Zpoždění menstruace po Escapelu

V životě ženy je zásadní problém prevence neplánovaného těhotenství. Za tímto účelem jsou poskytovány pravidelné a nouzové antikoncepční prostředky prodávané prostřednictvím řetězců lékáren bez lékařského předpisu. Dnes zvážíme účinek jedné z nouzových antikoncepčních prostředků, seznámíme se s jejím účinkem na reprodukční systém, vedlejšími reakcemi a určíme, zda je možné po Escapelu oddálit menstruaci.

Vlastnosti expozice po užití přípravku Escapel

Zpoždění menstruace po Escapelu

Escapel patří do skupiny gestagenů, jejichž léčivou látkou je levonorgestrel, analog přírodního progesteronu. Zpoždění menstruace po přípravku Escapel je způsobeno jeho působením, které dosud nebylo plně studováno. Odborníci se domnívají, že se projevuje v inhibici vývoje folikulů, blokování ovulace a oplodnění, stejně jako ve změně endometria takovým způsobem, že je nemožné připojení vajíčka ke stěně dělohy. Pokud však došlo k implantaci embrya před užitím, pak je lék již neúčinný a po Escapelu je možné zpoždění menstruace

Ve velmi vzácných případech je možné zpoždění menstruace po přípravku Escapel, protože lék zcela blokuje oplodnění

Indikace pro použití přípravku Eskpel

Indikace pro použití Ekapelu jsou:

 • Nechráněný styk;
 • Poškozený nebo zlomený kondom;
 • Přeskočte svou pravidelnou antikoncepční pilulku.
Existují situace, kdy je příjem přípravku Escapela jediným prostředkem proti nechtěnému těhotenství; pokud je užíván správně, nemělo by po přípravku Escapela dojít ke zpoždění

Pokud je po Escapelu možné zpoždění menstruace (video)

Lékař ve videorecenzi hovoří o nouzové antikoncepci a o tom, zda je možné po Escapelu zpoždění a negativním testu

Pravidla pro přijímání escapelů

Než si ujasníme, zda je zpoždění po Escapelu normální, objasníme si jeho vlastnosti..

Je nutné užívat drogu nejpozději 72 hodin po kontaktu, bez ohledu na jídlo, kdykoli v aktuálním cyklu, za předpokladu, že předchozí byl pravidelný. Pokud dojde ke zvracení bezprostředně po užití pilulky, během následujících 3 hodin musíte vypít další, abyste zabránili zpoždění menstruace po Escapelu

Čas přijetí Escapel

Nedoporučuje se používat více než jednu tabletu v jednom cyklickém procesu, jinak existuje riziko krvácení a zpoždění po Escapel v kritických dnech. Účinnost léku klesá s prodloužením časového intervalu:

 • Když se vezme během prvních 24 hodin po sexu, účinnost ochrany je 95% a eliminuje vzhled zpoždění po Escapele;
 • Po čtyřech dnech - 85%;
 • Blíže 72 hodin - pravděpodobnost zpoždění po užití přípravku Escapela se zvyšuje o 58%.

Když účinek Escapel klesá

Antikoncepční účinek je také snížen v případě zhoršené funkce střev (například Crohnova choroba).

Nežádoucí účinky přípravku Escapella

Stejně jako všechny ostatní nouzové antikoncepce má i tento lék znatelný účinek na menstruační cyklus, protože po podání přípravku Escapel způsobuje zpoždění až 6–10 dní. Kromě toho je ovlivněn endokrinní systém, zvětšují se mléčné žlázy a mohou se objevit mírné bolesti břicha. Kromě nich existují také následující vedlejší reakce:

 • Únava, bolest hlavy;
 • Výboj, který je pro tuto fázi atypický;
 • Zvracení, průjem;
 • Známky alergií.
Zpoždění po Escapelu je možné, pokud byla droga opilá 5 dní po pohlavním styku nebo s onemocněním střev

Dívka by měla vzít v úvahu možné důsledky používání nouzové antikoncepce. Po užití Escapelu není zpoždění jediným nepříjemným okamžikem. Velmi často existuje riziko mimoděložního těhotenství, zejména u dívek, které ji již podstoupily nebo se zotavily ze zánětu přívěsků.

Riziko mimoděložního těhotenství se zvyšuje, pokud po užití přípravku Escapel dojde ke zpoždění a test ukáže pozitivní výsledek

Kontraindikace užívání přípravku Escapella

Nedoporučuje se užívat drogu v takových případech:

 • zvýšená individuální citlivost na složky produktu;
 • nemoc jater;
 • dospívající do 16 let;
 • těhotenství.

Zpoždění: norma nebo odchylka

Odborníci obecně v tomto případě považují výskyt menstruace se zpožděním 5 dní za normu. Prodloužení tohoto období nás přimělo přemýšlet především o koncepci, která proběhla. A pokud po Escapelu dojde ke zpoždění, ale test je negativní, měli byste to po několika dnech zopakovat. Pokud dosáhnete stejného výsledku, potřebujete kvalifikovanou lékařskou konzultaci, abyste zjistili, jak obnovit plodnost. Může to být také důkaz mimoděložního těhotenství..

Pokud je zpoždění po Escapel, ale test je negativní, pak musíte test opakovat o několik dní později.

Je třeba si uvědomit, že absence menstruace po dobu 10 dnů je již po Escapelu dlouhé zpoždění, a proto se bez gynekologa neobejdete.

Za velké zpoždění po užití přípravku Escapel se považuje absence menstruace po dobu 10 dnů, v tomto případě je nutné neprodleně vyhledat lékaře

Výstup

Nepoužívejte tento přípravek sami. Nezapomeňte se poradit se svým gynekologem, abyste se v budoucnu vyhnuli zbytečným problémům. Pečlivě si prostudujte pokyny a pokud vás znepokojuje otázka, kolik zpoždění po Escapelu budete mít, gynekolog vás bude informovat o jeho prognóze. Pokud nouzový lék obtěžuje svým účinkem na sexuální funkci, vyzkoušejte jinou metodu antikoncepce nebo si vyberte běžnou antikoncepci s minimální dávkou hormonu.

Zpoždění menstruace po Escapelu - důvody, jak situaci napravit

Zpoždění menstruace po Escapelu do 5 dnů je považováno za normální. Důvodem je hormonální interference s fungováním reprodukčního systému. Absence menstruace po dobu 1 týdne nebo déle je považována za dobrý důvod pro vyhledání pomoci od odborníků. Jaký je důvod zpoždění? Jaká je pravděpodobnost těhotenství po užití léku?

Escapel akce

Nouzový antikoncepční hormon je ve formě tablet. Aktivní složkou je levonorgesterl, syntetický analog přírodního progesteronu. Látka má složení co nejblíže přirozenému ženskému hormonu, ale její účinek je několikanásobně vyšší. Moderní vysoce účinný lék způsobuje inhibici vývoje vajíčka, zabraňuje nástupu ovulace, ovlivňuje strukturu endometria.

Vysoká dávka progesteronu automaticky posune tělo do druhé fáze menstruačního cyklu. Vaječná buňka buď zastaví svůj vývoj, nebo neopustí folikul. Pokud tento proces již nastal, je možnost „B“ platná. Oplodněné vajíčko nebude hořet, aby přilnulo ke stěnám dělohy, protože endometrium má nevhodnou strukturu. Počalo se, ale těhotenství se nemohlo změnit.

