Štíhlá menstruace po užití Janine

Většina antikoncepčních prostředků jsou hormonální antikoncepce. Způsobují hormonální nerovnováhu v těle a narušují normální fyziologickou aktivitu genitálií. Období při užívání antikoncepčních pilulek jsou řízena syntetickými hormony.

Nejprve může dojít k porušení měsíčního cyklu. změna trvání krvácení, jejich síla. Pokud je antikoncepce zvolena správně, neměla by po adaptaci (první tři měsíce) dojít ke změnám v menstruačním cyklu. Při užívání pilulek by se měla menstruace naladit a jít „podle hodin“, přesně po 28 dnech.

Jak funguje antikoncepce??

Antikoncepce funguje dvěma způsoby. Účinkem antikoncepce je zabránit ovulaci (zablokování nebo zpoždění) a změnit podmínky pro implantaci. Tím je dosaženo maximální účinnosti ochrany..

Je důležité vědět, že ne všechny ženy mohou užívat hormonální léky bez obav o zdraví. Existuje řada kontraindikací, při nichž je užívání perorálních kontraceptiv zakázáno. Jedná se o onemocnění spojená se zvýšenou srážlivostí krve a poruchami vylučovacích systémů těla (nemocná játra a ledviny). Ženy s těmito chorobami by měly používat místní prostředky k ochraně pohlavního styku (kondomy, masti, čepice).

Denní a nouzová antikoncepce

Čím méně syntetického hormonu obsahuje antikoncepce, tím lépe pro ženské tělo. Významná hormonální nerovnováha vede k menstruačním nepravidelnostem, změnám hmotnosti a ztrátě sexuální touhy. Proto je lepší užívat nízkodávkové hormonální léky (například Janine, Yarina). Používají se běžně, do tří týdnů, s týdenním volnem..

Nouzová antikoncepce je navržena tak, aby byla účinná rychle. Proto zavádí do těla významnou hormonální nerovnováhu. Příkladem nouzové antikoncepce je Postinor. Frekvence jeho užívání je omezena na 1 měsíc (ne častěji než jednou během jednoho menstruačního cyklu). Ženě je nejméně 16 let. Tento silný lék by měl být používán pouze v naléhavých případech, protože přináší významné narušení činnosti ženského těla..

Menstruace s hormonální ochranou

 • Během prvních tří měsíců se tělo přizpůsobuje hormonálnímu léku. Funkce vaječníků je potlačena a produkují méně estrogenu. Po zahájení užívání plánované antikoncepce (denní pilulky) mají ženy pravidelně špinění. Proces pravidelného výskytu krevních nátěrů trvá od 3 do 6 měsíců.
 • Menstruace s hormonální kontrakcí by měla nastat po 21 dnech užívání tablet. Pokud se špinění trvale objeví dříve, znamená to nedostatečnou hladinu estrogenu v léku a nedostatečný účinek potlačení přirozené tvorby estrogenu ve vaječnících. Aby byla zaručena antikoncepce, musí být lék nahrazen silnějším..
 • Jiné poruchy jsou možné, například když po antikoncepci není po dlouhou dobu žádné období. To je způsobeno skutečností, že hormonální funkce vaječníků je příliš potlačena..
 • Je také možné, že menstruace začala při užívání antikoncepční pilulky. Tento jev se nazývá průlomové (hojné) krvácení. Taková situace se může objevit na pozadí užívání antikoncepčních prostředků kvůli jejich hormonální nerovnováze..
 • Pokud žena přestane používat antikoncepci, cyklus se upraví v průběhu několika měsíců. Po antikoncepci často neexistují žádné období, což se považuje za normální po dobu šesti měsíců.
 • Mezi hormonální antikoncepcí existuje několik populárních metod. Zvažte vlastnosti jejich aplikace.

Postinor

Postinor se používá jako „sanitka“ pro neplánované pohlavní styk, pokud nebyly použity jiné antikoncepční prostředky. Účinek léku se projevuje ve dvou směrech. Potlačuje ovulaci (důležitou pro první polovinu měsíčního cyklu ženy) a tím brání oplodnění. Lék také způsobuje změny ve vrstvě endometria (výstelky dělohy), což znemožňuje implantovat vajíčko. Tento účinek je důležitý pro druhou polovinu ženského cyklu, kdy k ovulaci zpravidla již došlo..

Účinnost léku je určena dobou jeho použití. Maximální účinnosti je dosaženo, pokud jsou dvě tablety užité ihned po pohlavním styku a další po 12 hodinách. Pokud interval mezi pohlavním stykem a užitím antikoncepce nepřesáhne 1 hodinu, pak účinnost dosahuje 95%. Při použití nouzové antikoncepce po třech dnech klesá účinnost na 58%.

Menstruace po postinoru se může změnit v důsledku silného hormonálního narušení. Zpoždění menstruace po postinoru je možné několik dní (až 7 dní). Může také dojít ke změně množství toku (snížení nebo zvýšení menstruačního krvácení ve srovnání s běžným měsíčním průtokem).

Protože účinnost antikoncepce není 100%, pak se zpožděním menstruace je třeba vzít v úvahu možnost těhotenství. Pokud po postinorovi není menstruace, je test negativní, což znamená, že antikoncepce fungovala a posunula měsíční krvácení o několik dní. Pokud po uplynutí postinorové periody neexistují žádné další důvody k obavám (těhotenství je vyloučeno).

Yarina a Janine

Yarina je kombinovaná perorální hormonální antikoncepce. Aktivní složka léčiva zpomaluje ovulaci a zesiluje cervikální hlen. Vedlejším účinkem kombinované antikoncepce je snížení počtu dnů v menstruaci, snížení nebo úplné vymizení bolesti během měsíčního krvácení.

Při ochraně kombinovanou antikoncepcí dochází k menstruaci během sedmidenní přestávky mezi dvěma baleními. Je tedy možné regulovat čas nástupu menstruačního krvácení, v případě potřeby jej zatlačit zpět. Chcete-li to provést, pokračujte v užívání pilulek bez sedmidenní přestávky a zvyšte cyklus užívání drogy o několik dní. Pokud však významně prodloužíte dobu užívání tablet, je možné silné průlomové krvácení..

Po období adaptace se používání Yarinovy ​​měsíční antikoncepce stává „vzácnou“.

Účinnost přípravku Yarina se obecně odhaduje na 99% (vysoká), ale klesá s antibiotickou léčbou, gastrointestinálními chorobami a nepravidelnými pilulkami. Proto je nástup těhotenství s přípravkem Yarina možný. Pokud při užívání antikoncepčních pilulek Yarin není žádný měsíc, musíte provést test.

Jannine je droga podobného účinku jako Yarina. Zabraňuje také ovulaci a zesiluje cervikální hlen. Častým důsledkem užívání Jeannine je velmi skrovné období. Je možné, že menstruace po Jeanine bude pravidelně nepřítomná. Pokud nebyl porušen příjem léku, antibiotika nebyla použita k léčbě, můžete si být jisti, že nedošlo k těhotenství, i když neexistuje menstruace.

Před použitím drog je bezpodmínečně nutné poradit se s odborným lékařem..

