Jak vybrat nejlepší hygienické vložky

Hygienické vložky trvale žijí v dámských kabelkách a koupelnách. Proč je ženy potřebují, jen děti neví. Dnes vám řekneme vše o vložkách, zjistíme, které hygienické výrobky jsou lepší a jak zvolit správné velikosti.

Proč dívky potřebují podložky

Hlavním důvodem, proč dívky potřebují vložky, je chránit jejich oblečení před vybitím. Hygienické výrobky jsou potřebné nejen během menstruace.

Existují různé typy vložek pro ženy:

 • Nejběžnější a nejznámější jsou hygienické vložky, které dívky používají v kritických dnech..
 • Existují gynekologické - pro ženy, které právě porodily dítě nebo potratily.
 • Existují také denní - jsou potřebné k ochraně kalhotek před leucorrhoea, přirozenými ženskými sekrety.

Všechny typy hygienických vložek pro ženy se liší velikostí, tvarem, výplní, úrovní absorpce. Každý nástroj se používá pouze k zamýšlenému účelu..

Gynekologické

Gynekologické se používá po porodu, potratu nebo operacích na orgánech ženského reprodukčního systému. Všechny tyto případy jsou doprovázeny silným krvácením a konvenční léky nebudou schopny absorbovat toto množství tekutiny..

Gynekologické sterilní polštářky jsou největší, absorbují asi 900 ml sekretů.

Díky sterilitě materiálu zabraňují pronikání infekce, což je velmi výhodné, pokud dojde k prasknutí nebo k provedení operace. Některé výrobky jsou dokonce speciálně impregnovány antiseptiky..

Jsou vyrobeny z prodyšných materiálů, které umožňují snadný průchod vzduchu. To vylučuje možnost skleníkového efektu. Absorpční povrch a plnivo absorbují tekuté sekrety a dokonce i sraženiny.

Video: Elena Malysheva provádí vyšetření populárních značek hygienických výrobků pro ženy.

Pro menstruaci

Pro menstruaci se používá úplně jiný typ hygienické vložky. Jsou velmi tenké, pohodlnější pro neustálé používání a téměř neviditelné.

Podložky pro menstruaci se také liší:

 • S křídly i bez nich - ty s křídly jsou samozřejmě pohodlnější. Jsou bezpečně připevněny k kalhotkám, nesklouzávají, téměř nikdy netěsní.
 • Péče o děti - obvykle malá, ultratenká, s gelovou výplní a rychle se vstřebávajícím povrchem.
 • Noční - vyrobeno z měkkého materiálu, mírně silnějšího a zadní část je delší než denní.

Při používání hygienických prostředků nezapomeňte na hlavní pravidlo - vyměňte je 3-4krát denně, pokud je výtok normální a 5-6krát, pokud je hojný.

Denně

Denní hygienická vložka chrání prádlo před vypouštěním, eliminuje zápach. Jedná se o přírodní podložky pro každodenní použití.

Denní deníky nejsou vhodné pro menstruaci, není dostatek absorpční síly.

Pokud však v posledních dnech nedojde k rozmazání výtoku a nemá smysl používat tampony. Existují různé tvary a velikosti. Mnoho denních vložek je napuštěno výtažky z aloe a nedráždí pokožku.

Jak vybrat velikost

Chcete-li zvolit správnou velikost polštářků, porovnejte počet kapek uvedených na obalu s velikostí prádla a množstvím vypouštění. Kapky ukazují, kolik tekutiny může produkt absorbovat:

 • 1–2 kapky - jsou určeny pro sporé vybití;
 • 3-4 kapky - pro menstruaci střední hojnosti;
 • 5 kapek - nosí se s těžkými obdobími;
 • noční 5 kapek - výrobky mají speciální podlouhlý tvar a výplň s velkou absorpcí pro pohodlný spánek bez úniků.

Podívejte se na obrázek a najděte svou velikost. Například: máte na sobě spodní prádlo velikosti M a máte průměrný výtok. Pak vám budou vyhovovat prostředky na 3-4 kapky. Noční podložky nemají rozměry, mohou je používat všichni.

Která těsnění jsou lepší

Jak si vybrat nejlepší hygienické výrobky a co hledat? Dobré hygienické vložky naleznete v našem žebříčku nejlepších značek.

Nejlepší pro menstruaci:

 • Kotex Young jsou nejlepší podložky pro dospívající dívky. Délka je pouze 22,5 cm, absorpční vrstva je uprostřed zhutněna a pokryta měkkou síťovinou. Jsou ochucené a balené v jednotlivých sáčcích.
 • Carefree - ultratenké, prodyšné vložky. Jejich tvar kopíruje linie zón bikin, takže budete mít volný pohyb a nemusíte se bát, že se produkt při chůzi zhroutí.
 • Secret Day - korejská výroba, poměrně drahá, protože jsou vyrobeny ze 100% bavlny. Neuvěřitelně měkký a příjemný k tělu, bez vůní, vhodný pro dívky.
 • Bella Perfecta je nejlevnější varianta. Věnujte pozornost řadě nočních produktů, existuje až 6 kapek a zvětšená velikost, která chrání před úniky během menstruace.
 • Vždy - nejširší výběr velikostí a tvarů. Obzvláště populární jsou noci pro těžká období. Jsou poměrně silné a nejsou vhodné pro denní nošení, ale absorpční povrch je 36 cm, zadní strana je širší a delší. Pokud rádi spíte na zádech - VŽDY je nejlepší volbou.
 • Naturella - originální podložky s vůní heřmánku. Jejich povrch je pokryt vrstvou suché dermatologické krémy, která chrání pokožku před podrážděním. Absorbují malé množství, takže nejsou vhodné pro těžké výboje..

Nejlepší gynekologické:

 • MoliMed je největší balení, 28 kusů. Maximální absorpční síla - 4 kapky, 3 vrstvy plniva. Dobře absorbujte, skryjte nepříjemný zápach.
 • Helen Harper - max. Velikost 5 kapek, balení 10 ks. Dost silný na to, aby absorboval velké množství sekretů. Po stranách jsou speciální gumičky pro bezpečné uchycení na kalhotkách.
 • Peligrin - liší se nejen kapičkami, ale také zvláštním značením. P4 - používá se první den po porodu, P5 - první týden, P8 - po zbytek období lochie.

