Kdy začnou moje první menstruace??

Popis: První období dívek je důležitá a velmi významná událost. Je těžké popsat pocity, které při tom zažijete. Během prvního období bude muset teenager čelit zvláštním a novým pocitům. Možná se vám v hlavě mohou točit tisíce myšlenek současně, ale nemáte se čeho bát. Naopak, bylo by rozumné uvažovat: „Až menstruace vyprší, stane se ze mě opravdu dospělý člověk.“ Proveďte tento test a zjistěte, kdy k této nepředvídatelné události dojde!

Test na dívky, když začne první menstruace

Kdy půjde moje první menstruace

Pro každou dívku je nástup jejího prvního období důležitou životní událostí, což naznačuje, že začala nová fáze dospívání. A samozřejmě ji zajímá, kdy očekávat menstruaci, protože všechny začínají v různém věku. Na první pohled se může zdát, že není možné předpovědět ani přibližnou dobu nástupu menstruace. Ale je tu taková šance. Dívkám stačí projít testem „Když začínají první období“ a po zodpovězení několika jednoduchých otázek získat dlouho očekávanou odpověď.

Uvidíme, komu bude testování prospívat. Především je to relevantní pro ty, kteří již mají předpoklady, že menstruace brzy začne. Pokud budete znát přibližně čas jejího vzniku, bude možné se pro případ, že byste si do batohu vložili hygienickou vložku, pojistit. Test také pomůže uspokojit obvyklý dívčí zájem, protože je velmi obtížné nepodniknout žádné kroky, pokud vás trápí nějaká otázka, zejména pokud jde o vaše vlastní tělo. A ještě jedna situace, kdy stojí za to otestovat - menstruace by již měla přijít, ale z nějakého důvodu není.

Jaký je test pro dívky „Když začnou první menstruace“

Na testování není nic špatného. Nebojte se složitých otázek, které vás mohou dostat do nepříjemné situace. Test pro dívky „Když začínají první menstruace“ je založen na hodnocení fyzických parametrů, genetických charakteristik a změn hormonálních hladin. Byl vyvinut odborníky a zohlednil rozsáhlou statistiku, takže jeho výsledky se budou co nejvíce blížit skutečnému stavu věcí. Budete schopni zjistit, v jakém období by měla menstruace začít, důkladně se připravit na tuto významnou událost, především - mentálně.

Nebojte se, když provádíte test pro dívky „Když začínají první menstruace.“ Znáte dokonale odpovědi na všechny otázky, které zde jsou. Hlavní věcí je odpovědět čestně a co nejpřesněji, abyste dosáhli spolehlivého výsledku. Toto testování je jedním z těch případů, kdy před odpovědí musíte pečlivě promyslet, abyste si vybrali pravdivou možnost..

Proveďte test beze strachu, protože byste měli vědět co nejvíce o svém těle. Trávíte asi 15 minut testováním a budete moci získat odpověď na jednu z nejdůležitějších otázek, které se týkají dívek vašeho věku..

Test: Kdy začne moje první menstruace?

Každá dívka, která vstoupila do fáze puberty, je povinna sledovat svůj menstruační cyklus. Zdraví, pohoda a dokonce emoční nálada žen koneckonců závisí na jasnosti práce tohoto vnitřního mechanismu..

Pro dospívající dívky je velmi důležité vědět, kdy začne moje první menstruace. Proto byl vytvořen speciální průzkum, který měl pomoci určit přibližné datum transformace na plnohodnotnou ženu. Měsíční test je jednoduchý, ale poskytuje jasnou odpověď..

Online test: když začínají první období

Všechny dívky začínají menstruovat v různých časech. Teenageři a jejich matky však vyjadřují přání vědět přesné datum. K tomu lékaři doporučují pečlivě sledovat změny v těle. Můžete porovnat svá pozorování s informacemi na internetu a provést test: kdy začne první menstruace.

Navzdory existenci lékařské normy (ve věku 11-13 let) nelze považovat za porušení, pokud menstruace dítěte začala poprvé v 10 nebo po 14 letech. Zvláštní pozornost je třeba věnovat absenci měsíčního propuštění po patnácti letech.

Ze všech online testů na první menstruaci u dívek vám tento umožňuje získat co nejpřesnější výsledky, i když každý organismus je individuální a ne všechny příznaky se objevují současně.

Je také důležité zmínit, že testování nebude indikovat přesné datum..

