Co dělat, pokud těhotenství přetrvává i po potratu?

Bohužel, dokonce is různými antikoncepčními prostředky, které umožňují 99% zabránit nechtěnému těhotenství, dva šarlatové proužky na testu někdy způsobují problémy. Jediným východiskem v tomto případě je ukončení těhotenství - potrat. Bez ohledu na to, jaký typ operace si žena zvolí se svým gynekologem, téměř vždy existuje riziko, že těhotenství přetrvává.
Stává se to zřídka - asi v 1% případů, ale tento stav je extrémně nebezpečný pro zdraví ženy. Těhotenství může přetrvávat z několika důvodů:

 1. Nedostatečná kvalifikace lékaře.
 2. Neúplné vyšetření pacienta před operací.
 3. Mimoděložní těhotenství (v tomto případě bude konvenční potrat neúčinný, protože mimoděložní těhotenství je v gynekologii samostatný komplexní případ).

Faktem je, že je možné určit správné umístění vajíčka pouze pomocí ultrazvukového vyšetření pomocí vaginálního senzoru. Pokud tato studie nebude provedena, zvyšuje se riziko neúplného potratu..

Co dělat, pokud těhotenství přetrvává i po potratu?

Pokud je potrat prováděn neprofesionálně, mohou fragmenty plodu nebo celého plodu zůstat v děložní dutině. Co dělat, pokud bylo ukončení těhotenství neúspěšné?

Nejprve musíte vědět, jaké příznaky naznačují, že jste stále těhotná:
1. Krvácení, které začalo několik hodin po operaci. Pokud něco zůstane na stěnách dělohy, není schopno se smrštit, a proto se otevírá krvácení.
2. Křečové bolesti v bederní oblasti.
3. Často může stoupat tělesná teplota, což je známkou související infekce.

Zadruhé musíte pochopit, s čím je takový stav pro ženské tělo plný:
1. V důsledku krvácení ztrácí tělo hodně krve, takže se může vyvinout anémie.
2. Může se připojit infekce, což zpozdí dobu zotavení na dobu neurčitou.
3. A co je nejdůležitější, neúplný potrat může způsobit poškození plodnosti u ženy a někdy vést k neplodnosti.

Za třetí, je nutné naléhavě konzultovat lékaře (nejlépe u toho, kdo potratil):
1. Lékař vás pošle k ultrazvuku pomocí vaginální sondy.
2. Pokud studie prokáže, že v děloze ještě něco zbylo, lékař navrhne opakování potratu vhodným způsobem.
3. Stává se, že v takových případech se ženy rozhodnou dítě opustit a porodit. Je třeba zvážit mnoho rizik:

 • Potrat je vážný zásah do těla. Musíte pochopit, že dítě, které bylo provedeno po neúplném potratu, se může narodit se závažnými odchylkami a patologiemi.
 • Tělo po takových manipulacích je pod obrovským tlakem, takže existuje možnost potratu později..
 • Psychologický aspekt hraje obrovskou roli - po potratu (i neúplném) se roztrhlo duchovní spojení mezi matkou a dítětem. To proto může u ženy způsobit psychologické problémy..

4. I když byla opakovaná operace úspěšná, je bezpodmínečně nutné provést opakovaný ultrazvuk.
5. Po opakovaném čištění lékař předepíše protizánětlivou a revitalizační terapii.
6. Pokud vás tato situace znepokojuje, je nejlepší kontaktovat psychologičku. Pomůže vyrovnat se se všemi strachy..

podstoupil vakuový potrat - zůstalo těhotenství? mohu porodit zdravé dítě??

názor lékařů je rozdělen. někdo kategoricky říká, že je to nemožné. někdo, aniž by něco slíbil, říká, že se můžete pokusit zachránit, pod neustálým sledováním.

mnozí řeknou - chtěli jsme se toho zbavit a změnit názor? Tehdy jsem měl pochybnosti, ale nezodpovědnost a názor toho muže zvítězily. a teď si myslím - pokud se dítě tak moc drží na životě, možná Bůh toto dítě chce a já nemám právo ho znovu mučit?
názor muže se nezměnil. a nehodlá se toho účastnit.

jak bych měl být?? ?
jen prosím, bez výčitek a odsouzení. věř mi, už jsem se morálně zničil.

Nelpí na dítěti, ale na neprofesionální práci gynekologa. Pokud se však chcete „rehabilitovat“ v očích svého svědomí, držte vlajku.
Kdo se může narodit? Možná zrůda (fyzická nebo duševní), možná normální, možná potrat. jen Bůh ví.

můj názor, udělal rozhodnutí - přivést to do konce.

Obnova po potratu: co dělat a co nedělat?

Proč po potratu je nutné vyloučit některé momenty z obvyklého způsobu života? V rehabilitačním komplexu jsou zahrnuty určité zákazy, které pomáhají obnovit nejen fyzické zdraví, ale také předcházejí možné neplodnosti v budoucnosti (viz důsledky a komplikace potratu).

Obnova po potratu: rysy období

Co se stane po potratu? Za prvé, během období zotavení se děloha začíná stahovat, je očištěna odstraněním sekretů přes stále otevřený děložní čípek. Tento proces trvá několik dní. Mnohem více času, asi měsíc, je zapotřebí k obnovení sliznice - endometria. Ve skutečnosti v místě připojení vajíčka po ukončení těhotenství zůstává povrch rány.

Jak dlouho se děloha zotaví po potratu??

Doba trvání tohoto procesu závisí na tom, jak bylo těhotenství ukončeno a zda žena splňuje všechna doporučení odborníka. Nejrychlejším způsobem, jak se plně zotavit z potratu, jsou ženy, které ukončily těhotenství vakuovou aspirací. Podle statistik tato metoda prováděná v raných fázích způsobuje nejmenší poškození ženského těla. Celý proces trvá několik minut a doprovodný ultrazvukový přístroj umožňuje snížit počet komplikací po potratu na minimum.

Obnova po lékařském potratu je delší. Na první pohled bezpečné léky způsobují tělu značné škody. Nechirurgická metoda ukončení těhotenství vede k hormonální nerovnováze a zanechává stopy na jiných tělesných systémech. Po tabletovaném potratu je důležité zjistit od gynekologa seznam možných komplikací, aby se následné změny v těle pro vás nestaly nepochopitelným jevem..

Děloha se obnovuje nejdelší dobu po potratu a celkový zdravotní stav pomocí instrumentálního nebo chirurgického škrábání. Kromě toho má tato metoda největší počet komplikací..

