Tahá dolní část břicha týden před menstruací: proč se to děje, je to nebezpečné?

Tahavé a bolestivé pocity v dolní části břicha asi týden před menstruací jsou jedním z příznaků premenstruačního syndromu. Tento problém znepokojuje mnoho žen. Proč se spodní břicho táhne před menstruací? Co to znamená? Musím vždy navštívit lékaře? Jak se zbavit nepohodlí?

Proč bolí břicho týden před menstruací??

Příčiny premenstruační bolesti se mohou lišit. Existuje dokonce několik teorií jejich původu:

 • Hormonální. Před menstruací, v luteální fázi menstruačního cyklu, hladina estrogenu normálně klesá a zvyšuje se koncentrace progesteronu. To snižuje tonus dělohy a předchází křečím myometria. Pokud je narušena hormonální rovnováha a stále se produkuje velké množství estrogenu a progesteronu je málo, u ženy dochází ke spastickým kontrakcím myometria, což se může projevit bolestmi v podbřišku..
 • Teorie intoxikace vodou. Hormonální změny a metabolické procesy na konci cyklu způsobují zadržování tekutin v těle. Výsledkem je, že tkáně, včetně vnitřních orgánů, bobtnají, svaly a vazy se pod jejich tlakem protahují - žena před menstruací má pocit, že jí táhne žaludek.
 • Teorie poruch prostaglandinů. Zvýšená produkce prostaglandinů v poslední fázi cyklu, kvůli nutnosti odstranit odmítnuté endometrium z dělohy kontrakcemi, vede k bolestivým pocitům před menstruací.

Kromě jednotlivých charakteristik průběhu menstruačního cyklu, které vysvětlují výše uvedené teorie, mohou být příčiny bolesti v předvečer menstruace:

 • endometrióza;
 • adheze v reprodukčních orgánech;
 • důsledky potratu;
 • důsledky patologického těhotenství nebo obtížného porodu;
 • lékařská sterilizace (tubální ligace);
 • mimoděložní těhotenství.

Kdy je to v pořádku??

U mnoha žen se před menstruací (7-10 dní) táhne spodní část břicha. To je jeden z příznaků, které naznačují bezprostřední nástup menstruace. Pocit tahání obvykle není bolestivý, nezpůsobuje ženě nepohodlí a není doprovázen dalšími příznaky - nevolností, bolestmi hlavy a závratěmi, výtokem z pohlavního ústrojí atd..

Podobné pocity někdy zažívají ženy, které se chrání před těhotenstvím pomocí hormonální antikoncepce. Nejsou kontraindikací pro použití OK, v zásadě stačí změnit lék po konzultaci s lékařem.

Kdy navštívit lékaře?

Tahání bolesti před menstruací by mělo upozornit a stát se důvodem k návštěvě lékaře v následujících případech:

 • výrazná intenzita pocitů způsobující silné nepohodlí;
 • špinění nebo špinění uprostřed cyklu;
 • zvýšení nebo snížení krevního tlaku;
 • otoky končetin a obličeje;
 • ozáření bolesti do jiných částí těla.

Dalším důvodem, proč se spodní část břicha táhne týden před menstruací, může být nástup těhotenství. V tomto případě menstruace nepřijde a žena musí po 7-9 dnech podstoupit těhotenský test a poradit se s gynekologem.

Léčba a prevence

Pro správnou a účinnou léčbu předmenstruačních tahových bolestí je nutné zjistit příčinu. Měla by být věnována návštěva gynekologa, může být nutné konzultovat endokrinologa, terapeuta, nefrologa nebo urologa.

Pokud je nepohodlí způsobeno nadbytkem estrogenu a nedostatkem progesteronu, bude předepsána hormonální terapie k normalizaci hladiny těchto látek. Pokud je detekována urogenitální infekce, bude nutné podstoupit antibiotickou léčbu. Pokud důvod spočívá v individuálních charakteristikách ženy (tj. Pokud nejsou nalezeny žádné patologické stavy), obdrží doporučení, jak by se měla chovat, aby se zabránilo vzniku tažných bolestí a jak je lze odstranit..

Pokud byly během vyšetření vyloučeny zánětlivé a infekční nemoci, ale dolní část břicha stále táhne 4-5 dní před menstruací, můžete použít následující tipy:

 • dát tělu mírnou fyzickou aktivitu: cvičit, plavat několikrát týdně, cvičit jógu nebo orientální tanec;
 • přestat pít kofeinové a alkoholické nápoje nebo je omezit na minimum;
 • nekuřte - kouření vyvolává vazospazmus;
 • se zvýšenou vzrušivostí nervového systému se naučte uklidňující techniky (například meditace) nebo pravidelně pijte uklidňující bylinné čaje v kurzech;
 • snížit příjem soli - zadržuje tekutinu v těle, vyvolává otoky a svalové napětí.

Pokud se bolest spojí s pocity tahání, můžete si vzít léky proti bolesti na základě paracetamolu (Paracetamol, Panadol, Efferalgan), ibuprofenu (Ibuprofen, Nurofen, Advil, MIG, Další), nimesulidu (Nise, Nimulid, Nimesil, Naisulid). Mohou také pomoci antispazmodika založená na drotaverinu (No-Shpa, Drotaverin), sodné soli metamizolu (Spazmalgon, Spazgan, Spazmalin). Intenzitu bolesti můžete snížit následujícími způsoby:

 • jemně masírujte břicho a dolní část zad;
 • vzít teplou bylinnou koupel;
 • aplikujte teplo na žaludek.

Antikoncepční hormonální léky pomáhají mnoha lidem zbavit se nepohodlí. Aby se minimalizovala pravděpodobnost nežádoucích účinků, musí být vybrány lékařem.

Proč bolesti břicha trápí týden před menstruací

Závratě, slabost, překrvení mléčných žláz, podrážděnost a bolesti v podbřišku týden před nástupem menstruace jsou projevy premenstruačního syndromu (PMS). K nepohodlí dochází v důsledku stresu, přepracování, sedavého životního stylu, nedostatku vitamínů a dalších faktorů.

Nevýznamné jednotlivé pocity nevyžadují pozornost, ale pokud Algomenorea nahradí PMS, musíte zjistit, proč bolí břicho týden před menstruací, a přijmout opatření k odstranění problému.

Příčiny bolesti před menstruací

Kreslení bolesti v podbřišku se objevuje týden před menstruací a dříve, bezprostředně po ovulaci, nebo vyvolává úzkost několik dní před krvácením. Některé ženy určují bezprostřední nástup menstruace právě kvůli špatnému zdraví a nespavosti..

Pokud v předvečer kritických dnů žaludek neustále bolí, může to být způsobeno anatomickými rysy vnitřních pohlavních orgánů. PMS způsobuje bolest na hrudi, břiše a dolní části zad, žena je podrážděná, slabá nebo kňourá a zaznamenává otoky obličeje a končetin.

