Sexuální styk končí vypuštěním krve? Jaký je důvod?

Postkoitální krvácení je typ abnormálního krvavého vaginálního výtoku. V mnoha případech je tento příznak projevem nemocí, které neohrožují život, je také jedním z hlavních příznaků maligního nádoru děložního čípku. Pokud po pohlavním styku nebo během něj dojde k výtoku krve, měli byste se poradit s gynekologem.

Definice a prevalence

Patologický výtok nemá žádnou souvislost s menstruačním cyklem. Mohou se vyskytnout v kterýkoli den, mohou být téměř nepostřehnutelné nebo docela intenzivní, doprovázené bolestí během pohlavního styku.

Tento příznak je pozorován u 1-9% žen v plodném období..

U 30% pacientů s tímto příznakem je současně přítomno abnormální děložní krvácení, u 15% - bolest při pohlavním styku.

V závislosti na úrovni genitálních lézí může být povaha krvácení odlišná:

 • s postižením dělohy mohou být uvolněny krevní sraženiny vytvořené v její dutině;
 • pokud patologický proces, například zánět, postihuje krk, objeví se hlen s krví;
 • pokud je poškozena vnější část krku nebo vaginální stěny, uvolňuje se šarlatová krev.

Při intenzivním krvácení není vyloučena pravděpodobnost vnitřního krvácení, například při poranění pochvy. Proto je nutné neprodleně zavolat lékaře, pokud současně s vaginálním výtokem existují takové příznaky:

 • rostoucí bolest v břiše;
 • nadýmání;
 • bledost kůže a sliznic;
 • studený pot;
 • slabý puls;
 • častý srdeční rytmus;
 • dušnost, silná slabost;
 • pokles tlaku, závratě, mdloby.

Charakteristiky výboje

Při sexuálním vzrušení se zvyšuje funkce cervikálního kanálu. To je důvod, proč během sexu začne mazivo hojně vynikat. Důvodem je ochrana vaginální sliznice před zraněním a vystavením infekcím a bakteriím. Běžné mazivo má transparentní vzhled s bělavým odstínem. Je viskózní konzistence a připomíná sopel. Vůně výtoku by měla být kyselá.

Stává se však, že mazivo může být krvavé nebo růžové barvy nebo obsahovat pruhy krve. Tento stav způsobuje mechanické poškození stěn vagíny, fyziologické vlastnosti a vývoj patologických procesů v reprodukčním systému..

Je důležité pochopit, proč se po sexu objevuje krvavé tajemství, protože se může objevit kvůli patologickým abnormalitám. Zánětlivé procesy a nemoci musí být léčeny co nejrychleji, jinak by se mohly přelévat do komplikací, pohoda ženy se začne zhoršovat, krvácení se otevře.

Za normálních okolností se krvavý tuk po sexu může zřídka objevit a špatně po dobu nejvýše 2 hodin. To je obvykle způsobeno fyziologickými důvody. Alarmujícími příznaky jsou výtoky, které se objevují pravidelně a trvají dlouho, stejně jako jsou-li doprovázeny onemocněními a bolestmi v podbřišku. V takových případech je nutná okamžitá lékařská prohlídka..

Příčiny

Hlavní důvody pro výskyt krve po pohlavním styku:

 1. Benigní formace: polypy dělohy, jejího děložního čípku a ektropionu.
 2. Infekce: cervicitida, zánětlivé onemocnění pánve, endometritida, vaginitida.
 3. Léze vnějších orgánů reprodukčního systému: opar, syfilis, genitální bradavice, lymfogranuloma venereum, chancre.
 4. Vaginální atrofie ve stáří, prolaps pánevních orgánů, benigní vaskulární novotvary (hemangiomy), endometrióza.
 5. Maligní formace děložního čípku, pochvy, endometria.
 6. Zranění v důsledku sexuálního napadení nebo cizího tělesa.

Pokud žena vylučuje krev během pohlavního styku, je pravděpodobnost rakoviny děložního čípku 3 až 5,5% a riziko cervikální intraneoplázie až 17,8%.

U významné části pacientů ve více než polovině případů lékaři stále nedokáží zjistit, proč koitus vyvolává krvácení. Patologický stav by však měl být považován za potenciální indikátor neoplazie děložního čípku (prekanceru) a rakoviny děložního čípku..

Výtok krve po pohlavním styku je typický pro ženy v reprodukčním věku a u mladých pacientů je méně častý..

Existují také fyziologické důvody pro tento stav:

 1. Dívka po prvním sexuálním kontaktu s poškozením panenské blány.
 2. Uprostřed cyklu se během ovulace může uvolnit trochu krve..
 3. Krvavý výtok před menstruací může být známkou zavedení oplodněného vajíčka do endometria..
 4. Vaginální výtok se může objevit během prvních týdnů po narození, dokud se děloha úplně nezotaví.
 5. Krev po pohlavním styku během těhotenství je normální a nevyžaduje léčbu. Při příští návštěvě by to mělo být nahlášeno pozorujícímu gynekologovi..

Krvavý výtok lze pozorovat během pohlavního styku, bezprostředně po něm a po chvíli. Pokud se krev objeví hned po pohlavním styku, jsou nejpravděpodobnější onemocnění pochvy a vnější části krku. U těchto patologií je poškozená tkáň mechanicky zraněna, což je doprovázeno narušením integrity cév..

Pokud je výtok krve druhý den po pohlavním styku charakterističtější, je nutné vyloučit patologii endometria, tj. Vnitřní děložní vrstvu. V tomto případě není mechanické působení tak významné; větší význam se přikládá zvýšenému průtoku krve ve stěnách dělohy. V tomto případě mají patologicky změněné tkáně zvýšenou vaskulární permeabilitu. Erytrocyty vystupují z tepen, hromadí se nejprve v děloze a po nějaké době odcházejí přes cervikální kanál do vaginální dutiny.

Hlavní onemocnění doprovázená krvácením

Zhoubný nádor

Postkoitální krvácení se vyskytuje u 11% žen s rakovinou děložního čípku. Toto onemocnění je druhou nejčastější rakovinou u žen na celém světě. Průměrný věk projevu patologie je 51 let. Hlavním rizikovým faktorem je infekce HPV, stejně jako snížená imunita a kouření.

