Proč je Gel Crainon předepsán pro IVF a jak jej používat

Ještě před dnem postupu umělé inseminace se v životě páru odehrává spousta globálních změn a příprav, ale nejaktivnější podpora těla se provádí po. Co je Krynon Gel pro IVF? Lék je předepsán ošetřujícím lékařem, aby se vytvořily maximální možné podmínky pro fixaci vajíčka a zachování těhotenství, ke kterým by mělo dojít po implantaci.

Krynon s IVF: složení a působení drogy

Léčivý přípravek Krynon je homogenní bílý gel, jehož hlavní složkou je progesteron. Další látky obsažené ve složení - zkapalněný parafin, karbomer, voda, glycerid palmového oleje, glycerol, hydroxid sodný. Má mírný specifický zápach. Umístěny v jednorázových aplikátorech pro pohodlné vkládání. Dávka je volena ošetřujícím lékařem individuálně se zaměřením na ukazatele analýz hormonálního stavu pacienta.

Krynon patří do skupiny gestagenů. Vykonává funkci hormonu žlutého tělíska a připravuje tělo k udržení těhotenství. Vstup do těla se díky své struktuře rychle vstřebává a začíná aktivní práce.

Po dosažení optimální koncentrace 6 hodin po podání pokračuje ve své práci. Jeho akce je však natažena v čase, protože trvání jedné části vstupující do krevního řečiště se může prodloužit po dobu až dvou dnů.

Lékaři předepisují jeho použití s ​​nástupem luteální fáze. pouze během tohoto období cyklu je možné těhotenství. U IVF se začíná první den po zákroku. Přispívá k transformaci struktury endometria, aby byla zajištěna možnost implantace vloženého embrya.

Kromě toho úspěšně uvolňuje zvýšený tonus svalů dělohy a zvyšuje šanci na úspěšnou adaptaci embrya, které již prošlo procesem zavedení do endometria..

Podrobné informace o nutnosti použití gelu Crainon pro IVF

Hlavní rozdíl mezi stavem děložní dutiny během přirozeného nástupu těhotenství a během postupu přenosu embrya je stav endometria. Jeho tloušťka nebo struktura nemusí být dostatečná, aby se embryo mohlo úspěšně etablovat. Použití gelu přispívá k rychlé adaptaci ženského těla na změny, které přišly. Předepsáním použití ihned po implantaci lékaři zvyšují pravděpodobnost úspěšného vývoje příhod.

Lék kompenzuje nedostatečné množství progesteronu (hormonu žlutého tělíska). Zvláště jeho příjem je nezbytný během očekávaných dnů menstruace. V této fázi cyklu je pozorován jeho minimální obsah, což znamená, že pravděpodobnost selhání těhotenství je vysoká..

Jak používat gel pro IVF

Lékař odpovědný za pacienta a uvědomující si potřebu užívání tohoto léku předepisuje jeho použití v den přenosu oplodněného vajíčka. Proceduru provádí pacient před spaním, aby se prodloužila doba, po kterou lék zůstává v těle, čímž se zvyšuje jeho účinnost.

 1. Aplikátor s lékem, který obsahuje, je upevněn mezi palcem a ukazováčkem.
 2. Pro přesun látky do spodní části prostoru stříkačky se doporučuje protřepat. Proces by měl připomínat manipulaci s teploměrem při pohybu rtuti.
 3. Jemně držte plochou část aplikátoru v ruce a bez stlačování vzduchového zásobníku otáčejte odlamovacím víčkem, dokud se nezlomí.
 4. Uvolněte se a v pohodlné poloze jemně zasuňte spodní část aplikátoru do pochvy.
 5. Prudce stlačte vzduchový zásobník a nechte lék proniknout hluboko do těla.
 6. Malé zbytky látky uvnitř aplikátoru jsou povoleny. Je třeba jej zlikvidovat.

Lék nabývá účinku okamžitě. Speciální struktura obklopující vnitřní povrch tkání umožňuje dlouhodobé uvolňování účinné látky.

Kontraindikace a možné vedlejší účinky po použití drogy

Před předepsáním přípravku Crainon se musíte seznámit s kontraindikacemi k jeho použití:

 • zhoubné novotvary;
 • sklon ke krvácení;
 • individuální nesnášenlivost účinné látky;
 • mrtvice;
 • neúplný potrat;
 • špatné testy naznačující poruchy krve.

Lék může způsobit nežádoucí účinky, ale nemusí se objevit:

 • závrať;
 • nevolnost;
 • ospalost;
 • lokální podráždění;
 • krvavé problémy;
 • nepohodlí v mléčných žlázách.

Vaginální výtok

Vlastností fyziologie ženského těla je takové uspořádání pohlavních orgánů, že se uvolní jakýkoli podaný lék. První dny se gel uvolňuje jako malé množství kapaliny, která má bělavý odstín..

Při implantaci je povoleno světle hnědé zabarvení nebo přítomnost žil. Vícenásobná těhotenství se mohou projevit krátkodobě černou barvou. Při dalším podávání se léčivo uvolňuje ve formě sraženin.

Nejsou normou výběru:

 • jasný, šarlatový;
 • trvající déle než tři dny;
 • doprovázený nepříjemným zápachem.

Pokud taková situace nastane, měli byste kontaktovat svého lékaře..

Další poznámky k užívání drog

Dodržováním těchto doporučení se můžete vyhnout nepředvídaným situacím:

 • užívejte drogu přísně podle lékařského předpisu;
 • neustále sledovat hladinu hCG;
 • pokud zjistíte problémy s krevními cévami nebo známky trombotických poruch, poraďte se s lékařem;
 • kontrolovat endometrium, aby se zabránilo jeho růstu;
 • zrušit schůzku až po doporučení lékaře.

Recenze

Lék Kraynon gel používá mnoho žen po přenosu s IVF a recenze o něm jsou velmi rozmanité. Mnoho z nich je obecně spokojeno s účinností, ale někdy je s cenou produktu spojeno negativum.

Lék Kryon nahrazuje nedostatek progesteronu. Získání do krve kromě obecného účinku na tělo a jeho přizpůsobení nadcházejícímu těhotenství vyvolává zlepšení struktury a velikosti endometria, což přispívá k implantaci embrya.

Výtok po IVF

Protokol IVF, punkce vaječníků, implantace embryí zůstávají pozadu, nyní budoucí IVF - matka se začíná obávat otázky, co je v jejím současném stavu normou a kdy zazní alarm. U těhotných žen je zvláště důležitá povaha výtoku z genitálního traktu po oplodnění in vitro. V tomto článku se podrobněji podíváme na to, které výtoky po IVF jsou přípustné a které jsou patologické a naznačují vývoj potíží. Patologické by mělo upozornit nastávající matku a vyžadovat lékařskou pomoc.

