Proč je nevolnost před menstruací: důvody a řešení

Každá žena ví, co je to menstruace. Toto období je často doprovázeno nepříjemnými pocity, teplotními výkyvy, emoční nestabilitou. Každý organismus přenáší vnitřní změny svým vlastním způsobem. Ženy ne vždy vědí, co mají dělat, pokud jim je před menstruací špatně, a co je nejdůležitější, proč k tomu dojde, jaká nezávislá opatření mají přijmout a na koho se obrátit.

Hlavní příznaky premenstruačního syndromu

PMS neboli premenstruační syndrom měl alespoň jednou nepříjemný účinek na každou ženu. Více než 75% žen zažívá PMS pravidelně. Protože každý organismus je individuální, mohou se příznaky objevit jak v den nástupu menstruace, tak i za několik dní. Není neobvyklé, že se u žen vyskytnou příznaky PMS asi za týden. Hlavní negativní příznaky premenstruačního syndromu jsou:

 1. Obecná slabost a vysoká únava.
 2. Bolesti hlavy.
 3. Malé vyrážky, akné.
 4. Pocity tahání v dolní části břicha.
 5. Nadměrná podrážděnost a emocionalita.
 6. Zvětšení prsou, zvýšená citlivost na dotek.
 7. Silná chuť k jídlu nebo naopak jeho otupělost.
 8. Závrať.
 9. Nevolnost a zvracení.

Během menstruace si žena může všimnout, že se její nálada rychle mění a dokonce i zdánlivě běžné události mohou způsobit slzy nebo smích..

To je naprosto normální, protože tělo je přestavováno před a během kritických dnů. Možné jsou následující příčiny nevolnosti během nebo před menstruací:

 1. Vliv hormonů.
 2. Těhotenství.
 3. Otrava jídlem.
 4. Intenzivní fyzická aktivita.
 5. Poruchy fungování trávicího systému.
 6. Užívání perorální antikoncepce.
 7. Puberta.
 8. Horká koupel, sauna, atd..
 9. Dysmenorea.

Vliv hormonů na ženské tělo

Otázka, proč se člověk cítí špatně před menstruací, zůstává otevřená. Jedním z údajných důvodů je působení ženských hormonů (progesteron a estrogen), které se během PMS začínají aktivně produkovat. Tělo se obnovuje, vejce se připravuje na oplodnění a hladina hormonů výrazně stoupá. Ale protože nedošlo k žádnému procesu početí, progesteron v základním množství klesá a hladina estrogenu se nemění. Tato nerovnováha může snadno způsobit nevolnost a celkovou slabost..

Možné těhotenství

Vzhledem k tomu, že příznaky předmenstruačního syndromu jsou podobné časným známkám těhotenství, musíte se ujistit, že nedošlo k početí. Přítomnost plodu lze samozřejmě zcela vyloučit, pokud jste po poslední menstruaci neměli pohlavní styk. Zpoždění je jedním ze znaků nástupu těhotenství, avšak pokud se nevolnost a malátnost začnou nečekaně obtěžovat bez přerušení obvyklého cyklu, je lepší hrát na jistotu. Těhotenství můžete určit následujícími způsoby:

 1. Navštivte gynekologa na vyšetření.
 2. Ultrazvuk.
 3. Těhotenský test.
 4. Krevní test na hladinu hormonu hCG.

A pokud jsou první dvě metody absolutně neúčinné v prvních týdnech po početí, pak poslední dvě pomohou určit přítomnost nebo nepřítomnost těhotenství. Tip: analýza pro hladinu hCG je efektivnější, ale pokud se rozhodnete použít testy, je lepší koupit několik balíčků od různých výrobců, abyste zkontrolovali a potvrdili indikátory.

Otrava jídlem

Existuje možnost, že bolesti břicha a nevolnost nejsou způsobeny PMS, ale běžnou otravou, která vyvolává nepohodlí a zhoršuje stav. Toxické látky dráždí sliznice, snižují imunitu a negativně ovlivňují fungování vnitřních orgánů. Kromě nevolnosti se může začít kroutit žaludek a akutně se mohou objevit následující příznaky (jednotlivě nebo v kombinaci):

 1. Těžké závratě.
 2. Teplo.
 3. Obecná slabost.
 4. Neobvykle intenzivní žízeň.
 5. Zvracení.

V takovém případě byste se měli okamžitě poradit s lékařem a začít užívat vhodné léky. U těžké otravy se příznaky objevují mnohem jasněji než u PMS. Důležité: není třeba odkládat cestu k specialistovi, protože otrava je vážná rána pro tělo.

Cvičení poprsí

Aktivní životní styl je zárukou dobrého zdraví a světlé nálady, příliš intenzivní cvičení a cvičení však mohou negativně ovlivnit stav ženy během premenstruačního syndromu.

Faktem je, že při přetížení začne děloha, která je v tuto chvíli větší než obvykle, tlačit na obratle, což vede k nepříjemným pocitům. Ženy by si také měly pamatovat, že neustálé přepracování může narušit normální průběh menstruačního cyklu a vyvolat výskyt příznaků předmenstruačního syndromu. V moderní společnosti chce každá žena onemocnět, být fit a silná, ale je třeba si uvědomit, že přetížení nepovede k ničemu dobrému a musíte se určitě naučit poslouchat a slyšet své tělo.

Problémy v zažívacím traktu

Ve většině případů jsou bolesti břicha a nevolnost jednou za měsíc známkou bezprostředního období. Je však možné, že i po skončení menstruace budou nepříjemné příznaky i nadále obtěžovat. Pokud žena pociťuje neustálé křeče, je nutné věnovat zvláštní pozornost povaze bolesti, její síle a samozřejmě místu projevu.

Nejčastěji jsou poruchy trávicího systému pozorovány přesně v oblasti žaludku, protože tento orgán přebírá hlavní roli při zpracování potravin. Křeče během a před menstruací, tahání a bolest. Bolest se projevuje v dolní části břicha, přesně tam, kde jsou umístěny orgány reprodukčního systému.

Pokud je nepohodlí akutní, pulzující, stojí za to kontaktovat odborníka. Bolest v žaludku může signalizovat gastritidu nebo pálení žáhy, ve střevech - o obstrukci, v pravém dolním rohu - o zánětu slepého střeva. Nevydržujte bolest, protože může vést k vážným zdravotním problémům.