Expresní test

Mnoho matek a jejich dcer se zajímá o to, jak z testu pochopit, že menstruace poprvé začne velmi brzy, a zda je to vůbec možné. Existuje řada znaků, které naznačují bezprostřední přístup menarche:

 • prudká změna nálady;
 • neobvyklá slzavost;
 • nepohodlí v dolní části břicha;
 • obecná slabost;
 • mírná malátnost;
 • závrať;
 • drobné bolesti hlavy;
 • nevolnost;
 • zvracení (vzácné);
 • otok mléčných žláz;
 • výskyt hojné leucorrhoea.

Nyní označte každý z příznaků, které dívka má, a ohodnoťte výsledek počtem bodů:

 1. Méně než 3. Senzace jsou krátkodobé a nesouvisí se změnami v reprodukčním systému.
 2. Od 3 do 5. Příznaky naznačují blížící se krvácení, pokud se jedná o otoky prsou, výkyvy nálady nebo bolesti dolní části břicha.
 3. Více než 5. Odpovědi naznačují, že pravděpodobnost prvního období je velmi vysoká. Proto je nutné s dívkou mluvit, vysvětlit nadcházející změny a koupit podložky.

Provedení testů v den první menstruace nedává absolutně přesný výsledek. Tělo teenagera se vyvíjí vlastním tempem. A dokonce se všemi příznaky může být menstruační cyklus zpožděn kvůli vnějším faktorům nebo individuálním charakteristikám..

Pokud vaše dítě nemá žádné zdravotní problémy, nemějte obavy. A pokud máte podezření na pozdní nebo časný vývoj, je lepší jít do nemocnice společně a zjistit, co narušuje nástup menstruace nebo co vyvolalo předčasnou pubertu.

Jak zjistit, kdy začíná vaše první menstruace

Spoluautorem tohoto článku byla MUDr. Laura Marusinec. Dr. Marusinets je pediatr z Wisconsinu, který je držitelem certifikátu. Vystudoval Medical College of Wisconsin School of Medicine v roce 1995.

Počet zdrojů použitých v tomto článku: 15. Jejich seznam najdete v dolní části stránky.

První období je vždy velmi vzrušující a dokonce děsivé! První menstruace naznačuje, že dospíváte a stáváte se ženou. A u každé dívky se to stane v jinou dobu. Neexistuje způsob, jak s jistotou vědět, kdy začne vaše první menstruace, ale existuje několik znaků, pomocí kterých můžete uhodnout, kdy vaše menstruace přichází..

Test na dívky, když začne první menstruace

Kdy půjde moje první menstruace

Proces dospívání u dívek úzce souvisí s pubertou, zejména s nástupem první menstruace. Tato událost má velký význam nejen z hlediska změn ve fyziologii, ale také z hlediska dopadu na budoucí svět budoucí ženy. Po absolvování testu u dívek, když začne první menstruace, můžete pochopit, zda byste je měli očekávat v blízké budoucnosti, nebo se tělo ještě dostatečně nevytvořilo a musíte trochu počkat.

Ženské tělo se může vyvíjet různým tempem, proto se u některých lidí vyvíjí regulace ve věku 10–11 let, u někoho ve věku 14–15 let a více ve vyšším věku. Následující faktory ovlivňují, jak staré se to ve vaší zemi stane:

 • dědičnost (pokud má vaše matka, sestra a teta poprvé v kalendáři červené dny ve věku 11-12 let, pak vás s velkou pravděpodobností čeká totéž);
 • strava a váha;
 • hormony a celková pohoda;
 • psycho-emocionální stav;
 • fyzická aktivita - u sportovců zpravidla dochází k pubertě později.

Kdo by měl podstoupit test, když má první menstruaci??

Změny v těle a mysli, ke kterým dochází během období hormonálních změn, jsou často děsivé a menstruace, pokud začne neočekávaně, může být velmi děsivá. Chcete-li tomu zabránit, odpovězte na několik jednoduchých otázek a zjistěte přibližný čas jeho výskytu právě teď..

Rychlý test, když začíná vaše první menstruace, stojí za to podstoupit, pokud:

 • existují podezření, že k tomu dojde velmi brzy;
 • Chci to vědět předem, abych nebyl v nepříjemné situaci;
 • přemýšlíte, jak dlouho čekat na přechod do další fáze dospívání;
 • myslíte si, že už měli začít, ale nikdy se to nestane.

