Jak odložit příchod menstruace o několik dní

Pravidelná menstruace je známkou správně fungujícího reprodukčního systému a připravenosti ženského těla na mateřství. Někdy je však nutné odložit příchod menstruace o několik dní a důvody jsou různé - nějaká oslava, dovolená na moři, služební cesta, účast na sportovních soutěžích atd..

Pokud žena netoleruje kritické dny nebo je její špinění příliš intenzivní, má smysl posunout datum o 2 - 3 nebo dokonce 7 dní. Jaká je nebezpečí interference s reprodukčním systémem a jak správně používat různé prostředky k oddálení menstruace, se dozvíte dále.

Důsledky umělého zpoždění menstruace

Nucený posun v datu zahájení další menstruace se může zdát neškodný, protože cyklus se často ztratí bez vnějšího zásahu. Lékaři říkají, že umělý vliv na reprodukční systém nemůže tělo běžně vnímat.

Jeho negativní reakce v následujících měsících budou následující:

 • Zhoršení obecně pohody.
 • Silná bolest v dolní části břicha s krvácením.
 • Štíhlý nebo nadměrný výtok.
 • Zvýšený počet dnů menstruace.
 • Dlouhá zpoždění v menstruaci (kritické dny lze odložit o několik měsíců).
 • Existuje riziko vzniku anémie a dalších závažných onemocnění.

Samotná děloha trpí interferencí s přirozenými procesy těla..

Pokud byl nástup menstruace uměle přerušen na více než 1 den, v její dutině se vyvíjí neurotický proces. Během normálního průběhu menstruace jsou určité buňky a vrstvy vymyty pomocí průtoku krve z dělohy, určeného k přeměně vajíčka na embryo..

Pokud v těle zůstanou nepoužité částice, je to pro spravedlivé pohlaví nebezpečné kvůli nekróze, sepse a smrti..

Při rozhodování o změně nástupu menstruace musí žena brát v úvahu skutečný zdravotní stav. Užívání léků, které mohou způsobit zpoždění, by mělo být prováděno s přihlédnutím ke všem kontraindikacím a chronickým onemocněním.

Lidové léky - jemná volba pro oddálení menstruace

Odborníci na tradiční medicínu se domnívají, že pravidelný citron může bezpečně oddálit menstruaci..

Lze jej použít pro ty dámy, které nemají problémy se žaludkem a střevami. Aby vaše menstruace přišla o 3 - 5 dní později, asi 5 dní před očekávaným datem, musíte začít jíst citrusové plody bez cukru. Během dne by se mělo konzumovat 5 druhů ovoce.

Chcete-li zvýšit účinnost citronů, můžete si každý večer (ne déle než 10 minut) ochladit nohy ve vodě. Zpoždění bude nutné, ale po kontaktu nohou se studenou vodou se může vyvinout cystitida nebo zánět příměsí.

Abychom odpověděli na otázku, jak oddálit menstruaci o několik dní bezpečnějšími lidovými léky, dávají léčitelé následující recepty:

 1. Kopřiva. Vývar je připraven z 5 lžící. l. suchá tráva a půl litru horké vody. Složky se uvedou do varu a vaří se 3 až 5 minut. Bujón se infunduje pod víkem po dobu půl hodiny, poté se filtruje a orálně. Chcete-li oddálit menstruaci o 3 - 7 dní, jeden den před jejím zahájením, musíte drogu vypít v jedné dávce a v plné výši. Pokud krvácení již začalo, je zakázáno používat odvar z kopřivy..
 2. Vodní pepř. 5 lžíce. l. suroviny se zalijí půl litrem vroucí vody a obrobek se 5 minut dusí na mírném ohni. Bylinný léčivý přípravek se poté infuzí po dobu 3 hodin a nalije se do jiné misky přes plátno. Vezměte drogu třikrát denně na 2 polévkové lžíce. l. včas. Oprava cyklu začíná o 4 dny dříve. Nástroj posouvá kritické dny o 3 - 4 dny.
 3. Kořen petrželky. Bude to trvat 1 polévkovou lžíci. l. jemně nasekané oddenky petrželky a 1 šálek vroucí vody. Léčivo se připravuje 3hodinovou infuzí pod víkem a následnou důkladnou filtrací. Začnou pít vývar 5 dní před nástupem menstruace. Dávkování - 1 polévková lžíce. l. 3x denně. Kontraindikace - hypotenze a cholelitiáza.
 4. Petržel. Nadzemní část petrželky pomůže oddálit příchod menstruace o 4 - 7 dní. Příprava infuze začíná procházením 50 g trávy mlýnkem na maso a vařením kaše plnou sklenicí vroucí vody. Agent trvá 3 hodiny, filtruje se a pije ráno a večer na ½ šálku. Infuzi musíte začít pít 4 dny před údajným krvácením.
 5. Burnet. Menstruaci můžete posunout o 1 týden pomocí hořčice odvarem kořenů 48 hodin před očekávaným cyklem. Jak vyrobit složení: 1 polévková lžíce. l. Rozdrcené kořeny zalijte 200 ml čerstvé vroucí vody. Vařte směs na mírném ohni po dobu 30 minut. Přeceďte a zbytek přiveďte na původní objem studenou převařenou vodou. Dávka léku je 1 polévková lžíce. l. x 4krát denně (před jídlem).
 6. Kalina. 2 lžičky bobule se vaří se sklenicí vroucí vody a udržují se pod víkem po dobu půl hodiny. Napjatý prostředek se přivede na původní množství. Konzumují to 2 dny před krvácením 3krát denně na 1 polévkovou lžíci. l.
 7. lesní jahoda. Listy lesní rostliny mohou nejen odložit nepříliš nutnou menstruaci, ale také zastavit tekoucí výtok. Tento nástroj je výkonný a vyžaduje pečlivé použití. Zneužívání jahodových listů je nebezpečné pro vážnou poruchu s prodlouženým cyklem. Obnovit jej bude možné až za šest měsíců. Lék je připraven z 1 polévkové lžíce. l. suché drcené rostlinné suroviny a 1 litr vroucí vody. Pod víkem se hmota trvá 30 minut. Vezměte filtrovanou tekutinu 2 dny před menstruací. Norma je 50 ml každé ráno a večer. Chcete-li zastavit menstruační krvácení, lék se konzumuje třikrát denně, 1/3 šálku.

Kromě toho existují bylinné přípravky, po jejichž použití je menstruace pozdě o 4 - 7 dní..

Jeden se vyrábí smícháním mátového listu, pastýřské bylinky a malinových listů (rovnoměrně rozdělených). 1 polévková lžíce. l. Fyto-sběr se nalije sklenicí vroucí vody a trvá 30 minut pod víkem. Pití drogy začíná 4 dny před očekávaným výtokem. Jedna porce - 120 ml. Četnost příjmu - 3krát denně.

Je přísně zakázáno záměrně oddálit menstruaci o několik dní u žen před menopauzou, kuřáků a zneužívajících alkoholu, pacientů s onemocněním kardiovaskulárního systému a sklonem k trombóze.

Jaké farmaceutické léky jsou vhodné pro oddálení menstruace

Chcete-li uměle oddálit menstruaci na několik dní nebo týdnů, můžete si vzít antikoncepci, gestageny nebo hemostatické pilulky. Působením na hormonální systém ženy mění poměr pohlavních hormonů a posouvá datum nástupu menstruace.

Antikoncepční

Perorální antikoncepci ženy běžně používají k ochraně proti neplánovanému početí. Lékaři je však také mohou doporučit pro menstruační nepravidelnosti způsobené hormonální nerovnováhou..

Předpokládá se absolvování OK kurzů. Délka jedné etapy odpovídá 4týdennímu cyklu. Mezi cykly je nutná pauza a během této doby se otevře menstruační krvácení..

