Zrušení přípravku Duphaston během těhotenství

Je těžké najít ženu, která by během těhotenství nebo během svého plánovacího období neužívala žádné léky, které jsou užitečné pro nastávající matku a bezpečné pro její dítě. To na jedné straně umožňuje porodit dlouho očekávané dítě. V poslední době se obvyklý potrat v těhotenství stal velmi častým problémem žen, které chtějí mít děti. Existuje pro to mnoho důvodů, ale jedním z hlavních je problém na hormonální úrovni..

Jak víte, za těhotenství je „zodpovědný“ speciální hormon, progesteron. Jeho funkce je nepostradatelná při přípravě těla na dramatické změny - při porodu. Nejprve progesteron pomáhá vajíčku připojit se k děloze a připravuje mléčné žlázy na produkci mleziva a mléka. Zadruhé je to díky progesteronu, že děloha aktivně roste, aniž by se prakticky stahovala, což je pro tělo extrémně nutné, aby přijalo „cizí těleso“ - plod.

Jakmile dojde k těhotenství, množství progesteronu se dramaticky zvyšuje. Ale bohužel ne vždy. Existuje řada důvodů, proč se tento základní těhotenský hormon neprodukuje v dostatečném množství. Je jasné, že bez něj děloha nepřijme plod (dojde k potratu), nebo dokonce nedojde vůbec k těhotenství..

O tom všem nemluvíme nadarmo. A pravděpodobně jste už hádali, že dále budeme hovořit o Duphastonu - syntetickém analogu toho velmi nezbytného ženského progesteronu. Tento lék je předepsán v případě, že žena potvrdila nedostatek progesteronu (po absolvování nezbytných testů na hormony). Mimochodem, je vhodné darovat krev na hormony několikrát po sobě (aby se hormonální obraz stanovil co nejpřesněji), vždy na lačno. Výsledky testů by měl dešifrovat ošetřující lékař a je možné předepsat další studie, a teprve poté by měla být ženě předepsána léčba.

Proč Dufaston? Ano, protože farmaceutický trh nabízí pouze dvě léky analogů progesteronu - Dyufaston a Utrozhestan. Duphaston, i když se jedná o progesteron syntetického původu, je vhodnější používat, na rozdíl od Utrozhestanu (progesteron přírodního původu, který se podává pouze intramuskulárně). Jak již bylo zmíněno výše, Dufaston je předepisován ženám jak při plánování těhotenství (s obvyklým potratem), tak s již začínajícím.

Dávkování a průběh léčby se vyvíjí individuálně, v závislosti na výsledcích testu. Nejčastěji je Duphaston předepsán 2-3 tablety jednou nebo dvakrát denně. Průběh léčby je až 6 měsíců během plánovacího období těhotenství a s nástupem přípravku Duphaston by měla být užívána v prvních týdnech těhotenství podle stejných pokynů a postupně snižovat počet pilulek, dokud nejsou zcela zrušeny.

Duphaston lze také předepisovat s hrozbou potratu v raných stadiích kvůli nedostatku progesteronu. V tomto případě se lék užívá až 20 týdnů, dokud se konečně nevytvoří placenta (je známo, že „hotová“ placenta zvyšuje produkci přírodního progesteronu a plod je již chráněn před odmítnutím).

Těhotenství po zrušení dyufastonu.

Komentáře uživatelů

Marshmallow Také jsem měla těhotenství po zrušení dyufastonu, který propadl. Řekni mi, jak jsi třikrát otěhotněla, také po dyufastonu?

Zdraví pro vás a vaše dítě! A ať má každý na Nový rok dlouho očekávaný zázrak.

Páni, to je ten zvrat. Když jsem přišel do rokle, rozsvítili světlo a ona řekla, udělejme rychle ultrazvuk - zatímco zařízení má náboj, doufám, že také něco nevidím, protože jsem se rychle podíval a prostě to omdlelo. A v tom cyklu jsi pil duphaston?

Děkuji za snadné těhotenství)

Byl mi přidělen po Zb. V histologii se píše, že nedostatek progesteronu byl

Nepil jsem to na dovolené a otěhotněl)), ale teď to stejně určili, piju znovu?

Chci jen začít pít, jakmile dojde k těhotenství

Pila jsem to 3 měsíce a nedošlo k ovulaci - uvidím - možná bude bez něj.

Byl jsem také předepsán Dufa, od 16 do 25 dts, v sobotu začnu pít! Četl jsem toho tolik, určitě existují pochybnosti, ale budu pít! Prostě nemám O, DF byl jen 13,5 mm a endometrium bylo 3,5! Ginya řekla, Ovuli není?

duff nepotlačuje ovulaci, dva velmi zkušení lékaři mi řekli, že je to klam. Piju od 14-25 zatím jen dva cykly, ale potratím a mám nízkou progresi, bez toho.

Otehotněla jsem na Duphastonu) Pila jsem od 15 do 25 dnů cyklu, nyní piji každý den

Zrušili jste 25. den a menstruace nezačala?

Zrušili jste 25. den a menstruace nezačala?

Moje menstruace začala 27. - 28. den, ale 25. den jsem provedl test a ten ukázal druhý bledý proužek, pak musíte pokračovat v pití Dufastonu

Pil jsem duphaston až po ovulaci po dobu 10 dnů. Doktor a já jsme sledovali ovulaci a další den jsem začal užívat duphaston.

Zde se názory lékařů liší - někomu se říká, že pije podle schématu, a někdo přísně po Fr. Jak komplikované je všechno.

Pil jsem podle schématu, abych obnovil hormonální hladiny. A ve fázi plánování po ovulaci.

No, tento měsíc tam nebyla. A v minulosti jsem to také necítil a nedokázal jsem to zachytit testy a právě během těchto cyklů piju duphaston - může to být náhoda, nebo možná ne

Duphaston nepotlačuje ovulaci, to je naprostý nesmysl! Přítel to vypil s 14d. a ovulace byla v 16 a tiše otěhotněla, vypil jsem ji ze 16 dts. a ovulace byla v 17 a 18 a bylo to přesně, za prvé, cítím to, a za druhé, sledoval jsem to ultrazvukem. Doktor mi řekl, že duff může vyvolat ovulaci, ale neexistuje způsob, jak skórovat. Kromě toho je duff hormon a pokud ho nepijete podle plánu, ale protože tím myslíte sami sebe, nemusí to mít příliš dobré následky..

Nechci to teď pít))) každý má jiné názory.

Vypil jsem to tři měsíce, nedal mi výsledek, snad proto, že mi to lékař předepsal od buldozeru, bez testů a všeho jiného, ​​pak jsem si uvědomil, že je to nemožné, a změnil jsem lékaře))) první cyklus bez lufy, k lékaři zítra, uvidíme co řekne nový lékař.

Jak váš cyklus proběhl bez Duffa? Nebylo zpoždění?

Neexistuje žádné zpoždění, přišli o 5 dní dříve a jsou strašně bolestivé, vždy mám bolesti, ale tentokrát toho bylo příliš.

Začali to znovu přijímat?
Co řekl nový lékař? Také mi byl předepsán Dufaston bez předběžného vyšetření.

Ne, nový lékař předepsal nejprve darovat krev na hormony, já jsem ji daroval, dnes se dostavily výsledky, i když ne všechno, ale můj progesteron je normální. Nový lékař řekl, že nejprve předávám testy a poté budeme léčeni)))

Jděte na faliculogenezi.

Zatímco se pokusím lovit pomocí testů

Vypil jsem TPK, ale výsledek nebyl. Poté mě Guinea přenesla z 11 na 25 a podruhé jsem ji vzal. Nepotlačuje ovulaci! U žen jsou 1-2krát ročně, kdy je cyklus anovulační.

Kdy a jak správně zrušit užívání přípravku "Duphaston" během těhotenství?

