Silueta. Recenze

Celkem příspěvků: 563

29.04.2014, Julia30
Dobré odpoledne! Je mi 30 let, beru siluetu 10 měsíců. Tento měsíc jsem zapomněl užít 5 pilulek, vypil jsem dvě najednou 6. den. 8. den začalo špinění krve, které trvalo 12 dní a skončilo 18. den. Nyní je to již 4. den sedmidenní přestávky a nedochází k žádnému krvácení z vysazení. Je to norma? A nemohou vůbec přijít v tomto cyklu?
Díky předem

  Evgeniya34 (konzultant):
  Julia30, vaše menstruační krvácení „vyteklo“ během průlomu, který vyplynul z vynechání pilulky. Je to v pořádku, začněte brát nové balení jako obvykle podle schématu.

29.04.2014, Julia
dobré odpoledne!
Janine piju velmi dlouho (10 let s přerušením). V poslední době výrazně vzrostla cena. Mohu upgradovat na Silhouette? To je to samé?

  Evgeniya34 (konzultant):
  Julia, toto je analog. Silueta má stejné složení jako Janine, jen jiného výrobce.

29.04.2014, Yana
Ahoj!
Užívám Siluet po dobu 6 měsíců jasně podle schématu. Ve 4. měsíci došlo na konci cyklu k průlomovému krvácení. Napsal jsem to na adaptační období. Nyní uplynulo více než půl roku a na 17. tabletě začal opět rozmazaný výtok a pak krev. Pilulky jsem nepřestal užívat. včera poslední 21. balení. Menstruace se nezintenzivňuje, ale postupně ustává. Okresní lékař mi řekl, že jsem musel přestat užívat pilulky bezprostředně po začátku menstruace a cyklus by měl být obnoven. vůbec nepijte pilulky, ale myslím, že se mýlí :). Co dělat? Nyní si udělejte 7denní pauzu podle plánu a začněte nové balení? Hrozí vám těhotenství, protože vaše menstruace je téměř u konce? Opakuji, piju HARD podle schématu, každou hodinu.

  Evgeniya34 (konzultant):
  Yano, souhlasím s tebou, doktor se mýlí. Někdy se stane, že dojde k průlomovému krvácení. Existuje mnoho důvodů. Od vynechání pilulky, užívání nekompatibilních léků až po neúplné vstřebání pilulky, stále procházejí trávicím traktem. Udělali jste správnou věc. Je nutné pokračovat v užívání pilulek, bez ohledu na namazání. Těhotenství nehrozí. Podvod není nebezpečný a nesnižuje antikoncepční účinek. Sedmidenní přestávka podle plánu.

28. 4. 2014, Jekatěrina
Dobrý den, prosím, řekněte mi o 7 měsících, které užívám Silhouette, zpočátku mě všechno bolelo a došlo k špinění, ale nyní je vše v pořádku, jen po dobu 2 měsíců po sobě mám místo 3 měsíčních dnů jen malé špinění, je to normální? A za poslední měsíc cítím tlukot srdce, změřil jsem tlak 140/90, puls 90, pro mě je to velmi zvýšené, nemohu normálně spát, může to být kvůli příjmu Siluetu (nikdy předtím jsem neměl problémy se srdcem). Je mi 23 let. dík

  Evgeniya34 (konzultant):
  Ekaterina, skrovné menstruační reakce (měsíčně) na pozadí COC-varianty normy. Zvýšený krevní tlak může být spojen s příjmem Siluetu.

28. 4. 2014, Jekatěrina
Díky za odpověď, teď nevím, co mám dělat s tlakem, potřebujete zrušit Siluetu? Pozítří jsem se chystal jít ke kardiologovi, nechtěl bych zrušit Silhouette, gynekolog mu předepsal léčbu endometriózy a výsledek je dobrý, výtok z rozmazání před a po menstruaci se zastavil a uprostřed cyklu se objevily také bolesti a kůže se zlepšila

  Evgeniya34 (konzultant):
  Ekaterina, nezapomeňte informovat kardiologa, že užíváte dobře. Řekněte gynekologovi, že vám začal stoupat krevní tlak. Diskutujte se svým gynekologem o možnosti přechodu na Clairu. Složení Klayry je podobné jako u Siluetu, ale dávka estrogenu je nižší, což by mělo pomoci eliminovat takový vedlejší účinek jako zvýšení krevního tlaku..

27.04.2014, Anna
Dobrý den! Je mi 21 let, dermatolog mi předepsal Silhouette, protože mám na tváři silné akné. Podobný lék jsem nikdy předtím neužíval. Mám velké obavy, zda se z toho vyléčím a zda se vyrážka nezhorší.?

  Evgeniya34 (konzultant):
  Anno, o vlivu na váhu: http: //www.sikirina.tsi.ru/ok-faq-17.phtml
  Jakékoli COC s antiandrogenním účinkem začíná kosmeticky vylepšovat až přibližně na konci 3-4 balení. V prvních měsících užívání OK může dojít ke zhoršení stavu pokožky, ale pak se obličej a pokožka vyčistí.

27.04.2014, Nadežda 33
Ahoj. Zaregistrovali Siluet po dobu 3 měsíců bez přerušení (na ultrazvuku byl nalezen polyp) na konci prvního balení, menstruace zmizela (sraženiny vycházejí po kouscích), menstruace trvá 11 dní a zdá se, že se nezastaví, zavolal jsem svému lékaři, říká, že ty měsíční budou dluhy a kolik sama nebude ví. Vypiji druhé balení, opravdu jdou po všech pilulkách. Napsala mi styptic, aktuální nevidí žádné změny. velmi bolavé podbřišek. Nurofen nepomůže. dík.

  Evgeniya34 (konzultant):
  Nadežda 33, nikdo nemůže vyléčit polyp! Nejprve bylo nutné odstranit polyp a teprve potom začít užívat OK, a ne naopak! Krvácíš, ne menstruace! Zavolejte sanitku, je vám indikována hospitalizace.

26.04.2014, Maria
Dobrý den! Gynekolog předepsal hormonální příjem po dobu 3 měsíců, vybral jsem si siluetu s nízkým obsahem estrogenu! Dokončuji první balení, všiml jsem si, že vypadávání vlasů se zvýšilo (vlasy samotné jsou tenké, matoucí a po užívání hormonů se staly ještě křehčími)! případ: přestat užívat drogu?

  Evgeniya34 (konzultant):
  Maria je obecně předepsána Silhouette pro androgenní vypadávání vlasů, ale na drogu se zřídka vyskytují paradoxní reakce. Pokud vlasy nadále vypadávají, poraďte se s lékařem o změně léku..

26.04.2014, Maria
Ahoj! IM 33 let. Předepsáno OK "Silueta" jako antikoncepci, a také proto došlo k bolestivé ovulaci. Droga se začala brát, jakmile začalo špinění, tj. první den, ale po dvou dnech přestali a menstruace nezačala, 17. den začala plná menstruace, pokračoval jsem v užívání léku a po 21 pilulkách jsem přestal užívat, dnes - 22. den se menstruace zvýšila a pravidelně se objevovaly krevní sraženiny. Přečetl jsem si váš článek o krvácení při užívání OK, ale už jsem začal 7denní pauzu, jak postupovat v tomto případě?

  Evgeniya34 (konzultant):
  Maria, máš šmouhy a průlomové krvácení se plynule proměnilo v „menstruaci“. Během 7denní přestávky krvácení přestane.

25. 4. 2014, Natalia
Dobrý den, je mi 30 let. Dnes užívám 16. pilulku siluety prvního balení. Byl jsem předepsán na endometriózu, nikdy jsem předtím neužíval hormonální pilulky. Když jsem je začal pít, začal mě každý den bolet hlava, na tváři a krku bylo mnoho pupíků., ale někdy ne tolik. Deprese, neustále špatná nálada, podrážděnost, špatný spánek, úplný nedostatek sexuální touhy. Řekněte mi, co to pro mě znamená, že tablety nefungují? Mohu je nahradit jinými nebo počkat na nějakou adaptaci? Obávám se, že dojde k hormonálnímu narušení. pokud se mi nehodí.

Žádné krvácení z vysazení. Recepce silueta

Související a doporučené otázky

1 odpověď

Prohledávání stránek

Co když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenašli informace, které potřebujete, nebo pokud se váš problém mírně liší od předloženého problému, zkuste položit další otázku lékaři na stejné stránce, pokud souvisí s hlavní otázkou. Můžete také položit novou otázku a naši lékaři ji po chvíli zodpoví. Je to zdarma. Informace, které potřebujete, můžete také vyhledat v podobných otázkách na této stránce nebo prostřednictvím stránky pro vyhledávání na webu. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích..

Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace formou korespondence s lékaři na tomto webu. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve svém oboru. V tuto chvíli na webu můžete poradit v 50 oblastech: alergik, anesteziolog-resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, dětský neurolog, dětský urolog, dětský endokrinní chirurg, dětský endokrinní chirurg, specialista na infekční nemoci, kardiolog, kosmetička, logopéd, ORL specialista, mammolog, lékařský právník, narkolog, neuropatolog, neurochirurg, nefrolog, výživový poradce, onkolog, urolog, ortoped-traumatolog, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, revmatolog, psycholog, radiolog, sexuolog-androlog, zubař, tricholog, urolog, lékárník, fytoterapeut, phlebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,76% otázek.

Siluette ® (Siluette ®)

Léčivá látka

Farmakologická skupina

 • Kombinovaná antikoncepce (estrogen + gestagen) [Estrogeny, gestageny; jejich homology a antagonisté v kombinacích]

Nosologická klasifikace (ICD-10)

 • L70 Akné
 • Z30 Monitorování užívání antikoncepce
 • Z30.0 Obecné rady a rady o antikoncepci

Složení

Potahované tablety1 záložka.
účinné látky:
ethinylestradiol0,03 mg
dienogest2 mg
pomocné látky: monohydrát laktózy - 47,66 mg; kukuřičný škrob - 10,46 mg; hypromelóza 2910 - 0,65 mg; mastek - 1,6 mg; polakrilin draselný - 1,3 mg; stearát hořečnatý - 1,3 mg
skořápka filmu: Opadry II bílý 85F18422 (polyvinylalkohol - 1,2 mg, oxid titaničitý - 0,750 mg, makrogol 3350 - 0,606 mg, mastek - 0,444 mg) - 3 mg

Popis lékové formy

Tablety: kulaté, bikonvexní, potažené filmem, bílé nebo téměř bílé, s vyrytým „G53“ na jedné straně.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Siluet ® je perorální kombinované antiandrogenní činidlo obsahující ethinylestradiol (EE) jako estrogen a dienogest (DNG) jako progestogen. Antikoncepční účinek přípravku Siluet® je způsoben různými faktory, z nichž nejdůležitější jsou inhibice ovulace, zvýšená viskozita cervikálního hlenu, změny v peristaltice vejcovodů a struktura endometria..

Antiandrogenní účinek kombinace EE a DNG je založen na snížení koncentrace androgenů v plazmě.

V opakovaných studiích bylo prokázáno, že užívání kombinace EE s DNG vedlo k vyrovnání příznaků mírného až středně závažného akné a mělo pozitivní výsledek u pacientů se seborrheou.

DNG je derivát norethisteronu, který má 10–30krát nižší afinitu k receptorům progesteronu in vitro ve srovnání s jinými syntetickými progesterony. DNG nemá žádné významné androgenní, mineralokortikoidní nebo glukokortikoidní účinky in vivo.

Pokud je podáván samostatně v dávce 1 mg / den, DNG inhibuje ovulaci.

Farmakokinetika

Sání. EE se po perorálním podání rychle a úplně vstřebává v tenkém střevě. Cmax v plazmě - 67 pg / ml, T.max - 1,5-4 hodiny Během počátečního průchodu játry je významná část EE metabolizována. Absolutní biologická dostupnost je přibližně 44%.

Rozdělení. EE se téměř úplně (asi 98%) váže na albumin, i když nespecificky. EE zvyšuje plazmatickou koncentraci globulinu vázajícího pohlavní hormony (SHBG). Vypadá to, žed je 2,8–8,6 l / kg.

