Použití čípků s propolisem v gynekologii

Čípky s propolisem v gynekologii mají antibakteriální, protizánětlivé a hojivé účinky. Vaginální čípky s propolisem se používají při léčbě myomů, eroze a jiných zánětů.

 1. Propolisová gynekologie
 2. Jak používat svíčky
 3. Omezení používání svíček
 4. Těhotenství a kojení
 5. Cukrovka
 1. Fibroidní léčba
 2. Aplikace na zánětlivé procesy
 3. Léčba eroze
 4. Závěr

Vaginální čípky s propolisem

Propolisová gynekologie

Čípky s propolisem v gynekologii mají antibakteriální, protizánětlivé a hojivé účinky. Lék má pozitivní účinek při léčbě ženských onemocnění, pokud se používá ve spojení s jinými léky. Zároveň působí na:

 • obnova tkáně;
 • prevence infekčních procesů;
 • eliminace patogenních bakterií.

Gynekologové předepisují vaginální čípky s propolisem na následující nemoci.

 1. Vývoj mírného až středně těžkého zánětu. Vaginální čípky po dobu 1 kurzu tento problém eliminují. Pokud je forma závažnější, používají se antivirové, antibakteriální, enzymové a imunomodulační léky.
 2. V gynekologii jsou po operaci předepsány čípky propolisu. Tento lék pomáhá při rychlém hojení a opravě tkání.
 3. Obnova vaginální mikroflóry, udržování normální polohy, zbavení se vaginózy, kandidózy a dysbiózy.
 4. Terapie endometriózy myomů a eroze děložního čípku.

Podle pokynů k použití jsou vaginální problémy pomocí gynekologických čípků odstraněny rektálně a vaginálně. Pokud je v děloze zánět, provede se vaginální léčba. K léčbě zevních pohlavních orgánů se doporučuje injikovat lék rektálně.

Jak používat svíčky

Využití finančních prostředků s propolisem se provádí dvakrát denně, před spaním a ráno. Aby byl výsledek účinný, je nutné správně kontrolovat podávání léku. K tomu se nejprve vyprázdní močový měchýř a střeva. Dále jsou osobní hygienické postupy prováděny pomocí mýdla a teplé vody. Lék se vstřikuje čistými rukama velmi opatrně a snaží se ho hluboce tlačit. Pokud jsou finanční prostředky použity v noci, je nutné po proceduře jít spát. Pokud používáte čípky ráno, musíte použít gynekologické vložky.

Průběh léčby je vždy 1-2 týdny. Po dokončení terapie se testy opakují, aby se zjistily výsledky zotavení.

Omezení používání svíček

Těhotenství a kojení

Čípky propolisu se v gynekologii používají během porodu a kojení pouze se souhlasem gynekologa. Farmaceutické společnosti nemají údaje o provedených studiích, proto nemohou v pokynech uvést přesné informace. Píšou, že studie nebyly provedeny, nebo naznačují, že lékař sám určuje příjem léku. Mnozí se však domnívají, že gynekologické čípky s propolisem jsou pro těhotné a kojící ženy absolutně neškodné..

Cukrovka

Tento léčivý přípravek by neměl být používán k léčbě diabetes mellitus a různých alergických reakcí.

Fibroidní léčba

Čípky s propolisem se používají v gynekologii pro myomy. Včelí lepidlo ničí bakterie, nádorové tkáně a spouští fagocytózu. Pod vlivem účinných látek včelího lepidla dochází k atrofii nádoru, který se postupně zmenšuje. Není možné zcela vyléčit myom pomocí včelích prostředků v gynekologii, proto se používají další léky. Průběh terapie je snížen.

Příjem se provádí podle individuálního léčebného plánu. Lék odstraňuje zánět a potlačuje infekci a léčba přichází rychle. Čípky jsou vhodné k profylaxi se silnými sekrety. Délka léčby je 1 měsíc. Činidlo se podává vaginálně v noci.

Aplikace na zánětlivé procesy

Zánětlivá onemocnění jsou porušením bakteriální rovnováhy mikroflóry. Dochází ke zničení ochranných mikroorganismů bakteriemi, jejichž počet se při absenci léčby několikrát zvyšuje.

Zánětlivá onemocnění se objevují v následujících případech:

 • snížená imunita, přítomnost nachlazení;
 • po operaci;
 • nedodržování hygienických pravidel;
 • sexuálně přenosné infekce.

Známky zánětu jsou silné výtoky, křeče během močení, bolest v dolní části břicha a v zádech. V takových případech je ochrana sliznice výrazně oslabena a jsou ohroženy vnitřní orgány. V důsledku progresivního zánětu se mikroby množí a ničí mikroflóru.

Antibiotika jsou předepsána ke snížení počtu patogenních mikrobů během zánětu. Současně s nimi probíhá příjem finančních prostředků, které podporují odolnost obranného systému těla. Pokud onemocnění není příliš výrazné, doporučuje se v gynekologii používat svíčky vyrobené z propolisu. Mají antibakteriální, antiseptické a hojivé účinky. Droga může být použita současně s jinými léky.

Léčba eroze

Počáteční erozi lze vyléčit svíčkami z včelího lepidla. Během období onemocnění epiteliální buňky oslabují, ochranné stěny pohlavních orgánů jsou pokryty malými ložisky zánětu. Čípky s propolisem k léčbě eroze v gynekologii dávají dobrý výsledek. Propolisové čípky pomáhají hojit rány a ničit viry a infekce přítomné v děloze.

Použití vaginálních čípků s propolisem nemusí poskytnout požadovaný výsledek, proto jsou předepsány další léky ve formě tablet a kapek.

Čípky s propolisem - návod k použití (z hemoroidů, z prostatitidy, v gynekologii), názvy léků, recenze, cena. Jak si vyrobit propolisové svíčky

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Typické složení a obecná charakteristika svíček s propolisem

Všechny aktuálně vyráběné propolisové svíčky obsahují jako hlavní účinnou látku právě tento včelařský produkt. Drtivá většina svíček obsahuje jako účinnou látku pouze propolis smíchaný s tukovými frakcemi, nejčastěji s kakaovým máslem. Na farmaceutickém trhu však existuje několik druhů svíček, které kromě propolisu obsahují jako účinné látky i další biologicky aktivní látky, například roztok Dimexidu nebo terapeutické bahno Tambukan. Další účinné látky nemění vlastnosti čípků a jsou určeny ke zvýšení a rozšíření terapeutických účinků propolisu.

Podle původu je propolis včelařským produktem az hlediska farmaceutické chemie je to v tucích rozpustná frakce různých biologicky aktivních látek. Aby však tyto účinné látky obsažené v propolisu mohly účinkovat, musí být navzájem extrahovány ze silné vazby. S jednoduchým zavedením kousku propolisu, například do konečníku, pochvy nebo zvukovodu, nebudou jeho účinné látky absorbovány do krve a budou mít terapeutický účinek, protože jsou spolehlivě fixovány vzájemnými silnými chemickými a fyzickými vazbami..