Užívání antikoncepce

Mnoho moderních žen, které mají dlouhodobý vztah s jedním sexuálním partnerem, dávají přednost antikoncepčním tabletám. Antikoncepční pilulky aktivují produkci určitých hormonů, které interferují s oplodněním. Každé ženské tělo je přísně individuální, proto pouze gynekolog může po vyšetření a provedení testů předepsat správnou a zdravou antikoncepci ve formě pilulek.

Ženy často nechodí ke specialistovi a kupují si pilulky se zaměřením na cenu nebo radu přátel a příbuzných. Nevhodná antikoncepce způsobuje nerovnováhu, která zvyšuje hladinu hormonů na nepřijatelné úrovně.

V tomto případě může žena mít pocit, že je jí na zvracení a začne se třást před nástupem menstruace..

Nevolnost u dospívajících dívek

Často se stává, že dívky, které nedávno dostaly menstruaci, si stěžují, že se během menstruace obávají nevolnosti. Vzhledem k tomu, že tělo je během puberty zcela přestavěno a menstruační cyklus se postupně vytváří, mohou se kromě nevolnosti objevit i následující příznaky:

 1. Bílé skvrny na prádle z vypouštění.
 2. Tahání křečí v dolní části břicha.
 3. Zvýšená mastnost pokožky.
 4. Vzhled vyrážek a akné.
 5. Zvětšení prsou.
 6. Zhoršení nálady a celkové pohody.
 7. Slabost.

Vířivka

Samozřejmě, horká koupel po náročném pracovním dni, zejména s přídavkem vonných bomb nebo soli, je velmi příjemná. Gynekologové však důrazně doporučují, aby se ženy během čekání na bezprostřední období omezily v této radosti.

Nadměrné zahřívání těla může způsobit kontrakci dělohy, což vede k nevolnosti a zhoršení celkového stavu. Takový vodní postup může také aktivovat vnitřní procesy a způsobit zvýšené krvácení před plánovaným termínem, protože vysoká teplota podporuje vazodilataci. Těmto nepříjemným následkům se můžete vyhnout, pokud se omezíte na pravidelnou sprchu těsně před příchodem menstruace..

Diagnóza - dysmenorea

Více než polovina žen je náchylná k dysmenorei (to platí zejména pro mladé dívky, jejichž tělo je náchylnější k vnitřním změnám). Když se objeví příznaky předmenstruačního syndromu, poctivé pohlaví se cítí tak špatně, že není ani schopno pracovat. Kromě nevolnosti dívky pociťují silné bolesti v dolní části břicha, které jdou do beder a perinea. Kromě slabosti se může objevit nespavost a pocení, stejně jako závratě..

Dysmenorea se aktivně projevuje po stresu, anorexii, bulimii, depresi. Oslabený duševní stav snižuje imunitu těla, přispívá k selhání menstruačního cyklu a zesílení zvýšených symptomů PMS. Dospělé ženy jsou náchylné k dysmenorei, pokud se neustále přetížují, dělají tvrdou práci a přepracovávají se při tréninku. Důležité: dysmenorea může působit jako signál, který varuje před aktivním vývojem endometriózy. Dysmenorea může být stanovena pomocí testů a souboru následujících postupů:

 1. Ultrazvuk.
 2. MRI.
 3. Laparoskopie.

Důležité: pokud pocítíte nevolnost a zimnici, vyloučte vliv faktorů, jako jsou:

 1. Nadměrný příjem alkoholických nápojů.
 2. Nestabilní psychologický stav, stres.

Co dělat pro snížení nevolnosti

Existuje několik způsobů, jak pomoci zmírnit nepříjemné příznaky a normalizovat celkové zdraví ženy:

 1. Nejprve je nutné okamžitě vyloučit těhotenství. Chcete-li to provést, můžete odkázat na metody, které byly uvedeny výše..
 2. Zadruhé je důležité normalizovat výživu. Poskytněte tělu čerstvou zeleninu a ovoce, pijte více vody, vylučujte ze stravy alkohol, sycené nápoje a smažená, slaná nebo kořeněná jídla.
 3. Za třetí, je nutné vyloučit intenzivní fyzická cvičení, protože mohou nejen zvýšit bolest, ale také vyvolat silné krvácení. Místo toho, abyste byli příliš aktivní, můžete dělat jógu, která nejen normalizuje psychologický a emoční stav, ale také formuje držení těla, zvyšuje pružnost svalů.

Pokud vás nevolnost a bolest velmi trápí, můžete jít do lékárny a koupit léky proti bolesti a léky, které normalizují vnitřní procesy. Důrazně však doporučujeme, abyste před zakoupením léků kontaktovali svého lékaře. Důkladné vyšetření vám pomůže vysvětlit, proč vám je špatně před menstruací a jaké jsou důvody tohoto jevu. Lékař také pomůže s výběrem tablet na základě zdravotního stavu pacienta. Nepoužívejte samoléčbu, protože každý organismus má individuální vlastnosti.

Každá žena, která na sobě zažila příznaky premenstruačního syndromu, chápe, jak je důležité si vážit a starat se o své zdraví..

Tělo připravované na kritické dny vyžaduje zvláštní péči a pozornost. Hlavní věcí pro každou ženu spravedlivého pohlaví je nejen naučit se slyšet své vlastní tělo, ale také včas reagovat na projevy ženské povahy.

Proč mi bylo před menstruací špatně, pokud tomu tak nebylo dříve, může to mluvit o těhotenství?

U většiny žen je nevolnost spolu s ukončením menstruace známkou těhotenství. Nevolnost před menstruací však může být z jiných důvodů. Tento jev často naznačuje vývoj jakýchkoli patologií. Pokud se tak nestalo dříve, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Proč je to nevolné před menstruací? Kdy je nevolnost způsobena těhotenstvím? Jak se tohoto problému zbavit?

Nevolnost jako součást premenstruačního syndromu

Předmenstruační syndrom je komplexní komplex příznaků charakterizovaný určitou frekvencí a výskytem před menstruací. U některých žen se projevuje týden před menstruací, u jiných v předvečer nebo v den výskytu krvácení. Tento stav je charakterizován psychoemoční, autonomní a endokrinní poruchy, které negativně ovlivňují kvalitu života ženy..

Některé ženy začínají pociťovat nevolnost 1-1,5 týdne před menstruací. Tento stav je doprovázen také následujícími příznaky:

 • záchvaty zvracení a závratě;
 • rychlá únavnost;
 • slabost;
 • bolestivé pocity v břiše (obvykle bolí dolní část břicha);
 • kožní vyrážky;
 • změna chuti k jídlu (může být buď zvýšena, nebo zcela chybí);
 • deprese státu.

