Tranexam nebo Dicinon - což je lepší?

Přípravky na bázi kyseliny tranexamové nebo etamsylátu se používají k zastavení krvácení nejen v před- nebo pooperačním období, ale ještě častěji v gynekologii jako konzervativní léčba. Nejednají okamžitě, jsou přijati kurzem a mají poměrně vysoký bezpečnostní profil. Navzdory podobnému účinku z užívání není Tranexam analogem Dicinonu, je předepisován ve zcela odlišných dávkách a dobách trvání a odlišný mechanismus účinku umožňuje v některých případech je používat současně.

Používejte pouze podle pokynů lékaře

Jak se Tranexam liší od Ditsynonu?

Za prvé, různé účinné látky. Ve slovinském dicinonu je to ethamsylát, který stimuluje tvorbu krevních destiček v těle a srážecí faktory v místech poškození cévní stěny. Jedná se o syntetické hemostatické činidlo, které je nejúčinnější pro kapilární krvácení.

Placebem kontrolované klinické studie jasně prokazují terapeutickou účinnost etamsylátu při nefunkčním děložním krvácení s různým stupněm závažnosti menoragie. Působí celkem mírně a je obvykle dobře snášen, zejména u DMC - dysfunkčního děložního krvácení (způsobeného hormonálními poruchami nebo dysfunkcí vaječníků), kdy není nutná antikoncepce..

Dicinon je dostupný ve formě tablet nebo injekcí, jejichž frekvence a doba užívání závisí na závažnosti krvácení a dynamice zlepšení. Obvykle je to 250–500 mg (odpovídá 1–2 tabletám) 3krát denně, i když tento indikátor volí lékař častěji podle hmotnosti pacienta a lze jej výrazně zvýšit podle závažnosti případu.

Domácí tranexam je novější hemostatické léčivo obsahující jako aktivní složku kyselinu tranexamovou. Stejně jako Ditsinon se Tranexam používá v chirurgii, vykazuje však nejvyšší účinnost při gynekologickém krvácení (metaanalýza pro rok 2018). Například u těžkých období se prokázalo, že snižuje ztrátu krve o 34–58%. Dobrý účinek na placentární a poporodní krvácení po konizaci děložního čípku nebo jiných chirurgických zákrocích.

K dispozici také v tabletách nebo ampulích, ale dávky jsou mnohem vyšší (s výjimkou těhotenství) a jsou stanoveny v závislosti na konkrétním onemocnění nebo patologii. Například u žen 1 g kyseliny tranexamové každých 6-8 hodin snižuje ztrátu menstruační krve o více než polovinu. Průměrná dávka je tedy 3000-5000 mg denně, rozdělená do 3-4 dávek, což dává velké množství ve formě tablet. Proto se nejčastěji předepisuje ve formě injekcí s přechodem na tabletovou formu po dosažení zlepšení. Délka standardního kurzu se pohybuje od 3 do 10 dnů.

Co je efektivnější?

Doposud je známa pouze jedna spolehlivá klinická studie (1). Jednalo se o 50 žen s menoragií (těžkou menstruací), rozdělených do dvou skupin, které porovnávaly účinnost ethamsylátu (dicinonu) a kyseliny tranexamové. Bylo hodnoceno nejen silněji, ale také kvalita života související se zdravím žen před a po léčbě (fyzická a sociální aktivita, obecný psychologický stav). Výsledky ukázaly, že průměrné snížení krvácení bylo v obou skupinách přibližně stejné, s mírnou výhodou přípravku Tranexam, pokud jde o zlepšení kvality života..

Lze Ditsynon a Tranexam používat společně?

Rozdílný mechanismus účinku umožňuje kombinovat obě léky při komplexní léčbě závažných případů. Kombinovaná léčba poskytuje přístup ke kontrole krvácení ze dvou směrů:

 • antifibrinolytický účinek kyseliny tranexamové;
 • dosažení hemostázy (srážlivosti) zlepšením adheze (lepivosti) krevních destiček a obnovením kapilární stěny působením etamsylátu.

Tranexam a Dicinon může současně předepisovat pouze ošetřující lékař, protože to zahrnuje nejen zvýšení rizika nežádoucích účinků z krvetvorných orgánů, ale také vyžaduje neustálé sledování. To se obvykle provádí v nemocničním prostředí. Je důležité si uvědomit, že dynamika zlepšení je ovlivněna nejen hormonálními nebo fyzickými faktory, ale také emočním stavem, úrovní stresu, přísným dodržováním doporučení lékaře během léčby.

Což je levnější?

Tyto léky nejsou v žádném ohledu analogy, proto by rozdíl v ceně hemostatik Tranexam nebo Dicinon neměl být kritériem pro určení, které je lepší nebo horší. Pokud lékař předepsal jeden z nich podle vašeho uvážení, pak se léčba přípravkem Ditsynon ukáže 2-3krát výnosnější, zejména ve formě tablet.

Dicinon, Tranexam nebo Vikasol: srovnání

Obecná charakteristika Ditsynonu

Lék je určen k prevenci a léčbě kapilárního krvácení různého původu. Používá se v mnoha oblastech medicíny: otolaryngologie, gynekologie, porodnická praxe, léčba očních chorob, urologie atd..

Lék je předepsán k zastavení krvácení během a po operacích, menoragie, s těžkými obdobími, krvácení z nosu, dásní, sítnice atd. Kromě toho se Ditsynon používá také v pediatrii: s jeho pomocí jsou intrakraniální krvácení u dětí eliminovány ihned po narození..

Taková široká poptávka po léku je vysvětlena vlastnostmi obsažené účinné látky - etamsylátu, která začíná působit poměrně rychle: po injekci - po 5-15 minutách, po užití tablet, se účinek dostaví po 1-2 hodinách. Etamsylát aktivuje tvorbu mukopolysacharidů ve stěnách kapilár, což ve výsledku zvyšuje jejich pevnost a nepropustnost a také přispívá k tvorbě velkého množství tromboplastinu v místech poškození. Současně se zrychluje tvorba látek, které zajišťují srážení krve, a zároveň Dicinon nemá žádný vliv na tvorbu krevních sraženin..

Léčivo se vyrábí v tabletách, které se používají v kurzech, a v injekčním roztoku určeném pro intravenózní a intramuskulární podání. V některých případech se injekční roztok používá také zvenčí ve formě obvazů nebo tamponů: obvaz se v přípravku navlhčí a aplikuje na místo poranění.

Vlastnosti užívání jedné nebo druhé formy léků závisí na povaze krvácení a účelu léčby. Pokud potřebujete rychle poskytnout pomoc, pak se pacientovi podají injekce, pro profylaktické podání se nejčastěji předepisují pilulky, ale je také možný průběh injekcí.

 • Tablety: denní dávka pro dospělé je 10-20 mg / kg v několika dávkách, v případě potřeby může jediné množství dosáhnout 750 mg. V pooperačním období se tablety pijí s 6hodinovou přestávkou 250-500 mg. U dětí se norma stanoví z poměru 10-15 mg na 1 kg, výsledné množství se rozdělí do několika dávek.
 • Injekce se podávají intramuskulárně nebo intravenózně. Denní dávka pro dospělé je od 10 do 20 mg / kg. V plánovaných operacích se léky injektují hodinu před a po jejím ukončení - každých šest hodin 250-500 mg, dokud se krvácení nezastaví. V případě potřeby se lék podává během operace. Dětem jsou předepsány injekce v dávkách, které se počítají na základě poměru 10-15 mg na 1 kg, rozděleného do několika injekcí.

