Výtok se zpožděním menstruace: norma a patologie

Aktualizace Gulnara Cleveland Aktualizováno 15. ledna 2019 FAQ 3 Komentáře

Vaginální výtok někdy znepokojuje některé dívky a ženy. Tato situace má jinou etiologii. Podle povahy a barvy některých sekrecí lze předpokládat různé nemoci pohlavních orgánů, jiné jsou běžným fyziologickým procesem. Mezi tyto patří výtok se zpožděním menstruace. Projevy nejsou nebezpečné a naznačují nástup těhotenství. V jiné situaci lze předpokládat selhání ženského těla. Gynekolog pomůže stanovit přesnou diagnózu a určit povahu podezřelých jevů.

Povaha a barva výboje

Výtok, pokud je menstruace zpožděna o 4-6 dní nebo déle, by měla dívku upozornit. Především lze předpokládat koncepci. Měla by být provedena zkouška k určení, zda jste těhotná.

Pokud je test negativní, obvykle se předpokládá zpoždění kvůli individuálním charakteristikám organismu, přítomnosti chorob, stresovým situacím, věku a dalším důvodům. Zpoždění mohlo způsobit hypotermie nebo léky.

Žena se zpožděním se nejčastěji potýká s následujícími projevy:

 • zcela transparentní;
 • transparentní s narůžovělou nebo žlutou barvou;
 • tmavě hnědá nebo nahnědlá;
 • mávání krvavě;
 • čistě bílé.

Barva je jemná nebo sytá. Vaginální sekrece někdy získává slizovitý charakter, ale může se vyskytovat hustý, sýrový a vodnatý výtok, jako by tekla voda.

Pro různé stavy těla se zpožděním menstruace je charakteristický vzhled určitého typu sekrece z pochvy.

Hnědá barva

Pokud nedojde k menstruaci, ale vynikne hnědá rozmazaná kompozice, stojí za to se obávat a okamžitě kontaktujte předporodní kliniku. Tento jev někdy naznačuje hormonální nerovnováhu, přítomnost mikrotrauma nebo jiných patologií.

Stojí za to věnovat pozornost následujícím faktorům:

 • pokud došlo k nechráněnému pohlavnímu styku, nahnědlé projevy se zpožděním mohou naznačovat mimoděložní těhotenství;
 • během puberty u dívek a u zralých žen před menopauzou je nahnědlý výtok se zpožděním považován za fyziologickou normu;
 • stává se, že po operaci, předchozím porodu nebo potratu se objeví hnědá mastnota;
 • je nutné předat nátěry na přítomnost zánětu a infekčních patogenů;
 • nevylučujte účinky stálého stresu, mechanického traumatu břicha, toxických účinků některých látek.

Světle hnědý výtok s krátkým zpožděním někdy naznačuje hormonální nerovnováhu v těle, pak menstruace přijde za 5-7 dní.

U dospívajících dívek jsou rozmazané projevy nahnědlého odstínu před menstruací považovány za fyziologickou normu po dobu 1,5-2 let po první menstruaci..

Pokud je špinění tmavé barvy se zpožděním menstruace u konce a menstruace nepřišla, je třeba podezření na úspěšné oplodnění. Během těhotenství tato situace naznačuje fixaci vajíčka na stěnu dělohy. Pokud je test pozitivní, ale menstruace stále začala, existuje riziko těhotenství s patologií nebo mimoděložní.

Hnědé projevy spolu se zpožděním menstruace někdy naznačují endometriózu, děložní myom, ovariální cysty.

Vzhled jasného krvavého výtoku po menopauze naznačuje přítomnost benigního nebo maligního nádoru. Takové znamení by mělo u ženy vyvolávat strach, musí podstoupit důkladné vyšetření..

Bělavý výtok

Příčiny vaginální leucorrhoea se zpožděním menstruace jsou spojeny s gynekologickými patologiemi, narušením štítné žlázy a nervovým přepětím. Během těhotenství je zpočátku bílý výtok obvykle doprovázen dalšími známkami početí, jako je zvýšená chuť k jídlu, brnění, časté výlety na toaletu.

Vzhled bílého výtoku na pozadí zpoždění často naznačuje zánět. Lze předpokládat adnexitidu, když se kromě poruch leucorrhoea a cyklu objeví následující příznaky:

 • bolest v dolní části břicha;
 • zvýšení teplotních indikátorů až o 39 stupňů;
 • bolestivost při močení;
 • nadýmání, nevolnost.

Bohatý bělavý výtok, připomínající slizkou zakysanou smetanu, je někdy známkou těhotenství. V této době se vytvoří ochranná krční zátka, která dále chrání embryo a dělohu před infekcemi.

Bohatá, neprůhledná, bělavá barva sražené konzistence naznačuje vývoj drozdů. Před menstruací se imunitní síly těla snižují, právě v tomto okamžiku dochází k exacerbaci kandidózy, zejména se zpožděním.

Zpožděné bílé projevy jsou někdy důsledkem infekce nebo nachlazení..

Leucorrhoea světlé barvy, spolu se zpožděním, někdy mluví o zhoršené funkci nadledvin, hypofýzy, vaječníků, štítné žlázy.

Nejčastěji situace se zpožděním s bílým výtokem odráží skutečnost, že menstruace by měla začít brzy a dívka prostě selhala v cyklu. Takové zpoždění je často způsobeno silným psychickým nebo fyzickým stresem, přetížením nervového systému, emocionálním zhroucením a dalšími podobnými důvody..

Výtok s nažloutlým nádechem

Žluté projevy na pozadí menstruační nerovnováhy naznačují řadu infekčních onemocnění nebo akutní zánětlivý proces. Navrhují se následující patologie:

 • bakteriální vaginitida - charakterizovaná kromě výtoku, svědění a pálení genitálií, bolestivosti během sexu;
 • akutní kolpitida - žluté tajemství způsobuje otoky, svědění, žena cítí bolest v břiše a dolní části zad;
 • eroze děložního čípku - malé množství nažloutlého výtoku je doplněno stopami krve bezprostředně po pohlavním styku;
 • chlamydie, kapavka, trichomoniáza - žluté složení je vysvětleno hnisem s nepříjemným zápachem, navíc je zde pocit pálení, silné svědění, zarudnutí genitálií;
 • alergická reakce na syntetické spodní prádlo, vložky, tampony - nažloutlý výtok s výrazným podrážděním.

Pokud se výtok tohoto typu objeví na pozadí zpoždění, je nutné co nejdříve konzultovat gynekologa, protože některá z popsaných situací vyžaduje okamžité kvalifikované ošetření.

Důvody pro zpoždění při normálním vybíjení

Transparentní vodnaté projevy připomínající vodní hlen jsou považovány za normu, pokud není vůně, tajemství malého objemu, tekuté konzistence. Bělavý výtok a opožděné měsíční krvácení s negativním výsledkem testu jsou způsobeny vnějšími faktory. Jsou to následující:

 • opakující se stres;
 • dodržování mono-stravy, půst;
 • prudký pokles tělesné hmotnosti;
 • nadměrný fyzický a duševní stres;
 • užívání antidepresiv;
 • přestěhování do nového bydliště;
 • změna časových pásem;
 • špatná ekologie;
 • léčba hormony, antibiotika;
 • alergie na prací prostředky;
 • nedodržování pravidel osobní hygieny;
 • pravidelné užívání nikotinu a alkoholu;
 • dědičná dispozice.

