Vlastnosti používání antikoncepčních pilulek Regulon

Antikoncepční pilulky jsou nejoblíbenější, nejúčinnější a nejbezpečnější metodou antikoncepce pro ženy. K dnešnímu dni je ve větší míře hodnocen jejich příznivý terapeutický účinek spolu s hlavní funkcí ochrany před neplánovaným těhotenstvím..

Článek pojednává o maďarské medikaci Regulon, zvláštnostech jejího podávání, kontraindikacích a některých vedlejších účincích této drogy..

Jmenování

Antikoncepce se užívá perorálně, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství. Přípravek Regulon je často předepisován odborníky k léčbě mnoha gynekologických onemocnění i k terapeutickým účelům, aby stabilizoval menstruační cyklus a hormonální rovnováhu, zastavil vaginální krvácení a doplnil nedostatek progesteronu..

Tento lék poskytuje téměř 100% záruku ochrany, pokud jsou přísně dodržovány pokyny..

Popis

Regulon je kulatá bílá potahovaná tableta se značkami P8 a RG na každé straně. Jeden blistr s 21 tabletami nebo balení se třemi destičkami lze zakoupit v lékárně.

aplikace

Doporučuje se začít užívat Regulonu od prvního dne menstruačního cyklu, jednu tabletu současně. Po třech týdnech byste měli přestat užívat drogu po dobu sedmi dnů. Během tohoto období začne menstruace (obvykle po dobu 2-3 dnů). Je nutné pokračovat v užívání Regulonu osmý den po přestávce. Při přísném dodržování pravidel zůstává účinnost složek i během vysazení léku.

Vlastnosti recepce

Účinnost antikoncepce a terapeutické účinky jsou ovlivněny délkou trvání a způsobem aplikace.

Primární použití

Regulon musíte začít užívat ode dne, kdy začínáte menstruovat, a dále dodržovat výše uvedené pokyny.

Pilulky můžete používat od druhého do pátého dne od začátku menstruačního cyklu, ale v prvních dnech bude zapotřebí pomoci jiných antikoncepčních prostředků. Neužívejte drogu, pokud od začátku menstruace uplynulo více než pět dní. V tomto případě je lepší počkat až do dalšího cyklu..

Užívání Regulonu po porodu

Ženy, které nedojčí, mohou po konzultaci s gynekologem užívat antikoncepční pilulky tři týdny po narození dítěte..

Pokud uplynulo více než 21 dní, pak v prvním týdnu, paralelně s pilulkami, musíte použít jiné metody, abyste zabránili početí.

Dáma, která již měla pohlavní styk po porodu, musí odložit zahájení užívání drogy na další měsíc.

Užívání Regulonu po umělém ukončení těhotenství

Pokud neexistují žádné kontraindikace, lze lék použít následující den po potratu bez dalších metod antikoncepce.

Užívání Regulonu po další antikoncepční tabletce

Výměna léku nastává na konci přerušení předchozího cyklu, jinými slovy, týden po užití poslední pilulky jiného léku.

Při výměně léků se mini pilulky Regulon začínají užívat první den nástupu menstruace.

Přeskočení příjmu finančních prostředků

Pokud od vynechání pilulky uplynulo méně než 12 hodin, musíte okamžitě napravit situaci, konkrétně vzít lék a pokračovat v užívání léku podle standardního plánu.

Pokud interval přesáhne 12 hodin, doporučuje se použít další prostředky k zabránění otěhotnění, protože účinnost přípravku Regulon by se mohla snížit.

Pokud dojde k vynechání antikoncepčního přípravku během prvních 14 dnů, musíte si vzít dvě pilulky najednou a zbývající tablety používat další prostředky ochrany.

Po přeskočení schůzky ve třetím týdnu musíte dokončit aplikaci zbytku a přejít na nový obal bez přestávky.

Kontraindikace

Používání umělých náhražek pohlavních hormonů je významným zásahem do těla a může mít určité následky. Než si předepíšete antikoncepci, musíte projít testy a poradit se s gynekologem.

Pro Regulonu existuje řada kontraindikací:

 • individuální nesnášenlivost ke komponentám;
 • období těhotenství a kojení;
 • chronická onemocnění jater;
 • trombóza;
 • cukrovka;
 • migréna;
 • pankreatitida;
 • cholelitiáza;
 • vaginální krvácení nevysvětlitelného původu;
 • maligní nádory genitálií a mléčných žláz;
 • kouření po 35 letech.

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky se zřídka vyskytují bez kontraindikací. Komplikace jsou způsobeny chronickými nemocemi, nekontrolovaným užíváním drog, předávkováním.

Pozoruje se výskyt následujících patologií:

 • vysoký krevní tlak;
 • infarkt, mrtvice;
 • trombóza;
 • rakovina prsu;
 • pankreatitida a žloutenka;
 • možná ztráta sluchu, otoskleróza.

Zbytek reakcí není příliš závažný a snadno eliminovatelný, ale objevují se častěji.

Tyto zahrnují:

 • migréna;
 • bolestivost mléčných žláz;
 • zvracení;
 • svědění, vyrážka a další alergické reakce;
 • přecitlivělost rohovky při používání kontaktních čoček;
 • metabolická porucha.

V takových případech musí být s lékařem dohodnuto, zda je vhodné užívání přerušit nebo vyměnit..

Období a Regulonu

Přípravek snižuje bolestivé pocity v předmenstruačním období, pomáhá snižovat menstruační tok a blahodárně působí na pokožku.

V případě potřeby můžete menstruaci odložit pokračováním v užívání tablet z dalšího balení. Mohou se objevit malé skvrny, ale to neovlivní antikoncepční účinek přípravku Regulon. Po dokončení druhého balení musíte přerušit na sedm dní a poté se vrátit na recepci podle obvyklého schématu.

Přidělení spojená s používáním Regulonu

Užívání tohoto léku často způsobuje výskyt hojného výtoku způsobeného následujícími faktory:

 1. Rekonstrukce reprodukčního systému. Lék mění svou práci, což způsobuje určitý odpor těla. To se může projevit jako drobný výtok uprostřed menstruačního cyklu nebo výraznější krvácení. Přítomnost takových jevů v prvních třech měsících je považována za normu. Pokud trvají déle, je lepší nahradit lék konzultací s gynekologem.
 2. Nedostatek gestagenů, estrogenů.
 3. Špatný příjem. Regulonu je třeba brát přísně podle schématu. Pokud byla tableta vynechána nebo užita po dlouhém intervalu, je možná reakce ve formě hojného výtoku. Stává se to však také při neoprávněném předávkování..
 4. Alkohol a kouření. Důvodem vzniku krvácení může být jednorázové použití silných alkoholických nápojů ve velkém množství. Nikotin má podobný účinek. To se týká zejména žen po 35 letech. Kouření tabáku oslabuje antikoncepční účinek, který je vyjádřen ve formě předčasného výtoku.
 5. Užívání antibiotik, stejně jako jiných léků, může neutralizovat účinky přípravku Regulon, a tím vyvolat výtok.
 6. Porušení gastrointestinálního traktu. Zvracení nebo průjem nedovolí vstřebat všechny potřebné složky a účinek léku se sníží na úroveň, jako kdyby byla tableta zapomenuta..

