Co signalizuje hnědý výtok u žen??

Hnědé barvy ženského výtoku je dosaženo díky nečistotám krve ve fyziologických tekutinách. Tento hlen se objevuje v různých obdobích menstruačního cyklu. V závislosti na zdroji krvácení se rozlišují přírodní a patologické příčiny hnědého výtoku u žen..

Fyziologické příčiny

Pokud hnědý výtok není doprovázen bolestí, pravděpodobně to neznamená nic špatného:

 1. Měsíční. Špinění před a po menstruaci je normální. Několik dní před menstruací vychází nahromaděné nečistoty. Na začátku cyklu zbytky endometria opouštějí dělohu. Hlen má světle hnědou barvu. Proces netrvá déle než 3 dny.
 2. Ovulace. Uprostřed cyklu praskne folikul, ve kterém se vytvoří vajíčko. Z tohoto důvodu vaginální sekrece mění barvu na světle hnědou. Proces trvá až 72 hodin..
 3. Přizpůsobení hormonálním lékům. Během prvních 3-4 měsíců užívání perorálních kontraceptiv si tělo zvykne na hormonální změny. Podobný proces je pozorován po zrušení léků..
 4. Puberta. V prvních 2-3 letech se menstruační cyklus dívek normalizuje. Během tohoto období jsou období slabá a nepravidelná..
 5. Začátek sexuální aktivity. Po defloraci je několik pohlavních styků doprovázeno malým krvácením. Z tohoto důvodu se hlen stává nahnědlým..
 6. Těhotenství. Přichycení vajíčka ke stěně dělohy způsobuje prasknutí cév. V prvních hodinách po tomto se u žen objeví červenohnědý výtok. Později je tento jev nebezpečný. Znamená to oddělení placenty, hrozbu potratu nebo předčasného porodu..
 7. Poporodní období. Po porodu se hormonální pozadí normalizuje, tělo se začne připravovat na nové oplodnění. Nastává tvorba menstruačního cyklu. Výtok po porodu, špinění a nepravidelný.
 8. Nástup menopauzy. U žen středního věku endometrium atrofuje a vystupuje s malými nečistotami krve. Proces je nezávislý na menstruačním cyklu a je doprovázen návaly horka, pocením a výkyvy nálady.
 9. Nedostatek osobní hygieny. Nedostatek čistoty v intimní oblasti vede k růstu patogenní mikroflóry a změnám v acidobazické rovnováze. V důsledku toho se změní barva vaginálního sekretu..
 10. Zranění. Kvůli nedostatečnému mazání během pohlavního styku se ve vagině objevují mikrotrhliny. K poškození dochází také po potratu a nepřesném gynekologickém vyšetření.

Známky nemoci

Patologické procesy v těle, doprovázené krvácením, probíhají na pozadí bolesti a dalších nepříjemných příznaků:

 • Kolpitida. Zánět vaginální sliznice. Je charakterizován krevními nečistotami ve výtoku. Související příznaky: svědění a pálení; bolesti dolní části břicha; hyperemie sliznic; bolestivé močení.
 • Cervikální eroze. Tvorba vředů a eroze na děložní membráně, které krvácejí po mechanickém poškození. Uvolňuje se hlen s příměsí krve, při pohlavním styku se objevuje bolest v podbřišku.
 • Mimoděložní těhotenství. Objevuje se po určitém zpoždění menstruace. Spočívá v připojení vajíčka ke stěně vejcovodu. Prvními příznaky jsou rozmazání tmavě hnědého výtoku u žen a silná bolest v podbřišku.
 • Zánět močového systému. Infekce ledvin, močového měchýře a močové trubice jsou doprovázeny bolestmi v dolní části zad a dolní části břicha. Pacienti trpí častým nutkáním na močení a pocitem neúplného vyprazdňování močového měchýře. Krev se odstraní močí. Ve vaginálním hlenu se také objevuje hnědý odstín.
 • Endometriální patologie. Nemoci postihující vnitřní vrstvu dělohy jsou doprovázeny množením endometria. Tkáně se odlupují nebo tvoří polypy. V intermenstruačním období se výtok objevuje s příměsí krve. Menstruace dlouhá a bohatá, sražená. Někdy je v břiše bolest.
 • Myom dělohy. Benigní nádor svalové vrstvy pohlavního orgánu. Jeho charakteristické intermenstruační krvácení způsobuje hnědý vaginální výtok. Zároveň je menstruace bohatá a bolestivá. Cyklus je přerušený. Velký novotvar stlačuje močový měchýř a střeva, což způsobuje zácpu a časté nutkání na močení.

Hnědý výtok u žen často není známkou patologie. Pokud jsou krátkodobé a nejsou doprovázeny bolestí, nebojte se. Pravidelný výskyt hlenu s hnědým nádechem a bolestivostí by měl upozornit. V takovém případě neodkládejte návštěvu gynekologa..

Zpožděný a hnědý výtok místo menstruace

Proč po zpoždění je menstruace hnědá?

Každá žena v plodném věku má měsíční období. Odchylky v četnosti, povaze výtoku nebo v příznacích, které doprovázejí menstruaci, naznačují poruchu v těle a vyžadují pozornost a případně léčbu. Normálně je výboj jasně červený, i když odstín se může lišit až tmavý. Ale hnědý výtok, mazanice mluví o traumatu, abnormálních změnách hormonálních hladin nebo jiných poruchách. Pokud současně dojde ke zpoždění menstruace, pak je to signál o vývoji patologického procesu, je lepší se s tímto problémem poradit s lékařem.

Při stanovení příčiny zpoždění menstruace a hnědého vaginálního výtoku se berou v úvahu následující faktory:

 • Zda je žena sexuálně aktivní, a pokud ano, jak aktivně (kdy došlo k poslednímu kontaktu) - vylučuje to nebo naopak vyvolává podezření na mimoděložní těhotenství.
 • Jaký je věk ženy (podobný výtok u dospívajících během tvorby cyklu a u žen během menopauzy je téměř normou).
 • Přišla operace, bylo tam těhotenství a porod, a pokud ano, kdy.
 • Existují nějaké nemoci (záněty, infekce), které mohou způsobit výtok.
 • Vnější faktory.

Jak závažné je nebezpečí, které je signalizováno výbojem nebo lehkým namazáním, a zda vůbec existuje, lze posoudit až poté, co lékař stanoví diagnózu a stanoví faktor, který vedl k onemocnění. V závislosti na příčině odchylek jsou přijata vhodná opatření..

U dospívajících dívek ve věku 12-16 let s neklidným cyklem dochází k nepravidelné ovulaci a zpoždění je nahnědlé mazlení zcela normální do dvou let po první menstruaci. Pokud dojde k ovulaci, jako obvykle, objeví se krvácení, ale pokud nastal čas na menstruaci a vejce není zralé pro „odchod“, tělo to signalizuje jiným způsobem: objeví se hnědá mazanice. Pokud je tento jev pozorován po vytvoření cyklu, měli byste se poradit s lékařem.