Návod k použití

Nouzový hormonální lék se užívá ve zvláštních případech:

 1. Nechráněný styk;
 2. Kondom se zlomil;
 3. Vynechala plánovanou antikoncepční pilulku.

Doporučuje se tabletu vypít do 72 hodin. Pokud uplynulo více času, nemá smysl pít Escapel. Droga často vyvolává zvracení. V tomto případě musíte drogu znovu vypít. Příjem potravy nemá vliv na účinek léku.

Účinnost antikoncepce závisí na době, kdy byla pilulka opilá.

 • Do jednoho dne po pohlavním styku - 95%;
 • 48 hodin - 85%;
 • 72 hodin - 58%.

Teoreticky nemá smysl užívat Escapel, pokud uplynuly více než 4 dny. Pokud předpokládáme, že k ovulaci došlo v den nechráněného pohlavního styku, za 4 dny se oplodněné vajíčko připojí ke stěně dělohy. Droga nezpůsobuje potrat, ale podporuje mimoděložní těhotenství. Účinnost účinné látky se snižuje za přítomnosti střevních potíží. Látka není zcela absorbována, vychází s tekutými výkaly.

Droga má řadu kontraindikací, musíte se s nimi seznámit před užitím pilulky..

 1. Porucha funkce ledvin, jater;
 2. Problémy s absorpcí laktózy;
 3. Věk do 16 let;
 4. Těhotenství;
 5. Laktace;
 6. Individuální nesnášenlivost ke komponentám.

Mezi vedlejší účinky patří dočasné porušení menstruačního cyklu se zpožděním 5 dnů, nevolnost, otok mléčných žláz, bolest v dolní části zad, břicha, otok obličeje, přírůstek hmotnosti.

Pokud žena potřebuje užívat Escapel více než 1krát za cyklus, stojí za to přemýšlet o hormonální antikoncepci, která se užívá denně.

Zpoždění menstruace po užití pilulky

Považuje se za normální oddálit menstruaci o 5 dní v aktuálním měsíci. Příště by vaše menstruace měla přijít podle plánu. Escapel dramaticky mění hormonální pozadí - zvyšuje se množství progesteronu. Jak bolestně na to tělo reaguje, závisí na dni cyklu, kdy byla pilulka užívána. Moderní lékaři tvrdí, že v cyklu neexistují žádné bezpečné dny. Sex by měl být chráněn každý den. Nouzovou pilulku lze vypít po ovulaci a před ní.

 • Pokud vajíčko před tímto bodem nedozrálo, nedojde k ovulaci a menstruační cyklus se prodlouží o 5 dní.
 • Pokud je pilulka užívána po ovulaci, hladina progesteronu byla poměrně vysoká, další dávka vede k prodloužení menstruačního cyklu. Protože menstruace přichází až po poklesu hladiny hormonů. Kritické dny přijdou, až když bude upraven správný zůstatek.

Co dělat v případě zpoždění o 2 týdny?

Nemůžete dělat nic, počkejte, až se obnoví hormonální pozadí. Toto chování je však velmi riskantní, protože zpoždění může být známkou těhotenství. Vzhledem k tomu, že nouzové prostředky zvyšují riziko mimoděložního těhotenství, může nečinnost vést k hrozným následkům..

Pokud je test negativní

Výsledek je považován za spolehlivý, pokud je po menstruaci opožděn o 14 dní. V případě užívání pilulky si však nemůžete být jisti ničím. Nejlepší možností je navštívit gynekologa. Pokud dojde k těhotenství, lékař ji již bude schopen určit..

Zpoždění 10 dní příští měsíc

Již příští měsíc by měl být menstruační cyklus plně obnoven. S nástupem menstruace začíná zrání nového vajíčka. Pokud dojde ke zpoždění znovu, stojí za to kontaktovat odborníka o pomoc. Budeme muset regulovat hormonální rovnováhu. To znamená jen jednu věc - nouzová antikoncepční pilulka fungovala tak silně, že se tělo nemůže v příštím cyklu zotavit.

Abyste se vyhnuli vážným zdravotním problémům a nenarušili funkce reprodukčního systému, neměli byste přípravek Escapel užívat více než 1krát za měsíc..

Maznya po Escapel

Změny hormonálních hladin mají negativní dopad
účinky. Faul po užití pilulky je považován za normální. Mělo by se to však zastavit, když skončí vaše celé období. Pokud krev teče i nadále, je nutná odborná pomoc. Samozřejmě můžete očekávat, že se tělo zotaví samo, ale je lepší hrát na jistotu.

K dispozici jsou také dobré zprávy! Bláznovství často naznačuje blížící se období. V této situaci přichází menstruace o 5 dní dříve, než by měla být. Tenhle je mnohem lepší, než čekat na 2 týdenní zpoždění. Špinění však může také varovat před mimoděložním těhotenstvím. Stojí za to být na pozoru před testem. I slabá druhá série se počítá jako pozitivní výsledek.

Bolest v dolní části břicha a dolní části zad

To není neobvyklé. Podobný stav nastává před menstruací, kdy se děloha připravuje na odmítnutí endometria. Hormon progesteron reguluje činnost reprodukčního systému. Vzhledem k tomu, že jeho hladina byla uměle zvýšena, okamžitě se objeví příznaky charakteristické pro poslední týden před menstruací. Překrvení prsou, zvětšení prsou, bolesti dolní části zad, bolesti břicha.

Pokud se spolu s bolestivými pocity objeví špinění, je třeba provést test. Projevuje se tedy mimoděložní těhotenství nebo potrat..

průměrná cena

Drogu maďarské výroby najdete v lékárně nebo si ji můžete objednat online. Cena závisí na regionálním umístění lékárny, cenové politice instituce. Balení obsahuje 1 tabletu. Jeho cena se pohybuje od 230 rublů. až 420 str. Doba použitelnosti je 5 let. Musí být skladován při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia, mimo dosah slunečního záření.

Analogy

Strukturní analogy Eskapelu jsou Postinor, Eskinor-F.

 • Postinor. Droga je maďarského původu. Aktivní účinek je způsoben levonorgestrelem. Nouzová antikoncepce proto opakuje vlastnosti přípravku Escapel, jeho účinnost, vedlejší účinky. Hlavním rozdílem je užívání ne 1, ale 2 tablet v intervalu 12 hodin. Je povoleno užívat pilulky nejvýše 1krát za 6 měsíců. V extrémních případech po 3 měsících. To hovoří o silném stresu pro ženské tělo, reprodukční systém. Po užití pilulek dochází ke zpoždění menstruace o 1 týden nebo krvácení.
 • Eskinor-F. Droga se vyrábí v Indii. Léčivou látkou je levonorgestrel. Tablety 0,75 mg - užívané dvakrát v intervalu 12 hodin, 1,5 mg - do 72 hodin po pohlavním styku 1krát. Lék neovlivňuje srážení krve, nenarušuje metabolismus. Má stejné kontraindikace, vedlejší účinky jako Escapel. Maximální účinnost 95%, pokud je pilulka užívána první den po nechráněném pohlavním styku.

Jako antikoncepce pro nouzové použití:

 • Implanon;
 • Zhenale;
 • Charosetta;
 • Exluton;
 • Lactinet;
 • Modelka maminka.