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, kdy menstruace půjde poprvé

Jakoukoli mladou dámu zajímá, ve kterém měsíci se bude významná událost konat, zejména pokud má někdo již 1 předpisy zahájené. Existují různé způsoby, jak získat potřebné informace, například můžete jít se svou matkou k lékaři nebo si přečíst články na internetu, ale je mnohem jednodušší a zábavnější projít virtuální kontrolou na našem webu. Chcete-li dokončit úkoly a zjistit, jak brzy přijde čas „X“, nemusíte se registrovat ani utrácet peníze - naše služba je zcela zdarma a je k dispozici nepřetržitě.

Přirozeně, ani jeden online test pro dívky, když začne první menstruace, nepřinese stoprocentní výsledek a řekne, že se například všechno stane v takový a takový den. Ale i znalost přibližného času vám umožní duševně se připravit a zásobit, pro každý případ, výrobky osobní hygieny. Naše testování bylo sestaveno profesionály, takže poskytuje co nejpřesnější odpověď na vaši otázku. Chcete-li se to naučit, stačí kliknout na tlačítko „Start“!

Vyzkoušejte, kdy začnou moje první menstruace

Zajímá vás, kdy začne první menstruace? První období se může objevit ve věku od 10 do 15 let. Existují výjimky, ale jsou vzácné. Hlavní věcí je nebát se toho, protože je to úplně normální. Takto funguje naše tělo a toto je jeho přirozený proces.

Pokud máte pocit apatie, neustálé podrážděnosti nebo náhlých výkyvů nálad, pak procesy možná již začaly. Udělejte si periodický test a dozvíte se více o svém těle.

Test k určení začátku první menstruace

Menarche nebo první období je pro každou dívku velmi důležitým a vzrušujícím okamžikem. Někteří to očekávají s nadšením a zájmem, jiní se bojí a dávají si pozor. Tento článek je zaměřen na zodpovězení všech základních otázek a rozptýlení pochybností všech mladých zástupců krásné poloviny populace..

 • 1 Načasování
 • 2 značky
 • 3 barvy
 • 4 Doba trvání
 • 5 Zpoždění
 • 6 Cyklus
 • 7 Test

Načasování

Každá dívka má svůj vlastní věk, ve kterém začíná první menstruace. Jen před 20 lety se za optimální období puberty považovalo období od 17 do 19 let. Praxe ukazuje, že dnešní vývoj je mnohem rychlejší, a to se týká nejen duševního stavu, ale i fyzického. Z tohoto důvodu již ve věku 11 let může u některých dívek dojít k prvnímu krvácení a při absenci menstruace v 17 letech je dívce diagnostikováno zpoždění ve vývoji reprodukčního systému.

Lékaři mají informace, že případy menarche byly zaznamenány ve věku 8 nebo 9 let, tj. Brzy menstruace. Toto je abnormalita a může být vyvolána poruchou hormonálního vývoje nebo těžkou fyzickou námahou..

Faktory, které ovlivňují nástup menstruačního cyklu, jsou:

 • onemocnění, které dívka měla v mladém věku, které zahrnují virová onemocnění, nachlazení, různé druhy traumat (to vyvolává pozdější nástup menarche);
 • antropometrické údaje;
 • genetický rys (menstruace dívky začne přibližně ve stejném věku jako její matka a babička);
 • zvláštnosti výživy a každodenní rutiny (špatná kvalita jídla, nedostatek minerálů a vitamínů ovlivňuje pubertu);
 • psychologický stav (zkušenost a stres mohou být příčinou dřívější, nebo naopak pozdní menarché);
 • příslušnost k určité rase (u dívek jižních národů začíná menstruace dříve než u severních).

Znamení

Můžete pochopit, že dívka brzy začne své období podle následujících příznaků:

 • tvar postavy se změní, zaoblí se;
 • zvětšení prsou;
 • boky se rozšiřují;
 • chloupky se objevují na ohanbí a v podpaží;
 • akné lze nalézt na obličeji a na jiných částech těla;
 • ženské pohlavní orgány se zvětšují a mírně ztmavují;
 • zvyšuje se vylučování kožního mazu, což vyvolává tvorbu lupů a zvýšení obsahu tuku ve vlasech;
 • na spodním prádle je vidět bílý vaginální výtok.

Emoční příznaky zahrnují:

 • časté výkyvy nálady;
 • únava;
 • plačtivost;
 • agresivní stav nebo apatie;
 • bolest hlavy;
 • nevolnost nebo úplná nechutenství.

