Následky Escapelu

Kromě používání pravidelné perorální antikoncepce, která obsahuje malou dávku hormonů a užívá se každý měsíc, existuje nouzová antikoncepce. Jedním z těchto léků je Escapel, jehož důsledky po užití jsou u žen zřídka pozorovány kvůli mírnému účinku na reprodukční systém ve srovnání s analogy. Lékařská pomoc zahrnuje minimální užívání těchto léků.

Vlastnosti dopadu Escapelu

Escapel obsahuje levonorgestrel, jehož přesný mechanismus účinku není dobře znám. Jeho koncentrace v každé tabletě je 1500 mcg a v běžných antikoncepčních pilulkách je to jen 30 mcg. Takové srovnání samozřejmě není pro Escapel a důsledky, vzhledem k individualitě každého ženského těla, se mohou lišit..

Jakmile je levonorgestrel v žaludku, vstřebává se do krevního řečiště a působí na vaječníky a dělohu následovně:

 • narušuje proces ovulace;
 • snižuje pravděpodobnost oplodnění;
 • přestavuje endometrium tak, že zavedení vajíčka do jeho stěny je nemožné.

Důsledky užívání přípravku Escapel jsou srovnatelné s šokem způsobujícím hormonální stres. Jednorázový příjem velké dávky přípravku Escapel nutí funkci reprodukčního systému pracovat v neobvyklém režimu a den po takové stimulaci nastává pokles. Je zřejmé, že tyto přepětí a poklesy neprocházejí bez zanechání stopy a v důsledku toho jsou možné určité poruchy a různé důsledky..

Důsledky po užívání drogy

Nejběžnějším důsledkem po užití přípravku Escapel je nepravidelnost menstruačního cyklu. Bolestivá období jsou pevná, se zpožděním až do úplného zastavení, může ovulace chybět. Tyto důsledky jsou však vyloučeny, pokud je Escapel užíván pro zamýšlený účel, přesně podle pokynů.

Indikace pro použití

Indikace pro jeho použití se nazývají:

 • znásilnění, nechráněný kontakt;
 • pouzdro se zlomeným kondomem;
 • vynechání pravidelné antikoncepční pilulky.
Než začnete přípravek Escapel užívat, pečlivě si prostudujte indikace k použití a důsledky.

Escapel se pije kdykoli během dne, bez ohledu na jídlo. Lékaři doporučují, aby po nebezpečném sexu neuplynulo více než 72 hodin. Čím dříve se dostane dovnitř, tím menší je riziko početí. Užívání během prvního dne zaručuje vyloučení oplodnění v 95% případů a s každou další hodinou účinnost klesá.

Výsledek dopadu

V situacích s pozitivním výsledkem se menstruace zpožďují o 5–7 dní nebo méně. Riziko porušení je minimální a příští měsíc se cyklický proces stane stejným. Důsledky přijetí Escapelu však nejsou vůbec růžové. Poté přicházejí kritické dny se zpožděním nebo začínají 2. až 5. den a opakují se po 1–2 týdnech.

Příjem velké koncentrace levonorgestrelu způsobí, že endometriální vrstva, která ještě není na tento proces připravena, bude předčasně odmítnuta, což způsobí děložní krvácení, které vyžaduje léčbu v nemocnici. A časté používání vede k vyčerpání vaječníků. Zpomalí nebo úplně zastaví svou práci, kterou je pak velmi obtížné obnovit.

Kontraindikace

Jako každý lék, i Escapel má kontraindikace, nelze jej použít za takových podmínek:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • dysfunkce jater;
 • onemocnění střev;
 • dívky do 16 let, protože je možné zcela otřást dosud formovanou reprodukční funkcí.
Věnujte pozornost kontraindikacím léku před užitím

Vedlejší efekty

Nežádoucí účinky při užívání přípravku Escapel potvrzené recenzemi lékařů zahrnují:

 • porušení cyklu;
 • nevolnost, zvracení, porucha stolice;
 • překrvení a bolestivost prsou;
 • bolest v dolní části břicha;
 • bolest hlavy;
 • zvýšená únava;
 • alergické reakce.

Recenze o používání přípravku Escapel

Ti, kteří užívali tyto léky, mají různé recenze ohledně Escapelu a důsledků, které nastanou po jeho užívání. Některé dámy samy o sobě nepozorovaly žádné zvláštní posuny, kromě zpoždění před prvními kritickými dny. Některé byly cyklické celé měsíce. Někdo z rady si všimne výskytu vedlejšího účinku. Existují však také recenze od žen, které pozorovaly dlouhé a nepravidelné pravidelné rytmy..

Recenze o užívání léku jsou kontroverzní, takže je vždy nejlepší vyhledat lékařskou pomoc

Rada lékaře

Zajímavá pozice je také mezi zákazy vstupu Escapel. Proto při zpoždění menstruace je nejprve nutné zajistit, aby po Escapelu nedošlo k těhotenství, ačkoli důsledky jeho působení na plod ještě nebyly dostatečně objasněny.

Při kojení dítěte může být přípravek Escapel užíván za předpokladu, že je dítě po určitou dobu odstaveno, protože lék proniká do mateřského mléka a může mít negativní vliv na vývoj malého organismu..

Těhotenství po užití přípravku Escapel

Těhotenství po Escapelu se nejčastěji objevuje, když je pilulka užívána 72 hodin po události, ale individuální rys reprodukčního systému může vést k jakémukoli výsledku. V případě, že je embryo implantováno do dělohy, je pilulka již bezmocná, tento lék nepřispívá k výskytu potratu.

Pravděpodobnost těhotenství je možná, pokud nebudou dodrženy lhůty pro užívání přípravku Escapel

Riziko mimoděložního těhotenství však existuje, zejména u žen, které podstoupily operaci pánevních orgánů nebo jejich zánět. Pokud se tedy objeví křečovité bolesti v podbřišku, které nesnižují jejich intenzitu, okamžitě vyhledejte lékaře.

Závěr

S ohledem na to si pamatujte, že musíte eskapel používat opatrně, přesně podle pokynů a pouze po konzultaci s lékařem a po ujištění se o pravidelnosti menstruačního cyklu. A důsledky přijetí eskalátoru jsou velmi individuální, hlavní lze studovat z recenzí.

Escapel. Návod k použití, cena, recenze, analogy

Escapel se používá jako nouzová antikoncepce. Doporučuje se pít po nechráněné intimitě. Podle recenzí je produkt vysoce účinný..

Formy uvolňování a složení léku pro naléhavou antikoncepci

Lék je dostupný v kulatých plochých tabletách. Jsou bílé nebo téměř bílé. Mají zkosené hrany a na jedné straně nápis „G00“. Lék se prodává v 1 tabletě v balení.

Escapel obsahuje levonorgestrel jako hlavní složku. Jedna tableta obsahuje 1,5 mg.

Kromě toho jsou v léčbě zahrnuty následující další přísady:

 • mléčný cukr;
 • aerosil;
 • bramborový a kukuřičný škrob;
 • E-553b;
 • E-572.

Farmakologické vlastnosti

Droga se používá pro nouzovou antikoncepci. Zabraňuje nežádoucímu těhotenství, pokud jej pijete po sexu.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Levonorgestrel je syntetický progesteron, který má antikoncepční účinky. Má silný gestagenní a antiestrogenní účinek. Pokud byla intimita v období před ovulací, kdy je možnost početí největší, pak užívání antikoncepce blokuje ovulaci a oplodnění.

Escapel navíc může změnit vnitřní vrstvu dělohy a není možné v ní zafixovat embryo. Pokud již bylo embryo implantováno, je užívání antikoncepce k ničemu..