Aktivními složkami těchto léků jsou levonorgestron nebo mifepriston. Hlavní rozdíl je v akci. Levonorgestrol je neúčinný, pokud již došlo k početí, mifepriston je považován za abortní látku. Vyvolává odmítnutí připojeného vajíčka, narušuje těhotenství. Příkladem takové drogy je Zhenale, Ginepriston.

Recenze recepce Escapel

Můžete zanechat svůj názor na drogu Escapela, ostatní uživatelé budou mít zájem:
Přístav:

"Nouzová antikoncepce není považována za velkou úctu." V některých lékárnách nebyla Escapelle vůbec slyšet. Osobně jsem ho běžel po celém městě. Z osobní zkušenosti. Užívám pilulku do 2 dnů po nechráněném pohlavním styku. Jsem nemocný, piji další. Nevolnost naznačuje, že do krve se dostalo malé množství účinné látky. Po druhé pilulce se nevolnost zastaví. Hlava bolí, pravidelně se jí točí hlava. To vše projde další den. Moje menstruace přichází o 5 dní dříve. Daub obvykle předchází. Nebo včas. Nikdy jsem nezmeškal 10 dní. Nikdy jsem nezklamal, těhotenství nepřišlo. Musel jsem to použít třikrát za 2 roky “.

Rozrazil:

"Snažím se nepoužívat takové prostředky, neobvykle silný stres pro tělo." Ale jednoho dne jsem musel. Stále si s hrůzou pamatuji. Vypil jsem to 2 dny po pohlavním styku. Okamžitě došlo k nevolnosti a hlava začala bolet. Pak bolel žaludek, zvracení se otevřelo. Moje menstruace trvala 12 dní, zesílil jsem. Poté následovalo porušení menstruačního cyklu. Menstruace přišla za 40-45 dní. To trvalo šest měsíců, pak se víceméně vrátilo do normálu. Strašná droga se strašnými vedlejšími účinky. Těhotenství samozřejmě nepřišlo. “.

Daria:

"Pil jsem pilulku ve stejný den." Po 4 dnech se objevilo mazání. Čekal na menstruaci, ale nebyl tam. 2 týdny po užití přípravku Escapel se zvýšila citlivost bradavek, bolely břicho a dolní část zad. Test ukázal druhou slabou sérii. Večer se objevila menstruace, ale bolestivá, silná, vypadla hrudka. Myslel jsem na všechno, zbavil se toho. Ale ne. Začala ztrácet vědomí. Byl hospitalizován včas - prasknutí trubice, mimoděložní těhotenství. Nyní 3 jizvy po operaci a všechny nepříjemné procedury budou pilulce připomínat celý život. “.

Možné změny v menstruačním cyklu během a po užití přípravku Escapel

Extrémní antikoncepce je běžným způsobem, jak zabránit neplánovanému těhotenství.

Jedním z nejznámějších léků tohoto druhu je Escapel, který působí přímo na fungování reprodukčního systému. Je však důležité si uvědomit, že lék má své výhody i nevýhody. Zjistíme, jak nebezpečné je zpoždění po Escapelu a v jakých časových obdobích by mělo začít.

Proč užívat Escapel

Gestagenní léčivo Escapel patří do farmakologické skupiny nouzové antikoncepce. Jeho použití je přípustné v různých věkových obdobích, také během laktace (za předpokladu, že je tableta opitá nejméně 6 hodin před krmením dítěte). Nástroj je určen k ochraně před nechtěným těhotenstvím, hlavní indikace užívání této antikoncepce jsou následující:

 • Neformální pohlavní styk - nechráněný i pohlavní styk.
 • Dny blízko ovulace, kdy je vysoká pravděpodobnost oplodnění vajíčka a nejsou k dispozici žádné jiné způsoby ochrany.
 • Metoda selhání bariéry - kondom vyklouzl, zlomil se nebo byl původně zneužit.
 • Předčasné odstranění vaginální bránice / čepice během pohlavního styku.
 • Vylučovací nitroděložní tělísko.
 • Porušení specifik užívání perorálních kontraceptiv.
 • Výhřez vaginálního kroužku, pokud chybí ve vagině déle než dvě hodiny.
 • Sexuální napadení.

Tato hormonální antikoncepce je vylepšeným analogem přípravku Postinor. Rozdíl oproti předchůdci v počtu tablet doporučených k podání - místo dvou tobolek zůstala pouze jedna. Dávka účinné látky se samozřejmě zvýšila, takže není divu, že hormonální pozadí bloudí a menstruace po užití přípravku Escapel často prochází významnými změnami.

Aby se zabránilo nechtěnému těhotenství, musí být lék vypit do 72 hodin po sexuálním kontaktu. Pokyny říkají: čím méně času uplynulo po pohlavním styku, tím vyšší je procento úspěšného antikoncepčního účinku. Studie WHO však tvrdí, že účinnost léku neklesá do 120 hodin po nechráněném sexu. To opět potvrzuje kolosální účinek léku na ženské tělo..

S výhradou opakovaného pohlavního styku po užití pilulky se riziko těhotenství exponenciálně zvyšuje. Pokud tedy v důsledku užívání antikoncepce dojde k řídké menstruaci, je to důvodem k obavám, návštěvě gynekologa a darováním krve pro hCG.

Princip fungování Escapelu

Léčivou látkou diskutované nouzové antikoncepce je levonorgestrel. Jedná se o syntetický progestogen, který má komplexní účinek na ženské tělo a vylučuje pravděpodobnost těhotenství v rané fázi oplodnění o 98–99%.

Schéma účinku léku je následující:

 1. Nástup ovulace je opožděný (pokud neměl čas se objevit).
 2. Zrání vajíčka a jeho uvolňování z vaječníku nastává mnohem později..
 3. Struktura endometria se mění, po kterém není možné, aby se oplodněné vajíčko implantovalo do stěny dělohy. Je třeba si uvědomit, že pokud je embryo v bazální vrstvě, nebude jej Escapel schopen ovlivnit, tj. nevyvolá potrat, nezpůsobí riziko ukončení nástupu těhotenství.
 4. Cervikální hlen zesiluje, což neumožňuje hladký průchod spermií v děložním čípku.

V závislosti na fázi ovulačního období v době užívání pilulky Escapel může menstruace přijít buď dříve, než je očekávané datum, nebo s určitým zpožděním..

Intenzita menstruačního krvácení u poloviny případů podléhá změnám v důsledku silného hormonálního narušení. Hojná menstruace, stejně jako skromný výtok, lze za určitých podmínek považovat za normu za řady dalších okolností - důsledek patologických procesů.

Provokující faktory

Někdy může mít výtok „Escapel“ patologickou povahu. Důvody jsou:

 1. Předávkovat. Levonorgestrel je syntetická sloučenina, která má řadu vedlejších účinků. Pokud nebudete postupovat podle pokynů, dojde k narušení hormonálního pozadí, objeví se příznaky intoxikace. Vzhled menstruační krve naznačuje předávkování lékem.
 2. Mimoděložní těhotenství. Účinná látka neinterferuje s připojením oplodněného vajíčka ke stěně vejcovodu. U mimoděložního těhotenství se může objevit slabý výtok, nevolnost, bolest břicha, malátnost.
 3. Těhotenství. Během těhotenství může dojít k nadměrnému krvácení. Je to proto, že levonorgestrel způsobuje neúplný potrat.
 4. Nemoci ženského reprodukčního systému. Zánětlivá nebo plísňová onemocnění, myomy, eroze děložního čípku, endometrióza mohou vyvolat trvalé krvácení.
 5. Hormonální nerovnováha. Užívání antikoncepce je kontraindikováno u pacientek s nepravidelným menstruačním cyklem.