K uvedeným porušením dochází na pozadí hormonálních změn. Tyto příznaky nepředstavují hrozbu pro zdraví žen a po nástupu menstruace zpravidla vymizí samy..

Mohu se kvůli nástupu těhotenství cítit nemocně??

Pokud žena neměla před menstruací nevolnost, mluvíme s největší pravděpodobností o těhotenství. V raných fázích těhotenství nebude ultrazvuk schopen potvrdit skutečnost oplodnění vajíčka. K tomu můžete použít jednu z následujících metod:

 • darování krve k analýze, jejíž výsledky v případě oplodnění ukáží přítomnost lidského choriového gonadotropinu;
 • těhotenský test - pouze velmi citlivá zařízení mohou potvrdit jeho nástup v raných fázích;
 • měření bazální tělesné teploty.

Kromě záchvatů nevolnosti je těhotenství obvykle indikováno následujícími příznaky:

 • zpoždění menstruace;
 • destabilizace psycho-emocionálního stavu (časté výkyvy nálady, slzavost, podrážděnost);
 • rychlá únavnost;
 • pocit brnění v děloze;
 • hypersomnie (zvýšená ospalost během dne);
 • porušení spánku a bdělosti;
 • změna sexuální touhy nahoru nebo dolů;
 • tíha v pánvi a dolní části břicha;
 • změna stravovacích návyků;
 • nepohodlí v bederní páteři;
 • migréna;
 • zvýšená citlivost mléčných žláz;
 • hyperosmie (exacerbace čichu).

Pokud máte podezření na těhotenství, doporučuje se okamžitě opustit všechny špatné návyky: kouření (včetně pasivního), užívání jakýchkoli alkoholických nápojů a drog. Kromě toho je nutné přestat užívat léky, zejména silné. Jejich použití můžete obnovit pouze se souhlasem lékaře..

Nevolnost jako příznak nemoci

Útoky nevolnosti před nástupem menstruace mohou být způsobeny patologickými a nepatologickými faktory. Mezi tyto patří fyzický a emoční stres, zneužívání hormonální antikoncepce. Tento jev může být také způsoben otravou jídlem a kocovinou. První typ příčin premenstruační nevolnosti zahrnuje dysfunkci vnitřních orgánů a systémů ženy..

Orgány reprodukčního systému

Pokud vám je před kritickými dny nevolno, možná příčinou tohoto jevu jsou gynekologické problémy. K tomu nejčastěji dochází v důsledku:

 • Nesprávné umístění dělohy. Pokud je tento orgán posunut zpět, nervová zakončení jsou vystavena nadměrnému tlaku, na jehož pozadí jsou bolestivé pocity a záchvaty nevolnosti.
 • Dysmenorea. Tento koncept znamená patologický proces, který se opakuje v pravidelných intervalech, který je charakterizován silnou bolestí v podbřišku během menstruace. Bolestivý syndrom se objevuje krátce před nástupem menstruace a trvá první 2 dny. Kromě bolestivých pocitů v břiše a záchvatů nevolnosti je dysmenorea doprovázena nepohodlími v oblasti bederní páteře a třísla, zvýšeným pocením, narušeným spánkem a bdělostí, závratěmi, hypertermickým syndromem atd..

Orgány trávicího systému

Nevolnost před kritickými dny je často důsledkem poruchy trávicího systému, zejména dystroficko-zánětlivých změn na žaludeční sliznici, zánětu žlučníku a slinivky břišní. Zároveň se můžete cítit nevolně v kterýkoli den menstruačního cyklu, ale tento stav se zvyšuje před další menstruací..

Exacerbace jsou vysvětleny vlivem na normální průběh patologického procesu změn v hormonálním pozadí. Po nástupu menstruace příznaky onemocnění trávicího systému ve většině případů ustupují. Kromě záchvatů nevolnosti jsou patologie gastrointestinálního traktu doprovázeny také dalšími projevy:

 • zhoršená chuť k jídlu;
 • selhání normálního procesu pohybu střev;
 • závrať;
 • silné bolestivé pocity v žaludku a slinivce břišní.

Navzdory skutečnosti, že tento problém po menstruaci často zmizí, nelze tyto příznaky ignorovat. Pokud máte podezření na onemocnění trávicího systému, musíte navštívit lékaře a v případě potřeby přijmout opatření k jejich odstranění.

Orgány endokrinního systému

Nadměrná tvorba prostaglandinu, hormonu, který reguluje mnoho procesů v ženském těle, inhibuje syntézu progesteronu. Výsledkem je nevolnost..

Porucha endokrinního systému je velmi nebezpečný jev, který, pokud není aktivní, může vést k rozvoji mnoha závažných onemocnění, jako je cukrovka a neplodnost. Chcete-li tomu zabránit, měli byste okamžitě kontaktovat endokrinologa, pokud máte podezření na dysfunkci štítné žlázy. Za účelem stanovení přesné diagnózy lékař odešle pacienta k vyšetření, podle jehož výsledků bude v případě potřeby předepsána léčba.

Jak se zbavit nevolnosti?

Pokud je tento problém způsoben patologickými procesy v těle, můžete se ho zbavit až po odstranění příčiny. Chcete-li zastavit záchvaty nevolnosti, nemůžete se obejít bez užívání drog. Pokud je takový jev vyvolán fyziologickými faktory, můžete ke zmírnění stavu použít následující opatření:

 • Eliminujte těhotenství. Pokud došlo k nechráněnému pohlavnímu styku v posledním měsíci, pokud dojde k nevolnosti, je nejprve nutné zkontrolovat přítomnost nebo nepřítomnost skutečnosti početí. K tomu můžete provést těhotenský test. Nejlepší je však okamžitě kontaktovat gynekologa, který s vysokou pravděpodobností určí, zda bylo vajíčko oplodněno, a poté dá pacientovi nezbytná doporučení ke zlepšení její pohody..
 • Připravte si jídlo. Před menstruací je mnoha ženám špatně kvůli zneužívání „nesprávného“ jídla. Abychom se zbavili nevolnosti a zabránili jejímu výskytu v budoucnu, doporučuje se vyloučit nebo minimalizovat množství tučných, smažených, uzených a kořeněných jídel. Sycené nápoje, silný čaj a káva by měly být nahrazeny čistou vodou a bylinnými nálevy.
 • Eliminujte nadměrnou fyzickou aktivitu. Toto omezení se vztahuje na období před menstruací. Doporučuje se snížit fyzickou aktivitu týden před očekávaným datem zahájení. V této době je obzvláště škodlivé cvičit vzpírání. Během tohoto období je lepší dát přednost józe, pilates a plavání..
 • Používejte léky nebo tradiční medicínu. Snižování záchvatů nevolnosti lze zastavit pomocí drog, jako jsou Tamipul, No-Shpa, Spazmalgon. V některých případech se mastodinon používá k normalizaci hormonálních hladin. Bylinné infuze na bázi heřmánku, meduňky a máty pomohou zmírnit nadměrný stres, uklidnit nervy a normalizovat spánek. Předpokladem pro použití farmaceutických léčiv a výrobků na bázi přírodních složek je předchozí dohoda s ošetřujícím lékařem. Samoobsluha léčiv může vést k rozvoji nebezpečných důsledků pro zdraví žen.
 • Odmítněte v předvečer menstruace horké koupele, koupele a sauny. Zvýšená teplota přispívá ke kontrakci dělohy, což může vést k nepohodlí a nevolnosti.

Proč je nevolnost před menstruací: těhotenství nebo PMS?

Předmenstruační syndrom u žen probíhá různými způsoby. Kolísá nejen počet příznaků, ale také jejich intenzita. V závislosti na fyziologických charakteristikách těla, změnách v době menstruačního cyklu a hormonálních hladinách se projevy PMS mohou u stejné ženy změnit, což má za následek zmatek a obavy ze zdravotního stavu. Nevolnost znepokojuje přibližně 70% žen v různých obdobích života nebo neustále, ale také naznačuje časnou toxikózu, která se vyvíjí na pozadí koncepce, ke které došlo. Prvním příznakem těhotenství se často stává ranní zvracení, takže několik dní před menstruací se z různých důvodů objeví nevolnost. Je možné odlišit stav pomocí speciálních testů a doprovodných příznaků..

 • 1 Věkové rysy příznaku
 • 2 Nevolnost před menstruací: co to znamená?
 • 3 Proč je pocit nevolnosti?
  • 3.1 Během PMS
  • 3.2 Během těhotenství
 • 4 Co jiného může způsobit tento příznak

Pokud je žena nemocná několik dní před nástupem menstruace, je při předběžné diagnóze zásadní a důležitý věk:

 1. 1. Teenage. Pokud mluvíme o dospívající dívce, která není sexuálně aktivní, je těhotenství okamžitě vyloučeno. Hormonální pozadí adolescentů je nestabilní, menstruace je pro tělo stále velkým stresem a nevolnost je jedním z projevů tohoto stresu. První rok po menarche jsou přípustné zcela odlišné projevy premenstruačního syndromu. Dalším rysem dospívání je nepravidelnost menstruačního cyklu, je nestabilní. Příznaky a načasování ovulace a odmítnutí endometria jsou periodické a spontánní. Sledování přesného období fyziologické nevolnosti pomocí PMS není vždy možné, a proto je vnímáno jako patologický jev.
 2. 2. Dospělý. U dospělých žen je nevolnost příznakem PMS i těhotenství. Situaci komplikuje skutečnost, že další příznaky blížícího se období (překrvení a bolestivost prsou, labilita nálady, změny stravovacího chování) se často kryjí s časnými pravděpodobnými příznaky těhotenství.

U žen všech věkových skupin se mohou objevit nemoci spojené s nevolností, které se jednoduše shodují s menstruací. Obvykle se jedná o chronické poruchy vnitřních orgánů, které jsou charakteristické pro všechny lidi v dospělosti. Po 35–40 letech je nutná komplexní diagnostika stavu a určení jeho skutečné příčiny.

Pokud žena se zavedeným menstruačním cyklem, která má sexuální život, který nepodstoupil žádné změny (užívání hormonů, nemoc, chirurgický zákrok, psychoemotionální stres atd.), Měla poprvé před menstruací epigastrické nepohodlí a předtím se necítila nemocná, je důvod se domnívat těhotenství. Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak to zkontrolovat, je provést test na hormony hCG v moči (těhotenský test). Nejspolehlivější a nejosvědčenější metodou určení těhotenství je návštěva gynekologa.

Provedení expresního těhotenského testu

Pokud se nevolnost opakuje každý měsíc, je to rys těla a projev PMS. U mladých dívek je během formování menstruační funkce nevolnost normální, ale pokud jsou sexuálně aktivní, není vyloučena možnost těhotenství. Někdy se trápí až do samotného narození, což představuje hrozbu předčasného ukončení..

Nevolnost doprovázená zvracením, průjmem, křečovými bolestmi břicha naznačuje otravu jídlem nebo jiná onemocnění trávicího traktu.

Když se člověk cítí špatně a má závratě, což se projevuje hlavně při změně polohy těla nebo po prudkém vzestupu, pak můžeme hovořit o onemocněních vestibulárního aparátu. Tato léze se nejčastěji vyskytuje během nebo po zánětu středního ucha, pokud se infekce rozšířila do vnitřního ucha, kde se nachází vestibulární aparát. Neurologická onemocnění se projevují stejným způsobem..

Menstruační nevolnost nemusí vždy souviset s PMS nebo těhotenstvím. Často doprovází ovulaci, zejména opožděnou, na pozadí předchozího nachlazení nebo po podchlazení. Pak týden před menstruací žena dostane nevolnost, objeví se závratě a bolesti v dolní části zad a dolní části břicha.

Existuje mnoho dalších nemocí, které se projevují nevolností a vyžadují léčbu. Proto je nutné sledovat dynamiku stavu: pokud po nástupu menstruace nevolnost nezmizí, stav se zhorší, měli byste se poradit s lékařem.

Nevolnost před menstruací

Hlavní důvody, proč se člověk cítí špatně před menstruací, jsou více než 10. Příznak je spojen s činností žaludku, ale příčina malátnosti není vždy způsobena dysfunkcí trávicího systému. Mnoho procesů probíhá v těle v latentní formě, je obtížné vizuálně stanovit faktor, který způsobuje nevolnost v předvečer menstruace. Chcete-li přesně určit hlavní příčinu nutkání zvracet během PMS, musíte navštívit lékaře a podstoupit základní vyšetření. Zahrnuje testy krve a moči, ultrazvuk, vyšetření na gynekologickém křesle. V 85% případů je na základě odpovědí těchto typů diagnostiky již zřejmé, co způsobuje zhoršení pohody krátce před menstruací.