Přípustný výtok po IVF

Stejně jako nikdo jiný, žena po IVF je velmi citlivá na svůj zdravotní stav, čekací doba pro mnohé nastává na pozadí úzkosti a vzrušení. Abychom ženám pomohly cítit se více sebevědomě, podívejme se na to, co je výtok po IVF přijatelný a není indikátorem neštěstí po IVF..

Fyziologický výtok je přijatelný. Obvykle jsou průhledné, bez zápachu nebo se slabým zápachem fermentovaného mléka, homogenní, bez velkých sraženin. Jejich počet je individuální, ale v průměru jejich objem nepřesahuje čajovou lžičku. Jsou k dispozici bez ohledu na stav ženy a po zaschnutí zanechávají na spodním prádle bělavé skvrny. Nejsou doprovázeni svěděním, zrudnutím, pálením zevních pohlavních orgánů. Také produkované ženským pohlavním ústrojím vykonávají řadu fyziologických funkcí, konkrétně zabraňují vysychání sliznice, přispívají k normálnímu udržování její mikroflóry. Po oplodnění in vitro mění fyziologické sekrece na pozadí hormonální terapie své vlastnosti: zpravidla se zmenšují, progesteronové přípravky zesilují, mohou získat bělavý odstín.

Přípustný výtok po IVF zahrnuje také ty, které jsou přímo způsobeny příjmem hormonálních léků. Hormonální podpora po přenosu embryí velmi často zahrnuje topické progesteronové přípravky ve formě vaginálního gelu (například Craneon). Poté, co byl ve vagině, se mísí s fyziologickými sekrety a vyjde. Zároveň se výtok stává nažloutlým, krémovým nebo růžovo-béžovým, jejich konzistence se stává heterogenní, s hustšími žilkami, bez zápachu, neliší se v množství od fyziologického, jejich vzhled se shoduje se začátkem aplikace gelu a po jeho zrušení tato povaha výtoku také zmizí.

Kromě toho povolený výtok po IVF, ke kterému dochází během normálního průběhu, zahrnuje také ty, které jsou přítomny během implantace embrya: jedná se o takzvané implantační krvácení. Vyskytuje se ve 30% všech případů. K tomu zpravidla dochází 6-12 dní po převodu (DPP - den po převodu). K implantačnímu krvácení dochází v důsledku poškození malých tepen dělohy, když se embryo nebo embrya připojí ke stěně dělohy. Takový výtok barvy může být od bledě růžové až tmavě červené, jsou bez zápachu, hustý (rozmazaný), jejich počet může být odlišný, od několika kapek po skvrnu o průměru 2-3 cm, charakteristickým rysem je doba jejich vzniku : 6-12 DPP. Mohou trvat několik hodin až 1–2 dny. Je třeba také poznamenat, že jejich rysem je, že mohou být doprovázeny tažením bolesti v dolní části břicha.

Všechny budoucí matky s IVF si však musí pamatovat, že pokud máte jakýkoli červenohnědý výtok v jakémkoli množství, měli byste se poradit se svým odborníkem na reprodukci, protože pouze lékař může určit, o co jde: projevy implantace nebo fenomén nedostatečné podpory progesteronu... V případě potřeby budou předepsána další vyšetření a úpravy dávky hormonální terapie.

Patologický výtok

A nyní pojďme se zabývat patologickými sekrety, které se nevyskytují za normálních podmínek a měly by upozornit nastávající matku. Pokud jsou nalezeny, musí pacient naléhavě konzultovat s lékařem. Patří mezi ně: zelenožlutá barva s nepříjemným zápachem, bílý sýr v kombinaci se svěděním a pálením zevních pohlavních orgánů, tmavě hnědý, krvavý výtok, který se objeví kdykoli, počínaje 14 DPP.

U 10-20% všech těhotných žen se může objevit bakteriální vaginóza, ve které se v důsledku porušení poměru bakteriální mikroflóry (podmíněně patogenní flóra začíná převládat) objeví hojně patologický výtok s nepříjemným zápachem, zelenožlutá, vodnatá konzistence. Nikdy nejsou doprovázeny bolestí v podbřišku a mohou se objevit v kterékoli fázi těhotenství, i když častěji k nim dochází později v těhotenství. Pokud si nastávající matka všimla přítomnosti takového výtoku, je nutné se poradit s lékařem, protože během těhotenství IVF výtok během bacvaginózy dává ženě nejen lokální nepohodlí, ale může také vést ke zmrazenému těhotenství a v pozdějších stádiích může způsobit infekci membrán plodu močový měchýř, samotný plod, s následným vývojem nitroděložní infekce, předčasným prasknutím plodové vody a dalšími komplikacemi. Proto je nutná korekční terapie.

Během těhotenství IVF může být výtok často kýčovitý. Takový bělavý výtok, heterogenní, sražená konzistence, doprovázená svěděním, pálením vnějších pohlavních orgánů, s výrazným zápachem kyselého mléka, naznačuje vývoj vaginální kandidózy nebo drozdů. Při takovém výtoku si žena nevšimne bolesti v dolní části břicha. Drozd se může objevit v kterékoli fázi těhotenství, IVF těhotných žen se také vyskytuje poměrně často, protože užívání vysokých dávek hormonálních podpůrných léků způsobuje změnu vaginálního prostředí z kyselého na alkalické, což přispívá ke zvýšenému růstu hub Candida. Pokud si žena všimla výskytu takového výtoku, je nutná konzultace s lékařem, protože dlouhodobá drozd zhoršuje pružnost tkání genitálního traktu, což může vést k prasknutí během porodu a také způsobit infekci dítěte při průchodu porodním kanálem matky..

A konečně nejnebezpečnější v těhotenství IVF kdykoli po 14 DPP jsou tmavě hnědé skvrny. Když se objeví, musí žena naléhavě vyhledat lékařskou pomoc. Zpravidla nemají vůni, tekutou konzistenci, mohou být vzácné nebo hojné v množství, jsou doprovázeny bolestmi v dolní části břicha a mohou se objevit v jakékoli fázi těhotenství. Jejich vzhled naznačuje vývoj hrozby ukončení těhotenství a nástup oddělení vajíčka od stěny dělohy. Hrozba ukončení těhotenství se může vyvinout nejčastěji z následujících důvodů:

 • nedostatečná hormonální podpora progesteronovými léky;
 • genetické poruchy, které vedly k neživotaschopnosti embrya po jeho implantaci a blednutí těhotenství a k odmítnutí již zmrazeného těhotenství.

Pokud zjistíte takový výtok v sobě, musíte se neprodleně poradit se svým lékařem a provést ultrazvukové vyšetření. Taktika léčby bude záviset na výsledcích ultrazvukového vyšetření..

