Je normální mít po vysazení antikoncepční tablety zpoždění

Užívání hormonálních pilulek je jednou z nejběžnějších a nejúčinnějších metod antikoncepce. Ženy se často potýkají s problémem, když po zrušení antikoncepčních léků není žádné období. To vyvolává obavy a řadu otázek ohledně možnosti otěhotnění a nutnosti léčby..

Vliv antikoncepčních přípravků na menstruaci

Nejprve stojí za to pochopit mechanismus působení hormonálních pilulek. Perorální antikoncepce (OC) nejčastěji kombinuje mužské hormony (progestiny) a ženské (estrogeny) a je primárně zaměřena na snížení nebo úplné potlačení ovulace. Koneckonců, uvolnění zralého vajíčka uprostřed menstruačního cyklu (ovulace) je nejdůležitějším faktorem pro nástup těhotenství.

Současně účinkem léku na ženské tělo je zvýšení viskozity tekutiny v cervikálním kanálu a kyselost pochvy. To má nepříznivý účinek na spermie, které vstupují do pochvy během pohlavního styku. Stále hormonální látky pomáhají snižovat funkční vrstvu endometria. Pokud tedy dojde k oplodnění, pak se vajíčko nebude moci připojit v děloze..

Během užívání OC dochází ke změně hormonálních hladin, kterou gynekologové někdy nazývají umělé těhotenství. Během tohoto období reprodukční systém „odpočívá“.

Výtok, který se objeví po každém cyklu antikoncepce, je krvácení z vysazení. Koneckonců, skutečná menstruace nastane, pokud dojde k ovulaci v cyklu..

Po ukončení antikoncepce tělo potřebuje čas, aby znovu začalo produkovat hormony ve správném množství. V tomto ohledu poprvé neexistuje žádný měsíc po zrušení antikoncepčních pilulek. Mnoho žen čelí této standardní situaci..

Storno podmínky

Důvody, proč žena přestane užívat pilulky, se mohou lišit:

 • zhoršení po začátku užívání OK - tachykardie, nevolnost, závratě. Tyto příznaky znamenají, že vybrané pilulky nejsou vhodné;
 • plánování těhotenství;
 • přepnutí na jiné antikoncepční prostředky nebo jiné v pořádku;
 • dokončení léčby (pokud byl lék předepsán pouze pro tento účel).

Bez ohledu na důvod odmítnutí hormonálních pilulek byste měli dodržovat základní pravidla pro zrušení antikoncepce:

 1. Zrušení OK by mělo být provedeno pod dohledem specialisty.
 2. Uprostřed cyklu se drogy nemůžete vzdát. Pokud žena přestane pít v pořádku bez použití celého balení, může to ohrozit děložní krvácení nebo prudké zhoršení blahobytu a vést k hormonálnímu narušení.
 3. Pokud z důvodu nevhodných pilulek a ohrožení zdraví nebo normálního životního stylu musíte léčbu přestat užívat uprostřed cyklu, měli byste navštívit předporodní kliniku. Je žádoucí, aby se jednalo o stejného specialistu, který jmenoval OK.

Zpoždění menstruace po zrušení OK lze pozorovat u každého zdravého zástupce slabšího pohlaví, i když se cyklus předtím neztratil. A bude to delší, tím déle bude lék přijat..

Pokud tedy žena přestala pít antikoncepci a není tam žádná doba, musíte trochu počkat..

Pokud se po nástupu menstruace ukáže, že je cyklus po zrušení OK nefunkční, nebojte se, tělo potřebuje čas na zotavení.

Možné důvody zpoždění

Častým důvodem, proč po zrušení antikoncepce není menstruace, je těhotenství. K oplodnění dochází z mnoha důvodů:

 • nedodržování režimu užívání pilulek (zmeškaný den nebo různé doby užívání);
 • hormonální nerovnováha;
 • užívání antibiotik;
 • špatné návyky (alkohol, kouření).

Pokud je test negativní, mohou se důvody, proč po antikoncepčních pilulkách nedochází k menstruaci, lišit. Nejčastěji je to kvůli práci reprodukčního systému. Se zrušením antikoncepce je porušení cyklu přijatelnou rychlostí. Tělo potřebuje čas na obnovení funkcí hypofýzy, aby se všechny hormony produkovaly ve správném množství a včas, a proto dochází ke zpoždění.

Pokud se však antikoncepce brala na krátkou dobu, dojde k obnově dělohy a vaječníků (pravidelné menstruační období s ovulací, tvorbou žlutého tělíska a množením endometria) během 1-3 měsíců.

Při dlouhodobém užívání OK (více než 3 roky) trvá zotavení šest měsíců, někdy i déle. Po ukončení kontroly porodnosti obvykle dochází k dlouhému zpoždění.

Pokud menstruace nezačne během několika měsíců, jedná se o alarmující signál o dalších poruchách vyskytujících se v těle. To bude vyžadovat úplné vyšetření, nejen reprodukčního systému, ale také štítné žlázy, která je zodpovědná za produkci hormonů..

Další informace o povaze menstruace po zrušení antikoncepce získáte v samostatném článku na našem webu.

Jak brzy se menstruační cyklus zotaví

Po zrušení antikoncepční pilulky může být zpoždění menstruace několik dní až několik týdnů. Během tohoto období je obnoven přirozený cyklus. Jeho doba trvání závisí na době přijetí finančních prostředků. Po zrušení hormonálních pilulek skutečně trvá, než vaječníky začnou znovu fungovat..

Nástup menstruačního krvácení po ukončení užívání perorálních kontraceptiv neznamená, že se cyklus obnoví. První měsíce menstruace jsou nepravidelné, příliš těžké nebo příliš malé. Pokud je však žena zdravá a byla správně vybrána, cyklus se do tří měsíců vrátí k normálu. Po tomto období gynekologové doporučují zahájit aktivní plánování dítěte..