Proč je pocit nevolnosti

Nutkání na zvracení je jedním z projevů hormonálního narušení, ke kterému dochází v ženském těle pod vlivem různých faktorů. Patří mezi ně těhotenství, poruchy endokrinního systému, psychoemoční nebo fyzická aktivita, nesprávný výběr antikoncepce. Žena se také může cítit nemocná kvůli problémům s orgány zažívacího traktu, ale tyto stavy jsou také způsobeny hormonální nerovnováhou. Přesnou příčinu onemocnění lze zjistit pouze na základě odpovědí průzkumu.

Dysmenorea

Jedním z důvodů, proč se člověk cítí nemocný před menstruací, je bolestivý syndrom, ke kterému dochází během PMS. Pokrývá dolní část břicha, dolní části zad a křížové kosti, doprovázené mírným zvýšením tělesné teploty, závratě, slabostí a snížením krevního tlaku. Důvody pro rozvoj tohoto stavu jsou polymorfní, ale hlavní jsou: přenesená kyretáž děložní dutiny, nástup endometriózy nebo endometritidy. Dalšími faktory, které způsobují dysmenoreu a v důsledku toho nevolnost, jsou akumulace serotoninu v mozkomíšním moku (mozkomíšním moku).

Tato hormonální nerovnováha přispívá ke zvýšení intrakraniálního tlaku - žena cítí závratě, bolesti hlavy, nutkání zvracet. Pokud se v předvečer menstruace často objeví nevolnost, měla by pacientka podstoupit ultrazvuk pánevních orgánů s důrazem na stav dělohy, darovat krev k analýze. Diagnostika eliminuje přítomnost patologie v odděleních ženského reprodukčního systému.

Endokrinní patologie

Dysfunkce štítné žlázy je příčinou nevolnosti v předvečer menstruace. V důsledku oslabené nebo zvýšené aktivity tohoto orgánu se zvyšuje koncentrace prostaglandinů v krvi, což pomáhá snižovat hladinu progesteronu. Nerovnováha hormonů v těle je nejnaléhavěji tolerována v předvečer menstruace a projevuje se tak výraznými příznaky, jako jsou:

 • dyspepsie
 • nadýmání
 • slabost
 • závrať
 • podrážděnost
 • potemnění před očima

Pokud nezastavíte endokrinní onemocnění, které způsobuje zhoršení pohody v období před menstruací, způsobí to vývoj nových zdravotních problémů. Doporučuje se kontaktovat odborníka a podstoupit vyšetření, počínaje krevním testem k určení hladiny glukózy v něm.

Těhotenství

Toxikóza se projevuje nevolností různého stupně intenzity. Jedná se o stav, který se vyskytuje ve formě reakce těla na hormonální změny, ke kterým dochází v ženském těle po početí. Měli byste věnovat pozornost známkám doprovázejícím nevolnost. Nástup těhotenství je indikován:

 • Zvýšená únava
 • Ostré výkyvy nálady
 • Vzhled malého množství vaginálního krvavého výtoku
 • Závrať
 • Otoky a citlivost prsou, bolesti bradavek a dvorců
 • Zvýšená chuť k jídlu

Těhotenství lze potvrdit v rané fázi (dokonce od prvního dne zpoždění menstruace) dvěma způsoby - darováním krve pro stanovení hCG nebo použitím testu (doma).

Nemoci trávicího systému

V předvečer menstruace se dyspeptické příznaky (nevolnost, zvracení, ztráta chuti k jídlu) projevují gastritidou, pankreatitidou nebo cholecystitidou. Je uveden seznam zánětů sliznice žaludku, slinivky břišní a žlučníku. Během PMS se hormony redistribuují v ženském těle. Tento proces přispívá k exacerbaci chronických zánětlivých procesů, které zahrnují uvedená onemocnění.

V tomto případě je žena nevolná, ale také se vyskytuje:

 • Nadměrné slinění
 • Slabost, závratě
 • Průjem nebo zácpa
 • Bolest v epigastrické oblasti, na pravé straně
 • Snížená chuť k jídlu
 • Hořká chuť v ústech
 • Posílení střevní motility

Abyste zabránili zhoršení základního onemocnění a zabránili opakovanému zhoršení pohody před menstruací, musíte se poradit s lékařem: podstoupit diagnostiku a léčbu.

Problémy s nervovým systémem

Psychoemoční šok vede k uvolňování kortizolu do krve a tento hormon zvyšuje syntézu progesteronu, což způsobuje přebytek povolené normy. Nerovnováha biologicky aktivních látek přispívá k rozvoji nevolnosti a často zvracení. Druhým důvodem, proč se dyspeptické příznaky objevují na pozadí stresu a psychického přepracování, je zvýšení krevního tlaku. Při hypertenzní krizi se vždy cítíte špatně a navíc se obáváte slabosti, závratí, bolesti hlavy, poruchy vidění a sluchu.

Tělesné cvičení

Nepravidelná fyzická aktivita, zvedání závaží a vyčerpávající sportovní trénink pravidelně způsobují vyčerpání. Během období hormonálních změn před menstruací uvedené faktory způsobují rozvoj nevolnosti a pocitů slabosti. Kromě toho se v důsledku zvýšené fyzické aktivity zvyšuje ztráta krve, což vede ke snížení ukazatelů krevního tlaku, vzniku závratí, slabosti a nutkání zvracet. Abyste zabránili zhoršení pohody během menstruace, musíte se vyvarovat fyzické přepracovanosti..

Hormonální antikoncepce

Užívání perorálních kontraceptiv bez lékařského předpisu zvyšuje riziko vzniku dyspeptických příznaků. Může se však vyskytnout i při užívání hormonálního léku doporučeného gynekologem. Například pokud se žena odchýlí od stanoveného harmonogramu, překročí dávku, vytvoří mezery v antikoncepčním režimu. Tyto faktory mohou způsobit hormonální nerovnováhu, která se mimo jiné projevuje dyspepsií..

