Rané příznaky těhotenství

Bylo by skvělé, kdyby příští den po prodlevě žena už věděla o nástupu těhotenství jistě.

Ale to se děje extrémně zřídka a první příznaky změněného hormonálního pozadí pacienta se projevují různými způsoby..

Jelikož každá žena je jedinečný organismus, může se těhotenství projevovat také různými způsoby. Může dojít k úplné absenci příznaků do 1–2 měsíců. Proto byste při prvním podezření měli kontaktovat svého gynekologa.

K oplodnění vajíčka dochází 1 den před a den po ovulaci. První příznaky raného těhotenství může žena pociťovat až po 7–10 dnech od nástupu ovulace. HCG nebo choriový gonadotropin je bílkovina, která se objevuje v moči a krvi ženy až po připojení embrya k děloze.

Před týdnem je nemožné detekovat jakékoli projevy těhotenství. Nejlepší je provést test první den očekávaného začátku menstruace. Existuje však mnoho dalších důvodů, kvůli kterým menstruace nepřišla. Možný hormonální odběr, stresující situace, aktivní sport, užívání antibiotik, antikoncepce a jiných léků nebo změna klimatu.

Každá žena má jiný menstruační cyklus, obvykle od 28 do 36 dnů. Označením prvního dne menstruace v kalendáři můžete sledovat zpoždění. Někdy však mají pacienti menstruační nepravidelnosti s naprosto zdravým tělem. Pro takovou ženu bude těžké identifikovat první příznaky těhotenství před zpožděním..

Známky těhotenství v prvních dnech

Zvýšená bazální teplota

Mnoho žen ve svém životě čelilo potřebě měřit bazální teplotu. Umožňuje určit dobu ovulace. To znamená dny, kdy existuje zvýšené riziko otěhotnění. Vysoká bazální teplota zůstává po celou luteální fázi, tj. Po dobu do ovulace.

Zvýšení bazální teploty během zpoždění menstruace lze považovat za první známku časného těhotenství. Taková teplota se měří pomocí běžného teploměru, měří teplotu v konečníku. Je důležité měřit BT, jakmile se probudíte a jste stále v posteli..

Pokud na teploměru uvidíte teplotu vyšší než 37 stupňů Celsia, můžete mít podezření na těhotenství. Pokud nedošlo k početí, bazální teplota klesá, menstruace nastává ve správný čas.

Nedostatek menstruace

Ženy vnímají absenci menstruace v pravý čas jako první známku těhotenství. Zpoždění s tím však nesouvisí vždy. Jakákoli nemoc nebo stres mohou změnit hormony. Dokonce se stává, že v raných fázích si dívka označí menstruaci. Toto krvácení, ke kterému dochází v první fázi těhotenství, se často liší od standardní menstruace svým odstínem a množstvím výtoku.

První indikátory jsou, když menstruace příliš poklesla a menstruace skončila rychleji. Pokud došlo k nechráněnému pohlavnímu styku, s největší pravděpodobností s 50% přesností lze takovou menstruaci nazvat začátkem těhotenství. Opět platí, že pokud v těle ženy došlo k dalším hormonálním změnám, může být takové skrovné období vysvětlitelným znamením..

Nevolnost a zvracení

Většina žen pozoruje ranní nevolnost a nevolnost jako první známku nového stavu. Tyto příznaky se však vyskytují také v případě otravy, onemocnění gastrointestinálního traktu a jater. Během těhotenství se nevolnost objevuje hlavně ráno, i když projevy jsou možné během dne kvůli prudkému poklesu hladiny cukru v krvi.

K toxikóze v raných fázích dochází v důsledku skutečnosti, že se tělo chce zbavit škodlivých látek. Ve druhém trimestru se toxikóza obává kvůli potřebě ženského těla zbavit se „cizího organismu“. Některé pacientky s toxikózou se obávají celého těhotenství. Jedná se o takzvanou psychologickou toxikózu..

Všimněte si, že někteří pacienti, kteří silně chtějí otěhotnět, stejně jako ti, kteří se patologicky bojí nového stavu, zaznamenávají ráno nevolnost. Ve skutečnosti však nový život ještě nezačal.

Změny chuti, změny chuti

Můžete si všimnout zvýšení hormonálních hladin v kovové chuti v ústech. Chut vašeho jídla se může změnit. Přitahují vás neobvyklé produkty.

Tento příznak se však častěji projevuje později..

Něha a zvětšení prsou

Během nástupu nového života se mléčné žlázy připravují na laktaci. Prsa zhrubne, žena cítí bolestivé pocity. Bradavky často tmavnou, stávají se citlivějšími. Někdy jsou žíly viditelnější, areola kolem prsou se zvětšuje. Některé těhotné ženy zaznamenají nárůst hrbolů na dvorci.

Jasným znamením je mlezivo nebo nažloutlý výtok z bradavek. Přesto jsou příznaky čistě individuální a těhotná pacientka si pravděpodobně žádné z nich nevšimne.!

Časté nutkání močit

Týden po implantaci si někteří všimnou častějších výletů na toaletu. To je způsobeno uvolňováním hormonu hCG. Je to on, kdo vyvolává zvýšení přívodu krve v pánevních orgánech. Výsledkem je přeplnění močového měchýře i při mírném hromadění moči, zvláště často se žena obává tohoto problému v noci.

Časté močení je však v mnoha případech spojeno s cystitidou nebo uretritidou. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že u těchto onemocnění dochází během močení k nepohodlí, bolestivosti a bolesti..

Krvácení z implantátu

Přibližně 6–12 dní po začátku oplodnění se objeví světlé zabarvení. Ve své barvě nevypadají jako pravidelné období. V této fázi je embryo zasazeno na stěnu dělohy. Někteří pacienti si nevšimnou žádného výtoku, je to také považováno za normální.

Malý výtok se také objeví, když je vajíčko implantováno do stěny dělohy. Také si všimnete žlutého a růžového krémového výtoku. K přidělení těchto odstínů dochází také při erozi děložního čípku, toto onemocnění se zvyšuje s nástupem těhotenství.

Únava a ospalost

V důsledku probíhajících změn v těle se metabolismus zrychluje, aby podpořil tělo nastávající matky.

Někdy se zdá, že chcete pořád spát nebo jen odpočívat. Obzvláště náchylné spát ve dne. Funguje jako sedativní progesteron.

Zvýšené přirozené sekrece

Některé těhotné ženy zaznamenávají zvýšení objemu cervikálního hlenu. To je způsobeno stejným hormonem progesteronem..

Tento indikátor se nepovažuje za explicitní.

Příznaky nachlazení, pocit nevolnosti

Během normálního průběhu těhotenství imunita klesá. Příroda s tím přišla, aby tělo neodmítlo plod jako cizí těleso. Kvůli takovým hormonálním výkyvům se objevují kýchání, ucpání nosu, bolest v krku.

Někdy tělesná teplota stoupá. V tomto případě se doporučuje nepoužívat silné léky. Upřednostňujte tradiční medicínu, abyste nepoškodili nenarozené dítě.

Emoční změny

Od samého začátku nástupu nového stavu se v těle ženy objevují emocionální výbuchy. Zpočátku je nálada radostná, pak se změní a žena začne plakat a rozčilovat se kvůli maličkostem.

Často se objevuje podrážděnost a náročnost vůči ostatním. Z tohoto důvodu se zhoršují vztahy s blízkými..

Bolest v dolní části zad a dolní části břicha

V raných stadiích pociťují někteří pacienti bolesti v dolní části břicha a v bederní oblasti. Tento příznak může být vyvolán cystitidou, silnou fyzickou námahou nebo pyelonefritidou, včetně.

Tento příznak může být také způsoben hrozícím potratem. Zvláště pokud je křeč v dolní části břicha doprovázena krvácením, měli byste se určitě poradit s lékařem!

Kromě toho jsou možné následující příznaky

Možné příznaky těhotenství

Žena si nemusí na sobě všimnout jediného příznaku nebo může celé těhotenství trpět toxikózou, nespavostí, častým močením a zácpou.

Nejpravděpodobnějšími příznaky však jsou: zvětšení prsou, zpoždění, nevolnost, závratě ráno. Při vyšetření gynekolog zaznamená zvýšení dělohy se změkčením šíje. Cyanózu děložního čípku může stanovit také lékař.

Spolehlivé indikátory

Abyste si byli stoprocentně jistí nástupem tohoto dlouho očekávaného období, měli byste si udělat test krve a moči. Těhotenský test počínaje prvním dnem očekávaného období může ukázat pozitivní výsledek.