Hormony

Pokud týden před menstruací dolní část břicha táhne natolik, že nepohodlí se stane nesnesitelným, můžete se nejprve pokusit změnit svůj životní styl - vzdát se špatných návyků, chodit častěji na čerstvý vzduch, revidovat stravu.

Průběh mnoha procesů v ženském těle závisí na produkci hormonů. Druhá polovina cyklu je charakterizována prudkým zvýšením hladiny progesteronu. Hormonální nerovnováha způsobuje nejen PMS, ale také střevní problémy:

 • Zácpa.
 • Nadýmání.
 • Snížená peristaltika.

Algodismenorea

Pokud při přechodu na zdravý životní styl nepohodlí nezmizí, je nutné vyšetřit gynekologa a zjistit skutečnost algodismenorea. Jedná se o porušení menstruační funkce se silnou bolestí v dolní části břicha, v oblasti křížové kosti nebo dolní části zad. Jejich postava je kňučení, tahání nebo křeče.

Příčiny primární algodismenorey:

 1. Endokrinní poruchy.
 2. Pomocí nitroděložního tělíska.
 3. Nedostatečný vývoj dělohy.
 4. Nesprávná poloha pohlavního orgánu.
 5. Fyzická / duševní únava.

Sekundární algodismenorea se vyvíjí pod vlivem gynekologických onemocnění získaných s věkem. Týden nebo dokonce dříve před menstruací začíná bolet břicho u žen z následujících důvodů:

 • Historie břišní chirurgie.
 • Genitální chirurgie.
 • Nervová vzrušivost nebo deprese.
 • Nepravidelný sexuální život.
 • Sexuální nespokojenost.
 • Různé duševní poruchy.

Fyziologické příčiny

Pocit tíže v břiše a mírné zvýšení způsobuje tekutinu, která se hromadí v těle před menstruací. Tahavé bolesti břicha jsou také vyvolávány samotnou dělohou, respektive skutečností jejího nárůstu krátce před krvácením.

Ovulace

Při pozdní ovulaci je nepohodlí v dolní části břicha jasně patrné na levé nebo pravé straně, v závislosti na tom, kde se vajíčko nachází. V době prasknutí folikulu dochází k mírnému krvácení, ale krev vstupuje do břišní stěny a způsobuje místní podráždění.

Ovulační bolest není patologická. Jsou znakem fungování ženského reprodukčního systému..

Acyklická bolest

Acyklická bolest je vždy prodloužena a jejich vzhled není spojen s ovulací.

Nelze vyloučit nepohodlí pomocí léků proti bolesti z důvodů, že dolní část břicha bolí týden před menstruací na pozadí závažných patologií:

 1. Cystitida.
 2. Myom dělohy.
 3. Endometrióza.
 4. Adhezní anomálie.
 5. Ucpání v prostředí pánve.
 6. Urolitiáza.
 7. Křečové žíly v malé pánvi atd..

Drozd

Když žaludek vytrvale bolí týden před menstruací, je nutné pečlivě se podívat na vaginální výtok. Normálně se jedná o vícesložkovou látku:

 • Sliz.
 • Glykogen.
 • Mikroby.
 • Laktobacily.
 • Mrtvý epitel.
 • Tajemství bartholinových žláz.

Normální výtok je průhledný nebo bělavý, jeho konzistence je hlenovitá a objem je nevýznamný, až 5 ml denně. Žádný nepříjemný zápach. Během ovulace vrcholí hladina glykogenu.

Urogenitální kandidóza (běžně používaná - drozd) způsobuje, že výtok je bílý a sýrový, páchnoucí. Houba způsobuje svědění a pálení ve slabinách, nepohodlí při močení. Stydké pysky vypadají červené a oteklé.

Hlavní příčinou drozdů je slabá imunita. Genitální houba je často spojována s infekcí HIV, diabetes mellitus a pohlavně přenosnými chorobami.

Těhotenství

Zvýšení tónu dělohy v časném těhotenství způsobuje bolesti v podbřišku. Žena možná ještě neví, že se brzy stane matkou, a v očekávání svého období zaznamená zhoršení blahobytu. Nejprve přisuzuje nepohodlí PMS, ale později lékař diagnostikuje těhotenství.

U mimoděložního těhotenství může bolest obtěžovat také ženu. Pokud je lumen vejcovodů příliš úzký, oplodněné vajíčko nemůže najít způsob, jak vstoupit do dělohy, a je připevněno ke stěně trubice. Bolest vyzařuje ze spodní části břicha do konečníku.

S výskytem nevolnosti, bolestivé bolesti v dolní části břicha, závratě, slabosti a v případě epizod ztráty vědomí je nutné urgentně konzultovat gynekologa. Rostoucí embryo vyvolává prasknutí vejcovodů, sepsi a smrt. Provoz pomůže zabránit smutným následkům.

Je-li vyžadována povinná lékařská konzultace

Pokud si žena poprvé všimla zvláštních změn v těle před menstruací, které tam dříve nebyly, musí jít na kliniku a říct gynekologovi o tom, co se obává.

Existuje řada závažných okolností a všechny vyžadují okamžitou lékařskou pomoc:

 1. Bolest obtěžuje více než 7 dní.
 2. Tělesná teplota je zvýšená.
 3. Po bolestivé PMS následují těžká období.
 4. Během jednoho cyklu přijdou kritické dny několikrát s krátkými přestávkami.
 5. Mdloby před menstruací.
 6. Podezření na těhotenství.
 7. V minulosti bylo každé období bezbolestné.

Hlavní důvody, proč má pacient bolesti v podbřišku týden před menstruací, jsou během vyšetření objasněny. Jedná se buď o latentní infekci, která ovlivnila reprodukční systém, nebo o závažné onemocnění nebo o komplikaci po porodu.

Kromě toho lze tahové pocity v břiše v předvečer kritických dnů vysvětlit dědičnou predispozicí.

Co dělat?

Pokud lékař potvrdí hormonální povahu špatného zdravotního stavu před menstruací, mohou být užívány vitamíny a léky proti bolesti k odstranění příznaků PMS. Chcete-li uvolnit svaly dělohy, můžete aplikovat teplo na břicho nebo se vykoupat. Bolestivou oblast lze jemně masírovat.

Pokud jde o stravu, doporučuje se vyhýbat se smaženým, kořeněným a uzeným pokrmům. Místo kávy je lepší pít neperlivou vodu. V každodenní stravě musí být přítomno ovoce. Od kouření a alkoholických nápojů by se mělo zcela upustit nebo by se alespoň nemělo zneužívat.

Chcete-li snížit bolest v předvečer menstruace, můžete užívat perorální antikoncepci. Výběr antikoncepce však musí být svěřen lékaři. Jako sedativum můžete užívat Corvalol, tinkturu kozlíku a infuze máty, heřmánku.

Pokud bylo podezření na těhotenství a pozitivní test potvrdil tento odhad, s bolestmi v podbřišku, jako před menstruací, je také nutné poradit se s lékařem. Vyšetření s následnou lékařskou péčí pomůže vyhnout se potratu kvůli zvýšenému tonusu dělohy. Pokud je diagnostikováno mimoděložní těhotenství, včasná konzultace s gynekologem ochrání ženu před prasknutím vejcovodu.