U žen nad 40 let v období před menopauzou jsou období vzácnější, intervaly mezi nimi se prodlužují a ovulace časem slábne. Tělo se připravuje na restrukturalizaci: již není schopné otěhotnět a porodit dítě, vajíčka již nevycházejí jednou za měsíc. Během zániku funkce vaječníků a restrukturalizace hormonálního pozadí je normou hnědý výtok, stejně jako zpoždění menstruace..

Podezření na těhotenství

Ženy, které jsou sexuálně aktivní, mohou otěhotnět, i když užívají antikoncepci. Jak víte, žádný z nich nedává 100% jistotu, že výsledkem pohlavního styku nebude početí..

Pokud má výtok světle hnědý odstín, jeví se jako mazlavost a prodleva je nevýznamná, je nejjednodušší předpokládat hormonální narušení. Zpravidla po 3-4 dnech zpoždění přichází menstruace v plném objemu a pokračuje jako obvykle. Pokud však menstruace nepřijde, budete si muset udělat test, poradit se s lékařem a podstoupit test na HCG. Přichycení embrya ke stěně dělohy může doprovázet mírně hnědá mazanice.

Pokud těhotenský test a analýza hCG přinesly pozitivní výsledek a po několika dnech menstruace stále začala, ale jdou špatně nebo s odchylkami, jedná se o závažné porušení.

Jedním z důvodů může být mimoděložní těhotenství, druhým běžné těhotenství, které však pokračuje komplikacemi.

Pokud lékař diagnostikuje druhou možnost, bude nutná urgentní léčba léky, které upravují hormonální pozadí. Celý problém spočívá v tom, že hladina progesteronu z nějakého důvodu klesne pod normální hodnotu, a proto je možné, že se uvolní endometrium, ke kterému se embryo připojilo. To vytváří hrozbu potratu nebo jiného způsobu ukončení těhotenství. Tomuto jevu se samozřejmě nejlépe vyhnout..

Zánět a infekce

Nejtriviálnější důvod může vyvolat nástup zánětlivého procesu - hypotermie. Pokud poté, co je žena velmi zmrzlá, přichází její menstruace se zpožděním a je horší než obvykle, je docela možné, že se příště objeví nepříjemná hnědá barva. A možná nebudete muset čekat na další. Zánět postihuje dělohu, její děložní hrdlo a přívěsky. Právě kvůli němu k selhání dochází..

Léčba takových případů trvá dlouho, někdy i v nemocnici jsou možné nepříjemné následky.

Pokud je přítomnost hnědého výtoku a zpoždění menstruace doprovázeno dalšími příznaky, jako je svědění, pálení v pochvě, bolesti v podbřišku, nepohodlí při močení a pohlavním styku, pak jde o latentní infekci. Jsou zpravidla sexuálně přenosné - mělo by se pamatovat na to, zda v poslední době došlo k nějakým nechráněným a pochybným sexuálním kontaktům.
Mezi tyto infekce patří:

Hormonální poruchy způsobené užíváním antikoncepčních pilulek

Hormonální narušení nastává, když antikoncepce není předepisována správně, není vhodná pro ženu nebo existují jiné důvody pro odchylky.

Ať je to jakkoli, hormony často potlačují funkci vaječníků a vyvolávají atrofii endometria. Místo menstruace začíná výtok hnědé nebo hnědé barvy, hustý, ale ne tak hojný jako během menstruace.

V takovém případě byste se neměli bát takového výtoku, i když konzultace s lékařem je určitě nutná..

Pokud se takové jevy objeví během 3-4 měsíců, může být vhodné opustit léky tohoto typu. Pokud se nejedná o orální hormonální léky, pak vyšetření ukáže abnormality štítné žlázy nebo jiné důvody nestability hormonálního pozadí. K vyloučení cukrovky by měl být také proveden krevní test..

Výtok po operaci, těhotenství, porodu

Jakékoli porušení integrity dělohy, mechanický zásah může vést k poruše menstruačního cyklu a vzhledu hnědého výtoku. Po porodu, během laktace, se menstruace okamžitě nezlepší - to vyžaduje čas.

Popsaný výtok může také probíhat po potratu, odstranění mimoděložního těhotenství, polypů, ovariálních cyst, dělohy. Pokud však výtok trvá déle než 10 dní nebo má nepříjemný zápach (obvykle rybí), a ještě více, pokud teplota stoupne a dojde k bolesti, měli byste se poradit s lékařem. To naznačuje akutní progresivní zánětlivý proces v těle - je možné, že během operace došlo k infekci nebo k rozvoji komplikace.

Existují i ​​jiné, běžné důvody, proč cyklus selže a objeví se hnědý výboj. Tyto zahrnují:

 • Silný stres, deprese, neurózy, velký emoční stres a duševní poruchy.
 • Změna klimatického pásma, lety, přesun do jiné země.
 • Špatná výživa, včetně nevyvážené diety na hubnutí, nedostatku vitamínů, anémie.
 • Silné a ostré kolísání hmotnosti.
 • Infekční onemocnění, záněty, které nejsou spojeny s orgány urogenitálního systému, ale ovlivňují celkový stav těla.
 • Důsledky chemoterapie, silné záření, vyskytující se během léčby rakoviny.
 • Zůstaňte ve špatných podmínkách prostředí, neustále vystavujte škodlivým látkám, včetně těch, které souvisejí s profesionálními činnostmi.

Pouze správná diagnóza příčiny odchylek umožní dospět k závěru, že léčba je nezbytná, a umožní lékaři předepsat vhodné metody léčby.

Výtok místo menstruace - co to znamená? Zjistěte, co způsobuje hnědý výtok (šmouhy) místo menstruace a co dělat.

Autor: Irina Silenko

Abnormální menstruace vám vždy dělá starosti - buď je příliš bohatá, pak naopak, místo menstruace je hnědá mazanice a je zcela nepochopitelné, co by to znamenalo. Rozmanitost důvodů, které tento jev způsobují, nás nutí brát událost vážně a pokusit se zjistit její povahu..

Pokud se nemusíte bát, pokud máte místo menstruace hnědý výtok

Krvavý vaginální výtok, který otravuje ženy každý měsíc, se skládá z roztrhané slizniční vrstvy dělohy, vaginálních sekretů a menstruační krve. Normálně by měly trvat tři až pět dní, během kterých se uvolní asi 50 ml obsahu nepotřebného pro tělo. Vzhled hnědého výtoku namísto menstruace ne vždy naznačuje žádné problémy, někdy jsou zcela bezpečné. Mezi přijatelné situace patří:

- výskyt výtoku před normální menstruací nebo téměř okamžitě po ní;

- abnormální menstruace se vyskytuje na pozadí stresu, úzkosti, vyčerpání, nadměrné konzumace alkoholu;

- není se čeho bát, pokud místo měsíčního mazlení mladé dívky s nevyrovnaným cyklem a dámy po čtyřicítce v předvečer menopauzy.

