Krev po pohlavním styku: příčiny, příznaky a léčba

Krvácení po pohlavním styku nebo postkoitální krvácení může být známkou patologie reprodukčního systému ženy. Krvavý výtok mimo menstruační cyklus je považován za patologický. Příznak se vyskytuje u 1-10% žen v reprodukčním věku. Žena by neměla ignorovat ani menší výtok; včasná diagnóza je důležitá. Příčinou patologie mohou být vážná onemocnění, která ohrožují nejen ztrátu plodnosti, ale i smrt. Terapeutická taktika vždy závisí na příčině krvácení a je stanovena po diagnostikování stavu.

 • 1 Příznaky patologie
 • 2 důvody
  • 2.1 Patologické
 • 3 Léčba

Intenzita krvácení se v různých případech liší - od několika kapek po silné výboje. U silných je nutné poskytnout nouzovou pomoc ženě v nemocnici nonstop, protože stav je naléhavý. Patologické krvácení může být podezření na následující příznaky:

 • bolesti dolní části břicha;
 • krvavý výtok z pohlavních orgánů, bezprostředně po pohlavním styku;
 • nepohodlí v genitální oblasti.

Vývoj vnitřního krvácení nemusí mít vždy viditelné známky; krev se může hromadit v pánevní dutině, děloze nebo jiných formách dutiny. V tomto případě si žena všimne:

 • bledost kůže;
 • studený pot;
 • slabý pulz podobný vláknu;
 • bušení srdce (více než 80 za minutu);
 • dušnost;
 • slabost, závratě;
 • bolesti břicha s tendencí ke zvyšování.

Při masivní ztrátě krve dochází k narušení vědomí až k mdlobám. Když se objeví první podezření na patologii, je důležité vyhledat lékařskou pomoc včas..

U některých onemocnění je krvácení doprovázeno dalšími příznaky. Jsou zvláště výrazné u infekčních lézí, při infekci genitálií patogenními bakteriemi. Příznaky mohou být patogenní a oportunistické. Ty jsou schopny být na sliznicích v malém množství, aniž by způsobily příznaky, ale když se objeví příznivé podmínky, množí se a poškozují zdraví.

Běžnými příznaky jsou výtoky z genitálií, bolesti dolní části břicha, menstruační nepravidelnosti. Každý infekční agens má své vlastní vlastnosti. U kapavky je výtok hojný hnisavý, s nepříjemným zápachem, s chlamydií - slizniční nebo mukopurulentní, s trichomoniázou - pěnivý slizovitý výtok s nepříjemným zápachem. Specifický zánět ve všech případech způsobuje příznaky jako svědění, pálení, časté bolestivé močení.

Krev po pohlavním styku má často patologický původ. Hlavní mechanismy vývoje patologie:

 • Mechanické poškození - v důsledku poranění měkkých tkání.
 • Organické - spojené s patologií vnitřních pohlavních orgánů.
 • Infekční - lokální zánět sliznic a submukózních vrstev.
 • Mimoděložní těhotenství, odtržení placenty atd..

Mechanické důvody zahrnují:

 • defloration - narušení integrity panenské blány, zejména při prvním pohlavním styku;
 • drsný pohlavní styk - existuje trauma na sliznicích s poškozením integrity cév;
 • slabé cévní stěny v důsledku jiných patologických procesů nesouvisejících s reprodukčním systémem;
 • nedostatečné mazání.

Po 2., 3. a 4. styku se může objevit krvácení. Toto není patologie, je to fyziologický jev.

Příčiny krvácení spojené s organickou patologií reprodukčního systému zahrnují následující nemoci:

ChorobaPopis
Cervikální erozeEroze je defekt epitelu, který pokrývá vaginální část
Benigní cervikální polypyJedná se o benigní novotvar, který roste do dutiny cervikálního kanálu. Často dochází k porušení menstruačního cyklu, objevují se bolesti, výtok serózní nebo serózní purulentní povahy
EndometriózaOnemocnění charakterizované proliferací endometria (ložisek endometrioidu) za hranice vrstvy endometria. Projevuje se krvavým výtokem, bolestmi, dyspareunií (bolest při pohlavním styku)
HemangiomBenigní novotvar cév, charakterizovaný proliferací vaskulatury, náchylný ke krvácení. Během pohlavního styku dochází k cévnímu poranění, které je doprovázeno krvavým výtokem
Křečové žíly pochvyJe doprovázena tvorbou křečových žil, ztenčením cévní stěny. Příznaky: tahání bolesti v podbřišku, které se zesiluje pohlavním stykem a fyzickou námahou, otoky, suchost v postižené oblasti
EktropionPatologie děložního čípku charakterizovaná everse sliznice cervikálního kanálu do vaginální dutiny. Kombinuje pseudoerozi a jizevní deformitu. Chronický proces může vést ke skutečné erozi, leukoplakii, rakovině děložního čípku. Je doprovázeno kontaktním krvácením po sexu, menstruačními nepravidelnostmi. Žena si všimne slizničního výtoku, průhledného nebo mléčného původu, který táhne bolesti v dolní části břicha
Myom dělohyBenigní hormonálně závislý novotvar. Příznaky - bohatá, prodloužená menstruace, nepravidelný cyklus, bolest v dolní části břicha, velké velikosti, komprese sousedních orgánů - močový měchýř, konečník, doprovázený zvýšeným močením a zácpou, rozvíjí neplodnost
Rakovina děložního hrdlaMaligní novotvar, který postihuje vaginální část děložního čípku nebo cervikálního kanálu. V tuto chvíli se prokázalo, že existuje souvislost se STI. Příznaky - špinění po souloži, nepravidelná menstruace, bolest křížové kosti, dolní části zad

Jako patogenní bakterie často působí nespecifické (enterokoky, stafylokoky, streptokoky atd.) A specifické (gonokoky, chlamydie, Trichomonas). Také během těhotenství může dojít ke krvácení, nejčastěji ve druhé polovině. Uvolňuje se sliznice, zvyšuje se přívod krve do dělohy. Pokud krev šla v malém množství a rychle se zastavila sama, pak to může být varianta normy.