Testy mohou také poskytnout falešně negativní nebo falešně pozitivní výsledky. Pokud trpíte onemocněním ledvin, platnost testu vypršela nebo pokud jste nepoužili ranní nebo zatuchlou moč, výsledek nebude správný. Falešně negativní test může být také v případě vypití významného množství tekutiny před testem..

Pokud jste si všimli jakýchkoli známek zrodu nového života v sobě, proveďte test. Procedura by měla být prováděna ráno čerstvou močí. Je lepší počkat několik dní po zpoždění, pak bude výsledek více odhalující.

Od prvního nebo druhého týdne těhotenství se hCG stanoví v krvi a moči. Choriový gonadotropin v krvi je v počátečních stádiích spolehlivější. Již po třech týdnech těhotenství vám ultrazvuk umožňuje určit vajíčko v děloze.

Kterého lékaře kontaktovat při léčbě?

Pokud po přečtení článku předpokládáte, že máte příznaky charakteristické pro toto onemocnění, měli byste se poradit s gynekologem.

Znamení těhotenství: táhne dolní část břicha. Přístupnými slovy.

Existuje mnoho známek, příznaků, rad a stop, které mohou naznačovat, že žena pravděpodobně otěhotní. Mohou se objevit jednotlivě nebo několika způsoby. A pokud máte podezření nebo nevylučujete, že mohlo dojít k početí, pak jistě poznáte některé ze signálů vydaných vaším tělem. Neměly by se však brát jako „diagnóza“, protože mnohé z prvních příznaků těhotenství jsou velmi podobné příznakům premenstruačního syndromu u žen..

Samozřejmě, pokud je další menstruace zpožděna a pozorujete několik časných příznaků těhotenství najednou, pak je pravděpodobnost jejího výskytu velmi vysoká. Často však začneme předpokládat ještě před zpožděním menstruace. A pokud máte důvod očekávat těhotenství, pak s největší pravděpodobností pocítíte nejranější známky těhotenství: tahání za břicho.

To lze skutečně pozorovat od raného data. Proč táhne spodní část břicha na začátku těhotenství?

Představme si, že vejce splňuje požadované spermie a společně tvoří zygotu. Nyní budou zygoty poháněny vejcovody, aby dosáhly dělohy a zakotvily na její stěně pro další růst a vývoj. Cesta do budoucího domova trvá v průměru 6–12 dní (tato období se u různých žen mohou lišit). Nejčastěji dochází k oplodnění během ovulace, která spadá přibližně na 10. - 12. den cyklu (možnosti jsou zde také možné). Ukazuje se tedy, že oplodněné vajíčko dosáhne dělohy na konci cyklu, kdy je několik dní před dalším očekávaným obdobím. A ve většině případů žena pociťuje bolest v dolní části břicha - buď z důvodu blížící se menstruace, nebo z důvodu „kolaudace“ vajíčka. Toto je zkrácený přibližný ideální scénář toho, co se děje..

Aby vajíčko „zapustilo kořeny“ v děložní dutině, připraví si místo pro sebe: jakoby škrábalo epiteliální buňky a vytvořilo v něm hnízdo pro výsadbu. Tento proces se nazývá implantace a může být doprovázen některými známkami toho, že už nyní, dokonce před nástupem menstruace, vyzve ženu k početí, ke kterému došlo. Jde hlavně o tažení bolestí v podbřišku: vaše děloha prochází invazí „cizího tělesa“ a narušením celistvosti epitelu. Je pravděpodobné, že v procesu připevnění vajíčka ke stěně dělohy může dojít k malému špinění, které žena často mylně vnímá jako předčasný nástup menstruace..

Několik dní před začátkem dalšího cyklu, kdy již došlo k početí, může žena pociťovat bolest v dolní části břicha, která je často doprovázena drobným krvácením (krémové, růžové, načervenalé nebo hnědé). Pokud si neuvědomuje, že otěhotněla, bude tento jev s největší pravděpodobností vnímat jako premenstruační syndrom. Mnoho dalších známek těhotenství ve velmi raných fázích je také podobných pocitům před menstruací: bolestivost a zvýšená citlivost bradavek, podrážděnost, nevolnost, odmítnutí určitých pachů, změny chuti k jídlu a změny nálady.

Proto je velmi obtížné rozpoznat těhotenství před zpožděním. Tahání bolesti břicha u ženy může mít navíc mnoho dalších důvodů: stres, užívání hormonálních léků, infekce, zánět, trauma, následky pohlavního styku nebo gynekologické vyšetření a další..

Tahání bolesti v dolní části břicha však může být známkou nejen těhotenství, ale také hrozby jeho ukončení. Oplodněné vajíčko je cizí těleso v těle ženy, kterého se děloha snaží zbavit tím, že se začne stahovat. Příroda vytvořila přirozený mechanismus pro zachování těhotenství v raných fázích - imunitní funkce ženského těla jsou poněkud sníženy, což dává budoucímu plodu šanci uchytit se a přežít. Vítězství však ne vždy zůstane s vejcem, kterému může bránit řada nepříznivých faktorů. Pokud je vyloučena co nejdříve, pak žena možná ani neví, že došlo k potratu - právě začíná další menstruaci.

Pokud je těhotenství již několik týdnů staré a víte o jeho existenci nebo je jeho pravděpodobnost velmi vysoká a tažné bolesti v dolní části břicha mají výrazný křečovitý charakter, jsou podány bederní oblasti nebo jsou doprovázeny krvácením, musíte urgentně jít do nemocnice, abyste udrželi těhotenství.

Zvláště pro beremennost. síť - Elena Kichak

Známky těhotenství před zpožděním

Je možné přesně vědět o nástupu početí až po zpoždění menstruace a pozitivním testu. Před zpožděním však existují určité příznaky těhotenství. Není vždy možné je rozpoznat, často jsou podobné PMS.

 1. Hlavní
 2. Bazální teplota
 3. Přidělení
 4. Bolesti dolní části břicha
 5. Změny prsou
 6. Malátnost, slabost, únava, ospalost
 7. Voní
 8. Chuť a chuť se mění
 9. Citovost
 10. Další
 11. Libido
 12. Spát
 13. Změny v práci trávicího traktu
 14. Funkce ledvin
 15. Bolest hlavy
 16. Tlakové rázy
 17. Otok
 18. Jak zjistit

Hlavní

Všechny příznaky časného těhotenství před zpožděním lze nazvat nepřímé, jsou relativní. Existuje však několik základních příznaků, které si většina nastávajících matek všimne..

Příznaky možného početí se objevují 8–10 dní po pohlavním styku.

Bazální teplota

Změna indikátorů bazální teploty je jedním z nejspolehlivějších znaků časného doplňování v rodině. Ale pouze za podmínky, že žena pravidelně udržuje plán, správně měří teplotu.

2-3 dny před nástupem menstruace se hodnoty zvýší na 37-37,4 stupňů a poté se nesnižují.

Co může ovlivnit bazální teplotu.

 1. Nesprávný postup. Bazální teplota by měla být měřena pouze ráno po 6-8 hodinách spánku. Nemůžete vstát a dělat náhlé pohyby. Musíte měřit teplotu v pochvě nebo v konečníku, použijte stejný teploměr.
 2. Sex ráno nebo předešlou noc.
 3. Pití alkoholu večer.
 4. Užívání tetracyklinových antibiotik.
 5. Přítomnost virových infekcí v těle.

Při dodržení všech pravidel jsou ukazatele stabilně udržovány nad 37 stupňů, s vysokou pravděpodobností můžeme hovořit o časném doplnění v rodině.

Přidělení

Nízký vaginální výtok, nahnědlý nebo nahnědlý. Objeví se 6-10 dní po pohlavním styku, indikuje konsolidaci oplodněného vajíčka v epitelu dělohy.

Často je pozorováno zvýšení množství leucorrhoea, zejména v noci. Mají však žlutavě hnědou barvu..

Bolesti dolní části břicha

Bolesti bolavého a tažného charakteru v dolní části břicha, v dolní části zad. Způsobeno fixací embrya v děloze. Někdy je pocit těžkosti a plnosti v břiše znepokojující.

Změny prsou

Citlivost bradavek a mléčných žláz se zvyšuje. Hrudník je plný, bolí to, dvorce kolem bradavek ztmavnou. V některých případech se vylučuje i kolostrum, objevují se žíly na hrudi.

Malátnost, slabost, únava, ospalost

Po oplodnění vajíčka se často objevují příznaky podobné chřipce. Horečka až na úroveň subfebrilu, zimnice, rýma, kašel, slabost, únava. Snížená imunita je přirozená reakce těla po početí.

Zhoršení paměti a koncentrace, neschopnost soustředit se - všechny příznaky se objevují při aktivní produkci progesteronu.

