Kromě toho je třeba objasnit, že výtok nezpůsobuje nepříjemný pocit pro pacienta jako takového a také nevyvolává pocit svědění a pálení v pochvě, stejně jako ostrý a charakteristický zápach.

Objem výtoku se začíná zvyšovat v okamžiku, kdy je žena vzrušená.

To lze také pozorovat na konci dokončeného pohlavního styku. Výtok je pozorován během ovulace, uprostřed cyklu. Je to způsobeno především takovým procesem, jako je ovulace, která je nevyhnutelná pro každou dámu..

Patologie

Existují případy, kdy výtok může sloužit jako důvod pro pocity a indikátor toho, že existuje jedna z patologií.

Prvním znepokojujícím faktorem je změna mikroflóry samotné pochvy. Právě na tomto místě se koncentruje velké množství mikroorganismů, které tvoří základ mikroflóry..

Mezi mikroorganismy patří ty, které jsou klasifikovány jako podmíněně patogenní mikroorganismy, a také ty, které začínají vyvíjet za specifických podmínek, v důsledku čehož vznikají různé druhy nemocí.

V tomto případě se myslí dvě hlavní nemoci, které se často vyskytují a nejsou sexuálně přenosné a rovněž nepatří k počtu sexuálně přenosných chorob:

 • kandidóza;
 • gardnerelóza.

Kandidóza

Ženy si často všimnou bílého výtoku, který se vyrábí ve velkém objemu a je podobný něčemu jako tvarohové vločky.

Takový výtok způsobuje silné svědění a pocit pálení. V takových situacích jsou nejčastěji všechny příznaky způsobeny původcem houby druhu Candida. U žen je během tohoto období zaznamenán otok vulvy a stydkých pysků..

Léčebný proces by měl být zahájen pouze v případě, že existuje dostatek údajů k přesvědčení, že příznaky odpovídají nemoci a výsledek nátěru odebraného k diagnostice není opravdu nejlepší.

Existuje řada léků, které pomáhají ženám léčit se a bojovat proti drozdům..

Gardnerelóza

Existují také další příznaky, které se objevují jako šedivý výtok se shnilým zápachem, připomínající mrtvé ryby. Tato konkrétní infekce se nazývá gardnerelóza..

Původcem tohoto onemocnění je gardnerella. Diagnóza tohoto onemocnění nastává také odebráním nátěru ke kontrole stavu flóry. Ve výjimečných případech je možný zelený výboj, který děsí a zavádí ženy.

Léčba

Při diagnostice těchto dvou onemocnění je nutné podstoupit celý průběh vyšetření a diagnostiky..

Tyto dva typy onemocnění se zpravidla vyvíjejí za podmínek:

 • nadměrný příjem léků souvisejících s antibiotiky;
 • častá změna sexuálních partnerů;
 • užívání hormonální antikoncepce;
 • úplná absence bariérové ​​antikoncepce;
 • sprchování chlorem;
 • používání spermicidů i mazadel.

Izolace jako známka poruchy v těle

Jak již bylo zmíněno dříve, výtok ženy může být známkou narušení práce a fungování celého těla. Nepochybně to přímo souvisí s oslabeným imunitním systémem a také s chorobami, jako je kandidóza a gardnerella.

Zpočátku každá žena pociťuje nepohodlí, které je zpravidla doplněno pocitem svědění nebo pálení. Tento typ onemocnění, jako je kandidóza nebo gardnerella, patří mezi nemoci, které vznikají v důsledku oslabeného imunitního systému.

Podle barvy je výtok nejčastěji šedivý a nazelenalý. Kromě toho je charakteristickým rysem přítomnost silného, ​​charakteristického a nepříjemného zápachu. K určení nemoci, která začala svůj vývoj v těle, budete muset složit komplexní analýzu.

Barva vybití

Výběry lze rozdělit do několika částí. Rozdíl je pouze v barvě.

Existuje několik typů sekrecí:

 • bílý,
 • žlutá;
 • zelený;
 • hnědý;
 • růžový.

Barva výboje může hodně napovědět..