Terapie se provádí v závislosti na příčině krvácení. U organické patologie je nutné provést etiologickou a patogenetickou léčbu základního onemocnění. Krvácení během těhotenství naznačuje potřebu poradit se s gynekologem, protože to může naznačovat rozvinuté onemocnění a vést k nepříznivým následkům. Pokud se krev vyskytuje po dlouhou dobu, může to znamenat maligní proces..

Konzervativní léčba drogami a chirurgie se používají:

 • Drogová terapie zahrnuje jmenování antibiotik, kombinovaných perorálních kontraceptiv a hemostatických léků. Pokud jsou detekovány novotvary rakoviny, je indikována chemoterapie. Bez ohledu na příčinu, která vede ke vzniku krve, je vždy předepsána symptomatická léčba. Žena musí dodržovat všechna doporučení lékaře a včas sledovat léčbu. V budoucnu je důležité absolvovat preventivní prohlídky.
 • Chirurgické zákroky zahrnují laserovou expozici, kryodestrukci, rádiový nůž, amputaci orgánů.

Proč mohou ženy po pohlavním styku krvácet?

Někdy je po pohlavním styku krev, která u žen vyvolává obavy. To se děje jednou nebo se opakuje pravidelně. Důvody zahrnují fyziologické vlastnosti, patologické stavy až po onkologii. Krvácení je možné z pochvy, jejího vestibulu, děložního krku a dutiny. Aby bylo možné zahájit léčbu včas, měli byste se seznámit se všemi rysy tohoto jevu.

Příčiny

Identifikujte běžné příčiny krve po sexu.

 1. Benigní léze - polypy dělohy, ektropion.
 2. Infekční léze - cervicitida, zánětlivé patologie malé pánve, vaginitida, endometritida.
 3. Léze vnějších orgánů reprodukčního systému - opar, genitální bradavice, syfilis, chancre, lymfogranuloma venereum, papilomy na dně rtů.
 4. Vaginální atrofie ve stáří, hemangiomy, endometrióza, prolaps pánevních orgánů.
 5. Formace maligní povahy pochvy, děložního čípku, endometria.
 6. Zranění v důsledku sexuálního napadení, přítomnost cizího těla.

Pokud žena po pohlavním styku krvácí, riziko rakoviny děložního čípku je 3 - 5,5%, možnost cervikální intraneoplazmie je 17,8%.

U většiny žen není možné po intimitě diagnostikovat příčinu špinění. Krev je stále možná po PA, když se užívá v pořádku, ve fázi zvyknutí si na ně. Tento jev je považován za normální, pokud odezní po 1–2 měsících od začátku užívání hormonální antikoncepce. U mladých žen se uvolňování krvavého obsahu po sexu objevuje méně často než u žen nad 30 let.

Fyziologické příčiny vzhledu krve:

 • krev se uvolní po PA uprostřed cyklu v důsledku ovulace;
 • před regulací může být krvavý exsudát příznakem zavedení oplodněného vajíčka do endometria;
 • během prvních týdnů po porodu může z pochvy proudit krev, což naznačuje obnovení dělohy;
 • v perinatálním období je přítomnost krve po sexu normální.

Často po PA je krev bez bolesti, obvykle to signalizuje vaginální onemocnění, vnější část děložního čípku. Tkáně jsou mechanicky zraněny, což je doprovázeno narušením integrity kapilár. Pokud se metroragie vyskytne den po sexu, můžeme hovořit o patologickém stavu endometria. Mechanické poškození nehraje roli; větší důležitost se přikládá zvýšenému průtoku krve ve stěnách dělohy. Změněné tkáně mají zvýšenou vaskulární permeabilitu. Erytrocyty vycházejí z bakterií a hromadí se nejprve v děloze, poté přes cervikální kanál do pochvy.

Diagnostická opatření

Ženám je předepsána řada diagnostických opatření k identifikaci příčiny špinění po sexu. Je nutné vyšetřit štítnou žlázu, hrudník, pánevní orgány.

Standardní diagnostické schéma zahrnuje následující analýzy:

 • nátěr z děložního čípku, aby se vyloučily infekční, plísňové patologie;
 • krevní test k detekci zánětlivého procesu, také ukáže přítomnost nebo nepřítomnost anémie;
 • darovat krev ke srážení, protrombinový index;
 • vyšetřit krevní plazmu na hormony, pokud jde o estrogen, lékař stanoví přítomnost nebo nepřítomnost mimoděložního těhotenství, zjistí normální proces ovulace;
 • ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů zkontroluje fungování těchto orgánů.

Také je ženě předepsána biopsie endometria, aby se vyloučil prekancerózní nebo rakovinový stav..

Léčba

Způsob terapie závisí na diagnóze.

 1. Když se hormonální poruchy stanou příčinou vzniku krve, pacientovi jsou předepsány léky k regulaci obsahu estrogenu v krevní plazmě. Využívají se prostředky založené na progesteronu - Dyufaston, Utrozhestan. Mohou také předepsat kombinaci estrogenových a progesteronových léků, které se obvykle užívají k antikoncepci. Mezi účinné prostředky patří Yarina, Diana 35, Janine.
 2. Při léčbě infekčních nebo zánětlivých patologií jsou předepsány antibakteriální látky, protizánětlivé, protiplísňové léky. Jsou konzumovány jako tablety nebo místní prostředky - masti, sprchové roztoky, čípky, krémy.
 3. K odstranění zalévání nebo cyst v děloze se uchylují k hysteroskopii, laparoskopii, kyretáži. V případě rakoviny je děloha odstraněna částečně nebo úplně, někdy společně s přílohami. Poté je podána chemoterapie a radiační léčba. Šance na vyléčení závisí na míře zanedbávání onkologie.

Pokud lékař předepíše nějaké léky, je důležité udržovat celý průběh přijetí. Ženy obvykle během léčby dodržují sexuální odpočinek..

Jaké komplikace mohou způsobit krvácení po sexuálním kontaktu??