Vliv léku na menstruaci

Jak již bylo zmíněno, v téměř 80% případů Escapel narušuje obvyklé období menstruace, snižuje cyklus, trvání a intenzitu krvácení. Každá situace je individuální, ale existují obecně přijímané ukazatele, na které byste se měli zaměřit. Kritické dny po užití této antikoncepce obvykle přicházejí třetí nebo pátý den. Menstruace během prvních 24 hodin, stejně jako její začátek týden po opití pilulky, jsou považovány za normu, vše může být způsobeno individuálními charakteristikami konkrétního organismu. 20denní zpoždění je také v přijatelných mezích..

Vlastnosti krvácení po Escapelu

Během tohoto období má skromný, rozmazaný charakter. Barva krve je tmavá, od nahnědlé až po vínovou. Doba trvání - od 3 do 6 dnů. Pokud doba menstruace do tohoto rámce nezapadá, zvláště pokud výtok trvá déle než týden a půl, je nutný chirurgický zákrok.

Ve skutečnosti první menstruace po Escapelu není ani kritickým dnem v jejich obvyklém smyslu, ale „umělou menstruací“ - to lékaři nazývají fenoménem. Je vyvolána velkým množstvím syntetického hormonu obsaženého v přípravku. Většinou příští měsíc po užití antikoncepce se cyklus spontánně obnoví na normální hodnoty. Menstruační krvácení šarlatové barvy, obsahující sraženiny, jen naznačuje začátek tohoto procesu.

Důvody pro kontaktování gynekologa

Pokud po týdnu menstruace nezačala, je to dobrý důvod pro získání lékařské pomoci - existuje pravděpodobnost početí nebo komplikace vyvolané působením gestagenního léku.

Selhání menstruačního cyklu

Pokud menstruace začala včas nebo před plánovaným časem, žena může pochopit, že k těhotenství nedošlo, ale pokud neexistuje žádné období, rizika neplánovaného těhotenství jsou vysoká. Zpoždění menstruace po přípravku Escapel je však poměrně častým jevem, protože lék narušuje menstruační cyklus.

V první fázi cyklu

Polovina žen se mylně domnívá, že jejich menstruace šla další den, pokud byla droga užívána před ovulací, i když ve skutečnosti jde o mazanici. Výtok je vnímán jako období, které začalo dříve, takže jsou docela překvapeni, když se výtok opakuje po několika týdnech. Důvod spočívá v hormonální nerovnováze, která brání vývoji vajíček..

Ve druhé fázi

Mohou být také narušeny měsíční období po užívání léku ve druhé fázi, protože vysoká hladina progesteronu připravuje tělo na těhotenství, přestože nedošlo k oplodnění. Během tohoto období endometrium roste, výtok se stává silnějším a menstruace se může zpozdit o několik dní nebo dokonce o několik týdnů. Někdy je mazání pozorováno uprostřed cyklu, ale zpoždění může dosáhnout dvaceti dnů, po kterých začíná těžké vypouštění.

Existuje běžný stereotyp, že žena nemůže během menstruace otěhotnět. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že sex na konci a na začátku menstruace bude mít za následek těhotenství. Proto je třeba o antikoncepci pečovat i v tak pikantním období. Vezměte prosím na vědomí, že užívání přípravku Escapel během menstruace může způsobit, že se za deset až čtrnáct dní objeví malé množství krvavého výtoku, nebo že se vaše menstruace prodlouží o několik dní..

Escapel vedlejší účinky

Lék Eskapel upravuje menstruaci. Kromě menstruačních nepravidelností však lze pozorovat i další vedlejší účinky:

 • závratě a migréna;
 • nevolnost nebo zvracení;
 • průjem;
 • celková slabost, zvýšená únava;
 • nespavost nebo naopak nekonečná ospalost;
 • apatie;
 • neustálý pocit úzkosti;
 • další poruchy fungování nervového systému;
 • alergické reakce, například Quinckeho edém, kopřivka atd..

Pokud po užití přípravku Eskapel dojde k hojnému zvracení nebo silnému průjmu, pak se většina syntetických hormonů vylučuje z těla a účinnost léku je minimalizována. Je nutná konzultace s gynekologem, pouze on bude schopen s jistotou říci, zda je možné pilulku znovu užít bez významného poškození těla.

Je důležité si uvědomit, že se doporučuje pít Escapel pouze jednou během jednoho ovulačního období. V případě použití dvou nebo více tablet existuje vysoké riziko závažného krvácení a kolosálního hormonálního selhání, po kterém bude tělo potřebovat alespoň šest měsíců na zotavení. Kromě toho jsou možné funkční změny v mléčných žlázách až do jejich zvětšení, silné bolesti.

Proto lékaři doporučují používat tuto nouzovou antikoncepci velmi opatrně a velmi zřídka (ne více než třikrát ročně), nezapomeňte vzít v úvahu přímé kontraindikace užívání přípravku Escapel.

Zpoždění - norma nebo odchylka

Někdy se po užití přípravku Escapel objeví menstruace. Pokud je těhotenský test negativní, důvody mohou být následující:

 1. Hormonální nerovnováha. Vysoká dávka syntetických hormonů samozřejmě způsobuje poruchy ve fungování žláz s vnitřní sekrecí a některá narušení cyklu. Po užití přípravku Escapel je zpoždění menstruace obvykle jednorázové, úplné uzdravení obvykle nastává po 2–3 měsících. Jinak je předepsána hormonální terapie..
 2. Zvýšená srážlivost krve. Jak víte, endometrium obsahuje značné množství krevních cév. V době odmítnutí sliznice vlivem levonorgestrelu většina krve koaguluje v děložní dutině, což způsobuje zpoždění jejího uvolňování. To je důvod, proč v důsledku používání Escapelu neexistují žádná období..
 3. Individuální nesnášenlivost k aktivní složce antikoncepce. V takovém případě se nežádoucí účinky popsané výše objeví ihned po podání..
 4. Neslučitelnost léku s jinými léky. V pokynech je tomu věnován samostatný odstavec. Účinnost přípravku Escapel snižují následující léky: silná antibiotika;
 5. pilulky na léčbu HIV pozitivních lidí;

Příčiny krvácení

Díky silné látce levonorgestrel se Escapel nazývá pohotovostní péče. Úkolem této látky je mít přímý vliv na ovulaci. Potlačuje to a brání procesu početí..

Vzhledem k individuálním charakteristikám každého organismu však levonorgestrel není vždy schopen zvládnout sám. Proto jsou zapojeny gestageny. I když je vajíčko oplodněno, embryo se nemůže dostat do stěny dělohy. Látka působí takovým způsobem, že je potlačen růst její sliznice.

Po aplikaci se objevila krev. Hlavní příčinou krvácení je prudký pokles gestagenu. Poté je sliznice dělohy odmítnuta. Někdy tyto procesy vyvolávají velmi silné krvácení. Za takových okolností se doporučuje vyšetřit lékařem..

Nesprávné užívání drogy může vést ke krvácení. Je důležité si uvědomit, že Escapel není prostředkem trvalé antikoncepce. Lékaři jej nedoporučují používat častěji než jednou za měsíc, stejně jako několik měsíců po sobě..