V posledních letech se významně snížil výskyt postkoitálního krvácení u rakoviny děložního čípku. Je to způsobeno dřívější diagnostikou nádoru, kdy se tkáně ještě nerozpadly a cévy nejsou poškozeny. Cytologický screening děložního čípku a výzkum HPV mohou odhalit prekancerózní a rakovinová onemocnění, což je zvláště důležité vzhledem k jejich dlouhému asymptomatickému průběhu.

Hlavními typy rakoviny děložního čípku jsou spinocelulární karcinom a adenokarcinom. Je méně pravděpodobné, že by to způsobilo špinění, protože je umístěno výše v cervikálním kanálu a je chráněno před poškozením během pohlavního styku.

Krvácení se vyskytuje častěji u pokročilého karcinomu než v počáteční fázi.

Jiný typ gynekologické rakoviny, doprovázený uvolňováním krve po pohlavním styku, je vaginální. Představuje 3% zhoubných nádorů ženského reprodukčního systému. Nejčastěji se nádor nachází na zadní stěně horní třetiny pochvy.

Krvácení u postmenopauzálních žen se obvykle vyskytuje na pozadí atrofie endometria, ale 90% pacientů s rakovinou dělohy má také tento příznak.

Nakonec existují primární maligní nádory dolních částí reprodukčního systému, ve kterých se po pohlavním styku uvolňuje krev. Patří mezi ně zejména non-Hodgkinův lymfom.

Cervicitida

Jedná se o akutní nebo chronický zánět vnitřních tkání děložního čípku. Toto onemocnění je charakterizováno vodnatým nebo mukopurulentním výtokem a krvácením bezprostředně po pohlavním styku. Akutní cervicitida je způsobena chlamydiemi, gonokoky, Trichomonas, gardnerella, mykoplazmou. Chronická cervicitida je obvykle neinfekčního původu.

Toto onemocnění musí být léčeno rychle, protože infekce může stoupat do horních pohlavních cest a vést k vážným komplikacím:

 • zánětlivá onemocnění pánevních orgánů;
 • neplodnost;
 • chronická pánevní bolest;
 • riziko mimoděložního těhotenství.

Endometritida

Zánět vnitřní výstelky dělohy, který může být akutní a chronický. Akutní průběh je doprovázen přítomností mikroabscesů v endometriálních žlázách. Chronická endometritida je způsobena infekčními agens, cizími tělesy, polypy, fibroidy. Třetina pacientů nemá žádné viditelné příčiny onemocnění.

Většina žen s chronickou endometritidou má silnou menstruaci, intermenstruační krvácení, ale často jim předchází postkoitální krvácení..

Cervikální polypy

Cervikální polypy nejsou neobvyklým nálezem při vyšetření děložního čípku. Mohou se stát zdrojem postkoitálního krvácení během sekundárního traumatu. Polypy jsou pozorovány u 4% gynekologických pacientek. Jedná se o nejčastější benigní nádory genitálního traktu..

Cervikální polypy se obvykle vyskytují u vícečetných žen ve věku 40 let nebo starších. Nejčastěji jsou jediní, ale existuje i více, přičemž se zvyšuje pravděpodobnost krvácení po pohlavním styku. Polypy jsou hladké útvary s laločnatou strukturou, která při dotyku snadno krvácí.

Ektropion

Jedná se o výstup z endocervikálního epitelu na vnější povrch děložního čípku, jakési „převrácení“ cervikálního kanálu. Většina žen s tímto stavem si stěžuje na výtok z vaginálního kontaktu. Ektropion je pozorován u dívek, těhotných žen a žen užívajících hormonální antikoncepci.

Válcovitý epitel vycházející z kanálu na povrch děložního čípku je méně odolný než plochý epitel, takže se snáze poškodí.

Prolaps pánevních orgánů

Výhřez pánevních orgánů může vést ke kontaktnímu krvácení, když je penis vložen do pochvy. Rizikové faktory pro tuto patologii: obezita, stáří, odstraněná děloha, přetrvávající zácpa a kašel.

Nemoci pochvy a vulvy

V důsledku snížení hladiny estrogenu, ke kterému nevyhnutelně dochází u žen s věkem, klesá produkce vaginálního hlenu a zhoršuje se výživa jeho tkání. Jednou z hlavních příčin postkoitálního krvácení u starších pacientů je vaginální atrofie nebo atrofická vaginitida..

Patologie je charakterizována stížnostmi na pocit sucha a pálení v pochvě, bolestivostí při pohlavním styku, sníženým uvolňováním lubrikantu, nepohodlí v pánevní oblasti.

Také kožní onemocnění lichen planus může vést k uvolnění krve..

Benigní vaskulární novotvary

Cévní nádory ženských reprodukčních orgánů jsou vzácné a zahrnují hemangiomy, lymfangiomy, angiomatózu a arteriovenózní malformace. Většina z těchto útvarů se nijak neobjevuje a jsou náhodně detekována během gynekologického vyšetření. Avšak vzhledem k jejich povrchové poloze nebo velké velikosti může mechanické poškození krevních cév během pohlavního styku způsobit krvácení..

Krev po pohlavním styku je časnou známkou těhotenství

Pokud si žena začne všímat krvavých šmouh na spodním prádle, doprovázených brněním přes stydkou kost a taháním bolesti v bederní oblasti a dolní části břicha, může být příčinou těhotenství. Tato situace je obzvláště běžná u žen s nepravidelnou menstruací, které si nemohou všimnout zpoždění. Kapky krve, pokud je žena těhotná, se mohou objevit během připojení oplodněného vajíčka k tělu dělohy nebo při hrozbě ukončení. Ve vzácných případech může dojít k potratu v nejranějších stádiích těhotenství (do 2–4 týdnů), zvenčí se může projevit silným krvácením s vypouštěním krevních sraženin.

První příznaky těhotenství

Důležité! Ženám s nepravidelnou menstruací se doporučuje pravidelně provádět těhotenský test, aby nezmeškaly možné početí. Pokud je výsledek testu pozitivní, musíte okamžitě kontaktovat svého gynekologa, abyste vyloučili mimoděložní těhotenství.