Nejlepší denně:

 • Libresse - vhodný na jakýkoli druh prádla, velmi tenký, lehký a neviditelný. Povrch je nasycen kyselinou mléčnou, aby se zabránilo kandidóze.
 • Ola! - každý den ochucený vůní růže, heřmánku, zeleného čaje. Trochu silné, aby se mohly pomačkat aktivními pohyby.
 • Diskrétní jsou nejlepší vložky pro každodenní použití. Ultratenký, velmi jemný, dobře přilne k kalhotkám. Můžete v nich běhat, tančit, aniž byste se báli zašpinit prádlo.

Jak skladovat podložky

Ženská podložka by neměla být v koupelně. Je vysoká vlhkost, produkt může zvlhnout a ztratit své absorpční vlastnosti..

Do kapsy kabelky lze okamžitě vložit několik kusů, abyste ji měli vždy po ruce. Pro ostatní najdete odlehlé suché místo, například zásuvku spodního prádla.

Life hack: najděte malou krabičku dětské obuvi a použijte ji k uložení hygienických potřeb. Krabici lze umístit na polici ve skříni nebo v komodě.

Věnujte pozornost datům vypršení platnosti, zvláště pokud dáváte přednost vonným tamponům. Můžete je uložit po dobu 2-3 let, pokud podmínky vypršely, nemůžete je používat.

Bezpečnost a pohodlí. Jak si vybrat kvalitní těsnění?

Elena Saratseva, zástupkyně vedoucího ruského systému kvality, odpovídá: - V některých vzorcích populárních značek jsme skutečně našli enterobakterie, Staphylococcus aureus a plísňové houby. Pravděpodobně by mohly být mikroorganismy zaváděny v různých fázích výroby, během balení polštářků, jejich skladování může být původní surovina nesterilní. Lidský faktor není vyloučen..

Na co se zaměřit při výběru dámských vložek a jak se co nejvíce chránit, říká Elena Silantieva, doktorka lékařských věd, zástupkyně vedoucího lékaře pro rehabilitaci v nemocnici Lapino:

Elena Plotnikova, "PRO Health": - Elena, když mluvíme o bezpečnosti, pak co je lepší - tampony nebo vložky?

Elena Silantyeva: - Z hlediska hygieny ženy jsou vhodnější vložky. Existuje však neuvěřitelné množství výzkumů, které dokazují, že správné používání tamponů zdravou ženou nezpůsobí žádné vážné problémy. Pokud má žena pochybnosti o svém zdravotním stavu, je lepší zvolit podložky.

- Tak co - s „křídly“ nebo bez nich?

- Pro zdraví žen nezáleží na přítomnosti či nepřítomnosti „křídel“. Podložky s "křídly" mají své vlastní výhody a nevýhody: lépe uchovávají prádlo, ale zároveň často otírají pokožku.

- Kromě skutečnosti, že na trhu existuje velké množství značek, se samotná těsnění liší také vzhledem. Někdo věří, že hladké neumožňují průchod vzduchu, zatímco jiné si naopak jsou jisté, že reliéfní ne. Kdo má pravdu?

- Cokoli, co dovolí procházet větším množstvím vzduchu, aby se zabránilo „skleníkovému“ efektu, bude pro zdraví žen vždy vhodnější. Hladká podšívka, a dokonce i například syntetická, je proto horší než reliéfní. V každém případě je však reliéf méně významný než materiál. Mimochodem, je lepší zvolit jednotlivě zabalené podložky. To vám umožní dosáhnout větší záruky bakteriální čistoty..

- Některé ženy si místo obvyklých bílých vložek stále častěji vybírají barevné.

- Ne! Určitě si musíte koupit bílou! Jakákoli barva obsahuje další chemickou složku.

- Platí to i pro aromatizaci? Stejná chemie?

- Ano. Rozhodně je třeba se vyvarovat vonných tamponů - jsou to ty, které způsobují největší počet alergických reakcí u žen..

- Elena, mnoho výrobců přidává do podložek superabsorbent, což ospravedlňuje skutečností, že bude lépe absorbována. Ale je opravdu potřeba?

- Absorbenty jsou více pohodlí než zdraví. A z hlediska nasycení kyslíkem je přítomnost superabsorbentu spíše nevýhodou než výhodou.

- A konečně, co honit: měkké a silné nebo tenké?

- Samozřejmě, pro ty měkké. Umožňují průchod vzduchu lépe než tenké syntetické materiály.

Mýty a pravdy o dámských vložkách:

Č. 1. „Prodyšné“ chrániče - MÝTUS!

"Bohužel 100% testovaných podložek neví, jak„ dýchat ", - říká Elena Saratseva. „Studie zjistila, že všechny vzorky měly nulovou propustnost vzduchu.“ Odborníci vysvětlili, že spodní vrstva podložky, která je ve styku s prádlem, je film vyrobený z polymerních materiálů. Je to on, kdo nedovolí průchod vzduchu a vytváří úplné utažení, což ženám umožňuje zůstat sebevědomými v kritických dnech..

Č. 2. Trvanlivost těsnění je 4 hodiny - SKUTEČNÁ!

Pokud se těsnění používá déle než čtyři hodiny, musí se vyměnit. Po uplynutí stanovené doby na povrchu kontaminovaného hygienického prostředku se mohou začít množit mikroorganismy škodlivé pro mikroflóru ženy..

Ne. 3. Těsnění ovlivňují mikroflóru - PRAVDA!

Někteří věří, že podložka není schopna změnit ženskou mikroflóru. A budou mít pravdu. Absorpční vrstva vložky může obsahovat superabsorbenty ke zvýšení schopnosti absorbovat vlhkost. Použití superabsorbentů však může ovlivnit hladinu pH a vytvořit na produktu nadměrné alkalické prostředí, které může narušit vývoj mikrobů. Přirozené pH je kyselější.

Č. 4. Modrý okraj - ochranná vrstva - MÝTUS!

Modré okraje středu ubrousku neabsorbují více: vymezení barev je pouze marketingovým trikem výrobců, který má vymezit hranice a demonstrovat distribuci emisí.

Č. 5. Prostředky k eliminaci zápachu v těsnění jsou škodlivé - PRAVDA!

Alergie nebo podráždění kůže mohou být způsobeny vůněmi, které se přidávají do vnitřní vrstvy vložek, aby se eliminoval nepříjemný zápach. Recyklovaná celulóza, stopy barev v barevných polštářcích, syntetické materiály - to vše může vést k dermatitidě. Rozsah složek, které tvoří hygienické vložky a mohou způsobovat alergie, je velmi velký. Studie Roskachestva nicméně ukázala, že všechny vzorky nezpůsobí tvrdé reakce, pokud žena nemá individuální intoleranci k jednotlivým složkám. V opačném případě byste měli prostudovat označení produktu a vyřadit barevná těsnění..