Otázka odpověď

Je možné se po potratu vykoupat??

Během období po potratu (asi měsíc) se koupel nedoporučuje, protože to může vyvolat krvácení nebo rozvoj endometritidy.

Je povoleno používat hygienické tampony po potratu?

Z prostředků intimní hygieny po potratu by měly být upřednostňovány vložky a použití tamponů je přísně zakázáno, protože krvavý výtok absorbovaný tamponem s ním zůstává v pochvě a je vynikajícím prostředím pro reprodukci mikroorganismů, což zvyšuje riziko vzniku zánětů po potratu..

Jak dlouho po potratu můžete bazén navštívit?

Návštěva bazénu, lázní a saun (teplota vzduchu je příliš vysoká), plavání v otevřeném rybníku by mělo být odloženo nejméně o měsíc, až do konce první menstruace. V opačném případě můžete „chytit“ infekci nebo zvýšit výtok krve až po krvácení.

Po potratu můžete sportovat?

Pokud postup ukončení „proběhl“ bez komplikací a stav ženy je uspokojivý, můžete se ke sportu vrátit za několik týdnů po ukončení těhotenství. Během měsíce po potratu by ale zátěž neměla být tak intenzivní..

Proč hrudník bolí a obtěžuje se po potratu (potrat byl proveden před 3 dny)?

Možná byla doba ukončeného těhotenství poměrně dlouhá a mléčné žlázy se začaly aktivně připravovat na nadcházející laktaci. Ale náhle ukončené těhotenství vedlo k hormonální nerovnováze, tělo a mléčné žlázy, včetně, neměly čas na reorganizaci, což vedlo k výskytu bolesti na hrudi.

Potřebujete po potratu nějaká omezení v jídle?

Ne, dodržování speciální stravy v období po potratu se nevyžaduje. Pokud však k potratu došlo v celkové anestezii a anesteziolog diagnostikoval alergickou reakci na anestetikum, může v budoucnu doporučit dodržování hypoalergenní stravy (omezení čokolády, citrusových plodů, kávy, mořských plodů a dalších alergenních potravin).

Výtok po potratu

Mírný výtok s několika krevními sraženinami je po potratovém zákroku považován za normální. Jejich trvání závisí na faktorech, jako je metoda potratu a doba, během které byla provedena..

Pro srovnání, po instrumentálním ukončení těhotenství je výtok intenzivnější než v důsledku vakuové aspirace. Důvodem je minimalizace traumatu sliznice dělohy a krátké časové období..

Pokud krev po potratu obsahuje různé druhy nečistot, je nutné provést důkladné vyšetření děložní dutiny.

Doba vybíjení

Oslabený stav po potratu, který je doprovázen krvácením, obvykle přetrvává po dobu 7-10 dnů. Na konci tohoto období stojí za to navštívit gynekologa. Zejména v případě, že závažné důsledky postupu neprošly. Prodloužený výtok může být známkou přítomnosti placentárního polypu nebo zbytků vajíčka v děložní dutině.

Pokud po potratu nedojde k výtoku nebo se zastaví několik hodin po ukončení těhotenství, je to známka nepříznivého výsledku postupu. Koneckonců, děloha se nemůže tak rychle stahovat. Tento jev je často vyvolán křečemi cervikálního kanálu, v důsledku čehož uvnitř orgánu zůstává krev. Odborníci se snaží situaci napravit injekcí určitého množství oxytocinu, nebo znovu čistí sliznici dělohy.

Tělo dělohy

Děloha je orgán, který je vážně postižen během potratu. Čím delší je období těhotenství, tím více je děloha poškozena. Škrábání má nejvíce negativní vliv na stav orgánu. Po odstranění vajíčka se děložní tělo pomalu stahuje. Postupně během několika dní získává původní velikost. Endometriální vrstva je poškozena, stěny dělohy jsou zraněny. Trvá to, než se vše zahojí a vrátí se k obecně přijímaným normám. Předpokládá se, že stav dělohy je plně obnoven během 4-5 týdnů. Když se menstruační cyklus obnoví, funguje znovu jako obvykle..

Parametry splňuje také vnitřní sliznice orgánu. Po jednom až dvou týdnech je nutná návštěva ošetřujícího gynekologa. Kontrola je velmi důležitá. Pokud je hojný výtok smíchaný s krví a hlenem, dochází k zánětlivému procesu. Je možné, že částice plodu po čištění zůstaly v těle dělohy. Proto, aby se zabránilo nedorozuměním, se vždy provádí ultrazvukové vyšetření. Na základě svých výsledků lékař určí, zda existují abnormální abnormality a čistota dělohy. Poté předepíše regenerační postupy.

Bolest po potratu

Během týdne mohou ženy po potratu, nebo spíše v jeho dolní oblasti, bolet žaludek. Tyto pocity způsobují nepohodlí, ale nenarušují normální život. Pokud se bolest dramaticky zvýšila a nemůžete ji tolerovat, měli byste se okamžitě poradit s odborníkem.

Protože můžete čelit následujícím patologiím:

• vývoj hematomů - hromadění krve v děložní dutině, které může být způsobeno zbytky vajíčka. V tomto případě dojde k ostré, křečovité bolesti;

• zánětlivý proces, jehož zdrojem mohou být latentní infekce pohlavních orgánů. Pocity bolesti jsou doprovázeny zvýšením teploty.

Pokud vás po potratu bolí záda, existuje také vysvětlení. Nadměrné cvičení může po ukončení těhotenství způsobit nepohodlí. Je však třeba poznamenat, že mírná bolest v zádech, kvůli procesům probíhajícím v těle, je po potratu považována za normu. Zvýšená povaha pocitů by měla být důvodem pro návštěvu lékaře.

Bolest na hrudi po potratu

Prsní žlázy jsou velmi citlivé na různá hormonální narušení a stres, a proto hrudník po potratu často bolí. Před těhotenstvím je v prsu několik buněk, které produkují mléko a další látky. Během oplodnění se jejich počet zvyšuje. Zároveň se zvyšuje pravděpodobnost rozmnožování rakovinných buněk, která klesá až po narození dítěte..

Citlivé mléčné žlázy po potratu jsou náchylné k tvorbě benigních uzlin. Koneckonců, ukončení těhotenství náhle zastaví proces zrání prsou. Obnova mléčných žláz je mnohem rychlejší, pokud byl potrat proveden včas. Ne všechny buňky se však vracejí do předchozího stavu, takže u žen je pravděpodobnější, že v budoucnu u nich dojde k rakovině. Pokud po potratu ucítíte v prsou těsnění nebo otoky, je nutné co nejdříve navštívit mammologa.