Dicinon je obecně tolerován normálně, ale může vyvolat bolesti hlavy, necitlivost nohou, závratě, nevolnost, tíhu v břiše, pálení žáhy, snížený tlak, otok obličeje a individuální alergické reakce.

Lék by neměl být používán u pacientů s tvorbou trombů, vysokou srážlivostí, hemoblastózou u dětí, vysokou citlivostí na složky.

Aplikace v gynekologii

Jako každý lék by měl být dicinon používán podle rozhodnutí lékaře. Pokud je lék předepsán v případě silné menstruace, doporučuje se začít pít 3-5 dní před očekávaným datem a po dobu 5 dnů MC, užívat 2 tablety třikrát denně. Doporučený kurz je 10 dní. Příští měsíc je vhodné techniku ​​opakovat, aby se dosažený účinek upevnil..

Užívání pilulek na přenos období menstruace se nedoporučuje, protože to negativně ovlivní povahu menstruačního cyklu.

Vlastnosti Tranexam

Lék s hemostatickým účinkem, ale fungující poněkud jinak než Dicinon. Hemostatického účinku je dosaženo díky vlastnostem kyseliny tranexamové. Jeho účinek se projevuje, pokud krvácení způsobilo zvýšený obsah fibrinolýzy v krvi - jedné z krevních složek, která blokuje její srážení. Kyselina inhibuje aktivaci plazminogenu, která je nezbytná pro tvorbu fibinolýzy, a tím ovlivňuje systém srážení krve a urychluje jeho transformaci uvnitř cév..

Lék, jako je Dicynon, je dostupný v několika formách (tablety a injekce), což umožňuje jeho použití pro všechny typy krvácení způsobeného příliš vysokou úrovní antikoagulační složky: nosní, gingivální, děložní, gastrointestinální, po různých operacích (gynekologických, zubních, urologické). Léčba je předepsána pro dědičný angioedém, alergické a zánětlivé patologie.

Může být použit během těhotenství, ale pouze v případech, kdy je jeho použití odůvodněno velkými přínosy pro matku. Omezení je způsobeno skutečností, že kyselina tranexamová prochází placentou a může negativně ovlivnit vývoj embrya / plodu.

Pokud tedy existuje otázka ohledně jmenování jednoho ze dvou prostředků: Dicinon nebo Tranexam a který je lepší z nich, je třeba vycházet z mnoha faktorů: přesná diagnóza, stav pacienta, důvody, které vyvolaly patologii, kontraindikace atd..

Co je Vikasol

Antihemoragické léčivo na bázi menadionu - syntetické látky, náhražky přírodního vitaminu K. Má schopnost ovlivňovat syntézu protrombinu a dalších složek, které zajišťují srážení krve a normalizaci jeho stavu.

Používá se v případech, kdy je krvácení způsobeno nedostatkem a hypovitaminózou K: při onemocněních gastrointestinálního traktu, hemoragických onemocněních u novorozenců, traumatu s velkou ztrátou krve, po operaci. Aktivně se používá v gynekologii k odstranění nefunkčního děložního krvácení, silné menstruace a je také předepsán pro krvácení způsobené užíváním určitých léků. Je předepsán těhotným ženám v posledních fázích, aby se zabránilo krvácení u dětí po narození.

Léčivo se vyrábí ve formě tablet a roztoku pro intramuskulární a intravenózní injekce.

Hemostatické léky jsou kontraindikovány u lidí se zvýšenou srážlivostí krve, trombózou, tromboembolismem a individuální nesnášenlivostí obsažených složek. Obvykle je tolerována normálně, ale u některých pacientů jsou možné negativní projevy kůže (svědění, vyrážka, kopřivka), u zvláště citlivých pacientů může dojít k bronchospasmu. U novorozenců může vyvolat hemolytické onemocnění.

Krvácení v orgánech a tkáních se vyskytuje z různých důvodů, a proto při výběru léku k jejich eliminaci je třeba postupovat od příčiny patologie. Proto bude lepší - Dicinon, Vikasol nebo Tranexam - závisí na konkrétní diagnóze a vlastnostech stavu pacienta.

Hemostatické látky na epistaxi, děložní krvácení, řezy a hemoroidy - přehled léků

V případě silného krvácení v důsledku poškození tkáně nebo patologických procesů vyskytujících se ve vnitřních orgánech je nutné použít hemostatické léky, aby se zabránilo významné ztrátě krve. Léky, které pomáhají zastavit tok krve, jsou lokální a systémové. Každý jednotlivý případ vyžaduje použití konkrétního léku, který může problém co nejdříve odstranit..

Co jsou hemostatické léky

Proces srážení krve v lidském těle představuje komplexní systém interakcí skupiny látek (faktory srážení krve). Většina z těchto látek jsou bílkoviny. K dnešnímu dni byla stanovena přítomnost 35 koagulačních faktorů: 13 plazmatických a 22 destičkových faktorů. Nedostatek jedné z těchto složek vede k výskytu krvácení různé povahy..

Hemostatické léky (z řečtiny - zastavení krve) jsou navrženy tak, aby eliminovaly příčiny poruch v těle a blokovaly ztrátu krve. Princip působení hemostatických látek je založen na doplnění nedostatku vlastních enzymů, stimulaci tvorby trombů na povrchu poškozených cév a potlačení fibrinolytické aktivity (rozpouštění krevních sraženin).

Jak zastavit krvácení během menstruace

Hojná ztráta krve u žen během menstruace (více než 80 ml denně) může být způsobena různými důvody. Před zakoupením hemostatického léku z lékárny na radu lékárníka byste se měli s tímto problémem obrátit na svého gynekologa. Pouze profesionální lékař bude schopen určit faktor, který způsobil odchylky od normy, a doporučit směrovou hemostatiku.

Léky s hemostatickým účinkem používané v průběhu léčby nejsou všelékem na nemoci, které vyvolaly krvácení. Dočasně zasahují do rychlého odtoku krve, aby umožnily tělu doplnit výsledný nedostatek. Průběh léčby předepisuje lékař a zahrnuje léky, které působí přímo na příčinu patologie.

Pilulky

Účinným prostředkem pro těžké krvácení během menstruace jsou styptické pilulky. Správně vybrané léky založené na odhalené genezi krvácení jsou schopny obnovit nedostatek koagulačních faktorů. Než začnete užívat hemostatické léky, měli byste se naučit, že některé z nich mohou mít vedlejší účinky a kontraindikace. Popis nejběžnějších hemostatických tablet je uveden v tabulce:

Syntetický analog vitaminu K. Navržen ke stimulaci syntézy protrombinu

Patologicky vysoká srážlivost krve, zánětlivá trombóza

Kožní reakce ve formě svědivých vyrážek

Adstringentní bylinný vazokonstriktor

Vysoký krevní tlak, těhotenství, období laktace

Projev alergických příznaků

Vazo-posilovací účinek spolu se snížením kapilární propustnosti

Urologická onemocnění, trombóza

Stimuluje produkci tromboplastinu, který přispívá ke zrychlené tvorbě primárního trombu

Bolest hlavy, záchvaty nevolnosti, porucha citlivosti končetin

Potlačuje tvorbu plazminového proteinu, který je zodpovědný za resorpci krevních sraženin

Krvácení do mozku, infarkt myokardu

Zvracení, problémy s barevným viděním, závratě

Erytrostat pro menstruaci

Léčba ztráty krve přípravkem Erythrostat spočívá v použití dvou až tří hemostatických tablet každých 5 hodin před jídlem. Kurz by neměl trvat déle než 10 dní, po kterém je nutné udělat přestávku nejméně 3 měsíce. Pokud během tohoto období dojde k relapsu, měli byste se poradit s lékařem. V takové situaci může být předepsána léčba jiným hemostatickým lékem..