Mnoho nastávajících matek začíná být nemocných v dopravě, zejména večer..

Voní

Nesnášenlivost k oblíbeným pachům, přecitlivělost na drsné, nepříjemné pachy nebo chuť na dříve dráždivé pachy. To vše může naznačovat bezprostřední nástup toxikózy..

Chuť a chuť se mění

Mnoho nastávajících matek po několika dnech zaznamenalo náhlou změnu chuťových preferencí, touhu po exotických kombinacích potravin.

Často se obává nepříjemné chuti kovu v ústech, který nemůže nic přehlušit. Příčiny - pokles hladiny hemoglobinu, zvýšená náchylnost k pachům.

Po početí se může chuť k jídlu výrazně změnit, a to ve větší i menší míře..

Citovost

Nestabilní psychoemoční stav je jedním z nejcharakterističtějších předchůdců těhotenství před zpožděním menstruace. Změny nálady, nepřiměřený intenzivní strach jsou způsobeny zvýšením hladiny progesteronu.

Často, již v prvních dnech po početí, ženy mění své obvyklé zájmy a preference, existuje neodolatelná touha po opravách nebo změně uspořádání nábytku.

Další

Obzvláště pozorné ženy, které dlouho toužily stát se matkou, zaznamenávají sebemenší změny v jejich blahobytu. Další časné příznaky těhotenství před zpožděním menstruace mohou naznačovat úspěšné početí, ale nemělo by se na ně silně spoléhat.

Libido

Zvýšená sexuální touha, neustálé myšlenky na sex - tyto příznaky se často objevují v prvních týdnech po početí.

Jedním z prvních příznaků těhotenství před zpožděním menstruace je zvýšená ospalost. Chci spát neustále, zatímco spánek je velmi citlivý, často se objevují noční můry.

Často nastává opačná situace - neoprávněná nespavost..

Nastávající matky často chtějí spát pouze na břiše, když změní polohu těla, probudí se, pak nemohou dlouho spát.

Změny v práci trávicího traktu

Poté, co se oplodněné vajíčko zafixuje v děloze, často dochází k dyspeptickým poruchám. Průjem ustupuje zácpě, často se obává pálení žáhy, plynatosti, nevolnosti, zvracení, zvýšené slinění.

Když se tyto příznaky objeví, musí být vyloučena možnost otravy jídlem..

Funkce ledvin

Časté močení se téměř vždy objeví po prvním trimestru, což je spojeno se zvětšením dělohy.

U některých žen se však časté nutkání vyprázdnit močový měchýř začíná obtěžovat první dny po početí. Tím se snižuje množství vylučované moči..

Tyto projevy mohou naznačovat vývoj cystitidy. Proto musíte navštívit lékaře a podstoupit obecnou analýzu moči a krve.

Bolest hlavy

Bolest hlavy je velmi relativní známkou těhotenství. Důvody mohou být spojeny s přepracováním, změnami povětrnostních podmínek, vegetativně-vaskulární dystonií.

Tlakové rázy

Změny hormonálních hladin mohou způsobit pokles ukazatelů krevního tlaku.

Dalšími dalšími příznaky jsou náhlý výskyt drozdů, pro ženu je těžké najít pohodlnou polohu vsedě.

Otok

Otok obličeje, bledost kůže jsou často důkazem hormonálních změn v těle. V oblasti kotníku se často objevuje otok..

Jak zjistit

Pokud se příznaky těhotenství objeví před zpožděním, můžete použít staré ověřené metody k potvrzení zajímavé pozice..

 1. Sbírejte ranní moč do sterilní nádoby a nechte ji 10 minut stát. Přidejte kapku jódu do moči. Pokud je jód zcela rozpuštěn, nedochází k těhotenství. Pokud se kapka rozšíří po povrchu nebo klesne na dno, existuje vysoká pravděpodobnost, že došlo k početí.
 2. Ponořte proužek silného bílého papíru do nádoby s ranní močí, podržte ji několik sekund. Poté na něj nakapejte kapku jódu. Nástup těhotenství je indikován zabarvením papíru fialovou barvou.
 3. Přiveďte ranní moč k varu. Vzhled velkých bílých vloček naznačuje, že žena čeká dítě..

Existují také lidové znaky. Ryby ve snu, pocit motýlů vlajících v břiše, pohled budoucích matek se stává záhadným.

Nepřímé příznaky časného těhotenství by neměly být brány na lehkou váhu. Pouze gynekolog může spolehlivě potvrdit zrod nového života v těle po vyšetření a analýze na hCG.

Táhne žaludek na začátku těhotenství, stejně jako při menstruaci, před zpožděním, bolest v dolní části zad, s nebo bez výtoku. Co dělat?

Mnoho žen má během menstruace bolesti. Nepříjemné pocity se často vyskytují v raných fázích těhotenství, kdy žaludek táhne, jako u menstruace.

Táhne dolní část břicha a dolní část zad - známka těhotenství před zpožděním

Během těhotenství probíhá v ženském těle obrovské množství procesů. Po ovulaci, ke které v průměru dochází 14. den menstruačního cyklu, se oplodněné vajíčko musí připevnit ke stěnám dělohy..

Cesta vajíčka od okamžiku početí do okamžiku připevnění v děloze trvá 6-12 dní. Poté, co dosáhne dělohy, dojde v její dutině k aktivnímu připojení budoucího embrya..

Během připevnění zygota napadne stěnu dělohy a poškodí děložní epitel. Tento proces v raných fázích je někdy bolestivý a může způsobit špinění, které je rozmazané..

Než vaše menstruace přijde pozdě, je obtížné určit, zda jste těhotná, protože příznaky PMS jsou podobné prvním známkám těhotenství. Ženu mohou doprovázet nevolnost, ospalost, zvětšení a bolest na hrudi, časté výkyvy nálady a další příznaky. Tento stav je zpravidla fyziologickou normou a nepředstavuje ohrožení zdraví..

Křečové bolesti v dolní části břicha: norma nebo patologie

Kromě změn vnímání chutí a vůní, zvětšení prsou a chuti k jídlu táhne žaludek, stejně jako u menstruace. V raných fázích těhotenství tyto příznaky obvykle nejsou nebezpečné, ale existuje řada situací, kdy křečové bolesti mohou naznačovat přítomnost patologie.

Téměř každá těhotná žena se setkává s nepříjemnými pocity. Tyto bolesti by neměly vzbuzovat obavy, pokud jsou mírné a krátkodobé, samy odezní.

Pokud kromě bolesti bolesti existují krvavé výtoky, silné bolesti, které vypadají spíše jako kontrakce, měli byste okamžitě konzultovat lékaře, bez ohledu na délku těhotenství.

Bolest neustále bolesti v břiše a dolní části zad

Bolest v břiše a na zádech, která vám nedovolí relaxovat a během dne vás neopustí, je důvodem pro konzultaci s odborníkem. Taková bolest může naznačovat poruchu trávicího systému..

V závislosti na místě lze rozlišit řadu nemocí s příznaky tohoto druhu:

 1. Apendicitida. Hlavními příznaky onemocnění jsou bolestivá bolest, obvykle vznikající vpravo, postupně se měnící v akutní. Teplota těla stoupá, objeví se horečka. Bolest s apendicitidou může také vyzařovat do nohy.
 2. Kolitida je doprovázena bolestmi břicha, obtížemi s pohybem střev. Ve stolici může být také přítomna směs krve..
 3. Tříselná kýla může být po dlouhou dobu asymptomatická a nezpůsobovat velké nepohodlí, nicméně v důsledku porušení se může objevit bolestivá bolest, která se postupně vyvine do akutní.
 4. Osteochondróza je charakterizována přítomností bolesti v dolní části zad, stejně jako v dolních končetinách a slabinách. Toto onemocnění postihují hlavně starší lidé..
 5. Črevní infekce způsobené bakteriálními infekcemi. Jedná se o celou skupinu onemocnění s podobnými příznaky. Mezi hlavní patří: horečka, zvracení, střevní potíže.

Fyziologické příčiny bolesti v časném těhotenství

Z hlediska fyziologie existuje několik druhů bolesti, nepředstavují hrozbu pro vyvíjející se těhotenství.

 1. Implantační bolesti, ke kterým dochází během přichycení embrya k děložní dutině, trvají jen několik dní a končí kolem očekávané menstruace.
 2. Bolest způsobená zvýšenou tvorbou plynu nebo rozrušením stolice. Projděte symptomatickou léčbou.
 3. Bolest svalů způsobená růstem dělohy. Během těhotenství by se děloha měla výrazně zvětšit, aby se vazy a svaly umístěné poblíž staly elastickými a protáhly se. Tento proces může být bolestivý..
 4. Křeče v žaludku a střevech, tzv. Kolika. Vyloučeno dietou. Vyvarujte se fermentace potravin, jako je černý chléb, hrášek a zelí, a nepřenášejte.
 5. Cystitida a další nemoci urogenitálního systému.