Ve většině případů však abnormální výtok místo menstruace stále dává signál o potížích, které stojí za poslech..

Příčiny, které mohou místo menstruace způsobit abnormální výtok

Pokud jste místo obvyklé hojné menstruace „potěšeni“ nepochopitelným hnědým výtokem, měli byste myslet na přítomnost těhotenství. To platí zejména v případě, že je žena sexuálně aktivní a nepoužívá ochranné prostředky ve snaze otěhotnět. S pozitivním výsledkem testu je třeba problém brát vážně, namazání namísto menstruace někdy naznačuje hrozbu ukončení požadovaného těhotenství. Nedostatek sekrecí může naznačovat nedostatek progesteronu, v důsledku čehož je možné oddělení endometria. Ektopické těhotenství také poskytuje podobné projevy, v tomto případě k nim lze přidat silné bolesti břicha. Je velmi důležité diagnostikovat nebezpečnou patologii včas, aby se předešlo hrozivým komplikacím..

Pozornost! Pokud test potvrdí přítomnost těhotenství a do dvou týdnů namísto menstruace dojde k rozmazání, existuje skutečná hrozba potratu!

Hormonální léky by nikdy neměly být voleny nezávisle. Lékař to získá mnohem efektivněji; při předepisování léku určitě vezme v úvahu všechny individuální vlastnosti ženy. Nežádoucí účinky špatného výběru na pozadí možného snížení funkce vaječníků se mohou místo menstruace objevit jako hnědý výtok. Pokud se nejedná o jednorázový příznak, ale trvá tři až čtyři měsíce, měli byste se o výměně léku poradit se svým lékařem. Hormonální nerovnováha, diabetes mellitus a jakákoli hormonální nerovnováha mohou změnit povahu vašich sekrecí.

Jedním z hlavních příznaků endometriózy je výskyt hnědého výtoku namísto měsíčně, někdy se táhnou po dobu 8-10 dnů. Mezi další příznaky patří bolestivé projevy v různých situacích - před „kritickými“ dny, během intimních vztahů, po fyzické námaze, při močení a defekaci. Je zajímavé, že 30% žen nepociťuje žádné nepříjemnosti a o nemoci se dozví náhodou.

4. Pohlavně přenosné choroby

Chlamydie, kapavka, genitální bradavice, syfilis, trichomoniáza a mnoho dalších podobných onemocnění nejenže způsobují nátěry místo menstruace, ale také rozšiřují seznam potíží a přidávají svědění, neuvěřitelné nepohodlí, pocity pálení. Pravděpodobně nestojí za připomenutí, že samotná léčba těchto infekcí může problém pouze prohloubit..

5. Důsledky chirurgického zákroku

Jakýkoli chirurgický zákrok v děloze může vést k výskytu hnědé skvrny místo menstruace - odstranění polypů nebo myomů, potrat nebo amputace části dělohy, diagnostická kyretáž nebo laparoskopie ovariální cysty. Tato skutečnost sama o sobě nemusí vždy představovat skutečnou hrozbu pro zdraví. Pokud je však neobvyklý výtok namísto menstruace doprovázen výrazným zvýšením teploty, prudce nepříjemným „rybím“ zápachem, bolestí a trvá déle než deset dní, je to poměrně závažný důvod pro konzultaci s lékařem.

6. Nemoci zánětlivé povahy

Zánět se může objevit v jakémkoli orgánu - děloze, přívěskech, pochvě, vejcovodech. Je to zpravidla doprovázeno velmi bolestivými pocity a místo menstruace je pozorována hnědá mazanice.

Jako každé onkologické onemocnění dobře reaguje na léčbu v raných stádiích, proto je třeba upozornit na nebezpečné příznaky. Jedním z hlavních příznaků je změna povahy vypouštění. Menstruace bolestivá a prodloužená a výtok hnědý. Stejný odstín lze pozorovat i mimo menstruaci, v kterýkoli jiný den cyklu. V průběhu času se namísto menstruace do mazanice někdy přidává hnisavá složka, která má štiplavý zápach.

Samostatně stojí za zmínku některé další možné faktory, které mohou způsobit namazání namísto menstruace:

- anémie a nedostatečná, nedostatečná výživa s nedostatkem vitamínů;

- porušení normálního metabolismu;

- psychoemoční stres a všechny druhy nervových onemocnění;

- ozařování a chemoterapie pro onkologii;

- prudká změna hmotnosti.

Na první pohled tyto důvody nevyžadují naléhavou lékařskou pomoc, ale jedná se o mylnou představu. Bez jejich eliminace, bez ovlivnění zdroje abnormálního výtoku místo menstruace, je nepravděpodobné, že bude možné se s tímto problémem vyrovnat.

Hnědý výtok místo menstruace - co dělat

Další menstruace jim znovu vyrazí říje - namísto menstruace se rozmazává a důvod je nejasný. Co dělat? Navštivte gynekologa, bez něj se neobejdete. Je nepravděpodobné, že by se jakékoli negativní změny beze stopy vypařily; v nejlepším případě onemocnění přejde do chronické fáze. Lékař stanoví diagnózu po důkladné anamnéze, vyšetření a nezbytných vyšetřovacích metodách. Ultrazvukové vyšetření je téměř vždy předepsáno, je proveden krevní test na hCG. obecné testy moči a krve, rozmazání k určení přítomnosti infekce. Počítačová tomografie pomůže vyloučit onkologii a stanovit správnou diagnózu. V některých případech jsou do diagnostiky zapojeni další odborníci - endokrinolog, imunolog, výživový poradce, urolog. Poté, co zjistil viníka za výskyt hnědé mazlavosti namísto menstruace, lékař předepíše adekvátní léčbu.

Léčba abnormálního výtoku místo menstruace

Metody ovlivnění vzniklého problému závisí na příčině patologie:

- Pokud namísto menstruace vznikl hnědý výtok kvůli pohlavně přenosným chorobám, nelze antibiotikům zabránit.

- U polypů pomáhají hormonální léky, pokud to nestačí, provádí škrábání.

- Pokud lékaři bohužel objevili rakovinu děložního čípku, komplexní léčba zahrnuje chirurgický zákrok, chemoterapii, ozařování.

- Endometritida je vhodná pro antibakteriální léky. Terapeutická kyretáž a detoxikace krve - další opatření.

- Hormonální antikoncepce, pokud se jejich vinou namísto menstruace rozmazává, budete je muset zrušit nebo nahradit vhodnějšími;

- Z menopauzy, bohužel, nebudete moci uniknout. Nepříjemný stav, kromě abnormálního výtoku místo menstruace, je vyjádřen dalšími příznaky - návaly horka, zvýšené pocení, neklidný spánek. Nevyžaduje speciální léčbu, ale lékař vám pomůže překonat toto období pohodlněji pomocí hormonální terapie a podle jednoduchých doporučení..