Zpoždění sekrece ovlivňují mimo jiné onemocnění jiných orgánů, jako je diabetes mellitus, zánět močového systému, zánět slepého střeva, problémy se žaludkem a střevy..

V těchto situacích se podle recenzí mnoha žen normální cyklus vrátí po vyloučení příčiny, poté výtok zmizí. Pokud však menstruace nepřijde 5. až 6. den, musíte navštívit ordinaci gynekologa.

Kolik může být zpoždění

Lékaři-gynekologové umožňují posun menstruace o 2-3 dny ve srovnání s předchozím měsícem, v této době může dojít k tekutému výtoku. Vaginální sekrece je zároveň homogenní, nezpůsobuje bolest.

Zpoždění 1-3 dny - za přítomnosti jasného výtoku bez zápachu to nemusí vždy znamenat vážné porušení. Nemělo by docházet k svědění, pálení kůže, dolní část břicha někdy táhne jako u premenstruačního syndromu.

Zpoždění 4-7 dní - posun v cyklu o týden může naznačovat jak malé selhání, tak patologii.

10-14 dní zpoždění - taková absence měsíční diagnózy krvácení vyžaduje včasnou terapii, která pomáhá předcházet závažným onemocněním genitálií.

Neměli byste čekat, až bude zpoždění delší než 5-7 dní a výtok projde sám. Porucha cyklu nemusí nutně souviset se závažnou patologií, takže návštěva gynekologa by se neměla bát.

Vyšší lékařské vzdělání, speciální porodnictví a gynekologii, studoval na Kazanské státní lékařské univerzitě. Spoluautor vědeckých publikací.

dobré odpoledne!
Došlo ke zpoždění 2 týdny, menstruace přišla, ale ne jako obvykle. Obvykle „leje jako kbelík“, ale šmouhy se objevily.
Po celou dobu zpoždění zatáhl za spodní břicho.
Dva testy byly negativní. Co by to mohlo být?

Cyklus 23 dní 31. srpna byl poslední m, nyní 7d zpoždění hnědé výtok začal trochu a hrudník bolí

Dobrý večer. Situace je taková, že poslední menstruace byla 29. června až 5. července. Cyklus 26 dní. Pa byl 10. července. V tuto chvíli je zpoždění 3 dny. 3 testy byly negativní. Hrudník je plný, dno bolí jako před menstruací. Vypouštění jako voda, ale také trochu bělavé. To je těhotenství?

Stojí za to se obávat transparentních sekrecí sliznic, když je menstruace zpožděna

Transparentní výtok ve dnech menstruace, jako známka těhotenství

Normálně, po početí, pod vlivem přeskupení a zvýšené produkce progesteronu, je zaznamenán hojný slizniční výtok bílého nebo nažloutlého odstínu. Ale bezbarvá kapalina je také variantou normy. Neměla by být vodnatá konzistence, protože s hormonálními změnami v počátečních stádiích se v cervikálním kanálu vytvoří sliznice. A ukázalo se to kvůli zesílení látky do rosolovitého stavu.

Také 7-10 dní po pohlavním styku je zaznamenáno implantační krvácení - růžový výtok na pozadí zpoždění nebo v předvečer následujících kritických dnů. Do 2. týdne množství vaginální sekrece klesá, leucorrhoea je velmi vzácná, téměř nepostřehnutelná.

Těhotenský test dává pozitivní výsledek 7. až 8. den zpoždění. Můžete zkontrolovat hladinu hCG v moči nebo krvi a podstoupit ultrazvukové vyšetření na přítomnost vajíčka.

 • Akutní čich;
 • Změny chuťových preferencí;
 • Mírná nevolnost ráno;
 • Otok prsou;
 • Citovost;
 • Lenost a ospalost;
 • Zbarvení bradavek a sliznic pochvy na tmavší;
 • Mírně tahá za spodní břicho.

Pozornost! U některých žen se stav po početí vůbec nezmění, takže se na příznaky nemusíte příliš spoléhat.

Vzhled bílého výboje

První známky těhotenství před zpožděním jsou tvorba bílého výtoku. Mnoho žen se toho velmi obává, i když takové sekrece hlenu nejsou patologickým procesem. Hlen je vylučován přímo pohlavními žlázami. Sekrece z pohlavního orgánu obsahují mikroorganismy ve formě mléčných bakterií a také v hlenu je epiteliální buňka, která se vyznačuje neustálou obnovou.

Když se vyčerpá, na jejím místě se vytvoří nová zdravá součást. Pouze gynekolog může určit příčinu a typ oddělení hlenu. Existují případy, kdy jejich tvorba neznamená přítomnost oplodnění, ale výskyt patologie v reprodukčním systému. Tvorba sýrového hlenu s nepříjemným kyselým zápachem znamená, že žena má kandidózu.

Nadměrná panika

Někdy žena, již s 1-2denním zpožděním menstruace, hledá příznaky nebezpečných nemocí. Bdělost samozřejmě není zbytečná, ale v tomto případě není oprávněná. Posun cyklu o 3-4 dny je považován za normální, navíc má zdravá žena před menstruací vždy průhledný výtok. Jsou hojné, hubené a slizké. Po celou dobu, s výjimkou menstruace a ovulace, je v cervikálním kanálu želé podobná zátka. V předvečer těchto procesů zkapalňuje a pohlavní ústrojí je opláchnuto bohatou sekrecí.

Užívání antikoncepčních pilulek

Jakékoli hormonální látky způsobují selhání cyklu. Menstruace mohou být řídké a mezera mezi nimi se zvětšuje. Bezbarvý výboj jako znak normy zůstává a může naznačovat přístup kritických dnů. Pokud se menstruace po 4 měsících užívání perorálních kontraceptiv nestabilizuje, měli byste zvážit změnu léku a navštívit svého lékaře. Podobný účinek mají nitroděložní tělíska, zejména ta, která obsahují hormony..

Pozornost! Výskyt čirých a hojných sekrecí obvykle způsobuje nadbytek estrogenu, který je zaznamenán u nadváhy.

Patologické příčiny anomálie

Pokud je koncepce vyloučena, ale nedochází k žádné menstruaci a hojnému vylučování sliznic, jedná se rozhodně o hormonální poruchu. K takovému výsledku může vést pouze nedostatek nebo přebytek regulačních látek..

Dočasný jev

Nedostatek menstruace během 1–2 cyklů nebo jen zpoždění 1–2 týdny se vyskytuje téměř u každé ženy. Produkce vaginálních sekrecí pokračuje, a proto se objevuje transparentní slizniční leucorrhoea. Důvody spočívají v životních událostech:

 • Stresující situace;
 • Stěhování, změna klimatu nebo práce;
 • Obecné nemoci těla;
 • Pooperační nebo poúrazové období;
 • Vyčerpávající práce, nedostatek odpočinku;
 • Nedostatečná výživa, strava;
 • Obezita.

Je třeba dodat, že pokud nebudou tyto předpoklady stabilizovány, dojde k rozvoji závažných endokrinních onemocnění..