Bolest břicha po potratu

Po nekomplikovaném ukončení těhotenství je mírná bolest v podbřišku nebo mírné nepohodlí normální. Takové pocity mohou trvat až 7 dní a skutečně neobtěžují pacienta. Pokud žaludek bolí tak silně, že je nemožné vést obvyklý způsob života a vést k invaliditě, je to důvod k okamžitému doporučení specialistovi.

 • Křeče a ostré bolesti naznačují zbytky placentární tkáně a embryí v děložní dutině a vývoj hematomů
 • Bolest, neustálá bolest spojená s horečkou po potratu je známkou nástupu zánětu, který může být vyvolán genitálními infekcemi, které jsou po určitou dobu asymptomatické..
 • Obecně platí, že v prvních 2 dnech po zákroku nepatří mírné zvýšení teploty (37,2 - 37,3) k patologii, ale pouze odráží reakci těla na chirurgický zákrok. Subfebrilní stav je také možný v den lékařského potratu jako reakce termoregulačního centra v mozku na užívání vysokých dávek hormonů.
 • Pokud však vysoká teplota (více než 37,5) přetrvává déle než 2 dny, je to známka potíží a důvod k hledání medu. Pomoc.

Aby se zabránilo rozvoji zánětlivých onemocnění po ukončení těhotenství, je pacientům, zejména těm, kteří nemají uspokojivé výsledky rozmazání a testy krve / moči, předepsán profylaktický průběh širokospektrých antibakteriálních a protizánětlivých léků po dobu 3 až 5 dnů (maximálně 7 dní). V případě potvrzeného zánětlivého procesu se dávky antibiotik zvyšují a kurz se prodlužuje.

Také pro prevenci septických potratových komplikací lékař rozhodně doporučí, abyste se chránili před průvanem a nachlazením, oblékali se tepleji ve vlhkém a chladném počasí a každý den se sprchovali. Stejně důležité je dodržovat pravidla osobní hygieny:

 • ošetření vnějších pohlavních orgánů vodou alespoň dvakrát denně;
 • včasná výměna vložek a spodního prádla, protože krev vytekla z děložní dutiny a zadržovala se na výrobcích pro intimní hygienu, je dobrou živnou půdou pro mikroorganismy, což přispívá k jejich aktivní reprodukci a pronikání do dělohy, kde způsobují zánět.

Každá žena, která uměle ukončila těhotenství, by měla vědět, že příjem alkoholu v období po potratu je přísně zakázán, zejména pokud užívá antibakteriální léky.

 • Za prvé, pod vlivem alkoholu jsou antibiotika zničena, což znamená, že jejich užívání bude naprosto zbytečné a nesníží riziko vzniku septických komplikací po potratu..
 • Za druhé, alkohol snižuje tonus hladkých svalů (myometrium se skládá z hladkých svalů), což brání jeho kontrakci a involuci (návrat k původní velikosti) po ukončení těhotenství a může způsobit krvácení..

Menstruační cyklus po potratu

Mnoho žen si klade otázku: „Kdy by po potratu měla být menstruace?“ Pokud byl postup potratů úspěšný a proveden efektivně, bez následků, posune se datum zotavení cyklu pouze o 2–3 týdny od obvyklého.

Aby nedošlo k záměně menstruace s jinými patologickými výtoky, budeme analyzovat jejich povahu po každém způsobu potratu:

1. Světle růžový odstín - rychlost vylučování po potratu s pilulkami. Cyklus se prakticky neliší od obvyklého a zpravidla menstruace přichází včas.

2. Po aspiraci ve vakuu má výboj velmi podobný charakter jako výboj pozorovaný během cyklu. Zvýšení jejich počtu a převedení na jasně červenou barvu vyvolává obavy. U této metody potratu může menstruace trvat 2 týdny..

3. Po operaci může obnovení cyklu po potratu trvat měsíc. Po operaci je velmi důležité sledovat barvu, strukturu a zápach výtoku. Zvýšení jejich počtu nebo rychlé ukončení není příznivým znamením. Chcete-li eliminovat nebezpečné následky, musíte sledovat své tělo a sledovat gynekologa.

Po potratu není vždy možné přirozeně obnovit menstruační cyklus. Proto odborníci praktikují drogy pro tento účel..

Co ovlivňuje rychlost zotavení?

Ve skutečnosti je potrat stejná operace jako mnoho jiných intervencí, proto bude nutné se z něj zotavit podle určitého schématu, při dodržení lékařských doporučení. Gynekolog musí během rehabilitačního období sledovat stav pacienta, aby včas zabránil vzniku nebezpečných následků nebo komplikací. Patří mezi ně silné bolestivé pocity v břiše, hojné a dlouhé krvavé výtoky nebo opožděné menstruace atd. Pokud se takové problémy vyskytnou, doporučuje se kontaktovat lékaře, který předepíše nezbytnou léčbu.

Obnova po přerušení může obecně ovlivnit celou řadu faktorů. Nejprve stav pacienta. Pokud trpí jakýmikoli chronickými nebo dědičnými patologiemi, naruší to rychlé uzdravení. Zadruhé, potratová technika. Nejrychlejší rehabilitace obvykle nastává při minimálním potratu, ale po chirurgickém zákroku nebo farmaceutickém potratu jsou možné komplikace.

Za třetí, načasování těhotenství. Dřívější koncepce byla přerušena, pro tělo bezpečnější a nepostřehnutelnější. Důležitá je také kvalifikace odborníka provádějícího operaci, obnovení fyzioterapeutických postupů, farmakoterapie a psychologická připravenost ženy na tento krok. Rychlost zotavení závisí na věku pacienta, čím mladší je dívka, tím rychlejší bude její zotavení po potratových procedurách. Zároveň však mohou mít mladí lidé následně problémy s nástupem těhotenství až po neplodnost.

Rehabilitace po potratu

Bez ohledu na způsob ukončení těhotenství existují obecně přijímaná pravidla, co můžete dělat po potratu. Jejich dodržování pomůže zkrátit dobu obnovy. Za prvé stojí za to vzdát se sexuálního života, po vakuové aspiraci a užívání pilulek - přestávka by měla být 2-3 týdny. Pokud bylo těhotenství přerušeno instrumentální metodou, doporučuje se zdržet se intimity, dokud se neobnoví menstruační cyklus..