Přípravek "Duphaston" je jedním z nejžádanějších léků v praxi porodníků-gynekologů, protože je ženám předepisován na různé problémy, od menstruačních nepravidelností a endometriózy až po hrozbu potratu. Užívání takového léku vyžaduje přísné dodržování dávky předepsané lékařem. Kromě toho musí být řádně zrušeno, aby nemělo negativní důsledky pro nastávající matku a dítě..

Vlastnosti drogy

Lék je dodáván jako kulaté tablety v bílé skořápce, jejíž hlavní složkou je dydrogesteron. Tato látka má podobnou strukturu a vlastnosti jako progesteron - hormon, který se produkuje v ženském těle a přispívá k úspěšnému narození dítěte. Dávka dydrogesteronu v 1 tabletě je 10 mg. Droga se prodává na lékařský předpis, má mnoho dobrých recenzí a je považována za bezpečnou pro plod, proto je povolena v jakékoli fázi těhotenství.

Pokud je předepsáno těhotným ženám?

Nejčastěji je přípravek "Duphaston" předepsán nastávajícím matkám s hrozbou ukončení těhotenství, což se projevuje zvýšeným tónem dělohy a krvavým výtokem. Tato situace je obvykle způsobena nedostatkem progesteronu a má jej nahradit přípravek „Duphaston“. Lék začíná působit do 2 hodin po požití, eliminuje nebezpečné příznaky a umožňuje normální vývoj těhotenství.

Pokud žena v minulosti již v počátečních stádiích potratila nebo těhotenství zamrzlo, je po stanovení hladiny progesteronu v krvi a potvrzení jeho nedostatku předepsán přípravek „Duphaston“ ještě před počátkem. Po pozitivním testu se lék nezruší, ale pokračuje v užívání celého prvního trimestru nebo déle. V takové situaci přípravek „Duphaston“ připraví vnitřní výstelku dělohy na implantaci a přispěje k lepší fixaci embrya.

Použití tablet je také oprávněné pro různé patologické stavy, které ovlivňují výstelku dělohy, například s endometriózou nebo myomem. Taková onemocnění mohou interferovat s připojením vajíčka, proto se po léčbě přípravkem Dufaston zvyšuje pravděpodobnost těhotenství.

Další běžnou indikací pro užívání léku je protokol IVF. Při použití této metody umělé inseminace zvyšuje "Duphaston" šance na implantaci implantovaných embryí.

Jak se přihlásit?

Pilulky se užívají podle individuálně zvoleného schématu, které závisí na důvodu jmenování. Například pokud má nastávající matka najednou příznaky hrozícího potratu, musí okamžitě vypít 4 tablety a poté užít 1 tabletu každých 8 hodin, dokud se stav nevrátí k normálu..

Pokud žena dříve měla problémy s nosením, je jí předepsána dvojitá dávka přípravku Dufaston po jedné tabletě a při přípravě na IVF se lék užívá často 10 mg třikrát denně. Jedná se o nejběžnější použití, ale může se u konkrétní ženy lišit v závislosti na jejím stavu, věku, hladinách progesteronu a dalších..

Proč se ruší postupně?

Když lékař určí těhotnou ženu "Duphaston", musí upozornit nastávající matku na skutečnost, že zrušení by mělo být pomalé a opatrné. Zvláštní pozornost by měla být věnována dokončení přijetí s hrozbou potratu, protože náhlé ukončení ohrozí obnovení nebezpečných příznaků a zhoršení stavu. Pokud je lék předepsán pro neplodnost, neměl by být v žádném případě opuštěn, když žena zjistí, že je těhotná.

Pokud přestanete užívat pilulky bez postupného vysazení v prvním trimestru, zvýší se to kontraktilní aktivita myometria a zvýší se riziko odmítnutí embrya, což vyvolá krvácení a potrat. Ve druhém trimestru je však vzdání se léku ostře nepřijatelné. Takové akce mohou způsobit fetoplacentární nedostatečnost, která může také vést k potratu. A proto je důležité léčbu kdykoli postupně zrušit..

Kdy to můžete vrátit zpět?

I když je zdraví nastávající matky normální a nejsou žádné stížnosti, léčba přípravkem Duphaston se nezastaví před 12 týdny těhotenství. Zatímco se placenta stále tvoří a nepřijala úkol produkovat progesteron, zrušení léčby je plné zvýšeného tónu a dalších nebezpečných změn. Z tohoto důvodu je v prvním trimestru indikováno použití přírodní náhražky hormonů, kterou je Duphaston..

Vzhledem k tomu, že úplná tvorba placenty obvykle nastává do 16. porodnického týdne, je odstranění pilulek ve většině případů prováděno po dobu 16-20 týdnů.

Někteří pacienti však vyžadují delší dávku, pak postupné snižování dávky začíná až po 20 týdnech nebo dokonce později. Přesný čas, kdy bude nutné zahájit snižování dávky, byste si měli v každém případě ověřit u svého porodníka-gynekologa.

Jak správně přestat užívat?

Schéma, podle kterého dojde ke zrušení přípravku "Duphaston", se u různých žen liší, protože závisí na dávce a délce těhotenství a na indikacích užívání hormonální látky. U některých pacientů je lék zrušen do týdne, zatímco jiní potřebují opatrně snížit dávku po dobu 2 nebo 3 týdnů. Pokud se při snížení dávky objeví varovné příznaky, je nutné se vrátit k předchozí dávce, při které byl stav nastávající matky normální.

Zde je jeden příklad odmítnutí užívat přípravek „Duphaston“, kdy žena užívala drogu v dávce 20 mg denně během 18–20 týdnů těhotenství. Když lékař řekne, že dávku lze snížit, musíte:

 • po dobu tří dnů vypijte celou tabletu ráno a pouze polovinu večer, to znamená, že celková denní dávka bude 15 mg;
 • následující tři dny snižte denní dávku o dalších 5 mg, vezměte si polovinu tablety ráno a další polovinu odpoledne;
 • pak odmítnou jednu z recepcí, ponechají pouze ranní dávku 5 mg nebo užívají drogu večer ve stejné dávce;
 • po 3 dnech užívání 5 mg lék úplně odmítnou, ale v některých případech vypijí čtvrtinu tablety další tři dny.

Pokud byla denní dávka 30 mg, potom se zrušení provádí podobným způsobem, přičemž se snižuje 1 tableta každý týden nebo o polovinu každé 3-4 dny. Pokud přípravek "Duphaston" nepomohl a nebylo možné zachránit těhotenství, nedoporučuje se také náhle ukončit léčbu.

U těchto pacientů by dávka měla být snížena o 1 tabletu denně. Například pokud žena vypila 3 tablety denně, měla by první den zrušení užít 2 tablety, druhý den - pouze jednu tabletu, třetí den - polovinu.

Analogy

Ne všechny ženy tolerují léčbu přípravkem Duphaston normálně. U některých nastávajících matek tento lék vyvolává nepříjemné vedlejší účinky nebo alergickou reakci. V takových případech by měla být léčba také zrušena, místo toho by měl být zvolen analog, který bude lépe snášen. Pokud má těhotná žena příznaky přecitlivělosti nebo jiných nežádoucích účinků, je nejlepší navštívit lékaře, aby předepsal vhodný režim vysazení..

Poskytne nejen snížení dávky přípravku Dufaston, ale také začátek používání jeho analogu, například Utrozhestanu. Tento léčivý přípravek v kapslích obsahuje mikronizovaný progesteron, proto se používá pro stejné stavy a nemoci, pro které je přípravek Dufaston indikován. Kromě toho může být nejen perorálně, ale také zaveden do pochvy, což je běžné u nastávajících matek s těžkou časnou toxikózou nebo negativní reakcí trávicího traktu na tablety Dufaston..

Další analogy založené na progesteronu jsou Prajisan, Iprozhin, Krainon. Který z těchto léků je pro ženu nejlepší, by měl stanovit gynekolog, který ji během těhotenství sleduje.