Regulon nezpůsobuje sekrece absolutně u všech žen, ale pokud se vyskytnou, nespěchejte předčasně k panice a přestaňte užívat hormonální látku. Nejprve je lepší poradit se s lékařem..

Závěr

Regulon je kombinovaný lék s terapeutickými a antikoncepčními vlastnostmi. Dodržování pokynů a preventivních pravidel zaručuje stoprocentní prevenci nežádoucího těhotenství.

Navzdory skutečnosti, že orální antikoncepci lze zakoupit v lékárnách bez lékařského předpisu, měla by každá žena nést odpovědnost za rozhodnutí, zda užít tento typ léčby, podstoupit předběžné vyšetření a poradit se s gynekologem.

Regulonu

Složení

Regulon obsahuje 30 μg ethinylestradiolu a 150 μg desogestrelu a také pomocné složky: stearan hořečnatý, α-tokoferol (alfa-tokoferylacetát), koloidní oxid křemičitý, kyselina stearová, povidon (Povidon), bramborový škrob (Solani amylum), monohydrát laktózy (monohydrát laktózy).

Pouzdro filmu je vyrobeno z makrogolu 6000 (Macrogol 6000), propylenglykolu (propylenglykol), hypromelózy (hypromelózy).

Formulář vydání

Regulon přichází do lékáren ve formě potahovaných tablet. Tablety jsou baleny po 21 kusech v blistrech, 1 nebo 3 blistry v jedné krabičce.

farmaceutický účinek

Lék patří do skupiny kombinovaných monofázických perorálních kontraceptiv. Farmakologický účinek přípravku Regulon - antikoncepční, estrogen-progestogenní.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Podle anotace je mechanismus účinku léčiva založen na schopnosti jeho účinných látek potlačovat syntézu gonadotropinů hypofýzou (zejména luteinizačními a folikuly stimulujícími hormony).

To komplikuje ovulaci, zvyšuje hustotu hlenu děložního hrdla a v důsledku toho zabraňuje pronikání spermií do vnitřního prostoru těla dělohy.

Ethinylestradiol je syntetický analog estradiolu, který se začíná produkovat v těle ženy od první menstruace.

Desogestrel má výrazný gestagenní a antiestrogenní účinek, podobný účinku endogenního progesteronu. Látka se vyznačuje slabou anabolickou a androgenní aktivitou.

Během užívání tablet Regulonu u ženy (v případě počáteční menoragie) je ztráta krve během menstruace významně snížena a stav pokožky se zlepšuje (zejména v případě akné vulgaris).

Desogestrel i ethinylestradiol jsou rychle a téměř úplně absorbovány z trávicího traktu. Desogestrel je okamžitě metabolizován za vzniku biologicky aktivního metabolitu - 3-keto-desogestrelu.

Koncentrace v plazmě dosahuje svého maxima:

 • po 1,5 hodině - pro desogestrel (indikátor plazmatické koncentrace - 2 ng v 1 ml);
 • po 1-2 hodinách - pro ethinylestradiol (indikátor plazmatické koncentrace - 80 pg v 1 ml).
 • pro desogestrel - od 62 do 81%;
 • pro ethinylestradiol - asi 60% (je to způsobeno presystémovou konjugací a účinkem prvního průchodu látky přes jaterní bariéru).
 • pro 3-keto-desogestrel - 30 hodin (metabolické produkty se vylučují močí a střevním obsahem v poměru 4: 6);
 • pro ethinylestradiol - 24% (přibližně 40% látky a jejích metabolitů se vylučuje močí, zbývající přibližně 60% - s obsahem střev).

Indikace pro použití

Anotace k Regulonu naznačuje, že hlavním účelem léku je ochrana před nežádoucím těhotenstvím.

Studie však potvrzují, že kromě antikoncepčního účinku je přípravek Regulon charakterizován také přítomností terapeutického účinku. Takže k otázce „pilulky - z čeho jsou?“ instrukce k léku odpovídá, že použití Regulonu je vhodné pro dysfunkční děložní krvácení, premenstruační syndrom, dysmenoreu atd...

Lék účinně zmírňuje opakující se bolestivé bolesti v dolní části břicha, pomáhá snižovat bolestivost a hojnost menstruačního krvácení, dyspaurenie, eliminuje drobné tmavé výtoky z genitálního traktu v perimenstruálním období, stejně jako citlivost prsou.

Často se předepisuje ke zvýšení účinnosti léčby předepsané pro endometriózu. U děložního myomu je přípravek předepsán, aby zastavil růst nádoru (doporučuje se, pokud jeho průměr nepřesahuje 2 cm). Přípravek Regulon navíc podporuje resorpci retenčních cyst vaječníků.

Po 40 letech, kdy žena zpravidla již rozhodla o otázkách plánování rodiny a narození požadovaného počtu dětí, vám Regulon umožňuje zabránit potratům a jejich nepříznivým následkům (podle statistik končí většina těhotenství v tomto věku umělým potratem).

Kontraindikace

Kontraindikace užívání přípravku Regulon jsou:

 • nesnášenlivost jakékoli složky léku;
 • těhotenství;
 • laktace;
 • závažné onemocnění jater;
 • funkční (benigní) hyperbilirubinemie (včetně vzácné dědičné pigmentové hepatózy);
 • anamnéza žloutenky u těhotných žen;
 • familiární formy hyperlipidémie;
 • anamnéza jaterních nádorů;
 • středně těžká nebo těžká arteriální hypertenze;
 • anamnéza trombózy nebo tromboembolismu, přítomnost výrazných a / nebo více rizikových faktorů pro jejich vývoj, jakož i přítomnost v anamnéze informací, že žena měla prekurzory trombózy;
 • migréna;
 • herpes typu II;
 • vaginální krvácení nejasné povahy původu;
 • detekované nádory závislé na estrogenu nebo přítomnost jejich podezření;
 • těžké formy diabetes mellitus (s angiopatií);
 • těhotenská cukrovka;
 • porušení hemokoagulačního systému;
 • závažné svědění, otospongióza (nebo jejich progrese) spojená s předchozím těhotenstvím nebo užíváním glukokortikosteroidů.

Nežádoucí účinky přípravku Regulon

Mezi nejnebezpečnější vedlejší účinky přípravku Regulon, které vyžadují přerušení léčby, patří:

 • arteriální hypertenze;
 • tromboembolismus žil a tepen (včetně tvorby krevních sraženin v hlubokých žilách, mrtvice, infarktu myokardu atd.);
 • tromboembolismus žil a tepen jater a ledvin, stejně jako tromboembolismus sítnicových a / nebo mezenterických žil a tepen (velmi vzácné);
 • ztráta sluchu vyvolaná otospongiózou;
 • porfyrinové onemocnění;
 • hemolyticko-uremický syndrom;
 • exacerbace průběhu reaktivního systémového lupus erythematodes (ve vzácných případech);
 • revmatická chorea mizí po vysazení léku (ve velmi vzácných případech).

