Tranexam pro menstruaci

V životě téměř každé ženy, alespoň jednou, dojde k nepříjemné události ve formě děložního krvácení, které lze vysvětlit kritickými dny nebo se na nich z jiného důvodu objevit nezávisle. Kterýkoli z nich, mimo normální rozmezí, vyvolává určité obavy a vyžaduje léčbu. Užívání přípravku Tranexam během menstruace je poměrně účinným prostředkem. Před použitím je bezpodmínečně nutné poradit se s lékařem..

Pokyny pro tablety Tranexam

Hlavní účinnou látkou tablet přípravku Tranexam je kyselina tranexamová. Díky svému specifickému působení na prvky systému srážení krve zvyšuje jeho viskozitu a tím, že je silnější, ztěžuje další odtok z cév.

Indikace pro použití

Abychom pochopili princip užívání kyseliny tranexamové, připomeňme si, jak probíhá samotný menstruační proces. Na konci druhé fáze cyklu získá slizniční vrstva dělohy dostatečnou tloušťku pro připojení vajíčka. Pokud nedojde k oplodnění, pod vlivem hormonů začíná odmítnutí nadměrného endometria, jsou vystaveny a zničeny kapiláry a vylit krev..

Než si vyberete tento konkrétní lék na těžké období, podívejte se na indikace pro užívání přípravku Tranexam

Normálně menstruace trvá 3–5 dní a během této doby se neztratí více než 80 ml krve. Pokud tento stav trvá déle než týden a výtok je hojný (více než 150 ml), je to již odchylka. V tomto případě pomůže přípravek Tranexam zastavit nadměrné ztráty krve během těžkých období, což je také předepsáno v pokynech..

To je důvod, proč je při užívání přípravku Tranexam s těžkou menstruací možné je zastavit, ale požadovaného účinku můžete dosáhnout pouze použitím individuálního režimu příjmu vyvinutého ošetřujícím lékařem.

Formulář vydání

Tranexam se vyrábí v tabletách a roztoku. Jedna pilulka obsahuje 250 mg nebo 500 mg účinné látky a 1 ml roztoku obsahuje 50 mg. Ampule jsou baleny po 5–10 jednotkách, tablety po 10 jednotkách ve voštinovém okruhu. V kartonové krabici může být 1-2-3-5 takových záznamů spolu s návodem k použití..

Tranexam je dostupný ve dvou formách: tablety a injekce

Jak se užívá a dávky

Obvykle stačí 1 tableta 3-4krát denně každých 6-8 hodin ode dne, kdy je zřejmé, že menstruace je příliš bohatá nebo atypická. Průběh přijetí nepřesahuje 8 dní. Pokyny však ukazují různé dávky: někdy potřebujete 2 tablety třikrát denně, nebo musíte vypít 4 pilulky najednou a poté pokračovat po jedné. Pouze lékaři chápou přiměřenost a délku léčby v každém případě.

Koneckonců, různá porušení mohou sloužit jako příčina menstruačního selhání nebo těžkého výtoku:

 • nádor (fibroid) nebo polyp v děloze;
 • gynekologická onemocnění, zánět pohlavních orgánů, endometrióza;
 • přítomnost nitroděložního tělíska;
 • nedostatek vitaminu K;
 • dospívání, kdy reprodukční systém ještě nebyl vytvořen;
 • první menstruace po porodu.

Lékař před předepsáním léku po zvážení všech výhod a nevýhod zkoumá, zda je vhodné použít tento lék, zda může eliminovat příčinu patologie a zda bude mít pozitivní výsledek pro konkrétní situaci..

Poraďte se s lékařem a zjistěte, jak užívat tablety přípravku Tranexam a v jaké dávce

Kontraindikace

Pokyny k použití přípravku Tranexam na menstruaci a jinou patologii naznačují některé kontraindikace:

 • individuální přecitlivělost na kyselinu tranexamovou;
 • subarachnoidální krvácení.

Užívání přípravku Tranexam je předepsáno s opatrností:

 • s trombózou nebo rizikem jejich výskytu;
 • infarkt myokardu;
 • selhání ledvin.

Vedlejší efekty

Vyskytují se také nežádoucí reakce, které se mohou projevit jako:

 • nevolnost, zvracení, průjem, snížená chuť k jídlu, pálení žáhy;
 • závratě, slabost, poruchy zraku, vnímání barev, ospalost;
 • zvýšená srdeční frekvence, bolest na hrudi, trombóza;
 • alergické reakce, svědění, vyrážka, kopřivka.

Největší obavy jsou oční léze. Před předepsáním přípravku Tranexam pro menstruaci je nutná konzultace s očním lékařem, která se poté během léčby a na konci opakuje, aby se objasnil obraz o stavu fundusu, zrakové ostrosti a schopnosti rozlišovat barvy.

Věnujte pozornost možnosti nežádoucích účinků a pečlivě sledujte reakci svého těla, když užíváte lék během těžkých období

Kyselina tranexamová je schopna proniknout do placenty a do mateřského mléka, takže lék je předepisován těhotným a kojícím ženám, pouze pokud terapeutický účinek pro matku převáží riziko pro dítě. V pokynech pro použití v těchto případech však nejsou žádné jasné kontraindikace, rozhodnutí zůstává na ošetřujícím lékaři.

Jmenování Tranexamu na těžká období

V takových situacích je kontaktování gynekologa povinné. Pokud považuje váš stav za patologii, pak na základě shromážděných údajů doporučí nezbytné schéma užívání tranexamu během menstruace: jak jej užívat a v jakých dávkách se zbavit nemoci.

Užívání léku s normální menstruací

Není nutné užívat tablety Tranexam během normální menstruace. Můžete to zkrátit na pár dní, ale není známo, jak to v budoucnu ovlivní vaše zdraví a jaká bude vaše menstruace po Tranexamu v příštím cyklu.

Jakýkoli zásah do přirozených procesů v těle může být nebezpečný a způsobit újmu. Je nemožné předpovědět chování koagulačního systému měsíc po vynuceném zahuštění krve v tomto cyklu..