Nebezpečné příčiny bolesti na začátku těhotenství

Kromě výše uvedených neškodných příznaků existují další, které vyžadují okamžitou odbornou pomoc:

 1. Krvavý výtok, ke kterému dochází během těhotenství, v jakémkoli trimestru. Mohou to být příznaky mimoděložního těhotenství, odtržení placenty, hrozby potratu a další nebezpečné stavy;
 2. Silná, přetrvávající bolest v dolní části břicha může naznačovat přítomnost těhotenské patologie;
 3. Vysoká horečka spojená s bolestmi v tahu se může stát známkou těžkého zánětu nebo mimoděložního těhotenství;

Hrozba ukončení těhotenství

Během těhotenství v některých případech hrozí ukončení. Hlavními příznaky tohoto stavu jsou bolesti břicha, jako je menstruace, krvavé nebo krvavé výtoky z pochvy, děložní tón.

V raných fázích těhotenství, za přítomnosti těchto příznaků, je obvyklé hovořit o hrozbě ukončení, zatímco od 22 do 37 týdnů se tento stav nazývá hrozbou předčasného porodu. To je způsobeno skutečností, že v případě porodu po 22 týdnech těhotenství má plod vysokou šanci na přežití..

Během hrozby ukončení těhotenství je bolest lokalizována mírně nad dělohou a je velmi podobná menstruační bolesti. Děloha je tónovaná, což způsobuje určité nepohodlí a dokonce bolestivé pocity.

Mnoho žen popisuje podobný stav: „jako by se žaludek proměnil v kámen“.

Tón se však projeví až ve druhém trimestru těhotenství. To je způsobeno skutečností, že před tímto obdobím má děloha nevýznamnou velikost a změny, které se v ní vyskytují, je stále obtížné cítit.

Hrozba ukončení těhotenství je způsobena různými důvody. Mezi hlavní patří:

 1. Hormonální poruchy Nedostatek těhotenského hormonu - progesteronu, negativně ovlivňuje průběh těhotenství. Po dobu až 16 týdnů může nedostatek tohoto hormonu způsobit zastavení růstu plodu..
 2. Zranění. Silný fyzický dopad na břicho může vést k vážným poruchám ve vývoji těhotenství a dokonce k jeho ukončení.
 3. Psycho-emocionální stav matky. Stres je silný faktor, který ovlivňuje všechny systémy našeho těla a může negativně ovlivnit průběh těhotenství..
 4. Genetická onemocnění obou rodičů. V raných stádiích se tvoří záložka orgánů dítěte. Pokud dojde k porušení genetického kódu rodičů, tělo dítěte je tvořeno patologiemi, některé z nich jsou neslučitelné se životem plodu. V tomto případě těhotenství končí potratem..
 5. Isthmicko-cervikální nedostatečnost. Komplikace způsobené potratem a předchozím porodem. Jeho nebezpečí spočívá v selhání tkání dělohy a / nebo cervikálního kanálu. S tímto onemocněním snížený tón dělohy neumožňuje plodu bezpečně se uchytit a udržet uvnitř..
 6. Gestóza druhé poloviny těhotenství (pozdní toxikóza).

Všechny tyto příznaky naznačují potřebu navštívit lékaře; domácí léčba může vést k ukončení těhotenství.

Zmrazené těhotenství

Nerozvíjející se nebo zmrazené těhotenství je těhotenství, při kterém se z jakéhokoli důvodu zastavil proces vývoje plodu, ale embryo je stále v děložní dutině.

Zmrazené těhotenství může nastat u žen různého věku a kdykoli. Příznaky tohoto stavu se budou lišit v závislosti na délce těhotenství..

V raných stádiích těhotenství mohou příznaky toxikózy zmizet: nevolnost, změny nálady, chuti a akutní reakce na pachy. Kromě toho může existovat pocit, že žaludek táhne, jako u menstruace. Bazální teplota se vrátí k normálu, mléčné žlázy se vrátí do normálního stavu.

V pozdějších fázích žena přestane cítit pohyby plodu v děloze. Děloha přestává růst a z genitálního traktu se může objevit silný nahnědlý výtok.

Chcete-li přesně určit diagnózu, musíte provést ultrazvukové vyšetření a provést krevní test.

Předčasné odtržení placenty

Příznaky předčasného odtržení placenty jsou:

 • Krvácející. V závislosti na lokalizaci zdroje krvácení a věku oddělení placenty je možný výskyt šarlatové, tmavé nebo hnědé krve z genitálního traktu. Krvácení může být vnější, vnitřní nebo vnitřní - vnější.
 • Bolest v děloze, vyzařující do stehna, hrudníku nebo bez jasné lokalizace, tupá nebo paroxysmální;
 • U těžké formy odtržení placenty lze pozorovat slabost, závratě, silné bolesti břicha a dokonce mdloby;
 • Asymetrie a jednostranná bolestivost dělohy;
 • Na straně plodu je pozorována hypoxie. Kvůli neúplnému přilnutí placenty k děloze se zhoršuje zásobování plodu krví a rozvíjí se nedostatek kyslíku. Pokud je oddělení více než 1/3 -1/2 oblasti placenty, dochází k intrauterinní smrti plodu.

Narušení placenty může na začátku těhotenství způsobit bolest v dolní části břicha

Pokud se takové příznaky objeví, těhotná žena musí omezit fyzickou aktivitu a okamžitě kontaktovat sanitku. Léčba tohoto stavu je možná pouze v nemocničním prostředí..

Žaludek bolí po 8 týdnech těhotenství: mimoděložní vývoj plodu

V raných fázích těhotenství dochází ke stavu, který ohrožuje život a zdraví matky a plodu. Jedná se o mimoděložní vývoj plodu (mimoděložní těhotenství).

Hlavní příznaky jsou:

 • táhne žaludek, jako u menstruace;
 • krvavé problémy;
 • bolest a tlak v řiti, připomínající porodní bolesti nebo nutkání na stolici;
 • pocit tlaku v podbřišku spojený s růstem plodu a jeho vývojem v prostoru vejcovodu;
 • bledost kůže, slabost, ztráta vědomí způsobená vnitřním krvácením.

Pokud existují známky mimoděložního vývoje plodu, musíte okamžitě zavolat sanitku. Další léčba by měla být prováděna v nemocničním prostředí pod dohledem lékaře. Tento stav je přímou indikací pro chirurgický zákrok..

Jak rozlišovat fyziologické příčiny bolesti v dolní části břicha

Fyziologická bolest v dolní části břicha bez lékařské pomoci je obtížné oddělit od patologické.

Mírná bolest, která neporušuje obvyklou denní rutinu, by však neměla způsobovat úzkost, pokud jsou splněny následující podmínky:

 • bolest nízké intenzity, neměnící svou povahu, mírná;
 • bolest nemá v přírodě křeče a zmizí při změně držení těla, častěji po krátkém odpočinku vleže;
 • není žádný výtok se známkami hnisu nebo krve;
 • zdravotní stav zůstává normální, neexistují žádné příznaky zánětu;
 • tělesná teplota zůstává v normálních mezích;
 • neexistují žádné příznaky zánětlivých nebo infekčních procesů ve střevech a urogenitálním systému.
 • kůže je nezměněná, světlá, nedochází k náhlým změnám tlaku a pohody;
 • při absenci kontraindikací lze bolest snadno zmírnit spazmolytiky.

Falešné těhotenství u žen

Asi u 1 z 22 tisíc případů je těhotenství falešné. Riziko takového komplexu psychosomatických stavů se zvyšuje u žen po 35 letech, které plánují těhotenství po dlouhou dobu.

Sny o nenarozeném dítěti, stres a zvýšená úzkost způsobují změny v produkci hormonů hypofýzy, což vede k výskytu fyziologických změn podobných skutečnému těhotenství..

Příznaky falešného těhotenství jsou podobné těm skutečným:

 • zpožděná menstruace;
 • nevolnost;
 • změny v mléčných žlázách až po vzhled mleziva;
 • zvýšení tělesné hmotnosti a břicha v důsledku šíření podkožního tuku;
 • pocity pohybu plodu způsobené zvýšením intestinální motility.

Gynekolog může diagnostikovat falešné těhotenství během vyšetření a pomocí ultrazvukového vyšetření. K vyřešení pochybností musí žena kontaktovat předporodní kliniku.