Pro některé ženy je sexuální styk s kondomem nepříjemný, často snižuje erekci partnera nebo dokonce způsobuje alergie. V tomto případě orální antikoncepce pomůže proti nechtěnému těhotenství. Stačí vypít jen jednu tabletu denně a můžete se milovat bez nepohodlí. Ale někdy si dívka během užívání antikoncepčních tablet všimne malého období, proč se to stane a jak se tomu vyhnout?

Účinek antikoncepčních léků

Perorální antikoncepce je hormonální antikoncepce, kterou žena používá k zabránění otěhotnění. Musíte užívat pilulky každý den, jeden současně. Účinek antikoncepce je způsoben jejich složením - obsahují kombinaci ženských hormonů, které korigují menstruační cyklus.

Účinné látky léčiva snižují dobu ovulace, zesilují hlen ve vejcovodech a také ztenčují endometrium - výstelku dělohy.

Správná antikoncepční pilulka nejen pomůže ženě neotěhotnět, ale také upraví její menstruační cyklus, zkrátí její menstruaci na pravidelnou a správnou dobu a bude méně bolestivá. Perorální antikoncepce je často předepisována jako regenerační léčba u žen s hormonální nerovnováhou po užívání steroidních léků v případech, kdy žena nemůže otěhotnět kvůli nerovnováze hormonů.

Příčiny menstruačních nepravidelností

Proč některé dívky pozorují při užívání OC (orální antikoncepce) sporá období, pokud mají tyto pilulky vlastnost normalizovat menstruační cyklus? Důvod tohoto jevu spočívá ve skutečnosti, že účinné látky antikoncepce - hormony - jsou účinné látky, které působí i v mikroskopických množstvích. Různé léky obsahují jinou kombinaci hormonálních složek: někde více estrogenu, někde více progesteronu atd..

Na fórech často najdete rozzlobené komentáře, například: „Piju Yarinu měsíc, mám sporé období a akné.“ Ve většině případů takové zprávy zanechávají ženy, které si bez konzultace s gynekologem a bez testů koupily antikoncepci pro sebe, protože vyhovovaly jejich matce nebo kamarádce.

Nesprávná volba perorální antikoncepce

Z výše uvedeného je zřejmé, že hlavním důvodem nedostatečných období při užívání OK je nesprávný výběr drogy. Každá žena by si měla pamatovat, že antikoncepci vybírá pouze gynekolog, nemůže to udělat bez krevního testu na hormony. Lék je vybrán tak, aby vyvážil ženské účinné látky, pak nedojde k nežádoucímu těhotenství a zdravotním problémům.

Hormonální nerovnováha

Někdy se při užívání antikoncepčních prostředků může změnit hormonální pozadí ženy z důvodů, které nesouvisejí s užíváním perorálních kontraceptiv:

 • drastické hubnutí, anorexie;
 • vyčerpávající fyzická aktivita;
 • závažné infekční nemoci a otravy;
 • užívání steroidních léků;
 • náhlá změna klimatu;
 • vystavení záření nebo velkému množství rentgenových paprsků;
 • silný stres, deprese.

Když je narušeno hormonální pozadí ženy, rovnováha účinných látek v její krvi se posune, takže staré perorální antikoncepce již nejsou vhodné. V tomto případě se doporučuje přestat užívat OK, přivést zdraví zpět do normálu a teprve poté zvolit nový lék s lékařem.

Normální snížení krvácení


Stojí za to říci, že při užívání perorálních kontraceptiv by měla být menstruace mírně snížena. To je způsobeno skutečností, že se netvoří tolik endometria, aby se vajíčko nemohlo připojit. Mnoho žen si všimne, že při užívání antikoncepčních pilulek trvá menstruace 4-5 dní, prakticky neexistuje bolest a intenzivní výtok je pozorován pouze v prvních 2-3 dnech, po kterých se stávají vzácnými.

Tato poznámka by měla uklidnit ženy, které mají výše popsané příznaky. Je však důležité si uvědomit, že řídký výtok z prvních dnů menstruace není normou. Pokud se to opakuje více než dvakrát, musíte kontaktovat svého gynekologa a zvolit jiný lék.

Menstruace po určitých drogách

Různé orální antikoncepce obsahují různé kombinace účinných látek, které zajišťují účinek léku. Některé antikoncepční pilulky způsobují téměř stejné negativní účinky u mnoha dívek, takže než začnete užívat, měli byste si přečíst recenze o nich a jejich vlastnostech.

Injekce progesteronu

Progesteronové injekce nebo pilulky lze klasifikovat jako nouzovou antikoncepci - opatření k prevenci těhotenství po nechráněném pohlavním styku (bez kondomu, OC nebo jiných léků), které musí být provedeno do 72 hodin. Po injekcích progesteronu může být narušen průběh menstruace.

Tento výsledek použití této nouzové antikoncepce je spojen se zvláštností hormonu. Hlavní účinek progesteronu je na výstelku dělohy - endometrium. Hormon způsobuje jeho zkapalnění, urychluje oddělení a vylučování z dělohy. Nedostatečně husté endometrium neumožňuje oplodněné vajíčko připojit se a začít se vyvíjet. Navíc progesteron zahušťuje hlen ve vejcovodech, takže spermie jednoduše nemohou oplodnit ženskou reprodukční buňku..

Během 1-2 měsíců po injekcích nebo pilulkách progesteronu je velmi málo období, ale pokud se tento postup neopakuje, postupně se uzdraví bez jakékoli léčby..

Yarina

Yarinovy ​​pilulky jsou jedním z „nejstarších“ antikoncepčních léků, které se kvůli dobrému působení dosud nedostaly z trhu. Jejich antikoncepční účinek je způsoben zesílením hlenu ve vejcovodech a ztenčením děložní výstelky..

Některé dívky si při užívání přípravku Yarina všimnou menstruačních nepravidelností. To je způsobeno skutečností, že lék obsahuje ve svém složení estrogen, ale nemá progesteron, takže pilulky mohou narušit rovnováhu hormonů a zhoršit oddělení endometria. Méně často jsou sporé období způsobeny zvykáním těla na nové pilulky během prvních 2-3 měsíců.

Přípravek Yarina má výrazný antiandrogenní účinek, může přispívat ke zvyšování hmotnosti, zvětšení prsou a kyčlí, jakož i ke snížení ochlupení na těle (někdy dochází ke zvýšení vypadávání vlasů na hlavě)..

Regulonu

Regulon je jednou z nejpopulárnějších drog, na které si dívky často stěžují. Lék obsahuje estrogen a analog progesteronu. Jeho účinek je na rozdíl od Yariny rozsáhlejší. Regulon nejen zkapalňuje endometrium a zesiluje cervikální hlen, ale také inhibuje syntézu dvou hormonů: FSH a luteotropinu v hypofýze. Tyto dvě účinné látky hrají důležitou roli při ovulaci a přípravě těla na těhotenství a jejich nedostatek snižuje pravděpodobnost oplodnění vajíčka.

Někdy se při užívání Regulonu narušuje menstruace, která je příliš skrovná, spíše jako hnědá mazanice. Tento účinek může nastat v důsledku příliš intenzivní hormonální expozice. V tomto případě nemůžete čekat déle než dva měsíce, musíte přestat užívat drogu a vybrat si novou.

