Jak si vybrat správné svíčky pro menopauzu

Během menopauzy prochází ženské tělo významnými změnami. Produkce hormonů je pozastavena a nakonec se úplně zastaví. Objevují se nepříjemné následky menopauzy, které vyžadují účinná opatření.

Změny v práci těla

Nejběžnějšími příznaky nástupu menopauzy jsou:

 • nepravidelnost a úplná absence menstruace;
 • návaly horka, nespavost a časté výkyvy nálady;
 • vzhled vousů;
 • suchost, svědění a pálení v pochvě

Taková znamení se u každého jednotlivého případu objevují s různou mírou intenzity. Jeden z nich může dominovat, nebo se všechny objevují současně. Postupem času se stávají zjevnějšími.

Vážné nepohodlí je způsobeno nedostatkem vaginální vlhkosti. Nastává vaginální atrofie, vagina ztrácí svoji předchozí pružnost.

Problém sucha během menopauzy

Suchost během menopauzy

Charakteristickým rysem klimakterického období je nižší produkce ženského hormonu estrogenu vaječníky. Jeho nedostatek se odráží v práci všech životně důležitých systémů. Tělo ztrácí schopnost obnovovat se, obecný tón a účinnost se snižují. Ženy se stávají bezbrannými proti mnoha infekcím, včetně gynekologických. Statistiky říkají, že během menopauzy je vaginální suchost problémem nejméně 70% žen..

Menopauza a nedostatek hormonů přispívají k rozvoji vaginální atrofie a nedostatečné vaginální vlhkosti. S věkem ztrácí sliznice svou přirozenou hladkost a pružnost, vaginální stěny se ztenčují a produkce přírodního maziva klesá. Celkově to způsobuje bolestivé pocity a nepohodlí během pohlavního styku. To snižuje schopnost žít plnohodnotný život, žena ztrácí zájem o intimitu..

Efektivní způsoby, jak eliminovat nepohodlí

Způsoby, jak eliminovat nepohodlí

Bezpodmínečné užívání různých léků vyžaduje lékařské vyšetření a předchozí konzultaci. Specialista vám pomůže správně identifikovat příčinu nedostatečné vaginální vlhkosti. Někdy může stačit mít upravenou stravu, pravidelný sexuální život a snížení dopadu stresu..

V případě, že je odchylka od normy spojena s menopauzou, je nutné použít speciální léky. Dobrým způsobem, jak odstranit sucho, může být použití speciálních čípků. Jejich použití je pohodlné a nezpůsobuje potíže a akce je zaměřena na epicentrum problému. Ve většině případů čípky pro menopauzu pomáhají ženám cítit se lépe do půl hodiny po jejich použití..

Výrobky pro léčbu vaginální suchosti se staly velmi populární díky následujícím vlastnostem:

 • jednoduchost a snadnost použití;
 • nedostatek vlivu na hormonální rovnováhu ženského těla;
 • nedostatek systémové expozice;
 • výrazné protizánětlivé, antimikrobiální, výživné, zvlhčující a posilující vlastnosti

Čípky rychle zmírňují nepohodlí, pomáhají obnovit hladinu vody a rovnováhu PH sliznic. Mnoho takových léků normalizuje produkci sekrecí sliznic, pomáhá eliminovat záněty, svědění a pocity pálení.

Mohou být předepsány jako samostatný lék nebo v kombinaci s léky indikovanými pro vnitřní použití. Výsledkem správného používání vaginálních čípků s menopauzou je obnovení normalizované produkce sekrecí a plný sexuální život.

Moderní přípravky na sucho

Moderní přípravky na sucho

Léky předepsané pro suchost mohou být hormonální nebo nehormonální. Oba jsou aktuálními prostředky. Hormonální obsahují malé dávky krátkodobě působícího estrogenu - estriolu. Hormonální čípky mají účinek ekvivalentní vlastnostem tohoto ženského hormonu. Působí přímo na sekreci sliznice a v dostatečném množství aktivují uvolňování mazací tekutiny.

Takové čípky mají lokální účinek na děložní hrdlo, vulvu a močovou trubici. Plusem je, že vaginální čípky s menopauzou neovlivňují práci jiných orgánů a tkání těla. Působení takových léků je zaměřeno na zvýšení uvolňování přírodního lubrikantu a zvýšení pružnosti vaginálních stěn. Kromě hlavní činnosti eliminují menopauzální návaly horka, zvýšené pocení a poruchy spánku.

Nehormonální čípky pro menopauzu ze sucha jsou čípky slizovité konzistence. Hluboce zvlhčují pokožku a slouží jako náhrada přirozeného mazání. Poté, co se dostanou do teplého prostředí, roztaví se a reprodukují účinek přirozeného vylučování sliznic. Zároveň aktivují jeho produkci v požadovaném množství..

Složení nehormonálních vaginálních produktů zahrnuje různé byliny a další přírodní složky. Kromě účinného odstranění sucha pomáhají vyrovnat se s urogenitálními problémy, které jsou také charakteristické pro menopauzu..

Hormonální čípky pro menopauzu

Hormonální čípky jsou účinné a rychlé. Mezi nejoblíbenější v současnosti patří:

Díky přítomnosti hormonu estriolu v jeho složení je účinek estrogenu plně doplněn. Kromě místních účinků pomáhá zlepšit tonus a práci pochvy, děložního čípku, vulvy a podílí se na obnově jejich mikroflóry. Lék se vyznačuje rychlým působením, účinek aplikace se projevuje již o týden později. Ovestinové čípky jsou hlavní recepty na menopauzu.

Má složení podobné Ovestinu. K jeho působení dochází také kvůli přítomnosti estriolu v kompozici. Čípky obnovují tloušťku sliznice, aktivují proces regenerace vaginálních tkání a normalizují sekreční funkci.

Pozitivně ovlivňuje produkci sekrecí vaginálními stěnami a děložním hrdlem. Má silný zvlhčovací účinek, pomáhá obnovit mikroflóru sliznice. Hormonální čípky stimulují prokrvení, předcházejí a eliminují atrofické změny, normalizují hladinu pH a vaginální mikroflóru, zvyšují odolnost epitelu proti rozvoji infekcí a zánětlivých procesů.

Vlastností užívání hormonálních léků je značný seznam kontraindikací. Jejich použití se může stát nepřijatelným, když:

 • trombóza, tromboembolismus;
 • těžké formy diabetes mellitus;
 • onkologie mléčných žláz;
 • závažné onemocnění jater a ledvin;
 • krvácení z genitálního traktu neznámé povahy

Těhotenství během menopauzy je také kontraindikací užívání hormonálních léků..