Jak zmírnit stav

K normalizaci pohody před menstruací, k rychlému zastavení záchvatu nevolnosti by žena měla:

 • Vyvarujte se přejídání a konzumace potravin, které dráždí žaludeční sliznici.
 • Během menstruace nepoužívejte těsný oděv.
 • Vezměte infuzi máty, heřmánku (za předpokladu, že na tyto rostliny není alergie).
 • Používejte speciální dýchací techniku ​​- pokud vám trochu začne být špatně, zkuste dýchat zhluboka, pomalu.
 • Zajistěte čerstvý vzduch v místnosti.
 • Přestaňte pít kávu. Přispívá k rozvoji křečí stěn žaludku, může vyvolat prodloužené, opakované zvracení.
 • V případě bolestivých pocitů v suprapubických a sakrálních oblastech je třeba užívat No-shpa (pokud není alergie na lék).

Během nevolnosti se nedoporučuje být na zádech - hlava by měla být umístěna nad tělem. Potom nedojde k žádnému masivnímu průtoku krve do mozku, což usnadní cítění.

Možné komplikace

Pokud nevolnost vede ke zvracení, stává se trvalou příčinou dehydratace. Hlavními příznaky tohoto stavu jsou suchá kůže a sliznice, závratě a pokles krevního tlaku. Dehydratace negativně ovlivňuje funkční kapacitu každého orgánu. Neustálé nutkání zvracet narušuje činnost žaludku, protože kvůli křečím dostatečně nestráví jídlo.

Jakého lékaře kontaktovat

Zpočátku, s častými záchvaty nevolnosti v předvečer menstruace, měli byste navštívit gynekologa. Pokud lékař zjistí, že stav je způsoben nesprávným užíváním hormonální antikoncepce, dysmenoreou nebo těhotenstvím, pak ženu sleduje. Když se zdravotní stav zhorší v důsledku onemocnění gastrointestinálního traktu, je indikována schůzka s gastroenterologem. Nevolnost způsobená v předvečer menstruace dysfunkcí endokrinních žláz je eliminována endokrinologem. Pokud je dyspepsie spojena se stresujícími událostmi, doporučuje se navštívit neurologa.

Diagnostika

Aby pacientka zjistila, proč je před menstruací nevolná, musí podstoupit následující typy vyšetření:

 1. Laboratorní rozbor krve, moči, výkalů. Určete hladinu hormonů, glukózy, enzymů, srážlivosti, biochemických a klinických parametrů
 2. Ultrazvuk pánevních orgánů
 3. MRI nebo CT mozku
 4. FGDS
 5. Těhotenský test
 6. Stanovení stavu vestibulárního aparátu pomocí funkčních testů

Další typy výzkumu jsou předepsány na základě charakteristik klinického případu. Lékař obdrží velké množství informací z průzkumu a vyšetření pacientky, mimo jiné na gynekologickém křesle.

Léčba

Nemoci trávicího systému (pankreatitida, gastritida) jsou eliminovány léky. Navíc je ženě předepsána strava, která zahrnuje odmítnutí jíst mastné, kořeněné, příliš slané, smažené, horké a uzené potraviny. Léčba dysmenorey závisí na faktoru, který způsobuje bolestivá období. Pokud se jedná o endometriózu - je indikována eliminace patologie hormony nebo chirurgický zákrok.

Nemoci endokrinních žláz jsou zastaveny v závislosti na jejich typu. U zánětů a infekcí jsou předepsána antibiotika, po odstranění štítné žlázy se provádí substituční léčba. V obou případech se tak vyhne hormonální nerovnováze, která se projevuje dyspeptickými příznaky během PMS..

Prevence

Abyste předešli výskytu nevolnosti před menstruací, musíte:

 1. Odmítněte nekontrolované užívání perorálních kontraceptiv.
 2. Včas eliminujte nemoci, jako je gastritida, cholecystitida, pankreatitida. Zabraňte tomu, aby se staly chronickými.
 3. Nepřeplňujte střeva a močový měchýř v předvečer menstruace. Anatomicky jsou umístěny na obou stranách dělohy a při přeplnění ji stlačují. V důsledku toho se objeví dysmenorea, což zase vede k rozvoji nevolnosti..
 4. Spěte alespoň 7 hodin denně.
 5. Nepřetěžujte se fyzicky ani psycho-emocionálně, častěji buďte na čerstvém vzduchu.
 6. Vyhněte se dlouhým intervalům mezi jídly, protože náhlý příjem potravy do žaludku může způsobit dyspepsii.
 7. Vyhněte se fyzické aktivitě ihned po jídle.
 8. Omezení ze stresových událostí.

Když dojde k těhotenství, zaregistrujte se co nejdříve na prenatální klinice. Gynekolog předepíše vyšetření, díky kterému je možné včas identifikovat abnormality v těle, aby se zabránilo rozvoji oslabující toxikózy.

V žádném klinickém případě není dyspepsie normální, i když nutkání na zvracení je způsobeno těhotenstvím. Toxikóza a jako jeden z jejích projevů je nevolnost základem pro podstoupení vyšetření a vyloučení přítomnosti porušení v ženském těle. Vícenásobné vysilující zvracení u těhotných žen - indikace hospitalizace na gynekologickém oddělení za účelem sledování stavu.

Pokud se pravidelně cítíte špatně před menstruací a stav se zhoršuje bolestí, závratěmi, zvýšeným krvácením, musíte navštívit lékaře. Dyspepsie může být pouze částí klinického obrazu určité nemoci probíhající v latentní formě. Základním rozsahem vyšetření v tomto případě je vyšetření, průzkum, ultrazvuk dělohy, krevní test.

Každý to chce! Sdílím, jak se to stane, příznaky těhotenství, ovulační test, zpoždění, PMS.

Věnováno všem fandům. Dívky, když jsem byl ve vašich řadách, objevilo se mnoho otázek, na které jsem na internetu nenašel odpověď. A teď se s vámi chci podělit o to, jak se to stane, najednou někdo pomůže a předem dá naději, že na testu konečně uvidí 2 pruhy.

Začnu v pořádku, popíšu vše, pokud někoho nezajímá to či ono stádium, klidně přeskočte a odkažte na položku, která je pro vás nyní relevantní.

Můj cyklus je 28 dní a obvykle ovuluje uprostřed jeho cyklu.

PMS. Nikdy jsem PMS netrpěl, takže když se to poprvé stalo před šesti měsíci, první věc, kterou jsem si myslel, bylo TO! Nakonec těhotenství. Jak jsem se mýlil. Všechny tyto příznaky nebo některé z nich se staly různými způsoby, aby se každý měsíc cítily! Přesně týden před menstruací mě začaly bolet bradavky, byly to bradavky, byla jsem unavená a podrážděná! Přesně týden před menstruací se spodní břicho začalo táhnout a bylo mu špatně od pachů! Bylo mi tak zle, že jsem nemohla ani uvařit snídani pro mého manžela! Někdy teplota vzrostla na 37 a byla hlava! Někdy se tyto příznaky objevovaly společně, někdy jen některé, ale poprvé jsem se rozhodl, že za týden to byly příznaky těhotenství. Přirozeně byl test vždy tichý, nebyl tam ani náznak, KAŽDÝ! Takže pokud to všechno dostanete týden před menstruací, pak je to s největší pravděpodobností jen PMS!