Metabolismus. EE je konjugován ve střevní sliznici a v játrech. Hlavní cestou metabolismu EE je aromatická hydroxylace, ale její metabolismus také vede k tvorbě velkého počtu hydroxylovaných a methylovaných derivátů ve volné, glukuronidované a sulfatované formě. Clearance je přibližně 2,3-7 ml / min / kg.

Vylučování. Pokles koncentrace EE v plazmě nastává ve 2 stupních: 1. stupeň - T1/2 je 1 hodina, 2. - 10–20 hodin. EE se nevylučuje v nezměněné formě. Metabolity EE se vylučují ledvinami a játry v poměru 4: 6. T1/2 metabolity - asi 24 hodin.

Rovnovážná koncentrace. Css je dosaženo během druhé poloviny léčebného cyklu a koncentrace EE v séru se zvyšuje dvakrát.

Sání. Po perorálním podání se rychle a úplně vstřebává ve střevě. Cmax v plazmě - 51 pg / ml, T.max - 2,5 hodiny Absolutní biologická dostupnost při současném užívání s EE je 96%.

Rozdělení. DNG se váže na albumin v krevní plazmě a neváže se na SHBG a globulin, který váže kortikosteroidní hormony. Frakce volného DNG v plazmě je 10%, zatímco 90% je nespecificky vázáno na albumin. Vypadá to, žed je 37–45 l.

Metabolismus. DNG se metabolizuje hlavně hydroxylací, alternativní cestou je glukuronidace. Jeho metabolity jsou neaktivní a rychle se vylučují z plazmy; proto není možné detekovat metabolity v krevní plazmě ve významných množstvích, to se netýká nezměněného DNG. Celková clearance po jedné dávce je 3,6 l / h.

Vylučování. T1/2 DNG je přibližně 9 hodin. Malé množství se vylučuje nezměněno ledvinami. Při perorálním podání se 86% vylučuje do 6 dnů, z nichž 42% se vylučuje během prvních 24 hodin, zejména ledvinami.

Rovnovážná koncentrace. Css dosaženo do 4 dnů.

Indikace léku Siluet ®

léčba mírného až středně těžkého akné (akné), pokud je lokální léčba neúčinná u žen, které potřebují antikoncepci.

Kontraindikace

Kombinovaná perorální antikoncepce (COC) by se neměla používat, pokud se u ženy vyskytuje některý z níže uvedených stavů / onemocnění. Při prvním výskytu kteréhokoli z těchto stavů během užívání PDA by měl být lék okamžitě vysazen:

přecitlivělost na Siluet ® nebo na kteroukoli z jeho složek;

současná nebo anamnéza arteriálních a žilních tromboembolických onemocnění (např. hluboká žilní trombóza, plicní embolie);

trombóza (arteriální a žilní) a tromboembolismus v současnosti nebo v anamnéze, vč. trombóza, hluboká žilní tromboflebitida; plicní embolie, infarkt myokardu, ischemické nebo hemoragické cerebrovaskulární poruchy;

stavy předcházející trombóze (včetně přechodných ischemických záchvatů, anginy pectoris, komplikovaných lézí chlopňového aparátu srdce, fibrilace síní, subakutní bakteriální endokarditida, prodloužená operace s prodlouženou imobilizací, rozsáhlé trauma);

pankreatitida s těžkou hypertriglyceridemií v současnosti nebo v anamnéze;

žloutenka, vrozená hyperbilirubinemie (Gilbertův, Dubin-Johnsonův a Rotorův syndrom);

mnohočetné nebo závažné rizikové faktory pro žilní nebo arteriální trombózu; anamnéza rizikových faktorů pro arteriální trombózu:

- diabetes mellitus s vaskulárními komplikacemi (angiopatie, retinopatie);

- nekontrolovaná arteriální hypertenze (AH);

vrozená nebo získaná predispozice k arteriální trombóze, například rezistence k aktivovanému proteinu C, nedostatek antitrombinu III, nedostatek proteinu C, S, hyperhomocysteinémie a přítomnost protilátek proti fosfolipidům (protilátky proti kardiolipinu, antikoagulant lupus);

kouření ve věku nad 35 let;

závažné formy onemocnění jater (včetně anamnézy) před normalizací jaterních funkčních testů;

jaterní nádory (benigní nebo maligní), vč. Dějiny;

hormonálně závislá maligní onemocnění genitálií nebo mléčných žláz, vč. historie nebo podezření na ně;

krvácení z pochvy neznámého původu;

migréna s lokálními neurologickými příznaky, vč. Dějiny;

nedostatek laktázy, intolerance laktózy, malabsorpce glukózy-galaktózy;

S opatrností: přítomnost rizikových faktorů (křečové žíly, srdeční choroby, nadváha, poruchy srážení krve) vyžaduje důkladnější vyšetření před zahájením PDA; kouření do 35 let (pokud žena nemůže přestat kouřit, měla by se použít jiná metoda antikoncepce, zejména pokud existují další rizikové faktory); potenciální riziko a očekávaný přínos užívání perorálních kontraceptiv v každém jednotlivém případě je třeba pečlivě zvážit za přítomnosti následujících onemocnění, stavů nebo rizikových faktorů: dyslipoproteinemie, diabetes mellitus bez vaskulárních komplikací, kontrolovaná arteriální hypertenze, fibrocystické onemocnění prsu, děložní myom, endometrióza, roztroušená skleróza, anamnéza těžké deprese, poruchy funkce ledvin, intolerance kontaktních čoček, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, flebitida povrchových žil, tromboembolismus, akutní cerebrovaskulární příhoda, infarkt myokardu v mladém věku, chronické srdeční selhání, rakovina prsu u příbuzných 1. stupně ; zhoršení zraku (riziko trombózy sítnice), tetanie, hyperkalcémie, hypokalémie, bronchiální astma, dědičný angioedém, onemocnění jater, idiopatická žloutenka během předchozího těhotenství, opar během těhotenství.

Aplikace během těhotenství a kojení

Siluet ® je během těhotenství kontraindikován.

Pokud dojde k těhotenství během období užívání přípravku Siluet®, užívání léku by mělo být okamžitě zastaveno. Dostupné informace o použití přípravku Siluet® během těhotenství jsou příliš omezené na to, aby bylo možné vyvodit závěry o negativních účincích přípravku Siluet® na těhotenství, zdraví plodu a novorozence. Rozsáhlé epidemiologické studie neodhalily zvýšené riziko vývojových vad u dětí narozených ženám, které užívaly pohlavní hormony k antikoncepci před těhotenstvím nebo nechtěně v časných stádiích těhotenství.

Siluet ® je kontraindikován pro použití u kojících žen..

Vedlejší efekty

Užívání jakéhokoli COC je spojeno se zvýšeným rizikem arteriální a žilní trombózy a tromboembolismu (např. Žilní trombóza, plicní embolie, cévní mozková příhoda, infarkt myokardu). Riziko zvyšuje kouření, hypertenze, poruchy srážlivosti, obezita, křečové žíly, tromboflebitida a trombóza.

Níže uvedené nežádoucí účinky jsou uvedeny podle tříd orgánových systémů podle klasifikace MedDRA s následující frekvencí: velmi často - ≥ 1/10; často - ≥ 1/100 a gastrointestinální trakt: často - nevolnost, zvracení; zřídka - bolest břicha; zřídka - průjem, dyspepsie, gastritida, enteritida; velmi zřídka - cholecystitida, onemocnění žlučových kamenů.

Na straně ledvin a močových cest: zřídka - infekce močového systému.

Na straně kůže a podkožních tkání: zřídka - akné, aknéformní dermatitida, exantém, kožní alergické reakce, chloasma, alopecie, multiformní erytém, svědění, včetně generalizovaného svědění, erythema nodosum, vaskulární purpura; vzácně - hypertrichóza, virilismus, hyperhidróza, seborea, hyperpigmentace, ekzém, lupy, angioedém, telangiektázie (pavoučí žíly).

Ze strany metabolismu a výživy: často - zvýšená tělesná hmotnost; zřídka - zvýšená chuť k jídlu, ztráta hmotnosti; zřídka - snížená chuť k jídlu.

Infekční a parazitární onemocnění: zřídka - vaginitida, vaginální kandidóza; zřídka - plísňové infekce, herpetické léze ústní dutiny.

Z cévního systému: zřídka - hypertenze, arteriální hypotenze, křečové žíly, tromboflebitida povrchových žil; zřídka - hluboká žilní tromboflebitida, trombóza, plicní embolie, hematom, cévní mozková příhoda, návaly horka, bolest podél žil.

Celkové poruchy a poruchy v místě vpichu: zřídka - pocit únavy / malátnosti, otoky; zřídka - příznaky podobné chřipce.

Z imunitního systému: zřídka - alergické reakce.

Z pohlavních orgánů: často - bolest a bolestivost mléčných žláz, zvětšení mléčných žláz; zřídka - acyklické špinění nebo krvácení, bolestivé menstruační krvácení, cysty na vaječnících, dyspareunie, zvýšený vaginální výtok, hyperplazie endometria, vaginitida / vulvovaginitida, salpingitida, endometritida; zřídka - slabé menstruační krvácení, mastitida, fibrocystická dysplazie mléčných žláz, výskyt sekrecí prsu, leiomyom, endometritida, salpingitida, cervicitida, vulvovaginální svědění, lipom prsu; velmi vzácné - rakovina endometria.

Ze strany psychiky: často - snížená nálada; zřídka - nespavost, poruchy spánku, deprese, anorexie, změny libida, agresivita, apatie.

Poruchy svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně: často - bolesti zad, křeče v lýtkových svalech; zřídka - artralgie, myalgie.

U žen užívajících Siluet® byly hlášeny následující závažné nežádoucí účinky:

- žilní tromboembolické poruchy;

- arteriální tromboembolické poruchy;

- výskyt nebo zhoršení stavů, u nichž nebyla prokázána souvislost s užíváním PDA - Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, porfyrie, systémový lupus erythematodes, opar těhotných žen, Sydenhamova chorea, hemolyticko-uremický syndrom, cholestatická žloutenka;

Výskyt rakoviny prsu u žen užívajících COC velmi mírně stoupá. Protože rakovina prsu se zřídka vyskytuje u žen mladších 40 let, je tento přebytek ve vztahu k celkovému riziku vzniku rakoviny prsu velmi malý. Rakovina prsu je hormonálně závislý nádor. Známé rizikové faktory pro rakovinu prsu, jako je časná menarche, pozdní menopauza (po 52 letech věku), absence porodu, přítomnost anovulačních cyklů atd., Naznačují roli hormonů ve vývoji tohoto onemocnění. Hormonální receptory hrají klíčovou roli v buněčné biologii rakoviny prsu, estrogeny mohou zvyšovat účinky růstových faktorů (např.TGF-alfa).

Epidemiologické studie prokázaly možnou příčinnou souvislost mezi dlouhodobým užíváním COC, zahájeným v mladém věku, a rozvojem rakoviny prsu ve středním věku. Použití PDA je však pouze jedním z mnoha rizikových faktorů.

Interakce

Interakce spojené s aktivací mikrozomálních enzymů mezi perorálními kontraceptivy a jinými léky mohou vést k průlomovému krvácení a / nebo snížit účinnost antikoncepce. Tyto účinky byly prokázány pro hydantoin, fenobarbital, primidon, karbamazepin a rifampicin. Takové účinky jsou možné i pro rifabutin, efavirenz, nevirapin, oxkarbazepin, topiramát, felbamát, ritonavir, griseofulvin a rostlinné přípravky - třezalku tečkovanou (Hypericum perforatum). Mechanismus těchto interakcí je založen na schopnosti uvedených léčiv aktivovat jaterní mikrozomální enzymy.

Podle klinických pozorování může současné podávání s některými antibiotiky (jako je ampicilin a tetracyklin) vést ke snížení účinnosti antikoncepce, příčina tohoto jevu není známa..

Ženy užívající výše uvedené léky na krátkou dobu (až týden) by měly kromě PDA dočasně používat bariérovou antikoncepci, například během období užívání jednoho z uvedených léků a 7 dní po.

Ženy užívající rifampicin musí používat bariérovou metodu v době, kdy užívají rifampicin a 28 dní po ukončení léčby. Pokud se souběžně užívá lék na konci užívání tablet z obalu, další balení by se mělo užít okamžitě, bez obvyklého intervalu.