Můžete určit příčinu jakéhokoli onemocnění:

 1. Bílý výtok může nastat v důsledku zánětu orgánů, jako jsou střeva, močový měchýř, a důležitých orgánů, jako je děloha a vaječníky. Při močení je často charakteristická bolest, kolika ve střevech nebo více v podbřišku. Kromě toho může teplota těla překračovat normu. Analýza bude schopna potvrdit přítomnost zánětlivého procesu, který zahájil akci. V takových situacích je nutné zahájit léčbu. U drozdů se také objevuje výtok bílé barvy. Výtok často připomíná tvarohové vločky, které se uvolňují ve velkých objemech. Takový výtok má charakteristický, kyselý zápach a trochu připomíná hrudky tvarohu. Toto onemocnění je doprovázeno nejen výskytem výtoku, ale také procesem otoku, poškrábání intimních orgánů a podrážděním pokožky. Vývoj takového onemocnění naznačuje pokles imunitního systému těla..
 2. Výtok žluté a zelené barvy je často znám u bakteriální vaginózy nebo jakéhokoli druhu zánětu. Při močení jsou kromě výtoku pociťovány také svědění a bolestivé příznaky. U řady podobných onemocnění, jako jsou chlamydie, trichomoniáza, kapavka, bakteriální vaginóza, salpingitida - jsou hlavními příznaky výtok. V případě onemocnění je barva výtoku možná žlutá nebo zelená..
 3. U chlamydií se uvolňují žluté sraženiny.
 4. U trichomoniázy je výtok pěnivý s charakteristickým zápachem, stejně jako jejich nazelenalý nažloutlý odstín, s hnilobným zápachem.
 5. U kapavky může být výtok žlutavě bílý. Kromě tohoto výtoku může dojít ke krvácení, které nesouvisí s menstruačním cyklem..
 6. S bakteriální vaginózou, leucorrhoea šedobílého odstínu s vůní shnilých ryb.
 7. Existují také hnědé a růžové výboje. Takový výtok je spojen s přítomností krve ve vaginálním výtoku..
 8. Výboj růžové a hnědé barvy je normou pro období, která již končí. To je způsobeno skutečností, že endometrium je zcela odmítnuto a začíná fáze proliferace. Při užívání hormonálních léků může dojít ke krvavému výtoku. Pokud však během tří cyklů výtok nezmizí, je nutné vyměnit lék a vyšetřit lékařem..

Příčiny hnědého výboje

Jak již bylo uvedeno výše, zvýraznění může mít různé barvy..

Příčiny hnědého výboje mohou být:

 • proliferační fáze;
 • nemoc "endometritida", doprovázená zánětem děložní vrstvy;
 • hyperplazie endometria;
 • polypy v děloze;
 • otok v děloze.

Hnědý výtok po menstruaci

Velmi často na konci menstruace ženy pozorují tmavý výtok. Právě tato barva výboje by měla být důvodem k opatrnosti a obavám. Při takové příležitosti je nejlepší poradit se s gynekologem..

Jak víte, ženy produkují hlen, který je přirozený a nejedná se o patologii nebo narušení těla. Hnědý výtok po menstruaci je přirozený výskyt. To znamená, že je prováděno fungování ženských pohlavních orgánů.

Přirozená barva navíc nemůže být černá nebo hnědá, pokud od konce kritických dnů neuplynul více než týden..

 1. Pokud si žena během prvních dvou až čtyř dnů po skončení kritických dnů všimla hnědého výtoku, není důvod k obavám. Právě tyto sekrece jsou zbytkem krve, která se sráží a která se následně vylučuje mnohem pomaleji.
 2. Dalším důvodem může být také těhotenství. Neboj se. Jinými slovy, embryo připojené ke stěně dělohy někdy vyvolává hnědý výtok. Zpravidla nejsou hojné a nejsou silné a také nezpůsobují nepohodlí..

Hnědý výboj uprostřed cyklu

Uprostřed cyklu, jak víte, může mít každá žena výtok. Je však třeba poznamenat, že takový výtok může být vyjádřen ve formě průhledného hlenu. Během tohoto období by nemělo dojít k žádnému hnědému výboji.

Pokud se hnědý výtok objeví přesně uprostřed cyklu, musíte navštívit lékaře. To naznačuje v první řadě narušení těla..

Hnědý výtok před menstruací

Mnoho žen má před začátkem menstruace hnědý výtok. V takových situacích zpravidla před nástupem kritických dnů zbývají více než dva až tři dny a ženy mají hnědé skvrny..

Ve skutečnosti je tento jev u každé zdravé ženy docela běžný a normální. Není nutný lékařský zásah.