Kontraindikace užívání přípravku Escapel

Je zakázáno užívat drogu:

 • se zvýšenou citlivostí na kteroukoli z jeho složek;
 • v dospívání;
 • se závažným selháním jater;
 • během těhotenství;
 • pokud má žena vzácná dědičná onemocnění, například nedostatek laktázy, nesnášenlivost laktózy atd..

Tablety Escapel by se měly pít opatrně v případě poruch funkce jater nebo ledvin, onemocnění trávicího systému. Nezapomeňte na nepříjemné vedlejší účinky. Například recenze mnoha pacientů naznačují, že před menstruací se zvětšilo břicho, bolesti v dolní části zad, samotná menstruace začala být mnohem bolestivější.

Názor lékařů

Lékaři varují, že hormonální léky mají někdy extrémně negativní vliv na zdraví žen. Ztracený cyklus, zhoršení celkové pohody, výkyvy nálady a kolísání tělesné hmotnosti jsou jen neškodnými projevy účinku této antikoncepce na tělo. Je to mnohem horší, když dojde k děložnímu krvácení, které někdy nelze zastavit ani chirurgickým zákrokem. Podobný jev můžete vyvolat tím, že se sami pokusíte vyvolat menstruaci pomocí lidových prostředků, které se po užití přípravku Escapel zpomalí.

Zdravé tělo je schopné samostatně překonat hormonální nerovnováhu způsobenou drogou.

Za tímto účelem lékaři doporučují provádět jednoduché, ale užitečné akce:

 1. Jíst vyváženou stravu.
 2. Spánek 8-9 hodin.
 3. Pravidelná procházka na čerstvém vzduchu (alespoň 30-60 minut).
 4. Denně vystavujte tělo mírné fyzické aktivitě.

Lékaři důrazně doporučují, abyste po užívání pilulky Escapel byli obzvláště opatrní s menstruačním cyklem - hlavním ukazatelem ženské reprodukční funkce. Pokud po použití antikoncepce po dlouhou dobu neexistuje žádná menstruace nebo cyklus je nepravidelný, je lepší okamžitě kontaktovat gynekologa.

Barva vaginální sekrece

Žena by měla být upozorněna na výběr bílé, červené nebo žluté barvy. Bohatý bílý výtok se spoustou hrudek nebo vloček je známkou drozdů nebo kandidóz. Onemocnění se vyvíjí na pozadí narušeného hormonálního pozadí. Vaginální sekrece jsou doprovázeny pálením a silným svěděním. Zanícenou oblast nemůžete česat. To povede k poranění epitelu a šíření houby. Kromě bílého sraženého sekretu se při močení a pohlavním styku objevuje bolest. Drozdu poznáte také podle specifického pachu tajemství „kefír“.

Samodiagnostika a samoléčba jsou nepřijatelné. Pouze lékař může předepsat správnou léčbu. Drozd je léčen místními léky: "Clotrimazol", "Natamycin", "Miconazole". Spolu s antifungálními léky jsou předepsány komplexy vitamínů a minerálů k posílení imunitního systému a normalizaci mikroflóry pochvy a střev.

Pokud po hojení skvrn "Escapel" došlo k hojnému výskytu, pak to signalizuje patologické procesy v děloze nebo přídavcích. Důvodem může být zahájený potrat, hormonální nerovnováha nebo přítomnost novotvarů v děloze. Pokud zaznamenáte silné krvácení, měli byste okamžitě vyhledat lékaře a zjistit příčinu.

Žlutý výtok je pro ženu extrémně nebezpečný. Takové vypouštění je zpravidla doprovázeno svěděním a silným nepříjemným zápachem. Nažloutlý, pěnivý výtok je známkou infekce. Příčinou mohou být chlamydie nebo trichomoniáza. Bez léčby se infekce rychle množí a vyvolává vývoj závažných následků: neplodnosti. Stav ženy se může prudce zhoršit: teplota těla stoupá, objevuje se malátnost.

Důležité! Bohatý žluto-zelený vaginální výtok hovoří o zánětlivých procesech v přílohách nebo děloze, vaginální dysbióze. Žena se sama nedokáže diagnostikovat, proto, aby se zjistil důvod, je třeba provést nátěr na mikroflóru.

Léčba infekčních gynekologických onemocnění zahrnuje užívání antimikrobiálních léků. Terapeutický režim je předepisován individuálně v závislosti na zdravotním stavu ženy. Včasná léčba pomáhá posílit imunitní systém, obnovit vaginální mikroflóru a snížit riziko recidivy.

Jak přípravek Escapel ovlivňuje vaši menstruaci po užití přípravku Escapel

Escapel - mnoho žen čelí situacím, kdy musíte po intimním vztahu urgentně použít antikoncepci. K tomu existuje řada léků, jejichž vlastnosti musíte nejprve znát..

Například menstruace po Escapelu může projít obvyklým rytmem nebo se může změnit s nepředvídatelnou pravděpodobností..

Jsou ovlivňovány různými faktory, od charakteristik těla a četnosti užívání antikoncepčních prostředků až po fázi cyklu, ve kterém byla droga užívána..

 1. Proč pijí Escapel
 2. Escapel - princip činnosti
 3. Selhání menstruačního cyklu
 4. V první fázi cyklu
 5. Ve druhé fázi
 6. Během samotné menstruace
 7. Jiná porušení a důsledky užívání drogy
 8. Kdy by měl po užití přípravku Escapel začít menstruace

Proč pijí Escapel

Mezi oblíbené nouzové antikoncepční léky patří Escapel, který pomáhá minimalizovat riziko nechtěného těhotenství..

Bere se po intimitě, jeho složení je podobné jeho předchůdcům, ale umožňuje vám dosáhnout očekávaného účinku jednou dávkou. Poté je však často zaznamenáno porušení měsíčního cyklu, od zpoždění po časný nástup menstruace..

Antikoncepce je gestagenní droga, která umožňuje její užívání ženami různých věkových skupin. Není zakázáno užívat během laktace, musíte si však vzít pilulku šest hodin před kojením.

Je třeba také poznamenat, že Escapel nevylučuje těhotenství, pokud po jeho užívání došlo k opakovanému nechráněnému sexu. Pokud po užití pilulky dojde k malému období, doporučuje se podstoupit krevní test na „těhotenský hormon“ (hCG) nebo si provést test sami.

Účinnost drogy je zaznamenána v případě užívání po dobu sedmdesáti dvou hodin po pohlavním styku. Předpokládá se, že jeho působení trvá více než sto hodin, ale čím kratší je období po intimitě a po užití pilulky, tím vyšší je účinnost antikoncepce.

Escapel je také možné užívat během menstruace, ale menstruace může trvat o několik dní déle nebo se mohou objevit malé skvrny po deseti až čtrnácti dnech.

Pokud potřebujete užívat Escapel:

 • Znásilnění;
 • Vysoká pravděpodobnost početí, když se nedoporučuje žádná jiná antikoncepce;
 • Porušil plán užívání perorálních kontraceptiv;
 • Příležitostný nechráněný sex;
 • Se spontánním odstraněním vaginálního kroužku, nitroděložního tělíska, poškození kondomu;
 • Jiné situace, kdy je pravděpodobnost nechtěného těhotenství vysoká.

Escapel - princip činnosti

Léčivou látkou léku je levonogestrel, který působí na ženské tělo komplexně, v několika směrech, což umožňuje dosáhnout 99% pravděpodobnosti vyloučení nežádoucího těhotenství.