Na pozadí přípravku Regulon se u dívek s mastnou pokožkou objevují vyrážky, může dojít k intermenstruačnímu krvácení a narušení laktace, proto byste v žádném případě neměli začít užívat tuto antikoncepci bez předběžných testů.

Rozhodnutí užívat perorální antikoncepci je pro ženu důležitým a odpovědným krokem, protože tyto léky určují její hormonální pozadí a ovlivňují endokrinní systém, takže k jejich volbě je třeba přistupovat správně. Nevhodné OK může nejen přispět k přibývání na váze a akné, ale také narušit menstruační cyklus a vyvolat skromné ​​období. Pokud při užívání antikoncepčních pilulek menstruace s nízkým výskytem trvá déle než 3 měsíce, musíte se poradit s lékařem, abyste zjistili příčinu tohoto porušení.

Hormonální antikoncepce je nejspolehlivější způsob prevence nechtěného těhotenství (míra spolehlivosti je asi 99%). Na základě velkého výběru léků na antikoncepci a léčbu mastopatie na trhu uvažujme v tomto článku o takovém léku jako Janine a recenze pacientů, kteří užívali tento lék.

Na základě níže uvedených recenzí se můžete seznámit s výhodami léku a jeho nevýhodami a formulovat svůj názor na tento lék. Při výběru metody a způsobu antikoncepce se poraďte se svým lékařem.!

Neexistuje žádné období, co dělat, pokud neexistuje žádné období, a test je negativní - tato otázka se týká zejména žen plánujících těhotenství. Měli bychom doufat v zázrak? Co když byl test špatný? Samozřejmě, naděje umírá poslední. Existují případy, zejména u žen s nepravidelnými cykly, kdy dojde k ovulaci pozdě. Na 20. cyklu. To znamená, že načasování zpoždění menstruace by se mělo posunout nahoru. Implantace vajíčka, po které začne hladina hormonu hCG detekovaná testy stoupat, nastává ještě později, například 27. den cyklu. A pak se může stát, že po 2–3 dnech, kdy se údajně zpožďuje menstruace, test ukáže minus. Ale je tu těhotenství. Neměli bychom však doufat v takový zázrak, pokud například již 2–3 týdny nejsou v počátcích těhotenství.

Co dělat? Nejlepší je navštívit gynekologa. Pokud se to stalo poprvé, nejedná se o systematické narušení cyklu, vše lze odepsat jako nehodu. Například ke zpoždění může dojít u žen, které chtějí počat dítě rychleji. To se děje na nervovém, emocionálním základě. Jakmile se psychologický stav ženy vrátí do normálu, obnoví se menstruační cyklus..

Ale pokud půl roku, co dělat, by neměla být otázka. Musíte co nejdříve navštívit lékaře. Takové poruchy v ženském těle mohou způsobit onemocnění hypofýzy (části mozku), vaječníků, štítné žlázy a další závažná onemocnění, která nemusí být nutně gynekologická. Přestože výsledek testu nemusí být tak depresivní. Možná na otázku, co dělat, pokud po delší dobu neexistuje období, lékař jednoduše odpoví, že musíte přibrat. Nyní je velmi módní být hubený. Dívky však nemají podezření, že po zhubnutí do 45 kilogramů nebo méně se menstruace zastaví, protože pro správné fungování ženského těla jsou zapotřebí hormony, které se produkují v tukové tkáni. Žádná tuková tkáň - žádný menstruace.

Dalším důvodem může být těžká fyzická aktivita. Pokud by se žena bez přípravy začala věnovat silovému sportu nebo prostě zlepšovala kondici, opět s cílem zhubnout, může dojít k narušení jejího cyklu.

Stává se, že po Jeanne není žádná lhůta, co mám dělat v tomto případě? Ujistěte se, že nedošlo k těhotenství. Mimochodem, ke koncepci dochází poměrně snadno po zrušení perorálních kontraceptiv. Pokud nedojde k těhotenství, pak je tělo pravděpodobně přestavěno poté, co přestanete užívat hormonální pilulky. Při prodloužené nepřítomnosti menstruace je předepsán progesteron, častěji pro orální podání. Pokud však po dyufastonu nedojde k žádné menstruaci, co dělat, je zde obtížnější otázka. Pokud nebyl porušen režim užívání léku, dávky nebyly nižší, než je doporučeno, pak je možná důvod závažnější než nedostatek progesteronu, a poté bude nutné úplné vyšetření, aby se zjistilo, proč neexistuje menstruace a co bude třeba udělat, a to i od lékařů jiných specializací, nejen gynekolog - neuropatolog, endokrinolog. Ultrazvuk pánevních orgánů, obecný krevní test a hormony - prioritní vyšetření.

Líbilo se?

Klikněte na tlačítko, pokud se vám článek líbil, pomůže nám to při vývoji projektu. dík!

Menstruační reakce při užívání Janine

Doporučené příspěvky

Vytvořte si účet nebo se přihlaste a zanechte komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

Vytvořit účet

Zaregistrujte si nový účet v naší komunitě. To není těžké!

Vejít do

Mít účet? Vejít do.

Jsme v sociálních sítích:

© 2006-2019, jsem zdravý!

Univerzitní klinika pro reprodukční technologii

Materiály stránek jsou chráněny autorským zákonem.

Jmenování

Vaše přihláška byla odeslána!

Brzy vám zavoláme.

Děkujeme, že jste kontaktovali kliniku „Jsem zdravý!“

Janine a menstruace

Komentáře uživatelů

Ahoj! Mám stejnou situaci jako vy a Zhanin. rozhodl se prohledat fórum a narazil na váš příspěvek. neříkej mi, jak jsi dopadl, co řekl doktor? Můj lékař je stále na dovolené a během této 7denní přestávky nebyly téměř žádné menstruace - jeden den byl pomazán a to je vše. Obávám se, že najednou těhotenství... Mám pokračovat v pití?

))))) Právě jsi začal pít Janine. Vypil jsem první měsíc Janine po lékařském potratu, a když jsem měl tuto situaci popsanou ve výše uvedeném příspěvku, také jsem se bál, najednou se přerušilo přerušení a šlo ke gynekologovi, ona se podívala a řekla, že je vše v pořádku, což je s největší pravděpodobností v pozadí přerušení jsou taková měsíční, už tu byla druhá menstruace, již hojnější))) tady je takový příběh))) můžete mít takové měsíční hubené na pozadí Janine.

Dokončil jsem druhý balíček. Bylo mi to předepsáno na endometriózu. poprvé byla všechna pravidla a teď tady. pro mě je to obecně divné, protože celý můj život „nalévá“

tady mi to leje celý život... ale jak... zkoušel jsi udělat test? ale myslím, že to není těhotenství... vaše menstruace přišla včas?

Test jsem nezkoušel. Také si myslím, že to není těhotenství, ale najednou... a přesný termín je pro mě velmi volným pojmem. od té doby balení je teprve druhé, pak vzor ještě není jasný. naposledy přišel někde druhý den. ale byly to normální měsíce, s tahem na dolní část zad a obvyklou malátností, a teď - vůbec nic, tři kapky třetí den po užití poslední pilulky.

asi před 3 lety viděl normy. jako u jiných OK. 1 vzácný, 2–3 hojný, 4 také vzácný.