Pokud hnědý výtok začíná dobře před nástupem menstruace, konkrétně pět až sedm dní, měli byste se starat o své zdraví.

Možné důvody:

 1. Tyto příznaky nejčastěji předurčují možnost jakýchkoli zánětlivých onemocnění dělohy, eroze, hyperplazie endometria nebo polypu děložního čípku.
 2. Vypouštění této barvy může také způsobit poruchu hormonálního systému těla. K tomu obvykle dochází v důsledku nesprávného užívání perorálních kontraceptiv..
 3. Hnědý výtok se může také objevit, pokud má žena erozi nebo polyp na děložním čípku. Patologii bude možné potvrdit pouze při návštěvě lékaře - gynekologa.
 4. Kromě toho se po sprchování a ostrém pohlavním styku může objevit výtok. V tomto ohledu je sliznice zraněna, a tím způsobuje hnědý výtok..

Tmavě hnědý výtok s vaginitidou, endometritidou, polypy, rakovinou děložního čípku

Přidělení tmavě hnědé barvy se může projevit onemocněními, jako jsou:

 • vaginitida;
 • endometritida;
 • polypy;
 • děložní myomy
 • rakovina děložního hrdla.

Závěrem je, že všechny nemoci jsou zánětlivé procesy. Bohužel, pokud začal proces zánětu, jsou všechny nevyhnutelné příznaky již nevyhnutelné..

Alokace jsou příznaky těchto onemocnění, nebo spíše jedním z příznaků.

Tmavý výtok během mimoděložního těhotenství

Mimoděložní těhotenství je dosti nebezpečné onemocnění pro život každé ženy. Tato patologie opravdu patří k řadě nebezpečných a včasná diagnóza je velmi důležitá a povinná.

V průběhu onemocnění může být ovlivněna nejen reprodukční kapacita ženy, ale je ohrožen i život a zdraví.

Hnědý výtok je prvním a hlavním znakem nástupu a vývoje mimoděložního těhotenství..

Právě tento příznak se může stát skutečností, že těhotenství se vyvíjí v tubách, mimo dělohu. V takovém případě musíte okamžitě vyhledat lékaře. V takových situacích je obvykle nutný chirurgický zákrok..

Hnědý výtok během těhotenství

Hnědý výtok může také nastat při nošení dítěte. Taková barevná charakteristika však nemusí být vždy důvodem k obavám..

Norma a patologie:

 1. Považuje se za normu vylučovanou z pochvy, pokud byla do dvanácti dnů po oplodnění vajíčka a embryu připojeném ke stěně dělohy provedena implantace. Právě toto období je doprovázeno vybitím světle hnědého odstínu..
 2. Pokud výtok pacienta dlouhodobě obtěžuje, je nejlepší se poradit s vysoce kvalifikovaným lékařem. Také hnědý výtok může vyniknout v prvních měsících porodu. To může znamenat, že v těle ženy dochází ke změnám v hormonálním pozadí..
 3. Kromě toho během těhotenství dochází také k hnědému výtoku, který představuje nebezpečí pro zdraví ženy, což může signalizovat vývoj mimoděložního těhotenství nebo potrat, ke kterému došlo spontánně..
 4. V raných a pozdějších obdobích porodu můžete zaznamenat hnědý výtok, který charakterizuje onemocnění jakýchkoli vnitřních pohlavních orgánů u žen. Nejčastěji je to spojeno s takovou diagnózou, jako je rakovina děložního čípku. Kromě toho se výtok může stát příznaky děložních myomů..

Je tmavý výboj nebezpečný během těhotenství?

Samozřejmě, ne všechny výtoky mohou představovat nebezpečí pro zdraví ženy. Stojí za zmínku, že hnědý výtok při nošení dítěte může být normou a znamenat přítomnost jedné nebo druhé patologie.

S patologií může být hnědý výtok, když se těhotenství vyvine mimo dělohu nebo došlo k potratu bez povolení, tj. Potrat.

Hnědý výtok také může naznačovat, že se začalo projevovat onemocnění, jako jsou děložní myomy.

Když tmavý výboj odkazuje na indikátory normy?

Hnědý výboj je normální v případech:

 • když zbývá několik dní před nástupem menstruace;
 • když byly jako ochrana použity hormonální léky;
 • když dojde k ovulaci;
 • se zraněním sliznice;
 • s ostrým stykem.