Aby se zničily vazby mezi účinnými látkami přítomnými v propolisu, smíchá se s předem roztaveným pevným tukem, například s kakaovým máslem, stejně jako s máslem, kokosovým olejem atd. K této manipulaci se nejčastěji používá kakaové máslo, které se svými vlastnostmi nejlépe hodí k extrakci účinných látek z propolisu..

Během míchání propolisu s roztaveným tukem dochází k následujícímu procesu - za prvé, účinné látky ztrácejí vzájemné vazby a relativně se uvolňují a poté jsou rovnoměrně rozloženy na tukovou frakci. Vzniká tak propolisový extrakt, což je volná účinná látka rovnoměrně rozložená v tukové hmotě. Tyto účinné látky se postupně uvolňují, jakmile se tuk roztaví a uplatní své terapeutické účinky..

Pro výrobu svíček s propolisem jsou speciálně vybrány tuky, které jsou schopné narovnání při teplotě 37,0 o C. To je nezbytné, aby se účinné látky uvolňovaly ze svíčky v přirozených, fyziologických lumenech tělesných orgánů, přičemž teplota je přesně 37,0 o C. To znamená, že svíčka při pokojové teplotě je hustá a pevná, zachovává si svůj charakteristický tvar podobný torpédu, a když je zavedena do konečníku, pochvy nebo zvukovodů, tuk se roztaví a uvolní se účinné látky, které začnou mít terapeutický účinek.

Kromě pevného tuku může být lanolin použit jako pomocná složka v čípcích s propolisem, což zajišťuje hladkost a snadné podávání čípků. Čípky s propolisem se používají výhradně lokálně, to znamená, že se zavádějí do pochvy, konečníku, zevních zvukovodů, nosních cest atd. Čípky nejsou určeny k požití nebo nasávání do úst.

Pokud jde o poměr propolisu a pomocných složek (pevný tuk a lanolin), všechny aktuálně vyráběné svíčky jsou stejné. Výrobci udržují poměr propolisu a pevného tuku v poměru 1:10, protože tak je zajištěna optimální distribuce a následné uvolňování biologicky aktivních látek. Koncentrace účinné látky v různých svíčkách je tedy stejná. Některé svíčky však mohou obsahovat větší absolutní množství účinné látky (propolisu), zatímco jiné mohou obsahovat méně. Například nejčastěji svíčky obsahují 0,1 g propolisu a 1 - 1,4 g pevného tuku. Ale vyrábějí se svíčky (Propolis DN) obsahující 0,5 g propolisu a 1,5 g tuku. To znamená, že koncentrace propolisu v obou odrůdách drogy je téměř stejná, ale její absolutní obsah je odlišný..

Všechny odrůdy svíček s propolisem mají charakteristický tvar torpéda a uvnitř může být malá dutá podlouhlá drážka (vzduchová tyč nebo prohlubeň ve tvaru trychtýře). Svíčky mají charakteristickou tmavě žlutou, mírně nahnědlou barvu s malými vměstky tmavší barvy.

Svíčky od různých výrobců jsou k dispozici v různých baleních po 6, 10, 15 nebo 20 kusech.

Terapeutické účinky propolisových čípků

Biologicky aktivní sloučeniny propolisu působí lokálně a regionálně. Místní účinek spočívá v přímém účinku na ty tkáně, se kterými přichází do styku. Regionální účinky čípků s propolisem jsou způsobeny částečnou absorpcí biologicky aktivních látek do krve a lymfy a spolu s jejich proudem do okolních orgánů a tkání. Vzhledem k tomu, že účinné látky pronikají pouze do těsně umístěných orgánů a tkání a nejsou přenášeny průtokem krve a lymfy v celém těle, tento účinek čípků s propolisem se nazývá regionální. Například zavedením čípků s propolisem do konečníku mají biologicky aktivní látky lokální účinek na sliznici tlustého střeva a konečníku a regionální účinek na celou tenkou pánev.

Zvažte přesně, jaké terapeutické účinky má propolis při lokální aplikaci:

 • Antimikrobiální účinek. Propolis inhibuje růst a reprodukci, a proto podporuje smrt široké škály různých patogenních mikroorganismů, které způsobují infekční a zánětlivé procesy v orgánech a tkáních. Propolis má škodlivý účinek na viry, bakterie, Trichomonas a houby, aniž by narušoval životní cyklus zástupců normální mikroflóry orgánů. Proto při použití svíček s propolisem je dosaženo účinné destrukce patogenních mikroorganismů se současným uchováním zástupců normální mikroflóry, což umožňuje účinně léčit infekční a zánětlivé procesy bez následného rozvoje dysbiózy.
 • Antivirové působení. Propolis účinně zastavuje růst chřipky, oparů, hepatitid a virů neštovic, což umožňuje jeho použití k prevenci nebo komplexní léčbě těchto infekcí.
 • Protizánětlivý účinek. Propolis účinně potlačuje zánětlivý proces a usnadňuje průběh infekčního onemocnění.
 • Antitoxický účinek. Propolis odstraňuje z těla různé toxické látky, zlepšuje celkový stav člověka, usnadňuje a urychluje průběh nemoci.
 • Lokální anestetický účinek. Propolis snižuje citlivost na bolest a zlepšuje celkovou pohodu člověka.
 • Posílení účinku antibiotik při současném užívání. Čípky s propolisem injikované do konečníku jsou velmi užitečné pro jakoukoli antibiotickou terapii, protože za prvé zvyšují účinek léků a za druhé přispívají k zachování normální střevní mikroflóry a zabraňují rozvoji dysbiózy.
 • Zvýšená aktivita fagocytózy. Fagocytóza je proces zachycování různých patogenních mikrobů imunokompetentními buňkami, následovaný destrukcí a eliminací z těla. To znamená, že během fagocytózy jsou patogenní mikroby zcela odstraněny z orgánů a tkání..
 • Reparativní účinek, který přispívá k rychlému hojení poškozených tkání s tvorbou minimální jizvy.
 • Normalizace srážení krve, což je velmi důležité v případě trombózy nebo sklonu ke krvácení. Propolis normalizuje srážení krve, zvyšuje ji s tendencí ke krvácení a snižuje ji s trombózou.
 • Antineoplastický účinek. Propolis zvyšuje proces fagocytózy, během níž imunitní systém odstraňuje nejen patogenní mikroby, ale také rozpoznává a ničí rakovinné buňky a brání jim ve vzniku nádoru.
 • Antioxidační účinek.
 • Antialergický účinek díky stabilizaci buněčných membrán.
 • Zlepšuje motilitu střev a pánevních orgánů, eliminuje zácpu, spastické bolesti atd..