Piju jess plus 3 měsíce, první menstruace šla jen s novým obalem a jsou velmi hubené. Obecně platí, že když jsou v pořádku, jsou méně než bez nich.

Zlepšil jsem se po měsíci (a stále ne stejný jako bez nich), ale protože hodinky se nespustí, pak 3. den neaktivních pilulek, pak první den nového balení

Antikoncepční přípravky Schering AG ZHANIN (Jeanine) - kontrola

Moje pocity během příjmu a po 3 měsících Zhaniny

Ahoj milí hosté!

Rád bych vám řekl o mých zkušenostech s užíváním orální antikoncepce Janine. Bral jsem to po dobu 3 měsíců, ne pro antikoncepci, ale naopak, pro následný rebound efekt (těhotenství při zrušení). Velmi jsem se bála, odložte to na dlouhou dobu, ale všichni gynekologové jako jeden doporučují, pokud nemůžete otěhotnět déle než rok, užívejte perorální antikoncepci. Vybral jsem si mezi Yarinou a Zhaninem. Janine byla vybrána kvůli dvěma malým cystám, které mám (endometrioid), které lékaři nedoporučují okamžitě odstranit kvůli jejich malé velikosti a které lze snížit při užívání hormonů (jako je Dienogest, který je obsažen v Janine a pomáhá redukovat různé endometrióza).

Upřímně řečeno, recenze, které jsem četl, mi nestačily. U každého s ním všechno fungovalo jinak. Proto také píšu své vlastní. Možná pomůže někomu rozhodnout se - přijmout nebo nepřijmout.

Koupil jsem tablety Janine v samostatných baleních po 21 ks. (Pomyslel jsem si, co když to nefunguje, kam dám zbytek?) V lékárnách Ozerka za 800 rublů. přibližně (nepamatuji si přesně cenu). Existují však také 3 balení po 63 tabletách po 2100 rublů. o. V prvním měsíci nákupu, poté, co jsem viděl seznam nežádoucích účinků na celém listu na obou stranách, jsem jej odložil. Stalo se to velmi děsivým - od bolesti hlavy, křečových žil a dalších problémů s krevními cévami až po nádory a srdeční selhání. Příští měsíc jsem se rozhodl začít. Pil jsem podle schématu 21/7 (užívám 1 tabletu po dobu 21 dnů a pauzu na menstruaci po dobu 7 dnů). Začal užívat druhý den cyklu večer. Zpočátku někde po týdnu někde byla lehká bolest hlavy, pak to přešlo. Pouze celý měsíc se každý den trochu rozmazával. Hrudník byl oteklý a bolavý. Vyrostl asi o polovinu větší. Menstruy jsou velmi skrovné, téměř jako mazanice. Přišly 2 dny po užití poslední pilulky z balení (v úterý poslední 21. pilulka - měsíčně začala v pátek). A tak to byly všechny tři cykly, všechno je jako hodiny. Cyklus se stal 28 dny, i když obvykle mám 26-27 dní. Trvalo 2-3 dny. Bez bolesti. Kůže a vlasy jsou lepší. Moje kůže je obvykle mastná, jsou tam pupínky. A tady - vše je čisté a nesvítí, dokonce ani prášek nebyl potřeba. Vlasy byly velmi suché a nemohli jste se umýt 4 dny.

Ve druhém cyklu nedošlo k žádnému mazání. Hrudník se cítil ještě víc. A rostla ještě víc. Někde ve velikosti (což bylo velmi pěkné). Nejvíc mě děsilo to, že byly viditelné žíly na nohou, které tam předtím nebyly. Od začátku užívání Zhaninu jsem stále užíval Detralex (na žíly). Po aktivním zakrytí nohou přípravkem Troxevasin se zdá, že žíly prošly. (pro prevenci křečových žil je proto lepší je kombinovat externě i interně). Také jsem se bál přerůstání celulitidou, za kterou jsem si koupil 2 krémy, každý den je vtíral a cvičil. Celulitida se neobjevila za 3 měsíce. Pokud jde o přibývání na váze, tam také nebylo. Když jsme vážili 46 kg, zůstalo to. Chtěl jsem jíst trochu víc a to je vše. Cvičení a cvičení nezanechaly žádnou šanci na tuk. Pokud jde o sexuální touhu a libido, ta se dokonce ještě více zvýšila, i když se určitě cítila suchší..

Třetí měsíc také nemazal a dokonce si zvykl na všechny pocity na hrudi atd. Žíly nebyly viditelné, váha nebyla získána.

Po užití pilulek jsem šel na ultrazvukové vyšetření. 12. den cyklu vyrostly 2 velké dominantní folikuly v jednom vaječníku (kde jsou cysty). Cysty se nezmenšily; mírně narostly o 1-2 mm. Ocel 1,5 a 10 mm. Bylo mi řečeno, abych sledoval ovulaci. Přišla 17. den (i když dříve byla ve 13-14). Endometrium od 15. dne bylo 15 mm.

Bohužel, navzdory veškerému našemu úsilí, těhotenství v tomto cyklu nenastalo. Menstruace přišla se zpožděním 30. dne a testy ukázaly „-“. Menstruace není příliš bolestivá (i když už jsem ji měla), trvala asi 5-7 dní.

Uvidíme, samozřejmě, co se bude dít dál.

Nebudu radit, zda si vzít nebo ne vzít Janine, jak by to měli dělat lékaři. (koneckonců, vážné hormonální pilulky). Dokonale se jim podařilo „odpojit“ od plánování a tentokrát mi dokonce chybí - čas velkých prsou a čisté pleti)))

marinaSHK

Štíhlá menstruace

Příspěvek zveřejnil marinaSHK 27. února 2012

33 980 zobrazení

Dívky, drahí, řekněte mi, pro druhý cyklus je menstruace velmi vzácná. Obvykle mám 5 dní, ale tady dva nebo tři dny s roztažením a téměř žádná krev. Kdo to byl? Kvůli čemu, co dělat? dík

14 komentářů

Doporučené komentáře

Připojte se k našim diskusím!

Chcete-li přidat komentář, musíte být uživatelem.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlaste se zde.

To nejlepší na webu

Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

Kdy si mohu udělat těhotenský test?

Sprchování. Vše, co jste chtěli vědět.

Populární témata

Autor: Tarakashka
Vytvořeno před 20 hodinami

Autor: tanyushka23
Vytvořeno před 2 hodinami

Autor: diana2020
Vytvořeno před 22 hodinami

Autor: Odarka1
Vytvořeno před 17 hodinami

Autor: Nyusya913
Vytvořeno před 15 hodinami

Autor: Bublik30
Vytvořeno před 22 hodinami

Autor: DéjàEnceinte
Vytvořeno před 1 hodinou

Autor: * wika *
Vytvořeno před 20 hodinami

Autor: Loooli
Vytvořeno před 38 minutami

Autor: Diehl
Vytvořeno před 3 minutami

Recenze klinik

O webu

Rychlé odkazy

 • O webu
 • Naši autoři
 • Nápověda k webu
 • Reklamní

Oblíbené sekce

 • Fórum pro plánování těhotenství
 • Grafy bazální teploty
 • Knihovna reprodukčního zdraví
 • Recenze klinik o lékařech
 • Komunikace v klubech pro PDR

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je prosím jako lékařskou pomoc. Stanovení diagnózy a volba léčebné metody zůstává výhradní výsadou vašeho ošetřujícího lékaře!

