Co signalizuje hnědý výtok u žen??

Hnědé barvy ženského výtoku je dosaženo díky nečistotám krve ve fyziologických tekutinách. Tento hlen se objevuje v různých obdobích menstruačního cyklu. V závislosti na zdroji krvácení se rozlišují přírodní a patologické příčiny hnědého výtoku u žen..

Fyziologické příčiny

Pokud hnědý výtok není doprovázen bolestí, pravděpodobně to neznamená nic špatného:

 1. Měsíční. Špinění před a po menstruaci je normální. Několik dní před menstruací vychází nahromaděné nečistoty. Na začátku cyklu zbytky endometria opouštějí dělohu. Hlen má světle hnědou barvu. Proces netrvá déle než 3 dny.
 2. Ovulace. Uprostřed cyklu praskne folikul, ve kterém se vytvoří vajíčko. Z tohoto důvodu vaginální sekrece mění barvu na světle hnědou. Proces trvá až 72 hodin..
 3. Přizpůsobení hormonálním lékům. Během prvních 3-4 měsíců užívání perorálních kontraceptiv si tělo zvykne na hormonální změny. Podobný proces je pozorován po zrušení léků..
 4. Puberta. V prvních 2-3 letech se menstruační cyklus dívek normalizuje. Během tohoto období jsou období slabá a nepravidelná..
 5. Začátek sexuální aktivity. Po defloraci je několik pohlavních styků doprovázeno malým krvácením. Z tohoto důvodu se hlen stává nahnědlým..
 6. Těhotenství. Přichycení vajíčka ke stěně dělohy způsobuje prasknutí cév. V prvních hodinách po tomto se u žen objeví červenohnědý výtok. Později je tento jev nebezpečný. Znamená to oddělení placenty, hrozbu potratu nebo předčasného porodu..
 7. Poporodní období. Po porodu se hormonální pozadí normalizuje, tělo se začne připravovat na nové oplodnění. Nastává tvorba menstruačního cyklu. Výtok po porodu, špinění a nepravidelný.
 8. Nástup menopauzy. U žen středního věku endometrium atrofuje a vystupuje s malými nečistotami krve. Proces je nezávislý na menstruačním cyklu a je doprovázen návaly horka, pocením a výkyvy nálady.
 9. Nedostatek osobní hygieny. Nedostatek čistoty v intimní oblasti vede k růstu patogenní mikroflóry a změnám v acidobazické rovnováze. V důsledku toho se změní barva vaginálního sekretu..
 10. Zranění. Kvůli nedostatečnému mazání během pohlavního styku se ve vagině objevují mikrotrhliny. K poškození dochází také po potratu a nepřesném gynekologickém vyšetření.

Známky nemoci

Patologické procesy v těle, doprovázené krvácením, probíhají na pozadí bolesti a dalších nepříjemných příznaků:

 • Kolpitida. Zánět vaginální sliznice. Je charakterizován krevními nečistotami ve výtoku. Související příznaky: svědění a pálení; bolesti dolní části břicha; hyperemie sliznic; bolestivé močení.
 • Cervikální eroze. Tvorba vředů a eroze na děložní membráně, které krvácejí po mechanickém poškození. Uvolňuje se hlen s příměsí krve, při pohlavním styku se objevuje bolest v podbřišku.
 • Mimoděložní těhotenství. Objevuje se po určitém zpoždění menstruace. Spočívá v připojení vajíčka ke stěně vejcovodu. Prvními příznaky jsou rozmazání tmavě hnědého výtoku u žen a silná bolest v podbřišku.
 • Zánět močového systému. Infekce ledvin, močového měchýře a močové trubice jsou doprovázeny bolestmi v dolní části zad a dolní části břicha. Pacienti trpí častým nutkáním na močení a pocitem neúplného vyprazdňování močového měchýře. Krev se odstraní močí. Ve vaginálním hlenu se také objevuje hnědý odstín.
 • Endometriální patologie. Nemoci postihující vnitřní vrstvu dělohy jsou doprovázeny množením endometria. Tkáně se odlupují nebo tvoří polypy. V intermenstruačním období se výtok objevuje s příměsí krve. Menstruace dlouhá a bohatá, sražená. Někdy je v břiše bolest.
 • Myom dělohy. Benigní nádor svalové vrstvy pohlavního orgánu. Jeho charakteristické intermenstruační krvácení způsobuje hnědý vaginální výtok. Zároveň je menstruace bohatá a bolestivá. Cyklus je přerušený. Velký novotvar stlačuje močový měchýř a střeva, což způsobuje zácpu a časté nutkání na močení.

