Menstruace po Norkolutu

V životě žen hraje menstruační cyklus roli přesných hodin, které charakterizují normální fungování reprodukčního systému. V případě vystavení určitým vnějším faktorům, jako je stres, přepracování a také různé vnitřní poruchy a onemocnění v genitální oblasti, jsou možné hormonální poruchy, které vedou k odchylkám v rytmu měsíčního procesu. Abychom se s takovým problémem vyrovnali, v gynekologii se používá Norkolut k vyvolání menstruace a její stabilizaci..

Příjem Norkolut vyvolat těžké období

Norkolut je gestagen, účinnou látkou je norethisteron. Léčivý přípravek se vyrábí v tabletách, z nichž každá obsahuje 5 mg účinné látky. Schémata a průběh aplikace vybírá a sestavuje ošetřující lékař.

Indikace pro použití

Norkolut je předepsán pro menstruaci, pokud jsou opožděné nebo chybí, pro volání, stejně jako v mnoha situacích:

 • předmenstruační syndrom;
 • bolestivý průběh kritických dnů;
 • endometrióza;
 • hyperplazie endometria;
 • děložní myomy;
 • ukončení laktace.
Přečtěte si indikace pro použití Norkolutu a před jeho použitím se poraďte se svým lékařem, aby vyvolal nebo oddálil menstruaci

Drogová akce

Lék působí na endometrium a způsobuje v něm určité změny. Víme, že ve vývoji vnitřní výstelky dělohy existují dvě fáze. Od prvního dne menstruačního cyklu až do ovulace se vytvoří nová vrstva, která doroste do velikosti potřebné k připojení embrya. Ve druhé fázi, pokud nedojde k oplodnění, je odmítnuta celá tloušťka sliznice, přičemž spolu s menstruací. Norkolut tedy způsobuje menstruaci a pomáhá přijít přesně do druhého období cyklu.

Kontraindikace

Stejně jako jakýkoli lék má tento lék řadu kontraindikací. Jsou rozděleny do dvou skupin, absolutní a relativní..

Zpočátku je přísně zakázáno užívat Norkolut:

 • zhoubné nádory;
 • puberta;
 • přecitlivělost na účinnou látku.
Při užívání léku pečlivě prostudujte kontraindikace

Po Norkolutu je možné způsobit menstruaci, pokud existují relativní kontraindikace:

 • onemocnění jater a ledvin;
 • bronchiální astma;
 • epilepsie, migréna;
 • rázy krevního tlaku;
 • nadváha.

Vedlejší efekty

Při používání přípravku Norkolut existují také vedlejší účinky:

 • nevolnost, zvracení;
 • špinění z pochvy;
 • alergické projevy;
 • únava, bolest hlavy;
 • zvýšení tělesné hmotnosti;
 • tlak na hrudi.

Jak se užívá a dávkování

Režimy léčby norkolutem se liší podle typu odchylky:

 • U PMS se užívání přípravku Norkolut zobrazuje od 16 do 25 dnů cyklu, 1–2 tablety za 24 hodin. Doba trvání až šest měsíců.
 • Se zpožděním 2-3 měsíce je Norkolut předepsán k vyvolání menstruace 2 tablety denně po dobu jednoho týdne. Méně často praktikují užívání 1–2 tablet po dobu 10 dnů nebo 2 po dobu 5 dnů. Po užití poslední dávky menstruace po zrušení přípravku Norkolut nečekejte déle než 8 dní. Obvykle přicházejí po 3–7 dnech. S touto možností je však možné vyvolat menstruaci až po úplném vyšetření, nakonec se ujistěte, že zpoždění nebylo způsobeno koncepcí. Proto nelze obejít návštěvu lékaře, zvláště když se užívají takové hormonální látky. Pokud po Norkolutu vaše menstruace nepřijde déle než 10 dní, je nutná urgentní návštěva předporodní kliniky a opakovaná analýza.
 • U myomu trvá kurz šest měsíců s měsíčními pilulkami od 5 do 25 dnů, 1-2 kusy denně.
 • S bohatou menstruací a hyperplazií endometria se užívá 6-12 dní užívání Norkolut, 1-2 pilulky. Následně se podobná dávka vezme od 16 do 25 dnů, aby se zabránilo návratu patologie, jako prevence. Někdy se podle uvážení lékaře přidá estrogen..
Dávkování a množství užívání Norkolutu denně závisí na konkrétní situaci. Než začnete užívat lék, nezapomeňte se poradit se svým gynekologem..

Užívání Norkolutu ke zpoždění menstruace

V některých životních situacích není vyžadována žádná výzva, ale naopak - zpoždění menstruace, pro které je Norkolut někdy užitečný. Jak užívat Norkolut ke zpoždění menstruace, gynekolog vám řekne, s přihlédnutím k charakteristikám těla pacienta.

Díky speciálnímu působení norethisteronu je uvolňování zárodečných buněk zpožděno, a proto dochází ke zpoždění v odmítnutí silné vrstvy endometria. Norkolut na oddálení menstruace začíná trvat 7 dní před jejich začátkem. Výsledkem je posunutí data o 7-10 dní. Zrušení Norkolutu probíhá pod dohledem specialisty.

Kolik dní přichází menstruace po vysazení léku?

Jelikož je každá žena jedinečná a má pouze jednu zvláštnost reprodukčního systému, je působení Norkolutu, a to i ve stejné dávce a ve stejném časovém intervalu, vždy ovlivněno různými způsoby. Proto za kolik dní po Norkolutu pacientka udělá radost, neexistuje jednoznačná odpověď. Jsou uvedena pouze průměrná data.

Po zrušení přípravku Norkolut se menstruace očekává hlavně ve středním období: po 3–7 dnech, ale existují výjimky. U některých bylo možné vyvolat menstruaci druhý den a někdy začíná menstruační krvácení hned během léčby. Současně se doporučuje zrušit Norkolut.

Je těžké přesně odpovědět, kolik dní po zrušení Norkolut menstruace přijde. Průměrná doba je 3-7 dní, ale vše závisí na vlastnostech organismu.

Užívání Norkolutu během menstruace

Norkolut není opilý během menstruace, aby nezhoršil ztrátu krve a nezpůsobil zbytečné poruchy slizniční vrstvy dělohy, která se začala odlupovat.