Pokud tento stav zanedbáte a nedáte si pauzu, ale okamžitě začnete pít pilulky z nového blistru, menstruace nezmizí. Aby bylo možné zajistit zpoždění menstruace samostatně, stačí vypít pilulky z nového balení po požadovaný počet dní.

Soudě podle recenzí lékařů jsou třífázové antikoncepce nejblíže fyziologii ženského těla - obsahují řadu hormonů, které jsou zodpovědné za včasný nástup menstruace a jsou schopny je oddálit při změně dávkovacího režimu.

Jaké antikoncepční pilulky mohou oddálit příchod menstruace o několik dní:

 • Claira.
 • Novinet.
 • Logest.
 • Jess.
 • Regulonu.
 • Mersilon a kol.

Pokud nepoužíváte antikoncepci ke zpoždění menstruace, začněte ji používat několik dní před dalším cyklem. Drogy vás nezachrání před těhotenstvím, ale menstruace se zpozdí.

Gestageny

Gestageny jsou závažné léky, které jsou navrženy tak, aby oddálily menstruaci, inhibovaly ovulační procesy a ovlivnily děložní sliznici. Jedná se o Pregnyl, Primolut a Organometr. Užívají se pouze po dohodě s lékařem..

S přípravkem Dufaston je také možné oddálit menstruaci o několik dní, protože přípravek je zařazen do skupiny gestagenů.

Pro umělé zpoždění cyklu jsou léky zahájeny 2 týdny před očekávaným menstruačním krvácením. V naléhavých případech je přípustné pít gestageny 5 dní před novým cyklem.

Dokončují užívání Duphastonu a jeho analogů 2 dny před očekávaným ukončením menstruace. Po zrušení léku se krvácení obnoví.

Hemostatické léky

Zvažte, zda je možné oddálit nástup menstruace hemostatickými léky a jaké prostředky jsou pro tento účel vhodné. Přirozenému krvácení zabraňují léky jako Dicinone, Vikasol, Tranexam a Etamsilat.

Dicinon zpožďuje menstruaci o několik dní nebo o 1-2 týdny, i když jeho hlavním úkolem je snížit intenzitu hojného výtoku.

Několik dní před menstruací začne Dicinon pít v dávce 500 mg denně. Příště vám menstruace půjdou za 15 - 20 dní, to znamená, že se vrátí k obvyklému rozvrhu..

Jiné léky mají podobné vlastnosti. Tranexam má stejnou dávku jako Dicinon. Překročení dávky je plné úplného ukončení menstruace. Etamsylát je ve formě tablet a injekcí. Lék Vikasol odkládá nástup menstruace o 5 až 7 dní.

Jak oddálit menstruaci o několik dní bez poškození zdraví?

Ženy často čelí situacím, kdy příští menstruace není na místě. Tímto procesem lze zkazit důležité obchodní jednání, dovolenou, cestování. Při pokusu o změnu data další menstruace dívky často přemýšlejí o tom, jak oddálit menstruaci. Lékaři si všimnou, že některé metody jsou pro zdraví žen nebezpečné.

Je možné oddálit menstruaci?

Mnoho dívek je někdy připraveno udělat vše pro to, aby jejich období začalo později. Dovolená u moře, párty s přáteli nezapadá dobře do cyklu vytvořeného v těle. V tomto ohledu ženy začínají hledat metody a prostředky, jak posunout datum příští menstruace. Je však možné to udělat a stojí to za to - jen málokdo to dokáže zjistit.

Gynekologové jsou kategoricky proti těmto experimentům. Dobře zavedený a zavedený menstruační cyklus, když období přijde včas, má normální objem a trvání, je ukazatelem zdraví ženského reprodukčního systému. Zasahováním do tohoto procesu riskuje dívka výdělek na patologii.

Existují speciální léky, které vám umožňují oddálit přístup další menstruace. Zahrnují pohlavní hormony estrogeny. Jak zajistit, aby vaše menstruace přišla později pomocí těchto prostředků, může podrobně říct pouze lékař.

Jak dlouho můžete menstruaci oddálit?

Když se ženy ptají, zda je možné odložit menstruaci o několik dní, chtějí konkrétně vědět, jaká může být doba zpoždění. Podle norem fyziologie reprodukčního systému by období nepřítomnosti další menstruace nemělo trvat déle než 10 dní. V tomto případě by trvání celého cyklu mělo být 28–35 dní. Odchod z období menstruace nad tyto meze je považován za patologii, která vyžaduje korekci. Aby se zabránilo negativním důsledkům, nestojí za to uměle, pomocí léků, odkládat menstruaci o více než týden.

Jak oddálit menstruaci bez poškození?

Poté, co se ženy rozhodly uchýlit se k jedné ze způsobů, jak změnit menstruační období, si často kladou otázku: jak odložit menstruaci o týden bez poškození. Lékaři spěchají varovat: ani lékař nemůže zaručit absenci následků takových manipulací. Každý organismus je individuální, proto může změna hormonálních hladin vyvolat patologii nebo poruchu reprodukčního systému. Abyste snížili tato rizika, neměli byste užívat léky, které samy mění období menstruace, bez konzultace a předepisování lékaře..

Pilulky na oddálení menstruace

Pouze lékař může určit, jak a jakými pilulkami oddálit menstruaci o týden. Dnes existují tři hlavní skupiny léčivých přípravků, které to umožňují:

 1. Kombinované orální antikoncepce. Pomocí tohoto léku je možné změnit načasování příští menstruace u žen, které dlouhodobě používají tyto prostředky k antikoncepci. Jak oddálit menstruaci COC je popsáno níže.
 2. Gestageny nebo progestiny - vylučují příchod menstruace po celou dobu jejich užívání. Lék se začíná užívat 5-14 dní před stanoveným datem nástupu menstruace a užívá se až do očekávaného konce. Menstruace nastává 2-3 dny po ukončení užívání.
 3. Hemostatické léky - způsobují zpoždění a menstruaci ovlivněním hematopoetického systému.

Jak oddálit menstruaci antikoncepcí

Tato metoda je vhodná pro ženy, které pravidelně užívají perorální antikoncepci jako prostředek prevence nechtěného těhotenství. Na otázku, jak odložit menstruaci o několik dní, dávají lékaři jednoduchou radu - nedělat si přestávku mezi užíváním antikoncepce. Po vyčerpání jednoho balení léku okamžitě začněte užívat další.

Toto schéma bude fungovat, pokud žena použije monofázické COC:

 • Logest;
 • Mercilon;
 • Novinet;
 • Yarina;
 • Janine.

Pokud se jako antikoncepce používají třífázové COC, vypijí po převzetí balení z nového balení pouze pilulky třetí fáze. To platí pro fondy jako:

 • Triziston;
 • Triquilar;
 • Trinovum.

Jak oddálit menstruaci nouzovou antikoncepcí?

Tato metoda změny období menstruace je na internetu široce diskutována, ale lékaři ji nedoporučují používat. Většina lékařů neposkytuje jednoznačnou odpověď na to, jak oddálit nástup menstruace pomocí nouzových antikoncepčních přípravků. Je nepřijatelné je používat k tomuto účelu z jednoduchého důvodu: vždy vede k hormonálnímu selhání, vyvolává prodloužené děložní krvácení. Je obtížné zastavit takové komplikace ani v nemocničním prostředí chirurgickými metodami.

Jak oddálit menstruaci gestageny?

Na otázku žen, co dělat, aby menstruace přišla později, lékaři nazývají antikoncepci jako účinnou drogu. Tato skupina fondů však nefunguje najednou. Abyste dosáhli požadovaného výsledku, musíte předem myslet na zpoždění menstruace. To musí být provedeno nejpozději do ovulace, ke které dojde uprostřed cyklu..

Pro změnu data příští menstruace se léky užívají 14 dní před obdobím „X“. V případě nouze je povoleno začít užívat nejpozději 5 dní před menstruací. Přesněji řečeno, lékař vám řekne, jak trochu oddálit menstruaci pomocí gestagenů.