Je-li nutná neodkladná lékařská pomoc

Je naléhavě nutné vyhledat lékařskou pomoc, pokud:

 • existují silné bolesti břicha jakékoli lokalizace;
 • tělesná teplota je vyšší než fyziologická norma;
 • jsou přítomny skvrny jakékoli povahy;
 • po dobu delší než 22–24 týdnů po dobu delší než jeden den nejsou žádné známky pohybu plodu.

Je bezpodmínečně nutné navštívit lékaře, pokud břicho táhne v raných fázích těhotenství a připomíná pocit jako během menstruace. Pozornost specialisty je rovněž nutná, pokud se objeví točení hlavy, zblednutí kůže, pocení a náhlé změny tlaku..

Video o bolesti v dolní části břicha na začátku těhotenství

Proč žaludek bolí na začátku těhotenství:

Žaludek bolí během těhotenství. Doporučení lékaře:

Táhne spodní část břicha v časném těhotenství před zpožděním?

Tahající bolest břicha může nastat u ženy z různých důvodů. A často je výskyt takových pocitů spojen s nástupem těhotenství, protože mnozí považují toto znamení za jisté znamení úspěšného početí ještě předtím, než začne zpoždění. Ve skutečnosti tato otázka není tak jednoduchá, jak se zdá. Tento článek pojednává o tom, proč může taková bolest nastat a zda jsou vždy předzvěstí zpoždění.

Včasné znamení nebo patologie?

Sledování vjemů po ovulaci je jednou z oblíbených činností žen, které se plánují připojit k rodině. Čekání na správný čas a provedení testu je příliš nudné. Je mnohem zajímavější hádat, přemýšlet, poslouchat sebe sama v naději, že objevíte znaky, které rozhodně naznačují, že došlo k početí..

Zeptejte se žen, které náhodně otěhotní, jak se cítily před zpožděním. S největší pravděpodobností odpoví, že nic. Nikde to neublížilo, neťahalo, nepíchalo, nechtělo nakládané okurky. A jen absence menstruace mě donutila jít a koupit si test, který ukázal dva jasné pruhy, což nepochybovalo o podstatě toho, co se dělo.

Souhlasí s tím tradiční medicína, která se domnívá, že v počátečních stádiích před zpožděním nejsou žádné zvláštní příznaky, s výjimkou zvýšení hladiny hormonu hCG, které lze již několik dní před zpožděním stanovit v krvi pacienta v laboratorních podmínkách..

Odkud tedy pocházejí četné články a zprávy o tom, co a jak by mělo onemocnět, kdyby se ženě podařilo otěhotnět dítě? Nejprve jsou to pozorování těch, kteří zoufale plánují těhotenství a „baví se“ ve druhé polovině cyklu popisem svých vlastních pocitů. Bylo prokázáno, že čím více se člověk soustředí na své vnitřní pocity, tím silnější jsou. Ženy navíc na fórech sdílejí svá pozorování s přáteli, neznámými dámami. Takto se objevuje celý komplex příznaků s obecným názvem „před zpožděním“.

Lékaři jsou k tomu skeptičtí, ale ženy nedostávají méně otázek.

Abychom okamžitě správně umístili akcenty, buďme upřímní - bolesti a pocity tahání v břiše a dolní části zad jsou možné ve druhé polovině cyklu. Navíc s nástupem těhotenství as předmenstruačním syndromem as několika desítkami lékařských diagnóz, které s těhotenstvím nemají vůbec nic společného.

Bolest může být způsobena zánětlivými procesy, a to nejen gynekologické povahy: adheze po operacích, banální poruchy příjmu potravy, při nichž dochází k nadýmání, zvýšená tvorba plynů ve střevech, výrazný průběh premenstruačního syndromu, hormonální poruchy.

Absence jakékoli bolesti v dolní části břicha a dolní části zad ve druhé polovině cyklu je také normou, a to se děje u těhotných i netehotných žen. Tahání bolesti se nepovažuje za známku „zajímavé polohy“, a to navzdory skutečnosti, že ženy takto často popsají své nejranější pocity před zpožděním menstruace. A pak vyvstává otázka, proč to bolí a co s tím dělat.

 • Menstruace
 • Ovulace
 • Vysoká pravděpodobnost početí

Ovulace nastává 14 dní před začátkem menstruačního cyklu (s 28denním cyklem, 14. den). Odchylka od průměru je běžná, takže výpočet je přibližný.

Spolu s metodou kalendáře můžete také měřit bazální teplotu, vyšetřovat cervikální hlen, používat speciální testy nebo mini-mikroskopy, provádět testy na FSH, LH, estrogeny a progesteron..

Den ovulace je možné jednoznačně stanovit pomocí folikulometrie (ultrazvuku).

 1. Losos, Jonathan B.; Raven, Peter H.; Johnson, George B.; Singer, Susan R. Biology. New York: McGraw-Hill. str. 1207-1209.
 2. Campbell N. A., Reece J. B., Urry L. A. e. A. Biologie. 9. vydání - Benjamin Cummings, 2011. - str. 1263
 3. Tkachenko B.I., Brin V. B., Zakharov Yu. M., Nedospasov V.O., Pyatin V.F. Kompendium / Vyd. B.I. Tkachenko. - M.: GEOTAR-Media, 2009.-- 496 s..
 4. https://ru.wikipedia.org/wiki/Ovulation

Příčiny bolesti

Pokud nezohledníte výše uvedené patologické důvody a předpokládáte, že se zdravé ženě v současném cyklu stále podařilo otěhotnět, může být bolest způsobena řadou faktorů.

V prvních dnech po oplodnění (spadá do období ovulace a segmentu 24-36 hodin po něm) se zygota pohybuje podél vejcovodu směrem k děloze. Tato cesta trvá asi tři dny. Zygota (buňka, která se vytvořila po fúzi spermatu a vajíčka) se nemůže sama pohybovat.

Ve vejcovodu neexistují podmínky pro jeho další vývoj, proto je zásadní, aby se embryo dostalo do děložní dutiny, kde takové podmínky existují.

Aby donutil nehybnou zygotu k pohybu, začne fungovat svalstvo vejcovodů. Rytmicky se smršťuje a uvádí do pohybu tenké klky na vnitřním povrchu vejcovodu. Klky doslova tlačí zygotu k ústí trubice a odtud do dělohy. Tento proces trvá tři dny, proto po ovulaci jsou během této doby přípustné malé tažné bolesti v dolní části břicha a v dolní části zad, vágně připomínající menstruační pocity, ale mnohem slabší.

Mozek většiny žen nevnímá impulsy z peristaltiky vejcovodů jako bolestivé, ale existují ženy se zvýšenou citlivostí centrálního nervového systému. A tuto peristaltiku mohou teoreticky vnímat na fyzické úrovni..

Poté, co je embryo v děloze, je ve své dutině volně plaváno po dobu 2-3 dnů. Vnitřní vrstva reprodukčního ženského orgánu se připravuje na přijetí embrya, pod vlivem progesteronu dochází k růstu a zvýšení tloušťky endometria. A asi 7-9 dní po ovulaci dochází k implantaci.

Nejprve vajíčko přilne k endometriu a poté začne napadat tuto vrstvu dělohy pomocí speciálních enzymů k rozpuštění jejích buněk. Embryo klesá hlouběji do vrstvy endometria, choriové klky se spojují s krevními cévami těla matky. Dítě začíná přijímat výživu z matčiny krve a do krve ženy začíná pronikat hormon hCG - ten stejný, který po nahromadění o něco později umožní diagnostikovat těhotenství pomocí testů a krevních testů.

Během implantačního období až 70% žen necítí nic neobvyklého a zvláštního. A pouze u 30% žen (opět s vysokou nervovou citlivostí a jemnou organizací centrálního nervového systému!) Mozek vnímá impulsy s mikrotraumatem buněk endometria jako bolestivé. V tomto případě je tažná bolest výraznější než v prvních dnech po početí; ženy navíc popisují přítomnost podivné kovové chuti v ústech, jako by v ní byla mince, slabost a zvýšená únava.

Někdy dochází ke skvrnitému špinění, které trvá asi jeden den - jedná se o takzvané implantační krvácení. Pro ženu a její nenarozené dítě to nepředstavuje žádné nebezpečí..

Od okamžiku implantace do data zpoždění je stále asi 7 dní (maximum). A tento týden se teoreticky mohou objevit nějaké podivné pocity spojené se skutečností, že nyní se hormonální pozadí liší od hormonálního pozadí netehotného ženského těla. Zvyšuje se progesteron, hCG se zdvojnásobuje každé dva dny, děloha a pochva začínají být lépe zásobovány krví, průtok krve v genitáliích je samozřejmě nevýznamný, ale již se zvyšuje.