Skupina méně závažných vedlejších účinků léku zahrnuje:

 • nemenstruační acyklické krvácení, stejně jako výskyt krvavého vaginálního výtoku;
 • amenorea zaznamenaná po zrušení léku;
 • změny stavu cervikálního (vaginálního) hlenu;
 • zvětšení, napětí a bolestivost mléčných žláz;
 • výskyt zánětlivých procesů v pochvě;
 • drozd;
 • galaktorea;
 • nevolnost;
 • zvracení;
 • vývoj nebo exacerbace svědění a / nebo žloutenky spojené s choelstázou;
 • Crohnova choroba (granulomatózní enteritida);
 • cholelitiáza;
 • erythema nodosum nebo exsudativní;
 • výskyt vyrážek na kůži;
 • chloasma;
 • bolesti hlavy;
 • proměnlivá nálada;
 • migréna;
 • Deprese;
 • přecitlivělost rohovky;
 • snížená tolerance (tolerance) na sacharidy;
 • přibývání na váze;
 • akumulace tekutiny v těle;
 • alergické reakce.

Antikoncepční pilulky Regulon: návod k použití

Jak správně užívat Regulonu?

Tablety začnou pít od 1. dne menstruačního cyklu, jeden denně, ve stejnou denní dobu, po dobu 3 týdnů (21 dní). Po ukončení užívání poslední pilulky je nutné dodržovat sedmidenní interval, během kterého by mělo dojít ke krvácení, obdobně jako u menstruace.

8. den po ukončení užívání poslední pilulky (4 týdny po zahájení užívání léku, ve stejný den v týdnu), i když se krvácení nezastavilo, tablety se užívají z dalšího blistru.

Jak dlouho můžete užívat Regulonu?

Podle výše uvedeného schématu se tablety užívají tak dlouho, dokud přetrvává potřeba antikoncepce. Pokud žena pije pilulky, při dodržení všech pravidel a doporučení uvedených v pokynech pro Regulonu antikoncepční účinek přetrvává i během sedmidenního intervalu.

První příjem pilulky

První tableta léku se pije 1. den cyklu. Současně není nutné používat další metody antikoncepce. Pokud příjem začíná v intervalu mezi 2 a 5 dny cyklu, pak během prvních 7 dnů prvního cyklu užívání přípravku Regulon byste se měli uchýlit k užívání bariérových antikoncepčních prostředků.

Pokud po nástupu menstruačního krvácení uplynulo více než 5 dní, je vhodné začít s užíváním léku v dalším cyklu.

Jak pít Regulonu po porodu?

Pokud žena nedojčí, může 21 dní po porodu začít užívat prášky (po předběžné konzultaci se svým gynekologem). V takové situaci není nutné používat další antikoncepci..

Pokud po porodu došlo k pohlavnímu styku, doporučuje se odložit zahájení užívání přípravku Regulon až do dalšího cyklu..

Pokud je léčba zahájena později než 3 týdny po porodu, měly by být během prvních 7 dnů prvního cyklu podávání použity další metody antikoncepce..

Užívání tablet po potratu

Pokud neexistují žádné kontraindikace, je možné pilulky opít již 1 den po potratu a bez jejich doplňování jinými antikoncepčními prostředky.

Regulon je také často předepsán po kyretáži..

Výhodnost předepisování pilulek po potratu / kyretáži (zejména po zmrazeném těhotenství) je způsobena potřebou obnovit normální funkci vaječníků a zabránit rozvoji zánětlivých komplikací, které jsou podle statistik pozorovány přibližně u každé třetí ženy, která podstoupila opakovaný potrat.

Optimálním prostředkem jsou léky, které obsahují vysoce aktivní gestagenní látku, která nemá vedlejší účinky, a zejména tablety Regulon od společnosti Gedeon Richter.

Užívání léku vám umožňuje kompenzovat nedostatek progesteronu způsobený potratem a vývojem souvisejících proliferativních procesů v reprodukčním systému (včetně hyperplazie tkáně, polycystických vaječníků, adenomyózy, fibroidů, hyperplazie endometria, endometriózy, hyperhekózy, mastopatie atd.).

Přechod na Regulonu z jiných hormonálních léků

Při přechodu na lék z jiné antikoncepce je třeba první pilulku vypít další den po dokončení 28denního balení (21 dní užívání + 7 dní pauzy). Není třeba používat další antikoncepci.

Při přechodu na Regulonu z minitablet se první pilulka užívá 1. den cyklu, aniž by se doplnil příjem pomocí jiných metod antikoncepce..

Pokud během období užívání minipilulky nedošlo k menstruačnímu krvácení, lze přípravek Regulon užívat v kterýkoli den cyklu, ale pouze po vyloučení těhotenství.

Během prvních 7 dnů prvního cyklu podávání jsou zapotřebí další ochranná opatření, pro která obvykle používají kondom, čepičku se spermicidním gelem nebo se zdržují pohlavního styku. Kalendářní metoda antikoncepce je v tomto případě neúčinná.

Zpoždění menstruace

Pokud je nutné oddálit menstruaci, tablety se užívají bez přestávky 7 dní. Pokud dojde ke zpoždění menstruačního krvácení, může dojít k průlomovému krvácení nebo špinění, což však nesnižuje antikoncepční účinek léku.

Pravidelný příjem pilulek se obnoví po 7denním intervalu.

Jak se přípravek Regulon užívá, když vynecháte pilulku?

Pokud po vynechání pilulky neuplynulo více než 12 hodin, zapomenutá pilulka se užije ihned po zapamatování. Další příjem pokračuje o obvyklém schématu.

Pokud je interval mezi dávkami více než 12 hodin, nelze spolehlivost léčiva v tomto cyklu považovat za stoprocentní. Proto by měla být do dalšího cyklu používána další antikoncepce..

Pokud vynecháte 1 tabletu v prvních 7–14 dnech cyklu, měli byste užit 2 tablety najednou následující den, poté pokračuje příjem podle obvyklého schématu s použitím dalších antikoncepčních prostředků až do konce cyklu.

Pokud byla pilulka vynechána mezi 14 a 21 dny, pokračuje pravidelný příjem tím, že se užije zapomenutá pilulka a nedělá se 7denní pauza.

Přeskočení schůzky zvyšuje riziko ovulace a / nebo vzhledu krvavého vaginálního výtoku. To je způsobeno skutečností, že lék obsahuje minimální dávku estrogenu a vyžaduje použití dalších antikoncepčních prostředků.

Předávkovat

Příznaky předávkování přípravkem Regulon jsou:

 • dyspepsie;
 • nevolnost;
 • zvracení;
 • těžká bolest hlavy;
 • křeče svalů nohou;
 • nemenstruační krvácení z pochvy.