Název čípku s propolisem a krátký popis léků

Zvažte hlavní odrůdy a názvy čípků propolisu vyráběných různými farmaceutickými společnostmi:
1. Propolis DN - vyrábí se v balení po 6 čípcích pro zavedení do konečníku a je určen k použití při komplexní léčbě prostatitidy a adenomu prostaty u mužů. Kromě toho mohou čípky používat muži i ženy po operacích na pánevních orgánech (močový měchýř, konečník, prostata, děloha atd.), Aby se urychlilo obnovení normální funkční aktivity..
2. Fytopropolis - dostupný v balení po 10 čípcích pro rektální podání. Používá se při komplexní léčbě prostatitidy, adenomu prostaty a sexuálních dysfunkcí u mužů.
3. GemoPro - k dispozici v balení po 10 čípcích pro rektální podání. Kromě propolisu obsahuje lék terapeutické bahno jezera Tambukan a používá se při komplexní terapii snížené účinnosti, análních trhlin, prostatitidy, vředů konečníku, proktosigmoiditidy a paraproktitidy. Svíčky mohou používat ženy i muži.
4. Prostopin - dostupný v balení po 15 čípcích pro podání do konečníku. Kromě propolisu obsahuje produkt mateří kašičku, včelí chléb, med z hor a pyl. Používá se při komplexní terapii onemocnění močových orgánů a tlustého střeva, jakož i při snížené aktivitě spermií, prostatitidě, uretritidě a poruchách příjmu potravy..
5. Propolis D - dostupný v balení po 10 čípcích určených k rektálnímu podání. Čípky kromě propolisu obsahují roztok Dimexidu a používají se k léčbě prostatitidy a adenomu prostaty u mužů, jakož i ke komplexní terapii onemocnění urogenitálních orgánů obou pohlaví..
6. Čípky s propolisem Monfarm - dostupné v balení po 10 kusech a jsou určeny pro rektální nebo vaginální podání. Čípky jsou určeny k léčbě prostatitidy, adenomu prostaty, uretritidy, adnexitidy, děložních fibroidů, hemoroidů, snížené účinnosti a k ​​obnovení funkční aktivity tkání po operacích na pánevních orgánech.
7. Kyzylmay s propolisem - dostupný v balení po 10 čípcích určených pro rektální a vaginální podání. Kromě propolisu obsahuje složení výtažky z léčivých rostlin - citrónový balzám, tymián, šípek, třezalka tečkovaná, kopřiva, lékořice, rakytník. Čípky se používají k léčbě proktitidy, kolitidy, hemoroidů, kolpitidy, cervicitidy, cervikální eroze, cystitidy a prostatitidy.
8. Tambukan-Propolis - dostupný v balení po 10 čípcích určených pro rektální a vaginální podání. Kromě propolisu obsahují čípky léčivé bahno jezera Tambukan a používají se k léčbě chronické prostatitidy, adenomu prostaty, adnexitidy, paraproktitidy, hemoroidů a eroze děložního čípku..

Tento seznam obsahuje názvy čípků propolisu dostupných na domácím farmaceutickém trhu, které prošly klinickými zkouškami s prokázáním účinnosti a jsou vyráběny v souladu s technologií zajišťující jejich bezpečnost..

Jak si vyrobit propolisové svíčky

Existuje několik možností, jak si vyrobit propolisové svíčky sami, které můžete použít doma:

 • Nastrouhejte malý kousek propolisu na jemné struhadlo, vložte ho do kastrolu se silnými boky a dnem, přidejte malý kousek másla a ingredience vložte do vodní lázně. Když se propolis roztaví a směs se stane homogenní, je nutné jej trochu ochladit a nedovolit mu ztuhnout. Poté směs nalijte do forem a vložte do chladničky, aby ztuhla. Přibližný poměr objemů propolisu a másla k výrobě svíček je 1:10, například na 1 g propolisu musíte vzít 10 g oleje atd..
 • Ve vodní lázni roztopte 20 g kakaového másla a přidejte k němu 1 g drceného propolisu. Když se hmota stane homogenní, je nutné ji trochu ochladit a vytvořit 10 svíček. Hotové svíčky jsou zabaleny do fólie a umístěny do chladničky pro ztuhnutí a skladování.
 • Rozpusťte 10 g vazelíny pro pár a přidejte k ní 1 g nasekaného propolisu. Když se hmota stane homogenní, mírně se ochladí a vytvoří se 10 svíček, které se zabalí do fólie a umístí do mrazničky, aby ztuhly. Jakmile jsou svíčky tvrdé, můžete je jednoduše uložit do chladničky, nikoli do mrazničky..

Ve výše uvedených receptech se z nativního propolisu vyrábí svíčky, ale místo toho si můžete vzít tekutý propolisový extrakt. V tomto případě vezměte tuk a propolisový extrakt v poměru 4: 1 (například 80 g tuku a 20 ml propolisového extraktu), promíchejte navzájem ve vodní lázni, trochu ochlaďte, poté vytvořte svíčky, zabalejte do fólie a vložte je do mrazničky tuhnutí.

Ihned po přípravě hmoty z propolisu a tuku je optimální způsob výroby svíček následující:

 • Skleněnou desku zakryjte voskovým papírem;
 • Vložte kousek propolisu + tukovou hmotu na papír a převeďte ji na klobásu o průměru 1 cm;
 • Poté klobásu nakrájejte na 3 cm délky;
 • Naostřete konce každého 3 centimetru, zabalte do fólie, pergamenového papíru nebo polyetylénu a vložte do chladničky.

Indikace pro použití čípků s propolisem

Pro léčbu výše uvedených onemocnění je uvedeno použití jakýchkoli čípků s propolisem, takže si můžete z jakéhokoli důvodu vybrat jakýkoli lék, který se vám líbí více. Některé čípky jsou však optimální pro léčbu jakýchkoli konkrétních onemocnění nebo stavů, což se doporučuje vzít v úvahu při výběru léku. Například čípky Kyzylmai, Tambukan a Prostopin jsou zvláště vhodné pro léčbu gynekologických onemocnění, u nichž se doporučuje přednost při léčbě zánětlivých onemocnění ženských pohlavních orgánů. Pro léčbu chronické prostatitidy je nejvhodnější Propolis D, který se doporučuje zvolit u mužů trpících tímto onemocněním. Jiné typy čípků jsou skvělé pro léčbu onemocnění konečníku a konečníku, stejně jako močových cest.

Kromě toho mohou být jakékoli čípky s propolisem použity při léčbě nachlazení, chřipky, akutních respiračních virových infekcí, stejně jako onemocnění ORL orgánů a dýchacích cest. V tomto případě jsou čípky zavedeny rektálně, usnadňují průběh infekčního onemocnění, urychlují zotavení a zabraňují komplikacím..

Svíčky s propolisem (Propolis DN a další) - návod k použití

Obecná pravidla pro používání svíček

Čípky s propolisem se zavádějí rektálně nebo vaginálně po povinné předběžné toaletě zevních genitálií nebo oblasti kolem konečníku. Toaleta spočívá v mytí pokožky perinea teplou vodou a mýdlem. Pokud se k rektálnímu podání používají čípky, musí se před jejich použitím provést defekace. Pokud defekace nenastane přirozeně, musíte udělat klystýr nebo si vzít projímadlo.