Svíčky pro menopauzu nehormonální

Nehormonální čípky jsou založeny na přírodních složkách. Pokud jde o jejich účinnost, nejsou o moc nižší než hormonální. Mezi hlavní výhody nehormonálních léků patří jejich naturopatický původ a absence širokého seznamu kontraindikací. Ve většině případů obsahují pomocné vitamínové a minerální komplexy.

Moderní léčiva vyrábějí nehormonální vaginální čípky obsahující takové základní estrogeny, jako je estriol a estron s estradiolem..

Patří k účinným bylinným přípravkům. Velmi pomáhá při eliminaci klimakterických poruch. Díky jeho účinku je jeho intenzita znatelně snížena. Climaxan zároveň nemá výrazný účinek na hormonální rovnováhu..

Přípravek je založen na extraktu z měsíčku. Přípravek Vagical je účinný při vaginální suchosti způsobené zánětlivými procesy. Má antiseptické, protiplísňové a imunostimulační účinky.

Vaginální čípky, jejichž účinek nastává v důsledku přítomnosti kyseliny hyaluronové a rostlinných složek. Tónují, vyživují, zvyšují pružnost vaginálních tkání a slouží k jejímu zvlhčení. Účinně eliminujte pocity a účinky sucha.

Lék je zaměřen na zvlhčení vaginální sliznice. Zvláště doporučeno během menopauzy. Při menopauze jsou nehormonální čípky schopny eliminovat známky vaginální atrofie, svědění, pálení a nepohodlí během intimity.

Jak si vybrat správnou drogu

Jak si vybrat správnou drogu

Při výběru správného zvlhčovače zvažte následující body:

 • čípky musí mít neutrální rovnováhu pH;
 • je žádoucí, aby obsahovaly vitamin E (díky tomu je epitel sliznic aktivně zvlhčován a je udržován jeho normální stav);
 • výrobek musí obsahovat antibakteriální látky a musí mít dostatečnou hladinu tuku a vosku

Dobrou volbou by byly čípky s přídavkem D-panthenolu bez drsných příchutí a chemických barviv..

Během období léčby by měla být dodržována některá pravidla. Musí být použity po provedení hygienických postupů v intimní oblasti. Z tohoto důvodu je nejlepší zvolit PH-neutrální kosmetiku pro péči o pleť. Čípky by se měly podávat dobře umyté a suché ruce..

Hormonální a nehormonální látky používané během klimakterického období slouží k doplnění nedostatku vlhkosti a nepohodlí v ženských pohlavních orgánech, udržují vodní rovnováhu sliznic a stabilizují produkci mazacích sekrecí. Správně vybrané svíčky pro menopauzu pomohou účinně vyřešit choulostivé problémy, dodají důvěru ve vaši ženskou přitažlivost a dodají jasu v manželských vztazích.

Svíčky na menopauzu ze sucha jsou nehormonální. Seznam bez vedlejších účinků, ceny

Změny související s věkem v ženském těle mají za následek porušení menstruačního cyklu, zvýšení tělesné hmotnosti a různé nepohodlí v intimní oblasti, a proto gynekologové doporučují používat nehormonální čípky. S menopauzou jsou takové léky vynikající pro vaginální suchost..

Nehormonální čípky působí lokálně na tělo ženy a jsou bezpečnější než syntetické drogy. Léky na bázi rostlin umožňují kompenzovat nedostatek vaginálních sekretů, obnovit pružnost tkání a také snížit pravděpodobnost komplikací a posílit ochranné funkce imunitního systému.

Příčiny sucha v intimní oblasti po menopauze

Hormonální nerovnováha je hlavní příčinou vaginální suchosti. Po menopauze přestávají vaječníky produkovat hormony, které jsou potřebné pro stabilní fungování ženského těla.

Nedostatek vaginálních sekretů může být spojen s následujícími chorobami a stavy:

 • Stres.
 • Chronická kolpitida jakékoli etiologie.
 • Urogenitální kandidóza.
 • Těžké formy patologií vnitřních orgánů.
 • Chronické nebo akutní formy urologických patologií (například cystitida).
 • Infekční nemoci, které se přenášejí během intimity.
 • Těžké stavy pacientů po chemoterapii.

Pouze v ojedinělých případech je suchost v pochvě známkou diabetes mellitus. Abyste zabránili rozvoji onemocnění, měli byste včas kontaktovat endokrinologa a složit potřebné testy.

Známky a důsledky nedostatku vaginální sekrece

Svíčky na menopauzu ze sucha (nehormonální léky se vyznačují svou účinností a bezpečností pro tělo ženy) pomáhají eliminovat nepohodlí v intimní oblasti.

Po menopauze se ve vagině objeví sucho doprovázené pocitem pálení nebo svěděním, které nezmizí ani po sprchování. Pokud žena nepřijme včas nezbytná opatření k vyřešení tohoto problému, mohou v průběhu času nastat vážná onemocnění.

Nedostatek vaginálních sekrecí může způsobit praskání, které podporuje růst patogenních bakterií. Plísňové infekce se mohou objevit při absenci léčby.

Suchost v pochvě je také nebezpečná, protože u ženy se může objevit atrofická vaginitida nebo zánětlivý proces, který může negativně ovlivnit práci vnitřních orgánů a pohodu ženy..

Použití nehormonálních čípků pro suchost

Čípky pro menopauzu ze sucha (nehormonální čípky lze použít pouze po konzultaci s gynekologem, který vylučuje negativní účinky léku na tělo) mohou významně zlepšit pohodu pacienta, protože pro každou ženu je nástup menopauzy jednou z nejtěžších životních etap.

Klimakterické období je doprovázeno řadou nepříjemných pocitů. Některé příznaky lze zvládnout léky. Největší poptávka po menopauze je po čípcích, protože mají vysokou účinnost a snadno se používají..

V jakých případech jsou přiřazeny?

Pokud žena pociťuje nepohodlí v intimní oblasti, musí před použitím nehormonálních čípků podstoupit úplné vyšetření a složit všechny potřebné testy.

V gynekologii jsou čípky účinné při absenci vaginálních sekretů, pálení a bolestivých pocitů během intimity. Pokud gynekolog diagnostikuje pacienta s vážným porušením normálního poměru hormonů, kvůli kterému trpí všechny orgány a systémy, jsou pro účinnou léčbu předepsány hormonální léky..