Některé mladé dámy si kladou otázku, zda je možné pomocí tohoto nástroje odložit nástup kritických dnů. Odborníci tuto možnost nepopírají. Pokud začnete užívat přípravek Tranexam 1–2 dny před očekávaným datem, začátek menstruace se odloží o 3–4 dny. Ale to je nebezpečný podnik. Až přijde menstruace, může se stát cokoli, až po ošetření v nemocnici. Vše závisí na individuálních schopnostech reprodukčního systému..

Závěr

Tablety tranexamu na menstruaci, nadměrně hojné, stejně jako na některá onemocnění, se používají jako pomoc při mimořádných událostech. Schéma a dávka jsou individuální a jsou předepsány pouze ošetřujícím lékařem..

Tablety tranexamu pro menstruaci: návod k použití

Děložní krvácení je jedním z hlavních příznaků řady gynekologických onemocnění, která vyžadují odbornou pomoc. Trpět tím mohou ženy v jakémkoli věku - v mladém věku i v menopauze. V současné době bylo vyvinuto velké množství účinných látek k zastavení děložního krvácení, například Tranexam. S menstruací, doprovázenou příliš intenzivní ztrátou krve a krevními sekrety různých etiologií, je tento lék považován za jeden z nejúčinnějších.

Děložní krvácení

Děložní krvácení se může lišit v závislosti na původu, povaze a intenzitě výtoku z dělohy. V takovém případě lze dodržet následující podmínky:

 • Anémie.
 • Uvolnění mnoha krevních sraženin, často neobvyklé barvy.
 • Cítíte se slabí a unavení.
 • Křečové bolesti břicha.

Děložní krvácení se může vyvinout v důsledku onemocnění ženských pohlavních orgánů, například s hormonálními poruchami, myomy.

Ztráta krve během těhotenství a po něm může vést k vážným následkům pro život ženy a dítěte, během menstruace - k chronické anémii a zhoršení pohody.

Vlastnosti léčiva a indikace pro použití

Lék Tranexam předepisují gynekologové ke snížení objemu menstruace a zastavení krvácení. Aktivní složkou léčiva je kyselina tranexamová, díky níž má následující vlastnosti:

 • Antiinfekční.
 • Analgetikum.
 • Hemostatické.
 • Antialergický.
 • Protizánětlivé.
 • Antineoplastický.
 • Antifibrinolytikum.

Lék pomáhá zastavit krvácení aktivací fibrinolytického systému, který pomáhá rozpouštět sraženiny a ředit krev. Mohou jej užívat také těhotné ženy s krvácením a hrozícím potratem..

Pokyny k použití přípravku Tranexam pro menstruaci a jiné krvácení naznačují, že hlavní indikací pro použití tohoto léku je děložní krvácení. Agent je navíc indikován k přijetí za následující porušení pravidel:

 • Maligní nádory slinivky břišní.
 • Různá onemocnění jater.
 • Zánětlivá onemocnění hltanu a ústní dutiny.
 • Poporodní krvácení.
 • Hemofilie.
 • Gestóza.
 • Zánět pobřišnice.
 • Zápal mandlí, stomatitida, faryngitida.
 • Alergická onemocnění: kopřivka, podráždění, ekzém.
 • Poporodní krvácení.

Lék Tranexam se také používá intravenózně. V tomto případě se používá pro chirurgické zákroky na močovém měchýři, krvácení a také pro operace peritonitidy, gestózy, sepse..

Dávkování a pravidla přijetí

Tranexam je k dispozici ve formě roztoku a tablet. Jedna pilulka obsahuje 250 nebo 500 mg účinné látky a 1 ml roztoku obsahuje 50 mg. Tablety jsou baleny, obvykle po deseti kusech v okruhu s buňkami. Jsou umístěny v lepenkové krabici v deskách s návodem k použití..

Pokyny k užívání tablet Tranexamu na menstruaci, které trvají příliš dlouho nebo se značnou ztrátou krve, naznačují, že standardní dávka pro užívání léku je jedna tableta třikrát denně. Musíte je užívat každých 7-8 hodin. Průběh léčby by neměl přesáhnout osm dní. Pokyny však ve zvláštních případech umožňují různé možnosti dávkování: někdy možná budete potřebovat 2 nebo dokonce 4 tablety třikrát denně. Lék a jeho dávkování by proto měl předepisovat pouze lékař..

Měli byste vědět, jak užívat přípravek Tranexam se silnou menstruací a patologickým krvácením z dělohy.

Pokud žena užívá lék ke snížení hojnosti menstruace, musí nejprve konzultovat gynekologa a podstoupit nezbytné vyšetření.

Poté, co lékař stanoví diagnózu, určí dávku a způsob podání léku.

Existuje několik léčebných režimů s tímto lékem:

 • Několik dní lze užít pouze stejný počet tablet.
 • U některých onemocnění by dávka měla být nižší než standardní.
 • Zpočátku příjem začíná vysokou dávkou léku, poté klesá.

V různých podmínkách může být droga použita různými způsoby, proto je zakázáno ji užívat samostatně, bez doporučení lékaře.

Kontraindikace k použití

Tento lék je kontraindikován pro použití s ​​vysokou citlivostí na jeho složky a subarachnoidální krvácení. Tranexam by měl být navíc používán s opatrností při selhání ledvin, trombóze, poruchách barevného vidění, infarktu myokardu..

Při užívání tohoto léku se mohou objevit některé nežádoucí účinky. Při užívání hemostatických tablet se mohou objevit pálení žáhy, snížená chuť k jídlu, vyrážky, průjem, závratě, nevolnost, trombóza, poruchy barevného vidění a další podobné projevy..

Tranexam je v gynekologii široce používán jako lék, který zabraňuje hrozbě potratu. Může být předepsán lékařem po zvláštním vyšetření ženy.

Během kojení je užívání tohoto léku nežádoucí. Lze jej použít pouze v případě potřeby v případě určitých životně důležitých indikací, protože přípravek Tranexam může negativně ovlivnit dítě.

Pokud je nutné užívat tento konkrétní lék, je nutné kojení odmítnout..

Jedná se o silný prostředek, proto může mít nepříznivý účinek na tělo. Pokud se nevejde, může být nahrazen léky, které obsahují podobnou účinnou látku, takzvané strukturní analogy. Pokud tělo neakceptuje kyselinu tranexamovou, může lékař předepsat léky, které mají podobný účinek. Mezi hlavní analogy přípravku Tranexam patří Traxara, Exacil, Cyclocapron a Troxaminat, Traxekam pro krvácení. Jsou mu podobné v jejich činnosti, indikacích a kontraindikacích..