Specialisté naší kliniky „IVF Center“ v Kaliningradu jsou připraveni poskytnout vám celou škálu služeb pro provádění všech typů protokolů IVF s následnou lékařskou podporou.

Crynon

Složení

V 1 aplikátoru progesteronu 90 mg (1 dávka).

Glycerol, tekutý parafin, glyceridy palmového oleje, kyselina sorbová, voda, polykarbofil, karbomer, hydroxid sodný - jako pomocné látky.

Formulář vydání

Vaginální gel 1,125 gv polypropylenových aplikátorech.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika a farmakokinetika

Farmakodynamika

Krynon obsahuje syntetický progesteron identický s přírodním progesteronem - hormonem žlutého tělíska. Pod vlivem hormonu vstupuje sliznice dělohy do sekreční fáze. Progesteron inhibuje tvorbu gonadotropních hormonů, snižuje kontraktilitu svalů dělohy a trubiček. Při tomto způsobu podání se váže na vaginální sliznici, vstupuje do děložní dutiny a postupně se uvolňuje do 3 dnů. Výsledkem je vyšší koncentrace v endometriu ve srovnání s intramuskulárním podáním progesteronu.

Farmakokinetika

Při použití gelu se Tmax v krvi stanoví po 6 hodinách. T1 / 2 - 34–48 hodin. Progesteron se metabolizuje v játrech, ale použití Craneonu ve formě vaginálního gelu snižuje účinek průchodu játry a umožňuje dosažení vysoké koncentrace v endometriu. Hlavní metabolit progesteronu se vylučuje ledvinami.

Indikace pro použití

 • sekundární amenorea, děložní krvácení spojené s nedostatkem progesteronu;
 • udržování luteální fáze během IVF;
 • klimakterický stav (substituční léčba v kombinaci s estrogeny).

Kontraindikace

 • přecitlivělost;
 • porfyrie;
 • vaginální krvácení;
 • nádory pohlavních orgánů;
 • trombóza nebo tromboflebitida;
 • ONMK;
 • neúplný potrat;
 • kojení.

Používá se v prvním trimestru těhotenství, nedoporučuje se nepoužívat jej později. Je předepsán s opatrností při arteriální hypertenzi, selhání ledvin a kardiovaskulárních systémů, astmatu, migréně, diabetes mellitus, epilepsii, depresi.

Vedlejší efekty

 • vyrážka;
 • ospalost;
 • bolest hlavy;
 • intermenstruační krvácení;
 • bolest v mléčných žlázách;
 • bolení břicha;
 • podráždění vaginální sliznice.

Krainon, návod k použití (metoda a dávkování)

Lék se podává intravaginálně.

K udržení luteální fáze po IVF / ICSI. Ode dne přenosu embryí 1 aplikátor denně. Pokud je těhotenství potvrzeno, podpora pokračuje až do 12 týdnů.

Se sekundární amenoreou a děložním krvácením spojeným s nedostatkem progesteronu. Dávka gelu se podává každý druhý den od 15 do 25 dnů cyklu.

Jako substituční léčba u postmenopauzálních žen - 1 aplikátor 2krát týdně.
Pokud dojde k vynechání další dávky gelu, je nutné postup provést okamžitě, nezvyšujte však doporučené dávkování. Nepoužívejte lék současně s jinými vaginálními léky. Z hygienických důvodů je výrobek zabalen do jednorázového aplikátoru. Může být podáván vsedě nebo vleže s ohnutými koleny. V aplikátoru zůstává malé množství gelu, ale požadovaná dávka je plně injikována.

Předávkovat

Nebyly zaznamenány žádné případy předávkování drogami.

Interakce

Nejsou k dispozici žádné údaje o interakci. Jeho použití s ​​jinými intravaginálními látkami se nedoporučuje..

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Skladovací teplota do 25 ° C.

Skladovatelnost

Analogy

Recenze o Cryinonu

Progesteron je nezbytný pro těhotenství - připravuje endometrium na implantaci embrya. Všichni pacienti berou na vědomí pohodlí a snadnost použití gelu a upřednostňují tento způsob podání před intramuskulárním podáním. Rovněž je třeba poznamenat, že bioadhezivní gel nevyteče (ve srovnání s čípky progesteronu), takže nedochází ke ztrátě účinné látky. „Otehotněla jsem na Crainonu, velmi snadno se používá.

Nejčastěji existují recenze o Crynonu, který se používá v technologiích asistované reprodukce pro podporu až 8–12 týdnů. Po 14 týdnech se placenta již vytvořila a užívání progesteronových léků nemá smysl. Krevní test na hCG se provádí od 12. dne po přenosu embryí.

Při předepisování progesteronových léků může teplota stoupnout na 37,5 - to je normální. Některé ženy po Crynonu mají výtok, který je růžový, béžový nebo hnědý. Bílý výtok může být a je považován za variantu normy a při barvení výtoku je nutné zvýšit hormonální podporu a musíte se poradit s lékařem. Při dlouhodobém používání se gelová báze hromadí. Doporučuje se mechanicky očistit vagínu sterilním gázovým tamponem každé 2 dny před další injekcí léku. Mezi nežádoucí účinky u žen byly zaznamenány bolesti hlavy, ospalost a zácpa..

Kryonon cena kde koupit

Kryonový gel 1,125 g s aplikátory si můžete koupit v mnoha lékárnách za cenu 2395 rublů. až 3655 rublů.

Krynon přichází s hnědým výtokem: příznaky patologie nebo normy

Léčivé vlastnosti

Pro intravaginální podání je Crainon předepsán ve formě gelu. Během užívání léku je endometriální vrstva dělohy připravena na možné těhotenství, takže je regulován menstruační cyklus, normalizuje se hormonální pozadí ženy.

Užívání léků se doporučuje jako podpora během IVF, pomáhá uvolnit svaly dělohy, čímž se snižuje její tonus, a tím i pravděpodobnost potratu. Díky gelovité struktuře se lék snadno injektuje a rychle poskytuje očekávaný terapeutický účinek.

Proč Krynon gel zhnědne s podporou?

Samotný lék nemůže barvit vaginální výtok. Pokud Krynon gel během těhotenství začne hnědnout, počínaje DPP 14, je to důvod k vyhledání lékařské pomoci. I když tento jev často nepředstavuje hrozbu pro vývoj embrya. Lékaři vysvětlují tyto projevy jako důsledek specifického účinku léčiva obsahujícího progesteron na uvolněnou a velmi citlivou sliznici dělohy nebo reakce těla na implantaci vajíčka.

Podle některých lékařů, když Krynon vyjde tmavý (černý), znamená to vícečetné těhotenství. K potvrzení nebo vyvrácení předpokladů se doporučuje podstoupit ultrazvuk.

