Bradavky bolí a ztmavnou - jsem těhotná?!

Ahoj milí čtenáři. No, nekřičte takhle, pojďme společně zjistit, co můžeme očekávat, pokud bradavky ztmavnou. Jsme připraveni jmenovat 7 důvodů pro změnu barvy komplexu bradavek a alel (NAO).

7 důvodů pro změnu barvy

Hlavní důvody pro změny barvy bradavky a dvorce se obvykle připisují:

Fyziologické příčinyPatologické příčiny
1. Zrání reprodukčního systému v dospívání6. Porušení hormonálních hladin
2. Období7. Patologie prsu (například Pagetova choroba nebo SAH kožní kandidóza)
3. Těhotenství
4. Kojení
5. Užívání hormonální antikoncepce

Puberta jako příčina změn bradavek

Proč se žlázy a papila mění během puberty? Alespoň proto, že během tohoto období rostou a vyvíjejí se dívčí žlázy. Aby bylo dívčině poprsí pěkně zaoblené a postava získala lákavou ženskost, její vaječníky produkují hodně estrogenu.

Mimochodem, stejné hormony jsou na denním pořádku během ovulace a během těhotenství. Jsou to právě oni, kdo se „provinili“ změnou vzhledu prsou a bradavek..

Menstruace a tmavé bradavky

Menstruační krvácení je považováno za známku normálního fungování zdravého ženského těla. U žen toto období probíhá různými způsoby: pravidelně a bezbolestně v normě nebo s bolestí a porušením cyklu.

Pokud se zvětšila prsa, změnila se citlivost bradavek, vstoupili jste do druhé poloviny cyklu, tedy do ovulačního období. Čas před menstruací je obdobím hormonálního běsnění a souvisejících změn. Po ovulaci s nástupem krvácení by nepohodlí mělo přestat..

Pokud se vaše růžové kruhy každý měsíc změní na hnědé, poprsí bolí, ale gynekolog nebo mammolog nezjistil žádné porušení, lze tyto projevy považovat za variantu normy.

Pokud se změny objevily nečekaně, poprsí silně bolí, z bradavky vytéká tajemství - poraďte se s lékařem. To není normální!

Tmavé bradavky jako známka těhotenství

Zbarvení komplexu bradavka-areola (NAC) je skutečně jedním ze znaků těhotenství. Některé dámy, dokonce i před zpožděním, čelí 3 hlavním znakům týkajícím se poprsí:

 • cítit bolest v oblasti bradavek;
 • překročení SAH;
 • otok hrudníku.

Důvodem je hra hormonů: progesteron a estrogen. Pokud je test negativní:

 • počkejte 2 týdny a opakujte to (váš test nemusí být dostatečně citlivý);
 • koupit citlivější test;
 • darovat krev pro hCG (zvýšené množství gonadotropinu v krvi je detekováno dříve než v moči);
 • navštívit gynekologa.

Pokud jsou tyto jevy během ovulace pro vás atypické, nedochází ke zpoždění - poraďte se s lékařem. Důvodem nepohodlí pravděpodobně není těhotenství. Buď jste si spletli krvácení z implantace pro své období. V každém případě nebude návštěva gynekologa zbytečná..

Během těhotenství může ztmavnout nejen oblast SAH, ale také kůže poprsí. Tento jev se nazývá melasma. To je také normální a reverzibilní. Po narození dítěte se skvrny časem zesvětlí a zmizí..

SAH během laktace

Během kojení (kojení) jsou špičky bradavek hrubší a dvorec může ztmavnout. Je to z důvodu potřeby krmit dítě. Někteří vědci se domnívají, že tmavé bradavky jsou pro děti lépe viditelné. Všichni novorozenci a kojenci mají špatný zrak. Pouze ve věku 3 let dosahuje 0,6. Tmavé kruhy by měly označovat zdroj potravy pro drobky. Ale nevíme jistě, jestli je to tak. Ale hormony, například prolaktin, mohou takové změny dobře způsobit..

Dobře a areola

Piju v pořádku (orální antikoncepce) a bradavky ztmavnou, co to znamená? Nic než hyperpigmentace. Dobře - jedná se o pilulky vyrobené na základě ženských pohlavních hormonů. Užívání antikoncepčních léků by mělo ženě pomoci otěhotnět. Tyto pilulky ovlivňují fungování ženského těla.

Při dlouhodobém užívání mohou umělé hormony tablet, stejně jako jejich přirozené protějšky, způsobit hyperpigmentaci SAH a dokonce i melasma. Po vysazení léku se barva dvorců vrátí k normálu.

Hormonální nerovnováha

Přebytek progesteronu nebo estrogenu způsobený chorobou vede ke stejným jevům jako přírodní faktory způsobující růst těchto hormonů. Pokud jsou bradavky oteklé, žlázy jsou bolestivé a zvětšené mimo těhotenství, nebo tyto jevy nejsou spojeny s menstruačním cyklem, nezapomeňte navštívit lékaře.

Patologie prsu

Různé druhy rakoviny mohou způsobit změny v oblasti bradavek, ale Pagetova rakovina vede k ztmavnutí. Jedná se o vzácnou formu onkologie, jejíž začátek je velmi těžké si všimnout. Zbarvení bradavky je jedním z prvních příznaků onemocnění. Může to však být zarudnutí, a ne získání hnědého odstínu..

I při tomto onemocnění se pokožka bradavky a oblast kolem ní odlupuje, je (pokožka) mírně podrážděná a můžete pociťovat brnění. V počátečním stadiu onemocnění bradavky neublíží. Popsané příznaky mohou pravidelně mizet, ale to neznamená uzdravení.

Bolest přichází v pozdějších stadiích onemocnění, spolu s výtokem z bradavky, jejím zploštěním a zatažením, erozí a vředy na kůži.

Bradavky bolí a mění barvu s mykózou. V tomto případě pocítíte svědění, pokožka v oblasti SAH zčervená, objeví se praskliny a odlupování..

V tomto ohledu se s vámi rozloučím. Navštivte nás znovu a pozvěte své přátele prostřednictvím sociálních sítí. Pokud máte stále dotazy a přání týkající se textu článku, rádi se dozvíte váš názor. Nebo možná máte otázky k tématům, která vám pomůžeme odhalit? Neváhejte se jich zeptat v komentářích. To nám hodně pomůže jít dál..

Zvýšená halo

Komentáře uživatelů

A někdy mi hrudník vystřelí jako elektrický šok, hrůza je tak nepříjemná

Měl jsem to na první B a při krmení)

Ach, jak, počkáme, uvidíme. Moc bych chtěl B

Mimochodem, mimochodem, tento měsíc mi také naběhly hleny a bolí mě na hrudi PPC... pokud jdu dolů po schodech, nechávám si prsa :))))) až 5 dní... čekám :)

Mám také 4-5. Nečekám ?

Myslím zpoždění :)) a // :)

O halo: pro mě je to první známka B :)))) Před 4 měsíci to tak bylo, ale selhalo to, a teď. Ještě před zpožděním jsem si uvědomil, že to je ono. B potvrzeno.
Mimochodem, shora mě bolela hrudník

Skoro mě to nebolí. Zdá se mi to ještě méně než obvykle před M. Oh, dobře, sedím na kněze a přesně čekám na zpoždění // ?