Absence menstruace po dlouhou dobu (2 měsíce nebo déle) naznačuje, že došlo k hormonálnímu selhání a tělo nemůže upravit produkci ženských hormonů. Totéž dokazuje nepravidelný menstruační cyklus 6 měsíců po ukončení konzumace OK.

V takové situaci gynekolog předepíše vyšetření, aby zjistil, proč po antikoncepčních pilulkách nemůže začít menstruace. Léčba, kterou vám lékař předepíše, bude s největší pravděpodobností hormonální. Předepište použití OK po dobu jednoho měsíce nebo déle, stejně jako individuální terapii, vybranou na základě výsledků testů.

Pokud po léčbě menstruace nezačala, provede se druhé vyšetření. Proces může být dlouhý a obtížný, ale nejčastěji je možné obnovit reprodukční funkci. Aby se snížilo riziko ztráty plodnosti po ukončení užívání antikoncepčních pilulek, doporučují lékaři pauzu každé tři roky po dobu 2–3 měsíců. V tuto chvíli by se měly používat kondomy, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství..

Správně zvolená antikoncepce a ukončení jejího užívání pod dohledem lékaře je zárukou toho, že menstruace přijde včas a pravidelný cyklus se rychle zotaví. Neměli byste začít užívat OK, která jsou vhodná pro přítele, matku nebo sestru, a pak je bezmyšlenkovitě zrušit. V této věci byste se měli obrátit na odborníka.

Dotazy

Otázka: po užití přípravku Novinet žádná menstruace?

Stránka poskytuje základní informace pouze pro informační účely. Diagnostika a léčba nemocí musí být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Dobré odpoledne! Od poslední dávky přípravku Novinet uplynulo 5 dní, ale moje menstruace nepřichází. S čím to může být spojeno? všech 21 dní vypilo současně, aniž by chybělo. Po téměř 2 letech pauzy je to můj první měsíc obnovení drogy. Dříve menstruace začala 2-3 dny po užití poslední pilulky. Co dělat? ujistit se, že neexistuje těhotenství? a co začátek dalšího cyklu pilulek? opravdu se těším na radu. dík.

Musíte podstoupit krevní test na hCG, pokud je podle výsledků této studie vyloučeno těhotenství, může Novinet pokračovat po 7denní přestávce.

Ahoj! Užívám Logest druhý měsíc. po užití prvního balení mi menstruace přišla třetí den. při užívání druhého balení jsem si zapomněl vzít předposlední pilulku, doba průchodu byla více než 12 hodin, jakmile jsem si vzpomněl, hned jsem ji vypil. Užil jsem poslední pilulku ve správný čas. dnes je čtvrtý den po ukončení přijetí a menstruace nepřichází. S tím, co může být spojeno?

Obvykle by menstruace měla nastat během 7denní přestávky. Možná, že tyto změny byly důsledkem porušení sledu užívání drog.

Piju novinet po dobu 7 měsíců, nyní je to už šestý den po poslední pilulce, žádné měsíčně! Udělal jsem negativní test.?

Nejpravděpodobnějším důvodem pro vynechání menstruace je těhotenství. Nezapomeňte, že testy mohou poskytnout falešně pozitivní a falešně negativní výsledky, proto nejpřesnější metodou detekce těhotenství je stanovení hCG v krvi..

Ahoj. Vzal jsem drogu po dobu šesti měsíců, přišla další menstruace, ale v žádném případě nezačnou, Již čtvrtý den zpoždění. Těhotenství je vyloučeno. Co je za problém?

Pro adekvátní radu uveďte název antikoncepčního přípravku. Další informace o antikoncepčních přípravcích si můžete přečíst kliknutím na odkaz: Antikoncepce.

Ahoj. Droga "Novinet".

V tomto případě se doporučuje poradit se s gynekologem, možná došlo k hormonálnímu selhání. Specializovaný gynekolog vám pomůže objasnit diagnózu a v případě potřeby předepsat adekvátní léčbu po osobním vyšetření průzkumu: ultrazvuk pánevních orgánů, krev pro pohlavní hormony. Teprve po obdržení výsledků vyšetření lékař stanoví přesnou diagnózu a předepíše adekvátní léčbu a rozhodne, zda je nutné přestat užívat antikoncepční přípravek. Přečtěte si více o tomto léku kliknutím na odkaz: Novinet.

Dobré odpoledne. Užíval jsem tablety Novinet po dobu 4 měsíců, tento měsíc byly okolnosti a nemohl jsem začít užívat Novinet včas. Během tohoto měsíce mám silný výtok a menstruace se mi zpozdily o 2 dny! (I když při užívání pilulek šly pravidelně ve stejný den!) Může to být vedlejší účinek tablet??

Upřesněte, zda jste v tomto cyklu užívala přípravek Novinet, pokud ano, od kterého dne jste začal tento lék užívat a také jste měl v tomto cyklu nechráněný sex? S těmito informacemi bude možné přesněji odpovědět na vaši otázku..

Ahoj. Užívám preporate novinet po dobu 4 měsíců. Menstruace šla pravidelně. Nyní uplynul první měsíc bez novinety - menstruace nebyla provedena. zpoždění 3 dny. bolesti na hrudi a tahy na podbřišku jako před menstruací. Bazální teplota za celý poslední měsíc není vyšší než 36,5-36,7. Během premiéry byla bazální teplota 36,8-37,4. S čím to může být spojeno? (před prema novinet nebyla menstruace pravidelná) Děkuji!