Menstruace při užívání Janine

U dívek mi lékař předepsal pít Janine po dobu 42 dnů bez přestávky / k léčbě / pochopil jsem, že by neměla být žádná menstruace. 19 od začátku užívání Zhaniny. Nevynechal jsem. Dnes jsem začal plnohodnotnou menstruaci. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne, děvčata. Mám otázku. 27 let, nikdy se nebral dobře. V poslední době se můj cyklus prodloužil z 28 dnů na 34. Gynekolog mi zjistil cysty obou vaječníků a Janine jej předepisovala na 3 měsíce jako léčbu. Včera, jen 25. den cyklu (o 3 dny dříve, než byl i ten nejideálnější cyklus), začala moje menstruace - ne mazanice, ale okamžitě jasná krev a docela dost. Vypil jsem první pilulku podle pokynů. Dnes je druhý den, vstal ráno - menstruace. Pokračovat ve čtení →

Dobrý den všem! Už rok trpím problémem s menstruací a nechápu, co mám dělat. V 23 letech mi bylo předepsáno pít dobře (Janine), užíval jsem to šest měsíců, moje menstruace se hodně změnila na pozadí jejich příjmu. Staly se vzácnými a struktura je tak nepochopitelná, heterogenní. Hned jsem to hodil. Menstru zůstal tak skrovný, stočený, barva se blíží hnědé. Šli jsme půl dne, pak mazat. Šel jsem ke dvěma lékařům. Ano, endik je hubený, dochází k přerušení ovulace, přibližně jednou za tři měsíce se to stane. PCOS není uveden. Pokud dojde k ovulaci. Pokračovat ve čtení →

Dívky, pomozte prosím s radou. Před měsícem mi při kolposkopii „nasadili“ malou endometriotickou lézi, předepsali Janine 3 cykly. G neřekl nic o tom, zda si mezi Zhaninými recepcemi dát pauzu 7 dní nebo ne. Jako první přijímající OK, svědomitý pacient, jsem o tom ani nic nevěděl, dělal jsem vše podle pokynů: Janine pil 21 dní, dnes je 3 dny po poslední 21. TB. A tady jsem četl vše, co se ukázalo být pro léčebné účely - je nutné bez přerušení 3 balení - typ. Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi, máte během týdenní přestávky vždy „menstruaci“? Piju Janine a od začátku přijetí jsem nikdy neměl menstruaci. I když piju přísně podle schématu. Pokračovat ve čtení →

Menstruace při užívání OK může trvat od 2 hodin do 7 dnů a to vše je normou. Byl jsem na recepci, moje situace mi byla vysvětlena jako „Měl jsi menstruaci.“ toto bylo moje období. Zhanin léčí krvácení, když je užívání endometria tak tenké, že není nic, co by mělo být odmítnuto. To je celý důvod. Obecně nejsme těhotná. ))) A přesto tento měsíc nic nebereme, čekáme na první den cyklu a znovu na Janine. Jak mi vysvětlili, riziko otěhotnění je 99%. Pokračovat ve čtení →

Jak jsem již napsal, v září mi udělali lapara a objevili endometriózu. Pokračovat ve čtení →

Dívky, v mém životě jsem viděl velmi odlišnou léčbu jako ok. Jaké jsou jevy spojené s: když užívám ok mazanice uprostřed cyklu (Yarina), zkusím to samé podruhé, i když jsem otěhotněla na ní nebo po laparovi, to už nevíte.. Poprvé, co jsem pil, to bylo teprve první měsíc po normě. Teď nevím, jak to bude. Ale Janine měla skrovnou černou menstruaci. Kdo ví, co se děje uvnitř těla s takovými jevy? Možnost pilulky není příliš vágní, chci specifika. Pokračovat ve čtení →

Dívky, dobré odpoledne. Viděl Janine na resorpci cysty po dobu šesti měsíců. Po posledním přijetí přišla moje menstruace. Bylo 14.09. Tuto neděli se žaludek zatáhl jako začátek. V pondělí bylo pomazáno na 1 den. A nějak dál. Těhotenství je 100% vyloučeno. Co to může být a co dělat? Ano, předepsali duphaston, ale minula mi jedna pilulka. Ale stále je to divné. Pokračovat ve čtení →

Holky, ahoj! Do programu IVF vstupujeme po Zhaninově cyklu. Dobře, piju poprvé v životě. Řekněte mi, v který den po Zhaninově zrušení by měl začít menstruace? Chci nastavit dovolenou podle protokolu. Pokračovat ve čtení →

Dysfunkční děložní krvácení (UBH), krvácení uprostřed menstruačního cyklu Dysfunkční děložní krvácení (zkráceně DUB) je krvácení z děložní dutiny, které není spojeno s anatomickými změnami v ženských pohlavních orgánech. Četnost výskytu DMC v moderní gynekologii je poměrně vysoká - přibližně 15–20% z celkového počtu gynekologických onemocnění. DMC se vyskytuje u žen různých věkových skupin, ale častěji v juvenilním období (12-18 let) a v premenopauzálním věku (45-55 let). Méně často se DMC vyskytuje u žen v reprodukčním věku (18-45 let). Takové rozdělení na. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všem bermatům)) Dívky, mám na vás otázku: Byl někdo při užívání Janine bolest v podbřišku? A bolest je jako při menstruaci, bolestivá a nepříjemná. Není pozorován žádný výboj. A ukázalo se to rychleji než ST po antikoncepci? Pokračovat ve čtení →

Neměl jsem menstruaci tři měsíce, protože jsem pil Janine bez přerušení. Po užití poslední pilulky došlo k pohlavnímu styku. A příšery šly třetí den a nechodily jako normální menstruace, ale jen pomazaly dva dny a je to. Vyskytl se světle hnědý výboj a vše se tam zastavilo. Co to znamená? Můj lékař mi nic neříká, jak k ní nepřijdete, ani nic rozumného ((((((Řekněte mi, kdo tím prošel, co to znamená?) (((Přečtěte si více →

Žijeme s mým manželem 10 let. Jako dítě vážně nachladil reprodukční systém a od začátku našeho společného života jsem věděl, že možná nebudou děti. Když chtěli děti, začali být vyšetřováni. Všechno se ukázalo jako velmi vážné, má azoospermii. Lékaři vynesli verdikt „Nemůžete mít děti“, vezměte dítě ze sirotčince. Řekla jsem, že se chci stát matkou a uděláme IVF s DS. U IVF musíte projít dlouhou cestou vyšetření a analýz, které potvrdím já i můj manžel. Pokračovat ve čtení →