Pro zlepšení stavu po potratu by žena měla více odpočívat a snažit se vyhnout stresu. Fyzická aktivita by měla být také zcela vyloučena. Přeplnění břišních svalů může koneckonců vyvolat krvácení.

Léčba po přerušení

Ihned po přerušení zůstává pacient v nemocnici, pobyt může trvat několik hodin nebo dní, v závislosti na typu přerušení a přítomnosti pooperačních komplikací. Pacientovi je podáván týdenní kurz antibiotické léčby, aby se zabránilo septickým komplikacím. Ke zlepšení kontrakce děložního těla může být nezbytná hormonální léčba zahrnující podávání oxytocinu.

Mírná fyzická aktivita se doporučuje ke zlepšení průtoku krve a odstranění krevních sraženin z děložní dutiny. V některých případech se provádí fyzikální terapie. Vitamíny obvykle nejsou předepsány, ale po léčbě antibiotiky se může vyvinout dysbióza, což vede k poklesu hladiny vitamínů skupiny B. V takové situaci se doporučuje užívat vitamínové přípravky nebo komplex vitamínů B..

S přetrvávající bolestí - naléhavě navštivte lékaře

Pokud kontrolní ultrazvuk ukáže nepřítomnost zbytků plodu v děloze, břicho je bezbolestné a měkké, krvavé špinění je nevýznamné, pak je ženě dovoleno jít domů. Přibližně jeden až dva týdny po potratu může pacient pociťovat hypertermii až do 38 stupňů, což je zcela normální. Pokud však hypertermické stavy obtěžují více než toto období, je nutné urgentně konzultovat odborníka, protože tento příznak naznačuje patologii.

Po propuštění musí pacientka odebrat nátěr z pochvy a děložního čípku na vaginózu a infekce a také podstoupit ultrazvukové vyšetření k posouzení stavu endometria a celého těla dělohy. Pokud se v nátěrech zjistí zvýšený obsah leukocytů nebo bakterií, provede se bakteriální kultura hlenu z genitálního traktu. V případě potřeby je předepsána antibiotická nebo antimikrobiální léčba.

Co můžete dělat po potratu?

Aby se předešlo zánětu a obnovilo se zdraví po potratu, měly by se ženy chránit před nachlazením, sprchovat se denně, vřele se oblékat a vyhýbat se průvanu..

Po potratu existují také přísná doporučení týkající se hygienických postupů:

• je nutné umýt stydké pysky denně dvakrát denně;

• včas vyměňte podložky a prádlo. Nakonec jsou sekrece vynikajícím prostředkem pro reprodukci patogenní mikroflóry;

• Nepoužívejte tampony po porodu nebo potratu;

• Konzumace alkoholu je zakázána, zejména při užívání antibiotik. Alkohol navíc brání kontrakci dělohy, což může vést ke krvácení..

Druhy ultrazvuku

Pokud je nutné posoudit stav vnitřních pohlavních orgánů ženy po potratu, používají se dvě hlavní diagnostické metody - transabdominální a transvaginální. Gynekolog zvolí metodu na základě aktuálního stavu ženy.

 • Transvaginální metoda se používá k diagnostice pomocí sondy vložené do pochvy. Studie používá speciální kondom, který je nasazen na samotný senzor, aby nedošlo ke zbytečnému zranění. Taková diagnóza je poměrně přesná a vyšetřovanému nezpůsobuje nepohodlí ani bolest..
 • Transabdominální ultrazvuk se používá, když není možné provést transvaginální. Tato metoda se provádí ultrazvukovým vyšetřením přes přední břišní stěnu. Má o něco méně vysokou přesnost. Před pohybem snímače podél přední břišní stěny se na něj nanese gel, který odstraní přebytečný vzduch za účelem zlepšení kontaktu s pokožkou a zvýšení přesnosti ultrazvuku.

Prevence po potratu nebo jak zabránit dalšímu těhotenství?

Ne všechny ženy vědí, jak se chovat po potratu, aby znovu nečelily předčasnému těhotenství. Před dalším počátkem potřebuje tělo čas na úplné zotavení. Proto byste se měli starat o spolehlivou metodu antikoncepce. Odborníci často doporučují užívat hormonální antikoncepční pilulky jako způsob ochrany. Gynekologové je vybírají ještě před provedením potratu. Umožňují nejen vyhnout se početí, ale také obnovit hormonální hladiny. Kromě toho tablety:

- snížit množství vypouštění;

- zabránit rozvoji infekce;

- eliminovat bolest snížením aktivity kontrakcí dělohy;

- zesílit hlen v děložním čípku, což je spolehlivá bariéra pro spermie.

Musím se chránit?

Co dělat, jak obnovit tělo po potratu? Jak již bylo zmíněno, hlavním pravidlem je úplná abstinence od sexu po dobu nejméně 4-5 týdnů. Poté, co pacientka může žít sexuálně, je třeba používat antikoncepci. To je nutnost, protože ovulace se často vyskytuje v prvním cyklu po potratu. Žena se musí chránit před nežádoucím počátkem. V prvních měsících po zákroku je tělo oslabeno. Rehabilitační období trvá nejméně šest měsíců. Pokud zkrátíte doporučenou dobu, existuje vysoké riziko patologií během těhotenství. Užívání perorálních kontraceptiv je v této fázi vynikajícím řešením problému. Antikoncepční pilulky mají pozitivní vliv na hormonální systém. Rovněž předchází možným neuroendokrinním poruchám.

Samoobsluha jakéhokoli léku je nepřijatelná. I když pacient dříve užíval určitý typ pilulky. Lékař předepisuje antikoncepční pilulky, které mají nízký obsah hormonů. To je způsobeno hyperkoagulací v několika cyklech. Hormony estrogeny mají schopnost zvyšovat srážení krve. Drogy se užívají v den potratu. Předepsané pilulky, jako je Regulon, Mersilon atd. Za den podání se považuje den, kdy začíná nový cyklus.

Jaké pilulky byste měli pít po potratu?

Předepisovat si léky po potratu je nesmírně nebezpečné. Všechna léčiva vybírají odborníci pro ženy, přičemž vycházejí z jejích individuálních charakteristik těla. Všem pacientům je předepsáno zotavení po potratu následujícími pilulkami:

- antibiotika.

Nejčastěji jde o metronidazol, flucanazol, doxycyklin. Tyto léky jsou považovány za nejúčinnější;

- komplex vitamínů pro zachování imunity,

často obsahující antioxidanty;

- antikoncepční pilulky,

jejichž výhody již byly zmíněny výše. Ve většině případů gynekologové upřednostňují Novinet a Regulon..

