Vše o výboji po instalaci spirály

Moderní antikoncepce je široká škála zařízení a léků. Někdo dává přednost hormonálním lékům, ale má velké množství kontraindikací a vedlejších účinků. Nitroděložní tělísko je dnes velmi populární. Při správné instalaci a dodržování všech pravidel používání dosahuje antikoncepční účinek 99%. Ve většině případů zástupkyně žen, které používají toto zařízení, mluví o neobvyklém výboji po instalaci spirály. Jak bezpečné jsou, co by mělo být považováno za normu a kdy zazvonit - budeme hovořit v tomto článku.

Vlastnosti instalace spirály

Nitroděložní tělísko je antikoncepce, která se osvědčila po mnoho let. Jedná se o gynekologický přístroj ve tvaru písmene T vyrobený z plastu nebo kovu. Některé nitroděložní tělíska obsahují gestagenní hormon nebo měď. Mezi ně patří systém uvolňující levonorgestrel „Mirena“.

Působení spirály je způsobeno potlačením penetrace spermií do horních částí ženského reprodukčního systému, transportem vajíčka a oplodněním. Se spirálou Mirena také zesiluje cervikální hlen, který blokuje množení endometria. Díky tomuto kořenovému účinku je účinek antikoncepce poměrně dlouhý, někdy dosahuje i několika let.

Spirála je instalována rychle a bezbolestně. Měly by se však vzít v úvahu některé kontraindikace IUD. To zahrnuje:

 • různé typy genitálních novotvarů,
 • zánětlivé procesy ve složkách urogenitálního systému,
 • různá poranění dělohy, včetně pooperačních,
 • krvácení nejasné etymologie,
 • kardiovaskulární choroby,
 • cukrovka.

Kromě malého počtu kontraindikací nemá tato antikoncepce žádné nevýhody. Mezi výhody patří také skutečnost, že jej lze používat v jakémkoli věku, dokonce iu dospívajících. Například spirála Mirena se často instaluje s menopauzou v rané fázi, kdy se někdy menstruace stále cítí. Nástroj pomáhá předcházet těhotenství a vyhlazuje hormonální změny.

Spirála neovlivňuje jiné systémy a orgány ženského těla, lze ji používat až 10 let a cena je dostupná pro jakoukoli kategorii populace. Ale u Mireny, vzhledem k jejím hormonálním složkám, se mohou objevit vedlejší účinky. Bez ohledu na to, kterou spirálu si vyberete, měla by ji instalovat pouze kompetentní odborník podle předběžného jmenování lékaře.

Na který den menstruace je spirála uložena? Cívka by měla být umístěna zpravidla na konci menstruace. Tento postup trvá asi 15 minut. Upevnění v děložní dutině je bezbolestné, nejčastěji se používá lokální anestézie.

Jaké vypouštění pomocí nitroděložního tělíska je považováno za normu

Výboj po umístění cívky je běžný jev, který vyvolává obavy u těch, kteří jej používají poprvé. Neměli byste se bát, protože ve většině případů je to norma. Odborníci tvrdí, že takové příznaky po instalaci nitroděložního tělíska jsou častým nežádoucím účinkem, který spíše znamená normální reakci těla než patologickou.

V zásadě se jedná o hnědý výtok, který může začít několik dní po instalaci nitroděložního tělíska a může trvat několik dní až několik měsíců.

Stojí za zvážení, že toto zařízení je zavedeno krátce před koncem menstruace, respektive může být plánovaným koncem menstruace špinění po instalaci. Může to být silné vypouštění krvavého hlenu nebo mírná mastnota. Takové projevy mohou být také normou mezi obdobími..

Po zavedení nitroděložního tělíska může dojít k výtoku také z důvodu ovlivnění malých cév endometria (vnitřní tkáně dělohy). Takové krvácení je malé, ale může být doprovázeno bolestivostí.

Hnědý výboj během spirály může být přirozenou reakcí těla na cizí předmět. Tento jev může trvat ještě šest měsíců. Nejedná se ani o porušení změny v povaze menstruace: krvácení se může stát mnohem silnějším nebo naopak, množství krve se sníží.

Po instalaci Mireny může tělo reagovat na hormony vstřikované zvenčí hnědými sekrety. Po chvíli se obnoví hormonální rovnováha a tyto jevy zmizí.

Pokud krvácení nezmizí po dlouhou dobu a bolest vás neopustí, měli byste se poradit s lékařem, protože to je již odchylka od normy.

Patologický výboj při použití spirály

Infekce

Tato antikoncepce je určena k ochraně ženy před nechtěným těhotenstvím, ale neplní bariérovou funkci proti různým infekcím, virům a plísním. Navíc je pro ně jakýmsi vodičem a v některých situacích může být dokonce hlavní příčinou zánětu pánevních orgánů. To může být indikováno nadměrným krvácením s nepohodlí nebo přítomností nepříjemného zápachu nebo nazelenalého nebo nažloutlého hlenu..

Ofset svítidla

Jednou z komplikací, které mohou během instalované spirály vyvolat špinění, je její prolaps nebo posunutí. To zahrnuje jak spontánní narušení polohy, tak její odmítnutí tělem. Cizí těleso je poměrně velkou zátěží na dobře fungující reprodukční systém, takže může toto zařízení trvat příliš dlouho a nechat ho vědět o krvavých šmouhách, nebo vůbec ne.

Aby se zabránilo posunutí tohoto nástroje, nedoporučuje se během prvních 2 týdnů po zavedení zvedat těžké předměty, aplikovat břemeno nebo mít sex. Doporučuje se pravidelně kontrolovat, zda je cívka na svém místě, aby nedošlo k vychýlení. To může vést ke zranění orgánů urogenitálního systému a také k nechtěnému těhotenství..

V 0,02% případů instalace této antikoncepce může být krvácení způsobeno poškozením nebo propíchnutím dělohy. Důvodem je nesprávné vložení nebo umístění zařízení. Tento jev je velmi vzácný, ale dochází k němu. V této situaci je hlavní věcí konzultovat lékaře včas, aby se zabránilo zánětlivým procesům a patologickému traumatu..

Mimoděložní těhotenství

Jelikož žádná antikoncepce nemůže zaručit 100% výsledek, může u spirály stále docházet k početí. Pokud k tomu ale dojde, je to s největší pravděpodobností ve formě mimoděložního těhotenství. Jistým znakem toho je hnědý a krvavý výtok s rostoucí a dlouhodobou bolestí. Postupujte podle odkazu a zjistěte, jaké výboje během mimoděložního těhotenství se mohou objevit.

Spirála má antény, které rozšiřují stěny dělohy. Ve vzácných případech to může být indikováno zvýšeným množstvím krve vylučované během menstruace..