V tomto případě se doporučuje poradit se s gynekologem, možná hormonální pozadí znovu selhalo. V prvních měsících vysazení léku se vaječníky přizpůsobí, obnoví se jejich funkce a může dojít ke zpoždění menstruačního cyklu. Specializovaný gynekolog vám pomůže objasnit diagnózu a v případě potřeby předepsat adekvátní léčbu po osobním vyšetření průzkumu: ultrazvuk pánevních orgánů, krev pro pohlavní hormony. Teprve po obdržení výsledků vyšetření lékař stanoví přesnou diagnózu a v případě potřeby předepíše adekvátní léčbu. Přečtěte si více o tomto léku kliknutím na odkaz: Novinet.

Ahoj! Užívám Novenet po dobu 6 měsíců, ale pak jsem ho přestal užívat hned po skončení období, ale nyní z nějakého důvodu došlo ke zpoždění, proč by to mohlo být spojeno? (Těhotenství vyloučeno)

Po ukončení užívání antikoncepčního přípravku se může menstruační cyklus prodloužit. V případě, že jste vyloučili těhotenství a menstruační tok nezačne po 10 dnech, musíte se poradit s gynekologem pro osobní vyšetření a vyšetření: pánevní ultrazvuk, krev pro pohlavní hormony. Teprve po obdržení výsledků vyšetření lékař stanoví přesnou diagnózu a v případě potřeby předepíše adekvátní léčbu. Přečtěte si více o tomto antikoncepčním přípravku kliknutím na odkaz: Novinet. Více o možných příčinách menstruačních nepravidelností a nepřítomnosti menstruace mimo těhotenství se dočtete v našem článku: Menstruační nepravidelnosti.

Dobrý den! Doktor mi předepsal pít Novinet, takže jsem vypil prvních 21 dní a již třetí den, když jsem čekal na menstruaci. Ale nejsou tam, co mám dělat? Prosím, řekněte mi

Upřesněte, zda jste měli nechráněný pohlavní styk během prvních 7–10 dnů užívání drogy, užívali jste drogu pravidelně a byly v užívání drogy nějaké mezery? Teprve po obdržení těchto informací vám budeme moci dát další doporučení. Více o tomto antikoncepčním přípravku Novinet, pravidlech jeho užívání, indikacích a kontraindikacích k použití a také o účinku tohoto léku na reprodukční systém ženy, si můžete přečíst v naší tematické části se stejným názvem: Novinet.

Dobré odpoledne! Přijímám novinky po dobu 4 měsíců. Před půl rokem došlo k mimoděložnímu těhotenství. Nyní je zpoždění 4 dny. Test je negativní. Pokud je těhotenství potvrzeno, je nutné provést potrat? dík.

V případě, že lék užíváte pravidelně a bez vynechání, je pravděpodobnost těhotenství minimální. v případě potvrzení těhotenství se doporučuje konzultovat s genetikem screeningové vyšetření a vyloučit výskyt patologií plodu. Teprve po obdržení výsledků screeningu určí odborný lékař další taktiku řízení těhotenství a vylučuje patologii plodu. Více o tomto antikoncepčním přípravku Novinet, pravidlech jeho užívání, indikacích a kontraindikacích k použití a také o účinku tohoto léku na reprodukční systém žen, si můžete přečíst v naší tematické části se stejným názvem: Novinet. Přečtěte si více o screeningovém průzkumu interpretace dat v sérii článků kliknutím na odkaz: screening.

Ahoj. Přijímám Novinet na první měsíc. ukončený 21denní kurz 3 dny bez menstruace. Během prvních 10 dnů došlo k chráněnému pohlavnímu styku. Droga nebyla vynechána. Těhotenský test negativní

V této situaci můžete pokračovat v užívání drogy na konci sedmidenního cyklu, i když menstruační krvácení vůbec nezačne. Protože v tomto případě lze zpoždění menstruace vysvětlit adaptací těla na drogu. Pokud však ve druhém cyklu nedojde k menstruaci, bude nutné podstoupit vyšetření u gynekologa, aby se zjistily důvody zpoždění menstruace. Více o přípravku Novinet a jeho vlivu na reprodukční systém se dočtete v části: Novinet.

Ahoj! První měsíc jsem pil Novinet po dobu 21 dnů, nebyly žádné průkazy, během 7 dnů nedošlo k žádnému pohlavnímu styku. Nyní je první den po skončení balení a není tam žádná lhůta. Pokud nejsou k dispozici tento měsíc, mohou začít během dalšího balení? Poskytuje tento lék 100% ochranu před těhotenstvím??

Pokud jste Novinet užívali správně a neporušili jste režim, pak by těhotenství nemělo být důvodem absence menstruace. Tento lék má vysoký antikoncepční účinek (99%) a riziko nežádoucího těhotenství se zvyšuje, pokud dojde k porušení režimu užívání tablet. Kromě toho antikoncepční účinek přetrvává po dobu 7 dnů po přestávce. Menstruace nemusí být přítomna z důvodů souvisejících s hormonálními změnami v těle, ke kterým vždy dochází při hormonální antikoncepci. V takovém případě se doporučuje navštívit gynekologa a teprve poté pokračovat v užívání přípravku Novinet. Více informací o léku Novinet si můžete přečíst v příslušné části našeho webu: Novinet

Ahoj! Po dvouleté pauze přijímám nový po dobu jednoho měsíce. 4. den 7denní přestávky začal malý výběr a druhý den se prostě rozmazal. Je to menstruační a je to normální?

Během prvního cyklu užívání léku může dojít k špinění, to je normální. V případě, že jste drogu užili správně a během prvních sedmi dnů užívání drogy nedošlo k nechráněnému pohlavnímu styku, nemusíte se ničeho obávat, jinak musíte vyloučit těhotenství. Přečtěte si více o tomto antikoncepčním přípravku v sérii článků kliknutím na odkaz: Novinet.