Jako příklad léků obsahujících gestageny lékaři rozlišují následující léky:

 • Pregnyl;
 • Organometril;
 • Primolyut.

Jak oddálit menstruaci hemostatickými léky?

Při hledání odpovědi na otázku, jak oddálit menstruaci, se ženy dozvěděly o možnosti použití hemostatických látek. Takové léky neovlivňují hormonální hladiny. Jejich hlavním úkolem je oddálit proces uvolňování odmítnuté endometriální vrstvy, která se uvolňuje ven krví..

Existuje mnoho tohoto druhu léků, ale ne všechny lze použít k posunutí menstruace. Jejich vlastní použití je nebezpečné pro zdraví a život ženy..

Lékař rozhodne o možnosti použití hemostatických látek. Pouze odborník je schopen říci ženě, jak odložit menstruaci o týden. Stanovuje typ léku, dávkování a začátek užívání léku.

Mezi dobře známé léky v této skupině:

 • Dicinon;
 • Etamsilat;
 • Tranexam;
 • Vikasol.

Jak oddálit menstruaci lidovými prostředky?

Ženy, které chtějí vědět, co dělat, aby menstruace přišla později, se často obracejí k tradiční medicíně. Existuje mnoho receptů, jak oddálit menstruaci, ale ne všechny metody jsou stejně účinné a bezpečné..

Odvar z kopřivy

 • suché listy kopřivy - 5 lžíce. lžíce;
 • voda - 500 ml.
 1. Suroviny se nalijí horkou vodou, vaří se na sporáku po dobu 5 minut.
 2. Trvejte na tom, půl hodiny, filtrovat.
 3. Vezměte si den před menstruací. Tato metoda umožňuje oddálit menstruaci o 3–7 dní.

Odvar z vodního pepře

 • vodní pepř - 5 lžíce. lžíce;
 • voda - 500 ml.
 1. Suroviny se zalijí vroucí vodou a vaří se 5 minut na ohni.
 2. Vyjměte ze sporáku a nechejte vařit 3 hodiny.
 3. Filtrujte a vezměte 3krát denně na 2 polévkové lžíce. lžíce. Začněte užívat 4 dny před začátkem menstruace.

Odvar z kořene petrželky

 • kořen petrželky - 1 polévková lžíce lžíce;
 • voda - 200 ml.
 1. Suroviny se nalijí vroucí vodou.
 2. Trvejte pod víkem po dobu 3 hodin.
 3. Příjem začíná 5 dní před datem menstruace, 1 polévková lžíce. lžíce 3x denně.

Zpožděná menstruace - důsledky

Lékaři nedoporučují měnit datum menstruace a narušit zavedený cyklus. I když potřebujete odložit menstruaci kvůli výletu nebo dovolené, je lepší se pokusit obejít se bez těchto metod..

Jak ukazují lékařská pozorování, interference s tělem může mít negativní důsledky:

 • hormonální narušení;
 • pravidelné zpoždění menstruace;
 • tromboflebitida;
 • zvýšení objemu menstruace.

Způsoby oddálení menstruace o několik dní: pilulky a lidové léky

Jsou chvíle, kdy je výskyt krvácení nevhodný: sportovní soutěže, neplánovaná operace, plánovaná dovolená nebo jakákoli jiná vážná situace. Je možné odložit nástup menstruace a je to docela snadné: ženy proto úspěšně používají lidové léky a léky. Je však třeba vzít v úvahu možné důsledky těchto akcí, protože narušení přirozeného cyklu může vést k významným zdravotním problémům..

 • 1 Ženský přirozený cyklus
 • 2 Lidové léky nebo pilulky?
  • 2.1 Antikoncepční hormonální léky
  • 2.2 Gestační léky
  • 2.3 Hemostatické léky
 • 3 Negativní důsledky

Od určitého věku začíná ženské tělo pracovat podle daného cyklu. Sliznice dělohy se obnovuje každý měsíc. Pokud neexistuje koncepce, je endometrium dělohy odmítnuto. Proces je doprovázen krvácením, které se nazývá menstruace..

U všech žen menstruační cyklus přichází a odchází jinak. Pro některé je trvale předvídatelný, přichází včas a je bezbolestný, zatímco pro jiné je nestabilní, přichází se zpožděním a je doprovázen nesnesitelnou bolestí. V každém případě proces stanovený přírodou vytváří spoustu nepohodlí, nepohodlí a jeho příchod je někdy nežádoucí.

Lék je schopen oddálit menstruaci. V jejím arzenálu existuje několik způsobů, jak oddálit menstruaci. Zneužití takových nouzových opatření se nedoporučuje. Musí být dobré důvody k vyvolání hormonálního narušení.

Bez poškození zdraví nebudete moci přenést menstruaci. Nerovnováha těla a zasahování do jeho záležitostí je vždy škoda, která se projeví, pokud ne dnes, tak zítra.

Lidové léky jsou z lékařského hlediska pochybné a ne vždy účinné. Je možné zaručit, že dávková forma ve formě tablet zpomaluje nebo zpomaluje příchod sekrecí. Nesmíme zapomenout na jednu věc: bez konzultace s lékařem není žádná možnost přijatelná..

Léčivě přijatelné lidové léky pro posunutí menstruačního cyklu:

 • zahrnutí citronů do stravy;
 • použití infuze kopřivy;
 • příjem infuze tansy;
 • pít odvar z petrželky.

Citrony by měly být aktivně konzumovány několik dní před ovulačním cyklem. V průměru budete muset jíst alespoň jeden citron denně. Citronová strava nezbytná pro vitamin C snižuje krvácení.

Zpomalení nástupu menstruace prostřednictvím kopřivy bude vyžadovat, aby si žena užívala každý den bylinný odvar. Kopřiva je silný styptik. Nalijte sušenou kopřivu do lžíce se sklenicí vroucí vody a nechte ji několik hodin vařit. Kopřivy bude muset vypít půl sklenice dvakrát denně. Doba přijetí - asi 3 dny.

Pokud se zvolí tansy nebo petržel, pak se objem vypitého vývaru zvýší na jednu sklenici, protože ve srovnání s kopřivou mají slabší hemostatický účinek. Chcete-li připravit odvar z tansy, budete muset vzít 30 g sušených květenství a nalijte je litrem vroucí vody. Po hodině jej můžete použít. Příprava vývaru na petrželce je podobná, odebírají se pouze čerstvé bylinky.

Léky na posunutí menstruačního cyklu:

 • antikoncepce;
 • gestagenní (hormonální);
 • hemostatický.

Princip působení hormonálních látek je založen na prodloužení jedné z fází menstruačního cyklu. Přípravky s progestiny (syntetické hormony) ovlivňují luteální fázi, která trvá dva týdny a je trvalá. Druhá fáze, folikulární, je individuální. Má rozpětí v počtu dní. Drogy na ni nemají žádný vliv..

Moderní léky ve formě tablet jsou účinné při nástupu pozdní menstruace: Dyufaston, Janine, Regulon, Yarina a Jess. Jejich příjem začíná uprostřed menstruačního cyklu a končí dnem nástupu menstruace. Kombinovaná perorální antikoncepce (COC) se užívá po dobu 21 dnů, poté se užívá týdenní přestávka. S pomocí antikoncepčních prostředků je možné vyhrát zpoždění příchodu nežádoucích sekrecí bez poškození zdraví o 5-6 dní.

Léky z této řady se obvykle používají podle pokynů lékaře k obnovení poruch v reprodukčním systému. Stejně jako v případě hormonálních forem léků pomáhají předcházet ovulaci a období střídání. Potlačení ovulace nastává v důsledku účinků syntetického nebo přírodního progesteronu. Léky působí na děložní výstelku. Gestageny posilují endometrium a zpomalují jeho oddělení.