 • Jak připravit ivanský čaj
 • Příznaky PMS a dekódování
 • Hořkost v ústech

Ascorutin pro děložní krvácení

Kyselina askorbová, která je součástí Ascorutinu, je považována za důležitou složku pro tvorbu kolagenových vláken. Díky této kvalitě je dosaženo hemostatického účinku. Pravidelný příjem léku Ascorutin pro prevenci umožňuje posílit stěny cév a snížit jejich křehkost. Tablety by se měly užívat čtyřikrát denně, 1 pilulka. Účinek léku je kumulativní, takže pozitivní účinek při každém použití bude patrnější. Kurz je koncipován na 3 týdny.

Dicinon a Tranexam současně

Některé tablety na krvácení jsou účinnější, pokud se užívají orálně. Léky Ditsynon a Tranexam jsou předepisovány odborníky v případech vyžadujících pomoc v nouzi. Úkolem přípravku Tranexam je rychle zastavit ztrátu krve a Ditsinona má chránit tělo před možností trombózy. Tyto hemostatické látky by se měly užívat podle schématu: první příjem - každá 2 tablety, pak - tableta každých 6 hodin.

Injekce

Hemostatické injekce jsou nouzovým opatřením pro velmi rychlou ztrátu krve. Intravenózní podání léčiva podporuje rychlou tvorbu sraženin (krevních sraženin), které blokují krvácení. Účinek injekční terapie je dosažen za 10-15 minut. po zavedení. Nejúčinnější hemostatická řešení pro infuze při předepisování neodkladné léčby jsou:

 • Etamsilat;
 • Chlorid vápenatý;
 • Kyselina aminokapronová;
 • Contrikal;
 • Oxytocin;
 • Methyl ergometrin;
 • Vikasol.

Oxytocin pro děložní krvácení

Účinek hemostatického léčiva Oxytocin je zvýšit kontraktilní aktivitu hladkých svalů dělohy. V důsledku tohoto procesu se zvyšuje koncentrace vápníku uvnitř buněk a proces krvácení se zastaví. Pro dosažení nejlepšího účinku se doporučuje injikovat roztok léčiva intramuskulárně. Dávka se vypočítá individuálně pro každého pacienta na základě dostupných údajů o citlivosti na léčivo. Jedno podání nesmí překročit 3 IU.

Kyselina aminokapronová pro menstruaci

Silný hemostatický účinek kyseliny aminokapronové je založen na potlačení přechodu profibrinolysinu (neaktivní forma plazminu) na fibrinolysin (aktivní forma). Použití tohoto léku pro těžká období zahrnuje intravenózní podání 5% roztoku každou hodinu, dokud není sníženo množství krvavého výtoku.

Hemostatické řezy

Aby se zabránilo ztrátě krve v důsledku mechanického poškození měkkých tkání, používají se místní léčivé hemostatické látky. Drobné rány a rány na pokožce lze jednoduše ošetřit peroxidem vodíku k dezinfekci. Pěnivý účinek peroxidu je schopen zastavit lehké kapilární krvácení. Závažnější případ vyžaduje použití léků se zvýšeným hemostatickým účinkem.

Pohodlné používat styptický prášek s anestetiky. Hlavní účinná látka adrenalin má vazokonstrikční účinek, což je účinek zastavení menšího krvácení v případě povrchového poškození. Přípravky pro vnější ošetření ran jsou vyrobeny ze speciálně ošetřené lidské nebo zvířecí krve.

 • Trigeminální nerv
 • Zdravotní disk pro hubnutí - recenze tříd. Cvičení se zdravotním diskem pro hubnutí, video
 • Třešně na zimu v želé

Hemostatické léky na krvácení z nosu

Aby se zastavilo krvácení z nosu různé etiologie, měla by být provedena tamponizace. Pro tyto účely lze použít gázu, pěnu nebo pneumatickou základnu. Hemostatické léky dříve aplikované na tampon pomohou zvýšit účinek. Tyto léky jsou:

 • Etamsilat;
 • Dicinon;
 • Kyselina epsilon aminokapronová;
 • Chlorid vápenatý;
 • Vikasol.

Nejčastější příčinou krvácení z nosu je arteriální hypertenze, proto je důležité zajistit rychlý hypotenzní účinek. Spočívá ve snížení krevního tlaku pomocí léků. Dlouhodobé léky nejsou vhodné pro urgentní úlevu od krvácení z nosu.

S hemoroidy

Náhlé krvácení způsobené prasknutím hemoroidu lze zastavit pomocí hemostatických látek používaných k jiným typům ztráty krve (Dicinon, Vikasol, Etamsilat atd.). Relief je navíc účinný lék, který je k dispozici ve formě čípků a mastí. Oleje, glycerin a komplex vitamínů, které jsou základem čípků, mají hojení ran a hemostatické vlastnosti. Je kontraindikováno používat čípky k nepřetržitému blokování průtoku krve..

Pro lokální anestézii a zastavení lokálního krvácení z trhlin v konečníku můžete použít hemostatickou samoabsorpční houbu namočenou v roztoku cílených léků. Zavedení čípků a houbiček pomáhá rychle eliminovat krvácení, ale neměli byste počítat s dlouhodobým účinkem.

Kontraindikace

Účinné látky obsažené v hemostatických lécích mohou vyvolat alergické reakce. Aby se zabránilo negativním důsledkům, je nutné upozornit lékaře na přítomnost existujícího sklonu k alergiím. Přecitlivělost na jednu ze složek léku je přímou kontraindikací k jeho užívání, proto byste měli pečlivě prostudovat pokyny a složení. Ignorování doporučení obsažených v pokynech k lékům, pokud jde o porušení dávkování a frekvence podávání, může vést k rozvoji trombohemoragického syndromu.

Po obdržení doporučení lékaře ohledně užívání hemostatického léku se můžete obrátit na služby elektronického katalogu léčiv, abyste se seznámili s výběrem dostupných finančních prostředků. Abyste si mohli koupit zajímavou pozici v internetovém obchodě za dostupnou cenu, měli byste se seznámit s průměrnými náklady na léky v regionu bydliště. Vybraný nástroj si můžete objednat na základě přibližných údajů uvedených v tabulce:

Je možné užívat tranexam a dicinon současně

Tranexam a dicinon současně

Hemostatické látky na epistaxi, děložní krvácení, řezy a hemoroidy - přehled léků

Sdílet na VK Sdílet na Odnoklassniki Sdílet na Facebooku

V případě silného krvácení v důsledku poškození tkáně nebo patologických procesů vyskytujících se ve vnitřních orgánech je nutné použít hemostatické léky, aby se zabránilo významné ztrátě krve. Léky, které pomáhají zastavit tok krve, jsou lokální a systémové. Každý jednotlivý případ vyžaduje použití konkrétního léku, který může problém co nejdříve odstranit..

Co jsou hemostatické léky

Proces srážení krve v lidském těle představuje komplexní systém interakcí skupiny látek (faktory srážení krve). Většina z těchto látek jsou bílkoviny. K dnešnímu dni byla stanovena přítomnost 35 koagulačních faktorů: 13 plazmatických a 22 destičkových faktorů. Nedostatek jedné z těchto složek vede k výskytu krvácení různé povahy..