Recenze pacientů

Po prostudování recenzí pacientů, kteří podstoupili léčbu tímto lékem k vyvolání menstruace, poznamenáváme, že některé z nich naznačují sporé období, které se objevilo po norkalutu. Začali ve správný čas a po celou dobu 3-4 dnů bylo pozorováno slabé vylučování.

Jiní, po 2 dnech s malým množstvím výtoku, byl pozorován třetí, hojnější výtok a doba trvání kritických dnů se zvýšila na 7-10.

Ale další si stěžovali na těžká období po Norkolutu. Výměna podložky po 30-60 minutách se považuje za porušení. Při příliš silné menstruaci je nutná lékařská péče, aby se předešlo zbytečným komplikacím.

Zrušení bylo přiděleno každé dámě zvlášť.

Závěr

Norkolut se používá především k vyvolání menstruace a při některých onemocněních. V jaký den přichází menstruace po Norkolutu, je otázka velmi individuální a závisí na schématu předepsaném lékařem a vlastnostech dívky. Vzhledem k velkému počtu kontraindikací byste si neměli předepisovat drogu sami, aby nedošlo k nadměrně těžké menstruaci..

Proč neexistuje žádná doba od užívání norkolutu

Související a doporučené otázky

8 odpovědí

Prohledávání stránek

Co když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenašli informace, které potřebujete, nebo pokud se váš problém mírně liší od předloženého problému, zkuste položit další otázku lékaři na stejné stránce, pokud souvisí s hlavní otázkou. Můžete také položit novou otázku a naši lékaři ji po chvíli zodpoví. Je to zdarma. Informace, které potřebujete, můžete také vyhledat v podobných otázkách na této stránce nebo prostřednictvím stránky pro vyhledávání na webu. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích..

Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace formou korespondence s lékaři na tomto webu. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve svém oboru. V tuto chvíli na webu můžete poradit v 50 oblastech: alergik, anesteziolog-resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, dětský neurolog, dětský urolog, dětský endokrinní chirurg, dětský endokrinní chirurg, specialista na infekční nemoci, kardiolog, kosmetička, logopéd, ORL specialista, mammolog, lékařský právník, narkolog, neuropatolog, neurochirurg, nefrolog, výživový poradce, onkolog, urolog, ortoped-traumatolog, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, revmatolog, psycholog, radiolog, sexuolog-androlog, zubař, tricholog, urolog, lékárník, fytoterapeut, phlebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,77% otázek.

Je možné zabránit těhotenství a způsobit menstruaci pomocí tablet Norkolut

Popis a forma vydání

"Norkolut" je silný hormonální lék, který se v moderní gynekologii používá k normalizaci menstruačního cyklu a také k vyvolání a oddálení menstruace, pokud je to nutné, na základě lékařského předpisu. Nástroj pomáhá v co nejkratší době normalizovat fungování hormonálního a reprodukčního systému u ženy, v důsledku čehož je dosaženo zlepšení průběhu přirozených fyziologických procesů v reprodukčním systému.

Věděl jsi? Menstruační cyklus je schopen synchronizace. Ženy, které dlouho žijí pod jednou střechou, často mívají současně menstruaci..

Lék je dostupný ve formě tablet s téměř dokonalou bílou barvou. Každá tableta má kruhový tvar a je rozdělena na dvě části speciálním proužkem. Na zadní straně je speciální označení, které chrání drogu před paděláním. Jedná se o tovární ražbu na povrchu tablety, která představuje název léku („NORCOLUT“). Každá krabička obsahuje dvě tablety tablet chráněné blistry. Počet kusů v jednom blistru je 10.

Farmakologické vlastnosti a složení

„Norkolut“ označuje léky klinické a farmakologické skupiny gestagenů a je to lék progestogenního účinku. Kromě toho má látka estrogenní a androgenní účinek na tělo ženy, ale tento účinek je slabý. Použití léku podporuje přechod děložních tkání z proliferativní fáze do sekreční.


V případě, že došlo k oplodnění vajíčka, pomáhá přípravek Norkolut v malých dávkách udržovat reprodukční systém pro optimální vývoj v děloze embrya a zároveň snižuje kontraktilitu jeho tkání. Ve výsledku se zvyšuje pravděpodobnost úspěšného těhotenství a šance na odmítnutí embrya se sníží na nulu. V moderní lékařské praxi však terapeutické dávky činidla pomáhají blokovat vývoj specifických hormonů gonadotropního typu v hypofýze, což zabraňuje zrání folikulů a nástupu přirozených ovulačních procesů..

Věděl jsi? Walt Disney byl jedním z prvních, kdo položil menstruační cyklus na stůl. V roce 1946 vytvořil umělec animace vzdělávací karikaturu pro děti, ve které byly podrobně popsány důvody a průběh tohoto procesu v ženském těle. Obraz byl pojmenován „Příběh menstruace“.

"Norkolut" je vícesložkový lék. Jeho hlavní účinnou látkou je syntetický norethisteron. Sloučenina je svým složením a vlastnostmi velmi podobná přirozeným formám norethisteronů; proto se často používá k výrobě lékařské antikoncepce..

Mezi další složky přípravku Norkolut patří: přírodní bramborový škrob, stearát hořečnatý, koloidní oxid křemičitý, kukuřičný škrob přírodního původu, monohydrát laktózy. Další komponenty nehrají klíčovou roli při zajišťování hlavního funkčního účelu drogy, ale s jejich pomocí je možné zvýšit její účinnost.


Po vstupu do lidského těla se lék okamžitě vstřebává v gastrointestinálním traktu, zatímco maximální koncentrace norethisteronu v krvi se dosáhne během 1 až 2 hodin po požití, poté jeho koncentrace pomalu klesá, dokud není zcela odstraněna z orgánů a systémů. Proces probíhá ve dvou fázích: v první fázi se množství norethisteronu prudce snižuje (asi 2 až 3 hodiny), poté se složky pomalu vylučují z těla (asi 8 hodin). Vylučování metabolitů léčiva se dosahuje hlavně díky fungování střev a jater.

Jak dlouho se cyklus po léčbě zotaví?

Aktivní složkou léčiva je norethisteron. Takovou látkou je hormon syntetického původu, který má podobné vlastnosti jako gestageny. Proces volání začátku menstruace při předepisování přípravku Norkolut (a jeho správné užívání) je založen na komplexním účinku na tělo:

 • látka pomáhá udržovat dělohu ve fázi zvané předmenstruační;
 • vývoj nového vajíčka se zpomaluje a nedochází k ovulaci;
 • svaly dělohy se uvolňují a jejich tón klesá;
 • léčba normalizuje rovnováhu hormonů, proto se nejčastěji vyskytují zpoždění v kritických dnech.