V jakých případech by měl být upozorněn?

Výboj by měl způsobit bdělost v těchto případech:

 1. když se po pohlavním styku objeví výtok;
 2. když začaly náhle uprostřed cyklu;
 3. při zvýšené teplotě a pokud začne bolet žaludek;
 4. na začátku menopauzy;
 5. se zpožděním menstruace v důsledku těhotenství.

Léčba

Za přítomnosti patologie lze onemocnění vyléčit, a proto je nutné pečlivě sledovat příznaky.

Nejdůležitější je nastolit a upravit cyklus, obnovit hormonální rovnováhu a odstranit všechna možná zánětlivá onemocnění. Nejdůležitější pro ženu je vytvořit příznivé emoční prostředí..

Prevence

V preventivních opatřeních je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa, sledovat kalendář menstruačního cyklu, provádět komplexní analýzu na přítomnost jakýchkoli zánětlivých onemocnění a eliminovat situace, které mohou ovlivnit psychiku a stav ženy.

Všechny možné příčiny hnědých skvrn výtoku týden před menstruací

Menstruace, cyklus, vaginální sekrece podle jejich charakteristik mohou naznačovat vývoj jakéhokoli onemocnění. Proto je tak důležité, aby každá žena věděla vše o svém těle. Povědomí vám umožňuje včas odhalit problém a vyhledat lékařskou pomoc. V tomto článku se dozvíte o všech možných příčinách hnědého výtoku týden před menstruací..

Každý ví, že krev se obvykle objevuje pouze během menstruace. To je pravda, ale ne tak úplně. Existují okolnosti, za kterých je vaginální hlen obarvený erytrocyty v absolutním zdraví reprodukčního systému.

Na fórech a v recenzích žen v síti můžete vidět úplnou neznalost základních fyziologických procesů. Tvrzení, že druhá fáze je nutně 14 dní, nebo že každá žena má taková období vždy stejná, se zásadně mýlí. Za předpokladu absolutního zdraví a ideálního cyklu 28 dnů se ovulace skutečně vyskytne 14. den. Ve skutečnosti je však každý člověk individuální a žije za okolností, které ovlivňují hormonální pozadí. Ovulace tedy může nastat dříve a později než uprostřed cyklu. Někdy můžete pozorovat světle hnědý nebo světle růžový výtok - odtok krve s cervikálním hlenem, když folikul praskne. Tento jev se nazývá ovulační krvácení, i když existuje jen pár kapek červené tekutiny. To není vždy a ne u každé ženy, ale je to norma..

Pozornost! Můžete zkontrolovat ovulaci pomocí speciálního testu, který se prodává v jakékoli lékárně..

K implantaci dochází v příznivých dnech 8–10 dní po nechráněném sexu. Týden před menstruací do těchto výpočtů zapadá. Brownův mazanec během tohoto období tedy může hovořit o dokončené koncepci. Těhotenský test bude stále záporný, druhý proužek se zobrazí až 7-8. Den zpoždění. Implantační krvácení je světle zbarvený výtok, hnědý může být bledý, téměř krémový. Častěji je před menstruací růžový výtok.

Na reprodukční systém mají vliv životní okolnosti, od špatných návyků po stupeň aktivity. Tmavý výtok ve druhé fázi cyklu není normou, ale pokud k němu dojde jednou v důsledku níže uvedených faktorů, neznamená to přítomnost nemoci. Proč se to děje těsně před menstruací, je vysvětleno jednoduše. Na konci cyklu má endometrium maximální objem, takže jej lze za určitých okolností odmítnout snadněji než v jiné dny.

Stejně jako domácí práce nebo práce spojené se zvedáním závaží, intenzivní námaha, náhlé pohyby mohou vyvolat odmítnutí fragmentů nitroděložní vrstvy, které obvykle vycházejí během menstruace.

Během bouřlivého intimního života někdy dochází k nahnědlému výboji. Dlouhý, častý a aktivní styk má za následek malé krvácení.

Hormonální léky v intermenstruačním období vždy způsobují krvavé šmouhy. V prvních měsících přijetí se to stává častěji, přibližně za 4-5 cyklů se stav vrátí k normálu. Výtok růžový, černý a hnědý je endometrium a krev, které se uvolňují pod vlivem účinných látek.