Escapel (recenze a klinické studie tuto skutečnost potvrzují) je účinný v závislosti na tom, kolik času uplynulo mezi sexuálním kontaktem a jeho přijetím:

Čas uplynul od intimityProcento účinnosti léku
Až 1 den95%
12 o'Clock v poledne85%
2-3 dny58%

Po perorálním podání je antikoncepce rychle a téměř úplně absorbována z trávicího traktu. Biologická dostupnost léčiva po perorálním podání dosahuje 100%. Poté, co je opilý, je po 2 hodinách stanoven nejvyšší obsah antikoncepce, poté se jeho hladina v těle snižuje.

Escapel se v těle kombinuje s krevním albuminem a globulinem, který váže pohlavní hormony. Pouze 1,5% konzumované dávky antikoncepce je v těle v nevázaném stavu, přibližně 35% je spojeno s albuminem.

Antikoncepční látka prochází játry a je v ní biotransformována. Metabolity léčiva se vylučují přibližně ve stejném množství močí a výkaly. Jeho poločas je asi 26 hodin..

Indikace pro použití

Léčba je určena pro nouzovou nebo postkoitální antikoncepci. Drogu musíte vypít po nechráněné intimitě nebo nespolehlivosti použité metody ochrany před nežádoucím počátkem.

Kontraindikace

Přípravek Escapel by se neměl užívat, pokud je žena těhotná nebo má diagnostikovány následující patologické stavy:

 • nesnášenlivost složení léku;
 • těžká dysfunkce jater;
 • zhoršená absorpce galaktózy a glukózy;
 • nesnášenlivost mléčného cukru;
 • nedostatek laktázy.

Escapel (recenze těch, kteří otěhotněli během užívání drogy naznačují jeho bezpečnost pro embryo), nemá negativní vliv na plod.

Léčba by měla být opilá u kojících žen nebo u pacientů s diagnostikovanou následující nemocí:

 • patologie žlučových cest;
 • žloutenka, včetně v minulosti;
 • regionální enteritida;
 • jaterní patologie.

Po perorálním podání lék vstupuje do lidského mléka, proto se po užití pilulky doporučuje převést dítě do směsi na jeden den. Po této době lze kojení obnovit..

V jakém věku se můžete přihlásit

Podle pokynů k použití je přípravek Escapel kontraindikován u osob mladších 16 let..

Návod k použití, dávkování léku

Pokud po nechráněné intimitě neuplynuly více než 3 dny, musíte si vzít 1 tabletu. Pokud po užití léku uplynuly méně než 3 hodiny a objeví se zvracení, musíte jej znovu vypít.

Můžete pít léky bez ohledu na období menstruačního cyklu. Pokud menstruace skáče, je třeba vyloučit početí.

Po užití přípravku Escapel byste měli před další menstruací používat mechanickou antikoncepci, například kondom.

Opakované užívání nouzové antikoncepce během 1 měsíce je nežádoucí, protože v tomto případě se zvyšuje pravděpodobnost krvácení nesouvisejícího s menstruací.
Vedlejší efekty

Droga může podle pokynů k použití způsobit následující negativní jevy:

 • alergie, které se projevují kopřivkou, vyrážkou, svěděním a otokem obličeje;
 • zvracení, řídká stolice, nevolnost, bolesti břicha;
 • závrať;
 • bolest hlavy;
 • mastalgie;
 • vaginální krvácení, které není spojeno s menstruací;
 • rychlá únavnost.

Escapel, soudě podle recenzí, může způsobit zpoždění menstruačního krvácení o týden. Pokud po této době nezačnou, je nutné vyloučit nástup početí.

V doporučených dávkách nemá lék silný účinek na srážení krve, na metabolismus lipidů a sacharidů.

Předávkovat

Pokud dojde k překročení terapeutické dávky, lze pozorovat zvýšení nežádoucích účinků antikoncepce. V případě předávkování lékem není antidotum známo, takže léčba je symptomatická a lékaři předepisují léky, které eliminují známky otravy antikoncepcí.

speciální instrukce

Během léčby je třeba vzít v úvahu následující:

 • Escapel by měl být používán pouze pro nouzovou antikoncepci..
 • Nenahrazuje použití trvalých metod prevence nežádoucího početí..
 • Pokud se po užití přípravku Escapel objeví bolesti v podbřišku nebo žena omdlí, může to být klinický projev mimoděložního těhotenství. Pokud se objeví, musíte okamžitě jít do nemocnice..
 • Antikoncepce nezabrání infekci infekcemi přenášenými pohlavním stykem. K tomuto účelu musíte použít kondom..
 • Po použití přípravku Escapel je vhodné poradit se s gynekologem, aby vybral optimální trvalý lék, který zabrání nechtěnému těhotenství..
 • Pokud má žena onemocnění trávicího traktu, například regionální enteritidu, účinek antikoncepce může oslabit.
 • Nebylo zkoumáno, jak Escapel ovlivňuje schopnost řídit auto a pracovat v potenciálně nebezpečné výrobě.

Lékové interakce

Escapel (recenze a pozorování gynekologů jsou stejné) nemá žádné kontraindikace, pokud jde o lékové interakce.

Při užívání přípravku Escapel je třeba vzít v úvahu následující:

 • Induktory jaterních mikrozomálních enzymů urychlí biotransformaci levonorgestrelu a mohou oslabit účinek antikoncepce. Tato skupina léků zahrnuje barbituráty, rifampicin, griseofulvin.
 • Escapel oslabuje účinek antikoagulancií a antihyperglykemických léků.
 • Levonorgestrel může snížit účinnost antikonvulziv a antihypertenziv.
 • Antikoncepční zvyšuje hladiny HSC v plazmě.
 • Levonorgestrel inhibuje metabolismus cyklosporinu, což vede ke zvýšené toxicitě imunosupresiv.
 • Antikoncepční prostředek může narušit oxidaci chlordiazepoxidu a diazepamu, což způsobí jejich kumulaci.
 • Při užívání přípravku Escapel s některými antimikrobiálními látkami může dojít ke krvácení z genitálního traktu. To je způsobeno blokováním enterohepatální recirkulace pohlavních hormonů, která je spojena se změnou střevní mikroflóry. Jedná se o antibiotika, jako je ampicilin, neomycin, fenoxymethylpenicilin, chloramfenikol. Při užívání přípravku Escapel a nitrofurantoinu, sulfamethoxypyridazinu se může také otevřít krvácení.

Analogy

V prodeji jsou analogy přípravku Escapel, které jako hlavní složku obsahují levonorgestrel:

 • Postinor. Je to maďarská droga, která se dodává v plochých nebo bílých plochých tabletách. Mají zkosené hrany a na jedné straně je vidět nápis „INOR •“. Jedna tableta Postinoru obsahuje 750 mg levonorgestrelu, a proto je nutné po nechráněném pohlavním styku užít do 72 hodin 2 antikoncepční tablety. Nejprve musíte vypít 1 tabletu, poté po 12 hodinách užijte další. Časový interval mezi užitím další dávky léku by neměl přesáhnout 16 hodin.Pokud se zvracení otevře do 3 hodin po užití první nebo druhé pilulky Postinor, musíte antikoncepci znovu užít. Postinor má taková omezení, nežádoucí účinky, pravidla pro výdej z lékárny a skladování, jako je Escapel, obsahuje podobné pomocné složky.
 • Eskinor-F. Jedná se o indický lék, který je dostupný v bílých nebo téměř bílých tabletách, zaoblených, konvexních na 2 stranách. 1 tableta může obsahovat 0,75 g nebo 1,5 g levonorgestrelu. Kromě toho obsahuje lék jako další složky mléko a třtinový cukr, kukuřičný škrob, E-572, draselný polacrilin. Aby se indická droga nezhoršila, musí být skladována při teplotách do 25 stupňů na suchém a tmavém místě. Doba použitelnosti je 36 měsíců. Má stejné indikace, omezení, nežádoucí činy jako Escapel. S opatrností by Eskinor-F měli užívat osoby s rizikem trombózy, patologií jater a žlučových cest, regionální enterokolitidy, žloutenky, včetně anamnézy. S opatrností ji musí pít také ženy, které prodělaly mimoděložní těhotenství nebo zánětlivá a infekční onemocnění břišních orgánů.
 • Modell ® Toto je lék vyrobený v Izraeli, který se vyrábí v bílých tabletách. Jsou kulaté, konvexní na 2 stranách. Na jedné straně číslo „1“, na druhé písmeno „C“. Jedna tableta obsahuje levonorgestrelum 1,5 mg. MCC, mléčný cukr, E-572, poloxamer, sodná sůl kroskarmelózy jsou zahrnuty jako další složky ve složení léku. Antikoncepční prostředek musí být uchováván při teplotě do 25 stupňů po dobu 36 měsíců.