Proč Krynon zhnědne

Lék začíná zhnědnout nebo ztmavnout v důsledku srážení krve z endometriální vrstvy dělohy. Crynon může vyniknout ve formě hrudek (jejich barva je světle hnědá nebo nasycená tmavým odstínem, jsou možné světlé krvavé skvrny). S malým množstvím tmavě hnědého výboje byste se neměli bát, ale stále je lepší se poradit s odborníkem. Hnědý výtok po Crynonu je možný a ne vždy naznačuje patologii. V některých případech bude nutné zvýšit dávku použitého léku.

Nejlepší je se zeptat svého gynekologa, proč Krainon zhnědne. Lékař poskytne vyčerpávající odpověď a poradí, co dělat v takové situaci. Obvykle, pokud Krynon vyjde s hnědými pruhy nebo černými, není předepsáno žádné specifické ošetření, doporučuje se kontrolovat povahu výtoku.

Crynon vyjde růžově: jaký je důvod

Takovým projevem může být nežádoucí reakce na léky nebo první příznak krvácení, který začal. Pokud je v prvních týdnech těhotenství pozorován šarlatový nebo růžový výtok, hrozí hrozba ukončení těhotenství. Tento příznak může naznačovat oddělení vajíčka, což je předpokladem pro potrat. Proč je výtok malován růžově? Existují následující důvody:

 • Nedostatečná podpora progesteronu po transplantaci
 • Neživotnost embrya embrya (patologie se objevily během implantace)
 • Odmítnutí nevyvinutého těhotenství (tímto způsobem tělo pomáhá zmrazenému embryu dostat se ven).

Mohou vyniknout světle růžový i krémově zbarvený výtok.

Tyto projevy jsou doprovázeny tažením bolesti v dolní části břicha, jako na začátku menstruace nebo mnohem více.

Na počátku těhotenství je růžová nebo tmavá barva výtoku důvodem k okamžité hospitalizaci a zahájení léčby zaměřené na udržení těhotenství.

Pokud je narůžovělá barva výtoku pouze ráno a po celý další den takové známky nejsou, nemusíte se bát. S neustálým "mazáním" nasyceného červeného odstínu byste měli okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, možná došlo k odtržení placenty.

Pokud léčba léky obsahujícími progesteron probíhá s erozí děložního čípku, může dojít ke krvavému výtoku v důsledku účinku léku na poškozené oblasti sliznice. V některých případech lékař předepíše pití hemostatických látek, například Tranexam.

Je třeba připomenout, že ošetřující lékař by měl vědět o výskytu neobvyklých příznaků. V případě potřeby bude provedeno ultrazvukové vyšetření, na základě získaných výsledků bude rozhodnuto o vhodnosti následné hormonální terapie.

Návod k použití Krynon gelu pro IVF

Ti, kteří již prošli neúspěšným umělým oplodněním, vědí, jak těžké je udržet těhotenství bez speciálních léků. Na podporu lékaři předepisují gel Crainon pro IVF (nebo vaginální čípky). Jejich užívání doprovází ranní výtok, který znepokojuje nastávající matky..

Indikace

V přirozeném procesu početí je zahrnut progesteron, jehož produkce se aktivuje v době ovulace a produkuje se i během těhotenství, což umožňuje embryu úspěšně proniknout do endometria a normálně se vyvíjet. S oplodněním in vitro je situace mírně odlišná..

Nucený přenos ženského těla do fáze početí mu nedává příležitost udržovat požadovanou hladinu progesteronu po přenosu embryí do dělohy. Tento nedostatek je kompenzován hormonálními léky, které předepisují Crainon pro IVF.

Co je Crainon předepsaný pro IVF:

 • příprava endometria pro implantaci embrya;
 • snížení rizika odmítnutí již implantovaného embrya;
 • schopnost uvolnit svaly dělohy ke zmírnění tónu;
 • prodloužené těhotenství.

Podpůrný účinek léku je obzvláště důležitý ve dnech očekávané menstruace, kdy dochází k fyziologickému poklesu produkce vaječníků hormonu, což je pro těhotenství, progesteron, tak důležité..

Hlavním bodem, který je třeba vzít v úvahu, je, že Kryonon není předepisován před přenosem embrya. To ovlivní kvalitu protokolu IVF. Procedura podpory je zahájena po zavedení materiálu do dělohy v kterýkoli z prvních dnů (podle uvážení lékaře). Gel se používá jednou denně a v noci se vkládá hluboko do pochvy.

Do kterého týdne mám Krynon používat? Standardní doba užívání léku obsahujícího progesteron je 12 týdnů..

Zrušení Krynon gelu s IVF může nastat dříve - za 6 nebo 7 týdnů (vše bude záviset na jednotlivých ukazatelích).

To musí být provedeno postupně - prudké ukončení používání způsobí potrat. Rychlé zrušení je povoleno pouze v případě, že má žena po Crynon neobvyklý výtok, což naznačuje potrat.

Vaginální výtok

Některé ženy vykazují alergické reakce na lék, jiné je nemají, ale každá z nich po přenosu embryí určitě částečně opustí Krynon. Vylučovaná droga má obvykle bělavou barvu různých konzistencí, ale může se projevit jinými známkami, které matou ženy. Někdy Crynon vychází s hnědými žilkami nebo má béžový odstín.

V prvních dnech Krynon vytéká s vodou - to jsou zbytky progesteronu, které se nestihly vstřebat. Část starého přípravku je vylučována sraženinami hustší koncentrace. Pokud se po Crynonu vyskytne výtok tvarohu, který není doprovázen svěděním nebo nepříjemným zápachem, lze to považovat za přirozený projev..

Crynon

Krynon: návod k použití a recenze

Latinský název: Krinon

ATX kód: G03DA04

Léčivá látka: progesteron

Výrobce: Fleet Laboratories (UK)

Popis a aktualizace fotografií: 8. 7. 2019

Ceny v lékárnách: od 2190 rublů.

Krynon je gestagenní léčivo, které způsobuje přechod sliznice dělohy do sekreční fáze z fáze proliferace způsobené působením folikuly stimulujícího hormonu (FSH), což snižuje excitabilitu a kontraktilitu vejcovodů a děložních svalů.

Uvolněte formu a složení

Dávková forma - vaginální gel: měkká konzistence, homogenní, bílá nebo téměř bílá, má specifický zápach (1 dávka v jednorázových polyetylenových vaginálních aplikátorech, 6 nebo 15 aplikátorů v papírové krabičce).

Aktivní složka: progesteron, 1 aplikátor (1,125 g) obsahuje 90 mg.