Po zahájení užívání hormonálních tablet Norkolut se po několika dnech (od tří do sedmi) objeví měsíční krvácení. Kromě toho je obnovena jejich pravidelnost.

Po zrušení Norkolutu začíná menstruace za pár dní. Obnova cyklu a trvání menstruace může trvat až několik měsíců. Pokud však přísně dodržujete pravidla pro užívání drogy, stav se okamžitě vrátí do normálu od prvního kritického dne..

Indikace pro použití

Nejběžnější indikací pro použití tohoto léčivého přípravku je obnovení zdravé menstruace, pokud se zpoždění v procesu zpozdilo po delší dobu. Jedním z jejích hlavních cílů je také zajistit zdravé fungování reprodukčního systému a eliminovat různé druhy patologií pohlavních orgánů. Zvažme podrobněji hlavní indikace užívání drogy.

Bude pro vás zajímavé číst: folikulární, luteální a ovulační fáze menstruace.

Podle oficiálních pokynů k použití se tedy používá "Norkolut":

 • volat menstruaci;
 • během premenstruačního syndromu, komplikovaného těžkými stavy těla;
 • v rozporu s fází sekrece během PMS;
 • eliminovat bolest v mléčných žlázách;
 • jako lék na endometriózu a adenomyom dělohy;
 • eliminovat děložní krvácení během menopauzy;
 • s patologickými cysticko-žlázovými poruchami v endometriu;
 • jako léčivý nebo profylaktický prostředek k eliminaci nebo prevenci narušení laktačních procesů.

Věděl jsi? Ve starověku prošla žena za celý svůj život asi 50 menstruací (dnes je to asi 450) - je to způsobeno skutečností, že většinu svého času v plodném období se výhradně zabývala plodením potomků.

Jak způsobit menstruaci se zpožděním: pokyny a dávkování

Zpoždění menstruačního cyklu je skutečným stresem pro každou ženu, protože skutečný problém prolomí bezmračný a známý průběh okolností, který může někdy způsobit vážné obavy o její vlastní tělo. Avšak pomocí moderních progestogenů - Norkolut není výjimkou - je možné normalizovat jakýkoli patologický stav.

Podle oficiálních informací v pokynech k jeho použití musí být užívání léku na vyvolání menstruace prováděno podle standardního schématu pro léky této skupiny. Spočívá ve skutečnosti, že lék by měl být opilý po dobu 1 týdne, 1 tableta dvakrát denně: ráno a večer. Poté by měla následovat čekací doba na vystavení účinkům složek, která trvá 7 dní.


Existuje několik dalších schémat stimulace menstruace přípravkem Norkolut. Podle jednoho z nich musí být opilý 1-2 tablety denně po dobu 10 dnů. Existují také doporučení pro přijetí, ve kterých se lék užívá kratší dobu (ne více než 5 dní, 2 tablety denně), ale nejoblíbenější je týdenní režim léčby. Ve vzácných případech se „Norkolut“ stává stálým společníkem zdravé menstruace u žen. Poté se lék aplikuje striktně podle kalendářního cyklu menstruace u ženy od 16 do 25 dnů včetně.

Důležité! Pokud po uplynutí doby užívání léku nezačala menstruace, je zakázáno znovu používat Norkolut. V takovém případě byste měli navštívit gynekologa a opravit celkovou terapii..

Jak užívat Norkolut ke zpoždění menstruace

Někdy existují situace, kdy žena potřebuje odložit měsíční krvácení o několik dní. Důvodem může být důležitá událost, výlet k moři, dovolená. V tomto případě je předepsán Norkolut. Jeho příjem by měl začít jeden týden, nebo lépe, osm dní před očekávaným dnem nástupu menstruace. Dávkování, stejně jako doba užívání, určuje pouze gynekolog (pro každou ženu zvlášť).


Lék se užívá podle pokynů lékaře

Tento režim vám umožňuje oddálit menstruaci až o deset dní. Před absolvováním kurzu se musíte poradit se svým lékařem o způsobu vysazení léčby..

Je možné použít lék k odstranění nežádoucího těhotenství

Podle oficiálních doporučení a popisu se přípravek "Norkolut" nepoužívá k lékařskému ukončení těhotenství, protože lék nemá všechny potřebné vlastnosti, aby zajistil ideální průběh tohoto procesu. Léčba se však stále používá při potratovém procesu, ale pouze během prvních 72 hodin po pohlavním styku nebo jako adjuvans, čímž se eliminují vedlejší účinky potratu na tělo (laktace).

Aktivně se také doporučuje ženám jako perorální antikoncepci, protože jeho hlavní účinná látka norethisteron v kombinaci s látkami obsahujícími estrogen může potlačit ovulaci a zabránit těhotenství.


Navíc jen málo lidí ví o tom, jak a za jakými účely je stále možné užívat Norkolut. Některé ženy to používají k oddálení menstruace. Vzhledem k určitým individuálním okolnostem moderní představitelé slabšího pohlaví stále více přemýšlejí o tom, jak mírně upravit fyziologické procesy ve vztahu k životnímu rytmu.

V tomto případě se léky obsahující norethisteron stávají hlavní pákou ovlivňující menstruaci. Inhibice tohoto procesu nastává v důsledku vlivu na ovulaci, v důsledku čehož jsou následné procesy měsíčního cyklu odpovídajícím způsobem odloženy. Pro tyto účely se přípravek „Norkolut“ používá po dobu 12 dnů, 1 tableta ráno a večer.

Důležité! Norkolut by měl být používán k oddálení menstruace s extrémní opatrností - ne více než 1 kurz za několik měsíců. V opačném případě můžete poškodit vaječníky nebo způsobit poruchu hormonálního systému..

Distribuce v těle

Po perorálním podání je léčivo dobře absorbováno v zažívacím traktu. Maximální plazmatické koncentrace je dosaženo po 4 hodinách. Norethisteron se váže na transport globulinů a jeho transport do tkání a na místo konečné transformace. Podstupuje metabolismus za účasti mikrozomálních jaterních enzymů, kde je oxidován a váže se na kyselinu glukuronovou. Polovina účinné látky se odstraní asi za 8 hodin. Vylučování metabolitů se provádí močí (80%) a střevem.