Protože látka nemá specifické antidotum, používá se symptomatická léčba ke zmírnění příznaků předávkování. První pomoc po užití vysoké dávky Regulonu je výplach žaludku (doporučuje se to udělat během prvních dvou až tří hodin po užití pilulek).

Interakce

Účinnost perorálních kontraceptiv se snižuje v kombinaci s léky, které indukují jaterní enzymy: rifampicin, hydantoin, karbamazepin, barbituráty, oxkarbazepin, felbamát, primidon, topiramát, třezalka tečkovaná, griseowulfin.

Navíc, pokud jsou užívány v kombinaci s Regulonem, zvyšují tyto léky pravděpodobnost krvácení z průniku..

Úroveň indukce dosáhne maxima nejdříve za 2–3 týdny, ale může přetrvávat až 4 týdny po vysazení léku.

Porušení menstruačního cyklu a snížení antikoncepčního účinku lze pozorovat při současném užívání s:

 • antibiotika (zejména s tetracyklinem a ampicilinem);
 • barbituráty;
 • některá antispazmodika;
 • projímadla;
 • antidepresiva.

V případě, že je nutný příjem výše uvedených léků, doporučuje se chránit se použitím bariérových antikoncepčních prostředků (po celou dobu léčby i dalších 7-28 dní, v závislosti na tom, který lék byl předepsán).

Pokud je nutné užívat antikoagulancia během období užívání přípravku Regulon, je nutné další monitorování protrombinového času. V některých situacích může být nutné upravit dávkovací režim antikoagulancia.

Vzhledem ke zvýšené pravděpodobnosti komplikací by přípravek Regulon neměl být kombinován s hepatotoxickými látkami.

Při užívání perorálních kontraceptiv může:

 • snížit toleranci vůči sacharidům;
 • zvýšená potřeba perorálních antidiabetik a inzulínu.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Optimální teplotní režim pro skladování Regulonu je od 15 do 30 stupňů Celsia. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Pokud je užívání přípravku Regulon doprovázeno zhoršením jaterních funkčních testů, je doporučeno tablety okamžitě přestat užívat.

V prvních měsících užívání léku může dojít k acyklickému intermenstruačnímu krvácení, což není důvodem k ukončení užívání pilulek. Pokud však pokračují po dobu tří měsíců nebo déle, je nutné provést podrobné vyšetření..

Protože u žen, které kouří, je užívání přípravku Regulon doprovázeno zvýšeným rizikem tromboembolických komplikací, doporučuje se rozhodnout o ukončení kouření.

Pokud se menstruace po Regulonu neobjeví ve druhém cyklu, měla by být vyloučena pravděpodobnost těhotenství.

Teratogenní účinek přípravku Regulon nebyl prokázán. Z tohoto důvodu, pokud během užívání pilulek dojde k těhotenství, není nutné jej ukončovat..

Jak dlouho můžete užívat Regulonu?

Během období užívání tablet Regulonu dochází v těle ženy ke změnám, které jsou charakteristické pro první týdny těhotenství. Žena, která již má děti v reprodukčním systému, má stejné procesy, jaké by nastaly, kdyby porodila a vychovala několik dětí..

Je dobře známo, že narození velkého počtu dětí je nejúčinnější metodou ochrany proti onkologickým onemocněním reprodukčního systému a mléčných žláz..

Dlouhodobé užívání Regulonu tedy zvyšuje terapeutický účinek léku. Užívání pilulek je povoleno, dokud žena nestojí před otázkou plánování dítěte..

Regulonu a menstruaci

Zpravidla se menstruační krvácení při užívání Regulonu stává vzácnějším. Stává se však také, že u ženy se může vyvinout závislost na droze, která se nejčastěji projevuje ve formě rozmazaných sekretů..

Ukončení užívání stejné pilulky je obvykle doprovázeno zvýšenou funkcí vaječníků. Jedním z důsledků zrušení Regulonu proto může být velmi silné menstruační krvácení..

Pokud po zrušení není menstruace, může to být také způsobeno nesprávnou funkcí vaječníků. Zpravidla se obnovuje a následně i menstruační cyklus měsíc po ukončení užívání přípravku Regulon. K určení hladiny hormonů v těle gynekologové doporučují absolvovat nezbytné testy po měsíci po ukončení léčby.

Regulon a váha: hormonální pilulky ztuhnou?

Předpokládá se, že užívání hormonální antikoncepce může vyvolat zvýšení tělesné hmotnosti. Lékaři však říkají, že s výhradou všech pravidel pro užívání Regulonu, stejně jako denního režimu a výživy nemají pilulky žádný vliv na hmotnost ženy..

Zvýšení hmotnosti při užívání antikoncepčních pilulek může být obvykle způsobeno skutečností, že desogestrel obsažený v jejich složení se vyznačuje schopností zadržovat tekutinu v těle (například progesteron je příčinou otoku během těhotenství).

Pohlavní hormony obsažené v přípravku Regulon urychlují biochemické reakce lipidů a sacharidů. Pokud je úroveň fyzické aktivity hodnocena jako dostatečná, extra kalorie se snadno přemění na energii, ale při nedostatečném cvičení se ukládají na tělo ve formě nadbytečných kilogramů.

Je možné otěhotnět během užívání drogy?

Při správném příjmu přípravku Regulon je pravděpodobnost těhotenství zanedbatelná. Účinnost léku se velmi blíží 100%.

Riziko otěhotnění je nejvyšší během období výměny antikoncepce, v případech, kdy došlo k vynechání pilulek, porušení režimu dávkování (pilulky byly užívány pokaždé v různých časech) a také v případě, že byl účinek pilulky neutralizován (například pomocí absorbentu).

Menstruace při užívání přípravku Regulon

Jak se chová menstruace při užívání a po zrušení Regulonu

Regulon je perorální antikoncepce, která se používá k prevenci nechtěného těhotenství, k léčbě hormonálních poruch, menstruačních nepravidelností. Je předepsán pro děložní myomy v počátečních fázích vývoje. Jedná se o hormonální látku, proto jsou možné situace, kdy menstruace po zrušení Regulonu přichází s vážným zpožděním..

Abyste pochopili, proč došlo ke zpoždění a co je třeba udělat, musíte znát princip léku, vlastnosti jeho podávání.

Princip fungování Regulonu

Hlavními účinnými látkami přípravku Regulon jsou progestin, desogestrel a ethinylestradiol. Složení léčiva poskytuje následující účinek na tělo:

 • zabraňuje nežádoucímu početí;
 • normalizuje menstruační cyklus;
 • minimalizuje příznaky premenstruačního syndromu;
 • eliminuje děložní krvácení, které je vyvoláno nesprávným fungováním pohlavních žláz a hormonálními poruchami.

