Krev po pohlavním styku: příčiny, příznaky a léčba

Krvácení po pohlavním styku nebo postkoitální krvácení může být známkou patologie reprodukčního systému ženy. Krvavý výtok mimo menstruační cyklus je považován za patologický. Příznak se vyskytuje u 1-10% žen v reprodukčním věku. Žena by neměla ignorovat ani menší výtok; včasná diagnóza je důležitá. Příčinou patologie mohou být vážná onemocnění, která ohrožují nejen ztrátu plodnosti, ale i smrt. Terapeutická taktika vždy závisí na příčině krvácení a je stanovena po diagnostikování stavu.

 • 1 Příznaky patologie
 • 2 důvody
  • 2.1 Patologické
 • 3 Léčba

Intenzita krvácení se v různých případech liší - od několika kapek po silné výboje. U silných je nutné poskytnout nouzovou pomoc ženě v nemocnici nonstop, protože stav je naléhavý. Patologické krvácení může být podezření na následující příznaky:

 • bolesti dolní části břicha;
 • krvavý výtok z pohlavních orgánů, bezprostředně po pohlavním styku;
 • nepohodlí v genitální oblasti.

Vývoj vnitřního krvácení nemusí mít vždy viditelné známky; krev se může hromadit v pánevní dutině, děloze nebo jiných formách dutiny. V tomto případě si žena všimne:

 • bledost kůže;
 • studený pot;
 • slabý pulz podobný vláknu;
 • bušení srdce (více než 80 za minutu);
 • dušnost;
 • slabost, závratě;
 • bolesti břicha s tendencí ke zvyšování.

Při masivní ztrátě krve dochází k narušení vědomí až k mdlobám. Když se objeví první podezření na patologii, je důležité vyhledat lékařskou pomoc včas..

U některých onemocnění je krvácení doprovázeno dalšími příznaky. Jsou zvláště výrazné u infekčních lézí, při infekci genitálií patogenními bakteriemi. Příznaky mohou být patogenní a oportunistické. Ty jsou schopny být na sliznicích v malém množství, aniž by způsobily příznaky, ale když se objeví příznivé podmínky, množí se a poškozují zdraví.

Běžnými příznaky jsou výtoky z genitálií, bolesti dolní části břicha, menstruační nepravidelnosti. Každý infekční agens má své vlastní vlastnosti. U kapavky je výtok hojný hnisavý, s nepříjemným zápachem, s chlamydií - slizniční nebo mukopurulentní, s trichomoniázou - pěnivý slizovitý výtok s nepříjemným zápachem. Specifický zánět ve všech případech způsobuje příznaky jako svědění, pálení, časté bolestivé močení.

Krev po pohlavním styku má často patologický původ. Hlavní mechanismy vývoje patologie:

 • Mechanické poškození - v důsledku poranění měkkých tkání.
 • Organické - spojené s patologií vnitřních pohlavních orgánů.
 • Infekční - lokální zánět sliznic a submukózních vrstev.
 • Mimoděložní těhotenství, odtržení placenty atd..

Mechanické důvody zahrnují:

 • defloration - narušení integrity panenské blány, zejména při prvním pohlavním styku;
 • drsný pohlavní styk - existuje trauma na sliznicích s poškozením integrity cév;
 • slabé cévní stěny v důsledku jiných patologických procesů nesouvisejících s reprodukčním systémem;
 • nedostatečné mazání.

Po 2., 3. a 4. styku se může objevit krvácení. Toto není patologie, je to fyziologický jev.

Příčiny krvácení spojené s organickou patologií reprodukčního systému zahrnují následující nemoci:

ChorobaPopis
Cervikální erozeEroze je defekt epitelu, který pokrývá vaginální část
Benigní cervikální polypyJedná se o benigní novotvar, který roste do dutiny cervikálního kanálu. Často dochází k porušení menstruačního cyklu, objevují se bolesti, výtok serózní nebo serózní purulentní povahy
EndometriózaOnemocnění charakterizované proliferací endometria (ložisek endometrioidu) za hranice vrstvy endometria. Projevuje se krvavým výtokem, bolestmi, dyspareunií (bolest při pohlavním styku)
HemangiomBenigní novotvar cév, charakterizovaný proliferací vaskulatury, náchylný ke krvácení. Během pohlavního styku dochází k cévnímu poranění, které je doprovázeno krvavým výtokem
Křečové žíly pochvyJe doprovázena tvorbou křečových žil, ztenčením cévní stěny. Příznaky: tahání bolesti v podbřišku, které se zesiluje pohlavním stykem a fyzickou námahou, otoky, suchost v postižené oblasti
EktropionPatologie děložního čípku charakterizovaná everse sliznice cervikálního kanálu do vaginální dutiny. Kombinuje pseudoerozi a jizevní deformitu. Chronický proces může vést ke skutečné erozi, leukoplakii, rakovině děložního čípku. Je doprovázeno kontaktním krvácením po sexu, menstruačními nepravidelnostmi. Žena si všimne slizničního výtoku, průhledného nebo mléčného původu, který táhne bolesti v dolní části břicha
Myom dělohyBenigní hormonálně závislý novotvar. Příznaky - bohatá, prodloužená menstruace, nepravidelný cyklus, bolest v dolní části břicha, velké velikosti, komprese sousedních orgánů - močový měchýř, konečník, doprovázený zvýšeným močením a zácpou, rozvíjí neplodnost
Rakovina děložního hrdlaMaligní novotvar, který postihuje vaginální část děložního čípku nebo cervikálního kanálu. V tuto chvíli se prokázalo, že existuje souvislost se STI. Příznaky - špinění po souloži, nepravidelná menstruace, bolest křížové kosti, dolní části zad

Jako patogenní bakterie často působí nespecifické (enterokoky, stafylokoky, streptokoky atd.) A specifické (gonokoky, chlamydie, Trichomonas). Také během těhotenství může dojít ke krvácení, nejčastěji ve druhé polovině. Uvolňuje se sliznice, zvyšuje se přívod krve do dělohy. Pokud krev šla v malém množství a rychle se zastavila sama, pak to může být varianta normy.

Terapie se provádí v závislosti na příčině krvácení. U organické patologie je nutné provést etiologickou a patogenetickou léčbu základního onemocnění. Krvácení během těhotenství naznačuje potřebu poradit se s gynekologem, protože to může naznačovat rozvinuté onemocnění a vést k nepříznivým následkům. Pokud se krev vyskytuje po dlouhou dobu, může to znamenat maligní proces..