V prodeji jsou také náhražky escapelů pro terapeutickou skupinu. Tyto léky se také používají jako nouzová antikoncepce, ale obsahují jinou účinnou látku..

Jedná se o léky, jako jsou:

 • Zhenale. Jedná se o ruský lék, který je k dispozici ve světle žlutých tabletách se zelenkavým odstínem. Jsou kulaté a bikonvexní. Lék obsahuje mifepriston jako hlavní složku. Kromě toho přípravek obsahuje neaktivní složky, jako je mléčný cukr, E-572, povidon K-25, bramborový škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu. Zhenale musí vypít 1 tabletu 2 hodiny před jídlem nebo po jídle. Lék je nutné vypít do 3 dnů po nechráněném pohlavním styku. Zhenale může způsobit dyspepsii, vaginální krvácení, břišní potíže, kopřivku, horečku, impotenci, bolesti hlavy a závratě. Po užití léku se mohou zhoršit onemocnění dělohy a přívěsků. Zhenale by neměla pít v případě akutní a chronické dysfunkce jater a ledvin, anémie, porfyrických onemocnění, nesnášenlivosti složení antikoncepce, koagulopatie, hypokorticidy, závažných extragenitálních onemocnění. Je kontraindikován u žen, které jsou dlouhodobě léčeny GCS. Během těhotenství by se antikoncepce neměla pít. Pokud žena, která kojí, vypila Zhenale, může pokračovat v kojení až po 2 týdnech. Po užívání antikoncepce je nežádoucí užívat nesteroidní protizánětlivé léky po dobu 8–12 dnů, protože oslabují účinek antikoncepčních léků. Skladujte Zhenale na suchém a tmavém místě, kam se děti nedostanou. Doba použitelnosti antikoncepce je 36 měsíců.
 • Agesta. Droga je vyráběna společností JSC "Biochemist" v nažloutlých zelených tabletách. Jsou zkosené; mramorování je povoleno. Tablety mají plochý válcový tvar. Antikoncepční účinek léčby je způsoben mifepristonem. Tento léčivý přípravek obsahuje jako indiferentní složky MCC, kukuřičný škrob, Aerosil, E-572, laktózu. Musíte jej vypít do 3 dnů po nechráněném sexu. Časový interval mezi jídlem a užíváním léků Agesta by měl být 2 hodiny.Lék by neměli pít ženy, které jsou alergické na složení antikoncepce, dysfunkce nadledvin, jater, ledvin, závažných extragenitálních onemocnění. Je kontraindikován u žen v kojícím postavení, které dlouhodobě dostávají léčbu glukokortikosteroidy. S opatrností by měl být lék Agest užíván s koagulopatií, silným zvýšením krevního tlaku, arytmiemi, srdečním selháním, chronickými plicními patologiemi doprovázenými překážkami. Po užití léku jsou možné nepohodlí v dolní části břicha, impotence, bolesti hlavy, závratě, dyspepsie, horečka, poruchy menstruace, vaginální krvácení, které nesouvisí s menstruací. Pokud užíváte antikoncepci v dávkách vyšších, než jsou dávky doporučené v pokynech, může to způsobit krizi závislosti. V případě otravy léky obsahujícími mifepriston není antidotum známo, proto je předepsána symptomatická léčba, předepsán dexamethason. Aby se zabránilo zhoršení léku, musí být uchováván na suchém a tmavém místě po dobu 36 měsíců od data výroby.

Podmínky prodeje a skladování

Escapel patří do seznamu B, můžete si jej koupit v lékárně přesně podle předpisu lékaře. Aby lék neztratil svůj účinek, musí být skladován při teplotě 15-25 stupňů po dobu 5 let od data výroby. Uchovávejte antikoncepci mimo dosah dětí.
Cena v lékárnách v Moskvě, Petrohradu, regionech

Ceny léku závisí na marži lékárny.

Cena léku v hlavním městě a regionech je přibližně následující:

MěstoCena léku
Moskva369 rbl.
Petrohrad368 RUB 90 kopejek.
Jekatěrinburg376 rbl.
Kazaň380 rbl.
Novosibirsk372 rbl.

Recenze účinnosti, rady lékařů

Escapel (recenze potvrzují účinnost jeho použití) účinně brání nástupu neplánovaného těhotenství.

Někteří však tvrdí, že při užívání antikoncepce se objevují nežádoucí reakce. Nejčastěji si ženy stěžují, že kvůli užívání hormonálních látek se objevují krvavé výtoky z pochvy, jsou šarlatové a některé se obávají bolesti v podbřišku, nevolnosti a bolesti hlavy.

Bez ohledu na to, že recenze léku ve velkém jsou pozitivní, právě kvůli riziku vzniku nežádoucích reakcí by měl Escapel předepisovat pouze lékař.

Design článku: Vladimír Veliký

Jak přípravek Escapel ovlivňuje vaši menstruaci po užití přípravku Escapel

Escapel - mnoho žen čelí situacím, kdy musíte po intimním vztahu urgentně použít antikoncepci. K tomu existuje řada léků, jejichž vlastnosti musíte nejprve znát..

Například menstruace po Escapelu může projít obvyklým rytmem nebo se může změnit s nepředvídatelnou pravděpodobností..

Jsou ovlivňovány různými faktory, od charakteristik těla a četnosti užívání antikoncepčních prostředků až po fázi cyklu, ve kterém byla droga užívána..

 1. Proč pijí Escapel
 2. Escapel - princip činnosti
 3. Selhání menstruačního cyklu
 4. V první fázi cyklu
 5. Ve druhé fázi
 6. Během samotné menstruace
 7. Jiná porušení a důsledky užívání drogy
 8. Kdy by měl po užití přípravku Escapel začít menstruace

Proč pijí Escapel

Mezi oblíbené nouzové antikoncepční léky patří Escapel, který pomáhá minimalizovat riziko nechtěného těhotenství..

Bere se po intimitě, jeho složení je podobné jeho předchůdcům, ale umožňuje vám dosáhnout očekávaného účinku jednou dávkou. Poté je však často zaznamenáno porušení měsíčního cyklu, od zpoždění po časný nástup menstruace..

Antikoncepce je gestagenní droga, která umožňuje její užívání ženami různých věkových skupin. Není zakázáno užívat během laktace, musíte si však vzít pilulku šest hodin před kojením.

Je třeba také poznamenat, že Escapel nevylučuje těhotenství, pokud po jeho užívání došlo k opakovanému nechráněnému sexu. Pokud po užití pilulky dojde k malému období, doporučuje se podstoupit krevní test na „těhotenský hormon“ (hCG) nebo si provést test sami.