Ne 6. Polštářky jsou sterilní - MÝTUS!

Výzkum organizace ukázal, že existuje malá šance na nákup destiček s „aktivní mikrobiologií“. Staphylococcus aureus nebo plísně mohly být zavedeny v různých fázích výroby, například při balení tamponů. Odborníci zdůrazňují, že lidský faktor a nečistota ve výrobě mohou v této věci fungovat: mohli si vzít vzorek rukama, sundat masku a kýchat při balení. To ale neznamená, že mikroorganismy se budou vyskytovat v každém hygienickém výrobku..

Hygienické vložky - jak si vybrat?

K menstruaci u žen dochází v průměru po dobu 35 let. Pokud spočítáte všechny kritické dny v celém vašem životě, pak představují přibližně 7-8 let. Během této doby je žena nucena používat hygienické prostředky. Jejich kvalita je pro mýty nevyčerpatelným tématem. Až dosud se věří, že všechna těsnění jsou zdrojem nebezpečných sloučenin, vytvářejí skleníkový efekt a přispívají k rozvoji infekčních nemocí. Je to skutečné? Jak najít správný hygienický výrobek? Jak správně používat hygienické vložky, aby nepoškodily vaše zdraví? Vše, co každá žena potřebuje vědět o podložkách, je v našem Průvodci kupujícím.

Jsou těsnění škodlivá?

O nebezpečích těsnění se vedou velké diskuse. To je do značné míry způsobeno skutečností, že polštářky jsou ve velmi těsném kontaktu se sliznicí a kůží jedné z nejzranitelnějších částí ženského těla. Mnoho odborníků se domnívá, že mohou být škodlivé, protože způsobují sucho, vlhkost a tření. Na základě studie provedené v rámci projektu SOPHY v Itálii byla nalezena souvislost mezi používáním vložek a frekvencí gynekologických onemocnění. V jejím průběhu bylo vyšetřeno 2 641 žen různého věku, v důsledku čehož vědci dospěli k závěru, že ženy, které používají denní a hygienické vložky, mají vyšší pravděpodobnost kandidózy a vaginózy..

Ne všichni odborníci se však domnívají, že těsnění může být škodlivé. Na zasedání Americké mikrobiologické společnosti byly prezentovány výsledky studie 225 zdravých žen, které používaly kalhotkové vložky po dobu 6 měsíců. Ukázalo se, že podložky neovlivňovaly mikroflóru. Vezměte prosím na vědomí, že tato studie je speciálně pro zdravé ženy..

Všichni gynekologové nicméně jednoznačně souhlasí s tím, že vložky musí být prodyšné, nesmí vytvářet skleníkový efekt a musí projít povinnou kontrolou na přítomnost toxických látek, které jsou specifikovány v GOST R 52483-2005. Lékaři navíc doporučují pravidelnou výměnu hygienických vložek (například tamponů) - každé 4 hodiny. Pokud máte gynekologické problémy, je lepší aktualizovat své hygienické výrobky častěji..

Typy jednorázových hygienických vložek

 • Denní podložky. Jsou vytvořeny za účelem zajištění čistoty prádla mezi kritickými dny a „zajištění“ před jejich příjezdem.
 • Klasické tlusté podložky jsou nejdostupnějšími „pomocníky“ v kritických dnech. Jejich tloušťka je od 1 do 2 cm, takže bude těžké je nechat bez povšimnutí. Podle některých žen však „dávají pocit bezpečí“..
 • Tenké hygienické vložky mohou být neviditelné i pod těsným oblečením - jejich tloušťka je až 1 cm. Tyto vložky budou vhodné pro ty, kteří se kvůli příchodu kritických dnů nechtějí ničím stydět..
 • Vonné vložky. Mohou být jak pro kritické dny, tak pro každodenní použití. Jsou impregnovány speciálními vůněmi, které maskují přirozenou vůni. Ženy je ochotně kupují, zajímají je neobvyklé vůně a nejčastěji jsou s účinkem spokojeny. Je pravda, že existují i ​​negativní recenze: vůně mohou být příliš maskovaná nebo příliš neúspěšně kombinovaná s běžnými pachy. Lékaři nicméně varují, že vonné látky mohou způsobit podráždění a alergické reakce..
 • Léčivé vložky. Jsou impregnovány odvarem bylin, které by měly přispět k léčbě gynekologických onemocnění. Obvykle to nejsou drogy. Takový produkt nabízejí distributoři doplňků stravy a čínské kosmetiky - společnosti, které prodávají výrobky s „léčivými“ vlastnostmi, ale bez příslušného výzkumu.
 • Aniontová těsnění. Spodní kalhotky, které podle vývojářů produkují negativní ionty (anionty), které ničí bakterie a uzdravují ženské tělo. Výrobci slibují neuvěřitelný účinek: léčbu hemoroidů, infekcí, prolapsu dělohy, normalizaci krevního tlaku a zvýšení nálady. Údajné působení těchto vložek prakticky ruší návštěvy gynekologa, ale neexistuje spolehlivý výzkum prokazující jejich léčivé schopnosti a recenze o nich přicházejí nejrozporuplnější - od pochvalných, po zklamané a nedůvěřivé vtipné.
 • Urologické vložky. Trochu se liší od konvenčních vložek a jsou určeny pro ženy s močovou inkontinencí. Taková malátnost se může objevit během těhotenství, po porodu nebo v důsledku zánětlivých onemocnění, proto se ženy uchylují k urologickým vložkám. Rychle absorbují kapalinu a pomáhají blokovat zápach.

Jednorázové hygienické vložky jsou však stále populárnější..

Stupeň ochrany jednorázových vložek

Těsnění se liší stupněm ochrany, takže ve stejné řadě najdete různé velikosti a tloušťky. Je to uvedeno na obalu ve formě kapiček.

Počet kapek se může pohybovat od tří do sedmi:

 • 3 kapky (Light) - pro malé výboje (Always Ultra Light);
 • 4 kapky (normální nebo normální) - pro normální vypouštění (vždy ultra normální plus nebo Kotex Young normální);
 • 5 kapek (Super) - pro bohaté (Libresse Invisible Super, Naturella Camomile Ultra Maxi);
 • 6-7 kapek (noc) - podlouhlé kalhotkové vložky (Bella Perfecta Ultra, Always Ultra Night).