Antibiotika po potratu zabraňují zánětu a různým druhům infekcí. Doba jejich užívání je od 5 do 7 dnů. Kromě výše uvedených antibiotik jsou ženám předepsán také analgin-chinin po potratu po dobu 5 dnů. Lék urychluje proces kontrakce dělohy, zabraňuje krvácení a je analgetikum.

Možné komplikace

Proces obnovy zpomalují různé komplikace. Lékařský potrat nebo dokonce vakuová aspirace někdy nepřinese požadovaný výsledek: embryo nebo jeho části zůstávají v děloze. V tomto případě je nutná kyretáž, která je sama o sobě v takové situaci traumatizující. Přesnou dobu zotavení předpovídá lékař, který pacienta ošetřuje a sleduje. Ale často i zkušený gynekolog dokáže nabídnout pouze sledování stavu, předepisování stimulačních a regeneračních léků. Pokud však nešikovné akce lékaře vedly k dalším komplikacím. Například pacient nedodržoval předepsaná doporučení: šla do lázní, předčasně začala mít aktivní sexuální život a trpěla nadměrnou námahou. Další rehabilitace pak pravděpodobně proběhne v nemocnici pod lékařským dohledem..

Potrat po porodu

Potrat po porodu má svou vlastní specifičnost. Obnova je obtížnější, hlavně proto, že tělo pravděpodobně ztratí další krev a kardiovaskulární systém by neměl být zatížen anestezií. Touha snášet bolest však zasáhne i tělo, takže lékaři v takové situaci jsou nuceni nabídnout pacientovi, aby si vybral to menší ze dvou zlých. Proto porodníci-gynekologové důrazně doporučují mladým matkám, aby při obnovení sexuální aktivity používaly kondomy. Chcete-li získat větší záruky, můžete kombinovat bariérovou metodu s perorální antikoncepcí.

Opakovaný potrat

Obnova po druhém potratu se výrazně zpomalí. Přesné načasování zde závisí na celkovém stavu těla, schopnosti regenerace a věku ženy. Při dobrém počátečním imunitním stavu je návrat do normálu o něco rychlejší, než by se dalo očekávat. Nespoléhejte se však příliš na potenciál těla, aby na sobě klidně snášel jakési experimenty. Žena může onemocnět a během tohoto období je ohrožena patologiemi spojenými nejen s reprodukčním systémem. Chronická onemocnění se začínají stupňovat poměrně často.

Psychologická rehabilitace

Nezapomeňte mimo jiné na důležitost psychologického uzdravení. Je obtížnější zde předpovídat než v případě fyziologie, každý případ je individuální. Hodně záleží na výchově ženy, důležitou roli hraje také náboženství. Projevy reakcí mohou být různé, některé jsou hluboce potlačovány, jiné jdou do obranné pozice, jiné ignorují, co se jim stalo. Někteří pacienti vnímají to, co se stalo, jako vraždu. Ale ani ti, kdo nepovažují plod za dítě, se nemohou zbavit myšlenky na nedbalost ohledně vlastního těla..

Samostatnou konverzací jsou ženy, které byly ze zdravotních důvodů nuceny k potratu, ale chtěly si dítě ponechat. Následující období je často doprovázeno těžkou depresí. Příbuzní ne vždy dostatečně rychle zaznamenají příznaky tohoto onemocnění, dokud se nestane závažným. V každém případě lékaři důrazně doporučují navštívit psychoterapeuta. I když k psychickému zotavení po potratu dochází normálně, je vhodné to ověřit pomocí specialisty..

Výcvik

Pokud má žena podstoupit gynekologické ultrazvukové vyšetření, může se příprava lišit v závislosti na typu prováděné studie. U transvaginálních pacientů nemusí provádět žádnou zvláštní přípravu. Je třeba pouze provést pravidelnou hygienickou toaletu před samotným zákrokem, podobně jako při gynekologickém vyšetření. Musíte také vzít v úvahu, že s transvaginálním ultrazvukem musí být močový měchýř plný. K tomu byste měli vypít jeden nebo jeden a půl litru vody..

V případě transabdominálu je vše poněkud komplikovanější. V předvečer vyšetření byste neměli jíst chléb, čerstvou zeleninu a ovoce (zelí, fazole, brokolice atd.). Po dobu 10 hodin před ultrazvukem byste měli odmítnout jakékoli jídlo. Z tohoto důvodu se transabdominální ultrazvuk nejčastěji provádí ráno. Pokud pacientka trpí plynatostí, musí vypít karminativní léky.

Transabdominální i transvaginální ultrazvuk netrvá déle než 15-30 minut, což spolu s jednoduchou přípravou umožňuje jeho provedení, a to i v případě akutních komplikací po ultrazvuku.

Vyhodnocení výsledků provádí výhradně gynekolog, nikoli diagnostik, i když někdy může ultrazvukové vyšetření provést gynekolog.

Ultrazvukové vyšetření po potratu lze provést v mnoha zdravotnických zařízeních, veřejných i soukromých. Za zmínku stojí také to, že se velmi nedoporučuje užívat léky, které vedou k lékařskému potratu, což je spojeno s rizikem krvácení nebo jiných komplikací. Totéž platí pro nelegální potraty nebo jejich provádění na nedostatečně vhodných místech. Komplikace mohou být koneckonců bleskové i dlouhodobé, vždy však existuje vysoká potřeba konzultace s gynekologem a další kvalifikované ultrazvukové diagnostiky, kterou lze zajistit výhradně na gynekologických odděleních a specializovaných klinikách..

Dnes je ultrazvuková metoda pro vyšetřování ženského reprodukčního systému po potratu přední, protože umožňuje komplexní posouzení stavu. Navíc nenarušuje celistvost pokožky a nezpůsobuje bolesti žen. S ohledem na všechny výše uvedené výhody ultrazvuku zaujal přední místo mezi všemi ostatními metodami.

Rada lékaře

Lékaři vám doporučují přehodnotit stravu. Zdravé jídlo vám pomůže rychle obnovit tělo díky příjmu živin. Je vhodné zařadit do jídelníčku potraviny bohaté na bílkoviny.

Sexuální odpočinek po dobu dvou týdnů je důležitým požadavkem po plodnosti. Intimní spojení nejen zesiluje bolest, ale také zvyšuje riziko krvácení.

Rovněž je nezbytná plná hygiena genitálií s použitím hypoalergenní kosmetiky. Všechny druhy hygienických postupů se nejlépe provádějí pod sprchou. Použití koupele je nepřijatelné kvůli riziku infekce dutiny rány.