Užívám pilulky Novinet již druhý měsíc, poprvé se menstruace dostavila včas. Ale ve druhém měsíci došlo ke zpoždění, těhotenství bylo vyloučeno, protože nechráněný sex byl po 15 tabletách a test byl negativní. S čím to může být spojeno a stojí za to začít znovu pít pilulky?

V případě, že je pravděpodobnost těhotenství rozhodně vyloučena, můžete pokračovat v užívání přípravku Novinet a dále. Pokud se však u vás objeví neobvyklé příznaky (nevolnost, slabost, špinění z pochvy uprostřed cyklu), bude nutné užívání přípravku Novinet přerušit a vyšetřit gynekologem, aby se zjistily přesné důvody zhoršení zdraví. Více o droze Novinet a pravidlech pro její užívání si můžete přečíst v naší sekci se stejným názvem: Novinet.

co se stane, pokud místo 7denní přestávky vyšlo 9, je antikoncepce v ohrožení? nebo existuje nějaká tolerance ve dnech?

Upřesněte, kterou drogu jste vynechali a jak dlouho ji užíváte?

novinet, začal 3. měsíc

Pokud jste si dali přestávku déle než 7 dní a začali jste užívat Novinet dále, pak musíte během prvních 7 dnů použít další bariérovou antikoncepční metodu. Více se o tom dozvíte v sekci: Novinet

dobré odpoledne!
do 4 dnů by měla začít menstruace.
je možné vypít pilulku nebo je odložit o 5 dní.
jaký kurz bych měl absolvovat? prosím poraďte!

Upřesněte, zda v současné době užíváte antikoncepční léky a jaké? Než začnete užívat některý z léků, které vedou ke zpoždění menstruačního cyklu, musíte se nejprve poradit se svým gynekologem, protože pouze lékař s osobním vyšetřením a vyšetřením bude schopen posoudit váš zdravotní stav, zda existují problémy se srážením krve a další problémy. Protože nesprávné užívání drog může způsobit obrovské poškození těla. Existují lidové metody pro oddálení menstruačního cyklu, můžete tyto metody použít sami: vitamin C (citron) ve velkých dávkách, petrželkový odvar a další metody. Přečtěte si více o hormonálních lécích a menstruačním cyklu v sérii článků kliknutím na odkaz: Menstruační cyklus, Hormonální antikoncepce.

Dobrý den, po potratu v 6 týdnech bylo škrábání provedeno 10. července. Všechno proběhlo dobře a lékař doporučil neotěhotnět po dobu 3 měsíců a předepsal pít novinet. 25. října jsem vypil poslední pilulku a skončil třetí měsíc, poté už neužívala žádné léky. Poslední období byla od 28. do 31. října. Dnes je 28. den zpoždění. Test je negativní. Táhne spodní břicho, dnes velmi malý výtok - na rozdíl od krve, téměř neustále nevolný po jídle, bolesti hlavy často. předtím to bylo vždycky takhle - 20-21 dní v klidu a 4-5 dní v krvi. Proč by mohlo dojít ke zpoždění a mohl by být test falešně negativní? V listopadu došlo několikrát k nechráněnému sexu.

Pokud jste po ukončení užívání přípravku Novinet nepoužili bariérové ​​metody antikoncepce, nelze riziko těhotenství zcela vyloučit. Chcete-li vyloučit falešně pozitivní test, doporučuji provést krevní test na hCG, protože spolehlivě určí těhotenství nebo jeho nepřítomnost. Více o metodice diagnostiky raného těhotenství se můžete dozvědět v tematické části našeho webu: Analýza pro hCG - včasná diagnostika těhotenství

Dobrý den, piju Novinet již 6 měsíců, v předchozím měsíci jsem vynechal pilulku po dobu 16 hodin, dokončil balení, vzal si 7denní pauzu, menstruace uběhla, začal jsem nové balení a na 8 pilulkách začala znovu menstruace (ne hnědý výtok) a pokračovala 3 dny řekni mi, co mám dělat, jestli mám vzít prášky dále

Tyto změny mohou naznačovat narušení hormonálního pozadí, které je spojeno s porušením režimu Novinet. Dále doporučuji užívat drogu podle schématu a hormonální pozadí v těle se normalizuje. Více o této droze se můžete dozvědět v tematické části našeho webu: Novinet

Ahoj) Řekni mi pzhl Přestal jsem pít Novinet 12. listopadu, pak došlo k menstruaci, jak by měla být, nyní je to již 3 dny zpoždění, Nebral jsem Novinet. Mohlo by dojít ke zpoždění menstruace kvůli zrušení Novitetu.

Po zrušení antikoncepčního přípravku se může menstruační cyklus prodloužit v důsledku zrušení antikoncepčního přípravku a přizpůsobení těla, jakož i obnovení funkce vaječníků. V případě, že se po třetím cyklu menstruační cyklus neobnoví, doporučuje se konzultovat s gynekologem osobní vyšetření a vyšetření: krev na pohlavní hormony a ultrazvuková diagnostika pánevních orgánů. Přečtěte si více o menstruačním cyklu v sérii článků kliknutím na odkaz: Menstruační cyklus.

Ahoj! Vzal jsem si Novinet po dobu 2 měsíců, po užití poslední pilulky (poslední pro sebe, ale ne v balení), 3. den začala menstruace, která trvala méně než den.?!

Upřesněte, na kterou pilulku jste přestali užívat drogu a v souvislosti s čím? Po obdržení těchto informací budeme moci objektivněji odpovědět na vaši otázku. Přečtěte si více o tomto antikoncepčním přípravku v sérii článků kliknutím na odkaz: Novinet.