Nehormonální čípky se doporučují používat v menopauze, kdy se žena kvůli nedostatečné produkci estrogenu obává suchosti v intimní oblasti. Nehormonální čípky lze také použít v počátečním stadiu atrofické deformace sliznice.

Složení

Složení nehormonálních čípků zahrnuje různé rostliny a bylinné extrakty, stejně jako pomocné přírodní složky. Kromě hlavních příznaků menopauzy vaginální čípky aktivně bojují proti chorobám urogenitálního systému, kterým ženy během menopauzy často čelí..

Výhody

Čípky pro menopauzu od sucha (nehormonální čípky se vyznačují minimem nežádoucích účinků, díky nimž jsou v 98% všech případů dobře tolerovány pacienty) nejčastěji obsahují fytoestrogeny. Jejich molekulární struktura je podobná zvířecímu a lidskému estrogenu..

Při pravidelném užívání nehormonálních léků se žena rychle vrací ke svému předchozímu životnímu stylu. Tento účinek je vysvětlen skutečností, že vaginální čípky nejen eliminují nepohodlí v intimní oblasti, ale také posilují zdraví..

Mezi hlavní výhody nehormonálních vaginálních čípků patří:

 • Posílení imunitního systému.
 • Vysoce účinný proti návalům horka.
 • Obnova metabolismu.
 • Minimální počet kontraindikací.
 • Dostupná cena.
 • Svíčky si můžete koupit bez lékařského předpisu.
 • Boj proti bolestivým příznakům menopauzy.

Výhodou nehormonálních léků je, že mohou pomoci vyrovnat se s nepřiměřenou nespavostí a náhlými výkyvy nálady. Žena se stává aktivnější, objevuje se její veselost a zlepšuje se její nálada.

Léky na menopauzu může předepisovat pouze gynekolog. K dosažení požadovaného výsledku jsou léky užívány po určitou dobu..

Mechanismus účinku

Princip působení nehormonálních čípků se vyznačuje korekčním účinkem přírodních složek obsažených ve složení léčivých přípravků. Při správném použití vaginální čípky vyrovnávají nedostatek biologických enzymů v ženském těle a také normalizují hormonální hladiny.

Díky přirozenému složení nehormonálních čípků je možné vyhnout se stresovému stavu během menopauzy, což vede k mnoha poruchám v těle. Obnovením přirozené rovnováhy progesteronu a estrogenu se stav ženy normalizuje. Správně vybrané čípky pomáhají překonat suchost a svědění v pochvě, eliminují návaly horka a nadměrné pocení.

Indikace

Čípky pro menopauzu ze sucha se doporučují používat pouze po předchozí konzultaci s gynekologem, aby se vyloučila možnost negativních účinků na tělo. Nehormonální léky pomáhají eliminovat bolestivé příznaky a zlepšují pohodu ženy, ale pokud nebudete postupovat podle pokynů, mohou se objevit vedlejší reakce.

Hlavní indikace pro použití svíček:

 • Zvýšený krevní tlak během menopauzy.
 • Návaly horka s menopauzou (prudká změna tělesné teploty, návaly hlavy).
 • Suchost v pochvě, díky níž se žena při pohlavním styku cítí nepříjemně.
 • Nadměrné pocení, které ženu nejčastěji trápí ráno a večer.
 • Porušení močení (např. Inkontinence - žena nemůže kontrolovat proces močení).

Nehormonální vaginální čípky mohou pomoci v boji proti výkyvům nálady.

Kontraindikace

Nehormonální čípky byly důkladně testovány na toxikologii. V laboratorních podmínkách bylo prokázáno, že vaginální čípky neobsahují toxické látky. V anotaci k léku nejsou žádné kontraindikace..

Je nutné zdržet se používání čípků, pouze pokud má pacient zvýšenou citlivost na složky léčiva. Téměř všechny nehormonální čípky lze používat během těhotenství i kojení..

Vedlejší efekty

Před zahájením léčby musí žena podstoupit lékařské vyšetření a poradit se s gynekologem.

Pokud dojde k překročení doporučené dávky léku, mohou se objevit následující nežádoucí účinky:

 • Otok dolních končetin, což naznačuje, že tekutina je špatně vylučována z těla.
 • Ženské mléčné žlázy mohou být bolestivé a citlivější.
 • Bolest hlavy.
 • Kopřivka, vyrážky na kůži.
 • Získání nadváhy.
 • Stagnace žluči.

Nehormonální čípky jsou vyráběny na bázi přírodních složek, které mají pozitivní vliv na všechny orgány a systémy. Aby se však zabránilo projevům nežádoucích účinků, musí být terapeutický průběh nutně dohodnut s ošetřujícím lékařem..

Obecná prováděcí pravidla

Čípky pro menopauzu ze sucha (nehormonální léky pouze v ojedinělých případech způsobují nežádoucí reakce a jsou cenově dostupné) v intimní oblasti musí být zavedeny do pochvy, přičemž musí být předem provedena vodorovná poloha.

Pro zlepšení vaší pohody musí být procedura prováděna každý den večer (před spaním). Před použitím čípků se musíte sprchovat pomocí speciálních prostředků k udržení intimní hygieny. Dále je povoleno zavedení čípku do konečníku.

Standardní terapeutický kurz trvá několik dní až 3 měsíce. V případě potřeby lze léčbu po měsíci opakovat. Nehormonální léky nejsou návykové, takže při dlouhodobém užívání nedochází k žádným negativním změnám v těle.

Výběr vaginálních čípků

U menopauzy se doporučuje koupit svíčky na sucho po předběžné konzultaci s gynekologem, protože pouze on může posoudit skutečný stav ženy a zvolit správný lék.

Při výběru nehormonálních vaginálních čípků je třeba vzít v úvahu následující nuance:

 • Nejúčinnější jsou svíčky s neutrální rovnováhou kyselin. Vitamin E pomáhá udržovat zdravý epitel a je také zodpovědný za zvlhčení sliznic.
 • Je třeba věnovat pozornost tomu, zda je v čípku obsažena antibakteriální složka..
 • Nejlepší je zdržet se silně páchnoucích léků. Během menopauzy mohou jakékoli chemikálie zhoršit pohodu ženy..
 • Měla by být provedena volba ve prospěch těch čípků, které obsahují D-panthenol užitečné pro tělo.

Gynekologové doporučují zvolit ty čípky, které jsou určeny pro použití v menopauze.

