Longidaza pro recenze endometriózy

Ženské tělo často ovlivňuje endometriózu. Toto onemocnění je charakterizováno množením sliznic mimo dělohu. Je to způsobeno hormonální nerovnováhou.

Pokud bylo onemocnění reprodukčního systému objeveno pozdě, lze jej řešit pouze pomocí operace. Ale v počáteční fázi mohou čípky pro endometriózu dobře pomoci. Jsou jmenováni ošetřujícím lékařem k boji proti této nemoci v rámci komplexní terapie.

Čípky jako léková forma

Lékaři často předepisují čípky, které se podávají análně i vaginálně. Zpravidla zmírňují bolestivý syndrom, mají protizánětlivé, protinádorové účinky a mají antiseptický účinek..

Pokud dojde k patologii na děložním čípku a ve vagině, budou vaginální čípky nejúčinnější, protože přímo interagují s lézemi.

Výhodou čípků jako léčiva je, že složky léčiva vstupují do krevního řečiště a na místo expozice, obcházejí žaludek a střeva, aniž by poškodily sliznici těchto orgánů a nezatěžovaly játra..

Jaké čípky se používají při léčbě endometriózy

Vaginální čípky pro léčbu endometriózy se používají zřídka, protože toto onemocnění je charakterizováno menstruačními nepravidelnostmi s častým neočekávaným krvácením, které vylučuje aktivní účinné látky z pochvy. V důsledku toho není dosaženo příznivého účinku.

Účinek rektálních čípků je však mnohem efektivnější, rychle se vstřebávají a také:

 • odstranit zánět;
 • pomáhat postiženým tkáním dělohy rychleji se hojit;
 • zvýšit imunitu pánevních orgánů;
 • nedovolte rozvoji infekcí.

Průběh léčby předepisuje ošetřující lékař v kombinaci s jinými léky předepsanými ve formě tablet a injekcí.

Protizánětlivé a léky proti bolesti

K úlevě od bolesti doporučují gynekologové:

 1. Diklofenak. Podává se rektálně jednou denně. Nepoužívejte během těhotenství.
 2. Indomethacin. Gynekolog individuálně vybírá způsob léčby čípky pro boj s endometriální patologií. Po dosažení pozitivního účinku lékař upraví dávkování. Poskytuje anestetický účinek, lék neporušuje mikroflóru pochvy.
 3. Anusol. Čípky se injikují do konečníku jednou nebo dvakrát denně.
 4. Longidaza. Protizánětlivé gynekologické čípky také dobře bojují proti adhezím a zabraňují jejich tvorbě..
 5. Endometrin. Lék obnovuje normální hormonální hladiny.

Pravidelné užívání těchto čípků pro endometriózu nejen zmírňuje bolest, ale také snižuje projevy zánětlivé povahy.

Hormonální

Vzhledem k tomu, že se choroba vyskytuje na pozadí nedostatku hormonu progesteronu v těle, jsou k léčbě endometriózy úspěšně používány čípky, které kompenzují nedostatek této biologicky aktivní látky. Nejúčinnější a běžně používané:

 • Terzhinan;
 • Utrozhestan.

Jakékoli z těchto léků předepisuje výhradně lékař obeznámený s anamnézou ženy..

Pro boj proti adhezi

V průběhu patologie se u žen často tvoří adheze. V důsledku tohoto procesu jsou vejcovody poškozeny. To může vést k mimoděložnímu těhotenství nebo neplodnosti. Použití rektálních nebo vaginálních čípků Longidase pomáhá zastavit tvorbu nových a zbavit se stávajících adhezí. Takové čípky pro endometriózu se dávají v noci každé dva dny. Kurz vyžaduje 10 kusů. Způsob podání stanoví ošetřující lékař.

Pro imunitní posílení těla

Endometrióza velmi oslabuje tělo. K obnovení nejen lokální, ale i obecné imunity a zvýšení odolnosti orgánů a tkání proti infekcím a bakteriím byly vyvinuty rektální čípky. Obsahují lidský interferon a nemají téměř žádné kontraindikace. Mezi tyto léky patří:

 • Genferon;
 • Viferon.

Tyto léky mají také antivirové účinky. Je nutné je aplikovat, přísně dodržovat doporučení lékaře.

Výhody a kontraindikace

Mezi výhody vaginálních čípků, jak je uvedeno výše, patří:

 • rychlá absorpce účinné látky do krve a tkání postiženého orgánu;
 • žádný negativní účinek na žaludek, střevní trakt a játra.

Ale čípky, stejně jako jiné léky, mají kontraindikace a vedlejší účinky. Kontraindikace nejčastěji zahrnují:

 • první trimestr těhotenství;
 • období laktace;
 • poruchy funkce jater nebo ledvin;
 • alergie na kteroukoli ze složek léku;
 • tachykardie.

Každý lék má své vlastní kontraindikace, proto si před použitím přečtěte pokyny. A pouze odborník s odpovídajícím vzděláním může předepisovat léky..