Účinnost drogy je zaznamenána v případě užívání po dobu sedmdesáti dvou hodin po pohlavním styku. Předpokládá se, že jeho působení trvá více než sto hodin, ale čím kratší je období po intimitě a po užití pilulky, tím vyšší je účinnost antikoncepce.

Escapel je také možné užívat během menstruace, ale menstruace může trvat o několik dní déle nebo se mohou objevit malé skvrny po deseti až čtrnácti dnech.

Pokud potřebujete užívat Escapel:

 • Znásilnění;
 • Vysoká pravděpodobnost početí, když se nedoporučuje žádná jiná antikoncepce;
 • Porušil plán užívání perorálních kontraceptiv;
 • Příležitostný nechráněný sex;
 • Se spontánním odstraněním vaginálního kroužku, nitroděložního tělíska, poškození kondomu;
 • Jiné situace, kdy je pravděpodobnost nechtěného těhotenství vysoká.

Escapel - princip činnosti

Léčivou látkou léku je levonogestrel, který působí na ženské tělo komplexně, v několika směrech, což umožňuje dosáhnout 99% pravděpodobnosti vyloučení nežádoucího těhotenství.

Pod vlivem Escapel:

 • Nástup ovulačního období je opožděn;
 • Vejce dozrávají pomaleji;
 • Cervikální hlen zesiluje v dutině a děložním čípku, což znesnadňuje oplodněnému vajíčku pohyb vpřed;
 • Endometrium se nevyvíjí, což brání konsolidaci oplodněných vajíček.

Je třeba poznamenat, že menstruační nepravidelnosti závisí na fázi ovulačního období, kdy byl lék užíván..

Selhání menstruačního cyklu

Pokud menstruace začala včas nebo před plánovaným časem, žena může pochopit, že k těhotenství nedošlo, ale pokud neexistuje žádné období, rizika neplánovaného těhotenství jsou vysoká.

Zpoždění menstruace po přípravku Escapel je však poměrně častým jevem, protože lék narušuje menstruační cyklus.

V první fázi cyklu

Polovina žen se mylně domnívá, že jejich menstruace šla další den, pokud byla droga užívána před ovulací, i když ve skutečnosti jde o problém.

Výtok je vnímán jako období, které začalo dříve, takže jsou docela překvapeni, když se výtok opakuje po několika týdnech. Důvod spočívá v hormonální nerovnováze, která brání vývoji vajíček..

Bez ohledu na to, zda začaly brzy nebo včas, sporé období obvykle zmizí. Důvod je prostý: vrstva endometria pod vlivem hormonů se nevyvíjí dostatečně, což znamená, že není třeba nic zvláštního odmítnout.

Ve druhé fázi

Mohou být také narušeny měsíční období po užívání léku ve druhé fázi, protože vysoká hladina progesteronu připravuje tělo na těhotenství, přestože nedošlo k oplodnění.

Během tohoto období endometrium roste, výtok se stává silnějším a menstruace se může zpozdit o několik dní nebo dokonce o několik týdnů. Někdy je mazání pozorováno uprostřed cyklu, ale zpoždění může dosáhnout dvaceti dnů, po kterých začíná těžké vypouštění.

Během samotné menstruace

Existuje běžný stereotyp, že žena nemůže během menstruace otěhotnět. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že sex na konci a na začátku menstruace bude mít za následek těhotenství..

Proto je třeba o antikoncepci pečovat i v tak pikantním období. Vezměte prosím na vědomí, že užívání přípravku Escapel během menstruace může způsobit, že se za deset až čtrnáct dní objeví malé množství krvavého výtoku, nebo že se vaše menstruace prodlouží o několik dní..

Jiná porušení a důsledky užívání drogy

V důsledku jednorázového podání vysoké dávky hormonálního léčiva mohou v mléčných žlázách dojít k funkčním změnám, vyjádřeným ve formě zvýšení velikosti, napětí, bolesti.

Toto nepohodlí trvá dva až tři týdny. Před menstruací nebo mazáním lze pozorovat bolest v dolní části zad a dolní části břicha, samotná menstruace může být také bolestivější.

Pokud má žena zhoršenou funkci ledvin nebo jater, přípravek Escapel by měl být užíván pouze po konzultaci s lékařem a pokud existují onemocnění trávicího systému, účinek léku může být snížen.

V některých případech vede užívání přípravku Escapel nežádoucí účinky, jako například:

 • Alergie;
 • Nevolnost, zvracení;
 • Průjem;
 • Únava;
 • Závrať;
 • Bolesti hlavy;
 • Pocit úzkosti.

Escapel je účinný lék určený pro ženy různých věkových skupin. Mezi důvody jeho popularity patří také přijatelné náklady a dobrá tolerance, nízká pravděpodobnost nežádoucích účinků. Porušení menstruačního cyklu je způsobeno vysokým obsahem hormonů a toto selhání je rychle odstraněno.

Kdy by měl po užití přípravku Escapel začít menstruace

Po užití přípravku Escapel je nástup menstruace za tři až pět dní normou. Menstruace obvykle není hojná, možná ve formě špinění, které se říká „umělá menstruace“..

Doba vypouštění po užívání léku je tři až šest dní. Vzhledem k individuálním charakteristikám ženského těla může menstruace začít jak o sedm dní později, tak během prvních dnů po užití přípravku Escapel..

Každá z těchto situací je normální. Pokud však menstruace nezačala po týdnu, měli byste se poradit s odborníkem, abyste vyloučili riziko těhotenství nebo komplikací. Obvykle se menstruace rychle obnoví podle indikátorů známých každé ženě..

Escapel - návod k použití, indikace antikoncepčních pilulek, složení, vedlejší účinky a analogy

Nouzové antikoncepční léky již nejsou v moderním světě nové. Na ochranu před nechtěným těhotenstvím poskytuje farmakologický trh ženám mnoho prostředků, ale nejoblíbenější jsou antikoncepční pilulky Escapel. Terapeutický účinek léku je založen na působení hlavní složky - levonorgestrelu. Účinná látka je schopna ovlivnit průběh ovulace a snížit riziko oplodnění i během preovulační fáze. Levonorgestrel působí na endometrium a brání implantaci oplodněného vajíčka.

Návod k použití přípravku Escapel

Droga někdy vede k mírnému narušení menstruace, ale většina dívek krvácí v obvyklou dobu. Je důležité si uvědomit, že tyto pilulky nechrání před pohlavně přenosnými chorobami. Po použití léků je bezpodmínečně nutné používat bariérovou antikoncepci, jako jsou čípky, kondomy, nitroděložní tělísko, čepice atd..

Hlavní výhodou léku je považována za absenci nutnosti dalších analýz; je ​​povoleno okamžitě užívat farmakologický přípravek. Lékaři však doporučují, abyste si před použitím tablet pečlivě přečetli seznam kontraindikací. Použití léku nevede ke vzniku kumulativního účinku, pokud jsou dodrženy doporučené dávky, faktory srážení krve zůstávají nezměněny.

Složení a forma uvolnění

Lék patří do skupiny gestagenních postkoitálních kontraceptiv, které zabraňují oplodnění vajíčka. Hlavní složkou přípravku je levonorgestrel, za jehož asimilaci a účinek jsou odpovědné další látky uvedené v tabulce. Každé balení léčiva obsahuje blistr s jednou kulatou tabletou. Na jedné straně pilulek je zkosení a gravírování.

Koloidní oxid křemičitý

Jak přípravek Escapel funguje

Hlavní účinná látka léčiva má přímý účinek na sliznici dělohy. Antikoncepce brání zavedení oplodněného vajíčka až do okamžiku implantace embrya. Jakmile začne proces připevnění v endometriu, lék bude k ničemu. Escapel je schopen zabránit těhotenství po nechráněném sexuálním kontaktu v 84% případů, aniž by způsobil klinicky významné poruchy.