Amenorea

Pokud sexuálně dospělá žena, která není těhotná nebo kojící, nemá menstruaci déle než 6 měsíců, bude počáteční diagnóza znít jako amenorea. To se často stává s patologickými odchylkami hmotnosti, jak s dystrofií, tak s obezitou..

V tomto případě se produkují vaginální a cervikální sekrece, ale v malém množství. Jsou průhledné nebo bělavé bez zápachu.

Anorexie a dieta

Dramatická ztráta hmotnosti, odmítnutí jídla a duševní poruchy s obsedantními myšlenkami na nadváhu nejčastěji vedou k ukončení menstruace. V tomto stavu tělo zcela ztrácí potřebu reprodukce. Současně zmizí bezbarvý vaginální výtok nebo je zaznamenán ve velmi malém množství. Tato příčina amenorey je pozorována u 38% pacientů.

Pozor! Osoba s anorexií nechápe, že mu není dobře. Příbuzní by proto měli problém deklarovat. Smrt bude následovat dysfunkci reprodukčního systému.

Polycystický vaječník

Vaječníky produkují vajíčka a estrogeny, důležité hormonální látky, které regulují menstruaci. U polycystických onemocnění existují hojné průhledné sliznice a nahnědlý výtok z pochvy. Není vyloučena vodnatá kapalina. Mezi další příznaky patří akné, nadměrný růst ochlupení na těle, neplodnost a nedostatek menstruace. Amenorea způsobená polycystickými chorobami se vyskytuje u 26% žen.

Časná menopauza

Úplné zastavení reprodukčních funkcí nastává po 40 letech. Vše závisí na dědičnosti, životním stylu a zdravotním stavu ženy. Menstruace mizí postupně. Nejprve dochází ke zpožděním, krev se stává méně, pak se menstruace objevuje stále méně a úplně zmizí.

Hormonální změny během menopauzy však také vedou k inhibici vaginálních žláz, které produkují vaginální výtok, a to tak, že i intimita je pro ženu někdy bolestivá. Časná menopauza může být způsobena dědičností, dlouhodobým stresem, hormonálními poruchami. Amenorea způsobená předčasnou menopauzou se vyskytuje u 22% pacientů.

Hyperprolaktenimie

Endokrinní porucha, při které se ve velkém množství produkuje prolaktin, hormon u kojících žen. V tomto ohledu prsa bobtná, z bradavek je bílý tekutý výtok. Pokud žena není po porodu, pak je tento stav způsoben poruchami produkce hormonů.

K anomálii dochází v důsledku příjmu určitých léků, které působí na mozek. Jedná se například o antidepresiva nebo trankvilizéry. Důvod selhání cyklu u 11% žen.

Primární amenorea

Absence menstruace u mladých dívek, kdy ani první menstruace nepřišla, může být spojena s pozdní pubertou, genetickými abnormalitami, anorexií a stresem. Vaginální výtok s jasným mírným a slizovitým.

Pozornost! Po první menstruaci se u 2–3leté dívky mohou objevit velká zpoždění a změny cyklu. Současně u mladých jedinců produkce vaginálních sekrecí mírně převyšuje množství sekrece u dospělé ženy..

Nádory a cysty v regulačních orgánech

Produkce pohlavních hormonů, a tedy i menstruace, závisí na hypofýze v mozku, štítné žláze a vaječnících. Proto jakákoli jejich patologická změna, vzdělání, zhutnění atd., Která narušuje činnost, může vést ke zmizení menstruace. Zůstane pouze obvyklý transparentní slizniční výtok.

Gynekologická onemocnění

Různé poruchy reprodukčního systému vedou ke zpoždění a hojné bezbarvé leucorrhoea:

 • Eroze a dysplázie děložního čípku;
 • Endometritida;
 • Onemocnění polycystických vaječníků;
 • Infekce;
 • Zánětlivé procesy v přílohách;
 • Nádory jsou maligní a benigní.

Infekce

Bakterie nejsou schopné utopit menstruační funkci, ale mohou způsobit zpoždění. U chlamydií se často vyskytuje průhledná leucorrhoea, která se táhne mezi prsty a vypadá jako hlen. Tato infekce je velmi zákeřná - je extrémně obtížné ji zjistit, protože chlamydie žijí uvnitř buněk. Kromě toho neexistují žádné zvláštní příznaky a mezitím infekce postihuje stále vyšší orgány, což způsobuje vážné patologie vaječníků a vejcovodů. Chlamydie je STI, kterou lze uzavřít nechráněným sexem s nosičem. Určete patologii vyšetřením nátěru pomocí PCR.

Rakovina dělohy

Onkologický proces v jakémkoli orgánu reprodukčního systému nejenže eliminuje menstruaci nebo způsobuje poruchu cyklu, ale je také charakterizován bohatým bezbarvým výtokem s velmi nepříjemným zápachem. Jsou vodnaté, někdy obsahují krvavé inkluze, kousky odumřelé tkáně.

Fyziologické problémy

Mukózní výtok, stejně jako hlen, je moderní medicínou považován za normální fyziologický jev. Sekrety jsou slizovité, průhledné, jako hlen, plní důležitou funkci v ženském těle. Jejich úkolem je zvlhčit pochvu před poškozením, které může nastat při pohlavním styku..

U zdravého ženského těla by uvolněné masy měly mít následující ukazatele:

 • průhledná struktura, bělavý nebo béžový odstín;
 • nedostatek nepříjemného zápachu;
 • by neměl pěnit;
 • nedostatek krevních nečistot.

Ženské publikum si často klade otázku: proč jsou transparentní výboje namísto měsíčně? Pokud došlo ke zpoždění a objevil se transparentní výboj, mohly by takový stav vyvolat následující faktory:

  1. Průhledný výtok místo menstruace se objevuje v kategorii žen, které zažívají deprese nebo byly vystaveny silnému stresu.
 • U nežného pohlaví s nadváhou lze pozorovat zpoždění menstruace a transparentní výtok. Tento stav je způsoben nesprávnou stravou, nedostatkem fyzické aktivity a sedavým životním stylem..
 • Pokud se se zpožděním menstruace objeví transparentní výtok, může to znamenat systematický nedostatek spánku..
 • Zneužívání alkoholických nápojů často způsobuje změny v těle.
 • Pokud se žena, která se přestěhovala do jiné oblasti, začne před ovulací vylučovat jako hlen, pak lze tento stav vysvětlit změnou klimatických podmínek.
 • Jako důvod je třeba uvést také dlouhodobé užívání léků, zejména hormonálních kontraceptiv..

Pokud se však objevil průhledný výtok s vůní, při kterém je pozorována bolest, svědění v perineu a pochvě, pak moderní medicína nepovažuje tento stav za normální fyziologický jev.

Jak jednat s transparentním výbojem na pozadí opožděné menstruace?