Recenze o čerpání finančních prostředků

Tranexam musel po břišních operacích drogu několikrát užít. Lékař předepsal lék, nejprve intravenózně a poté ve formě tablet. Tranexam považuji za dobrý a vysoce účinný lék. Po zahájení užívání tohoto léku se krvácení zastavilo.

Měla jsem menstruaci asi týden, a pak najednou začalo velmi silné krvácení. V tomto případě stačil jeden proužek pouze na dvacet minut. Gynekolog mi předepsal tablety přípravku Tranexam. Bral jsem je asi pět dní, dvě tablety denně. Po zahájení příjmu začalo krvácení ustupovat a třetího dne se vrátilo do normálu. Droga začíná rychle působit, nezaznamenal jsem na sobě žádné vedlejší účinky. Doporučuji tablety!

Poté, co jsem začal krvácet uprostřed cyklu, mi gynekolog předepsal Tranexam. Bylo nutné ji pít dvakrát denně, dvě tablety po jídle. Lékař řekl, že pokud se krvácení nezastaví po třech dnech, bude muset pokračovat v pití drogy další dva dny. To však nebylo nutné, protože krvácení skončilo třetího dne! Tento nástroj samozřejmě není z hlediska ceny nejlevnější, ale je opravdu velmi efektivní.!

Návod k použití přípravku Tranexam pro menstruaci: správné dávkování

Těžká a prodloužená období vyžadují rychlou diagnostiku a léčbu. S tímto problémem se dobře vyrovnávají hemostatické léky, které je nutno užívat pod dohledem lékaře. Dodržování pokynů k užívání přípravku Tranexam během menstruace a doporučení gynekologa je povinné.

O droze

Tranexam je hemostatický lék a jeho aktivní složce se říká kyselina tranexamová. Léčivá látka zastavuje krvácení a poskytuje:

 • normální srážení krve;
 • protizánětlivý účinek;
 • antihistaminový účinek;
 • opozice těla vůči bakteriím;
 • boj proti nádorům;
 • snížení syndromu bolesti.

Každá z těchto akcí má příznivý účinek na průběh menstruačního cyklu. Proto jsou recenze týkající se přípravku Tranexam s menstruací ve většině případů pozitivní.

Vicasol lze nazvat relativním analogem léku. Vikasol se používá k zastavení silné menstruace a jiného děložního krvácení.

Formulář vydání

Specialista může pacientovi předepsat jednu ze dvou možností léčby:

Roztok: 5 ml ampule, kde 50 mg účinné látky.

Tablety: jedna pilulka obsahuje 250 mg kyseliny tranexamové.

Chcete-li vyloučit delší období, musíte produkt užívat ústně..

Základní indikace

Lék zvaný Tranexam aktivuje fibrinolysin. Jeho obsah v krvi se významně zvyšuje s řadou patologických stavů krevních destiček. Srážení krve se zvyšuje v důsledku skutečnosti, že kyselina tranexamová převádí fibrinolysin na plazmin. Proto lék vykazuje vynikající účinnost při následujících porušeních:

 1. Menoragie.
 2. Koagulopatie.
 3. Nadměrné děložní krvácení.

Lék je také předepsán pro jiné nemoci. Ale jsou to výše uvedené problémy, které jsou spojeny s průběhem menstruace a mohou způsobit nejen dlouhá období, ale také průlomové krvácení, anémii z nedostatku železa.

Obecná prováděcí pravidla

Pokud žena užívá přípravek Tranexam k zastavení menstruace, měla by dodržovat následující doporučení:

 1. Nejprve musíte kontaktovat gynekologa a nechat se otestovat.
 2. Cesta podání a dávka se stanoví po stanovení diagnózy..
 3. Je zakázáno užívat drogu se závažnými kontraindikacemi..
 4. Porušení pokynů zvyšuje pravděpodobnost nežádoucích účinků.
 5. V případě negativní reakce těla je nutné zvolit analog.

Pokud pacient tuto kyselinu libovolně užívá, může se krvácení zvýšit na pozadí dalších vedlejších účinků.

Jak se přípravek Tranexam užívá

Pro každý jednotlivý případ se použije jiný léčebný režim. Z tohoto důvodu některé ženy nemusí být schopny použít standardní cyklus příjmu. Existují následující schémata:

 1. Na začátku vysoká dávka, následovaná poklesem.
 2. Stejný počet tablet po několik dní.
 3. Dávka je nižší než standardní kvůli dalším onemocněním.

Vzhledem k velkému počtu aplikací je produkt vydáván pouze na lékařský předpis a vylučuje samoléčbu.

Jak užívat přípravek Tranexam s těžkou menstruací, zjistíte až po zjištění příčiny velké ztráty krve. Tablety (250 mg v jedné) by ženy měly pít následovně:

 • Menoragie - až 1 000 mg denně.
 • Koagulopatie - až 1 500 mg najednou (3-4krát denně).
 • Výdatné krvácení - čtyři nebo šest tablet 2-3krát denně.

Roztok pro intravenózní podání s těžkou menstruací se používá zřídka a pouze v nemocnici, pokud děložní krvácení nepřestane dlouho.

Doba léčby

Tranexam podle pokynů pro použití s ​​menstruací by měl být užíván následovně:

 1. Ne více než čtyři dny se silným menstruačním tokem.
 2. Tři až deset dní s koagulopatií.
 3. 3 nebo 4 dny s bohatým krvácením z dělohy.

Podle uvážení lékaře může být délka kurzu zkrácena nebo prodloužena..

Tranexam nemůžete užívat po dlouhou dobu do jednoho měsíce a ne více než tři cykly za sebou. Dlouhodobá léčba je návyková pro tělo, takže účinnost léku klesá.

Kdy nepít

Pokud množství menstruační krve nepřekročí 80 ml denně a doba trvání kritických dnů je kratší než 7 dní, není přípravek Tranexam zapotřebí.

Některé ženy užívají tento lék ve snaze zkrátit nebo oddálit menstruaci. Lékaři říkají, že nástroj se s takovým úkolem dokáže vypořádat, ale existuje riziko vážných následků, které pak bude obtížné odstranit. Proto musí být hemostatický lék užíván podle pokynů, bez samoléčby. Zjistěte, jak zkrátit menstruaci jinými, bezpečnějšími metodami.