Tablety neovlivňují průběh plazmy a buněčnou hemostázu, léčba pomocí léku nevede k patologickým poruchám metabolismu lipidů nebo sacharidů. Levonorgestrel se rychle vstřebává z gastrointestinálního traktu, biologická dostupnost látky je téměř 100%. Léčivo dosahuje maximální koncentrace v krevní plazmě asi hodinu a půl po podání jedné dávky (0,75 mg). Asi polovina přijatého levonorgestrelu přichází do styku s albuminem, druhá polovina s globulinem vázajícím androgen.

Aktivní složka léčiva prochází biotransformací v játrech. Metabolické produkty vytvořené v tomto případě jsou považovány za farmakologicky neaktivní. Poločas rozpadu léku se pohybuje od 19 do 30 hodin, metabolity levonorgestrelu se vylučují z těla močí nebo spolu se střevním obsahem. Látka může být přenášena do mateřského mléka, proto se při užívání tablet během laktace doporučuje přerušit krmení na 36 hodin.

 • Cuketový koláč: recepty na vaření
 • Čínská příjmení muž a žena
 • Jak restartovat notebook pomocí klávesnice

Indikace pro použití

Pokud je nutná nouzová antikoncepce, je indikována antikoncepce. Lék se doporučuje užívat po nechráněném pohlavním styku nebo pokud stávající metoda antikoncepce není dostatečně spolehlivá. Tabletu je třeba vypít nejpozději 72 hodin po pohlavním styku. Doporučuje se užívat léky v případě vynechání antikoncepčních pilulek, při porušení integrity kondomu nebo po znásilnění.

Jak se bere

Lék by měl být použit nejpozději 72 hodin po nechráněném sexu. Tablety jsou určeny pouze k perorálnímu podání. Pacientka by měla pilulku užít co nejdříve, aby zajistila maximální terapeutický účinek, protože opožděné podávání výrazně snižuje účinek antikoncepce. Pokud dojde ke zvracení několik hodin po zákroku, je třeba antikoncepci znovu užít.

Jak často můžete pít Escapel

Lék je povoleno používat kdykoli během dne a v každé fázi menstruačního cyklu. Nicméně, aby se zabránilo rozvoji negativních reakcí z těla, lékaři doporučují užívat drogu maximálně jednou za šest měsíců. Podle pokynů k použití je optimální frekvence užívání léku jedna tableta během jednoho menstruačního cyklu..

speciální instrukce

Lékaři doporučují vyhnout se opakovanému užívání přípravku Escapel během jednoho cyklu, protože by to mohlo vést k menstruační dysfunkci. Při pravidelném užívání drogy je pozorován pokles účinnosti látky a zvýšení výskytu nežádoucích účinků z těla. Menstruační krvácení by mělo začít nejpozději týden po užití pilulky, jinak je bezpodmínečně nutné navštívit gynekologa, aby zjistil příčinu zpoždění.

Bolest v dolní části břicha, změna povahy výtoku, mdloby - všechny tyto příznaky mohou naznačovat přítomnost mimoděložního těhotenství. Chcete-li potvrdit diagnózu, měli byste vyhledat pomoc lékaře. Důvodem konzultace s odborníkem je výskyt náhlého děložního krvácení. Dívkám do 16 let se nedoporučuje používat tuto antikoncepci, jedinou výjimkou je jmenování gynekologa.

Během těhotenství

Tablety jsou kontraindikovány pro těhotné ženy, protože neovlivňují již vytvořený plod. Podle vědeckých studií levonorgestrel nepříznivě neovlivňuje oplodněné vajíčko, pokud během léčby postkoitálními antikoncepčními přípravky dojde k těhotenství. Kojící ženy by neměly užívat pilulky, protože látka se přenáší na dítě mateřským mlékem. Pokud je naléhavě nutné produkt používat, mělo by být krmení na chvíli zastaveno.

Kompatibilita s alkoholem

Důsledky současného příjmu alkoholických nápojů a tohoto léku nebyly popsány v návodu k použití. V lékařské praxi tato kombinace zřídka způsobuje komplikace. Ke zpracování levonorgestrelu používá tělo játra, ledviny a střeva, což zvyšuje zátěž těchto orgánů, pokud je látka užívána souběžně s alkoholem. Z tohoto důvodu lékaři doporučují vyhnout se těmto kombinacím..

Lékové interakce

Tablety jsou schopné interagovat s jinými látkami. Například kombinace léčiva s induktorem jaterních enzymů vede ke zvýšení metabolismu levonorgestrelu. Přípravek zvyšuje hladinu plazmatické koncentrace glukokortikosteroidů a snižuje účinnost antikoagulancií. Některé kombinace léků mohou způsobit snížení antikoncepčního účinku pilulek, mezi ně patří barbituráty, léky na bázi třezalky tečkované a léky ze skupiny tetracyklinů:

 • Rifabutin;
 • Karbamazepin;
 • Griseofulvin;
 • Primidon;
 • Ritonavir;
 • Fenytoin;
 • Tretinoin;
 • Amprenavir;
 • Nevirapin;
 • Takrolimus;
 • Rifampicin;
 • Topiramát;
 • Oxkarbazepin;
 • Lansoprazol.
 • Laparoskopie - co je to za operaci? Kdy provést diagnostickou a chirurgickou laparoskopii
 • Hořčík B6 - k čemu slouží a jak jej užívat
 • Nefrolog - co léčí u dospělých a dětí. U příznaků kami je třeba se domluvit s nefrologem

Vedlejší účinky a důsledky užívání

Antikoncepci uznávají gynekologové jako jeden z nejúčinnějších a nejbezpečnějších léků. Lék je zcela vyloučen z těla pacienta do 24 hodin po podání, takže neexistuje žádný kategorický zákaz používání látky ani během laktace. Podle vědeckých studií je jedna tableta levonorgestrelu (1,5 mg) pacienty dobře snášena, ale vedlejší účinky přípravku Escapel se objevují u každé šesté ženy. Většina negativních projevů je podobná příznakům těhotenství a nezpůsobuje těžké nepohodlí, zahrnuje:

 • průjem;
 • alergie;
 • selhání menstruačního cyklu;
 • otok očních víček nebo tváří;
 • výskyt krvácení po užití pilulky;
 • nepohodlí v mléčných žlázách;
 • nepohodlí v dolní části břicha;
 • výskyt vyrážky na těle;
 • poruchy koordinace;
 • svrab;
 • migrénové bolesti hlavy;
 • zvracení.

Podle pozorování vědců je mnohem méně pravděpodobné, že by se nežádoucí účinky po užívání drogy vyskytly u žen, které vedou zdravý životní styl. Použití vysokých dávek levonorgestrelu vede ke zvýšení výše uvedených negativních projevů. Látka nemá speciální antidotum, proto k odstranění následků předávkování provádějí lékaři symptomatickou léčbu. Pacienti se syndromem zhoršené absorpce ve střevě musí pilulky užívat opatrně.

Kontraindikace

Antikoncepce je kontraindikována v případě přecitlivělosti na levonorgestrel. Léčba je zakázána pacientům se sníženou absorpcí glukózy nebo galaktózy. Totéž platí pro lidi s intolerancí laktózy, stejně jako pro ženy trpící galaktosemií a nedostatkem laktózy. Dívky mladší 16 let mohou drogu užívat pouze podle pokynů lékaře. Antikoncepci by neměli užívat pacienti se závažným selháním jater..

Podmínky prodeje a skladování

Pilulky po nechráněném činu Escapel mohou být užívány po dobu 5 let po výrobě produktu. Antikoncepce by měla být skladována na chladném a tmavém místě a teplota v místnosti by měla být mezi 15 a 25 stupni Celsia. Doporučuje se držet drogu mimo dosah dětí..