Během menstruace byste si neměli zavádět čípky s propolisem do pochvy. V době měsíčního krvácení se doporučuje přerušit léčbu nebo zavést čípky do konečníku. A po skončení menstruace se znovu vraťte k vaginálnímu podání čípků.

Po umytí kůže perinea, konečníku a genitálií ji osušte měkkým ručníkem. Dále musíte zaujmout pohodlnou pozici a ukazováčkem hluboce zatlačit svíčku do konečníku nebo pochvy.

Optimální je vložit čípky s propolisem do konečníku nebo pochvy před spaním. Pokud se však svíčka používá ráno nebo odpoledne, když má člověk pracovní den, měli byste po jejím zavedení klidně ležet alespoň 30 - 40 minut..

Čípky s propolisem prakticky neunikají, protože všechny jejich složky se dobře vstřebávají do krve a sliznic. Na pozadí použití čípků se však může objevit malé množství výtoku, což je varianta normy a nevyžaduje přerušení léčby nebo další léčbu. Aby výtok z propolisových svíček zašpinil vaše prádlo, doporučuje se používat každý den tenké polštářky.

Dávky a doba trvání léčby různými svíčkami s propolisem

V závislosti na koncentraci a biologické aktivitě aktivních složek se k léčbě a prevenci stejných nemocí používají různé čípky s propolisem v různých dávkách. Zvažte léčebné a preventivní režimy pro různé čípky s propolisem.

Propolis DN k léčbě různých nemocí musí být injikován do konečníku jednou svíčkou třikrát denně po dobu 10 dnů. Pro prevenci různých onemocnění se čípky injikují rektálně, jeden kus denně, po dobu jednoho měsíce.

Fyto-propolis pro léčbu by měl být podáván jednou svíčkou 1 - 2krát denně, po dobu jednoho měsíce. Pro profylaxi se Phyto-Propolis podává jedna svíčka jednou denně po dobu 2 - 4 týdnů.

Pro prevenci a léčbu by měl být GemoPro podáván rektálně jeden čípek každý den před spaním po dobu 2 - 4 týdnů..

Pro léčbu a prevenci se Prostopin také podává jedna svíčka denně před spaním, po dobu 10 až 30 dnů.

Propolis D k léčbě by měl být podáván jednu svíčku denně večer, před spaním. Před vložením svíčky se musíte vykoupat. Průběh léčby je 30 dní. K dosažení trvalého účinku a dobrého terapeutického výsledku se obvykle provádějí 2 - 3 cykly léčby s dvouměsíčními intervaly mezi nimi..

Svíčky s propolisem Monfarm pro léčbu a profylaxi se podávají po jedné, 1 - 2krát denně, po dobu 10 - 20 dnů.

Kyzylmai s propolisem pro léčbu a profylaxi se podává jedna svíčka denně večer, před spaním, po dobu 20-30 dnů.

Tambukan-Propolis pro léčbu a prevenci se podává jedna svíčka denně večer, před spaním, po dobu 20 - 30 dnů.

Pro dosažení nejlepšího terapeutického účinku se doporučuje provádět 2 - 3 cykly léčby vybranými čípky propolisem, přičemž mezi nimi jsou intervaly 2 měsíce.

Čípky s propolisem na hemoroidy (čípky Propolis DN a další)

Různé včelařské produkty mají mnohostranné pozitivní terapeutické účinky, které se používají při komplexní terapii infekčních a zánětlivých onemocnění různých orgánů a systémů. Jedním z běžných onemocnění, které lze úspěšně léčit čípky propolisu, jsou hemoroidy..

Čípky s propolisem účinně, rychle a po dlouhou dobu zmírňují bolesti a záněty, odstraňují svědění, zmírňují otoky a suší pokožku v oblasti výčnělků hemoroidů. Čípky s propolisem navíc normalizují srážení krve, zabraňují trombóze, což často komplikuje průběh hemoroidů. Propolis také díky svému antimikrobiálnímu účinku ničí patogenní bakterie a brání jim vyvolat infekční a zánětlivý proces hemoroidů, kůže konečníku a sliznice tlustého střeva.

Samostatně je třeba poznamenat, že čípky s propolisem zlepšují proces obnovy integrity tkání, což urychluje hojení sliznice konečníku, kůže konečníku a povrchu hemoroidů. Snižuje krvácení hemoroidů.

Kromě toho mají svíčky tyto terapeutické účinky na hemoroidy v jakémkoli stádiu, čímž usnadňují průběh onemocnění a významně zlepšují jak pohodu člověka, tak jeho kvalitu života. Díky terapeutickým účinkům propolisu se tedy hemoroidy hodí k poměrně rychlému vyléčení za vzniku dlouhé remise..

K léčbě hemoroidů je třeba každý den po vyprázdnění střeva injekčně podávat do konečníku různé čípky s propolisem. Doporučuje se zavádět čípky po dobu 20 - 30 dnů, v závislosti na závažnosti příznaků onemocnění a rychlosti vývoje zlepšení.

Kromě toho je třeba si uvědomit, že čípky s propolisem nejsou vždy dostatečné k léčbě hemoroidů, proto musí být léčba prováděna pod dohledem proktologa, který v případě potřeby předepíše další léky.
Více o hemoroidech

Čípky s propolisem na prostatitidu (čípky Propolis DN a další)

Čípky s propolisem jsou účinné při komplexní léčbě akutní a chronické prostatitidy u mužů, protože mají reparativní, protizánětlivé, antimikrobiální a imunostimulační účinky. Tyto účinky zastavují zánětlivý proces, zmírňují otoky, ničí patogenní mikroby a zlepšují mikrocirkulaci krve v pánevních orgánech, čímž se dosahuje léčby chronické a akutní prostatitidy.

Pro léčbu prostatitidy se doporučuje podávat jeden čípek s propolisem třikrát denně po dobu 10 dnů. Pokud se k prevenci prostatitidy používají čípky, pak se injikují do konečníku, jeden den denně po dobu jednoho měsíce.
Více o prostatitidě

Čípky s propolisem v gynekologii (čípky Propolis DN a další)

Čípky s propolisem mají výrazný protizánětlivý, antimikrobiální a hojivý účinek, což je činí vysoce účinnými při komplexní terapii infekčních a zánětlivých gynekologických onemocnění. Čípky současně ničí patogenní mikroby, zastavují zánět a pomáhají obnovit normální tkáňovou strukturu.

Proto se čípky s propolisem v gynekologické praxi používají k léčbě endometritidy, parametritidy, adnexitidy, adhezí v malé pánvi, cervicitidy, cervikální eroze, vaginitidy a salpingitidy. Při mírné nebo slabé závažnosti patologického procesu je k jeho odstranění dostatečný pouze průběh používání svíček s propolisem. A se silnou závažností zánětu nebudou stačit pouze čípky s propolisem, v tomto případě je nutné dodatečně užívat antibiotika, antivirotika, enzymy a imunomodulační léky.