Minulé pondělí mi bylo špatně, pak ticho, pak trochu v sobotu. Je to nepochopitelné))), ale nyní se znatelně zvýšilo. Řekla svému manželovi, že je čas nakupovat prádlo)))

Můj syn a já jsme měli takový výtok, test 7 dní před m ukázal //

Neprovedli jste test znovu?)

Evik ráno promoklý, je čistý.

Také jsem to chtěl dnes namočit, pak jsem si to rozmyslel. Nechápu, proč mě bolí hrudník jako stagnace mléka, hrudník mě nikdy nebolí před a během CD a kapety se zvětšily

Četl jsem vodnaté před menstruací, ale bůh to bylo B)

Nikdy jsem neměl tak čisté a průhledné. Obvykle jsou před M rovné. Více než starosti s výtokem z hrudníku ?

9 příznaků těhotenství, o kterých ne každý ví

Většina příznaků, že je čas, abyste běhali do lékárny na těhotenský test a poté ke gynekologovi (jako je nevolnost, zvětšení prsou, chuť na slaná jídla a všelijaké chutě), jsou dobře známé. Seznam se však neomezuje pouze na ně. Pokud si všimnete některého z výše uvedených nebo všech najednou, je vysoká pravděpodobnost, že test ukáže dva pruhy..

 1. Máte mini-období. Těhotenství nezaručuje, že příští menstruace vůbec nenastane. Někdy si myslíte, že nastaly „kritické dny“, což znamená, že těhotenství nenastalo. Ve skutečnosti se jedná o výboj, který se vyskytuje v raných fázích. Rozdíl je v tom, že dochází k malému výboji a za pár dní se zastaví..

Jaký je důvod tohoto krvácení? Oplodněné vajíčko je připojeno ke stěně dělohy za 5-10 dní a během tohoto „dokování“ může dojít k uvolnění určité krve. To se však nestává u všech těhotných žen a není to jen těhotenství, které může způsobit řídký výtok. Dávejte tedy pozor na kombinaci příznaků.

 • Svislá čára pod pupkem ztmavne. Tento proužek kůže procházející břichem se nazývá „bílá čára“ nebo linea alba. Hormony charakteristické pro časné těhotenství mohou v této oblasti způsobit ztmavnutí kůže.
 • Areola bradavek může také ztmavnout během prvního měsíce těhotenství. A zvýšit.
 • Tváře ztmavnou. Tento jev se nazývá „těhotenská maska“ a je způsoben stejnými hormonálními změnami. I když k tomu obvykle dochází později, u některých žen se tento příznak může objevit poměrně brzy. Barva pleti se po porodu obvykle vrátí k normálu.
 • Křeče děložního čípku. Křeče, jako během menstruace, se objevily, ale samotná menstruace nepřišla? Pravděpodobně je čas vycikat se na proužek papíru.
 • Celá vaše sexuální touha někam odešla. To je běžné v prvním trimestru těhotenství. I když může existovat mnoho dalších důvodů pro snížení touhy, jako je deprese.
 • Začali jste všechno vidět trochu rozmazaně. Tento nežádoucí účinek je poměrně vzácný, a přesto si některé ženy všimnou poškození zraku po těhotenství..
 • Dochází k nevysvětlitelnému selhání. Během těhotenství dělá ženské tělo obrovskou práci při vytváření nového života - není divu, že čelíte nejen záchvatům brutální chuti k jídlu, ale také pocitu neuvěřitelné únavy: těhotná žena potřebuje hodně síly.
 • Hmotnost se ale zpočátku nemusí trochu změnit. Naopak: někteří lidé ji zpočátku ztrácejí kvůli toxikóze a kvůli tomu, že zásoby tuku jsou vynakládány na získání energie potřebné pro vývoj embrya.
 • Proč halo mění velikost. Jaké jsou formy bradavek u žen. Proč se zvýšila bradavková svatozář

  Velká bradavková halo: příčiny a způsoby redukce

  Moderní chirurgický plast umožňuje ženě měnit nejen tvar a velikost prsou, ale také měnit bradavkové svatozáře, které u mnoha způsobují velké komplexy a nejistotu. Zpravidla se bradavky a bradavky po delším kojení zvětšují, ale velká bradavka může být také vrozená.

  Co je halo

  Svatozář je pigmentovaná skvrna kůže kolem bradavky, která se liší barvou a strukturou. Barva se může pohybovat od světle růžové až tmavě hnědé. To je zpravidla způsobeno genetickou predispozicí a často barevným typem. Takže ženy s bledou pokožkou a světlými vlasy budou mít bledé bradavky a svatozáře a ženy s tmavou pokožkou a bohatou barvou vlasů budou mít tmavé svatozáře..

  Další známkou halo je vráska. Velké svatozáře mohou být hladké nebo zvrásněné. To je zcela nezávislé na velikosti a tvaru prsou. Po zmenšení prsů souvisejících s kojením se však může zvrásnit i hladká bradavka..

  Norma velikosti svatozáře

  Podle průměrných standardů má halo bradavky velikost 3 - 5 cm. Tento indikátor se může mírně lišit v závislosti na velikosti prsou. Při kojení se může výrazně zvýšit tvar a velikost bradavky a svatozáře, což nemusí mít vždy pozitivní vliv na sebeuvědomění žen..

  Vznik komplexů je často spojen pouze s osobními představami o stávajících standardech a jejich nesouladu s nimi. A na pozadí posedlosti mladých matek jejich dítětem a nedostatku volného času a správného odpočinku může taková mírná změna obvyklého čísla způsobit těžkou depresi.

  Velké halo bradavky, fotografie, které žena může sledovat na fórech stejných matek, ji mohou uklidnit, zvláště pokud se ženám po skončení GV vrátí prsa do předchozí podoby.

  Důvod nárůstu halo

  Dokonce i během těhotenství procházejí prsa a svatozáře změnami. To je způsobeno růstem mléčných žláz, zvýšením hmotnosti těhotné ženy a genetickou predispozicí..

  Není těžké vysvětlit, proč se po HB objevují velké bradavky. To je způsobeno otoky prsou a v důsledku toho se táhne tkáň. Po ukončení kojení se velikost bradavky a svatozáře může obnovit nebo může zůstat v nové formě. Tento faktor závisí na genetice, proto, abyste mohli předpokládat vývoj událostí po hepatitidě B, můžete o tom mluvit se svou matkou nebo například se sestrou.

  Jak obnovit předchozí velikost halo

  Moderní plast umožňuje rychle a bezbolestně vrátit dřívější tvar bradavky. Operace nebude trvat déle než hodinu, provádí se v lokální anestézii, bez anestézie. Před plastickou chirurgií musíte s lékařem projednat požadovanou velikost svatozáře a vlastnosti operace. Velká halo bradavky může pomoci určit, jak moc jsou vaše bradavky nadměrné..

  Dříve mělo provádění takového plastu jednu významnou nevýhodu - nemožnost kojení v budoucnu, protože operace poškodila mléčné kanály ve svatozáře, kterými se mléko pohybuje z prsu na bradavku..

  Nyní se naučili tuto nevýhodu eliminovat, protože během operace je utažena pouze horní vrstva kůže, aniž by to ovlivnilo její hluboké vrstvy, ve kterých jsou kanálky umístěny. Kromě toho poskytuje endoprotetika účinek zvedání prsou, což mu dodává napjatý tvar a pružnost..

  Velké halo bradavky (foto níže) během operace lze zmenšit v průměru o 4 cm, což ženě umožní cítit se sebevědomě a zbavit se směšných komplexů. Prsa se po několika měsících plně obnoví. Během této doby se šev stává téměř neviditelným a citlivost bradavky se stává stejnou.