Pokud je krvácení po sexu pravidelné, je možná anémie, dokonce i jediná velká ztráta krve může tento stav vyvolat. Pravidelně se opakující metroragie mohou změnit menstruační cyklus, ovulaci, po které nastanou potíže s koncepcí a porodem. Kvalita sexu také trpí. Pokud dojde k onkologickému onemocnění, léčba zahájená ve špatný čas nemusí přinést výsledek, smrtelný výsledek je možný.

Prevence

K ochraně poševní sliznice před vysycháním je vhodné používat lubrikanty. Lubrikační a zvlhčující intimní gely by měly být na bázi vody, silikonu nebo tuku. Neměli byste si je sami vybírat, je lepší se poradit s lékařem. Pokud již došlo ke krvavému výtoku po sexu, je vhodné kontaktovat gynekologa, provést nátěry a provést krevní test. Před obdržením diagnostických výsledků používejte kondomy k ochraně před infekcemi a infekčními chorobami. Měli byste také dodržovat vodní bilanci, vypít alespoň 1,5 litru vody denně. Nemůžete praktikovat tvrdý sex, je možné poranění děložního čípku nebo pochvy, respektive pravidelné krvácení.

Proč se po pohlavním styku objevil krvavý výtok?

Intimní kontakt by za normálních okolností neměl u ženy způsobovat nepohodlí, bolest, pálení a další patologické příznaky. Výtok během a po sexu by měl být jasný a s mírou. Krvavý výtok po sexu, který se objevuje i příležitostně, by měl být důvodem k návštěvě gynekologa, zvláště pokud jsou doprovázeny příznaky zánětu.

Fyziologické příčiny špinění po sexu

U žen v reprodukčním věku může dojít ke krvácení po sexu z přirozených důvodů, které nemají nic společného s nemocemi:

 1. První intimní akt, když dojde k poškození a prasknutí panenské blány.
 2. Ovulace - špinění se zaznamenává uprostřed měsíčního cyklu, když se zralé vajíčko připravuje na oplodnění.
 3. Koncepce - postkoitální krvácení doprovází proces implantace embrya do děložní vrstvy.
 4. Období zotavení dělohy po porodu - po 30-40 dnech od porodu se špinění (lochie) stává průhledným a řídkým, ale lze pozorovat mírné krvácení po PA.
 5. Začátek menstruace - výskyt růžovkasté leukorea po intimním kontaktu se může shodovat s prvním dnem menstruace, brzy se rozvine do plného krvácení.

Pokud jsou v perineu, vagině, dolní části břicha mírné křeče, možné příčiny spočívají v poškození sliznic během tvrdého sexu. Ichor vyniká prasknutím kapilár, tkáně vaginálního fornixu, jeho stěn.

Patologické faktory

Krvavý výtok po bolestivém pohlavním styku by neměl být ignorován, pokud jsou přítomny následující doprovodné příznaky:

 • zvýšení bolesti břicha;
 • studený pot, bledá kůže, pokles krevního tlaku;
 • snížená srdeční frekvence;
 • prudké zhoršení zdraví;
 • červený výtok z genitálií zahrnuje skvrny hlenu, hnisu, sraženin, mají nepříjemný zápach;
 • Zvýšení teploty.

Když je děloha zapojena do zánětlivého procesu, vystupují z ní sraženiny, které se uvnitř vytvořily. Poškození děložního čípku je doprovázeno hlenem. Ruptura vaginálních stěn se projevuje přítomností jasně šarlatové krve.

Pokud se pravidelně objevuje krvavý výtok pozorovaný po pohlavním styku, doporučuje se neprodleně vyhledat lékaře.

Cervicitida

Zánět, ke kterému dochází uvnitř tkání děložního čípku, je akutní nebo vleklý. Cervicitida se projevuje tvorbou mukopurulentního nebo vodnatého obsahu z pochvy bezprostředně po PA. Faktory způsobující zánětlivý proces:

 • mykoplazma;
 • chlamydie;
 • gonokok;
 • trichomonas;
 • gardnerella.

Chronická cervicitida je zřídka infekční. Akutní proces vyžaduje povinnou léčbu. Pokud jsou příznaky ignorovány, způsobuje chronickou bolest v malé pánvi, neplodnost, zvyšuje riziko mimoděložního těhotenství.

Endometritida

Zánět endometrioidní vrstvy lemující dělohu začíná, když se uvnitř orgánu množí patogenní flóra.

Infekce začíná během porodu, po neúspěšném potratu nebo diagnostické kyretáži, hysteroskopii. U endometritidy se po sexu objevuje červený výtok současně s akutní bolestí, pocitem pálení v cervikálním kanálu.

Další příznaky endometritidy jsou:

 • nárůst teploty na febrilní úrovně (38-39 ° C);
 • výstup spolu s krví hlenu a hnisu;
 • fenomény podobné chřipce - slabost, bolesti těla.

Endometritida je léčena širokospektrálními antibiotiky; po celou dobu léčby je nutné opustit intimní život.

Atrofická vaginitida

Na pozadí změny hormonálního stavu (snížení množství estrogenu) u žen ve věku 45-50 let dochází k menšímu vaginálnímu mazání a zhoršuje se výživa vaginální sliznice. Tento jev se nazývá atrofie. Ženy si stěžují na suchost, svědění a pálení v pochvě, problémy s intimním životem kvůli nepohodlí a bolesti při sexu, krev.

Benigní novotvary vaskulárního původu

Cévní nádory reprodukčního systému u žen se netvoří častěji než polypy a cysty, proto jsou detekovány během rutinních vyšetření. Benigní novotvary vaskulární etiologie:

 • hemangiom;
 • angiomatóza;
 • lymfangiom;
 • arteriovenózní malformace.

Krev bezprostředně po PA uprostřed cyklu je zde kvůli otoku endometria a poškození přetékajících kapilár nádoru. Tento příznak, při absenci dalších problémů, často zůstává bez povšimnutí..