Hemostatické léky (z řečtiny - zastavení krve) jsou navrženy tak, aby eliminovaly příčiny poruch v těle a blokovaly ztrátu krve. Princip působení hemostatických látek je založen na doplnění nedostatku vlastních enzymů, stimulaci tvorby trombů na povrchu poškozených cév a potlačení fibrinolytické aktivity (rozpouštění krevních sraženin).

Jak zastavit krvácení během menstruace

Hojná ztráta krve u žen během menstruace (více než 80 ml denně) může být způsobena různými důvody. Před zakoupením hemostatického léku z lékárny na radu lékárníka byste se měli s tímto problémem obrátit na svého gynekologa. Pouze profesionální lékař bude schopen určit faktor, který způsobil odchylky od normy, a doporučit směrovou hemostatiku.

Léky s hemostatickým účinkem používané v průběhu léčby nejsou všelékem na nemoci, které vyvolaly krvácení. Dočasně zasahují do rychlého odtoku krve, aby umožnily tělu doplnit výsledný nedostatek. Průběh léčby předepisuje lékař a zahrnuje léky, které působí přímo na příčinu patologie.

Pilulky

Účinným prostředkem pro těžké krvácení během menstruace jsou styptické pilulky. Správně vybrané léky založené na odhalené genezi krvácení jsou schopny obnovit nedostatek koagulačních faktorů. Než začnete užívat hemostatické léky, měli byste se naučit, že některé z nich mohou mít vedlejší účinky a kontraindikace. Popis nejběžnějších hemostatických tablet je uveden v tabulce:

Syntetický analog vitaminu K. Navržen ke stimulaci syntézy protrombinu

Patologicky vysoká srážlivost krve, zánětlivá trombóza

Kožní reakce ve formě svědivých vyrážek

Adstringentní bylinný vazokonstriktor

Vysoký krevní tlak, těhotenství, období laktace

Projev alergických příznaků

Vazo-posilovací účinek spolu se snížením kapilární propustnosti

Urologická onemocnění, trombóza

Stimuluje produkci tromboplastinu, který přispívá ke zrychlené tvorbě primárního trombu

Bolest hlavy, záchvaty nevolnosti, porucha citlivosti končetin

Potlačuje tvorbu plazminového proteinu, který je zodpovědný za resorpci krevních sraženin

Krvácení do mozku, infarkt myokardu

Zvracení, problémy s barevným viděním, závratě

Erytrostat pro menstruaci

Léčba ztráty krve přípravkem Erythrostat spočívá v použití dvou až tří hemostatických tablet každých 5 hodin před jídlem. Kurz by neměl trvat déle než 10 dní, po kterém je nutné udělat přestávku nejméně 3 měsíce. Pokud během tohoto období dojde k relapsu, měli byste se poradit s lékařem. V takové situaci může být předepsána léčba jiným hemostatickým lékem..

Ascorutin pro děložní krvácení

Kyselina askorbová, která je součástí Ascorutinu, je považována za důležitou složku pro tvorbu kolagenových vláken. Díky této kvalitě je dosaženo hemostatického účinku. Pravidelný příjem léku Ascorutin pro prevenci umožňuje posílit stěny cév a snížit jejich křehkost. Tablety by se měly užívat čtyřikrát denně, 1 pilulka. Účinek léku je kumulativní, takže pozitivní účinek při každém použití bude patrnější. Kurz je koncipován na 3 týdny.

Dicinon a Tranexam současně

Některé tablety na krvácení jsou účinnější, pokud se užívají orálně. Léky Ditsynon a Tranexam jsou předepisovány odborníky v případech vyžadujících pomoc v nouzi. Úkolem přípravku Tranexam je rychle zastavit ztrátu krve a Ditsinona má chránit tělo před možností trombózy. Tyto hemostatické látky by se měly užívat podle schématu: první příjem - každá 2 tablety, pak - tableta každých 6 hodin.

Injekce

Hemostatické injekce jsou nouzovým opatřením pro velmi rychlou ztrátu krve. Intravenózní podání léčiva podporuje rychlou tvorbu sraženin (krevních sraženin), které blokují krvácení. Účinek injekční terapie je dosažen za 10-15 minut. po zavedení. Nejúčinnější hemostatická řešení pro infuze při předepisování neodkladné léčby jsou:

 • Etamsilat;
 • Chlorid vápenatý;
 • Kyselina aminokapronová;
 • Contrikal;
 • Oxytocin;
 • Methyl ergometrin;
 • Vikasol.
Oxytocin pro děložní krvácení

Účinek hemostatického léčiva Oxytocin je zvýšit kontraktilní aktivitu hladkých svalů dělohy. V důsledku tohoto procesu se zvyšuje koncentrace vápníku uvnitř buněk a proces krvácení se zastaví. Pro dosažení nejlepšího účinku se doporučuje injikovat roztok léčiva intramuskulárně. Dávka se vypočítá individuálně pro každého pacienta na základě dostupných senzorických údajů.

Tranexam nebo Dicinon - co je lepší? - Srovnání přípravků

Přípravky na bázi kyseliny tranexamové nebo etamsylátu se používají k zastavení krvácení nejen v před- nebo pooperačním období, ale ještě častěji v gynekologii jako konzervativní léčba. Nejednají okamžitě, jsou přijati kurzem a mají poměrně vysoký bezpečnostní profil. Navzdory podobnému účinku z užívání není Tranexam analogem Dicinonu, je předepisován ve zcela odlišných dávkách a dobách trvání a odlišný mechanismus účinku umožňuje v některých případech je používat současně.

Používejte pouze podle pokynů lékaře

Jak se Tranexam liší od Ditsynonu?

Za prvé, různé účinné látky. Ve slovinském dicinonu je to ethamsylát, který stimuluje tvorbu krevních destiček v těle a srážecí faktory v místech poškození cévní stěny. Jedná se o syntetické hemostatické činidlo, které je nejúčinnější pro kapilární krvácení.

Placebem kontrolované klinické studie jasně prokazují terapeutickou účinnost etamsylátu při nefunkčním děložním krvácení s různým stupněm závažnosti menoragie. Působí celkem mírně a je obvykle dobře snášen, zejména u DMC - dysfunkčního děložního krvácení (způsobeného hormonálními poruchami nebo dysfunkcí vaječníků), kdy není nutná antikoncepce..

Dicinon je dostupný ve formě tablet nebo injekcí, jejichž frekvence a doba užívání závisí na závažnosti krvácení a dynamice zlepšení. Obvykle je to 250–500 mg (odpovídá 1–2 tabletám) 3krát denně, i když tento indikátor volí lékař častěji podle hmotnosti pacienta a lze jej výrazně zvýšit podle závažnosti případu.

Domácí tranexam je novější hemostatické léčivo obsahující jako aktivní složku kyselinu tranexamovou. Stejně jako Ditsinon se Tranexam používá v chirurgii, vykazuje však nejvyšší účinnost při gynekologickém krvácení (metaanalýza pro rok 2018). Například u těžkých období se prokázalo, že snižuje ztrátu krve o 34–58%. Dobrý účinek na placentární a poporodní krvácení po konizaci děložního čípku nebo jiných chirurgických zákrocích.