Konzervativní léčba drogami a chirurgie se používají:

 • Drogová terapie zahrnuje jmenování antibiotik, kombinovaných perorálních kontraceptiv a hemostatických léků. Pokud jsou detekovány novotvary rakoviny, je indikována chemoterapie. Bez ohledu na příčinu, která vede ke vzniku krve, je vždy předepsána symptomatická léčba. Žena musí dodržovat všechna doporučení lékaře a včas sledovat léčbu. V budoucnu je důležité absolvovat preventivní prohlídky.
 • Chirurgické zákroky zahrnují laserovou expozici, kryodestrukci, rádiový nůž, amputaci orgánů.

Proč mohou ženy po pohlavním styku krvácet?

Někdy je po pohlavním styku krev, která u žen vyvolává obavy. To se děje jednou nebo se opakuje pravidelně. Důvody zahrnují fyziologické vlastnosti, patologické stavy až po onkologii. Krvácení je možné z pochvy, jejího vestibulu, děložního krku a dutiny. Aby bylo možné zahájit léčbu včas, měli byste se seznámit se všemi rysy tohoto jevu.

Příčiny

Identifikujte běžné příčiny krve po sexu.

 1. Benigní léze - polypy dělohy, ektropion.
 2. Infekční léze - cervicitida, zánětlivé patologie malé pánve, vaginitida, endometritida.
 3. Léze vnějších orgánů reprodukčního systému - opar, genitální bradavice, syfilis, chancre, lymfogranuloma venereum, papilomy na dně rtů.
 4. Vaginální atrofie ve stáří, hemangiomy, endometrióza, prolaps pánevních orgánů.
 5. Formace maligní povahy pochvy, děložního čípku, endometria.
 6. Zranění v důsledku sexuálního napadení, přítomnost cizího těla.

Pokud žena po pohlavním styku krvácí, riziko rakoviny děložního čípku je 3 - 5,5%, možnost cervikální intraneoplazmie je 17,8%.

U většiny žen není možné po intimitě diagnostikovat příčinu špinění. Krev je stále možná po PA, když se užívá v pořádku, ve fázi zvyknutí si na ně. Tento jev je považován za normální, pokud odezní po 1–2 měsících od začátku užívání hormonální antikoncepce. U mladých žen se uvolňování krvavého obsahu po sexu objevuje méně často než u žen nad 30 let.

Fyziologické příčiny vzhledu krve:

 • krev se uvolní po PA uprostřed cyklu v důsledku ovulace;
 • před regulací může být krvavý exsudát příznakem zavedení oplodněného vajíčka do endometria;
 • během prvních týdnů po porodu může z pochvy proudit krev, což naznačuje obnovení dělohy;
 • v perinatálním období je přítomnost krve po sexu normální.

Často po PA je krev bez bolesti, obvykle to signalizuje vaginální onemocnění, vnější část děložního čípku. Tkáně jsou mechanicky zraněny, což je doprovázeno narušením integrity kapilár. Pokud se metroragie vyskytne den po sexu, můžeme hovořit o patologickém stavu endometria. Mechanické poškození nehraje roli; větší důležitost se přikládá zvýšenému průtoku krve ve stěnách dělohy. Změněné tkáně mají zvýšenou vaskulární permeabilitu. Erytrocyty vycházejí z bakterií a hromadí se nejprve v děloze, poté přes cervikální kanál do pochvy.

Diagnostická opatření

Ženám je předepsána řada diagnostických opatření k identifikaci příčiny špinění po sexu. Je nutné vyšetřit štítnou žlázu, hrudník, pánevní orgány.

Standardní diagnostické schéma zahrnuje následující analýzy:

 • nátěr z děložního čípku, aby se vyloučily infekční, plísňové patologie;
 • krevní test k detekci zánětlivého procesu, také ukáže přítomnost nebo nepřítomnost anémie;
 • darovat krev ke srážení, protrombinový index;
 • vyšetřit krevní plazmu na hormony, pokud jde o estrogen, lékař stanoví přítomnost nebo nepřítomnost mimoděložního těhotenství, zjistí normální proces ovulace;
 • ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů zkontroluje fungování těchto orgánů.

Také je ženě předepsána biopsie endometria, aby se vyloučil prekancerózní nebo rakovinový stav..

Léčba

Způsob terapie závisí na diagnóze.

 1. Když se hormonální poruchy stanou příčinou vzniku krve, pacientovi jsou předepsány léky k regulaci obsahu estrogenu v krevní plazmě. Využívají se prostředky založené na progesteronu - Dyufaston, Utrozhestan. Mohou také předepsat kombinaci estrogenových a progesteronových léků, které se obvykle užívají k antikoncepci. Mezi účinné prostředky patří Yarina, Diana 35, Janine.
 2. Při léčbě infekčních nebo zánětlivých patologií jsou předepsány antibakteriální látky, protizánětlivé, protiplísňové léky. Jsou konzumovány jako tablety nebo místní prostředky - masti, sprchové roztoky, čípky, krémy.
 3. K odstranění zalévání nebo cyst v děloze se uchylují k hysteroskopii, laparoskopii, kyretáži. V případě rakoviny je děloha odstraněna částečně nebo úplně, někdy společně s přílohami. Poté je podána chemoterapie a radiační léčba. Šance na vyléčení závisí na míře zanedbávání onkologie.

Pokud lékař předepíše nějaké léky, je důležité udržovat celý průběh přijetí. Ženy obvykle během léčby dodržují sexuální odpočinek..

Jaké komplikace mohou způsobit krvácení po sexuálním kontaktu??

Pokud je krvácení po sexu pravidelné, je možná anémie, dokonce i jediná velká ztráta krve může tento stav vyvolat. Pravidelně se opakující metroragie mohou změnit menstruační cyklus, ovulaci, po které nastanou potíže s koncepcí a porodem. Kvalita sexu také trpí. Pokud dojde k onkologickému onemocnění, léčba zahájená ve špatný čas nemusí přinést výsledek, smrtelný výsledek je možný.

Prevence

K ochraně poševní sliznice před vysycháním je vhodné používat lubrikanty. Lubrikační a zvlhčující intimní gely by měly být na bázi vody, silikonu nebo tuku. Neměli byste si je sami vybírat, je lepší se poradit s lékařem. Pokud již došlo ke krvavému výtoku po sexu, je vhodné kontaktovat gynekologa, provést nátěry a provést krevní test. Před obdržením diagnostických výsledků používejte kondomy k ochraně před infekcemi a infekčními chorobami. Měli byste také dodržovat vodní bilanci, vypít alespoň 1,5 litru vody denně. Nemůžete praktikovat tvrdý sex, je možné poranění děložního čípku nebo pochvy, respektive pravidelné krvácení.