„Nesprávné“ vylučování místo menstruace vylučujeme pomocí tradiční medicíny

Lidové recepty jsou někdy docela účinné, ale pouze po stanovení diagnózy a se souhlasem lékaře.

1. Pokud se endometritida stala příčinou hnědého výtoku místo menstruace, zkuste to vyřešit babiččinými metodami:

- Pomeranč a citron nechte projít mlýnkem na maso, přidejte do směsi 2 lžíce cibulové tinktury a cukru. Vezměte lžičku třikrát denně po dobu sedmi dnů.

- Polévková lžíce známé třezalky tečkované, přírodního antibiotika, nalijte 200 ml vroucí vody a nechejte 15 minut na mírném ohni. Pijte čtvrt sklenici třikrát denně. Hnědý výtok zmizí beze stopy po týdnu.

Pozornost! Třezalka je kontraindikována u pacientů s hypertenzí, nemůžete ji pít ani při vysokých teplotách.

2. Trichomoniasis, chlamydia a herpes jsou léčeny pouze léky předepsanými lékařem. Doporučený lidový lék je vynikajícím doplňkem hlavního účinku na původce nemoci. Budete potřebovat následující sbírku, z nichž každá součást si musíte vzít 1 polévkovou lžíci:

- drcený kořen marshmallow

- šípky - dvě obyčejné polévkové lžíce přírodní sklizně nalijte dvěma sklenicemi vroucí vody a deset minut zahřívejte ve vodní lázni. Odložte na 2 hodiny. Pijte teplý roztok, jako je čaj, po jídle 3krát denně na 1/2 šálku. Kurz - dva měsíce.

3. Zánětlivá onemocnění, která způsobila výskyt neobvyklého výtoku namísto menstruace, lze dokonale léčit podle receptů babiček:

- Vezměte lžíci olivového oleje a přírodního medu, namočte do směsi tampon a vložte do pochvy.

- Tinktura z třezalky popsané výše hodně pomáhá, vypijte 1/4 šálku.

- 2 polévkové lžíce. l. kopřiva + sklenice vroucí vody. Trvejte na tom a pijte 50 mililitrů třikrát denně před jídlem.

- 1 lžíce banánu nalijte 200 ml vroucí vody, nechte 3 hodiny. Nezapomeňte 4krát denně, před jídlem, vezměte lžíci tinktury.

5. Zcela častým důvodem, že místo menstruačního hnědého výtoku jsou polypy. Vyzkoušejte 3denní léčbu, která slibuje resorpci léze. Metoda spočívá v umístění léčivých tamponů do pochvy:

První den - ranní tampon je pečená a nakrájená cibule zabalená v obvazu. Musíte ji udržovat v pochvě až do večera, poté by měla být změněna na jinou. K tomu se doporučuje důkladně promíchat jemně nasekané kousky syrové cibule se stejným objemem mýdla na prádlo, strouhaného na jemném struhadle.

Druhý den - ráno a v poledne se používají tampony, podobně jako včera večer. V noci se představí další, z čerstvého tvarohu a nasekaného listu aloe.

Den třetí. Složení tamponů je tvaroh a aloe. Vstupte třikrát - ráno, v poledne a večer.

Je těžké říci, jaký bude výsledek. Ale protože recept dosáhl našich dnů, znamená to, že někomu pomohl, a stojí za to to vyzkoušet?

Shrnuto, chci vám připomenout - když je místo menstruace hnědá mastnota, neměli byste odkládat návštěvu lékaře, může to být nebezpečné. Moderní vyšetřovací metody a profesionalita lékařů pomohou přesně diagnostikovat, předepisovat léčbu a dlouhodobě zmírnit nepohodlí.

© 2012—2017 „Názor žen“. Při kopírování materiálů - je vyžadován odkaz na zdroj!
Kontaktní informace:
Šéfredaktorka portálu: Ekaterina Danilova
E-mail: [email protected]
Telefon do redakce: +7 (926) 927 28 54
Adresa redakce: st. Suschevskaya, 21
Informace o umístění reklamy

Se zpožděním menstruace se objevil hnědý výtok

Ženský reprodukční systém má velmi složitý mechanismus a ve všech jeho fázích se mohou vyskytnout odchylky od normy menstruačního cyklu a povahy výtoku. Jakákoli změna obvyklého obrazu o průběhu menstruace by měla sloužit jako důvod pro naléhavou návštěvu lékaře. Zpožděná menstruace a hnědý výtok, v závislosti na věku, signalizují různé poruchy v těle..

Každá zdravá žena by neměla mít dlouhou menstruaci. Vzhledem k tomu, že tělo je ovlivňováno mnoha vnějšími faktory, mění se každý měsíc množství výtoku i doba trvání. V případě zpoždění a hnědého špinění se může vyvinout mnoho patologií ženského reprodukčního systému..

Hlavní důvody

Na zpoždění menstruace a hnědý výtok má vliv řada konkrétních faktorů:

 • přítomnost a pravidelnost sexuální aktivity;
 • stáří;
 • chirurgický zákrok;
 • přítomnost zánětu nebo infekce v těle;
 • generická aktivita;
 • hormonální nerovnováha.

Za prvé, se zpožděním menstruace je podezření na těhotenství, proto důvod absence další menstruace závisí na frekvenci pohlavního styku. Pokud byl nechráněný sexuální kontakt v den ovulace, mohlo dojít k početí.

Po porodu, během nástupu menstruace, mírný výtok hnědého hlenu není vážným porušením. Menopauza také ovlivňuje barvu a povahu výtoku. Četnost cyklu mohou také ovlivnit zánětlivé procesy v těle..

Těhotenství a změny v menstruaci

Prvním krokem v případě zpoždění je provedení těhotenského testu, pokud má žena pravidelný sexuální život. I když užívala antikoncepci, může dojít k početí, orální antikoncepce a jiné metody nezaručují 100% ochranu. Test se provádí pro první ranní moč, i když dnes existuje obrovský výběr rychlých testů, které jsou účinné ve velmi raných fázích těhotenství.

Během připevňování embrya ke stěnám dělohy se v mnoha případech objeví mazanice, která má nahnědlou barvu a trvá od dvou hodin do několika dnů. Obvykle je bez příznaků a bezbolestné, ale pokud je zpoždění doprovázeno silnou bolestí a zhoršením zdraví, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc. Pokud je těhotenský test pozitivní a existuje poševní skvrna, může dojít k hormonální nerovnováze, která vyžaduje urgentní léčbu.

Zmrazené těhotenství

Zmrazené těhotenství je příčinou vaginálního výtoku. V počátečních stádiích je téměř vždy doprovázen krvavým výtokem různého množství. Pokud jsou tyto příznaky doprovázeny ostrými bolestmi v podbřišku, existuje vysoká pravděpodobnost ztráty plodu, proto nelze hnědou mazanici ignorovat, když se menstruace zpozdí.