K dispozici také v tabletách nebo ampulích, ale dávky jsou mnohem vyšší (s výjimkou těhotenství) a jsou stanoveny v závislosti na konkrétním onemocnění nebo patologii. Například u žen 1 g kyseliny tranexamové každých 6-8 hodin snižuje ztrátu menstruační krve o více než polovinu. Průměrná dávka je tedy 3000-5000 mg denně, rozdělená do 3-4 dávek, což dává velké množství ve formě tablet. Proto se nejčastěji předepisuje ve formě injekcí s přechodem na tabletovou formu po dosažení zlepšení. Délka standardního kurzu se pohybuje od 3 do 10 dnů.

Co je efektivnější?

K dnešnímu dni je známa pouze jedna spolehlivá klinická studie z roku 2012. Jednalo se o 50 žen s menoragií (těžkou menstruací), rozdělených do dvou skupin, které porovnávaly účinnost ethamsylátu (dicinonu) a kyseliny tranexamové. Bylo hodnoceno nejen silněji, ale také kvalita života související se zdravím žen před a po léčbě (fyzická a sociální aktivita, obecný psychologický stav). Výsledky ukázaly, že průměrné snížení krvácení bylo v obou skupinách přibližně stejné, s mírnou výhodou přípravku Tranexam, pokud jde o zlepšení kvality života..

Lze Ditsynon a Tranexam používat společně?

Rozdílný mechanismus účinku umožňuje kombinovat obě léky při komplexní léčbě závažných případů. Kombinovaná léčba poskytuje přístup ke kontrole krvácení ze dvou směrů:

 • antifibrinolytický účinek kyseliny tranexamové;
 • dosažení hemostázy (srážlivosti) zlepšením adheze (lepivosti) krevních destiček a obnovením kapilární stěny působením etamsylátu.

Tranexam a Dicinon může současně předepisovat pouze ošetřující lékař, protože to zahrnuje nejen zvýšení rizika nežádoucích účinků z krvetvorných orgánů, ale také vyžaduje neustálé sledování. To se obvykle provádí v nemocničním prostředí. Je důležité si uvědomit, že dynamika zlepšení je ovlivněna nejen hormonálními nebo fyzickými faktory, ale také emočním stavem, úrovní stresu, přísným dodržováním doporučení lékaře během léčby.

Což je levnější?

Tyto léky nejsou v žádném ohledu analogy, proto by rozdíl v ceně hemostatik Tranexam nebo Dicinon neměl být kritériem pro určení, které je lepší nebo horší. Pokud lékař předepsal jeden z nich podle vašeho uvážení, pak se léčba přípravkem Ditsynon ukáže 2-3krát výnosnější, zejména ve formě tablet.

Dicinon nebo Tranexam? - meds.is

Srovnání účinnosti přípravků Ditsynon a Tranexam

Účinnost přípravku Ditsynon je velmi podobná přípravku Tranexam - to znamená, že schopnost léčiva mít maximální možný účinek je podobná.

Například pokud je terapeutický účinek přípravku Dicinon výraznější, pak při použití přípravku Tranexam, i ve velkých dávkách, nebude možné tohoto účinku dosáhnout.

Rychlost terapie - ukazatel rychlosti terapeutického působení v přípravku Dicinon a Tranexam je přibližně stejná. A biologická dostupnost, to znamená množství léčivé látky, které se dostane na místo svého působení v těle, je podobné. Čím vyšší je biologická dostupnost, tím méně se ztratí, když je absorbováno a použito tělem..

Srovnání bezpečnosti Dicinonu a Tranexamu

Bezpečnost léku zahrnuje mnoho faktorů..

Navíc v Ditsynonu je to docela podobné Tranexamu. Je důležité, kde je léčivo metabolizováno: léčivé látky se vylučují z těla nezměněné nebo ve formě produktů jejich biochemických transformací. Metabolismus probíhá spontánně, ale nejčastěji postihuje hlavní orgány, jako jsou játra, ledviny, plíce, kůže, mozek a další. Při hodnocení metabolismu v Ditsynonu i v Tranexamu se podíváme na to, který orgán metabolizuje a jak kritický je jeho účinek.

Poměr rizika a přínosu je, když je předepisování léku nežádoucí, ale za určitých podmínek a okolností oprávněné s povinným dodržováním opatrnosti při užívání. Ditsynon zároveň při používání nemá žádná rizika, stejně jako Tranexam.

Při výpočtu bezpečnosti se také bere v úvahu, zda se projevují pouze alergické reakce nebo možná dysfunkce hlavních orgánů. V ostatních věcech, stejně jako reverzibilita důsledků používání Dicinonu a Tranexamu.

Srovnání kontraindikací pro Dicinon a Tranexam

Na základě pokynů. Počet kontraindikací v přípravku Ditsynon je velmi podobný přípravku Tranexam a je malý. Toto je seznam příznaků se syndromy a chorobami, různými vnějšími a vnitřními podmínkami, za kterých může být použití Dicinonu a Tranexamu nežádoucí nebo nepřijatelné..

Srovnání závislosti mezi Dicynon a Tranexam

Stejně jako bezpečnost, i závislost zahrnuje mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu při hodnocení drogy..

Soubor hodnot takových parametrů, jako je „abstinenční syndrom“ a „vývoj rezistence“, je tedy v Dicinonu velmi podobný těm v Tranexamu. Abstinenční syndrom je patologický stav, ke kterému dochází po ukončení příjmu látek, které způsobují závislost nebo závislost na těle. A pod rezistencí se rozumí počáteční rezistence vůči léku, v tom se liší od návyku, kdy se rezistence vůči léku vyvíjí po určitou dobu. Přítomnost rezistence lze zjistit pouze tehdy, pokud byl učiněn pokus o zvýšení dávky léku na maximum. Ditsynonovy hodnoty „abstinenčního syndromu“ a „rezistence“ jsou zároveň poměrně malé, stejně jako v Tranexamu.

Srovnání vedlejších účinků přípravku Dicynon a Tranexam

Nežádoucí nebo nežádoucí příhoda je jakákoli z lékařského hlediska nepříznivá příhoda, kterou subjekt zažil po podání léku.

V Ditsynonu je stav nežádoucích jevů téměř stejný jako v Tranexamu. Oba mají málo vedlejších účinků. To znamená, že frekvence jejich projevů je nízká, to znamená, že indikátor, kolik případů projevů nežádoucích účinků léčby je možné a registrovaných, je nízký. Nežádoucí účinek na tělo, síla vlivu a toxický účinek přípravku Dicinon jsou podobné jako u přípravku Tranexam: jak rychle se může tělo po jeho užívání zotavit a zda se vůbec uzdraví.

Srovnání snadnosti použití Dicinonu a Tranexamu

Jedná se o výběr dávky s přihlédnutím k různým podmínkám a frekvenci příjmu. Současně je důležité nezapomenout na formu uvolňování léku, je také důležité vzít to v úvahu při hodnocení.

Snadné použití v Ditsynonu je přibližně stejné jako v Tranexamu. Nejsou však dostatečně vhodné k použití..

Hodnocení léků sestavují zkušení lékárníci studující mezinárodní výzkum. Zpráva se generuje automaticky.

Průvodce byl naposledy aktualizován: 2019-09-19 06:00:28

Dicinon, Tranexam nebo Vikasol: což je lepší pro krvácení

Srovnání účinnosti přípravků Ditsynon a Tranexam

Účinnost přípravku Ditsynon je velmi podobná přípravku Tranexam - to znamená, že schopnost léčiva mít maximální možný účinek je podobná.

Například pokud je terapeutický účinek přípravku Dicinon výraznější, pak při použití přípravku Tranexam, i ve velkých dávkách, nebude možné tohoto účinku dosáhnout.