Měli byste začít analýzou situace:

 • Kolik dní není menstruace? Pokud to přišlo na týden, musíte nejprve provést těhotenský test;
 • Pokud je výsledek negativní, vyhodnotit všechny příznaky, stejně jako vůni, množství, odstín a konzistenci vaginálního výtoku;
 • Koncepce je vyloučena a neexistuje měsíční období po dobu delší než týden, což znamená, že byste se měli poradit s lékařem;
 • Pokud žena ví jistě, že příčinou abnormality je dlouhodobý stres, pak stojí za to navštívit psychologa nebo psychoterapeuta. Specialista vám pomůže podívat se na situaci jiným způsobem a normalizovat váš stav;
 • S vášní pro diety a hubnutí musíte také konzultovat psychoterapeuta;
 • V ostatních případech cesta rovnou ke gynekologovi.

Mnoho žen těhotenství buď očekává, nebo se ho bojí, a přitom zcela zapomíná na hormonální poruchy, infekce a nádory. Pokud dospělá žena nemá druhý týden menstruaci, musíte se okamžitě poradit s lékařem. Aby menstruace zmizela, musí se objevit velmi závažné nepravidelnosti..

Jaký výzkum je nutný?

Gynekolog bude pacientku poslouchat a pohovorovat s ní. Podrobný příběh vám pomůže diagnostikovat rychleji. Dále proveďte standardní diagnostiku:

 • Inspekce;
 • Kolposkopie;
 • Sběr stěrů;
 • Ultrazvuk;
 • Obecné analýzy.

Další studie při absenci menstruace a výtoku bez barvy:

 • PCR pro příznaky infekce;
 • Cytologie, biopsie a krev pro nádorové markery pro podezření na onkologii;
 • Konzultace endokrinologa a analýza hladiny hormonů;
 • Navštěvovat psychiatra pro poruchy příjmu potravy pro anorexii;
 • Onkolog pro různé nádory;
 • MRI mozku, pokud existuje podezření na problémy s hypofýzou.

Co o této situaci říkají recenze?

Fóra potvrzují nejlepší odhady. U většiny žen, u nichž došlo k prodlouženému zpoždění a hojnému jasnému výtoku, bylo zjištěno, že jsou těhotné. Jiní stále čekali na menstruaci, což potvrdilo selhání cyklu. Proto byste neměli okamžitě vymýšlet onkologii nebo nádor na mozku. Banální touha otěhotnět a neúspěšné pokusy po dobu několika měsíců - to je skutečný stres - příčina hormonálních poruch.

Zajímavý fakt! Velké dávky alkoholu mohou způsobit časnou nebo pozdní ovulaci, stejně jako dříve či později menstruaci..

Jaké patologie jsou možné

Nejběžnější příčinou patologické leucorrhoea je infekční proces. Často je ženě diagnostikována drozd. Takové porušení může být výsledkem mnoha negativních faktorů. Lze také detekovat pohlavně přenosné infekce, při nichž bude žena i její partner potřebovat léčbu.


Bílý výtok může být známkou zánětu vaječníků.

Další častou příčinou jsou záněty a gynekologická onemocnění. Zpoždění v kombinaci s leucorrhoea je výsledkem zánětu přívěsků nebo vaječníků. Může to být důsledek nedávného nachlazení.

Hormonální narušení také způsobuje nepřítomnost menstruace a bělavý výtok. Takové příznaky naznačují narušení funkce vaječníků, nadledvin, štítné žlázy a hypofýzy. Doporučuje se hormonální terapie.

Leucorrhoea je běžná u žen s cukrovkou. Tento jev je také možný u:

 • léčba hormonálními a antibakteriálními léky;
 • snížení ochranných funkcí těla;
 • alergie na výrobky osobní péče.

Co znamená výtok se zpožděním menstruace?

Výtok se zpožděním menstruace je pro dívky obvykle velmi znepokojující. Ve skutečnosti mohou být tyto sekrety různé barvy a mohou mít jinou povahu. Některé z nich lze připsat příznakům onemocnění, zatímco jiné jsou výsledkem normálního fyziologického procesu. Tato poslední část samozřejmě zahrnuje také sekrece, které signalizují početí. Obecně platí, že výtok se zpožděním menstruace nejčastěji nepatří k nebezpečným projevům a navíc není předzvěstí těhotenství, ale je způsoben dočasnými narušeními těla. V každém případě, pokud jsou zjištěny podezřelé jevy gynekologické povahy, měli byste se okamžitě poradit s lékařem, který stanoví správnou diagnózu.

Vlastnosti výboje

Zpoždění menstruace o více než 5 dní je samo o sobě alarmujícím faktorem. Pokud existuje vaginální výtok, měli byste zjistit důvody jejich vzhledu, bez ohledu na jejich povahu. Zpoždění může být způsobeno koncepcí, ale může to být také způsobeno řadou důvodů souvisejících s věkem, individuálními fyziologickými charakteristikami těla, přítomností nemoci, stresem atd. Je možné, že je to způsobeno příjmem jakýchkoli léků.

Se zpožděním menstruace se často objevují výtoky různých barev a konzistence. Důvody se mohou lišit, ale předběžné posouzení lze provést podle druhu a povahy vypouštění. Nejvýznamnější jsou následující charakteristické skladby:

 • průhledný;
 • transparentní, ale mající narůžovělé nebo nažloutlé odstíny;
 • hnědý;
 • krvavé šmouhy;
 • bílý.

Barva může být sytá nebo jemná. Výtok může být hlen, vodnatý, hustý, sýrový atd..

Hnědý výboj

Se zpožděním menstruace, když se místo jasně červeného výtoku objeví rozmazaná hnědá kompozice, stojí za to znepokojovat a naléhavě kontaktovat gynekologa. Takový jev může naznačovat přítomnost traumatu, hormonálních poruch nebo jiných patologických stavů. K určení příčin je třeba analyzovat následující faktory:

 1. Nechráněný sex: možné mimoděložní těhotenství.
 2. Věk: u dívek během puberty a žen před menopauzou je to normální fyziologický proces.
 3. Je možné, že výtok je výsledkem chirurgických zákroků, předchozích potratů nebo porodu.
 4. Zkontrolujte infekční nebo zánětlivá onemocnění.
 5. Je třeba vzít v úvahu vliv vnějších faktorů: nervový stres, hypotermie, toxické účinky, mechanická zranění atd..

U dospívajících je hnědé špinění považováno za normální po dobu 20–25 měsíců po první menstruaci. Abnormálním signálem je výskyt hnědé sloučeniny po menstruaci. V takovém případě byste se měli poradit s lékařem. Podobný jev je považován za normální u žen starších 45 let, kdy ovulace postupně klesá.

Hnědý výboj světlého odstínu s krátkým zpožděním může naznačovat mírnou hormonální nerovnováhu a menstruaci je třeba očekávat za 5-6 dní.

Pokud se menstruace neobjeví s takovým výtěrem, je třeba provést těhotenský test: hnědá kompozice může naznačovat fixaci embrya na stěně dělohy. Při pozitivním výsledku testu a začátku menstruace (po vážném zpoždění) existuje riziko těhotenství s nebezpečnými poruchami nebo mimoděložní.

Pokud jsou další příznaky (svědění, bolest, nepohodlí) smíchány se zpožděním menstruace a hnědým mazem, pak je to s největší pravděpodobností infekce (častěji pohlavně přenosná): chlamydie, trichomoniáza, kapavka, syfilis. Výtok může být způsoben pilulkami (antikoncepčními prostředky) vedoucími k hormonálním změnám. Způsobují dysfunkci vaječníků, což vede k hustému hnědému nebo hnědému výtoku..