Čím více kapiček, tím více tekutiny může podložka absorbovat, a tím více sorbentu obsahuje, který absorbuje vlhkost. Šesti a sedm absorpčních polštářků lze použít v noci, jsou nejdelší a téměř úplně zakrývají prádlo, ideální pro prevenci úniků během spánku.

Těsnění byla zdokonalována přibližně sto let, každý nový přírůstek činí těsnění pohodlnějším a spolehlivějším:

 • Křídla. Umožňuje připevnění těsnění po stranách - to je další ochrana proti úniku.
 • Anatomický tvar. Mnoho výrobců se snaží přizpůsobit tvar podložky tvaru těla, aby byla pod oblečením neviditelnější..
 • Suchý zip Pomáhá bezpečně padnout na prádlo.
 • Nárazníky. Jedná se o malé hrbolky podél okrajů podložky, které se objevují, když navlhnou a zabraňují proudění tekutiny.
 • Individuální balení. Používá se ve složitějších těsněních. Každá podložka je zabalena v samostatném plastovém sáčku, aby nedocházelo k choroboplodným zárodkům a nečistotám. Je to velmi pohodlné - malé obálky lze vložit do kapsy tašky bez obav ze znečištění.

Jednorázové materiály na podložky

Horní vrstva. Přichází do styku s pokožkou, proto by měla být měkká, příjemná na dotek a umožňující rychlý průchod vlhkosti. Může to být netkaná bavlněná nebo mikrovláknová vrstva nebo měkká porézní polyethylenová síť. Póry mají tvar trychtýře, takže kapalina může snadno proniknout dovnitř a neuniknout. Mnoho žen dává přednost tomu, aby vrchní vrstva byla vyrobena z bavlny. Líbí se jim, že je to přirozené a příjemnější na dotek než polymerová síťovina. Odpůrci „bavlněných“ vložek naopak tvrdí, že takové vložky absorbují méně dobře a často způsobují podráždění a alergické reakce..

Střední absorpční vrstva. Obsahuje absorpční materiál, který převádí kapalinu na gel. Typicky se jedná o kombinaci celulózy a superabsorbentu (např. Polyakrylát sodný). Tato vrstva musí být vždy rovnoměrně rozložena v těsnění a musí umožňovat průchod vzduchu, aby se zabránilo skleníkovému efektu. Bohužel často existují těsnění, u nichž je střední vrstva sražena na jednu stranu, to samozřejmě nemluví ve prospěch kvality tohoto produktu..

Spodní vrstva. Zabraňuje vniknutí vlhkosti do prádla. Právě na tuto vrstvu je připevněn suchý zip. Některé modely používají jako spodní vrstvu běžný polyethylen. Je snadné uhodnout, že taková podložka vytvoří vlhké a teplé prostředí, které podporuje růst bakterií. Proto je lepší zvolit těsnění, které umožní průchod vzduchu a páry..

Jak správně používat těsnění?

Na povrchu těsnění se po několika hodinách používání vytvoří obrovské množství bakterií, které způsobují nepohodlí a nepříjemný zápach. V kritických dnech je ženské tělo oslabeno a pokud se bakterie dostanou dovnitř, riziko vzniku zánětlivých onemocnění se výrazně zvyšuje. Proto musíte těsnění měnit co nejčastěji, nejlépe každé 3-4 hodiny. Nejlepší je zvolit vhodnou úroveň ochrany: pro těžké vybití - těsnění s normální nebo super ochranou a pro štíhlé dny - lehké nebo denní, abyste nebyli v pokušení jej používat déle, než je nutné.

Testovali jsme oblíbené vložky do kalhot pro jejich zamýšlený účel a zjistili jsme, že některé z nich jen stěží absorbují vlhkost. Zkoušky byly provedeny v souladu s normou GOST R 52483-2005, výsledky můžete vidět v hodnocení těsnění.

Aby nedošlo k ohrožení vašeho zdraví, je důležité dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 1. Před připevněním podložky si umyjte ruce. I když si myslíte, že se nedotýkáte vnitřního povrchu, vždy existuje riziko, že se na něj dostanou patogenní bakterie - zvláště pokud jste přišli z ulice nebo jste použili toaletu v práci.
 2. Těsnění skladujte na suchém místě. Nejvhodnějším místem pro to je koupelna, kde bakterie mohou rychle růst v teplém a vlhkém vzduchu..
 3. Sledujte datum vypršení platnosti. Prostředky pro intimní hygienu by se měly používat pouze po dobu uvedenou na obalu..
 4. Neberte si podložky od promotérů. Není známo, jaká je jejich trvanlivost a za jakých podmínek byly skladovány, než se dostaly do vašich rukou.
 5. Nepoužívejte léčivé vložky bez souhlasu lékaře. Nejste si jisti, jak by to mohlo ovlivnit váš stav nebo ovlivňovat jiné léky, proto buďte opatrní.
 6. Vyměňte těsnění včas. Neměli byste šetřit na svém zdraví. Jak jsme již psali výše, bakterie se rychle množí na povrchu polštářků v teplém a vlhkém prostředí, takže pro dobu omezeného výboje je lepší koupit polštářky, které absorbují méně, jejich cena je obvykle nižší.

Jiné druhy hygienických výrobků

Pokud se vám nelíbí nebo nelíbí jednorázové vložky, můžete se rozhodnout pro jiné hygienické výrobky..

 • Tampony. Jedná se o svinutou bavlněnou kouli se šňůrkou, která se vloží do pochvy a absorbuje výtok. O jejich bezpečnosti se také hodně polemizuje: někteří odborníci tvrdí, že tampony přispívají k rozvoji gynekologických onemocnění, jiní tvrdí, že pokud dojde k jejich včasné výměně, nehrozí žádné nebezpečí. Kromě toho se předpokládá, že tampony mohou obsahovat azbest, dioxiny a způsobit toxický šok. Tento mýtus sahá až do minulého století. V těchto dnech po bělení bavlny a viskózy mohly v tamponech zůstat škodlivé nečistoty. Poté, co byly tyto látky objeveny, začalo čištění původních složek jinak. Nyní, podle zprávy FDA (Food and Drug Administration ve Spojených státech), se v tamponech nenachází ani stopové množství azbestu a dioxinů..
 • Menstruační kalíšky nebo chrániče úst. Malé, opakovaně použitelné silikonové košíčky, které se stejně jako tampony vejdou do pochvy a shromažďují menstruační krev. Tento typ ochrany je obzvláště oblíbený u žen s těžkým výbojem..
 • Opakovaně použitelné hygienické vložky. Jedná se o látkové podložky s vyměnitelnou vnitřní vrstvou. Výrobci je propagují jako bezpečnější způsob ochrany v kritických dnech, protože povrch tkaniny je více propustný pro vzduch. Mezi nevýhody, podle recenzí žen, potřeba častého (velmi objemného a částečně manuálního) praní, velké tloušťky, kterou je obtížné skrýt pod těsným oblečením. Navíc není snadné koupit opakovaně použitelné vložky - nejčastěji jsou dostupné pouze v internetových obchodech..