Aby se zabránilo situaci, kdy se spodní část břicha táhne týden před menstruací, budou sloužit tři jednoduché kroky:

 1. Změna životního stylu.
 2. Lehké sportovní aktivity před menstruací.
 3. Neustálá kontrola tělesné hmotnosti (nadváha vyvolává bolestivé PMS).

Po dohodě s lékařem lze tampony Chinese Beautiful Life použít ke zlepšení gynekologické sféry. Urychlují proces léčby ženských chorob a zabraňují jejich rozvoji.

Proč bolí žaludek před menstruací?

Dolní břicho bolí před menstruací: příčinou je PMS

Nepohodlí v předvečer menstruace je velmi častým problémem. Ve většině případů je spojena s hormonálními změnami v ženském těle, ke kterým dochází, když je odmítnuta slizniční vrstva v děloze. Komplex nepříjemných příznaků se nazývá dysmenorea nebo premenstruační syndrom - PMS.

Důvody tohoto nepohodlí jsou zcela přirozené a nejsou nebezpečné, ale u různých žen se projevují různými způsoby. Vše závisí na hladině hormonů a individuálních charakteristikách těla. Dysmenorea zpravidla trvá dva až tři dny a je doprovázena následujícími nepříjemnými příznaky:

 • Žena má bolesti v podbřišku. Nepříjemné pocity mohou být slabé a přetrvávající nebo mohou být paroxysmální.
 • Nálada se často mění. Pacient začne kňučet, být nervózní a podrážděný.
 • Existuje nepodložený pocit únavy, ospalosti.
 • Chuť k jídlu prudce stoupá, chuť k jídlu se může změnit.

PMS signalizuje hormonální změny v ženském těle. Taková restrukturalizace ovlivňuje emoční stav, práci trávicího traktu, může způsobit migrény a zvýšený krevní tlak.

Jak bolí žaludek před menstruací s nebezpečnými patologiemi

V některých případech žena cítí všechny příznaky blížícího se období, ale není tomu tak. Zpoždění v kombinaci s výrazným nepohodlí může mít patologické, zdraví ohrožující příčiny.

Nejčastější gynekologická onemocnění s podobnými příznaky:

 • Algomenorea. Pacientka s podobnou gynekologickou odchylkou má silné bolesti břicha a dolní části zad. Toto nepohodlí se objevuje týden před očekávaným datem menstruace a může přetrvávat po celou dobu cyklu krvácení. Za charakteristické příznaky algomenorey z běžného PMS lze považovat záchvaty nevolnosti a bolesti hlavy, depresivní stavy. Nemoc může být vrozená nebo získaná. Často se vyvíjí po potratu, zánětlivém onemocnění, instalaci nitroděložního tělíska.
 • Adnexitida a další zánětlivá gynekologická onemocnění. Při adnexitidě jsou dolní část zad a žaludek velmi bolestivé. Tělesná teplota stoupá, cyklus selhává, během intimity se objevují nepohodlí. Průběh zánětu může mít negativní důsledky pro reprodukční zdraví ženy. Pokud takové příznaky zjistíte, měli byste okamžitě vyhledat lékaře..
 • Endometrióza Patologická proliferace epitelu vede k nepohodlí v břiše, může se šířit do zad, nohou. Bolest se postupně zvyšuje a období je velmi těžké..
 • Genitourinární infekce. U těchto onemocnění se k příznakům PMS přidává vysoká horečka, svědění v oblasti vnějších genitálií, atypický výtok s nepříjemným zápachem..
 • Myoma. V děloze se vyvíjí benigní novotvar. V počátečních stádiích se nemoc nijak neprojevuje. S růstem nádoru se objevují menstruační nepravidelnosti, menstruace je bohatá, PMS je výrazná.

Lékaři také upozorňují na případy, kdy nepohodlí v dolní části břicha před předpisy není spojeno s orgány reprodukčního systému. Podobné příznaky se projevují u pacientů s gastrointestinálními poruchami, zánětem slepého střeva. Současně jsou navíc narušeny problémy se židlí..

Musím navštívit lékaře, pokud mě bolí břicho před menstruací

Žena by měla zacházet se svým zdravím co nejodpovědněji. To platí zejména pro mladé dívky, které plánují těhotenství v budoucnu. Pokud se u vás vyskytne menší nepohodlí, není nutné si urgentně domluvit schůzku s gynekologem. Musíte poslouchat své tělo, sledovat cyklus, abyste pochopili, proč bolí břicho, hrudník nebo dolní část zad.

Při mimoděložním těhotenství bolí i dolní část břicha

Pokud je nepohodlí tak silné, že narušuje normální život, nezapomeňte se o tom poradit s kvalifikovaným lékařem. Bolest, při které není možné normálně sedět nebo ležet, často naznačuje vývoj nebezpečných patologií. Může to být dokonce mimoděložní těhotenství, které vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc..

Je zakázáno užívat si silné léky proti bolesti samostatně. Takže namažete klinický obraz a k přesné diagnostice patologie bude zapotřebí více času a úsilí..

Proč bolí žaludek před menstruací, ale nedochází k žádnému výtoku

Situace je obzvláště nepříjemná pro ženu, když jsou přítomny všechny příznaky bezprostředního nástupu menstruačního krvácení, ale výtok se neobjeví. Důvody zpoždění v kombinaci s bolestivou bolestí břicha mohou být různé..

Tyto příznaky se nejčastěji vyskytují v následujících případech:

 • Ovulace. Přirozený proces prasknutí folikulu a uvolnění vajíčka může být doprovázen nepohodlí, které je lokalizováno na pravé nebo levé straně břicha. Takové příznaky se zpravidla objevují uprostřed menstruačního cyklu a signalizují, že nastalo nejpříznivější období pro početí dítěte..
 • Těhotenství. Zpoždění v kombinaci s příznaky PMS je jedním z nejčastějších příznaků těhotenství. V prvních týdnech, během implantace embrya, se výrazně zvyšuje tón v děloze. Pocity jsou přesně stejné jako v předvečer menstruace. Pokud krvácení nezačne do týdne a test ukáže dva proužky, domluvte si schůzku se svým gynekologem. Vysoký tón dělohy může vyvolat potrat.
 • Křečové žíly v orgánech reprodukčního systému.
 • Adheze nebo endometrióza.
 • Myoma.

Zpožděná menstruace a bolest v podbřišku narušují pacienty s chronickou cystitidou, urolitiázou. Všechny tyto patologie musí být léčeny pod přísným dohledem kvalifikovaného lékaře po komplexní předběžné diagnóze..

Co dělat, abyste zmírnili křeče

V případě silné bolesti se obraťte na svého gynekologa. Lékař provede vyšetření a v případě potřeby předepíše další diagnostiku ve formě krevního testu nebo ultrazvuku. Pokud jsou nalezeny závažné patologie, jsou předepsány metody hardwarového výzkumu - MRI nebo CT, laparoskopie nebo hysteroskopie. Po stanovení přesné diagnózy je zvolena účinná léčba.