Nejlepší čípky pro suchost bez hormonů

Bylinné složky vaginálních čípků v ojedinělých situacích způsobují výskyt nežádoucích účinků. Nehormonální čípky se snadno používají, při podávání pacientovi nepůsobí žádné nepohodlí. Léčivo působí na tělo lokálně během 25-55 minut.

Použití nehormonálních vaginálních čípků pro suchost v intimní oblasti se nedoporučuje za přítomnosti individuální citlivosti na jednotlivé složky, poruchy krevního oběhu a přítomnosti onkologických novotvarů.

"Cicatridin"

Jedná se o nehormonální protizánětlivý lék, který je v gynekologii žádaný. Čípky obsahují několik aktivních složek najednou: extrakt z měsíčku, sodná sůl kyseliny hyaluronové, éterický olej z čajovníku a extrakt z aloe vera. Obecná pohoda ženy se díky výtažku z asijské Centella výrazně zlepšuje.

Jako pomocné látky se používají polosyntetické glyceridy a BHT. Čípky "Cicatridin" jsou indikovány pro nedostatek estrogenu, pro zlepšení pohody v menopauze, stejně jako pro degenerativní a atrofické změny sliznic pochvy.

K odstranění sucha v intimní oblasti doporučují gynekologové používat 1 čípek denně. Nejlepší je podat si lék do pochvy před spaním. Cena léku se pohybuje v rozmezí 420 rublů.

"Vagikal"

Je to populární nehormonální, regenerační, protizánětlivý lék. Aktivní složkou léčiva je léčivý měsíček. Jako pomocná látka se používá makrogol.

Pokyny k použití drogy "Vagikal" naznačují, že tento nástroj je účinný v boji proti následujícím chorobám a stavům:

 • Patologický vaginální výtok.
 • Zánět vaginální sliznice.
 • Bojujte proti různým formám vaginózy a drozdům.
 • Komplexní léčba cervikální eroze.

Gynekologové doporučují používat 1 čípek 3krát denně. Délka léčby je maximálně 10 dní. Nedoporučuje se používat čípky během menstruace, ale nakonec musí být léčba obnovena. Cena léku je do 290 rublů.

Ekofemin

Vaginální čípky "Ekofemin" obsahují účinnou látku - lactobacillus acidophilus. Používá se jako pomocné složky: stearát hořečnatý a monohydrát laktózy.

IndikaceKontraindikace
Léčba a prevence nemocí vyvolaných nerovnováhou vaginální mikroflóryVaginální kandidóza
Prevence infekcí během porodu i během prenatální přípravyIndividuální nesnášenlivost složek léčiva
Prevence rozvoje pooperačních infekčních komplikací
Obnova mikroflóry v pochvě

Pro účinnou léčbu se doporučuje užívat 1 tobolku ráno a večer. Standardní léčba je 6 dní. V případě potřeby může gynekolog předepsat druhý kurz. Cena čípků Ecophemin se pohybuje od 390 do 410 rublů.

"Polygynax"

Lék obsahuje neomycin, polymyxin B a nystatin. Tento léčivý přípravek dále obsahuje hydrogenovaný sójový olej, želatinu, tepózu 63 a také glycerol a dimethikon 1000. Použití čípků Polygynax je indikováno k boji proti infekčním a zánětlivým patologiím pochvy a řadě dalších onemocnění:

 • Cervicovaginitida.
 • Bakteriální vaginitida.
 • Vulvovaginitida.
 • Plísňová vaginitida.
 • Smíšená vaginitida.

Nedoporučuje se používat tento lék během prvních 3 měsíců těhotenství, stejně jako během kojení. Pokud neexistují kontraindikace, měla by žena vstříknout 1 čípek do vaginální dutiny 1krát denně (nejlépe před spaním). Standardní terapeutický kurz je 12 dní. Průměrná cena drogy v Moskvě a dalších regionech země je 480 rublů.

"Klimaktol"

Homeopatické čípky "Klimaktol" obsahují pouze přírodní složky, které se shromažďují v ekologicky čistých oblastech Kavkazu.

Lék má komplexní účinek na tělo ženy a poskytuje extrémně pozitivní terapeutický účinek:

 • Baktericidní.
 • Anestetikum.
 • Regenerující.
 • Uklidňující.
 • Protizánětlivé.

Lék je indikován ke snížení sexuální touhy, astenie a apatie. Přírodní přísady pomáhají překonat psychologické poruchy v menopauze a eliminují svědění, pálení a suchost v intimní oblasti.

Při pravidelném používání čípků "Klimaktol" můžete normalizovat hladinu hormonů. Pozitivní účinek pravidelného užívání drogy je způsoben přítomností přírodních složek s širokým spektrem účinku.

Název součástiÚčinnost
Rakytníkový olejPoužívá se ke snížení intenzity projevu bolestivých příznaků v přítomnosti zánětlivých procesů v těle. Rakytníkový olej pomáhá hojit rány, urychlovat regeneraci tkání.
Chmelový olejKompozice obsahuje fytohormon, který reguluje hormonální pozadí, zlepšuje stav sliznic a eliminuje neurózy. Chmelový olej aktivuje metabolické procesy, snižuje intenzitu klimakterických příznaků.
Oleje Melissa a ValerianMají uklidňující účinek na nervový systém, eliminují svalové křeče, zlepšují fungování cévního systému a také normalizují spánek.
JaborandiPomáhá zmírnit pocity úzkosti a návaly horka a normalizovat tep.
jmelíPomáhá normalizovat hormonální hladiny, eliminovat ztrátu energie a nervové vyčerpání. Jmelí bílé dobře zvládá bolesti hlavy, snižuje intenzitu klimakterických příznaků a také rozšiřuje cévy. Popsaná složka je indikována pro zvýšenou funkci štítné žlázy.

Pro zlepšení pohody je nutné injekčně podat 1 čípek "Klimaktol" 3x denně. Léčba může trvat 10 až 20 dnů (vše závisí na stavu ženy). Lék stojí 250-340 rublů.

"Revitaxa"

Je to přírodní protizánětlivý, reparativní lék pro potírání nepohodlí v intimní oblasti..

Čípek obsahuje: extrakt z aloe, kyselinu hyaluronovou, stejně jako extrakt z měsíčku a asiatica centella. Vysoká účinnost léku je zajištěna čípkovou hmotou A, propylparabenem, butylparabenem a butylhydroxytoluenem.