Kontraindikace

Tranexam s menstruací by neměl být užíván na pozadí:

 • subarachnoidální krvácení;
 • individuální nesnášenlivost složení léku.

Zvýšená opatrnost by měla být věnována přítomnosti:

 • selhání jater;
 • problémy se zrakem;
 • trombóza.

Pokud to nepomůže

V ojedinělých situacích po použití léku s hemostatickým účinkem zůstává povaha menstruačního toku stejná. V tomto případě je nutné hledat další provokující faktory. Pokud se krvácení nezastaví, potřebuje žena urgentní hospitalizaci a další způsoby léčby.

Recenze nežádoucích účinků

Při dodržení pokynů a obecných doporučení lékaře pacient snižuje pravděpodobnost nežádoucích účinků z těla.

Podle recenzí má Tranexam zřídka vedlejší účinky s těžkou menstruací..
Nejčastěji se vyskytuje:

 • nevolnost;
 • řídká stolice;
 • pálení žáhy;
 • vyčerpanost
 • závrať.
 • zvracení;
 • svědění kůže;
 • erupce.
 • zrakové postižení;
 • tromboembolismus.

Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, měli byste přestat užívat přípravek Tranexam a také konzultovat s lékařem další snížení dávky nebo výběr podobného přípravku..

Tato droga je moderní a bezpečný produkt. Může nejen zastavit krvácení, ale také příznivě ovlivnit menstruační cyklus. Žena musí užívat přípravek Tranexam správně a plně v souladu s předpisy gynekologa.

Tranexam. Návod k použití pro krvácení z dělohy, těhotenství, silnou menstruaci. Analogy, cena

Tranexam je určen ke zpomalení a zastavení krvácení. Používá se v různých oblastech medicíny - od gynekologie po stomatologii a chirurgii. Pokyny k používání nástroje vám pomohou naučit se, jak jej v konkrétním případě správně používat..

Chemické složení

Léčivou látkou léčiva Tranexam je kyselina tranexamová v množství 250 mg, 500 mg, 50 mg. Jeho podíl na složení produktu závisí na formě uvolňování léčiva.

Jako pomocné složky obsahuje přípravek Tranexam:

 • aerosil;
 • sodná sůl glykolátu škrobu;
 • mastek;
 • stearát vápenatý;
 • hydroxypropylcelulóza;
 • MCC;
 • koloidní oxid křemičitý.

Roztok tranexamu obsahuje kyselinu tranexamovou a destilovanou vodu.

Formulář vydání

Dávková forma - roztok pro intravenózní podání a tablety. Tranexam obsahuje 250 mg a 500 mg hlavní složky v 1 tabletě a v 1 ampulce je jeho dávka 50 mg.

Tablety jsou baleny v blistrech s 10 buňkami. Injekční kapalina se nalije do skleněných ampulí po 5 kusech v krabičce.

farmaceutický účinek

Tranexam kompetitivně snižuje rychlost aktivace plazminogenu, čímž zpomaluje jeho přeměnu na plazmin (fibrinolysin). Obsahuje enzym, který degraduje fibrinové sraženiny, fibrinogen a další plazmatické proteiny včetně prokoagulantů.

Kyselina tranexamová také přímo inhibuje aktivitu plazminu, ale to vyžaduje vyšší dávky než ke snížení produkce plazminu.

Tranexam má schopnost snižovat schopnost krve ničit vyvíjející se krevní sraženiny. Kromě toho se používá k odstranění zánětu a zmírnění projevů alergií. Důležitou oblastí působení drogy je zastavení vnějšího a vnitřního krvácení různého původu..

Farmakodynamika a farmakokinetika

Kyselina tranexamová je syntetický analog aminokyseliny lysinu. Slouží jako antifibrinolytické činidlo vazbou 4-5 lysinových receptorů v plazminu. Tím se zabrání vazbě plazminu (antiplazminu) a degradaci fibrinu při zachování matricové struktury fibrinu.

Antifibrinolytický účinek přípravku Tranexam je 8krát vyšší než aktivita jeho zastaralého analogu, kyseliny aminokapronové. Kyselina tranexamová se silněji váže na silné i slabé receptorové interakce molekul plazminogenu. Podle výsledků studií v laboratorních podmínkách nemá Tranexam v koncentraci 1 mg na ml schopnost spojovat krevní destičky.

Absorpce kyseliny tranexamové po perorálním požití u lidí je přibližně 30–50% požité dávky a příjem potravy neovlivňuje biologickou dostupnost. Maximální doba expozice činidla je 0,5; 1 a 2 g - 3 hodiny a maximální koncentrace léčiva je 5; 8 a 15 μg / ml.

Vazba na plazmatické bílkoviny je asi 3% při terapeutických plazmatických hladinách. Úplně se kombinuje s plazminogenem, ale neváže sérový albumin. Rovnoměrná distribuce léčiva ve všech tkáních, s výjimkou mozkomíšního moku (1/10 plazmatické koncentrace). Nachází se v mateřském mléce, mateřské plazmě a přechází do placenty.

Jako součást ejakulátu neovlivňuje vitální aktivitu spermií, ale snižuje fibrinolytickou aktivitu.

Tranexam je distribuován z počátečního množství 9-12 litrů. Vylučování močí je hlavní cestou vylučování glomerulární filtrací. Biologický poločas je asi 3 hodiny. Více než 95% léčiva se vylučuje ledvinami po 10–12 hodinách. Pouze malá část léčiva se metabolizuje (méně než 5%).

Indikace pro použití

Tranexam (návod k použití drogy je uveden níže) je známý jako lék zaměřený na léčbu oběhového systému. Kyselina tranexamová je kompetitivní inhibitor aktivace plazminogenu používaný k řízení krvácení v důsledku nadměrné fibrinolýzy.

Mohou být lokální (prostatektomie nebo chirurgické zákroky u hemofiliků) nebo systémové (trombolytická léčba). Kromě toho se lék používá k nápravě menstruačního cyklu s těžkým výtokem, jako prostředek k úlevě od zánětu během zubních procedur, k prevenci ztráty krve v ortopedii a kardiochirurgii..