Mezi vedlejší účinky obvykle patří:

 • alergické projevy;
 • zácpa nebo průjem;
 • bolesti hlavy;
 • nespavost;
 • zpoždění močení;
 • křeče.

Pokud se některý z příznaků objeví, měli byste se poradit se svým lékařem.

Odrůdy čípků pro léčbu patologie

S takovým onemocněním dělohy, jako je endometrióza, se jako pomocná léčba používají různé typy čípků. Vybírá je lékař v závislosti na stavu ženy.

Nejúčinnější a nejčastěji předepsané čípky pro endometriózu: Longidaza, Indomethacin, Viferon, Galavit, Terzhinan, Antican.

Tyto léky se používají, pokud byla nemoc zachycena v rané fázi. Při komplexním průběhu onemocnění je předepsána hormonální terapie a chirurgický zákrok.

Svíčky s propolisem

Gynekolog zpravidla předepisuje čípky propolisu pro silné bolesti. V tomto případě účinná účinná látka léčiva funguje jako antiseptikum, čímž chrání oslabený orgán před infekcí.

Čípky se také často používají po operaci, takže hojení je rychlejší a méně bolestivé..

Rakytník řešetlákový

Pomáhají dobře s vnitřní formou endometriózy. Použití čípků rakytníku má příznivý účinek na sliznici dělohy a pochvy. Mají hemostatický, antispasmodický a protizánětlivý účinek. Mohou však také způsobit alergie, proto se používají opatrně..

Ichthyolová droga

Jak předepsal lékař, čípky na bázi ichtyolu se zavádějí hluboko do konečníku dvakrát denně. Mají analgetický, baktericidní účinek a normalizují krevní oběh, což je při endometrióze velmi důležité. Mnoho dalších gynekologických onemocnění je navíc léčeno čípky..

Indomethacin

Přiřaďte při užívání Duphastonu. Indomethacinové čípky zvyšují účinnost hormonální terapie.

Duphaston se často předepisuje ženám, které se neúspěšně snaží otěhotnět. Indomethacin tedy bojuje nejen s endometriózou, ale také s neplodností jako součást komplexní léčby.

Viferon

Rektální čípky s lidským interferonem mají antivirový a regenerační účinek na tělo jako celek a zejména na postižený orgán. Jsou umístěny v noci každý den po celou dobu léčby, která je předepsána lékařem podle indikací.

Longidaza

Předepisují se čípky Longidaza pro endometriózu:

 1. Pokud existuje vysoká pravděpodobnost tvorby adheze na pozadí onemocnění.
 2. Po operaci odstranit zarostlé endometrium, urychlit proces hojení poškozeného orgánu a vyhnout se komplikacím.

Čípky se používají rektálně i vaginálně. Způsob podání zvolí lékař na základě stavu ženy.

Galavit

Lék je předepsán pro chronickou endometriózu. Jako součást komplexní terapie zabraňuje vzniku a vývoji benigních nádorů na pozadí onemocnění. Rektální čípky mají terapeutický účinek na sliznice poškozených ložisek pochvy a dělohy.

Díky dávkové formě ve formě čípků je maximální lékařský účinek dosažen nejrychleji. Droga:

 • urychluje obnovu buněk poškozených nemocí;
 • zmírňuje intoxikaci;
 • zmírňuje bolest;
 • obnovuje měsíční cyklus.

Terzhinan

Lék Terzhinan se osvědčil v boji proti zánětu na pozadí chronické endometriózy. Nesteroidní látka navíc snadno zmírňuje bolest a další projevy nemoci..

Dávkování a průběh léčby předepisuje lékař na základě anamnézy ženy.

Anticanus

Endometrióza je často doprovázena necyklickými krevními sekrety, což přispívá k pronikání infekce do reprodukčního systému. Lék Anticanum (nebo Endometrin-Anticanum):

 • normalizuje hormonální rovnováhu;
 • normalizuje menstruační tok;
 • zmírňuje bolest;
 • zabraňuje rozvoji komplikací;
 • pomáhá obnovit reprodukční funkci ženy.

Specifický lék a dávkování je předepsáno pouze ošetřujícím lékařem, který zná nuance onemocnění. Samoléčba je nepřijatelná.

Nejúčinnější čípky pro léčbu endometriózy dělohy

Endometrióza je často diagnostikovaná ženská patologie hormonálního původu, charakterizovaná proliferací endometria dělohy a jejím výstupem mimo orgán..

Pozdější stadia onemocnění se léčí výhradně chirurgicky. Ale s počáteční formou endometriózy vykazují čípky dobrý terapeutický výsledek.

Čípky pro endometriózu

Čípky jsou uznávány gynekology jako jedna z nejvhodnějších forem, a proto jsou předepsány pro různé gynekologické patologie.