Rychlost terapie - ukazatel rychlosti terapeutického působení v přípravku Dicinon a Tranexam je přibližně stejná. A biologická dostupnost, to znamená množství léčivé látky, které se dostane na místo svého působení v těle, je podobné. Čím vyšší je biologická dostupnost, tím méně se ztratí, když je absorbováno a použito tělem..

Obecná charakteristika Ditsynonu

Lék je určen k prevenci a léčbě kapilárního krvácení různého původu. Používá se v mnoha oblastech medicíny: otolaryngologie, gynekologie, porodnická praxe, léčba očních chorob, urologie atd..

Lék je předepsán k zastavení krvácení během a po operacích, menoragie, s těžkými obdobími, krvácení z nosu, dásní, sítnice atd. Kromě toho se Ditsynon používá také v pediatrii: s jeho pomocí jsou intrakraniální krvácení u dětí eliminovány ihned po narození..

Taková široká poptávka po léku je vysvětlena vlastnostmi obsažené účinné látky - etamsylátu, která začíná působit poměrně rychle: po injekci - po 5-15 minutách, po užití tablet, se účinek dostaví po 1-2 hodinách. Etamsylát aktivuje tvorbu mukopolysacharidů ve stěnách kapilár, což ve výsledku zvyšuje jejich pevnost a nepropustnost a také přispívá k tvorbě velkého množství tromboplastinu v místech poškození.

Léčivo se vyrábí v tabletách, které se používají v kurzech, a v injekčním roztoku určeném pro intravenózní a intramuskulární podání. V některých případech se injekční roztok používá také zvenčí ve formě obvazů nebo tamponů: obvaz se v přípravku navlhčí a aplikuje na místo poranění.

Vlastnosti užívání jedné nebo druhé formy léků závisí na povaze krvácení a účelu léčby. Pokud potřebujete rychle poskytnout pomoc, pak se pacientovi podají injekce, pro profylaktické podání se nejčastěji předepisují pilulky, ale je také možný průběh injekcí.

 • Tablety: denní dávka pro dospělé je 10-20 mg / kg v několika dávkách, v případě potřeby může jediné množství dosáhnout 750 mg. V pooperačním období se tablety pijí s 6hodinovou přestávkou 250-500 mg. U dětí se norma stanoví z poměru 10-15 mg na 1 kg, výsledné množství se rozdělí do několika dávek.
 • Injekce se podávají intramuskulárně nebo intravenózně. Denní dávka pro dospělé je od 10 do 20 mg / kg. V plánovaných operacích se léky injektují hodinu před a po jejím ukončení - každých šest hodin 250-500 mg, dokud se krvácení nezastaví. V případě potřeby se lék podává během operace. Dětem jsou předepsány injekce v dávkách, které se počítají na základě poměru 10-15 mg na 1 kg, rozděleného do několika injekcí.

Dicinon je obecně tolerován normálně, ale může vyvolat bolesti hlavy, necitlivost nohou, závratě, nevolnost, tíhu v břiše, pálení žáhy, snížený tlak, otok obličeje a individuální alergické reakce.

Lék by neměl být používán u pacientů s tvorbou trombů, vysokou srážlivostí, hemoblastózou u dětí, vysokou citlivostí na složky.

Jako každý lék by měl být dicinon používán podle rozhodnutí lékaře. Pokud je lék předepsán v případě silné menstruace, doporučuje se začít pít 3-5 dní před očekávaným datem a po dobu 5 dnů MC, užívat 2 tablety třikrát denně. Doporučený kurz je 10 dní. Příští měsíc je vhodné techniku ​​opakovat, aby se dosažený účinek upevnil..

Užívání pilulek na přenos období menstruace se nedoporučuje, protože to negativně ovlivní povahu menstruačního cyklu.

Srovnání bezpečnosti Dicinonu a Tranexamu

Bezpečnost léku zahrnuje mnoho faktorů..

Navíc v Ditsynonu je to docela podobné Tranexamu. Je důležité, kde je léčivo metabolizováno: léčivé látky se vylučují z těla nezměněné nebo ve formě produktů jejich biochemických transformací. Metabolismus probíhá spontánně, ale nejčastěji postihuje hlavní orgány, jako jsou játra, ledviny, plíce, kůže, mozek a další.

Poměr rizika a přínosu je, když je předepisování léku nežádoucí, ale za určitých podmínek a okolností oprávněné s povinným dodržováním opatrnosti při užívání. Ditsynon zároveň při používání nemá žádná rizika, stejně jako Tranexam.

Při výpočtu bezpečnosti se také bere v úvahu, zda se projevují pouze alergické reakce nebo možná dysfunkce hlavních orgánů. V ostatních věcech, stejně jako reverzibilita důsledků používání Dicinonu a Tranexamu.

Vlastnosti Tranexam

Lék s hemostatickým účinkem, ale fungující poněkud jinak než Dicinon. Hemostatického účinku je dosaženo díky vlastnostem kyseliny tranexamové. Jeho účinek se projevuje, pokud krvácení způsobilo zvýšený obsah fibrinolýzy v krvi - jedné z krevních složek, která blokuje její srážení.

Lék, jako je Dicynon, je dostupný v několika formách (tablety a injekce), což umožňuje jeho použití pro všechny typy krvácení způsobeného příliš vysokou úrovní antikoagulační složky: nosní, gingivální, děložní, gastrointestinální, po různých operacích (gynekologických, zubních, urologické). Léčba je předepsána pro dědičný angioedém, alergické a zánětlivé patologie.

Může být použit během těhotenství, ale pouze v případech, kdy je jeho použití odůvodněno velkými přínosy pro matku. Omezení je způsobeno skutečností, že kyselina tranexamová prochází placentou a může negativně ovlivnit vývoj embrya / plodu.

Pokud tedy existuje otázka ohledně jmenování jednoho ze dvou prostředků: Dicinon nebo Tranexam a který je lepší z nich, je třeba vycházet z mnoha faktorů: přesná diagnóza, stav pacienta, důvody, které vyvolaly patologii, kontraindikace atd..

Co je Vikasol

Tento lék se prodává jako pilulka a přestává krvácet po 12-18 hodinách. To znamená, že byste neměli očekávat velmi rychlý účinek, budete si muset počkat.

Jak užívat Vikasol pro těžká období:

 • Stojí za zmínku, že lék zvyšuje viskozitu krve a vyvolává její koagulaci. Lék proto není předepsán pro trombózu a velmi hustou krev.
 • Náprava také není předepsána déle než 4 dny. Jinak se mohou aktivně projevit vedlejší účinky..
 • Jedná se však o nejběžnější drogu, kterou se ženy během menstruace snaží zastavit nebo omezit. Nástroj funguje velmi efektivně.
Vikasol

Antihemoragické léčivo na bázi menadionu - syntetické látky, náhražky přírodního vitaminu K. Má schopnost ovlivňovat syntézu protrombinu a dalších složek, které zajišťují srážení krve a normalizaci jeho stavu.

Používá se v případech, kdy je krvácení způsobeno nedostatkem a hypovitaminózou K: při onemocněních gastrointestinálního traktu, hemoragických onemocněních u novorozenců, traumatu s velkou ztrátou krve, po operaci. Aktivně se používá v gynekologii k odstranění nefunkčního děložního krvácení, silné menstruace a je také předepsán pro krvácení způsobené užíváním určitých léků. Je předepsán těhotným ženám v posledních fázích, aby se zabránilo krvácení u dětí po narození.