Vedlejší efekty

Droga není pro lidské tělo absolutně bezpečná. Proto je nutné jej používat k léčbě patologických stavů menstruačního cyklu s extrémní opatrností. Jinak může přípravek "Norkolut" ohrozit tělo následujícími vedlejšími účinky:

 • silné bolesti hlavy;
 • nevolnost a zvracení;
 • neobvyklé krvácení z pochvy;
 • obezita;
 • pocity parestézie;
 • alergické projevy na kůži;
 • otok;
 • zvýšená únava;
 • namáhavé dýchání;
 • tromboembolismus a trombóza (pouze při dlouhodobém užívání).

V případě zpoždění, před vyvoláním menstruace, je nutné se poradit s lékařem, protože to může být příznakem závažných onemocnění pohlavních orgánů, která vyžadují povinnou léčbu: děložní myomy a jiné nádory, mimoděložní těhotenství, endometrióza nebo endometritida.

Žádná období. Pravidla chování

Zpoždění menstruace je pro každou ženu stresující. I když chce otěhotnět a snaží se o to všemožně.

 1. Prvním krokem při opožděné menstruaci je návštěva gynekologa. To umožní zjistit, zda jde skutečně jen o zpoždění, nebo koneckonců o těhotenství. Pokud jste si naprosto jisti, že nedojde k těhotenství, musíte zjistit důvod porušení měsíčního cyklu..
 2. Složit potřebné vyšetření - nátěry, ultrazvuk, testy.
 3. Zahajte léčbu předepsaným lékem "Norkolut".

Kontraindikace

Před použitím tohoto léku musí každá žena zjistit hlavní důvod zastavení menstruace, protože v případě těhotenství je tento lék zakázán. Také před zahájením léčby je třeba určit, zda je menstruační patologie způsobena maligními nádorovitými formacemi (mléčné žlázy nebo reprodukční orgány)..

Kromě toho existují další funkce, které vylučují použití přípravku Norkolut pro:

 • puberta;
 • akutní a chronické poruchy funkce ledvin a jater;
 • krvácení z urogenitálního systému nevysvětlitelné povahy;
 • nadváha;
 • herpetické infekce;
 • hepatitida;
 • cholestatická žloutenka (během těhotenství);
 • diabetes mellitus;
 • nemoci oběhového systému a krevních cév;
 • individuální nesnášenlivost komponent.

Analogy léků

Dnes existuje několik analogů "Norkolut". Jejich hlavní podobnost spočívá ve stejném terapeutickém účinku na tělo, kterého je dosaženo díky složkám léčiva, které jsou hormonálního původu. Nejběžnější jsou následující:

 • „Duphaston“;
 • Linestrenol;
 • Norethisteron;
 • "Orgametril";
 • „Primolyut-nor“;
 • „Pregnin“.

Důležité! Užívání přípravku "Norkolut" může způsobit hojnější a delší výtok během menstruace. Toto není patologie, takže pokud nastane tato situace, neměli byste se starat o své vlastní zdraví.

Vlastnosti recepce

Tablety se užívají interně a zapíjejí se dostatečným množstvím vody. Doba jídla neovlivňuje účinek léku. Dávka pro různé patologie je individuální.

Během menstruace je užívání Norkolutu zastaveno, protože lék přispívá k výraznému zvýšení objemu krevních sekrecí, zvýšení bolestivých pocitů a rozvoji patologických změn sliznice dělohy.

V průběhu léčby se nedoporučuje konzumovat alkoholické nápoje. Pokud stále musíte užívat alkohol, neměli byste zapomenout, že mezi užitím Norkolutu a pitím alkoholu by měly uplynout více než 3-4 hodiny. Alkohol představuje největší nebezpečí pro játra, která se v takových případech stěží vyrovnají se zátěží.

Podmínky skladování a trvanlivost

Droga si zachovává své vlastnosti beze změny po dobu 5 let od data výroby. K tomu je však nutné vytvořit optimální podmínky skladování. Především je to minimální množství slunečního záření, teplota není vyšší než + 30 ° C a absence nadměrné vlhkosti.

„Norkolut“ označuje léky, které jsou v moderní medicíně známé po celá desetiletí, protože je poměrně účinným a mocným nástrojem k eliminaci nemocí spojených s menstruačním cyklem a jinými patologiemi.


I přes snadné použití by mělo být k užívání léků přistupováno velmi opatrně a pouze v případě, že je jmenován odborník, protože samoléčba může snadno narušit hormonální systém a menstruační cyklus, což hrozí mnohem závažnějšími důsledky pro tělo.

Po zrušení norkolutu neexistují žádná období, jak dlouho čekat

V životě žen hraje menstruační cyklus roli přesných hodin, které charakterizují normální fungování reprodukčního systému. V případě vystavení určitým vnějším faktorům, jako je stres, přepracování a také různé vnitřní poruchy a onemocnění v genitální oblasti, jsou možné hormonální poruchy, které vedou k odchylkám v rytmu měsíčního procesu. Abychom se s takovým problémem vyrovnali, v gynekologii se používá Norkolut k vyvolání menstruace a její stabilizaci..

Norkolut je gestagen, účinnou látkou je norethisteron. Léčivý přípravek se vyrábí v tabletách, z nichž každá obsahuje 5 mg účinné látky. Schémata a průběh aplikace vybírá a sestavuje ošetřující lékař.

Norkolut je předepsán pro menstruaci, pokud jsou opožděné nebo chybí, pro volání, stejně jako v mnoha situacích:

 • předmenstruační syndrom;
 • bolestivý průběh kritických dnů;
 • endometrióza;
 • hyperplazie endometria;
 • děložní myomy;
 • ukončení laktace.

Přečtěte si indikace pro použití Norkolutu a před jeho použitím se poraďte se svým lékařem, aby vyvolal nebo oddálil menstruaci

Lék působí na endometrium a způsobuje v něm určité změny. Víme, že ve vývoji vnitřní výstelky dělohy existují dvě fáze. Od prvního dne menstruačního cyklu až do ovulace se vytvoří nová vrstva, která doroste do velikosti potřebné k připojení embrya. Ve druhé fázi, pokud nedojde k oplodnění, je odmítnuta celá tloušťka sliznice, přičemž spolu s menstruací. Norkolut tedy způsobuje menstruaci a pomáhá přijít přesně do druhého období cyklu.