Při dlouhodobém podávání souběžného léku, který má schopnost aktivovat jaterní enzymy, může lékař zvážit potřebu zvýšit dávku hormonální antikoncepce. Pokud tento přístup vede k nežádoucím účinkům (jako je nepravidelné krvácení) nebo ke snížení účinnosti, měla by být použita jiná metoda antikoncepce.

Na základě studií in vitro bylo prokázáno, že DNG neinhibuje cytochrom P450 při použití v běžných koncentracích, proto se neočekává interakce této povahy.

Lékové interakce, které zvyšují clearance pohlavních hormonů, mohou vést k průlomovému děložnímu krvácení a ke snížení antikoncepční účinnosti léku.

Způsob podání a dávkování

Uvnitř, 1 záložka / den, denně, přibližně ve stejnou dobu, pokud je to nutné, vymačkejte malé množství tekutiny v pořadí uvedeném na blistru po dobu 21 dnů. Užívání pilulek z dalšího balení začíná 7 dní po užití poslední tablety z předchozího balení, během níž obvykle dochází ke krvácení z vysazení. Obvykle to začíná 2-3 dny po užití poslední pilulky a nemusí skončit, když začnete užívat pilulky z dalšího balení.

Přechod z tablet obsahujících pouze progesteron lze provést každý den.

Pokud nebyla hormonální antikoncepce užívána dříve (po dobu jednoho měsíce)

Užívání Siluet ® musí být zahájeno 1. den menstruačního cyklu (tj. 1. den menstruace).

V případě přechodu z PDA

Je lepší začít užívat Siluet ® následující den po obvyklém přerušení nebo následující den po poslední pilulce ze současného balení orální antikoncepce..

Injekční forma, implantáty

Přechod od používání implantátů se provádí v den vyjmutí implantátu; při přechodu z injekční formy - den po poslední injekci.

Po potratu v prvním trimestru těhotenství

Můžete ji začít užívat okamžitě; v tomto případě není nutné používat další antikoncepci.

Po porodu nebo potratu ve druhém trimestru

Doporučuje se začít užívat drogu 21. až 28. den po porodu nebo potratu ve druhém trimestru těhotenství. Pokud je léčba zahájena později, měla by být žena upozorněna na nutnost používání dalších bariérových metod (kondom) během prvních 7 dnů. Pokud však již došlo k pohlavnímu styku, je nutné před zahájením užívání PDA vyloučit těhotenství nebo počkat na 1. menstruaci.

Užívání zmeškaných pilulek

Pokud je zpoždění užívání léku kratší než 12 hodin, antikoncepční ochrana se nesníží. Žena by měla drogu užít co nejdříve, další pilulku je třeba užít v obvyklou dobu. Pokud je zpoždění užívání pilulky delší než 12 hodin, může být snížena antikoncepční ochrana. V takovém případě se můžete řídit následujícími dvěma základními pravidly:

- užívání drogy by nikdy nemělo být přerušeno na více než 7 dní;

- vyžaduje 7 dní nepřetržitého užívání pilulek, aby se dosáhlo dostatečného potlačení regulace hypotalamus-hypofýza-vaječníky.

V souladu s tím lze poskytnout následující tipy, pokud je zpoždění v užívání tablet více než 12 hodin.

1. týden Žena by měla užít poslední vynechanou pilulku co nejdříve, i kdyby to znamenalo užít 2 tablety. ve stejnou dobu. Další pilulka se užije v obvyklou dobu. Dále by měla být po dobu následujících 7 dnů používána bariérová metoda antikoncepce (například kondom). Pokud jste měli pohlavní styk do jednoho týdne před vynecháním pilulky, musíte vzít v úvahu pravděpodobnost těhotenství. Čím více tablet se vynechá a čím blíže je tento průchod k 7denní přestávce v užívání tablet, tím vyšší je riziko těhotenství.

2. týden Žena by měla užít poslední vynechanou tabletu co nejdříve, i kdyby to znamenalo užít 2 tablety. ve stejnou dobu. Další pilulka se užije v obvyklou dobu. V případě, že žena správně užívala pilulky do 7 dnů před přijetím, není potřeba další antikoncepce. Pokud však zapomněla užít více než 1 tabletu, měla by po dobu 7 dnů používat další antikoncepční metody (kondom).

3. týden Riziko snížené spolehlivosti je nevyhnutelné kvůli nadcházejícímu 7dennímu přerušení přijímání. Úprava rozvrhu pilulek však může zabránit oslabení antikoncepční ochrany. Pokud je dodržena jedna ze 2 navrhovaných metod, není nutné používat další metody antikoncepce, pokud žena správně užívala pilulky do 7 dnů před přijetím. V opačném případě musí dodržovat 1 z těchto 2 metod a dalších 7 dní používat také další antikoncepční metody.

1. Žena by měla užít poslední vynechanou tabletu co nejdříve, i kdyby to znamenalo užít 2 tablety. ve stejnou dobu. Další pilulka se užije v obvyklou dobu. Užívání pilulek z dalšího blistru by mělo být zahájeno okamžitě po dokončení předchozího, tj. mezi dávkami by neměla být obvyklá přestávka. S největší pravděpodobností nebude mít žena krvácení z vysazení až do konce 2. balení, ale může mít špinění nebo špinění dělohy ve dnech užívání tablet.

2. Je možné přestat užívat tablety z aktuálního blistrového balení. Pak by měla být 7denní pauza od užívání tablet, včetně dnů vynechání pilulek, a pak musíte začít užívat tablety z nového balení. Pokud žena vynechala pilulku a poté v 1. normálním intervalu mezi dávkami drogy nemá krvácení z vysazení, je nutné vyloučit těhotenství.

Pokud žena zvrací do 4 hodin po užití pilulky

Absorpce nemusí být úplná a je nutné přijmout další antikoncepční opatření. V těchto případech byste měli co nejdříve užít novou (náhradní) pilulku. Pokud je to možné, měla by se nová tableta užít do 12 hodin po obvyklé době užívání. Pokud uplynulo více než 12 hodin, měli byste se řídit doporučeními pro vynechání pilulek v části Užívání zmeškaných pilulek.

Pokud žena nechce změnit svůj normální režim užívání tablet, měla by užít další tabletu z jiného blistrového balení..

Jak oddálit krvácení z vysazení

Aby se oddálil nástup menstruačního krvácení, měla by žena pokračovat v užívání přípravku Siluet ® z nového balení ihned po užití všech tablet z předchozího bez přerušení. Při užívání léku z 2. balení může žena zaznamenat špinění nebo průlomové děložní krvácení. Po obvyklé sedmidenní přestávce byste měli pokračovat v užívání přípravku Siluet ® z nového balení..

Aby bylo možné posunout den nástupu menstruačního krvácení na jiný den v týdnu, lze ženě doporučit, aby zkrátila další přestávku v užívání pilulky na tolik dní, kolik chce. Čím kratší je interval, tím vyšší je riziko, že nedojde ke krvácení z vysazení a v budoucnu se při užívání dalšího balení objeví špinění a průlomové krvácení (stejně jako v případě, že by chtěla oddálit nástup menstruačního krvácení).

Předávkovat

Akutní toxicita po perorálním podání kombinovaného přípravku EE a DNG v případě předávkování je nízká.

Příznaky: Možná nevolnost, zvracení a vaginální špinění / krvácení.

Léčba: symptomatická, není nutná speciální terapie.

speciální instrukce

Před zahájením nebo dalším používáním přípravku Siluet ® je nutné provést anamnézu (včetně rodinné anamnézy) a vyloučit těhotenství. Je nutné měřit krevní tlak a provést obecné vyšetření s ohledem na kontraindikace a varování. Je nutné ženě vysvětlit potřebu pečlivě si přečíst návod k použití přípravku Siluet ® a dodržovat v něm uvedená doporučení. Povahu lékařských vyšetření, včetně všeobecných lékařských a gynekologických vyšetření, určuje ošetřující gynekolog individuálně pro každou ženu a provádí se v různých frekvencích, nejméně však jednou za 6 měsíců. Žena by měla být upozorněna, že perorální antikoncepce nechrání před infekcí HIV (AIDS) nebo jinými pohlavně přenosnými chorobami.

Snížená účinnost

Snížení účinnosti kombinace EE a DNG nastává například v případě vynechání dávky, při gastrointestinálních poruchách nebo při souběžné léčbě.

Změna povahy krvácení

Užívání léku Siluet ®, zejména v prvních 3 cyklech, může být doprovázeno výskytem acyklického špinění / krvácení z pochvy, což lze považovat za období adaptace.

Pokud nepravidelnosti krvácení přetrvávají nebo se vyskytnou po předchozích normálních pravidelných cyklech, je třeba zvážit nehormonální příčiny těchto jevů a vyloučit maligní novotvary a těhotenství. V takovém případě se musíte poradit s gynekologem.

U některých žen nemusí mezi dávkami léku dojít ke krvácení z vysazení. Pokud žena užívala Siluet ® podle pokynů, těhotenství je nepravděpodobné. Pokud se však žena dopustila porušení léku před 1. vynecháním krvácení z vysazení nebo pokud došlo k 2 vynecháním, mělo by být před pokračováním v užívání Siluetu® vyloučeno těhotenství. Bylinné léky obsahující třezalku tečkovanou (Hypericum perforatum) by se neměly užívat současně s přípravkem Siluet® (kvůli jejich schopnosti snižovat plazmatické hladiny léčiva a snižovat účinnost kombinace DNG s EE).

Užívání kombinovaných perorálních kontraceptiv vede ke zvýšenému riziku žilní tromboembolie (VTE). Riziko VTE je nejvyšší v 1. roce používání PDA. Riziko VTE spojené s užíváním kombinace DNG s EE je menší než riziko spojené s těhotenstvím, a to 60 na 100 000 těhotenství. VTE končí smrtí v 1–2% případů.

Příznaky arteriálních nebo venózních trombotických nebo tromboembolických komplikací mohou zahrnovat následující stavy:

- neobvyklá jednostranná bolest nohou a / nebo otok;

- náhlá silná bolest na hrudi s možným ozařováním levé paže;

- náhlý záchvat kašle;

- jakákoli neobvyklá, silná, prodloužená bolest hlavy;

- náhlá částečná nebo úplná ztráta zraku;

- nezřetelná řeč nebo afázie;

- mdloby s nebo bez parciálního epileptického záchvatu;

- náhlá slabost nebo výrazná necitlivost na jedné straně nebo v jedné části těla;

- syndrom akutního břicha.

Zvyšuje se riziko žilních tromboembolických komplikací:

- v přítomnosti rodinné anamnézy (VTE, která se někdy vyskytla u blízkých příbuzných a rodičů v relativně mladém věku); pokud je vrozená predispozice možná, měla by být žena poslána ke specializovanému specialistovi, který rozhodne o jmenování Siluet®;

- s prodlouženou imobilizací, po větším chirurgickém zákroku, jakémkoli chirurgickém zákroku na nohou nebo po vážném poranění. V těchto případech je lepší přestat užívat pilulky (u plánovaných operací nejméně 4 týdny) a pokračovat v užívání až po 2 celých týdnech po remobilizaci. Pokud lék nebyl zrušen předem, měla by být předepsána antitrombotická léčba;

- s obezitou (index tělesné hmotnosti nad 30 kg / m 2). Neexistuje shoda ohledně role křečových žil nebo povrchové tromboflebitidy při vzniku a rozvoji žilní trombózy.

Riziko arteriálních tromboembolických komplikací nebo cévní mozkové příhody u žen užívajících kombinaci DNG a EE se zvyšuje:

- v přítomnosti dyslipoproteinemie;

- onemocnění srdeční chlopně;

- kouření - kuřáci mají zvýšené riziko závažných kardiovaskulárních komplikací (jako je infarkt myokardu, cévní mozková příhoda); riziko se zvyšuje s věkem a počtem vykouřených cigaret.

Kontraindikací může být také přítomnost jednoho závažného nebo několika rizikových faktorů pro rozvoj žilních nebo arteriálních onemocnění. Rovněž je třeba zvážit použití antikoagulační léčby. Je nutné upozornit ženy užívající Siluet ® na nutnost kontaktovat lékaře v případě podezření na příznaky trombózy. V případě podezření nebo prokázané trombózy je třeba léčbu přerušit. Ženy však kvůli teratogennímu účinku antikoagulancií (kumariny) musí používat jiné vhodné metody antikoncepce..