V přítomnosti spirály v děloze se tento příznak vyskytuje také v počáteční fázi. Kromě toho se menstruace stává bohatou a prodlouženou. Ženy s IUD v děloze mají po sexu často hnědý výtok, což se vysvětluje účinkem na spirálovou anténu vyčnívající z cervikálního kanálu.

U dívek se cyklus stabilizuje až na 2 roky od první menstruace, takže v intermenstruačním období je běžný výskyt hnědého mazanice. Někdy je tento jev spojen se stresem před zkouškami nebo kvůli zamilování.

Během premenopauzálního období se u žen také objevuje krvavý, tmavý výtok. Brown namazat místo menstruace a v dalších dnech cyklu dochází s postupným blednutím menstruační funkce. Mělo by to být trochu rozmazané, jinak stojí za to prozkoumat.

Pozor! Během menopauzy může jakékoli krvácení hovořit o onkologii a jiných nebezpečných onemocněních..

Pokud žena kojí, menstruace přichází mnohem později. Během prvních měsíců nejsou stabilní. Proto je hnědá mazanina za předpokladu, že neexistují žádné patologické příznaky, normální..

Pokud je každý cyklus přesně týden před menstruací tmavý, a diagnóza nevidí zjevné odchylky, měla by být provedena analýza hladiny pohlavních hormonů. Jejich nerovnováha je vždy charakterizována přítomností krve a cyklickostí. Pokud se situace nenapraví, objeví se vážná porušení.

Stojí za zmínku, že ne všechny popsané patologie jsou spojeny s časovým obdobím - týden před menstruací. Objevují se i jiné dny, ale buď často, nebo pravidelně. V tomto případě existují doprovodné známky porušení..

Onemocnění, které má gynekolog podezření především na nahnědlý výtok během intermenstruačního období. Kromě toho se vyznačuje bohatými, bolestivými a dlouhými obdobími. Podstatou patologie je, že endometriální sraženiny spadají mimo dělohu a vylučují krev pod vlivem hormonů. Příčinou problému je narušení endokrinního systému. Diagnostikujte pomocí ultrazvuku, hysteroskopie, laparoskopie. Léčte chirurgickým zákrokem a hormony. Zabraňte znovuobjevení normalizací hormonálních hladin pomocí speciálních léků.

Reprodukce patogenních mikrobů v tloušťce nitroděložní vrstvy. Projevuje se zvýšením teploty na subfebrilní hladinu, bolestmi břicha, nahnědlým výtokem s nepříjemným zápachem. Důvodem je snížená imunita a infekce z pochvy do děložní dutiny. Léčba probíhá antibiotiky. Relapsu se lze vyhnout, pokud zvolíte účinné antimikrobiální činidlo na základě výsledků bakteriální kultury.

Na krku se vytvářejí oblasti pokryté nesprávným typem epitelu. Vyznačuje se pouze kontaktním krvácením. Po pohlavním styku, gynekologickém vyšetření pomocí zrcadla, sprchování a dalších vlivů dochází k červenému, hnědému nebo růžovému výtoku. Důvodem jsou minulé infekce nebo zranění. Ošetření přímým vystavením elektrickému šoku, rádiovým vlnám, laseru, kapalnému dusíku nebo chemikáliím.

Patologické malé benigní formace na sliznicích jakýchkoli orgánů, v našem případě v děloze nebo cervikálním kanálu. Projevuje se hojným slizničním výtokem s červenými nebo hnědými pruhy krve, kontaktním krvácením po sexu a také zvýšením objemu a trvání menstruace. Důvodem je nedostatek progesteronu na pozadí přebytku estrogenu, dědičnosti a dalších provokujících faktorů. Chirurgická léčba pomocí hysteroskopie. Prevence relapsu stabilizací hormonální rovnováhy pomocí perorálních kontraceptiv s progesteronem.

Nádor ve svalech dělohy, benigní. Je charakterizován kontaktem a nedobrovolným špinením v intermenstruačním období. Břicho roste s fibroidy. Důvodem jsou hormonální poruchy. Léčba, v závislosti na situaci, lékařská nebo chirurgická, stejně jako neutralizace zásobujících cév. Relapsu se předchází obnovením endokrinní rovnováhy pomocí analogů pohlavních hormonů.