Ať už je důvod jakýkoli, je nutné se poradit s odborníkem, aby zjistil příčinu výtoku. Je třeba si uvědomit, že problém nezmizí sám o sobě a velká ztráta krve může vést k anémii a dalším vážným následkům..

Zpětná vazba od žen a odborníků

Zpětná vazba od pacientů a odborníků nám umožňuje dospět k závěru, že nitroděložní tělísko je vysoce účinným prostředkem antikoncepce, který se v zahraničí i v domácí praxi používá již více než deset let..

V posledních letech se nitroděložní tělísko stalo dostupným. Instalace je snadná, samotný postup netrvá déle než 15 minut. Proces je bezbolestný, pokud neexistují žádné kontraindikace, a provádí ho zkušený odborník.

Další výhodou je, že instalace tohoto nástroje je možná v jakémkoli věku. Některé ženy v recenzích říkají, že spirálu měli téměř po celou dobu reprodukčního věku.

Výtok je přirozený jev, když je cívka umístěna uvnitř dělohy. Zpravidla jsou hnědé a nemají žádný cizí zápach. V závislosti na příčině takové krvácení trvá několik dní až šest měsíců..

Victoria, 42 let: „Dokud žiji svůj sexuální život (od 17 let), tolik chodím se spirálou. Celý život mě chránila před koncepcí. Když jsme se s manželem rozhodli mít dítě, jak bylo plánováno, odborník ji odstranil a po dvou menstruačních cyklech jsem mohla otěhotnět. Po porodu byl tento zázračný vynález zveřejněn znovu. Nevšiml jsem si žádného zvláštního výtoku, zpravidla to bylo mírné mazání asi týden a v prvních dnech po instalaci bylo spodní břicho mírně vymačkané. “

Marina, 25 let: „Po zavedení spirály moje menstruace pokračovala další dva týdny. Jak se ukázalo později, šlo o výtok na pozadí oddělení endometria, jehož cévy mám spíše slabé. Specialista mi tedy vysvětlil. Nyní se moje menstruace děje novým způsobem. Krev je mnohem více. Ale to mi nevadí. Hlavní je, že jsem spolehlivě chráněn před nechtěným těhotenstvím “.

Spirála je tedy vynikající vysoce účinnou antikoncepcí. Při správném umístění a dodržování všech pravidel použití poskytuje nejvyšší výsledek mezi prostředky ochrany a nepoškozuje tělo. IUD byl vynalezen pro ty ženy, které drží krok s dobou a cení si svého zdraví..

Vzhled krve po instalaci nitroděložního tělíska

Nitroděložní tělísko je nejoblíbenější a nejúčinnější ženskou metodou prevence nechtěného těhotenství. Aby se předešlo komplikacím, je nutné podstoupit všechna vyšetření a kontaktovat pouze profesionálního lékaře; samonavádění spirály není povoleno. Ani dodržování všech podmínek však nezaručuje absolutní plynulost. Stává se, že po instalaci spirálních toků krve se to stane z různých důvodů. Vše o postupu zavádění spirály a komplikacích v tomto článku.

Nitroděložní tělísko je speciální zařízení vyrobené z inertního plastu a malého kovu (mědi nebo stříbra). Toto zařízení je vloženo do děložní dutiny a neumožňuje otěhotnět dívce. Při plánování početí může dojít k oplodnění nitroděložním tělískem, ale spirála zabrání navázání embrya na endometrium dělohy, princip činnosti je obdobou potratového nástroje. Spirála je zavedena dívce 3. nebo 4. den menstruace, zatímco děložní čípek je otevřený.

Dnes se aktivně používají 2 typy nitroděložních tělísek:

 • Měděné nitroděložní tělísko. Měděná cívka vložená do dělohy uvolňuje ionty mědi, okyseluje prostředí dělohy a snižuje aktivitu spermií. Doba používání měděného nitroděložního tělíska není delší než 10 let.
 • Hormonální nitroděložní tělísko. Po injekci uvolňuje hormon progesteron. Tento hormon se uvolňuje každý den a potlačuje zrání vajíčka. Můžete jej použít až 5 let, poté se spirála změní.

Ve vzhledu jsou obě spirály z těhotenství podobné písmenu T, na jehož konci jsou dvě malé antény.

Typy nitroděložních tělísek

Kromě své hlavní funkce chrání děložní spirály před zánětlivými onemocněními.

Indikace

Jak bylo uvedeno výše, výhody spirály spočívají nejen v neschopnosti otěhotnět. Spirála je indikována k léčbě různých onemocnění, jako jsou:

 • Menstruační problémy. Bolestivé, obtížně tolerované období, nepravidelný menstruační cyklus atd.;
 • Pánevní bolest;
 • Děložní myomy a endometrióza. Časný karcinom endometria a prekancerózní stav;

Spirála má baktericidní účinek, proto ulevuje od stavu v případě nemoci a předchází zhoršení.

Nitroděložní tělísko je velmi vhodné pro ženy po porodu, které nemají pohlavně přenosné choroby a onemocnění děložního čípku.

Různé komplikace

Nejčastějším obdobím po zavedení nitroděložního tělíska, kdy se objeví různé komplikace, jsou první tři měsíce.

Spirála vypadává. To nemusí být nutně doprovázeno bolestivými pocity a nepoškozuje tělo. Někdy si žena vůbec nevšimne, že spirála vypadla. Prolaps může nastat jak bezprostředně po zákroku, tak po dlouhou dobu po zavedení cívky. Příčinou prolapsu nitroděložního tělíska může být velká fyzická aktivita a deformace děložního čípku. Také pokud nekompetentní lékař nainstaloval spirálu nesprávně nebo zvolil nitroděložní tělísko, které není vhodné pro velikost a typ těla. Někdy dochází ke ztrátě z neškodného důvodu odmítnutí těla cizím předmětem. V tomto případě, poté, co si zvyknete, všechno zmizí..

Děložní krvácení - Krvácení z dělohy ženy není vždy nebezpečné. Pokud po instalaci spirály je krev - nejprve musíte věnovat pozornost objemu a načasování krvácení. Pokud se krev uvolňuje v malém objemu po dobu několika měsíců, je to zcela normální. Pokud po instalaci spirály začne silné krvácení, které trvá déle než sedm dní a bude silně bolestivé, musíte se poradit s lékařem. Lékař předepíše léčbu a určí, zda má být během léčby odstraněna cívka..

Perforace dělohy. Tato komplikace se vyskytuje velmi zřídka, ale stále se to děje. V důsledku nesprávného zavedení spirála poškozuje dělohu. Dalšími důvody pro perforaci jsou nesprávný tvar spirály, její typ, spirála není vhodná pro anatomické rysy dělohy. Po léčbě perforace nitroděložního tělíska se jako antikoncepční prostředek nedoporučuje používat v budoucnu.