Zhoubný nádor

Uvolňování krve během pohlavního styku je pozorováno u 11% žen trpících rakovinou děložního čípku. Riziko rozvoje patologie se zvyšuje u žen, které dosáhly věku 50 let, kuřáků a promiskuitního sexu. Adenokarcinom, na rozdíl od spinocelulárního karcinomu, méně často vyvolává krvavý postkoitální výtok, protože je umístěn výše v cervikálním kanálu, u PA nedochází k žádnému traumatu.

U vaginálního karcinomu je nádor lokalizován podél zadní stěny v jeho horní části, což se může také projevit jako krvácení po intimním vztahu. Častěji je výtok narušen během pokročilého stadia onemocnění, protože nádor se začíná rozpadat a krvácet.

Ektropion

Toto je název zvratu cervikálního kanálu, kdy tkáně jeho epitelu přesahují vnější povrch krku. Tento syndrom často znepokojuje těhotné ženy a osoby užívající hormonální léky po dlouhou dobu. Kromě rozmazání výtoku během sexu existují vaginální bolesti, pálení a nepohodlí.

Pohlavní choroby

Krvácení s intimitou nemusí být silné, ale infekce přenášené od sexuálního partnera způsobují ženskému reprodukčnímu systému významnou ránu a jsou nebezpečné s komplikacemi. Toto je samostatný článek o adhezích ve vejcovodech a následné neplodnosti, zánětu vaječníků a močového měchýře, přechodu do chronické formy.

Růžový výtok po koitu způsobuje:

 • chlamydie;
 • trichomoniáza;
 • kapavka;
 • gardnerelóza;
 • mykoplazmóza;
 • ureaplasmóza;
 • syfilis.

Infekční příčiny výtoku po blízkosti se vyznačují nepříjemným zápachem, pocitem pálení v močové trubici, křečemi v dolní části břicha při močení, defekací. Sexuálně přenosné infekce neléčí pouze jednoho partnera.

Endometrióza

S patologií začíná tkáň lemující vnitřní vrstvu dělohy růst na místech nevhodných pro to - ve střevě, peritoneální dutině, krku, vagině. Uprostřed měsíčního cyklu, blíže k začátku prvního dne menstruace, tkáň bobtná a může krvácet, což vysvětluje krvavý výtok po činu, aniž by způsoboval bolest a nepohodlí.

Žena by měla mít podezření na endometriózu, pokud se vyskytnou současně příznaky:

 • bohatá období s kreslením bolestí;
 • narušení menstruačního cyklu;
 • nemožnost početí;
 • špinění uprostřed cyklu.

K léčbě endometriózy se používají dlouhodobé perorální kontraceptiva.

Hormonální nerovnováha

Ženy, které užívají OK po dlouhou dobu, mohou trpět předčasným odmítnutím endometrioidní vrstvy kvůli zvýšení množství estrogenu v těle. Krev z genitálního traktu po PA způsobuje otok endometria, kterým prochází mnoho kapilár, zejména při drsném sexu.

S nedostatkem progesteronu je také pozorována slabost kapilár a zranitelnost vejcovodů. Patologie je charakterizována krátkými intervaly mezi ovulací a nástupem menstruace..

Eroze

Tvorba eroze na povrchu děložního čípku je usnadněna:

 • časté zánětlivé procesy malé pánve;
 • hojný výtok, korodující sliznici krku;
 • přenášené pohlavně přenosné choroby;
 • prasknutí děložního čípku během porodu.

Při drsném pohlavním styku je eroze zhoršená zánětem poškozena a začíná krvácet. Hlavní metodou léčby je kauterizace metodou laseru nebo rádiových vln..

Cysty a polypy

Několik důvodů vede k tvorbě cyst a polypů v malé pánvi:

 • endometrióza;
 • časté potraty a kyretáž;
 • pohlavně přenosné choroby (virus papilomu);
 • onemocnění endokrinního systému - hypotyreóza, hypertyreóza, diabetes mellitus;
 • hormonální poruchy.

Polyp je výrůstek na povrchu sliznice pánevních orgánů, podobný tvaru jako houba a krvácení při mechanickém poškození. Cysta je malý benigní nádor s tekutým exsudátem uvnitř.

Co dělat

Aby se zabránilo vážnějším zdravotním problémům, je nutné navštívit lékaře od prvního dne fixace špinění po intimním kontaktu, zejména pokud se současně vyskytnou bolesti a křeče. Diagnostika je následující:

 • sběr anamnézy - doba trvání výtoku, věk pacienta, minulé nemoci, počet porodů, potratů a potratů;
 • laboratorní testy - krev pro biochemii, hormony, pohlavní choroby;
 • odebrání gynekologického nátěru pro stupeň čistoty;
 • Ultrazvuk pánevních orgánů;
 • vizuální vyšetření genitálií, stav děložního čípku, pochvy, cervikálního kanálu.

Léčba se volí v závislosti na příčině vyvolávající červené výtoky po intimitě. Růst benigního nádoru lze tedy odstranit chirurgicky, následovat léčbu léky..

Infekční onemocnění mohou být nebezpečná a vyžadují antibiotickou léčbu; s pohlavní patologií jsou léčeni oba partneři. Antibiotika jsou také potřebná pro endometritidu, často s patologií, kyretáž se provádí, pokud dojde k zánětu kvůli zbytkům vajíčka v děloze (po porodu, potratu).

Rakovina je léčena chirurgicky, následuje chemoterapie nebo ozařování. Je nutné zahájit léčbu v rané fázi, proto se každé ženě doporučuje podstoupit každoroční vyšetření u gynekologa, a to i při absenci radikálních problémů.

Pro prevenci patologických výtoků po PA se doporučuje:

 • používat kondomy v případě kontaktu s neznámými partnery;
 • dodržovat hygienu intimních orgánů;
 • používejte lubrikanty a gely pro nadměrnou suchost pochvy;
 • neužívejte hormonální léky po dlouhou dobu bez konzultace s lékařem;
 • léčit hlavní patologie, které vyvolávají krvácení po koitu.

Dodržování uvedených pravidel sníží projevy krevních sekrecí bezprostředně po pohlavním styku a zabrání jim v budoucnosti..