Co způsobuje krev během sexu

Během nebo po pohlavním styku krvácí mnoho žen, někdy i mužů. To není neobvyklé a přesto to může být záhadné. To by nemělo být tak - je to jasné. Aby se nestalo nic hrozného, ​​musíme se pokusit zjistit důvody. Krev během sexu, po sexu může být známkou zdravotních problémů, zranění. Pokud dojde k významnému a trvalému krvácení, měli byste okamžitě jít do nemocnice. Existuje riziko vážných komplikací až smrti.

 1. Příčiny
 2. Poškození a slzy
 3. Osobní hygiena a léky
 4. Endometrióza
 5. Nemoci dělohy
 6. Pohlavně přenosné nemoci
 7. Jaké testy je třeba složit
 8. Metody léčby
 9. Léky
 10. Lidové léky
 11. Video

Příčiny

Důvody krvácení během sexu jsou různé. Někdy se jedná o přirozenou fyziologickou odpověď:

 • menstruace začala;
 • došlo k defloraci.

Pokud se dívka blíží ke svému období, pohlavní styk může urychlit jejich nástup. Intenzivní napětí svalů pochvy, pánevní dno to provokuje. Hormonální pozadí se již změnilo v souladu s fází cyklu, endometrium je připraveno k exfoliaci. Nastala proto nestandardní situace.

Není nebezpečné mít sex před menstruací. Otevření děložního čípku, tvorba nevýznamného lumenu pro odejmutí endometria zvyšuje riziko průniku mikroorganismů z přirozené mikroflóry pochvy do jeho dutiny. A to se děje přímo ve fázi menstruačního krvácení. Uprostřed cyklu, na konci ne.

Pokud bezprostředně po menstruaci tekla krev, je možné, že mluvíme o zbytkovém jevu. V tomto případě je krvácení malé, objeví se několik hodin po ukončení menstruace, další den. Přirozené procesy již převzaly, začíná růst endometria. Je nutné věnovat pozornost příznaku, během plánované návštěvy gynekologa jej zmínit, předem si pamatovat, zda se jedná o ojedinělý případ nebo ne. U ženy je reprodukční systém křehký a stabilní. Je nutná opatrnost. Každodenní starosti odvádějí pozornost, zapomínají na vaše zdraví, a to je nebezpečné.

Během deflorace je možné krvácení. V tomto případě může být během sexu jen málo nebo hodně krve - vše závisí na jednotlivých charakteristikách. Situace by se měla vrátit do normálu za několik minut. Pokud se tak nestalo, mluvíme pravděpodobně o zranění.

Panenská panenská blána ve vzácných případech zůstává po určitou dobu nedotčena. Skládá se ze sliznic. Má jiný stupeň hustoty, flexibility, schopnosti protáhnout se u různých lidí. Deflorace během druhého, třetího styku může být překvapením. Gynekolog však potvrdí, že prasknutí panenské blány je důvodem, proč teče krev.

Někdy jsou důvody, proč krvácení během sexu:

 1. Infekce urogenitálního systému.
 2. Endometrióza.
 3. Tvorba polypů.
 4. Eroze.
 5. Nádory.
 6. Užívání hormonálních léků.
 7. Užívání aspirinu.

Je důležité si uvědomit, odkud krev může pocházet. Zdrojem může být močová trubice, nikoli vagina. Je možné, že krev pochází z genitálií muže, nikoli ženy. Existují různé situace, vždy musíte jednat podle okolností. Neváhejte a problém ignorujte. Krev během sexu, po něm, jsou důvody jejího vzhledu někdy velmi nebezpečné.

Poškození a slzy

Není nadarmo věnována pozornost tématu předehra v sexuální výchově. Vášeň vás nutí někdy tuto fázi intimity ignorovat. Výsledky nemusí být dobré a experiment selže. Volání sanitky není samozřejmě to, co partneři očekávají. Ale pokud potřebujete zavolat lékaře, je správné zahodit rozpaky stranou.

Krvácení během pohlavního styku může být spojeno s prasknutím stěn pochvy, děložní fornix

Krvácení během pohlavního styku může být spojeno s prasknutím stěn pochvy, klenby dělohy. V ostatních případech je krátká frenulum penisu nebo vstup do močové trubice poškozena předkožka. V prvních několika minutách po blízkosti se nic zvláštního nestane. Ale jakmile člověk vstane z postele, tok krve do genitálií se výrazně zvýší. Krevní sraženiny, které se začaly tvořit na pozadí snížení erekce pochvy, penisu, se nevyrovnají se zátěží.

Čím déle budou partneři nebo osoba váhat zavolat sanitku, tím horší. Smrt nastane po několika hodinách nečinnosti.

Pokud zpočátku došlo k podráždění, erozi nebo neviditelnému poškození povrchu sliznice, situace se může během pohlavního styku zhoršit. To je jeden z důvodů, proč po sexu dochází ke krvácení, i když je jemné, vůbec ne agresivní. Člověk v takové situaci často nepociťuje bolest, nebo je minimální. V genitální sliznici nejsou nervová zakončení umístěna stejným způsobem jako v normální kůži. Tato skořápka je tenčí, snadno se poškodí, je více kapilár, jsou umístěny blízko povrchu.

Podráždění, zánět jsou zpočátku méně nebezpečné situace. Po pohlavním styku bude červený výtok a při prasknutí, jako při silném poranění prstu nebo jako při menstruaci, poteče krev. Existuje riziko vzniku infekce: mikroorganismy z oportunní mikroflóry vstoupí do žil, tepen a rozšíří se po celém těle.

Osobní hygiena a léky

Nesprávně vybrané antikoncepční pilulky, porušení pravidel pro příjem uvedených v pokynech, vedou k narušení menstruačního cyklu. Je to také jedna z pravděpodobných příčin krvácení během sexu. Měli byste si vybrat léky v souladu s doporučeními gynekologa, neporušujte pokyny uvedené v příloze.

Lidé, kteří si pro antikoncepci zvolí kondom, mohou mít problémy s krvácením kvůli podrážděným sliznicím. Kondomy jsou hypoalergenní, ale mohou nastat problémy kvůli nesnášenlivosti složek, přecitlivělosti. Bude jasné, který z partnerů při pohlavním styku krvácí - to je výhoda.