Proč dochází ke krvácení

Mírné krvácení a slabé nahnědlé šmouhy do šesti měsíců po instalaci cívky jsou přirozeným jevem a neměly by ženu obtěžovat. V tomto případě je krvácení po zavedení spirály závislostí těla na cizím předmětu. Musíte jít k lékaři, pokud šmouhy zmizí a nepřestanou po dobu 8 měsíců nebo déle, a pokud po instalaci spirály teče krev dlouho nebo silně krvácí.

Často v prvním měsíci po zákroku mají dívky zpoždění menstruace. V tomto případě se užívají protizánětlivé léky, které normalizují cyklus a chrání před zánětlivými procesy v děloze. Zánět dělohy je způsoben nesnášenlivostí nitroděložního tělíska jako typu antikoncepce.

Co dělat se silným krvácením

S hojným a dlouhodobým krvácením po proceduře zavedení IUD je naléhavá potřeba jít do nemocnice. Lékař předepisuje testy a vyšetření. První věc, kterou bude lékař věnovat pozornost, je, zda má žena gynekologická onemocnění. Pokud se ženský průtok krve nezastaví a nedojde k žádným závažným onemocněním, spirála se odstraní, jinak může dojít ke komplikaci ve formě anémie z nedostatku železa. Během léčby je pacient pravidelně vyšetřován a sledován na průběh onemocnění.

Aby se zabránilo příznakům, lékař předepisuje léky obsahující železo a doporučuje jíst více potravin bohatých na železo..

Je nezbytná konzultace s gynekologem

Další komplikace

Častými komplikacemi od začátku používání nitroděložního tělíska je silné krvácení a ztráta cívky v různých časech. Existují však i další, vzácnější komplikace..

Nejčastěji vznikají z měděné cívky.

 • Příliš bolestivá menstruace;
 • Krevní sraženiny během menstruace;
 • Pánevní infekce;
 • Poškození dělohy spirálou;
 • Nepravidelná období. Někdy úplně zmizí;
 • Mimoděložní těhotenství, potrat, následný předčasný porod.

Neplodnost. Právě kvůli této komplikaci lékaři doporučují používat spirály pouze ženám po porodu..

Kontraindikace

Před instalací spirály musí žena podstoupit malé vyšetření a složit testy předepsané lékařem, protože nitroděložní tělísko nevyhovuje všem, kromě toho se někdy po zavedení projevuje individuální nesnášenlivost.

Je nemožné instalovat spirálu v případě onkologických onemocnění pohlavních orgánů, pokud má žena rakovinu děložního čípku, infekce pánve, rakovinu děložního čípku, krvácení z dělohy a různé druhy anémie. Také s deformací dělohy a pokud existují pohlavně přenosné infekce. Je zakázáno používat nitroděložní tělísko pro ženu, pokud po potratu neuplynuly 3 měsíce a pokud v minulosti žena měla mimoděložní těhotenství.

Nedoporučuje se dávat spirálu ženám, které nejsou v těhotenství, kvůli riziku komplikací.

Vyšetření je nezbytné k identifikaci možných problémů a lékař rozhodl, zda je možné spirálu bez poškození těla ženy.

Instalace

Před zahájením postupu pro zavedení nitroděložního tělíska musíte provést řadu přípravných opatření: projít testy, které lékař předepíše, podstoupit vyšetření u gynekologa a provést postup.

Zkoušky, které musí být složeny před zahájením řízení:

 • Těhotenské testy;
 • Dodání testů na HIV;
 • Screening na pohlavně přenosné choroby a další gynekologické problémy;
 • Krevní test na hepatitidu C a jiné typy;
 • Lékař musí vyšetřit genitálie: vagina, děloha atd. A poté vybrat nejlepší typ nitroděložního tělíska pro ženu.

Před samotným zákrokem gynekolog změří velikost a hloubku dělohy. Proces instalace nitroděložního tělíska se cítí jako zavedení gynekologického zrcátka během vyšetření. Během procedury nedochází k silné bolesti, ale dochází k nepohodlí. Pokud žena netoleruje sebemenší nepohodlí, může lékař aplikovat léky proti bolesti do oblasti děložního čípku. Instalace cívky trvá 10 minut.

Správně vložené nitroděložní tělísko

Rehabilitace

Po instalaci nitroděložního tělíska potřebujete šetřící denní režim, více odpočinku, nemůžete se namáhat prací. Spirála pro tělo je cizí předmět, po určitou dobu existuje závislost a tělo zažívá stres, proto zbytečné zatížení během rehabilitace stav jen zhorší. Období rehabilitace po instalaci spirály je u všech žen odlišné. Pokud nedojde k žádné bolesti nebo silnému krvácení, můžete vykonat obvyklou práci. Nezapomeňte, že jakékoli přepětí může způsobit poruchy, z nichž nejčastější je ztráta spirály.

Protože ke ztrátě spirály z dělohy ženy dochází nejčastěji během prvních 8 měsíců, je třeba provést kontrolní postup. Pozici spirály můžete určit pomocí antén. Můžete to zkontrolovat sami pomocí prstů, ale pokud to žena nemůže zkontrolovat sama, musíte věc svěřit gynekologovi. Musíte být vyšetřeni lékařem každý měsíc. Potom nebezpečné období uběhne snadno a bez komplikací..

Kdy navštívit lékaře

Malé špinění nebo nedostatečné mazání je přirozená reakce těla po zavedení spirály, k níž dochází téměř u všech žen. Průměrná doba je 6 měsíců, ale doba pro zastavení sekrece je individuální a může se pohybovat od 4 do 8 měsíců. Stává se, že nedochází k žádnému výboji, ale je to velmi vzácné a není to nebezpečné.

Nebezpečným se stává pouze dlouhodobé a hojné vypouštění. Vypadá to na období, které trvá několik týdnů. V případě silného krvácení byste měli okamžitě vyhledat lékaře. Pokud výtok trvá dostatečně dlouho, je lepší navštívit nemocnici, protože silné krvácení a šmouhy po dobu delší než 8 měsíců mohou být způsobeny vážnými poruchami v těle..

Někdy může spirála u ženy vyvolat různá onemocnění dělohy, pak krvácení signalizuje zánět. Pokud vyšetření odhalí negativní účinek spirály, je odstraněna a již není umístěna. V tomto případě jsou předepsány jiné způsoby ochrany..

Používání spirály během kojení

IUD lze zavést až šest týdnů po porodu. Iony vylučované nitroděložním tělískem pronikají do matčiny krve, ale škodlivé látky tvoří pouze tisícinu procenta denního objemu mateřského mléka. Toto množství je příliš malé na to, aby poškodilo zdraví dítěte, takže použití spirály během kojení je pro matku i dítě bezpečné..