Stejně jako jakýkoli lék má tento lék řadu kontraindikací. Jsou rozděleny do dvou skupin, absolutní a relativní..

Zpočátku je přísně zakázáno užívat Norkolut:

 • zhoubné nádory;
 • puberta;
 • přecitlivělost na účinnou látku.

Při užívání léku pečlivě prostudujte kontraindikace

Po Norkolutu je možné způsobit menstruaci, pokud existují relativní kontraindikace:

 • onemocnění jater a ledvin;
 • bronchiální astma;
 • epilepsie, migréna;
 • rázy krevního tlaku;
 • nadváha.

Při používání přípravku Norkolut existují také vedlejší účinky:

 • nevolnost, zvracení;
 • špinění z pochvy;
 • alergické projevy;
 • únava, bolest hlavy;
 • zvýšení tělesné hmotnosti;
 • tlak na hrudi.

Režimy léčby norkolutem se liší podle typu odchylky:

 • U PMS se užívání přípravku Norkolut zobrazuje od 16 do 25 dnů cyklu, 1–2 tablety za 24 hodin. Doba trvání až šest měsíců.
 • Se zpožděním 2-3 měsíce je Norkolut předepsán k vyvolání menstruace 2 tablety denně po dobu jednoho týdne. Méně často praktikují užívání 1–2 tablet po dobu 10 dnů nebo 2 po dobu 5 dnů. Po užití poslední dávky menstruace po zrušení přípravku Norkolut nečekejte déle než 8 dní. Obvykle přicházejí po 3–7 dnech. S touto možností je však možné vyvolat menstruaci až po úplném vyšetření, nakonec se ujistěte, že zpoždění nebylo způsobeno koncepcí. Proto nelze obejít návštěvu lékaře, zvláště když se užívají takové hormonální látky. Pokud po Norkolutu vaše menstruace nepřijde déle než 10 dní, je nutná urgentní návštěva předporodní kliniky a opakovaná analýza.
 • U myomu trvá kurz šest měsíců s měsíčními pilulkami od 5 do 25 dnů, 1-2 kusy denně.
 • S bohatou menstruací a hyperplazií endometria se užívá 6-12 dní užívání Norkolut, 1-2 pilulky. Následně se podobná dávka vezme od 16 do 25 dnů, aby se zabránilo návratu patologie, jako prevence. Někdy se podle uvážení lékaře přidá estrogen..

Dávkování a množství užívání Norkolutu denně závisí na konkrétní situaci. Než začnete užívat lék, nezapomeňte se poradit se svým gynekologem..

V některých životních situacích není vyžadována žádná výzva, ale naopak - zpoždění menstruace, pro které je Norkolut někdy užitečný. Jak užívat Norkolut ke zpoždění menstruace, gynekolog vám řekne, s přihlédnutím k charakteristikám těla pacienta.

Díky speciálnímu působení norethisteronu je uvolňování zárodečných buněk zpožděno, a proto dochází ke zpoždění v odmítnutí silné vrstvy endometria. Norkolut na oddálení menstruace začíná trvat 7 dní před jejich začátkem. Výsledkem je posunutí data o 7-10 dní. Zrušení Norkolutu probíhá pod dohledem specialisty.

Jelikož je každá žena jedinečná a má pouze jednu zvláštnost reprodukčního systému, je působení Norkolutu, a to i ve stejné dávce a ve stejném časovém intervalu, vždy ovlivněno různými způsoby. Proto za kolik dní po Norkolutu pacientka udělá radost, neexistuje jednoznačná odpověď. Jsou uvedena pouze průměrná data.

Po zrušení přípravku Norkolut se menstruace očekává hlavně ve středním období: po 3–7 dnech, ale existují výjimky. U některých bylo možné vyvolat menstruaci druhý den a někdy začíná menstruační krvácení hned během léčby. Současně se doporučuje zrušit Norkolut.

Je těžké přesně odpovědět, kolik dní po zrušení Norkolut menstruace přijde. Průměrná doba je 3-7 dní, ale vše závisí na vlastnostech organismu.

Norkolut není opilý během menstruace, aby nezhoršil ztrátu krve a nezpůsobil zbytečné poruchy slizniční vrstvy dělohy, která se začala odlupovat.

Po prostudování recenzí pacientů, kteří podstoupili léčbu tímto lékem k vyvolání menstruace, poznamenáváme, že některé z nich naznačují sporé období, které se objevilo po norkalutu. Začali ve správný čas a po celou dobu 3-4 dnů bylo pozorováno slabé vylučování.

Jiní, po 2 dnech s malým množstvím výtoku, byl pozorován třetí, hojnější výtok a doba trvání kritických dnů se zvýšila na 7-10.

Ale další si stěžovali na těžká období po Norkolutu. Výměna podložky po 30-60 minutách se považuje za porušení. Při příliš silné menstruaci je nutná lékařská péče, aby se předešlo zbytečným komplikacím.

Zrušení bylo přiděleno každé dámě zvlášť.

Norkolut se používá především k vyvolání menstruace a při některých onemocněních. V jaký den přichází menstruace po Norkolutu, je otázka velmi individuální a závisí na schématu předepsaném lékařem a vlastnostech dívky. Vzhledem k velkému počtu kontraindikací byste si neměli předepisovat drogu sami, aby nedošlo k nadměrně těžké menstruaci..

Tělo není vždy schopné samo regulovat menstruační cyklus. Stres, nemoc, změna klimatu mohou trvale změnit rutinu. Pokud porušení trvá déle, jsou předepsány léky k jeho odstranění. Jaká budou období po norkolutu, jak dlouho budou čekat, jaký je obecný účinek léku na tělo? Tento lék na jejich obnovení je často předepsán pro velmi různá gynekologická onemocnění..

Je známo, že reprodukční systém funguje pod vlivem hormonů. Menstruace není výjimkou. Hormony fungují nejen během tohoto období. Jsou aktivní po celý cyklus a navzájem se nahrazují. Norkolut obsahující progestogeny způsobuje menstruaci, protože zajišťuje nezbytný rozvoj endometria. Aktivní složkou léčiva je jedna z nich - norethisteron. To je výsledek přeměny testosteronu. Norethisteron potlačuje estrogeny a přispívá k přechodu z proliferačního stádia do sekrečního stádia, tj. Do stadia, ve kterém dochází k menstruaci. Jak užívat norkolut k vyvolání menstruace je založen na těchto vlastnostech drogy. Z tohoto důvodu je lék nejčastěji předepisován.