Přestal jsem užívat drogu na 17 tabletách (už jsem ji nepil)! Přestal jsem kvůli zbytečnému zpoždění menstruačního cyklu po dovolené.

Tato porušení jsou s největší pravděpodobností spojena s dlouhodobým užíváním antikoncepčního přípravku. Ve vašem případě se doporučuje přestat užívat drogu po dobu 1-2 měsíců a poté pokračovat v užívání antikoncepčního přípravku. Během této doby se obnoví funkce vaječníků.

Přečtěte si více o tomto antikoncepčním přípravku v sérii článků kliknutím na odkaz: Novinet.

Dobré odpoledne, řekněte mi, prosím, užívám Novinet déle než 2 roky, během užívání nebyly prakticky žádné problémy, rozhodl jsem se přestat užívat pilulky (v únoru bylo poslední balení, mé menstruace byly podle plánu), takže dnes by měla začít první „podle plánu“. menstruace po zrušení OK, ale nejsou.. řekněte mi, jestli je zpoždění v mém případě normální? jak dlouho na ně mám čekat? a kdy navštívit lékaře? Díky předem.

Po zrušení antikoncepčního přípravku může dojít k prodloužení menstruačního cyklu v důsledku tvorby funkce vaječníků, protože při užívání antikoncepčního přípravku přestávají vaječníky fungovat samostatně. V případě, že jste vyloučili těhotenství, měla by menstruace začít nejpozději do 30-35 dnů menstruačního cyklu. v případě, že je zpoždění delší, bude nutné osobní prohlídku a vyšetření konzultovat s gynekologem. Přečtěte si více o menstruačním cyklu v sérii článků kliknutím na odkaz: Menstruační cyklus.

Ahoj. Užíval jsem Novinet po dobu 5 měsíců, menstruace mi pokračovala čtvrtý den po ukončení užívání 21 tablet, pak došlo k pauze jednoho měsíce, kdy jsem Novinet nebral, ale nebyl žádný měsíčník a začal jsem ho znovu užívat tento měsíc. Během období se moje prsa velmi naplnila (předtím to nebylo pozorováno ani při menstruaci) a přibrala 1 kg. Řekni mi co se stalo? Možná jsem to neměl začít brát?

Ve vašem případě se doporučuje vyloučit těhotenství a poradit se s gynekologem. Teprve po osobním vyšetření a vyšetření bude stanovena přesná diagnóza a bude stanovena potřeba dalšího užívání antikoncepčního přípravku. Přečtěte si více o tomto antikoncepčním přípravku v sérii článků kliknutím na odkaz: Novinet.

Dobrý den, vzal jsem si novinet, bez průchodu, v noci, ale ne vždy ve stejnou dobu, vypil jsem všech 21 tablet (25. května byla poslední pilulka), ale stále žádná menstruace, řekněte mi, s čím to může souviset? s tím, že ne současně viděl?

V případě, že jste neporušili pravidla pro přijetí, menstruace by měla být v kterýkoli z dnů sedmidenní přestávky a nemusí skončit v době, kdy je třeba vzít pilulky z dalšího balení. Více informací o tomto čísle získáte v tematické části našeho webu: Novinet

a pokud mi menstruace neskončí v době, kdy musím pilulky užívat, musím je začít pít 8. den? (menstruaci jsem ještě neměla)

V případě, že užíváte Novinet poprvé, může se menstruace prodloužit. Bez ohledu na to musíte pilulky z nového balení začít užívat následující den po sedmidenní přestávce, tj. 8. den. Přečtěte si více o pravidlech užívání tohoto léku v části: Novinet

Přestal jsem pít Novinet, první měsíc byla moje menstruace a nyní přichází zpoždění, test je negativní, co to je?

Pokud přestanete užívat antikoncepční přípravek Novinet a nepoužíváte bariérovou antikoncepční metodu, musíte vyloučit těhotenství. Doporučuji provést krevní test na hCG, jako nejspolehlivější metodu pro diagnostiku těhotenství v raných fázích. Další informace o tomto čísle získáte v tematické části našeho webu: Analýza hCG - časná diagnostika těhotenství. Více informací o antikoncepci najdete v informační části našeho webu: Hormonální antikoncepce

prsa se vzpamatovala a bradavky bolely, břicho také takto bolelo po dobu jednoho týdne, vypadá to jako příznaky menstruace, ale nic neexistuje, neudělal jsem jeden test, ale všechny ukázaly popření, možná je to hormonální narušení?

Tyto příznaky lze pozorovat nejen během těhotenství, ale také během období před menstruací. Pokud se vaše menstruace zpozdí, můžete si udělat těhotenský test. Více informací o tomto čísle získáte v tematické části našeho webu: Těhotenský test

dobré odpoledne. pila novinku po celý rok. nebyly žádné problémy, menstruace přišla přesně o 28 dní později. ale naposledy nebyl menstruace, jen jeden den namazat a je to Rozhodl jsem se znovu začít užívat menstruaci, ale menstruace v tomto cyklu vůbec nepřišla. Pokračuji v užívání podle schématu i po 7denní přestávce. Řekněte mi, co mám dělat, přestaňte užívat pilulky nebo dojděte do konce?

V této situaci vám doporučuji pokračovat v užívání přípravku Novinet podle schématu, bez ohledu na čas nástupu krvácení během 7denní přestávky. Další informace o problému, který vás zajímá, získáte v příslušné části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Novinet

skutečnost je taková, že jsem během této 7denní přestávky vůbec neměla krvácení. to mě znepokojuje. po přestávce jsem začala pít pilulky z nového balení. těhotenství je vyloučeno. co to může?