Je třeba odstranit

Existuje mnoho důvodů, proč je nutné spirálu odstranit nebo ji změnit na novou..

Potřeba odstranit spirálu může nastat v následujících případech:

 • Hormonální nitroděložní tělísko musí být měněno po každých pěti letech užívání, měď po deseti letech.
 • Při použití jiné ochrany proti otěhotnění musí být cívka odstraněna na začátku menstruačního cyklu..
 • Po odebrání nitroděložního tělíska se další instalace provede až po měsíci..
 • Pokud se objeví zánět nebo infekce způsobená spirálou, stejně jako silným krvácením, spirála musí být odstraněna.
 • S individuální nesnášenlivostí IUD. Pokud má žena při používání nitroděložního tělíska v děloze neustálé bolesti žaludku nebo pokud je krev v pohlavním styku nepříjemná, je nutné spirálu odstranit a použít jiný způsob ochrany.

Těhotenství s nitroděložním tělem

IUD je nejpopulárnějším způsobem, jak předcházet nechtěným těhotenstvím, a to nejen kvůli snadnosti postupu, ale také kvůli jeho vynikající účinnosti. Neexistuje prakticky žádná šance na otěhotnění s IUD. Přesto je možné těhotenství pomocí nitroděložního tělíska, i když je extrémně vzácné az určitých důvodů. Například nesprávně nainstalovaná spirála nebo seskočila během příliš vášnivého styku.

Chcete-li vyloučit takovou patologii jako mimoděložní těhotenství, pokud máte podezření na těhotenství, musíte se poradit s lékařem. Pokud těhotenství probíhá normálně, nedochází k žádným komplikacím a žena chce porodit a porodit dítě, spirála je odstraněna.

Lékař cívku odstraní bez poškození matky a dítěte. Existují však chvíle, kdy po odstranění nitroděložního tělíska je těhotenství ukončeno.

Pokud žena nedůvěřuje lékařům, může být dítě přepraveno bez vyjmutí nitroděložního tělíska z dělohy. V tomto případě však musíme být duševně připraveni na to, že vývoj plodu nepůjde tak hladce, jsou možné komplikace v růstu a vývoji dítěte.

Mimochodem, existuje jen velmi málo případů úspěšného porodu plodu spolu s nitroděložním tělískem. Vždy však existuje riziko patologií pro dítě..

Abyste předešli nepříjemným následkům a učinili těhotenství pohodlným a bezpečným, musíte spirálu odstranit. Nebo pokud žena nechce porodit dítě, ukončete těhotenství, protože nitroděložní tělísko a těhotenství nemohou úspěšně existovat současně a pro zpoždění může matka i dítě přijít o zdraví.

Mohou nitroděložní tělíska způsobit krvácení po sexu??

Instalace děložní spirály je populární metoda antikoncepce

Jaké typy spirály existují

Existují dva hlavní typy nitroděložních tělísek:

 • léčivý;
 • bez drog.

První obsahují měď, stříbro, zlato, progesteron a další hormony nebo léky. Jejich přítomnost v kompozici zvyšuje účinnost spirály a snižuje negativní účinek na tělo. Tyto léky mají různé tvary: spirály, prsteny atd. Nejběžnější antikoncepční prostředky jsou:

 1. Copper-T. Jedná se o zařízení ve tvaru písmene T vyrobené z polyethylenu s přídavkem mědi.
 2. Multiload. Má tvar T, je vyroben z polyethylenu s přídavkem síranu barnatého.
 3. Juno. K dispozici v různých variantách: ve tvaru T, ve tvaru prstenu. Hlavním materiálem je plast, z dalších inkluzí je měď nebo stříbro. Doba antikoncepce pro prstencové formy je 4 roky, pro ty ve tvaru T - 7 let.
 4. Mirena. Systém obsahující nitroděložní hormony. Princip činnosti je založen na uvolňování gestagenu do děložní dutiny. Je to antikoncepce na předpis.
 5. Nova-T. Spirála je vyrobena z plastu s přídavkem síranu barnatého, měděného a stříbrného drátu navinutého na ose.


V lékárně najdete spirálu značky Mirena
Časy instalace cívky jsou uvedeny v tabulce.

Typ nitroděložního tělískaPlatnost
Copper-T6 let
Multiload5 let
Juno4-7 let
Mirena5 let
Nova -T5 let

Druhé patří k první generaci nitroděložního tělíska. Jsou vyrobeny z polyethylenu a v moderní gynekologii se již nepoužívají kvůli mnoha vedlejším účinkům. Mezi ně patří Lipps Loop.

Vlastnosti nitroděložního tělíska Mirena

Spirály se používají po celá desetiletí. První vynález se datuje do roku 1926 a prototyp moderního nástroje vynalezl Jack Lipps v roce 1960. Zpočátku se používaly pouze nitroděložní tělíska vyrobená z mědi, zlata a stříbra v kombinaci s plastovými prvky. Nejběžnější formou je písmeno T. Mirena je spirála, která obsahuje zásobu hormonální látky - levonorgestrelu. Speciální zařízení zajišťuje denní uvolňování určité dávky. Celková částka se počítá za 5 let.

Účinná látka nitroděložního tělíska prakticky nevstupuje do krevního řečiště a neovlivňuje endokrinní rovnováhu těla. Účinek je zaměřen na potlačení funkcí endometria, krčních žláz a potlačení spermií. Výsledkem je, že nitroděložní vrstva neroste dostatečně, aby zajistila připojení oplodněného vajíčka. Hustý hlen se hromadí v cervikálním kanálu, jako zátka během těhotenství, která slouží jako bariéra pro mužské buňky.