Ale vaginální čípky pro endometriózu se doporučují poměrně zřídka, což je způsobeno prodlouženým krvácením typickým pro toto onemocnění nebo pravidelnými mazáními.

Za přítomnosti podobných příznaků jsou léky vymyty z pochvy, aniž by poskytovaly potřebný terapeutický účinek..

K léčbě endometriózy jsou předepsány rektální čípky. Mohou mít protizánětlivé i analgetické vlastnosti..

Existují tři formáty léčivého přípravku:

 • vaginální - ponořený hluboko do vaginální trubice, co nejblíže k děložnímu čípku;
 • rektální - injektuje se výhradně do konečníku;
 • tyčinky - používají se k zavedení do děložního čípku, lumen močovodu.

Hlavní výhodou je dodání složky léčiva přímo do oblasti zánětu. Účinná látka vstupuje do celkového krevního oběhu 30 minut po nastavení svíčky.

Hexikon

Čípky Geksikon - protizánětlivé činidlo s antiseptickým účinkem, podporuje lokalizaci zánětlivého procesu. Léčivou látkou je biglukonát chlorhexidin. Po rozpuštění čípků nedochází k mikroflóře vaginální sliznice a děložního čípku.

Schéma aplikace je dvakrát denně po dobu 10 dnů. V případě potřeby se průběh terapie opakuje.

Longidáza pro endometriózu

Tvorba adhezí je typická pro onemocnění, které způsobuje poškození vejcovodů. Jejich obstrukce vede k rozvoji neplodnosti nebo výskytu mimoděložního těhotenství.

Svíčky Longidza jsou předepsány, aby zničily vytvořené adheze a zastavily jejich další tvorbu. Celý průběh léčby je 10 čípků podávaných každý druhý den. V případě potřeby lze terapii opakovat tři až čtyři měsíce po ukončení prvního cyklu.

U endometriózy lze tyto čípky použít jak pro rektální, tak pro vaginální podání. Metodu stanoví ošetřující lékař.

Indomethacin

Indomethacinové čípky jsou dalším lékem používaným při léčbě patologické proliferace tkání endometria, který má protizánětlivé, analgetické a slabé antipyretické účinky.

Vkládají se hluboko do pochvy třikrát denně. Délka kurzu je týden. Indomethacin nezpůsobuje změny v indexech místní mikroflóry, ale během léčby se může objevit mírné krvácení.

Panzerinové svíčky

Panzerinové čípky mohou být použity jak vaginální, vložené hluboko do pochvy, tak rektální.

Léčba může pokračovat během menstruace, ale svíčka během tohoto období se vstřikuje výhradně do konečníku.

Schéma aplikace je každý druhý den v noci. Droga patří do skupiny bylinných přípravků a neobsahuje hormony.

Protizánětlivé

Příčinou bolesti při endometrióze jsou prostaglandiny, které se v ženském těle produkují ve velkém objemu. Aby se potlačil proces jejich výroby, je pacientovi předepsáno jmenování

Tablety NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky) (NSAID).

K rektálnímu podání se používají čípky na bázi NSAID. Délka kurzu není delší než 10 dní. Předepsáno ve spojení s antibiotiky.

V gynekologii se používají následující typy protizánětlivých čípků:

 • Voltaren;
 • Diklofenak;
 • Indomethacin;
 • Naklofen.

S rozvojem retrocervikální formy endometriózy, doprovázené klíčením endometria do sliznice konečníku, jsou předepsány rektální čípky s analgetickým účinkem. Přípravky z této skupiny obsahují belladonu nebo papaverin.

K léčbě onemocnění se také doporučují vaginální čípky - Terzhinan nebo Fluomeselin. Aktivní účinná látka - metronidazol.

Recenze

Recenze léčby endometriózy čípky jsou různá. Některé uvádějí zlepšení pohody a těhotenství.

Existují však také negativní odpovědi, které naznačují, že léčba nepřinesla uspokojivý výsledek..

Homeopatické svíčky Anticanus - Endometrin získaly mnoho pozitivních recenzí.

Lék je široce používán při léčbě endometriotického růstu kvůli následujícím vlastnostem:

 • má analgetický, resorpční a protiedémový účinek;
 • má regenerační vlastnosti;
 • obnovuje narušené hormonální hladiny;
 • eliminuje ložiska endometriózy;
 • zlepšuje místní trofismus tkání.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Svíčky mají své vlastní kontraindikace. Tyto jsou:

 • první gestační trimestr;
 • období kojení;
 • poruchy hematopoetického systému;
 • renální a jaterní patologie;
 • atony;
 • srdeční selhání;
 • tachykardie;
 • glaukom;
 • individuální reakce na složení složky.

Z možných vedlejších reakcí stojí za zmínku alergická reakce typu kopřivka, zácpa / průjem, bolesti hlavy typu migrény, závratě, celková nevolnost.

Diagnostiku a léčbu endometriózy by měl provádět kvalifikovaný odborník. Samoplnění jakýchkoli léků je nepřijatelné.