  Jak se správně starat o prsa

  Během těhotenství podléhají mléčné žlázy rychlému růstu. Výsledkem je, že prsa a bradavkové svatozáře se značně zvětšují, tkáň se táhne a mohou se na ní tvořit strie (strie). Taková pokožka ztrácí pevnost a pružnost a na konci kojení vypadá prsa jako vypuštěná koule a velké svatozáře kolem bradavek získávají zvrásněný vzhled, který ženě ne vždy dodává sebevědomí.

  Je téměř nemožné tomu úplně zabránit, ale existují způsoby, jak omezit možné defekty prsu. K tomu je třeba dodržovat správnou výživu, aby pokožka zevnitř přijímala dostatečné množství tuku, který zajišťuje její hydrataci a přispívá k produkci kolagenu..

  Je bezpodmínečně nutné provádět domácí zábaly a masky a pravidelně používat specializované krémy proti striím nebo je nahradit jakýmkoli zvlhčovačem vhodným pro váš typ pleti..

  Velké bradavici a přetažení prsu je lepší zabránit, než později uvažovat o plastické chirurgii. Proto musíte vždy pečlivě sledovat své zdraví a postavu..

  Proč se zvýšila bradavková svatozář?

  Když dojde ke změnám v těle, je to vždy trochu znepokojující. Zvláště když jsou viditelné pouhým okem. Kromě toho, pokud se jedná o změny v ženském těle, protože od přírody je slabší pohlaví více podezřelé a náchylné k hypochondrii. A nyní se často stává, že čelí skutečné panice ze strany slabšího pohlaví, když se najednou zjistí, že se zvýšila bradavková svatozář.

  První důvod

  První věc, která mi v tomto případě přijde na mysl, je zeptat se, jak stará je dívka s tímto příznakem. Jak víte, nikdo z nás nevyroste během několika sekund. K vývoji organismu dochází postupně a proces jeho formování nekončí okamžikem absolvování školy nebo univerzity. Může trvat až 25 let, v některých případech i později. A to platí i pro hruď. Proto otázka, proč se v ústech 18-25leté dámy zvětšila halo bradavky, zní nevhodně. Je pravděpodobné, že tvorba mléčných žláz jednoduše skončila. A bradavky právě dostaly svůj tvar a velikost.

  Druhý důvod

  Druhým nejpopulárnějším důvodem, proč se bradavice zvýšila, je těhotenství. Během tohoto období života může ženské tělo podstoupit radikální změny - koneckonců, jeho účel se mění. Ze spotřebitele se stává živitel. A kromě jiných změn existují i ​​ty, které se týkají hrudníku. Po porodu bude jeho hlavní funkcí krmení. A proto sledujeme řadu „vylepšení“. Během těhotenství se tedy velikost prsou může zvětšit řádově. Navíc se zvyšují halo bradavek. Mohou také změnit svou barvu na tmavší. A samotná bradavka začíná bobtnat a postupně se zvětšuje. A nejde o nejhorší změny. Během těhotenství se často mohou na hrudi objevit malé papilomy, které po chvíli zčernají a odpadnou. Vlasy se mohou objevit také kolem halo. Je to způsobeno změnou hormonálních hladin u těhotných žen, což s tělem někdy dělá zázraky..

  Závěr

  Pokud je však pro vás tato vlastnost prsu jednoduše katastrofická, měli byste přemýšlet o tom, jak snížit halo bradavky. Řekněme hned, že medicína dosud nevynalezla nechirurgickou metodu. A redukční operace je poměrně komplikovaná a po ní zůstanou malé jizvy. Proto přemýšlejte o tom, zda to stojí za to, protože to není vada vzhledu, ale jen jeho malá a poměrně pikantní vlastnost.

  Proč halo mění velikost. Jaké jsou formy bradavek u žen. Proč se zvýšila bradavková svatozář

  Velké halo kolem bradavek je vytvořeno z několika důvodů:

  1. Tato vlastnost je často zděděna. Neprojevuje se okamžitě, ale až po úplném vytvoření prsou dívky. Každý organismus má individuální vlastnosti. V tomto ohledu konečný vzhled prsu nastupuje v různých dobách, u některých ve věku 18 let, u jiných ve věku 25 let. Proto mohou být některé ženy překvapeny jeho náhlou transformací. Ze stejného důvodu se u mužů tvoří velké bradavky..
  2. Během čekání na dítě prochází ženské tělo vážnými změnami. Pod vlivem hormonů jsou mléčné žlázy přeskupeny a připraveny na krmení novorozence. U těhotných žen je zvětšení bradavek zcela normální. Kromě toho mohou jednotlivé chloupky růst podél okraje svatozáře a tvoří se pigmentové skvrny. To může zkazit vzhled a náladu nastávající matky. Ale neměli byste být rozrušení, po porodu se hormonální pozadí zotaví a všechny tyto příznaky zmizí velmi rychle..
  3. Areola se po dlouhém kojení velmi zvětší. Prsa v okamžiku toku mléka silně bobtná a postupně se táhne. Tomuto jevu bohužel nelze zabránit. Mladé matky mohou pouze přijmout a počkat na konec kojení, aby si uklidily prsa.

  Dalším důvodem zvětšení bradavek u dívky nebo chlapce je přechodný věk. Pod vlivem všech stejných hormonů ve věku čtrnácti let se v oblasti areoly mohou tvořit těsnění a zarudnutí. Dotek těchto oblastí může způsobit nepohodlí a bolest. Tato situace není patologie, ale stále stojí za to kontaktovat gynekologa nebo terapeuta. Lékař předepíše speciální mast, která zmírňuje bolest a otoky.

  Co se dá dělat

  Nejprve by si žena měla uvědomit, že velké bradavky nejsou patologie, ale individuální rys. Mnoho mužů je považuje za atraktivnější a sexy než malé. Než v sobě něco změníte, přemýšlejte o tom..

  Pokud pro mladou dámu není těžké zakrýt si horní část těla, může to chlapovi způsobit určité potíže. Jsou to představitelé silnějšího pohlaví, kteří nejčastěji hledají způsoby, jak snížit areoly. To může u teenagera vyvolat vzhled komplexů, izolaci..

  Existuje řada konkrétních cvičení, která jsou navržena tak, aby zmenšovala velikost dvorce. V praxi nebyla prokázána jejich účinnost..

  Jediným způsobem, jak dnes snížit bradavky, je zásah plastického chirurga. Provoz je považován za bezpečný. Provádí se v lokální anestézii a netrvá déle než hodinu. Prsní žlázy nejsou poškozeny, žena si zachovává schopnost kojit. Citlivost bradavek zůstává stejná. Díky mírnému zvedacímu efektu jsou prsa pevnější a pevnější. Hlavní věc je najít zkušeného chirurga, který bude dělat svou práci efektivně a nepoškodí vaše zdraví.

  Mladí lidé přikládají svému vzhledu velkou důležitost. Jakákoli odchylka od normy je vnímána jako nepřátelská. Než začnete něco v sobě měnit, musíte se pokusit přijmout své vlastní charakteristiky a vidět v nich výhody. Pokud to nepomohlo, lze problém, jako jsou velké bradavky, snadno napravit chirurgickým zákrokem..