Co znamená bílý výboj??

Hlavní příčiny bílého výtoku (bělejšího) se zpožděnou menstruací jsou hormonální poruchy, těhotenství, nervový stres, gynekologické patologie. Bílý výtok se často objevuje, když hladina trijodtyroninu a tyroxinu klesá při hypotyreóze. Hormonální nerovnováha vede k menstruačním nepravidelnostem a bílému výtoku. Dalším důvodem je vysoká hladina luteinizačního hormonu v patologii hypofýzy. Bílý výtok může signalizovat nástup těhotenství, který je obvykle doprovázen dalšími příznaky (zvětšení prsou, změny chuti k jídlu).

Vzhled bílé kompozice na pozadí zpoždění menstruace, svědění genitálií a symptomů bolesti v dolní části břicha se často stává známkou gynekologického onemocnění. Nejběžnější z nich je adnexitida. Tato patologie, kromě leucorrhoea a menstruačních nepravidelností, má následující příznaky: horečka až 39 ° C, spíše silné bolesti v dolní části břicha, bolest při močení. Dalším onemocněním je onemocnění polycystických vaječníků, které je doprovázeno následujícími příznaky: obezita, akné a tmavé skvrny na kůži, otoky, slzy, slabost. Jiné patologie mohou také způsobit leucorrhoea: drozd, diabetes mellitus, alergický proces, užívání některých léků (antibakteriální látky, antikoncepční prostředky). U kandidózy získává leucorrhoea sýrovou konzistenci..

Pokud se objeví bílý výtok (během zpoždění menstruace), měli byste určitě kontaktovat svého gynekologa (může to být známka těhotenství). Vážné důvody k obavám by měly být v případě, že je tento jev doprovázen následujícími porušeními: leucorrhoea má pronikavý nepříjemný zápach; cítíte pálení a svědění; na stydkých pyskech se objevily malé vředy.

Nažloutlý výtok

Žluté projevy (výtoky) na pozadí selhání menstruačního cyklu mohou naznačovat řadu infekčních onemocnění nebo aktivní zánětlivou reakci. Tento jev může být známkou následujících patologií:

 1. Bakteriální vaginitida: kromě žlutého výtoku se objevuje svědění, pálení, bolestivý pocit během pohlavního styku.
 2. Kolpitida: žluté projevy jsou kombinovány s otoky a svěděním, bolest je cítit v dolní části břicha a zad.
 3. Eroze děložního čípku: malý objem výtoku se žlutavým nádechem, po pohlavním styku, doplněný stopami krve.
 4. Salpingitida: hojné žluté projevy, bolest při močení.
 5. Chlamydie: složení hnisavé povahy se specifickým zápachem, silným svěděním, pálením.
 6. Trichomoniasis: smíchaná se zelenkavým odstínem na žlutém pozadí; vůně připomínající shnilé ryby; zarudnutí genitálií, silné svědění.
 7. Kapavka: podobný výtok.
 8. Alergická reakce: nažloutlé složení; silné podráždění genitálií.

Charakteristické projevy transparentního hlenu s růžovým nádechem mohou naznačovat erozi děložního čípku nebo přítomnost benigního i maligního typu nádoru. S takovým znamením musíte okamžitě podstoupit vyšetření..

Normální výboj

Tělo jakékoli ženy funguje takovým způsobem, že se téměř vždy objeví výtok očistného typu. Jedná se o normální fyziologický proces, i když jsou z nějakého důvodu pozorovány místo menstruace. Hlavními charakteristikami normálního složení jsou barva (čirá nebo bílá), malý objem, konzistence (vodnatý hlen), bez zápachu nebo kyselého zápachu. Hlavní věc je, že proces by neměl být doprovázen žádnými příznaky nemocí..

Bílý výboj na pozadí zpoždění: stojí za to panikařit

Mnoho žen se obává, když mají zpoždění v menstruaci, ať plánují těhotenství nebo ne. Přítomnost bílého výtoku během tohoto období pouze zvyšuje úzkost. Co může takový jev vyvolat? Jak objasnit situaci?

Možné příčiny bílého výtoku na pozadí opožděné menstruace

Zpožděním menstruace v medicíně je absence pravidelného krvácení v očekávaném čase. Navíc, pokud mluvíme o 5-7 dnech, pak to není důvod k vzrušení, ale pokud kritické dny nepřijdou po týdnu, pak je to důvod k tomu, abyste situaci vyjasnili, zvláště pokud se tento jev pravidelně opakuje.

Zpoždění menstruace o více než týden je důvodem k konzultaci s lékařem k objasnění situace

Zpoždění je běžné u dospívajících dívek, které právě začínají s menstruačním cyklem, a také u žen v před klimatickém období..

Zpoždění menstruace někdy doprovází žena s bílým vaginálním výtokem. A může to mít mnoho důvodů..

Těhotenství

Pokud má žena pravidelný sexuální život, a ještě více plánuje, že se stane matkou, pak se bílý výtok na pozadí zpoždění může stát jedním ze znaků početí. Jejich produkci usnadňuje hormon progesteron: slizniční zátka uzavírá otvor cervikálního kanálu, s vyloučením penetrace patogenní mikroflóry do embrya, a sekrece často zhasnou (pro některé je to nevýznamné, pro jiné je hojnější). Samotný bílý hlen má hustou konzistenci a jeho barva se může měnit od průsvitné po matnou.

Pokud výtok z bílé sliznice dává nastávající matce nepohodlí (jen pocit hlenu při absenci svědění, pálení, krvavých skvrn), pak denní vložky napraví situaci.

Jakmile žena zjistí zpoždění, může si vždy ověřit skutečnost těhotenství testem v lékárně. Ve velmi raných fázích však může někdy vykazovat falešně negativní výsledek. To lze vysvětlit různými faktory: pozdní ovulace nebo implantace embrya, patologie ledvin, nesprávné testování atd. V tomto případě by žena měla navštívit gynekologa nebo provést krevní test na hormon hCG v nejbližší laboratoři.

Bílý výtok na pozadí zpoždění je často jedním ze znaků těhotenství - test v lékárně může situaci objasnit, i když v rané fázi může vykazovat falešně negativní výsledek

Kromě toho byste měli hledat další časné příznaky těhotenství (kromě bílého výtoku): otok a bolestivost mléčných žláz, časté nutkání jít na toaletu, časté změny nálady, změny chuťových preferencí atd..

Návštěva gynekologa nebo laboratoře pomůže rozptýlit pochybnosti, stojí za to hledat další příznaky těhotenství

Video: výtok v raných fázích těhotenství

Hormonální změny

Někdy je zpoždění menstruace doprovázené bílým výtokem indikátorem hormonálních změn v ženském těle. Pokud je dámě již přes čtyřicet, mohou to být první příznaky blížící se menopauzy.

Každý organismus je individuální: některé mohou mít menopauzu ve věku čtyřiceti a jiné mohou být dobře po 50. V mnoha ohledech zde hraje roli dědičný faktor - proto stojí za to se ptát, kdy podobné změny začaly u matky, starší sestry.