Pod vlivem Escapel:

 • Nástup ovulačního období je opožděn;
 • Vejce dozrávají pomaleji;
 • Cervikální hlen zesiluje v dutině a děložním čípku, což znesnadňuje oplodněnému vajíčku pohyb vpřed;
 • Endometrium se nevyvíjí, což brání konsolidaci oplodněných vajíček.

Je třeba poznamenat, že menstruační nepravidelnosti závisí na fázi ovulačního období, kdy byl lék užíván..

Selhání menstruačního cyklu

Pokud menstruace začala včas nebo před plánovaným časem, žena může pochopit, že k těhotenství nedošlo, ale pokud neexistuje žádné období, rizika neplánovaného těhotenství jsou vysoká.

Zpoždění menstruace po přípravku Escapel je však poměrně častým jevem, protože lék narušuje menstruační cyklus.

V první fázi cyklu

Polovina žen se mylně domnívá, že jejich menstruace šla další den, pokud byla droga užívána před ovulací, i když ve skutečnosti jde o problém.

Výtok je vnímán jako období, které začalo dříve, takže jsou docela překvapeni, když se výtok opakuje po několika týdnech. Důvod spočívá v hormonální nerovnováze, která brání vývoji vajíček..

Bez ohledu na to, zda začaly brzy nebo včas, sporé období obvykle zmizí. Důvod je prostý: vrstva endometria pod vlivem hormonů se nevyvíjí dostatečně, což znamená, že není třeba nic zvláštního odmítnout.

Ve druhé fázi

Mohou být také narušeny měsíční období po užívání léku ve druhé fázi, protože vysoká hladina progesteronu připravuje tělo na těhotenství, přestože nedošlo k oplodnění.

Během tohoto období endometrium roste, výtok se stává silnějším a menstruace se může zpozdit o několik dní nebo dokonce o několik týdnů. Někdy je mazání pozorováno uprostřed cyklu, ale zpoždění může dosáhnout dvaceti dnů, po kterých začíná těžké vypouštění.

Během samotné menstruace

Existuje běžný stereotyp, že žena nemůže během menstruace otěhotnět. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že sex na konci a na začátku menstruace bude mít za následek těhotenství..

Proto je třeba o antikoncepci pečovat i v tak pikantním období. Vezměte prosím na vědomí, že užívání přípravku Escapel během menstruace může způsobit, že se za deset až čtrnáct dní objeví malé množství krvavého výtoku, nebo že se vaše menstruace prodlouží o několik dní..

Jiná porušení a důsledky užívání drogy

V důsledku jednorázového podání vysoké dávky hormonálního léčiva mohou v mléčných žlázách dojít k funkčním změnám, vyjádřeným ve formě zvýšení velikosti, napětí, bolesti.

Toto nepohodlí trvá dva až tři týdny. Před menstruací nebo mazáním lze pozorovat bolest v dolní části zad a dolní části břicha, samotná menstruace může být také bolestivější.

Pokud má žena zhoršenou funkci ledvin nebo jater, přípravek Escapel by měl být užíván pouze po konzultaci s lékařem a pokud existují onemocnění trávicího systému, účinek léku může být snížen.

V některých případech vede užívání přípravku Escapel nežádoucí účinky, jako například:

 • Alergie;
 • Nevolnost, zvracení;
 • Průjem;
 • Únava;
 • Závrať;
 • Bolesti hlavy;
 • Pocit úzkosti.

Escapel je účinný lék určený pro ženy různých věkových skupin. Mezi důvody jeho popularity patří také přijatelné náklady a dobrá tolerance, nízká pravděpodobnost nežádoucích účinků. Porušení menstruačního cyklu je způsobeno vysokým obsahem hormonů a toto selhání je rychle odstraněno.

Kdy by měl po užití přípravku Escapel začít menstruace

Po užití přípravku Escapel je nástup menstruace za tři až pět dní normou. Menstruace obvykle není hojná, možná ve formě špinění, které se říká „umělá menstruace“..

Doba vypouštění po užívání léku je tři až šest dní. Vzhledem k individuálním charakteristikám ženského těla může menstruace začít jak o sedm dní později, tak během prvních dnů po užití přípravku Escapel..

Každá z těchto situací je normální. Pokud však menstruace nezačala po týdnu, měli byste se poradit s odborníkem, abyste vyloučili riziko těhotenství nebo komplikací. Obvykle se menstruace rychle obnoví podle indikátorů známých každé ženě..

Proč po užití přípravku Escapel dochází ke zpoždění menstruace?

V dávných dobách existovaly dva typy antikoncepce: přerušený styk a nejznalější používala metodu kalendáře. Ve většině případů však byly rodiny velké..

Postupem času byly poskytnuty další spolehlivější způsoby ochrany před nechtěným těhotenstvím. Volba navíc zahrnuje pravidelnou a nouzovou antikoncepci. Ty pomáhají přerušit možné početí po „hříšné“ noci lásky a jsou používány jako pomoc při mimořádných událostech.

Dnes vás upozorníme na jednoho z těchto asistentů - to je Escapel. Jak to ovlivňuje ženské tělo a může způsobit zpoždění menstruace?

Escapel jako nouzová antikoncepce

Escapel je hormonální lék vytvořený analogicky s přípravkem Postinor. Balení je dodáváno v množství jedné bílé tablety, takže jeho akce je efektivnější než u jeho předchůdců. Zjednodušený příjem léku je navíc považován za nepochybnou výhodu, je nutná jedna dávka.

Tento lék patří do skupiny gestagenů obsahujících účinnou látku levonorgestrel. Jedná se o syntetický analog přírodního hormonu progesteronu.

Jak přesně lék ovlivňuje ženské tělo, aby zabránil těhotenství, není zcela objasněn. Je známo, že přípravek Escapel inhibuje ovulaci, čímž snižuje riziko možného početí v období před ovulací..

Pokud je pilulka užívána po X. dni - účinek látky je směrován do endometria, které je pod jeho „tlakem“ upraveno. Výsledkem je, že oplodněné vajíčko zemře, aniž by bylo možné proniknout do stěny dělohy..

Stojí za zmínku, že Escapel je bezmocný v případech, kdy začal proces implantace.

Procento spolehlivosti léků je poměrně vysoké - 84% ze 100.

Další dobrá věc na tabletech je, že nemají velký vliv na proces:

 • Srážení krve;
 • Metabolismus lipidů a sacharidů.

Během 2 hodin se Escapel vstřebává v zažívacím traktu a dosahuje požadovaného účinku a nanejvýš za den se levonorgestrel vylučuje z těla napůl..

Pozor, tento produkt může přecházet do mateřského mléka.

Je možné zpoždění po Escapelu? Proč neexistují žádné období a kolik dní zpoždění je považováno za normu?

Chování menstruace po Escapelu

V zásadě není nic zvláštního na tom, že po užití nouzové pilulky není žádné období pro nežádoucí těhotenství. Pokud logicky vysvětlíte účinek léku na tělo, můžete pochopit důvod zpoždění.