Čípky s propolisem urychlují hojení a obnovu integrity tkáně po různých operacích na pánevních orgánech, proto se používají také při komplexní rehabilitaci po chirurgické léčbě gynekologických onemocnění.

Samostatně je třeba říci o schopnosti čípků s propolisem udržovat a obnovovat normální mikroflóru pochvy, eliminovat bakteriální vaginózu, kandidózu a další typy dysbiózy genitálního traktu.

K léčbě různých gynekologických onemocnění lze čípky propolisu podávat vaginálně nebo rektálně. Vaginální podání je výhodné pro léčbu onemocnění pochvy, děložního čípku a děložního těla. A rektální podávání čípků je optimální při léčbě adnexitidy, salpingitidy, adhezí v malé pánvi a dalších procesů probíhajících ve vnitřních pohlavních orgánech ženy, které jsou v břišní dutině a nepřicházejí do styku s vnějším prostředím.

Čípky s propolisem pro myomy

Vzhledem k tomu, že propolis zvyšuje aktivitu fagocytózy, během níž jsou ničeny nejen mikroby, ale také nádorové buňky, je jeho účinnost při komplexní terapii děložních myomů zcela pochopitelná. Propolis podporuje rychlou involuci nádoru, která se zmenšuje a postupně úplně zmizí. Takového účinku úplného konzervativního vyléčení děložních fibroidů však nelze dosáhnout pouze použitím čípků s propolisem, je nutné užívat jiné silné hormonální léky.

Faktem je, že čípky s propolisem zvyšují účinky specializovaných léků, což vede k rychlejšímu hojení. A protože se snižuje průběh léčby silnými léky, snižuje se jak počet vedlejších účinků, tak celková zátěž léků v játrech a ledvinách. Proto je v komplexu konzervativní léčby fibroidů docela možné doporučit přidání čípků s propolisem, které musí být použity podle individuálního schématu předepsaného lékařem..
Více o fibroidech

Používejte během těhotenství a kojení

Někteří výrobci uvádějí v seznamu kontraindikací těhotenství a období kojení. Tyto stavy jsou však zahrnuty do seznamu kontraindikací nikoli proto, že byly zjištěny negativní účinky čípků na růst a vývoj plodu, ale proto, že neexistují žádné údaje z klinických studií u těhotných a kojících žen prokazující úplnou bezpečnost těchto léků. Klinické studie u těhotných a kojících žen se samozřejmě neprovádějí ze zřejmých etických důvodů a někteří výrobci, přísně dodržující byrokratická pravidla, v pokynech uvádějí, že čípky jsou během období těhotenství a kojení kontraindikovány.

V praxi to však není úplně tak, protože po mnoho let ženy, včetně těhotných a kojících žen, používaly různé včelí produkty k nejrůznějším účelům. Shromážděné zkušenosti s pozorováním takového používání propolisu nám umožňují dospět k závěru, že svíčky s tímto včelařským produktem jsou zcela bezpečné a lze je povolit během těhotenství a kojení..

Žádný výrobce to však nemůže oficiálně zapsat do návodu k použití, protože neexistují žádné cílené klinické studie, na jejichž základě je možné zadat údaje do příbalové informace k léku. A proto je v některých pokynech uvedeno, že čípky jsou během těhotenství kontraindikovány, a v jiných, že mohou být použity za předpokladu, že přínosy převáží nad možnými riziky. Ve skutečnosti to znamená, že čípky jsou zcela bezpečné a při absenci závažných onemocnění je lze používat během těhotenství a kojení..

Samozřejmě, aby se zabránilo negativním důsledkům, před použitím čípků s propolisem se doporučuje poradit se s lékařem vedoucím k těhotenství. Koneckonců, svíčky mohou být pro ženu kontraindikovány ne kvůli těhotenství, ale kvůli přítomnosti nějakého závažného chronického onemocnění, při kterém je nežádoucí používat včelí produkty, například diabetes mellitus atd..

Nežádoucí účinky a kontraindikace

Jedinou kontraindikací pro použití čípků s propolisem je nesnášenlivost nebo alergie na kteroukoli složku drogy nebo na jakékoli včelařské produkty (například med, včelí chléb, mateří kašička atd.).

Jako vedlejší účinek mohou čípky propolisu vyvolat různé alergické reakce..

Recenze

Čípky s propolisem používají lidé k léčbě hemoroidů, análních trhlin, prostatitidy, cystitidy a také zánětů ženských pohlavních orgánů. Všechny dostupné recenze o použití čípků propolisu k léčbě hemoroidů jsou pozitivní, protože lék rychle odstranil bolestivý syndrom, zmenšil velikost uzlin a zastavil krvácení, normalizoval pohyby střev a celkový stav. Také téměř všechny recenze týkající se léčby análních trhlin s čípky s propolisem jsou pozitivní.

Většina recenzí o čípcích s propolisem, pokud jde o jejich použití k léčbě prostatitidy, je také pozitivní, protože lék účinně a rychle zmírnil bolestivé příznaky, normalizoval močení, zlepšil potenci a kvalitu spermií a také obnovil schopnost plného styku.

Recenze použití čípků s propolisem k léčbě jiných zánětlivých onemocnění močových cest u mužů a žen je málo, ale v naprosté většině případů jsou pozitivní. V recenzích si lidé všimnou, že lék velmi rychle eliminuje nepříjemné příznaky, což umožňuje člověku vrátit se do svého obvyklého rytmu života a pokračovat v léčbě.

Svíčky Propolis DN - recenze

Čípky Propolis DN lidé používali hlavně k léčbě gynekologických onemocnění a hemoroidů. V obou případech je většina recenzí o svíčkách pozitivní kvůli vynikajícím terapeutickým účinkům. V přehledech lidé uvedli, že během krátké doby dokázali potlačit zánětlivý proces a vyléčit gynekologická onemocnění, která dříve na terapii nereagovala dobře. V recenzích o použití čípků na hemoroidy lidé naznačují, že lék velmi rychle zastavil bolest, snížil krvácení a normalizoval celkový stav. Po použití čípků u mnoha lidí se hemoroidy významně snížily a potřeba chirurgické léčby zmizela.

O svíčkách Propolis DN neexistují prakticky žádné negativní recenze. Jednotlivé negativní recenze jsou způsobeny neúčinností léku v tomto konkrétním případě nebo různými nepříjemnostmi spojenými se zavedením čípků.

Svíčky Propolis D - recenze

Svíčky s propolisem (Propolis D, Propolis DN a další) - cena v Rusku a na Ukrajině

Cena různých propolisových svíček se v současné době výrazně liší. Cena navíc závisí hlavně na výrobci, který stanoví vyšší nebo nižší velkoobchodní prodejní cenu léku. Odhadované náklady na různé svíčky s propolisem ve městech Ruska a Ukrajiny, uvedené v článku, jsou uvedeny v tabulce.