Kromě selhání cyklu a přítomnosti bílého výtoku lze nástup menopauzy odhadnout podle následujících příznaků:

 • Nadměrné pocení;
 • návaly horka;
 • častá slabost, únava;
 • emoční nestabilita;
 • zhoršení stavu pokožky (snížení její pružnosti);
 • křehkost kostí.

Důvodem zpoždění a bílého výboje může být hrozící vyvrcholení.

Hormonální nerovnováha nesouvisející s věkem

Hormonální změny v ženském těle nejsou vždy spojeny s menopauzou. Zpoždění v kombinaci s bílým výtokem může být tedy příznakem následujících patologických stavů:

  Hypotyreóza Jde o pokles funkce štítné žlázy, když její hlavní hormony, tyroxin a trijodtyronin, nejsou dostatečně syntetizovány..

Zpoždění a neobvyklý výtok mohou být způsobeny sníženou funkcí štítné žlázy (nedostatečná produkce hormonů)

Nádor hypofýzy narušuje produkci ženských pohlavních hormonů LH a FSH v normálním poměru

Tyto stavy jsou korigovány pomocí hormonální terapie (zatímco léky jsou předepisovány pouze lékařem). Výsledkem je, že se hormonální pozadí pacienta normalizuje - menstruační cyklus se vrátí k normálu a bílý výtok se již neobtěžuje.

Genitální patologie

Bohatý bílý výtok, zejména se žlutavým nádechem nebo nepříjemným zápachem, je často známkou progresivního zánětlivého onemocnění vnitřních pohlavních orgánů. Zde může být několik možností:

  Adnexitida (nebo salpingo-ooforitida). Jedná se o zánět přívěsků dělohy - vaječníků a vejcovodů v důsledku proniknutí bakteriální infekce (zánět vaječníků se v medicíně nazývá ooforitida a zánět vejcovodů - salpingitida, avšak tyto orgány jsou zřídka ovlivněny samostatně kvůli jejich těsnému spojení). Adnexitida může být jednostranná nebo oboustranná, nejčastěji postihuje sexuálně aktivní ženy ve věku 20–30 let. Onemocnění je obvykle doprovázeno zpožděním, vysokou horečkou (až 39 ° C), někdy zimnicí, bolestmi v podbřišku, hnisavým výtokem s nepříjemným zápachem, nepohodlí při pohlavním styku a močením. Je důležité léčit takový zánět včas, aby se v budoucnu zabránilo vážným problémům, včetně neplodnosti..

Příčinou hojného bílého výboje během zpoždění může být adnexitida.

V polycystickém vaječníku se místo zrání folikulů s následnou ovulací tvoří mnoho malých cyst

Při erozi mohou nastat zpoždění a bělavý výtok, někdy s rozstřikem krve

Onkologické formace v děloze a děložním čípku se mohou také projevit zpožděním a vylučovaným bílým hlenem s krevními pruhy

Sexuální infekce

Výtok ve formě bílého hlenu (spolu se zpožděním nebo během normálního cyklu) lze pozorovat, pokud má žena genitální infekci (houbovou, virovou nebo bakteriální povahu):

 1. Kandidóza (plísňová infekce). Bílý výtok je poměrně hustý, má konzistenci tvarohu a vůni kyselého mléka. Žena se obává svědění (často nesnesitelného) v pochvě, stydkých pysků. Vnější genitálie jsou často oteklé a zarudlé. Mimochodem, drozd se často vyskytuje v počátečních stádiích těhotenství v důsledku přirozeného poklesu imunity a může si pravidelně připomínat po celou dobu těhotenství.
 2. Bakteriální vaginóza. Bílý výtok se vyznačuje nepříjemným rybím zápachem, může mít šedivý odstín, žena někdy pocítí pálení v pochvě.
 3. Ureaplasmóza. Bílý výboj bohatý a zakalený.
 4. Mykoplazmóza. Nedostatečný průhledný výboj.
 5. Chlamydie. Výtok může mít nažloutlý odstín s příměsí hnisu a může mít nepříjemný zápach. Někdy je vagina bolest a svědění.

Při genitální infekci může dojít k bílému výboji na pozadí zpoždění

Mnoho genitálních infekcí při nedostatečné léčbě chronizuje a pravidelně se projevuje formou relapsů.

Nemoci a stavy nesouvisející s gynekologií

V některých případech má žena zpoždění s bílým výtokem (jednorázovým nebo pravidelným) z jiných důvodů, které přímo nesouvisí s gynekologickou sférou. Roli hrají tyto faktory:

  Cukrovka. Jedná se o závažné onemocnění, které narušuje metabolismus a negativně ovlivňuje fungování mnoha orgánů a systémů..

Vážné onemocnění, jako je cukrovka, postihuje mnoho tělesných systémů, včetně reprodukčních

Stres může být příčinou bílého výboje v důsledku zpoždění.

Příčinou problému může být prudký úbytek hmotnosti, což je pro tělo stres.

Metody diagnostiky problému

Pokud je menstruace opožděná a doprovází ji neobvyklý bílý výtok, musí si žena nejprve udělat domácí těhotenský test. V případě pozitivního výsledku musíte navštívit gynekologa, abyste potvrdili skutečnost těhotenství a zaregistrovali se.

Měli byste také navštívit lékaře, pokud je test negativní: je možné, že se těhotenství stále vyvíjí (ektopické není vyloučeno). Pokud ne, lékař předepíše nezbytná vyšetření a testy, aby objasnil důvod zpoždění.

Například kandidóza může být detekována během rutinního vyšetření na židli: stěny pochvy budou zahaleny do sraženého bílého hlenu. Můžete také vizuálně diagnostikovat erozi děložního čípku.

Po rutinním vyšetření na židli můžete určit drozd nebo erozi

V každém případě gynekolog odebere standardní nátěr na mikroflóru (nebo cytologický): určí počet leukocytů, aby zjistil, zda existuje zánětlivý proces. Se známkami genitálních infekcí (mykoplazma, chlamydie atd.) Bude zapotřebí příslušná studie - analýza PCR.

Cytologický nátěr určí přítomnost zánětlivého procesu (podle počtu leukocytů ve vaginálním hlenu)

Pokud existuje podezření na zánět vnitřních reprodukčních orgánů (adnexitida), polycystické nebo onkologické vzdělání, lékař pošle pacienta na ultrazvukové vyšetření. U netehotných žen se obvykle používá transvaginální metoda.

Zánět vnitřních pohlavních orgánů, novotvar nebo polycystické onemocnění budou stanoveny ultrazvukovým vyšetřením

Mám zpoždění 7 dní, než byla moje menstruace vždy včas, je mi 21 let, mám dítě, testy jsou negativní, velmi se bojím, že jsem si všechno přečetla, a bojím se, že těhotenství je mimoděložní, pod břichem bolí mírné bolesti... Řekněte mi, co to je? A je tu také bílý výboj...

26. května 2014

Gritsko Marta Igorevna odpovídá:

Ultrazvukový diagnostik, porodník-gynekolog druhé kategorie, Ph.D..