Zvažte typické typy menstruačního chování po Escapelu:

 • Situace - pilulka se užívá před ovulací. Levonorgestrel potlačuje ovulaci inhibicí procesu růstu folikulů. Výsledkem je, že nepraskne a vejce zemře spolu s folikulem. V takových případech se mrtvé prvky často vylučují z těla pomocí malých vaginálních sekretů. K těmto jevům obvykle dochází 2-3 dny po užití přípravku Escapel.
 • Lék byl užíván ve druhé fázi cyklu a na pozadí tohoto období neexistuje - naprosto normální reakce těla na nouzovou pilulku. Jsou možné i situace, kdy po dlouhou dobu nedochází k menstruaci. Ve skutečnosti se jedná o hrubý zásah do přírodních procesů. Viskozita, hustota cervikální tekutiny se mění, syntetický hormon mění strukturu endometria - to vše vyvolává zpoždění menstruace.

Kromě absence kritických dnů mohou mít nouzovou antikoncepci i další vedlejší účinky.

Během užívání přípravku Escapel se můžete setkat:

 • Bolestivé pocity v oblasti mléčných žláz;
 • Všechny druhy alergických reakcí;
 • Obecná onemocnění, která ovlivňují život ženy jako celku: závratě, únava, depresivní nálada;
 • Kromě toho se může objevit ostrá nebo tupá bolest v břiše;
 • Nevolnost a zvracení;
 • Abnormální výtok v kterékoli fázi menstruačního cyklu.

Co jiného může způsobit zpoždění

Každá žena, která využila pohotovostní péči o nechtěné těhotenství, by měla rozumět rizikům spojeným s takovými léky. To se netýká pouze selhání cyklu menstruace, zpoždění nebo změny v množství sekretů..

Ale nouzová antikoncepce není vždy „na vině“ za zpoždění menstruačního toku. I když ovlivňují celý proces, i když jen nepřímo.

Může existovat několik důvodů, proč při užívání přípravku Escapel nedochází k menstruaci:

 • Těhotenství. Na světě neexistuje jediný produkt, který by zaručoval 100% ochranu proti nežádoucímu početí. Nejprve si proto musíte udělat domácí těhotenský test. Pokud se objeví druhý proužek, měli byste kontaktovat gynekologické oddělení. To platí zejména v případech, kdy má druhý proužek světlé obrysy, protože to může naznačovat mimoděložní těhotenství.
 • Únik a zpožděná menstruace mohou být způsobeny hormonálními poruchami. Koneckonců, taková dávka syntetických hormonů nepříznivě ovlivňuje endokrinní systém. A je známo, že má obrovský dopad na práci menstruačního cyklu. Podle praxe by se hormonální pozadí po užití pilulek mělo samo zotavit za 2-3 měsíce. Pokud nepravidelná menstruace pokračuje i nadále, je nutná kvalifikovaná pomoc odborníka, který vám předepíše léčbu hormony.
 • Zdá se, že Escapel nemá velký vliv na proces srážení krve, ale může ho trochu narušit. Z tohoto důvodu mohou kritické dny chybět a výtok může být vzácný nebo může mít hnědý odstín..
 • Nouzová antikoncepce není vždy zdrojem problému. Zpoždění menstruace mohou vyvolat různé zánětlivé procesy v ženských pohlavních orgánech. Proto je tak důležité být vyšetřen gynekologem..

Užívání nouzové antikoncepce vám může oddálit menstruaci, ale existují přiměřené limity. Pokud po dlouhou dobu neexistuje žádné období nebo se objeví podivný výtok, musíte zjistit příčinu této patologie.

Načasování zpoždění menstruace:

 • Povolené jsou považovány za až 15 dní. Kromě toho může během následujících 2 cyklů dojít k možným zpožděním;
 • Mezi kritická období patří absence menstruace po dobu delší než 15-20 dní. Pokud nedojde k těhotenství, je nutná urgentní lékařská péče. Takový případ v lékařské praxi je považován za patologii..

Je nutné objasnit situaci: pokud na pozadí užívání přípravku Escapel stále došlo k těhotenství, neměli byste se starat o nenarozené dítě. Syntetické hormony mají velký vliv pouze na procesy spojené s oplodněním, ale nemají žádný vliv na zdraví dítěte.

Metody pro dosažení pozitivního výkonu

Nicméně žena bere Escapel, aby zabránila možnému početí, proto existují body, které pomohou dosáhnout požadovaného výsledku..

Jak správně užívat přípravek Escapel:

 • Tableta by měla být užita do 72 hodin a čím dříve to uděláte, tím efektivnější bude výsledek. Existují takové statistiky spolehlivosti: pokud si vezmete pilulku před 24 hodinami, v 95% případů dojde k pozitivnímu výsledku. Až 48 hodin - 85% a 58%, pokud byl lék užíván před 72 hodinami.
 • Mimo jiné, pokud tělo z nějakého důvodu neužilo pilulku a došlo k zvracení, stojí za to opakovat příjem léku po maximálně 3 hodinách od předchozího použití..
 • Nezneužívejte produkt. Můžete jej pít pouze jednou za cyklus a poté vyloučit časté používání. Lepší je používat pravidelné léky proti nechtěnému těhotenství.
 • Escapel má řadu nekompatibilních léků, které mohou snížit účinnost pilulek. Proto byste si měli před použitím pečlivě přečíst pokyny..
 • Alkohol také neutralizuje působení syntetických hormonů a Escapel se stává zcela neúčinným. Z toho vyplývá, že pokud jste užili alkoholické nápoje, musíte počkat 3-4 dny, než alkohol úplně „zmizí“ z těla. Ale po uplynutí takové doby je už zbytečné pít Escapel.
 • Dalším bodem je individuální nesnášenlivost ke složkám produktu..

Nouzové léky pro nežádoucí početí jsou vážné léky, které mohou ovlivnit ženské tělo. Proto byste se před použitím jakékoli tablety z této skupiny měli poradit se svým lékařem. Pak bude efekt efektivní a negativní důsledky budou minimalizovány..

Zpoždění po útěku

Dívky, drahá, řekněte mi. ZKUŠENĚM strašně pár dní před ovulací došlo k nechráněné PA a není známo, zda to bylo hrozné nebo ne. Ale rozhodli se hrát na jistotu a vypili eskapel. Nebyly žádné příznaky, žádný výtok, nic. Měsíční měly dorazit 8. 8. 2015, ale stále chybí. Velmi znepokojen. Pověz mi, kdo pil eskapád a jak to s tebou bylo. Nebo to může být mimoděložní těhotenství? Děkujeme za odpovědi Přečtěte si více →

Drahé dívky. Jak dlouho budu psát svůj příběh. Chtěl bych říct všem fandům, že se určitě stanete matkami. Moje zkušenost to dokazuje. Začali jsme s plánováním od ledna, předtím v prosinci jsem vypil 2 tablety Escapel (protože jsem nechtěl, aby bylo dítě počato v půstu). V únoru jsme přišli z dovolené a došlo ke zpoždění 2 týdny! ! Myslel jsem si na 100%, že jsem těhotná, ale nebylo to tam! Měl jsem hormonální selhání, menstruace mi nechodila tři měsíce! Začal jsem běžet k lékařům, testům a tak dále! Ukázalo se, že mám polycystické vaječníky, ovulace chybí a neroste... Pokračovat ve čtení →