Diagnostika

K objasnění důvodů, proč se po pohlavním styku objeví krev z pochvy, lékař používá následující diagnostické metody:

 1. Zjištění anamnézy: věk pacienta, doba krvácení, přítomnost onemocnění pochvy a děložního čípku, abnormální výsledky nátěru, infekce pohlavních orgánů.
 2. Vyšetření děložního čípku, aby se vyloučil ektropion, eroze, cervikální vředy nebo polypy.
 3. Gynekologický nátěr s následnou diagnostikou pohlavně přenosných infekcí, zejména chlamydií.
 4. Transvaginální ultrazvuk k posouzení endometria.
 5. Kolposkopie pro podezření na prekancerózní stavy nebo zhoubný nádor děložního čípku.
 6. Pipelujte biopsii pro podezření na endometriózu nebo nádor dělohy.
 7. Při opakovaném krvácení, normálním kolposkopickém obrazu a dobrém výsledku rozmazání je indikována hysteroskopie s biopsií vnitřní vrstvy dělohy.

Kolposkopie je nejinformativnější, ale nikoli povinná, výzkumná metoda. Je předepisován ženám s podezřením na neoplastické léze děložního čípku, pseudoerozi nebo ektropion pouze s abnormálními výsledky stěrů Pap a / nebo viditelnými lézemi děložního čípku.

U postmenopauzálních žen se okamžitě provádí ultrazvukové vyšetření dělohy nebo biopsie endometria.

Když pohlavně přenosné choroby vedou ke krvi

Zákernost sexuálně přenosných nemocí spočívá v tom, že se přenášejí hlavně z jednoho sexuálního partnera na druhého. Navíc v ženském těle jsou tato onemocnění často asymptomatická, ale zároveň bakterie nebo viry vykonávají svou ničivou práci. Krvácení během pohlavního styku u ženy se sexuálně přenosnou chorobou je extrémně vzácné.


Příčinou může být také genitální infekce.

K tomu dochází, když jsou infikovány děložní čípek a děloha. Nemoc, která způsobuje krvácení během pohlavního styku, je chlamydie. S komplikacemi infekce Trichomonas je také možné krvácení. Chlamydie a trichomoniáza patří k takzvaným „novým“ pohlavním chorobám, protože byly jako takové rozpoznány ve druhé polovině minulého století. Nejsou tak výrazné jako například syfilis nebo kapavka, ale jsou také sexuálně přenosné a mohou se stát chronickými.

Přírodní faktory

Existuje mnoho fyziologických důvodů pro výskyt krve během sexu. Nejčastěji způsobují slabé výboje. Samozřejmě, že po blízkosti může děloha vylučovat krev pod vlivem různých faktorů.

. Současně by však sekrece měla být krátkodobá, 1-2 hodiny.

Pokud po sexu začne žena pociťovat nepohodlí a slabost a výtok bude mít nepříjemný zápach, je to vážný signál. Taková okolnost vyžaduje naléhavé posouzení.

. navíc
měli byste se poradit s lékařem i při nepravidelném a řídkém krvácení, protože mnoho patologických abnormalit ženského reprodukčního systému se vyvíjí asymptomaticky.

Proč se po pohlavním styku objevil krvavý výtok?

Intimní kontakt by za normálních okolností neměl u ženy způsobovat nepohodlí, bolest, pálení a další patologické příznaky. Výtok během a po sexu by měl být jasný a s mírou. Krvavý výtok po sexu, který se objevuje i příležitostně, by měl být důvodem k návštěvě gynekologa, zvláště pokud jsou doprovázeny příznaky zánětu.

Fyziologické příčiny špinění po sexu

U žen v reprodukčním věku může dojít ke krvácení po sexu z přirozených důvodů, které nemají nic společného s nemocemi:

 1. První intimní akt, když dojde k poškození a prasknutí panenské blány.
 2. Ovulace - špinění se zaznamenává uprostřed měsíčního cyklu, když se zralé vajíčko připravuje na oplodnění.
 3. Koncepce - postkoitální krvácení doprovází proces implantace embrya do děložní vrstvy.
 4. Období zotavení dělohy po porodu - po 30-40 dnech od porodu se špinění (lochie) stává průhledným a řídkým, ale lze pozorovat mírné krvácení po PA.
 5. Začátek menstruace - výskyt růžovkasté leukorea po intimním kontaktu se může shodovat s prvním dnem menstruace, brzy se rozvine do plného krvácení.

Pokud jsou v perineu, vagině, dolní části břicha mírné křeče, možné příčiny spočívají v poškození sliznic během tvrdého sexu. Ichor vyniká prasknutím kapilár, tkáně vaginálního fornixu, jeho stěn.

Patologické faktory

Krvavý výtok po bolestivém pohlavním styku by neměl být ignorován, pokud jsou přítomny následující doprovodné příznaky:

 • zvýšení bolesti břicha;
 • studený pot, bledá kůže, pokles krevního tlaku;
 • snížená srdeční frekvence;
 • prudké zhoršení zdraví;
 • červený výtok z genitálií zahrnuje skvrny hlenu, hnisu, sraženin, mají nepříjemný zápach;
 • Zvýšení teploty.

Když je děloha zapojena do zánětlivého procesu, vystupují z ní sraženiny, které se uvnitř vytvořily. Poškození děložního čípku je doprovázeno hlenem. Ruptura vaginálních stěn se projevuje přítomností jasně šarlatové krve.

Pokud se pravidelně objevuje krvavý výtok pozorovaný po pohlavním styku, doporučuje se neprodleně vyhledat lékaře.

Cervicitida

Zánět, ke kterému dochází uvnitř tkání děložního čípku, je akutní nebo vleklý. Cervicitida se projevuje tvorbou mukopurulentního nebo vodnatého obsahu z pochvy bezprostředně po PA. Faktory způsobující zánětlivý proces:

 • mykoplazma;
 • chlamydie;
 • gonokok;
 • trichomonas;
 • gardnerella.

Chronická cervicitida je zřídka infekční. Akutní proces vyžaduje povinnou léčbu. Pokud jsou příznaky ignorovány, způsobuje chronickou bolest v malé pánvi, neplodnost, zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství.

Endometritida

Zánět endometrioidní vrstvy lemující dělohu začíná, když se uvnitř orgánu množí patogenní flóra.

Infekce začíná během porodu, po neúspěšném potratu nebo diagnostické kyretáži, hysteroskopii. U endometritidy se po sexu objevuje červený výtok současně s akutní bolestí, pocitem pálení v cervikálním kanálu.