Hnědý výtok u žen často není známkou patologie. Pokud jsou krátkodobé a nejsou doprovázeny bolestí, nebojte se. Pravidelný výskyt hlenu s hnědým nádechem a bolestivostí by měl upozornit. V takovém případě neodkládejte návštěvu gynekologa..

Chyba gynekologa nebo ženské tělo - jehož vinou je krvácení?

Ženy by měly být pravidelně vyšetřovány gynekologem

Proč se objevují špinění po vyšetření gynekologem

Pokud nedojde k žádným závažným porušením a krev po vyšetření stále šla, může se to stát jen proto, že lékař použil gynekologické zrcadlo. Každý ví, že gynekologické zrcátko je určeno k vyšetření pochvy a děložního čípku. Pokud není používán opatrně, může poškodit vaginální sliznici a vyvolat slabé krvácení..

Po odebrání nátěru se buňky sliznice seškrábnou a může dojít ke zranění. Pokud se po vyšetření krvavý výtok nezastaví v nejkratší možné době, musíte se vrátit k lékaři. Možná došlo k nějakému porušení pravidel a zranění je patrné. Nebo se může stát, že se jedná o projev nějaké nemoci.

V každém případě je nutné znovu zkontrolovat a ujistit se, že je vše v pořádku, nebo podstoupit léčbu. Existují případy, kdy po návštěvě gynekologa dojde k pocitu svědění, pálení v pochvě a dalším nepříjemným pocitům. To by také nemělo být tolerováno, ale je vhodné okamžitě jít do nemocnice.

Není vyloučeno, že během vyšetření byla zavedena infekce. Neváhejte a požádejte o pomoc.

První pomoc

Pokud se po vyšetření na židli krvácení nezastavilo nebo se zvýšilo, je nutné zavolat sanitku, omezit fyzickou aktivitu a dodržovat odpočinek v posteli. Aby se zabránilo ztrátě tekutin v cévách, doporučuje se pít co nejvíce tekutin. Velká ztráta krve může vést k poklesu krevního tlaku. Šálek sladké kávy nebo silného čaje pomůže stabilizovat krevní tlak doma..

Pokud krvácení začalo u těhotné ženy, můžete si před příjezdem sanitky vzít pilulku "Dydrogesteron". Tím se zabrání potratu. Protikřečové léky (No-shpa, Viburcol) pomohou zmírnit bolest.

Po hospitalizaci provedou lékaři na nemocničním oddělení řadu vyšetření:

 • kolposkopie;
 • Ultrazvuk;
 • CTG.

Kolposkopie je diagnostický postup. Manipulace se provádí pomocí speciálního kolposkopového zařízení. Během vyšetření lékař vyšetřuje pochvu, děložní čípek a vulvu. Pokud byla nalezena podezřelá formace, lékař provede biopsii a odebere trochu biomateriálu pro další laboratorní testy.

Kolposkopie (klikněte na obrázek)

Ultrazvuk pánevních orgánů je bezpečná a spolehlivá diagnostická metoda, která umožňuje posoudit polohu, strukturu a velikost dělohy, jejího krku, vaječníků a přítomnost formací. Pouze odborník může diagnostikovat onemocnění.

CTG (kardiotokografie) je nedílnou součástí hodnocení zdraví plodu. S ním lékaři zaznamenávají kontrakce dělohy a srdeční tep nenarozeného dítěte..

Po vyšetření začala téct krev - to je normální

Docela často existují situace, kdy má žena po vyšetření špinění. To může být také v rámci normy, protože děložní hrdlo je zásobováno krví, zejména během těhotenství. Pokud po gynekologovi dojde k lehkému špinění, neměli byste okamžitě zoufat.
Možná se to stalo kvůli mírnému mechanickému poškození gynekologického zrcátka. Oslabení stěn cév není patologie, je to čistě individuální charakteristika. Proto není důvod k obavám. Možná stačí změnit lékaře na přesnějšího. Obvykle po vyšetření mohou těhotné ženy během močení pociťovat mírnou bolest. To je také způsobeno skutečností, že při provádění analýzy může dojít k mírnému porušení.

Můžeme říci, že veškeré špinění nebo lehké mazání po vyšetření gynekologem v důsledku mechanického poškození gynekologického zrcátka je normální. Není důvod se obávat. Nezapomeňte také na čas, kdy by mělo být co nejdříve ukončeno veškeré vypouštění..

Stimulace nástupu porodu

Po vyšetření gynekologem může být špinění během těhotenství způsobeno speciálními postupy, které zajistí zachování struktury cervikálního kanálu před porodem. Žena by měla informovat lékaře o přítomnosti nátěrů. V normálních situacích jsou stehy odstraněny po dobu až 37 týdnů, což je zcela bezbolestné.