Další látky: čištěná voda, glycerid hydrogenovaného palmového oleje, lehký tekutý parafin, karbomer 974P, polykarbofil, kyselina sorbová, hydroxid sodný, glycerol.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Aktivní složkou přípravku Crynon je syntetický progesteron, který je zcela identický s přírodním progesteronem - hormonem žlutého tělíska. Pod jeho vlivem přechází sliznice dělohy z proliferativní fáze, za kterou je zodpovědný hormon stimulující folikuly (FSH), do sekreční fáze. Látka snižuje kontraktilitu a excitabilitu svalů dělohy a vejcovodů.

Progesteron inhibuje činnost faktorů uvolňování hypotalamu FSH a LH (luteinizační hormon), potlačuje ovulaci a interferuje s syntézou gonadotropních hormonů v hypofýze.

V přípravku Crynon je progesteron obsažen ve formě vaginálního gelu umístěného v polymerním dodávacím systému, který se váže na vaginální sliznici a zajišťuje konstantní uvolňování léčiva po dobu nejméně 3 dnů.

Farmakokinetika

Při použití přípravku Krynon v dávce 90 mg je maximální koncentrace progesteronu v krvi (11 ng / ml) dosažena přibližně po 6 hodinách. Poločas je 34-48 hodin.

Většina progesteronu je metabolizována v játrech. Vaginální podání významně snižuje účinek „prvního průchodu“ játry. Hlavním metabolitem je 3-α, 5-β-pregnandiol, který se vylučuje močí.

Indikace pro použití

 • Hormonální substituční léčba v postmenopauzálním období (v kombinaci s estrogeny);
 • Dysfunkční děložní krvácení a sekundární amenorea způsobené nedostatkem progesteronu.

Lék se také používá k udržení luteální fáze při použití metod asistované reprodukce.

Kontraindikace

 • Zhoubné nádory pohlavních orgánů nebo mléčných žláz nebo podezření na jejich přítomnost;
 • Vaginální krvácení neznámé etiologie;
 • Neúplný potrat;
 • Akutní porfyrie;
 • Akutní narušení mozkové cirkulace v současné době nebo v historii;
 • Tromboembolické nemoci, akutní tromboflebitida a trombóza;
 • Laktace;
 • Přecitlivělost na složky léčiva.

Relativní (u následujících onemocnění / stavů by měl být Crainon používán s maximální opatrností kvůli riziku komplikací):

 • Arteriální hypertenze;
 • Kardiovaskulární nedostatečnost;
 • Chronické selhání ledvin
 • Bronchiální astma;
 • Migréna;
 • Epilepsie;
 • Hyperlipoproteinemie;
 • Deprese;
 • Cukrovka.

Návod k použití Krainonu: metoda a dávkování

Gel Crainon se aplikuje intravaginálně.

Doporučené dávkovací režimy:

 • Hormonální substituční léčba u postmenopauzálních žen: 1 aplikátor (90 mg progesteronu) 2krát týdně;
 • Dysfunkční děložní krvácení a sekundární amenorea způsobená nedostatkem progesteronu: 1 aplikátor každý druhý den od 15. do 25. dne cyklu. V případě potřeby zvyšte nebo snižte dávku;
 • Udržování luteální fáze při použití metod asistované reprodukce: 1 aplikátor denně ode dne přenosu embryí po dobu 10-12 týdnů od okamžiku potvrzení těhotenství nebo do 12 týdnů.

Pravidla pro užívání drogy:

 1. Držte aplikátor pevně v horní části dlaně, mezi palcem a ukazováčkem, protřepejte jej jako lékařský teploměr, aby se gel přesunul na spodní konec aplikátoru;
 2. Držte aplikátor za horní plochý konec vzduchové nádoby, opatrným otáčením, aniž byste tlačili na nádobku, sejměte odlomovací víčko z opačného konce;
 3. Zaujměte pohodlnou polohu (lehněte si s nohama mírně pokrčenými v kolenou nebo sedněte) a jemně zasuňte spodní konec aplikátoru hluboko do pochvy;
 4. Pevně ​​stlačte vzduchový zásobník, aby lék mohl vstoupit do pochvy. Určité množství gelu zůstane v aplikátoru, ale dávka bude injikována úplně;
 5. Použitý aplikátor se zbývajícím gelem vyhoďte.

Vedlejší efekty

 • Z reprodukčního systému: intermenstruační krvácení, citlivost prsů, podráždění vaginální sliznice a další mírné reakce v oblasti aplikace;
 • Z centrálního nervového systému: ospalost a bolest hlavy;
 • Z trávicího systému: bolesti břicha;
 • Alergické reakce: reakce přecitlivělosti (obvykle kožní vyrážka).

Předávkovat

Případy předávkování nejsou registrovány.

speciální instrukce

Před předepsáním Krainonu by měl pacient podstoupit lékařské vyšetření, včetně analýzy cervikálního nátěru (Papanicolaouův test), posouzení vývoje a stavu pánevních orgánů a mléčných žláz.

Lék lze použít v prvním trimestru těhotenství s nedostatečnou funkcí žlutého tělíska. Později se užívání drogy nedoporučuje.

Pacienti s jakýmikoli rizikovými faktory pro vznik trombotických poruch (plicní embolie, cerebrovaskulární příhoda, tromboflebitida, trombóza sítnice) by měli být pečlivě sledováni.

Během léčby je třeba věnovat zvláštní pozornost možným časným známkám trombotických poruch. Pokud se objeví jakýkoli příznak, který umožňuje podezření na přítomnost takového porušení, je nutné okamžitě zrušit Crainon.

Při dlouhodobé léčbě se ukazuje, že pravidelná gynekologická vyšetření vylučují pravděpodobnost vzniku hyperplazie endometria.

Aby se zabránilo riziku neúplného potratu při užívání drogy, mělo by být pravidelně prováděno ultrazvukové vyšetření nebo by měla být stanovena hladina chorionického gonadotropinu.

V případech nepravidelného vaginálního krvácení, včetně krvácení z průniku, je nutné vyloučit organickou patologii.

U vaginálního krvácení neznámého původu je třeba provést příslušné vyšetření.

U pacientů s depresí v anamnéze je během léčby nutné zvláštní sledování. Pokud se objeví depresivní příznaky, je třeba užívání přípravku Crane přerušit..

V některých případech mohou etrogen-progestagenní léky snižovat glukózovou toleranci, takže pacienti s diabetem by měli být pod pečlivým lékařským dohledem..

Kyselina sorbová, která je součástí gelu Crainon, může způsobit kontaktní dermatitidu.

Droga může způsobit ospalost a únavu, proto je třeba dbát opatrnosti při řízení a provádění potenciálně nebezpečných prací (alkohol může tento účinek zvýšit).

Aplikace během těhotenství a kojení

Je povoleno používat Crainon v prvním trimestru těhotenství s nedostatečnou funkcí žlutého tělíska. Předepisování léku později v těhotenství se nedoporučuje.