Oblasti použití Tranexamu:

 1. Hemofilie.
 2. Nemoci úst a krku (stomatitida, zánět mandlí a hltanu).
 3. Alergické kožní vyrážky.
 4. Leukémie.
 5. Peritonitida, šok, gestóza, akutní pankreatitida.
 6. Cévní krvácení způsobené stimulací rozpouštění sraženiny.
 7. Dědičný Quinckeho edém.
 8. Hematurgie.
 9. Riziko krvácení způsobeného onemocněním jater a pankreatu.
 10. Werlhofova nemoc.
 11. Krvácející:
 • operační sály;
 • období zotavení po operaci;
 • během těhotenství;
 • při porodu;
 • po porodu;
 • děložní;
 • nosní;
 • v ústech;
 • po odstranění prostaty a částečném odstranění děložního čípku.

U lidí s dědičným angioedémem může inhibice produkce a aktivity plazminu užíváním přípravku Tranexam zabránit záchvatům angioedému snížením aktivace prvního proteinu komplementu plazminem.

Kontraindikace

Tranexam (pokyny pro použití léku v tabletách jsou popsány níže) je lék, který by se neměl kupovat bez předchozí konzultace s terapeutem. Pouze odborník může předepsat správné dávkování léku v závislosti na stavu pacienta.

Kromě toho má lék kontraindikace pro lidi s onemocněními, jako jsou:

 • tromboflebitida;
 • selhání ledvin;
 • trombóza;
 • porušení vnímání barev;
 • přítomnost krve v moči;
 • infarkt myokardu.

Tranexam je kategoricky kontraindikován u lidí, kteří prodělali krvácení v subarachnoidálním prostoru mozku. Individuální nesnášenlivost složek léčiva je také vážným předpokladem pro odmítnutí užívání léku, protože může způsobit silnou alergickou reakci a otok dýchacího systému..

Vedlejší efekty

Tranexam, stejně jako jiné léky, není vhodný pro každého. Pokud jde o frekvenci výskytu, mezi vedlejšími účinky léku převažují kožní projevy alergie. Objevují se ve formě vyrážek, které jsou doprovázeny svěděním a zarudnutím epidermis. V některých případech se objevuje kopřivka a Quinckeho edém.

Při užívání přípravku Tranexam ve formě injekcí jsou možné negativní projevy v činnosti kardiovaskulárního systému. Pokud se lék podává příliš rychle, může se objevit dušnost a bolest hrudní kosti a u lidí se srdečními chorobami začíná tachykardie a prudce klesá krevní tlak.

Užívání přípravku Tranexam na lačný žaludek může vyvolat nevolnost a pálení žáhy. U mnoha pacientů také klesá potřeba jídla. Nedodržení dávkování léku vede kromě uvedených vedlejších účinků k zvracení a průjmu. Ve zvláštních případech Tranexam vyvolává tromboembolismus a výskyt krevních sraženin v cévách.

Užívání drogy je často doprovázeno poruchami a závratěmi a dochází k ospalosti. Přípravek také ovlivňuje orgány zraku: zaznamenává se rozostření a nejasná barevná diskriminace.

Návod k použití přípravku Tranexam

Tranexam má dávkovací režim v závislosti na indikacích pro jeho příjem.

Návod k použití produktu na různé nemoci:

 1. Místní fibrinolýza - 1000-1500 mg 2-3 r / s.
 2. Generalizovaná fibrinolýza - s předběžným podáním léku intravenózně - 1000-1500 mg 2-3 r. / S.
 3. Quinckeho edém - 1000-1500 mg 2-3 r. / S.
 4. Zánět a alergické reakce - 1000-1500 mg 2-3 r. / S. 3-9 dní podle stavu pacienta.
 5. Krvácení z nosu - 1000 mg 3 r. / S. 7 dní.
 6. Operace částečného odstranění děložního čípku - 1500 mg 3 r / s 12-14 dnů.
 7. Koagulopatie a angiohemofilie - 1000-1500 mg 3-4 r / s 3-10 dní.
 8. Extrakce zubů na pozadí koagulopatie - 1000-1500 mg 3-4 r / s 8 dní.
 9. Onemocnění ledvin - individuální výběr dávky léku.

S menstruací

Vzhledem k tomu, že přípravek Tranexam má hemostatické vlastnosti, předepisují jej gynekologové jako lék na léčbu menoragie (hojné krvácení během menstruace). Toto onemocnění je charakterizováno těžkou ztrátou krve (více než 150 ml) a trvá 5-7 dní.

Tranexam snižuje ztrátu menstruační krve o 26-60%. Doporučená perorální dávka je 3krát denně, každých 6-7 hodin po dobu 4-5 dnů, počínaje prvním dnem menstruačního cyklu. Vedlejších účinků je málo.

Neexistují žádné důkazy o zvýšení výskytu trombotických onemocnění souvisejících s jejich užíváním.

Tranexam působí na zastavení krvácení vytvářením krevních sraženin (mikrotrombů), čímž uzavírá cévu. Jsou známy případy užívání drogy během menstruace, která nemá patologickou povahu, ale trvá déle než 7 dní.

Hojné vybití lze vyvolat za následujících podmínek:

 1. Myom dělohy.
 2. Zánět pánevních orgánů.
 3. Nesprávná instalace nitroděložního systému.
 4. Polypy v děloze.
 5. Poporodní výtok.
 6. Endometrióza.
 7. Nestabilní cyklus během dospívání.

Ne všechny tyto stavy vyžadují léčbu léky, takže byste neměli brát drogu sami, aniž byste předepsali gynekologa. Jakákoli patologie menstruačního cyklu vyžaduje konzultaci s výběrem správné dávky léku.

Mnoho žen užívá přípravek Tranexam k předčasnému ukončení nebo zpoždění menstruace. Užívání léku pro tyto účely však může vyvolat částečné oddělení endometria, snížit menstruační cyklus a narušit zdraví reprodukčního systému..

S děložním krvácením

Tranexam (návod k použití pro gynekologické krvácení je popsán níže) se aktivně používá k zastavení děložního krvácení. Rozumí se jim jako hojné krvácení charakterizované přítomností sraženin, které trvá déle než týden.

Mohou být vyvolány nejen chorobami reprodukčních orgánů, ale také řadou dalších nemocí:

 • infekční choroby;
 • nemoc jater;
 • poruchy v práci krevních cév a srdce;
 • nemoci krve;
 • endokrinní poruchy.