Později, od 39 týdnů a později, může být výskyt hnědého výtoku předzvěstí porodu a indikuje výtok sliznice.

Vizuálně je korek malá slizká, rosolovitá struktura, krémově zbarvená sraženina. Někdy má malé krvavé skvrny. Odstranění zástrčky nezpůsobuje u ženy žádné nepříjemné bolestivé pocity nebo pocity nepohodlí. Při plánovaném vyšetření, které se v těchto dnech koná každý týden, informujte lékaře o tom, co se stalo, a lékař rozhodne o další strategii řízení těhotenství..

Pokud jsou známky oddělení korku detekovány dlouho před 40 týdny, neměli byste váhat. Naléhavá potřeba kontaktovat gynekologické oddělení pro lékařské vyšetření, protože to, co se stalo, může být známkou nástupu předčasného porodu.

Včasnou terapií lze porod odložit.

Když žena zaznamená známky výtoku sliznice, měla by být obzvláště opatrná hygiena těla. Porodní cesty jsou v tomto období otevřené a obzvláště zranitelné, protože ve skutečnosti nejsou chráněny před pronikáním bakterií a infekcí..

Nebezpečí gynekologických vyšetření

Jak bylo uvedeno výše, všechna gynekologická vyšetření jsou nezbytná a v některých případech zvláště užitečná. Nejprve jsou všechna taková vyšetření navržena tak, aby odmašťovala stěny pochvy a děložního čípku. Buňky sliznice jsou pouze látkou pro laboratorní výzkum..

Existují případy, kdy po extrémně nedůkladných vyšetřeních ženy pociťují vážné problémy doprovázené krvácením a bolestmi v podbřišku. V takových případech je nutná urgentní pomoc a další léčba. U všech žen je vše jiné, proto obvykle po vyšetření mohou být pozorovány nepohodlí nebo lehké masti. Pokud je krev červená nebo tmavá po dobu několika hodin nebo dokonce dnů, měli byste se poradit s lékařem.

Pokud jde o různé nemoci, v tomto případě je vše mnohem komplikovanější. Lékař zpravidla musí určit přítomnost nemoci nebo o ní vědět předem - z anamnézy ženy. Existuje také takzvané obouruční vyšetření, během kterého lékař zkoumá polohu orgánů, jejich velikost, přítomnost nezbytných adhezivních procesů a také možnost vzniku onemocnění. Bohužel i po takovém vyšetření jsou možné lehké skvrny nebo nepohodlí v dolní části břicha..

Jakýkoli zásah může být nebezpečný, zejména pro těhotnou ženu. Proto zaujměte seriózní stanovisko k vyšetření u gynekologa, zejména při výběru specialisty.

Stanovení správné diagnózy

Pro správnou diagnózu je nutná úplná anamnéza všech příznaků. Světelné skvrny, které skončily co nejdříve, by neměly vzbuzovat obavy. Objemnější vyžadují důkladnou pozornost a další prozkoumání.

Ze strachu z možných následků se z preventivních důvodů nezdržujte návštěvy gynekologa. Bude mnohem horší zjistit, že máte již zanedbané onemocnění, jehož léčba bude trvat dlouho. Každá žena by měla k výběru „svého“ lékaře přistupovat individuálně a pečlivě.

Co dělat s krvácením po gynekologickém vyšetření?

Nejprve je nutné určit povahu krvavého výtoku. Pokud je krev šarlatová a rozmazává se jen velmi málo, nemusí to být důvodem k obavám. V tomto případě si musíte jen odpočinout a lehnout si, což trochu uklidní tělo..

Zadruhé musíte určit dobu krvácení, nebo spíše její trvání. Vypouštění po kontrole prvního dne je povoleno. Cokoli, co uplynulo druhý nebo třetí den, je nebezpečné. V takovém případě je lepší vrátit se k lékaři. Možná existuje charakteristická porucha, nebo se tak projevuje vaše nemoc.

Existují případy, kdy je špinění tak silné, že je docela podobné menstruaci. Pak je lepší zavolat sanitku, jinak můžete přijít o hodně krve. Výsledkem vyšetření by mohlo být poranění sliznice děložního čípku nebo samotné pochvy.

Když krvácí neškodný příznak?

Krvácení lze považovat za neškodné, pouze pokud je objem krve nebo výtoku velmi malý a dojde k němu během krátké doby (1-3 dny). V tomto případě lékaři jmenují několik hlavních důvodů pro vzhled malého množství krve uprostřed cyklu..