Doporučuji vám nejprve projít ultrazvukem pánevních orgánů, je prakticky nemožné vyvodit závěry.

https://www.health-ua.org/tag/62230-zaderzhka-mesyachnih-idut-belie-videleniya.html

Pokud máte podezření na hormonální problémy, budete potřebovat krevní test na ženské pohlavní hormony a hormony štítné žlázy. V takové situaci je lepší být sledován gynekologem-endokrinologem. Možná budete potřebovat ultrazvuk nadledvin, MRI nebo počítačovou tomografii mozku (k detekci nádoru hypofýzy).

Pokud existuje podezření na hormonální nerovnováhu, gynekolog vám předepíše krevní test na hormony, možná budete muset konzultovat endokrinologa

Recenze žen

Je zajímavé, že na internetových fórech ženy mluví o bílém výtoku kvůli zpoždění pouze v souvislosti s těhotenstvím. Je zřejmé, že je to způsobeno skutečností, že téma nejrůznějších známek úspěšné koncepce je jedním z nejdůležitějších. A pokud jde o další případy bílého výtoku (kvůli patologii, infekci, hormonálnímu narušení), pak se otázka přítomnosti nebo nepřítomnosti zpoždění jednoduše nezvýrazňuje (jen těhotenství není plánováno a žena nečeká na strach z nepřítomnosti menstruace).

Ale můj výtok právě začal během těhotenství. Postupně z hustých bílků zbledly vodnatě. Uzávěrka je nyní 20 týdnů.

Anna 83

https://www.babyplan.ru/questions/50348-belye-vydeleniya-kak-priznak-beremennosti/

Mohu říci konkrétně o sobě. Pro mě je silný bílý výtok známkou druhé fáze a aktivní produkce progesteronu. Ale před menstruací ztenčují a den nebo dva před menstruací mám tekutý výtok. A v těhotenském cyklu pokračoval bílý hustý výtok, nebo byl suchý. Pro mě to byla známka těhotenství: menstruace měla být a výtok se neztenčil. Test byl zpočátku s jedním pruhem, ale v den zpoždění byl pruhovaný.

katrusya123

https://www.babyplan.ru/questions/50348-belye-vydeleniya-kak-priznak-beremennosti/

Se zpožděním mám hojný krémový bílý výtok, což znamená těhotenství.

lya_sya

https://www.u-mama.ru/forum/waiting-baby/want-baby/235202/

Mnoho žen se bojí bílého výtoku kvůli zpožděným menstruacím. Mezitím to může být jeden ze znaků těhotenství. V některých situacích takový jev naznačuje pokračující onemocnění, někdy docela závažné. V každém případě musíte kontaktovat gynekologa, aby objasnil váš stav.

Stojí za to se obávat transparentních sekrecí sliznic, když je menstruace zpožděna

Vzhled místo měsíčního transparentního výtoku je neobvyklý, ale v některých případech jde o dočasný problém nebo příznak těhotenství. Přítomnost stabilního cyklu je známkou zdraví reprodukčních a endokrinních systémů ženy. Zmizení menstruace, které není spojeno s koncepcí, naznačuje vážné porušení.

Normálně, po početí, pod vlivem přeskupení a zvýšené produkce progesteronu, je zaznamenán hojný slizniční výtok bílého nebo nažloutlého odstínu. Ale bezbarvá kapalina je také variantou normy. Neměla by být vodnatá konzistence, protože s hormonálními změnami v počátečních stádiích se v cervikálním kanálu vytvoří sliznice. A ukázalo se to kvůli zesílení látky do rosolovitého stavu.

Také 7-10 dní po pohlavním styku je zaznamenáno implantační krvácení - růžový výtok na pozadí zpoždění nebo v předvečer následujících kritických dnů. Do 2. týdne množství vaginální sekrece klesá, leucorrhoea je velmi vzácná, téměř nepostřehnutelná.

Těhotenský test dává pozitivní výsledek 7. až 8. den zpoždění. Můžete zkontrolovat hladinu hCG v moči nebo krvi a podstoupit ultrazvukové vyšetření na přítomnost vajíčka.

 • Akutní čich;
 • Změny chuťových preferencí;
 • Mírná nevolnost ráno;
 • Otok prsou;
 • Citovost;
 • Lenost a ospalost;
 • Zbarvení bradavek a sliznic pochvy na tmavší;
 • Mírně tahá za spodní břicho.

Pozornost! U některých žen se stav po početí vůbec nezmění, takže se na příznaky nemusíte příliš spoléhat.

Někdy žena, již s 1-2denním zpožděním menstruace, hledá příznaky nebezpečných nemocí. Bdělost samozřejmě není zbytečná, ale v tomto případě není oprávněná. Posun cyklu o 3-4 dny je považován za normální, navíc má zdravá žena před menstruací vždy průhledný výtok. Jsou hojné, hubené a slizké. Po celou dobu, s výjimkou menstruace a ovulace, je v cervikálním kanálu želé podobná zátka. V předvečer těchto procesů zkapalňuje a pohlavní ústrojí je opláchnuto bohatou sekrecí.

Jakékoli hormonální látky způsobují selhání cyklu. Menstruace mohou být řídké a mezera mezi nimi se zvětšuje. Bezbarvý výboj jako znak normy zůstává a může naznačovat přístup kritických dnů. Pokud se menstruace po 4 měsících užívání perorálních kontraceptiv nestabilizuje, měli byste zvážit změnu léku a navštívit svého lékaře. Podobný účinek mají nitroděložní tělíska, zejména ta, která obsahují hormony..

Pozornost! Výskyt čirých a hojných sekrecí obvykle způsobuje nadbytek estrogenu, který je zaznamenán u nadváhy.

Pokud je koncepce vyloučena, ale nedochází k žádné menstruaci a hojnému vylučování sliznic, jedná se rozhodně o hormonální poruchu. K takovému výsledku může vést pouze nedostatek nebo přebytek regulačních látek..

Nedostatek menstruace během 1–2 cyklů nebo jen zpoždění 1–2 týdny se vyskytuje téměř u každé ženy. Produkce vaginálních sekrecí pokračuje, a proto se objevuje transparentní slizniční leucorrhoea. Důvody spočívají v životních událostech:

 • Stresující situace;
 • Stěhování, změna klimatu nebo práce;
 • Obecné nemoci těla;
 • Pooperační nebo poúrazové období;
 • Vyčerpávající práce, nedostatek odpočinku;
 • Nedostatečná výživa, strava;
 • Obezita.

Je třeba dodat, že pokud nebudou tyto předpoklady stabilizovány, dojde k rozvoji závažných endokrinních onemocnění..

Pokud sexuálně dospělá žena, která není těhotná nebo kojící, nemá menstruaci déle než 6 měsíců, bude počáteční diagnóza znít jako amenorea. To se často stává s patologickými odchylkami hmotnosti, jak s dystrofií, tak s obezitou..

V tomto případě se produkují vaginální a cervikální sekrece, ale v malém množství. Jsou průhledné nebo bělavé bez zápachu.

Dramatická ztráta hmotnosti, odmítnutí jídla a duševní poruchy s obsedantními myšlenkami na nadváhu nejčastěji vedou k ukončení menstruace. V tomto stavu tělo zcela ztrácí potřebu reprodukce. Současně zmizí bezbarvý vaginální výtok nebo je zaznamenán ve velmi malém množství. Tato příčina amenorey je pozorována u 38% pacientů.