Použití Longidase pro endometriózu v gynekologii

Čípky Longidaza jsou účinným a dobrým lékem, který byl nedávno aktivně předepisován v gynekologické oblasti. Léčivo je aktivní účinná látka, shodná s obchodním názvem, kombinovaná s nosnými látkami a enzymem hyaluronidázou. Taková směs poskytuje vysokou stabilitu aktivních složek, což zefektivňuje léčbu, a samotná léčba je v gynekologické praxi velmi žádaná. Lék se vyrábí ve formě čípků a lyofilizátu pro ředění a subkutánní injekci injekcí.Droga má následující pozitivní vlastnosti: je to silný antioxidant, ničí volné radikály, posiluje místní imunitu, má protizánětlivé vlastnosti střední účinnosti, odstraňuje toxiny a produkty rozpadu z tkání, pomáhá snižovat adheze. proces v genitáliích, zlepšuje mikrocirkulaci tekutiny v mezibuněčném prostoru. Je třeba také poznamenat, že se léčivo nehromadí v těle, neovlivňuje vývoj plodu, nevykazuje teratogenní účinek a nemá toxické vlastnosti..

Co potřebujete vědět o léku pro použití v oblasti gynekologie

Pacienti mají často otázky týkající se užívání tohoto léku, protože to není příliš známé, ale je třeba vyjasnit všechny nezbytné a důležité body týkající se užívání léku. Kde je nejlepší umístit svíčku? V závislosti na lékařském předpisu je možné čípky podávat rektálně a vaginálně.

Použití longidázy je indikováno v těchto případech:

 • Pro zánětlivé procesy v pánevních orgánech, adheze a cysty
 • Pro zotavení po chirurgických zákrocích (potrat, chirurgický zákrok)
 • S intrauterinní synechií
 • V přítomnosti endometriózy a endometritidy u pacienta
 • Může být také použit pro neplodnost způsobenou tubo-peritoneálním faktorem
 • Komplikace pohlavně přenosných chorob.

Longidaza během menstruace

Mohu drogu užívat s menstruací? Tato otázka je relevantní pro mnoho žen, protože léčba může trvat dlouho a může být ovlivněna menstruace nebo dívky mohou mít nestabilní cyklus. Lék lze tedy použít během menstruačního krvácení, ale s určitými výhradami. Pokud byl dříve čípek podáván intravaginálně, je nyní povoleno pouze rektální podání. Účinnost tohoto způsobu podání v gynekologii se významně sníží, ale účinek bude stále. Doporučuje se odložit léčbu v postmenstruačním období, pokud je to možné..

Longidaza z adhezí

Léčba boje proti adhezím ve vejcovodech se používá výhradně jako součást komplexní léčby. Lék dobře pomáhá, když jsou adheze způsobeny růstem vrstvy endometria během vývoje endometriózy, protože lék potlačuje vývoj abnormálních buněk zesílením místní imunitní odpovědi. Bylo prokázáno, že čípky mají příznivý účinek na snižování adhezí ve vejcovodech. Čípky se podávají jednou denně každé 2 dny, netrvají déle než 10 dní. Pro udržení účinku je třeba zavést další 1 čípek jednou týdně, minimálně 3-4 měsíce po sobě.

Longidáza s ovariální cystou

U cyst se longidáza používá výhradně jako adjuvans, aby se zabránilo adhezi, zlepšila se místní imunita a odstranily se toxiny z těla. Cysty se obvykle vyskytují v důsledku hormonálního narušení a čípky nijak neovlivní hormonální hladiny..

Longidáza pro endometritidu a endometriózu

Longidáza s endometritidou zabraňuje vzniku adhezí, protože endometritida je zánět sliznice endometria. V případě endometriózy účinná látka brání jejímu růstu.

Ze všech výše uvedených informací lze vyvodit, že čípky aktivně bojují a zabraňují tvorbě adhezí. V ostatních případech jsou předepsány k udržení lokální imunity a nemají přímý vliv na úspěšnost léčby onemocnění..

Čípky pro léčbu endometriózy

Hlavními metodami léčby endometriózy jsou hormonální terapie nebo chirurgický zákrok, čípky pro endometriózu se aktivněji používají v raných stádiích onemocnění. U těžkých forem endometriózy to nebude možné bez hormonální terapie a chirurgického zákroku.

O zvláštnosti terapie svíčkami

Čípky nebo čípky jsou v medicíně široce používány kvůli řadě výhod:

 • Poměrně rychlý způsob dodávání léčivých látek do systémového oběhu a bez podstatných změn se dostanou do cílového orgánu. Například při užívání pilulek prochází 100% látky játry a po vložení svíčky až 20%.
 • V některých případech mohou nahradit intramuskulární injekce kvůli téměř stejné rychlosti absorpce látek.
 • Méně alergických reakcí.
 • Vzhledem k tomu, že není třeba lék ochutnávat, cítit jeho vůni - nezpůsobuje zvracení ani nevolnost a můžete použít různé fyzikálně-chemické kombinace látek, které jsou pro tablety nežádoucí (z hlediska chuti).
 • Používání čípků při léčbě dětí, pacientů s duševním onemocněním je pohodlnější a pohodlnější, protože nikdo nemusí být nucen nic polykat.