Mimoděložní těhotenství

Mimoděložní těhotenství je pro každou ženu život ohrožující. Hnědý výtok a zpoždění menstruace mohou znamenat vývoj plodu mimo dělohu, protože pokud test ukázal dva pruhy a stále se z vagíny objevil skvrna, a to i v malém množství, návštěvu lékaře nelze odložit.

Pokud chybí první příznaky patologie, vývoj embrya bude pokračovat ve folátové trubici, a když je to asi 12 týdnů těhotenství, může dojít k prasknutí a silnému krvácení. Operativní zásah pomůže napravit situaci a zachránit život ženy. Důvodem pro vyšetření by mělo být porušení obvyklé menstruace..

Změny a zpoždění menstruačního cyklu

K narušení obvyklého průběhu menstruačního cyklu a jejich zpoždění nemůže dojít bez důvodu. Volitelně, při absenci měsíčního výtoku, dochází k těhotenství. Pokud dojde k porušení hormonální hladiny, místo menstruace je pozorován světle hnědý hlen. Menstruace obvykle nastává za několik dní.

Puberta

U mnoha dívek hnědý výtok naznačuje přístup prvního období. Během období hormonálních změn v těle se menstruační cyklus v mladém těle zlepšuje, takže je možný výskyt malého množství hlenu mezi první menstruací nebo bezprostředně před jejich nástupem..

Menopauza

U žen s nástupem menopauzy je menstruační cyklus postupně narušován. Z pochvy může vycházet hnědý hlen, což naznačuje přístup k menopauze. Podobným způsobem je ženský reprodukční systém přestavěn na novou práci, což znamená bezprostřední ukončení menstruace..

Ve věku asi 45 let vajíčka přestávají vycházet z vaječníků, žena ztrácí schopnost oplodnění. Kvůli hormonální nerovnováze začínají narušení obvyklého menstruačního cyklu.

Pokud je test negativní

Absence menstruace není vždy důsledkem početí. I když je test negativní, může být přítomný hnědý výboj. V takových případech bude přítomnost vnitřních onemocnění nebo infekčního procesu faktorem ve vývoji patologie. Nejběžnější hypotermie může způsobit zánět a změny v menstruačním cyklu..

Zánětlivé procesy

Po podchlazení a dalších příčinách, zánětu přívěsků, dochází k děložnímu čípku a vypadá to jako sporý hnědý výtok z pochvy. Vzhled nepříjemného zápachu z pochvy může být známkou infekce. Zánětlivé procesy urogenitálního systému, například cystitida, pyelonefritida, často způsobují zpoždění menstruačního cyklu a bolest při močení. Příznaky zánětlivého procesu jsou následující:

 • změna barvy výboje;
 • bolest při močení;
 • nepohodlí v dolní části břicha;
 • teplo.

Ženské infekční nemoci

Když infekce pronikne do ženských pohlavních orgánů, objeví se následující příznaky:

 • svědění, pálení;
 • nepohodlí při močení;
 • teplota stoupá;
 • výtok se stává nejprve hnědým a poté žlutým nebo zeleným;
 • přítomnost nepříjemného zápachu;
 • celkové zhoršení zdraví;
 • bolest při pohlavním styku;
 • silná bolest v břiše nebo na zádech.

Nejběžnější příčinou tohoto stavu jsou pohlavně přenosné nemoci, včetně kapavky, syfilisu a dalších. Výtok bude současně hnědý nebo hnědý pouze na začátku a v budoucnu může změnit barvu na žlutou nebo zelenou, stejně jako vůni.

K přenosu těchto infekcí často dochází při nechráněném pohlavním styku s náhodným partnerem. Léčba pohlavně přenosných nemocí je poměrně dlouhá a v závislosti na stadiu může být prováděna v nemocnici. I když je test negativní, zpoždění menstruace naznačuje infekční onemocnění v počátečních fázích vývoje..

Dalšími důvody, které způsobují zpoždění menstruace, jsou náhlé změny povětrnostních podmínek, úbytek nebo přibývání na váze, interní léčba, jako jsou některá antibiotika, stresové situace. Nedávný potrat může také způsobit zmeškané období..

Hnědý výboj může být normální v následujících případech:

 • pokud má dívka první menstruaci;
 • věk nad 45 let v důsledku menopauzy;
 • při užívání perorálních kontraceptiv;
 • po porodu, o měsíc později, se během tvorby cyklu objeví mazanice;
 • výtok končí obvyklou menstruací bez dalších patologických příznaků;
 • silný stres;
 • endokrinní disrupce, chemoterapie a další nemoci.

Nejlepší prevencí jakýchkoli gynekologických onemocnění bude vyšetření odborníkem alespoň jednou ročně, zejména pokud jde o porušení obvyklého průběhu cyklu. Vzhled hnědého výtoku během zpoždění menstruace je ve většině případů porušením normy, která vyžaduje lékařskou pomoc. Čím rychleji provedete gynekologické vyšetření a projdete testy, tím větší je šance na zastavení patologického procesu a záchranu zdraví ženy..

Doporučujeme související články

Hnědé období

O čem mluví hnědá období?

Je hnědé období normální nebo stojí za to si s ním dělat starosti? Pojďme na to přijít. Šarlatová krev je čerstvá. Pokud si žena všimne hojného šarlatového výtoku, znamená to téměř vždy velkou ztrátu krve. A pokud tento výtok začal dříve než očekávané dny menstruace, pak téměř vždy mluvíme o průlomovém krvácení a potřebě naléhavé lékařské péče..

Barva menstruace je normální - červená, kaštanová. Krev mírně oxiduje. Skutečnost, že krev není šarlatová, naznačuje, že výtok nějakou dobu přetrvává v děloze, pochvě, to znamená, že je čas na oxidaci.

O tom mluví hnědá období. Že výtok je vzácný. Může to být varianta normy, pokud má žena 1-2 dny menstruace nebo naopak poslední 1-2 dny. Menstruace hnědá se sraženinami je zřídka pozorována, jsou obvykle malé. Současně se to může stát při užívání hormonální antikoncepce. U některých žen je sporé období normou. Jsou zdravé, otěhotní a porodí bez problémů. Stojí za to znepokojovat, pokud je celkový objem ztráty krve při menstruaci menší než 30 gramů, pak by měl být proveden ultrazvuk pánevních orgánů a měly by být provedeny testy na hormony. Ale pouze pokud je to pozorováno mimo užívání antikoncepčních prostředků.
Po zavedení menstruačního cyklu jsou u dospívajících často pozorována hnědá období po zpoždění nebo naopak velmi silném výtoku. A trvá až dva roky po menarché (první menstruace).

Místo menstruace můžete také považovat hnědý výtok jako známku možného těhotenství. Přirozeně pro ženy, které měly nechráněný styk. Ale bez fanatismu. Pokud je test negativní, pravděpodobně nedošlo k těhotenství. Hnědá období prvního dne jsou u mnoha žen normou. V dnešní době se prodávají takové moderní diagnostické testy, které nedělají chyby a ukazují správný výsledek i trochu před začátkem zmeškané doby. Slabě vyjádřený druhý pruh by měl být považován za pozitivní výsledek..