Lék je indikován k boji proti ulcerózním lézím děložního čípku, zvýšené suchosti sliznic a zánětlivým procesům. Doporučuje se používat svíčky „Revitax“ jednou denně (nejlépe večer). Kurz terapie je navržen na 5 dní. Lék stojí od 150 do 250 rublů.

„Vaginorm-S“

Kyselina askorbová se používá jako aktivní složka v dávce 250 mg. Mezi pomocné látky patří laktóza, polymethylsiloxan, stearát hořečnatý a hypromelóza.

Lék "Vaginorm-S" je určen pro chronickou vaginitidu, která byla způsobena anaerobními mikroby, stejně jako pro normalizaci vaginální mikroflóry s dysbiózou. "Vaginorm-S" pomáhá eliminovat suchost, stejně jako svědění, pálení a další nepohodlí v pochvě.

Lék se užívá intravaginálně. Pro účinnou léčbu se po osprchování opatrně vloží 1 čípek do pochvy. Terapeutický kurz trvá 6 dní. V případě potřeby lze léčbu prodloužit na delší dobu. Lék stojí od 355 do 889 rublů.

Feminella

Nehormonální lék k boji proti klimakterickým poruchám. Čípky obsahují vitamin E, kyselinu hyaluronovou a olej z čajovníku. Pro zlepšení fungování všech vnitřních orgánů pomáhají výtažky z asijského štítu, slézu a heřmánku.

Nehormonální čípky "Feminella" dokonale zvládají pálení a suchost v intimní oblasti. Lék se doporučuje používat v menopauze k léčbě a prevenci gynekologických onemocnění. Standardní terapeutický kurz je určen na 20 dní. Během této doby by si žena měla v noci vložit 1 čípek do pochvy. Cena léku se pohybuje od 730 do 800 rublů.

Autor: Dorogokup Daria

Video o lécích na menopauzu

Malysheva o léčbě příznaků menopauzy:

Čípky pro menopauzu od sucha a pro obnovení mikroflóry

Menopauza přináší do života ženy mnoho změn. Pokles reprodukční funkce je doprovázen nepříjemnými příznaky, které jsou způsobeny poklesem estrogenu v těle. Jedním z rušivých příznaků menopauzy je suchost intimní oblasti. Tento příznak způsobuje mnoho problémů intimní povahy: bolest při sexu, nepohodlí v pochvě, svědění, pálení atd. Pokud zahájíte terapii včas, můžete sliznici v krátkém čase navlhčit a na problém zapomenout. Zvažte, v jakých případech se doporučuje používat svíčky k menopauze, které zvolit a jak je správně používat.

Druhy topických přípravků

K odstranění intimních problémů je nutná hormonální terapie. Není vůbec nutné užívat pilulky s hormony - problém lze vyřešit pomocí produktů určených k topickému použití. Níže je uveden stručný přehled přípravků různých forem k obnovení vaginální sliznice s menopauzou:

 • Vaginální čípky pro menopauzu: vaginální čípky obsahující ženský hormon se používají na principu hygienických tamponů. Svíčky se zavádějí do pochvy do hloubky 5 až 6 cm, s výraznými příznaky se svíčky umisťují denně. Po normalizaci pohody a vymizení rušivých příznaků stačí jako udržovací terapii používat svíčky 2-3krát týdně..
 • Vaginální kroužky. Do pochvy je vložen pružný kroužek. Je žádoucí, aby manipulace prováděl gynekolog. Tento produkt denně uvolňuje určité množství hormonu. Každé tři měsíce je nutné prsten vyměnit za nový. Podle recenzí pacientů to není nejvhodnější volba, protože často dochází k situacím, kdy prsten vypadne nebo způsobí značné nepohodlí..
 • Vaginální krém. Vaginální krémy se do vagíny zavádějí v určitých částech pomocí speciálního aplikátoru. Tuto manipulaci se zpravidla doporučuje provádět v noci. Nejprve se doporučuje používat krém denně, jakmile příznaky ustoupí, stačí 2-3krát týdně.

Podle statistik ženy nejčastěji preferují vaginální čípky. To je způsobeno řadou významných výhod. Tato forma lokální hormonální terapie je oblíbená u lékařů a pacientů. Snadné použití a vysoká účinnost jsou hlavními výhodami vaginálních čípků pro menopauzu.

U jakých příznaků se doporučuje místní léčba??

Normálně se menopauza vyskytuje u absolutně každé ženy ve věku 45 až 50 let..

V některých případech existují výjimky, kdy k menopauze dojde dříve nebo později než v den splatnosti. Každý organismus je individuální, proto je klimakterické období pro každého jiné. Zvažte některé příznaky, které vyžadují lokální léčbu:

 • Suchost v pochvě, někdy doprovázená svěděním a pálením.
 • Bolest během sexu kvůli nedostatku přirozeného vaginálního mazání. Často po pohlavním styku se u ženy vyvine mikrotrauma na sliznici a mírný výtok krve.
 • Snížené libido spojené nejen s hormonálními poruchami, ale také s nepohodlí během sexu.
 • Inkontinence moči, například při kašli, kýchání nebo zvedání těžkých předmětů.

Dalšími příznaky menopauzy jsou návaly horka, podrážděnost, změny nálady atd. Při použití prostředků na lokální léčbu je intenzita těchto příznaků významně snížena, protože hormonální lék zavedený do pochvy je nevýznamný, ale vstupuje do krevního řečiště a kompenzuje akutní nedostatek estrogenu. Některé z těchto příznaků navíc spolu souvisí. Například odstraněním sucha v intimní oblasti se obnoví psycho-emocionální pozadí ženy, zmizí problém s bolestí během sexu a obnoví se libido..

Diagnostika

Jakmile tedy čelíte menopauze, první věcí, kterou musíte udělat, je neběhat do lékárny, nejprve musíte navštívit gynekologa a ujistit se, že jde skutečně o menopauzu, a nikoli o žádné patologické procesy. Faktem je, že některé nemoci a patologie v těle mohou mít podobné příznaky..

Při konzultaci lékař přesně zjistí, jaké příznaky ženu obtěžují, jak dávno to začalo, zda byla provedena nějaká léčba atd. Zpravidla stačí, aby zkušený odborník po konzultaci s pacientem pochopil, že mluvíme o menopauze. Pro potvrzení diagnózy a vyloučení patologií však lékař předepíše některé typy diagnostiky:

 • Gynekologické vyšetření.
 • Laboratorní krevní testy na hormony.
 • Ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů.
 • Vyšetření vaginálních nátěrů.