Další příznaky endometritidy jsou:

 • nárůst teploty na febrilní úrovně (38-39 ° C);
 • výstup spolu s krví hlenu a hnisu;
 • fenomény podobné chřipce - slabost, bolesti těla.

Endometritida je léčena širokospektrálními antibiotiky; po celou dobu léčby je nutné opustit intimní život.

Atrofická vaginitida

Na pozadí změny hormonálního stavu (snížení množství estrogenu) u žen ve věku 45-50 let dochází k menšímu vaginálnímu mazání a zhoršuje se výživa vaginální sliznice. Tento jev se nazývá atrofie. Ženy si stěžují na suchost, svědění a pálení v pochvě, problémy s intimním životem kvůli nepohodlí a bolesti při sexu, krev.

Benigní novotvary vaskulárního původu

Cévní nádory reprodukčního systému u žen se netvoří častěji než polypy a cysty, proto jsou detekovány během rutinních vyšetření. Benigní novotvary vaskulární etiologie:

 • hemangiom;
 • angiomatóza;
 • lymfangiom;
 • arteriovenózní malformace.

Krev bezprostředně po PA uprostřed cyklu je zde kvůli otoku endometria a poškození přetékajících kapilár nádoru. Tento příznak, při absenci dalších problémů, často zůstává bez povšimnutí..

Zhoubný nádor

Uvolňování krve během pohlavního styku je pozorováno u 11% žen trpících rakovinou děložního čípku. Riziko rozvoje patologie se zvyšuje u žen, které dosáhly věku 50 let, kuřáků a promiskuitního sexu. Adenokarcinom, na rozdíl od spinocelulárního karcinomu, méně často vyvolává krvavý postkoitální výtok, protože je umístěn výše v cervikálním kanálu, u PA nedochází k žádnému traumatu.

U vaginálního karcinomu je nádor lokalizován podél zadní stěny v jeho horní části, což se může také projevit jako krvácení po intimním vztahu. Častěji je výtok narušen během pokročilého stadia onemocnění, protože nádor se začíná rozpadat a krvácet.

Ektropion

Toto je název zvratu cervikálního kanálu, kdy tkáně jeho epitelu přesahují vnější povrch krku. Tento syndrom často znepokojuje těhotné ženy a osoby užívající hormonální léky po dlouhou dobu. Kromě rozmazání výtoku během sexu existují vaginální bolesti, pálení a nepohodlí.

Pohlavní choroby

Krvácení s intimitou nemusí být silné, ale infekce přenášené od sexuálního partnera způsobují ženskému reprodukčnímu systému významnou ránu a jsou nebezpečné s komplikacemi. Toto je samostatný článek o adhezích ve vejcovodech a následné neplodnosti, zánětu vaječníků a močového měchýře, přechodu do chronické formy.

Růžový výtok po koitu způsobuje:

 • chlamydie;
 • trichomoniáza;
 • kapavka;
 • gardnerelóza;
 • mykoplazmóza;
 • ureaplasmóza;
 • syfilis.

Infekční příčiny výtoku po blízkosti se vyznačují nepříjemným zápachem, pocitem pálení v močové trubici, křečemi v dolní části břicha při močení, defekací. Sexuálně přenosné infekce neléčí pouze jednoho partnera.

Endometrióza

S patologií začíná tkáň lemující vnitřní vrstvu dělohy růst na místech nevhodných pro to - ve střevě, peritoneální dutině, krku, vagině. Uprostřed měsíčního cyklu, blíže k začátku prvního dne menstruace, tkáň bobtná a může krvácet, což vysvětluje krvavý výtok po činu, aniž by způsoboval bolest a nepohodlí.

Žena by měla mít podezření na endometriózu, pokud se vyskytnou současně příznaky:

 • bohatá období s kreslením bolestí;
 • narušení menstruačního cyklu;
 • nemožnost početí;
 • špinění uprostřed cyklu.

K léčbě endometriózy se používají dlouhodobé perorální kontraceptiva.

Hormonální nerovnováha

Ženy, které užívají OK po dlouhou dobu, mohou trpět předčasným odmítnutím endometrioidní vrstvy kvůli zvýšení množství estrogenu v těle. Krev z genitálního traktu po PA způsobuje otok endometria, kterým prochází mnoho kapilár, zejména při drsném sexu.

S nedostatkem progesteronu je také pozorována slabost kapilár a zranitelnost vejcovodů. Patologie je charakterizována krátkými intervaly mezi ovulací a nástupem menstruace..

Eroze

Tvorba eroze na povrchu děložního čípku je usnadněna:

 • časté zánětlivé procesy malé pánve;
 • hojný výtok, korodující sliznici krku;
 • přenášené pohlavně přenosné choroby;
 • prasknutí děložního čípku během porodu.

Při drsném pohlavním styku je eroze zhoršená zánětem poškozena a začíná krvácet. Hlavní metodou léčby je kauterizace metodou laseru nebo rádiových vln..

Cysty a polypy

Několik důvodů vede k tvorbě cyst a polypů v malé pánvi:

 • endometrióza;
 • časté potraty a kyretáž;
 • pohlavně přenosné choroby (virus papilomu);
 • onemocnění endokrinního systému - hypotyreóza, hypertyreóza, diabetes mellitus;
 • hormonální poruchy.

Polyp je výrůstek na povrchu sliznice pánevních orgánů, podobný tvaru jako houba a krvácení při mechanickém poškození. Cysta je malý benigní nádor s tekutým exsudátem uvnitř.

Co dělat

Aby se zabránilo vážnějším zdravotním problémům, je nutné navštívit lékaře od prvního dne fixace špinění po intimním kontaktu, zejména pokud se současně vyskytnou bolesti a křeče. Diagnostika je následující:

 • sběr anamnézy - doba trvání výtoku, věk pacienta, minulé nemoci, počet porodů, potratů a potratů;
 • laboratorní testy - krev pro biochemii, hormony, pohlavní choroby;
 • odebrání gynekologického nátěru pro stupeň čistoty;
 • Ultrazvuk pánevních orgánů;
 • vizuální vyšetření genitálií, stav děložního čípku, pochvy, cervikálního kanálu.

Léčba se volí v závislosti na příčině vyvolávající červené výtoky po intimitě. Růst benigního nádoru lze tedy odstranit chirurgicky, následovat léčbu léky..