Hnědé špinění může být u mimoděložního a zmrzlého těhotenství. Zpočátku jsou příznaky mimoděložního těhotenství slabý růst hCG. To je velmi jasně vidět na krevním testu provedeném v průběhu času. A některé ženy si to všimnou při provádění těhotenských testů. Když se druhý kontrolní proužek při opakovaných testech nerozjasní. Ale druhá metoda je považována za nespolehlivou. Hlavní věc je, že ultrazvuk neukazuje vajíčko s dostatečně vysokou hladinou hCG. Pokud je do vajíčka implantováno vajíčko, může dojít k bolestivosti. Pokud se nic nedělá, vše končí prasknutím vejcovodu a nouzovou operací. A je dobré, když vše vyjde.

Pokud během těhotenství dojde k hnědé menstruaci, která se přestala vyvíjet, už to není tak děsivé. I když, pokud se zpozdíte se škrábáním a odstraněním vajíčka z dělohy, může dojít k zánětlivému procesu. Známky zmrazeného těhotenství jsou absence růstu hCG nebo dokonce jeho pokles. Embryo nemá srdeční rytmus, což lze vidět pomocí ultrazvuku. Subjektivní příznaky - toxikóza zmizí, prsa se zjemní.

Důvody, proč není menstruace hnědá, jsou důvody, proč nemáte těhotenství. Když je dívka příliš hubená, její tělo produkuje příliš málo hormonů. To vyžaduje mimo jiné tukovou tkáň, což v tomto případě nestačí. Menstruace může úplně zmizet. Dívka se stává neplodnou. Situace se normalizuje s přibýváním na váze do normálu.

Povaha menstruace po porodu se mění. Zvláště pokud žena kojí. V tomto případě může menstruace úplně chybět. A některé ženy mají po porodu hnědé období, což je někdy překvapení. V takovém případě nezapomeňte zkontrolovat těhotenství. Může nastat ještě před příchodem první menstruace po porodu. I když žena kojí své dítě často, na vyžádání.

Co dělat s hnědým výtokem a zpožděnou menstruací, recenze žen

Při hnědém výtoku se zpožděním menstruace je první věcí, na kterou si žena myslí, těhotenství. Ve skutečnosti takový příznak označuje úspěšnou koncepci, ale někdy je to fenomén signálem těla o počínající patologii. Analýza doprovodných okolností i test mohou naznačit, co neobvyklé výboj způsobilo.

Ve většině případů jsou znalosti ženy omezeny na skutečnost, že příznivým obdobím pro početí je ovulace a příznakem těhotenství je zpoždění. Ale v tomto procesu je vše mnohem komplikovanější a zajímavější..

Několik zajímavých faktů o ovulaci:

 • Zdravá žena má každý rok 2–4 sterilní cykly, kdy vajíčko nedospěje;
 • Datum příznivého období ne vždy spadá do středu mezi menstruací, dokonce příliš mnoho alkoholu může způsobit posun jakýmkoli směrem;
 • Folikul někdy nepraskne a vytvoří se cysta, která se může následně rozpustit;
 • Početí je možné s intimitou 5–7 dní před ovulací, v samotnou hodinu X a 1 den po ní.

Pokud spermie vstoupilo do vajíčka, uplyne dalších 7–10 dní, než bude embryo implantováno. Během této doby se buňka nejen rozdělí a dospěje do určité fáze, ale také vstoupí do dělohy. Speciální procesy, jako jsou kořeny stromu, rostou do endometria, což vede k několika kapkám krve. Známkou těhotenství je tedy růžový nebo hnědý výtok týden před menstruací nebo již přímo se zpožděním. Podle toho, kdy došlo k ovulaci. Může se rozmazat během jednoho dne a poté dochází k hojnému vylučování sliznic, které se vyskytují pod vlivem progesteronu během těhotenství. Může mírně zatáhnout za spodní břicho, ale test je negativní. Vývoj množství hCG, které lze detekovat, trvá 21-25 dní. Je lepší to udělat 7-8. Den zpoždění s ideálním cyklem a včasnou ovulací, jinak budete muset počkat o něco déle.

Pozornost! Krevní test na hladinu hCG potvrdí těhotenství již od prvních dnů zpoždění, nejcitlivější test v období 2-3 týdnů a ultrazvukové vyšetření přibližně měsíc po početí. Gynekolog může při vyšetření podle barvy sliznic podezřívat zajímavou polohu ženy po 7-10 dnech.

Existuje několik možností pro tento jev a pouze lékař dokáže pochopit stupeň nebezpečí pro pacienta:

 1. V případě předčasného potratu hnědý výtok a tahy na břiše. Vzhledem k tomu, že právě došlo k početí, mohou být příznaky téměř neviditelné..
 2. Pokud došlo k předchozí menstruaci a v tomto cyklu došlo k oplodnění, pak je příliš brzy na zmrazené těhotenství. Vyznačuje se stejnými příznaky, ale vyskytuje se za 2-3 měsíce.
 3. U mimoděložního těhotenství dochází k hnědému mazu přibližně 10. den zpoždění a postupně se zvyšuje. Výsledek testu dlouhodobě pozitivní nemusí být, protože při abnormálním těhotenství se hCG produkuje v menším množství.

Tyto stavy vyžadují naléhavou lékařskou pomoc. Dokonce i spontánní potrat stále velmi malého embrya někdy vede k vážným zánětlivým procesům. Mimoděložní těhotenství může být smrtelné z masivního krvácení v důsledku prasknutí vejcovodu..

Pokud je test negativní po 2 týdnech absence menstruace, je vyloučeno těhotenství. Některé zvláštní okolnosti, patologie a přírodní procesy zůstávají v různých obdobích..

První cykly jsou nestabilní, takže někdy dochází ke zpožděním, posunům, hojným a sporým obdobím. V tomto případě je hnědým výtokem menstruace. Někteří lékaři tvrdí, že obnovení hormonálního cyklu trvá 6 měsíců; podle jiných zdrojů bude zrání těla trvat 1–2 roky. V každém případě by každá dívka od nástupu menstruace (první menstruace) měla pravidelně navštěvovat gynekologa.

Ve věku 45-50 let dochází k menopauze, ale změny začínají po 40 letech a některé dokonce dříve. Hormony se produkují méně, ovulace se přestane vyskytovat, protože již není vajíčko. Menstruace jsou skrovné v podobě hnědé mazanice, cyklus se postupně prodlužuje.