  Ztmavnutí bradavek před menstruací

  Nalezen tento článek !! Myslím, že mnoho bude zajímat) Navíc, na konci mumií je anketa! 33 prvních příznaků těhotenství před zpožděním Je možné určit nástup těhotenství před zpožděním menstruace? Existují první časné příznaky těhotenství, dokonce i před zpožděním? Koneckonců, mnoho žen říká, že vědělo o svém těhotenství ještě před pozitivním výsledkem testu? Nebo jste si možná již všimli nějakých změn na těle? Na celém světě je zvykem počítat počátek těhotenství od prvního dne poslední menstruace. A protože ovulace je v průměru. Pokračovat ve čtení →

  Dívky, brzy se zblázním (Situace je taková: Před 3 týdny jsem si všiml ztmavnutí bradavek, nebo spíše svatozáře, tak normální a velmi nápadné. Zpočátku jsem nevěnoval pozornost, protože to bylo na samém začátku cyklu, před M, ještě před Čínou. V 21 DC jsem byl tlačen, abych začal měřit BT - skákal jsem z 37,2 na 37 a zpět. Dnes (32 DC) - 37 bylo ráno. Kozy už hoří, svatozáře nejsou tak tmavé (tmavé), ale dokonce nějak Přečtěte si více →

  Dívky... nerozumím ničemu. dnes je 22. den cyklu. až 6 měsíců měsíčně. Ale nevím, zda je možné považovat za známky toho, že dotek prsu není možný přímo, neublíží, ale peče. jakési zatemnění kolem bradavek.. možná je to vždy před M. a před 4 dny zatáhl za břicho a zdálo se, že tam píchá a střílí.. Během Pa to bolelo, jako by se to stalo. Nevím, co si mám myslet ((((Dnes jsem provedl testovací 1 proužek. Mám na mysli skutečnost, že je příliš brzy. Pomoc s radami. Číst dále →)

  Máte mírné zpoždění, ale mléčná žláza se výrazně změnila: je oteklá, stala se citlivější. Občas máte dost nepříjemné pocity. To platí zejména pro bradavky a dvorce. Přišlo stále požadované těhotenství? Lékař nebo v extrémních případech těhotenský test může na tuto otázku odpovědět 100%. A můžeme 95% zajistit, že jste opravdu těhotná. Změny prsou jsou skutečně jedním z prvních příznaků těhotenství. Zvyšuje se velikost, stává se pružnější a, jak jsme si všimli. Pokračovat ve čtení →

  Mnoho žen se obává otázky, jak určit těhotenství v prvních dnech početí před nástupem nebo bez nástupu menstruace. Koneckonců, když dojde ke zpoždění menstruace, už začnete kontrolovat testem, jdete do nemocnice. To je jasné. Ale první příznaky těhotenství před zpožděním můžete určit, že koncepce již nastala? Ukazuje se, že pokud budete pečlivě pozorovat sami sebe, můžete dobře poslouchat své tělo, ale ne dříve než 7 dní po oplodnění. Protože tento týden je potřeba, aby se vajíčko dostalo do dělohy a uchytilo se. Pokračovat ve čtení →

  Všechno to začalo včera v noci, takže mě tento test provedl. Test vyšel bleeeeeeeeooooooooooooooooooooooooooooooooooooooowow, a pak si myslím, že jeden večer už byl nakonec bledší. Dobře, myslím, že zítřejší (již dnešní HCG) ukáže všechno. Ještě se to neukázalo, čekáme. Ale nějak je dnes méně známek. No, až na to, že jsem dnes bezdůvodně praskal radostí)))))) A bylo to všechno takto: měli jsme snídani dobře a padli jsme, není třeba nikam létat, co jiného dělat, pojďme si hrát s manželem (nemysli)) )) jen si pohrajte) a. Pokračovat ve čtení →

  Známky těhotenství před zpožděním menstruace Známky těhotenství před zpožděním menstruace Známky těhotenství před zpožděním menstruace jsou pro mnoho žen docela zajímavou a někdy i bolestivou otázkou. Ti, kteří plánují těhotenství, věnují pozornost každé maličkosti, často se marně snaží dosáhnout dobrého výsledku. Jiní se snaží ignorovat příznaky těhotenství až do zpoždění menstruace, ke kterému někdy dochází v tak rané fázi. Pokusme se stručně analyzovat mechanismus ovulace, početí a nástup vývoje plodu, abychom pochopili, jaké příznaky a v jakých časových intervalech se mohou objevit. Ovulace je. Pokračovat ve čtení →

  Kdo je již těhotná, také napište, co jste měli :) Mám nyní 10 DPO. Existuje spousta znamení, nicméně stále nevím, kam povedou, k M nebo B. Zatím si je zapisuji (jich jsem již nashromáždil 23, podělím se o ně později). A teď jsem se rozhodl najít na internetu značky a žlutě jsem zvýraznil, které z nich mám. A vy, kdo má přibližně stejného DPO, jaké jsou tyto známky? :) Číst dále →

  Dítě jsme začali plánovat v lednu 2012. Jako všichni ostatní jsme si mysleli, že uspějeme poprvé, a zvlášť jsme uhodli měsíc narození. Září. Když to v pátém cyklu nevyšlo, šla jsem ke gynekologovi. Lhala, že to není možné už rok, pak mě poslala na testy na kontrolu infekcí a k endokrinologovi. Nebyly nalezeny žádné infekce, endokrinolog poslal k dodání TSH a prolaktinu. První byl mírně překročen, druhý normální. Pil jsem eutirox bez povolení (nedělejte to), 2 týdny.. a. Pokračovat ve čtení →

  Pochybné příznaky těhotenství Neobvyklá menstruace „Pocit“ těhotenství Nevolnost a zvracení Prudká změna sexuální touhy (neochota) Únava Něha prsou Pravděpodobné příznaky těhotenství Zpožděná menstruace Zvětšení prsou Časté močení Prudká změna chuťových preferencí Výtok mleziva Krvácení z implantátu Pokud je vaše bazální teplota po dobu 18 dnů nad střední linií grafikou, můžete si být prakticky jisti, že ve vás vznikl nový život. Nejspolehlivější odpovědí je samozřejmě pozitivní těhotenský test. Důvěryhodné příznaky těhotenství Pozitivní těhotenský test Detekce embrya zapnuta. Pokračovat ve čtení →

  Známky těhotenství před menstruací se opožďují Rychlá únava, dezorganizace a ospalost Apatie a neustálý pocit únavy jsou běžným znakem toho, že se brzy stanete matkou, což se projeví již v prvních několika týdnech po početí. Důvodem je zvýšená produkce progesteronu a celková restrukturalizace těla. Hormon progesteron ovlivňuje psychiku, což se projevuje podrážděností, depresí a ospalostí. A od desátého týdne těhotenství začíná fungovat aktivní homogenní funkce placenty. Čím více se zvyšuje termín a růst plodu, tím více stoupá hladina jiného hormonu - estrogenu. Pokračovat ve čtení →

  Jste těhotná? První příznaky těhotenství před zpožděním a v prvních dnech po něm. Jakmile se na testu objeví dva pruhy, velmi často si žena říká: „Počkej! A už dávno jsem cítil, že jsem těhotná! “ a pro mnohé není pozitivní test překvapením, ale spíše potvrzením, které již intuice naznačuje. Jaké jsou první změny v těle, které vedou k podezření naší podvědomé mysli. Pokračovat ve čtení →