Ahoj BBeshechki! Nyní je čas, abych vám řekl o mém příběhu ECO. Spíše o přirozeném těhotenství po 6 letech ekologického života))))))))) Všechno to začalo v roce 2004, kdy jsme se s manželem rozhodli oženit a mít dítě. Po šesti měsících aktivního plánování jsem se rozhodl zapojit lékaře, kteří jen pokrčili rameny a řekli - zkuste, jste ještě mladí. Zároveň jsem měl endometriózu, která, jak říkají někteří lékaři, neovlivňuje těhotenství, jiná - brání nástupu těhotenství a nelze ji léčit. Čím. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky! Byla mi diagnostikována adenomyóza a lékař mi předepsal pilulky (OK). Napsal jsem seznam a řekl, že si z něj vyberete sám, protože v akci jsou všechny stejné, ale cena je jiná. Jedná se o ZHANIN, SILHOUETTE (podobné složení jako Zhanin, ale odlišný výrobce a cena za poloviční cenu), YARINA, NOVINET, REGULON, LINDINET-20. Co je lepší a jaké vedlejší účinky mohou být? Je to poprvé, co jsem narazil na orální antikoncepci, takže čekám na pomoc. Díky předem. P.S. Jsou to 3 roky, co jsem napsal tento příspěvek, a komentáře se stále objevují. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne. Jmenuji se Oksana, je mi 24 let. Chci vyprávět svůj příběh. Všechno to začalo, když mi bylo 16 let. Cyklus se vyřadil z provozu, stal se nepravidelný a začal jsem chodit po nemocnicích. Našli folikulární cystu o velikosti asi 3 cm. Protože mladá dívka byla podle plánů rodiny a dětí přijata do nemocnice, plná injekcí, pilulek atd. zdá se, že cysta prošla, ale cyklus nebyl vyřešen. Od té doby se folikulární cysta pravidelně objevovala a mizela. Od roku 2014 začali plánovat malou. Uplynul rok, těhotenství. Pokračovat ve čtení →

Janine pil tři měsíce, jak předepsal lékař k léčbě polycystických onemocnění. Po užití prvního balení přišla normální menstruace 3. den zrušení, po dalších dvou byla jen hnědá mastnota, bylo to vidět jen na toaletním papíru (hádka o podrobnosti). V síti jsem četl, že je to normální, tk. po ukončení příjmu se tělo odstavilo od OK a hormonální pozadí se vrátilo do normálu. Moje Guinea říká, že to není normální a je to kvůli polycystickým onemocněním. Jaké bylo vaše období po ukončení OC a co řekl váš lékař? Pokračovat ve čtení →

Dívky, které vzaly Janine, pomozte! Vypil jsem jen měsíc OK (září): no, otěhotnět se tehdy nedalo. Krvácení z vysazení, jak je uvedeno v anotaci, bylo včas: 2 dny po vyčerpání pilulek. Ukázalo se, že se cyklus posunul dopředu o 5 dní. Říjen - nic nepil, vše ve vzrušujícím očekávání očekávaného M., protože v listopadu začneme plánovat. Ale nejsou. Test /. Žaludek občas bolí, zpoždění 5 dní, soudě podle menstruace po Jeanine. Pokud, podle obvyklého cyklu (před. Přečtěte si více →

Ahoj všichni! Dívky, pomozte prosím s radou! Za pár měsíců plánujeme začít se pevně angažovat v početí dítěte. Ale máme potíže ((((. Ano, a pochybuji o své guineji. Nyní k věci =>) Z důvodu ochrany jsem vzal Janine asi na 5 - 5,5 roku, nechal jsem ho u Lindinta-20. Někde po 4 6 měsíců po zrušení jsem se rozhodl jít na ultrazvukové vyšetření. Ukázalo se, že vaječníky jsou multifolikulární a endometrium je tenké a neodpovídá dni cyklu. (O cyklu: před podáním OK. Přečíst více →

Ahoj! Otěhotněla nečekaně pro sebe, protože všechno bylo vždy podle pravidel), ale je žádoucí a to je hlavní věc! Ale zjevně jsem šel dlouho a neměl jsem čas udělat důležitou věc, nebo spíše operaci k odstranění cysty na levém vaječníku. Na to, co jsem šla navštívit svého gynekologa na schůzku, jen abych ji informoval, že jsem připraven na operaci, a přišel se zprávou o těhotenství. Našli to u mě v zimě, udělali ultrazvuk, protože jsem se obával hnědého výtoku mezi obdobími atd Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne, děvčata! Chyběl mi každý, ahoj všichni a hodně štěstí! Před třetím pokusem to musím znovu hodit. Připomínám mi již 38 let, můj manžel také, tuboektomie, v roce 2013 udělali 1 IVF (krátký protokol, 14denní hCG 35, pak let) předtím, než jsem udělal až 2 hystery (ve druhém, všechny stejné, odstranit polypy). Pak 2014 - léčba endometritidy v nemocnici, masáže, plazmaforéza, imunoveniny, pijavice a spousta „údajně účinných“ drahých léků - 2. pokus květen 2014 (krátký protokol, hCG 0!). Podle. Pokračovat ve čtení →

Prosím, řekněte mi, piju dobře, Janine, 2. cyklus. Po třech dnech dokončuji balení. A jen nechat odpočívat u moře, to znamená, že budou i měsíční (musím okamžitě začít pít 3. balení a vypít ho až do konce ?? pak si dát pauzu po dobu 7 dnů. Nebo začít pít 3. balení, ale ne všechny, ale kolik dní potřebujete? A pak si dejte pauzu na 7 dní a začněte ji užívat jako obvykle po dobu 21 dní?. Je jen děsivé pít 42 dní bez menstruace. Přečíst více →

Předepsán k pití duphastonu, který má vyvolat menstruaci 10 dní, pak od prvního dne menstruace začněte pít Janine. Takže dnes je 9. den užívání dyufastonu a večer jsem si všiml výtoku na prádle, jak to chápu, přichází menstruace. Mám dokončit svůj duphaston? Proč přišli dříve? Poprvé jsem tomu čelil. A nemohu tento den počítat jako první den menstruace a začít pít Janine?, Protože tento výtok lze jen stěží nazvat měsíčně. Obecně jsem byl úplně zmatený a nevím, co mám dělat Přečtěte si více →

Milé dívky, chci vás požádat o radu, může někdo narazit na podobnou. Během posledního roku jsem pil OK „Janine“, na konci července jsem přestal pít, menstruace v srpnu přišla podle plánu, ale nechtěl skončit, bylo to rozmazání velmi dlouho. Začátkem září jsem 8 dní hladoval na vodě, udělal jsem spoustu čisticích procedur, včetně hydrokolonoskopie, to vše bylo děláno k očištění těla od hormonů a dalších byaki. Po hladomoru moje období skončila. Začala užívat homeapatické léky k obnovení cyklu po měsíci (c. Číst dále →

Syndrom polycystických vaječníků nebo multifolikulární vaječníky Lékaři často vidí na ultrazvuku docela typický obraz, který se nazývá multifolikulární vaječníky. Pro některé pacienty jsou multifolikulární vaječníky synonymem polycystických onemocnění, ve kterých je také mnoho folikulů. Mezitím se jedná o zcela odlišné pojmy. Nejprve popíšeme ultrazvukový obraz vaječníků v polycystických případech: objem vaječníků je téměř dvojnásobný (7-9 cm3 nebo více s obvyklou velikostí 4-7 cm3); zesílení ovariálního pouzdra, které je jasně viditelné jako výraznější linie podél obvodu celého vaječníku (tloušťka pouzdra může dosáhnout čtvrtiny zdánlivého průměru vaječníku); podle. Pokračovat ve čtení →