Krev z pochvy uprostřed cyklu - příčiny

 1. Možná jste nedávno (1-3 měsíce) začali užívat antikoncepční pilulky (perorální antikoncepci). V tomto případě malé průlomové krvácení naznačuje pouze to, že se vaše tělo přizpůsobuje novému hormonálnímu režimu. Této kategorii lze také přičíst závislost na nitroděložních kontraceptivech (spirálách)..
 2. Kromě toho, pokud jsou perorální antikoncepce užívány nesprávně a nepravidelně, může tělo také reagovat mírným krvácením. Takové pilulky vyžadují, aby žena přísně dodržovala pravidla pro jejich užívání..
 3. Malý krvavý výtok, který nezpůsobuje žádné nepohodlí, může naznačovat normální ovulaci.
 4. Krátké krvácení může vyplynout z užívání určitých léků, které mohou obecně oslabit imunitní systém (například antibiotika).
 5. Průlomové krvácení se často vyskytuje u mladých dívek, pokud ještě nebyl stanoven cyklus. Je to všechno o silné hormonální restrukturalizaci adolescentů.
 6. Dalším důvodem je radostná událost: možná jste otěhotněli a malé krvácení naznačuje, že došlo k oplodnění. Takový výtok se obvykle objevuje ve velmi raných fázích, kdy žena ještě neví o budoucím přírůstku..
 7. Možná to celé spočívá v rehabilitaci dělohy nebo pochvy po jakýchkoli operacích, hrubých vyšetřeních nebo příliš aktivním styku. V této situaci se však může zvýšit krvácení, což naznačuje vážné vnitřní poškození..

Nemoci se projevují po vyšetření gynekologem

První případ je dost těžký na to, aby se dal nazvat nemocí, ale skutečně existuje. Toto je potrat. Existuje poměrně málo situací, kdy si v počátečních stádiích těhotenství, přibližně 10 dní, to sám gynekolog nemusí všimnout a při náhlých pohybech vyvolat potrat. Po vyšetření se tedy krev objeví, možná ne okamžitě, ale až druhý den. V takových případech je léčba příliš pozdě..

Pokud víte o svém těhotenství a po gynekologickém vyšetření dochází ke krvavému výtoku nebo bolesti v podbřišku, je to jasný signál o přítomnosti významných odchylek v průběhu těhotenství. Pokud jde o konkrétní onemocnění, může to být eroze děložního čípku, přítomnost papilomaviru, endometrióza a další. Taková onemocnění mohou být po vyšetření příčinou krvavého výtoku. Proto je důležité zahájit léčbu co nejdříve..

Pokud jde o erozi děložního čípku, toto onemocnění může nastat z různých důvodů, ale musíte vážně myslet na další nemoci.

Příznaky nemoci

Kromě toho, že po vyšetření za přítomnosti jakéhokoli onemocnění dochází ke špinění, mohou být některé příznaky charakterizovány konkrétním onemocněním. Například u endometriózy je bolest v dolní části břicha. Nejčastěji se to děje přesně po gynekologickém vyšetření a během menstruace je bolest někdy jednoduše nesnesitelná.
A pokud jde o krevní nečistoty, vznikají právě s hyperplazií endometria. Stojí za zmínku, že takové projevy lze vyvolat nejen vyšetřením gynekologa, ale také hormonální nerovnováhou, nadbytkem estrogenu, obezitou nebo přítomností diabetes mellitus. Proto, než dojde k závěru, musíte se poradit s lékařem..

Příčinou výskytu krve mohou být polypy dělohy, které se skládají z endometriotických buněk. Takové benigní novotvary v počátečních fázích nezpůsobují žádné nepohodlí a nejčastěji se vůbec neobjevují. Při odborném vyšetření může lékař určit jejich přítomnost. Příznaky přítomnosti polypů mohou být extramenstruační krvácení, bolest v děloze nebo po sexu, pravidelné zpoždění menstruace a další. Pokud se takového problému nezbavíte včas, může se v budoucnu vyvinout neplodnost..

Všechny infekce pohlavních orgánů se mohou projevit jako svědění v pochvě, nepohodlí třísla, pocit pálení, bolest během nebo po sexu, křeče nebo zkažený zápach. Pokud máte tyto příznaky, musíte urgentně navštívit lékaře. Stále existují vážnější nemoci, které ovlivňují reprodukční systém a mohou vést ke komplikacím. Jsou to chlamydie, ureaplasmóza a trichomoniáza..

Diagnóza onemocnění s krvácením

Během těžkého krvácení je gynekologické vyšetření velmi obtížné, proto se uchýlí k ultrazvukovému vyšetření. Neubližuje ani těhotné ženě. Pomocí ultrazvuku je možné určit dobu těhotenství, přítomnost určitých patologií v děloze nebo jiných nemocí. Toto vyšetření je nejčastěji předepsáno po rutinním vyšetření gynekologem, aby byly výsledky co nejpřesnější. Jedná se o druh komplexního vyšetření, pomocí kterého můžete určit celkový obraz o průběhu onemocnění nebo úspěšném těhotenství. Nejčastěji je takové vyšetření předepsáno s pravidelným hnědým výtokem bez stížností od ženy. To vám umožní určit příčinu.