Je třeba vzít v úvahu zvýšené riziko tromboembolie v období po porodu.

Nemoci jako diabetes mellitus, SLE, hemolyticko-uremický syndrom, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, srpkovitá anémie, zvyšují riziko vzniku žilních tromboembolických onemocnění.

Zvýšení frekvence a závažnosti migrény při užívání kombinace DNG a EE (což může být předzvěstí cerebrovaskulární příhody) může být indikací k okamžitému vysazení léku.

Některé epidemiologické studie uvádějí zvýšené riziko rakoviny děložního čípku při dlouhodobém užívání kombinace DNG a EE (více než 5 let). Přetrvávají však diskuse o tom, do jaké míry jsou tyto případy spojeny s rysy sexuálního chování a dalšími faktory, jako je lidský papilomavirus.

Studie prokázaly mírné zvýšení relativního rizika (RR - relativní riziko - 1,24) rozvoje rakoviny prsu u žen užívajících COC. Zvýšené riziko se během 10 let po vysazení těchto léků postupně snižuje.

Ve vzácných případech byl při použití kombinace DNG a EE pozorován vývoj benigních jaterních nádorů, ve ještě vzácnějších případech - maligních. V některých případech vedly tyto nádory k život ohrožujícímu nitrobřišnímu krvácení. Pokud se u žen užívajících kombinace DNG a EE objeví silná bolest v horní části břicha, zvětšení jater a známky intraperitoneálního krvácení, je třeba vyloučit jaterní nádory.

Jiné podmínky

Ženy se současnou hypertriglyceridemií nebo v anamnéze mají zvýšené riziko vzniku pankreatitidy při použití kombinace DNG a EE. Přestože u mnoha žen užívajících kombinace DNG a EE bylo hlášeno mírné zvýšení krevního tlaku, klinicky významné zvýšení bylo vzácné..

Pokud je však během používání PDA u žen s hypertenzí zaznamenáno stabilní zvýšení krevního tlaku nebo prudké zvýšení krevního tlaku nereaguje na antihypertenzní léčbu, je třeba léčbu přerušit. Pokud je to možné, je možné pokračovat v příjmu, pokud je dosaženo normálních hodnot krevního tlaku pomocí antihypertenzní terapie.

Akutní nebo chronické onemocnění jater může vyžadovat vysazení přípravku Siluet®, dokud se funkce jater nevrátí k normálu.

Opakovaná cholestatická žloutenka, která se poprvé vyvíjí během těhotenství nebo předchozího užívání pohlavních hormonů, vyžaduje vysazení kombinace DNG a EE.

Ačkoli kombinace DNG a EE může mít vliv na rezistenci na inzulin tkáně a toleranci glukózy, není obvykle nutné upravovat režim léčby u pacientů s diabetem. Ženy s diabetem by však během užívání přípravku Siluet ® měly být pod pečlivým lékařským dohledem.

Použití kombinace DNG a EE může zhoršit průběh Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy.

Příležitostně se může objevit chloazma, zejména u žen, které mají během těhotenství chloasmu v anamnéze. Ženy se sklonem k chloasmě by se měly během užívání přípravku Siluet ® vyhnout dlouhodobému vystavení slunci a UV záření.

Laboratorní výzkum

Užívání antikoncepčních steroidů může ovlivnit výsledky některých laboratorních testů, včetně biochemických parametrů funkce jater, štítné žlázy, nadledvin a ledvin, jakož i plazmatických hladin transportních proteinů, jako je globulin, který váže kortikosteroidní hormony a lipidové / lipoproteinové frakce, na parametry metabolismu sacharidů, koagulace a fibrinolýza. Změny obvykle zůstávají v normálních hodnotách.

Vliv na schopnost řídit vozidla a pracovat s mechanismy. Siluet ® nemá vliv na schopnost řídit a používat sofistikované vybavení. Při užívání drogy zvažte možnost poškození zraku nebo závratě.

Formulář vydání

Potahované tablety, 2 mg + 0,03 mg. V blistru z PVC / PE / PVDC-hliníkové fólie, 21 ks. 1 nebo 3 blistry v papírové krabičce. Kartonová krabička obsahuje lepenkové ploché pouzdro pro uložení blistru.

Výrobce

JSC „Gedeon Richter“. 1103, Budapešť, st. Demrei, 19-21, Maďarsko.

Žádosti spotřebitelů zasílejte na adresu: Moskevská zastupitelská kancelář Gedeona Richtera OJSC. 119049, Moskva, 4. Dobryninsky per., 8.

Tel.: (495) 363-39-50; fax: (495) 363-39-49.

Podmínky výdeje z lékáren

Podmínky skladování léčiva Siluet ®

Držte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Siluet ®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Antikoncepční přípravky Gedeon Richter Siluet - recenze

O šest měsíců později bylo OK zrušeno po 17 měsících používání. Výhody a nevýhody Siloet. Abstinenční syndrom.

Siluet mi předepsal gynekolog poté, co mi Dimia neseděla, hlavně kvůli mým náhlým výkyvům nálady a neustálé úzkosti.

Okamžitě jsem plánoval napsat recenzi šest měsíců po zrušení, protože obnovení těla je v pořádku (vše je samozřejmě individuální). Teď se cítím jako v pořádku, takže o tom můžu mluvit.

První věc, která mě v balíčku tablet Siluet překvapila, bylo to, že místo obvyklých čísel (podle kterých je vhodné se pohybovat ve dnech cyklu) byly na balíčku dny v týdnu. Seděl jsem a nerozuměl - kde je začátek smečky. Pokyn na tomto místě je také napsán velmi vágně. Ukázalo se, že všechny tablety mají stejné množství účinné látky a v zásadě není rozdíl v tom, v jakém pořadí je užívat.

Uvnitř, 1 záložka / den, denně, přibližně ve stejnou dobu, pokud je to nutné, vymačkejte malé množství tekutiny v pořadí uvedeném na blistru po dobu 21 dnů. Užívání pilulek z dalšího balení začíná 7 dní po užití poslední tablety z předchozího balení, během níž obvykle dochází ke krvácení z vysazení. Obvykle to začíná 2-3 dny po užití poslední pilulky a nemusí skončit, když začnete užívat pilulky z dalšího balení.

Přechod z tablet obsahujících pouze progesteron lze provést každý den.

Pokud nebyla hormonální antikoncepce užívána dříve (po dobu jednoho měsíce)

Užívání Siluet® musí být zahájeno 1. den menstruačního cyklu (tj. 1. den menstruace).

V případě přechodu z PDA

Je lepší začít užívat Siluet® následující den po obvyklém přerušení užívání nebo následující den po poslední pilulce ze současného balení orální antikoncepce..

Přestoupil jsem z jiných pilulek a nemohl jsem zvýšit pauzu a začít je pít od pondělí. Jedno fórum mi řeklo, že můžete začít od kteréhokoli dne v týdnu, dokonce i od středy, a právě ve středu padl můj první den. Což se pro mě ukázalo jako plus, protože krvácení z vysazení (pseudoměsíční) a bolesti s nimi - začalo v pátek večer nebo v sobotu, kdy si můžete klidně lehnout doma.

Pokud jde o práci samotných OK - žádné stížnosti, vše fungovalo jasně, jak je uvedeno výše. Vždy existoval budík, aby se nezapomnělo vzít pilulku, takže nebyly žádné mezery.

Nebudu opakovat princip OK operace, přejdu rovnou k hlavní věci - vedlejším účinkům při užívání.

Pěkné plusy

 • matná pleť - bylo velmi hezké mít pokožku, kterou výrobci krémů nazývají „normální“ - bez zánětu, vyrážek, mastného lesku
 • vlasy - rostly rychleji, vypadaly méně
 • nehty - rostly rychleji (musel jsem se vzdát gelového laku, jinak bych to musel dělat každý týden)
 • režim spánku - nyní mohu říci, že je to 100% v pořádku - bylo pro mě snazší ráno vstávat se stejným množstvím spánku
 • nižší úroveň úzkosti než z Dimie - není to ideální, ale stalo se to mnohem jednodušší

Nepříjemné nevýhody

 • nízké libido - vynikající metoda antikoncepce - nedostatek sexu a vy nemůžete argumentovat; ale depresivní
 • výkyvy nálady - ukázalo se, že v mých náladách je hodně hormonů, po skončení recepce se zdá, že se cítíš svobodný
 • žádný vliv na bolest během menstruace - bolest nikam nezmizela, uvědomil jsem si, že metoda s OK mi nijak nepomůže a rozhodl jsem se je opustit.

Žádný vliv na

 • váha
 • objem prsou
 • úroveň bolesti hlavy

Konzultoval jsem to s gynekologem a zeptal jsem se - jak nejlépe zrušit pilulky, s mým nejdelším časem přijetí se ukázalo být dost na dokončení začatého balení až do konce, což jsem udělal. Po obvyklé sedmidenní přestávce se hormony znovu nedostaly do těla a tělo bylo obnoveno..

Vedlejší účinky odstoupení

 • mastná pokožka na obličeji - hned druhý den se probudila se zapomenutým pocitem mazu na obličeji
 • bolest v podbřišku - slabá, spíše bolavá, asi týden
 • žíly - schované zpět
 • akné - dlouho jsme se neviděli; pravda, žádné ozdoby - přibližně stejné množství jako předtím
 • vypadávání vlasů - do dvou měsíců při praní vypadlo více vlasů než obvykle, nyní se to vrátilo do normálu
 • nehty - vrátil se do předchozího stavu pomalého růstu, gelový lak lze nosit po dobu 2,5 týdne
 • libido - pouze o šest měsíců později se vrátí do normálu
 • nálada - přestala neustále zoufale skákat, nyní pouze v PMS, úzkost zmizela
 • bolest během menstruace - nezmizela a zůstala stejná jako před podáním OK
 • cyklus - začal chodit do 28-33 dnů, ale pro mě to není limit, očekával jsem to nejhorší.

Abych to shrnul - všechno se vrátilo do předchozího stavu bez vážných ztrát pro tělo, což mě velmi těší, už nechci na sobě provádět takové experimenty.

Při užívání siluety nedochází ke krvácení z vysazení

Perorální antikoncepce, krvácení a ovulace, jak na to?

V moderním světě existuje mnoho druhů antikoncepce, což je otázkou osobní volby. Pokud jste sexuálně aktivní heterosexuální žena, má smysl zvážit užívání perorálních kontraceptiv..

Perorální antikoncepce (OC) jsou speciální hormonální léky, které se užívají ústy, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství.

Ve skutečnosti se jejich funkce neomezují jen na toto a lékaři je často předepisují ke zmírnění jiných stavů, například s příliš bolestivými menstruacemi nebo k léčbě akné..

Jak dobře funguje?

Vaječníky jsou zodpovědné za produkci ženských hormonů estrogen a progestin. Oba tyto hormony mohou být člověkem uměle syntetizovány a použity v antikoncepci.

Dobrá práce je založena na hormonech, které obsahují. Nejběžnějším typem OC v pilulkách je kombinovaný OC obsahující lidské syntetizované (umělé) hormony estrogen a progestin.

Během přirozeného menstruačního cyklu bez OC hormonální hladiny reprodukčního systému přirozeně stoupají a klesají po celý cyklus, což způsobuje měsíční změny, které připravují ženské tělo na potenciální těhotenství: připravte a uvolněte vajíčko a připravte dělohu na její potenciální připevnění po oplodnění.

Zvýšení hladiny estrogenu a progestinu v krvi vede k tomu, že vaječníky neuvolňují vajíčko připravené k oplodnění, a spermie tedy nebudou mít co oplodnit.

Progestin také ovlivňuje cervikální hlen, který je hustší a brání spermatu ve vstupu do dělohy.

Pokud tedy užíváte OK v souladu s pokyny a po dostatečnou dobu, pak nedojde k ovulaci, protože účinek OK je založen na zrušení „cyklu“, což znamená zrušení měsíční ovulace a růst endometriální vrstvy dělohy, charakteristické pro přirozený menstruační cyklus..

Menstruace a krvácení z vysazení: jaký je rozdíl?