V případě, že sedmidenní přestávka uplynula a nedošlo k žádnému krvácení, musí být těhotenství vyloučeno. K tomu vám doporučuji provést krevní test na hCG, který vám umožní diagnostikovat těhotenství co nejdříve. Přečtěte si o tom více v části našeho webu: Analýza pro hCG

Ahoj, pil jsem Novinet po dobu 1,5 roku! V říjnu jsem si dal přestávku (stalo se), pak jsem po prvních měsících začal pít a znovu! Přestal jsem teď v únoru, 5. února byla moje poslední menstruace! Došlo k nechráněnému pohlavnímu styku! Zpoždění je již 2 týdny. Táhne dolní část břicha a bolí bradavky, endometrium 14 mm. prošlo hCG = 5. Prosím, řekněte mi, co to může být?!.

V případě, že jste neužívali hormonální antikoncepci a na tomto pozadí došlo k nechráněnému pohlavnímu styku, je pravděpodobnost těhotenství poměrně vysoká.
Podrobnější informace o problému, který vás zajímá, získáte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Pravděpodobnost otěhotnění a také v části: Hormonální antikoncepce. Analýza hCG je považována za pochybnou, proto ji doporučuji opakovat po 3-5 dnech. Přečtěte si o tom v části: Analýza pro hCG

Viděl novinet po dobu 2,5 roku, dokončil pití a menstruace nezačala měsíc. Co je za problém? (Sexuální styk byl chráněn, testy ano, negativní)

Po dlouhodobém užívání hormonální antikoncepce se menstruační cyklus nemusí okamžitě zotavit, takže nepanikařte - používejte bariérové ​​metody antikoncepce a při absenci menstruace po dobu delší než 2 měsíce doporučuji provést krevní test na pohlavní hormony a osobně se poradit se svým lékařem gynekologem.


Podrobnější informace o této problematice se dozvíte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Novinet, jakož i v části: Hormonální analýzy - typy, zásady provádění, diagnostikované nemoci. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Menstruační cyklus a menstruace

poté, co jsem skončil, poprvé začal cyklus včas, druhý se zpožděním a třetí cyklus měl zpoždění o měsíc. je to také v pořádku? (Opakuji: pohlavní styk byl chráněn kondomy, testy jsou negativní) Díky předem

V této situaci není vyloučena hormonální nerovnováha, proto doporučuji provést krevní test na pohlavní hormony a osobně se poradit s gynekologem-endokrinologem. Podrobnější informace o problematice, která vás zajímá, získáte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Hormonální analýzy - typy, zásady chování, diagnostikované nemoci. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Menstruační cyklus a menstruace

Piju Novinet již 10 měsíců, předminulý týden jsem pilulku minula a jak to mělo být v pokynech, nedala jsem si pauzu, začala jsem další, po ní byla 7denní pauza, další balení 21 tablet skončilo ve čtvrtek, vypila jsem všechno bez chyb, dnes je 4. den pauzy a menstruace ne, co by to mohlo být?

Pokud jste během posledního měsíce nevynechali pilulky, neužívali jste antibiotika, neměli jste průjem a zvracení během prvních 4 hodin po užití pilulky, pak se nebojte - těhotenství je vyloučeno. Menstruační krvácení může začít v kterýkoli den 7denní pauzy a nemusí skončit před užitím tablet z dalšího balení.


Podrobnější informace o tomto čísle se dozvíte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Novinet. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Hormonální antikoncepce

Mám polyp na dně dělohy, lékař předepsal novinet na tři měsíce, poté jsem provedl ultrazvukové vyšetření a šel k lékaři. Dostal jsem týdenní průchod novinetu, pak mi lékař předepsal pokračovat v pití novinetu, piji je dál, ale po dobu 17 dnů nejsou žádné období, co to může znamenat?

Na pozadí užívání hormonální antikoncepce Novinet zpravidla začíná menstruační krvácení během 7denní přestávky a její absence může znamenat hormonální selhání nebo ve vzácných případech není vyloučeno těhotenství, pokud byla porušena pravidla pro přijetí. Doporučuji, abyste se osobně poradili se svým ošetřujícím gynekologem, který po vyšetření určí další taktiku.


Podrobnější informace o otázce, která vás zajímá, získáte v příslušné části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Novinet a v sérii článků: Hormonální antikoncepce. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Polypy dělohy a děložního čípku a v části: Gynekolog

dobré odpoledne. Začal jsem užívat pilulky bez přestávky na menstruaci, aby menstruace nezmizela, ale stále šly a šly po dobu 5 dnů bez přerušení, pilulky ještě nepřestaly pít. co dělat v této situaci? přestat užívat hormony nebo absolvovat kurz až do konce?

Uveďte, které pilulky právě užíváte, a poté můžeme odpovědět na vaši otázku. Podrobnější informace o problému, který vás zajímá, získáte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Antikoncepce a antikoncepce. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Hormonální antikoncepce

Piju pilulky Regulonu

V této situaci musíte pokračovat v užívání hormonální antikoncepce Regulon podle schématu až do konce balení, bez ohledu na čas nástupu a konce menstruačního krvácení. Podrobnější informace o problému, který vás zajímá, získáte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Regulon. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Hormonální antikoncepce

Ahoj. Po apoplexii vaječníků jí bylo předepsáno pít „novinet“. Užívám hormonální pilulky poprvé. Přibližně na 10 tabletách začalo vypouštění a pokračovalo asi týden.
Když jsem vypil všechny obaly, dal jsem si přestávku, jak by mělo být, vypouštění začalo druhý den po dobu dvou dnů. Může vaše menstruace skončit tak rychle? Nebo to nebyli oni? Jaké jsou důvody toho všeho?