OVULAČNÍ ZKOUŠKY. Nikdy jsem je nepoužíval, ale v červnu jsem se rozhodl to zkusit, ach, nebyl! Koupil jsem balíček přípravku Eviplan, který obsahuje několik testů k určení ovulace a dva testy k určení těhotenství. Začal jsem dělat, jak bylo napsáno několik dní před ovulací. 11. den cyklu se objevily 2 pruhy, ale druhý byl světlejší, což znamená, že ne brzy, rozhodl jsem se to opakovat každý druhý den. Třináctý den cyklu se objevily dva pruhy, ale druhý je světlejší. Přemýšlel jsem o tom, a když jsem měl ovulaci, rozhodl jsem se test zopakovat další den. Čtrnáctý den cyklu se druhý pruh objevil znovu a znovu bledší než první, jediný rozdíl je v tom, že se projevil o něco rychleji než v předchozích dnech. Rozhodla se hrát na jistotu a vzala svého manžela do oběhu! 15., 16., 17. den cyklu se objevil druhý pás, ale stejný jako vždy. Proto testy skončily a já si myslel, že jsem nečekal na ovulaci! Jak se ukázalo později, velmi jsem se mýlil. Dívkám, které testují ovulaci, když se druhý proužek jeví trochu bledší než ten první, nelze věřit! Může to být ovulace!

TÝDEN PŘED NAVRHOVANÝMI MĚSÍCI! Během dne jsem se cítil špatně, najednou bez zjevného důvodu se mi začala točit hlava a tak dva dny po sobě. Pak jsem tomu nevěnoval pozornost a vzpomněl jsem si na to později, toto je jediný znak, který se projevil týden před menstruací. Protože jsem si byl jistý, že jsem letěl s ovulací 22. den cyklu, 6 dní před menstruací, rozhodl jsem se jet do lékárny a koupit si ovulační testy na další měsíc! Koupil jsem stejný Eviplan! Když jsem otevřel balíček, můj pohled narazil na těhotenské testy, které jsou považovány za bonus, a pro zajímavost jsem se rozhodl použít jeden, jen tak, protože lžou. Bylo to večer, ne kvůli ranní moči. Zkouška přirozeně nic neukázala a já si ji o tři minuty odložil, abych si umyl ruce, jako kdyby kdokoli znalý rukou znovu natáhl zkoušku a jak velká byla moje touha něco v ní vidět! Podíval jsem se tak těsně, že jsem v určitém okamžiku v určitém úhlu viděl strašidelného ducha ducha! Druhý pás, byl tam! Nikdy předtím, bez ohledu na to, jak jsem koukal, NIKDY to nebylo dříve! Šel jsem k oknu a díval se z dálky a pod určitým úhlem a viděl jsem ji! ALE! Rozhodl jsem se, že je to stále činidlo! Nevěřil jsem tomu! Dívky, i slabé činidlo může být pozitivním testem!

ZKOUŠKA TEHOTNOSTI DVOU PÁSKY! O den později, když jsem viděl strašidelného ducha, šel jsem ke gynekologovi na plánované vyšetření. Byly to 4 dny před menstruací, návštěva gynekologa byla plánována dlouho, počátkem června jsem daroval krev na hormon a chtěl jsem slyšet poznámky lékaře, pokud je vše v pořádku. Už před odjezdem jsem si náhodou vzpomněl, co jsem na testu viděl, a rozhodl jsem se hrát na jistotu a ráno jsem udělal nový test! Má jeden proužek, zmateně jsem ho hodil do tašky a šel k lékaři. Zřejmě to byl osud, toho dne měl můj lékař zprávy a ona mě požádala, abych přišel příští týden. Když jsem opustil jejich konzultace, vyšplhal jsem po telefonu, abych zavolal svému manželovi, a narazil jsem na test, který jsem ráno hodil do tašky. To, co jsem viděl, mě uvrhlo do ŠOKU! Dívky v testu měly DVA PRUHY! Věřte tomu nebo ne, stál jsem poblíž konzultace s testem v rukou a plakal! Nemohl jsem tomu uvěřit! O den později test ráno ukázal druhý proužek najednou. Hochushechki, všechny stejné, druhý pás se nemusí objevit okamžitě! Nevyhazujte testy, počkejte alespoň 10 minut, pokud provádíte test dříve, před zpožděním!

ZPOŽDĚNÍ A ZNAČKY TEHOTNOSTI! První dny po zpoždění se můj žaludek cítil jako začátek menstruace, téměř první den jsem začal běžet častěji na toaletu a začal se cítit unavený, to jsou úplně první příznaky. Ne za týden jako u PMS, ale od prvního dne zpoždění! Zvracení mě začalo po dvou nelki, ale každý má jiný způsob! První den zpoždění jsem prošel hCG - 93.

Milí hochushechki všichni, přeji vám rychlé spuštění a doufám, že si začnete lépe rozumět a můj příspěvek vám pomůže rozptýlit vaše pochybnosti.

Závratě a nevolnost před menstruací jako známka těhotenství?

Pocit nevolnosti straší každého člověka po celý život. A ženy mají dvojnásobné štěstí, protože takové nepohodlí je často pociťováno před menstruací. Existuje mnoho důvodů pro takové podmínky, ale co by měla dívka dělat? Stojí za to si dělat starosti nebo přijmout tento „dar“ jako mannu z nebe?

Všechno to stojí za to si zacvičit.

PMS jako prominentní příčina nevolnosti

Předmenstruační syndrom nebo, přesněji řečeno, syndrom předmenstruačního napětí je komplexní vnitřní proces v těle ženy, ke kterému dochází několik dní (2–10) před nástupem menstruačního krvácení.

Mnoho žen má PMS a některé mají příliš mnoho premenstruačního syndromu.

PMS ovlivňuje takové procesy těla, jako jsou:

 • Psycho-emocionální;
 • Vegetovaskulární;
 • A metabolické a endokrinní funkce.

Všechny změny mají negativní dopad na životní styl ženy.