Analogy

Pokud je nutné antikoncepci vyměnit, neměli byste se sami zabývat výběrem analogu. Odborníci doporučují, abyste se poradili se svým lékařem, který si může vybrat správnou drogu. Náhradníci musí mít nutně stejný ATC kód nebo mezinárodní nechráněný název. Následující nástroje jsou analogy Escapelu:

 • Postinor (lokální hormonální antikoncepce);
 • Eskinor-F (postkoitální lék);
 • Implanon (subkutánní implantát);
 • Mifepriston (syntetické steroidní antigestogenní činidlo);
 • Charosetta (orální antikoncepce s progestogenní složkou);
 • Lactinet (gestagenní antikoncepční pilulky);
 • Exluton (syntetický progestogen);
 • Modell Mam (orální progestogen).

Ginepriston nebo Escapel

Léky jako Ginepriston a Zhenale jsou nehormonální nouzová antikoncepce. Hlavní aktivní složkou výše uvedených tablet je antihormon mifepriston, syntetický steroid. Látka blokuje působení progesteronu na úrovni gestagenních receptorů. Dávka ginepristonu (10 mg) inhibuje ovulaci až 4 dny, díky čemuž všechny spermie, které vstupují do genitálního traktu, zemřou.

Levonorgestrel a progesteron mají podobný terapeutický účinek, Gynepriston má stejně silný účinek v kterékoli fázi menstruačního cyklu, potlačuje ovulaci nebo interferuje s přilnavostí vajíček. Z tohoto důvodu se antikoncepční pilulky považují za spolehlivější antikoncepci, kterou lze úspěšně používat každý den v měsíci. Účinnost ginepristonu navíc nezávisí na hmotnosti ženy, což nelze říci o lécích na bázi levonorgestrelu, jejichž aktivita je při obezitě významně snížena.

Nouzovou antikoncepci vyrábí společnost Gedeon Richter se sídlem v Maďarsku. Vzhledem k monopolizaci práv na tablety závisí cena na nákladech na dopravu a provozních podmínkách konkrétní maloobchodní sítě. Průměrná cena drogy v moskevském regionu se pohybuje od 240 do 430 rublů. Farmakologický produkt si můžete koupit v jakékoli lékárně na lékařský předpis..

Video

Recenze

Marina, 26 let Můj manžel a já dáváme přednost nechráněnému sexu, takže otázka antikoncepce je pro nás na prvním místě. Navštívil jsem více než jednoho gynekologa, než jsem si mohl vybrat ten správný produkt pro mě. Droga Escapel se pro mě stala záchranou, protože jsem na svůj stav stoprocentně klidný.

Anna, 31 let Během studentských let jsem používala pouze kondomy, protože jsem věřila, že to je nejlepší způsob, jak se chránit před těhotenstvím. O dva roky později došlo k incidentu, při kterém byla antikoncepce roztržena, a já jsem naléhavě potřeboval hledat lék pro pojištění. V té době mi byl Postinor doporučen, ale Escapel nefunguje o nic horší.

Nikita, 28 let Vystudoval jsem lékařskou univerzitu a mohu s jistotou říci, že všechny orální antikoncepce fungují přibližně stejným způsobem, takže nemá smysl házet spoustu peněz na drahé léky. Doporučuji vám koupit nejlevnější lék a vzít ho podle pokynů. Pokud budete postupovat podle pokynů, problémy by neměly nastat.

Veronica, 19 let Před několika lety jsem chodila s mužem. Měli jsme normální sexuální život, ale neustále jsem používal speciální pilulky založené na levonorgestrelu. Doktoři mi zaručili absolutní bezpečnost, ale nakonec jsem stejně otěhotněla. Nechci tím říci, že je to nešťastné, ale Escapela je z účinnosti akce zklamaná..

Escapel

Složení

Aktivní složkou přípravku Escapel je levonorgestrel, který je v léčivu přítomen v koncentraci 1,5 mg / tab..

Účinky a absorpce levonorgestrelu jsou optimalizovány přítomností škrobu (brambor a kukuřice), bezvodého koloidního oxidu křemičitého, stearátu hořečnatého, monohydrátu laktózy, mastku v tabletách.

Formulář vydání

Escapel je k dispozici ve formě tablet. Každé balení léku je doplněno jedním blistrem s jednou bílou nebo téměř bílou, plochou, kulatou tabletou. Tablety jsou zkosené a na jedné straně vyraženo „G00“.

farmaceutický účinek

Lék je gestagenní postkoitální antikoncepce. Potlačuje účinky estrogenu, má gestagenní účinek a zabraňuje oplodnění vajíčka.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Escapel je postkoitální nouzová antikoncepce. Neexistují žádné přesné údaje o tom, jak droga funguje..

Působení levonorgestrelu je zaměřeno na potlačení ovulace a snížení rizika oplodnění vajíčka v preovulační fázi, kdy je pravděpodobnost otěhotnění považována za nejvyšší.

Působí na výstelku dělohy a látka ji mění tak, že do ní oplodněné vajíčko nemůže proniknout. Avšak v případech, kdy implantace embrya do endometria již začala, jsou tablety neúčinné..

Použití přípravku Escapel po nechráněném pohlavním styku může zabránit těhotenství asi v 84% případů. Současně lék nezpůsobuje klinicky významné poruchy metabolismu sacharidů a lipidů a nevyvolává narušení hemostázy vaskulárních destiček (buněk) a plazmy.

Po podání p / os je levonorgestrel dobře absorbován v gastrointestinálním traktu. Jeho indikátor biologické dostupnosti se blíží 100%. Maximální koncentrace látky v krevní plazmě po jednorázové dávce 0,75 mg je pozorována přibližně po 1,6 hodině (+/- 0,7 hodiny). Je to zpravidla 6,4-21,8 ng / ml.

V krevním séru se přibližně polovina požitého levonorgestrelu váže na albuminový protein a přibližně 47,5% látky se váže na protein SHBG (globulin vázající androgen).

Levonorgestrel prochází biotransformací v játrech, výsledné metabolické produkty jsou farmakologicky neaktivní.

Poločas je 19,1-29,7 hodin. Levonorgestrel a jeho metabolity se vylučují hlavně močí a v malém množství se střevním obsahem..

Při kojení vstupuje přibližně 0,1% levonorgestrelu do těla kojence spolu s mateřským mlékem, proto se v případech, kdy se Escapel používá k prevenci těhotenství u kojící ženy, doporučuje přerušit laktaci na 36 hodin.

Indikace pro použití

Antikoncepční pilulky Escapel jsou určeny pro nouzovou antikoncepci. Pilulka po nechráněném činu, stejně jako v situacích, kdy existuje důvod považovat hlavní metodu antikoncepce za nedostatečně spolehlivou, musí být podána během prvních 72 hodin.

Zejména je vhodné užívat drogu v případě narušení integrity kondomu, vynechání antikoncepční pilulky pro pravidelné užívání, po znásilnění nebo nuceném pohlavním styku, jakož i v situacích, kdy došlo k spontánnímu styku.

Kontraindikace

V pokynech k léku výrobce varuje, že je třeba se vyvarovat užívání přípravku Escapel:

 • v případech, kdy je známa přecitlivělost na levonorgestrel;
 • pacienti s intolerancí laktózy (včetně malabsorpce glukózy a galaktózy, galaktosémie, nedostatku laktázy);
 • se závažným funkčním selháním jater;
 • dívky do 16 let.

Escapel by měl být užíván s opatrností u žen se syndromem zhoršené absorpce ve střevě.