Ale neuklidňujte se, zahoďte vše pro menopauzu. Během tohoto období se u žen tvoří fibroidy a dochází k onkologii. Tyto problémy jsou také doprovázeny krvavým výtokem. Takže stojí za to se podívat. Lékař může také zvolit hormonální terapii, která ulehčí pacientovi vedlejší účinky menopauzy:

 • Tachykardie;
 • Emoční nestabilita;
 • Útoky silného pocení - návaly horka;
 • Problémy s krevním tlakem;
 • Rychlé stárnutí těla;
 • Vaginální suchost
 • Snížená sexuální touha.

Zajímavý fakt! Časný nástup menopauzy je způsoben neustálým stresem a dědičností..

Některé ženy nemají kojení, jiné se objevují po 5-6 měsících. Nejprve jsou vadné, a proto vypadají jako hnědý sporý výboj. Pokud je laktace pozadu a menstruace již začala, cyklus se obnoví během 3–6 měsíců.

Různé lékařské a chirurgické zákroky mohou také ovlivnit menstruaci:

 1. Po seškrábnutí endometria, odstranění polypu nebo potratu se v důsledku čištění dělohy objeví nahnědlý výtok. Příští menstruace je skromná v podobě temného mazu, protože děloha se ještě nezotavila.
 2. U všech léků, které ovlivňují srážení krve, je menstruace velmi skromná. Tento účinek mají koagulanty, léky k léčbě žaludečních vředů..
 3. Dlouhodobé systémové užívání antibakteriálních látek vede k podobnému účinku.
 4. Pokud používáte hormonální pilulky k prevenci těhotenství nebo k léčbě endokrinních patologií, je zcela normální změnit dobu cyklu, objem a povahu menstruace, vzhled hnědých, růžových a téměř černých mazů v intermenstruálním období.

Pozornost! Správně vybrané hormonální léky také pomohou normalizovat stav, když je důvodem nedostatečná produkce vlastních látek.

V životě každé ženy existují situace, kdy dochází ke zpoždění a místo menstruace může proudit hnědá tekutina. Takový výsledek může vyvolat kterákoli z následujících okolností:

 • Duševní šok;
 • Nervové nebo fyzické vyčerpání;
 • Let a změna klimatu;
 • Studený;
 • Otrava;
 • Konzumace alkoholických nápojů nebo drog.

Tyto faktory mohou také způsobit silné krvácení nebo rozmazání v kterýkoli den vašeho cyklu..

Ve většině případů jsou abnormální menstruační vzorce způsobeny endokrinními problémy. I když je hnědý výtok způsoben stresem, skutečným důvodem je zablokování základních živin. K potlačení menstruace obvykle dochází při nedostatku progesteronu, který je zodpovědný za kvalitu endometria..

Endokrinní systém úzce souvisí s reprodukčním systémem, proto patologie nadledvin, štítné žlázy, mozku a vaječníků ovlivňují povahu menstruace. Cokoliv související se životním stylem může způsobit nerovnováhu:

 • Podvýživa;
 • Nadváha;
 • Dystrofie;
 • Konstantní stres, deprese;
 • Nedostatek důvěrných vztahů;
 • Nerealizované mateřství;
 • Nemoci jiných orgánů a systémů;
 • Závislosti - cigarety, alkohol, drogy;
 • Neustálá únava, nedostatek spánku;
 • A mnohem víc.

Pokud se endokrinní disrupce včas nevrátí k normálu, povede to k neplodnosti a nástupu časné menopauzy..

Pozornost! Nerovnováha hormonů vyvolává vývoj benigních a rakovinových formací.

Nemoci v tomto případě jsou 2 typy - endokrinní a zánětlivé. První se vyznačují přímým účinkem na cyklus a pravidelnost příznaků. U ostatních je následkem sekundární příznaky hnědá mastnota a absence menstruace.

Nejběžnější příčinou skrovné menstruace a pravidelných zpoždění je onemocnění polycystických vaječníků. Kvůli nedostatku ženských pohlavních hormonů folikuly nedozrávají a mění se na cysty, které pokrývají celý orgán. Menstruace je krátká a skromná, někdy je to jen červenohnědá mazanice.

Vzácná varianta endometriózy, při které místo prodloužené a silné menstruace dochází k řídkému tmavému výtoku.

Všechno to začíná infekcí pochvy - kolpitidou. Vyvolávají se a množí se původci pohlavně přenosných chorob, kandidózy nebo vaginózy. Bohatý slizovitý zelený výtok, průhledný lepkavý nebo sýrový bílý, doprovázený silným svěděním, problémy s vyprazdňováním moči, pálením. Při dlouhodobé absenci léčby dochází k hnědému špinění v důsledku poškození vnitřní výstelky pochvy.

Pokud imunita klesá, například v důsledku podchlazení nebo jiného onemocnění, mikroby budou cestovat dále a naleznou slabé místo v cervikálním kanálu, v děloze nebo v přídavcích. Vznikne tam zánětlivý proces - cervicitida, endometritida, adnexitida. Svrbení ustoupí, ale nepříjemný zápach a hnědá mastnota zůstanou. Zánět vnitřních orgánů je doprovázen tažením bolesti v místě lokalizace procesu, horečkou a celkovou malátností.

Pozornost! Léčte zánětlivá onemocnění antibiotiky. Pro každý případ je lék vybrán na základě výsledků testu.

Pokud neexistují žádné patologické příznaky, s výjimkou zpoždění a nahnědlého výtoku, můžete pozorovat a konzultovat s lékařem, pokud máte nebezpečné příznaky:

 • Humbuk trvá už více než týden;
 • Pociťuje se silná bolest břicha;
 • Toto není první cyklus, který byl pozorován;
 • Horečka, nepříjemný zápach, svědění;
 • Těhotenství nenastane po 6 měsících bez antikoncepce;
 • U všech známek početí ukazuje test negativní výsledek.

Podle žen existují často 2 důvody pro zpoždění a hnědé skrovné výtoky - těhotenství a zánět endometria nebo přívěsků. Gynekologové doporučují podstoupit vyšetření, pokud existují další příznaky, o kterých jsme hovořili, nebo pokud situace nastává pravidelně.

Menstruace hnědá po zpoždění

Každá žena v plodném věku má měsíční období a v průměru trvá 3 až 5 dní. Pokud dojde k nějaké poruše, jedná se o první výstražný signál těla..

Nepravidelná období, když přijdou před časem nebo dojde ke zpoždění, signalizují změny v oblasti ženských pohlavních orgánů. A tyto změny zjevně nejsou k lepšímu, protože menstruace by normálně měla začít, jako hodinky, přísně po určité době.
Normální menstruační tok je nejčastěji jasnější červená, ale na konci může být hnědá.

Zpožděné období a hnědý výboj

Pokud začne menstruace a výtok je hnědý, zatímco množství výtoku je normální, znamená to vážné poruchy v těle. Možná došlo k hormonálnímu selhání, takže byste měli navštívit gynekologa a zjistit důvod.

Pokud dojde ke zpoždění a namísto menstruace, hnědého mazu, může dojít k patologickému procesu v těle a stojí za to navštívit prenatální kliniku.