Název propolisových svíčekCena v Rusku, rublůCena na Ukrajině, hřivny
Propolis DN, 6 svíček210 - 275 rublů170 - 177 hřiven
Fito-propolis, 10 svíček295 - 325 rublů60 - 65 hřiven
GemoPro, 10 svíček250 - 320 rublů-
Prostopin, 15 svíček420 - 660 rublů433 - 442 hřiven
Propolis D, 10 svíček330 - 350 rublů-
Svíčky s propolisem Monfarm, 10 svíček-18 - 26 hřivny
Kyzylmay s propolisem, 10 svíček350 - 510 rublů-
Tambukan-propolis, 10 svíček350 - 599 rublů-

Autor: Nasedkina A.K. Specialista na biomedicínský výzkum.

Propolis v gynekologii: léčivé vlastnosti a kontraindikace

Propolis v gynekologii je dlouho známým lékem. Tento včelařský produkt vykazuje přirozené antibiotické vlastnosti, které se používají k léčbě mnoha nemocí. V gynekologii se obvykle vybírají svíčky nebo infuze s propolisem, běžné jsou také masti, obklady, pleťové vody.

Propolis v gynekologii - léčivé vlastnosti

Léčivé vlastnosti včelího lepidla jsou známy již dlouho. Používají se v domácí terapii a tradiční medicíně. U gynekologických problémů je propolis oblíbený u těhotných žen a těch, kteří používají k léčbě přírodní produkty.

Propolis neboli včelí lepidlo je přírodní tmavě hnědá látka s příjemnou chutí a vůní. Skládá se z pryskyřičných složek, vosku, aromatických látek, éterických olejů, pylu, cukrů a dalších prvků. Tím se produkt naplní užitečnými látkami. Léčivé vlastnosti:

 • antimikrobiální - destrukce patogenních bakterií bez narušení přirozené mikroflóry;
 • hojení ran - obnova poškozených sliznic;
 • protiplísňový - boj proti šíření hub;
 • imunomodulační - zlepšení ochranných funkcí, zvýšení odolnosti těla vůči infekcím;
 • protizánětlivé - snížení příznaků způsobených vývojem zánětlivého procesu;
 • analgetikum - odstranění syndromu bolesti;
 • vyživující - zvýšení propustnosti živin přes sliznice, kůži;
 • protinádorové - snížení novotvarů (cysty, fibroidy);
 • stabilizující - hormonální vyrovnání;
 • regenerační - výživa a působení na buňky, vedoucí k pravidelné obnově.

Uvedené léčivé vlastnosti nalezly uplatnění při léčbě onemocnění urogenitálního systému: endometritida, kandidóza, eroze, hormonální poruchy. Propolis v gynekologii se vyrovná stejně dobře s houbovými a bakteriálními lézemi.

Čípky s propolisem v gynekologii

Vaginální čípky s propolisem vykazují řadu výhod: snadné použití, snadné podání. Tuková báze pomáhá čípku bezbolestně pronikat do pochvy a rychle se rozpouštět pod vlivem tělesné teploty. Hlavním přínosem finančních prostředků je místní akce, která zrychluje průchod živin do postižené oblasti.

Propolisové čípky používané v gynekologii se považují za účinnou léčbu onemocnění ženských pohlavních orgánů. Prodávají se v lékárnách, ale výroba čípků je sama o sobě snadná. Doporučení pro použití:

 • před procedurou se osprchujte důkladným umytím perinea;
 • držte v rukou svíčky, pokud byly v mrazáku;
 • umístěte svíčku hluboko do pochvy;
 • zaujměte vhodné držení těla - ležíte na zádech;
 • ležet půl hodiny po injekci.

Nejlepší doba pro postup je před spaním, aby roztavená hmota netečela zpět. Před použitím vaginálních čípků pro domácnost nebo lékárnu se musíte poradit s lékařem, který určí průběh a lék na léčbu.

Propolisové čípky proti vaginální dysbióze

Vaginální dysbakterióza je narušení přirozené mikroflóry, které vedlo ke zvýšení počtu oportunních a patogenních bakterií. Časem se tento stav vyvine do zánětlivých procesů na genitáliích..

Propolisové čípky, které se používají v gynekologii, dokonale zvládnou obnovení mikrobiální rovnováhy na sliznicích. Byl potvrzen destruktivní účinek včelího lepidla na Pseudomonas aeruginosa a stafylokoky. Další prospěšné vlastnosti: zmírňují záněty, změkčují povrchové membrány.

 1. Kakaové máslo rozpustíme ve vodní lázni (100 g).
 2. Přidejte propolisové hobliny (10 g).
 3. Důkladně promíchejte, odstavte.
 4. Nalijte do připravených forem, vložte do chladu.

Po aplikaci si pacienti všimnou, že výtok, svědění a nepříjemný zápach zmizí. V průběhu času se mikroflóra obnoví, příznaky zmizí.

Z lékárny populární "Propolis Candles", "Propolis DN", které vykazují vlastnosti imunostimulantu. Vaginální dysbióza se často vyvíjí na pozadí oslabeného imunitního systému, proto je hlavní role přiřazena obnově ochranných funkcí.

Propolis pro drozd

Drozd neboli kandidóza je onemocnění způsobené zvýšeným růstem a množením mikroskopických hub. Příznaky se objevují častěji na genitáliích, ale někdy se v ústech objeví bílý plak.

K léčbě kandidózy se včelí lepidlo používá jako další metoda komplexní terapie. Účinně bojuje proti houbám a bakteriím, které obývají sliznice během nemoci. Spolu s místními léky jsou předepsána antibiotika, jejichž účinek zvýší propolis.

Domácí kuchyně se řídí standardními pokyny: mastný základ vyrobený z kakaového másla, vazelíny nebo másla se smíchá s propolisovými lupínky. Poté je hmota vyplněna do formulářů a zmrazena..

U drozdů doporučují lékaři kurz 7-9 dní, 1 čípek před spaním. Účinek zesílí další příjem tinktury nebo čistého včelího lepidla. Chcete-li obnovit imunitní systém, budete muset odstranit špatné návyky, změnit stravu.

Léčba eroze

Eroze je vřed nebo jiné poškození sliznice děložního čípku. Hlavní provokující faktory: infekce nebo zánět genitálií. Vlastnost včelího lepidla k hojení ran, obnovení tkáně se používá k léčbě eroze.

Propolis v případě eroze děložního čípku se používá jako baktericidní imunomodulační čípky. Další složkou je Dimexid, který ničí patogenní mikroflóru. Včelí produkt zmírňuje zánět. Mezi farmaceutiky je rozšířený Propolis D. Obecný kurz - 14 dní, 2 čípky denně.

Čípky s přírodním propolisem k odstranění fibroidů

Myom je benigní formace, která se objevuje ve svalové vrstvě dělohy. Typické příznaky: nepravidelnosti v menstruačním cyklu, bolest v podbřišku, potíže s močením. Proliferace nádorů je způsobena infekcí nebo hormonální nerovnováhou.

Propolis pro děložní myomy je předepsán ve formě tamponů, odvarů, čípků, ale ne každý ví, jak tyto prostředky použít. Lékárna nebo domácí čípky se podávají před spaním v souladu se standardními doporučeními. Obvykle se provádějí dva kurzy za sebou s přestávkou 2-3 dny. Léčba fibroidů doma propolisem se provádí pouze se souhlasem lékaře.