Sprchování a používání hygienických tamponů se nedoporučuje.

Děložní dutina

Děloha je orgán, který nejvíce trpí následky potratu. Největší stres pro ni představuje ukončení těhotenství kyretáží.

Na konci procedury se děložní dutina smrští na svou normální velikost. Ale uvnitř se objeví rána. Bude to trvat určitou dobu, než se to zahojí. Když se plně zotaví, začne endometrium odmítat, čímž se menstruační cyklus vrátí do normálu..

Poranění stěn a děložního čípku

Při manipulaci s chirurgickými nástroji je možné děrování stěny dělohy. Během těhotenství se stěny dělohy změkčují, ztenčují a uvolňují se, což zvyšuje možnost jejich poškození.

Traumatické poškození děložního čípku nastává, když je cervikální kanál rozšířen pomocí Gegarových dilatátorů. To následně vede k ischemicko-cervikální nedostatečnosti a obvyklému potratu. Tyto stavy diagnostikuje lékař okamžitě během chirurgické manipulace. Vyžadují lékařské nebo chirurgické ošetření. V život ohrožujícím stavu je děloha odstraněna s přívěsky nebo bez nich.

Dopad potratů na tělo

Existují tři typy potratů, které se provádějí v různých časech..

Druhy ukončení těhotenství:

 1. Lék. Jedná se o ukončení nechtěného těhotenství, jehož doba nepřesahuje šest měsíců. Nebude to vyžadovat chirurgický zákrok. Tato metoda je nejběžnější.
 2. Obecné chirurgické. Jedná se o vyjmutí plodu z děložní dutiny. Provádí se až do 12. týdne. Existují případy přerušení v důsledku nemoci, odchylek ve vývoji nenarozeného dítěte a těhotenství způsobeného znásilněním.
 3. Vakuum. Nejbezpečnější forma plodení. Obvykle se provádí ve 4-6 týdnech těhotenství. Úklid je také povolen od sedmého do 12. týdne..

Během těhotenství se vytváří hormonální nerovnováha. Proto po plodení dochází k významné restrukturalizaci celého organismu. To může způsobit značné problémy..

Po vyčištění se v děloze objeví dutina rány, která je otevřená bakteriím. Infekce může způsobit zánět přídavných látek. Bohužel někdy ženy po přerušení již nemohou mít děti.

Účinek různých druhů potratů na tělo:

 1. Jednou z hrozeb potratu drog je často porucha funkce štítné žlázy a nadledvin. Akné je přijatelné, což je docela běžné. Metabolická onemocnění, jako je obezita a celulitida, začínají.
 2. Po obecném chirurgickém vyloučení plodu mohou být různé výsledky. Jedním z nich je poškození děložního čípku. Kromě toho může chirurgický zákrok způsobit výskyt infekčního rychle se rozvíjejícího onemocnění..
 3. Po vakuové aspiraci hrozí křečový syndrom, zaznamenávají se intenzivní poruchy tělesné teploty.

Důvod k návštěvě lékaře

V závislosti na typu operace je pro zotavení těla určeno určité časové období: několik dní - léky, měsíc - chirurgické. Pokud je doba zotavení u konce, ale žena trpí bolestmi, krvácením, stojí za zvážení. Seznam tělesných alarmů zahrnuje:

 • Nesnesitelná bolest v dolní části břicha, zad.
 • Bolest déle než týden.
 • Krvácení déle než týden.
 • Krevní sraženiny.
 • Nepříjemný zápach výtoku.
 • Žádné krvácení.
 • Teplo.
 • Mdloby.

Pokud je žena mučena některým z výše uvedených příznaků nebo jiným nepříjemným pocitem, stojí za to jít na schůzku s gynekologem. Potrat je neúspěšný a plod nebo jeho část zůstane. Zachování embrya je indikováno příznaky, jako na počátku těhotenství. Pokud po potratu ženské prsa bobtná, ráno trpí nevolnost - je čas běžet k lékaři. Žena je zpravidla poslána na druhé nebo první (s lékařským potratem) škrábání.

Rizika po potratu

Ukončení těhotenství je silným fyzickým a psychickým traumatem. A jak rychle se tělo po potratu zotaví, závisí do značné míry na typu a kvalitě provedené operace..

Pokud zásah provedl odborník (vakuová aspirace) nebo bylo provedeno lékařské přerušení, riziko komplikací je významně sníženo. Složitější pro rehabilitaci jsou případy chirurgického zákroku - klasický potrat (kyretáž). Takové přerušení přináší velké množství komplikací - krvácení, perforaci, infekci a budoucí neplodnost..

Menstruační cyklus trpí nejvíce. S přerušením zůstává ovariálně-menstruační regulace zcela narušena, což může v budoucnu vést k cyklické nedostatečnosti, sekundární polycystické nemoci, hyperplazii endometria, myomu dělohy. Ukončení těhotenství je nebezpečné metabolickými poruchami (vyčerpáním nebo nadměrným přibýváním na váze), chorobami mléčných žláz, obstrukcí vejcovodů, množením benigních novotvarů.

Někdy potrvá měsíce a roky, než se po potratu plně obnoví ovariálně-menstruační funkce. Vše závisí na věku, celkovém stavu těla. Fyziologické, pokud menstruace začne asi po měsíci.

Psychologický aspekt

Přerušené těhotenství je samozřejmě zkouškou a velkým duševním traumatem. Téměř 90% žen na tomto pozadí vyvine v té či oné míře potratový syndrom. Známky, podle kterých lze identifikovat duševní poruchu:

 • Obsedantní myšlenky, hluboké pocity viny.
 • Úzkost, nervozita, slzavost.
 • Nespavost.
 • Ztráta chuti k jídlu.
 • Nedostatek výkonu.
 • Nepřiměřená únava.
 • Snaha o samotu.
 • Snížené libido.

Pokud má žena takové příznaky, je třeba urgentně jednat, aby se zabránilo těžké depresi a apatii. Důležitá je zde podpora blízkých, rozhovory od srdce k srdci, možnost hovořit a komunikovat s těmi, kteří takové období v životě zažili..

Pokud selže vše ostatní a dojde k zotavení po potratu se zhoršujícími se příznaky syndromu, nesmíte váhat a vyhledat pomoc od odborníka. Čím hlubší je psychologický problém, tím obtížnější bude uzdravení a návrat k obvyklému způsobu života..