Užívání těchto drog samostatně je nebezpečné, protože jsou velmi silné. Lékaři nejčastěji předepisují léky zvané Primolut, Orgametril a Pregnyl. Užívání léků této formy začíná nejpozději 5 dní před očekávanou menstruací a končí dnem jejich možného konce. Po ukončení příjmu se obnoví kritické dny.

Princip působení léků při zvyšování viskozity krve a posilování stěn cév. Účinek těchto léků je nebezpečný a mohou na krátkou dobu oddálit krvácení. Indikátor zřídka dosáhne 3-4 dnů.

Existuje mnoho vedlejších účinků spojených s nadměrným srážením krve. V některých případech jsou krevní sraženiny nevyhnutelné. Nejoblíbenější drogou je dicinon. Není uvolňován bez lékařského předpisu a dávkování je předepsáno přísně ošetřujícím lékařem. Nejčastěji jej odborníci předepisují ke snížení intenzity krvácení. Berou takové prostředky opatrně a ne více než jeden kurz ročně.

Zásah do přírodních jevů organismu je nežádoucí. Je nerozumné pít drogy, aby se oddálil nástup menstruace, například na dovolené je to hloupé a nebezpečné. Všechny léky mají vedlejší účinky. Jejich opakované užívání způsobí hormonální změny, poruchy a nástup opožděných dnů bude doprovázen silným krvácením.

U žen, které zneužívají orální antikoncepci a podobné léky, je dlouhá absence menstruace, jsou pozorovány patologie endometrické vrstvy, je narušen metabolismus a dochází k onemocněním závislým na hormonech. Budoucí plánování dítěte pravděpodobně zkomplikují předčasné potraty nebo mimoděložní těhotenství.

Když se žena rozhodne učinit takový krok ke zpomalení nástupu menstruace, musí zvážit klady a zápory. Neměli byste se léčit doma: touha odložit menstruaci o několik dní bude drahá.

Jak oddálit menstruaci o několik dní nebo týden

Stabilní cyklus je vždy vnímán jako známka zdraví a normálního fungování reprodukčního systému. Ženy jsou obvykle s touto skutečností spokojené. Za prvé, absence narušení dává důvěru ve správné fungování těla. Zadruhé vám umožňuje předem se připravit na kritické dny (je možné vypočítat, jak nejlépe naplánovat cestu k moři atd.). Za třetí usnadňuje výpočet data, kdy existuje šance (nebo riziko) otěhotnění. V týdnu, kdy dojde k ovulaci, můžete naplánovat těhotenství nebo naopak, přijmout opatření, abyste se jí vyhnuli.

Někdy však existují situace, které vás přinutí přemýšlet o tom, jak oddálit menstruaci bez poškození zdraví. Nezáleží na tom, jaké konkrétní důvody se staly motivujícím důvodem, ale každý o tom alespoň jednou přemýšlel. V tomto případě se objeví volba: nechat vše tak, jak je, aby nedošlo k vyvolání nestability menstruačního cyklu. Nebo využijte šanci a přijměte opatření ke zpoždění startu o několik dní. Konečné rozhodnutí stojí za to udělat sami. Ale předtím stojí za to se dozvědět o obou způsobech oddálení krvácení ao možných negativních důsledcích..

Proč odkládat menstruaci

Proč je třeba oddálit menstruaci? Pokud vezmeme v úvahu hlavní důvody, pak jsou obvykle spojeny s jakýmikoli domácími problémy a jsou zřídka lékařskými indikacemi. Nejčastěji chtějí oddálit nástup menstruace:

 • před důležitou událostí (je naplánována služební cesta, důležité setkání, setkání s partnery atd.);
 • před plánovaným setkáním s milovanou osobou (například když se vrátí po dlouhé nepřítomnosti);
 • na dovolené;
 • na výlet k moři, do přírody (kempování, piknik atd.);
 • během oslavy (před svatbou, na Nový rok).

Jak vidíte, touha po oddálení menstruace je způsobena hlavně čistě domácími problémy, i když pro ženu důležité. Pokud je vaše menstruace tvrdá (máte příznaky jako bolest, nevolnost, podrážděnost) nebo je-li menstruace příliš těžká, obchodní žena nebo manažerka může přemýšlet o nutnosti trochu posunout cyklus a být ve skvělé kondici ve správný čas. Podrobně zvážíme, jak se to dělá, ale nejprve se dozvíme o doporučeních odborníků v této věci..

Názor zkušeného gynekologa se obvykle skládá z několika bodů:

 • metody odkladu by se neměly používat více než jednou ročně;
 • nedoporučuje se odkládat kritické dny bez nejzávažnějších důvodů, i když potřebujete jen zpomalit menstruaci o den nebo dva;
 • Před rozhodnutím je nutná konzultace se specializovaným odborníkem, pokud: cyklus je nestabilní nebo existují problémy gynekologické povahy (například léčba hormonálními léky není předepsána jako antikoncepce, ale jako terapeutická metoda léčby jakékoli patologie).

Pokud se umělá zpoždění praktikují pravidelně a bez dostatečného odůvodnění, existuje riziko provokace vážných problémů. Hormonální poruchy jsou pro tělo vždy stresující, není možné předvídat, jak bude reagovat na takové změny v budoucnosti. Proto byste neměli bez dostatečného důvodu zneužívat příležitost odložit nástup menstruace. I když se k tomu používají relativně bezpečné metody nebo lidové prostředky.

Pro ty, kteří se rozhodnou zkusit trochu oddálit příchod kritických dnů, je důležité zvolit správnou metodu. Podrobně zvážíme, jak to udělat, jak moc můžete posunout menstruaci a co byste měli vypít, abyste dosáhli požadovaného výsledku.

Jak odložit menstruaci

Existuje několik osvědčených metod, které mohou oddálit menstruaci. Někdy ke zpoždění dochází z přirozených důvodů:

 • na pozadí zvýšené srážlivosti krve;
 • v důsledku hormonálního narušení;
 • z nadměrné fyzické námahy;
 • jako reakce na stres.

Výsledkem je požadovaný účinek, ale tyto možnosti by neměly být považovány za způsob, jak oddálit menstruaci. Výsledek v takových případech je sporný. Například zpoždění během stresových situací je jen jednou z možností individuální reakce. A dokonce i pro stejnou ženu se v různých případech může lišit. Není možné přesně předpovědět, jak a na kolik dní stres zpožďuje menstruaci. Hovoříme-li o hormonálních poruchách, které mohou způsobit zpoždění, je to spíše důvod přemýšlet o možných zdravotních problémech a kontaktovat specializovaného odborníka.

Je třeba zmínit ještě jednu techniku, která se někdy považuje za prostředek, který oddaluje menstruaci. Hlad nebo příliš přísná strava mohou oddálit jejich příjezd. Ale tato možnost je příliš nebezpečný nápad: výsledek je nepředvídatelný a neexistují žádné záruky a dobrovolná hladovka může tělu vážně ublížit..

Aby mohla menstruace začít později než obvykle, existují osvědčené způsoby, jako například:

 1. jednorázové léky;
 2. změna systému užívání antikoncepce;
 3. lidové prostředky.

Jejich použití vám umožní dosáhnout požadovaného efektu, pojďme se tedy podrobněji podívat na jednotlivé možnosti:

 1. Jediný (jednorázový) příjem určitých léků v tomto případě znamená jak mini-kurz užívání antikoncepce, tak užívání pilulek, které mají zcela odlišné účinky. Moderní antikoncepční pilulky jsou rozděleny do několika typů. Jejich hlavní funkcí je zabránit těhotenství. Ale v některých případech, pokud se užívají jako součást doporučeného režimu, mohou způsobit hormonální narušení a zaručeně změní načasování menstruace. Můžete také dosáhnout požadovaného účinku, pokud předem užijete zvýšenou dávku vitamínů nebo léků, které mohou zahušťovat krev..
 2. Pokud neustále užíváte antikoncepční pilulky, pak stačí změnit obvyklý dávkovací režim, aby se menstruace o určitou dobu oddálila. Důležité: tuto metodu nelze často použít, aby se vyloučilo trvalé hormonální narušení.
 3. Lidové léky jsou osvědčeným způsobem, jak oddálit nástup menstruace. V tomto případě je na výběr. Ale nemůžete je používat příliš často. I když změníte způsob oddálení menstruace, výsledek se projeví na vašem zdraví..