Hlavní procesy způsobující děložní krvácení jsou:

 • mimoděložní těhotenství;
 • endometrióza;
 • eroze děložního čípku;
 • cervicitida;
 • děložní myomy;
 • ovariální cysty;
 • vaginitida.

V případě hojného děložního krvácení se látka konzumuje v dávce 1000-1500 mg každých 6-8 hodin po dobu 3-4 dnů. Tranexam je neúčinný pro eliminaci ztráty krve spojené s poruchami v hormonálním systému během menopauzy.

Během těhotenství

Tranexam (pokyny pro užívání drogy během těhotenství jsou uvedeny níže) během období těhotenství se používá k prevenci potratu v různých dobách. Tento prostředek je navíc použitelný k zastavení krvácení a snížení tónu dělohy..

Indikace pro jmenování přípravku Tranexam těhotným ženám jsou:

 • krvavé problémy;
 • oddělení vajíčka;
 • historie potratů;
 • hrozba ztráty dítěte;
 • časné stárnutí placenty;
 • bolestivé bolesti v dolní části břicha;
 • zánět reprodukčních orgánů;
 • hrozba předčasného porodu.

Lék může předepisovat pouze gynekolog, který vede těhotenství. Uvede požadovanou dávku a pravidla pro užívání přípravku Tranexam. Obvykle je dávka léku 250-500 mg každých 6-8 hodin s týdenním příjmem.

Lék se nedoporučuje těhotným ženám, pokud jsou mezi informacemi o onemocněních uvedeny následující choroby:

 • phlebeurysm;
 • trombóza;
 • nemoci močových cest;
 • alergie na složky léku;
 • krevní transfúze.

Užívání přípravku Tranexam během těhotenství v uvedených dávkách nemá negativní vliv na matku a dítě. Studie ukázaly, že lék neovlivňuje životní funkce embrya a nenarušuje jeho vývoj. Podle výsledků klinických testů Tranexam snižuje ztrátu krve během vaginálního porodu a císařského řezu, snižuje potřebu krevní transfuze.

Předávkovat

Navzdory skutečnosti, že neexistují žádné ověřené informace o předávkování přípravkem Tranexam, může užívání léku nad rámec normy stanovené lékařem způsobit nežádoucí účinky. Čím více bude dávka přípravku Tranexam překročena, tím silnější bude negativní účinek. To je způsobeno skutečností, že léčba se postupně hromadí v těle a vede k její intoxikaci..

Pokud se objeví první nežádoucí účinky způsobené předávkováním, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od ošetřujícího lékaře, který předepsal lék..

Pokud dojde k závažnému předávkování (začíná časté zvracení a průjem), je nutné co nejdříve vyhledat lékaře. V případě, že lékařská pomoc není možná, musíte vypláchnout žaludek a vzít sorbent (enterosgel, aktivní uhlí) podle hmotnosti.

Interakce

Tranexam, jako silná droga, má omezení v kombinaci s určitými léky. Užívání přípravku Tranexam spolu s hemostatickými léky a také s hemokoagulázou ovlivňuje vývoj krevních sraženin.

Roztok injekčního léčiva je neslučitelný s léky, které zvyšují krevní tlak:

 • Tetracyklin;
 • Roztoky obsahující penicellin;
 • Diazepam;
 • Disoxyepinefrin hydrochlorid;
 • Metharmin bitartrát:
 • Dipyridamol;
 • Urokináza;
 • Noradrenalinu.

Rovněž byste neměli užívat Tranexam v ampulích s krevními přípravky a léky, které podporují ředění krve..

speciální instrukce

Před předepsáním přípravku Tranexam by měl ošetřující lékař předepsat pacientovi vyšetření a vydat doporučení k testování. Nejdůležitější z nich je krevní test ke stanovení hladiny krevních destiček a dalších prvků. Bylo by užitečné navštívit oftalmologa, aby studoval zrakovou ostrost a vnímání barev. To pomůže včas odhalit možné vedlejší účinky přípravku Tranexam..

Použití drogy při léčbě dětí bylo málo studováno, proto se nedoporučuje předepisovat Tranexam osobám mladším 12 let bez dobrého důvodu..

Ampule s lékem musí být otevřeny opatrně a musí být sledován stav kapaliny. Pokud je roztok zakalený a vytvoří sraženinu, neměl by se používat. Před intravenózním zavedením přípravku Tranexam se zředí chloridem sodným.

Proces podávání roztoku by měl být pomalý, aby se zabránilo negativním reakcím kardiovaskulárního systému. Pokud je prostředek zaveden pomocí odkapávacího systému, je nutné vyloučit přítomnost vzduchu v něm.

Podmínky prodeje a skladování

Tranexam je lék na předpis, proto se vydává v lékárnách podle pokynů lékaře. Lék se nedoporučuje skladovat v místnostech s vysokou vlhkostí. Teplota vzduchu ve skladovacím prostoru by neměla překročit 25-30 ° C. Tranexam je nutné uchovávat mimo dosah dětí..

Produkt je vhodný pro použití po dobu 2-3 let. Tranexam v ampulích se pravděpodobně stane nepoužitelným, zejména při kontaktu s přímým slunečním světlem.

Analogy tablet

Mnoho pacientů, kteří dostali lékařský předpis na užívání přípravku Tranexam a nejsou spokojeni s jeho cenou, začínají hledat takové léky. Tranexam lze nahradit jinými léky, které jsou jeho analogy.

Tyto zahrnují:

 • Kyselina aminokapronová;
 • Gordox;
 • Etamsilat;
 • Vikasol;
 • Aerus;
 • Roztok stageminu;
 • Dizion;
 • Exatsil;
 • Transamcha;
 • Aprotex.

Všechny tyto léky mají jednu společnou věc - indikace pro použití v případě krvácení.

Prezentované prostředky se však od Tranexamu liší složením, dávkováním účinné látky a mnoha nuancemi užívání v případě různých nemocí..

Proto byste neměli předepisovat analogické léky bez vědomí ošetřujícího lékaře. Nejlepším řešením by bylo předem projednat cenovou politiku, poté bude odborník schopen zvolit lék, který je pro pacienta v konkrétním případě vhodný, a předepsat jeho vhodné dávkování.