Jedno balení přípravku OK je obvykle určeno k užívání po dobu jednoho měsíce a ke krvácení dochází na konci jednoho balení. V dnešní době se pilulky neberou nebo se berou neaktivní pilulky, které neobsahují hormony. Toto krvácení se pravděpodobně bude lišit od vašeho běžného období a nazývá se krvácení z vysazení..

Krvácení z vysazení a menstruace jsou dvě různé věci. Toto krvácení se nazývá abstinenční krvácení, protože k němu dochází, když žena nedostává hormonální lék. Pokles hormonálních hladin způsobí odmítnutí endometriální (slizniční) vrstvy dělohy, což způsobuje krvácení. Nejčastěji je takové krvácení snazší, protože při užívání OC endometriální vrstva dělohy roste méně aktivně než během normálního cyklu.

Jaké krvácení by mělo být, když se užíváte OK?

Reakce těla na OC závisí na přirozených hladinách hormonů ve vašem těle a typu OC, který užíváte. Typické balení monofázických OC (ve kterých je množství hormonů stejné v každé užívané aktivní tabletě) obsahuje 21 aktivních tablet a 7 neaktivních „figurín“. Při užívání posledních 7 prázdných tablet dochází ke krvácení z vysazení. Nejčastěji začíná druhým dnem užívání placeba. Toto krvácení je obvykle méně hojné a trvá méně. Stává se, že krvácení trvá několik dní poté, co začnete užívat aktivní tablety z dalšího balení. Asi 10% žen má pouze špinění..

Jak budete dobře, vzorec krvácení má tendenci být méně intenzivní a prodloužený..

Nekrvácení může být také známkou těhotenství, zvláště pokud jste zapomněli užít pilulky. Máte-li důvod k obavám, proveďte těhotenský test a požádejte o radu svého lékaře.

Krvácení při užívání aktivních pilulek

Při užívání typických kombinovaných OC určených pro 28 dní se často stává, že krvácení začíná uprostřed užívání aktivních pilulek. Tomuto krvácení se říká průlomové krvácení. Tento jev je typický pro první tři týdny užívání OC, kdy se tělo přizpůsobuje nové úrovni hormonů v krvi. To neznamená, že pilulky nefungují a ve velké většině případů nejsou důvodem k obavám a nejčastěji takové krvácení zmizí během několika měsíců od pravidelného užívání OC a je vedlejším účinkem. Takové krvácení nijak neovlivňuje antikoncepční účinnost léku..

V některých případech může být nutné změnit OK na ty, které obsahují jinou hladinu hormonů: lékaři se snaží předepisovat především léky obsahující minimální množství estrogenu a pilulky s vyšším obsahem předepisují pouze v případech, kdy k takovému průlomovému krvácení stále dochází..

Někdy může být malé špinění spojeno s poklesem hladin hormonů způsobeným vynecháním aktivní tablety

Mohu to užít, aby nedocházelo k měsíčnímu krvácení?

Ano, můžete, pokud užíváte monofázický kombinovaný OC, jehož každý blistr je obvykle navržen na 28 dní (v takových OC obsahuje každá aktivní tableta stejné množství hormonů, typ léku je vždy uveden v pokynech). Pokud se chcete vyhnout krvácení z vysazení tento měsíc, pak první den, kdy začnete užívat dudlíky, začněte místo toho další balíček OK první aktivní pilulkou. Pokud chcete vypít více než tři balení aktivních tablet za sebou, musíte se nejprve poradit se svým gynekologem.

Pokud po OK nedojde ke krvácení z vysazení

OC jsou vysoce účinná antikoncepce a pokud jste pilulky užívali podle pokynů a nevynechali jste je, je pravděpodobnost, že jste těhotná, minimální. Pokud jste však neměli krvácení z vysazení dvakrát za sebou, měli byste se poradit se svým lékařem a nechat si udělat těhotenský test, zvláště pokud jste vynechali dvě nebo více tablet..

Krvácení při užívání antikoncepčních pilulek: možné příčiny

Antikoncepční pilulky nabízejí řadu výhod: plánování těhotenství, léčbu menstruačních poruch a prevenci osteoporózy, rakoviny endometria a dělohy. Jako každý lék však i perorální antikoncepce může u některých žen způsobovat nežádoucí účinky..

Například některé ženy mohou během užívání antikoncepce zažít průlomové krvácení nebo špinění. Ale obvykle se zastaví po čtvrtém cyklu. Kouření, odmítání užívat pilulky každý den ve stejnou dobu a některé léky mohou také způsobit krvácení s antikoncepcí.

Pokud průlomové krvácení trvá déle než čtyři měsíce užívání pilulek a stane se závažnějším a prodlouženým, doporučuji ženám navštívit lékaře, aby diagnostikoval možné příčiny.

Častým vedlejším účinkem léku je krvácení při užívání antikoncepčních pilulek. Tato metoda prevence nechtěného těhotenství se v posledních letech rozšířila. Tablety se vyhýbají použití dalších metod ochrany.

Pozitivní stránkou je také snadné použití a stabilizace vlastního menstruačního cyklu. V některých případech však ženské tělo drogu netoleruje dobře. Existuje pro to řada důvodů. Díky nim se u pacienta může objevit krvácení..

Charakteristika působení hormonální antikoncepce

Většina antikoncepčních pilulek obsahuje estrogenovou látku. Tato látka je hlavním ženským hormonem odpovědným za fungování reprodukčního systému.

Estrogen pomáhá nastartovat další menstruační cyklus. S jeho růstem je pozorována aktivace aktivity vaječníků. Pod jeho vlivem se také zvyšuje hladina hormonu stimulujícího folikuly. FSH je nutný pro tvorbu dominantního folikulu.

V dutině dominanta probíhá zrání a příprava ženské reprodukční buňky - vajíčka. Vejcová buňka je uprostřed cyklu plně připravena k oplodnění. Tato fáze se nazývá ovulace. Během ovulace je žena schopná otěhotnět během 4-6 dnů.

Po uvolnění vajíčka je estrogen nahrazen dalším důležitým hormonem - progesteronem.

Progesteron je zodpovědný za druhou fázi ženského cyklu. Hormon je vyžadován pro několik procesů. Pod jeho vlivem dochází k růstu a vývoji vajíčka..

Progesteron také udržuje životaschopnost výsledné zygoty. Pokud v tomto menstruačním cyklu nedojde k početí, vajíčko zemře. Úroveň progesteronu začíná klesat.

Od okamžiku, kdy estrogen stoupá, začíná menstruace.

Účinek perorálních antikoncepčních pilulek je založen na této vlastnosti hormonální látky. Když užijete drogu, přestane se produkovat váš vlastní progesteron.

Tento proces je doprovázen neustálým udržováním konstantní hladiny estrogenu. Na tomto pozadí je pozorováno zmizení druhé fáze cyklu. Vaječníky přestanou fungovat. Folikuly nerostou.

Žena dočasně ztrácí schopnost otěhotnět.

Existují i ​​jiné typy antikoncepce. Tyto tablety jsou odpovědné za činnost cervikálního kanálu. Nezpůsobují selhání fáze. Mini-pilulky ovlivňují složení slizničního výtoku z pochvy.

Další faktory

Během normálního cyklu se kvalita cervikálního sekretu neustále mění. V první fázi jsou stěny kanálu pevně stlačeny. Sekreční žlázy děložního čípku produkují malé množství tekutiny. Vylučovaná sekrece má nízkou viskozitu a malý objem. Toto období se nazývá suché. Když se hormon stimulující folikuly uvolní do krevního řečiště, kanál se začne otevírat.

Otevření vyžaduje zvýšení ochranných vlastností krku. Žlázy začnou vylučovat velké množství sekrece. Má slizkou strukturu a bílou barvu. Jak se blíží ovulace, stěny cervikálního kanálu se silněji rozšiřují. Hlen se stává průhledným. Žena si všimne hojného vaginálního výtoku. Mohou snadno určit začátek plodného období..

Antikoncepční pilulky způsobují pokles aktivity sekrečních žláz. Neprodukují hlen požadované kvality. V husté viskózní sekreci se spermie nemohou aktivně pohybovat.

Po nějaké době mužské reprodukční buňky úplně ztrácejí schopnost pohybovat se a umírat. Je třeba poznamenat, že mini-pilulky nejsou schopny zabránit těhotenství o 100%..

Jejich účinnost je 95%.

Existují také antikoncepční pilulky, které se používají pro vaginální podání. Tyto prostředky jsou použity těsně před sexuálním kontaktem. Způsobují okamžitou smrt spermií ve vaginální dutině. Také zvyšuje viskozitu vaginálních sekretů..

Všechny tyto antikoncepční pilulky mají řadu nežádoucích účinků. Častým problémem je krvácení v polovině cyklu. Ve většině případů zmizí sám ve třetím cyklu léčby..

Možné příčiny krvácení

Mnoho pacientů si stěžuje na krvavé výtoky v prvních měsících užívání perorální antikoncepce. Lékaři identifikují následující možné příčiny nepříjemného vedlejšího účinku:

 • stabilizace hormonálních hladin;
 • zachování ovulačního období;
 • přítomnost cystických útvarů ve vaječnících;
 • nesprávná fixace vajíčka;
 • pill pass.

V prvních dnech po zahájení užívání léku je příčinou krvácení stabilizace hormonálního pozadí. V první fázi funguje děložní dutina jako obvykle. Pod vlivem estrogenu se na vnitřním povrchu orgánu - endometriu vytváří vícevrstvá tkáň. Je to nezbytné pro připevnění plodu ke stěně orgánu.

Při užívání antikoncepčních pilulek je tkáň endometria odmítnuta. Kousky endometria se vylučují pochvou ve formě krvavých hlenovitých hrudek. Hormonální systém se postupně přizpůsobuje práci antikoncepce. Krevní výtok zmizí ve třetím nebo čtvrtém měsíci užívání.

Krvavý výtok při užívání antikoncepčních prostředků může také nastat kvůli přetrvávání ovulace. U některých pacientek je normální, že se během ovulace objeví několik kapek krve..

Tato vlastnost je pozorována u žen s hustou folikulární membránou. Během prasknutí stěny folikulu jsou poškozeny malé krevní cévy. Z tohoto důvodu dochází k uvolňování krve. V prvním měsíci užívání drogy může vejce dozrát.

V tomto případě dojde k mírnému krvácení uprostřed menstruačního cyklu..

Může se také vyvinout krvácení uprostřed cyklu v důsledku přítomnosti cystických novotvarů. Ve vzácných případech dominantní folikul nepraskne. K ovulaci nedochází. Ale pod vlivem luteinizačního hormonu se objem folikulární tekutiny stále zvyšuje. Stěny dominanty jsou natažené. Průměr folikulu může být 3-5 cm.

Tento folikul se nazývá cysta. Zůstává na stěně vaječníku až do nástupu menstruace. Ve vzácných případech se cysta s menstruací nevylučuje z těla. Trvá až do další menstruace. Pokud v tuto chvíli žena začne užívat antikoncepci, může cysta prasknout před koncem balení pilulky.

V tomto případě si žena všimne silného krvácení uprostřed cyklu..

Jiné důvody

Patologické krvácení je pozorováno také při nesprávném připojení vajíčka. Z různých důvodů oplodnění vajíčka neprobíhá vždy v dutině děložního těla. Početí může nastat v lumenu vejcovodu. Po oplodnění se vajíčko připojí ke stěně vejcovodu.

Růst vajíčka je doprovázen postupným roztahováním lumenu. Stěny potrubí jsou tenčí. K odmítnutí endometria dochází stejným způsobem jako u normální menstruace. Žena začíná mazat. Může to trvat dlouho. Pokud není pomoc poskytnuta včas, praskne potrubí.

V takové situaci může zachránit život pacienta pouze nouzový chirurgický zákrok..

Častým důvodem nástupu krvácení je vynechaná pilulka. K tomuto problému dochází v prvních měsících užívání antikoncepce..

Pokud pacient zapomene lék vypít, spustí se nestabilní hormonální systém. Tělo vnímá mezeru jako začátek dalšího cyklu. V tomto případě je pozorován výskyt výtoku podobného menstruačnímu..

Problém můžete vyřešit rychlým užitím vynechané tablety.

Existuje další důvod pro vznik závažného krvácení. Spočívá v užívání nouzových hormonálních léků.

Antikoncepční účinek těchto léků je založen na prudké změně hladin estrogenu. Hladiny progesteronu rychle klesají. Endometriální tkáň je odmítnuta děložní dutinou.