Blog uživatele Tanya

Nové těhotenství po vakuové aspiraci ZB

Tento záznam byl zaslán TanyaSecret 23. srpna 2016

6 703 zobrazení

Ahoj holky, prosím o radu. 5. srpna 2016 byla provedena vakuová aspirace po ZB (dítě zemřelo v 10 týdnech). Po operaci se cítím dobře, nic mě nebolí, nekrvácím, nasadil jsem si protizánětlivé a flóry obnovující svíčky, začal jsem pít v pořádku. Otázkou je, co si myslíte, je možné otěhotnět po cyklu. tj. v říjnu? Opravdu chci dítě! Histologie nic neukázala. Po první menstruaci (asi 10. září) plánuji jít na ultrazvukové vyšetření. Mimochodem, v roce 2011 došlo k potratu v období 7-8 týdnů, po 5 měsících. otěhotněla a narodila se zdravá dcera.

Vliv vakuové aspirace na přežívající plod

Kolegové, taková otázka. Mladá žena užívala Macropen ve 4-5 týdnech těhotenství, nevěděla, že je těhotná. Poté, když to zjistila, se rozhodla, že se dítě narodí s deformacemi, a lékaři jí nevysvětlili, že neexistují důkazy o teratogenitě makropěny, a provedli potrat vakuovou aspirací. O několik týdnů později vyšlo najevo, že v děloze zůstal další plod a ten se dále vyvíjel. V tuto chvíli (těhotenství 18 týdnů) lékaři trvají na umělém porodu, vzhledem k tomu, že 1) makrofan je stále považován za teratogenní a zajišťují, že se dítě narodí hluché 2) vakuová aspirace může negativně ovlivnit vývoj plodu

V prvním bodě je vše jasné, kategorie B a neexistují žádné náznaky, ale ve druhém jsem nenašel žádný výzkum. Teoreticky to nemělo mít žádný škodlivý vliv, ale pokud máte nějaké odkazy na výzkum, budu vděčný. Žena je připravena dítě opustit, jen ji lékaři zastrašují a trvají na umělém porodu.

Měl jsem na svém oddělení dva z nich: neúspěšné pokusy po mini-potratu (jediné oplodněné vajíčko). Následně změnili názor na přerušení, a tak šli „zachránit“. Po pár týdnech lhaní, naštěstí, je den spánku téměř zdarma pro stát a svědomité daňové poplatníky a pro pacienty je vše k dispozici vůbec (kromě nifedipinu;)), bylo propuštěno s progresivním těhotenstvím.

Jeden měl 8 týdnů na vybití, druhý měl 10–11 týdnů. Nemohu s jistotou říci, ale proběhlo to za jeden rok - buď 2005, nebo 2004. Žádný z našich lékařů v rezidenčním komplexu nenabídl opětovné přerušení.

A co redukce jednoho z embryí v případě vícečetného těhotenství? Zdá se mi, že v zásadě je to stejné.

Podobné, ale ne úplně. Redukce - chemická koagulace (například loužení) přímým vstřikováním koagulantu do vajíčka. V tomto případě by měla být reakce okolních tkání minimální, jinak dojde ke snížení zbývajících / jejich embryí.
Ale v případě mechanického nebo vakuového působení je odstraněno velmi významné množství tkáně, což nevyhnutelně vede k více či méně výrazné zánětlivé reakci ve stromatu, ke snížení objemu děložní dutiny se zpomalením průtoku krve v submukóze dostatečné k zastavení krvácení. Jak se zbývající vajíčko „dokáže přežít“ v takových nepříznivých podmínkách? Tady je otázka, tak otázka!

Ve světle tohoto tématu jsem se nechal inspirovat jednou otázkou.
Jsou obecně během těhotenství možné nitroděložní zákroky? A otázka vyvstala kvůli této příručce o zvládnutí současné ztráty těhotenství (nebo ji možná zaměňuji s překladem):

Kompletní shrnutí
HLAVNÍ NÁVOD
Řízení opakované předčasné ztráty těhotenství.

BIBLIOGRAFICKÉ ZDROJE
Americká vysoká škola porodníků a gynekologů (ACOG). Řízení opakované časné ztráty těhotenství. Washington (DC): Americká vysoká škola porodníků a gynekologů (ACOG); 2001 únor 12 str. (Cvičný bulletin ACOG; č. 24). [105 referencí]
STAV POKYNU
Toto je aktuální vydání pokynu.

Tento pokyn aktualizuje předchozí verzi: American College of Obstetricians and Gynecologists (ACOG). Řízení opakované předčasné ztráty těhotenství. Washington (DC): Americká vysoká škola porodníků a gynekologů (ACOG); 1995 září (Číslo technického bulletinu 212).

Podle vývojáře pokynů je tato směrnice stále považována za aktuální k prosinci 2006, a to na základě revize publikované literatury, která se provádí každých 18–24 měsíců po vydání původní směrnice.

** REGULAČNÍ VÝSTRAHA **
VAROVÁNÍ / REGULAČNÍ VÝSTRAHA FDA
Poznámka od National Guideline Clearinghouse: Tento pokyn odkazuje na léky, pro které byly vydány důležité revidované regulační a / nebo varovné informace.

8. prosince 2006, Injekce sodné soli heparinu: Revize části UPOZORNĚNÍ týkající se předepisování přípravku Heparin s cílem informovat lékaře o možnosti opožděného nástupu heparinem indukované trombocytopenie (HIT), závažné reakce zprostředkované protilátkami v důsledku nevratné agregace krevních destiček..
KOMPLETNÍ SOUHRNNÝ OBSAH
** REGULAČNÍ VÝSTRAHA **
ROZSAH
METODIKA - včetně systému hodnocení a analýzy nákladů
DOPORUČENÍ
DŮKAZY PODPORUJÍCÍ DOPORUČENÍ
VÝHODY / HARMONY PROVÁDĚNÍ DOPORUČENÍ POKYNŮ
KVALIFIKAČNÍ PROHLÁŠENÍ
PROVÁDĚNÍ SMĚRNICE
INSTITUT OF MEDICINE (IOM) NÁRODNÍ KATEGORIE ZPRÁVY O KVALITĚ ZDRAVÍ
IDENTIFIKACE INFORMACÍ A DOSTUPNOSTI
Zřeknutí se odpovědnosti

ROZSAH
CHOROBA / PODMÍNKY
Opakovaná časná ztráta těhotenství

KATEGORIE POKYNŮ
Poradenství
Hodnocení
Řízení
Prevence

KLINICKÁ SPECIALITA
Lékařská genetika
porodnictví a gynekologie

URČENÍ UŽIVATELÉ
Lékaři

OBECNÉ CÍLE
Pomáhat odborníkům při rozhodování o vhodné porodnické a gynekologické péči
Poskytnout praktickému lékaři racionální a moderní přístup k řízení opakované ztráty těhotenství
CÍLOVÁ POPULACE
Ženy s časným opakováním (

Progrese děložního těhotenství po pokusu o vakuovou aspiraci nebo lékařský potrat nastává nejen s výraznou retroflací dělohy, ale také s abnormalitami ve vývoji dělohy. Vajíčko je navíc dobře chráněno trofoblastovou tkání.