Vzhled krve u ženy po sexu může být variantou normy, pokud je někdy zaznamenána, nebo hovořit o přítomnosti vážného onemocnění. Abyste se vyhnuli komplikacím a rozvoji chronické formy patologií, musíte se včas poradit s lékařem, i když uvolnění jejichoru po PA bylo jednorázové povahy.

Krvavý výtok po pohlavním styku: příčiny

Výtok po pohlavním styku je považován za normální. Neměla by však v nich být žádná krev. Jeho vzhled může naznačovat vývoj nemoci nebo mechanické poškození. Příznak by neměl být ignorován.

Nyní se tomu věnujme podrobněji..

Příčiny krvácení po pohlavním styku

Normálně je výtok po pohlavním styku průsvitný nebo bílý. Pokud intimita skončila ejakulací do pochvy, zvyšuje se množství sekrece. Obsahuje mužský a ženský výtok.

Přítomnost krve v tajemství může být způsobena patologickými a fyziologickými důvody. Druhá kategorie zahrnuje faktory nezpůsobené nemocí. To zahrnuje:

 • ztráta panenství;
 • nástup menstruace;
 • ovulace.

Fyziologické faktory jsou přirozené a nevyžadují zvláštní zacházení. Fyziologický výtok ustává 1,5-2 hodiny po pohlavním styku. Pokud se žena po ukončení intimity necítí dobře, má bolesti břicha nebo je výtok patologický, může to znamenat nástup stavu vyžadujícího okamžitou lékařskou pomoc.

Vážné nemoci mohou také vyvolat tajný výskyt krve. Patologický výtok se může objevit v důsledku eroze, infekce, pohlavních a jiných nemocí. Diagnóza se stanoví pomocí diagnostické metody. Žena bude muset podstoupit gynekologické vyšetření a podstoupit vyšetření.

Ztráta panenství

Krvavý výtok po pohlavním styku se často objevuje u dívek, které poprvé vstoupily do intimního vztahu. V této situaci se ochranný film pochvy rozbije a roztáhne. Tento proces je doprovázen poškozením malých cév a kapilár. Toto krvácení je přirozené. Může trvat několik hodin..

Někdy lze krvácení pozorovat po 2 nebo dokonce 3 pohlavním styku. To naznačuje, že intimita byla příliš aktivní. Vagina ženy, která dosud neměla sex, je velmi úzká. Sliznice se snadno poškodí. Některé ženy navíc mají individuální vlastnosti panenské blány. Během prvního styku se nerozbije úplně. Výsledkem je, že se krev znovu objevuje. Tato situace je zcela normální..

Ovulace

Pokud se ve druhé fázi cyklu objeví světle hnědý výboj, může to znamenat, že došlo k ovulaci. Krev je pozorována u některých žen, když vejce opouští folikul. Podobný jev naznačuje přístup příznivého období pro nástup těhotenství. Takový výtok po pohlavním styku je však pozorován pouze 2 týdny před očekávanou menstruací..

Menstruace

Krvavý výtok po pohlavním styku může ohlašovat nástup menstruace. Odborníci prokázali, že intimita může přiblížit menstruaci. Sexuální styk může mít podobný účinek, pokud se shodoval s dnem očekávané menstruace nebo se stal den před ní. V tomto případě se hnědý výtok vyvine do obvyklé menstruace. Jejich barva a množství by měly být normální..

Obzvláště často je pohlavní styk stimulantem pro nástup menstruace, pokud dojde ke zpoždění. Může se to stát:

 • po změně klimatu;
 • v důsledku utrpení stresu;
 • kvůli užívání určitých léků;
 • v důsledku hormonálního narušení.

V důsledku vstupu do intimity se může ženská děloha zaplnit, což může způsobit špinění. Výsledkem toho, co se stalo, je nástup menstruace..

Nedávné narození

Jakmile dojde k porodu, děloha ženy se začne aktivně čistit od stop aktivity plodu. To vše vede k těžkému krvácení. Po několika týdnech jeho hojnost klesá. Podle statistik právě v tomto období dochází u žen k prvnímu pohlavnímu styku. Po intimitě se však krvácení zvyšuje. To je způsobeno aktivní kontrakcí dělohy..

Mikrotrauma

Během pohlavního styku jsou vaginální sliznice chráněny přirozeným mazáním. Stále však zůstávají zranitelní. Neopatrný mechanický náraz je může poškodit. Pravděpodobnost mikrotraumy lze zvýšit:

 • drsné pohyby během intimity;
 • nedostatek vzrušení;
 • používání nestandardních kondomů.

Výboje, které vznikly na pozadí mikrotraum, jsou obvykle hubené a rychle se zastaví.

Cervikální eroze

Toto onemocnění je charakterizováno výskytem vředu v cervikálním kanálu. Krvácí při jakémkoli mechanickém působení. Pokud se u ženy vyvinulo toto onemocnění, pociťuje celkovou slabost a bolesti v podbřišku. Hlavním nebezpečím je, že eroze může vést k rozvoji onkologie. Z tohoto důvodu byste neměli odložit léčbu problému až později. Použití čípků a různých vaginálních přípravků nepřinese požadovaný účinek. Moxování je považováno za nejlepší metodu řešení patologie..

Pohlavně přenosné nemoci

Přítomnost pohlavně přenosných infekcí může také vyvolat výskyt mírného krvácení během pohlavního styku nebo po něm. Hlavní patologie, které vyvolávají výskyt krvavého výtoku, jsou:

 • ureaplasmóza;
 • trichomoniáza;
 • mykoplazmóza;
 • chlamydie.

Příznaky se liší v závislosti na patologii, která způsobila krvácení. Pokud se nemoci neléčí, mohou se vyvinout do chronické formy. Projev patologie v tomto případě není jasný, ale opakuje se s určitou frekvencí. Jediným projevem patologie může být krvácení nebo hnědý výtok po pohlavním styku.