Odstranění fibroidů lidovými recepty s včelím lepidlem pomůže pouze v raných fázích. Užitečné látky zpomalují růst atypických buněk, aktivují růst zdravých tkání. To vede k zmizení nádoru..

Tampony s propolisem v gynekologii

Tampony pomáhají vyrovnat se s mnoha chorobami ženských pohlavních orgánů. Pracují lokálně a po dlouhou dobu, což zvyšuje účinek terapie. Před zavedením do pochvy je tampon impregnován tinkturou nebo mastí na bázi vazelíny nebo lanolinu. Průměrná doba expozice je 12 hodin, takže procedura se provádí před spaním a ráno..

Tampony impregnované propolisem se používají v gynekologii k léčbě endometriózy, plísňových a bakteriálních onemocnění, zbavování se myomů, eroze, bolestivého syndromu během menstruace.

Propolisová tinktura v gynekologii

Tinktura alkoholu nebo vody se používá k léčbě mnoha chorob a poruch: bakteriální vaginóza, kandidóza, dysbióza, cystitida, trichomoniáza, mastopatie. Nástroj pomůže zotavit se po operaci, odstranit ovariální cysty. Recept:

 1. Vezměte kousek zmrazeného včelího lepidla (80 g), rozemlejte na struhadle.
 2. Nalijte hobliny studenou vodou.
 3. Po 5 minutách tekutinu vypusťte, propolisovou hmotu osušte a vložte do lahve z tmavého skla.
 4. Přidejte 300 ml alkoholu, promíchejte a pevně uzavřete.
 5. Trvejte na tom, 14 dní s občasným třesením.
 6. Filtrujte obsah po uplynutí lhůty.

Hlavní aplikací tinktury je namočit tampon a umístit jej do pochvy na 12 hodin. Průměrná doba trvání kurzu je 10 dní. Tinktura alkoholu je předepsána lékařem jako pomocná metoda terapie.

Během těhotenství a kojení

Období těhotenství a krmení dítěte je doprovázeno oslabením imunitního systému, změnami v hormonálním pozadí. To často vede k rozvoji dysbiózy. Užívání silných léků je zakázáno, proto lékaři doporučují svíčky nebo tampony s včelím lepidlem.

Kontraindikace

Kontraindikace a omezení pro použití propolisu jako terapeutického činidla:

 • kožní choroby;
 • alergie nebo nesnášenlivost včelích produktů;
 • těhotenství a kojení (pod lékařským dohledem);
 • nemoc jater.

Propolis v gynekologii je léčivý prostředek, který pomáhá zbavit se běžných ženských problémů. Tento přírodní zdroj živin odstraní zánět, uzdraví vředy, zbaví se plísní a patogenních bakterií. Před použitím je nutná konzultace s lékařem.

Použití čípků s propolisem v gynekologii

Každý ví o výhodách medu pro lidské tělo. Med však není jediným včelím produktem. Navíc jsme zvyklí jen jíst med jako pochoutku. Ale jen málo lidí slyšelo o užitečnosti včelího lepidla, které je mnohonásobně lepší než med, pokud jde o obsah vitamínů..

Různé farmaceutické společnosti vyrábějí různé typy čípků propolisu. Jejich celkové složení je však přibližně totožné. Čípky s propolisem se zavádějí do pochvy, do konečníku, do zvukovodu a zvukovodu. Hlavní účinnou látkou těchto čípků je propolis..

 • 1 Složení
 • 2 Čípky s propolisem v gynekologii
 • 3 Interakce s tělem
 • 4 Čípky propolis DN v gynekologii
 • 5 recenzí o propolisu DN
 • 6 tamponů s propolisem v gynekologii
 • 7 Tinktura propolisu
 • 8 Ovariální cysta

Složení

Hlavní složkou je propolis. Jedná se o přírodní materiál, který včely vyrábějí jako lepidlo, které používají k držení úlu pohromadě. Kompletní složení propolisu dosud nebylo studováno, ale obsahuje velké množství vitamínů a aminokyselin..

Ale nemůžete použít čistý propolis, proto je smíchán s kakaovým máslem. Přidává se také lanolin. Je to nutné, aby bylo možné svíčky vložit bez jakéhokoli nepohodlí..

Čípky s propolisem v gynekologii

Čípky s propolisem mají léčivý účinek na mnoho ženských chorob. Každá skupina nemocí vyžaduje zvláštní pozornost a liší se ve způsobu užívání drog.

 • Zánětlivé procesy. Zánětlivý proces lze předepsat kvůli porušení bakteriální rovnováhy mikroflóry. Škodlivé bakterie, které vstupují do těla ženy vagínou, potlačují přirozené bakterie.

Zánětlivý proces může mít různé příznaky. Nejnápadnější je výtok z genitálií, bolest při močení, bolesti v dolní části břicha nebo dolní části zad. U těchto onemocnění selhává ochranná funkce těla. Mnoho vnitřních orgánů je ohroženo. Bakterie, které se dostaly do těla, velmi rychle ničí místní mikroflóru ženy.

K léčbě těchto onemocnění předepisují gynekologové různá antibiotika. Aby však byla léčba účinnější, spolu s antibiotiky se doporučuje používat čípky propolisu. Zvýší účinek tablet a obnoví přirozené bakterie v těle.

 • Hormonální poruchy Hormonální poruchy v těle ženy nastávají, když je narušen endokrinní systém. Mnoho žen okamžitě nerozumí tomu, že s jejich tělem něco není v pořádku. Příznaky nejsou vždy okamžitě patrné. Měli byste však myslet na své zdraví, pokud jste začali skákat na váze, změnila se vaše chuť k jídlu, objevily se malé vředy, menstruační nepravidelnosti nebo další nepohodlí během menstruace.

S takovými příznaky byste měli okamžitě kontaktovat endokrinologa. A gynekologové v takových případech předepisují svíčky s propolisem, aby mírně anestetizovali pocity nebo zabránili vzniku poškození, které by se mohlo vytvořit na sliznici.

 • Benigní nádor. Benigní nádor není snadné odhalit. Projevuje se již v pozdějších fázích, kdy začíná vyvíjet tlak na konečník a močové cesty, což jim ztěžuje práci..

Takové nádory se samy nemohou uzdravit. Někdy zpomalí růst, ale pak tento proces začíná znovu. Pokud si všimnete, že příznaky otoku zmizely, okamžitě vyhledejte svého lékaře. Předepíše vám ultrazvukové vyšetření, na jehož základě bude možné zahájit léčbu.

V lékařské praxi existují případy, kdy včelí vosk má pozitivní účinek na nádory tohoto druhu. Lékaři si všimli, že jeho použití může nejen zpomalit vývoj, ale také přenést nádor do konečné fáze remise. Proto je nemožné vyloučit propolis s takovými nemocemi..