S poruchou funkce ledvin

U pacientů s renální dysfunkcí je lék používán s extrémní opatrností a pod lékařským dohledem kvůli riziku zadržování tekutin v těle..

Pro porušení funkce jater

Podle pokynů je přípravek Crainon předepsán s opatrností pro jaterní dysfunkce..

Lékové interakce

Nedoporučuje se používat Crainon současně s jinými intravaginálními látkami..

Analogy

Podmínky skladování

Držte mimo dosah dětí. Nepřekračujte teplotu 25 ° C. Chraňte před mrazem.

Doba použitelnosti - 3 roky.

Podmínky výdeje z lékáren

Výdej na předpis.

Recenze o Cryinonu

Podle recenzí je Crynon nezbytný při plánování těhotenství, protože progesteron je zodpovědný za přípravu endometria pro implantaci vajíčka. Většina pacientů tvrdí, že vaginální gel je velmi pohodlný a snadno použitelný, a dává přednost tomuto způsobu podávání před intramuskulárním podáním. Ženy také poznamenávají, že bioadhezivní gel prakticky nepodléhá úniku, což minimalizuje ztrátu účinné látky ve srovnání s běžnými čípky progesteronu..

Recenze léku jako prvku technologií asistované reprodukce, které poskytují progesteronovou podporu pro těhotenství až 8-12 týdnů, jsou velmi časté. Po 14 týdnech je placenta již plně vytvořena, proto není vhodné používat Crainon. Krevní test na hCG se provádí počínaje 12. dnem po transplantaci embrya do dělohy.

Jmenování Krynona může vést ke zvýšení tělesné teploty až na 37,5 ° C, což se považuje za normální. Během léčby se u některých žen vyskytne růžový, béžový nebo hnědý výtok. Bílý výtok lze považovat za variantu normy, jejich zabarvení však naznačuje potřebu zvýšit hormonální podporu těhotenství a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Při dlouhodobém používání se gelová báze hromadí v těle. Odborníci proto doporučují provést 1krát za 2 dny mechanické čištění vaginální sliznice pomocí sterilního gázového tampónu. To musí být provedeno před dalším představením Krynona. Někteří pacienti si stěžují na vedlejší účinky, jako je zácpa, ospalost a bolest hlavy, stejně jako vysoké náklady na drogu.

Cena Kryononu v lékárnách

Cena přípravku Krynon ve formě gelu pro vaginální použití se ve většině lékáren pohybuje od 2 600 do 3 000 rublů (balení obsahuje 15 aplikátorů).

Co je Krainon pro IVF a jak jej použít?

Každé těhotenství není jen příjemným očekáváním narození dítěte, ale také neustálou prací matky zaměřené na jeho uchování a rozvoj..

Ve fyziologickém těhotenství je děloha připravena k implantaci. Tělo produkuje hormony potřebné k udržení těhotenství a úspěšnému porodu. Existuje úplná koordinace na všech úrovních mateřského organismu a plodu.

Během těhotenství po IVF je zapotřebí řada doprovodných opatření, která ženě umožní porodit dítě, protože po úspěšném přenosu embrya je nutné vytvořit podmínky pro jejich úspěšnou implantaci.

Za fyziologické těhotenství je zodpovědný progesteron - hormon, který se vyhne odmítnutí oplodněného vajíčka a připraví endometrium na implantaci. V ekologickém těhotenství je endometrium nepřipravené, v důsledku čehož může dojít k spontánnímu potratu. Obzvláště nebezpečné jsou dny očekávané menstruace, protože v této době dochází k prudkému poklesu koncentrace progesteronu a odmítnutí endometria.

Aby se těhotenství po IVF vyvinulo správně, používají se progesteronové přípravky. Jeden z nich, Crainon, se ukázal jako velmi účinný lék..

Funkce aplikace

Krynon během těhotenství po IVF se používá podle schématu navrženého ošetřujícím lékařem.

Krynon v čípcích má výhody oproti jiným přípravkům progesteronu.

 • Kryonové čípky se zpravidla zavádějí do pochvy jednou denně, nejlépe v noci. Účinnost jednorázového použití přípravku Krainon se rovná 800 mg utrozhestanu, který se musí podávat nejméně dvakrát denně. Při jediném použití přípravku Crainon se riziko zapomenutí na užívání drogy snižuje.
 • Další výhodou čípků je jejich menší únik z pochvy díky speciální struktuře.
 • Na rozdíl od Utrozhestanu se Krynon ve formě čípků zavádí do pochvy mnohem snadněji a způsobuje méně vedlejších reakcí. Nejběžnějším problémem při užívání Utrozhestanu je vaginální suchost. Se zavedením Crynonu ve svíčkách tento efekt chybí..

Existuje další forma uvolňování léku: Crainon-gel, s IVF se používá na principu čípků. K dispozici jako jednorázový aplikátor.

Po otevření se aplikátor vloží do pochvy a podle principu injekční stříkačky se jeho obsah vytlačí směrem ven a lubrikuje vaginální sliznici.

Lék začíná působit okamžitě, maximální koncentrace se dosáhne 6 hodin po aplikaci.

Mnoho žen zpochybňuje výhody užívání Kryononu po IVF. Problém však často spočívá v neznalosti toho, jak správně vložit Crynon do pochvy. Pokud si nejste jisti správným použitím Kryononu po IVF, zeptejte se svého lékaře, jak drogu užívat. V žádném případě jej nepoužívejte bez domluvy.

Možné problémy při používání Krynon

Stejně jako u jiných léků lze vedlejší účinky Krynonu detekovat v jakémkoli orgánovém systému ženy. Pokud po konzultaci s gynekologem přetrvávají vedlejší účinky, je nutné vyměnit lék za jiný analog progesteronu.

Náhlé zrušení však může vyvolat spontánní potrat, proto by měl být přechod proveden pod lékařským dohledem..

Nejběžnějším vedlejším účinkem po použití přípravku Crynon jsou alergické reakce různé závažnosti. Nejčastěji se objevuje kožní vyrážka, alergie se však může projevit v jakékoli formě.

Pokud se u vás vyskytne alergická reakce na čípky nebo gel, musíte vysadit Krainon a také užívat antialergický lék schválený lékařem..

Nervový systém často reaguje; po užití léku se mohou objevit bolesti hlavy, závratě nebo ospalost. Zažívací trakt může reagovat bolestí břicha.

A pokud nežádoucí účinky ovlivňují urogenitální systém, může dojít k pocitu bolestivosti mléčných žláz, lokálnímu podráždění vaginální sliznice. Kromě toho se může objevit hnědý výtok z genitálního traktu..