Jakékoli selhání cyklu je spojeno s hormonálními změnami. Pokud je to nutné, můžete menstruaci oddálit, ale je třeba si uvědomit, že jejich příchod odkládáte změnou druhé fáze menstruačního cyklu, kdy je neoplodněné vajíčko zničeno a endometrium se začíná oddělovat, což je doprovázeno krvácením - menstruací. V této době v těle převažuje progesteron a hladina estrogenu klesá. Změna této rovnováhy může zpomalit proces odmítnutí, takže bude mít požadovaný účinek.

Proces odmítnutí endometria (menstruace) lze zpomalit oddálením ovulace, ke které dochází uprostřed cyklu. Vaječná buňka bude zrát pomaleji, díky tomu se cyklus mírně prodlouží. Jelikož je řízen hormony (jejich rovnováha se neustále mění, takto kontrolují zrání a destrukci vajíčka a doprovodné procesy), zneužívání možnosti posunout cyklus vede k vážným hormonálním a gynekologickým problémům. Ale v nouzových situacích můžete menstruaci oddálit o týden (ne déle) bez velkého poškození těla. V takovém případě byste se měli postarat o další metody antikoncepce (až do stabilizace cyklu), abyste zabránili nechtěnému těhotenství. Všechny léky a lidové léky, které se doporučují, považujte za spolehlivé a osvědčené.

Perorální antikoncepce

Pokud chcete odložit příchod menstruace o několik dní (maximálně 7, pak je zpoždění relativně bezpečné), je nejlepší používat antikoncepci. Jejich použití se doporučuje z několika důvodů:

 • existuje výběr léku;
 • doba zpoždění je přesně vypočítána;
 • moderní léky jsou testovány, navrženy pro dlouhodobé užívání a jsou bezpečné;
 • vyprovokované hormonální narušení nezpůsobí významné poškození zdraví.

Perorální antikoncepce vám může pomoci oddálit menstruaci, pokud budete pečlivě dodržovat doporučení. Všechny moderní léky jsou rozděleny do dvou skupin:

 • Monofázické: tyto léky obsahují stejné množství hormonů, schéma jejich podávání je obvykle následující: musíte vypít jednu (jakoukoli) tabletu z balení a poté, když začne vaše menstruace, udělat si přestávku.
 • Vícefázové: obsahují různé množství hormonů, takže na obalu je štítek, který označuje, kdy si máte vzít konkrétní pilulku.

Svou menstruaci můžete oddálit pomocí antikoncepce následujícími způsoby:

 • Pro ty, kteří neustále používají monofázickou antikoncepci: zapomeňte na předepsanou přestávku a na konci balení okamžitě vypijte další pilulku. Doporučuje se je pít tak dlouho (ne však déle než týden), pokud chcete oddálit menstruaci. Po ukončení příjmu dojde k "abstinenčnímu účinku", to znamená, že je třeba očekávat nástup menstruace;
 • Pokud užíváte vícefázové léky, přeskočte první fázi, používejte pouze léky označené druhou a třetí fází;
 • Nepoužívejte antikoncepční pilulky vůbec? Pak týden před očekávanými kritickými dny začněte pít monofázickou antikoncepci. Nebo použijte část balení 2- nebo 3fázových léků. V prvním případě byste měli pít ty, které jsou určeny pro druhou fázi, ve druhém - ty, které jsou označeny jako třetí.

Antikoncepční prostředky se prodávají v lékárnách bez lékařského předpisu, takže není obtížné je koupit. Můžete použít jednofázové (Yarina, Janine atd.) Nebo vícefázové (Triziston, Trikvilar, Milvane atd.) Léky.

Gestageny

Pokud potřebujete oddálit menstruaci, můžete použít hormonální léky používané v gynekologii ke stabilizaci cyklu a léčbě některých patologií. Gestageny obsahují progesteron, to znamená, že ovlivňují druhou fázi menstruačního cyklu. Měli byste je začít pít předem, přibližně 14 dní před očekávanou menstruací, a nepřestávejte, dokud nebudete připraveni na jejich příjezd..

Důležité: je zbytečné začít brát méně než 5 dní. a neměly by být nadužívány a odkládány déle než týden. Jinak můžete zapomenout na relativní bezpečnost této metody. Doporučuje se ukončit schůzku několik dní před očekávaným (normálním) koncem menstruace. To znamená, že schéma vypadá takto: lék se používá po dobu 2 týdnů, pokud je krvácení krátké (3 dny), můžete si vzít další 1, maximálně 2 tablety. Pokud je dlouhý (7), musíte si vzít dalších 4 - 5 kusů denně.

Můžete oddálit menstruaci přípravkem Prengil, Duphaston, Primolut, ExLuton, Orgametril nebo jinými léky ze série gestagenů. Než je začnete užívat, je lepší se poradit s gynekologem, protože existuje řada kontraindikací. Patří mezi ně jednoznačně anamnéza diabetes mellitus, anginy pectoris, fibroidů, infekčních nebo zánětlivých gynekologických onemocnění a nádorů reprodukčních orgánů.

Hemostatické látky

K oddálení menstruace se často používají léky, které ovlivňují srážení krve. Zvýšení jeho viskozity může způsobit zpoždění. Ale než je vypijete, musíte:

 • pečlivě prozkoumejte kontraindikace (absolutní a relativní): onemocnění ledvin, kardiovaskulární systém, astma, cukrovka, tendence k trombóze a zvýšený počet krevních destiček kategoricky vylučuje použití homeostatik. Mohou nastat problémy s obezitou a některými gynekologickými chorobami;
 • konzultovat se specializovaným odborníkem;
 • dodržujte doporučený počet tablet (dávka uvedená v pokynech) a nezneužívejte je.

Svou menstruaci můžete odložit pomocí homeostatů, jako jsou:

 • Dicinon. Zlepšuje produkci krevních destiček, příjem začíná za 5 dní. před menstruací (ale ne více než týden);
 • Norkalut (regulátor menstruačního cyklu). Začnou pít 2 týdny před očekávanými kritickými dny. Lze jej brát jako lék, který může snížit množství sekrecí přímo během menstruace, a tím snížit úroveň nepohodlí;
 • Tranexam. Posiluje srážlivost, může oddálit nástup menstruace, pokud významně překročíte dávku doporučenou v pokynech několik dní před jejím zahájením;
 • Etamsilat. Hemostatický lék, který může jak snížit množství sekrecí, tak oddálit jejich nástup.

Existuje několik dalších léků, které zpomalují nástup menstruace, například vitamin C. Užívejte 1 gram (v tabletách) po dobu 3 dnů. před nástupem menstruace a jejich příchod můžete zpomalit o 5 - 6 dní;

Lidové způsoby

Existuje několik osvědčených a účinných způsobů, jak odložit menstruaci, které nezahrnují užívání léků. Odpradávna ženy věděly, že některé rostliny mohou způsobit požadovanou reakci těla. A v případě potřeby použity lidové prostředky. Zvážíme doporučené možnosti, ale před jejich použitím byste měli pamatovat na to, že dosažený účinek ovlivní také hormonální pozadí. Zneužití je proto vyloučeno.