V případě potřeby lze předepsat další typy diagnostiky. Čím dříve půjdete k lékaři, tím dříve zapomenete na nepohodlí v intimní oblasti a vrátíte se ke svému obvyklému způsobu života..

Jak si vybrat svíčky?

Farmakologické společnosti dnes nabízejí obrovskou škálu vaginálních čípků, avšak ne všechny jsou účinné v menopauze. Zvažme některé typy svíček:

 • S estrogeny. Vaginální čípky obsahují ženský hormon - estrogen nebo jeho analogy. Hormonální čípky pro menopauzu pomáhají odstranit nedostatek a odstranit problémy intimní povahy: suchost, svědění a pálení v pochvě, bolest při sexu, močová inkontinence atd. Místní hormonální léky navíc pomáhají normalizovat kyselost pochvy a vyvolávají produkci přirozeného mazání..
 • S kyselinou mléčnou. Čípky s kyselinou mléčnou jsou účinné při zabíjení mikroorganismů citlivých na kyselinu a těch, které jsou oportunistické. Čípky se aktivně používají pro kolpitidu, vaginitidu atd..
 • S laktobacily. Čípky s laktobacily umožňují kolonizaci dobrých bakterií na sliznici, které se aktivně množí a vytlačují patogenní mikroorganismy, jako jsou stafylokoky, streptokoky atd. Čípky pomáhají normalizovat mikroflóru v intimní oblasti a normalizovat hladinu kyselosti, avšak nevyrovnávají se s hlavním problémem menopauzy - suchostí v intimní oblasti.

Při menopauze je obnovení vaginální mikroflóry nejúčinnější pomocí vaginálních čípků obsahujících estrogen. To je způsobeno skutečností, že všechny nepříjemné pocity v intimní oblasti jsou způsobeny právě nedostatkem estrogenu. Použití vaginálních čípků pro menopauzu s obsahem hormonů doplňuje deficit, normalizuje kyselost pochvy, posiluje stěny pochvy, zvyšuje jejich pružnost a pružnost a také stimuluje produkci přirozeného mazání v pochvě.

Z tohoto důvodu je narušení mikroflóry pochvy během menopauzy s výhodou léčeno čípky obsahujícími hormon, jako je estriol (lék Ovestin). Můžete si ji koupit téměř v každé lékárně..

Ovestinové vaginální čípky

Tento lék obsahuje estriol (analog estrogenu). Tento nástroj je na ruském farmaceutickém trhu znám již více než 25 let. Svíčky Ovestin na menopauzu pomohou ženě ulevit od komplexu intimních problémů. Léčba čípky pro menopauzu u žen vede k následujícím výsledkům:

 • Dochází k obnově vaginální sliznice.
 • Vaginální kyselost se vrátí k normálu.
 • Stimuluje se přirozené mazání.
 • Stěny sliznice se stávají pružnějšími a pružnějšími.
 • Zlepšuje krevní oběh v pánevní oblasti.
 • Proces močení je normalizovaný, včetně zmizení problémů s močovou inkontinencí u žen.

Ovestinové čípky pro menopauzu ze sucha byly klinicky testovány a mají mnoho pozitivních recenzí od žen, které používaly tento lék během menopauzy. Hormonální čípky pro zvlhčení intimní oblasti s menopauzou, působící na příčinu - nedostatek estrogenu - zvládnou úkol a zmírňují stav ženy, na rozdíl od nehormonálních lokálních léků.

Jak správně používat vaginální čípky Ovestin

Před použitím svíček je nutné provést standardní hygienické postupy. Čípky se uvolňují z obalu a vkládají se do pochvy asi 5–6 cm. Nejúčinnější je provádět tuto manipulaci v noci, 1 svíčku denně. Nejprve se svíčky používají denně. Jakmile se stav zlepší, jako udržovací léčba postačují 2 aplikace týdně..

závěry

Climax je nevyhnutelný proces v životě každé ženy. Suchost v intimní oblasti, pálení, bolest při sexu atd. - všechny tyto příznaky lze snadno odstranit správnou léčbou. V žádném případě se nepokoušejte vyřešit problémy s lidovými léky a samoléčbou - to je nejen neúčinné, ale může to také vést ke zhoršení situace. Nestaňte se samostatnými a nesnažte se vyrovnat s rušivými příznaky. Vyhledejte svého lékaře, jakmile se objeví první příznaky menopauzy. být zdravý!

Nehormonální čípky pro menopauzu z vaginální suchosti

Věkové změny v těle ženy způsobují mnoho nepříjemných příznaků. Z jednoho z nich - vaginální suchost, lékaři předepisují čípky. Nehormonální léky působí lokálně a jsou bezpečnější než syntetické léky. Rostlinné vaginální tablety doplňují nedostatek vlhkosti, obnovují pružnost, chrání před rozvojem komplikací a posilují imunitní systém.

Příčiny sucha během menopauzy

Vlhkost vaginální sliznice zajišťuje sekrece speciální sekrece žlázami. S menopauzou je tělo přestavěno, mění se hormonální pozadí. Sekrece klesá, což se projevuje podrážděním, nedostatečnou vlhkostí, pocity pálení v pochvě. Přítomnost ženy s cukrovkou, cystitidou nebo infekčními chorobami zvyšuje nepříjemné příznaky.

 • Porušení kyselosti pochvy.
 • Snížená produkce estrogenu.
 • Zhoršení krevního oběhu v pánvi.
 • Nedostatek pravidelného sexuálního života.
 • Změny v pružnosti stěn dělohy.

Výběr vaginálních čípků

Aby se zabránilo komplikacím, svěřte jmenování léků na vaginální suchost gynekologovi. Stanoví příčinu a povahu změn na sliznici a vybere vhodné vaginální čípky.
V závislosti na požadovaném opatření jsou předepsány čípky:

 • Regenerující. Obsahují výtažky z léčivých rostlin a kyselinu hyaluronovou, aby odstranily vaginální suchost a obnovily přirozené prostředí.
 • Obnova mikroflóry. Ovlivnění způsobené laktobacily, kyselinou mléčnou.
 • Protizánětlivé. Nehormonální čípky se skládají hlavně z rostlinných extraktů a léčivých olejů.
 • Imunostimulanty. Odstraňte nepříjemné projevy menopauzy, podpořte oslabenou imunitu.