Čípky při pokojové teplotě by si měly zachovat pevnou konzistenci, ale jakmile vstoupí do těla, pak při normální tělesné teplotě (36,6) by měl začít proces jejich tání.

Nevýhody čípků jsou nevýznamné - musí být zavedeny vleže a po ukončení procedury je nutné zůstat v této poloze po dobu nejméně 30 minut. Některé látky mohou navíc způsobit podráždění sliznice konečníku - to také omezuje jejich použití.

Lakifikace svíčky

Čípky jsou klasifikovány různými způsoby. Podle způsobu podání do těla se rozlišují:

 • Rektální - rektální čípky se používají zavedením do konečníku, lék jde přímo do konečníku. Rektální čípky se používají ve formě kužele nebo válce, každá forma by měla mít špičatý konec a zahušťování ve středu s maximálním průměrem 1,5 cm. V průměru je hmotnost 1 čípku 3 g.
 • Vaginální - vloženo do pochvy. Vaginální čípky jsou vyrobeny ve formě kuliček, "vajec", plochých trubek s kulatým vrcholem (pesary). Přibližná hmotnost - 4 g.
 • Tyčinky - jsou vloženy do cervikálního kanálu, zvukovodu ušního boltce a dalších.

Podle terapeutického účinku existují:

 • Čípky, které mají analgetický účinek, jsou vyráběny na bázi paracetamolu, analginu nebo acelysinu.
 • Protizánětlivé čípky - hlavní účinnou látkou v nich jsou léky ze skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID): diklofenak, indomethacin a další. Používá se k úlevě od velmi vážné bolesti ak úlevě od akutního zánětu.
 • Gynekologické čípky - používané při léčbě gynekologických onemocnění. Mají antifungální, antiinfekční, antivirové, antibakteriální a antikoncepční vlastnosti. Mohou obsahovat hormony („Ovestin“).
 • Stimulace imunity.
 • S použitím přírodních ingrediencí (mateří kašička, bylinné přísady).
 • Čípky pro zácpu, hemoroidy, dysbiózu, svalové křeče jsou izolovány samostatně.

Indikace pro použití čípků

Ke každému léku je přiložen pokyn, který podrobně popisuje konkrétní kontraindikace tohoto léku.

Mezi univerzální kontraindikace patří:

 • Individuální nesnášenlivost složek léčiva.
 • Některá onemocnění, do kterých nelze čípky vložit rektálně.
 • Krvácení z konečníku - na konečník, během menstruace, děložní krvácení - na vaginální čípky.
 • Těhotenství a kojení nejsou absolutní kontraindikací, v mnoha případech se u těchto stavů používají čípky..

Od večera se používá pro endometriózu

O vzhledu ložisek endometriózy svědčí hojný menstruační tok, výskyt hnědého mazu před nástupem menstruace, bolest při pohlavním styku. Pokud se po diagnóze potvrdily příznaky endometriózy, pak je léčba předepsána ošetřujícím lékařem.

Čípky z endometriózy jsou relevantní pro mírnější průběh onemocnění a odkazují na šetrnější terapii.

Ntikan-T

Antican-T je homeopatický čípek používaný k léčbě endometriózy a jiných gynekologických onemocnění; obsahují pouze přírodní složky: rakytník řešetlákový, thuju, čajovníkový olej a další bylinné výtažky. U endometriózy je lék předepisován v kurzech -30 x 30 (přestávka) x 30. Antican-T má několik kontraindikací a nezpůsobuje žádné vedlejší účinky, ale nemůže být hlavním lékem na léčbu endometriózy, obvykle se předepisuje ve spojení s jinými „závažnějšími“ »Drogy.

S veche s propolisem a rakytníkem

Svíčky na bázi propolisu z rakytníku lze připravit sami, ale je lepší je zakoupit v lékárně. Farmaceutický průmysl dnes nabízí široký výběr čípků s těmito přísadami - „Fitoleum Kyzyl May“, „Monfarm“, „Propolis - D“ a další. K vázání hlavních složek použijte vosk, kakaové máslo.

Pro léčbu endometriózy nejsou tyto čípky příliš vhodné, používají se hlavně k erozi děložního čípku, cystitidě, prostatě, hemoroidům. Jsou populární kvůli své „neškodnosti“ a „všestrannosti“, ale v oficiální medicíně pro endometriózu nejsou předepisováni.

Jsem unavený

K léčbě endometriózy se používají čípky s výtažkem z celandinu ("Avicenna", "Econika" a další). Jeden čípek "Avicenna" obsahuje 0,15 gramu výtažku z celandinu. Pokyny říkají, že se používá pro benigní a maligní formace jakýchkoli orgánů.