Pokud vás žaludek bolí před menstruací v důsledku přirozených fyziologických procesů, můžete se pokusit odstranit nepohodlí sami doma. K tomu se používají léky různých skupin..

 • Antispazmodika. Umožní vám rychle odstranit svalové křeče v děloze. Tyto léky jsou dostupné bez lékařského předpisu, ale před jejich užitím si musíte pečlivě přečíst pokyny. U PMS se doporučují léky ve formě tablet nebo rektálních čípků.
 • Nesteroidní protizánětlivé léky. Léky této skupiny rychle zmírňují bolest, bojují proti zánětu. Můžete odstranit nepříjemné příznaky pomocí tablet, ve kterých je účinnou látkou paracetamol, ibuprofen, diklofenak. Pamatujte, že tyto léky mají závažné kontraindikace, a než začnete užívat, nezapomeňte se poradit se svým lékařem. Striktně dodržujte doporučené dávkování.

Můžete obnovit normální pohodu před menstruací a eliminovat nepohodlí bez léčby. K tomu někdy stačí udělat lehká cvičení, aplikovat teplou vyhřívací podložku na žaludek, provést lehkou masáž, obohatit stravu velkým množstvím užitečných vitamínů a mikroelementů. Všechny tyto akce lze provést, pouze pokud jste si jisti, že jste naprosto zdraví..

Ženské měsíční krvácení je často doprovázeno břišním diskomfortem a bolestí. Je zcela normální, pokud je nepohodlí malé a příliš neovlivňuje kvalitu života. Nezapomeňte, že musíte navštívit gynekologa nejméně dvakrát ročně. To vás ochrání před rozvojem nebezpečných patologií a zachová reprodukční zdraví..

Příčiny bolesti v dolní části břicha týden před menstruací

V souvislosti s restrukturalizací těla před menstruací vždy dochází ke změnám v reprodukčních orgánech, které způsobují nepohodlí 80% žen. Mezi takové nežádoucí projevy patří skutečnost, že týden před menstruací táhne podbřišek.
Příznak může být způsoben přirozenými příčinami a je změnou normálního fungování ženského těla.

Úzkost nastává, když bolest zasahuje do každodenních činností a není zdaleka mírně nepříjemná. Rozumíte možným důvodům toho, co se děje, když dolní část břicha táhne a bolí týden před nástupem menstruace..

Dysmenorea

Dysmenorea v medicíně se nazývá menstruační křeče v dolní části břicha před a během kritických dnů. Jsou způsobeny kontrakcemi dělohy a procesem odstraňování přebytečných částic endometria krví venku. Bolestivý syndrom může být spuštěn individuálním počtem citlivých receptorů a nízkým prahem bolesti. Kvůli dysmenorei 8-10 dní před nástupem menstruace bolí a táhne dolní část břicha.

Příznaky mohou začít v pubertě a doprovázet ženu až do menopauzy. U mnoha, s věkem nebo po narození dítěte, se bolestivý syndrom stává méně nápadným..

Mírná malátnost může být vyvolána hormonálními změnami v těle nebo strukturálními rysy reprodukčního systému.

Předmenstruační syndrom

Cyklický syndrom je celý komplex poruch endokrinního, psychoemotionálního a vegetativně-vaskulárního systému. Za hlavní příčinu PMS se považují hormonální poruchy u rizikových žen a náchylné k těmto faktorům:

 • přepracování v práci;
 • neustálý stres;
 • sklon k depresivním stavům;
 • trauma a chirurgie;
 • zánětlivá onemocnění pohlavních orgánů;
 • nedostatek fyzické aktivity;
 • nedostatek vyvážené výživy.

Není divu, že více než 55% žen zná zkratku PMS na vlastní kůži..

Neexistuje přesný údaj, kolik dní před menstruací se dolní část břicha začne táhnout. Míra se pohybuje od 2 do 14 dnů. Kromě bolestivých bolestí v podbřišku existují i ​​příznaky, jako jsou migrény vyzařující do očních bulv, zažívací potíže, bolestivá citlivost mléčných žláz, slabost, podrážděnost, nadměrná zranitelnost, apatie. Vyznačuje se prudkou změnou nálady - od vzrušené až po slzavé depresivní.

Malátnost může mít příznaky kardiovaskulárních onemocnění: bušení srdce, necitlivost rukou, pocení, dušnost.

Známky premenstruačního syndromu se mohou s věkem zdvojnásobit.

Tento stav obvykle vymizí s nástupem menstruace, ale někdy přetrvává i několik dní po jeho skončení..

Hormonální nerovnováha

Pokud je 4-5 dní před menstruací spodní část břicha silně zatažena, příčinou může být hormonální nerovnováha:

 1. Estrogenová rovnováha je nesmírně důležitá pro správné fungování reprodukčního systému. Jeho nadbytek, jako nedostatek, může vyvolat nepohodlí a nadýmání, stejně jako nepravidelnosti v menstruačním cyklu. Známky jako šupinatá a suchá kůže, otupělost a vypadávání vlasů, migrény, nespavost, nestabilní krevní tlak, bolesti na hrudi a špatná nálada naznačují nezdravý estrogen v těle..
 2. Úroveň progesteronu před menstruací by měla být dostatečně vysoká a zvýšení jeho množství začíná kolem 15. dne cyklu, kdy vajíčko opustí folikul. Nedostatek hormonu vyvolává křeče a kontrakce těla dělohy, které vedou k bolestivé bolesti v dolní části břicha a dolní části zad před menstruací. Nerovnováha je indikována otoky a bolestmi mléčných žláz, silným výtokem během menstruace, krvácením v období mezi menstruací, otokem obličeje.
 3. Nízké hladiny „hormonů štěstí“ mohou být příčinou nepohodlí v břiše. Endorfiny jsou určeny k vyhlazení bolesti a stresu pro tělo. S jejich nedostatkem, když dolní část břicha bolí a táhne před menstruací, se však cítí silnější než obvykle. A také existují depresivní stavy, apatie, citlivost prsů a vaginálních stěn během sexu, poruchy gastrointestinálního traktu.
 4. Prostaglandiny jsou látky podobné hormonům, které monitorují a regulují biochemické procesy v těle. Jsou to oni, kdo vysílají signály do mozku o nepříjemných pocitech během menstruace. V důsledku porušení hormonálních hladin se může zvýšit množství prostaglandinů as nimi i citlivost na bolest.

Ovulace

Protože může být obtížné určit, kolik dní před menstruací vás začne bolet žaludek, může to ovlivnit období ovulace. V závislosti na vlastnostech ženského těla se může objevit v intervalu od 7 do 19 dnů cyklu. Tento rozdíl je vysvětlen dopadem vnějších faktorů na tělo - stres, přepracování, zdraví a další..