Je možné, že první menstruace je doprovázena bolestivými pocity různé závažnosti, zatímco táhne dolní část břicha a dává ji dozadu. Je třeba poznamenat, že po několika hodinách nebo dokonce dvou dnech bolest postupně ustupuje..

Některé dívky mohou mít před nástupem menstruace dokonce horečku, ale její hodnota 37,5 stupňů je považována za běžnější než anomálie..

První období se vyznačují nedostatkem a jsou to malé kapky na prádle. Ve většině případů není průměrná ztráta krve větší než 150 ml krve za cyklus.

Tento údaj je přibližný a závisí na fyziologických charakteristikách každého konkrétního organismu. Stojí za zmínku, že první výtok má specifický zápach, což lze vysvětlit začátkem práce pohlavních žláz..

Barva menstruační krve má nejčastěji širokou paletu červených a hnědých odstínů, což je určeno přítomností vnitřní slizniční vrstvy dělohy a vaginálním výtokem. Z tohoto důvodu je menstruace ve světle hnědé, šarlatové, tmavě hnědé považována za fyziologickou..

Doba trvání

Předpokládá se, že menstruace je normální, která může trvat 3 až 10 dní, což také závisí na vlastnostech těla dívky. Poprvé může být výtok sporý a může trvat jen 1–2 dny. Nebuďte naštvaní, protože v příštím cyklu bude menstruační krvácení plné..

Zpoždění

První měsíce menstruačního cyklu jsou velmi nestabilní a mohou se tvořit po celý rok, přičemž interval mezi krvácením se může pohybovat od 21 dnů do 12 týdnů. Obecně se uznává, že na začátku stabilizace je to norma..

V prvních měsících je velmi obtížné určit délku menstruačního cyklu dívky. Jeho tvorba probíhá po dobu 24 měsíců. Také doba krvácení a interval mezi nimi se mohou lišit..

Pro přesnější účtování cyklu je nutné vytvořit kalendář a označit v něm začátek a konec menstruace. To pomůže lékaři, je-li to nutné, upravit hormonální stav pacienta a určit, zda by měly být použity nějaké léky. Rovněž pro nezkušenou mladou dámu kalendář pomůže včas zásobit se všemi potřebnými hygienickými výrobky, které ji ušetří z nepředvídaných situací..

Dnes na internetu najdete dostatečné množství informací o možných testech pro dívky, které pomohou mírně otevřít závoj doby, kdy začíná první menstruace..

Různé testy jsou založeny na konkrétních otázkách, které popisují stavy před menstruací. Lidé se obecně ptají na toto:

 • Věk dívky.
 • Když máma a babička začaly menstruovat.
 • Ros a váha.
 • Kdy začal aktivní růst prsou.
 • Jsou tam vlasy v podpaží a na ohanbí?.
 • Existuje nějaký vaginální výtok.

Gynekolog analyzuje reakce dívky a může předpovědět možné období nástupu menstruace.

Je důležité si uvědomit, že každý člověk je zvláštní a začátek menstruačního cyklu nemůže být pro každého ve stejném věku. Matka by se také měla podílet na životě své dcery a vést s ní rozhovory na téma formování její ženy. Díky tomu bude mladá dáma mentálně připravena na nové změny a nebude se jich bát. Dívka musí pochopit, že menstruace je nezbytný a nevyhnutelný proces, což naznačuje, že může mít děti..

Maminka je rovněž povinna vysvětlit základní hygienická pravidla během tohoto období a informovat o možném těhotenství a metodách antikoncepce..

zkontroluj se

Test k určení menstruačního cyklu u žen

Asi jedna z pěti z nás má menstruační nepravidelnosti 2. Jste jedním z nich? Proveďte test, identifikujte problém a zjistěte o něm více, a také kontaktujte odborníka, pokud jsou získané výsledky alarmující.

Asi jedna z pěti z nás má menstruační nepravidelnosti 2. Jste jedním z nich? Proveďte test, identifikujte problém a zjistěte o něm více, a také kontaktujte odborníka, pokud jsou získané výsledky alarmující.

Upozornění: Náš test není určen k samodiagnostice a předepisování léků. Výsledný nepříznivý výsledek může sloužit pouze jako dodatečné potvrzení nutnosti poradit se s lékařem. Můžete získat profesionální radu od svého ošetřujícího lékaře nebo na kterékoli z klinik, jejichž adresy jsou zveřejněny zde.