Nejlepší dámské vložky

Je nepraktické odmítat zboží, které člověku usnadňuje život. Dámské vložky nebudou výjimkou, pomohou pohodlně přežít kritické dny. Na trhu můžete vidět mnoho různých značek, odrůd, což velmi ztěžuje výběr. Mohou to být denní, urologické, poporodní produkty a menstruační ubrousky s jejich klady a zápory. Abychom pomohli určit, odborníci sestavili hodnocení, kde v roce 2020 pojmenovali nejlepší dámské vložky. Přehled jednotlivých kandidátů, recenze žen a doporučení odborníků pomohou zúžit vyhledávání. Níže se také můžete seznámit s předními výrobními společnostmi z celého světa..

Dámské vložky, které společnost je lepší vybrat

Pokrok nezastaví, všechny druhy zboží se neustále zdokonalují a doplňují novými úpravami. Každým rokem je obtížnější najít odpověď na otázku, která těsnění jsou nejlepší díky velké rozmanitosti značek. Po odborném výzkumu, zkušenostech a testování specialistů byli jmenováni následující přední výrobci:

 • Vždy je jednou z nejpopulárnějších firem, značku vlastní společnost Procter & Gamble od roku 1983. Dnes je značka dodávána do všech největších zemí světa. V některých zemích jsou produkty zastoupeny pod názvem Whisper, v jiných Orkid, stejně jako Evax a Ausonia. Je to spojeno s obratem v miliardách dolarů, světovou důvěrou, rozsáhlým vědeckým a sociálním výzkumem a také širokou škálou vysoce kvalitních.
 • Naturella - tuto značku také vlastní společnost Procter & Gamble. Řada hygienických výrobků Naturella patří do rozpočtového segmentu. Určeno pro ženy všech věkových skupin, teenagery. Hlavním cílem je vytvořit bezpečnou péči s nejvyšší úrovní pohodlí. Výrobky jsou otevřené na všech kontinentech světa, ve všech regionech Ruska.
 • Bella je dceřinou společností velkého evropského výrobce hygienických výrobků TZMO S.A., která byla založena v roce 1951. Dnes se jedná o polštářky s přírodním složením a dobrými vlastnostmi. Řada je prezentována ve formě hygienických vložek, menstruačních přípravků, tamponů, samostatné řady pro teenagery.
 • Libresse je ochranná známka vlastněná SCA, švédským výrobcem více značek. V roce 2017 se rozdělil na dvě části a Libresse se stala součástí společnosti Essity. Historie společnosti Libresse sahá do roku 1940, kdy byla poprvé uvedena těsnění s názvem Mimosept. Značka má dnes několik jmen pro různé země, například Libra, Saba, Nana, Bodyform atd..
 • Silko je japonská společnost, která dosáhla inovativního průlomu v oblasti dámské hygieny. Na rozdíl od klasických látek obsahují tyto ve své struktuře aniontový čip, který blokuje šíření bakterií. Impregnace máty peprné pro svěžest a pohodlí.
 • Discreet je ochranná známka dříve oznámené společnosti Procter & Gamble. Většina výrobků jsou levné hygienické výrobky pro ženy různého věku. Jeho rysy jsou různé linie, aromatizace, široká paleta tvarů, odstínů, indikátorů absorpce.
 • Carefree - Tato značka patří americké společnosti Johnson & Johnson. Carefree zahájen v roce 1970. Produkty vycházejí z inovací, nových nápadů a trendů. Sortiment je nabízen ve formě gelů pro intimní hygienu, ubrousků, hygienických vložek. Vlastní patentovaná technologie společnosti CottonFeel pro vytvoření bezpečné přírodní vrchní vrstvy je považována za úspěšnou..
 • Tena je ochranná známka vlastněná mezinárodní společností SCA Group. Podařilo se jí proslavit na světovém trhu díky hygienickým výrobkům pro lidi s inkontinencí. Sortiment je bohatý na různé typy urologických, hygienických a kalhotkových vložek, plen, absorpčních kalhot, plen pro dospělé prvotřídní kvality.
 • MoliMed je ochranná známka vlastněná německou společností Paul Hartmann. Na ruském trhu můžete často vidět urologické a gynekologické vložky pro muže a ženy, 11 typů, které se liší tloušťkou, savostí a dalšími vlastnostmi. Cenovky na nich jsou střední a nízké, srovnatelné s konkurencí.
 • PeligrinMaten je společnost, která vstoupila na trh v roce 1999. Je vlastníkem ochranných známek Peligrin a Dobrozveriki. Výrobky jsou prezentovány ve formě prostředků a doplňků pro matky a děti. Všechny produkty jsou bezpečné, přírodní a splňují evropské standardy kvality. Na vytvoření pracují lékaři.
 • Helen Harper je ochranná známka společnosti Ontex International. Zahrnuje celou řadu jednorázových hygienických výrobků vytvořených pomocí nejnovější technologie. Jedná se o vysoce kvalitní řešení pro ženy, děti i výrobky pro celou rodinu v souladu s mezinárodními normami a normami..

Hodnocení ženských vložek

Než se kupující začne seznamovat s každým nominovaným v hodnocení, musí se seznámit s kritérii pro správnou volbu. Právě s jejich uvážením mohli odborníci vybrat nejkvalitnější možnosti ze široké škály zboží. Kromě hodnoty za peníze byly hodnoceny následující ukazatele:

 • Značka - která společnost těsnění je lepší;
 • Typ - hygienický, urologický, denní, po porodu;
 • Absorpce - stupeň ochrany množstvím sekrecí;
 • Tvar - podlouhlý, anatomický, s křídly nebo bez nich;
 • Vůně - přírodní, umělá, bez zápachu;
 • Horní vrstva je měkká, se síťovinou pro jinou kůži;
 • Jmenování - denní, noční, na výtok, menstruace.

Recenze samotných zákazníků, stejně jako národní hodnocení, pomohly určit nejlepší ženské vložky. Výběr zboží může být ovlivněn rozpočtem i cenovou politikou různých značek. To znamená, že posledním určujícím faktorem je cena, její poměr ke kvalitě.