Cena v lékárnách v Moskvě, Petrohradu, regionech

Náklady na tablety Tranexam jsou v průměru 245 rublů a roztok pro intravenózní podání je 1400 rublů. Ale v závislosti na oblasti distribuce drogy se její cena může lišit.

KrajNáklady
Tablety 250mg č. 10 (rub.)Ampule 50mg / 5 ml č. 10 (rub.)
Moskva a region2441413
Petrohrad a region2511298
Krasnodarský kraj2511182
Krym2511182
Rostovská oblast2531192
Sverdlovská oblast2751233
Baškortostán2251179
Tatarstán2571166

Recenze společnosti Tranexam

Droga má obecně pozitivní reakce u různých skupin, které drogu užívaly. Nejčastější recenze příznivého výsledku léčby při užívání přípravku Tranexam jsou spojeny se skupinou gynekologických onemocnění a průběhu těhotenství.

Droga je známá jako účinná pro:

 • zachování těhotenství v raných fázích;
 • odstranění silného menstruačního krvácení;
 • snížení průtoku krve v období po porodu;
 • snížení krvácení na pozadí onemocnění vaječníků;
 • snížení ztráty krve po operacích na reprodukčních orgánech.

Mnoho pacientů poznamenává, že navzdory účinnosti léku jsou pozorovány vedlejší účinky..

Vypadají jako:

 • závrať;
 • migréna;
 • nevolnost;
 • změna vnímání barev.

Mezi negativní aspekty léku odborníci poukazují na jeho vysoké náklady ve srovnání s analogy a možné vedlejší účinky. Lék Tranexam účinně pomáhá zastavit krvácení různých druhů. Před použitím přípravku je důležité prostudovat si návod k použití, aby nedošlo k nežádoucím reakcím a urychlilo se zotavení..

Design článku: Oleg Lozinsky

Video o Tranexamu

Pokyny pro použití drogy:

Tranexam

Složení

Přípravek obsahuje aktivní složku: kyselinu tranexamovou.

Další složky léčiva v tabletách: MCC, mastek, hyprolóza, stearát vápenatý, sodná sůl karboxymethylškrobu, koloidní oxid křemičitý, hypromelóza, makrogol.

Pomocná látka pro injekční roztok do žíly: voda na injekci.

Formulář vydání

Tranexam se vyrábí ve formě tablet a injekčního roztoku do žíly. Tablety s obsahem účinné látky 250 a 500 mg jsou baleny do obrysových buněk po 10 kusech, 1, 2, 3, 5 buněk v balení.

Roztok pro podávání je balen v ampulích po 50 ml, 5 kusů v obrysových buňkách, 1-2 v balení.

farmaceutický účinek

Roztok a tablety tranexamu mají antifibrinolytické, hemostatické, antialergické a protizánětlivé účinky..

Farmakodynamika a farmakokinetika

Hlavní složkou tohoto léčiva, kyselinou tranexamovou, je antifibrinolytické činidlo, které inhibuje aktivitu profibrinolysinu nebo plazminogenu a usnadňuje jeho následnou přeměnu na fibrinolysin nebo plazmin. Současně se projevuje lokální a systémový hemostatický účinek, který je nezbytný pro krvácení, které způsobuje vysoký obsah fibrinolýzy, charakteristické pro patologii trombocytů a menoragii..

Rovněž jsou zaznamenány protizánětlivé, antialergické, antiinfekční a protinádorové účinky, které jsou poskytovány díky potlačení produkce kininů a jiných aktivních peptidů zapojených do zánětlivých a alergických procesů. Kyselina tranexamová má svůj vlastní analgetický účinek, ale také stimuluje analgetickou aktivitu opiátů.

Uvnitř těla lék prochází mírnou absorpcí a mírně se váže na plazmatické bílkoviny. Hlavní látka je rovnoměrně distribuována ve tkáních, proniká placentární bariérou a vstupuje do mateřského mléka. Lék lze také nalézt ve spermatu, což snižuje fibrinolytickou aktivitu bez ovlivnění pohybu spermií. Zachování antifibrinolytické koncentrace v tělních tkáních je 17 hodin a v plazmě - asi 7-8 hodin.Metabolismus je vystaven jen nepatrně. Lék se vylučuje z těla pomocí ledvin po dobu 12 hodin.

Indikace pro použití

Hlavními indikacemi pro použití tablet přípravku Tranexam jsou krvácení nebo pravděpodobnost jejich vývoje v důsledku:

 • zvýšená fibrinolýza místních projevů, to znamená dělohy, nosu, gastrointestinálního traktu, hematurie, zubů, gynekologů atd.;
 • posílení generalizované fibrinolýzy, zejména v důsledku výskytu maligních novotvarů ve slinivce břišní nebo prostaty, chirurgických zákrocích na hrudi, leukémii, poporodní krvácení, onemocněních jater;
 • dědičný angioedém, alergická onemocnění jako: ekzém, kopřivka, alergická dermatitida, vyrážky a podráždění;
 • krvácení během těhotenství;
 • zánětlivá onemocnění, například: tonzilitida, faryngitida, stomatitida, laryngitida.

Použití injekčního roztoku do žíly se doporučuje pro:

 • krvácení nebo pravděpodobnost jejich vývoje v důsledku zvýšené různé fibrinolýzy;
 • chirurgické zákroky na močovém měchýři;
 • operace pro systémové zánětlivé reakce, například sepse, peritonitida, pankreatonekróza, preeklampsie a střední závažnost, různé šokové stavy atd..

Kontraindikace

Užívání léku je kontraindikováno u:

 • subarachnoidální krvácení;
 • vysoká citlivost na to.

Při léčbě pacientů s trombózou a hrozbou jejich výskytu, trombohemoragických komplikací, poruch barevného vidění, hematurie z horního močového systému, selhání ledvin je nutná opatrnost.

Vedlejší efekty

Během léčby tímto lékem se mohou objevit vedlejší účinky. Užíváním hemostatických pilulek tedy můžete pociťovat nevolnost, zvracení, pálení žáhy, průjem, vyrážky, svědění, sníženou chuť k jídlu, závratě a ospalost. Není také vyloučeno porušení vnímání barev, ve vzácných případech k němu dochází - tromboembolismus a trombóza.