Během tohoto období může být výskyt bolesti břicha známkou individuální restrukturalizace těla na nové hormonální pozadí, nejčastěji v počátečních stádiích ženy přesněji formulují stav a tvrdí, že níže pociťovaly pocit „plnosti“ - toto je první známka intenzivnější než dříve, dodávka krve.

Drtivá většina spravedlivého sexu si znovu tyto nuance nevšimne. U žen, které pravidelně trpěly předmenstruačním syndromem, například v „těhotném“ cyklu, nemusí nic bolet a nic je nebude obtěžovat. Proto je výskyt jakýchkoli vjemů z kategorie „táhne vaječníky, bolí níže, mravenčení v děloze“ atd. Velmi individuálním rysem, který naznačuje, že v ženském těle dochází k určitým změnám. Ať už se ukáže, že jde o těhotenství, v každém případě se ukáže pouze čas a test provedený ne před zpožděním, ale během, to znamená po něm.

Kdy navštívit lékaře?

Pokud se spodní část břicha táhne během nástupu těhotenství ve velmi raných fázích, měli byste v každém případě počkat na zpoždění s provedením testu, provést krevní test a přesně zjistit, zda existuje těhotenství. Bohužel je nemožné volat normální tahové bolesti bezprostředně před a po zpoždění. Bez ohledu na to, jak se ženy na internetu navzájem utěšují, když mluvíte o „natahování děložních vazů“, měli byste vědět: v této době nejsou roztaženy žádné vazy, děloha se ještě nezvětšila. A nejčastěji je tahová bolest spojena s hrozbou potratu..

Důvody mohou být různé: genetické abnormality embrya, neslučitelné s jeho dalším růstem a vývojem, neúspěšná implantace, při níž je vajíčko fixováno na špatném místě, a ne tak, nízká hladina progesteronu produkovaného žlutým tělem. Obvykle návštěva lékaře ve velmi rané fázi se stížnostmi na tahání bolesti nedělá nic. V porodnictví panuje poměrně cynický, ale rozumný názor, který říká, že hrozba potratu v počátečních fázích vede v 85% případů k potratu a nelze s ním nic dělat. Ženě je předepsán antispazmodický „no-shpu“, vitamin E a poslán domů, aby počkal na výsledek.

Pokud hrozba souvisí s nedostatkem progesteronu, jsou předepsány progesteronové léky a znovu odeslány domů, aby je braly striktně podle plánu. Ale již po 5-6 týdnech těhotenství (po týdnu nebo dvou po začátku zpoždění) se postoj změní a pacientovi bude poskytnuta léčba zaměřená na udržení těhotenství v případě ohrožení.

Pamatujte, že byste měli konzultovat s lékařem bolesti, které jsou kombinovány s atypickým výtokem (krev, zelená, šedá, serózní, hnisavá), a také bolesti, které se vyskytují na pozadí zvýšené tělesné teploty.

Ať už existuje těhotenství nebo ne, diagnostika ukáže, ale nejprve lékaři vyloučí nebezpečné infekce, záněty a chirurgické patologie.

odborný lékař, odborník na psychosomatiku, matka 4 dětí

33 prvních příznaků těhotenství před zpožděním

Nalezen tento článek !! Myslím, že mnoho bude zajímat) Navíc, na konci maminek je anketa!

33 prvních příznaků těhotenství před zpožděním

Je možné určit nástup těhotenství před zpožděním menstruace? Existují první časné příznaky těhotenství, dokonce i před zpožděním? Koneckonců, mnoho žen říká, že vědělo o svém těhotenství ještě před pozitivním výsledkem testu? Nebo jste možná již zaznamenali nějaké změny na těle?

Na celém světě je zvykem počítat počátek těhotenství od prvního dne poslední menstruace. A protože k ovulaci dochází v průměru 14. den cyklu, pak první dva týdny těhotenství ve skutečnosti ještě nejste těhotná. Během tohoto období se začíná tvořit vajíčko, které lze následně oplodnit. První příznaky těhotenství se tedy objevují 2-3 týdny po oplodnění, ve skutečnosti již ve 4-5 týdnu těhotenství. Jednoduše řečeno, ve 4. týdnu cyklu, dokonce před zpožděním menstruace, se může nástup těhotenství projevit některými známkami.

V případě, že došlo k úspěšnému oplodnění, zahájí tělo nastávající matky aktivní restrukturalizaci, jejímž cílem je úspěšně nést a porodit dítě. Tyto změny nemohou nastat nepostřehnutelně a asymptomaticky, objevují se první drobné příznaky, které ještě před zpožděním menstruace mohou naznačovat těhotenství. Těhotné ženě často způsobují určité potíže. Ale stojí to za to! Po absolvování všech těchto testů obdrží žena zaslouženou odměnu, malý zázrak, svého dítěte!

Ještě před zpožděním menstruace začíná mnoho žen poslouchat svá těla, bolí je v podbřišku, je jim ráno špatně nebo bolí hlava. Možná jsou to první příznaky těhotenství.?

Co se tedy děje v těle těhotné ženy a jaké znaky mohou naznačovat, že přišlo těhotenství, ještě před zpožděním menstruace? Internetový časopis BeaUUty.ru shromáždil a analyzoval všechny informace o tomto tématu. Pojďme na to přijít.

1. Malé krvácení.

Malé špinění asi 6-12 dní po pohlavním styku mohou být prvními příznaky těhotenství. Žena může mít představu, že začíná menstruace, ale nějak neobvykle a ve špatnou dobu. Tento výtok naznačuje, že oplodněné vajíčko je implantováno do stěny dělohy. Výtok z implantátu obvykle není hojný, žlutohnědé barvy.

Malé skvrny se mohou objevit i po zpoždění, ale v tomto případě stojí za to být opatrný a okamžitě se poradit s lékařem, protože mohou být známkou začínajícího potratu. (Dále viz řez, níže v anketě „Další“)

2. Změna bazální teploty.

Ženy, které vedou graf bazální teploty, mohou snadno určit nástup těhotenství. Zvýšení bazální teploty na 37 a více může sloužit jako jeden z prvních příznaků těhotenství, dokonce i před zpožděním. Pokud se při absenci těhotenství bazální teplota po dobu jednoho nebo dvou dnů před menstruací vrátí k normálu, pak s nástupem těhotenství zůstává na vysokých hodnotách.

Bazální teplota se měří v konečníku, pochvě nebo v ústech. Kromě toho je měření v konečníku považováno za nejspolehlivější. Bazální teplota by měla být měřena ihned po probuzení, aniž byste vstali z postele.

Zvýšení bazální teploty je důsledkem změny v hormonálním pozadí ženy, dochází ke zvýšení hormonu progesteronu, což způsobuje zvýšení BT.

3. Potopení implantátu.

Implantace klesající na grafu bazální teploty je jedním z prvních příznaků těhotenství. Ve druhé fázi cyklu dochází k potopení po dobu jednoho dne, kdy dojde k prudkému poklesu teploty a následnému opětovnému zvýšení. Je to důsledek hormonálních změn. Progesteron způsobuje zvýšení teploty a s nástupem těhotenství dochází k prudkému uvolňování estrogenu, což způsobuje prudký pokles teploty.

4. Teplé a studené.

„Je teplo, pak zima“ je jedním z prvních příznaků těhotenství. Je to způsobeno zvýšením tělesné teploty během prvních týdnů těhotenství. Proto si ženy stěžují, někdy na teplo, pak na chlad. Buď je nesnesitelně horko a chcete v zimě otevřít okno, když je v celé domácnosti chladno, pak je nemožné se zahřát pod teplou přikrývkou, mrzne a třese se. Důsledkem zvýšení teploty u těhotné ženy může být také večerní zarudnutí kůže na obličeji..

5. Malátnost.

Kvůli zvýšení tělesné teploty v prvních týdnech těhotenství si mnoho dívek myslí, že jsou nemocné. Vzhledem k tomu, že i mírné zvýšení tělesné teploty až na 37 je docela znatelné a ne všechny ženy to snášejí stejně dobře. Zvyšuje se celková únava, zvyšuje se účinnost a dochází k pocitu malátnosti.

V této době také není neobvyklé, že se u těhotných žen objeví příznaky nachlazení, kašle, bolest v krku, rýma. To je způsobeno skutečností, že v prvních týdnech těhotenství se obecná imunita ženského těla také mírně snižuje. Tyto příznaky lze považovat za první příznaky těhotenství před zpožděním menstruace..