2. Popat V.B., Prodanov T., Calis K.A., Nelson L.M. Menstruační cyklus je biologickým ukazatelem celkového zdraví u dospívajících. Ann N.Y. Acad Sci.2008, 1135: 43-51.

Potvrzuji, že jsem si plně přečetl Zásady týkající se zpracování osobních údajů na webových stránkách společnosti Abbott, jejich text je pro mě plně srozumitelný a nevyžaduje další objasnění..

Zaškrtnutím políčka „Souhlasím“ níže dávám tímto souhlas společnosti Abbott, včetně jejích divizí a přidružených společností, vč. Společnost s ručením omezeným „Abbott Laboratories“, se sídlem na adrese: Ruská federace, 125171, Moskva, Leningradskoe shosse, 16 A, bldg. 1 (souhrnně jen „Abbott“) pro zpracování (automatizované a bez použití automatizace) ) mých osobních údajů, včetně shromažďování, systematizace, akumulace, ukládání, objasňování (aktualizace, změny), používání, distribuce (včetně přenosu), depersonalizace, blokování, zničení osobních údajů, přeshraniční přenos partnerům Abbott na území jakékoli cizí země (v včetně těch, které neposkytují dostatečnou ochranu práv subjektů osobních údajů). Zároveň se tento souhlas pro účely federálního zákona č. 152-FZ „O osobních údajích“ rovná písemnému souhlasu.

Osobní údaje, které poskytnu, může společnost Abbott použít k zajištění řádného a správného fungování tohoto webu; Abbott mi zasílá lékařské, reklamní a další informace; zasílání pozvánek společnosti Abbott na účast na akademických akcích a akcích s cílem propagovat produkty společnosti Abbott a jiné účely, které nejsou uvedeny výše, a zajistit, aby společnost Abbott dodržovala zákon a další předpisy.

Tímto souhlasím, že zpracováním mých osobních údajů může být pověřen jakýkoli příslušný oprávněný zaměstnanec společností Abbott.

Tento souhlas je udělen ke všem osobním údajům, které poskytuji na této webové stránce Abbott, mimo jiné včetně mého příjmení, křestního jména, příjmení, profese, specializace, kontaktních údajů (telefonní číslo a e-mail).

Tento souhlas je platný na dobu neurčitou, dokud nebude odvolán mnou nebo se nestane neplatným v souladu s platnými právními předpisy Ruské federace.

Tento souhlas může být odvolán zasláním oznámení společnosti Abbott o zrušení tohoto souhlasu na následující adresu:

LLC „Abbott Laboratories“

Pozor: Odpovědný úředník za organizaci zpracování osobních údajů Ponyushenko T.A..

Test příznaků PMS

Navigace (pouze čísla úloh)

0 z 10 úkolů splněno

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. Pět
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. devět
 10. deset

Informace

PMS je komplexní komplex příznaků s určitými projevy, kterým čelí během života téměř každá žena. S PMS je spojeno více než 200 fyzických a psycho-emocionálních příznaků. Naštěstí má jedna žena obvykle jen několik příznaků. Žena často ani netuší, že podrážděnost, kterou dnes prožívá v situaci, která obvykle nezpůsobuje negativní emoce, souvisí s blížící se menstruací a je projevem PMS..

Chcete-li zjistit, jak závažné jsou vaše příznaky PMS a zda vyžadují korekci léku, proveďte Test.

Tento jednoduchý test vám pomůže posoudit vaše zdraví, zkontrolovat, zda nemáte příznaky premenstruačního syndromu (PMS), a v případě potřeby zvolit správnou léčbu. Současně je třeba si uvědomit, že výsledky testů jsou informativní a nenahrazují konzultaci s odborníkem..

Posuďte závažnost každého příznaku a podle toho jej zkontrolujte.

Důležité! Posuďte svůj stav od 12. dne cyklu do začátku menstruace.

Test jste již absolvovali dříve. Nemůžeš to spustit znovu.

Chcete-li zahájit test, musíte se přihlásit nebo zaregistrovat.

Chcete-li spustit tento test, musíte absolvovat následující testy:

Krevní sraženiny během menstruace nejsou vždy patologie. K tomu dochází u některých rysů ženského těla, abnormalit ve struktuře dělohy nebo při nízké fyzické aktivitě.