Výhody Mireny oproti jiným metodám ochrany:

 • Instalace cívky se provede během 3-5 minut;
 • Po dobu 5 let můžete na antikoncepci zapomenout;
 • Při přepočtu nákladů na antikoncepční pilulky používané během tohoto období se dosáhne významných úspor;
 • Účinek IUD hormonů je pouze lokální, obsah v krvi je ve srovnání s perorálními přípravky zanedbatelný;
 • Nebudete muset dodržovat schéma přijímání, včasný nákup finančních prostředků atd.;
 • Mirena se také používá k terapeutickým účelům pro adenomyózu, děložní myomy, endometriózu;
 • Snižuje spirální a bolestivé pocity během menstruace, stejně jako objem ztráty krve;
 • Nepřispívá k přírůstku hmotnosti, jako kombinovaná perorální antikoncepce;
 • O tom, kolik IUD bude stát, rozhoduje sama žena. Pokud si přejete, můžete jej kdykoli extrahovat a reprodukční funkce bude obnovena ve 2-3 cyklech.
 • Ženy, které jsou sexuálně aktivní s různými partnery, se budou muset dodatečně chránit před pohlavně přenosnými chorobami;
 • IUD se nedoporučuje pro nulipární dívky;
 • Instalace vyžaduje předběžné vyšetření a pomoc gynekologa; umístění spirály do vlastních rukou nebude fungovat;
 • V počáteční fázi - do 4 měsíců, riziko salpingitidy - zánět vejcovodů;
 • Až šest měsíců je možné špinění krvavým výbojem;
 • Cyklus se ztratí;
 • Menstruace někdy během užívání Mireny úplně zmizí;
 • Žena může být vystrašena ovariálními folikulárními cystami, které ve skutečnosti nepředstavují žádnou hrozbu pro zdraví a samy se rozpouštějí;
 • Existuje možnost vypadnutí spirály, kterou si žena nemusí všimnout;
 • Malé riziko početí přetrvává, podle 20letých studií je to až 1%. V tomto případě je možné mimoděložní nebo zmrazené těhotenství, potrat.

V prvních měsících je vhodné navštívit gynekologa po menstruaci, kdy je riziko vypadnutí Mireny nejvyšší. Můžete zkontrolovat, zda je nitroděložní tělísko na svém místě. Za tímto účelem se do pochvy vloží prst až na doraz. Žena ucítí dotek antén, které vyčnívají z otvoru cervikálního kanálu.

Jaké jsou indikace pro instalaci

Rozdíl mezi funkčními vlastnostmi různých typů nitroděložních tělísek je nevýznamný. Všechny mají stejnou účinnost, což závisí na profesionalitě a zkušenostech lékaře. Před zavedením nitroděložního tělíska gynekolog vyšetří ženu na zánětlivá onemocnění genitální oblasti, obdrží informace o frekvenci menstruačního cyklu a provede ultrazvuk pánve. Po shromážděné anamnéze se provede selekce a zavedení spirály.

Indikací pro použití nitroděložního tělíska je touha ženy ovládat její reprodukční funkci..

Děložní spirály obsahující hormony mají kromě antikoncepčního účinku terapeutický účinek u následujících onemocnění:

 • hyperplazie endometria;
 • bohatá menstruace;
 • endometrióza.


S bohatým výtokem během menstruace můžete nasadit hormonální cívku

Je možné dodávat ne během menstruace

Teoreticky může být nitroděložní tělísko zavedeno v kterýkoli den cyklu. Existuje dokonce i taková metoda nouzové antikoncepce - zavedení spirály během jednoho dne po nechráněném pohlavním styku. V tomto případě však existuje možnost infekce sliznice děložní dutiny, pokud byla během sexu žena současně infikována STI.

Nevýhodou vložení nitroděložního tělíska v nekritických dnech je následující:

 • těhotenství nelze s jistotou vyloučit - vajíčko nemusí být viditelné v děložní dutině, pokud ještě nekleslo, a test ne vždy poskytuje spolehlivý výsledek;
 • postup je bolestivější - děložní čípek je v běžných dnech často v křečovitém stavu.

Znalecký posudek Daria Shirochina (porodník-gynekolog)

Pokud tedy musíte injekci podávat ne během menstruace, doporučuje se podstoupit krevní test na hCG, aby se přesně vyloučilo těhotenství, a těsně před manipulací provést intramuskulární injekci anestetika nebo si alespoň půl hodiny vzít pilulku uvnitř.

Někdy se také praktikuje zavedení IUD u žen bezprostředně po porodu. Lékař si však musí být jistý, že uvnitř dělohy a zánětu nejsou žádné membrány. Jinak postup hrozí vážnými komplikacemi. Instalace spirály je také povolena během kojení, pokud žena ještě nemá menstruaci. V tomto případě je také nutné předat krevní test na hCG..

Jaké mohou být komplikace?

Při používání nitroděložní antikoncepce jsou komplikace extrémně vzácné. Navzdory skutečnosti, že lze předcházet všem následkům, měla by žena vědět, jak se projevují, a v případě potřeby vyhledat lékařskou pomoc:

 • Krvavý výtok po instalaci spirály je pozorován u 15% žen. Mohou se objevit přerušovaně během prvního roku užívání antikoncepce..
 • Vyloučení nitroděložního tělíska. Odmítnutí se projevuje bolestí v podbřišku, krvácením mezi menstruacemi, výtokem po pohlavním styku, pocitem nitroděložního tělíska v pochvě.
 • Těhotenství se spirálou. Vyskytuje se velmi zřídka, obvykle je příčinou nediagnostikované vyloučení. V takovém případě by nitroděložní tělísko mělo být odstraněno co nejdříve..
 • Perforace dělohy nebo děložního čípku. Četnost komplikací závisí na formě antikoncepce, vlastnostech anatomické struktury dělohy, kvalifikaci lékaře. Je charakterizována silnou bolestí se zavedením spirály, zmizením nití, krvácením.
 • Infekční procesy pánevních orgánů. Komplikace se vyskytují u žen s více sexuálními partnery. Symptomy genitální infekce jsou páchnoucí výtok, vysoká tělesná teplota, nevolnost.


Někdy při instalaci cívky můžete dostat infekci

Patologický výtok

Bez ohledu na důvod, který po instalaci Mireny vyvolal vzhled hnědého tajemství, musíte se poradit s lékařem, abyste vyloučili riziko možných komplikací. Takový výtok je považován za normu, pouze pokud nemá žádný cizí odstín, nepříjemný zápach, není doprovázen bolestí v dolní části břicha, dolní části zad.

Takový výtok v prvních měsících po instalaci Mireny je způsoben porušením endometria dělohy. Pokud má žena pravidelně hlen smíchaný s krví a jsou také pozorovány jiné nepohodlí, měla by naléhavě navštívit lékaře, aby diagnostikovala patologické příčiny.

Krvácející

Bohatý výtok krve po instalaci Mireny je známkou otevřeného děložního krvácení. Takový příznak se může objevit, když je antikoncepce, která byla podána, odmítnuta. V tomto případě nebude mít krevní výtok žádný specifický zápach, získá jinou barvu, například nazelenalý nebo nažloutlý.

Pokud dojde k závažnému krvácení, je naléhavě nutné poradit se s lékařem, abyste diagnostikovali příčinu tohoto stavu. Existuje však také varianta normy, kdy je výtok fyziologické povahy. To platí pro situace, kdy jsou nahnědlá období bohatší. Tento stav ženského těla je reakcí na hormonální lék a menstruační cyklus se postupně zlepšuje.