Malé bolesti v dolní části břicha jsou běžným příznakem ovulace a kvůli nepravidelnému cyklu se mohou obtěžovat asi týden před menstruací. Nepohodlí může být doprovázeno mírným krvavým výtokem, mírně vznešeným stavem, zvýšeným sexuálním apetitem, exacerbací chuťových pohárků a vůně.

Těhotenství

Hnojení vajíčka se může projevit velmi specifickými příznaky - zpožděním menstruace a skutečností, že dolní část břicha tolerovatelně bolí. Ve druhém nebo třetím týdnu těhotenství lze tyto příznaky snadno zaměnit s kritickými dny přicházejícími v novém měsíci..

Tyto příznaky se mohou objevit, a to jak z přirozených důvodů souvisejících s hormonálními změnami v těle, tak se mohou stát alarmujícím signálem..

Může se jednat o:

 • tři nebo čtyři dny před očekávanou menstruací je zvýšená teplota;
 • akutní bolestivé pocity v dolní části břicha a zad, vyzařující do slabin a pubis;
 • křečovité pulzující pocity;
 • pocit napětí a tlaku v břiše;
 • jakékoli nepohodlí, které se objeví spolu s krvavým nebo hnědým výtokem 5. nebo 6. den zpoždění;
 • malátnost je doprovázena nevolností a zvracením;
 • bolest v pátém týdnu těhotenství může varovat před mimoděložním těhotenstvím.

I když nepohodlí není příliš nepříjemné, musíte navštívit lékaře. Je užitečné provést test a ujistit se, že jste těhotná..

Hormonální antikoncepce

Výskyt nepohodlí v břiše před menstruací může být spojen s užíváním OK. Léky silně ovlivňují poměr hormonů a vlastnosti menstruačního cyklu.

Bolest břicha může naznačovat vedlejší účinky antikoncepčních prostředků a jejich neslučitelnost s tělem.

Příznak je také pozorován po prudkém ukončení užívání OK v důsledku silného hormonálního skoku.

Nezapomeňte, že než začnete užívat perorální antikoncepci a přestanete ji používat, musíte se poradit s gynekologem. To pomůže vyhnout se nepříjemným překvapením..

Adheze

Proces adheze je nejčastěji způsoben traumatem pánevních orgánů nebo gynekologickými operacemi. Riziková skupina zahrnuje také ženy trpící zánětlivými onemocněními nebo endometriózou. V důsledku výskytu adhezí rostou orgány spolu navzájem prostřednictvím cév a kapilár, což narušuje jejich pohyblivost a normální fungování. Mezi charakteristické znaky tvorby adheze patří zácpa, bolest při vyprazdňování a skutečnost, že 2-3 dny před menstruací je dolní část břicha silně zatažená.

Benigní novotvary

Nestabilita hormonálního pozadí může vést k vývoji různých typů formací a tuleňů.

Myom dělohy je příčinou 50% případů onemocnění reprodukčního systému. Jedná se o benigní nádor, který se tvoří v myometriu v důsledku hormonální nerovnováhy. Podporuje růst tvorby estrogenových hormonů. Myomum postupuje během reprodukčního období až do menopauzy, kdy se zastaví produkce estrogenu v těle.

Riziko onemocnění se zvyšuje v případě průběhu procesů, které ovlivňují hormonální pozadí:

 • zánětlivé procesy;
 • endometrióza;
 • endokrinní onemocnění;
 • gynekologické operace a potrat;
 • nedostatek pravidelného sexuálního života.

Příznaky onemocnění jsou podobné mnoha jiným gynekologickým patologiím, proto lze nádor detekovat pouze při vyšetření gynekologem. Důvod k podezření, že něco není v pořádku, může být: velmi silné bolesti před menstruací, tlak na močový měchýř, hojnější menstruace než obvykle a v důsledku velké ztráty krve, bledosti kůže, slabosti.

Zánětlivé procesy

Malátnost 3 nebo 4 dny před nástupem menstruace může naznačovat zánětlivý proces reprodukčních orgánů. Pokud pocity obvykle nebyly příliš nepříjemné, pak zánět bolest výrazně zvýší..

Původcem patogenních procesů mohou být genitální infekce a viry. Existuje vysoká pravděpodobnost jejich vstupu do těla s nástupem chladného počasí. Tělo nemá čas se přizpůsobit, což vede k prudkému snížení imunity.

Výskyt zánětu je možný na pozadí jiného onemocnění virové nebo infekční povahy. To platí zejména pro infekci pánevních a břišních orgánů.

Nejběžnější zánětlivá onemocnění spojená s bolestmi dolní části břicha jsou:

 1. Adnexitis - zánět vaječníků a přívěsků. Pro patologii je typická následující skupina příznaků: horečka, slabost, zimnice, nevolnost, zvracení, pocit pálení při močení, hnisavý výtok, napětí v břišní dutině a bolesti břicha s křečemi před menstruací a v dalších fázích cyklu.
 2. Cervicitida je zánět děložního čípku, infekční a neinfekční. Nemoc může být téměř bez příznaků. V ostatních případech jsou charakteristické pocity usrkávání v dolní části břicha, zvláště výrazné během sexu. Onemocnění se může projevit krvácením mezi obdobími a také hnisavými sekrety sliznic..
 3. Vulvitida je vnější zánět genitálií. Bolest a pocit brnění se obvykle šíří do dolní části břicha a vyzařují do pubis a genitálií. Objeví se výtok nažloutlého odstínu jiné konzistence, který má nepříjemný zápach. Jak se příznaky zhoršují, může dojít ke zvýšení teploty a pocitu únavy..
 4. Endometritida je akutní zánět povrchové vrstvy endometria. Chronická forma onemocnění se vyvíjí v důsledku infekcí vstupujících do dělohy a vejcovodů, ke kterým může dojít na pozadí jiných gynekologických onemocnění, komplikací po porodu a chirurgických zákroků. Urogenitální infekce - chlamydie, ureaplasma, mykoplazma a herpes virus mohou vyvolat zánět. Pokračuje akutními příznaky: teplota nad 38 stupňů, bolesti břicha, hnisavý výtok, migrény, nadýmání.

Endometrióza

Endometrióza je proliferace endometriální tkáně mimo její přirozenou vrstvu u více než 8% žen v reprodukčním období. Toto onemocnění má hormonální povahu, nicméně lékařské články a studie dosud neposkytly přesnou odpověď na příčiny patologie..

Nemoc je jednou z hlavních příčin bolesti břicha a je často zaměňována s běžným menstruačním nepohodlí..

Riziko patologie je:

 • ženy s menstruací méně než 27 dnů a bolestivými menstruacemi;
 • ti, kteří již měli v rodině případy onemocnění;
 • dívky, které mají první menstruaci dříve;
 • nulipární nebo pozdě narozené ženy.