Tento lék má analgetický účinek, zabraňuje šíření maligních a benigních buněk (tato vlastnost je vhodná pro endometriózu).

Používá se podle schématu 10 dnů léčby, poté 10 dnů pauzy, opakujte tento kurz postupně nejvýše 3krát.

L. ongidáza

Lék Longidaza na endometriózu se používá ve formě rektálních čípků, návod k jeho použití naznačuje, že v gynekologii je předepsán hlavně k léčbě a prevenci adhezivních, zánětlivých procesů.

Hlavní složkou Longidase je látka longidase nebo bovhyaluronidase azoxymer, která má imunomodulační účinek, oslabuje průběh akutního zánětlivého procesu a zvyšuje odolnost těla vůči infekcím.

Pokyny v indikacích nenaznačují, že tyto čípky lze použít k endometrióze dělohy. Po operaci endometriózy jsou však předepsány, aby se zabránilo tvorbě adhezí..

Podávají se rektálně pro endometriózu, dávkovací režim: 1krát každé 2 nebo 3 dny, celkem -10 kusů.

Terzhinan

Terzhinan obsahuje ternidazol a neomycin sulfát - tyto látky mají antibakteriální a antifungální vlastnosti, proto je Terzhinan aktivně předepsán pro drozd, kandidózu, vaginitidu a pro prevenci různých infekcí tyto vaginální tablety neléčí endometriózu.

Hrdina („Hrdina“) s výtažkem z ořechů

Kromě extraktu ze zeleného ořechu obsahují tyto svíčky vitamíny A, E rozpustné v tucích, vitamíny B a další užitečné látky.

Indikace pro použití naznačují endometriózu. Jsou určeny pro rektální podání.

Čípky na bázi Dorogovova antiseptického stimulantu (ASD) s přídavkem kakaového másla. Látka ASD byla získána z odpadů masného průmyslu (kosti, šlachy, svaly), proto má nepříjemný trvalý zápach. ASD se aktivně používá k léčbě rakoviny, ale nepatří do oficiální medicíny, ale je nekonvenční metodou léčby. Pokyny k použití čípků říkají, že se používají k endometrióze.

Mohou být aplikovány rektálně 1 nebo 2krát denně a vaginálně 1krát denně. Průběh léčby je od 10 do 30 dnů. Mají málo vedlejších účinků, ale ne všechny jsou vhodné kvůli specifické vůni.

D epantol

Tyto vaginální čípky obsahují dexpanthenol, tato látka patří mezi vitamíny skupiny B a pomáhá dobré regeneraci (hojení) poškozených buněk. Jsou předepsány pro erozi děložního hrdla, pro rychlé zotavení sliznice po operaci a porodu. Používají se také na endometriózu, lze je použít během těhotenství a kojení..

Průběh léčby může být 20 dní, svíčky se podávají buď 1 nebo 2krát denně.

A nometacin

Iindomethacinové čípky se vyrábějí na bázi indomethacinu, což je NSAID. Používají se primárně k úlevě od silné bolesti, dříve se velmi používaly při endometrióze k úlevě od bolestivých příznaků, nyní jsou však předepsány jen zřídka a jsou velmi opatrné, pouze v případě naléhavé potřeby.

Neliečí endometriózu, pouze zmírňují bolest!

G alawite

Rektální čípky Galavit se týká imunomodulačních látek, jejich působení je zaměřeno na zlepšení obranyschopnosti těla a zvýšení jejich odolnosti. Používá se v gynekologii pro virová onemocnění, pro onemocnění děložního čípku, pro zlepšení endometria po operacích. Možná jejich použití pro endometriózu.

Imunostimulační čípky také zahrnují Viferon, Genferon a další. Pro správné zavedení čípků Viferon musíte ležet, ostrým koncem zasunout svíčku do konečníku a poté si lehnout po dobu 30 minut. Čípky Genferon mohou být rektální a vaginální.

M etiluracil

Další léčivo související s imunostimulačními látkami lze podávat jak rektálně, tak vaginálně. Má pozitivní recenze v léčbě zánětlivých gynekologických onemocnění (adnexitida a další).

Podporuje rychlou regeneraci tkání, takže ji lze použít pro endometriózu.

S veche na bázi ichtyolu

Látka ichtyol nebo ichtyol má protizánětlivé a analgetické vlastnosti, extrahuje se z pryskyřic roponosných břidlic, díky své univerzálnosti a přirozenosti jsou čípky ichtyolu oblíbené při léčbě velkého množství ženských chorob.

Mohou být také použity pro endometriózu jako lék proti bolesti..