Trauma

Krvácení může být také způsobeno poraněním dělohy, poškozením integrity vaginální sliznice.

Děložní krvácení lze rozpoznat podle množství výtoku, přítomnosti bolesti v dolní části břicha. Někdy je tak silná, že ji lze zastavit pouze po domluvě s gynekologem nebo pomocí hemostatických léků k perorálnímu podání..

Poškození genitálií během zavádění Mireny se objevuje zřídka a pouze vinou nekvalifikovaného lékaře. Pokud se tedy při instalaci spirály objeví hojný hnědý výboj, je nutné neprodleně kontaktovat lékaře.

Nemoci reprodukčního systému

Bělavý nebo nažloutlý výtok, doprovázený nepříjemným zápachem, může po instalaci Mireny indikovat onemocnění reprodukčního systému. Stojí za zvážení, že samotná spirála neznamená jejich vývoj, takový stav může být způsoben oslabeným imunitním systémem, stresem, pohlavním stykem s infikovaným partnerem.

Infekce

Po nesprávné instalaci spirály může dojít k infekční nemoci. To se stane, pokud lékař nedodržuje sterilitu, žena po proceduře zanedbává pravidla osobní hygieny.

Přítomnost infekce pohlavních orgánů je doprovázena výskytem hojného výtoku jiné povahy v závislosti na stádiu vývoje onemocnění. Mohou být bělavé, nažloutlé, krvavé, nazelenalé. Zároveň mají nepříjemný zápach. Ve většině případů s infekční lézí pohlavních orgánů se příznaky projeví před menstruací a po menstruaci se sníží.

Ofset svítidla

Při vysídlení Mireny se může objevit hnědý výtok. Změnu polohy spirály lze rozpoznat podle přítomnosti následujících příznaků:

 • v dolní části břicha začaly křečové bolesti;
 • během pohlavního styku je pozorováno špinění mimo menstruaci;
 • ve vagině je pocit spirály.

Je třeba poznamenat, že při přemístění Mirena neposkytuje maximální účinnost, zatímco může poranit děložní čípek.

Se zavedeným nitroděložním tělískem existuje riziko mimoděložního těhotenství. Takovou abnormální polohu embrya lze rozpoznat podle bolesti v podbřišku, zmizení menstruace nebo změny v jejich povaze. V případě takové patologie existují výtoky charakterizované nedostatkem a krátkým trváním..

Jaké jsou příčiny krvácení po instalaci nebo odstranění cívky

Pokud je žena po zavedení nitroděložního tělíska trýzněna silnou bolestí a krvácí, je třeba nejprve vyloučit vznik komplikací..

Možné příčiny krvácení bezprostředně po podání:

 • odmítnutí IUD;
 • špatná velikost;
 • infekční proces;
 • poranění endometria během instalace.

O výhodách a nevýhodách nitroděložního tělíska se můžete dozvědět sledováním tohoto videa:

Hlavní příčinou krvácení po odstranění cívky je poškození děložní sliznice. Při vyjímání zařízení se na endometriu objeví mikrotrauma, které může krvácet. Obvykle nepříjemné příznaky zmizí po 7-10 dnech a nevyžadují léčbu.

Metody a metody odstraňování nitroděložního tělíska

Extrakce nitroděložního tělíska se nejčastěji provádí ambulantně uprostřed menstruačního cyklu. Postup standardního odstranění nitroděložního tělíska nevyžaduje anestezii. Odstranění nitroděložního tělíska se provádí tažením kleštěmi (speciální chirurgický nástroj) nebo pinzetou na antény, které by normálně měly viset z cervikálního kanálu. Tato metoda odstranění nitroděložního tělíska je nejjednodušší, nejbezpečnější a nejlevnější.

Pokud chybí úponky nitroděložního tělíska, lze nitroděložní antikoncepci odstranit instrumentálně během hysteroskopie nebo pomocí extraktoru. Instrumentální odstranění IUD se provádí v lokální nebo intravenózní anestézii. Po mechanické expanzi cervikálního kanálu se do děložní dutiny vloží hysteroskop. Pokud nitroděložní tělísko leží volně v děložní dutině, uchopí se pomocí speciálních kleští a poté se vytáhne. V závažných případech může být instrumentální metoda odstranění IUD doprovázena poškozením stěn kanálu, dělohy a krvácením. Pokud byla důvodem pro odstranění nitroděložní antikoncepce přítomnost zánětlivých, infekčních nebo nádorových procesů děložní dutiny, po odstranění nitroděložního tělíska se z ní odeberou šmouhy ve formě otisků pro další histologické vyšetření.

Může být porušení variantou normy

Většina žen má po instalaci spirály krvácení, není to vždy patologie. Antikoncepce se podává od 3. do 8. dne menstruačního cyklu. Během tohoto období je stále přítomen malý menstruační tok, který se může mechanickým působením zvýšit. V procesu štěpu cizího těla se mezi menstruačními cykly často objevuje krev v malém objemu.

V případě silného krvácení, slabosti, silné bolesti, zblednutí kůže, naléhavé potřeby konzultovat s lékařem.

Užitečné video

Výhody a nevýhody nitroděložního tělíska najdete v tomto videu:

Pro ty, kteří se s tím nesetkali, je těžké pochopit, co se děje - děložní krvácení nebo menstruace, jak je odlišit a zda panikařit. Těžká období jsou skutečně podobná děložnímu krvácení. Existují však důležité rozdíly, které stojí za to vědět.

Může být velmi obtížné samostatně pochopit, že se jedná o těžké období nebo krvácení

Existují však jasné známky menstruace a krvácení a také další příznaky, u nichž je důležité navštívit lékaře.

Někdy se dlouhá období stávají zcela běžnými a normálními (po potratu, s dědičností). Pokud jsou déle než 7 dní, mají silné bolesti a červené sraženiny, je to důvod k návštěvě lékaře. Je vysoce nežádoucí provádět léčbu sami.

Výtok před menstruací má obvykle průhlednou konzistenci, světlou barvu. Ale mohou být hnědé, růžové, zelené a dokonce i černé. Pokud jsou přítomny další příznaky, mohou signalizovat vážné zdravotní problémy.

Co dělat, když krvácíte po použití cívky

Prodloužené krvácení po odstranění Mireny a dalších nitroděložních tělísek může být způsobeno vážnými dysfunkcemi v reprodukčním systému. Gynekolog předepíše ultrazvukové vyšetření pánve, vyšetří genitálie a předepíše nezbytnou léčbu.


Antibakteriální léky jsou předepsány k léčbě zánětu.

Pokud je krvácení následkem infekce, používají se antibakteriální léky. V případě hormonální nerovnováhy byste měli být vyšetřeni na hladinu pohlavních hormonů. Na základě výsledků testu je předepsána hormonální terapie.