Během sexu může dojít ke krvácení, pokud jsou vybrány neklasické kondomy. Jedná se o další riziko - žebrované kondomy a intenzivní sex. Krvavé špinění po sexu, nepohodlí ve formě pálení, svědění, jsou důvodem dočasné abstinence. Je nutné analyzovat situaci a učinit informované rozhodnutí, co dělat dál, zda si tento typ kondomu koupíte nebo ne. Aby se zabránilo riziku vzniku drozdů, chlamydií a dalších infekcí, je racionální používat odvar na praní a sprchování po intimitě. Nedoporučuje se je používat neustále - potlačíte tím přirozenou imunitu.

Aspirin se často pije na bolesti hlavy. Je předepsán pro určité nemoci. Zabraňuje tvorbě krevních sraženin snížením produkce prostaglandinů. Destičky jsou zničeny. To může vést ke krvácení, a to i během sexu. Pokud se objeví nepříjemné příznaky, měli byste přestat s podáváním na chvíli, obraťte se na lékaře.

Endometrióza

Podle statistik je endometrióza běžným onemocněním. Asi 30% žen v reprodukčním věku je s ním nemocných. To je jeden z možných důvodů, proč se při pohlavním styku objeví krev. Ne vždy se vylučuje do pochvy. Existují dva typy endometriózy - genitální a extragenitální. V genitálu endometrium roste v děloze a u druhého typu se buňky objevují v břišní dutině. Vnitřní krvácení je doprovázeno ostrými bolestmi, točení hlavy, známkami anémie.

U endometriózy klesá pravděpodobnost otěhotnění, kvalita života se mění v důsledku rušivé bolesti v podbřišku. Jedním z příznaků je změna menstruačního cyklu - hojný výtok, prodloužený. Několik dní před nástupem menstruace se objeví špinění, několik dní po jejím ukončení. Někdy krvácení začíná mezi obdobími a připomíná je.

Pokud se ukázalo, že endometrióza je pravděpodobná, došlo ke ztrátě krve, měli byste jít do nemocnice. Často se tyto sekrece objevují současně, když žena měla sex, a když došlo k menstruaci, změnilo se hormonální pozadí. Endometriální buňky jsou citlivé na hormony. Atypical není výjimkou.

Změny hormonálních hladin často vyvolávají výskyt příznaků, a nikoli zátěž svalů pánve, břišní dutiny.

Nemoci dělohy

Pokud je během sexu krev z pochvy, může to znamenat nejen endometriózu, ale i další nemoci. Častým problémem je také eroze. Vyskytuje se na pozadí změn v přirozeném složení oportunní mikroflóry, na pozadí zánětlivých procesů jiné etiologie v jiných orgánech. Špinění během a po sexu bude doprovázeno nepříjemnými pocity - pálením, svěděním.

U rakoviny dělohy se takový příznak může objevit. Je však snadné tomu nevěnovat pozornost hned, protože se uvolňuje velmi málo krve a ne pokaždé. Jedním ze znaků vzhledu polypů je bolest, krvácení během intimity, povaha změn krvácení během menstruace. Známky závisí na individuálních charakteristikách lidského těla a na situaci.

Pohlavně přenosné nemoci

Nemoci pohlavní skupiny jsou kontraindikací pro pohlavní styk. Existuje vysoká pravděpodobnost, že se partner nakazí. Nejprve se musíte uzdravit. Ale člověk ne vždy ví, že je nemocný. Pokud sex způsobuje bolest, nepohodlí, možná mluvíme o pohlavní infekci. Vzhled ložisek zánětu na sliznicích je příznakem mnoha infekcí pohlavní skupiny.

Tato ohniska někdy zůstávají dlouho bez povšimnutí. Během pohlavního styku může dojít k uvolnění krve, což vám pomůže zjistit problém. Sexuálně přenosné infekce jsou nebezpečné komplikace. Často jsou život ohrožující a zároveň jsou snadno léčitelné. Hlavní věc je požádat o pomoc..

Kapky krve po pohlavním styku u muže na genitáliích nebo u žen často nejsou jediným negativním znamením. Při sprchování, koupání, sprchování je pravděpodobné, že budete mít pocit pálení. Krátce před tím ji mohla vyrušit teplota, celková slabost. Stojí za to pamatovat si všechny příznaky. To pomůže lékaři stanovit diagnózu. Po nechráněném sexu by měli být oba partneři testováni..

Jaké testy je třeba složit

Pokud dojde ke krvácení během intimity nebo několik dní po ní, můžete provést pouze obecné testy. Bude jasné, zda existuje zánětlivý proces. Studie stížností pacientů, symptomů, vizuální vyšetření je důležitou součástí diagnózy. Na základě pozorovaných znaků bude lékař schopen určit směr dalšího výzkumu..

Metody léčby

Možnosti léčby jsou vybrány po diagnostice. Jak poskytnout sobě nebo svému partnerovi první pomoc, co dělat, když je situace kritická? Musíme zavolat sanitku. A než dorazí, snižte aktivitu na minimum. Krvavý výtok po pohlavním styku, co znamenají, jaká léčba je relevantní - to jsou otázky, na které by lékař měl hledat odpovědi.

Někdy stojí za to užívat antispazmodik, uvolnit se a zdravotní stav se normalizuje.

Pokud však červená krev po sexu u ženy nebo muže pochází z genitálií, může ji zastavit pouze odborník. Jsou známy případy potratu během pohlavního styku u ženy, pokud byla těhotná a nevěděla to.

Léky

Lze užívat léky, které má každý v lékárničce, obvyklé analgetikum, antispasmodikum. Měli byste však na to upozornit lékaře, pokud se rozhodnete jít do nemocnice. Místa značného poškození je nutné zašít, pokud o nich mluvíme. To samozřejmě může provést pouze gynekolog. Vnitřní krvácení bude pravděpodobně vyžadovat chirurgický zákrok. Analgetika, antispazmodika ovlivňují klinický obraz v malé míře.

Lidové léky

Tradiční medicína používá léčivé byliny stejně jako tradiční medicína. Odvar z některých rostlin je vynikajícím antiseptikem, obsahuje mnoho užitečných látek. Posilují imunitní systém, urychlují proces hojení. Jejich působení je jemné, jemné. Pouze přesná diagnóza je však zárukou účinnosti terapie..