Léčivo se vyrábí ve formě tablet a roztoku pro intramuskulární a intravenózní injekce.

Hemostatické léky jsou kontraindikovány u lidí se zvýšenou srážlivostí krve, trombózou, tromboembolismem a individuální nesnášenlivostí obsažených složek. Obvykle je tolerována normálně, ale u některých pacientů jsou možné negativní projevy kůže (svědění, vyrážka, kopřivka), u zvláště citlivých pacientů může dojít k bronchospasmu. U novorozenců může vyvolat hemolytické onemocnění.

Krvácení v orgánech a tkáních se vyskytuje z různých důvodů, a proto při výběru léku k jejich eliminaci je třeba postupovat od příčiny patologie. Proto bude lepší - Dicinon, Vikasol nebo Tranexam - závisí na konkrétní diagnóze a vlastnostech stavu pacienta.

Srovnání závislosti mezi Dicynon a Tranexam

Stejně jako bezpečnost, i závislost zahrnuje mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu při hodnocení drogy..

Soubor hodnot takových parametrů, jako je „abstinenční syndrom“ a „vývoj rezistence“, je tedy v Dicinonu velmi podobný těm v Tranexamu. Abstinenční syndrom je patologický stav, ke kterému dochází po ukončení příjmu látek, které způsobují závislost nebo závislost na těle..

A pod rezistencí se rozumí počáteční rezistence vůči léku, v tom se liší od návyku, kdy se rezistence vůči léku vyvíjí po určitou dobu. Přítomnost rezistence lze zjistit pouze tehdy, pokud byl učiněn pokus o zvýšení dávky léku na maximum. Ditsynonovy hodnoty „abstinenčního syndromu“ a „rezistence“ jsou zároveň poměrně malé, stejně jako v Tranexamu.

Srovnání vedlejších účinků přípravku Dicynon a Tranexam

Nežádoucí nebo nežádoucí příhoda je jakákoli z lékařského hlediska nepříznivá příhoda, kterou subjekt zažil po podání léku.

V Ditsynonu je stav nežádoucích jevů téměř stejný jako v Tranexamu. Oba mají málo vedlejších účinků. To znamená, že frekvence jejich projevů je nízká, to znamená, že indikátor, kolik případů projevů nežádoucích účinků léčby je možné a registrovaných, je nízký. Nežádoucí účinek na tělo, síla vlivu a toxický účinek přípravku Dicinon jsou podobné jako u přípravku Tranexam: jak rychle se může tělo po jeho užívání zotavit a zda se vůbec uzdraví.

Srovnání snadnosti použití Dicinonu a Tranexamu

Jedná se o výběr dávky s přihlédnutím k různým podmínkám a frekvenci příjmu. Současně je důležité nezapomenout na formu uvolňování léku, je také důležité vzít to v úvahu při hodnocení.

Snadné použití v Ditsynonu je přibližně stejné jako v Tranexamu. Nejsou však dostatečně vhodné k použití..

Hodnocení léků sestavují zkušení lékárníci studující mezinárodní výzkum. Zpráva se generuje automaticky.

Průvodce byl naposledy aktualizován: 2019-09-19 06:00:28

Dicinon, Tranexam nebo Vikasol: což je lepší pro krvácení

Obecná charakteristika Ditsynonu

Lék je určen k prevenci a léčbě kapilárního krvácení různého původu. Používá se v mnoha oblastech medicíny: otolaryngologie, gynekologie, porodnická praxe, léčba očních chorob, urologie atd..

Lék je předepsán k zastavení krvácení během a po operacích, menoragie, s těžkými obdobími, krvácení z nosu, dásní, sítnice atd. Kromě toho se Ditsynon používá také v pediatrii: s jeho pomocí jsou intrakraniální krvácení u dětí eliminovány ihned po narození..

Taková široká poptávka po léku je vysvětlena vlastnostmi obsažené účinné látky - etamsylátu, která začíná působit poměrně rychle: po injekci - po 5-15 minutách, po užití tablet, se účinek dostaví po 1-2 hodinách. Etamsylát aktivuje tvorbu mukopolysacharidů ve stěnách kapilár, což ve výsledku zvyšuje jejich pevnost a nepropustnost a také přispívá k tvorbě velkého množství tromboplastinu v místech poškození. Současně se zrychluje tvorba látek, které zajišťují srážení krve, a zároveň Dicinon nemá žádný vliv na tvorbu krevních sraženin..

Léčivo se vyrábí v tabletách, které se používají v kurzech, a v injekčním roztoku určeném pro intravenózní a intramuskulární podání. V některých případech se injekční roztok používá také zvenčí ve formě obvazů nebo tamponů: obvaz se v přípravku navlhčí a aplikuje na místo poranění.

Vlastnosti užívání jedné nebo druhé formy léků závisí na povaze krvácení a účelu léčby. Pokud potřebujete rychle poskytnout pomoc, pak se pacientovi podají injekce, pro profylaktické podání se nejčastěji předepisují pilulky, ale je také možný průběh injekcí.

 • Tablety: denní dávka pro dospělé je 10-20 mg / kg v několika dávkách, v případě potřeby může jediné množství dosáhnout 750 mg. V pooperačním období se tablety pijí s 6hodinovou přestávkou 250-500 mg. U dětí se norma stanoví z poměru 10-15 mg na 1 kg, výsledné množství se rozdělí do několika dávek.
 • Injekce se podávají intramuskulárně nebo intravenózně. Denní dávka pro dospělé je od 10 do 20 mg / kg. V plánovaných operacích se léky injektují hodinu před a po jejím ukončení - každých šest hodin 250-500 mg, dokud se krvácení nezastaví. V případě potřeby se lék podává během operace. Dětem jsou předepsány injekce v dávkách, které se počítají na základě poměru 10-15 mg na 1 kg, rozděleného do několika injekcí.

Dicinon je obecně tolerován normálně, ale může vyvolat bolesti hlavy, necitlivost nohou, závratě, nevolnost, tíhu v břiše, pálení žáhy, snížený tlak, otok obličeje a individuální alergické reakce.

Lék by neměl být používán u pacientů s tvorbou trombů, vysokou srážlivostí, hemoblastózou u dětí, vysokou citlivostí na složky.

Aplikace v gynekologii

Jako každý lék by měl být dicinon používán podle rozhodnutí lékaře. Pokud je lék předepsán v případě silné menstruace, doporučuje se začít pít 3-5 dní před očekávaným datem a po dobu 5 dnů MC, užívat 2 tablety třikrát denně. Doporučený kurz je 10 dní. Příští měsíc je vhodné techniku ​​opakovat, aby se dosažený účinek upevnil..

Užívání pilulek na přenos období menstruace se nedoporučuje, protože to negativně ovlivní povahu menstruačního cyklu.

Vlastnosti Tranexam

Lék s hemostatickým účinkem, ale fungující poněkud jinak než Dicinon. Hemostatického účinku je dosaženo díky vlastnostem kyseliny tranexamové. Jeho účinek se projevuje, pokud krvácení způsobilo zvýšený obsah fibrinolýzy v krvi - jedné z krevních složek, která blokuje její srážení. Kyselina inhibuje aktivaci plazminogenu, která je nezbytná pro tvorbu fibinolýzy, a tím ovlivňuje systém srážení krve a urychluje jeho transformaci uvnitř cév..

Lék, jako je Dicynon, je dostupný v několika formách (tablety a injekce), což umožňuje jeho použití pro všechny typy krvácení způsobeného příliš vysokou úrovní antikoagulační složky: nosní, gingivální, děložní, gastrointestinální, po různých operacích (gynekologických, zubních, urologické). Léčba je předepsána pro dědičný angioedém, alergické a zánětlivé patologie.