Nepříjemné pocity po odstranění spirály a špinění způsobené těžkým traumatem jsou léčeny hemostatiky a anestetiky. Pokud je s použitím nitroděložního tělíska spojeno silné krvácení a bolest, mělo by být odstraněno.

Proč a kolik vypouštění jde po instalaci a odstranění námořních sil Mirena

Nitroděložní tělísko (IUD) je lokální zařízení, které dlouhodobě chrání ženu před nechtěným těhotenstvím. S jejich používáním je spojeno několik typů antikoncepce a funkcí. Vzhled výtoku po instalaci spirály Mirena je normální, nicméně v některých případech bude nutné ošetření nebo dokonce odstranění nitroděložního tělíska.

Spirály se používají po celá desetiletí. První vynález se datuje do roku 1926 a prototyp moderního nástroje vynalezl Jack Lipps v roce 1960. Zpočátku se používaly pouze nitroděložní tělíska vyrobená z mědi, zlata a stříbra v kombinaci s plastovými prvky. Nejběžnější formou je písmeno T. Mirena je spirála, která obsahuje zásobu hormonální látky - levonorgestrelu. Speciální zařízení zajišťuje denní uvolňování určité dávky. Celková částka se počítá za 5 let.

Účinná látka nitroděložního tělíska prakticky nevstupuje do krevního řečiště a neovlivňuje endokrinní rovnováhu těla. Účinek je zaměřen na potlačení funkcí endometria, krčních žláz a potlačení spermií. Výsledkem je, že nitroděložní vrstva neroste dostatečně, aby zajistila připojení oplodněného vajíčka. Hustý hlen se hromadí v cervikálním kanálu, jako zátka během těhotenství, která slouží jako bariéra pro mužské buňky.

Výhody Mireny oproti jiným metodám ochrany:

 • Instalace cívky se provede během 3-5 minut;
 • Po dobu 5 let můžete na antikoncepci zapomenout;
 • Při přepočtu nákladů na antikoncepční pilulky používané během tohoto období se dosáhne významných úspor;
 • Účinek IUD hormonů je pouze lokální, obsah v krvi je ve srovnání s perorálními přípravky zanedbatelný;
 • Nebudete muset dodržovat schéma přijímání, včasný nákup finančních prostředků atd.;
 • Mirena se také používá k terapeutickým účelům pro adenomyózu, děložní myomy, endometriózu;
 • Snižuje spirální a bolestivé pocity během menstruace, stejně jako objem ztráty krve;
 • Nepřispívá k přírůstku hmotnosti, jako kombinovaná perorální antikoncepce;
 • O tom, kolik IUD bude stát, rozhoduje sama žena. Pokud si přejete, můžete jej kdykoli extrahovat a reprodukční funkce bude obnovena ve 2-3 cyklech.

Pozornost! Na rozdíl od měděných cívek Mirena nepodléhá oxidaci, která často způsobuje neinfekční zánět dělohy..

 • Ženy, které jsou sexuálně aktivní s různými partnery, se budou muset dodatečně chránit před pohlavně přenosnými chorobami;
 • IUD se nedoporučuje pro nulipární dívky;
 • Instalace vyžaduje předběžné vyšetření a pomoc gynekologa; umístění spirály do vlastních rukou nebude fungovat;
 • V počáteční fázi - do 4 měsíců, riziko salpingitidy - zánět vejcovodů;
 • Až šest měsíců je možné špinění krvavým výbojem;
 • Cyklus se ztratí;
 • Menstruace někdy během užívání Mireny úplně zmizí;
 • Žena může být vystrašena ovariálními folikulárními cystami, které ve skutečnosti nepředstavují žádnou hrozbu pro zdraví a samy se rozpouštějí;
 • Existuje možnost vypadnutí spirály, kterou si žena nemusí všimnout;
 • Malé riziko početí přetrvává, podle 20letých studií je to až 1%. V tomto případě je možné mimoděložní nebo zmrazené těhotenství, potrat.

V prvních měsících je vhodné navštívit gynekologa po menstruaci, kdy je riziko vypadnutí Mireny nejvyšší. Můžete zkontrolovat, zda je nitroděložní tělísko na svém místě. Za tímto účelem se do pochvy vloží prst až na doraz. Žena ucítí dotek antén, které vyčnívají z otvoru cervikálního kanálu.

Spirála se vloží do dělohy na začátku cyklu, poslední den menstruace nebo první po ní. Tato období zaručují nepřítomnost těhotenství, což je hlavní kontraindikací pro instalaci Mireny. Proto je zcela normální přítomnost krvavého výtoku, který je zvýšen poškozením stěn cervikálního kanálu..

Uvolňování jasně červené kapaliny je obvykle zaznamenáno asi jeden den, poté hnědá mazanice, což naznačuje hojení. Pokyny říkají, že k drobnému krvavému výboji může pravidelně docházet od 3 do 6 měsíců po zahájení používání cívky. Nelze přesně říci, kolik to bude rozmazávat, protože je to velmi individuální, avšak výtok po dobu delší než šest měsíců po instalaci by měl být považován za patologii. Ve dnech očekávaného období se objem tekutiny zvyšuje.

Při absenci komplikací po instalaci Mireny by neměly být žádné doprovodné příznaky:

 • Nepříjemný zápach;
 • Hnisavé inkluze;
 • Bolest v břiše táhnoucí nebo pulzující postavy;
 • Bohatý krvavý výtok;
 • Zvýšená tělesná teplota;
 • Obecná malátnost.

Pozornost! Hnědé špinění po dobu několika měsíců není vůbec nutné. Mnoho žen uvádí příznaky pouze po dobu 3–7 dnů..

Po instalaci nitroděložního tělíska Mirena se mohou vyvinout komplikace spojené s různými faktory. Vypadají jako neobvyklá tekutina z pochvy ženy..

Šarlatový hojný výtok po dobu delší než jeden den, zesilující a doprovázený slabostí, poklesem tlaku, bledou kůží a závratěmi, naznačuje aktivní ztrátu krve. K tomu dochází, když je spirála nedbale nainstalována, když jsou kvůli působení gynekologa výrazně poškozeny stěny cervikálního kanálu a dělohy.

Kromě toho je možná perforace a zavedení IUD. Kterákoli z výše uvedených podmínek vyžaduje okamžité odstranění Mireny. Krvácení bude fatální.

Příčinou takového výtoku může být polyp dělohy, myomy, nádor, stejně jako zrušení perorálních kontraceptiv. To vše je zabráněno úplným prozkoumáním před instalací. Například polypy a jiné formace jsou kontraindikací pro použití nitroděložního tělíska, proto je nutná předběžná léčba, která je zpravidla chirurgická.