Menstruace je řízena hypofýzou, pokud tato žláza nefunguje správně, může dojít k narušení cyklu. Lék Regulon má depresivní účinek na produkci hormonů LH a FSH, které produkuje hypofýza.

Vajíčko dozrává pomaleji a spermie mají bariéru proti průniku do děložní dutiny.

Hormony ovlivňují vejcovody, v důsledku snížení jejich funkčnosti se snižuje rychlost pohybu vajíčka v nich.

Kvůli snížené hladině LH a FSH se zrání zárodečné buňky zpomaluje, žluté tělísko se netvoří a folikul nepraskne. Ze stejného důvodu se vytváří nedostatečná tloušťka vrstvy endometria..

V průměru je to 1 cm, ale na pozadí užívání pilulek klesá na 4 mm. I když došlo k oplodnění vajíčka, nebude se moci připojit k endometriu..

Taková tenká vrstva neposkytne vajíčku potřebný počet cév pro výživu..

Jak to vzít správně

Aby nedošlo k vyvolání vzniku závažných komplikací a následků, měl by být agent opilý správně.

Regulon je nutné začít pít od prvního dne menstruace. Nemusíte používat další metody ochrany. Pokud začátek léčby spadl na 2-5. Den menstruace, musí se tablety kombinovat další týden s jinými metodami antikoncepce.

Pokud menstruační krvácení trvá déle než 5 dní, je zbytečné užívat Regulonu, k zahájení kurzu je třeba počkat, až přijde nová menstruace.

Musíte vypít 1 tabletu denně, nejlépe ve stejnou dobu. Tento režim snižuje pravděpodobnost, že několik pohlavních buněk dozrává najednou kvůli hormonálnímu narušení.

Maximální doba mezi užitím léku by neměla přesáhnout 1 hodinu. Hormony by měly být do těla dodávány pravidelně, aby nedošlo k prudkému poklesu jejich koncentrace.

Pokud se tablety přípravku Regulon užívají v různých dobách, jejich antikoncepční účinek se snižuje a je třeba dodatečně používat ochranné pomůcky.

Musíte užívat drogu po dobu 21 dnů v řadě, poté se provede 7denní přestávka. Tento týden se objeví špinění. Přesně o týden později musíte začít užívat nové balení drogy, i když kritické dny ještě neskončily.

Jak ukončit schůzku

Je důležité dodržovat pravidla pro užívání drogy, přestat ji správně užívat, aby nevyvolávala nepříjemné reakce z těla. Musíte se poradit s gynekologem a na jeho doporučení zvolit nejlepší čas pro odmítnutí Regulonu.

Vrhací tablety by měly být zvláště pečlivě promyšleny, pokud jsou předepsány k dosažení terapeutického účinku. Léčebný režim poskytuje určitou dobu užívání léku. Při jeho porušení můžete terapii poškodit a nezbavit se problému..

Je zakázáno vzdát se příjmu Regulonu na polovině balení, musíte balíček dokončit a již nekupovat nový. V opačném případě může dojít k porušení menstruačního cyklu, které bude nutné obnovit po poměrně dlouhou dobu. Je plná děložního krvácení..

Je nutné odmítnout užívat Regulonu podle jasného schématu vypracovaného ošetřujícím lékařem. Zohledňuje individuální charakteristiky těla, účel předepisování léku a dobu podávání.

Užívejte drogu

Při správném podávání léku začínají kritické dny během období jeho zrušení, tj. Když žena vypije 21. tabletu a přestane ji užívat na týden.

První tři měsíce se ženské tělo přizpůsobuje působení pilulek, v tuto chvíli se mohou objevit intermenstruační krvavé mazlíčky.

Nemusíte se toho bát a o to více nemůžete náhle přestat užívat antikoncepci, protože takové projevy v prvních měsících užívání jsou variantou normy. Abyste se ujistili, že mazání je normální, můžete se navíc poradit se svým gynekologem.

Pokud po užití balení není menstruace, musíte navštívit lékaře.

Důvody mohou být v individuálních charakteristikách těla, v hormonální nerovnováze, v těhotenství, zvláště pokud došlo k porušení režimu užívání léků. Zpoždění menstruace při užívání Regulonu může vyvolat prudký pokles tělesné hmotnosti, porušení stravy a stresové situace.

Důvodem k obavám je nadměrná regulace, která nekončí za týden, a také situace, kdy při užívání drogy začala menstruace. Pak se pilulek nemůžete vzdát sami, ale poraďte se s lékařem.

Normální menstruační cyklus nastává v průměru po dobu tří měsíců, kdy je hormonální pozadí zcela vyrovnáno. Žena má pocit lehkosti, příznaky PMS zmizí, zejména silná bolest. Po užití drogy přestávají způsobovat nepohodlí. Trvání kritických dnů, jejich intenzita se může snížit.

Lék může způsobit nežádoucí účinky: krvácení, celkové zhoršení stavu ženy. S takovými příznaky musíte navštívit lékaře..

Změny po zrušení Regulonu

Když žena užije Regulonu, vnikne do těla potřebná dávka hormonů zvenčí, takže vaječníky a nadledviny postupně samy přestanou produkovat hormony. Jakmile je lék odmítnut, ženské tělo si začne znovu zvykat na nový hormonální stav. To vyvolává zpoždění v kritických dnech nebo změnu menstruačního cyklu..

Nedostatek hormonů vede ke zhoršení stavu vlasů, nehtů a kůže, mohou se objevit vyrážky. Vaše období mohou být bohatší a delší.

Po vysazení léku začne hypofýza, jejíž aktivita byla dříve inhibována, nejprve pracovat v normálním režimu a poté zdvojnásobí své úsilí.

Do vaječníku může být zaslána dvojitá dávka pohlavních hormonů, což také ovlivňuje jejich práci. V tomto případě se pravděpodobnost otěhotnění výrazně zvyšuje..

Tato vlastnost perorálních kontraceptiv se často používá při léčbě neplodnosti..

Kolik období přijde

Když žena přestane užívat Regulonu, menstruace by měla začít za několik dní..

Pokud uplynulo více než 10 dní a kritické dny nezačínají všechny, musíte vyhledat pomoc od lékaře. Důvodem zpoždění není vždy abstinenční syndrom nebo nástup těhotenství.

Nedostatek menstruačního toku

Hlavním důvodem, že po zrušení Regulonu není žádné období, je nástup těhotenství. Reprodukční systém začíná pracovat s pomstou, což zvyšuje šance na početí. Pokud dojde ke zpoždění menstruace a test je negativní, může lékař zvážit další důvody tohoto jevu..

 • Amenorea, menopauza. Může nastat na pozadí nesprávného fungování endokrinního systému, a to jak u žen na pokraji menopauzy, tak u pacientů v plodném věku.
 • Myom, polycystický vaječník.
 • Onkologie.
 • infekce urogenitálního systému.

Pokud od užití poslední tablety Regulonu uplynul týden a vaše menstruace nezačne, musíte se poradit s lékařem, samoléčba je zakázána.