Převážná většina menstruačního cyklu se endometrióza může vyvinout téměř asymptomaticky. Příznaky se zesilují a pociťují, když se týden před menstruací začne nepříjemně táhnout dolní část břicha a dolní část zad. Během pohlavního styku je bolest, špinění v posledních fázích cyklu, zácpa, časté močení, mírné zvýšení teploty.

Kdy vyhledat lékařskou pomoc

Pokud vás malátnost doprovázená nepohodlí v dolní části břicha sedm dní před menstruací pravidelně obtěžuje, měli byste kontaktovat svého gynekologa.

Je také důležité věnovat pozornost výskytu následujících příznaků:

 • bolestivé nepohodlí více než pět dní před menstruací doprovázené krvavým výtokem;
 • nepohodlí se vyskytuje během nebo po sexu;
 • zaznamenáte skoky v tělesné teplotě;
 • nevolnost, existuje nutkání zvracet;
 • bolest se šíří do dolní části zad, nohou nebo genitálií;
 • výtok získal nažloutlý nebo hnisavý odstín, objevil se nepříjemný zápach;
 • dolní část břicha bolí a bolí před menstruací v poporodním období nebo po operaci.

Pokud je břišní nepohodlí doprovázeno dalšími příznaky, bude lepší okamžitě podstoupit lékařskou diagnózu a provést všechny nezbytné testy.

Na základě komentářů na fórech pro ženy je mnoho žen zvyklých léčit bolest několik dní před menstruací jako součást svého menstruačního cyklu. Je však důležité si uvědomit, že malátnost, která zbavuje radost ze života, může být alarmujícím signálem a varovat před přítomností závažných patologií, zvláště pokud onemocníte poprvé. Klíčem k rychlému vyřešení problému je včasné prozkoumání. Milujte se a nedovolte, aby vám bolest zničila život.

Proč týden před začátkem menstruace bolí nebo táhne žaludek

Bolest břicha nebo tahání týden před menstruací jsou běžným jevem u žen v reprodukčním věku. Tyto dny se mohou ubírat různými způsoby. Někdo bolí žaludek, někdo se zbláznil z bolavých bolestí dolní části zad, někdy teplota stoupá. Někteří mají více štěstí: mírná bolest v břiše několik dní a všechno zmizí. Tak či onak, každý organismus je jedinečný a nikdo neví, jak uběhne další menstruace. Jaké jsou důvody a co s tím dělat, je popsáno níže..

Proč bolí žaludek během menstruace a před nimi

Příčiny bolesti v dolní části břicha:

 • Špatný životní styl;
 • Nesprávná výživa;
 • Nemoci gynekologické povahy, včetně nesprávného umístění dělohy;
 • Genitální trauma (potrat, obtížná práce);
 • Existuje nitroděložní tělísko.

Považuje se za normální, pokud je bolest během menstruace malá nebo vůbec žádná. V případě, že je nemožné něco udělat nebo jít někam ze skutečnosti, že bolí žaludek, měli byste okamžitě navštívit lékaře. Pouze odborník může zjistit přesnou příčinu bolesti.

Tahání bolesti v časném těhotenství

V raných fázích početí může být bolest břicha velmi děsivá, což může vést k potratu. Hlavním zdrojem těchto projevů je tón dělohy a zvýšený průtok krve do orgánu. To je považováno za normu. A když se s tím dívky obrátí na gynekologa, dozví se o nástupu těhotenství. Aby tato bolest zmizela, lehněte si a relaxujte.

Kreslení bolesti výtokem

Hnědý výtok je pro ženu špatný. Mohou se objevit v malém počtu, někdy po pohlavním styku. To je považováno za normální pro ty, kteří užívají antikoncepční pilulky, pro první pohlavní styk nebo pro velmi aktivní noc..

Bílý výtok je známkou drozdů. Toto je velmi časté onemocnění houbového plemene. Způsobuje zhoršení pohody, svědění a nepříjemný zápach v oblasti genitálií..

Nízké endorfiny

Endorfiny jsou chemické sloučeniny, které se produkují v mozku a řídí fungování endokrinních žláz. Jinak se jim také říká „hormony štěstí“. Produkce endorfinů nastává v reakci na stresující situaci a výskyt bolesti..

Nedostatek endorfinů způsobuje následující stavy:

 • zhoršení nálady, zvýšená podrážděnost;
 • apatie, deprese;
 • snížení prahu bolesti;
 • jakékoli nemoci se zdlouhavým průběhem.

Na pozadí nedostatku endorfinů se bolest cítí mnohem silnější než obvykle, člověk je neustále v depresi. Ke zvýšení produkce hormonu je nutná kompetentní terapie, kterou může předepsat endokrinolog a psychoterapeut.

Mimoděložní těhotenství jako příčina bolesti v podbřišku

Většina lidí ví, že mimoděložní těhotenství může být příčinou silné a akutní bolesti v podbřišku. Chcete-li zjistit doma, zda je to opravdu tak, musíte si koupit těhotenský test. Pokud výsledek ukazuje dva pruhy, měli byste okamžitě vyhledat lékaře. Pokud je test negativní, měli byste problém hledat dál. I když je třeba vzít v úvahu skutečnost, že u mimoděložního těhotenství nemusí test vždy vykazovat správný výsledek. A pokud se jedná o první zpoždění, výsledek bude určitě negativní..

Mnoho žen si do kalendáře označí plán menstruace, aby pochopilo, zda je jejich tělo v pořádku a zda existují nějaké odchylky. Toto je velmi dobrý způsob, jak sledovat své zdraví..

Nemusíte si pamatovat, kdy uplynul poslední výtok, a přemýšlet o těhotenství, vyhodit peníze na další test, a když uvidíte, že je negativní, nezapomeňte, že vaše menstruace by měla být jen za pár dní.

Bolest v podbřišku 7-10 dní před menstruací

Je docela možné, že asi 7-10 dní před menstruací se může objevit bolest v podbřišku. Jaký je důvod a jak se této bolesti zbavit? Nejprve musíte pochopit, jak silná je tato bolest. Pokud je to nesnesitelné, neměli byste se léčit a užívat léky proti bolesti. V takovém případě musíte zavolat sanitku a vyhledat pomoc od odborníka..

Příčiny bolesti v dolní části břicha 7-10 dní před menstruací

 1. PMS. Nejběžnější příčinou bolesti břicha 7-10 dní před začátkem menstruace je PMS (premenstruační syndrom). V těchto dnech má žena nepohodlí ve střevní oblasti, dochází k nadýmání, je pozorována potlačená ospalá nálada, objevuje se podrážděnost a agresivita a zvyšuje se chuť k jídlu.
 2. Snížené hladiny progesteronu. Projevuje se ve formě bolestivé praskavé bolesti v podbřišku.
 3. Zánětlivé procesy. V důsledku infekčních onemocnění a také hypotermie dochází k bolesti, řezání a křečím v břiše.
 4. Nemoci pánevních orgánů. Objevují se různé bolesti břicha.
 5. Ovulace. U přibližně 10% žen je 6-10 dní po ovulaci bolest v podbřišku tak silná, že je nemožné se obejít bez léčby.