Pokud není pozorováno závažné krvácení, je možné vyšetření gynekologem se zrcadlem. Světelný výboj zpravidla nebude zasahovat do stanovení přítomnosti nebo nepřítomnosti onemocnění a zjištění příčiny těchto příznaků..

Krvavý výtok u těhotných žen po vyšetření

Nejnebezpečnějším důsledkem krvácení u těhotných žen je potrat. Toho byste se měli bát a především byste měli být při vyšetření gynekologem mimořádně opatrní. Závratě, nevolnost a slabost mohou také signalizovat hrozbu potratu, dokonce iu hnědých mastí. Pokud lékař sám nedokáže určit gestační věk, je lepší podstoupit ultrazvukové vyšetření pro získání úplného obrazu. Jiné světelné skvrny mohou naznačovat další méně závažné problémy, ale neměly by být ignorovány.

Existuje mnoho dalších patologií, ale pro každou jsou čistě individuální, takže známka potratu není konečným verdiktem. Můžete být odkázáni na hospitalizaci, abyste předešli dalším problémům..

 • Autor: Boris
 • Vytisknout

Jak jsem se stal lékařem? Docela obtížná otázka... Pokud se nad tím zamyslíte, nezbylo než vybrat. Narodil jsem se v rodině lékaře na jednotce intenzivní péče a každý den na večeři jsem slyšel, jak mi můj otec vypráví o svém dni. Jako dítě to všechno vypadalo fantasticky, mimo realitu. Ohodnoťte článek:

 1. Pět
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

(2 hlasy, průměr: 5 z 5)
Sdílej se svými přáteli!

Co dělat?

Pokud je zjištěn výtok s příměsí krve, musí se těhotná žena nejprve uklidnit. Pokud k potížím došlo v posledních fázích těhotenství, před porodem, měla by být studována povaha výtoku. Nízký hnědý nebo tmavý výboj je nejčastěji normou. Žena však o tom musí stále konzultovat telefonicky nebo při osobní návštěvě..

Pokud dojde k hojnému krvácení s křečovitou bolestí, musíte zavolat sanitku. Okamžitá pomoc je také nutná, když je výboj jasně červený. Taková patologie vždy představuje hrozbu pro život matky a dítěte. Pokud je identifikována, měla by žena zaujmout ležet a čekat na pomoc.

Druhy výtoku po gynekologovi a jsou vždy spojeny s vyšetřením?

Docela často existují stížnosti na detekci krvavého výtoku po vyšetření gynekologem. Proč se objevují, jak nebezpečné jsou během těhotenství a stojí za to se takového lékaře vzdát? Na všechny tyto otázky se pokusíme odpovědět v připravovaném článku..

Nízký hnědý nebo růžový výtok je výsledkem menšího traumatu na cervikální a vaginální sliznici. U dokonale zdravé ženy k tomu dochází v důsledku několika okolností:

 1. Vyšetření probíhá v předvečer nebo bezprostředně po menstruaci, poté může manipulace se zrcadlem a prstem způsobit únik endometria krví, která již začala být odmítána, nebo zbytky na konci období. Některé dámy obecně nemohou identifikovat kritické dny kvůli nepravidelnému cyklu, takže menstruace se někdy kryje s vyšetřením.
 2. Při cytologickém nátěru je zranění normální. Materiál se odebírá škrábáním z povrchu krku.
 3. S onemocněním krve (snížená srážlivost) a krevních cév (křehkost) je snadné tkáň poškodit. Současně je pozorován růžový výtok..
 4. Strach pacienta během vyšetření vede k tomu, že se vaginální svaly stahují a vložení zrcátka probíhá s námahou. Kovový okraj může poškodit sliznici. Ženám se proto doporučuje, aby si na křesle co nejvíce odpočinuly. Co pomůže vyhnout se nejen krvavým šmouhám, ale také bolestivým pocitům.
 5. Lékař někdy provádí vyšetření velmi hrubě a provádí ostré pohyby nástroji a rukama. Toto chování je neprofesionální, má smysl jít k jinému gynekologovi.
 6. Za přítomnosti některých zdravotních problémů způsobují manipulace lékaře tmavě hnědý nebo červený výtok, někdy sraženiny a pruhy. O těchto nemocech pojednáme níže..
 7. Během těhotenství vyšetření často končí výskytem hnědé nebo růžové skvrny. To je způsobeno plností krve v genitáliích a zduření sliznic v důsledku hormonálních změn.