Pokud jde o injekční roztok do žíly, v důsledku jeho použití je možné vyvinout alergické reakce, dyspeptické jevy, závratě, slabost, ospalost, tachykardii, bolest na hrudi, hypotenzi, poruchy barevného vidění, rozmazané vidění, trombózu nebo tromboembolismus atd..

Návod k použití přípravku Tranexam (způsob a dávkování)

Tablety Tranexam se zpravidla doporučují pro orální podání..

Dávkovací a léčebný režim pro různé poruchy stanoví ošetřující lékař, existují však standardní předpisy.

Například léčba lokální fibrinolýzy se provádí s jmenováním 1000-1500 mg až 2-3krát denně.

Terapie hojného děložního krvácení zahrnuje užívání léku v denní dávce 1000-1500 mg 3-4krát denně po dobu 3-4 dnů.

Po chirurgickém zákroku na konizaci děložního čípku se tablety užívají v denní dávce 1500 mg třikrát denně, v průměru 12-14 dní.

Roztok léčiva nebo ampule Tranexam návod k použití doporučuje injekci do žíly. To by mělo být provedeno kapáním nebo tryskáním. Pro každou indikaci lékař předepíše určitou dávku a délku užívání. Dávka a doba užívání léku během menstruace se proto liší například od předpisů pro léčbu generalizované fibrinolýzy. Existují také různé situace, ve kterých může být nutná úprava dávkování již během období léčby..

Tranexam pro menstruaci

Je třeba poznamenat, že menstruační poruchy jsou poměrně časté. Může to být silná bolest, silné krvácení, selhání data cyklu. To vše je nejen nepříjemné, ale často jde o vývoj různých poruch: záněty, cysty, děložní myomy, infekce pánevních orgánů. Mnoho žen současně podstoupí důkladné vyšetření a dostane lékařskou schůzku. Obecně existuje mnoho hemostatických léků. Jak ukazují recenze o Tranexamu, během menstruace je předepsán ve formě tablet. Pokyny k léku obsahují informace o dávkování a délce léčby - jedna tableta 3-4krát denně po dobu 3-4 dnů.

Tranexam pro děložní krvácení

Existuje mnoho případů, kdy děložní krvácení způsobilo nedostatek železa, což také ohrožuje lidské zdraví a život. Proto jsou s děložním krvácením předepsány hemostatické tablety, včetně přípravku Tranexam. To by samozřejmě nemělo být provedeno bez lékařského předpisu, protože je důležité zjistit příčiny porušení, které se mohou velmi lišit..

Předávkovat

Informace o předávkování nebyly poskytnuty.

Interakce

Aplikace s hemostatickými léky a hemokoagulázou může stimulovat tvorbu trombů.

Roztok pro podání do žíly má farmaceutickou inkompatibilitu s krevními produkty, některá řešení obsahující penicilin, urokinázu, dipyridamol, diazepam, tetracykliny, některá hypertenzní léčiva, například norepinefrin, metharmin bitartrát a deoxyepinefrin hydrochlorid.

speciální instrukce

Před zahájením terapeutického procesu by mělo být provedeno vyšetření oftalmologem za účelem stanovení zrakové ostrosti, vyšetření očního dne a vnímání barev.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Místo pro skladování drogy nevyžaduje zvláštní podmínky. Z tohoto důvodu je důležité, aby byl přístupný dětem při teplotách do 30 ° C.

Skladovatelnost

Tranexam během těhotenství a kojení

Tento lék může být předepsán, pokud dojde ke krvácení během těhotenství. Samozřejmě musíte lék užívat pouze podle indikací, s přihlédnutím ke všem kontraindikacím. Je známo, že hlavní látka snadno prochází placentární bariérou a přechází do mateřského mléka. Recenze přípravku Tranexam během těhotenství od žen, které užívaly tento lék, nicméně obsahují informace, že léčba proběhla bez komplikací.

Léčba krvácení během těhotenství probíhá při jmenování léku v denní dávce 250-500 mg 3-4krát denně. Lék se užívá, dokud se krvácení úplně nezastaví, ale terapeutický kurz obvykle trvá 7 dní.

Analogy Tranexamu

Hlavní analogy tranexamu: tugin, kyselina aminokapronová, trenax a aprotinin.

Alkohol a Tranexam

Během období léčby je zakázáno užívat alkohol, protože má nežádoucí účinek na stav krve.

Recenze společnosti Tranexam

Zvláště často je tento lék předepisován ženám s výskytem děložního krvácení. Velké množství diskusí o tomto léčivém přípravku se nachází na fórech a v blogech pro ženy. Soudě podle zpráv pacientů je to tento druh léčby, který pomáhá rychle a úplně se zbavit problému. Takže jednomu pacientovi byl předepsán přípravek Tranexam spolu s Dufastonem s mírným odloučením se současným krvácením. Podle ní byl účinek léku rychlý a brzy se cítila normálně. Proto je obtížné okamžitě odpovědět na to, jaké tablety a řešení nejlépe pomáhají.

Docela často je tento lék předepsán pro menstruaci. Pacienti potvrzují rychlé a spolehlivé působení léku a jeho vysokou účinnost. Jak ukazují recenze týkající se přípravku Tranexam během těhotenství, léčba také pomohla zastavit krvácení a zabránit rozvoji vážných problémů..

Existují však i negativní recenze. Například jedna žena píše, že když se ji pokusili převést na antikoncepci, došlo ke krvácení. Nezastavilo se to po užití přípravku Tranexam předepsaného lékařem. Proč droga té ženě nepomohla? Existuje pro to rozumné vysvětlení: protože nemůže ovlivnit příčiny krvácení, ale ovlivňuje pouze tento příznak.

Četné recenze lékařů o Tranexamu opět připomínají, že pokud začalo krvácení, je samoléčba nebezpečná. V případě krvácení je důležité včas zavolat sanitku nebo se sami dostat na kliniku.

Cena Tranexamu kde koupit

Cena přípravku Tranexam v tabletách se pohybuje mezi 220-550 rublů.

Cena ampulí je 1500-1800 rublů.

Každá léková forma si můžete koupit v lékárně na lékařský předpis.

Menopauza je součástí života mnoha žen. K tomuto období dochází, když žena přestane menstruovat. Doba před menopauzou, kdy ženské tělo postupně produkuje méně estrogenu, se nazývá premenopauza.