Nežádoucí účinky přípravku Escapela

Užívání tablet Escapel může být doprovázeno řadou vedlejších účinků, které jsou nejčastěji vyjádřeny jako:

 • projevy alergií (včetně otoků očních víček a tváří, výskytu vyrážky na těle, svrabů atd.);
 • poruchy funkce trávicího systému (nejčastějšími poruchami jsou nutkání na zvracení a / nebo zvracení, průjem);
 • migrenózní bolesti hlavy;
 • poruchy koordinace;
 • nepohodlí v dolní části břicha;
 • výskyt krvavého výtoku po užití pilulky (a tento výtok není spojen s menstruačním krvácením);
 • nepohodlí v mléčných žlázách;
 • selhání menstruačního cyklu (zpoždění po Escapelu se obvykle pohybuje od 5 do 7 dnů).

Předpokládá se, že vedlejší účinky přípravku Escapel jsou řádově méně pravděpodobné u žen, které vedou aktivní a zdravý životní styl a sportují..

Studie ruských vědců prokázaly, že užívání drogy je účinné v 97% případů. Ve zbývajících 3% případů užívali pacienti pilulku později než 90 hodin po nechráněném pohlavním styku.

Experimentálně bylo možné určit, že asi u třetiny pacientů menstruace po podání přípravku Escapel nezačala v obvyklou dobu, ale o 7-14 dní později. U 14% subjektů bylo menstruační krvácení po užití pilulky významně hojnější než obvykle.

U 16% subjektů začala menstruace dříve, než se očekávalo; nutkání zvracet se vyskytlo u 11%, zvracení - u 3%, citlivost prsou - u 3% žen, které experiment provedly. Některé vedlejší účinky byly obecně pozorovány u 17% účastníků experimentu..

Návod k použití Escapel (metoda a dávkování)

Podle pokynů pro přípravek Escapel by se tablety měly užívat perorálně s dostatečným množstvím pitné vody..

Pilulku je možné pít bez závislosti na době jídla a v kterýkoli den cyklu (za předpokladu, že předchozí menstruační krvácení bylo normální), ale co nejdříve po nechráněném sexuálním kontaktu. Maximální povolený interval mezi pohlavním stykem a užitím pilulky je 72 hodin.

Pokud žena zvrací do 3 hodin po užití drogy, užijte další pilulku.

Po použití přípravku Escapel je třeba použít bariérovou antikoncepci.

Menstruace po užívání léku obvykle začíná v obvyklou dobu, není však vyloučena pravděpodobnost mírného narušení cyklu (krvácení může začít jak o několik dní dříve, tak o několik dní později).

Jak často lze drogu užívat? Pokyny pro přípravek Escapel naznačují, že je považováno za optimální užívat maximálně 1 tabletu během jednoho menstruačního cyklu. Aby se zabránilo negativním důsledkům, doporučuje se pít Escapel maximálně jednou za 3–6 měsíců..

Měli byste si uvědomit, že užívání drogy nevylučuje potřebu použití dalších prostředků ochrany před pohlavně přenosnými chorobami.

Předávkovat

Důsledky užívání vysokých dávek přípravku Escapel jsou vyjádřeny ve formě zvýšení vedlejších účinků popsaných v pokynech k léku..

Levonorgestrel nemá specifické antidotum, léčba je symptomatická.

Interakce

Současné užívání léčiva s induktory jaterních enzymů vyvolává zvýšení metabolismu levonorgestrelu.

Snížení antikoncepčního účinku přípravku Escapel je usnadněno užíváním léku v kombinaci s: barbituráty (karbamazepin, primidon, fenytoin); prostředky, které zahrnují třezalku tečkovanou (perforovanou); Amprenavir, Oxykarbazepin, Lanzoprazol, Topiramát, Rifampicin, Nevirapin, Takrolimus, Tretinoin, Tetracyklin a ampiciliny, Ritonavir, Griseofulvin, Rifabutin.

Tablety zase snižují účinnost antikoagulancií a hypoklykemických léků, zvyšují plazmatickou koncentraci glukokortikosteroidů a zvyšují riziko toxicity cyklosporinu potlačením jeho metabolismu.

Podmínky prodeje

Podmínky skladování

Tablety by měly být skladovány při 15-25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Skladovatelnost

speciální instrukce

Je nutné vyhnout se opakovanému podávání léku během jednoho cyklu, protože je to spojeno s vysokou pravděpodobností menstruačních poruch.

Pravidelné užívání antikoncepčních přípravků vyvolává zvýšení výskytu nežádoucích účinků a snížení účinnosti tablet.

Pokud žena po užití pilulky Escapel nemá menstruaci (to platí pro případy, kdy menstruační krvácení nezačne týden po užití drogy), je nutné podstoupit vyšetření k vyloučení těhotenství.

Důvody pro návštěvu lékaře jsou také změna povahy výtoku, výskyt bolesti v podbřišku a mdloby. Příznaky, jako jsou tyto, mohou být příznaky mimoděložního (mimoděložního) těhotenství..

Pokud dojde k děložnímu krvácení, je nutné provést gynekologické vyšetření.

V dospívání (do 16 let) je nouzová antikoncepce s použitím přípravku Escapel možná pouze ve výjimečných případech (například v případě znásilnění) a pouze po schválení ošetřujícím lékařem.

Analogy

Strukturní analogy Escapelu jsou Postinor a Eskinor-F.

Lék patří do stejné farmakologické podskupiny s takovými látkami jako Implanon, Charosetta, Laktinet, Exluton, Implanon NKST, MODELL MAM.

Zhenale nebo Escapel - což je lepší?

Hlavním rozdílem mezi léky je jejich složení. Účinek přípravku Escapel je způsoben aktivitou levonorgestrelu; v přípravku Zhenal je mifepriston obsažen jako účinná látka - syntetický steroid, který nemá gestagenní aktivitu a je schopen blokovat působení progesteronu na úrovni gestagenních receptorů.

Mifepriston v gynekologii se používá k lékařskému ukončení již existujícího těhotenství (pro tento účel se však lék používá v dávce významně převyšující 10 mg mifepristonu obsaženého v jedné tabletě Zhenale).

Levonorgestrel je naopak neúčinný v případech, kdy se oplodněnému vajíčku již podařilo uchytit se ve stěně dělohy.

Je důležité vědět, že pokud po použití přípravku Zhenale těhotenství přetrvává, existuje riziko vážných poruch vývoje plodu..

Pokud těhotenství přetrvává i po použití přípravku Escapel, může být přenášeno i nadále (s normální lokalizací vajíčka), protože lék nemá nepříznivý vliv na vývoj plodu.

Ginepriston nebo Escapel - což je lepší?

V ginepristonu se jako účinná látka používá antihormon mifepriston. To znamená, že stejně jako jeho analog Zhenale je droga nehormonálním prostředkem nouzové antikoncepce.

Podobně jako Zhenale je 10 mg ginepristonu schopen inhibovat ovulaci v průměru 4 dny (někdy i více). Takže předtím, než k tomu dojde, všechny spermie vstupující do genitálního traktu jednoduše zemřou..

Účinek levonorgestrelu je podobný účinku progesteronu. Pokud se tedy Escapel užívá po pohlavním styku, ke kterému došlo jeden nebo dva dny před ovulací, ztrácí účinnost až 68%. Pokud se pilulka užívá v den ovulace nebo po ovulaci, lék často nedává vůbec požadovaný účinek..

Antigestogenní léky Zhenale a Ginepriston jsou stejně účinné v jakékoli fázi menstruačního cyklu: před ovulací jej mifepriston potlačuje, poté zabraňuje adhezi vajíčka na sliznici dělohy.

Proto jsou antigestageny považovány za účinnější než levonorgestrel, pokud jsou užívány v plodných dnech..