Proč bolí žaludek a dochází ke zpoždění menstruace

Často se stává, že v břiše jsou bolesti, bolí vás celé tělo, máte pocit, že začíná menstruace, ale nejsou. Důvody tohoto chování těla se mohou lišit..

 • Hormonální narušení v těle;
 • Těhotenství;
 • Zánětlivé procesy v genitáliích;
 • Onemocnění vaječníků;
 • Prolomení cyklu.

Obvykle je těžké uhodnout, proč dochází ke zpoždění menstruace, proto je lepší provést těhotenský test a pokud je výsledek negativní, musíte kontaktovat odborníka.

Možné důvody

Většina změn v těle ženy v reprodukčním věku závisí na produkci hormonů. Ve druhé polovině menstruačního cyklu hladina progesteronu prudce stoupá. Hormonální poruchy u žen mohou vyvolat nejen bolesti v podbřišku před menstruací, ale také střevní problémy:

 • snížená peristaltika (až atony);
 • zácpa;
 • zvýšené plynování.

1.1 Algomenorea

Tento termín znamená porušení menstruační funkce, při kterém jsou silné křeče nebo bolestivé bolesti v dolní části břicha, dolní části zad nebo křížové kosti.

Algomenorea je jedním z hlavních důvodů, proč se dolní část břicha táhne týden před menstruací. Najde se poměrně často - téměř každá druhá žena.

Příčiny primární algomenorey:

 • nesprávné umístění dělohy, její nedostatečný rozvoj;
 • přepracování (duševní i fyzické);
 • metody nitroděložní antikoncepce (spirála);
 • endokrinní poruchy.

Příčiny sekundární algomenorey mohou být:

 • endometrióza;
 • zánětlivé procesy;
 • břišní a gynekologické operace;
 • duševní poruchy (zvýšená excitabilita, deprese, sexuální nespokojenost atd.).

1.2 Předmenstruační syndrom

S poklesem hladin progesteronu a estrogenu před začátkem cyklu jsou pozorovány bolesti břicha, zvýšení a bolestivost mléčných žláz, pokles nálady a podrážděnost. To vše se projevuje jako PMS (premenstruační syndrom). V tomto případě hlava často začíná bolet, objevují se zvracení a další příznaky:

 • podrážděnost;
 • Deprese;
 • agrese;
 • vyčerpanost;
 • závrať;
 • zvýšená únava;
 • ospalost.

1.3 Fyziologické příčiny

Týden před menstruací se děloha připravuje na početí: zvyšuje se a bobtná. To může také způsobit bolest v dolní části břicha. Navíc před začátkem menstruačního cyklu se tekutina v těle zpozdí a hromadí - to vede k pocitu těžkosti a mírnému nárůstu břicha..

1.3.1 Ovulační bolest

Nejškodlivější jsou bolesti spojené s pozdní ovulací. Zažije je asi 20% žen. Takové bolesti jsou lokalizovány v dolní části břicha, často na jedné straně (pravé nebo levé) - v závislosti na umístění vajíčka. Jsou způsobeny mírným krvácením (v důsledku prasknutí folikulu), při kterém krev vstupuje do břišní stěny a dráždí ji.

Takové bolesti nejsou přičítány patologii, jedná se o fyziologický rys ženského těla.

1.4 Acyklická bolest

Tyto bolesti nemají nic společného s ovulací. Jsou dlouhodobé a nelze je odstranit běžnými léky proti bolesti..

Příčiny acyklické bolesti mohou být:

 • endometrióza;
 • proces tvorby adheze;
 • ucpání v malé pánvi;
 • děložní myomy;
 • křečové žíly malé pánve;
 • cystitida;
 • urolitiázová nemoc;
 • artróza atd..

1.5 Kandidóza

Pozornost by měla být věnována také vaginálnímu výtoku. Normálně by měly sestávat z hlenu, mikrobiálních buněk, mrtvého epitelu a sekrece bartholinových žláz. Obsahují také glykogen a mléčnou krásu, které jsou nezbytné pro udržení prospěšné mikroflóry a životně důležitých funkcí laktobacilů. V den ovulace dosáhne obsah glykogenu maximální koncentrace. Normální výtok by měl být průhledný nebo bělavý, slizká konzistence, neměl by být nepříjemný zápach, objem by měl být až 4-5 ml denně.

Kandidóza (drozd) se vyznačuje bílým, sýrovitým výtokem - bohatým, kyselým zápachem. Vyvíjí se s poklesem imunity, je často kombinován s pohlavně přenosnými chorobami a infekcí HIV a projevuje se také v nádorech a metabolických onemocněních.

Drozd vyžaduje povinné ošetření!

1.6 Příčiny hnědého výboje

Hnědý výtok je spojen s přítomností krve v něm. Jejich patologické příčiny mohou být:

 • Pohlavně přenosné choroby (kapavka atd.);
 • endometritida;
 • nádory dělohy;
 • polypóza;
 • ektopie děložního čípku (eroze);
 • hyperplazie endometria;
 • endometrióza.

Všechny tyto nemoci musí být léčeny pod lékařským dohledem. Mnoho z nich, když je zanedbáváno, vede k srůstům, neplodnosti a dokonce k rakovině dělohy..

1.7 Těhotenství

Jednou z běžných příčin bolesti je zvýšený tonus dělohy během těhotenství..

Bolestivé pocity se mohou objevit také u mimoděložního těhotenství. Oplodněné vajíčko nemůže vstoupit do dělohy příliš úzkým lumen vejcovodů a je implantováno do jejich stěny. V takových případech vyzařuje bolest v podbřišku do konečníku. Pokud se objeví nevolnost, závratě, celková slabost, ztráta vědomí, je nutné se poradit s lékařem, protože prasknutí trubice lze léčit pouze chirurgicky.

1.8 Další důvody

Kromě fyziologických faktorů výskytu tahání a bolestivých pocitů v dolní části břicha, které úzce souvisí s reprodukční funkcí u žen, existuje řada důvodů jiné povahy:

1. Různá zranění (porod, potrat).

2. Zánět pánevních orgánů, který má infekční povahu.

3. Nemoci střev.

4. Nesprávný životní styl (alkohol, kouření).

5. Nevyvážená strava.

6. Genetická predispozice.

Týden před menstruací bolí žaludek a je oteklý

Důvody, proč může nastat nadýmání několik dní před menstruací, stejně jako bolest v podbřišku, jsou různé. Jedním z nich je špatná střevní peristaltika, ke které dochází v důsledku změn v systému zásobování krví během přípravy těla na nadcházející menstruaci. Zvýšený průtok krve ovlivňuje nejen genitálie, ale také střeva, což způsobuje zvýšenou produkci plynu. Může dojít k nadýmání v důsledku nadměrného růstu endometria v děloze, který se stává silnějším a způsobuje reakci břišních svalů.