Dívky, dobrý večer! Takový problém. Cyklus byl a je stabilní. 30 dní. Na konci loňského roku ultrazvukové vyšetření odhalilo nepřímé známky adenomyózy (různá tloušťka stěn dělohy). V této souvislosti gynekolog doporučil užívat drogu Janine. Chci poznamenat, že jsem nepozoroval žádné další projevy adenomyózy. Vzal jsem drogu po dobu 4 měsíců. Nemohu říci, co se mi líbilo z různých důvodů. Vzdal jsem to V důsledku toho uplynuly tři měsíce. Přestala cítit ovulaci, i když ji vždy předtím jasně cítila. Kromě toho se menstruace stala vzácnou. 5 dní. Pokračovat ve čtení →

PCOS (syndrom polycystických ovárií) hypersekrece adrenálních androgenů), hypotalamu a hypofýzy. Pokračovat ve čtení →

Dívky, dobré odpoledne! Skončil moje dva měsíce užívání Zhanin, první cyklus. Naivně jsem věřil, že stejně jako při užívání OK bude cyklus 28 dní, ale ukázalo se to jako předtím, 23 dní. A zkusili jsme to uprostřed cyklu, očividně jsme to zmeškali. V tomto cyklu měla být ovulace 15. července v 9 dc. Nesledoval. Zkusili jsme 13, 14. 15. Dnes je údajně 11:00, test včera a dnes je prázdný. Cítím přicházející hysterii. Den po předpokládané ovulaci najednou byla jasná myšlenka. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne! Blahopřeji všem k poslednímu svátku Nauryz! Dívky z Almaty, prosím, řekněte mi dobrého gynekologa, který se specializuje na menstruační nepravidelnosti způsobené multifolikulárními vaječníky. Nevím, co mám dělat. Trpím od svých 12 let. Byl jsem v Interteach na Furmanové s Burataevou A.B., snažila se mě vyléčit na Zhanině, Dianě 35 a Dyufastonu, ale nefungovalo to. Pak jsem navštívil Limonov V.I. na drahé klinice CIM, ale od lékaře to nemá smysl. 4. měsíc viděl Femoston 2/10, žádné zlepšení, žádné těhotenství. Můj manžel a já opravdu chceme anděla. Pokračovat ve čtení →

Dívky, četl jsem spoustu komentářů a příspěvků. úplně zmatená (nebo se obává.) Mám testosteron na horní hranici, předepisovali mi orální antikoncepci. Diana-35 byla vybita, ale existuje tolik vedlejších účinků. Jedná se o kombinovaný přípravek obsahující estrogen - ethinylestradiol a antiandrogen cyproteron-acetát, který má gestagenní vlastnosti. Lék udržuje vysokou viskozitu hlenu děložního hrdla, což ztěžuje průnik spermií do děložní dutiny a přispívá k antikoncepčnímu účinku. Cyproteronacetát blokuje androgenní receptory a snižuje fenomén androgenizace u žen (zvýšená produkce kožního mazu, růst mužských vlasů, vypadávání vlasů. Přečíst více →

Ahoj! Otěhotněla nečekaně pro sebe, protože všechno bylo vždy podle pravidel), ale je žádoucí a to je hlavní věc! Ale zjevně jsem šel dlouho a neměl jsem čas udělat důležitou věc, nebo spíše operaci k odstranění cysty na levém vaječníku. Na to, co jsem šla navštívit svého gynekologa na schůzku, jen abych ji informoval, že jsem připraven na operaci, a přišel se zprávou o těhotenství. Našli to u mě v zimě, udělali ultrazvuk, protože jsem se obával hnědého výtoku mezi obdobími atd Pokračovat ve čtení →

Chytré dívky! Řekněte nám, sdílejte informace) Je to velmi nutné! Situace je následující: Dnes je 23 dts a první den po poslední tabletce Janine. Menstruace v tomto cyklu skončila 7. den a 8. den se začala znovu rozmazávat, ale tak decentně. Po 2 hodinách mi bylo trochu špatně. Všechny vedlejší účinky zmizely ve 13. A přestal se rozmazávat. Nyní čekám na menstruační krvácení z vysazení po dobu 7 dnů a začnu ho znovu užívat. A tady jsou otázky. 1. Opakují se vedlejší účinky ve druhém cyklu příjmu COC? Nevolnost a hlavně rozmazání? 2. Pokud ano, na jak dlouho mohou. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky! Potřebujete poradit o situaci s analýzami. Žádná síla, žádná trpělivost a tak unavený ze všeho. Zbytek je pod řezem A tak začnu od začátku, aby bylo jasné, proč taková hysterie. Mám ženský faktor - absence potrubí. Byly tam 3 tvrdé a neúspěšné pokusy o IVF, všechny čerstvé protokoly s převody, nic na zmrazení. Specialisté na reprodukci obviňují rozpětí z kvality mých buněk. V roce 2015 jsem přišel na IVF v rámci povinného zdravotního pojištění v perinatálním centru (již druhý pokus v rámci povinného zdravotního pojištění). Po 3 letech. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne! Blahopřeji všem k poslednímu svátku Nauryz! Dívky z Almaty, prosím, řekněte mi dobrého gynekologa, který se specializuje na menstruační nepravidelnosti způsobené multifolikulárními vaječníky. Nevím, co mám dělat. Trpím od svých 12 let. Byl jsem v Interteachu na Furmanové s Burataevou A.B., snažila se mě vyléčit na Zhanině, Dianě 35 a Dyufastonu, ale nefungovalo to. Pak jsem navštívil Limonov V.I. na drahé klinice CIM, ale od lékaře to nemá smysl. 4. měsíc viděl Femoston 2/10, žádné zlepšení, žádné těhotenství. Můj manžel a já opravdu chceme anděla. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všem hochushkam)) Dívky, mám na vás otázku: Byl někdo při užívání Janine bolesti v podbřišku? A bolest je jako při menstruaci, bolestivá a nepříjemná. Není pozorován žádný výboj. A ukázalo se to rychleji než ST po antikoncepci? Pokračovat ve čtení →

Obecně popisuji situaci. Začnu jako první pro úplnost. Pokračovat ve čtení →

Menstruace při užívání Janine je štíhlejší

Mnoho žen, které si zvolí Janine jako orální antikoncepci, se obává, že jejich menstruace je u Janine vzácnější. To je zcela normální, protože Janine brání růstu endometria. Janine je obecně orální antikoncepce nové generace. Analogem progesteronu v něm je Dienogest, který lze také nazvat mírným lékem. Analogem estrogenu, stejně jako u jiných perorálních kontraceptiv, je Ethinylestradiol.

Bohužel existuje mnoho kontraindikací k užívání přípravku Zhanin, stejně jako jiných léků v této skupině. Přípravek Janine by neměl být používán k léčbě trombózy, plicní embolie, infarktu myokardu, anginy pectoris, ischemické choroby srdeční, migrény, cukrovky, hypertenze, pankreatitidy, závažného poškození jater, hormonálně závislých maligních novotvarů, během těhotenství a kojení..