Výsledky zkoušky na profesionální úrovni se často liší od vlastního odhadu. Všechny příznaky se obtížně shodují. Vážné patologie, které postupují pomalu, je bez laboratorních testů obtížné rozpoznat. Statistiky případů rakoviny dělohy a prostatitidy jsou velmi děsivé. Při preventivní pravidelné diagnostice si všimnete i drobných odchylek od normy. Jsou doporučeny pro muže i ženy..

Krev po sexu

Krev po pohlavním styku

Krev po sexu je příznakem, který děsí mnoho žen a jejich sexuálních partnerů. Proč může krvácení začít během pohlavního styku nebo bezprostředně po něm? Zvažte běžné a vzácné příčiny.

Na fórech pro ženy a lékaře se uživatelé internetu často zajímají o to, proč je krev po sexu, zatímco očividně doufají v psychické schopnosti lidí, kteří sedí na druhé straně obrazovky. Koneckonců, i vysoce kvalifikovaný lékař bude schopen určit přesnou příčinu a co dělat, pokud v určité situaci (tj. Předepsat léčbu) krev po sexu šla po sexu, pouze po rozhovoru s pacientem a gynekologickém vyšetření. A to často nestačí. Dále mohou být předepsány cytologické nátěry, kolposkopie a ultrazvuk dělohy.

S jistotou lze říci, že krvácení může být z pochvy, jejího vestibulu, děložního čípku nebo přímo z děložní dutiny. Důvody mohou být vážné, a ne tak. Ale v každém případě, i když má dívka po sexu trochu krve, nebude bolet jít na schůzku s gynekologem.
A teď o důvodech.

Panenství

Pokud měla dívka první pohlavní styk, je pochopitelné, odkud krev pochází. Souvisí s prasklou panenskou blánou. Pokud však pohlavní styk není první? I v tomto případě může dojít k mírnému krvácení. Jeho charakteristickým rysem je jasná barva krve, což naznačuje, že krev je čerstvá, a rychlé zastavení krvácení. Ne všechny dívky poprvé úplně roztrhly panenskou blánu. Mimochodem, dívky konečně ztratily panenství až v době porodu. Po porodu se panenská blána úplně rozbije.

Vaginální a cervikální poranění

Příliš aktivní sex, velký pohlavní orgán u muže, nedostatečná vlhkost v pochvě ženy může vést k poranění tkáně. Pokud jde o pochvu, zde se úrazy vyskytují častěji u žen s malformací tohoto orgánu. Například, pokud existuje septum (úplné nebo neúplné), vagina je rozdvojená. A tento oddíl může být zraněn.

Poranění děložního čípku vyvolává na něm tvorbu skutečné eroze. Obvykle nevyžaduje léčbu. Hojí se asi po 10 dnech, pokud ji nebudete nadále zranit.

Nemoci děložního čípku

Mohou to být jak benigní novotvary, tak změny na povrchu děložního čípku a maligní.
Polypy jsou benigní (většinou). Rostou na děložním čípku a lze je snadno detekovat při gynekologickém vyšetření - jsou to červené nebo fialové výrůstky. Lékař by měl vzít kousek polypu k analýze (provést biopsii), aby se ujistil, že je benigní. V případě potřeby lze polyp odstranit chirurgicky, laserem nebo kapalným dusíkem.

Nabotovy cysty. Obvykle se několik z nich vytvoří najednou na děložním čípku. Jsou viditelné během vyšetření, kolposkopie a dokonce i ultrazvuku prováděného intravaginálním přístupem. Jedním z důvodů jejich vzniku se nazývá infekce. Cysty se vyskytují u mnoha žen. Naštěstí se ale nikdy nestanou rakovinovými. S jejich výrazným růstem, krvácením, hnisáním je však nutné je odstranit jedním z výše zmíněných způsobů..

Rakovina děložního hrdla. Nejnebezpečnější příčina takzvaného kontaktního krvácení. U tohoto typu rakoviny v jeho prvních fázích bohužel nemusí být žádné příznaky. A ne každý věnuje pozornost pravidelně se objevující krvi po pohlavním styku nebo namáhání. Lékař ani vizuálně nebude schopen určit benigní kvalitu procesu na děložním čípku. Je nutné podstoupit vyšetření. A pokud je diagnóza potvrzena - proveďte co nejdříve.

Ukončené těhotenství

Pokud si nejste jisti, zda nejste těhotná, měla by být zvážena tato možnost. Faktem je, že během sexu se děloha aktivně stahuje, což může vést k potratu, pokud existují i ​​jiné přispívající faktory. Například nedostatek progesteronu nebo existující oddělení vajíčka.

I když krev začala téct po menstruaci po sexu, ale v posledním menstruačním cyklu byla šance na těhotenství, tato možnost by neměla být okamžitě odmítnuta. Budoucí matky někdy mají mírné krvácení, které si mohou mýlit s menstruací. To není norma, ale stává se to. Pro každý případ si proveďte těhotenský test.

Menstruace začala

Styk někdy trochu přiblíží nástup menstruace. Mnoho mladých dám to dovedně používá. Pokud však máte pochybnosti, že se jedná o menstruaci, a nikoli o patologii, věnujte pozornost povaze výtoku. Měly by mít stejnou barvu jako menstruace, měly by mít stejnou intenzitu, objem ztracené krve by měl být stejný, stejně jako doba krvácení..

Vezměte prosím na vědomí, že žádný pohlavní styk nevyvolá normální menstruaci, řekněme týden před jejím zahájením (načasováním).

Gynekologická onemocnění

Někdy se pohlavní styk sám shoduje s nástupem patologického krvácení. A může to být vyvoláno řadou gynekologických a jiných chronických a akutních onemocnění. Například děložní myomy, endometrióza, onemocnění krve ovlivňující její srážlivost atd. Kromě toho mohou některé hormonální léky způsobovat intermenstruační krvácení - perorální antikoncepce v prvních třech měsících jejich užívání. Hormonální poruchy v těle ženy způsobené patologiemi štítné žlázy, vaječníků.

Jak vidíte, existuje mnoho možných důvodů. A pouze zkušený lékař bude schopen určit, co se konkrétně ve vaší situaci stalo..

Proč je krev po sexu: impozantní příznak nebo žádný důvod k obavám

Autor - Vadim Volkov

Profesionální novinář, autor básnické sbírky a několika literárních publikací.

 • 34938
 • 22 14 minut.

Absolutně všichni lidé se tak či onak setkali s krví během, před nebo po pohlavním styku. A každý z nich se divil, „proč po sexu teče krev?“ Existuje mnoho důvodů pro tento jev: od nejškodlivějších po nejpůsobivější. Pokud je špinění spíše jako šmouhy a zmizí během dne, pak není prakticky žádný důvod k obavám. Může však dojít ke skutečnému krvácení. Poté by lékař měl zjistit, proč sex krvácí.