Co dělat, když dojde ke zpoždění

Pokud po vysazení léku menstruace stále nepřichází, první věcí je udělat si těhotenský test. Pokud je pozitivní, pak byste se neměli starat o účinek léku na plod, protože Regulon nemůže žádným způsobem poškodit embryo.

Pokud je test negativní, musíte jít k lékaři, během návštěvy lze provést řadu studií, které určí příčinu zpoždění.

 • Užívání anamnézy. Pacientka je podrobně dotázána na svůj intimní život, frekvenci užívání drogy a denní výkyvy mezi užíváním tablet. Žena by měla mluvit o svých sexuálních partnerech a pravděpodobnosti infekce různými patologiemi.
 • Gynekologické vyšetření. Během vyšetření může lékař určit těhotenství podle barvy děložního čípku a jeho hustoty, podle velikosti hrdla. K identifikaci cyst ve vaječnících lze použít palpaci oběma rukama. Během vyšetření jsou odebrány nátěry na mikroflóru a cytologii.
 • Ultrazvuk pánevních orgánů. Studie potvrzuje přítomnost těhotenství, pomáhá identifikovat rakovinu, cystomy, fibroidy, polycystické vaječníky a další formace v pohlavních orgánech.
 • Hormonální test pomůže určit přítomnost amenorey a vyvinout léčebný režim.
 • K určení extragenitálních onemocnění mohou být předepsány další typy vyšetření, která zjistí příčinu menstruační nepravidelnosti.

Porušení menstruačního cyklu po zrušení Regulonu by se nemělo bát, při správném vysazení z užívání léku se cyklicita obnoví během několika měsíců.

Menstruace při užívání přípravku Regulon: odpovědi lékaře

Regulon je nízkodávkovaný monofázický estrogen - gestagenní antikoncepce. Antikoncepčním farmakologickým účinkem léku je inhibice syntézy folikuly stimulujícího hormonu (FSH) a luteinizačního hormonu (LH). Je tedy blokován ovulační vzestup LH a podle toho je blokována ovulace..

Regulon obsahuje 30 mikrogramů ethinylestradiolu (estrogenní složky) a 150 mikrogramů desogestrelu (gestagenní složky). Je to gestagenní složka, která se podílí na takových antikoncepčních účincích, jako jsou:

 • Snížení rychlosti kontrakce vejcovodů, což zpomaluje průchod vajíčka;
 • Potlačení mitotické aktivity endometria, které vede k jeho předčasné sekreční transformaci a poté k hypotrofii. To vše porušuje podmínky pro implantaci oplodněného vajíčka..
 • Zvýšení viskozity cervikálního hlenu, který brání průchodu spermií cervikálním kanálem.

Estrogenní složka zvyšuje antikoncepční účinek přípravku Regulon a také zlepšuje lipidový profil, zvyšuje HDL cholesterol a snižuje příznaky závislé na androgenu..

Regulon: pokyny a schéma příjmu

Regulon musíte začít pít první den menstruace a užívat ho 21 dní. Poté následuje sedmidenní přestávka, během níž je pozorována menstruační reakce. Osmý den musíte pokračovat v užívání drogy, i když se krvácení ještě nezastavilo.

Na Regulonu můžete přejít z jiného antikoncepčního léku následující den, po ukončení 28denního léčení předchozím lékem nebo po sedmidenní přestávce.

V období po porodu můžete přípravek Regulon užívat 3 týdny po porodu, pouze pokud žena nedojčí.

Pokud si žena zapomněla vzít pilulku, ale uplynulo méně než 12 hodin, užijte další pilulku co nejdříve a poté užijte pilulky v obvyklou dobu.

Důležité! Pokud od okamžiku, kdy se měla pilulka vypít, uplynulo více než 12 hodin, antikoncepční účinek již není zaručen..

Pokud vynecháte pilulku v 1-2 týdnech cyklu, musíte vypít dvě pilulky a poté pokračovat v pravidelném užívání léku při používání kondomu po dobu 7 dnů.

A pokud dojde k vynechání pilulky ve 3. týdnu cyklu, pak se užije 1 vynechaná pilulka a sedmdenní pauza v tomto cyklu se neužívá.

Jak se mění menstruace při užívání Regulonu?

První menstruace, která začala po užití 1 tablety Regulonu, proběhne jako obvykle a poté je během 2–3 cyklů možné špinění. V tuto chvíli může menstruace začít o něco dříve nebo později. Za tři měsíce se ženské tělo přizpůsobí nové úrovni pohlavních hormonů v krvi. O tři měsíce později:

 • menstruační cyklus se stabilizuje: menstruace bude přicházet od 23. do 28. dne cyklu;
 • výtok se stává méně hojným a prodlouženým;
 • příznaky PMS zmizí;
 • bolestivý syndrom je zmírněn.

Jak dlouho trvá vaše menstruace, když užíváte Regulonu?

Při užívání přípravku Regulon začíná menstruace v sedmidenní přestávce, kdy klesá koncentrace hormonů v krvi. V prvních třech měsících na pozadí léku lze dobu menstruace zkrátit na 2-3 dny. V budoucnu po adaptaci, když se vezme Regulon, menstruace trvá 3 až 5 dní.

Štíhlá menstruace při užívání Regulonu

Menstruace při užívání antikoncepce, včetně Regulonu, je vzácná a neobsahuje slizniční inkluze. K těmto změnám dochází pod vlivem hlavních složek drogy..

Ethinylestradiol nahrazuje přirozený estrogen v těle ženy a protože jeho koncentrace je nižší, než je tomu u ženy normálně, nezajišťuje správnou proliferaci endometria. Endometrium neroste více než 3-5 mm.

Gestagenní složka také ovlivňuje snížení objemu sekrecí: působením desogestrelu se vyvíjí hypotrofie endometria, to znamená, že se zmenšuje velikost vrstvy endometria a snižuje se počet krevních cév..

Bohatá menstruace na pozadí Regulonu

Silné krvácení je vedlejším účinkem přípravku Regulon a může se objevit v prvních třech měsících, kdy ještě nebyl stanoven menstruační cyklus. Prodloužený těžký menstruační cyklus, který je jasně červený, naznačuje průlomové krvácení.

Taková patologie se může objevit kvůli nedostatečné dávce ethinylestradiolu v léku, nebo například když vynecháte jinou pilulku nebo žena přestane pít Regulonu.

Je možné, že koncentrace ethinylestradiolu je snížena v důsledku zhoršené absorpce léčiva během zvracení nebo průjmu.

Průlomové krvácení navíc může naznačovat patologické stavy, jako je endometrióza, děložní myomy, polypy.

Poznámka! Kouření má určitý antiestrogenní účinek, což znamená, že může také vyvolat krvácení..