Infekční onemocnění mohou být nebezpečná a vyžadují antibiotickou léčbu; s pohlavní patologií jsou léčeni oba partneři. Antibiotika jsou také potřebná pro endometritidu, často s patologií, kyretáž se provádí, pokud dojde k zánětu kvůli zbytkům vajíčka v děloze (po porodu, potratu).

Rakovina je léčena chirurgicky, následuje chemoterapie nebo ozařování. Je nutné zahájit léčbu v rané fázi, proto se každé ženě doporučuje podstoupit každoroční vyšetření u gynekologa, a to i při absenci radikálních problémů.

Pro prevenci patologických výtoků po PA se doporučuje:

 • používat kondomy v případě kontaktu s neznámými partnery;
 • dodržovat hygienu intimních orgánů;
 • používejte lubrikanty a gely pro nadměrnou suchost pochvy;
 • neužívejte hormonální léky po dlouhou dobu bez konzultace s lékařem;
 • léčit hlavní patologie, které vyvolávají krvácení po koitu.

Dodržování uvedených pravidel sníží projevy krevních sekrecí bezprostředně po pohlavním styku a zabrání jim v budoucnosti..

Vzhled krve u ženy po sexu může být variantou normy, pokud je někdy zaznamenána, nebo hovořit o přítomnosti vážného onemocnění. Abyste se vyhnuli komplikacím a rozvoji chronické formy patologií, musíte se včas poradit s lékařem, i když uvolnění jejichoru po PA bylo jednorázové povahy.

Proč je krev po sexu: impozantní příznak nebo žádný důvod k obavám

Autor - Vadim Volkov

Profesionální novinář, autor básnické sbírky a několika literárních publikací.

 • 35071
 • 22 14 minut.

Absolutně všichni lidé se tak či onak setkali s krví během, před nebo po pohlavním styku. A každý z nich se divil, „proč po sexu teče krev?“ Existuje mnoho důvodů pro tento jev: od nejškodlivějších po nejpůsobivější. Pokud je špinění spíše jako šmouhy a zmizí během dne, pak není prakticky žádný důvod k obavám. Může však dojít ke skutečnému krvácení. Poté by lékař měl zjistit, proč sex krvácí.

Hlavní příčiny vzniku krve i

Existuje mnoho důvodů pro výskyt krve. Považováno za bezpečné:

 • Prasklá panenská blána. Jedná se o mechanické poškození tenkého filmu, který uzavírá otvor pochvy. Během prvního styku, deflorace, prasknutí bahna. Jelikož v panenské bláně jsou malé cévy, dochází při jejím poškození k mírnému uvolnění krve. Jen pár kapek. Krev je v tomto případě důkazem panenství. Ale ne všechny dívky se rodí prázdné. Ti, kdo tuto pásku nemají, jsou nuceni prokázat, že mají poprvé sex. Tloušťka panenské blány také ovlivňuje hojnost krvácení během deflorace. Čím silnější je film, tím více krve může protékat. Někdy je krev tak silná, že musíte navštívit lékaře. Někdy se musíte uchýlit k chirurgické excizi panenské blány.
 • Období menstruačního cyklu. Pokud je menstruace na prahu, může se objevit krev po sexu. Faktem je, že během pohlavního styku se zvyšuje motorická aktivita pánevních orgánů. Svalové křeče a vibrace mohou spustit vaši menstruaci. V takovém případě není důvod k obavám. Stejně jako vzhled krve po menstruaci. To jen naznačuje, že zbytky endometria vycházejí. Pokud se uprostřed cyklu objeví krev, znamená to nástup ovulace..
 • Sex příliš tvrdý. Někteří milovníci drsného a drsného sexu čelí krvácení. Důvodem je mechanické poškození pohlavních orgánů u žen i mužů. Navíc se milovníci sexuálních hraček vystavují riziku nejrůznějších traumat, která mohou být interní. Přívrženci BDSM často ignorují bolestivé pocity a připisují je násilným hrám. Mezitím může být škoda docela vážná.
 • Vaginální suchost. Nedostatek mazání také vede ke maceraci vaginální sliznice, což může vyvolat výskyt krve po sexu. Abyste se tomuto problému vyhnuli, stačí k zvlhčení pochvy použít různé lubrikanty..
 • Velký penis. I když je známo, že se vagina dokáže přizpůsobit jakékoli tloušťce penisu, ve skutečnosti to tak není. Velká velikost mužství může věci pokazit a způsobit paniku. A pokud ten muž nebyl zvlášť choulostivý současně, pak je vaginální krvácení po sexu docela předvídatelné..

Existuje několik důvodů, které by se měly partnerů zajímat. A to platí i pro muže. Pokud je krvácení doprovázeno nepohodlí a bolestivými pocity, je to důvod k návštěvě lékaře. Patří mezi ně následující nemoci, které mohou být signalizovány krví po sexu:

 • Endometritida. Jedná se o zánět vnitřní tkáně, endometria, který lemuje stěny dělohy. Je nutné, aby se embryo připojilo. Přítomnost krve po sexu naznačuje poškození endometria. Začíná to vycházet v malých porcích a vypadá to jako malé špinění. Penis samozřejmě nepronikne do samotné dělohy, ale mechanické působení, údery a strkání do stěny dělohy, může dobře vyprovokovat oddělení zaníceného endometria, což povede k mírnému krvácení.
 • Endometrióza Toto onemocnění postihuje ženy v plodném věku. Nemělo by se to zaměňovat s endometritidou, protože nemoci jsou úplně jiné. Pokud je endometritida zánětem endometria, pak je endometrióza proliferací buněk identických s endometriem mimo děložní dutinu. Mohou se vyvíjet všude: v břišní dutině, v pochvě se v lékařské praxi vyskytly případy přítomnosti těchto tkání v plicích nebo nosohltanu. Sex může způsobit oddělení těchto buněk a projevit se jako krvácení..
 • Polypy. Toto je příznak HPV (lidský papilomavirus). Polypy jsou buněčné formace, které mají nohu a tělo. Vypadají jako krtek, pouze v pochvě. Někdy ovlivňují cervikální kanál. Papilomy mohou degenerovat a stát se rakovinnými. Proto je nežádoucí s tím zdržovat. Kromě toho je odstranění papillomů rychlý a není nejbolestivější proces..
 • Cervikální eroze. Poškození sliznice v důsledku různých patologií: od jednoduchého mechanického poškození až po maligní transformace tkání. Krev se může objevit v důsledku mechanického působení penisu na zanícené tkáně.
 • Hormonální léky. Užívání hormonálních léků často ovlivňuje celkový stav ženy, včetně menstruačního cyklu a různých procesů v děloze, přídavcích, vaječnících. To platí zejména pro antikoncepční prostředky, které často způsobují krvácení po sexu, a nejen to. Nekonečné mazlení může být tak vyčerpávající, že musíte přestat užívat tyto léky a používat jiné způsoby ochrany. Náhlé vysazení hormonálních léků může také vést k problému krvácení po sexu. V každém případě by měl hormony předepisovat a rušit pouze odborník..
 • Námořnictvo. Mluvíme o děložní spirále, která je nainstalována, aby se zabránilo těhotenství. Během pohlavního styku se nitroděložní tělísko může pohybovat, což vyvolá výskyt krve. V některých případech je krvácení tak silné, že je nutné cívku vyjmout a znovu vložit.
 • Užívání určitých léků. Aspirin je na seznamu rizik. Faktem je, že jeho složení ovlivňuje krvetvorbu: rychlost srážení krve se mění. Kromě toho má lék negativní účinek na stěny pochvy: je schopen je ztenčit, což může vést k poškození.
 • Onkologie. Nejběžnější patologií mezi rakovinami ženských pohlavních orgánů je rakovina děložního čípku. Vzniká z různých důvodů a předchůdcem může být cokoli: například polyp nebo eroze. Problém je v tom, že rakovina děložního čípku se nijak neprojevuje a probíhá velmi tajně a bezvýznamný výskyt krve po pohlavním styku ženu nijak neznepokojuje. Mnoho z nich navíc zpomaluje léčbu polypů a eroze, což také vede k progresi onemocnění. Fibroidy a fibroidy se mohou také projevit jako postkoitální krvácení. Pouze odborník je však schopen určit přítomnost patologie.
 • Těhotenství. V této situaci mluvíme pouze o spontánním potratu, tedy o potratu. Může to být vyprovokováno násilným pohlavním stykem. Děloha je tonizována v důsledku vzrušení a orgasmus způsobuje kontraktilní pohyby stěn dělohy, které mohou začít uvolňovat. Krev je v tomto případě zpravidla dostatečně silná..
 • Vnitřní krvácení. V této situaci obvykle není čas na sex, ale některé obzvláště neopatrné dámy mohou bolest a nepohodlí ignorovat. Ačkoli torze cysty nebo prasknutí vaječníku je velmi obtížné si toho nevšimnout: příliš silná bolest, dokonce mdloby. Ale pohlavní styk může také způsobit toto: násilné a tvrdé.
 • Plísňové infekce. Plísňové nemoci způsobují tkáňové změny. Během pohlavního styku se zapálí a snadno se poškodí, což také vede ke vzniku krve po sexu..
 • Pohlavní choroby. Tato onemocnění jsou zpravidla doprovázena zánětlivými procesy. Ale kromě krve existují i ​​jiné, specifické sekrety, které je těžké přehlédnout. V tomto případě je nutný sexuální odpočinek, aby nedošlo k ohrožení partnera infekcí, a okamžitě se poraďte s odborníkem.

Příčiny krve u mužů 2

Muži si také mohou všimnout přítomnosti krve po pohlavním styku. Nejčastěji to naznačuje trauma penisu. Některé bezvýznamné, jiné vážné. Co se tedy může stát s penisem během sexu??

 • Frenulum zranění. Pokud je partnerka velmi aktivní a zbožňuje jízdní pozici, může vytrhnout nebo roztrhat frenum penisu. Toto trauma je přítomno u mnoha mužů. Zpravidla nechodí k lékaři, raději to jen nejlépe namazají brilantně zelenou. Takové zranění však může vést k tvorbě jizevnaté tkáně, což významně zhoršuje kvalitu pocitů. Pokud k tomu dojde, musíte navštívit odborníka, který dá potřebná doporučení. Nejběžnější příčinou prasknutí je nedostatečné mazání pochvy a abnormality ve vývoji frenum. V prvním případě nemusíte pokoušet osud, protože sucho není překvapením. A tak je jasné, že pochva není dostatečně hydratovaná a je třeba aplikovat lubrikant. V případě krátké uzdu, a to se projeví i v dospívání, hlava se neotevře dobře, je nutné provést plastickou operaci, která se provede za 1 minutu: uzda je jednoduše vyříznuta.
 • Zlomenina nebo vykloubení penisu. Stalo se to. Zlomeninu je ale těžké přehlédnout, nejde o orgasmus. Poté může z močové trubice proudit krev. V takovém případě je nutné zmírnit bolest a otok penisu a okamžitě zavolat sanitku. Dislokace a zlomenina jsou úspěšně léčeny a muž může pokračovat v sexu..
 • Poškození kavernózních (kavernózních) těl. Je charakterizován vniknutím krve do spermatu. Často zůstává bez povšimnutí, protože žena se může rozhodnout, že krev patří jí.
 • Infekce mužských pohlavních orgánů. Některá zánětlivá onemocnění se mohou projevit přítomností krve po pohlavním styku. Existuje nebezpečí, že infikované spermie s krví během ejakulace vstoupí do těla ženy. a sliznice jsou vstupní branou pro infekci.
 • Endidymitida. Toto onemocnění je charakterizováno zánětem varlat..
 • Uretritida - zánět močové trubice
 • Prostatitida - zánět prostaty.
 • Hematospermie. Impozantní příznak vážné nemoci. Může to být urolitiáza, zánět močového měchýře a onemocnění prostaty. Tato onemocnění způsobují skutečnou hematospermii. V tomto případě má sperma tmavou, bohatou červenou barvu. Příčiny falešné hematospermie jsou poškození varlat nebo močových cest penisu. V tomto případě krev ve spermatu vypadá jako nit a je jednorázové povahy..

Mladí muži mohou být docela nedbalí ohledně vzhledu krvácení z penisu nebo spermatu. Muži po 40 letech však musí každoročně podstoupit každoroční vyšetření odborníků na přítomnost nádorových onemocnění. Je to tmavá barva semene, která může naznačovat přítomnost nádoru. Čím dříve je nemoc detekována, tím větší je šance na vyléčení.