Hlavní příčiny vzniku krve i

Existuje mnoho důvodů pro výskyt krve. Považováno za bezpečné:

 • Prasklá panenská blána. Jedná se o mechanické poškození tenkého filmu, který uzavírá otvor pochvy. Během prvního styku, deflorace, prasknutí bahna. Jelikož v panenské bláně jsou malé cévy, dochází při jejím poškození k mírnému uvolnění krve. Jen pár kapek. Krev je v tomto případě důkazem panenství. Ale ne všechny dívky se rodí prázdné. Ti, kdo tuto pásku nemají, jsou nuceni prokázat, že mají poprvé sex. Tloušťka panenské blány také ovlivňuje hojnost krvácení během deflorace. Čím silnější je film, tím více krve může protékat. Někdy je krev tak silná, že musíte navštívit lékaře. Někdy se musíte uchýlit k chirurgické excizi panenské blány.
 • Období menstruačního cyklu. Pokud je menstruace na prahu, může se objevit krev po sexu. Faktem je, že během pohlavního styku se zvyšuje motorická aktivita pánevních orgánů. Svalové křeče a vibrace mohou spustit vaši menstruaci. V takovém případě není důvod k obavám. Stejně jako vzhled krve po menstruaci. To jen naznačuje, že zbytky endometria vycházejí. Pokud se uprostřed cyklu objeví krev, znamená to nástup ovulace..
 • Sex příliš tvrdý. Někteří milovníci drsného a drsného sexu čelí krvácení. Důvodem je mechanické poškození pohlavních orgánů u žen i mužů. Navíc se milovníci sexuálních hraček vystavují riziku nejrůznějších traumat, která mohou být interní. Přívrženci BDSM často ignorují bolestivé pocity a připisují je násilným hrám. Mezitím může být škoda docela vážná.
 • Vaginální suchost. Nedostatek mazání také vede ke maceraci vaginální sliznice, což může vyvolat výskyt krve po sexu. Abyste se tomuto problému vyhnuli, stačí k zvlhčení pochvy použít různé lubrikanty..
 • Velký penis. I když je známo, že se vagina dokáže přizpůsobit jakékoli tloušťce penisu, ve skutečnosti to tak není. Velká velikost mužství může věci pokazit a způsobit paniku. A pokud ten muž nebyl zvlášť choulostivý současně, pak je vaginální krvácení po sexu docela předvídatelné..

Existuje několik důvodů, které by se měly partnerů zajímat. A to platí i pro muže. Pokud je krvácení doprovázeno nepohodlí a bolestivými pocity, je to důvod k návštěvě lékaře. Patří mezi ně následující nemoci, které mohou být signalizovány krví po sexu:

 • Endometritida. Jedná se o zánět vnitřní tkáně, endometria, který lemuje stěny dělohy. Je nutné, aby se embryo připojilo. Přítomnost krve po sexu naznačuje poškození endometria. Začíná to vycházet v malých porcích a vypadá to jako malé špinění. Penis samozřejmě nepronikne do samotné dělohy, ale mechanické působení, údery a strkání do stěny dělohy, může dobře vyprovokovat oddělení zaníceného endometria, což povede k mírnému krvácení.
 • Endometrióza Toto onemocnění postihuje ženy v plodném věku. Nemělo by se to zaměňovat s endometritidou, protože nemoci jsou úplně jiné. Pokud je endometritida zánětem endometria, pak je endometrióza proliferací buněk identických s endometriem mimo děložní dutinu. Mohou se vyvíjet všude: v břišní dutině, v pochvě se v lékařské praxi vyskytly případy přítomnosti těchto tkání v plicích nebo nosohltanu. Sex může způsobit oddělení těchto buněk a projevit se jako krvácení..
 • Polypy. Toto je příznak HPV (lidský papilomavirus). Polypy jsou buněčné formace, které mají nohu a tělo. Vypadají jako krtek, pouze v pochvě. Někdy ovlivňují cervikální kanál. Papilomy mohou degenerovat a stát se rakovinnými. Proto je nežádoucí s tím zdržovat. Kromě toho je odstranění papillomů rychlý a není nejbolestivější proces..
 • Cervikální eroze. Poškození sliznice v důsledku různých patologií: od jednoduchého mechanického poškození až po maligní transformace tkání. Krev se může objevit v důsledku mechanického působení penisu na zanícené tkáně.
 • Hormonální léky. Užívání hormonálních léků často ovlivňuje celkový stav ženy, včetně menstruačního cyklu a různých procesů v děloze, přídavcích, vaječnících. To platí zejména pro antikoncepční prostředky, které často způsobují krvácení po sexu, a nejen to. Nekonečné mazlení může být tak vyčerpávající, že musíte přestat užívat tyto léky a používat jiné způsoby ochrany. Náhlé vysazení hormonálních léků může také vést k problému krvácení po sexu. V každém případě by měl hormony předepisovat a rušit pouze odborník..
 • Námořnictvo. Mluvíme o děložní spirále, která je nainstalována, aby se zabránilo těhotenství. Během pohlavního styku se nitroděložní tělísko může pohybovat, což vyvolá výskyt krve. V některých případech je krvácení tak silné, že je nutné cívku vyjmout a znovu vložit.
 • Užívání určitých léků. Aspirin je na seznamu rizik. Faktem je, že jeho složení ovlivňuje krvetvorbu: rychlost srážení krve se mění. Kromě toho má lék negativní účinek na stěny pochvy: je schopen je ztenčit, což může vést k poškození.
 • Onkologie. Nejběžnější patologií mezi rakovinami ženských pohlavních orgánů je rakovina děložního čípku. Vzniká z různých důvodů a předchůdcem může být cokoli: například polyp nebo eroze. Problém je v tom, že rakovina děložního čípku se nijak neprojevuje a probíhá velmi tajně a bezvýznamný výskyt krve po pohlavním styku ženu nijak neznepokojuje. Mnoho z nich navíc zpomaluje léčbu polypů a eroze, což také vede k progresi onemocnění. Fibroidy a fibroidy se mohou také projevit jako postkoitální krvácení. Pouze odborník je však schopen určit přítomnost patologie.
 • Těhotenství. V této situaci mluvíme pouze o spontánním potratu, tedy o potratu. Může to být vyprovokováno násilným pohlavním stykem. Děloha je tonizována v důsledku vzrušení a orgasmus způsobuje kontraktilní pohyby stěn dělohy, které mohou začít uvolňovat. Krev je v tomto případě zpravidla dostatečně silná..
 • Vnitřní krvácení. V této situaci obvykle není čas na sex, ale některé obzvláště neopatrné dámy mohou bolest a nepohodlí ignorovat. Ačkoli torze cysty nebo prasknutí vaječníku je velmi obtížné si toho nevšimnout: příliš silná bolest, dokonce mdloby. Ale pohlavní styk může také způsobit toto: násilné a tvrdé.
 • Plísňové infekce. Plísňové nemoci způsobují tkáňové změny. Během pohlavního styku se zapálí a snadno se poškodí, což také vede ke vzniku krve po sexu..
 • Pohlavní choroby. Tato onemocnění jsou zpravidla doprovázena zánětlivými procesy. Ale kromě krve existují i ​​jiné, specifické sekrety, které je těžké přehlédnout. V tomto případě je nutný sexuální odpočinek, aby nedošlo k ohrožení partnera infekcí, a okamžitě se poraďte s odborníkem.