Dívky, je tu problém. Už týden sedím na špendlících a jehlách ((((21. října tam byl PA, kondom odletěl a zůstal ve mně. Obecně jsme ho vytáhli, ale napůl se rozlil) Právě jsem dostal střed cyklu, druhý den jsem měl mít ovulaci. Vypil jsem eskapel po dobu 10 hodin, protože dítě je nyní zcela nemožné, poté, co COP uplynulo jen 10 měsíců. Takže teď sedím a trpím, četl jsem všechno na internetu, že je vysoká pravděpodobnost, že to nebude fungovat, že po něm ve většině případů začne krvácení a atd. A měl jsem týden. Číst dál →

Escapel viděl. Dokud nepřišlo M. Zpoždění 2-3 dny. Neexistují ani známky těhotenství. Hruď. jako obvykle. již nebolí (předtím byly dva dny nepříjemné pocity), zdravotní stav je normální. BT je dnes 37, včera 36,9. I B. Nebo je to jen vedlejší účinek úniku. Kdo užíval tuto drogu, sdílejte! Pokračovat ve čtení →

Můžete mi prosím říct, jestli existuje šance, že jsem těhotná? A pak je už všechno opotřebované !! Poslední PA byla 25. ledna. Ten chlap nechal Escapel pít za 4-5 hodin. Ten den jsem pil alkohol - nevím, jestli by to mohlo ovlivnit účinnost pilulek. Cítil jsem se dobře a nevšiml jsem si žádných vedlejších účinků. Ale od 30. dne se mé zdraví výrazně zhoršilo. Není to vůbec jako PMS - mnohem horší. Jsem neustále nemocný, zvláště ráno a večer. Hrudník je velmi zvětšený a. Pokračovat ve čtení →

Tady je můj příběh. 1. června byla nechráněná PA, po 24 hodinách jsem pil pilulku Escapel. Poté, co mě vzal, bylo mi špatně, bolelo mě podbřišek. menstruace pokračovala 7. června a skončila 13. června. 8. června jsem začal užívat antikoncepci Lindinet-20, pil jsem je 13 dní, protože mi bylo špatně. potom menstruace pokračovala 22. června a skončila 26. června. nyní jsou to již 3 dny zpoždění. Ráno mi je špatně, vzpamatoval jsem se, trochu se mi zvětšil hrudník. Mohu být těhotná nebo jsou to všechny důsledky úniku. Pokračovat ve čtení →

holky mi řekni plizzzzz. Vzala si espel 22 hodin po nechráněné PA v lednu, ve stejném měsíci moje menstruace přišla včas, v únoru také přišla včas, ale v březnu už došlo ke zpoždění 7 dní, již jsem provedl 4 testy všechny negativní. Mohu být těhotná? Možná to měl někdo jiný?! Pokračovat ve čtení →

Vypil jsem escapel týden po menstruaci a poté, co začalo krvácení. ale pokud chápu, že se to nepočítá jako menstruace? pokud ano, pak mám týdenní zpoždění. plus nevolnost a slabost, bolesti hlavy často. a táhne žaludek. udělal test - žádné těhotenství. může to být vedlejší účinek? bolí to tak dlouho. Ukázalo se, že to byly všechny důsledky útěku. Ale všechno vypadalo velmi podobně jako těhotenství. Menstruace přišla po 40-50 dnech. místo obvyklých 28-30. Pokračovat ve čtení →

Dívky, které narazily. Řekni mi to! V červenci jsem musel vypít escapel, zlomil se kondom... někde 5. den po užití začalo krvácení, které trvalo 4 dny (ne jistě), v Agustě menstruace přišla téměř normálně, pokud se počítá od prvního dne krvácení po eskapádě, a ne z předchozích mesikov, v srpnu došlo k několika přerušeným PA, menstruace v září byla, ale skromná as mírným zpožděním. ještě jedna nuance... v září jsem moc tvrdě spadl na záda a zadek... nevím, jak jsem zůstal naživu. Nyní. Pokračovat ve čtení →

od září 2015 do července 2019 bylo v pořádku. V srpnu jsem se rozhodl zrušit. A v srpnu došlo k rozpakům s kondomem, který odletěl. Pravděpodobně, soudě podle cyklu na tabletech, O měla být 10,08. Rozpaky byly 15. srpna, tedy v údajně bezpečný den. Postinor nebo escapel nepila, protože nechtěla srazit cyklus (a proto byl předepsán) ​​a myslela si, že je to bezpečný den a normy. A teď je to velmi kryté, obávám se těhotenství. Četl jsem, že je velmi snadné otěhotnět při zrušení. Pokračovat ve čtení →

Dívky, před 2 měsíci jsem musel pít postinor, dnes je tu opět převýšení, ale můžeme říci, že dnes je 1 den menstruace, se zpožděním 11 dnů. Počkejte. Nebo si vezměte prášky. Vzhledem k tomu, že je to děsivé pro sebe a zdraví, ale dítě je nějak příliš brzy, první 4 měsíce. Kdo začal tloustnout po postinoru, Escapele a co je lepší pít ?? Pokračovat ve čtení →

Řekněte mi, zda může test na B po podání ESCAPELU ukázat pozitivní výsledek. Jsem šokován. Možná je to jen působení nějaké látky obsažené v ESCAPELU. Protože nemám ani zpoždění! Měsíční pacienti by měli dorazit 10. února. Jen se toho velmi obávám, tak jsem se rozhodl udělat test. A ON BATS, A ukázal dva pruhy. Pokračovat ve čtení →

Všechny mé starosti jsou spojeny s mou Zhenyou)))) Nebo spíš s naší budoucností s ním. Je to děsivé psát, ale zdá se mi, že jsem těhotná! Chodím už 1,5 týdne. Myslím. Udělal jsem test, negativní! Všechny ukazatele na obličeji a také na obličeji))) 1. Hrudník je oteklý a bolí 2. Dolní část zad táhne a také bolí 3. Dolní břicho také táhne a více na levé straně 4. Žaludek je mírně nafouknutý (i když nejsou žádné problémy se střevy) 5. Pálení žáhy mě už týden trápí (zhřeším při pití kávy) 6. Tvář kvete)) 7. Objevily se touhy: Hochunemagu Coco-Cola (od narození se jí nelíbila), makrela pc. Pokračovat ve čtení →

Četl jsem něco o nouzové antikoncepci, abych věděl, zda je možné něco udělat, pokud selže symptomaticko-termální metoda antikoncepce, a uvědomil jsem si, že závěry jsou zklamáním, nejúčinnějším a nejbezpečnějším lékem (včetně počtu mimoděložních těhotenství) je mifepriston není vhodný pro kojící matky, bude nutné zastavit GW na 14 dní, ale proč je to nutné, jaká hrůza? To je pro dítě trauma. Obecně je však článek velmi užitečný, pokud žena nedojčí a používá symptomaticko-termální metodu, taková nouzová antikoncepce tomu tak není. Pokračovat ve čtení →

Dívky, to je situace. 26. září bylo posledním obdobím. 09.10 byl nechráněný styk, 10.10 vypil eskalátor. zpoždění, ale zvlášť jsem se nebál, protože Vím, že poté, co je útěk normální, dnes jsem udělal test, dva proužky. Zítra půjdu k lékaři, ale dnes prostě nebudu spát. Mám velké obavy, že tato pilulka ovlivní dítě. Měl někdo podobné situace? Jak může tato pilulka ovlivnit dítě? Jsem jen vyčerpaný. Pokračovat ve čtení →

Každý z nás se musel alespoň jednou vypořádat s krví. Ochutnal, cítil. Menstruace je doprovázena uvolňováním krve z těla. Není divu, že není přítomen žádný specifický zápach.