Při užívání hormonální antikoncepce, včetně přípravku Novinet, zpravidla může v prvních měsících docházet k intermenstruačnímu krvácení. Povaha menstruačního krvácení ve dnech přestávky a její trvání se liší od normálního menstruačního krvácení, takže se nemusíte bát. Podrobnější informace o otázce, která vás zajímá, získáte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Novinet. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Hormonální antikoncepce

Dobrý den, po minirezervativním pití po dobu tří měsíců Novinetu. Po uplynutí období uplynulo jako obvykle. Byl jsem u lékaře, udělal mi ultrazvuk a řekl, že můžeme naplánovat dítě. Rozhodli jsme se to zkusit. A teď mám zpoždění, bolí mě žaludek., ale testy ukazují negativní. Možná je to jen přestavba těla?

Po císařském řezu můžete naplánovat těhotenství nejdříve o rok později. Doporučuji, abyste se osobně poradili se svým ošetřujícím gynekologem a nespěchali, protože vytvoření plnohodnotné jizvy, která je klíčem k úspěšnému těhotenství, vyžaduje čas..


Podrobnější informace o problematice, která vás zajímá, získáte v tematické části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Plánování těhotenství a v sérii článků: Koncepce dítěte, císařský řez. Další informace získáte také v následující části našeho webu: Gynekolog

Užívám Novinet déle než dva roky, po užití poslední pilulky v balení jsem se rozhodl dát si pauzu, udělal jsem to dříve a všechno bylo v pořádku, ale tentokrát od poslední menstruace uběhly jen dva týdny a mám znovu krvavý výtok a všechny příznaky menstruace. to je normální?

Taková reakce těla je možná, vzhledem k hormonálním změnám v těle po zrušení hormonální antikoncepce Novinet, takže není důvod k obavám. Pokud neplánujete těhotenství, doporučujeme vám používat spolehlivou bariérovou antikoncepci. Podrobnější informace o otázce, která vás zajímá, získáte v příslušné části našeho webu kliknutím na následující odkaz: Antikoncepce - hormonální a nehormonální, nejnovější a nejlepší, nouzové a bezpečné. Další informace můžete získat také v následující části našeho webu: Novinet

Ahoj, měl jsem pohlavní styk s mužem bez ochrany po 24 hodinách, začal jsem brát novinet a po 21 pilulkách mi začala menstruace a pak jsem je zapomněl vzít, je možné otěhotnět

V této situaci je pravděpodobnost těhotenství vyloučena vzhledem k přítomnosti menstruačního krvácení po pravidelném užívání hormonální antikoncepce Novinet. Aby se zabránilo nechtěnému těhotenství, doporučujeme dále užívat hormonální antikoncepci nebo používat bariérové ​​metody antikoncepce.

Saw je nový po dobu jednoho měsíce, současně (15.30-16.00), aniž by chyběl. Ale celý měsíc to bylo rozmazání. Nyní je druhý den přestávky, menstruace zatím neexistuje. 3. týden došlo k NPA, zdvojnásobil jsem se, protože z nějakého důvodu nedůvěřuji droze, jakmile se celý měsíc rozmazává. To je normální? Viděl dvakrát nise a analgin z hlavy, mohou snížit účinek?

Pokud jste během celého cyklu užívali antikoncepční pilulky Novinet přesně podle pokynů, nedovolili jste tablety vynechat, během následujících 4 hodin po užití pilulky jste neměli průjem ani zvracení, nehrozí těhotenství a je třeba používat další metody antikoncepce po 14 dnech podávání Ne. Během prvních 2-3 měsíců užívání hormonální antikoncepce, včetně přípravku Novinet, může dojít k rozmazání nebo krvavému intermenstruačnímu krvácení. Léky, které užíváte, nesnižují účinnost přípravku Novinet. Doporučujeme dále užívat lék podle schématu.

Díky za odpověď. Další vysvětlení - ovlivňuje příjem potravy účinek? Někdy jsem pil po jídle, někdy před jídlem a pil během dne.

Podle pokynů lze hormonální antikoncepci Novinet používat před jídlem i po jídle, protože to neovlivňuje antikoncepční účinek..

Zrušení společnosti Novinet bez poškození zdraví

Užívání hormonální antikoncepce vyžaduje dohled lékaře. Přerušení léčby nebo výměna pilulek také vyžaduje konzultaci. Kromě seznámení s pravidly, která pomohou nepoškodit tělo, je užitečné, aby žena věděla, co ji čeká po zrušení Novinetu.

Pravidla zrušení pro tablety Novinet

Nejpříznivější situace je, když je plánováno stažení léku. Pokud se žena připravuje na těhotenství nebo dostává hormonální terapii za účelem léčby, může být zrušení pilulek docela možné při dodržení základních pravidel:

 • Nejprve navštivte lékaře, abyste prodiskutovali cíle a nejlepší čas na absolvování kurzu;
 • podstoupit vyšetření (ultrazvuk pánevních orgánů, nátěr na cytologii, stanovení hladiny pohlavních hormonů);
 • přestaňte užívat po poslední tabletě v balení (prudký pokles koncentrace hormonů uprostřed cyklu hrozí velkým krvácením z vysazení).

Pokud je touha přestat užívat přípravek Novinet způsobena stížnostmi na jakékoli vedlejší účinky léku, může gynekolog nabídnout alternativní možnosti - kombinovanou perorální antikoncepci (COC) s jinými účinnými látkami nebo v jiné dávce.