Příčiny krve u mužů 2

Muži si také mohou všimnout přítomnosti krve po pohlavním styku. Nejčastěji to naznačuje trauma penisu. Některé bezvýznamné, jiné vážné. Co se tedy může stát s penisem během sexu??

 • Frenulum zranění. Pokud je partnerka velmi aktivní a zbožňuje jízdní pozici, může vytrhnout nebo roztrhat frenum penisu. Toto trauma je přítomno u mnoha mužů. Zpravidla nechodí k lékaři, raději to jen nejlépe namazají brilantně zelenou. Takové zranění však může vést k tvorbě jizevnaté tkáně, což významně zhoršuje kvalitu pocitů. Pokud k tomu dojde, musíte navštívit odborníka, který dá potřebná doporučení. Nejběžnější příčinou prasknutí je nedostatečné mazání pochvy a abnormality ve vývoji frenum. V prvním případě nemusíte pokoušet osud, protože sucho není překvapením. A tak je jasné, že pochva není dostatečně hydratovaná a je třeba aplikovat lubrikant. V případě krátké uzdu, a to se projeví i v dospívání, hlava se neotevře dobře, je nutné provést plastickou operaci, která se provede za 1 minutu: uzda je jednoduše vyříznuta.
 • Zlomenina nebo vykloubení penisu. Stalo se to. Zlomeninu je ale těžké přehlédnout, nejde o orgasmus. Poté může z močové trubice proudit krev. V takovém případě je nutné zmírnit bolest a otok penisu a okamžitě zavolat sanitku. Dislokace a zlomenina jsou úspěšně léčeny a muž může pokračovat v sexu..
 • Poškození kavernózních (kavernózních) těl. Je charakterizován vniknutím krve do spermatu. Často zůstává bez povšimnutí, protože žena se může rozhodnout, že krev patří jí.
 • Infekce mužských pohlavních orgánů. Některá zánětlivá onemocnění se mohou projevit přítomností krve po pohlavním styku. Existuje nebezpečí, že infikované spermie s krví během ejakulace vstoupí do těla ženy. a sliznice jsou vstupní branou pro infekci.
 • Endidymitida. Toto onemocnění je charakterizováno zánětem varlat..
 • Uretritida - zánět močové trubice
 • Prostatitida - zánět prostaty.
 • Hematospermie. Impozantní příznak vážné nemoci. Může to být urolitiáza, zánět močového měchýře a onemocnění prostaty. Tato onemocnění způsobují skutečnou hematospermii. V tomto případě má sperma tmavou, bohatou červenou barvu. Příčiny falešné hematospermie jsou poškození varlat nebo močových cest penisu. V tomto případě krev ve spermatu vypadá jako nit a je jednorázové povahy..

Mladí muži mohou být docela nedbalí ohledně vzhledu krvácení z penisu nebo spermatu. Muži po 40 letech však musí každoročně podstoupit každoroční vyšetření odborníků na přítomnost nádorových onemocnění. Je to tmavá barva semene, která může naznačovat přítomnost nádoru. Čím dříve je nemoc detekována, tím větší je šance na vyléčení.

Důvod k návštěvě lékaře 3

Proč po sexu je krev, kterou může zjistit pouze lékař. Proto se neoplatí odkládat kontakt s odborníkem, zejména pokud se situace opakuje. V jednorázových případech, kdy je důvod v zásadě jasný a bez rušení, můžete zavřít oči před tím, co se děje. Ale při systematickém krvácení musíte věnovat velkou pozornost. Naléhavá návštěva lékaře je nezbytná pro následující příznaky:

 • Silné krvácení
 • Krev nelze zastavit sama
 • Existuje silná bolest v břiše, dolní části zad, slabinách
 • Dlouhodobé nepohodlí
 • Otok mužských pohlavních orgánů: šourek, penis, třísla.
 • Těhotenství

V mnoha případech mohou být příznaky tak závažné, že je nutné zavolat sanitku.

V každém případě krev po sexu není samotná nemoc. To je znamení. Ale tomuto problému může porozumět pouze lékař. Není však vždy možné okamžitě stanovit diagnózu. Pak musíte pravidelně navštěvovat lékaře, ale ne jednou za rok, ale alespoň jednou za měsíc, abyste nezmeškali stejnou onkologii.

Proč se u žen objevuje krev po pohlavním styku

Povrch ženských pohlavních orgánů je prostoupen velkým množstvím cév, které mohou krvácet pod různými vlivy, vč. během pohlavního styku. Krvácení, ke kterému dochází po koitu, se nazývá postkoitální krvácení. Množství uvolněné krve se mění od slabého „mazání“ po silné vypouštění. Důvody tohoto stavu mohou být úplně jiné - od neškodných po nebezpečné..

krev po pohlavním styku

"data-medium-file =" https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2017/09/krov-posle-polovogo-akta.jpg?fit=448% 2C300 & ssl = 1? V = 1572898642 "data-large-file =" https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2017/09/krov-posle-polovogo-akta.jpg? fit = 821% 2C550 & ssl = 1? v = 1572898642 "src =" https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2017/09/krov-posle- polovogo-akta.jpg? resize = 896% 2C600 "alt =" krev po pohlavním styku "width =" 896 "height =" 600 "srcset =" https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru /wp-content/uploads/2017/09/krov-posle-polovogo-akta.jpg?w=896&ssl=1 896w, https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/ uploads / 2017/09 / krov-posle-polovogo-akta.jpg? w = 448 & ssl = 1 448w, https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2017/09 /krov-posle-polovogo-akta.jpg?w=768&ssl=1 768w, https://i0.wp.com/medcentr-diana-spb.ru/wp-content/uploads/2017/09/krov-posle- polovogo-akta.jpg? w = 821 & ssl = 1 821w "sizes =" (max. šířka: 896px) 100vw, 896px "data-recalc-dims =" 1 "/>