Pozornost! Ze stejných důvodů dochází ke krvavému výboji po ultrazvuku transvaginálním senzorem.

Patologické stavy se někdy projevují právě sekrecí hnědé, červené nebo růžové barvy v důsledku intimity nebo lékařských manipulací během vyšetření:

 1. Eroze děložního čípku je změna povrchové vrstvy, díky které je postižená oblast nechráněná a náchylná ke zranění, a to i při lehkém dotyku. Během vyšetření lékař uvidí atypickou oblast a může diagnostikovat natřením krku jódovým nebo octovým roztokem.
 2. Polyp cervikálního kanálu je benigní formace s velmi jemnou strukturou, dotek nástrojů během vyšetření ji zraní a způsobí krvácení. U polypů je hojný slizniční výtok s pruhy krve.
 3. Endometrióza nezpůsobuje kontaktní krvácení, ale z aktivních pohybů zrcadla vycházejí tmavé sraženiny.
 4. Přítomnost genitálních bradavic na děložním čípku s HPV může během vyšetření vyvolat jejich poranění.

Existuje řada znaků, které charakterizují jev v důsledku drobného poškození sliznice:

 • Barva je béžová, světle hnědá nebo narůžovělá;
 • Objem je mírný nebo skromný, pokud je přítomno mnoho sekrecí, pak by měl být převážně hlen, ne krev;
 • Doba trvání od několika hodin do 1-2 dnů;
 • Žádná bolest, svědění, zápach nebo jiné nepříjemné příznaky.

Někdy gynekologové praktikují hluboké vyšetření rukama. Jeden leží na břiše a druhý lékař sonduje orgány prsty. Takto kontrolují cysty, adheze, těsnění, nádory. Proces je pro pacienta nepříjemný a dokonce bolestivý, po kterém se uvolní šmouha s krví. Jedná se o standardní diagnózu, ale dnes se ultrazvuk a další instrumentální metody používají častěji..

Běžné příčiny výtoku po návštěvě gynekologa

Pravidelná návštěva gynekologa (doporučuje se navštívit alespoň jednou za 6 měsíců) je zárukou včasného zjištění chorob genitální oblasti a jejich odstranění. Po lékařském vyšetření však mají ženy často vaginální nátěr, který je někdy doprovázen bolestí v dolní části břicha. Proč se to stalo? A je výtok po vyšetření gynekologem důvodem pro opakovanou návštěvu odborníka? Pojďme si o tom promluvit.

Během gynekologického vyšetření používá lékař speciální nástroje, které mu umožňují objektivně posoudit stav reprodukčních orgánů. Jejich použití však často způsobuje mechanické poškození sliznic pochvy, děložního čípku nebo dělohy, v důsledku čehož jsou poškozeny malé kapiláry a z pochvy se začíná uvolňovat malé množství krve. Tento jev je zpravidla zaznamenán, když lékař používá gynekologická zrcadla, kterými náhodně poškodí integritu sliznic.

Pokud se u ženy objeví hnědý výtok, může to být vaginální nátěr, který se odebírá během vyšetření na bakteriologické vyšetření. Když se vezme, poškrábá se horní slizniční vrstva pochvy, což přirozeně také vede k poškození jejích malých cév. Ale v tomto případě se otevře malé krvácení, které se zastaví po 2 - 3 hodinách a nevyžaduje druhou návštěvu lékaře.

Kromě toho se vzhled hnědého výtoku vyskytuje nejen z nedbalosti gynekologa, ale také z viny ženy, která, když přišla na schůzku, byla velmi znepokojena a zbytečně ostré pohyby. Je třeba také poznamenat, že některé ženy mají zvýšenou křehkost cév a pro ně každý příjem gynekologa končí výskytem hubené mazance, která má tmavou nebo světle hnědou barvu.

K výskytu krvavého nebo růžového výtoku často dochází, když se během recepce provádějí diagnostické nebo terapeutické postupy, při kterých je také narušena integrita sliznic pochvy nebo cervikálního kanálu. Tento jev je například pozorován po kauterizaci eroze nebo hysteroskopii. Výběr však nekončí tak rychle jako ve výše uvedených případech. Trvají od několika dnů do týdne, mohou také tahat za břicho a sraženiny.

V těchto případech je výskyt atypického výtoku po gynekologickém vyšetření považován za zcela normální stav a neměl by u ženy vyvolávat úzkost. Pokud je však mazanice doprovázena zvýšením teploty, silnou bolestí v břiše nebo zahájením krvácení, pak to nemá nic společného s normou. Chcete-li zjistit skutečnou příčinu těchto příznaků, budete muset znovu navštívit odborníka a podrobit se podrobnějšímu vyšetření..