Náhlé zrušení před koncem balení je přijatelné, pokud jsou zjištěny následující podmínky:

 • všechny patologie spojené s tvorbou krevní sraženiny (trombóza hlubokých žil, přechodný ischemický záchvat, akutní koronární syndrom);
 • podezření nebo potvrzení těhotenství;
 • novotvar jakékoli lokalizace;
 • prudké zhoršení funkce jater;
 • vysoká hladina cukru v krvi;
 • zvýšený krevní tlak v konstantní nebo krizové formě.

Pokud jsou zdravotní rizika spojená s onemocněním vyšší než vedlejší účinky ukončení užívání COC, neměli byste čekat na konec cyklu.

Důsledky zrušení Novincu pro tělo

Očekává se, že po ukončení přísunu hormonů zvenčí potřebuje tělo čas, aby je začalo uspokojovat samo. Toto období se nazývá adaptace a trvá 2–3 měsíce..

Kvůli nedostatečné syntéze estrogenů lze pozorovat různé příznaky, které trápí ženu:

 • zvýšená mastnost pokožky;
 • vzhled akné;
 • vypadávání vlasů na hlavě;
 • nestabilní emoční stav;
 • snížený výkon;
 • bolesti hlavy;
 • nevolnost, nechutenství.

Pokud má žena gynekologickou anamnézu a Novinet byl užíván k terapeutickému účelu, je možné po jeho zrušení obnovit příznaky, které se dříve obávaly.

Důležité! Adaptační období, které trvá až 6 měsíců nebo déle, je důvodem k okamžité konzultaci s lékařem.

Měsíčně po zrušení Novintu

Normálně po užití poslední tablety přípravku Novinet dojde ke krvácení z vysazení po době nezbytné k odstranění léku z těla. K tomu obvykle dochází po dobu 2–3 dnů a trvá to 6–7 dní.

Pokud byl cyklus před zahájením užívání COC pravidelný, pak se s největší pravděpodobností zotaví za 1-2 měsíce. Prodloužení nebo zkrácení menstruačního cyklu se však považuje za běžnou možnost - může to být od 21 do 36 dnů. Zpoždění po zrušení Novinetu by nemělo být děsivé, ale konzultace lékaře v této věci nebude zbytečná.

Žádný měsíc po zrušení Novintu: proč a co dělat

Kvůli nestabilitě hormonálního pozadí po ukončení užívání pilulek může dojít k nepravidelnosti menstruačního cyklu. Absence krvavého výtoku až do 2–3 měsíců také zapadá do normy..

Tato doba je pro tělo nezbytná, aby se obnovila hormonálně produkční funkce vaječníků, která zajistí cyklické výkyvy estrogenu a progesteronu..

Pokud však žena přestala pít Novinet a nemá žádné období, zvláště pokud je v anamnéze zmrazené těhotenství, měli byste se určitě poradit s lékařem a provést úplné zhodnocení hormonálního stavu

Těhotenství po zrušení přípravku Novinet

Při absenci patologie z reprodukčního systému se zvyšuje šance na otěhotnění během prvních 3 měsíců po ukončení užívání COC. To je spojeno s prudkým zvýšením aktivity vaječníků po určité době odpočinku..

Ve vzácných případech dochází k obnovení funkce vaječníků postupně a ovulace se obnoví po 2–3 měsících..

Gynekologové poznamenávají, že po zrušení Novinetu můžete otěhotnět během 2-4 měsíců.

Na poznámku! Doporučuje se stanovit hladinu progesteronu před počátkem, protože jeho nedostatečné množství může v počátečních stádiích způsobit spontánní potrat..

Bolest břicha po ukončení léčby přípravkem Novinet

V případě bolesti v břiše je samoléčba kontraindikována. Důvody mohou být docela neškodné, ale je nutné vyloučit vážnou patologii, proto je nutná konzultace s lékařem.

Nepohodlí a bolest v dolní části břicha po ukončení léčby přípravkem Novinet v prvních 3 měsících jsou hlavně známkou obnovení normální funkce vaječníků a dokonce jejich dočasné hyperfunkce. Po nějaké době by měla bolest sama odeznít.

Pokud se COC užívají k léčbě onemocnění (např. Endometriózy), může být bolest známkou opětovného výskytu onemocnění.

V každém případě úplné gynekologické vyšetření pomůže zjistit příčinu a zvolit správné řešení problému..

Recenze po vysazení léku Novinet

Podle recenzí drtivé většiny žen si tělo rychle obnovuje své přirozené funkce a normalizuje hormony. Příznaky nedostatku hormonů se nejčastěji projevují až v prvním měsíci, jsou mírné a snadno se snášejí.

V některých případech pomáhají bylinné přípravky a multivitaminové komplexy. Mnoho pacientů zaznamenává pozitivní účinek sportu, užívání lehkých sedativ.

Syndrom závažného vysazení se obvykle vyvíjí na pozadí porušení pravidel pro ukončení užívání COC a vyžaduje delší období zotavení.

Podle lékařů je zapotřebí dobrý důvod zrušit Novinet (plánování těhotenství, dokončení léčby, identifikace nesnášenlivosti nebo jiné patologie). Přerušení užívání COC každé 3–4 měsíce na „odpočinek“ od drogy je chybou, protože takové výkyvy mohou poškodit reprodukční systém. A nepohodlí spojené s restrukturalizací hormonálního pozadí bude téměř konstantní..

Dlouhodobé užívání přípravku Novinet nepředstavuje žádnou hrozbu pro zdraví. Pokud je však přesto nutné přestat užívat drogu, musí to být provedeno pod dohledem lékaře a dodržovat všechna jeho doporučení..

Obecná informaceI malý krvavý výtok, který se objeví u ženy z pochvy mezi menstruací, naznačuje, že je třeba být ostražití a s pomocí lékaře ujistit se, jak je to nebezpečné a z jakého důvodu se tyto příznaky objevily.