Recenze

O užívání přípravku "Duphaston" v prvních měsících těhotenství jsou většinou dobré recenze. U nich se lék nazývá účinný, přičemž si všimne, že po začátku příjmu zmizí bolesti břicha, špinění a další příznaky hrozby potratu. Ženy, které zrušily léčbu podle schématu uvedeného lékařem, potvrzují, že Dufaston neměl postupným snižováním dávky žádný škodlivý účinek ani na jejich zdraví, ani na stav dítěte..

Existují však také negativní zkušenosti, když těhotné ženy, aniž by rozuměly nebo ignorovaly slova odborníka, náhle vysadily pilulky. To vedlo k výskytu krvavého výtoku, hypertonicity a v některých případech dokonce k selhání těhotenství po dlouhou dobu (18-20 týdnů a později).

Informace o použití přípravku Duphaston během těhotenství viz níže.

máma zdravého dítěte

těhotenství po vysazení duphastonu?

Příspěvek od maminky zdravých dětí 13. října 2009

78 513 zobrazení

Ahoj! Dívky, v září jsem měla 3. cyklus, protože jsem pila dyufaston (jak předepsal lékař). ten měsíc jsme žili na otevřeném prostranství a nic se nestalo, i když se zdá, že prolaktin se vrátil k normálu a progesteron je normální. Myslím, může někdo otěhotnět po zrušení dyufastonu?

17 komentářů

Doporučené komentáře

Připojte se k našim diskusím!

Chcete-li přidat komentář, musíte být uživatelem.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlaste se zde.

To nejlepší na webu

Gynekologická masáž - účinek je fantastický?

Základy cyklu: ovulace, implantace, žluté tělísko

Dieta pro početí - mýtus?

Populární témata

Autor: Tarakashka
Vytvořeno před 9 hodinami

Autor: diana2020
Vytvořeno před 11 hodinami

Autor: Odarka1
Vytvořeno před 6 hodinami

Autor: Bublik30
Vytvořeno před 11 hodinami

Autor: Nyusya913
Vytvořeno před 3 hodinami

Autor: PoMiDoRk @
Vytvořeno před 14 hodinami

Autor: Shunihka
Vytvořeno před 13 hodinami

Autor: * wika *
Vytvořeno před 9 hodinami

Recenze klinik

O webu

Rychlé odkazy

 • O webu
 • Naši autoři
 • Nápověda k webu
 • Reklamní

Oblíbené sekce

 • Fórum pro plánování těhotenství
 • Grafy bazální teploty
 • Knihovna reprodukčního zdraví
 • Recenze klinik o lékařech
 • Komunikace v klubech pro PDR

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je prosím jako lékařskou pomoc. Stanovení diagnózy a volba léčebné metody zůstává výhradní výsadou vašeho ošetřujícího lékaře!

Kdo otěhotněl po zrušení Duphastona?

pokyny na pomoc. jaké zrušení.
farmaceutický účinek

Dydrogesteron se ve své molekulární struktuře, chemických a farmakologických vlastnostech velmi podobá přirozenému progesteronu. Vzhledem k tomu, že dydrogesteron není derivátem testosteronu, nemá vedlejší účinky charakteristické pro většinu syntetických progestogenů, tzv. Androgenní progestogeny..

Dydrogesteron nemá estrogenní, androgenní, anabolické, glukokortikoidní a termogenní účinky. Jako progestogenní složka hormonální substituční terapie (HRT) v menopauze přispívá dydrogesteron k zachování příznivého účinku estrogenů na lipidový profil krve. Na rozdíl od estrogenů, které obvykle negativně ovlivňují systém srážení krve, však dydrogesteron neovlivňuje parametry srážlivosti. Nemá nepříznivý vliv na metabolismus sacharidů a funkci jater.

Dydrogesteron, když se podává orálně, selektivně ovlivňuje endometrium, čímž brání zvýšenému riziku hyperplazie endometria a / nebo karcinogeneze v podmínkách přebytku estrogenu. Je indikován ve všech případech endogenního nedostatku progesteronu..

Droga nemá antikoncepční účinek.

Při léčbě dydrogesteronem je terapeutického účinku dosaženo bez potlačení ovulace nebo narušení menstruační funkce. Dydrogesteron umožňuje koncepci a udržení těhotenství během léčby.

na pozadí zrušení můžete otěhotnět po infračerveném a antikoncepčním postupu. duphaston nemá abstinenční syndrom.

Zrušení přípravku Duphaston během těhotenství: důsledky náhlého vysazení léku

V moderních podmínkách: při současné ekologii, ne vždy správné výživě a neustálém stresu, se plodení stalo skutečným problémem mnoha rodin. Dnes se většina dětí rodí pouze s podporou léků. Jakákoli léčba by však měla být zahájena a dokončena správně..

Mechanismus účinku Duphastonu

Hlavní účinnou látkou léku je hormon progesteron, který lze z latiny přeložit jako „pomocníka nebo dirigenta těhotenství“. Tento hormon se produkuje ve vaječnících žen. Zánětlivé procesy a různá onemocnění narušují jeho dostatečnou produkci, což vede k reprodukční dysfunkci a menstruačním nepravidelnostem.

V takových případech je nutné jej uměle nahradit. Za tímto účelem byla droga Duphaston vyvinuta lidmi a testována v průběhu let. Tento syntetický hormon má pozitivní účinek na stěny dělohy, podporuje k nim přilnutí vajíčka. Při nedostatku progesteronu dochází k spontánním potratům nebo k těhotenství vůbec nedojde.

Progesteron hraje v procesu laktace stejně důležitou roli. S jeho pomocí se v mléčných žlázách ženy tvoří další lalůčky a průchody. Podporuje také produkci hormonu prolaktinu, který je nezbytný pro produkci mateřského mléka a mleziva.

Aniž by ovlivnily funkci jater nastávající matky, progestogeny zvyšují zásoby glukózy v těle ženy a dodávají plodu potřebnou výživu. Je to nedostatek glukózy, který vysvětluje ospalost, závislost na sladkostech a zvýšenou chuť k jídlu u žen v prvních trimestrech těhotenství..

Po dvacátém týdnu je placentou zajištěna plná produkce progesteronu a potřeba udržovací terapie je ztracena. Ale do té doby je užívání Duphastonu předpokladem pro mnoho těhotných žen..

Kdy je tento lék předepsán

Duphaston je zpravidla předepisován ve fázi plánování těhotenství nebo v prvních trimestrech. Bylo empiricky prokázáno, že u žen užívajících tento lék je méně pravděpodobné, že během čekání na dítě budou trpět záchvaty nevolnosti, hypertonie dělohy a dalších komplikací..

Hlavní indikace pro použití přípravku Duphaston jsou:

 • luteální (progesteronová) nedostatečnost
 • obvyklý nebo hrozící potrat
 • endometrióza
 • děložní krvácení a PMS se zvýšeným stresem
 • dysmenorea (nepravidelný menstruační cyklus) a amenorea (dlouhodobá absence menstruace)
 • ženská neplodnost

Jedním slovem, droga je docela žádaná, ale neměli byste ji považovat za všelék na všechny ženské nemoci a používat ji bez lékařského předpisu. Hormony jsou choulostivá záležitost, která vyžaduje kompetentní přístup a opatrné dávkování. Existuje jen jeden krok od prospěchu ke škodě a nebezpečí..

V moderní gynekologii je Duphaston milován a někdy tak zbytečně používán „jen pro případ“. Tuto skutečnost lze nazvat lékařskou neschopností nebo dokonce nedbalostí..

Neoprávněné a nekontrolované užívání drogy může vést k narušení hormonálního pozadí, které bude muset být obnoveno dlouho a pečlivě.

Jakýkoli zásah do přírodních procesů stanovených přírodou sám otupuje a potlačuje obvyklé funkce těla. Podpora je nutná pouze v určitých situacích, kdy je diagnostikována a prokázána skutečnost selhání.