Chcete-li odložit menstruaci na určité období (od 1 do 5 dnů), doporučuje se:

 • Kopřiva: její odvar je známá metoda, která pomůže vyřešit problém předčasného příchodu kritických dnů. 4 nebo 5 dní před, musíte si vzít půl sklenice před jídlem dvakrát denně. Připravuje se takto: suché listy kopřivy (5 nebo 6 lžící) se ponoří do vroucí vody a vaří se 5 minut. Poté, co vychladnou, nechte vařit a filtrovat;
 • Petržel. Doma můžete tuto možnost snadno použít. Vaří se a používá stejným způsobem jako kopřiva. Berou pouze čerstvé bylinky, které jsou jemně nasekané (v nepřítomnosti můžete použít sušený kopr). Budete potřebovat 40-50 gramů. Je třeba poznamenat, že takový odvar má močopudný účinek a dobře zahušťuje krev. Proto je tato metoda kontraindikována u těch, kteří mají problémy s ledvinami nebo mají sklon k tvorbě trombů;
 • Tansy. Její vývar je připraven stejným způsobem, za pár dní začnou pít 1 sklenici;
 • Vitamíny. Chcete-li oddálit menstruaci o několik dní, můžete použít „šokovou dávku“ vitamínů. Účinek vitaminu C již byl zmíněn, pokud chcete, můžete místo kyseliny askorbové v její čisté formě, dva až tři dny před příchodem menstruace, začít jíst citrony ve velkém množství. Pokud jste alergičtí na citrusové plody, můžete použít potraviny bohaté na vitamín K (vhodný je celer nebo kiwi). Jako extrakt lze v lékárně zakoupit roztok vodního pepře. Mělo by se užívat 1 čajovou lžičku před jídlem třikrát denně. Nebo si můžete udělat odvar ze sušených listů sami (potřebujete 40 gramů na litr), na kterém je třeba trvat 3 hodiny.

Lidové léky mohou dosáhnout požadovaného účinku. Pokud tyto metody nejsou vhodné (existují kontraindikace) nebo nejsou k dispozici, pak existuje ještě jedna, spíše extrémní. Bude to o ledové lázni, ve které se můžete ponořit, nebo jen padat 10 stop na několik minut. Je třeba si uvědomit, že vedlejším účinkem takového činu může být nachlazení nebo podchlazení povede k zánětu vaječníků. A je nepravděpodobné, že by tato metoda vyhovovala „mrožům“ - jejich tělo je již zvyklé na nízké teploty a pro ty, kteří mají oslabené tělo (riziko je příliš velké, spolu se zpožděním, aby onemocnělo podchlazením).

Recenze

K posunutí menstruace použila hormonální monofázickou antikoncepci - Jess. Právě jsem zahájil další balíček bez přerušení. Bez problémů jsem dosáhl požadovaného efektu, takže plánovaný víkend na pláži s mojí milovanou proběhl dobře. Neměly to žádné zvláštní negativní důsledky, příští měsíc však musel používat další kondomy.

Kritické dny jsem zastavil pomocí Utrozhestanu. Trochu jsem se bál, protože droga je hormonální, a nikdy předtím jsem je neužíval. Ve správný čas menstruace nepřišla, i když můj gynekolog nebyl spokojen s takovým „amatérským výkonem“ a doporučil zbytečně neužívat léky a předchozí konzultace s ním.

Ekaterina, 18 let

Když jsem si uvědomil, že další „tyto dny“ začnou na plese, byl jsem velmi rozrušený. Situaci však zachránila moje matka, která má velmi ráda tradiční medicínu a řekla, jak můžete zaručit zpoždění. Dala mi napít kopřivy a dosáhla požadovaného výsledku. Na plese jsem klidně tančil a bavil se a moje menstruace začala o pár dní později..

Když jsem četl recenze a doporučení o nejjednodušším způsobu oddálení menstruace, nemohl jsem odolat. Apeluji na každého, kdo hledá způsob, jak to oddálit. Pokud existuje taková potřeba a neexistuje způsob, jak změnit termín dovolené nebo události (například svatby), projednejte tento problém se svým gynekologem. „Tipy pro každého“ je skvělé, ale v takové situaci je lepší poslouchat někoho, kdo dobře zná vaše tělo. Je lepší strávit trochu času neplánovanou návštěvou lékaře, než si sám předepisovat lék, který neznáte..

Když nelze kritické dny odložit

Jakékoli zpoždění menstruace by mělo být oprávněné, předem promyšlené a občasné. Zneužívání více než jednou ročně může vést k nejnepříznivějším následkům (hormonální selhání, gynekologické problémy, exacerbace chronických onemocnění). Než se o to pokusíte, je lepší se předem poradit se svým lékařem, který vám řekne, která metoda je pro vás nejlepší, abyste oddálili menstruaci s minimálním rizikem pro zdraví a bez tragických následků. Ale neměli byste se o to ani snažit:

 • ti, kterým je již 35 let;
 • v případě problémů s hormonálním systémem (jakékoli nemoci, včetně gynekologických a obezity);
 • existuje predispozice k trombóze, v krvi je zvýšený obsah krevních destiček, onemocnění spojená s tímto faktorem již byla diagnostikována;
 • jakékoli krevní nemoci se stanou absolutní kontraindikací.

Důležité: pokud se přesto rozhodnete použít jakýkoli lék nebo lidovou metodu, prostudujte si všechny dostupné kontraindikace.

Jak oddálit menstruaci o několik dní. Tablety, lidové léky

Měsíční krvácení - hlavní ukazatel plodnosti a zdravého stavu ženského těla, se u dívek ne vždy vyskytuje ve vhodnou dobu. Při plánování dovolené na pláži nebo důležité události začne mnoho žen přemýšlet o tom, jak se pokusit oddálit nástup menstruace na nezbytně nutnou dobu, aby si nedělaly starosti s výskytem fyziologických charakteristik v období kritických dnů..

Proč odkládat menstruaci o několik dní

Jak oddálit menstruaci o několik dní je naléhavá otázka, které čelí žena, jejíž dlouho očekávaná doba dovolené se shoduje s nástupem měsíčního krvácení. Pravidelný menstruační cyklus je považován za hlavní indikátor normálně fungujícího ženského reprodukčního systému.

Každý měsíc v první polovině cyklu dochází ke zvýšení endometrioidní tkáně, zrání folikulů a uvolnění vajíčka. Druhá fáze je charakterizována přípravou těla na početí. Pokud nedojde k oplodnění, pak děloha odmítne zbytečnou vrstvu endometria spolu s mrtvým vejcem.

Výsledný krvavý výtok pomáhá pohlavnímu orgánu očistit a odstranit nepotřebné prvky. Normálně je menstruační cyklus 28-32 dnů, ale pod vnitřním nebo vnějším vlivem se může mírně posunout do větší či menší míry. Délka a charakteristika kritických dnů závisí na individuálních charakteristikách ženského těla.

Ve většině případů trvá menstruace 4 až 7 dní a je doprovázena:

 • krvavý výtok z genitálií, různé intenzity;
 • bolest a tíže v dolní části břicha a dolní části zad;
 • migréna, nevolnost;
 • průjem.

Mnoho žen, zejména těch, které trpí silným výtokem a silnými bolestmi, těžko snáší kritické dny a v současné době prožívají fyzické a psychické nepohodlí.

Důvodem přenosu menstruačního krvácení je touha ženy cítit se sebevědomě a nebát se o svůj vzhled během:

 1. Prázdniny na pláži. Moderní hygienické výrobky ženě nebrání ve koupání, ale lékaři důrazně doporučují vyhýbat se v kritických dnech jasnému slunci a otevřeným vodním plochám, protože v této době je reprodukční systém nejcitlivější na podchlazení a výskyt patogenních bakterií..
 2. Sportovní soutěže. Dívky zapojené do sportu neustále užívají léky, aby zabránily neočekávanému menstruačnímu krvácení v den výkonu.
 3. Večírky, oslavy, svatby. Ve večerních nebo svatebních šatech se žena chce cítit jako královna, aniž by se bála zničit krásný outfit a dlouho očekávanou dovolenou se sekrety.
 4. Dlouho očekávané datum. Přenos menstruace se valí kolem, aby si užíval společnost milovaného člověka a sexuální hry.