Od večera Endometrin Anticanus

Svíčky Endometrin Anticanum je homeopatický přípravek, který obsahuje pouze přírodní složky - měsíčkový olej, rakytníkový olej, pelyněk. Popis léku naznačuje, že přispívá k rychlému obnovení hormonálního pozadí a „rozpouští se!“ Ohniska endometriózy, jak pravdivé je toto tvrzení, je vědě neznámé, avšak vzhledem k malému počtu vedlejších účinků má tento lék mnoho fanoušků.

Průběh léčby je od 30 do 60 dnů, každý den v noci, vložte jeden čípek do pochvy.

Vedlejší efekty

Kontraindikace a vedlejší účinky čípků jsou předepsány v pokynech pro každý lék, ale časté nežádoucí účinky při používání čípků jsou:

 • Různé výtoky, svědění, pálení, suchost, podráždění v pochvě při vaginálním podání.
 • Všechny druhy alergických reakcí - peeling kůže, kopřivka, dermatitida.
 • Podobně se může při rektálním podání objevit svědění, pálení, sucho v análním průchodu..

Je Longidase účinná při léčbě endometriózy??

Endometrióza je běžné gynekologické onemocnění, při kterém roste endometrium - vrstva lemující dělohu zevnitř, s jejím následným pronikáním do dalších orgánů břišní dutiny. Toto onemocnění se často stává chronickým a způsobuje komplikace, včetně neplodnosti. Longidáza pro endometriózu pomáhá účinně bojovat proti této nemoci, zejména jako součást komplexní terapie.

Složení a forma uvolnění

Longidaza je ruský lék související s enzymatickými přípravky. Jeho aktivní složkou je bovhyaluronidáza azoxymer - porézní hmota bělavého žlutého nebo nahnědlého odstínu, získaná konjugací enzymu hyaluronidázy, který má protizánětlivé a antioxidační účinky. Lék má také chelatační účinek na tělo (odstraňuje ionty těžkých kovů).

Longidáza stimuluje rozklad proteinových molekul na peptidy a aminokyseliny. V tomto případě dochází ke zničení zarostlé tkáně (fibróza). Lék působí selektivně, pouze na tkáně se změněnou strukturou.

Produkoval NPO PETROVACS PHARM v několika formách:

 • čípky (vaginální a rektální) 3000 IU;
 • lyofilizát (k přípravě injekčního roztoku) v lahvičkách a ampulích obsahujících 3000 nebo 1500 IU účinné látky.

Kromě azoxymeru bovhyaluronidázy obsahuje každá svíčka kakaové máslo, díky kterému si zachovává svůj tvar. Olej plní transportní funkci a dodává lék na místo patologických změn. Svíčky jsou baleny v kartonových krabicích po 5, 10 a 20 kusech.

Injekční roztok se získá přidáním chloridu sodného nebo prokainu k lyofilizátu - speciálně sušené aktivní enzymové látce léčiva. Lék je umístěn v ampulích a lahvičkách, zbarvených tmavě, aby nedošlo ke ztrátě vlastností léčiva.

V gynekologii se používají jak čípky, tak injekce Longidase..

Indikace pro použití

Longidaza je předepsána pro nemoci spojené s množením pojivové tkáně:

 • gynekologické (adheze, tubální obstrukce, endometrióza);
 • urologické (cystitida a prostatitida);
 • chirurgické (jizvy, popáleniny, adheze v břišní dutině atd.);
 • pulmonologické (tuberkulóza, alveolitida).

Při kombinovaném užívání Longidase s antibiotiky a lokálními anestetiky se významně zvyšuje biologická dostupnost užívaných léků.

Léčebný režim

V gynekologii lékaři často předepisují Longidazu ve formě čípků používaných rektálně (vložené do konečníku) nebo intravaginálně (vložené do pochvy). Děti do 18 let, starší lidé, pacienti s těžkou renální insuficiencí se podávají pouze rektálně.

V ostatních případech je standardní léčebný režim následující:

 • 1 svíčka každé dva dny, nejméně 10 aplikací;
 • v případě potřeby podpůrná terapie (celkový průběh léčby může být až 20 aplikací);
 • druhý kurz je možný po 2–3 měsících.

Při použití rektálních čípků musíte nejprve očistit střeva pomocí klystýru. Vaginální podání se provádí v noci v poloze na zádech. Během menstruace se čípek podává rektálně, aby nedošlo k přerušení léčby.

Při léčbě endometriózy longidázou je třeba mít na paměti, že:

 • během exacerbace onemocnění je lék kombinován s antibiotiky, aby se zabránilo šíření infekce;
 • pokud máte alergii, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře:
 • v případě vynechání léku není nutné zdvojnásobovat dávku, léčba pokračuje předepsaným režimem lékaře;
 • není třeba postupně snižovat dávku léku (na konci kurzu je lék zrušen najednou).

Před použitím jsou čípky zkontrolovány: je lepší je nepoužívat, pokud se změní barva, obal je rozbitý. Pokud jsou injekce předepsány lékařem, měli byste vědět, že mnoho pacientů je vnímá jako bolestivé. Aby se tomu zabránilo, doporučuje se jako roztok použít prokain (0,25% nebo 0,5%). Injekce se podávají buď subkutánně nebo intramuskulárně.