To znamená, že jste se setkali s podobnými popsanými případy?

Zvažované intervence a praktiky
Testování na rodičovské vyvážené abnormality chromozomů
Hysteroskopické hodnocení a resekce děložního septa
Testování antikoagulancií proti lupusu a antikardiolipinových protilátek a léčba heparinem a nízkou dávkou aspirinu, pokud jsou výsledky testu pozitivní
Biopsie endometria k potvrzení diagnózy defektu luteální fáze
Poradenské páry s nevysvětlitelnou opakovanou ztrátou těhotenství ohledně možnosti úspěšného těhotenství bez léčby

Je skutečně možné provést hysteroskopickou disekci septa během těhotenství? nebo podstoupit biopsii endometria?

Samozřejmě se během těhotenství neprovádějí žádné nitroděložní manipulace, snad s výjimkou prenatální invazivní diagnostiky a fetoskopie, která se provádí břišním přístupem.
V této příručce mluvíme o resekci septa v nepřítomnosti těhotenství se zavedeným opakovaným potratem. Stejně jako biopsie endometria v luteální fázi k zavedení sekrečních změn, které předpovídají úspěšný vývoj následného těhotenství. Tato technika se také provádí s vyloučením těhotenství..

Doposud se mi nepodařilo najít studie, které by hodnotily účinnost a bezpečnost hysteroskopie v těhotenství. To, co není povoleno, je dogma. Je docela možné, že se v budoucnu něco změní a objeví se vyjasňující podmínky. Ale zatím se jedná pouze o fantazie, které výzkum nepodporuje. Příklady několika úspěšných výsledků těhotenství samozřejmě nejsou základem pro tolerantní doporučení nitroděložní diagnostiky (HS, biopsie endometria atd.) Rutinně u těhotných žen se zájmem o dítě..

Během těhotenství se samozřejmě neprovádějí žádné nitroděložní manipulace.,

Díky bohu, jinak jsem se bál. Myslel jsem, že koneckonců buržoazie, již během těhotenství se provádí hysteroskopie. Uklidnil jsi mě. :)

Jak zjistit, že těhotenství zůstalo po vakuové aspiraci?

Navštivte ultrazvukové vyšetření a přejděte na gynekologické vyšetření, poté můžete s jistotou zjistit, zda po vakuové aspiraci (potratu) zbývá těhotenství..

(I když je pravděpodobnost udržení těhotenství, existuje, pokud jich bylo několik místo jednoho vajíčka, a pokud existuje jedno vajíčko, pak je pravděpodobnost prakticky nulová).

Zdá se mi, že těhotenství nemůže zůstat, protože vakuová aspirace je odsávání, ve velké stříkačce vidíte látku (zařízení pro „vakuum“), proč vás tehdy vysali. Mohly by tam být nějaké zbytky, pak pokud vám ultrazvukové vyšetření (obvykle tři dny po předepsání operace není nutné vypít jeden a půl litru vody) nebylo odesláno, začne odmítnutí právě tohoto zbytku, zánět a v důsledku toho teplota.

Je možné otěhotnět po vakuovém potratu

Doba čtení: min.

 1. Je možné otěhotnět po vakuovém potratu?
 2. Jak proces urychlit?

Jak dlouho trvá otěhotnění po vakuovém potratu a je vůbec možné počat dítě? Vakuové potraty se jinak nazývají vakuová aspirace. Těhotenství po takovém zákroku se zdá být možné, protože tento typ potratu není pro ženský reprodukční systém zbytečně traumatizující..

Je možné otěhotnět po vakuovém potratu?

Je možné otěhotnět po vakuovém potratu? Ano, ale doba zotavení těla nebude u každé jednotlivé ženy stejná. Je možné otěhotnět okamžitě po vakuovém potratu? Odpověď zní ano, ale je třeba zmínit některé pozměňovací návrhy. Doporučuje se, aby se ženské tělo po této intervenci vrátilo do normálu a posílilo reprodukční funkce, protože po farmakologickém potratu je to stále traumatičtější. Období zotavení je obvykle jeden měsíc nebo tři. Je ale lepší počkat až šest měsíců. Toto je nejoptimálnější období.

Je důležité vzít v úvahu, že takový potrat neprobíhá vždy bez následků pro tělo ženy. Pokud se objeví komplikace a je ovlivněna sliznice dělohy, stojí za to počkat před plánováním těhotenství. V takovém případě může být vyžadováno období zotavení až dvanáct měsíců. Pokud se po roce těhotenství žena, která to plánuje, nestane realitou, je nutná odborná konzultace.

Po vakuovém potratu můžete otěhotnět: jak urychlit proces?

Lékaři radí ženám, aby pečlivě sledovaly své zdraví, zejména po dobu tří měsíců po vakuovém potratu. Pokud jde o měsíční cyklus, měl by se během stanoveného časového období zcela normalizovat. Pokud žena nepociťuje žádnou bolest, můžete dítě naplánovat, jakmile uplynou tři normální období.

Před koncepcí je důležité navštívit konzultaci s gynekologem. Součástí vyšetření by mělo být vyšetření na židli, vyšetření urogenitálních infekcí a ultrazvuková diagnostika.

Po vakuovém potratu můžete otěhotnět, ale v některých případech je postup doprovázen komplikacemi, zánětlivými onemocněními, což snižuje pravděpodobnost úspěšného početí v budoucnu. Několik opakovaných potratů také „naprogramuje“ tělo, aby se zbavilo plodu, což vede k potratům. K otázkám ochrany by proto mělo být přistupováno velmi vážně, aby vás v budoucnu netrápily dohady: „Jak dlouho můžete otěhotnět po vakuovém potratu?“

Zeptejte se zde.

Po zpracování obdržíte komplexní informace o vaší žádosti.

Menopauza je fyziologický proces zániku reprodukční funkce ženy. Je charakterizována absencí nástupu menstruace. Normálně má žena každý měsíc proces odmítnutí endometria - funkční vrstvy sliznice děložní dutiny.