Kontraindikace

Ženské tělo je velmi křehké a zranitelné, zejména během těhotenství. Jakýkoli dopad na něj může mít nejneočekávanější důsledky. Každý léčivý přípravek má kontraindikace pro použití a Duphaston není výjimkou..

Kontraindikace užívání přípravku Duphaston:

 • individuální nesnášenlivost
 • alergické reakce na složky léčiva
 • nedostatek laktázy (neschopnost trávit mléčný cukr)
 • malabsorpční syndrom (když některé živiny nejsou vstřebávány střevy, ale jsou okamžitě vylučovány z těla)
 • období laktace
 • nádory mléčných žláz a reprodukčních orgánů

Léky, jako je fenobarbital a rifampicin, mohou snížit účinnost přípravku Duphaston. Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu při kombinování těchto léků..

Další a důležitý bod: na rozdíl od mnoha názorů má Duphaston slabý antikoncepční účinek. Přebytek progesteronu nahromaděného v průběhu času přispívá k inhibici hypofýzy a postupnému ukončení ovulace. Toto je další argument pro maximalisty..

Každá budoucí maminka zoufale chce pomoci svému tělu a budoucímu dítěti. Nesmíme však zapomínat na smysl pro proporce a doporučení profesionálního lékaře, zejména pokud jde o užívání léků..

Vedlejší efekty

Negativní účinky na ženské tělo jsou pozorovány poměrně zřídka, mohou se projevit ve formě:

 • migrénové bolesti hlavy
 • vyrážka
 • periferní edém
 • drobné jaterní dysfunkce
 • hemolytická anémie (destrukce červených krvinek)

V lékařské praxi nebyly pozorovány případy předávkování drogami, ale v těchto situacích se doporučuje výplach žaludku a příjem aktivního uhlí. Soudě podle recenzí pacientů užívajících tento lék se mohou jako vedlejší účinky objevit průjem, nevolnost, bolest v podbřišku a znatelné přibývání na váze..

V případě neplodnosti způsobené luteální nedostatečností je nutné užít jednu tabletu Dufastonu od čtrnáctého do dvacátého pátého dne menstruačního cyklu. Obvyklý potrat je indikací pro užívání drogy dvakrát denně po dobu 10 mg. V případě hrozby spontánního potratu je třeba vypít čtyři tablety jednou, poté jednu tabletu každých osm hodin až do úplné úlevy.

Dyufastonovy analogy jsou: Utrozhistan, Prajisan, Norkolut. Po konzultaci s ošetřujícím lékařem mohou drogu vyměnit. Možnost náhrady bude záviset na stavu, klinickém obrazu a diagnóze konkrétního pacienta.

Negativní účinky léku na plod nebyly zaznamenány. Hlavní podmínkou pro vývoj a růst embrya je správná bazální teplota a potřebné živiny. Duphaston úspěšně zvyšuje a udržuje tuto teplotu na požadované úrovni, s jejím významným a dlouhodobým poklesem plod umírá, dochází ke „zmrazenému nebo zmrazenému těhotenství“.

Užívání léku nad stanovenou dávku a nepřiměřeně dlouhou dobu může vést k nadměrné placentární akretě a poporodní komplikacím. Do třiceti minut po porodu je po porodu exfoliován a vyloučen z dělohy. Přebytek progesteronu může narušit tento přirozený proces, který ohrožuje porodní ženu „manuálním oddělením“ placenty nebo kyretáží zbytků placenty.

Schéma zrušení léčby

Ne každá žena tedy potřebuje umělou podporu, a to pouze do určité míry. Ale když je prováděno, tělo si na to docela zvykne a následně se samo nedokáže vyrovnat.

Postupné vysazování pilulek

Proto je v každém případě nemožné náhle odmítnout Duphaston během těhotenství. Schéma zahájení a ukončení přijetí je vypočítáno a předepsáno lékařem na základě analýzy a diagnózy pacienta.

Ve většině případů se denní dávka snižuje denně o jednu tabletu, poté o polovinu a čtvrtinu. To znamená, že užívání léku čtyři tablety denně, druhý den ukončení léčby, dávka jsou tři pilulky, třetí - dvě, čtvrtá - jedna, pátá - půl tablety, šestá a sedmá o čtvrtinu.

Toto schéma je podmíněné, musí být upraveno a vypočítáno ošetřujícím lékařem. Mnoho žen přeruší léčbu několik týdnů. V případě problémů s počatím a porodem dítěte se přípravek Duphaston užívá v průměru po dobu šesti měsíců.

Toto období zahrnuje dobu před těhotenstvím, jeho počáteční období (až dvanáct týdnů) a přibližně čtrnáct dní postupného vysazení z léčby. Po patnáctém týdnu se plně vytvořená placenta začne starat o dítě, bezpečnost plodu přestává záviset na progesteronu.

Pokud plánujete těhotenství a jste v tomto stavu po dobu prvních dvou trimestrů, měli byste neustále sledovat hladinu progesteronu. Tato kontrola se provádí pomocí krevního testu. Během léčby tímto přípravkem se také doporučuje pravidelně podstupovat vyšetření mléčných žláz, včetně mamografie.

Duphastonovo zrušení, stejně jako jeho jmenování, musí být pečlivě zváženo a zdůvodněno. Velkou chybou mnoha žen, které mají problémy s otěhotněním, je náhlé neoprávněné vysazení léku bezprostředně po těhotenství. Tato nerozvážnost je často velmi nákladná a končí spontánním potratem..

Možné následky

Duphaston tedy zvyšuje bazální teplotu, pomáhá snižovat kontrakce dělohy a udržuje žluté tělo. Spontánní vysazení z léku může vést k děložnímu krvácení a vypuzení plodu z děložní dutiny, to znamená k ukončení těhotenství. Proto by léčba měla být postupně snižována..

Pokyny pro drogu říkají o jejích výjimečných výhodách a bezpečnosti, a to jak pro nastávající matku, tak pro dítě. Mnoho gynekologů s tímto tvrzením nesouhlasí, protože při umělém doplňování hladiny hormonu progesteronu si tělo přestává produkovat samo.

Například ve Velké Británii je přípravek Duphaston zcela přerušen a v USA je zakázáno jej předepisovat těhotným ženám. Vědci v těchto zemích tvrdí, že u dívek, jejichž matky užívaly Duphaston během těhotenství, pravděpodobněji než u jejich vrstevnic trpí v dospělosti malformace vaječníků a reprodukční dysfunkce..

Ukazuje se, že postoj gynekologů k tomuto léku není v žádném případě jednoznačný, ale všichni jednomyslně souhlasí s nebezpečím ostrého odmítnutí Duphastonu během těhotenství.

Vitamíny E, B a zinek pomáhají zvyšovat přirozenou produkci progesteronu. Proto se ženám během těhotenství nebo plánování doporučuje jíst králičí a kuřecí maso, hovězí játra, červený a černý rybíz, cereálie, mořské plody, avokádo a olivy.

Nedostatek kyslíku a úplný nedostatek fyzické aktivity přispívají ke snížení produkce progesteronu. Chůze pomůže vyřešit tento problém..

Shrnuto, rád bych poznamenal, že jakýkoli lék, zejména během těhotenství, by měl předepisovat a rušit příslušný lékař. K tomu jsou zapotřebí dobré důvody as malými odchylkami od normy bude stačit správná výživa a zdravý životní styl. Postarejte se o sebe, milé ženy!

Našli jste chybu? Vyberte jej a stiskněte Ctrl + Enter a řekněte nám to.

Hormonální přípravky Solvay Pharma Duphaston - recenze

Duphaston je moje spása! Těhotenství přišlo až po něm!

Kdysi jsme byli s manželem tak naivní, že jsme si mysleli, že se děti získávají poprvé!

Ukázalo se však, že tomu tak není. Když jsem po několika měsících neúspěšných pokusů mučil doktora, proč to nefungovalo, doktor se jen zasmál a okamžitě mi předepsal tento lék.