Vaše menstruace začíná během několika hodin. Ale toto krvácení není pro ženy vždy neškodné. Častou vedlejší reakcí těla je poškození cév malé pánve.

V tomto případě začíná průlomové krvácení..

Problém se může objevit v důsledku souběžné léčby. Užívání léčivých látek k léčbě hypertenze, diabetes mellitus, gastritidy může být doprovázeno částečnou absorpcí antikoncepčních pilulek.

V tomto případě dochází k pomalé restrukturalizaci hormonálního systému. Pokud je žena neustále souběžně léčena, je nutné o tom informovat gynekologa.

Pouze lékař může správně vypočítat dávku léku.

Běžné příčiny patologie

Během užívání perorálních kontraceptiv často dochází ke krvácení z následujících důvodů:

 • závislost na ženském těle;
 • nesprávná volba dávky hlavní účinné látky.

Normou je výskyt hojného krvácení během prvních tří cyklů. Tělo se musí znovu postavit. Při antikoncepci vstupuje do těla estrogen. Rovněž se nadále vyrábí jeho vlastní estrogen. Prudké zvýšení hladiny látky vede k rozvoji krvácení.

Hormonální systém si postupně zvykne na příjem dalších látek. Váš vlastní estrogen přestane růst na obvyklou úroveň. Tělo přestává na užívání tablet prudce reagovat. Krvácení zmizí samo.

Patologické krvácení je pozorováno také při nesprávné volbě dávky hlavní účinné látky. Každá žena má individuální hormonální pozadí. Pokud pilulky neobsahují dostatek estrogenu, systém nemusí na takovou antikoncepci reagovat.

V tomto případě má žena neustálé mazání. Chcete-li vadu odstranit, musíte navštívit gynekologa. Lékař zkontroluje předepsanou antikoncepci.

Pokud velké dávky nepomohou eliminovat patologické intermenstruační krvácení, je třeba použít jiné způsoby ochrany před nechtěným těhotenstvím.

Jak tomuto problému předcházet

S rozvojem intermenstruačního krvácení by žena měla okamžitě konzultovat odborníka. Pouze lékaři mohou problém správně opravit. Aby se zabránilo těžké ztrátě krve, používají se různé metody. Specialista může použít následující metody:

 • zvýšení dávky estrogenu;
 • jmenování hemostatických látek;
 • čištění děložní dutiny.

Mnoho gynekologů s mírným krvácením se neuchýlí ke zrušení antikoncepční ochrany. Používá se zvýšení dávky hlavní složky léčiva. V tomto případě bude žena nadále užívat antikoncepci, ale ne jednu, ale dvě pilulky denně. V některých případech jsou předepsány 4 tablety denně. Tato technika pokračuje, dokud se krvácení úplně nezastaví..

Často se používají hemostatické léky. Tyto prostředky jsou schopny zabránit ztrátě krve během prvního dne od zahájení léčby. V případě silného krvácení se látka podává intravenózně. Je třeba si uvědomit, že takovou terapii lze provádět pouze pod přísným dohledem odborníka. Je zakázáno používat hemostatikum samostatně.

Před výběrem metody léčby provede lékař ultrazvukovou diagnostiku. Zařízení umožňuje zjistit přítomnost zesílení na povrchu děložní dutiny. Při velké tloušťce endometria je nutné dělohu vyčistit. Provádí se vakuem nebo ručně. Je třeba vyčistit, aby se zabránilo opakování krvácení. Zbytek terapie se provádí pouze na základě svědectví odborníka.

Použití antikoncepčních pilulek umožňuje ženě zabránit nechtěnému početí. Tento nástroj má řadu vedlejších účinků. Pokud během užívání léku dojde ke krvácení, měla by žena naléhavě navštívit odborníka. Nedoporučuje se problém vyřešit samostatně..

Antikoncepční podvod: charakteristické vylučování, riziko krvácení z antikoncepčních pilulek

Antikoncepční pilulky jsou často předepsány pro nepravidelná období. Mnoho žen si pak stěžuje, že se při užívání antikoncepčních prostředků objevuje mazanice, což je znepokojující. Gynekologové však nejsou tak kategoričtí.

Tvrdí, že ve většině případů je výtok z těchto léků normou. Pouze profesionální lékař může vyjádřit názor na přítomnost problému..

V každém případě by taková situace měla přinutit ženu, aby kontaktovala prenatální poradnu..

Míra vybíjení

Než projevíte obavy, musíte provést jednoduchou analýzu sami. Stačí porovnat údaje před zahájením užívání drogy a poté, co se objevila špinění při užívání hormonální antikoncepce.

Většina antikoncepčních přípravků jsou hormonální léky. Jejich příjem vede k selhání hormonálního pozadí, což nutí tělo ženy k obnově. To je zpravidla doprovázeno krvavým výtokem, menstruačními nepravidelnostmi. Případy špinění při předepisování hormonální antikoncepce by neměly vzbuzovat obavy:

 • v prvních 2-3 měsících;
 • v prvních dnech po zahájení nového balíčku;
 • po použití poloviny balení;
 • v případě přestávky.

Každé balení antikoncepce je určeno pro konkrétní kurz. Obvykle je to 21–28 tablet, počítáno jednou denně.

Po zahájení čerpání finančních prostředků je tělo ženy přestavěno a chce se zbavit zbytečné staré krve. Z tohoto důvodu si mnoho pacientů všimne, že při užívání antikoncepce začalo krvácení..

Totéž se stane, když je přijata polovina balíčku. Norma se uvažuje, pokud výtok netrvá déle než tři dny.

Některé ženy předepisují orální antikoncepci samy, aby eliminovaly nežádoucí období. Například před nadcházející dovolenou. Někdy tato tendence pomáhá vyloučit nadcházející období, zvláště pokud pacient již užíval podobné léky..

Nebezpečné příznaky

Ale ne vždy hnědý výtok při užívání antikoncepčních pilulek lze považovat za normu. Mělo by to být důvodem k obavám:

 • neustálé vylučování při používání antikoncepčních prostředků v průběhu kurzu;
 • pokud se výtok objevil po náhodném vynechání 1-2 tablet;
 • na pozadí konzumace alkoholu;
 • při předepisování jiného léku.

Jakékoli nesrovnalosti během antikoncepční léčby mohou způsobit nežádoucí účinky ve formě krvavého výtoku.

Pokud k tomu však dojde na pozadí uvedených skutečností, měla by být tato situace důvodem k obavám. Jakýkoli pokyn varuje, že během užívání je vhodné vyloučit užívání alkoholu.

Předepisování jiných léků musí být dohodnuto s ošetřujícím lékařem. Jiné léky snižují účinnost antikoncepce a způsobují nežádoucí účinky.

Doba nepříjemného vybití

Většina žen by měla pochopit, že špinění se vyskytuje ve 40% všech případů, když se užívají antikoncepční pilulky. A v těchto statistikách může skončit kdokoli.

Užívání antikoncepce je stresující situací pro reprodukční funkce ženského těla. Reprodukční systém se musí přizpůsobit náhlým změnám hormonálních hladin.

Asi 10% žen, které užívaly takové léky, uvedlo, že po dobu šesti měsíců byl pozorován menší výtok.

Tuto situaci nelze nazvat normou. Proto je vhodné podstoupit vyšetření. Někdy lze dlouhodobé špinění při užívání antikoncepce pozorovat s následujícími faktory:

 • změny související s věkem v těle;
 • porušení hormonálních hladin;
 • zneužívání alkoholu, kouření;
 • přeskočení příští schůzky;
 • porušení doporučení výrobce;
 • nevhodná antikoncepce;
 • nemoci urogenitálního systému.

Mnoho žen si stěžuje, že berou antikoncepci a že mají hnědé výtoky. Většina z nich však zahájila takovou léčbu bez doporučení nebo lékařského předpisu, aby vyloučila nežádoucí těhotenství, aniž by si uvědomila všechny důsledky..

Každé ženské tělo je individuální. Za měsíc se produkuje určité množství pohlavních hormonů, které jsou zodpovědné za cykly, ovulační procesy.

Při užívání antikoncepce může dojít k přirozené syntéze gestagenů, estrogenů.

Někdy trvá několik měsíců, než se obnoví hormonální hladiny pro endometrium (výstelka dělohy), aby se zastavilo odmítání vlastních přirozených hormonů. Takové odmítnutí vyvolává výskyt sekrecí..

Pokud po začátku příjmu uplynuly asi 3 měsíce a výtok se nezastavil, neměli byste okamžitě podezřívat přítomnost špatného onemocnění. Někdy tělo nemá dostatek času na obnovení hormonální rovnováhy.

Příznaky nemoci

Jmenování antikoncepce vždy ovlivňuje fyziologické vlastnosti ženského těla. To se v každém konkrétním případě projevuje různými způsoby. Pokud si tedy žena stěžuje, že pije hormonální pilulky a začalo se mazlení, nelze vyloučit přítomnost nějakého druhu nemoci. Přítomnost patologie může být indikována následujícími jevy:

 • bolestivé pocity během pohlavního styku;
 • suchost vaginální sliznice;
 • špinění po pohlavním styku nebo uprostřed cyklu;
 • přítomnost nepříjemného, ​​kyselého zápachu;
 • různé výtoky od bílé po zelenkavou.

Tyto příznaky vyžadují okamžité vyšetření a léčbu obou partnerů. Užívání antikoncepce se však obvykle nezastaví. Mnoho z těchto léků má příznivý účinek na proces hojení a urychluje ho na pozadí optimální hladiny hormonů..

Nejčastěji se podobná situace vyskytuje u děložních myomů. Přítomnost výtoku je doprovázena bolestí v dolní části břicha, křečemi a narušením menstruačního cyklu. Užívání antikoncepce nemůže normalizovat cyklus menstruace.

Neméně typické pro takové situace jsou stresy, které žena musela den předtím vydržet. Zvýšená nervová situace vede k narušení menstruace, k jejich bolestivému průběhu. Nervozita, deprese vedou k časné menopauze a ztrátě reprodukčních funkcí.

Přizpůsobení antikoncepci

U více než poloviny pacientů se blotující výtok zastaví přibližně dva týdny po zahájení užívání antikoncepce. Doba trvání tohoto jevu je však ovlivněna několika faktory:

 • stáří;
 • emoční stav;
 • doba, která uplynula po zahájení používání produktu.

Toto je obecná symptomatologie, která vysvětluje, proč byste měli navštívit svého lékaře..

Někdy se tyto příznaky mohou objevit po ukončení užívání léku. Ale postupně negativní zmizí, reprodukční kapacita se obnoví a po 2 měsících může ultrazvukové vyšetření odhalit přítomnost těhotenství. Kromě:

 • menstruační cyklus je normalizován;
 • výstelka dělohy je stabilizována;
 • mikroflóra pochvy je obnovena.

Pokud se menstruace nezotaví několik měsíců, je to příležitost navštívit svého gynekologa.

Nebezpečí náhlého přerušení

Některé ženy nemají rádi jevy, které doprovázejí první dny užívání antikoncepce. Mnozí se rozhodnou nezávisle a přestanou přijímat. Takové nezávislé rozhodnutí je docela nebezpečné..

Nejběžnějším výskytem je prodloužené zotavení cyklu, které je doprovázeno rozmazáním. Ale nejnebezpečnějším důsledkem takového nezávislého a bezohledného rozhodnutí je krvácení..

Situace je kritická a vyžaduje okamžitou hospitalizaci.

Aby se vyloučilo takové negativní, lékaři doporučují nepřerušovat příjem a používat všechny tablety v balení, v souladu s doporučeními ošetřujícího lékaře a výrobce. Výjimku mohou učinit pacienti s následujícími chorobami:

 • cukrovka;
 • onkologická onemocnění;
 • hypertenze;
 • onemocnění ledvin, jater;
 • lipidová nerovnováha.

Proto musí být začátek kurzu a jeho konec dohodnut s gynekologem. To platí pro všechny léky bez výjimky, dokonce i pro takové neškodné jako je Silhouette. Začátek užívání perorální antikoncepce je často doprovázen výskytem neobvyklého krvácení. Toto není patologie a neměli byste předčasně panikařit..