Atypický růst tkáně

Změny na buněčné úrovni mohou také vést ke krvavému výtoku po pohlavním styku. Dnes existují 2 patologie, které mohou vést k podobnému jevu. Jedná se o endometriózu a hyperplazii. Prvním onemocněním je proliferace endometria dělohy nad její hranice. Je úplně posetý malými kapilárami. Jakékoli mechanické působení může způsobit krvácení nebo slabý tmavě hnědý výboj. Endometrióza, stejně jako eroze, může způsobit onkologii. Protože patologie vyžaduje okamžitou léčbu..

Při hyperplazii dochází k aktivnímu dělení buněk. Patologie také zvyšuje riziko onkologie. Někdy je onemocnění doprovázeno výskytem krvácení.

Vzhled novotvarů

Benigní a maligní novotvary mohou také vyvolat krvácení po intimitě. Výtok je obvykle světle hnědý. Podobné jevy mohou způsobit:

 • myom;
 • polypy;
 • cysty;
 • rakovinné výrůstky.

Když se endometrium zvětší, mohou se objevit výrůstky zvané polypy. Jedná se o benigní novotvary, které nejsou rakovinné. S intimitou však může být narušena integrita polypů, což vede ke vzniku krvavého výtoku..

Krvavý výtok, ke kterému dochází, když jsou svaly při pohlavním styku napjaté, může být také způsoben časnou rakovinou. Během tohoto období vývoje nemá patologie žádné příznaky. K jeho identifikaci je důležité včas navštívit gynekologa. Patologie je pro život ženy nebezpečná a vyžaduje vážné zacházení.

Těhotenství a související patologie

Výskyt krvavého výtoku po pohlavním styku může být prvním příznakem těhotenství. V časném období těhotenství je výskyt jejichor z pochvy vysvětlen uvolněním dělohy. To umožňuje embryu vstoupit do něj a připojit se ke stěnám..

Pokud žena již dítě nosí, může to vést k podobnému jevu:

 • oddělení vajíčka;
 • nedostatek progesteronu;
 • mimoděložní těhotenství.

První dvě patologie jsou plné potratů. Mimoděložní těhotenství může prasknout vaječník nebo tuby a způsobit závažné vnitřní krvácení.

Krev během těhotenství se může objevit také z fyziologických důvodů. V pozdějších měsících tedy děloha zvětšuje svůj objem a nachází se blízko vaginálního otvoru. Výsledkem je, že k jeho poškození dojde při sebemenším mechanickém nárazu. Vzhled vodnatého výtoku nebo hlenu pruhovaného krví v posledních měsících těhotenství může naznačovat únik zátky nebo plodové vody.

Účinky antikoncepce

Aby se ženy chránily před nechtěným těhotenstvím, často používají orální antikoncepci. Obsahují hormony, které tenké stěny dělohy. Tím se zabrání nástupu těhotenství. Jakýkoli mechanický náraz však může způsobit krvavé a hnědé výboje. Tento jev je normální, pokud je krátkodobý a nezpůsobuje bolest..

Nitroděložní tělísko slouží jako další antikoncepční prostředek, který po pohlavním styku může způsobit krvavé výtoky. Zavádí se přímo do cervikálního kanálu. V důsledku toho je pozorováno poškození jeho sliznic. Po instalaci nitroděložního tělíska dochází vždy k intenzivnímu uvolňování krve. Hojení pokračuje poté, co silné krvácení přestalo. Styk může vést k opakovanému poškození sliznic a výskytu špinění.

Endometritida

U endometritidy se v děložní dutině vyvíjejí zánětlivé procesy. Pokud se k nemoci připojí bakteriální infekce, povede to k bolestem břicha, horečce a žlutému výtoku. Mají nepříjemný zápach a obsahují hnis. Někdy mohou obsahovat krev..

Muž trpí patologií

Nemoci genitální oblasti se netýkají pouze žen, ale také mužů. Existuje celá řada patologických stavů, při nichž se z penisu uvolňuje krev. Pokud dojde k nechráněnému kontaktu, patologické tajemství se může snadno dostat do vaginální dutiny. Odtud vychází společně s cervikálním hlenem. Současně se zbarví světle růžově nebo světle červeně. V takovém případě by se výtok měl zastavit maximálně hodinu po pohlavním styku..

Vaginitida

U onemocnění je pozorován vývoj zánětlivých procesů. Ovlivňují sliznice pochvy. Mohou se poškodit v důsledku mechanického namáhání. To vše vede k tomu, že po pohlavním styku má žena krvavý výtok. Mohou být doprovázeny mírnou bolestivostí, která se vyskytuje v dolní části břicha..

Drozd

Onemocnění se vyvíjí v důsledku aktivního množení hub v pochvě. Patologie se obvykle projevuje jako hustý bílý sýrový výtok. Mají kyselou vůni. Žena se obává svědění a pálení v oblasti genitálií. Při tomto kurzu není pozorována patologie krve.

Pokud se však drozd neléčí, nemoc postupuje. Výsledkem je vážné poškození sliznic, děložního čípku a dělohy. To vede ke vzniku krevních pruhů..

Nebezpečí patologie spočívá v tom, že rychle postupuje. Drozd se může rozšířit do dalších vnitřních orgánů, což povede k narušení jejich funkčnosti. Houby tedy často ovlivňují močový systém. To se projevuje zvýšeným močením. Moč ztmavne.

Cervicitida

V případě onemocnění zánětlivý proces pokrývá sliznici cervikálního kanálu. Během intimity je děložní čípek v intenzivním kontaktu s penisem. To vede k poškození. Výsledkem je, že cervikální tekutina zčervená..

Proč je krev po sexu: impozantní příznak nebo žádný důvod k obavám

Autor - Vadim Volkov

Profesionální novinář, autor básnické sbírky a několika literárních publikací.

 • 35033
 • 22 14 minut.

Absolutně všichni lidé se tak či onak setkali s krví během, před nebo po pohlavním styku. A každý z nich se divil, „proč po sexu teče krev?“ Existuje mnoho důvodů pro tento jev: od nejškodlivějších po nejpůsobivější. Pokud je špinění spíše jako šmouhy a zmizí během dne, pak není prakticky žádný důvod k obavám. Může však dojít ke skutečnému krvácení. Poté by lékař měl zjistit, proč sex krvácí.