6. Zvýšená citlivost prsou.

Citlivost prsou je jedním z prvních příznaků těhotenství před zpožděním. Mnoho žen si povšimne, že mají zvětšená prsa, otoky a zvyšuje se jejich citlivost. Jakýkoli dotek se stává bolestivým. Někdy hrudník bolí natolik, že je téměř nemožné se ho dotknout..

Pozorovány jsou také změny na pokožce kolem bradavek, hrbolky na těchto místech jsou znatelnější a z bradavek se pod tlakem uvolňuje tekutina. To naznačuje, že tělo se připravuje na tak důležitý proces, jako je kojení. Tento příznak se může objevit ještě před zpožděním menstruace, za 1-2 týdny těhotenství.

Naopak není neobvyklé, že prsa nevykazuje žádné příznaky. Ženy si všimnou, že na prsou nedochází k žádným změnám, zatímco obvykle v této době před menstruací byla prsa bolestivá.

7. Cítíte se „plní“ v podbřišku.

U žen během těhotenství proudí krev do pánevní oblasti a děloha začíná rychle růst. S tím je spojen pocit plnosti v podbřišku. Pocit plnosti v podbřišku lze považovat za jeden z prvních příznaků těhotenství. Ženy, které čekají dítě, pociťují dělohu po 1-2 týdnech těhotenství.

8. Zvýšení nebo snížení sexuální touhy.

Hormonální změny v těle jsou také zodpovědné za sexuální touhu ženy. V prvních týdnech těhotenství se může snížit nebo naopak zvýšit. A pokud neexistují žádné lékařské kontraindikace sexuální aktivity, například hrozba potratu, neměli byste si zapírat radost ze sexu.

9. Brnění v děloze.

Těhotné ženy mají někde kolitidu. Brnění v děloze je jistým společníkem těhotenství. To je způsobeno rychlým nárůstem objemu dělohy a dříve, kdy je příliš brzy na to mluvit o růstu dělohy, je to způsobeno skutečností, že se zvyšuje průtok krve do oblasti orgánů v malé pánvi, což způsobuje pocity brnění v děloze. Brnění, silné nebo ne, bolest v podbřišku, potom vpravo, potom vlevo, podle toho, ve kterém vaječníku vajíčko dozrálo - první příznaky těhotenství před zpožděním.

10. Nespavost.

Prvními příznaky těhotenství před opožděním menstruace jsou nespavost a neklidný spánek. Mnoho žen si všimne, že chtějí jít spát dřív a velmi rychle a zdravě usnout, ale zároveň se brzy probudíte a nemůžete znovu usnout. Nebo naopak, takže musíte dlouho usnout, házet a otáčet se v posteli, a spánek se stává velmi neklidným.

11. Roztržitost, ospalost, únava.

Roztržitost, ospalost, zapomnětlivost, rychlá únava - to jsou společníci a jeden z prvních příznaků nástupu těhotenství ještě před zpožděním. Je to způsobeno hormonálními změnami v těle - tělo ženy se připravuje na těhotenství a provádí příslušné změny. Hormon progesteron rychle roste a je to on, kdo způsobuje depresi psychiky těhotné ženy. Stává se obtížné soustředit se na práci, chtít spát, nebo prostě nemáte chuť něco dělat.

Ale nebojte se, tento stav nebude pokračovat po celou dobu těhotenství! Již po 10 týdnech začne placenta produkovat hormon estrogen, konkrétně má vzrušující účinek na psychiku ženy, je zodpovědná za dobrou náladu.

12. Bolest v podbřišku.

Nástup těhotenství lze zaměnit s počátkem menstruace. Bolest v podbřišku, stejně jako před menstruací, je jedním z prvních příznaků těhotenství. Ale menstruace nikdy nezačne zítra ani pozítří... V takovém případě byste měli jít do lékárny a koupit si těhotenský test. Mnoho žen si stěžuje, že bolesti v podbřišku přetrvávají po celou dobu těhotenství, přesně ve dnech, kdy by menstruace měla být.

13. Bolesti zad.

Bolest nebo lumbago v oblasti křížové kosti může naznačovat těhotenství. Kromě toho může dolní část zad bolet nejen při stání nebo chůzi, ale také při spánku, kdy není možné najít pohodlnou polohu. Dolní část zad bolí jak v poloze na zádech, tak i na boku, ale zmizí, když vstanete z postele. Takže a naopak může dojít k úlevě v poloze vleže, ale při chůzi to bolí. Bolest a lumbago v dolní části zad mohou doprovázet ženu po celou dobu těhotenství a jsou prvními příznaky těhotenství před zpožděním menstruace.

14. Averze k pachům.

Averze k pachům, jedna z mírných variant toxikózy. Tento příznak je jedním z prvních příznaků těhotenství ještě před zpožděním. Neexistuje zvracení, ale některé pachy, které dříve nevyvolávaly žádné emoce, jako je vůně vařeného masa nebo jiného jídla, mohou být nechutné a nepříjemné. Odmítnutí může být způsobeno nejen vůní jídla, ale také parfémem, kosmetikou a dalšími..

15. Změny chuti.

Změna chuťových preferencí je jasným znamením těhotenství a může se objevit již 1-2 týdny po početí, tj. Ještě před zpožděním. V souvislosti s hormonálními změnami v těle se mění také chutě ženy. Potraviny, které byly milovány před těhotenstvím, se náhle staly nechutnými nebo dokonce nechutnými. A naopak, může být v pokušení jíst něco exotického a neobvyklého, což v běžném životě před těhotenstvím vůbec nechtělo jíst..

16. Toxikóza.

Toxikóza často začíná od prvního týdne a je prvním příznakem těhotenství ještě před zpožděním menstruace. Projevuje se nevolností a zvracením. Mírná toxikóza zpravidla neohrožuje zdraví ženy ani dítěte. Stává se nebezpečným pouze tehdy, pokud žena kvůli nevolnosti a zvracení nemůže přijímat jídlo a pití, v důsledku čehož začíná dehydratace a úbytek hmotnosti.

Od prvních týdnů těhotenství se toxikóza může projevit jako kinetóza při transportu, nesnášenlivost pachů atd. Zpravidla však do druhého trimestru tyto příznaky přestanou mučit těhotnou ženu a žena se může vrátit k normální výživě..

Samotná nevolnost může být příznakem mnoha dalších nemocí, otravu a bez dalších známek nelze považovat za jasný příznak těhotenství.

17. Pocit nepohodlí při sezení.

Prvním příznakem těhotenství ještě před zpožděním je pocit nepohodlí vsedě. Těhotné ženy si stěžují, že nemohou najít pohodlnou polohu vsedě. Než se budete moci více či méně pohodlně posadit, musíte neustále „vrtět v křesle“.

18. Averze k alkoholu nebo prostě odmítnutí tělem.

U těhotných žen může okamžitě v prvních týdnech těhotenství, dokonce i před zpožděním menstruace, dojít k averzi k alkoholu až ke zvracení. Totéž platí pro tabákový kouř. To je opět způsobeno hormonálními změnami v těle a změnami chuťových preferencí..

I když to může být naopak, najednou je neodolatelná touha například po pivu, které před těhotenstvím žena vůbec nepila a chuť byla nechutná.

19. Časté bolesti hlavy.

Bolesti hlavy se často vyskytují u těhotných žen v prvním trimestru. Tyto příznaky mohou být spíše nepřímým příznakem těhotenství. To je způsobeno prudkou změnou hladiny hormonů v těle ženy. Tyto bolesti zpravidla vymizí na konci prvního trimestru, kdy se tělo již zcela přestavělo a připravilo na těhotenství a hladina hormonů se vyrovnala..

20. Časté močení.

Časté močení není příliš příjemným znamením těhotenství a může se objevit ještě před zpožděním menstruace. Těhotná žena může kvůli malé potřebě často v noci vstát 10krát nebo dokonce více. To je opět spojeno s růstem ženských hormonů, restrukturalizací těla. Funkce ledvin se dočasně mění. Dochází k intenzivnímu průtoku krve, zvětšuje se a tlačí na močový měchýř těhotné ženy, což vede ke zvýšení frekvence močení.

21. Zvýšený vaginální výtok.

Jak již bylo zmíněno dříve, během těhotenství dochází k prudkému toku krve do orgánů malé pánve, zejména do dělohy. To způsobuje zvýšení vaginálního výtoku..

Zvýšení vaginálního výtoku zase hraje ochrannou funkci - vodíkové ionty, obsažené ve velkém množství ve vaginální tekutině, chrání tělo nastávající matky před škodlivými mikroorganismy.

22 dojička.