Abstinenční krvácení: co to je, když užíváte antikoncepční pilulky, průlom, OK, jak zastavit, děloha, léky, proč krvácí

Abstinenční krvácení je umělé děložní krvácení, ke kterému dochází v důsledku vysazení hormonálních, zejména antikoncepčních léků. Přichází 7 dní po užívání hormonálních léků. Vytváří iluzi fáze menstruačního cyklu.

U 10% žen může adaptace při užívání hormonální antikoncepce trvat až šest měsíců. U dalších 5% dochází ke krvácení po uplynutí předepsané doby léčby. Účinek léků na tělo závisí na individuálních charakteristikách ženského těla a úrovni koncentrace estrogenu a progesteronu v krvi..

Příčiny jevu

Krvácení při užívání antikoncepčních pilulek je běžným jevem a objevuje se v důsledku prudké změny hormonálních hladin v těle ženy. Musíte vědět, co je to krvácení - výsledek adaptačního procesu těla na drastické hormonální změny, ke kterým dochází v prvních týdnech v důsledku užívání vhodných léků.

Koncentrace hormonu estrogenu v krvi stoupá během ovulace, kdy se vajíčko uvolňuje z ovariálního folikulu.

Pokud nedojde k početí vajíčka v dohodnutém časovém intervalu, hladina estrogenu klesá a zvyšuje se koncentrace jiného hormonu, progesteronu..

Kvůli jeho účinku dochází k procesu odmítnutí vrstvy endometria v děloze. To vede ke krvácení a nazývá se to menstruace..

Moderní orální antikoncepce obsahuje malou část dávky účinných látek a je třeba je užívat včas. Pokud přestanete užívat léky dříve, než předepsal lékař, pak se přirozená hladina hormonů v krvi ženy nezmění a výsledek bude neúčinný. Navíc to může vést ke komplikacím..

Děložní krvácení nesnižuje antikoncepční účinek léku. Mírné krvácení nemůže sloužit jako překážka intimity, pokud je u obou partnerů dodržována osobní hygiena.

V případě problémů s gastrointestinálním traktem, zejména s průjmem, klesá koncentrace hormonu v důsledku nedostatečné absorpce střevními stěnami do krve. Tento faktor je běžnou příčinou krvácení..

Současné podávání antibiotik a látek ovlivňujících lidský nervový systém je spolu s hormonálními látkami nežádoucí. S třezalkou nemůžete používat odvar nebo jiné tinktury, protože chemické složení rostliny ovlivňuje procesy srážení krve.

Při užívání kontraceptiv s prodlouženým uvolňováním se hlavní perorální kontraceptiv užívá po dobu 63 po sobě jdoucích dnů, po kterých následuje pauza 7 dní.

V případech, kdy nastanou potíže při výběru perorálních kontraceptiv, provede se komplexní léčba. Toto opatření je zaměřeno na snížení patogenního účinku antikoncepce předepisováním speciálních léků. Výběr léků provádí lékař, je zakázáno nezávislé podávání bez jmenování specialisty.

Na začátku recepce

Průlomové krvácení nastává v počáteční fázi užívání hormonálních léků kvůli hormonální nerovnováze. Častěji se jedná o normální jev, charakterizovaný jako reakce těla na změny v hormonálním pozadí ženského těla.

Pokud je třeba se vyvarovat výtoku, nelze udělat přestávku 7 dní před užitím antikoncepčních pilulek, ale můžete je začít pít před stanoveným časem.

Pokud krvácení trvá od prvních dnů užívání léků a po dobu 6 měsíců, musíte navštívit svého lékaře. Komplikace s takovým trváním jsou patologie a je třeba diagnostiky, aby se zjistily příčiny krvácení. Častěji se doporučuje snížit dávku léku nebo jej úplně zrušit.

V případě porušení lékového režimu, kdy pilulka nebyla opilá ve stanovený čas, užijte dvojnásobnou denní dávku.

Na konci

Většina antikoncepčních pilulek je navržena na 21 dní. Poté je předepsána přestávka 7 dnů. Během této doby by mělo začít krvácení..

Pokud během tohoto období nezačalo průlomové děložní krvácení, není třeba čekat. Je nutné pokračovat v užívání předepsaných léků znovu po stanovené době.

Výtok menstruace, který vždy začal včas, se u většiny žen po vysazení léku obnoví po 2–3 měsících.

Pokud po skončení adaptačního období dojde k krvavému nebo rozmazanému výtoku, ukázalo se, že volba léku byla špatná. Musíte kontaktovat svého gynekologa a vyhledat vhodnější antikoncepci. Úprava dávky nebo výměna antikoncepčního léku se provádí, pokud jsou při užívání předepsaného léku zjištěny podobné příznaky.

Pokud je příliš mnoho krvácení

Průlomové krvácení, podobné menstruaci, může nastat v důsledku odmítnutí endometria dělohy. To je výsledek vlivu progesteronu.

Nastává, když v antikoncepčních přípravcích není dostatek estrogenu k zastavení ztráty krve.

Pokud těžké krvácení pokračuje po dobu 5-7 dnů, musíte navštívit gynekologa, protože to je kritický znak hormonálního selhání v těle, které může vést ke komplikacím.

Patologické krvácení z dělohy se zvažuje v případech, kdy uvolnění krve přesahuje indikace 60-80 ml. Pokud je potřeba vyměnit tampony nebo vložky každých 1,5–2 hodiny, je to známka silného výtoku a musíte se poradit s lékařem. Krvácení trvající déle než 6 dní je neobvyklé.

Děložní krvácení, ke kterému dochází po intimitě, častá ztráta krve několikrát za měsíc, silný a viskózní výtok jsou příznaky onemocnění.

Patologie může být doprovázena vedlejšími účinky: slabost, ztráta chuti k jídlu, zhoršení celkové pohody.

Možné závratě, dušnost, horečka, bledost kůže, snížení hladiny hemoglobinu v krvi.

K hojnému děložnímu krvácení může dojít také v důsledku gynekologických onemocnění. Patří mezi ně endometrióza, fibroidy, prasknutí cyst, adenomyóza, fibroidy, trauma dělohy a dokonce i nádory..

Řada nemocí mimo gynekologický průběh může také způsobit krvácení: narušení štítné žlázy, hypertenze, nemoci ovlivňující srážení krve.

Proto je při předepisování hormonálních léků nutné provádět krevní testy..

Jak zastavit krvácení

Pokud není příležitost navštívit lékaře a příznaky krvácení při užívání (OK) jsou silně výrazné, pak se užívá dvojnásobná dávka hormonálního léku předepsaného lékařem. Nejlepší možností je užít 1 tabletu ráno a 1 večer, čímž zastavíte krvácení z vysazení.

V případě závažného děložního krvácení se zhoršujícím se celkovým stavem musíte zavolat sanitku. Před jejím příjezdem musí být pacientka vybavena odpočinkem v posteli, pod nohama si dát polštář nebo váleček.

Naneste na spodní část břicha něco studeného, ​​například led z mrazničky, zabalený v několika vrstvách látky. To povede k vazokonstrikci a mírnému snížení ztráty krve..

Pijte hodně tekutin: Pijte čaj s cukrem, abyste doplnili hladinu glukózy v krvi.

Je zakázáno pokládat na břicho jakékoli oteplovací předměty - to urychluje zánětlivé procesy. Výplach pochvy by se neměl provádět kvůli možnému zvýšení ztráty krve. Zákaz - vykoupat se, zejména horkou vodou, což zhorší stav pacienta.

V některých případech se k zastavení děložního krvácení používají léky. Četnost podávání, doba trvání a počet léků předepisuje lékař po stanovení diagnózy těla:

 • Etamsilat nebo Dicinon. Léky se stejným principem práce, které přispívají ke zvýšené produkci tromboplastinu a ovlivňují propustnost cév. V důsledku toho se zvyšuje srážlivost krve a eliminuje se krvácení. Intramuskulárně.
 • Kyselina aminokapronová. Snižuje dobu spontánního rozpouštění krevních sraženin, což má vliv na snížení intenzity ztráty krve. Podává se intravenózně, orální podání je možné ve formě tablet.
 • Oxytocin. Podává se intravenózně spolu s glukózou. Ovlivňuje intenzitu kontrakcí svalů dělohy, je hormonální látkou a používá se při porodu. Zvýšený svalový tonus dělohy snižuje ztrátu krve. Tento lék má mnoho vedlejších účinků, takže se používá po podrobném shromáždění anamnézy pacienta..
 • Vikasol, vitamin K. Doplňuje nedostatek vitaminu K, který ovlivňuje srážení krve. Je předepisován osobám s těžkým krvácením, nejen v oblasti porodnictví a gynekologie. Účinek nastává po 10 hodinách; v naléhavých případech není předepsán žádný lék.
 • Glukonát vápenatý. Vápník snižuje vaskulární permeabilitu, což vede ke zlepšení srážení krve. Používá se k posílení stavu cév, nepoužívá se jako nouzové opatření.

Je zakázáno užívat léky samostatně - kvůli takovým činům mohou nastat komplikace a celkový stav pacienta se zhorší. Pouze odborník s příslušným specializovaným vzděláním má právo předepisovat léky po shromáždění údajů a diagnostice celkového stavu těla.

Průlomové krvácení při užívání ok: příčiny, terapie

Perorální antikoncepce (OC) je v současné době nejlepší volbou pro prevenci nechtěného těhotenství.

Při čerpání těchto prostředků se zpravidla vždy předpokládá týdenní pauza, během níž dochází k menstruaci. Po uplynutí této doby žena pokračuje v užívání.

Ale stane se, že k průlomovému krvácení dojde při užívání OK, tj. Špinění mimo předepsanou dobu.

Příčiny jevu

Možná, že krvácení při užívání jedné nebo druhé perorální antikoncepce lze nazvat velmi častým a nepříjemným vedlejším účinkem tohoto druhu léků. Ve fázi, kdy si zvyknete na tyto tablety, je velmi pravděpodobné, že je při užívání OK nevýznamné mírné krvácení..

Podle statistik u 40% spravedlivého sexu zmizí krvavé mazlíčky během prvních dvou až tří měsíců užívání orální antikoncepce.

U 10% žen může adaptační období trvat šest měsíců. Ale stále existuje asi 5% dívek, které po ukončení závislosti krvácejí. Vícenásobné nahrazení finančních prostředků navíc nevylučuje negativní vedlejší účinek..

Proč jsou však takové jevy pozorovány? Ženský menstruační cyklus je řetězec postupných změn spojených s významnými změnami v koncentraci hormonů v krvi. V raných fázích cyklu se estrogen produkuje ve větších objemech..

Maximální koncentrace tohoto hormonu v těle dívky je pozorována ve dnech ovulace a poté, pokud nedošlo k početí, postupně klesá. Současně s poklesem indikátorů estrogenu je zaznamenáno zvýšení koncentrace progesteronu - je to on, kdo je zodpovědný za odmítnutí endometriální vrstvy v děloze. Poslední proces se projevuje menstruací..

Jinými slovy, příroda se postarala o to, aby v různých fázích cyklu ženské tělo produkovalo různé koncentrace hormonů..

Je třeba poznamenat, že vše v pořádku dnes zahrnuje malé dávky účinných látek a takový objem zprvu nemusí jednoduše stačit k pokrytí přirozené hladiny těchto sloučenin.

Proto je nutná určitá doba (adaptace), aby si ženské tělo zvyklo na nevýznamné dávky hormonů a neodmítlo endometriální vrstvu dříve, než se očekávalo (tj. Do dokončení tobolek v antikoncepčním balení).

Když se při užívání nového OC uvolňuje krev v nevýznamném objemu a pro intimní hygienu je zapotřebí jen několik denních vložek denně, nemá smysl přijímat žádná opatření, protože tělo se s takovým vedlejším účinkem léku často vyrovnává. Takové propuštění nepředstavuje hrozbu pro zdraví ženy a jejich přítomnost během prvních tří měsíců přijetí není nutné zrušit nebo nahradit OK..

Kromě toho je třeba zdůraznit, že přítomnost takového krvácení nesnižuje antikoncepční účinek OC. Jediná věc, na kterou byste neměli zapomenout, je pilulky včas..

Uvolnění krve se navíc nestává překážkou intimity, pokud oba partneři nezanedbají pravidla osobní hygieny..