Těhotenství začalo po užití Duphastonu. Vzal jsem to na radu lékaře a také jsem si přečetl pokyny a začal užívat.

Užíval jsem jednu tabletu denně během jednoho cyklu, ale nic se nestalo. Poté jsem si přečetl doporučení na internetu, znovu si přečetl pokyny a začal znovu.

Faktem je, že Duphaston musí být užíván ve dnech cyklu, v mém případě je to od 13 do 25 dnů a přesně včas. To znamená, že pokud jste se sami rozhodli, že si ho dáte přesně v 8:00 ráno, musíme ho v tuto chvíli vypít. Pokud jste se jmenovali 9:00 ráno a 21:00 večer, nastavte si na tuto dobu budík nebo připomenutí a přijměte včas. Žádné přeskakování a žádné prokrastinace.

Měla jsem štěstí, mohla jsem otěhotnět poté, co jsem dva měsíce užívala Dufaston a brala jen dvě pilulky denně. Na internetu jsem našel recenze, že někteří užívali 4 i 6 tablet denně. Vzhledem k ceně to není snadné a načasování je omezené..

Je také důležité užívat Dufaston po dobu 20–22 týdnů. A pak by to mělo být postupně, doslova na čtvrtiny, zrušeno. To je nezbytné, aby tělo neopustilo okamžitě, ale postupně.

Těhotenství po zrušení dyufastonu

Když jsem se ponořil do rozsáhlých informací o dyufastonu, všiml jsem si, že většina z nich otěhotní na pozadí jeho zrušení, samozřejmě existují dívky, které otěhotněly během užívání, ale většina - po zrušení. Dívky, které otěhotněly, odpoví až po zrušení duphastonu. Pokračovat ve čtení →

Dobrý den všem! Opravdu potřebuji radu. Viděl dyufaston po dobu šesti měsíců, tento měsíc se zastavil a rozhodl se „odpočívat“. A dnes je to pás duchů! Šílená radost a úzkost - co dělat? začít pít dyufaston dnes nebo vůbec? obávám se, že to selže, když se domluvím s gynekologem atd. Co dělat? Pokračovat ve čtení →

Dívky, které měly zkušenost se zrušením dyufastonu a otěhotněním při jeho zrušení?)) Už mě dokonce unavuje pít z měsíce na měsíc! Pokračovat ve čtení →

Možná hloupá otázka, ale přesto se může někdo setkat se skutečností, že při 26 DC byl duff zrušen kvůli čistým testům, ale nakonec se ukázalo, že je to těhotenství a jak to skončilo? Pokračovat ve čtení →

Stalo se, že jsem poprvé v životě začal užívat duff 16. den cyklu, ve kterém došlo k těhotenství. Průběh byl normální, ale požadované těhotenství nepřišlo (((Důvod byl s největší pravděpodobností v tenkém endometriu (max. 6 mm). Zbytek testů na všechny infekce, hormony byly také dobré. Ale těhotenství nepřišlo. Musel jsem změnit lékaře. A jsme pryč: nový analýzy, GHA (ooo, jak si pamatuji) - a opět jsou všechny analýzy a výzkumy normální. Doktor mě pošle na ultrazvukové vyšetření uprostřed cyklu, uzist potvrdí očekávanou ovulaci a. Přečíst více →

Dobré odpoledne. Tato otázka je velmi znepokojující: Měl někdo takový, že v den X test ukázal / a zrušili jste dyufaston, a pak se po několika dnech ukázalo, že jste těhotná? Byly nějaké důsledky předčasného zrušení duff? Předem děkujeme za vaše odpovědi :-) Pokračujte ve čtení →

Dívky, drahá, můžete mi prosím říci, jak dyufaston ovlivňuje ovulaci? Plánujeme těhotenství při zrušení Yariny, piju poslední balíček. Po zrušení lékař předepsal pít Duphaston od 11 do 25 dnů, mám velké obavy, najednou Ovulace (pokud vůbec) bude později než 11 dní, ovlivní ji Duphaston. Pokračovat ve čtení →

Dívky 2. cyklu užívají dyufaston, těhotenství zatím neprobíhá. Potlačuje tento lék ovulaci? Je možné na tom otěhotnět? Nebo otěhotní až po vysazení léku? Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Po dva dny je zpoždění, test byl proveden včera ráno, objevil se druhý sotva znatelný proužek. Udělal jsem to večer - test byl negativní. Také jsem dnes ráno udělal sotva znatelný proužek. Udělám to zítra ráno znovu. Ale znepokojuje mě, že jsem byl dyufaston. Po absolvování kurzu jsem to přestal pít, protože jsem čekal měsíc. Tj. 21.07 jsem dopil. Hrudník je oteklý, kolitida, svědění. Proto jsem po prvním zpoždění a prvním testu běžel do lékárny a koupil Duphaston, piji už druhý den. Pokračovat ve čtení →

Dobrý večer! Dívky mi řekněte, prosím. Po poslední tabletě duphastonu po dobu 8 dnů nebyl žádný M, udělal jsem test a je tu druhý pás, ale BÍLÝ. Znamená to, že jsem superhyperna, nejsem těhotná?)))) A je normální, že M nepřijde žádným způsobem, v daném měsíci bude pokuta po dobu 5 dnů po zrušení dyufastonu číst dále →

Dívky, chápu, že tato otázka je pro lékaře, ale nějak jsem se hned nezeptal a mohu se zeptat až po několika dnech: užívám dyufaston 7 dní z 10, četl jsem, že po jeho zrušení by měl být test proveden okamžitě, aby nedošlo k poškození, pokud těhotenství se stalo a pokračujte v užívání, ale mám pozdní ovulaci, v den zrušení duphastonu bude asi 8-9 DPO a co mi vlastně může test ukázat tak brzy? Nevím, kdy mám čekat na menstruaci, protože v červenci bylo 18 čísel. Pokračovat ve čtení →

Dívky dobré ráno! Moje situace je následující: dnes je to 10 DPO a den X (mám pozdní ovulaci) piju duphaston, nemám menstruaci, test je ráno negativní (ale kvůli tomu může být jen 10DPO). Dívky, prosím, řekněte mi, co mám dělat, pít dyufaston a dělat testy ještě několik dní, M tam dnes není. r V tomto cyklu byla podobná situace 3 dny před M byl test negativní, přestal pít dyufaston, M nepřišel 3. den zpoždění, test ukázal //, vzal hCG. Pokračovat ve čtení →

Dobrý večer! Rád bych konzultoval otázku Dufastonu. Byl jsem propuštěn od 16 do 25 dnů cyklu. Ale četl jsem, že zrušení může být špatné pro zavedené těhotenství. Jak být? Maximum pro datum zrušení bude 10 dpo, test se může, ale nemusí zobrazit. Pro jistotu uvažuji o užívání HCG. Co doporučuješ? Děkuji Přečtěte si více →

Potřebuji tvoji radu. Stojí to za to počkat, nebo se na to podívejte hned. Spolu se svým manželem více než 5 let. Před březnem jsem nikdy neotěhotněla. Ale v anamnéze byly chlamydie (po dlouhou dobu) a peritonitida z apendicitidy. Zhřešil na potrubí. Někteří lékaři dokonce s takovými počátečními údaji okamžitě poslali laparoskopii. V dubnu jsem po dovolené šla na rentgen. Ale stalo se, že B začala v březnu na pozadí užívání dyufastonu, bohužel nebylo možné zachránit. Od té doby došlo k náhlému zrušení dyufastonu. Pokračovat ve čtení →

Dobrý den všem! Jsem zde nový. Trápí mě 1 otázka. Jak předepsal lékař, podám injekci fraxiparinu a piju duphaston od 16 do 25 dnů cyklu. Když jsem si přečetl, že po zrušení dyufastonu začíná menstruace, pokračoval jsem v pití ve stejné dávce 26., 27. a dnes je 28 dní. A nyní, dokud menstruace nezůstane 2 dny a na testu se neobjeví lišta duchů, je viditelná pouze v určitém úhlu, ale je. A teď se obávám, zda to může být těhotenství, nebo. Pokračovat ve čtení →