Kapsle s tekutinou na povrchu orgánu se často aktivuje krátce před menstruací, protože samotná žláza je v tomto období na vrcholu. Je charakterizována bolestí na jedné straně v dolním kvadrantu, asymetrickým zvětšením břicha, hnědým výtokem v předvečer menstruace nebo během ovulace. Důvodem jsou hormonální poruchy, zánětlivé procesy. Léčba je pouze chirurgická, metodou laparoskopie.

Pozornost! Pokud s ovariální cystou existují akutní bolesti, těžký pocit až mdloby, hojný výtok tekutiny s krví a pak přijde úleva, pak tvorba praskla. Pokud nezavoláte sanitku, pacient zemře na peritonitidu..

Infekce lokalizovaná ve zkumavkách a vaječnících způsobuje zvýšený průtok krve, otoky tkání a funkční poškození. To zahrnuje adnexitidu, salpingitidu, ooforitidu. Je charakterizována horečkou, bolestí v postižené oblasti, hnisavým, vodnatým nebo hnědým výtokem s nepříjemným zápachem. Důvodem je infekce STI, snížená imunita a množení oportunistických mikrobů. Antibiotická terapie.

Maligní nádor, který, pokud se neléčí, končí bolestivou smrtí ženy. Vyznačuje se krvavými mazanicemi v počátečních fázích a vodnatými průhlednými sekrety se sraženinami špinavého odstínu a vůní rozpadajícího se masa ve zanedbaném případě. Chirurgická léčba amputací postižených orgánů a regionálních lymfatických uzlin. Prevence relapsu chemickou a radiační terapií.

Implantace embrya mimo dělohu. Proces začíná hnědou skvrnitou skvrnou a postupně dochází k silnému krvácení, zároveň bude žaludek bolet stále více a více. Když praskne potrubí, jsou zaznamenány mdloby, zvracení, prudký pokles krevního tlaku. Důvodem je abnormální struktura orgánů, adheze po zánětu nebo chirurgické zákroky. Léčba je pouze operativní.

Vaginální tekutiny se liší objemem, odstínem, vůní a přítomností dalších živých příznaků.

SpecifikaceZpůsobit
Světlá, béžová, krémováPočetí, ovulace, zánět přívěsků
NačervenaléPolypy, cervikální eroze
Tmavý, bohatý, hnědýEndometrióza, užívání hormonálních léků, endometritida, ovariální cysta, nitroděložní tělísko
Malý výbojImplantace, ovulace, menopauza, dospívání, zotavení cyklu po porodu
HojnéMimoděložní těhotenství, endometrióza, trauma velkého polypu
S nepříjemným zápachemInfekce, zánět přívěsků, endometritida, onkologie
Se svěděnímSTI, bakteriální vaginóza, drozd
S bolestíEndometrióza, polypy, zánět přívěsků, endometritida, ovulace, mimoděložní těhotenství
ProloženéŽíly s polypy, sraženiny s endometriózou, kousky tkáně s rakovinovým nádorem

Je třeba poznamenat, že onkologie dělohy v počáteční fázi je téměř asymptomatická. Erozi lze také charakterizovat pouze rozmazáním hnědého výboje. U endometriózy se někdy naopak menstruace skromně rozmazává. Proto může mít symptomatologie v individuálním případě různé možnosti..

Gynekologové důrazně doporučují testovat, zda je hnědý vaginální výtok týden před nástupem menstruace. Zvláště v kombinaci s následujícími funkcemi:

 • Zpoždění menstruace;
 • Bohaté temné masy;
 • Doba trvání více než den;
 • Pravidelný vzhled během několika cyklů;
 • Zvýšení teploty;
 • Bolest různých typů;
 • Příznak po sexu;
 • Atypický zápach;
 • Svědění perinea;
 • Změna trvání a dalších charakteristik menstruace;
 • Přítomnost sraženin a jiných inkluzí.

Pozornost! Neobvyklý výtok je nejzřetelnějším příznakem zdravotních problémů žen. Neměli byste čekat na vyšetření dalších zvláštních projevů..

Pravidelně týden před menstruací se hnědá mastnota vyskytuje u endometriózy, myomů nebo hormonálních poruch. V ostatních případech je extrémně obtížné odlišit patologii od normy. Proto stojí za to v následujících dnech navštívit lékaře s hnědým výtokem..

Reprodukční systém zaujímá v ženském těle velmi důležité místo. Jeho normální fungování ovlivňuje sexuální výkonnost a celkovou pohodu. Zvláštní roli v tom hraje stabilní příchod menstruace.