Hlavní příčiny vzniku krve i

Existuje mnoho důvodů pro výskyt krve. Považováno za bezpečné:

 • Prasklá panenská blána. Jedná se o mechanické poškození tenkého filmu, který uzavírá otvor pochvy. Během prvního styku, deflorace, prasknutí bahna. Jelikož v panenské bláně jsou malé cévy, dochází při jejím poškození k mírnému uvolnění krve. Jen pár kapek. Krev je v tomto případě důkazem panenství. Ale ne všechny dívky se rodí prázdné. Ti, kdo tuto pásku nemají, jsou nuceni prokázat, že mají poprvé sex. Tloušťka panenské blány také ovlivňuje hojnost krvácení během deflorace. Čím silnější je film, tím více krve může protékat. Někdy je krev tak silná, že musíte navštívit lékaře. Někdy se musíte uchýlit k chirurgické excizi panenské blány.
 • Období menstruačního cyklu. Pokud je menstruace na prahu, může se objevit krev po sexu. Faktem je, že během pohlavního styku se zvyšuje motorická aktivita pánevních orgánů. Svalové křeče a vibrace mohou spustit vaši menstruaci. V takovém případě není důvod k obavám. Stejně jako vzhled krve po menstruaci. To jen naznačuje, že zbytky endometria vycházejí. Pokud se uprostřed cyklu objeví krev, znamená to nástup ovulace..
 • Sex příliš tvrdý. Někteří milovníci drsného a drsného sexu čelí krvácení. Důvodem je mechanické poškození pohlavních orgánů u žen i mužů. Navíc se milovníci sexuálních hraček vystavují riziku nejrůznějších traumat, která mohou být interní. Přívrženci BDSM často ignorují bolestivé pocity a připisují je násilným hrám. Mezitím může být škoda docela vážná.
 • Vaginální suchost. Nedostatek mazání také vede ke maceraci vaginální sliznice, což může vyvolat výskyt krve po sexu. Abyste se tomuto problému vyhnuli, stačí k zvlhčení pochvy použít různé lubrikanty..
 • Velký penis. I když je známo, že se vagina dokáže přizpůsobit jakékoli tloušťce penisu, ve skutečnosti to tak není. Velká velikost mužství může věci pokazit a způsobit paniku. A pokud ten muž nebyl zvlášť choulostivý současně, pak je vaginální krvácení po sexu docela předvídatelné..

Existuje několik důvodů, které by se měly partnerů zajímat. A to platí i pro muže. Pokud je krvácení doprovázeno nepohodlí a bolestivými pocity, je to důvod k návštěvě lékaře. Patří mezi ně následující nemoci, které mohou být signalizovány krví po sexu:

 • Endometritida. Jedná se o zánět vnitřní tkáně, endometria, který lemuje stěny dělohy. Je nutné, aby se embryo připojilo. Přítomnost krve po sexu naznačuje poškození endometria. Začíná to vycházet v malých porcích a vypadá to jako malé špinění. Penis samozřejmě nepronikne do samotné dělohy, ale mechanické působení, údery a strkání do stěny dělohy, může dobře vyprovokovat oddělení zaníceného endometria, což povede k mírnému krvácení.
 • Endometrióza Toto onemocnění postihuje ženy v plodném věku. Nemělo by se to zaměňovat s endometritidou, protože nemoci jsou úplně jiné. Pokud je endometritida zánětem endometria, pak je endometrióza proliferací buněk identických s endometriem mimo děložní dutinu. Mohou se vyvíjet všude: v břišní dutině, v pochvě se v lékařské praxi vyskytly případy přítomnosti těchto tkání v plicích nebo nosohltanu. Sex může způsobit oddělení těchto buněk a projevit se jako krvácení..
 • Polypy. Toto je příznak HPV (lidský papilomavirus). Polypy jsou buněčné formace, které mají nohu a tělo. Vypadají jako krtek, pouze v pochvě. Někdy ovlivňují cervikální kanál. Papilomy mohou degenerovat a stát se rakovinnými. Proto je nežádoucí s tím zdržovat. Kromě toho je odstranění papillomů rychlý a není nejbolestivější proces..
 • Cervikální eroze. Poškození sliznice v důsledku různých patologií: od jednoduchého mechanického poškození až po maligní transformace tkání. Krev se může objevit v důsledku mechanického působení penisu na zanícené tkáně.
 • Hormonální léky. Užívání hormonálních léků často ovlivňuje celkový stav ženy, včetně menstruačního cyklu a různých procesů v děloze, přídavcích, vaječnících. To platí zejména pro antikoncepční prostředky, které často způsobují krvácení po sexu, a nejen to. Nekonečné mazlení může být tak vyčerpávající, že musíte přestat užívat tyto léky a používat jiné způsoby ochrany. Náhlé vysazení hormonálních léků může také vést k problému krvácení po sexu. V každém případě by měl hormony předepisovat a rušit pouze odborník..
 • Námořnictvo. Mluvíme o děložní spirále, která je nainstalována, aby se zabránilo těhotenství. Během pohlavního styku se nitroděložní tělísko může pohybovat, což vyvolá výskyt krve. V některých případech je krvácení tak silné, že je nutné cívku vyjmout a znovu vložit.
 • Užívání určitých léků. Aspirin je na seznamu rizik. Faktem je, že jeho složení ovlivňuje krvetvorbu: rychlost srážení krve se mění. Kromě toho má lék negativní účinek na stěny pochvy: je schopen je ztenčit, což může vést k poškození.
 • Onkologie. Nejběžnější patologií mezi rakovinami ženských pohlavních orgánů je rakovina děložního čípku. Vzniká z různých důvodů a předchůdcem může být cokoli: například polyp nebo eroze. Problém je v tom, že rakovina děložního čípku se nijak neprojevuje a probíhá velmi tajně a bezvýznamný výskyt krve po pohlavním styku ženu nijak neznepokojuje. Mnoho z nich navíc zpomaluje léčbu polypů a eroze, což také vede k progresi onemocnění. Fibroidy a fibroidy se mohou také projevit jako postkoitální krvácení. Pouze odborník je však schopen určit přítomnost patologie.
 • Těhotenství. V této situaci mluvíme pouze o spontánním potratu, tedy o potratu. Může to být vyprovokováno násilným pohlavním stykem. Děloha je tonizována v důsledku vzrušení a orgasmus způsobuje kontraktilní pohyby stěn dělohy, které mohou začít uvolňovat. Krev je v tomto případě zpravidla dostatečně silná..
 • Vnitřní krvácení. V této situaci obvykle není čas na sex, ale některé obzvláště neopatrné dámy mohou bolest a nepohodlí ignorovat. Ačkoli torze cysty nebo prasknutí vaječníku je velmi obtížné si toho nevšimnout: příliš silná bolest, dokonce mdloby. Ale pohlavní styk může také způsobit toto: násilné a tvrdé.
 • Plísňové infekce. Plísňové nemoci způsobují tkáňové změny. Během pohlavního styku se zapálí a snadno se poškodí, což také vede ke vzniku krve po sexu..
 • Pohlavní choroby. Tato onemocnění jsou zpravidla doprovázena zánětlivými procesy. Ale kromě krve existují i ​​jiné, specifické sekrety, které je těžké přehlédnout. V tomto případě je nutný sexuální odpočinek, aby nedošlo k ohrožení partnera infekcí, a okamžitě se poraďte s odborníkem.