Důvod k návštěvě lékaře 3

Proč po sexu je krev, kterou může zjistit pouze lékař. Proto se neoplatí odkládat kontakt s odborníkem, zejména pokud se situace opakuje. V jednorázových případech, kdy je důvod v zásadě jasný a bez rušení, můžete zavřít oči před tím, co se děje. Ale při systematickém krvácení musíte věnovat velkou pozornost. Naléhavá návštěva lékaře je nezbytná pro následující příznaky:

 • Silné krvácení
 • Krev nelze zastavit sama
 • Existuje silná bolest v břiše, dolní části zad, slabinách
 • Dlouhodobé nepohodlí
 • Otok mužských pohlavních orgánů: šourek, penis, třísla.
 • Těhotenství

V mnoha případech mohou být příznaky tak závažné, že je nutné zavolat sanitku.

V každém případě krev po sexu není samotná nemoc. To je znamení. Ale tomuto problému může porozumět pouze lékař. Není však vždy možné okamžitě stanovit diagnózu. Pak musíte pravidelně navštěvovat lékaře, ale ne jednou za rok, ale alespoň jednou za měsíc, abyste nezmeškali stejnou onkologii.

Krvavý výtok po pohlavním styku: příčiny

Výtok po pohlavním styku je považován za normální. Neměla by však v nich být žádná krev. Jeho vzhled může naznačovat vývoj nemoci nebo mechanické poškození. Příznak by neměl být ignorován.

Nyní se tomu věnujme podrobněji..

Příčiny krvácení po pohlavním styku

Normálně je výtok po pohlavním styku průsvitný nebo bílý. Pokud intimita skončila ejakulací do pochvy, zvyšuje se množství sekrece. Obsahuje mužský a ženský výtok.

Přítomnost krve v tajemství může být způsobena patologickými a fyziologickými důvody. Druhá kategorie zahrnuje faktory nezpůsobené nemocí. To zahrnuje:

 • ztráta panenství;
 • nástup menstruace;
 • ovulace.

Fyziologické faktory jsou přirozené a nevyžadují zvláštní zacházení. Fyziologický výtok ustává 1,5-2 hodiny po pohlavním styku. Pokud se žena po ukončení intimity necítí dobře, má bolesti břicha nebo je výtok patologický, může to znamenat nástup stavu vyžadujícího okamžitou lékařskou pomoc.

Vážné nemoci mohou také vyvolat tajný výskyt krve. Patologický výtok se může objevit v důsledku eroze, infekce, pohlavních a jiných nemocí. Diagnóza se stanoví pomocí diagnostické metody. Žena bude muset podstoupit gynekologické vyšetření a podstoupit vyšetření.

Ztráta panenství

Krvavý výtok po pohlavním styku se často objevuje u dívek, které poprvé vstoupily do intimního vztahu. V této situaci se ochranný film pochvy rozbije a roztáhne. Tento proces je doprovázen poškozením malých cév a kapilár. Toto krvácení je přirozené. Může trvat několik hodin..

Někdy lze krvácení pozorovat po 2 nebo dokonce 3 pohlavním styku. To naznačuje, že intimita byla příliš aktivní. Vagina ženy, která dosud neměla sex, je velmi úzká. Sliznice se snadno poškodí. Některé ženy navíc mají individuální vlastnosti panenské blány. Během prvního styku se nerozbije úplně. Výsledkem je, že se krev znovu objevuje. Tato situace je zcela normální..

Ovulace

Pokud se ve druhé fázi cyklu objeví světle hnědý výboj, může to znamenat, že došlo k ovulaci. Krev je pozorována u některých žen, když vejce opouští folikul. Podobný jev naznačuje přístup příznivého období pro nástup těhotenství. Takový výtok po pohlavním styku je však pozorován pouze 2 týdny před očekávanou menstruací..

Menstruace

Krvavý výtok po pohlavním styku může ohlašovat nástup menstruace. Odborníci prokázali, že intimita může přiblížit menstruaci. Sexuální styk může mít podobný účinek, pokud se shodoval s dnem očekávané menstruace nebo se stal den před ní. V tomto případě se hnědý výtok vyvine do obvyklé menstruace. Jejich barva a množství by měly být normální..

Obzvláště často je pohlavní styk stimulantem pro nástup menstruace, pokud dojde ke zpoždění. Může se to stát:

 • po změně klimatu;
 • v důsledku utrpení stresu;
 • kvůli užívání určitých léků;
 • v důsledku hormonálního narušení.

V důsledku vstupu do intimity se může ženská děloha zaplnit, což může způsobit špinění. Výsledkem toho, co se stalo, je nástup menstruace..

Nedávné narození

Jakmile dojde k porodu, děloha ženy se začne aktivně čistit od stop aktivity plodu. To vše vede k těžkému krvácení. Po několika týdnech jeho hojnost klesá. Podle statistik právě v tomto období dochází u žen k prvnímu pohlavnímu styku. Po intimitě se však krvácení zvyšuje. To je způsobeno aktivní kontrakcí dělohy..

Mikrotrauma

Během pohlavního styku jsou vaginální sliznice chráněny přirozeným mazáním. Stále však zůstávají zranitelní. Neopatrný mechanický náraz je může poškodit. Pravděpodobnost mikrotraumy lze zvýšit:

 • drsné pohyby během intimity;
 • nedostatek vzrušení;
 • používání nestandardních kondomů.

Výboje, které vznikly na pozadí mikrotraum, jsou obvykle hubené a rychle se zastaví.

Cervikální eroze

Toto onemocnění je charakterizováno výskytem vředu v cervikálním kanálu. Krvácí při jakémkoli mechanickém působení. Pokud se u ženy vyvinulo toto onemocnění, pociťuje celkovou slabost a bolesti v podbřišku. Hlavním nebezpečím je, že eroze může vést k rozvoji onkologie. Z tohoto důvodu byste neměli odložit léčbu problému až později. Použití čípků a různých vaginálních přípravků nepřinese požadovaný účinek. Moxování je považováno za nejlepší metodu řešení patologie..

Pohlavně přenosné nemoci

Přítomnost pohlavně přenosných infekcí může také vyvolat výskyt mírného krvácení během pohlavního styku nebo po něm. Hlavní patologie, které vyvolávají výskyt krvavého výtoku, jsou:

 • ureaplasmóza;
 • trichomoniáza;
 • mykoplazmóza;
 • chlamydie.