Nejlepší svíčky bez hormonů na sucho

Bylinné složky čípků zřídka způsobují nežádoucí účinky. Nehormonální čípky pro suchost v pochvě s menopauzou se snadno používají, při zavedení nezpůsobují žádné nepohodlí. Působí lokálně v co nejkratším čase (do 30-50 minut), nepůsobí na celé tělo. Použití nehormonálních čípků pro menopauzu ze sucha je kontraindikováno v případě individuální nesnášenlivosti složek, poruch oběhu, nádorů.

Cicatridin

Svíčky na spalování s menopauzou jsou vyráběny na bázi kyseliny hyaluronové, mukopolysacharidů, měsíčku, čajovníku. Účinně eliminujte pocit sucha během menopauzy, vyživujte, tonizujte a elastikujte vaginální tkáně. Droga je vhodná pro dlouhodobé užívání, protože není návykové. Cena - asi 1400 rublů za balení 10 kusů.

Vagikal

Aktivní složkou čípku je extrakt z měsíčku, který je známý svými uklidňujícími, antimikrobiálními vlastnostmi. Lék eliminuje pocit pálení v pochvě, zmírňuje afty, plísňové infekce. Droga patří do skupiny imunostimulantů, podporuje oslabené ženské tělo během menopauzy. Náklady na Vagikal - od 1100 rublů za 10 čípků.

Ecofemin

Účinnost léku zajišťují acidofilní laktobacily. Hydratační svíčky pro ženy s menopauzou dokonale obnovují rovnováhu kyseliny mléčné v pochvě, zmírňují pocit pálení a sucho. Kromě vaginálních čípků najdete v prodeji tobolky pro orální podání, gel, mýdlo, ubrousky Ekofemin. Náklady na 10 svíček - 500 rublů.

Polygynax

Činidlo má silný antimikrobiální, protizánětlivý a antifungální účinek díky aktivním složkám - neomycinu, polymyxinu B a nystatinu. Lék je dostupný v balení po 6 nebo 12 vaginálních kapslích. Podle pokynů použijte 1 kus před spaním. Předávkování může zhoršit pocit sucha v pochvě, způsobit svědění, pálení. Cena Polygynaxu v ruských lékárnách začíná od 340 rublů.

Climactol

Homeopatický lék z esence jaborandi, bílé amelie. Climaktol Antigan Zahrnuje olejové výtažky z rakytníku, šišek chmele, meduňky, kozlíku lékařského. Nástroj eliminuje suchost v pochvě a další nepříjemné projevy menopauzy. Má regenerační, uklidňující, hemostatický účinek. Cena Klimaktolu Antigan v lékárenských řetězcích je 250 - 350 rublů.

Revitax

Bylinný přípravek eliminuje suchost a svědění v pochvě. Měsíček a aloe jsou známé pro své uklidňující, protizánětlivé vlastnosti. Revitaxa chrání oslabené tělo před mnoha infekcemi. Droga se etablovala jako dobrý imunostimulant. Lidé náchylní k alergickým reakcím by měli být při užívání přípravku Revitaxa opatrní, protože obsahuje parabeny. Cena - 500 RUB.

Vaginorm-S

Čípky pro vaginální suchost na bázi kyseliny askorbové mají imunostimulační vlastnosti a hojení ran. Lék pomáhá zvyšovat odolnost těla proti virům a infekcím, dobře eliminuje svědění, pálení a suchost v ženské intimní oblasti. Průměrné náklady na Vaginorm-S jsou 800 rublů. pro 6 kusů.

Feminella

Čípky se doporučují k odstranění nedostatečné vlhkosti v pochvě během menopauzy, nepohodlí v době intimity, s atrofickými změnami na sliznici (v počátečních stádiích). Evropská droga získala mnoho pozitivních recenzí a má odpovídající cenu - 1300 rublů. v balení s 10 svíčkami. Ruské lékárny nabízejí lék se stejným názvem - Feminal. Tyto tobolky se užívají ústy.

Video

V textu byla nalezena chyba?
Vyberte jej, stiskněte Ctrl + Enter a my vše opravíme!

Jaké jsou nehormonální svíčky pro zvlhčení intimní oblasti suchem a recenze o nich od žen s menopauzou

Menopauza (nebo menopauza) je přirozený, přirozený proces zahrnující zastavení reprodukční funkce.

Mezi lidmi panuje názor, že s nástupem menopauzy končí doba kvetoucí mládí a začíná podzim života. Ve skutečnosti však jde o mylnou představu - pokud přijmete určitá opatření, může dojít ke zpoždění procesu stárnutí o mnoho, mnoho let..

Menopauza je ve většině případů doprovázena řadou nepříjemných příznaků, jedním z nich je suchost v intimní oblasti. O tom, jak tento problém překonat, si povíme dále v článku..

Menopauza a její příznaky

Menopauza je dlouhodobý proces, který se táhne po dobu 7-13 let. Začíná to postupným zánikem funkce vaječníků, které produkují hormony nezbytné pro početí (progesteron, estrogen), a končí konečnou fází - menopauzou.

Climax je rozdělen do tří fází:

 • premenopauza. Toto období zpravidla nastává ve věku 35-45 let a je určeno porušením cyklu. Tato fáze menopauzy je fází přípravy těla na následnou restrukturalizaci hormonálního pozadí. Aby další změny proběhly bez komplikací, je v tuto chvíli důležité začít sledovat své zdraví a v případě potřeby podstoupit buď hormonální nebo nehormonální korekční léčbu;
 • menopauza. Vyskytuje se ve věku 45-55 let a je vyjádřena ukončením cyklu. V tomto okamžiku se funkce vaječníků nezastaví úplně, ale zmizí do 12 měsíců. Otázka antikoncepce proto dosud nezmizela. Během menopauzy a v následujícím období je nutné pravidelně (minimálně 2krát ročně) navštěvovat ordinaci gynekologa, aby nedošlo k závažné hormonální nerovnováze a dalším onemocněním;
 • post-klimatické období. Přijde po 12 měsících po skončení cyklu. V tuto chvíli je těhotenství nemožné a pro udržení zdraví musí žena kontrolovat svůj stav a podporovat korekční terapii (předepsanou lékařem).

Nejběžnější příznaky menopauzy jsou následující:

 • selhání (v počáteční fázi) a ukončení (ve fázi menopauzy) cyklu;
 • návaly horka;
 • kardiopalmus;
 • suchost v intimní oblasti, tvorba trhlin;
 • časté bolesti hlavy;
 • slabost;
 • změny nálady, častá podrážděnost následovaná slzavostí;
 • zvýšený tlak;
 • přírůstek hmotnosti v důsledku hormonální nerovnováhy.