Nejběžnějším důvodem užívání drogy norkolut je zpoždění menstruace. Ale pouze pokud to není způsobeno těhotenstvím. V ostatních případech, když je zaznamenána absence menstruace kvůli nedostatečnému fungování vaječníků, problémům s růstem endometria, může lékař předepsat podle určitého schématu.

Ženy s cystami, endometriózou, hyperplazií endometria se zajímají o to, zda norkolut může způsobit menstruaci. Ve všech těchto případech je jeho použití odůvodněno jmenováním odborníka. Některá onemocnění po léčebné terapii vymizí, protože většina je způsobena nerovnováhou hormonů.

Norkolut a menstruace jsou také spojeny takovým způsobem, že je droga může v případě potřeby oddálit. V takovém případě ji začnou dostávat týden před očekávaným příjezdem. Zvyšováním podílu progestinů v krvi inhibuje vývoj folikulu. Norkolut pomáhá oddálit menstruaci tím, že inhibuje proces ovulace. Proto je nástup menstruace zpožděn o týden nebo o něco déle..

Přípravky obsahující gestageny se používají z různých důvodů. Norkolut je obvykle předepsán k vyvolání menstruace, lékař by měl vysvětlit, jak ho pít. Při užívání existují standardní dávky, ale v každém případě je může odborník změnit..

Chybějící menstruace včas není vůbec taková maličkost, jak by se někomu mohlo zdát. Někdy je hormonální nerovnováha, která to způsobuje, způsobena vážným onemocněním. Většina gynekologických onemocnění nemá hotové recepty na léčbu. Mělo by být vybráno individuálně v každém případě. A léky jsou vždy předepsány v určité dny a v předepsané dávce. Norkolut není výjimkou, návod k použití pro volání menstruace zahrnuje následující podmínky:

 • Žena by měla zajistit, aby zpoždění, které ji znepokojovalo, nebylo způsobeno těhotenstvím. Jednoduchý test nemusí stačit, nechte gynekologa a analýzy potvrdit jeho nepřítomnost;
 • Užívejte tabletu ráno a večer po dobu jednoho týdne s vodou, ale nežvýkejte. Pak přestaňte používat. Zrušení menstruace norkolut a mělo by způsobit;
 • Očekávejte výsledek po dobu 8 dnů. Pokud menstruace stále není, musíte znovu navštívit lékaře..

Norkolut pro volání menstruace lze předepsat podle jiných schémat. Například ve stejné dávce, ale po dobu 10 nebo 5 dnů. A pokud se lék stane stálým společníkem cyklu, pak se užívá od 16 do 25 dnů menstruačního období.

Vzhledem k povaze účinku drogy na reprodukční sféru a účelu, pro který se užívá, by každý rád věděl, jaký den po menstruaci norkolutu nastane. Již bylo řečeno, že maximální čekací doba po ukončení léčby je 8 dní. To neznamená, že přesně po takové době menstruace přijde po norkolutu..

Každý organismus je individuální. Na začátku přijetí může být úroveň reprodukčního systému u několika žen navzdory obecným důvodům užívání odlišná. A i když užívají stejnou dávku a délku užívání drog, kolik období po začátku užívání norkolutu závisí na jejich počátečních ukazatelích. Nemoci, které způsobily zpoždění, stupeň jejich vývoje, také zanechávají stopy v době nástupu menstruace..

Vzhledem k tomu všemu mohou začít kritické dny, i když se norkolut stále používá, když přijde menstruace, může být příjem přerušen. Ale to je v případě menší hormonální nerovnováhy, nebo když je zpoždění způsobeno stresem a jinými snadno korigovatelnými vnějšími faktory. Ve většině kritických dnů přichází po norkolutu, kdy menstruace pokračuje, můžete sledovat příznaky PMS. U některých se objevují okamžitě po vysazení léku a menstruace začíná další den. Není nic výjimečného, ​​pokud se jeho první příznaky objeví 8. den po zrušení.

Ženy, které užívají drogu norkolut ke zpoždění menstruace, po tom, kolik menstruace přijde, chtějí vědět o nic méně než ty, které bojují se zpožděním. To je do značné míry určeno dobou užívání drogy, ale obvykle je možné zadržet oddělení endometria po dobu jednoho týdne..

Stává se, že po zrušení norkolutu není žádná lhůta. S ohledem na účinek léku na endometrium je snadné předpokládat, že jeho vývoj je silně inhibován. Nástroj zabraňuje jeho zesílení na začátku cyklu, takže sliznice nedosahuje stavu nezbytného pro výměnu.

Inhibice ovulace, kterou lék provádí, znamená nepřítomnost žlutého tělíska a pokles progesteronu. Estrogeny pro menstruaci však také potřebují určité množství. A s nedostatkem látek není nutný žádný prudký pokles pro začátek kritických dnů. Proto někdy, navzdory tak silnému léku, jako je norkolut, menstruace nepřijde. Dalším důvodem může být těhotenství. Chcete-li to zjistit, musíte provést test.

Otázka je logická, pokud po norkolutu neexistuje období: co dělat? První věc, kterou lze doporučit, je menší panika. Toto je běžná situace, řešitelná ze všech možných důvodů jejího výskytu. Je nutné jít ke specialistovi, který může předepsat další vyšetření a léčbu perorálními antikoncepcemi nebo stejným lékem, ale podle jiného schématu. Někdy je lékař přesvědčen o potřebě zvýšit účinek na reprodukční systém, proto předepisuje injekce progesteronu.

Ale to je v případě, že za nepřítomnost menstruace není možné těhotenství. Norkolut není v této poloze předepisován; 7denní příjem nebude mít silný negativní vliv na embryo. To znamená, že byste neměli ukončit těhotenství jen z tohoto důvodu, ze strachu ze špatných následků pro dítě..

Účinek léku na endometrium vyvolává zájem o to, jaké období po užívání norkolutu. Je zřejmé, že se jejich charakter musí změnit, ale chci znát jasné známky normy. Abychom to přizpůsobili, je třeba vzít v úvahu nemoci, které způsobily potřebu jeho užívání..