Pokud Krynon vyjde hnědý nebo pruhovaný béžovou nebo růžovou barvou, nepanikařte. Je nutné navštívit ošetřujícího lékaře, aby se odlišila norma od patologie. Ujistěte se, že se výtok nestane jasně šarlatovým jako vaše menstruace.

Ať už vaše těhotenství přišlo jakkoli: fyziologicky nebo po IVF, vynasnažte se jej udržovat, správně se rozvíjet a skončit úspěšným porodem a narozením vašeho zdravého dítěte.

Autor: Kuleshova Irina Vyacheslavovna, porodník-gynekolog

Proč je zde srážený vaginální výtok?

Zdraví urogenitálního traktu lze posoudit podle povahy vaginálního sekretu. U mnoha patologických stavů u žen se mění jeho složení a množství. Nejběžnějším příznakem onemocnění reprodukčního systému je vaginální výtok různých typů. Takže s hormonálními poruchami jsou krvavé a se zánětlivými chorobami mukopurulentní. Nejčastěji se však jedná o sýrový výtok z děložního čípku a pochvy (leucorrhoea), které jsou známkou závažné poruchy mikroflóry. Ženy jakéhokoli věku lze nalézt s leucorrhoea. Během života se s nimi setkala téměř každá zástupkyně. Více než 35% všech návštěv gynekologa s tímto problémem.

 1. V jakých případech jsou považovány za normu
 2. Co znamená sýrový výtok?
 3. S vůní
 4. Žádné svědění
 5. Se zelenou a žlutou
 6. Diagnostické metody
 7. Léčba
 8. Tablety a svíčky
 9. Lidové recepty
 10. Video

V jakých případech jsou považovány za normu

Vaginální výtok je výsledkem fyziologického procesu sekrece žlázové tkáně cervikálního kanálu a pochvy. Plní bariérové ​​a ochranné funkce v těle - díky svým fyzikálně-chemickým vlastnostem chrání pohlavní ústrojí před patogenními mikroorganismy. Povaha normálních vaginálních sekrecí závisí na věku ženy, stupni sexuální aktivity, hormonální rovnováze, menstruačním cyklu a řadě dalších faktorů..

V gynekologii se pro objektivní posouzení výtoku používají následující kritéria pro přirozený výtok:

 • tekutá, viskózní nebo slizká konzistence a homogenní struktura (bez hrudek);
 • objem nepřesahuje 5-6 mililitrů denně;
 • barva závisí na fázi menstruačního cyklu a mění se od průhledné po světle žlutou;
 • sýrový výtok není doprovázen svěděním nebo jiným nepohodlí v genitální oblasti;
 • normální sekrece je bez zápachu, pouze před menstruací je páchnoucí kyselý výtok.

Ve všech ostatních případech je výtok považován za patologický a je známkou akutního nebo chronického onemocnění. Existuje mnoho důvodů, proč se vlastnosti tajemství mění. V každém případě onemocnění má sýrový výtok své vlastní vlastnosti..

Mnoho žen si neuvědomuje, co tento příznak znamená, jak rozpoznat sýrový výtok a jaké důsledky to může vést

Co znamená sýrový výtok?

Mnoho žen si neuvědomuje, co tento příznak znamená, jak rozpoznat sýrový výtok a jaké důsledky to může vést. Hlavní patogenetickou příčinou hojného sýrového výtoku z cervikálního kanálu a pochvy je prudká a silná změna vaginální mikrobocinózy.

Mikrobocinóza je soubor bakterií, které žijí v genitálním traktu. Dominují v něm bakterie mléčného kvašení (laktobacily nebo tyčinky Dederlein). Jejich životně důležitá aktivita potlačuje aktivitu všech ostatních mikrobů, včetně patogenních. S prudkým poklesem počtu těchto tyčinek se vyvíjí přetrvávající vaginální dysbióza nebo se objevuje infekční onemocnění charakterizované hojným a hustým výtokem. Neinfekční příčiny a chronická onemocnění jiných orgánů vedou k této patologii v 10% případů. Růžová barva tedy naznačuje příměs krve v tajnosti, což může být známkou endokrinní nerovnováhy nebo pohlavně přenosných infekcí.

S vůní

Ve většině případů se vyskytuje srážený výtok s nepříjemným zápachem. Jsou vyvolávány dvěma nemocemi:

 • kandidóza sliznice pochvy a děložního čípku;
 • bakteriální vaginóza.

Kandidóza je onemocnění charakterizované plísňovou infekcí sliznice genitálního traktu. Vyvíjí se díky houbám rodu Candida (Candida). Houby jsou oportunistické, to znamená, že jsou vždy přítomny v malém množství v pochvě, ústech a střevech každé zdravé ženy.

Za příznivých podmínek se houby začínají aktivně množit pomocí primitivních vláken mycelia. Candida roste po celém povrchu stěn pochvy a cervikálního kanálu a vytváří bílé filmy, které jsou pevně spojeny se sliznicemi. V průběhu času jsou filmy odmítnuty a žena má charakteristické příznaky..

Hlavní důvody, které vedou k rychlému růstu hub:

 • prudký pokles obecné imunity - těžká somatická onemocnění, cytostatická léčba, vrozené a získané imunodeficience;
 • porušení místních faktorů ochrany a homeostázy pochvy - chronická onemocnění urogenitálního traktu, nošení syntetického prádla, endokrinopatie;
 • dlouhodobá léčba antimikrobiálními a glukokortikoidními látkami.
Ve většině případů se vyskytuje srážený výtok s nepříjemným zápachem.

V 90% případů se kandidóza vyvíjí na pozadí antibiotické terapie. Tyto léky ničí nejen patogenní patogeny, ale také Dederleinovy ​​tyčinky, které neumožňují aktivní množení jiné oportunistické flóry. V důsledku toho dochází k porušení mikroflóry a klinika onemocnění se projevuje.

Hlavní příznaky kandidózy:

 • výtok z genitálního traktu hustých bílků sražené konzistence s nepříjemným zápachem;
 • vzhled nepohodlí a pak silné svědění v genitální oblasti, zarudnutí a otok vulvy;
 • dyspareunia - bolest při pohlavním styku;
 • bolest při močení (méně často).

Pokud sýrový výtok zčervená, pak začala progrese nemoci. Tato barva označuje přítomnost krve v leucorrhoea a je známkou vzestupné kandidální kolpitidy nebo endometritidy (poškození děložního čípku a těla dělohy).

Druhou častou příčinou patologického výtoku je bakteriální vaginóza (bacvaginóza, vaginální dysbióza). Po mnoho let lékaři považovali toto onemocnění za infekční, jehož původcem je Gardenella. Ale gardennerella, jako je candida, vždy žije ve vagině a obvykle nezpůsobuje infekci. Dysbióza je v současné době definována jako polyetiologické nezánětlivé onemocnění způsobené snížením počtu laktobacilů.