K určení příčin opožděné menstruace a hnědých skvrn místo menstruace je třeba vzít v úvahu řadu faktorů, které mohou ovlivnit:

 • Sexuální život ženy, jeho pravidelnost. Stojí za zvážení poslední sexuální kontakt, zvláště pokud byl v den ovulace. Pokud neexistuje sexuální život, nemusíte se obávat, že jde o mimoděložní těhotenství. Pokud však došlo k pohlavnímu styku, nejčastěji hnědý výtok naznačuje mimoděložní těhotenství. Takové těhotenství je pro život ženy nebezpečné, takže musíte okamžitě jít k lékaři.
 • Stáří. U mladé dospívající dívky je hnědý výtok místo menstruace nebo namazání normou. Během formování menstruačního cyklu může být menstruace nepravidelná, někdy velmi bohatá nebo naopak vzácná. Do dvou let od začátku první menstruace je hnědý výtok nebo zpoždění normální a nemělo by se toho bát. Během menopauzy může také dojít ke zpoždění ve slabém hnědém výboji. Toto je první volání, že menopauza je za rohem a menstruace se brzy úplně zastaví. Tělo se tak připravuje na restrukturalizaci.
 • Chirurgie, těhotenství, porod Po porodu, kdy se normální menstruační cyklus stále zotavuje, může dojít k hnědému výtoku. Je také možné malé zpoždění, které může znamenat neúplně obnovený cyklus. Po potratu je také možný chirurgický zákrok se zpožděním a místo menstruace hnědý výtok.
 • Zánětlivé procesy, infekce. Genitální onemocnění mohou interferovat s normálním cyklem a způsobit hnědý výtok. Pokud existuje podezření na zánět, navštivte svého lékaře.
 • Hormonální nerovnováha. Pokud jsou v ženském těle narušeny přirozené procesy, je pravděpodobné, že se místo menstruace objeví hojné světle hnědé období. Obvykle po 2–4 dnech začne menstruace jako obvykle..

Jak závažnou příčinu hnědého zbarvení se zpožděním normální menstruace lze posoudit až po diagnóze lékaře.

Podezření na těhotenství

První věc, kterou musíte udělat, když dojde ke zpoždění, je použít těhotenský test. Dokonce i ženy, které berou OK, nejsou 100% pojištěny proti překvapením těhotenství.

S krátkým několikadenním zpožděním a hnědým mazanicím může být kromě hormonálního narušení podezření na těhotenství. Může to být mimoděložní nebo normální těhotenství, které je komplikované.

Pro přesnější výsledek by měl být těhotenský test proveden ráno na první moč.

 • Mimoděložní těhotenství. Pokud je viditelný druhý, dokonce i velmi slabý proužek, znamená to mimoděložní těhotenství a měli byste okamžitě navštívit gynekologa. Při mimoděložním těhotenství embryo nedosáhlo dělohy a vyvíjí se ve vejcovodu, zatímco namísto měsíčního mazání. Asi po 12 týdnech začne plod růst a praskne vejcovod, což způsobí krvácení do břišní dutiny. Je nutný urgentní chirurgický zákrok, jinak bude žena smrtelná.
 • Konvenční těhotenství s komplikacemi. S bohatým hnědým výbojem je docela možné, že byly způsobeny připojením oplodněného vajíčka ke stěně dělohy. S pozitivním těhotenským testem a hCG může nástup normální menstruace po hnědém nátěru naznačovat vážné komplikace během těhotenství. V tomto případě je nutná urgentní léčba léky, které vyrovnávají hormonální pozadí. Problémem je snížení hladiny progesteronu. Tento jev může způsobit oddělení endometria s připojeným embryem..

Zánět a infekce

Nejčastějším důvodem nástupu zánětlivých procesů je hypotermie. Pokud je žena někde zamrzlá, seděla na studené, mohou přijít menstruace se zpožděním nebo začne hnědá mazanice. Je možné, že vaše menstruace bude hnědá a výtok vzácnější než obvykle.

Zánětlivý proces může ovlivnit děložní čípek a přívěsky. Z tohoto důvodu může v těle dojít k vážné poruše, která vyžaduje ošetření v nemocnici..

Zpoždění menstruace může být vyvoláno právě podchlazením a místo menstruace bude pouze hojná hnědá mazanina.
Pokud se místo menstruace objeví hnědý výtok, mohou být příčinou tohoto jevu latentní infekce..

Pokud se jedná o latentní infekci, jsou možné následující příznaky:

 • Svědění v pochvě;
 • Přetrvávající bolest v podbřišku;
 • Při močení jsou cítit bolest a křeče;
 • Nepohodlí a bolest při pohlavním styku.

Infekční nemoci se zpravidla přenášejí pohlavním stykem a pokud došlo k nechráněnému nebo pochybnému jednání, měli byste co nejdříve vyhledat lékaře.

Výše uvedené příznaky mohou být způsobeny takovými infekcemi:

 • chlamydie;
 • kapavka;
 • trichomoniáza;
 • syfilis.

Příjem v pořádku a hormonální poruchy

Příčinou hnědého výtoku může být často nesprávné užívání perorálních kontraceptiv. Také OK nemusí být pro ženu jednoduše vhodné a místo menstruace bude hubená mazanice.

Pod vlivem hormonů je hlavní práce potlačena - vajíčko nezraje. Výsledkem je, že endometrium atrofuje a místo menstruačního toku se objeví hnědá menstruace, konzistence je velmi hustá, ale ne hojná.

S trváním 3-4 měsíců bohatého hnědého výtoku během menstruace byste se měli obrátit na svého gynekologa a předepsat další antikoncepci.

Pokud důvod není v pořádku, měli byste být vyšetřeni na porušení štítné žlázy. Někdy může být diabetes mellitus příčinný, proto je třeba provést krevní test.

Jiné příčiny opožděného a hnědého výboje

Nejčastějšími důvody hojného hnědého výtoku místo menstruace mohou být:

 • Stresující situace, deprese, emoční stres a různá nervová zhroucení.
 • Změna podnebí může také způsobit zpoždění a hubenou zátěž.
 • Nedostatek vitamínů, vyčerpání stravy při hubnutí, anémie a anorexie mohou vážně ovlivnit fungování ženských pohlavních orgánů..
 • Infekce, která nesouvisí s urogenitálním systémem, může přímo ovlivnit menstruační cyklus a výtok během menstruace.
 • Chemoterapie a onkologická léčba zářením mohou způsobit zpoždění menstruace a neobvyklý výtok..

Chcete-li zjistit příčinu nepravidelných období, zpoždění a neobvyklého výboje, jako je mazání, potřebujete správnou diagnózu. Pouze v tomto případě bude lékař schopen předepsat správný průběh léčby. být zdravý!

Aktualizace Gulnara Cleveland Aktualizováno 15. ledna 2019 FAQ 3 Komentáře Vaginální výtok někdy znepokojuje některé dívky a ženy. Tato situace má jinou etiologii.