Dalším důležitým rozdílem mezi Ginepristonem a Zhenale z Escapelu je, že jejich účinnost nezávisí na hmotnosti ženy: odborníci tvrdí, že léky obsahující levonorgestrel mají méně výrazný účinek, pokud má žena nadváhu (zejména trpící obezitou).

Escapel a alkohol

V pokynech k léku výrobce nepopisuje důsledky jeho použití v kombinaci s alkoholem.

Tato kombinace zpravidla není doprovázena vážnými komplikacemi. Vzhledem k tomu, že za zpracování levonorgestrelu jsou odpovědné ledviny, střeva a játra, je však třeba mít na paměti, že současné užívání přípravku Escapel s alkoholickými nápoji významně zvyšuje zátěž těchto orgánů..

Během těhotenství

Těhotenství je kontraindikací užívání přípravku Escapel. Dostupné údaje naznačují, že při použití postkoitální antikoncepce neexistují žádné nežádoucí účinky levonorgestrelu na plod v případě těhotenství.

Recenze o Escapelle

Recenze, která kupující o Escapelu zanechali, jsou velmi různorodá: někdo chválí produkt za jeho vysokou účinnost, někdo mu nadává za to, že způsobuje mnoho vedlejších účinků, a někdy vůbec nepomůže.

Důsledky přípravku Escapel - a recenze týkající se tohoto léku to potvrzují - jsou často vyjádřeny zcela jasně: u některých žen vyvolala užívaná pilulka nevolnost, bolesti hlavy, zvracení, silné bolesti břicha, někdo zaznamenal výskyt bílého výtoku po použití drogy a těžkou slabost a v některých případech způsobil Escapel docela vážné hormonální poruchy.

Gynekologové v recenzích tohoto léku naznačují, že lék je v současné době považován za jeden z nejúčinnějších a nejbezpečnějších.

Zároveň je Escapel v těle jednou zcela vyloučen do 24 hodin. Tato vlastnost umožňuje jeho použití i během laktace (podmínka je dočasná - po dobu 36 hodin - její ukončení).

Komentáře lékařů k přípravku Escapel, sestavené na základě výzkumných údajů, naznačují, že užívání levonorgestrelu v dávce 1,5 mg je dobře tolerováno ženou a nežádoucí účinky se objevují pouze u každého šestého případu. Navíc jsou ve většině případů podobné pocitům, které ženy zažívají v prvních týdnech těhotenství..

Odborníci se domnívají, že hlavní výhodou drogy je, že ji lze užívat bez předběžných vyšetření a testů. Kromě toho při jeho použití kumulativní účinek zcela chybí a doporučené dávky neovlivňují koagulační faktory krve a nevyvolávají vážné narušení metabolismu sacharidů a lipidů..

Cena Escapel je kde koupit

Lék vyrábí pouze jedna farmaceutická společnost, takže kolik stojí v lékárně Escapel, závisí na nákladech na jeho dopravu a cenových zvláštnostech konkrétní maloobchodní sítě.

Cena společnosti Escapel v Rusku se pohybuje od 230 do 420 rublů. Cena tablet Escapel se na Ukrajině pohybuje od 152 do 335 UAH.

Lék si můžete koupit v běžných i online lékárnách.

 • Online lékárny Rusko Rusko
 • Online lékárny na Ukrajině Ukrajina
 • Online lékárny Kazachstánu Kazachstán

ZdravCity

Dialog lékárny

Eurofarm * 4% sleva s promo kódem medside11

Lékárna24

PaniApteka

BIOSFÉRA

Vzdělání: Vystudoval farmacii na Rivne State Basic Medical College. Vystudoval Vinnitsa State Medical University pojmenovanou po I. M.I. Pirogov a stáž na její základně.

Pracovní zkušenosti: V letech 2003 až 2013 - pracoval jako lékárník a vedoucí lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny certifikáty a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Poznámka!

Recenze

Escapel dobře snáším. Vzal jsem to třikrát. Minulý rok - 2 a letos 1. Stalo se, že jsem se velmi obával, že přijde těhotenství. Ale útěk mě zachránil.

Dobré odpoledne! Zanechávám recenzi pro ty, kteří mají problém „ber Escapel“ nebo „neber Escapel“. Z vlastní zkušenosti nyní mohu jednoznačně odpovědět „NE“. Vzácná špína. Tady je můj příběh. Jediným prostředkem ochrany, který jsme s manželem používali, byl coitus interruptus. Za 16 let manželského života jsem porodila dvě děti, to znamená, že došlo k dvěma těhotenstvím a dvěma porodům. Díky mému manželovi nedošlo k žádným potratům. Po celou tu dobu jsem však použil Postinor 2-3krát, těhotenství nenastalo, menstruace přišla téměř okamžitě po užití léku, bez následků a komplikací, s výjimkou selhání cyklu. Před dvěma týdny byla také potřeba pít nouzovou antikoncepci. Faktem je, že předchozí menstruace právě skončila, uplynuly pouze 3 dny, může to stát. Obecně jsem si myslel, že to stojí za to, nebo „přijď, co může“. Děti jsou již velké, je mi 34 let, pokud mi je předurčeno otěhotnět, porodím. Začala však být hnána každodenními problémy a rozhodla se vzít drogu. Ale protože moje menstruace právě skončila, nechtěl jsem pít Postinor. Připojil jsem se k internetu a narazil jsem na Escapel. Následujícího dne v lékárně vypiju lék. Obecně je všechno normální, vydržel jsem to dobře. Uprostřed cyklu byl jeden den pomazán a to je vše. Další období přišlo včas a vše se zdálo být v pořádku, ale pak to začalo. První 3 dny vylučování byly velmi skrovné, nevypadalo to jako moje tělo. Už jsem se začal bát, ale pak jsem začal nalévat. Dívky, nebyla to menstruace, bylo to skutečné děložní krvácení trvající dalších 10 dní. Dělo se něco strašného. Jdu ke gynekologovi, ona nabídne jít do nemocnice. Odmítl jsem, bál jsem se. Poté předepíše injekce a pilulky k zastavení děložního krvácení. Ale není to tak jednoduché. Krvácení se nezastaví. Obecně platí, že na pozadí užívání léků mi to vylévá ještě 5 dní. Složil jsem obecný krevní test, hemoglobin 96. Před měsícem jsem daroval krev 132. Moje menstruace ustoupila, ale stále mám pocit, že se po tom ještě dlouho zotavím. Je nutné zvýšit hemoglobin, aplikovat vitamíny, protože se obecně cítím velmi špatně - slabost, neustále chci spát, závratě, tinnitus. Na závěr chci říci, že ani jedna pilulka není pro naše tělo neškodná. Ženské tělo je velmi složité, jakékoli zasahování do tohoto procesu vede k selhání. A selhání jsou pro život a zdraví ženy velmi nebezpečné. Než začnete užívat léky tohoto druhu, pečlivě si to promyslete. opatruj se!

6. září vzala Escapel po nechráněné PA, 20. září měla začít menstruace; došlo k nechráněné PA, dnes 28. září, zpoždění 8 dní, testy ukázaly 2 proužky, HCG ukázal týden těhotenství, 200 koeficient. Mohu dítě opustit? Escapepel, který se užívá 2 týdny před koncepcí, mu neublíží?

Po útěku přišlo těhotenství

Pilulku používám podruhé. Poprvé před rokem nebyly žádné vedlejší účinky, tentokrát vypadaly pupínky na tváři, vypadám hrozně. Velmi se obávám, jak se jich teď zbavím, nevím ((((

Vzal jsem si pilulku, cítím se dobře. Doufám, že to pomůže.

Zpoždění menstruace s ovariální cystou je jedním z hlavních příznaků onemocnění. Při absenci menstruace může lékař mít podezření na vývoj patologie v oblasti ženských pohlavních orgánů, včetně benigních nádorů.