V patogenezi vývoje bacvaginózy hraje roli nejen zahradní deštník, ale také mnoho dalších mikroorganismů. Hlavním příznakem onemocnění je bohatý bílý výtok krémové konzistence, ale tekutější než u kandidózy. Charakteristickým rysem je ostrá rybí vůně leucorrhoea. Spolu s nimi dochází k silnému pocitu pálení v močové trubici a svědění v oblasti vnějších genitálií. Bolestivost a mírné krvácení jsou možné během pohlavního styku a po něm. Rysem bakteriální vaginózy je nárůst nepříjemného zápachu po intimních vztazích, který je spojen se změnou pH vaginálního prostředí.

Kandidóza a bacvaginóza mají velmi podobnou kliniku; není možné zjistit příčinu výtoku sami. Lze pouze předpokládat přítomnost nemoci a vyhledat lékařskou pomoc..

Žádné svědění

Sýrový vaginální výtok bez svědění se vyskytuje u některých nežných pohlaví. Jejich příčinami jsou chronická kandidóza a chronická nespecifická zánětlivá onemocnění pánevních orgánů (kolpitida, endometritida, uretritida, cystitida).

Chronická kandidóza je výsledkem neúspěšné léčby akutního houbového procesu. V každodenním životě se žena s ničím nebojí, ale jakmile imunita poklesne, dojde k další exacerbaci. V genitálním traktu se objevují hrudky bílé barvy - shluky hub, které vynikají v podobě homogenního sraženého tajemství.

Leucorrhoea se vylučuje ve vločkách u žen s chronickými zánětlivými onemocněními urogenitálního traktu. Ve většině případů představují akumulaci leukocytů, mrtvého epitelu a patogenní mikroflóry.

Se zelenou a žlutou

Změna barvy vaginální sekrece má také diferenciální diagnostickou hodnotu. Pěnivý nažloutlý nebo zelený výtok je jedním ze spolehlivých příznaků trichomoniázy. Trichomoniasis je sexuálně přenosná infekce. V 70% případů je skrytý a v ostatních případech má živý klinický obraz: svědění a pálení vulvy, patologický výtok s nepříjemným zápachem, zvýšená leucorrhoea po pohlavním styku.

Pro kapavku je charakteristický světle žlutý nebo nazelenalý sýrový nebo krémový výtok. U žen se onemocnění často vyskytuje ve vymazané formě, takže objem výtoku může být zanedbatelný. Akutní fáze kapavky často zůstává bez povšimnutí. S exacerbací chronické kapavky získává vaginální sekrece sytější zelený odstín díky příměsi leukocytů.

Diagnostické metody

Pouze lékař může určit spolehlivou příčinu onemocnění. Provede všeobecné a gynekologické vyšetření a předepíše řadu povinných diagnostických opatření. Pokud existuje podezření na infekční etiologii, odebere se biologický materiál k identifikaci patogenu: škrábání nebo rozmazání z dolní a dolní pochvy, cervikálního kanálu a močové trubice, stejně jako žilní krev.

Z metod pro stanovení patogenu se nejčastěji používají:

 • jednoduchá mikroskopie;
 • bakteriologická inokulace na živných médiích se stanovením citlivosti mikroorganismů;
 • serodiagnostika (RIF, IFA, RNGA, RTGA);
 • molekulární metody (PCR, metoda dvojité hybridizace).

Metoda PCR má nejvyšší senzitivitu a specificitu, ale neposkytuje žádné informace o rezistenci patogenu na antibiotika. Proto se při diagnostickém vyhledávání používá kombinace několika analýz..

Pokud je srážený výtok příčinou extragenitální patologie, pak lékař předepíše doporučení lékařům souvisejících specializací. Endokrinolog detekuje změny v hormonálním stavu a provádí substituční terapii. Pokud má žena v minulosti chronická onemocnění močových cest, měli byste navštívit urologa a nefrologa.

U infekčních onemocnění hraje rozhodující roli farmakoterapie antibakteriálními léky.

Léčba

Terapie jakéhokoli patologického stavu vyžaduje integrovaný a individuální přístup. U infekčních onemocnění hraje rozhodující roli farmakoterapie antibakteriálními léky. Ničí patogen nebo významně snižují jeho rychlost růstu. Lék je vybrán na základě jeho účinnosti proti určitému patogenu. V závislosti na závažnosti onemocnění lékař určí, jak užívat drogu. V zásadě jsou předepsány pilulky a pouze ve složitých případech je indikováno intravenózní podání léku.

Kandidóza je léčena antifungálními léky, lékem volby je flukonazol. K zastavení akutního infekčního procesu stačí několik tobolek a v případě chronické plísňové infekce je lék opilý po dlouhou dobu.

Důležitou roli v jakékoli patologii hraje imunomodulační terapie a příjem vitamín-minerálních komplexů. Dobrá imunita podporuje rychlé zotavení a vysokou odolnost vůči novým infekcím.

K obnovení normální mikroflóry jsou všem ženám předepsána probiotika a eubiotika. Po terapii těmito léky se obnoví normální počet laktobacilů, které opět začnou intenzivně vykonávat své ochranné funkce..

Tablety a svíčky

Léky pro léčbu zánětlivého procesu se obvykle dělí do dvou skupin: systémové a lokální. Systémová léčiva zahrnují tabletové formy a čípky, masti a krémy mají místní účinek. Ošetřující lékař v každém případě určí, jak s nemocí zacházet. Nejúčinnější je kombinované schéma. Antibiotická léčba je doprovázena každodenním zaváděním čípků do pochvy. Zmírňují svědění a záněty a antimikrobiální látky v jejich složení zabíjejí některé patogeny. Na vulvu se aplikují masti a krémy, které zmírňují otoky a zarudnutí. Kromě toho mají výrazný analgetický účinek..

Lidové recepty

Alternativní terapii lze zahrnout do souboru terapeutických opatření. Ale před léčbou nemoci se musíte poradit se svým lékařem. Bezohledné užívání bylinných přípravků může vést ke zhoršení stavu.

Výtok a svědění doma lze odstranit pomocí podnosů a krémů z léčivých rostlin: heřmánku nebo šalvěje. Listy a bobule brusinek, koprová semínka, březové pupeny mají výrazný dezinfekční účinek na urogenitální trakt. Z těchto rostlin se vyrábějí čaje, bylinné čaje a odvar, které se užívají ráno a večer..

Ženská plodnost závisí na přítomnosti ovulace - schopnosti počat dítě. Pokud k ovulaci z nějakého důvodu nedochází po dlouhou dobu, pokud dochází k poruchám, kvůli kterým nedojde k početí, používají se metody indukce ovulace nebo jednoduše stimulace.