Mechanické důvody - buďte opatrní

Mechanické příčiny jsou ty, které souvisejí s jakýmkoli zraněním. Krev po pohlavním styku nejčastěji způsobuje následující stavy:

 • Zvýšená křehkost cév u žen trpících nedostatkem vitamínů, cukrovkou a hormonálními poruchami. Tento stav je obzvláště často pozorován v klimakterickém období, kdy dochází k reorganizaci hormonálního pozadí. U lidí se zvýšenou křehkostí kapilár jsou časté léze cév dásní, nosu, konečníku, kůže.
 • Atrofická vaginitida. Snížená hladina estrogenu způsobuje ztenčení vaginálních stěn, které křehnou a krvácejí.
 • nedostatek mazání, který usnadňuje sklouznutí penisu do pochvy. Sliznice genitálií, na které během koitu proudí velké množství krve, se otírá a krvácí;
 • Tvrdý sex, zejména s různými sexuálními hračkami. Takový čin způsobuje trauma nejmenších cév pochvy a děložního čípku a je doprovázen krvácením.

Zranění se uzdraví a krvácení se zastaví, ale další zranění přinese znovu potíže..

Organické příčiny: když je krev po pohlavním styku známkou nebezpečného stavu

V tomto případě je krvácení způsobeno problémy spojenými s patologiemi ženských pohlavních orgánů:

 • Křečové žíly pochvy. Toto onemocnění se vyskytuje s obecnou predispozicí k křečovým žilám. Krvácení z rozšířených cév může být silné.
 • Cervikální polypy - benigní, ale křehké tumory cervikálního kanálu, často způsobující krvavé "mazance".
 • Genitální hemangiomy - nádory sestávající z vaskulární tkáně a obsahující krev.
 • Endometrióza - onemocnění, při kterém jsou buňky, které by normálně měly být v děložní dutině, mimo ni. V reakci na změny hormonálních hladin před menstruací ohniska endometriózy bobtnají a krvácejí.
 • Ektropion - everse krční tkáně, ve které jsou horní epiteliální vrstvy venku. Tento stav se nejčastěji vyskytuje po traumatickém porodu nebo manipulaci. Tkáň, která by normálně neměla být v kyselém prostředí pochvy, se zapálí a krvácí. Dalším příznakem onemocnění je hojný nažloutlý vaginální výtok..
 • Eroze děložního čípku - porucha jeho tkání, která snadno krvácí během pohlavního styku.
 • Myom dělohy je benigní novotvar, který nelze ignorovat.

Zánětlivé a infekční procesy

Při zánětu pochvy (kolpitida) se její tkáň stává edematózní a zčervená kvůli krevnímu toku do cév. Sliznice je obzvláště podrážděna žíravými sekrety vytvářenými STD (trichomoniáza, chlamydie). Ohniska erodované sliznice během pohlavního styku snadno krvácejí.

Kromě krvácení způsobují pohlavně přenosné choroby páchnoucí vaginální výtok. doprovázené svěděním, pálením, častým a bolestivým močením. Sexuálně přenosné infekce způsobují praskliny na sliznici vaginálního vestibulu, které mohou také krvácet během intimity.

Další příčinou krvavého nátěru je drozd, který způsobuje zánět a erozi vaginální sliznice. Toto onemocnění je charakterizováno sýrovitým výtokem s vůní kyselého mléka, svěděním a pálením v genitáliích..

Maligní nádory: okamžitě k onkologovi!

Jedná se o další velkou skupinu onemocnění, která se projevuje krvavými „mazanicemi“ nebo krvácením po pohlavním styku. Stížností, s níž se ženy obracejí na gynekologa, je nejčastěji propuštění krve po pohlavním styku. Následně se při zvedání závaží a fyzické námaze objeví krvavé „namazání“. Pokročilé formy rakoviny dělohy jsou doprovázeny silným krvácením.

Krev po pohlavním styku se také projevuje rakovinou těla dělohy. U ženy se vyvine výtok připomínající maso, který má nepříjemný hnilobný zápach.

Ruptura ovariální cysty je nejnebezpečnějším stavem

Toto je další nebezpečná příčina krvácení po pohlavním styku. Cysty mohou být po dlouhou dobu neviditelné a nezpůsobovat problémy. Ale po aktivním pohlavním styku praskly s uvolněním velkého objemu krve. Nabotovy cysty na děložním čípku mohou také prasknout..

Situace vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Jinak může žena zemřít na hojnou ztrátu krve nebo zánět pobřišnice, doprovázenou celkovou intoxikací těla..

Co dělat, pokud je po pohlavním styku krev

Pro ženu je těžké určit, co způsobilo krvácení. Proto, když se po koitu nebo opakovaném "mazání" uvolní velké množství krve, musíte kontaktovat gynekologa, vyšetřit na STI - odebrat nátěr na biocenózu, darovat krev na nádorové markery a podstoupit ultrazvuk dělohy.

Kam jít, když se po sexu v Petrohradě objeví krev

V Petrohradě jsou tyto stavy léčeny na specializované klinice Diana. Zde můžete levně projít všemi testy, zjistit, co způsobilo krvácení po intimním vztahu, a podstoupit léčbu. Diana přijímá gynekology, urology, endokrinology, onkology a dermatology, takže takový nebezpečný příznak nezůstane bez povšimnutí.

Náklady na léčbu jakýchkoli gynekologických a jiných patologických stavů jsou k dispozici každé ženě. Takže jakékoli jmenování lékaře bude stát 1 000 rublů, ultrazvuk na nejnovějším odborném přístroji - 1 000 rublů. Užívání nátěrů na infekce - 350 rublů.

Pokud najdete chybu, vyberte část textu a stiskněte Ctrl + Enter

Frekvence menstruace, její trvání a barva krve mohou vypovídat o zdravotním stavu a přítomnosti nemocí. Navzdory skutečnosti, že cyklus každé ženy je budován individuálně, existují určité limity pro jeho trvání a hojnost krvácení, které přesahují rámec, který může znamenat patologii.