V případě stanovení data plánované operace na první dny menstruačního cyklu může být nutné odložit kritické dny.

Gynekologové se shodují, že i krátkodobé zpoždění menstruace je doprovázeno vážným hormonálním narušením, proto se nedoporučuje často se uchýlit k těmto metodám, zejména proto, že moderní hygienické výrobky mohou minimalizovat riziko nepříjemných následků a možného nepohodlí..

Možné komplikace opožděné menstruace

Jak oddálit menstruaci o několik dní je otázka, před kterou stojí žena v předvečer svatby a svatební noci.

Článek pojednává o účinných způsobech, jak prodloužit menstruaci o několik dní..

Spontánní zpoždění v 50% případů způsobuje poruchu upraveného menstruačního cyklu a může také vyvolat:

 • zhoršení celkového stavu;
 • silné křeče v dolní části břicha;
 • výskyt silného krvavého výtoku;
 • zvýšení počtu dnů menstruace;
 • dlouhé zpoždění v následujících cyklech (více než 1–2 měsíce);
 • možný rozvoj anémie.

Nejbezpečnější je začít s přípravou těla na vynucené zpoždění od 14. dne cyklu. Prudké přerušení právě zahájené menstruace může vyvolat neurotický proces v reprodukčním systému.

Normálně krvácení pomáhá očistit děložní dutinu od oddělené vrstvy endometrioidní tkáně a mrtvého vajíčka. Náhlé přerušení procesu může způsobit nekrózu, sepsi nebo smrt.

Top 10 léků z lékárny ke zpoždění menstruace

Jak odložit menstruaci o několik dní je problém, kterému čelí pacientka poté, co lékař určí datum plánovaného chirurgického zákroku.

Chcete-li odložit přechod kritických dnů, použijte:

 • hormonální léky;
 • hemostatika;
 • vitamín C;
 • bylinné infuze.

Mezi oblíbené léky používané k zastavení menstruačního krvácení patří:

Monofázické orální antikoncepce

Kombinovaná antikoncepce, každá tableta obsahující určitou dávku progesteronu a estrogenu, bude blikat:

 • potlačit ovulaci;
 • regulovat menstruační cyklus;
 • zesílit cervikální hlen.

21 tablet v blistru pomáhá navodit 28denní menstruační cyklus a dodává tělu pevnou dávku hormonů denně. Po dokončení balení musíte udělat 7denní přestávku, během níž by období mělo začít.

Chcete-li změnit datum menstruace, stačí vypít první pilulku z nového balení bezprostředně po skončení starého, bez přestávky doporučené pokyny..

Seznam monofázických kontraceptiv:

Název drogyFarmakologieCena, rub.)
Diana 35Obsahuje Ethinylestradiol a Cyproteron Acetát, které pomáhají v boji proti přebytečnému progesteronu, akné a mužským vlasům1200 rbl.
JanineMikrodávky dienogestu a ethinylestradiolu normalizují menstruační cyklus a zabraňují aktivnímu růstu endometrioidní tkáně. Užívání přípravku Janine snižuje hojnost menstruačního krvácení a brání rozvoji anémie980 rbl.
NovinetTablety obsahující desogestrel a estradiol normalizují práci v oblasti ženských pohlavních orgánů a jsou prevencí rakoviny děložního čípku.470 rbl.
SiluetaDragee obsahuje desogestrel a syntetický estrogen, který se používá k regulaci menstruačního cyklu, chrání před nechtěným těhotenstvím a akné600 rbl.
Regulonu450 rbl.
LindinethTablety obsahující ethinylestradiol a gestoden jsou indikovány k dlouhodobé ochraně před nechtěným těhotenstvím u žen mladších 35 let a k další léčbě akné.1200 rbl.

Neměli byste užívat hormonální antikoncepci pro ženy trpící:

 • trombóza;
 • diabetes mellitus;
 • pankreatitida;
 • onemocnění žlučových kamenů;
 • žloutenka;
 • Gilbertův syndrom;
 • Dubin-Johnsonův syndrom;
 • závažné jaterní patologie doprovázené výskytem žloutenky;
 • predispozice k výskytu hormonálně závislých nádorů;
 • děložní krvácení.

Nemůžete pít antikoncepci:

 • při čekání na dítě;
 • kojící matky;
 • ženy trpící závislostí na nikotinu ve věku nad 35 let.

Dvoufázová antikoncepce

Každá tobolka léku obsahuje přísně odměřenou dávku progesteronu a gestagenu, která se liší v závislosti na fázi cyklu. Pro oddálení menstruačního krvácení je nutné po poslední tabletě blistru vypít tobolku umístěnou ve druhé části balení.

Populární antikoncepce:

názevFarmakologieNáklady
AnteovinLevongestrel obsažený v léku uvolňuje PMS, léčí dysmenoreu a normalizuje menstruační cyklus1300 rbl.
RevigidonEliminuje negativní příznaky PMS. Balení obsahuje 28 tablet, z nichž 21 je hormonálně bohatých a 7 je obohaceno o železo a má placebo účinek800 rbl.
MicroginonLék na ochranu před nechtěným těhotenstvím, který zvyšuje sexuální aktivitu pacientů.980 rbl.
BifazilZahrnuje tinylestradiol a norethisteron, které pomáhají předcházet nežádoucímu těhotenství a normalizují menstruaci700 rbl.

Třífázová perorální antikoncepce

Antikoncepční pilulka je rozdělena do 3 fází, z nichž každá obsahuje jinou dávku syntetického progesteronu. Koncentrace hormonů se mění v průběhu 3 týdnů. Abyste si přenesli menstruaci, musíte vypít pilulku z 2. nebo 3. fáze na konci 1. balení.

Populární antikoncepce:

Jméno výrobkuFarmakologieNáklady
MarvelonAktivními složkami jsou ethinylestradiol a desogestrel, používané k antikoncepci a léčbě akné. Uvolňovací forma - tablety, 21 tablet v balení1600 rbl.
Tri-regolTříbarevná antikoncepce určená pro menstruační nepravidelnosti760 rbl.
Tři merci890 rbl.

Nejkritičtější dny pomocí perorálních kontraceptiv lze odložit o ne více než 1 měsíc (v důsledku nepřetržitého užívání 2 balení). Delší užívání léků (bez nástupu kritických dnů) může vyvolat vaginální krvácení a hormonální nerovnováhu.

V případě antikoncepce jinými prostředky by se perorální antikoncepce měla opít 3-4 dny, aby se oddálila menstruace. Taková technika nebude chránit před nechtěným těhotenstvím, ale pomůže posunout krvácení o 5-7 dní..

Gestageny

Zpoždění menstruace o několik dní je vyvoláno léky obsahujícími hormony, které doplňují nedostatek progesteronu v ženském těle.

Léky, které zahrnují dedrogen nebo kortizon, se v gynekologické praxi široce používají k léčbě:

 • předmenstruační syndrom;
 • endometrióza;
 • porušení menstruačního cyklu způsobené absencí luteální fáze;
 • mastopatie;
 • projevy menopauzy.

Seznam léků:

názevFarmakologieNáklady
TěhotnáAplikujte 2 tablety denně 14 dní před nástupem krvácení. V případě naléhavé potřeby můžete drogu začít pít 5 dní před menstruací.1240 rbl.
Primolyut130 rbl.
Organometril2900 rbl.
Duphaston600 rbl.

Vlastní podávání umělého progesteronu je přísně zakázáno. Přesný průběh a dávkování stanoví lékař po vizuálním vyšetření pacientky a prostudování jejího hormonálního pozadí.