Vedlejšími účinky Jeanine mohou být překrvení mléčných žláz, nevolnost, zvracení, bolesti hlavy a změny libida. Ale postupem času projdou. Menstruace s Janine se stává pravidelnější, ale skromnější a méně bolestivá. Při dlouhodobém užívání léku byste měli být vyšetřeni gynekologem alespoň jednou za šest měsíců.

Lék se užívá podle pokynů na obalu. Interval mezi balíčky musí být přesně 7 dní. Pokud chcete oddálit nástup menstruace, pokračujte v užívání Janine z dalšího balení bez přestávky. Lze je užívat tak dlouho, jak je potřeba, nebo dokud nedojde obal. V tuto chvíli se mohou objevit špinění..

Při užívání Janine se menstruace nezastaví

V moderní medicíně existují různé metody prevence nechtěného těhotenství. Kombinovaná perorální antikoncepce je jedním z nejvhodnějších prostředků. Pokud neporušujete pravidla pro užívání pilulek a přísně dodržujete doporučení v pokynech, pravděpodobnost početí nepřesáhne 2%.

Ne všechny antikoncepce jsou tělem dobře snášeny. Někdy si ženy stěžují, že když se vezme Zhanin, menstruace se nezastaví, nebo naopak nedojde ke krvácení. S touto otázkou je samozřejmě lepší kontaktovat gynekologa, ale nejprve můžete zvážit, proč takové problémy vznikají.

Obecná informace

Pokud dívčí tělo pravidelně dostává určité hormony prostřednictvím léků, pak po nějaké době zablokuje schopnost produkovat tyto látky samo. Během užívání přípravku Zhanina může menstruace, zvláště pokud žena právě začala pít tento lék, přicházet s určitými odchylkami nebo může zcela chybět.

To je způsobeno skutečností, že reprodukční a endokrinní systémy procházejí obdobím adaptace a vaječníky zastavují svou práci spojenou s prováděním procesu produkce a zrání vajíčka, nástupu ovulace. Po Zhaninově zrušení bude menstruace nestabilní, protože obnovení reprodukčních schopností bude nějakou dobu trvat.

Janine antikoncepce. Zdroj: 6030000.ru

V závislosti na tom, jak dlouho byl lék užíván, může stabilizace pravidelného krvácení pokračovat po několik cyklů. Abyste pochopili, proč je takový stav považován za normální, musíte vědět, jak lék funguje..

Je založen na akcích, které vám umožní dosáhnout antikoncepčního účinku:

 • Dochází k zablokování vaječníků a pohlavní žlázy neprodukují hormony nezbytné pro nástup ovulace;
 • V těle se hormonální pozadí radikálně mění, díky čemuž vajíčko plně nezraje;
 • Složení endometria se mění, díky čemuž se embryo nebude moci připojit ke stěně dělohy, i když došlo k oplodnění..

Pokud žena zahájí druhý cyklus užívání Zhaninu, neexistuje žádné měsíční období, pak byste neměli okamžitě předpokládat těhotenství, protože jeho pravděpodobnost je extrémně nízká a absence krvácení je často způsobena skutečností, že se tělo přizpůsobuje novým podmínkám. U některých nežnějších pohlaví může tento proces trvat až šest měsíců..

Po zrušení Janine, kdy začne menstruace, si dívky mohou také všimnout, že tělo ostře reaguje na skutečnost, že hormony již nepocházejí zvenčí. Na tomto pozadí dochází k pocitu slabosti, ospalosti, návalů horka, změně povahy vaginálního hlenu, suchosti v oblasti genitálií.

Příčiny

Pokud žena nemá během užívání Janine menstruaci, poté, co si udělala týdenní pauzu, a je nutné začít pít pilulky z nového balení, je třeba nejprve provést těhotenský test a provést krevní test na hladinu hCG. Pokud je diagnóza potvrzena, antikoncepční pilulky by se neměly pít, protože mají teratogenní účinek na embryo.

Existují také další důvody, proč dochází ke zpoždění nebo úplné absenci pravidelného krvácení:

 • Sexuálně přenosná infekce (trichomoniáza, kapavka, herpes atd.) Vstoupila do těla;
 • Pod vlivem vnějších nebo vnitřních faktorů se změnilo složení vaginální mikroflóry a zvýšil se v ní počet podmíněně patogenních mikroorganismů (gardnerella);
 • Žena má onemocnění, jako je syndrom polycystických vaječníků;
 • Tělo má poruchu endokrinního systému.

Když po užívání Zhaninu neexistuje měsíční období, může být vývoj takového stavu spojen se skutečností, že žena začala užívat další antikoncepci. Pokud byl lék zvolen nezávisle, nebo jednoduše nesedí k tělu, určitě nastanou problémy s menstruačním cyklem a již nebude stabilní..

Je také třeba poznamenat, že menstruace při užívání přípravku Zhanin může přijít včas, ale současně během období PMS žena pocítí následující stavy: zadržování tekutin je zaznamenáno v těle, zvyšuje se tělesná hmotnost, tlak není stabilní, migréna, celkové zhoršení. V této situaci je nutné léčbu zrušit a zvolit její analog.

Přizpůsobování

Některé ženy říkají, že při užívání Janine začaly menstruovat předem. Běžnou stížností je také jejich doba trvání. Je důležité si uvědomit, že během adaptačního období během celého cyklu mohou být hnědé skvrny, ale nejedná se o menstruaci, ale pouze naznačují, že v těle dochází k určitým změnám.

Absence menstruace při užívání přípravku Janine se považuje za normální po dobu tří měsíců, protože právě toto období je nezbytné pro přizpůsobení se hormonálnímu léku. Pokud se po tomto intervalu cyklus nezotavil, tělesná hmotnost se nenormalizovala, došlo také k rozmazání hnědého výtoku, je nutné zvolit analogový.

Abychom pochopili, proč po Janine nedochází k žádné menstruaci, je třeba vědět, že ke konfliktu mezi tělem a zvoleným činidlem dochází v důsledku nesnášenlivosti progestogenu nebo nesprávné hladiny estradiolu v léku. V reprodukčním věku je nutné upřednostnit léky, u nichž je koncentrace látky 30 μg, v tomto případě to budou nízké dávky perorálních kontraceptiv.

Pokud po zrušení Zhaninu nebude po dlouhou dobu žádné měsíční období, bude vyžadována vhodná léčba, jejíž vývoj by měl řešit zkušený gynekolog. Pokud žena netoleruje antiandrogenní gestageny, přecházejí na androgenní deriváty nové generace.

Často se stává, že absence menstruace se jednoduše shoduje s okamžikem vysazení léku, ale důvody pro narušení cyklu spočívají v negativním emočním šoku, neustálém pobytu ve stresových situacích nebo elementární únavě.

V očekávání prvního dítěte jen málo z budoucích porodních žen přemýšlí o tom, co se stane s jejich tělem a jak dlouho trvá kojení po porodu. Kromě hormonálních změn souvisejících s produkcí mléka je skutečně nezbytné také zotavení ženských pohlavních orgánů.