Menstruace při užívání norkolutu je možnou reakcí reprodukčního systému na zvýšení gestagenů. Pokud byl lék předepsán k obnovení jeho fungování v tomto cyklu, odborníci umožňují jeho pozastavení. Menstruace obvykle začíná mazáním, končí ním, intenzita výtoku je malá.

Menstruace při užívání norkolutu může mít jinou povahu kvůli různým problémům v reprodukční sféře, které je nutí používat. Mezi doprovodné projevy patří často syndrom zvýšené bolesti, otoky končetin. Menstruace při užívání norkolutu může být také doprovázena překrvením prsu. Neobvyklé jevy v zažívacím traktu, které způsobují, nevolnost a zvracení.

Pokud mluvíme o množství sekrecí, norkolut zřídka vyvolává bohatou menstruaci. A ve většině případů je větší pravděpodobnost průlomového krvácení. Některé z nich vyžadují neodkladnou pomoc a jsou považovány za nežádoucí reakci těla. Bohatá menstruace po norkolutu může nastat při endometrióze nebo hyperplazii endometria. Ale i při těchto diagnózách je výtok znatelně menší než před léčbou tímto lékem. A k úpravě hlasitosti jsou předepsány další léky..

Štíhlá menstruace po norkolutu je častější. Progestogeny v něm obsažené neumožňují silné zvýšení endometria. Je jasné, že bude také malý výběr. Další vlastností drogy, lékaři nazývají schopnost zvýšit srážlivost krve. To je také dobrý důvod pro snížení menstruačního toku. A jejich barva je díky stejnému faktoru tmavší.

Menstruaci po užití norkolutu lze časem zkrátit. To je také přirozené. Kromě toho může nedostatek sekrecí a krátké trvání kritických dnů přetrvávat několik cyklů za sebou.

Před použitím jakýchkoli léků byste se měli poradit s lékařem. Existují kontraindikace!

Jak se přípravek Norkolut užívá k vyvolání menstruace a oddálení, když menstruace začne po ukončení léčby

Norkolut se používá jako léčivo v oblasti porodnictví a gynekologie. Lék zabraňuje tvorbě folikulů a nástupu ovulace. Léčba je široce používána k urychlení nástupu nebo zpoždění menstruace, ukončení laktace a zlepšení pohody během menopauzy. Článek popisuje indikace, vlastnosti použití a účinnost léčby tímto lékem.

Léčba je předepsána lékařem, pokud jsou zjištěny gynekologické nemoci. Má následující indikace pro použití:

 • endometrióza - expanze děložních buněk za její hranice;
 • progesteronový test - reakce endometria na působení progesteronu;
 • anovulační cyklus - absence ovulace s pravidelnou menstruací;
 • patologie prsu: bolest na hrudi, mastopatie, proliferace žlázové tkáně;
 • děložní myomy;
 • hyperplazie endometria - růst vnitřní stěny pohlavního orgánu a jeho nadměrné zesílení;
 • potřeba zastavit produkci mateřského mléka;
 • nepravidelnosti v menstruačním cyklu, obtížně snášet menstruace nebo jejich absence (amenorea).

Lék obsahuje norethisteron, který má podobné vlastnosti jako gestageny. Činidlo ovlivňuje povrch dělohy a prodlužuje dobu v předmenstruační fázi. Syntéza hormonu gonadotropinu hypofýzou je blokována, nedochází k zrání nového vajíčka. Norkolut snižuje svalový tonus dělohy a také pomáhá zvětšit velikost mléčných žláz, což je přípravné období pro laktaci po porodu.

Norkolut má méně estrogenových a androgenních vlastností.

K absorpci léčiva z gastrointestinálního traktu dochází poměrně rychle. Maximální koncentrace v těle je dosaženo za 1-2 hodiny po skončení příjmu. Biologická dostupnost je 50-77%. Lék se vylučuje močí.

Užívání drogy se provádí po lékařském předpisu. Před použitím se doporučuje přečíst si pokyny. Náprava je kontraindikována za následujících podmínek:

 • období růstu a puberty;
 • těhotenství a jeho plánování;
 • zvýšený bilirubin v krvi;
 • rakovina nebo podezření na maligní nádor prsu;
 • onkologie ženských pohlavních orgánů;
 • zhoršená funkce jater;
 • krev v moči neznámého původu;
 • opar;
 • alergie na složky léku;
 • žloutenka;
 • sklon k obezitě;
 • krvácení z genitálií;
 • zánět žil nebo ucpání kanálů;
 • věk do 18 let.

V případě následujících onemocnění musí být lék užíván pod lékařským dohledem:

 • vysoký krevní tlak;
 • bronchiální astma, bronchospazmus;
 • patologie ledvin;
 • epilepsie;
 • srdeční selhání;
 • cukrovka;
 • bolesti hlavy;
 • zvýšené krevní lipidy;
 • poruchy centrálního nervového systému, křeče.

Norkolut je kontraindikován k užívání současně s Cimetidinem, Rifampicinem, Fenytoinem, léky ze skupiny barbiturátů. Při užívání léků spolu se steroidy a léky, které snižují srážlivost krve a hladinu cukru, musíte být opatrní.

Při dodržování režimu Norkolut byste měli přestat pít alkoholické nápoje. To povede k problémům s játry, která nedokáže zvládnout zvýšený stres. Důsledky mohou být nepředvídatelné.

Během léčby přípravkem Norkolut se někteří pacienti potýkají s výskytem nepříjemných projevů, včetně následujících:

 • zvýšená únava;
 • bolesti hlavy;
 • otok;
 • žaludeční potíže, nevolnost, zvracení;
 • nepohodlí v oblasti hrudníku, překrvení mléčných žláz, vysoká citlivost bradavek;
 • nadměrný růst vlasů;
 • zvýšená srážlivost krve, rozvoj trombózy a zánětu žil;
 • alergické kožní vyrážky;
 • krvácení z genitálního traktu, které neodpovídá dnům cyklu;
 • přibývání na váze;
 • periferní edém;
 • snížená citlivost končetin;
 • zvýšené hladiny bilirubinu v krvi;
 • dušnost;
 • zhoršená funkce jater;
 • přebytek mastné pokožky;
 • zhoršení zraku;
 • změna množství lipidů v krvi;
 • vysoký krevní tlak.

Norkolut je dostupný v 5 mg tabletách. Balení obsahuje dva blistry po 10 kusech, pokyny jsou přiloženy. Lék by měl být užíván perorálně s velkým množstvím vody. Užívání drogy není vázáno na příjem potravy.