Příčiny sucha v intimní oblasti

Suchost nastává v důsledku hormonální nerovnováhy. Během menopauzy přestávají vaječníky produkovat hormony nezbytné pro normální fungování ženského těla, proto se neuvolňuje speciální mazivo.

Na pozadí tohoto selhání se objevuje příznak sucha, který může být doprovázen také svěděním a pálením, které nezmizí ani po sprchování. Pokud nebudou včas přijata opatření k jejich odstranění, mohou se tyto bolestivé příznaky jen časem zhoršovat a stávat se základem pro výskyt poměrně závažných onemocnění..

Suchost tedy vyvolává výskyt trhlin a ty zase přispívají k růstu patogenních bakterií. V důsledku toho dochází k plísňovým infekcím, které nelze snadno vyléčit..

Nebezpečným důsledkem sucha v intimní oblasti může být také výskyt atrofické vulvovaginitidy, zánětlivého procesu, který může vést k závažným negativním změnám ve stavu pánevních orgánů..

V některých případech je suchost známkou počátečního stadia cukrovky. Proto, aby se zabránilo rozvoji onemocnění a odstranil tento příznak, je nutné včas konzultovat lékaře a nechat se otestovat..

Co to znamená?

Pokud před 15–20 lety neměly ženy v post-klimatickém období příležitost kontrolovat své zdraví a byly nuceny snášet všechny jeho negativní projevy, dnes farmaceutický trh nabízí nejširší škálu všech druhů prostředků, které pomáhají vyrovnat se s řadou příznaků menopauzy, včetně takových suchost nebezpečná pro zdraví žen v intimní oblasti.

Spolu s tabletami a kapkami jsou nejoblíbenější čípky a prioritou zůstávají nehormonální léky..

Nehormonální látky jsou založeny na přírodních složkách a působí jemně na tělo, jemně upravují jeho stav a eliminují nepříjemné příznaky menopauzy.

Přečtěte si také o léčbě příznaků menopauzy alternativními metodami.

Nehormonální čípky pro menopauzu přispívají k:

 • odstranění sucha;
 • prevence výskytu zánětlivých procesů a plísňových infekcí;
 • posílení imunity;
 • zlepšení obecného blahobytu;
 • boj proti návalům horka a dalším příznakům klimatického syndromu.

V jakých případech je předepsáno

Nehormonální čípky jsou předepsány na základě testů absolvovaných v případech, kdy jsou pozorovány negativní příznaky, zejména vaginální suchost, svědění, bolestivé pocity během pohlavního styku. Ale pouze v případě, že hormonální narušení nedosáhlo katastrofických rozměrů.

V případě vážné hormonální nerovnováhy, která má negativní vliv na stav celého těla, je předepsána hormonální terapie.

Přečtěte si o hormonálních svíčkách zde.

Čípky jsou také předepsány během premenopauzy k zvlhčení intimní oblasti s nedostatkem produkce estrogenu. Kromě toho jsou čípky předepsány pro atrofické deformity sliznice počátečního stadia..

Mechanismus účinku

Farmakodynamika nehormonálních čípků je založena na nápravném účinku přírodních složek, které tvoří tyto léky.

Z tohoto důvodu nedochází během menopauzy k žádnému stresujícímu stavu těla, což by vedlo k četným poruchám.

Doplněním nedostatku estrogenu a progesteronu se normalizuje celkový stav ženského těla.

Negativní příznaky jsou eliminovány:

 • suchost;
 • svědění;
 • návaly horka;
 • hyperhidróza atd..

Top 5 nehormonálních léků

Seznam nejpopulárnějších nehormonálních čípků:

 • Climaxan. Populárním produktem za dostupnou cenu je jedinečný bylinný komplex s přírodními estrogeny - estradiol, estron a estriol. Čípky pomáhají eliminovat svědění a sucho, pomáhají eliminovat porušení, která se objevují v klimatických a post-klimatických obdobích;
 • Vagikal. Léčivo je založeno na extraktu z měsíčku a má změkčující, protizánětlivý účinek. Spolu s odstraněním sucha bojuje Vagikal proti houbovým infekcím a zánětu. Kromě toho je lék považován za imunostimulant, což je zvláště důležité pro ženské tělo oslabené během hormonální nerovnováhy. Je to dobrý a měkčí analog Ovestinových svíček;
 • Feminella. Tyto vaginální čípky mají dobrý zvlhčovací účinek proti suchu. Lék je předepsán pro pálení a svědění, negativní pocity během pohlavního styku a také v přítomnosti počátečních známek atrofie vaginální sliznice;
 • Cycatridin. Složení čípku zahrnuje kyselinu hyaluronovou a komplex s rostlinným estrogenem. Droga má změkčující, výživný, tonizující účinek, dobře eliminuje pocit sucha. Ale spolu s indikacemi má lék řadu vedlejších účinků a kontraindikací (vážné léze sliznice), proto čípky předepisuje výhradně lékař;
 • Revitax. Jeden z nejpopulárnějších nehormonálních látek. Vitamin-minerální komplex obsažený v čípku dobře bojuje s nepříznivými účinky menopauzy. Čípky pomáhají vyrovnat se se svěděním a suchem, zlepšují celkový stav těla. Revitaxa také předchází houbovým infekcím..

Návod k použití

Svíčka se vkládá vaginálně každý den po dobu 7-14 dnů po hygienické proceduře..

Lék se obvykle injektuje jednou denně před spaním..

Po dvoutýdenní kúře se dávka sníží na 2-3 čípky týdně.

Průběh a dávkování užívání léku by měl předepisovat pouze lékař na základě získaných výsledků testů..

Kontraindikace

Nehormonální čípky jsou kontraindikovány v následujících případech:

 • během těhotenství a laktace (během premenopauzy);
 • s nesnášenlivostí k jednotlivým složkám drogy;
 • v přítomnosti nádorových onemocnění;
 • s krvácením;
 • se zablokováním venózního nebo arteriálního trombu;
 • v případě závažné poruchy funkce jater.

Recenze

Níže jsou uvedeny recenze žen, které již používaly nehormonální vaginální čípky:

Velký počet žen se zajímá o otázku, proč se průjem objevuje před menstruací. Kvůli fyziologickým charakteristikám struktury a fungování ženského těla ovlivňují hormonální změny, které se projevují každý měsíc, práci všech orgánů a systémů.