Regulon a hnědý výboj

Mírně hnědý výtok lze obvykle pozorovat na začátku a na konci menstruace. Hnědý výtok a sraženiny se nezastaví po dlouhou dobu v patologických stavech, jako jsou:

 • hormonální nerovnováha, včetně během tvorby menstruačního cyklu nebo během menopauzy;
 • endometrióza, hyperplazie endometria, polypy;
 • eroze děložního čípku;
 • mimoděložní těhotenství;
 • zánětlivá onemocnění reprodukčních orgánů;
 • pohlavně přenosné nemoci;
 • anorexie.

Při užívání přípravku Regulon je hnědý výtok považován za jeden z vedlejších účinků drogy. Vznikají na pozadí útlaku vaječníků a v důsledku zvýšení hladiny krevních destiček v krvi..

Piju Regulonu: menstruace se nečerpá

Nejčastěji se při užívání přípravku Regulon menstruace nezastaví a během prvních tří měsíců trvá déle než 7 dní, což je opět spojeno s restrukturalizací těla. Nedostatek estrogenní složky ovlivňuje skutečnost, že krvácení se nezastaví včas.

Přijímám Regulona: proč nejsou žádná období

Zpoždění menstruace při užívání Regulonu je možné v prvních třech měsících během období adaptace ženského těla na drogu. Pokud nemáte během užívání Regulonu menstruaci, musíte si udělat těhotenský test.

Pokud je výsledek negativní, můžete pokračovat v užívání drogy. U určitého procenta žen může menstruace zmizet, což je varianta normy při užívání Regulonu.

Možná je to kvůli rozvinuté atrofii endometria..

Regulonu ke zpoždění menstruace

Chcete-li oddálit další krvácení, musíte užít Regulonu bez sedmidenní přestávky mezi prvním a druhým balením drogy. Nedoporučuje se odkládat menstruaci o více než tři cykly kvůli možnosti průlomového krvácení. Zjistěte, zda je škodlivé oddálit menstruaci perorální antikoncepcí.

Valentina Lyapunova, terapeutka, speciálně pro Mirmam.pro

Období při užívání antikoncepční pilulky Regulon

Regulon patří do skupiny antikoncepčních léků. Obsahuje hlavní aktivní složku, jmenovitě hormon estrogen.

Lékaři předepisují takové léky ženám nejen k prevenci nechtěného těhotenství, ale také ke stabilizaci hormonálních hladin..

Někteří pacienti zaznamenali, že při užívání přípravku Regulon měli hnědý výtok.

Výskyt takového stavu často děsí dívky, ačkoli ve většině případů je příznak považován za normální a neznamená vývoj patologie.

V přibližně 30-40% případů po několika týdnech výtok zmizí. Adaptační období však může trvat až šest měsíců..

Pokud při užívání přípravku Regulon výtok uprostřed cyklu trvá déle než po tuto dobu, je nutné se poradit s lékařem.

Indikace

Dotyčná droga je estrogen-progestogenní. Mechanismus jeho působení je založen na účinku aktivní složky na schopnost vaječníků reprodukovat pohlavní buňky u žen. Proto nedochází ke zrání vajíček nebo neopouštějí folikul..

Je také třeba poznamenat, že lék také ovlivňuje děložní hlen, jeho složení. Tělesná tekutina se stává viskóznější, což zabraňuje navázání vajíčka na endometrium, i když došlo k oplodnění. Proto k těhotenství nedochází..

Příjem Regulonu může být doprovázen hnědým výtokem. Zdroj: omesyachnyh.ru

Existují i ​​další indikace, které nesouvisejí s prevencí nechtěného těhotenství, ve kterých lékaři doporučují pít tento lék:

 • Aby se snížila závažnost bolesti, odstraňte závratě a slabost během menstruačního krvácení;
 • Normalizovat menstruační cyklus, který by mohl zabloudit na pozadí stresu, zranění, prováděných operací;
 • Aby se zabránilo rozvoji anémie, ke které dochází u žen, které mají během menstruace velké množství krve (hygienický přípravek se mění každé 2 hodiny nebo více);
 • Zastavit krvácení, které se otevírá po umělém ukončení těhotenství, a také obnovit funkci reprodukčních orgánů po takovém zásahu;
 • Jsou-li detekovány fibroidy, aby se zabránilo zvětšení jejich velikosti;
 • Při diagnostice počáteční fáze endometriózy, aby se zabránilo rychlému růstu endometria;
 • Abychom se zbavili akné, které se objevuje na pozadí změn v hormonální rovnováze a není eliminováno jinou metodou léčby.

Ve většině případů je menstruace při užívání přípravku Regulon stabilní a přichází každých 28 dní. Proto po přerušení léčby, pokud si žena přeje otěhotnět, může dojít k početí co nejdříve, protože cyklus je stabilní. Lékaři často nepředepisují lék jako samostatnou léčbu, ale vstřikují jej do terapeutického komplexu.

Příčiny

Mnoho žen si všimne, že mají hnědé výtoky poté, co začnou pít Regulonu. Neměli byste okamžitě zpanikařit, ale musíte nejprve zjistit, jaký může být důvod vzniku takového stavu. Je třeba poznamenat, že tento příznak je ve většině případů považován za normu..

Za prvé, špinění může nastat jako známka adaptačního období. Faktem je, že účinné látky léčiva mění práci reprodukční funkce. V souladu s tím reprodukční systém vstupuje do stavu stresu a poskytuje určitou odolnost.

Jak droga vypadá. Zdroj: videlenia.ru

Ženy si proto všimnou, že mají hnědý skvrnitý výtok uprostřed cyklu, který není spojen s menstruací. Výskyt silného krvácení není vyloučen, ale trvají krátkou dobu.

Tento stav není patologický a nevyžaduje lékařský zásah. Považuje se za normální, pokud menstruace nekončí, když se přípravek Regulon užívá po dobu šesti měsíců, pokud příznaky přetrvávají déle, musíte se poradit s gynekologem. Nejběžnějším řešením problému je výběr jiných antikoncepčních prostředků.

Krvavý výtok při užívání léků této skupiny lze pozorovat u pacientů s nedostatkem estrogenu v těle. Takový patologický stav se může vyvinout na pozadí progrese gynekologických onemocnění, včetně endometriózy a hyperplazie..

Pokud je nízká hladina progesteronu, pak se často objeví krevní sraženiny v různé dny menstruačního cyklu, až do další regulace. Vzhledem k tomu, že složení léku obsahuje zanedbatelný obsah hormonů, jejich rovnováha se obnovuje velmi pomalu, a proto se mění povaha sekrecí..

Některé ženy mají situaci nepřímo úměrnou a prohlašují, že poté, co dívka začala pít Regulonu, její období skončilo. Tento příznak je také normální a lze jej klasifikovat jako závislost těla na příjmu hormonálních složek. Stát se následně stabilizuje.

Vývoj jakýchkoli odchylek od obecně přijímaných norem při užívání léku může být spojen s porušením pravidel pokynů k použití nebo nedodržováním doporučení lékaře. Antikoncepce se užívají vždy podle určitého schématu, když žena nejprve pije pilulky po dobu tří týdnů a poté si dá sedmidenní pauzu.