  Našel jsem článek na jednom z webů, rozhodl jsem se přidat do mého deníku - no, ať to bude, nebo tak něco :)) 1. Malé špinění. Výtok může být buď ve formě mírného krvácení, nebo jen pár hnědých kapiček, nebo dokonce jen „nažloutlá stopa“ na toaletním papíru. Dívky obvykle okamžitě zasáhne myšlenka: „Něco je tentokrát měsíčně příliš brzy“ nebo „No, to je vaše období.“ Pokračovat ve čtení →

  Ahoj holky Píšu tak pozdě, možná jsem dlouho přemýšlel. Psal jsem jen několikrát, ale často jsem vás četl, hodně jste mi pomohli, za což vám děkuji. Četl jsem o hCG celý den, ale přesto jsem se rozhodl popsat svou situaci, protože prostě nedokážu přijít na to, co si mám myslet dál. Nevím, jak krásně vyjádřit lékařské pojmy, ale budu se velmi snažit všechno popsat (pokud mi něco chybí, zeptejte se. Obecně, blíže k věci. Plánujeme dítě s mým milovaným manželem (v poslední době asi třetí cyklus s přerušením, v souvislosti s tím.) Pokračovat ve čtení →

  Jakmile se na testu objeví dva pruhy, velmi často si žena říká: „Počkej! A už dávno jsem cítil, že jsem těhotná! “ a pro mnohé není pozitivní test překvapením, ale spíše potvrzením, které již intuice naznačuje. Jaké jsou první změny v těle, které vedou k tomu, že naše podvědomá mysl má podezření na těhotenství, když my sami stále řídíme nejrůznější domněnky od sebe a říkáme si: „No, nemá smysl fantazírovat. Měli byste alespoň počkat na zpoždění! “Článek obsahuje a analyzuje nejen klasické příznaky těhotenství, ale také. Pokračovat ve čtení →

  I sebemenší zpoždění menstruace nás obvykle přivede k jediné myšlence. Existují však situace, kdy chcete vědět o pravděpodobném těhotenství co nejdříve, aniž byste čekali na menstruaci. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout. Přesněji řečeno, existuje mnoho známek, které naznačují, že čekáte dítě. Pokračovat ve čtení →

  Mnoho žen, které plánují těhotenství, se obává, kdy a jak brzy se objeví jeho příznaky. Pokračovat ve čtení →

  Malé špinění Výtok může být jako malé krvácení a jen pár hnědých kapiček nebo dokonce jen „nažloutlá stopa“ na toaletním papíru. Obvykle je doprovází myšlenka: „Něco je tentokrát jednou měsíčně“ nebo „No, to je vaše období.“ Toto implantační krvácení je jedním z prvních příznaků těhotenství. Přibližně 6 až 12 dní po početí se embryo vysadí na stěnu dělohy. U některých žen je tento proces doprovázen krvácením, ale u mnoha se neobjevuje vůbec žádný výtok. Pokračovat ve čtení →

  První příznaky ovulace Prvními příznaky ovulace jsou krátkodobé bolesti v dolní části břicha. První příznaky ovulace zahrnují zvýšení sekrece sliznic a snížení bazální teploty v den ovulace a její zvýšení následující den. V krevní plazmě obsah progesteronu prudce stoupá. Pokud dojde k narušení ovulace, první příznaky ovulace se nebudou cítit. Může to být způsobeno zánětem pohlavních orgánů, systémovým onemocněním, nádory nebo stresovými situacemi. V tomto případě dochází v ženském těle k dysfunkci hypotalamo-hypofyzárně-ovariálního systému. Pokud se objeví první příznaky ovulace. Pokračovat ve čtení →

  už máme 4 měsíce a 9 dní. kousek po kousku z celého bytu sbírám a táhnu věci dítěte do jeho pokoje. usadit se. za týden musí vypsat výživné, zatímco já se chystám jít do malého lustru starat se o lustr. a musíte si koupit něco na podlahu. Vzhledem k tomu, že brzy na podlaze budou nočníkové radosti, chci koberec nebo cestu praktičtější, abyste ji mohli v pračce otočit. (ještě není žádný hrnec), booger je rozmarný, zvláště večer, ale chytrý odpoledne - spí téměř 1,5 hodiny, probouzí se jednou nebo dvakrát, ale sám. Pokračovat ve čtení →

  1. Albuminurie. Jednoduše řečeno - bílkovina v moči. To je způsobeno skutečností, že vylučovací systém dítěte je nedokonalý a tubuly v ledvinách mohou procházet tak velkými formacemi jako bílkoviny. 2. Změny na pokožce: - Fyziologická žloutenka Dítě hromadí velké množství mateřského bilirubinu a navíc si vytváří vlastní, játra nemusí zvládat zátěž a kůže dítěte zežloutne. Objevuje se 2-3 dny, přechází 10-14 dní bez vnějšího zásahu. Stolička a moč jsou normální zbarvení. Jediná věc, která by vás měla upozornit, je letargie. Pokračovat ve čtení →

  Těhotenství je velmi jemný a jedinečný proces. Proto je tak důležité, jak to plyne. Pátý týden těhotenství je podle porodnických výpočtů třetím týdnem od okamžiku početí. Budoucí maminka, stejně jako nikdo jiný, nemá zájem vědět, co ji čeká v 5. týdnu těhotenství, jaké známky může žena cítit, jak se dítě v současné době vyvíjí. Celkově je tato doba velmi příznivá. Tělo ženy se postupně přestavuje, plod roste. Proto, pokud je těhotenství plánované a dlouho očekávané, a už hádáte o jeho možném. Pokračovat ve čtení →

  První příznaky těhotenství před zpožděním a v prvních dnech po něm 25. března 16:02 Jste těhotná? První příznaky těhotenství před zpožděním a v prvních dnech po něm. Jakmile se na testu objeví dva pruhy, velmi často si žena říká: „Počkej! A už dávno jsem cítil, že jsem těhotná! “ a pro mnohé není pozitivní test překvapením, ale spíše potvrzením, že intuice již existuje. Pokračovat ve čtení →

  jak definovat samotné B? Krvácení z implantátu: Krvácení z implantátu je jedním z prvních příznaků těhotenství. Přibližně 6 až 12 dní po početí se embryo vysadí na stěnu dělohy. U některých žen je tento proces doprovázen krvácením a křečemi. Další příčiny: normální menstruace, mimořádná menstruace, vedlejší účinky užívání určitých antikoncepčních pilulek, infekce, poranění při pohlavním styku. Zpožděná menstruace / nepravidelná menstruace: Zpožděná menstruace / nepravidelný menstruační cyklus je nejznámějším a nejčastějším těhotenským příznakem, který ženu vybízí k provedení těhotenského testu. Pokračovat ve čtení →

  Známky těhotenství před zpožděním menstruace Známky těhotenství před zpožděním menstruace Známky těhotenství před zpožděním menstruace jsou pro mnoho žen docela zajímavou a někdy i bolestivou otázkou. Ti, kteří plánují těhotenství, věnují pozornost každé maličkosti, často se marně snaží dosáhnout dobrého výsledku. Jiní se snaží ignorovat příznaky těhotenství až do zpoždění menstruace, ke kterému někdy dochází v tak rané fázi. Pokusme se stručně analyzovat mechanismus ovulace, početí a nástup vývoje plodu, abychom pochopili, jaké příznaky a v jakých časových intervalech se mohou objevit. Ovulace je. Pokračovat ve čtení →