 • Zhoubný nádor. Maligní nádory jsou nádory, které mohou poškodit více orgánů v těle. Příznaky maligních nádorů jsou různé, ale projevují se v pozdějších fázích. Abyste nezmeškali tvorbu takových nádorů, je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa.

V takových případech lékař předepisuje svíčky s propolisem. Nejsou to hlavní léčba, ale pouze mikroflóra těla a mírně snižují bolest..

Jedním z nejčastějších ženských onemocnění je cervikální eroze nebo leukoplakie. Téměř každá žena na Zemi čelí tomuto problému, zejména po porodu. Eroze děložního čípku je destrukce, která se objevuje na sliznici děložního čípku. V případě eroze dochází při pohlavním styku k časté bolesti a v pokročilejších případech mohou ženu neustále doprovázet.

Vaginální čípky s propolisem se s touto chorobou úspěšně vyrovnávají. Jejich použití se také doporučuje u problémů jiných žen. Mezi nimi:

 • Vaginóza
 • Plísňové léze
 • Myom, fibrioma
 • Ovariální nebo děložní cysta
 • Climax
 • Silná bolest během menstruace

Interakce s tělem

Mnoho nemocí pánve je úspěšně léčeno propolisovými čípky. Mají nejen pomocný účinek, ale také zabraňují negativním účinkům těch léků, které se užívají perorálně, na tělo..

Účinné látky obsažené v propolisu mají pozitivní účinek na sliznici. Mají antimikrobiální, imunomodulační a protizánětlivé účinky. Propolis je také schopen zmírnit postižené oblasti sliznice.

Včelí vosk nemá prakticky žádné kontraindikace pro použití. Ale stále existují určité výhrady. Nemůžete použít propolis s individuální nesnášenlivostí k medu a jiným včelím produktům a v případě akutních kožních onemocnění a ekzémů.

Ve všech ostatních případech má včelí vosk mimořádně pozitivní vliv na lidské tělo..

Čípky propolis DN v gynekologii

Léčivé vlastnosti propolisu jsou velmi skvělé. Je součástí složení mnoha léků a vaginální čípky nejsou výjimkou. Čípky Propolis DN jsou dobrým lékem na léčbu různých nemocí. Mezi nimi:

 • Myoma. Jedná se o poměrně časté onemocnění dělohy. Existují dva způsoby léčby: chirurgický zákrok nebo hormony. Operace je vždy riskantní. A užívání hormonů s sebou nese narušení činnosti ženského těla.

Pokud propolis použijete správně, ovlivní to zaměření nemoci. Použití včelího vosku umožňuje růst nových buněk, takže staré jednoduše zmizí. Tím je nádor poražen.

Léčba čistým včelím voskem však nepřinese pozitivní výsledky. To je způsobeno špatnou vstřebatelností propolisu. Proto lékaři doporučují používat speciální svíčky obsahující včelí vosk, které lze zakoupit v jakékoli lékárně..

 • Eroze. Mnoho odborníků říká jedním hlasem, že při léčbě eroze děložního čípku je nutné použít čípky propolisu. Když je eroze v počáteční fázi, je její léčba možná i pomocí léků. Mezi nimi svíčky propolis DN.

Pokud zahájíte léčbu včas, můžete rychle a bez komplikací porazit erozi. Propolisové svíčky jsou schopny dosáhnout samého ohniska zánětu a jsou rozloženy po celém jeho povrchu. Včelí lepidlo změkčuje sliznici. Vaginální čípky navíc nepoškozují tělo ženy, což nelze říci o pilulkách..

Ale neléčte se samy. Před použitím vaginálních tablet s včelím lepidlem se poraďte s gynekologem.

Recenze o propolisu DN

Takže jsem se rozhodl zanechat recenzi a pomoci lidem, kteří pro sebe nemohou najít lék. Tyto svíčky jsem použil poprvé a výsledek mě potěšil. Nejprve mě potěšila nízká cena. Nejprve jsem si ale myslel, že za takové peníze není možné koupit dobrý gynekologický lék, ale po jeho použití jsem si to rozmyslel. Měl jsem erozi, ale stále velmi malou a lékař mi poradil, abych tento lék použil. Ve velmi krátké době eroze zmizela. Doktor byl překvapen: „Jako by neexistovala.“

Dobrý den, často jsem trpěl drozdem. A lékař a já jsme nevyzkoušeli žádné léky. A znovu se rozhodla předepsat mi propolisové DN svíčky. Opravdu jsem nevěřil, že mi tak jednoduchá droga může pomoci. Ale po týdnu používání jsem si uvědomil, že jsem o nich neměl pochybovat. Drozd je pryč a nikdy se nevrátí. Pravidelně tyto svíčky kupuji, ale pouze pro prevenci..

Slyšel jsem o léčivých vlastnostech propolisu po dlouhou dobu, ale nevěděl jsem, že je to tak univerzální droga. Osobně jsem těmito čípky léčil vaginózu. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Rychle jsem se zbavil nemoci a znovu na ni nemyslel. Léčili jsme však tímto lékem nejen gynekologická onemocnění. Manželovy hemoroidy rychle zmizely a teplota syna byla často snížena. Proto jsou tyto svíčky vždy v mé lékárničce. Doufám, že moje recenze byla pro někoho užitečná.

Tampony s propolisem v gynekologii

Propolisové tampony jsou předepsány v případech, kdy je nutné dlouhodobě působit na stěny pochvy. Způsob léčby tampony se používá pro silné menstruační bolesti během menopauzy. Tampony jsou také účinné v boji proti různým vaginálním infekcím. Tampony dobře pomáhají při léčbě eroze děložního čípku a také při pohlavním onemocnění, jako je trichomoniáza. Tampon je mazán mastí, která se připravuje na bázi propolisu a vodného roztoku s jeho přidáním. Tampon je vložen v noci po dobu deseti dnů.

Propolisová tinktura

Taková tinktura se připravuje pomocí včelího lepidla a alkoholu. Gynekologové dávají přednost léčbě genitálního oparu touto tinkturou. Kromě toho má tinktura vynikající regenerační vlastnosti, takže ji můžete použít při léčbě krční eroze..

Příprava tinktury je poměrně jednoduchá, ale pokud je to možné, je lepší ji zakoupit v lékárně. Mnoho farmaceutických společností vyrábí tinkturu včelího lepidla.

Ovariální cysta

Ovariální cysta, která je v počáteční fázi, může být léčena léky. Pro resorpci se používá mast, která se připravuje na bázi včelího lepidla. Rozpustí se a smíchá s rostlinným olejem a vařeným žloutkem. Poté jsou tampony impregnovány touto mastí a vloženy do pochvy před spaním. Průběh léčby je 2-3 týdny. Jedná se o jednu z nejúčinnějších alternativních metod léčby ovariálních cyst..

Během plánování těhotenství mnoho žen tak čeká na první příznaky těhotenství, že jsou často zaměňovány s charakteristickými příznaky PMS. Může být obtížné je rozlišit před zpožděním, ale pokusme se na to přijít.