Ve většině případů se lék používá k vyvolání menstruace. Před zahájením léčby byste se měli ujistit, že absence kritických dnů není spojena s nástupem těhotenství. Před užitím léku musíte po dobu dvou týdnů užívat lék obsahující estrogen. Poté je povoleno zahájit léčbu přípravkem Norkolut. Doporučuje se užívat jednu tabletu ráno a večer po dobu 10 dnů. Lék se užívá od 16 do 25 dnů cyklu.

Menstruace obvykle začíná nějakou dobu po ukončení léčby přípravkem.

Hormonální léky Norkolut - recenze

Menstruaci jsem NEMAL 125 dní. Recenze tablet Norkolut - rychlý účinek bez následků.

Recenze léku Norkolut od osoby s chronickou cholecystitidou.

Delikátní recenze na delikátní téma. Co dělat, pokud máte pouze 25 let, vaše poslední menstruace byla před více než 125 dny a neočekávají se žádné nové?

Moje menstruace skončila 1. července, předtím bylo pro mě všechno víceméně jasné. Můj průměrný cyklus je 35-45 dní, což je pro mé tělo normální. Pak jsem měl několik cest, stres, změnu časového pásma a řadu dalších událostí..

Čas plynul, žádná menstruace.

80 dní, 90 dní, 100 dní. kolik můžete?

Kvůli nedostatku menstruace jsem si začal všímat změn:

 • přibývání na váze. Po dobu 3 měsíců jsem jedl 10 kg! To je pro mě nemyslitelná postava..
 • vyrážky. Akné po celé tváři, nic nezabralo, žádné jídlo, žádná kosmetika.
 • Byl jsem neustále hladový, byl jsem připravený jíst slona a kance k jídlu.
 • emoční citlivost. Výkřiky, slzy, hádky, každý den, dokonce i maličkosti mi ublížily natolik, že jsem hodiny vzlykal. Vyvinul jsem nekontrolovatelný hněv, úplně jsem zapomněl, jak se ovládnout.
 • hrudník se výrazně zvětšil - někde přesně o velikost.

Představte si PMS na 2 měsíce, tak jsem se cítil.

Obecně platí, že první věc, kterou jsem udělal po příjezdu domů, byl výlet ke gynekologovi. Po vyšetření mi lékař nařídil darovat krev na hormony, 6. den cyklu udělat ultrazvuk pánevních orgánů a vypít Norkolut, abych zavolal menstruaci.

INSTRUKCE:

Fotografie celého pokynu:

O PŘÍJMU:

Vypil jsem 1 tabletu dvakrát denně: ráno a večer. Přiznám se, že jsem nepil současně. Snažil jsem se pít Norkolut na plný žaludek, zapil jsem ho vodou. Tablety jsou malé, chuťově neutrální.

Mám cholecystitidu, žlučník vždy reaguje na hormonální léky, jsem neustále nevolný, posypaný akné nahoru a dolů a obecně se cítím tak špatně, že chci zemřít. Překvapivě, po Norkolutu se můj žlučník nijak nevzbouřil. Nebyl jsem nemocný, nic takového.

Nežádoucí účinky uvedené výrobcem jsou děsivé.

Moje tělo reagovalo následovně:

 • vyrážky začaly mizet. Tvář byla znatelně jasnější, doslova za 5-6 dní.
 • po užití pilulek jsem byl velmi suchý, velmi žíznivý, což mělo za následek mírný ranní otok obličeje. Není to kritické, ale přesto.
 • do 6. dne se objevila něžnost bradavek.
 • opakovala se bolest hlavy. Vydržel jsem, nebral prášky.

Nebyly zjištěny žádné další vedlejší účinky. Žádná bolest, žádná nevolnost, nic takového.

Pokud jde o mou chuť k jídlu, moje chuť k jídlu byla již zvýšena, jedl jsem svým obvyklým tempem. Emocionálně se nic nezměnilo, stejný hysterický pláč.

Chci poznamenat, že při užívání drogy jsem vůbec nepil alkohol, protože jsem četl, že hormonální léky s ním velmi špatně interagují.

MĚSÍČNÍ:

Po 10 dnech, kdy jsem skončil s užíváním léku, lékař řekl, že během příštích 10 dnů by měla začít menstruace.

A tak to bylo, menstruace začala za 3 dny. Den předtím došlo k mírné bolesti v podbřišku.

Menstruace je mírná, jediné, co chci říct, je, že výtok má zvláštní barvu, jako by ne červenou, ale blíže hnědé. Chápu, že to není norma, musíte to zkontrolovat, ale alespoň něco.

Břicho bolí mírně, nic nového. Nebyla moc chuť - pro mě je to norma.

CO SE STANE PŘÍŠTĚ?

 • Pochybuji, že ztratím váhu, kterou jsem jedl PŘED, budu muset držet dietu a věnovat se sportu.
 • Abych zlepšil kvalitu své pokožky, již jsem si objednal kyselý toner od The Ordinary.
 • Po 3 měsících (dříve to nebylo možné) budete muset kontaktovat gynekologa pro druhé vyšetření, darovat krev na hormony, provést ultrazvukové vyšetření a předepsat léčbu.
 • Možná začnu znovu pít pupalkový olej, který mi během kritických dnů pomůže zmírnit bolest..

ZÁVĚR: Norkolut je extrémní opatření. Způsobil jsem menstruaci - to byl účel schůzky.

Chápu, že musíte darovat krev na testy, udělat ultrazvukové vyšetření a na základě testů vybrat hormonální pilulky (antikoncepci). Lékař má podezření, že mám zvýšený testosteron, a proto moje menstruace není pravidelná.

Z užívání Norkolutu jsem nezaznamenal žádné zvláštní negativní důsledky, vedlejší účinky se také téměř neobjevily.

Další recenze léčivých přípravků pro zdraví žen:

 • 2 * Antikoncepce Schering AG Diane-35 - pokusy o nastolení cyklu, proč musíte pít hormony až po krevním testu na hormony
 • 2 * Solgar, pupalkový olej 1300 mg - proti bolesti při CD

U každé ženy je menstruace vnímána jako trest pro předkyni Evy za neposlušnost. Každý měsíc musíte vydržet nepohodlí několik dní. A čím méně časté a kratší období utrpení, tím lépe.