Zadržování tekutin, začínající týden před menstruací, se stává jednou z příčin nadýmání v břiše, čímž si tělo ukládá tekutinu před hrozící ztrátou krve. Nadýmání lze pozorovat během ovulace, stejně jako během těhotenství, kdy podobné příznaky doprovázejí zpoždění menstruace..

Pokud se objeví nevolnost nebo změny v mléčných žlázách, je třeba provést těhotenský test. Vzhled otoku, nadýmání, bolesti v dolní části břicha mohou být příznaky fibroidů nebo jiných novotvarů.

Pokud je test negativní

Praxe dokazuje, že mnoho žen provádí test před zpožděním menstruace. Například 10 dní před menstruací bolelo žaludek. "Není to těhotenství?" Nebo možná potrat? Co když mimoděložní těhotenství? “ - první věc, která mě napadne, a každý okamžitě běží do lékárny, aby si koupil další test. A když vidí negativní výsledek, uklidní se. Musíte vědět, že v raných fázích test neukáže ženě v jaké pozici. Nezáleží na tom, kolikrát to uděláte, a není rozdíl, jaký to je. Proto musíte hledat jiné příčiny bolesti.

Jak se vyhnout bolesti před menstruací

Abyste se co nejvíce chránili před bolestivými pocity před a během menstruace, měli byste dodržovat některá doporučení:

 • začněte cvičit několik dní před menstruací, můžete jít plavat;
 • masáž dolní části zad a břicha;
 • lze užít lék proti bolesti;
 • neustále sledujte svou váhu, nadváha může způsobit bolest;
 • začít vést zdravý životní styl - být více venku, brát vitamíny, vzdát se kávy, alkoholu a kouřit;
 • při intenzivní bolesti vám pomohou teplé obklady nebo bylinné koupele, ale nelze je užívat déle než 20 minut;
 • studený má také dobrý účinek - na 10 - 15 minut položte na žaludek drcený led zabalený v ručníku nebo studené topné podložce;
 • použití éterických olejů také poskytuje požadovaný výsledek, je třeba je vtírat do břicha a dolní části zad.

V žádném případě byste neměli snášet silné bolesti, proto byste se při prvních alarmujících příznacích měli poradit s lékařem.

Jak se zbavit bolesti v podbřišku týden před menstruací

První myšlenka, která nás obvykle napadne, je vzít si pilulku. Není však nutné se léčit, pít antibiotika a léky proti bolesti. To vše může mít nepříznivý vliv na zdraví. Pokud vás žaludek bolí týden před menstruací, musíte:

 1. Navštivte gynekologa. Řekne vám, zda existuje nějaké onemocnění, a dejte správný recept na léčbu.
 2. Nebuďte nervózní, relaxujte, spěte.
 3. Dopřejte si relaxační sprchu se speciálními éterickými oleji.
 4. Jezte správně. Dieta by měla obsahovat hodně ovoce, neperlivé vody. Řekněte pevně „Ne!“ alkohol, cigarety, pití méně kávy, konzumace smažených a kořeněných jídel.
 5. Udělejte lehkou relaxační masáž v oblasti, kde vás bolí žaludek.

Když žaludek silně bolí před nástupem menstruace, je třeba vypočítat, kolik dní zbývá do začátku menstruace.

Pokud je ještě celý týden, je lepší navštívit gynekologa. Pokud je bolest malá a před nástupem „červených dnů“ 1–2 dny - je to normální.

Je-li vyžadována povinná lékařská konzultace

Pokud si žena poprvé všimla zvláštních změn v těle před menstruací, které tam dříve nebyly, musí jít na kliniku a říct gynekologovi o tom, co se obává.

Existuje řada závažných okolností a všechny vyžadují okamžitou lékařskou pomoc:

 1. Bolest obtěžuje více než 7 dní.
 2. Tělesná teplota je zvýšená.
 3. Po bolestivé PMS následují těžká období.
 4. Během jednoho cyklu přijdou kritické dny několikrát s krátkými přestávkami.
 5. Mdloby před menstruací.
 6. Podezření na těhotenství.
 7. V minulosti bylo každé období bezbolestné.

Hlavní důvody, proč má pacient bolesti v podbřišku týden před menstruací, jsou během vyšetření objasněny. Jedná se buď o latentní infekci, která ovlivnila reprodukční systém, nebo o závažné onemocnění nebo o komplikaci po porodu.

Kromě toho lze tahové pocity v břiše v předvečer kritických dnů vysvětlit dědičnou predispozicí

Léky proti bolesti

Bolest v podbřišku můžete odstranit pomocí speciálních masážních technik, fyzioterapeutických procedur, teplých koupelí a lokálního použití tepla. Ale moderní léky proti bolesti budou účinnější.

Léky

Seznam nejpopulárnějších a nejúčinnějších léků, které se dokáží vyrovnat s bolestivými pocity během menstruace, zahrnuje:

 • Paracetamol;
 • Aspirin;
 • Piroxikam;
 • Ibuprofen;
 • Ketoprofen;
 • Naproxen.

Kromě léků proti bolesti se široce používají antispazmodika, která uvolňují hladké svaly a snižují intenzitu bolesti:

 • Drotaverin;
 • Papaverin;
 • Buscopan;
 • Ne-shpa.

Při intenzivní bolesti se doporučuje užívat současně spazmolytika a protizánětlivé nesteroidní léky. To vám umožní odstranit nepohodlí a zastavit křeč, která jej způsobila. Nedoporučuje se užívat léky déle než 3 dny po sobě.

Lidové léky

Bez pomoci léků proti bolesti za přítomnosti intenzivní nebo mírné bolesti můžete tento stav zmírnit pomocí osvědčených lidových prostředků:

 • heřmánek posiluje imunitní systém a má mírný sedativní účinek a éterický olej rostliny je považován za přírodní analgetikum;
 • maliny regulují cyklus, zmírňují bolest;
 • citronový balzám má také mírný sedativní účinek, je předepsán pro nespavost, úzkost, podrážděnost;
 • kořen elecampanu stabilizuje hormonální hladiny a eliminuje bolestivé nepohodlí s algomenoreou;
 • přeslička má protizánětlivý, mírný močopudný a posilující účinek, používá se v případě silné bolesti během kritických dnů.

Dlouhodobé nepohodlí, které se opakuje každý měsíc v každém menstruačním období, výtoky mezi menstruacemi, nepravidelnosti, zvyšující se bolest nebo krvácení jsou příznaky vyžadující okamžitou lékařskou pomoc.

Bolest v břiše a na hrudi začíná týden před menstruací, zesiluje se během menstruace a pokračuje po ní. Jaké jsou příčiny křečovitých bolestí během. Kreslení bolesti v dolní části břicha v děloze po.

ovulační bolest několik týdnů před menstruací; různé poruchy cyklu - DMC (nefunkční děloha. Primární dysmenorea je hlavní příčinou bolesti v podbřišku u mladých dívek, která se objevuje na.

Nejčastěji se bolesti v podbřišku objevují první den menstruace a také týden před menstruací. V jiných situacích nemají zdravé ženy v oblasti přídavků žádné nepohodlí..