V závislosti na stavu pacienta, věku, doprovodných patologiích zvolí ošetřující lékař individuální léčebný režim. Endometrióza často vyžaduje 7-10 injekcí v dávce 3000 IU, jednu každých 3-5 dní.

Čípky, jako injekce Longidase, lze použít při komplexní léčbě onemocnění spolu s antibiotiky, protizánětlivými, hormonálními a jinými léky.

Kontraindikace

Longidaza je většinou pacientů dobře snášena, alergické reakce a intolerance jsou vzácné. Lék navíc není karcinogenní..

Má však kontraindikace:

 • citlivost na hyaluronidázu;
 • přítomnost maligních novotvarů;
 • sklon ke krvácení;
 • anamnéza krvácení do sklivce;
 • selhání ledvin (v akutní formě);
 • děti do 12 let.

Použití těhotných a kojících žen se nedoporučuje, protože účinek léčiva na plod a zdraví dítěte nebyl klinicky testován. Starší pacienti s renálními a plicními patologiemi vyžadují během léčby Longidase pozorování.

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky longidázy jsou časté a jsou to alergické reakce (hlavně na hyaluronidázu).

Nežádoucí účinky jsou častěji spojovány s injekcemi drog:

 • v místě vpichu se objeví otok;
 • bolestivost;
 • otok nebo svědění.

Ve většině případů po 2-3 aplikacích léku uvedené příznaky zmizí. U alergických projevů je přípravek Longidase přerušen.

Je nemožné kombinovat léčbu s příjmem alkoholu (i lehkého alkoholu). Příjem longidázy neovlivňuje koncentraci a schopnost řídit.

Lékové interakce

Azoximer bovhyaluronidáza se dobře kombinuje s antibakteriálními, antivirovými, antifungálními léky a bronchodilatátory. Tato vlastnost se používá při komplexní terapii, která zvyšuje biologickou dostupnost a účinek jiných léků pomocí Longidase.

Při současném použití se salicyláty, estrogeny, antihistaminiky a kortizonem klesá enzymová aktivita Longidase.

Je zakázáno kombinovat Longidazu s následujícími léky:

 • Furosemid;
 • Fenytoin;
 • Benzodiapin.

Předávkování čípky Longidase se v praxi nevyskytuje. Při překročení injekčních dávek se může objevit zimnice, horečka, hypotenze. V tomto případě je léčba drogami zastavena..

Recenze

Recenze účinnosti léku Longidaza používaného na endometriózu jsou většinou pozitivní. Pacienti zaznamenávají zlepšení stavu jak během přijímacího procesu, tak podle výsledků analýz a studií po ukončení léčby, s odkazem na nevýhody pouze cena léku (balíček 5 čípků stojí asi 1500 rublů, injekce - od 1700 rublů za 5 ampulí).

Larisa, 32 let. Léčila záněty v ženské části: adheze a endometrióza. Lékař předepsal Longidazu a antibiotika. Svíčky jsou drahé, ale nešetřil jsem peníze, protože lékárna nedoporučovala dobré analogy. Koupil jsem to. Aplikováno vaginálně. Už po polovině kurzu jsem cítil úlevu. Myslím si, že jelikož je lék předepsán, musíme ho vzít. Jsem s léčením spokojený.

Marina, 25 let. Po porodu se nemohla nijak vzpamatovat, trpěla těžkými obdobími. Po vyšetření lékař diagnostikoval endometriózu. Bylo nutné očistit a poté vypít hormony a nasadit čípky Longidaz, aby se zabránilo ulpívání. Udělal jsem všechno podle očekávání, teď mám menstruaci v pořádku, nejsou žádné bolesti a srůsty. Vložila čípky vaginálně, ale pokud je CD vpřed, pak je to možné rektálně. Pohodlně existuje alternativa z hlediska aplikace.

Olga, 30 let. Existuje mnoho věcí, které jsou léčeny endometriózou, ale pokud si vyberete mezi pilulkami a čípky, měli byste si vybrat druhé. Mírně ovlivňují účinek na tělo (žaludek, játra). Longidaza byla předepsána, když předchozí léky selhaly. Tento lék nemá ekvivalentní analogy, je speciální. Proto, i když cena kousne, koupil jsem ji. Byla léčena podle schématu předepsaného lékařem: pouze 20 procedur, každá svíčka po třech dnech. Po polovině kurzu jsem pocítil zlepšení svého zdraví. Nyní je vše v pořádku se zdravím, ultrazvuk a testy jsou normální.

Reprodukční věk ženy začíná nástupem měsíčního krvácení, které ji bude doprovázet až do menopauzy. Přítomnost menstruace je známkou sexuálního zdraví ženy. To však není jediná podmínka.