Může být použit během těhotenství, ale pouze v případech, kdy je jeho použití odůvodněno velkými přínosy pro matku. Omezení je způsobeno skutečností, že kyselina tranexamová prochází placentou a může negativně ovlivnit vývoj embrya / plodu.

Pokud tedy existuje otázka ohledně jmenování jednoho ze dvou prostředků: Dicinon nebo Tranexam a který je lepší z nich, je třeba vycházet z mnoha faktorů: přesná diagnóza, stav pacienta, důvody, které vyvolaly patologii, kontraindikace atd..

Co je Vikasol

Antihemoragické léčivo na bázi menadionu - syntetické látky, náhražky přírodního vitaminu K. Má schopnost ovlivňovat syntézu protrombinu a dalších složek, které zajišťují srážení krve a normalizaci jeho stavu.

Používá se v případech, kdy je krvácení způsobeno nedostatkem a hypovitaminózou K: při onemocněních gastrointestinálního traktu, hemoragických onemocněních u novorozenců, traumatu s velkou ztrátou krve, po operaci. Aktivně se používá v gynekologii k odstranění nefunkčního děložního krvácení, silné menstruace a je také předepsán pro krvácení způsobené užíváním určitých léků. Je předepsán těhotným ženám v posledních fázích, aby se zabránilo krvácení u dětí po narození.

Léčivo se vyrábí ve formě tablet a roztoku pro intramuskulární a intravenózní injekce.

Hemostatické léky jsou kontraindikovány u lidí se zvýšenou srážlivostí krve, trombózou, tromboembolismem a individuální nesnášenlivostí obsažených složek. Obvykle je tolerována normálně, ale u některých pacientů jsou možné negativní projevy kůže (svědění, vyrážka, kopřivka), u zvláště citlivých pacientů může dojít k bronchospasmu. U novorozenců může vyvolat hemolytické onemocnění.

Krvácení v orgánech a tkáních se vyskytuje z různých důvodů, a proto při výběru léku k jejich eliminaci je třeba postupovat od příčiny patologie. Proto bude lepší - Dicinon, Vikasol nebo Tranexam - závisí na konkrétní diagnóze a vlastnostech stavu pacienta.

Hemostatické (hemostatické) tablety Mirfarma Tranexam - „Lékaři předepisují všechny v řadě, ale pomáhá to. "

Před pár lety mi to předepsal gynekolog poprvé. Pak došlo k velmi silnému krvácení a jak se ukázalo, měla jsem ovariální cystu. Po tři měsíce jsem ho (tranexam) pil téměř nepřetržitě, krvácení se snížilo, ale jakmile jsem ho přestal pít, začal tento „vodopád“ znovu. Zároveň mě nikdo nenapadlo dát mě do nemocnice, soukromého gynekologa a bylo jí to jedno, navíc jsem chodil jednou za měsíc se stížnostmi a ona si mě nepamatovala, také ji štvalo, že dělám něco špatně. Současně jsem všechno nosil na nohou, je možné si lehnout v nemocnici a vždy existují případy doma, i když jsem nezvedl nic těžkého, snažil jsem se být opatrný. Bylo to poprvé, co jsem měl takovou věc, a nevěděl jsem, že ve skutečnosti s tak silným krvácením byli umístěni do nemocnice a lehli si a vstávali, jen když to bylo nutné. Tak jako tak. Obecně to, co chci říct pro tento tranex, opravdu nepomůže, i když pilulky jsou velmi silné a kromě toho to také bolí. Mám také vážné problémy se zrakem a v pokynech jsem četl, že může velmi vážně „zasáhnout“ do očí. Zajímají se ale naši lékaři o takové maličkosti??

Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, hyprolóza, sodná sůl karboxymethylškrobu, mastek, koloidní oxid křemičitý, stearát vápenatý.

Složení skořápky: hypromelóza, oxid titaničitý, mastek, makrogol.

Jednou jsem byl v nemocnici a průběžně mi ho předepisovali těhotné ženě. I když s tím bylo všechno v pořádku a někdy pár kapek jen vyniklo, ale. pít tranexam! I když je to během těhotenství stejné, je to zakázáno. No, nebo velmi nedoporučuje, prochází placentou

Používá se během těhotenství podle indikací s povinným zvážením kontraindikací, kyselina tranexamová proniká placentární bariérou a vylučuje se do mateřského mléka (dosahuje přibližně 1% koncentrace v plazmě matky)

Obecně po tři měsíce odstranila cystu pomocí hormonů, dokud nebyla odstraněna, krvácení nezmizelo a tranexam neměl smysl.

Stále mám několik pilulek a později jsem se to pokusil vypít již s menším mezimenstruačním krvácením, ale už s opatrností, pamatuji si na kontraindikace. Chápete, že když pijete a bojíte se, nechcete pít takový lék. A to i tehdy, když nevidíte efekt. Ani tady mi Tranek nepomohl, no, možná to bylo o něco méně.

Z trávicího systému: snížená chuť k jídlu, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, průjem.

Ze strany centrálního nervového systému: závratě, ospalost, zhoršené vnímání barev.

Ze strany systému srážení krve: zřídka - trombóza, tromboembolismus.

Alergické reakce: kožní vyrážka, svědění, kopřivka.

Zábavné je, že levnější a časem prověřené staré dobré léky mi pomáhají krvácet. Tinktura z vodního pepře https://irecommend.ru/content/teper-beru-tolko-ego. a stále se můžete zeptat rutinu. Levné a veselé! Samotný vodní pepř však často pomáhá a téměř okamžitě, druhý den už na problém zapomenu nebo téměř zapomenu, v závislosti na počáteční velikosti katastrofy.

Kontraindikace pro použití

- přecitlivělost na složky léčiva.

Lék by měl být předepisován s opatrností v případě trombózy (trombóza mozkových cév, infarkt myokardu, tromboflebitida) nebo při hrozbě jejich vývoje, trombohemoragické komplikace (v kombinaci s heparinem a nepřímými antikoagulancii), poruchy barevného vidění, hematurie z horních močových cest (možná obstrukce) sraženina), selhání ledvin (kumulace je možná).

Než tedy spolknete velmi silnou, ale zároveň zbytečnou drogu, vyzkoušejte nejprve „lehčí“ a levnější drogu. Proč se otrávit, když si vystačíte s trochou krve? V přeneseném smyslu.

Obecně vám doporučuji, abyste brali tranky jako poslední, pokud vám rozpočtové prostředky nepomohou. A není fakt, že pomůže, ale může velmi snadno ublížit. Dokonce překvapuje, jak je propuštěn tak těhotný.

Faktem však je, že když jste v nemocnici, stále vám bude injekčně podáván kapátkem a nebude vám nabídnuto, abyste tam vypili nějaké tinktury a askorutin. Lékaři to pravděpodobně vědí lépe a chtějí se s problémem co nejdříve vyrovnat, ale pokud se sami rozhodnete, co a jak vás vezme, doporučuji vám pamatovat na tranexam jako poslední. I když vám možná pomůže, dvakrát mě zklamal! Tranzy navíc nejsou vůbec levné.

Vulvitida je závažné gynekologické onemocnění u žen, jehož léčba by měla být zahájena co nejdříve, jakmile se objeví první příznaky. Řekneme vám o příčinách a příznacích tohoto onemocnění a poskytneme domácí recepty..