Ahoj. Už dva roky piji dyufaston, který reguluje cyklus od 16 do 25 dnů. Má cyklus přesně 28 dní, což se mi opravdu líbilo. To znamená, že 3. - 4. den po zrušení vždy začal nový cyklus. Pak těhotenství, potrat. A dali mě na kuchaře. Vypil 1 měsíc - zrušen. Poté řekli, že pijí dyufaston od 5 do 25 dnů. Takže jsem to pil měsíc. Je to již 8 dní od zrušení, ale stále neexistuje žádná lhůta. Test je prázdný. Bojím se proč. Pokračovat ve čtení →

Ahoj holky Tohle je můj příběh. 3 cysty na pravém vaječníku, vaječník nefunguje (čekal jsem na operaci k odstranění! Nebyla menstruace po dobu 60 dnů, někdy byla o 10 dní později, silné hormonální selhání! Vypijte dyufaston, menstruace přišla ke zrušení! Poslední cyklus - 30. den duphaston, po zrušení menstruace nepřišla! testy byly dlouhodobě negativní! pouze 3 ultrazvuky a hCG v 60. den cyklu potvrdily těhotenství! i když by měla existovat delší doba menstruace !! duphaston po zrušení netrvalo více! Tyto. Přečíst více →

Dívky, kdy čekat na M po zrušení duphastonu. Vypil jsem po zpoždění 5,5 dne, protože existovalo podezření na těhotenství. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! 15. února byl na schůzce gynekologa o zpoždění menstruace (13 dnů). Na ultrazvuku nic neviděli. Corpus luteum je 14 mm vpravo, endometrium je 12 mm. Předepsaný dyufaston 1 tableta 2krát denně po dobu 7 dnů a čekání 7-10 dní po zrušení. Dnes je 6. den užívání drogy, v noci to byla PA, dnes asi v poledne jsem viděl YAB na podložce. Pokud piju duphaston, je možné těhotenství po zrušení? Nebo ještě počkat na menstruaci? Díky předem Přečtěte si více →

Dívky, které pily duphaston a porodily zdravé děti? A byly po zrušení nějaké následky na tělo? Neobávám se, že mi bylo řečeno, abych ho během těhotenství pil, jako nějaký druh vitaminu, jiný lékař později řekl, že bych ho neměl pít Musel jsem pokračovat, protože těhotenství začalo, ale od té doby, co jsem začal pít, musím pokračovat a nyní nemohu přestat až do 16. týdne. Budu rád za pozitivní recenze Přečíst více →

Dívky, dobré odpoledne.. Možná někdo takový? Poprvé v životě se moje menstruace zpozdila na měsíc, těhotenství bylo vyloučeno.. Gynekolog předepsal dyufaston, aby zavolal menstruaci, díky bohu 4. den zrušení 31. srpna.. Ale včera, promiň, šel jsem na toaletu a našel hnědý výtok. Dnes začalo bolet dolní část břicha a výtok je jako během menstruace, jen skromný.. Dívky, je možné to považovat za selhání způsobené dyufastonem? Někdo něco takového měl ?? Pokračovat ve čtení →

Teď jsem v pátém týdnu těhotenství, včera jsem si udělala ultrazvuk, je tam všechno v pořádku. Dnes jsem šla ke gynekologovi, kromě vitaminů mi předepsala také dyufaston s vysvětlením, že jsem před rokem měla mimoděložní obal a teď ho musím vypít (a obávám se, kolik případů vím o potratech v důsledku nesprávného zrušení a skutečně všech hormonů stále (co si o tom myslíte? Přečtěte si více →

Dívky mi říkají, že v listopadu došlo k stimulaci (protože neexistuje ovulace). Na pozadí stimulace byla ovulace poté, doktor mi řekl, abych začal pít dyufaston po dobu 10 dnů (ukázalo se to od 16-26 dts), pak zrušit a pokud menstruace nezačne testovat. Ale nerozumím tomu, zda toto zrušení ovlivní těhotenství (pokud k němu dojde)? Pokračovat ve čtení →

Minulý měsíc se cyklus pokazil. Dyufaston volal menzes. Přišli po zrušení. Moje morče řekla, že bude i nadále pít dyufaston, aby připravila tělo na těhotenství. Ale nechci zasahovat do práce hormonů, protože k tomuto selhání došlo poprvé. Tento měsíc jsem se rozhodl nepít a v důsledku toho menstruace nepřišla. Zatím neplánujeme. Neměl jsem čas na testování na hormony. Řekněte mi, bude to nyní neustále selhávat, pokud neužíváte dyufaston? Kdo normalizoval cyklus po jedné dávce dyufastonu? Jak můžete vytvořit cyklus bez pilulek? Nebo. Pokračovat ve čtení →

Ovlivňuje užívání dyufastonu menstruaci? Řekněme, že piji dyufaston se záchrannou sítí, mohu být těhotná, ještě jsem nedarovala krev. Takže pokud nedojde k otěhotnění, přijde menstruace při užívání dyufastonu bez zrušení? A pokud ano, tak jak přijdou k okamžitému zrušení dyufastonu? Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne! Toto je moje první těhotenství. Chodí na duphastonu. Nyní 9 týdnů těhotná. Rok pil OK Dimia, v létě pil dostinex-bromokriptin ke snížení a udržení prolaktinu. Po zrušení OK lékař předepsal Dyufaston 2 tuny denně. Početí proběhlo 3. měsíc užívání duphastonu, jakmile se objevil druhý slabý proužek, lékař zvýšil dávku na 3 tuny denně a také pil vitamíny. Po 6 týdnech ultrazvuk odhalil oddělení, dva týdny jsem byl na pracovní neschopnosti. Nyní piju duphaston 3 tuny denně, kyselinu listovou, klotrimazolové čípky (přišel. Přečíst více →

Zítra je již 15 týdnů a já vůbec nepřibírám! Navíc pomalu, ale jistě ztrácím... 300 gramů pokaždé méně a méně... Doktorovi se to nelíbí. Jím normálně, jako obvykle. Zhřeším na Duphastona! Před nástupem těhotenství jsem seděl 4 měsíce na dyufastonu a prudce jsem přibral pár kilogramů. A jak začalo těhotenství, odhodil jsem to (přenesl se do Utrozhestanu) a začal pomalu hubnout, to znamená, jako by se chtěl vrátit ke své přirozené hmotnosti. Možná někdo měl. Pokračovat ve čtení →

Dívky mi říkají, může někdo narazit. Mám 14 týdnů, piju Dyufaston 3 tablety denně, po vyšetření lékař řekl, že zruší -1 za týden, včera jsem vypil 2 a večer nedošlo k silnému krvácení. Zavolal jsem svému doktorovi, řekla, aby všechno vrátil na své místo, budeme pít do 16, když jsme vypili tři pilulky. Nyní je hnědá mazanice, žaludek se netáhne, poškodí krvácení dítě? Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Řekni mi prosím. Vzhledem k nepravidelnému cyklu mi lékař předepsal Dufaston od 16 do 25 DC. V 18 DC byla odeslána na ultrazvuk, který ukázal endometrium 8,0 mm a dominantní folikul 17 mm. Lékař řekl, že má podat injekci hCG - 10 000 jednotek. Teprve 22. - 23. den došlo k ovulaci. Při 24 DC se endometrium změnilo na 10 mm, objevilo se žluté tělo 19 mm se špatným průtokem krve, IR - 0,46. Co dělat dál? Vzhledem k tomu, že jsem takhle pil Duphaston. Mám to pít po 25. Pokračovat ve čtení →