O patologickém výboji lze hovořit v případech, kdy jsou pozorovány po dlouhou dobu (více než 2 až 4 dny), doprovázené bolestmi břicha nebo jinými nepříjemnými příznaky. V tomto případě je samozřejmě nutné provést opakovanou návštěvu lékaře, aby se zjistil faktor vyvolávající jejich výskyt..

Existuje několik důvodů, proč se mohou objevit atypické výboje. Tuto roli častěji hrají infekce získané při vyšetření, při kterém byly použity nesterilizované nástroje, nebo zánětlivá onemocnění, která by lékař mohl jednoduše přehlédnout.

Pokud mluvíme o infekčních onemocněních, pak nejčastější z nich jsou kandidóza a bakteriální vaginóza. Mohou také způsobit zánět cervikálního kanálu, dělohy nebo pochvy, proto by se v žádném případě nemělo s jejich léčbou odkládat. Pokud je však vývoj infekce pozorován po návštěvě gynekologa, pak je pro druhé vyšetření lepší zvolit jiného lékaře nebo jít na jinou kliniku, kde nejsou porušeny hygienické normy.

Příznaky vývoje infekčních onemocnění genitální oblasti jsou:

 • Svědění v intimní oblasti.
 • Přítomnost béžového, žlutého, zeleného nebo sýrového bílého výboje.
 • Hnilobný, shnilý nebo kyselý zápach.
 • Pocit pálení při močení.

S rozvojem infekčních onemocnění se uvolňují vnitřní stěny pochvy a jakýkoli dopad na ně může vést k jejich poranění. Když však mluvíme o tom, proč po návštěvě gynekologa mají ženy mazlavost, která má šarlatovou nebo nahnědlou barvu, je také nutné si povšimnout nemocí, při nichž se tvoří novotvary na cervikálním kanálu nebo uvnitř dělohy. Po mechanickém působení mohou krvácet, což povede k podobné reakci. Mezi takové nemoci patří:

 • endometrióza;
 • adenomyóza;
 • polypóza;
 • děložní myomy;
 • rakovina dělohy.

Mezi nemoci, které mohou reagovat ve formě krvavého výtoku, patří také eroze endometria a hypoplázie. Pamatujte, že tyto patologie jsou zdraví škodlivé a mohou způsobit nejen skutečnost, že žena nemůže otěhotnět, ale také výskyt závažných komplikací, které mohou být smrtelné..

Důležité! Pokud po gynekologickém vyšetření žena krvácí z pochvy, objeví se bolesti břicha a objeví se další nepříjemné příznaky, ale při vyšetření lékař neodhalí žádné změny, je nutné podstoupit podrobnější vyšetření. Umožní sestavit ucelený obraz o stavu a funkčnosti reprodukčních orgánů a odhalit vývoj patologických procesů v nich..

Pokud má žena zpoždění a test ukáže pozitivní výsledek, musí se zaregistrovat na prenatální klinice. Abyste to však mohli udělat, musíte být také vyšetřeni gynekologem. Pokud je tato doba krátká, může být výtok vážným důvodem pro kontaktování lékaře nebo přivolání sanitky, protože tento jev naznačuje přítomnost hrozby potratu..

Kromě toho výskyt sekrecí signalizuje poškození cervikálního kanálu, což vede k rozvoji infekčních nebo zánětlivých onemocnění, která jsou v raných stádiích těhotenství nebezpečná..

Pokud má žena po lékařském vyšetření výtok v prvním trimestru, může to znamenat oddělení nebo placentu previa, což je také nebezpečné pro další vývoj plodu..

K oddělení placenty v časném těhotenství často dochází z nedbalosti lékaře při vyšetřování pacienta. Zároveň má žena menší ztrátu krve, silné bolesti břicha. Pokud se takové příznaky vyskytnou, musíte znovu navštívit lékaře.

Zpravidla později gynekologové ženy na židli nevyšetřují. Existují však situace, kdy je bez takového průzkumu nemožné. A v tomto případě, pokud se po vyšetření uvolní šarlatové tajemství z pochvy, můžeme hovořit o výskytu rizik předčasného porodu..

Pokud během gynekologického vyšetření nedošlo k žádným významným zraněním, měl by se vaginální výtok zastavit během několika hodin. Pokud se tak však nestane, měli byste se určitě poradit s lékařem. To vám umožní včas identifikovat problém a najít adekvátní způsoby jeho řešení..

Әнкәй

Hnědý výtok po vyšetření gynekologem!