  Po odhalení dvou pruhů na testu si žena velmi často říká: Pro mnoho lidí pozitivní test nepřichází jako překvapení, ale jako potvrzení, které již naznačila intuice. Jaké jsou první změny v těle, které vedou k tomu, že naše podvědomá mysl má podezření na těhotenství, když my sami stále řídíme nejrůznější předpoklady od sebe a říkáme si: Článek obsahuje a analyzuje nejen klasické příznaky těhotenství, ale také příznaky. Pokračovat ve čtení →

  Jakmile se na testu objeví dva pruhy, velmi často si žena říká: „Počkej! A už dávno jsem cítil, že jsem těhotná! “ a pro mnohé není pozitivní test překvapením, ale spíše potvrzením, které již intuice naznačuje. Jaké jsou první změny v těle, které vedou k tomu, že naše podvědomá mysl má podezření na těhotenství, když my sami stále řídíme nejrůznější domněnky od sebe a říkáme si: „No, nemá smysl fantazírovat. Měli byste alespoň počkat na zpoždění! “Článek obsahuje a analyzuje nejen klasické příznaky těhotenství, ale také. Pokračovat ve čtení →

  Zde jsou informace, které jsem o těchto známkách našel: První příznaky těhotenství před zpožděním a v prvních dnech po něm Velmi často, po objevení se dvou pruhů na testu, si žena říká: „Počkej! A už dávno jsem cítil, že jsem těhotná! “ a pro mnohé není pozitivní test překvapením, ale spíše potvrzením, které již intuice naznačuje. Jaké jsou první změny v těle, které vedou k tomu, že naše podvědomá mysl má podezření na těhotenství, když my sami stále řídíme nejrůznější domněnky od sebe a říkáme si: „No, to je marné. Pokračovat ve čtení →

  http://www.domrebenok.ru/blog/krovishchi-to-skolko-/?sphrase_id=207211 Otázka dvou přístupů (lékařského a přírodního) je nejvíce akutně viditelná v rozhovorech o krvácení během porodu. Porodníci-gynekologové jsou přesvědčeni, že domácí porod je nebezpečný, především silným krvácením, které lze úspěšně řešit pouze v moderních nemocnicích s celou řadou služeb intenzivní péče. Taková radikální opatření porodnického vlivu jsou odůvodněna skutečností, že „fyziologická ztráta krve během porodu by neměla překročit 0,3% tělesné hmotnosti a po ztrátě 400 ml krve by mělo být vůbec provedeno manuální vyšetření děložní dutiny...“ „Asi nejdu příliš daleko. Pokračovat ve čtení →

  Vážení moderátoři! Pokud se budu opakovat a už jsem o tom psal, řekněte mi, že si vše vložím do svého deníku! Díky! Dívky, našel jsem něco o prvních známkách B před zpožděním. Přečtěte si o zdraví a brzy //! Pokračovat ve čtení →

  První příznaky těhotenství před zpožděním a v prvních dnech po něm Velmi často, po objevení se dvou pruhů na testu, si žena říká: „Počkej! A už dávno jsem cítil, že jsem těhotná! “ Pokračovat ve čtení →

  Ukazuje se, že první příznaky těhotenství můžete najít ještě před zpožděním menstruace. Jakmile se na testu objeví dva pruhy, velmi často si žena říká: „Počkej! A už dávno jsem cítil, že jsem těhotná! “ Pro mnohé není pozitivní test překvapením, ale spíše potvrzením, které již intuice naznačuje. Jaké jsou první změny v těle, které vedou k tomu, že naše podvědomá mysl má podezření na těhotenství, když my sami stále řídíme nejrůznější domněnky od sebe a říkáme si: „No, nemá smysl fantazírovat. Musíte alespoň počkat na zpoždění! “Shromážděno v článku. Pokračovat ve čtení →

  První příznaky těhotenství před zpožděním a v prvních dnech po něm Velmi často, po objevení se dvou pruhů na testu, si žena říká: „Počkej! A už dávno jsem cítil, že jsem těhotná! “ Pokračovat ve čtení →

  Pochybné příznaky těhotenství Neobvyklá menstruace „Pocit“ těhotenství Nevolnost a zvracení Prudká změna sexuální touhy (neochota) Únava Něha prsou Pravděpodobné příznaky těhotenství Zpožděná menstruace Zvětšení prsou Časté močení Prudká změna chuťových preferencí Výtok mleziva Krvácení z implantátu Pokud je vaše bazální teplota po dobu 18 dnů nad střední linií grafikou, můžete si být prakticky jisti, že ve vás vznikl nový život. Nejspolehlivější odpovědí je samozřejmě pozitivní těhotenský test. Důvěryhodné příznaky těhotenství Pozitivní těhotenský test Detekce embrya zapnuta. Pokračovat ve čtení →

  První příznaky těhotenství Příznaky těhotenství se u každé ženy liší. Je důležité být schopen identifikovat příznaky těhotenství, protože každý z nich může naznačovat nejen těhotenství, ale také onemocnění. U některých žen se první příznaky těhotenství objevují do týdne po početí. U ostatních se tyto příznaky objeví až po několika týdnech, nebo se nemusí objevit vůbec. Všechny příznaky těhotenství lze rozdělit na pravděpodobné, pochybné a spolehlivé. Pochybné příznaky těhotenství. Pochybné příznaky těhotenství se začínají cítit několik týdnů po početí, ale. Pokračovat ve čtení →

  V některých případech lze těhotenství pomocí analýzy na hCG určit dříve než v první den zpoždění, záleží pouze na vlastnostech konkrétního organismu a je spojeno s dobou implantace vajíčka do dělohy. Poté se začne intenzivně produkovat hCG a zdvojnásobuje se každé dva dny s normálně probíhajícím děložním těhotenstvím. K implantaci obvykle dochází přibližně 7 dní po oplodnění, ale může k ní dojít i později, záleží na stavu vejcovodů každé konkrétní ženy. Proto je analýza pro hCG. Pokračovat ve čtení →

  Velmi často si žena po objevení dvou pruhů na testu řekne: Přečíst více →

  Otázka: „Jsem těhotná? Nejsou to první příznaky těhotenství? “, Bylo relevantní pro všechny ženy a po celou dobu lidské existence. Někdo to vyslovil se strachem, někdo s nadějí, někdo jen ze zvědavosti. A po celou dobu byly různé příznaky a příznaky pamatovány, pozorovány, přenášeny „uchem“ nebo ústně, což mělo přesně naznačovat přítomnost těhotenství již v jeho nejranějších fázích. Postupem času se lékařské znalosti rozšiřovaly a prohlubovaly, včetně c. Pokračovat ve čtení →

  Malé špinění Výboje mohou být jako malé krvácení nebo jen pár hnědých kapiček nebo dokonce jen „nažloutlá stopa“ na toaletním papíru. Obvykle je doprovází myšlenka: „Něco měsíčně je tentokrát brzy,“ nebo „No, to je vaše období.“ Toto implantační krvácení je jedním z prvních příznaků těhotenství. Přibližně 6 až 12 dní po početí se embryo vysadí na stěnu dělohy. U některých žen je tento proces doprovázen krvácením, ale u mnoha se neobjevuje vůbec žádný výtok. Pokračovat ve čtení →

  Bradavky bolí a ztmavnou - jsem těhotná?!

  Ahoj milí čtenáři. No, nekřičte takhle, pojďme společně zjistit, co můžeme očekávat, pokud bradavky ztmavnou. Jsme připraveni jmenovat 7 důvodů pro změnu barvy komplexu bradavek a alel (NAO).