Je nesmírně důležité si uvědomit, že neexistují žádné „dobré“ nebo „špatné“ antikoncepční prostředky, ale existují takové, které jsou vhodné nebo nevhodné pro určitého zástupce spravedlivého pohlaví. Co však dělat, pokud je pozorováno menší krvácení i po skončení adaptačního období?

Když tedy závislost pomine a je pozorována malá ztráta krve v počáteční fázi nebo uprostřed cyklu, znamená to malou dávku estrogenové složky v OC, takže je pravděpodobné, že problém bude vyřešen výběrem léčiva se zvýšeným obsahem tohoto hormonu.

Pokud je adaptace dokončena a krvácení uprostřed cyklu nebo blíže k jeho konci je nadále pozorováno, má smysl myslet na nedostatek gestagenní složky.

To znamená, že musíte začít užívat drogu silnější dávkou progestogenu..

Pokud však výtok nezmizí a naopak zesílí a je doprovázen také bolestí v podbřišku, neměli byste odkládat návštěvu gynekologa.

Příčiny závažného krvácení

Když má dáma, když je v pořádku, hojné výtoky, spíše připomínající menstruaci, takový obraz zpravidla naznačuje průlomové děložní krvácení.

Vzniká proto, že během zvyknutí dělohy na změněný hormonální stav dochází ke zvýšení atrofie endometriální vrstvy v důsledku působení progestogenů a dávkování estrogenové složky v OC je nyní jednoduše skrovné a neumožňuje úspěšně vykonávat hemostatickou (hemostatickou) funkci.

Jak již bylo uvedeno, během přirozeného cyklu se na konci menstruace zvyšuje koncentrace estrogenů v krvi ženy, v důsledku čehož se zastaví oddělení endometriální vrstvy a menstruace končí. Při užívání syntetických hormonů však tyto procesy nemusí vždy probíhat hladce..

Kromě toho může dojít k průlomovému krvácení z následujících důvodů:

 • gynekologická onemocnění (dysfunkce vaječníků, endometrióza, myomy nebo polypy, poruchy děložního hltanu);
 • kouření má také antiestrogenní účinek, což znamená, že je pravděpodobné krvácení;
 • porušení systému užívání OK (vynechání pilulky, náhlé vysazení drogy);
 • užívání antibiotik a léků, které ovlivňují stav nervového systému;
 • v důsledku zvracení a průjmu (problémy s absorpcí léku);
 • užívání bylinných přípravků obsahujících třezalku tečkovanou;
 • pohlavně přenosné infekce;
 • individuální nesnášenlivost OK.

Algoritmus akcí pro průlomové krvácení

Pokud nemluvíme o přirozených příčinách ztráty krve (krvácení z vysazení, adaptační období), je nejrozumnější okamžitě spěchat ke gynekologovi. Nejprve byste měli zkontrolovat těhotenství.

Faktem je, že „zajímavá situace“ není vyloučena ani při užívání OK, zvláště pokud žena užívala současně s nimi antibiotika, jednoho dne zapomněla na užívání drogy nebo měla záchvaty zvracení nebo průjmu.

Je třeba připomenout, že děloha reaguje na krvácení do implantačního procesu, takže lékař musí zkontrolovat moč a krev pacienta na hCG.

V případě, že těhotenství není potvrzeno, lékař zpravidla doporučuje zdvojnásobit dávku užívaného léku (1 tobolka ráno a 1 tobolka večer).

V tomto režimu je OK opilý, dokud se krvácení nezastaví, a poté se vrátí k obvyklému užívání drogy: 1 tableta každých 24 hodin.

Vzhledem k tomu, že kurz OK by neměl překročit 21-24 dní, s největší pravděpodobností si žena bude muset koupit další balíček drogy.

Je třeba poznamenat, že u monofázických perorálních kontraceptiv je složení všech pilulek naprosto stejné, takže můžete použít kapsle z jakékoli buňky. Ale z kombinovaných prostředků, například z „Jess“, se pilulky berou z očíslované aktivní buňky odpovídající dni, kdy se užívá OK.

Je však třeba si uvědomit, že v případě průlomového krvácení se důrazně nedoporučuje přestat užívat antikoncepci, protože to může jen zvýšit krvácení.

Nezanedbávejte také návštěvu odborníka: pro kontrolu situace musíte bezpodmínečně kontaktovat gynekologa.

Příčiny krvácení při užívání antikoncepce

Perorální kontraceptiva jsou skupina antikoncepcí, jejichž působení je založeno na potlačení ovulace prostřednictvím hormonálního působení. Přes svou vysokou účinnost a popularitu mají vedlejší účinek v podobě menšího krvácení..

Závažnost výtoku závisí na konkrétním léku a individuálních vlastnostech ženského těla. Přečtěte si o tom, jak se vyhnout nepříjemným následkům užívání hormonální antikoncepce v tomto článku..

Ovulace

Perorální hormonální antikoncepce již dlouho prokázala svou účinnost a v gynekologické praxi se často používá, ale jejich vedlejším účinkem je velmi často malé krvácení během ovulace, které obvykle zmizí po adaptačním období. U téměř poloviny žen přestane po dvou až třech měsících nepřetržitého užívání, u některých však může trvat každý cyklus..

Lékaři vysvětlují tento jev změnou hormonálních hladin v různých fázích cyklu..

V prvních dnech dochází v těle ženy ke zvýšené syntéze estrogenů, jejichž koncentrace dosahuje vrcholu v době ovulace.

Poté, co vajíčko opustí folikul, začíná produkce progesteronu, který zajišťuje přípravu endometria pro možnou fixaci vajíčka v případě těhotenství.

Je třeba poznamenat, že při užívání perorálních kontraceptiv nedochází k ovulaci, protože jejich působení je zaměřeno na potlačení tohoto procesu.

Všechny antikoncepční prostředky obsahují určitou koncentraci hormonů, ale je mírně pod úrovní přirozeného množství účinných látek produkovaných ženským tělem. Aby se endokrinní systém mohl přizpůsobit změnám v hormonálních hladinách, vyžaduje to určitý čas, který je určen individuálními charakteristikami každé ženy..

Pokud krvácení trvá déle než šest menstruačních cyklů a je doprovázeno výraznou ztrátou krve, měla by se po konzultaci s gynekologem antikoncepce změnit.

Mírné mazání mezi obdobími nemá vliv na antikoncepční účinek použitého přípravku, ale jeho spolehlivost přímo závisí na pravidelnosti užívání pilulek.

Příčiny krvácení při užívání antikoncepce

Mezi další příčiny krvácení mezi obdobími patří:

 • kouření, protože nikotin má schopnost potlačovat aktivitu estrogenu;
 • nesprávné užívání pilulek, přeskočení další dávky, náhlé zrušení, protože v tomto případě dochází v těle k prudké změně hormonálního pozadí;
 • léčba onemocnění, při nichž jsou předepsána antibiotika a léky k normalizaci funkcí centrálního nervového systému;
 • zvracení různých etiologií, při kterém antikoncepční pilulka nemusí vstoupit do žaludku a nesmí být absorbována do krve;
 • užívání různých bylinných přípravků, například s obsahem třezalky tečkované;
 • individuální reakce na antikoncepci.

Druhy sekrecí a jejich vlastnosti

V závislosti na fázi cyklu při užívání perorálních kontraceptiv se objeví namáhání, lékař může určit, v čem je problém, a v případě potřeby zvolit jiný lék.

Na začátku recepce

Někdy dojde k mírnému krvácení v prvních dnech po skončení menstruace, obvykle v prvním měsíci po zahájení užívání antikoncepce.

Pokud se po skončení adaptačního období sekrece nezastaví, může to být známka toho, že vybraná antikoncepce obsahuje příliš malou dávku estrogenu. V tomto případě je nutné zvolit jinou drogu po konzultaci s lékařem..

Na konci balení

Pokračující krvácení na konci cyklu naznačuje nedostatečnou koncentraci progestogenu, tato situace vyžaduje také změnu antikoncepce.

Pokud je příliš mnoho krvácení

Mírné namáhání by nemělo u ženy vyvolávat úzkost, takový vedlejší účinek je zmíněn ve všech pokynech k užívání perorálních kontraceptiv.

Ale v některých případech má krvácení mezi obdobími průlomový charakter..

Pokud to není spojeno s žádnými patologiemi, pak je tento jev obvykle také spojen s obdobím návyku těla ke změnám hormonálních hladin..

Hojné krvácení může být způsobeno zvýšeným účinkem progestogenů na endometrium dělohy, pod jejich vlivem začíná atrofovat před plánovaným časem, což vyvolává významné špinění. Koncentrace estrogenů v perorálních kontraceptivách je velmi nízká a nejsou schopny adekvátně vykonávat hemostatickou funkci..

Když potřebujete navštívit lékaře

Konzultace gynekologa může být nutná v následujících případech:

 • žena zvolila antikoncepci nezávisle bez předběžného vyšetření, které způsobilo silné krvácení;
 • špinění se objevuje denně, bez ohledu na fázi cyklu;
 • nepříjemné jevy trvají déle než 2 - 3 menstruační cykly;
 • krvácení je doprovázeno dalšími pocity: vaginální suchost, bolest v podbřišku, nepohodlí při pohlavním styku.

Ambulance je nutná v případech, kdy je špinění při užívání hormonální antikoncepce doprovázeno následujícími alarmujícími příznaky:

 • bolest v hrudi a oblasti hrudníku, doprovázená dušností;
 • akutní bolest v dolní části břicha;
 • otoky, křeče v nohou;
 • silné bolesti hlavy, ke kterým došlo po zahájení užívání antikoncepce;
 • problémy se zrakem, poruchy řeči a jiné patologické stavy neurologické povahy.

Lékařská péče je také nutná, když se na kůži objeví různé vyrážky, zežloutnutí bílkovin nebo kůže na obličeji a těle, problémy s emočním stavem.

Doporučujeme vám přečíst si o menstruaci při užívání antikoncepce. Z článku se dozvíte o výhodách a nebezpečích užívání antikoncepce, účinku antikoncepce na tělo, menstruaci po různých druzích OC.

Důležité informace pro ženy před zahájením antikoncepce

Ačkoli mírné namazání mezi menstruačními cykly při užívání perorálních kontraceptiv ve většině případů není patologie, může ženě způsobit určité nepohodlí..

Aby se předešlo těmto nepříjemným vedlejším účinkům, je nutné před zahájením jejich užívání podstoupit vyšetření na přítomnost kontraindikací a výběr optimálního léku konzultovat s lékařem s přihlédnutím k individuálním vlastnostem. Je také důležité přísně dodržovat režim a užívat pilulky současně..

Pokud žena z jakéhokoli důvodu potřebuje přestat užívat hormonální antikoncepci, aby se předešlo nepříjemným následkům v podobě krvácení, je třeba dodržovat následující doporučení:

 • dokud není lék zcela zrušen, musíte přestat pít všechny tablety z měsíčního balení, v tomto případě po ukončení užívání začne menstruace a v dalším cyklu se normalizuje pravidelnost menstruace;
 • předtím, než přestanete používat antikoncepci, musíte se poradit s lékařem, protože v mnoha případech jsou hormonální léky předepsány k ochraně před nechtěným těhotenstvím, ale k léčbě některých onemocnění ženského reprodukčního systému;
 • podstoupit vyšetření a složit testy na hormony k určení jejich rovnováhy v těle.

Existují situace, kdy navzdory vedlejším účinkům nemůžete přestat užívat perorální antikoncepci. K tomu dochází v následujících případech:

 • přítomnost maligních novotvarů;
 • chronické onemocnění jater;
 • přetrvávající hypertenze;
 • cukrovka.

Náhlé vysazení perorálních kontraceptiv způsobuje zvýšení funkce vaječníků, které se v lékařské praxi používá při léčbě neplodnosti.

Perorální antikoncepce, stejně jako jakýkoli jiný lék, nelze používat nekontrolovatelně a bez lékařského předpisu. Špinění mezi obdobími je ve většině případů normální fyziologický jev, ale pokud se zhorší a způsobí značné nepohodlí, je nutná konzultace s gynekologem.

Estrogeny v těle ženy jsou nejdůležitějšími pohlavními hormony. Ovlivňují orgány reprodukčního systému, ovlivňují fungování nervového systému a účastní se mnoha metabolických procesů.