Dívky, které mají nízkou prognózu, v který den po zrušení dyufastonu (utric) jste se dozvěděli o těhotenství a kdy jste jej začali znovu užívat? Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi, abych vypil Duphaston 16. den cyklu nebo ještě počkal na ovulaci.? Četl jsem, že může potlačit ovulaci, a moje cykly jsou velké po dobu 40 dnů a 16. den to ještě nemusí být. Piju 2. cyklus duff, těhotenství nenastává a cykly byly sníženy na 28 dní, druhá fáze se stala krátkou, myslím, že nikdy neotěhotním. Obecně mi gynekolog určil 3 kurzy Yariny, na pozadí jejího zrušení dochází k těhotenství rychleji a poté Duphaston. Rozhodla jsem se zkusit otěhotnět sama. Pokračovat ve čtení →

30. budu muset začít pít dyufaston, bude to 15 DC. Musíte pít po dobu 10 dnů, teoreticky, za 2-3 dny po zrušení, bude muset jít M. A pokud se ukáže, že jsem těhotná, těhotenství po zrušení selže a M odejde? Doufám, že jsem otázku položil jasně =) Pokračovat ve čtení →

dívky, dnes je 1. den ukončení těhotenství, test ráno je negativní (bolí hrudník, dnes je 27. den cyklu, obvykle je cyklus 27-28. ovulace proběhla 10. den, tj. myslím, že nedojde k těhotenství ((((ale hrudník bolí, obvykle na 2 dny před dny na Krétě bolest pominula. Ráno 1. cyklu, předtím jsem byl na dyufastonu. Kdo to měl? Mám z něčeho obavy ** ((doufám, že zítra to ustoupí. Prosím, podělte se o své zkušenosti Číst dále →

Dívky, které mají informace o tom, jak zrušení dyufastonu probíhá ve 20. týdnu těhotenství, jaké pocity nebo změny, nebo všechno je stále dobré. Brzy zruším, že procházejí (Přečtěte si více →

Dobrý den! Dívky, kdo to měl? 3 cykly viděly duphaston - podle předpisu gynekologa plánujeme těhotenství. Po jeho zrušení nelze cyklus obnovit po dobu 3 cyklů, jeho doba skočí. Jeho bylo 34-35 dní. Ihned po zrušení bylo 48 dní, poté 38, nyní 21. Může to mít pro něj takový vedlejší účinek? Jak lze nyní tento cyklus obnovit? Ultrazvukem je vše v pořádku, všechno dozrává a praskne. Vím, že teď musím darovat krev na hormony - všechno předám. Otázka zní: je to dyufaston. Pokračovat ve čtení →

Děvče, řekni někomu, jak zrušení dyufastonu proběhlo ve 20. týdnu těhotenství, jaké pocity nebo změny nebo všechny normy prošly. Piju 1 tabletu dvakrát denně, brzy zažívám malé zrušení noci (Přečtěte si více →

Dívky, otázka je zralá! Kvůli hrozbě mi bylo předepsáno no-shpu k intramuskulární injekci, Folku, Magne B6 a Duphaston, 1 tableta dvakrát denně! Ale G neřekl, jak dlouho to pít a jak to zrušit, a já jsem se neptal, blázne. Četl jsem, že po zrušení Duphastonu může začít krvácení z vysazení. Budu to mít také. Já jsem B! Jak to správně zrušit, aby nedošlo k poškození dítěte a těhotenství.... Pokračovat ve čtení →

Drahé dívky, bez vás není nic. Včera jsem navštívil svého lékaře. Potvrzené těhotenství, jedna AU. A doktor mě nechá jít k porodníkovi-gynekologovi a nakreslí mi schéma zrušení podpory: okamžitě zrušit divigel, proginova - 2 r / d 2 dny, 1 r / d 2 dny a zrušit; Pokračovat ve čtení →

Za prvé, těhotenství je velmi dlouho očekávané, po dobu 5 let jsme se snažili otěhotnět a pak se stal zázrak !! Duphaston začal pít od prvního dne zpoždění, protože béžový výtok mě obtěžoval, po několika dnech uběhly. Piju 3 tablety denně. Dnes je nám přesně 8 týdnů, byla jsem na ultrazvuku u svého gynekologa, díky bohu je vše v pořádku, cítím se dobře. A od dnešního dne mi říká, abych hladce zrušil dyufaston, 1 pilulku každých 10 dní. Mám velké obavy, protože jsem četl, že všechno je zrušeno až za 16 týdnů, ale tady je to tak brzy !! K lékaři. Pokračovat ve čtení →

Dívky, kdy čekat na období. 4 dny po zrušení dyufastonu, 2 dny zpoždění. Viděl jsem proužky v 9-11dpo, byl jsem si jistý, že jsem těhotná, ale jak se ukázalo, že existují činidla, daroval jsem krev hCG 26DC (12DPO) - výsledek byl méně než 0,1, takže jsem zrušil duphaston. Připojuji grafitovou BT. Včera jsem udělal test - negativní. Pokračovat ve čtení →

Dívky, které vypily Duphaston v prvním trimestru? Jak probíhalo těhotenství po zrušení a jak šly děti? Nalezeno malé oddělení předepsané dyufaston 1 tuna, 2krát denně a papaverin. Pokračovat ve čtení →

Před těhotenstvím moje dcera pila dyufaston, vždy menstruace přišla 2-3 dny po zrušení. Stejné je to i v posledním cyklu. AI byla plánována v tomto cyklu, byl jsem tak šťastný, že budeme mít čas před NG. A co si myslíš ty? Uplynulo 8 dní od zrušení lufy - a ne na jedno oko! Má to někdo? Jaké by mohly být důvody? Buď nebudete čekat na tato období, ale přijdou, pak počkáte - a ne fík! Pokračovat ve čtení →

Dobré ráno všem! Ještě před nástupem těhotenství začala užívat dyufaston. A teď 18. týden a moje pilulka denně: 1. A nejdůležitější věc pro mě. Duphaston 2krát denně. 2. Těhotné vitamíny (piji třetí den) před Femibionem 1-1krát denně. 3. Jód - 1krát denně. 4. Curantil - 1krát denně 5. Bifidumbacterin - 2krát denně. Brzy slez z duffu. A je mi to tak nepříjemné. je pro mě zárukou. Myslím, že to dám po zrušení. Pokračovat ve čtení →

Dívky, řekněte mi, kdo měl stejný problém.. Chystám se vstoupit do protokolu a lékař speciálně předepsal 1 t proginov + 1 t dyufastonu na několik dní, aby hádal měsíčně... nakonec po zrušení uběhl týden, ale všichni jsou pryč, dokonce i náznak toho, že přijdou druhý den... nic takového předtím nebylo (kdo na to narazil? Řeknu předem, není těhotenství. Přečíst více →

Dobrý den, byla mi předepsána léčba, prolaktin byl zvýšen, nedošlo k ovulaci. Viděl dyufaston 16-25 a dostinex 1 týden, dnes je 7. den po zrušení duphastonu, 2 dny zpoždění BT 37,1, těhotenský test negativní. co mám dělat, abych znovu vypil duphaston? mohu být těhotná? Pokračovat ve čtení →

Jak, v kterém týdnu těhotenství přestanou pít Duphaston: správný režim, důsledky snížení dávky a vysazení hormonů

Je všeobecně známo, že užívání drog během porodu, zejména v prvních měsících, je kontraindikováno. V moderních podmínkách jsou však ženám často předepsány speciální léky pro nástup a udržení těhotenství. Jedním z těchto léků je Duphaston.

Jedná se o poměrně silný lék, který se musí pít přísně podle schématu určeného lékařem. Lék by však měl být zrušen s opatrností. Jaký je správný způsob, jak přestat užívat Duphaston? Jak dlouho to přestat pít?

Mechanismus účinku Duphastonu

Pro nástup a normální průběh těhotenství potřebuje tělo nastávající matky progesteron. Za normálních okolností se produkuje ve vaječnících a během oplodnění se jeho koncentrace výrazně zvyšuje. Po oplodnění přebírá corpus luteum funkci produkce hormonů, dokud se nevytvoří placenta, která produkuje látku v budoucnu.