TOP 15 nejlepších dámských vložek

Pohodlné hygienické vložky jsou doplňky, bez kterých si dámy nedokáží představit svůj život. Tento článek obsahuje praktické rady, jak si vybrat dámské vložky pro různé účely. Po přezkoumání hodnocení (TOP-15) nejlepších produktů od známých společností zjistíte výhody a nevýhody těchto produktů, které vám pomohou udělat správnou volbu, aniž byste se ztratili mezi mnoha nabídkami.

 1. Jak si vybrat dámské vložky
 2. Obal
 3. Vůně
 4. Stupeň ochrany
 5. Výrobní materiály
 6. Hlavní typy dámských vložek
 7. Nejlepší denní hygienické vložky
 8. Libresse DailyFresh Normal Plus
 9. Bezstarostný bavlněný extrakt čerstvý
 10. Vždy každý den normální nezadaní
 11. Kotex normální denně
 12. Nejlepší hygienické vložky přes noc
 13. Naturella heřmánek ultra noc
 14. Bezstarostná ultra noc plus
 15. Bella perfecta ultra noc
 16. Libresse Natural Care dobrou noc
 17. Nejlepší urologické dámské vložky
 18. Seni lady plus
 19. Abena abri-san prémie
 20. Hartmann MoliMed Classic maxi
 21. TENA Lady Slim Mini
 22. Nejlepší polštářky po porodu
 23. Hartmann Samu (sterilní)
 24. Helen Harper Microflex velký singl
 25. Peligrin Sada těsnění P4

Jak si vybrat dámské vložky

Co byste tedy měli zvážit, než si koupíte balíček hygienických výrobků? Co koupit - výrobky od známé značky nebo co radí zkušenější přátelé? Zkusme na to přijít.

Obal

Tento okamžik je jedním z nejdůležitějších. Je žádoucí, aby každá z vložek byla jednotlivě zabalena. V takovém případě nebude až do okamžiku použití v kontaktu s okolním prostředím. Je to pohodlné: malá obálka se vejde do kabelky a vy se nemůžete bát povrchové kontaminace.

Vůně

Jedním z účelů hygienických vložek, bez ohledu na typ, je neutralizovat nepříjemný zápach. To, zda si koupíte parfémované výrobky, je jen na vás. Mnoho žen miluje tuto vůni, pokud není příliš silná a dotěrná. Jiní dávají přednost výrobkům, které zcela neobsahují vůně. V tomto případě je neutralizace zápachu dosažena prostřednictvím střední vrstvy, která přeměňuje kapalinu na gel. Produkt by v žádném případě neměl cítit jako papír, chemikálie nebo plasty.

Při nákupu produktů s balzámy a rostlinnými extrakty je třeba postupovat opatrně. Mají samozřejmě terapeutický účinek, ale zároveň bychom neměli zapomínat na možnou individuální nesnášenlivost..

Stupeň ochrany

Konkrétní volba závisí na tom, jak hojný je výboj. Můžete se pohybovat podle počtu kapek namalovaných na obalu:

 • 3 - slabý výboj;
 • 4 - normální. Produkty označené 3 a 4 kapkami užívají dospívající a dospělé ženy v prvních dnech menstruace;
 • 5 - hojný;
 • 6-7 - velké předměty pro noční použití.

Stupeň ochrany se zvyšuje přítomností dalších funkcí:

 • křídla. Pomáhá bezpečně připevnit podložku ke spodnímu prádlu a minimalizovat riziko úniku;
 • Suchý zip Další způsob spáchání. Často se používá v urologických a poporodních modelech. Je nutné věnovat pozornost chemickému složení lepidla. Je žádoucí, aby lepicí vrstva byla přírodní, na bázi škrobu;
 • anatomická konfigurace. Polštářky, které kopírují kontury těla, nejen dobře padnou, ale jsou také neviditelné ze strany;
 • strany. Dodatečná ochrana ve formě malých hrbolů podél okrajů produktu. Zabraňují úniku, když je těsnění již mokré.

Výrobní materiály

Jedním z nejdůležitějších bodů jsou materiály, ze kterých je vrchní vrstva vyrobena, a tedy její vlastnosti. K dispozici jsou hygienické výrobky s měkkou a síťovanou horní částí. Která možnost je nejlepší, záleží na osobních preferencích. "Mesh" lépe absorbuje sekrece a výrobky s měkkým povrchem jsou volbou žen náchylných k alergiím.

Dalším bodem je prodyšnost materiálů. Chcete-li zajistit pohodlí v intimní oblasti, musíte si zakoupit výrobky z paropropustných materiálů. V tomto případě je zajištěno pohodlí.

Při výběru denní rutiny musíte věnovat pozornost skutečnosti, že materiály jsou většinou přírodní a neškodné. Zároveň je zaručen nejen komfort během dne, ale také dobrý stav pokožky.

Hlavní typy dámských vložek

Existují takové typy výrobků pro ženskou hygienu:

 • klasické modely různých tloušťek používané k absorpci krve během menstruace. Rozlišujte mezi silnými (1–2 cm) a tenkými (do 1 cm) výrobky;
 • urologický. Používají se pro různé stupně inkontinence moči i po porodu s dočasným oslabením tónu močového měchýře;
 • léčivý. Povrch je nasycen bylinnými extrakty. Tyto produkty se používají v gynekologické praxi (nikoli jako nezávislé ošetření, ale jako pomocný nástroj);
 • aniontový. Tyto hygienické výrobky během provozu produkují ionty se záporným nábojem, které jsou škodlivé pro patogenní mikroflóru;
 • denně. Používají se každý den (s výjimkou kritických na ochranu prádla před biologickou tekutinou. Můžete je použít v posledních dnech menstruace, aby výtok (již ne tak intenzivní jako v prvních dnech) neznečištěl oblečení. Jsou malé, tenké a zcela neviditelné;
 • testovací podložky jsou produkty používané v prenatálním období pro včasnou detekci toku plodové vody. V tomto případě indikátor změní barvu na modrou;
 • po porodu Pohodlné pro použití v nemocnici. Výrobky s antibakteriálním účinkem se používají po gynekologických operacích.

Nejlepší denní hygienické vložky

Libresse DailyFresh Normal Plus

Vysoce absorpční hygienické výrobky vhodné pro klasické prádlo. Základem podložky je materiál, který je vysoce prodyšný, impregnovaný kyselinou mléčnou, což umožňuje udržení nejlepší rovnováhy pH v intimní oblasti. Podložka sleduje obrysy těla, takže je zaručen pohodlný pocit po celý den.