Každá dáma může PMS zažít různými způsoby. Někteří trpí všemi „jasnými“ účinky předmenstruačních dnů, zatímco jiní pociťují slabé ozvěny.

Nejen ženy trpí PMS. Přátelé a rodina dnes také zažívají bouři emocí z chování žen..

Některé případy předmenstruačního syndromu vyžadují profesionální zásah. Jinak hrozí depresivní podmínky, které vedou k nepředvídaným okolnostem..

Příznaky PMS mohou být následující:

 • Úzkost, stres;
 • Depresivní stav;
 • Pocit nevolnosti, zvracení;
 • Bolest svalů;
 • Závrať;
 • Přírůstek hmotnosti atd..

S nástupem menstruačního krvácení všechny příznaky syndromu zmizí..

Dříve byly psychologické poruchy považovány za příčinu PMS, moderní vědci dokázali, že kolísání hladiny hormonů je základem změn v těle ženy během období premenstruačního syndromu..

Nebo možná je to těhotenství?

Zvracení před menstruací může být způsobeno těhotenstvím. Příznaky jsou docela podobné jako u PMS. Kromě toho, pokud dívka předtím netrpěla premenstruačním syndromem, ale najednou se to stalo - to může znamenat

zajímavé postavení dámy. Šance se významně zvyšují, pokud měla žena uprostřed cyklu nechráněný sex. Proto je lepší vaše dohady potvrdit nebo vyvrátit pomocí speciálních zařízení.

Co lze tedy použít k určení polohy dívky:

 • Nepochybným vůdcem je rychlý těhotenský test. Je k dispozici všem společenským vrstvám, prodává se téměř kdekoli na světě a jeho použití je velmi snadné..
  Pokud jde o cenu, je lepší dát přednost nákladným testům. Jsou citlivější. A některé z nich dávají záruku, že ukáží těhotenství před zmeškaným obdobím..
 • Další časnou diagnózou těhotenství je krevní test na hCG. Po 10-12 dnech od početí již budou první výsledky. Krev je darována v jakékoli laboratoři, stojí za to přijít na analýzu na lačný žaludek.

Nevolnost vyvolaná těhotenstvím před menstruací nemusí být jediným příznakem zajímavé situace..

Připojí se následující příznaky:

 • Týden po početí může mít dívka závratě;
 • Málo špinění;
 • Otok prsu a další.

Pokud je těhotenství potvrzeno, buďte opatrní - měli byste být opatrní ohledně svého zdraví. Těhotenství není nemoc, ale zvláštní péče o sebe a budoucí potomky neublíží.

Gynekologické důvody

Nevolnost před menstruací může spočívat v gynekologických problémech. Existuje několik důvodů pro tyto podmínky:

 • Abnormální umístění dělohy. U některých dam je posunut dozadu a tlačí na nervová zakončení, což způsobuje nevolnost a bolest.
 • Dysmenorea je bolestivé období. Ovlivňují stav ženy několik dní před nástupem krvácení a pokračují první dva dny menstruace. Příznaky jsou následující: silná bolest břicha a dolní části zad, závratě a nevolnost, horečka a další.

Proč je nevolnost: další důvody

Proč je to nevolné před menstruací? První věc, která mě napadne, jsou problémy spojené s gynekologií.

Ale ne všechno je tak jednoduché, existují i ​​jiné důvody, které takové podmínky způsobují:

 • Užívání hormonální antikoncepce. Žena často užívá pilulky bez lékařského předpisu. Mohou způsobit nežádoucí účinky, jako je nevolnost, závratě apod. Nebo nekombinovat s ženským tělem. Bez ohledu na to, jak to bylo, ale takové léky se nejlépe užívají pod dohledem zkušeného odborníka.
 • Onemocnění endokrinního systému. Narušení funkce štítné žlázy může narušit hormonální pozadí dámy.
 • Nevolnost před menstruací, pravděpodobně kvůli problémům v zažívacím traktu. Chronická onemocnění, jako je gastritida, pankreatitida, cholecystitida atd. také vyvolat nepohodlí. A protože před menstruací u ženy se všechny vředy zhoršují - odtud pocit nevolnosti.

Toto je malý seznam důvodů, proč se v těle ženy vyskytnou poruchy..

A kromě nich mohou existovat externí „škůdci“:

 • Fyzické přetížení;
 • Otrava špatnou kvalitou jídla;
 • Silný stres;
 • Podobný.

Proto je zřejmé, že je extrémně obtížné zjistit příčinu nevolnosti sami. A pokud dává dívce nepohodlí měsíčně, nemůžete to udělat bez lékařského vyšetření.

Způsoby, jak eliminovat nevolnost

Nevolnost před menstruací je poměrně nepříjemný příznak. A někdy zasahuje do života ženy a vyžaduje normalizaci stavu.

Závrat přináší nepohodlí, ai když se při vyjednávání cítíte nevolně, nechcete dělat nic, jen zmírnit toto napětí.

Existují jednoduché tipy, které mohou pomoci stabilizovat život dívky před menstruačním krvácením:

 • Pro začátek stále stojí za to udělat těhotenský test. Pokud to není potvrzeno, přejděte na další položku. Pokud test ukazuje dva proužky - poraďte se s gynekologem.
 • Snažte se co nejvíce omezit fyzickou aktivitu týden před očekávanou menstruací. Lepší je dát přednost pokojným činnostem, jako je jóga. Pomůže vám také budovat přátelství se svým tělem a duchem, což je hlavní cesta ke štěstí..
 • Změňte svůj jídelníček. Odstraňte mastná, slaná, kořeněná a uzená jídla. Je lepší pít čistou nesycenou vodu nebo čerstvě uvařený kompot. Parní jídlo, snižte spotřebu sladkých potravin. Tímto způsobem se nejen zbavíte nevolnosti, ale také upravíte své formy. Co když vám chutná a chcete vždy jíst takhle? Bude to skvělé, protože je to záruka dobrého zdraví..
 • Pokud je to již nesnesitelné a nevolnost před menstruací neprospívá, navštivte odborníka. Existuje spousta léků, které mohou zmírnit stav dívky. A jen lékař ví, co je pro vás to pravé.

Vaginální sekrece je přirozeným projevem fungování ženského reprodukčního systému. Normálně má leucorrhoea průhlednou nebo zakalenou bílou barvu a táhnoucí se slizovitou konzistenci. V závislosti na fázi cyklu jsou silnější a krémovější.