Měli byste však také vědět, že v tomto prostředí - vaginální sekreci - se vytváří příznivé prostředí pro množení kvasinkových hub Candida, které způsobují rozvoj drozdů. Drozd musí být léčen, protože během porodu může zvýšit počet prasknutí a může také způsobit infekci plodu.

23. Ztmavnutí kůže kolem bradavek.

Jak již bylo zmíněno, prsa je jednou z prvních, která reaguje na nástup těhotenství, a ztmavnutí oblastí kolem bradavek může být první známkou těhotenství před zpožděním menstruace. Tento příznak je však spíše nepřímý a bez dalších zjevnějších známek těhotenství... může být příznakem PMS.

24. Podráždění slinného centra.

Jedním z prvních příznaků těhotenství před zpožděním je zvýšení slinění u žen. Někdy to může vést k dramatickému úbytku hmotnosti až o několik kilogramů. Pro těhotné ženy není toto hubnutí žádoucí ani bezpečné. Pokud jsou tyto sliny spolknuty, může to vést ke změně kyselosti žaludeční šťávy a v důsledku toho k problémům s trávením..

25. Malý otok rukou, nohou.

Malý otok rukou a nohou je jedním z prvních příznaků těhotenství. Jak bylo uvedeno výše, v prvních týdnech těhotenství, tj. dokonce před zpožděním menstruace je v těle ženy pozorováno prudké zvýšení hormonu progesteronu. Progesteron zase způsobuje zadržování solí a přebytečné tekutiny v těle ženy. To vede k mírnému otoku paží a nohou. Pokud sevřete ruku v pěst, je patrné, že objem mírně vzrostl.

26. Nadýmání, rozrušení střev.

Jedním z prvních příznaků těhotenství, dokonce i před zpožděním menstruace, lze považovat zvětšení objemu břicha, kdy je samotná děloha stále ještě docela zvětšena. Je to proto, že během těhotenství dochází ke zpomalení stolice, což může vést k nadýmání a zácpě. A také kvůli hormonálním změnám v těle těhotné ženy proudí krev do pánevních orgánů, což vede k otokům střevních stěn.

27. Pokles tlaku, mdloby, ztmavnutí v očích.

Pokles krevního tlaku je poměrně častým příznakem těhotenství a může se objevit ještě před zpožděním menstruace. Pokles tlaku může vést k častým závratím, bolestem hlavy, slabosti a někdy dokonce k mdlobám. To se často stává v horkém počasí, kdy těhotná žena musí dlouho stát nebo vykonávat nějakou jinou těžkou zátěž. Závratě a mdloby jsou také možné po horké lázni na prázdný žaludek..

28. Zvýšená chuť k jídlu.

Zvýšení chuti k jídlu je jedním z nejznámějších příznaků těhotenství, může se projevit již v rané fázi, ještě před zpožděním. Na ženu najednou zaútočí „obžerství“, existuje nepotlačitelná touha po jídle produktů, které jsem předtím nechtěl, někdy se specifickou chutí.

29. Změna nálady.

Časté změny nálady jsou společníkem těhotenství. Podrážděnost, časté výkyvy nálady, slzavost se mohou projevit v rané fázi těhotenství, již v prvním týdnu po početí, to znamená ještě před zpožděním menstruace. Žena může být veselá a najednou začne bezdůvodně plakat, nebo naopak, útok špatné nálady může okamžitě změnit smích a zábavu.

30. Pocity úzkosti a strachu.

Důsledkem hormonálních změn v těle těhotné ženy může být pocit úzkosti a strachu, ke kterému dochází bezdůvodně. Stejně jako nervózní vzrušení nebo bezpříčinná melancholie. Tyto příznaky těhotenství se mohou objevit již 1–2 týdny po početí, dokonce ještě před zpožděním menstruace..

31. Růst hCG.

Růst hormonu hCG je objektivním znakem těhotenství. HCG je zodpovědný za normální průběh těhotenství u ženy a vyskytuje se pouze během těhotenství a někdy u některých onemocnění. Růst hCG je zaznamenán již v prvních týdnech těhotenství, ještě před zpožděním menstruace. Růst hCG můžete sledovat pomocí laboratorních testů moči a krve. Krevní test na hCG vám umožní zjistit nárůst hCG v nejbližší možné době. Růst hCG můžete také určit pomocí těhotenských testů. Dává smysl určit hladinu hCG nejdříve 10-12 dní od zamýšleného početí.

32. Zpožděná menstruace.

Zpoždění menstruace je jedním z nejzřetelnějších a nejznámějších příznaků těhotenství. Zpoždění menstruace však může být způsobeno také řadou určitých onemocnění, stejně jako reakcí těla na stres, podchlazení nebo prudkou změnou časových pásem, například při cestování, cestování na dovolenou. Ale pokud máte aktivní a pravidelný sexuální život a máte zpoždění v menstruaci, musíte si udělat těhotenský test, abyste potvrdili nebo vyvrátili pochybnosti.

33. Pozitivní test.

Jedním z nejjednodušších a nejdostupnějších způsobů určení těhotenství je těhotenský test. Není to drahé, cena začíná od 12-15 rublů. Používá se velmi snadno a prodává se téměř v každé lékárně. Kdy si mohu udělat těhotenský test? V této věci musíte postupovat podle pokynů pro test. Většina testů je navržena k použití od prvního dne zmeškané menstruace. Existují však také citlivější testy, jejichž výrobci zajišťují, že testování je možné dříve, ještě před nástupem zpoždění menstruace. Doporučuje se provést test ráno, aniž byste před testem močili alespoň 6 hodin. Pak koncentrace hCG v moči dosáhne maximální úrovně a je pravděpodobnější, že získá přesné výsledky..

Je třeba poznamenat, že pozitivní test téměř vždy znamená počátek těhotenství, s výjimkou výjimečných případů, kdy je u některých onemocnění pozorováno také zvýšení hCG v krvi. Negativní test však ne vždy naznačuje absenci těhotenství. Někdy existují i ​​případy, kdy je druhý pás viditelný velmi slabě a ne jasně. V těchto případech je nutné testování opakovat po 2 dnech, aby se potvrdily nebo vyvrátily všechny pochybnosti..

A na závěr bych chtěl říci, že první příznaky těhotenství před zpožděním menstruace jsou vždy relativní a mohou být příznaky prodloužené PMS. Nejpřesnějším znakem těhotenství je absence menstruace. V takovém případě se pro získání přesného výsledku musíte poradit s lékařem..

To říká lék o prvních známkách těhotenství před zpožděním menstruace. A psychologové radí ženám, aby se uvolnili a nehnali se do této důležité záležitosti. Spěch a mateřství nejsou kompatibilní. Proto je nutné se nyní naučit trpělivosti. Pokud se první příznaky těhotenství objeví před zpožděním menstruace, měli byste počkat na první den zpoždění a podstoupit test. Pokud je test negativní, není tam žádná menstruace a první příznaky těhotenství přetrvávají, měli byste počkat dva dny a test opakovat. A nemá smysl nakupovat v dávkách testů, být zklamaný, když jeden test za druhým ukazuje negativní výsledek. Odepsáním všeho o tom, že testy nejsou kvalitní, nebo jste je provedli brzo. Toto chování vede k neurózám, což vede k poruchám hormonálního pozadí ženy a nepřispívá k nástupu těhotenství. Nalaďte se naladěni, stejně se stanete matkou, ne v tomto cyklu, tak v jiném!

Otázka pro maminky a těhotné ženy - které z těchto příznaků byly přítomny před zpožděním menstruace?) Vytvořme naše statistiky) Podívejte se na průzkum.

A ti, kteří ještě nemají štěstí, ale kteří na to velmi touží, sdílejí naše možná „znamení“ v komentářích)

Zatím mám 10 DPO a ze značek (xs, možná to skončím, jako všichni fandové, kde bez toho =)) 2, 7, 11 (ale můžete odepsat na začátku podzimu, do zimy pomalu upadám do anbiózy), 12 (ale možná to bude menstruace, to bolí), 16 (ale možná kvůli gastritidě), 19 (ale možná kvůli 8hodinové pracovní době u počítače..), 20 (všechna cystitida není projde), 26, 28 (ale obecně ráda jím, plus znovu - podzim), 29 (nedávno se mi rozplakala na manželově rameni, že mě nikdo nepotřebuje))))), to bylo zvláštní), 30.

Výskyt jakýchkoli odchylek v povaze menstruace znamená přítomnost problémů v reprodukční sféře. Existuje norma - doba krvácení se pohybuje od 3 do 7 dnů, intenzita výtoku je průměrná a po skončení menstruace by tajemství nemělo být plodné.