Je velmi důležité, aby byla pilulka užívána každý den v určitou dobu, pokud vynecháte postup nebo se přesunete včas, je možné, že tělo na to zareaguje hnědými sekrety rozmazaného typu. Předávkování je také nebezpečné pro ženy, proto se nedoporučuje zvyšovat ho sami.

Regulonov režim. Zdroj: nikafarm.ru

U dívek, které mají velmi citlivé tělo, lze vývoj takového stavu pozorovat při kouření tabáku a konzumaci alkoholu. Stojí za to říci, že existují situace, kdy se užívání velké dávky alkoholických nápojů spolu s antikoncepčními pilulkami stalo důvodem pro objevení závažného krvácení.

Lze pozorovat výtok uprostřed cyklu, dlouhé období nebo jejich úplnou nepřítomnost, i když dívka spolu s Regulonem užívá antibiotika nebo antimykotika. Tyto léky snižují antikoncepční účinek.

Po prvním užití drogy mohou ženy pociťovat problémy s trávicím procesem. Spolu s krvavým výtokem má pacient průjem, zvracení a nevolnost. Po zrušení Regulonu dochází také k prodloužené menstruaci, která je spojena s restrukturalizací těla.

Menstruace při užívání přípravku Regulon: jak se mění ženský cyklus. Proč Regulon může změnit menstruační cyklus

Regulon je nízkodávkovaný monofázický estrogen - gestagenní antikoncepce. Antikoncepčním farmakologickým účinkem léku je inhibice syntézy folikuly stimulujícího hormonu (FSH) a luteinizačního hormonu (LH). Je tedy blokován ovulační vzestup LH a podle toho je blokována ovulace..

Regulon obsahuje 30 mikrogramů ethinylestradiolu (estrogenní složky) a 150 mikrogramů desogestrelu (gestagenní složky). Je to gestagenní složka, která se podílí na takových antikoncepčních účincích, jako jsou:

 • Snížení rychlosti kontrakce vejcovodů, což zpomaluje průchod vajíčka;
 • Potlačení mitotické aktivity endometria, které vede k jeho předčasné sekreční transformaci a poté k hypotrofii. To vše porušuje podmínky pro implantaci oplodněného vajíčka..
 • Zvýšení viskozity cervikálního hlenu, který brání průchodu spermií cervikálním kanálem.

Estrogenní složka zvyšuje antikoncepční účinek přípravku Regulon a také zlepšuje lipidový profil, zvyšuje HDL cholesterol a snižuje příznaky závislé na androgenu..

Pravidla zrušení regulonu

Chcete-li dokončit užívání léku, musíte dokončit všechny tablety z balení a dokončit další menstruační cyklus. Náhlé zrušení Regulonu uprostřed cyklu je nežádoucí, ale je povoleno v případě alarmujících příznaků, jako jsou:

 • vysoký krevní tlak;
 • bolest nohy;
 • dušnost;
 • žloutenka;
 • svědicí pokožka;
 • bolest v pravém hypochondriu;
 • nevolnost nebo zvracení.

Hnědý výtok při užívání přípravku Regulon

Regulon patří do skupiny antikoncepčních léků. Obsahuje hlavní aktivní složku, jmenovitě hormon estrogen.

Lékaři předepisují takové léky ženám nejen k prevenci nechtěného těhotenství, ale také ke stabilizaci hormonálních hladin..

Někteří pacienti zaznamenali, že při užívání přípravku Regulon měli hnědý výtok.

Výskyt takového stavu často děsí dívky, ačkoli ve většině případů je příznak považován za normální a neznamená vývoj patologie.

V přibližně 30-40% případů po několika týdnech výtok zmizí. Adaptační období však může trvat až šest měsíců..

Pokud při užívání přípravku Regulon výtok uprostřed cyklu trvá déle než po tuto dobu, je nutné se poradit s lékařem.

 • 1 Indikace
 • 2 důvody
 • 3 Funkce
 • 4 Co dělat
 • 5 Přehled (video)

Funkce:

Mladé dívky, které si jako prevenci nechtěného těhotenství zvolily lékařskou antikoncepci, si velmi často stěžují, že někdy mají špinění uprostřed cyklu, což je alarmující.

V tomto případě je důležité věnovat pozornost určitým charakteristikám biologické tekutiny, které pomohou správně reagovat:

 • Pokud je výtok hojný a jsou v něm krevní sraženiny, je nutné použít nižší dávku léku nebo zvolit jinou antikoncepci;
 • Když začne krvácení při užívání posledních pilulek z obalu, znamená to nedostatek estrogenu v těle, proto byste měli také zvolit jiný lék, ve kterém je koncentrace této látky vyšší;
 • Při hojném výtoku, který se podobá menstruačnímu toku, se uvažuje o pravděpodobnosti zrychlené atrofie endometria, ale tento stav se často normalizuje bez další lékařské pomoci, když je dokončen proces odmítnutí děložní sliznice.

Pokud má žena při užívání Regulonu špinění uprostřed cyklu, může si klást otázku, zda je v dnešní době možné vstoupit do intimity..

Ve většině případů, pokud vytéká malé množství tělesné tekutiny, nejde o kontraindikaci pohlavního styku, za předpokladu, že žena během nich nepociťuje žádné nepohodlí a krvácení nebude silnější. Doporučuje se také používat další antikoncepci ve formě kondomu a neporušovat pravidla intimní hygieny, která zabrání nepříjemným komplikacím..

Co dělat

Když je dívka s vybranou antikoncepcí zcela spokojena a uprostřed cyklu má mírně hnědý výtok, bude přemýšlet, co lze udělat, aby se jich zbavila. Lékaři bohužel tvrdí, že je nemožné jakkoli ovlivnit frekvenci příznaků až do konce adaptačního období..

Vzhledem k tomu, že biologická tekutina může dráždit jemnou pokožku genitálií, je nutné dodržovat pravidla intimní hygieny a postup mytí provádět alespoň dvakrát denně. To pomáhá předcházet alergiím, zarudnutí, svědění a pálení..

Je-li zjištěn podobný příznak, je bezpodmínečně nutné navštívit svého gynekologa. Je možné poznamenat, že i při absolutním reprodukčním zdraví se ženě doporučuje navštívit lékaře alespoň jednou ročně a provést preventivní prohlídku..

První 3 měsíce od okamžiku, kdy začnete užívat Regulonu, nemůžete jít k lékaři. Důvodem návštěvy je zjevně silné krvácení a bolestivá bolest v podbřišku. Pokud po této době začne výtok, může být nutné upravit terapeutický režim a zkontrolovat pravděpodobnost vzniku onemocnění.

Byl cítit zápach, co dělat?Při správném fungování reprodukčního systému u žen lze z pochvy denně uvolnit až 5 ml slizniční tekutiny bez zápachu. Obvykle je průhledný, ale někdy má bílý nebo mírně nažloutlý odstín.