Příčiny krve u mužů 2

Muži si také mohou všimnout přítomnosti krve po pohlavním styku. Nejčastěji to naznačuje trauma penisu. Některé bezvýznamné, jiné vážné. Co se tedy může stát s penisem během sexu??

 • Frenulum zranění. Pokud je partnerka velmi aktivní a zbožňuje jízdní pozici, může vytrhnout nebo roztrhat frenum penisu. Toto trauma je přítomno u mnoha mužů. Zpravidla nechodí k lékaři, raději to jen nejlépe namazají brilantně zelenou. Takové zranění však může vést k tvorbě jizevnaté tkáně, což významně zhoršuje kvalitu pocitů. Pokud k tomu dojde, musíte navštívit odborníka, který dá potřebná doporučení. Nejběžnější příčinou prasknutí je nedostatečné mazání pochvy a abnormality ve vývoji frenum. V prvním případě nemusíte pokoušet osud, protože sucho není překvapením. A tak je jasné, že pochva není dostatečně hydratovaná a je třeba aplikovat lubrikant. V případě krátké uzdu, a to se projeví i v dospívání, hlava se neotevře dobře, je nutné provést plastickou operaci, která se provede za 1 minutu: uzda je jednoduše vyříznuta.
 • Zlomenina nebo vykloubení penisu. Stalo se to. Zlomeninu je ale těžké přehlédnout, nejde o orgasmus. Poté může z močové trubice proudit krev. V takovém případě je nutné zmírnit bolest a otok penisu a okamžitě zavolat sanitku. Dislokace a zlomenina jsou úspěšně léčeny a muž může pokračovat v sexu..
 • Poškození kavernózních (kavernózních) těl. Je charakterizován vniknutím krve do spermatu. Často zůstává bez povšimnutí, protože žena se může rozhodnout, že krev patří jí.
 • Infekce mužských pohlavních orgánů. Některá zánětlivá onemocnění se mohou projevit přítomností krve po pohlavním styku. Existuje nebezpečí, že infikované spermie s krví během ejakulace vstoupí do těla ženy. a sliznice jsou vstupní branou pro infekci.
 • Endidymitida. Toto onemocnění je charakterizováno zánětem varlat..
 • Uretritida - zánět močové trubice
 • Prostatitida - zánět prostaty.
 • Hematospermie. Impozantní příznak vážné nemoci. Může to být urolitiáza, zánět močového měchýře a onemocnění prostaty. Tato onemocnění způsobují skutečnou hematospermii. V tomto případě má sperma tmavou, bohatou červenou barvu. Příčiny falešné hematospermie jsou poškození varlat nebo močových cest penisu. V tomto případě krev ve spermatu vypadá jako nit a je jednorázové povahy..

Mladí muži mohou být docela nedbalí ohledně vzhledu krvácení z penisu nebo spermatu. Muži po 40 letech však musí každoročně podstoupit každoroční vyšetření odborníků na přítomnost nádorových onemocnění. Je to tmavá barva semene, která může naznačovat přítomnost nádoru. Čím dříve je nemoc detekována, tím větší je šance na vyléčení.

Důvod k návštěvě lékaře 3

Proč po sexu je krev, kterou může zjistit pouze lékař. Proto se neoplatí odkládat kontakt s odborníkem, zejména pokud se situace opakuje. V jednorázových případech, kdy je důvod v zásadě jasný a bez rušení, můžete zavřít oči před tím, co se děje. Ale při systematickém krvácení musíte věnovat velkou pozornost. Naléhavá návštěva lékaře je nezbytná pro následující příznaky:

 • Silné krvácení
 • Krev nelze zastavit sama
 • Existuje silná bolest v břiše, dolní části zad, slabinách
 • Dlouhodobé nepohodlí
 • Otok mužských pohlavních orgánů: šourek, penis, třísla.
 • Těhotenství

V mnoha případech mohou být příznaky tak závažné, že je nutné zavolat sanitku.

V každém případě krev po sexu není samotná nemoc. To je znamení. Ale tomuto problému může porozumět pouze lékař. Není však vždy možné okamžitě stanovit diagnózu. Pak musíte pravidelně navštěvovat lékaře, ale ne jednou za rok, ale alespoň jednou za měsíc, abyste nezmeškali stejnou onkologii.

Prolaktin je hormon hypofýzy, proto má v životě žen velký význam. Je to on, kdo zajišťuje normální fungování reprodukčního systému. Prolaktin je zodpovědný za možnost plození: tvorba prsu během puberty, tvorba mateřského mléka po narození dítěte.