  7 důvodů pro změnu barvy

  Hlavní důvody pro změny barvy bradavky a dvorce se obvykle připisují:

  Fyziologické příčinyPatologické příčiny
  1. Zrání reprodukčního systému v dospívání6. Porušení hormonálních hladin
  2. Období7. Patologie prsu (například Pagetova choroba nebo SAH kožní kandidóza)
  3. Těhotenství
  4. Kojení
  5. Užívání hormonální antikoncepce

  Puberta jako příčina změn bradavek

  Proč se žlázy a papila mění během puberty? Alespoň proto, že během tohoto období rostou a vyvíjejí se dívčí žlázy. Aby bylo dívčině poprsí pěkně zaoblené a postava získala lákavou ženskost, její vaječníky produkují hodně estrogenu.

  Mimochodem, stejné hormony jsou na denním pořádku během ovulace a během těhotenství. Jsou to právě oni, kdo se „provinili“ změnou vzhledu prsou a bradavek..

  Menstruace a tmavé bradavky

  Menstruační krvácení je považováno za známku normálního fungování zdravého ženského těla. U žen toto období probíhá různými způsoby: pravidelně a bezbolestně v normě nebo s bolestí a porušením cyklu.

  Pokud se zvětšila prsa, změnila se citlivost bradavek, vstoupili jste do druhé poloviny cyklu, tedy do ovulačního období. Čas před menstruací je obdobím hormonálního běsnění a souvisejících změn. Po ovulaci s nástupem krvácení by nepohodlí mělo přestat..

  Pokud se vaše růžové kruhy každý měsíc změní na hnědé, poprsí bolí, ale gynekolog nebo mammolog nezjistil žádné porušení, lze tyto projevy považovat za variantu normy.

  Pokud se změny objevily nečekaně, poprsí silně bolí, z bradavky vytéká tajemství - poraďte se s lékařem. To není normální!

  Tmavé bradavky jako známka těhotenství

  Zbarvení komplexu bradavka-areola (NAC) je skutečně jedním ze znaků těhotenství. Některé dámy, dokonce i před zpožděním, čelí 3 hlavním znakům týkajícím se poprsí:

  • cítit bolest v oblasti bradavek;
  • překročení SAH;
  • otok hrudníku.

  Důvodem je hra hormonů: progesteron a estrogen. Pokud je test negativní:

  • počkejte 2 týdny a opakujte to (váš test nemusí být dostatečně citlivý);
  • koupit citlivější test;
  • darovat krev pro hCG (zvýšené množství gonadotropinu v krvi je detekováno dříve než v moči);
  • navštívit gynekologa.

  Pokud jsou tyto jevy během ovulace pro vás atypické, nedochází ke zpoždění - poraďte se s lékařem. Důvodem nepohodlí pravděpodobně není těhotenství. Buď jste si spletli krvácení z implantace pro své období. V každém případě nebude návštěva gynekologa zbytečná..

  Během těhotenství může ztmavnout nejen oblast SAH, ale také kůže poprsí. Tento jev se nazývá melasma. To je také normální a reverzibilní. Po narození dítěte se skvrny časem zesvětlí a zmizí..

  SAH během laktace

  Během kojení (kojení) jsou špičky bradavek hrubší a dvorec může ztmavnout. Je to z důvodu potřeby krmit dítě. Někteří vědci se domnívají, že tmavé bradavky jsou pro děti lépe viditelné. Všichni novorozenci a kojenci mají špatný zrak. Pouze ve věku 3 let dosahuje 0,6. Tmavé kruhy by měly označovat zdroj potravy pro drobky. Ale nevíme jistě, jestli je to tak. Ale hormony, například prolaktin, mohou takové změny dobře způsobit..

  Dobře a areola

  Piju v pořádku (orální antikoncepce) a bradavky ztmavnou, co to znamená? Nic než hyperpigmentace. Dobře - jedná se o pilulky vyrobené na základě ženských pohlavních hormonů. Užívání antikoncepčních léků by mělo ženě pomoci otěhotnět. Tyto pilulky ovlivňují fungování ženského těla.

  Při dlouhodobém užívání mohou umělé hormony tablet, stejně jako jejich přirozené protějšky, způsobit hyperpigmentaci SAH a dokonce i melasma. Po vysazení léku se barva dvorců vrátí k normálu.

  Hormonální nerovnováha

  Přebytek progesteronu nebo estrogenu způsobený chorobou vede ke stejným jevům jako přírodní faktory způsobující růst těchto hormonů. Pokud jsou bradavky oteklé, žlázy jsou bolestivé a zvětšené mimo těhotenství, nebo tyto jevy nejsou spojeny s menstruačním cyklem, nezapomeňte navštívit lékaře.

  Patologie prsu

  Různé druhy rakoviny mohou způsobit změny v oblasti bradavek, ale Pagetova rakovina vede k ztmavnutí. Jedná se o vzácnou formu onkologie, jejíž začátek je velmi těžké si všimnout. Zbarvení bradavky je jedním z prvních příznaků onemocnění. Může to však být zarudnutí, a ne získání hnědého odstínu..

  I při tomto onemocnění se pokožka bradavky a oblast kolem ní odlupuje, je (pokožka) mírně podrážděná a můžete pociťovat brnění. V počátečním stadiu onemocnění bradavky neublíží. Popsané příznaky mohou pravidelně mizet, ale to neznamená uzdravení.

  Bolest přichází v pozdějších stadiích onemocnění, spolu s výtokem z bradavky, jejím zploštěním a zatažením, erozí a vředy na kůži.

  Bradavky bolí a mění barvu s mykózou. V tomto případě pocítíte svědění, pokožka v oblasti SAH zčervená, objeví se praskliny a odlupování..

  V tomto ohledu se s vámi rozloučím. Navštivte nás znovu a pozvěte své přátele prostřednictvím sociálních sítí. Pokud máte stále dotazy a přání týkající se textu článku, rádi se dozvíte váš názor. Nebo možná máte otázky k tématům, která vám pomůžeme odhalit? Neváhejte se jich zeptat v komentářích. To nám hodně pomůže jít dál..

  5 důvodů pro bolest bradavek před, po a během menstruace

  Když bradavky bolí před menstruací, nedobrovolně vzniká úzkost. Mohl by příznak naznačovat zdravotní problém nebo je to jen projev PMS? V tomto článku zvážíme všechny možné odpovědi na tyto otázky..

  Co vám řekne citlivost bradavek

  Bradavky jsou jednou z nejcitlivějších oblastí lidského těla (obě pohlaví). Kromě toho je také skvělým ukazatelem zdravotního stavu ženského těla, kterému je třeba čas od času věnovat pozornost. Někdy může pomoci při včasné diagnostice závažných poruch: hormonálních změn, onemocnění prsu, hypotermie, dědičných a onkologických onemocnění. Všechna tato onemocnění nějakým způsobem ovlivňují bradavky a někdy se projevují ve formě bolesti, svědění nebo deformace..

  Před menstruací mohou být bradavky citlivé a jedná se o zcela normální reakci těla, která se dříve či později objeví u každé ženy. Cítí se různými způsoby: mírným svěděním a otokem bradavek, brněním nebo změnou barvy svatozáře. Odkud tyto účinky pocházejí v takové situaci? Je to všechno o hormonech. Přesněji řečeno, v estrogenu.

  Estrogeny jsou skupina hormonů, které ovlivňují reprodukční funkci. Připravují tělo na oplodnění, pomáhají při porodu a poté při zotavení po porodu..