Během užívání gestagenů se může objevit:

 • závrať;
 • bolest hlavy;
 • ospalost;
 • změna tělesné hmotnosti;
 • porušení menstruačního cyklu;
 • nadýmání;
 • zácpa.

Syntetický progesteron by neměly užívat ženy s:

 • trombóza a tromboflebitida;
 • vaginální krvácení neznámé etymologie;
 • onkologická onemocnění;
 • porfyrie;
 • hepatitida nebo závažné jaterní patologie;
 • alergická reakce na složky tablet.

Užívání umělého progesteronu během kojení je zakázáno. Příjem přípravku Duphaston, Primolut nebo Orgametril je zastaven 2-3 dny před požadovaným datem menstruace. Po normalizaci hormonálního pozadí se cyklus obnoví.

Postinor

Lék nouzové koncentrace s jednou dávkou způsobuje hormonální narušení a vyvolává zpoždění menstruačního krvácení. Zpoždění kritických dnů je způsobeno jednou užitou pilulkou, ale lékaři nedoporučují praktikovat takovou metodu, protože existuje možnost vyvolání závažného děložního krvácení.

Hemostatické léky

Hemostatika jsou předepsána k urychlení srážení krve a k rychlému zastavení závažného krvácení způsobeného traumatem nebo chirurgickým zákrokem. Hemostatické léky užívané několik dní před začátkem menstruačního cyklu mohou vyvolat zpoždění krvácení nebo snížit množství výtoku.

Populární léky:

názevFarmakologieNáklady
DicinonZlepšuje mikrocirkulaci krve a posiluje stěny kapilár. Chcete-li odložit datum menstruace, užívejte drogu za 1-2 týdny, 500 ml denně. Po ukončení užívání se menstruace objeví za 16-20 dní.590 rbl.
EtamsilatPřípravek tablety, který normalizuje propustnost cévních stěn a zlepšuje mikrocirkulaci krve. V případě užívání 250-500 mg, 3-d přípravky denně od 14-17 dnů menstruačního cyklu odkládá datum nástupu krvácení do okamžiku ukončení užívání.120 rbl.
VikasolSyntetický analog vitaminu K, který pomáhá aktivovat syntézu protrombinu a zlepšit srážení krve. Předepisuje se 3 týdny před očekávaným datem menstruačního krvácení. V nouzových případech je schopen zastavit krvácení za den.59 rbl.
TranexamAntihemoragické činidlo, které zastavuje krvácení způsobené abnormalitami krevních destiček. Pro oddálení menstruace se ukazuje, že pije 500 mg léku od 14. dne cyklu.500 RUB.

Při užívání drog se mohou objevit:

 • migréna;
 • závrať;
 • necitlivost dolních končetin;
 • silná bolest v dolní části břicha.

Použití hemostatických látek ke zpoždění menstruace je kontraindikováno u:

 • s trombocytemií;
 • s hormonálním selháním;
 • ženy nad 35 let.

Lékaři umožňují použití hemostatických léků ke zpoždění menstruačního cyklu nejvýše jednou ročně.

Vitamín C

Vezmeme 1 gr. vitamin C 3–5 dní před nástupem menstruace pomáhá oddálit krvácení o 5–7 dní.

Kyselina askorbová ve velkých dávkách je kontraindikována u žen, které mají:

 • zánětlivé procesy v žaludku a střevech;
 • predispozice k vředům a gastritidě
 • individuální intolerance na vitamin C..

Tradiční metody pro oddálení menstruace

Jak oddálit menstruaci o několik dní je naléhavým problémem, který lze snadno vyřešit pomocí alternativní medicíny. Bylinné čaje pomáhají oddálit nástup menstruačního krvácení po dobu 3-4 dnů, snižují množství následného výtoku a zmírňují bolest. Recepty:

Odvar z kopřivy

5 lžíce. lžíce kopřivy se nalije do 0,5 litru. vroucí vodou a dusíme na mírném ohni asi 30 minut. Směs se vyjme ze sporáku, ochladí se, filtruje a úplně se vypije den před nástupem menstruace.

Bylinkový odvar

Nasekané listy malin, máty a pastýřské kabelky (1 polévková lžíce každé byliny) se napařují 250 ml horké vody, 30 minut se láhají, filtrují se, 120 ml se pije třikrát denně. Doporučuje se začít s odběrem 4 dny před datem krvácení.

Odvar z vodního pepře

5 lžíce vodní pepř se smíchá s 500 ml vroucí vody a vaří se 5 minut. Připravená směs se ochladí, infuzí po dobu asi 3 hodin, filtruje se a odebere se 2 lžíce. 3 dny denně od 18-20 dnů menstruačního cyklu.

Odvar z jahodových listů

1 polévková lžíce. lžíce nasekaných jahodových listů se spojí s 500 ml horké vody. Směs se vaří 30 minut na ohni, ochladí se a denně (vždy 100 ml) 2 dny před nástupem menstruace. V případě krvácení je třeba bylinkový čaj pít, dokud se výtok zcela nezastaví.

Citrón

Díky vysokému obsahu vitaminu C může denní konzumace 5 citronů oddálit nástup menstruačního krvácení o 3–5 dní. S konzumací citrusových plodů je třeba začít nejpozději 5 dní před očekávaným datem menstruace. Dodatečný účinek mohou mít 10minutové studené koupele nohou prováděné současně..

Přenos menstruace pomocí bylinných čajů je pro ženy kontraindikován:

 • trpící problémy se žaludkem a střevami;
 • pacienti s endokrinními patologiemi a diabetes mellitus;
 • více než 35 let.

Zastavte své období navždy

Menstruační krvácení je známkou ženské plodnosti. Úplná likvidace menstruace povede ke zmizení plodnosti a nástupu časné menopauzy.

U žen trpících silným a dlouhodobým krvácením, silnými bolestmi v podbřišku doporučují lékaři užívat hormonální antikoncepci, která jim pomůže zmírnit příznaky bolesti a regulovat menstruační cyklus. Léky a lidové léky mohou v případě potřeby oddálit nástup kritických dnů, ale ne zcela je zastavit..

Konečné vymizení menstruace před 45. rokem je možné pouze v případě subkutánního podání hormonů, které uvádějí ženský reprodukční systém do stavu umělé menopauzy. Tento postup je nevratný a má mnoho nebezpečných důsledků pro ženské tělo, proto je jeho použití gynekologem zakázáno.

Pokud žena kvůli fyziologickým charakteristikám nedokázala odložit příchod kritických dnů, pak by během dovolené měly být dodržovány preventivní metody:

 1. Zkraťte dobu koupání ve dnech silného výtoku, abyste předešli podchlazení a zánětu přívěsků.
 2. Po každé návštěvě bazénu vyměňte tampony.
 3. Nebuďte venku během silné sluneční aktivity. Popáleniny způsobují zvýšené krvácení.

Většina žen vnímá období kritických dnů opatrně a nepříjemně. Léky a bylinné odvarky pomáhají oddálit nástup menstruace o několik dní a umožňují vám užít si dovolenou nebo důležitou událost bez psychického a fyzického nepohodlí způsobeného zvláštností průběhu menstruačního krvácení.

Užitečná videa o způsobech, jak prodloužit menstruaci o několik dní

Doporučení gynekologa o oddálení menstruace:

Jak posunout cyklus a není to nebezpečné:

Nástup ovulace je často doprovázen příznaky, jako jsou: trochu krve ve výtoku; změna povahy cervikálního hlenu; tahání bolesti, brnění nebo nepohodlí v dolní části břicha, vaječnících, dolní části zad (někdy bolest vyzařuje do konečníku); bolestivost, citlivost bradavek a roztažení hrudníku; nevolnost; počet akné a akné se zvyšuje; zvýšená sexuální touha; nadýmání.