Příznaky se liší v závislosti na patologii, která způsobila krvácení. Pokud se nemoci neléčí, mohou se vyvinout do chronické formy. Projev patologie v tomto případě není jasný, ale opakuje se s určitou frekvencí. Jediným projevem patologie může být krvácení nebo hnědý výtok po pohlavním styku.

Atypický růst tkáně

Změny na buněčné úrovni mohou také vést ke krvavému výtoku po pohlavním styku. Dnes existují 2 patologie, které mohou vést k podobnému jevu. Jedná se o endometriózu a hyperplazii. Prvním onemocněním je proliferace endometria dělohy nad její hranice. Je úplně posetý malými kapilárami. Jakékoli mechanické působení může způsobit krvácení nebo slabý tmavě hnědý výboj. Endometrióza, stejně jako eroze, může způsobit onkologii. Protože patologie vyžaduje okamžitou léčbu..

Při hyperplazii dochází k aktivnímu dělení buněk. Patologie také zvyšuje riziko onkologie. Někdy je onemocnění doprovázeno výskytem krvácení.

Vzhled novotvarů

Benigní a maligní novotvary mohou také vyvolat krvácení po intimitě. Výtok je obvykle světle hnědý. Podobné jevy mohou způsobit:

 • myom;
 • polypy;
 • cysty;
 • rakovinné výrůstky.

Když se endometrium zvětší, mohou se objevit výrůstky zvané polypy. Jedná se o benigní novotvary, které nejsou rakovinné. S intimitou však může být narušena integrita polypů, což vede ke vzniku krvavého výtoku..

Krvavý výtok, ke kterému dochází, když jsou svaly při pohlavním styku napjaté, může být také způsoben časnou rakovinou. Během tohoto období vývoje nemá patologie žádné příznaky. K jeho identifikaci je důležité včas navštívit gynekologa. Patologie je pro život ženy nebezpečná a vyžaduje vážné zacházení.

Těhotenství a související patologie

Výskyt krvavého výtoku po pohlavním styku může být prvním příznakem těhotenství. V časném období těhotenství je výskyt jejichor z pochvy vysvětlen uvolněním dělohy. To umožňuje embryu vstoupit do něj a připojit se ke stěnám..

Pokud žena již dítě nosí, může to vést k podobnému jevu:

 • oddělení vajíčka;
 • nedostatek progesteronu;
 • mimoděložní těhotenství.

První dvě patologie jsou plné potratů. Mimoděložní těhotenství může prasknout vaječník nebo tuby a způsobit závažné vnitřní krvácení.

Krev během těhotenství se může objevit také z fyziologických důvodů. V pozdějších měsících tedy děloha zvětšuje svůj objem a nachází se blízko vaginálního otvoru. Výsledkem je, že k jeho poškození dojde při sebemenším mechanickém nárazu. Vzhled vodnatého výtoku nebo hlenu pruhovaného krví v posledních měsících těhotenství může naznačovat únik zátky nebo plodové vody.

Účinky antikoncepce

Aby se ženy chránily před nechtěným těhotenstvím, často používají orální antikoncepci. Obsahují hormony, které tenké stěny dělohy. Tím se zabrání nástupu těhotenství. Jakýkoli mechanický náraz však může způsobit krvavé a hnědé výboje. Tento jev je normální, pokud je krátkodobý a nezpůsobuje bolest..

Nitroděložní tělísko slouží jako další antikoncepční prostředek, který po pohlavním styku může způsobit krvavé výtoky. Zavádí se přímo do cervikálního kanálu. V důsledku toho je pozorováno poškození jeho sliznic. Po instalaci nitroděložního tělíska dochází vždy k intenzivnímu uvolňování krve. Hojení pokračuje poté, co silné krvácení přestalo. Styk může vést k opakovanému poškození sliznic a výskytu špinění.

Endometritida

U endometritidy se v děložní dutině vyvíjejí zánětlivé procesy. Pokud se k nemoci připojí bakteriální infekce, povede to k bolestem břicha, horečce a žlutému výtoku. Mají nepříjemný zápach a obsahují hnis. Někdy mohou obsahovat krev..

Muž trpí patologií

Nemoci genitální oblasti se netýkají pouze žen, ale také mužů. Existuje celá řada patologických stavů, při nichž se z penisu uvolňuje krev. Pokud dojde k nechráněnému kontaktu, patologické tajemství se může snadno dostat do vaginální dutiny. Odtud vychází společně s cervikálním hlenem. Současně se zbarví světle růžově nebo světle červeně. V takovém případě by se výtok měl zastavit maximálně hodinu po pohlavním styku..

Vaginitida

U onemocnění je pozorován vývoj zánětlivých procesů. Ovlivňují sliznice pochvy. Mohou se poškodit v důsledku mechanického namáhání. To vše vede k tomu, že po pohlavním styku má žena krvavý výtok. Mohou být doprovázeny mírnou bolestivostí, která se vyskytuje v dolní části břicha..

Drozd

Onemocnění se vyvíjí v důsledku aktivního množení hub v pochvě. Patologie se obvykle projevuje jako hustý bílý sýrový výtok. Mají kyselou vůni. Žena se obává svědění a pálení v oblasti genitálií. Při tomto kurzu není pozorována patologie krve.

Pokud se však drozd neléčí, nemoc postupuje. Výsledkem je vážné poškození sliznic, děložního čípku a dělohy. To vede ke vzniku krevních pruhů..

Nebezpečí patologie spočívá v tom, že rychle postupuje. Drozd se může rozšířit do dalších vnitřních orgánů, což povede k narušení jejich funkčnosti. Houby tedy často ovlivňují močový systém. To se projevuje zvýšeným močením. Moč ztmavne.

Cervicitida

V případě onemocnění zánětlivý proces pokrývá sliznici cervikálního kanálu. Během intimity je děložní čípek v intenzivním kontaktu s penisem. To vede k poškození. Výsledkem je, že cervikální tekutina zčervená..

Děložní myomy jsou odpovědí ženského těla na poranění. Menstruace je tak škodlivým faktorem. Způsobuje tvorbu fibroidních rudimentů ve svalové vrstvě dělohy, ze které se následně vyvíjejí myomatózní uzliny.