Duphaston je léčivo, jehož hlavní účinnou látkou je dydrogesteron. Tato látka patří k syntetickým analogům progesteronu.

Duphaston je k dispozici ve formě tablet. Když vstoupí do gastrointestinálního traktu, léčivo se rychle vstřebává do krevního řečiště. Maximální účinek léčiva je pozorován po 2 hodinách. Dydrogesteron přebírá funkci progesteronu. Podporuje nástup ovulace a pomáhá připravit dělohu na fixaci oplodněného vajíčka..

Po nástupu těhotenství poskytuje Duphaston potřebnou koncentraci progesteronu v těle ženy. Jeho činnost je následující:

 • příprava mléčných žláz pro budoucí laktaci;
 • relaxace dělohy;
 • zajištění roztažení dělohy;
 • udržování vnitřních procesů zaměřených na produkci výživy pro plod.

Proč potřebujete drogu před a během těhotenství?

Některé ženy nejsou schopné produkovat dostatek progesteronu, což ztěžuje oplodnění a těhotenství. Důvody tohoto jevu mohou být různé. Hormonální nedostatek může nastat v důsledku chronické patologie, silného stresu, genetické predispozice.

Před vynálezem umělých hormonů nemohly ženy s nedostatkem progesteronu otěhotnět. Pokud k těhotenství skutečně došlo, skončilo to potratem. Duphaston dává mnoha ženám příležitost bezpečně nosit dítě. Je předepisován jak ve fázi plánování těhotenství, tak po jeho nástupu. Před těhotenstvím se lék používá k diagnostice patologií spojených s hormonální nerovnováhou:

 • nedostatek progesteronu v luteální fázi;
 • endometrióza;
 • děložní krvácení;
 • těžký premenstruační syndrom;
 • nepravidelnosti v menstruačním cyklu nebo nepřítomnost menstruace po dlouhou dobu bez těhotenství;
 • potrat.

Kontraindikace pro použití

Seznam kontraindikací pro užívání léku je malý. Hlavní varování se týkají možné reakce těla na pomocné součásti. Duphaston obsahuje laktózu, která může způsobovat alergie. V tomto ohledu je kontraindikován u lidí s intolerancí laktózy. Mezi další kontraindikace patří:

 • zvýšená citlivost na složky léčiva;
 • těžká patologie jater a ledvin;
 • maligní formace v průběhu léčby nebo vyléčené v minulosti;
 • intolerance k hlavní látce.

Také se nedoporučuje předepisovat lék ve spojení s léky, které urychlují práci jaterních enzymů. V tomto případě bude účinek Duphastonu snížen díky jeho rychlému zpracování a odstranění z těla..

Během kojení musíte drogu přestat užívat. Složky léčiva se vstřebávají do mateřského mléka a předávají se dítěti, což může negativně ovlivnit jeho zdraví. Neužívejte Duphaston také ve spojení s podobnými hormonálními léky.

Vedlejší účinky a možné důsledky

Duphaston je přirozená náhražka hormonů, jejíž obsah v těle ženy je přirozený (více podrobností viz článek: Duphaston: jak užívat přirozenou náhražku hormonů?). V tomto ohledu jsou vedlejší účinky při užívání léků vzácné. Tyto zahrnují:

 • bolesti hlavy;
 • slabost a závratě;
 • nevolnost;
 • průjem;
 • kožní vyrážky;
 • bolení břicha;
 • zvýšená rychlost ničení červených krvinek;
 • vysoká citlivost mléčných žláz;
 • zhoršení funkce jater;
 • otok;
 • děložní krvácení, které zmizí po zvýšení dávky léku.

Některé ženy poznamenaly, že při dlouhodobém užívání drogy existuje tendence k významnému přírůstku hmotnosti. Odborníci však nemohli prokázat souvislost mezi účinkem léku a změnami hmotnosti ženy..

Nebyly zjištěny žádné případy předávkování. Při užívání velké dávky léku se provádí výplach žaludku a symptomatická léčba. Jakmile se objeví nádory, doporučuje se přestat pít lék, aby nedošlo k jejich růstu.

Nejnebezpečnějším je náhlé vysazení léku Duphaston. Absolvování kurzu by mělo být postupné. Tělu je třeba dát čas, aby se reorganizoval, aby produkoval progesteron sám. Pokud žena přestane pít Duphaston sama, může se stát:

 • potrat nebo spontánní porod;
 • odtržení placenty;
 • hormonální nerovnováha.

Jak dlouho je léčba zrušena?

Až do 12 týdnů těhotenství, žluté tělo plně plní funkci zásobování těla progesteronem. Počínaje 12. týdnem se tvoří placenta, která se ujme produkce hormonu. Celý proces tvorby placenty však lze dokončit do 16 let a do 20 týdnů se plně posílí..

V tomto ohledu se v oficiálních pokynech doporučuje přestat užívat Duphaston po úplném dokončení procesu tvorby placenty, konkrétně po 20 týdnech. Lékaři rozhodují na základě diagnózy a stavu pacienta.

Před 12 týdny těhotenství je odmítnutí léku vysoce nežádoucí. Zpravidla začínají snižovat příjem Duphastonu od 16 týdnů. Pokud však hrozí ukončení těhotenství, léčba se prodlužuje, dokud nezmizí příznaky, které vytvářejí riziko těhotenství..

Pokud žena v minulosti potratila a předčasně porodila kvůli nedostatku progesteronu, lze zrušení přípravku Duphaston odložit na později. Někdy je nutné užívat drogu až do posledních týdnů 3. trimestru. Když je Duphaston zrušen, žena je testována na koncentraci progesteronu před ukončením léčby, během období zrušení a po ukončení přijetí.

Schéma zrušení léčby

Režim vysazení léku závisí na důvodu, který vedl k jeho jmenování, dávkách během léčby, délce léčby a stavu těhotné ženy po užití léku. Duphaston se ruší postupně. Dávky a frekvence podávání se denně snižují. Schéma je přiřazeno individuálně rozhodnutím ošetřujícího lékaře. Níže jsou uvedeny přibližné plány pro stažení drog v různých situacích:

 • S několika potraty v předchozích těhotenstvích a po umělém oplodnění. Při klasické léčbě jsou předepsány 2 tablety denně, užívané v různých intervalech. Zrušení začíná 16–20 týdny. Nejprve se příjem sníží na 1 tabletu denně po dobu následujících 7 dnů. Poté se dávka sníží o další polovinu tablety po dobu 3 dnů. V závěrečné fázi vypijí ¼ tablety další 3 dny.
 • S hrozbou ukončení těhotenství. Z důvodu zachování těhotenství se obvykle předepisuje užívání 1 tablety každých 8 hodin. Po vymizení alarmujících příznaků se dávka sníží na 2 tablety denně až na 18 týdnů. Následné zrušení přípravku Duphaston se provádí podle výše uvedeného schématu.
 • Po spontánním potratu. Pokud by těhotenství nebylo možné zachránit, pak je také nemožné náhle ukončit léčbu přípravkem Duphaston. Hormonální terapie musí být dokončena postupně. Doba trvání kurzu závisí na schématech, která byla použita dříve. Například pokud byla dávka 3 tablety, pak se první den vysazení vezmou 2, další den - 1, poté se sníží na 0,5, poslední den užívání se vypije ¼ tablety.

Co může nahradit Duphaston?

Pokud žena netoleruje Dufaston dobře, může lékař nahradit lék jiným lékem, který dodává tělu progesteron. Existují dva typy progesteronových léků: syntetické a přírodní náhražky. Léky na bázi přírodních analogů progesteronu jsou zpravidla mnohem dražší. Tabulka popisuje léky, které mohou nahradit Duphaston.

Kritické dny jsou doprovázeny nepříjemnými příznaky, včetně slabosti, migrény, bolesti břicha, podrážděnosti. Některé dívky mají před a během menstruace průjem, což je velmi nepříjemné.