  V procesu přípravy vajíčka na oplodnění se produkuje zvýšená dávka estrogenu (2 nebo dokonce 3krát vyšší než průměr). Lumen cév se v hrudníku rozšiřuje, bobtná, zvětšuje se a stává se hustší, což je při palpaci dobře patrné. Výsledkem je další tlak vyvíjený na bradavky, které na něj mohou reagovat mírnou bolestí nebo jednoduše zvýšenou citlivostí. Celý tento proces je nezbytný k přípravě ženy na krmení a probíhá ve 12. - 15. den menstruačního cyklu, ve skutečnosti v jeho samém středu. To znamená, že když bradavky bolí dva týdny před menstruací, je to normální a přirozené..

  Existují však výjimky z této normy a problém může být mnohem vážnější, pokud:

  • hrudník velmi nápadně bolí;
  • existuje neustálé obsedantní svědění;
  • bolesti se neobjevují uprostřed cyklu, ale několik dní před nástupem menstruace a jsou projevem premenstruačního syndromu;
  • bolí při jakémkoli dotyku, zejména hadříkem.

  Klinické příčiny bolesti bradavek a prsou

  Lze je rozdělit do dvou velkých skupin:

  1. Nemoci přímo související s výskytem problémů v mléčných žlázách. Většinou se jedná o rakovinu prsu.
  2. Nemoci jiných orgánů, které ovlivňují stav celého těla a způsobují nepohodlí na hrudi a bradavkách. Patří mezi ně poruchy vaječníků, onemocnění reprodukčního systému, zánětlivé procesy v těle, změny hormonálních hladin a mnoho dalších..

  Druhá skupina by měla být zvážena podrobněji - je mnohem obsáhlejší a vyžaduje před provedením diagnózy pečlivý výzkum.

  Mastopatie

  Když bradavky bolí během, před a po menstruaci, je vysoce pravděpodobné, že se jedná o projev mastopatie. Jedná se o specifický zánět pojivových tkání prsu. Je to cítit a fixováno jako hrudka v hrudi. Může zabírat jak významný povrch, tak velikost hrachu.

  Příčiny tohoto onemocnění spočívají v dysfunkci endokrinního systému, tj. Hormonální nerovnováha v těle (estrogen by měl být produkován třikrát více než normálně pouze dva týdny před menstruací a je produkován v 9 a neustále). Jaký konkrétní hormon nefunguje správně, zjistí pouze testy.

  Zánět

  Pokud bradavky po menstruaci bolí, může to být také příznakem zánětlivých procesů probíhajících jak v celém těle, tak v mléčných žlázách. Nejčastěji jsou tyto procesy způsobeny podchlazením a projevují se jako nachlazení..

  V tomto případě může provokatéra po řadě studií a analýz určit pouze kvalifikovaný odborník..

  Neklinické příčiny bolesti bradavek

  Před menstruací mohou bradavky bolet z 5 dalších důvodů:

  1. Alergická reakce těla. V moderním kosmetickém průmyslu existuje obrovská škála produktů. Hlavní nebezpečí alergií na kosmetiku spočívá právě ve skutečnosti, že není možné přesně předpovědět reakci a některé účinky se objevují až po dlouhodobém používání. Alergie jsou také způsobeny detergenty nebo látkou, ze které jsou vyrobeny. V tomto případě je vše individuální - něco, co u jedné ženy nezpůsobí žádné starosti, u druhé povede k pravidelné bolesti a zvýšené citlivosti prsou.
  2. Pravidelné nervové napětí. Stres často vede k narušení práce celého organismu, ale trpí hlavně nervový systém. Výsledkem je, že hladiny estrogenu mohou spontánně vzrůst, bez ohledu na menstruační cyklus. Proto se objevuje nerovnováha hormonů. Jedná se o poměrně alarmující příznak, i když v obvyklém případě nejde o patologii. Přítomnost pravidelného stresu přispívá k rozvoji a prohlubování nerovnováhy.
  3. Užívání konkrétních léků. Léky, které obsahují hormony nebo stimulanty k léčbě určitých problémů, mohou vést ke zvýšení produkce estrogenu mimo menstruační cyklus. V takovém případě musíte o svých pocitech informovat lékaře, který léky předepsal. K zastavení bolesti na hrudi před menstruací jsou předepsány orální antikoncepce.
  4. Neformální důvěrné vztahy. Sex je nejmocnějším nástrojem v boji za reprodukční zdraví. Pravidelný sexuální život s důvěryhodným a spolehlivým partnerem pomůže nejen vyvážit produkci hormonů, ale také bojovat proti stresu.
  5. Fyzický dopad na prsa nebo bradavky. Dalším důvodem, proč bradavky bolí, a menstruace již prošla - mechanické poškození. Jak mohou být způsobeny? Cokoli, od příliš intenzivní masáže nebo poranění prsních svalů během intenzivního tréninku, až po nepohodlné spodní prádlo nebo podprsenku vyrobenou z nekvalitního materiálu.

  Bolestivé bradavky během těhotenství

  Samostatně stojí za zmínku, že těhotenství může také způsobit zvýšenou citlivost bradavek. Během tohoto období se tělo začne restrukturalizovat a kromě absence standardních příznaků PMS a přítomnosti zpoždění se může objevit bolest, mírné svědění a ztmavnutí halo. Pokud kritické dny nenastaly včas a bradavky byly přecitlivělé, měli byste si koupit těhotenský test v lékárně. Je pravděpodobné, že se jedná o první známky toho. Tělo se tak připravuje na krmení dítěte - mléčné žlázy se přizpůsobují produkci mléka, mění se tvar a velikost a zvýšená citlivost chrání samotný prsa před zbytečnou stimulací.

  Kdy navštívit lékaře

  Pokud bradavky bolí jen týden před menstruací, ale bolest je spíše mírná a pozadí než akutní a dotěrná, není se čeho bát. Situace se stává kritickou, když:

  • silně a akutně bolí;
  • problém se opakuje několik měsíců po sobě;
  • neustále svědí;
  • nepohodlí trvá déle než dva dny a nezmizí;
  • citlivost bradavek a brnění se vyskytují během menstruace nebo bezprostředně po jejich ukončení;
  • bolest je mnohem zřetelnější a přináší vážné nepohodlí;
  • objeví se výtok z bradavek s příměsí krve;
  • vaše menstruace skončila, ale bolest není;
  • halo nerovnoměrně ztmavne, skvrny;
  • hrudník není zcela zhutněný a těžší, ale zonální a je doprovázen bolestivým syndromem po celém povrchu.

  Pokud je před návštěvou mammologa ještě hodně času (a potřebujete ho navštívit alespoň jednou ročně), můžete kontaktovat jak gynekologa, tak terapeuta. Kdokoli z nich bude schopen poskytnout počáteční konzultaci a napsat doporučení pro testy a další vyšetřovací metody.

  Neměli byste se pokoušet předepsat si vlastní léčbu a užívat léky, jejichž obsah vám není znám, a jejich samotné použití není schváleno lékařem. Je také nutné být opatrný při metodách tradiční medicíny - použití kostek ledu nebo „napařování“ prsu může jen zhoršit a dokonce vytvořit problém tam, kde nikdy neexistoval.

  Ve věku 10–11 let si dívky obvykle již uvědomují, co je to menstruace a proč jsou potřeba. Nástup první menstruace je začátkem dospělosti. Čekají na něj vzrušeně.