Krvácení je jedním ze znaků mimoděložního těhotenství. Pokud k tomu dojde po zpoždění, doprovázené slabostí, nevolností, bolestmi břicha nebo boku a test ukáže pozitivní výsledek, měli byste se okamžitě poradit s lékařem. Fixace plodu v trubici nebo oblasti nadvarlete povede k prasknutí stěn, krvácení do břišní dutiny a smrti.

Pozornost! Ektopické těhotenství při použití spirály se vyskytuje u žen, které se s ní již dříve setkaly.

Tyto příznaky doprovázejí zánět dělohy a cervikálního kanálu, takže diagnóza je endometritida, cervicitida nebo jejich kombinace. V průběhu času bude výtok hnisavý, což naznačuje přidání infekčního procesu.

Léčba se provádí lokálními antibakteriálními a protizánětlivými léky ve formě čípků. Pokud po léčbě nedojde ke zlepšení, bude nutné nitroděložní tělísko odstranit, než se problému zbavíte.

Stejně jako zelené je to známka bakteriální infekce genitální oblasti. Instalace spirály často vyvolává propuknutí zánětu a přenos vaginální flóry do dělohy. Příčinou mohou být oportunní mikroby nebo patogeny STD.

Výtok je bohatý na nepříjemný zápach, doprovázený svěděním, brněním a pálením, bolestí v době vyprazdňování moči. U trichomoniázy má tekutina pěnivou strukturu.

K infekci dochází po umístění cívky z následujících důvodů:

 • Nedodržení sexuálního odpočinku ve lhůtě doporučené lékařem, standard je 10 dní;
 • Infekce nástroji kvůli nedbalosti lékařského personálu;
 • Nedostatečná hygiena;
 • Infekce pohlavně přenosnými chorobami po instalaci nitroděložní antikoncepce z nechráněného aktu nosičem;
 • Snížená imunita, kvůli které byla aktivována podmíněně patogenní flóra;
 • Během předběžného vyšetření nebyly identifikovány nebezpečné bakterie.

Léčba se volí v závislosti na patogenu. U vaginózy v důsledku množení gardnerelly, stafylokoků a dalších se používají antibiotické čípky, například Klion D, Terzhinan, Hexicon a další. V případě detekce pohlavně přenosných chorob bude vyžadovat komplexní antibiotickou léčbu obou partnerů. Výtok během infekcí není vždy hojný, odstín může být šedý, oranžový nebo bělavý. Odstranění nitroděložního tělíska je nutné v případě neúčinnosti léčby a v případě komplikací.

Pozornost! Pokročilé infekce vedou k zánětu endometria, hadiček, vaječníků, které se léčí mnohem obtížněji.

Podvod, který je v počáteční fázi používání Mireny normální, by měl být ve své struktuře homogenní. Pokud jsou přítomny husté hrudky krvavé povahy, může to být příznak endometriózy. Taková nemoc je léčena pouze chirurgickým zákrokem a spirála bude muset být odstraněna.

Amenorea je u nitroděložního tělíska normální. Spirála zabraňuje růstu silné vrstvy endometria, což je hlavní objem měsíčního výtoku. Kromě toho vznikající folikulární cysty naznačují potlačující účinek na ovulaci. Proto může být menstruace zanedbatelná nebo prakticky chybí. Nejprve je nepřítomnost na pozadí mazanice téměř nepostřehnutelná. Takové okolnosti nepředstavují žádnou hrozbu pro zdraví ženy, cyklus se obnoví během 1-3 měsíců po odstranění nitroděložního tělíska.

Pozor! Nedostatek menstruačního cyklu vyžaduje těhotenský screening.

Před instalací spirály Mirena je nutné podstoupit úplné vyšetření gynekologem, aby bylo možné vyvrátit přítomnost kontraindikací nebo vyloučit zjištěné. To bude vyžadovat řadu standardních studií:

 1. Inspekce není nutná pouze za účelem odběru vzorků k analýze, ale také k vizuálnímu posouzení stavu krku, přítomnosti sekrecí. Lékař uvidí polyp cervikálního kanálu pomocí zrcadla.
 2. Vaginální výtěr. Je studován na přítomnost nebezpečných bakterií nebo nadměrnou reprodukci oportunní flóry. Přítomnost velkého počtu leukocytů v sekrecích naznačuje zánět nebo intracelulární infekci, například chlamydie. Pro objasnění nátěru se zkoumá metodou PCR.
 3. Škrábání epitelu se odebírá z děložního čípku pro cytologii, aby se vyloučily rakovinové změny.
 4. K posouzení stavu dělohy a přívěsků je zapotřebí ultrazvukové vyšetření. Například kontraindikací pro zavedení nitroděložního tělíska jsou anomálie ve struktuře orgánu a také nádory.
 5. Předpokladem pro použití spirály je zajistit, aby nedošlo k těhotenství. To se provádí testem nebo hodnocením hladiny hCG v moči.

Aby se zabránilo patologickému výboji, je důležité dodržovat preventivní opatření během prvních 10 dnů po instalaci nitroděložního tělíska Mirena:

 • Sexuální odpočinek;
 • Odmítnutí fyzické aktivity a zvedání závaží;
 • Mytí pouze ve sprše, bez ponoření do vody v pánevní oblasti;
 • Soulad s čistotou genitálií;
 • Nepoužívejte tampony, pouze vložky.

Pozor! Cizí předmět, kterým je nitroděložní tělísko, zvyšuje riziko infekce v děloze, zvyšuje pravděpodobnost zánětlivých onemocnění genitální oblasti a v důsledku toho sekrece.

Gynekologové považují Mirenu za jednu z nejlepších antikoncepčních prostředků pro ženy, které již porodily a mají stálého partnera. Na základě výsledků vyšetření příslušný lékař pochopí, zda je spirála v tomto případě vhodná, nebo je nutné zvolit jiný lék.

Podle recenzí pacientů jsou první měsíce po zavedení nitroděložního tělíska skutečně doprovázeny neustálým špinením. Některé ženy mluví o zvýšení mazanice kdykoli se cívka použije po zvednutí závaží. Nebyly zaznamenány žádné případy, kdy by infekce nebo zánět orgánů byly přímo spojeny s Mirenou..

Výtok v počáteční fázi používání nitroděložního tělíska je normou, pokud je rozmazaný, hnědý a bez zápachu. Všechny ostatní okolnosti jsou signálem, že máte kontaktovat svého gynekologa. Komplikace zpravidla vznikají u žen, které již před instalací Mireny měly zdravotní problémy.

Často ženy při návštěvě gynekologa hlasové stížnosti, že táhnou v dolní části břicha. Tahací projev může být známkou mnoha nemocí.