Pozor! Osoba s anorexií nechápe, že mu není dobře. Příbuzní by proto měli problém deklarovat. Smrt bude následovat dysfunkci reprodukčního systému.

Vaječníky produkují vajíčka a estrogeny, důležité hormonální látky, které regulují menstruaci. U polycystických onemocnění existují hojné průhledné sliznice a nahnědlý výtok z pochvy. Není vyloučena vodnatá kapalina. Mezi další příznaky patří akné, nadměrný růst ochlupení na těle, neplodnost a nedostatek menstruace. Amenorea způsobená polycystickými chorobami se vyskytuje u 26% žen.

Úplné zastavení reprodukčních funkcí nastává po 40 letech. Vše závisí na dědičnosti, životním stylu a zdravotním stavu ženy. Menstruace mizí postupně. Nejprve dochází ke zpožděním, krev se stává méně, pak se menstruace objevuje stále méně a úplně zmizí.

Hormonální změny během menopauzy však také vedou k inhibici vaginálních žláz, které produkují vaginální výtok, a to tak, že i intimita je pro ženu někdy bolestivá. Časná menopauza může být způsobena dědičností, dlouhodobým stresem, hormonálními poruchami. Amenorea způsobená předčasnou menopauzou se vyskytuje u 22% pacientů.

Endokrinní porucha, při které se ve velkém množství produkuje prolaktin, hormon u kojících žen. V tomto ohledu prsa bobtná, z bradavek je bílý tekutý výtok. Pokud žena není po porodu, pak je tento stav způsoben poruchami produkce hormonů.

K anomálii dochází v důsledku příjmu určitých léků, které působí na mozek. Jedná se například o antidepresiva nebo trankvilizéry. Důvod selhání cyklu u 11% žen.

Absence menstruace u mladých dívek, kdy ani první menstruace nepřišla, může být spojena s pozdní pubertou, genetickými abnormalitami, anorexií a stresem. Vaginální výtok s jasným mírným a slizovitým.

Pozornost! Po první menstruaci se u 2–3leté dívky mohou objevit velká zpoždění a změny cyklu. Současně u mladých jedinců produkce vaginálních sekrecí mírně převyšuje množství sekrece u dospělé ženy..

Produkce pohlavních hormonů, a tedy i menstruace, závisí na hypofýze v mozku, štítné žláze a vaječnících. Proto jakákoli jejich patologická změna, vzdělání, zhutnění atd., Která narušuje činnost, může vést ke zmizení menstruace. Zůstane pouze obvyklý transparentní slizniční výtok.

Různé poruchy reprodukčního systému vedou ke zpoždění a hojné bezbarvé leucorrhoea:

 • Eroze a dysplázie děložního čípku;
 • Endometritida;
 • Onemocnění polycystických vaječníků;
 • Infekce;
 • Zánětlivé procesy v přílohách;
 • Nádory jsou maligní a benigní.

Bakterie nejsou schopné utopit menstruační funkci, ale mohou způsobit zpoždění. U chlamydií se často vyskytuje průhledná leucorrhoea, která se táhne mezi prsty a vypadá jako hlen. Tato infekce je velmi zákeřná - je extrémně obtížné ji zjistit, protože chlamydie žijí uvnitř buněk. Kromě toho neexistují žádné zvláštní příznaky a mezitím infekce postihuje stále vyšší orgány, což způsobuje vážné patologie vaječníků a vejcovodů. Chlamydie je STI, kterou lze uzavřít nechráněným sexem s nosičem. Určete patologii vyšetřením nátěru pomocí PCR.

Onkologický proces v jakémkoli orgánu reprodukčního systému nejenže eliminuje menstruaci nebo způsobuje poruchu cyklu, ale je také charakterizován bohatým bezbarvým výtokem s velmi nepříjemným zápachem. Jsou vodnaté, někdy obsahují krvavé inkluze, kousky odumřelé tkáně.

Měli byste začít analýzou situace:

 • Kolik dní není menstruace? Pokud to přišlo na týden, musíte nejprve provést těhotenský test;
 • Pokud je výsledek negativní, vyhodnotit všechny příznaky, stejně jako vůni, množství, odstín a konzistenci vaginálního výtoku;
 • Koncepce je vyloučena a neexistuje měsíční období po dobu delší než týden, což znamená, že byste se měli poradit s lékařem;
 • Pokud žena ví jistě, že příčinou abnormality je dlouhodobý stres, pak stojí za to navštívit psychologa nebo psychoterapeuta. Specialista vám pomůže podívat se na situaci jiným způsobem a normalizovat váš stav;
 • S vášní pro diety a hubnutí musíte také konzultovat psychoterapeuta;
 • V ostatních případech cesta rovnou ke gynekologovi.

Mnoho žen těhotenství buď očekává, nebo se ho bojí, a přitom zcela zapomíná na hormonální poruchy, infekce a nádory. Pokud dospělá žena nemá druhý týden menstruaci, musíte se okamžitě poradit s lékařem. Aby menstruace zmizela, musí se objevit velmi závažné nepravidelnosti..

Gynekolog bude pacientku poslouchat a pohovorovat s ní. Podrobný příběh vám pomůže diagnostikovat rychleji. Dále proveďte standardní diagnostiku:

 • Inspekce;
 • Kolposkopie;
 • Sběr stěrů;
 • Ultrazvuk;
 • Obecné analýzy.

Další studie při absenci menstruace a výtoku bez barvy:

 • PCR pro příznaky infekce;
 • Cytologie, biopsie a krev pro nádorové markery pro podezření na onkologii;
 • Konzultace endokrinologa a analýza hladiny hormonů;
 • Navštěvovat psychiatra pro poruchy příjmu potravy pro anorexii;
 • Onkolog pro různé nádory;
 • MRI mozku, pokud existuje podezření na problémy s hypofýzou.

Fóra potvrzují nejlepší odhady. U většiny žen, u nichž došlo k prodlouženému zpoždění a hojnému jasnému výtoku, bylo zjištěno, že jsou těhotné. Jiní stále čekali na menstruaci, což potvrdilo selhání cyklu. Proto byste neměli okamžitě vymýšlet onkologii nebo nádor na mozku. Banální touha otěhotnět a neúspěšné pokusy po dobu několika měsíců - to je skutečný stres - příčina hormonálních poruch.

Zajímavý fakt! Velké dávky alkoholu mohou způsobit časnou nebo pozdní ovulaci, stejně jako dříve či později menstruaci..

Mluvili jsme o všech důvodech bezbarvého výtoku místo menstruace, aby ženy pochopily, jak vážná může být situace. Ale ve většině případů se obávala, nachladla a za týden přišla menstruace nebo přišlo dlouho očekávané těhotenství. Určitě byste měli vědět všechno o sekrecích a práci reprodukčního systému, abyste pochopili, kdy jít k lékaři..

Menstruace kojení: vše, co potřebujete o tomto procesu vědět Poté, co jste v prvních dnech po narození dítěte objevili vaginální výtok s krevními nečistotami, neměli byste si myslet, že se jedná o patologicky časná období.