 • dostupnost jednotlivých obalů;
 • měkký, vysoce savý povrch;
 • anatomická konfigurace;
 • spolehlivé upevnění;
 • krásný jasný design.

Nevýhody: vysoká cena.

Bezstarostný bavlněný extrakt čerstvý

Vonné „denní vložky“, které vám pomohou udržet si svěží po celý den, s bavlněným extraktem. Pokud jde o měkkost a prodyšnost, lze je srovnávat s přírodní bavlnou. Výrobky jsou dermatologicky testovány. Povrch rychle absorbuje vlhkost a poskytuje pohodlí po celý den. Díky anatomickému tvaru jsou podložky téměř nepostřehnutelné.

 • příjemná vůně;
 • pohodlí během dne;
 • spolehlivá fixace;
 • vynikající savost.

Z minusů si dámy všimly nedostatečné flexibility produktů.

Vždy každý den normální nezadaní

Spodní kalhotky (každá - v samostatné obálce) - pro pohodlí a pohodlí pro každý den. Hygienické výrobky jsou tenké a nepostřehnutelné (pouze 2 mm). Speciální struktura materiálu zajišťuje pohodlí po celý den. Vlastnosti produktu:

 • hygienické individuální balení;
 • spolehlivá neutralizace pachů;
 • prodyšný materiál;
 • hypoalergenní složení. Dermatologicky testováno.
 • nedostatek vůně;
 • vynikající fixace;
 • absolutní pohodlí. Materiál je nedráždivý;
 • téměř dokonalá absorpce.

Nevýhody: podklad se někdy zvrásní.

Kotex normální denně

Kotex Normal je pohodlná vložka s prodyšným povrchem a měkkou, vysoce savou strukturou. Každá z denních vložek je balena jednotlivě a kompaktní velikost vám umožní nosit hygienický výrobek v kabelce. Vyrobeno z přírodního hypoalergenního materiálu.

 • pevná forma. Vrstvy nejsou odděleny kvůli reliéfním hranám;
 • horní vrstva je velmi měkká, dobře absorbuje a zadržuje vlhkost. Poskytuje pocit pohodlí a svěžesti;
 • vnitřní vrstva je vyrobena z prodyšného materiálu, který zajišťuje výměnu vzduchu a pocit pohodlí v intimní oblasti.
 • přírodní složení, hypoalergenní účinek;
 • měkký povrch;
 • pohodlné používání. Podložka je tenká a téměř nepostřehnutelná, ale zároveň dokonale absorbuje vlhkost.

Neexistují žádné výrazné nedostatky. Jediná věc je, že produkty Kotex nejsou vždy v prodeji..

Nejlepší hygienické vložky přes noc

Naturella heřmánek ultra noc

Spací podložky vyrobené z měkkého materiálu s měkkým dotykem. Pomocí křídel jsou bezpečně připevněny k prádlu. Jedinečnost tohoto modelu spočívá v tom, že obsahuje suché mléko, které spolehlivě chrání pokožku v intimní oblasti před podrážděním. Tloušťka produktu je pouze 2 mm. Tato úprava má jedinečný absorpční systém s drážkami ve tvaru květu. Gelové kuličky absorbují kapalinu. Povrch zůstává zcela suchý. Příjemná nenápadná vůně heřmánku vám umožňuje udržovat svěžest a nepociťovat nepříjemný zápach. Každá z podložek má samostatné balení, díky čemuž je použití velmi pohodlné. Lze použít jak v noci, tak ve dne.

 • pohodlí. Podložky dobře absorbují, jsou bezpečně připevněny a zároveň jsou velmi tenké. Horní vrstva neumožňuje vlhkost zpět;
 • pohodlné používání. Výrobky se vůbec netírají, jsou naprosto nepostřehnutelné;
 • příjemná, nenápadná vůně, která chrání před nepříjemným zápachem;
 • velká velikost, eliminující riziko náhodného úniku;
 • schopnost používat s bohatým výbojem.

Neexistují žádné nevýhody. Všichni zákazníci jsou jednomyslní: toto je jedna z nejlepších „nočních“ možností. Koupit tento model znamená zajistit si v kritických dnech „spánek dítěte“. Jedinou, pro kterou tato možnost není vhodná, jsou ženy, které nemají rádi vůni heřmánku.

Bezstarostná ultra noc plus

Balení obsahuje 10 kusů. Caffreyova podšívka je ultra tenká, tvarovaná k tělu. Spolehlivě chrání až 8 hodin, lze jej používat i v noci. Vnější obal je měkký a pružný, dermatologicky testován. Produkt spolehlivě chrání před zápachem z výtoku.

 • těsnění se nemačká;
 • výrobek nezpůsobuje podráždění a nepohodlí pokožky;
 • měkký povrch;
 • perfektní zadržování vlhkosti. Těsnění netěsní;
 • pohodlné balení pro 10 podložek;
 • spolehlivé upevnění;
 • nízká cena.

Nevýhoda: výrobek není vhodný pro denní použití. Toto mínus však lze jen stěží považovat za kritické, protože produkty jsou zpočátku umístěny jako noční produkty..

Bella perfecta ultra noc


Jedná se o rozpočet a zároveň vysoce kvalitní možnost pro ty, kteří nejsou připraveni utratit velké částky za těsnění. Výrobky polských výrobců zároveň dokonale chrání během menstruace. „Šest kapek“ na obalu znamená dobrou nasákavost. Povrch je síťovaný, příjemný na dotek, nezpůsobuje alergie. Kůže je neustále suchá. Zvláštností této úpravy je speciální prodyšná vrstva, která zajišťuje optimální výměnu vzduchu v intimní oblasti. Praxe ukazuje, že i při silném výboji stačí jedna podložka na celou noc.

Výrobky lze použít i ve dne. Jsou tenké, dobře fixované a neviditelné ani pod přiléhavým oblečením. Z nedostatků dámy nazývají spíše primitivní design, ale pro takové výrobky to není nejdůležitější věc. Z hlediska výkonu se skutečně blíží nákladným prostředkům ochrany.

Libresse Natural Care dobrou noc

Prostředky noční hygieny zvýšené tloušťky (7 mm) a délky (320 mm) s měkkým povrchem příjemným na dotek. Anatomický tvar přispívá k lepšímu přilnutí substrátu k tělu a minimalizuje pravděpodobnost úniku. Interiér obsahuje absorbenty, které spolehlivě absorbují sekrece, takže povrch zůstává suchý.

 • měkký povrch;
 • pohodlné a bezpečné uchycení;
 • spolehlivá ochrana;
 • hypoalergenní složení.

Nevýhoda: Ne každý má rád tlusté polštářky.

Nejlepší urologické dámské vložky

Seni lady plus

Hygienické výrobky, které poskytují spolehlivou ochranu při mírné až středně závažné inkontinenci moči. Model je speciálně navržen pro aktivní ženy. Podložky jsou diskrétní a poskytují vysoký komfort. Vlastnosti produktu (lze je také nazvat výhodami):

 • anatomický tvar. Podložka dokonale zapadá do těla;
 • vysoká úroveň bezpečnosti - žádné riziko úniků;
 • 7 rozměrových úprav. Můžete si vybrat produkt, který dokonale odpovídá vašim individuálním potřebám;
 • bezpečné připevnění díky širokému lepicímu pásku;
 • ochrana před nepříjemným zápachem díky antibakteriální absorpční vrstvě;
 • schopnost používat v pre- a postnatálním období;
 • Prodyšná horní vrstva;
 • nedostatek latexu ve složení;
 • speciální vrstva, která rovnoměrně distribuuje kapalinu.

Žádné nevýhody.

Abena abri-san prémie

Univerzální model, který lze použít pro všechny stupně močové inkontinence. Mezi vlastnosti produktu patří:

 • povrch s dobrou prodyšností. Materiál zajišťuje dokonalé větrání a minimalizuje pravděpodobnost podráždění pokožky. Malá velikost mikropórů zároveň neumožňuje prosakování kapaliny;
 • ochrana proti úniku na několika úrovních;
 • anatomická konfigurace;
 • vrstva superabsorbentu, který převádí kapalinu na gel;
 • Technologie Top Dry pro téměř okamžitou absorpci. Kůže zůstává suchá;
 • anatomický tvar;
 • dodatečná ochrana díky vysokým stranám vyrobeným z vodoodpudivého materiálu.

Nebyly nalezeny žádné stížnosti na tento produkt. Může být použit pro starší ženy, které mají vážné urologické problémy.

Hartmann MoliMed Classic maxi

Anatomické vložky vyrobené z ekologicky nezávadné, dermatologicky testované netkané textilie. Absorpční podložka poskytuje spolehlivou ochranu proti úniku díky absorpčnímu složení HighDry SAP. Kapalina se změní na gel a je uvnitř pevně držena jako magnet. Zadní strana je neviditelná, připevňuje se k prádlu pomocí širokého lepicího pásu.

 • příjemný na dotek materiál, prodyšný;
 • schopnost používat s těžkou inkontinencí moči;
 • lze použít po porodu.
 • příliš velký;
 • vysoká cena.

TENA Lady Slim Mini

Díky inovativní technologii microPROTEX zaručují výrobky TENA trojitou ochranu proti nepříjemným pachům a úniku vlhkosti. Velikost těsnění není větší než obdoba určená pro kritické dny. Tento model je nepostradatelný pro mírnou nebo kapkovou inkontinenci.

 • přesné opakování kontur těla;
 • Technologie microPROTEX pro spolehlivou ochranu a maximální pohodlí;
 • hypoalergenní složení. Výrobky jsou dermatologicky testovány;
 • měkký povrch;
 • Systém Fresh Odor Control, neutralizující pachy. Čerstvost a sebevědomí jsou zaručeny;
 • individuální balení.

Z minusů si zákazníci všimnou vysokých nákladů.

Nejlepší polštářky po porodu

Hartmann Samu (sterilní)

Sterilní vložky Samu od firmy Hartmann se doporučují v poporodním období a po gynekologické operaci. Ultraabsorpční vrstva absorbuje kapalinu a speciální látka v jejím složení pomáhá neutralizovat pachy. Měkký povrch nedráždí pokožku. Celkem je 10 podložek.

 • vynikající absorpce;
 • nedostatek podráždění a nepohodlí;
 • žádné příchutě;
 • velké velikosti;
 • snadné použití, zejména se speciálními kalhotkami;
 • měkký prodyšný povrch.

Nebyly nalezeny žádné nedostatky.

Helen Harper Microflex velký singl

Hygienické vložky po porodu od výrobců z Belgie. Díky velké velikosti, optimální hustotě a pohodlným bočním elastickým páskům je tento model jedním z lídrů v našem hodnocení. Pro větší bezpečnost lze použít se speciálními kalhotkami. Materiál je příjemný k tělu, měkký a hypoalergenní. Ubrousky neklouzají a jsou schopny absorbovat poměrně hojný výboj.

 • snadnost použití. Každý produkt je ve vlastním obalu;
 • promyšlená konfigurace;
 • zcela přírodní složení;
 • vysoká úroveň pohodlí;
 • spolehlivá ochrana;
 • pohodlná montáž.

Pokud jde o stížnosti, ty prostě neexistují.

Peligrin Sada těsnění P4

Výrobky značky Peligrin se vyrábějí ve 3 typech: pro ochranu před těžkým a středně silným výbojem po porodu. Firma také vyrábí sterilní vložky používané po operaci. Vlastností těchto produktů je dobrá absorpční vrstva, která rychle absorbuje vlhkost a eliminuje pachy. Boční gumičky spolehlivě chrání před úniky. Odborníci doporučují použít po gynekologické operaci sterilní variantu, protože jiné modifikace se všemi svými výhodami nevylučují riziko infekce. Hlavní výhodou, kterou si všimnou téměř všechny ženy, je lepicí páska. Ne všechny modely poporodních ubrousků to mají. Díky tomu je používání produktů Peligrin ještě pohodlnější..

 • nízká cena;
 • žádné vůně;
 • spolehlivé zadržování tekutin;
 • 3 stupně ochrany;
 • téměř okamžitá absorpce.

Nebyly nalezeny žádné nevýhody. Není náhodou, že gynekologové doporučují tento konkrétní model. Pro použití v časném období po porodu - téměř dokonalé.

Zdálo by se, že při výběru hygienických výrobků není nic obtížného. Každá žena je však jedinečná, takže ani ty nejlepší produkty nemohou vyhovovat všem stejně. Nákupem správných hygienických výrobků si vyberete pohodu, aktivitu, sebevědomí a pohodlí po celý den..

Panické myšlenky na nadcházející stáří zachycují mozek ženy dlouho před nástupem menopauzy. Dokonce i 35leté dámy ve svém reprezentativním vzhledu hledají chyby, které by naznačovaly vyhynutí těla..