Příspěvek zveřejněn --- --- 16. listopadu 2012

53 956 zobrazení

Je to norma? Nebylo možné vypadat normálně? Sedím a kousám si lokty, že jsem k ní vůbec šel. Ale musel jsem si domluvit jmenování procedur v sanatoriu (vystavím kartu sanatoria-resortu).

Pokud jsem těhotná, může být tato situace škodlivá?

Co mám teď dělat? Papaverin a ne-shpa?

Pomozte prosím s konstruktivní radou!!

Měli jste hnědý výtok po vyšetření porodníkem?

Včera mě vyšetřil lékař - muž, bylo to bolestivé a nepříjemné, ale dnes jsem si denně všiml hnědého mazanice, takže si myslím, že je to v pořádku, pravděpodobně to projde.

 • 5 Příprava na porod
 • * Pravidla Společenství
 • Vypnuto
 • Doklady, výhody a platby
 • 3 Termín těhotenství
 • 4 Hmotnost, přírůstek hmotnosti
 • 6. Tvar a velikost břicha
 • Životní styl - těhotenství
 • 6. Informace pro těhotné ženy
 • 6 Sníženo na dítě
 • Smíšený

Komentáře uživatelů

ano, došlo k mazání, v den, kdy jsem přišla na porod, doktor řekl, že děložní čípek je napnutý, táhne se a cévy nevydrží, prasknou

Je to jasné, dobré mmm)) Také se mi zdá, že projdu, není téměř žádný výtok, ale den před večerem si myslím, že korek je pryč!

Když jsem byl na RD po vyšetření muže, mnozí měli hnědé výtoky, lékaři řekli, že je to normální. a po vyšetření mi začala téct šarlatová krev, ukázalo se, že mám poškozený krk

Je to noční můra, zkoumají to tam tak bolestivě, hrůza, Andrienko vás pravděpodobně sledoval? já on, ty jsi porodila v našem RD?

ne, porodila jsem v perinatálním období. je tu jeden muž, který vypadá tak tvrdě, zejména proto, že začíná porod.

a proč nějak ošetřili krk nebo nic neudělali?

nic neudělal, krylo to a prošlo, velmi jsem se obával, že se to při porodu odrazí

je jasné, že toto vyšetření vám porod nepřiblížilo, jak dlouho jste rodili?

Porodila jsem přesně za 40 týdnů))) poprvé, když se o pár dní starali, se korek začal vzdalovat, po dalším vyšetření po 4 dnech jsem porodila, obecně mi tato vyšetření nepomohla))))

ne, po kontrolách jsem to neměl (

30. týdne mě lékařka v nemocnici (šla spát s oligohydramnionem) natlačila při vyšetření na pohotovosti tak, že 2 dny foukala. a první den se šarlatovou krví jsem chodil s takovou sterilní vložkou velkého hadru. Uplynulo pár dní, poté byl namazán další den. ale díky bohu je teď všechno v pořádku. jako by nic nepřinesli = / I když jsem se bál. Dokonce jsem si myslel, že se pokusili sledovat zveřejnění pro mě)) ve 30 týdnech. Proč tam byl takový tlak? stále nerozumím.

a stále nosím)) Stále mám asi měsíc. Zaměřuji se na 18. května... ale možná později. Doufám, že tento „výběr“ neovlivní zveřejnění. A pak najednou...

oh, nevšiml jsem si termínu z telefonu) právě teď z počítače, který vidím) je to jasné, tady také doufám alespoň na pár týdnů!

ano, všechno bude v pořádku. A nejsem veden podmínkami, které jsou nastaveny na LCD. Ležela tam 10 dní. Takže včas porodila po celou dobu pouze 1. 70% chodí kolem. 41-42 týdnů. A již před propuštěním porodila naše dívka ve věku 39 let. Kontrakce začaly. Stačí tedy sbalit tašku (což já už dělám) v nemocnici a dát ji na prominentní místo pro svého manžela. Ukažte, kde certifikát leží a počkejte)

Hnědý výtok se objevil po vyšetření gynekologem

Dívky, řekněte mi to. dnes jsem byl vyšetřen gynekologem, vstal jsem pro registraci na LCD, když mě vyšetřila na židli, bolelo to! o několik hodin později se objevil hnědý skvrnitý výtok, ale není žádná bolest, co dělat? je to potrat, který začal? mám velké obavy Přečtěte si více →

Velmi často vidím příspěvky s téměř stejným obsahem: „Břicho bolí a táhne se, dolní část zad se objevila nahnědlá, krvavý výtok, co dělat a je to normální?“ Pokusím se o tom hned všem informovat))) Nejprve vám povím o některých souvisejících známkách těhotenství. Prvním příznakem těhotenství je samozřejmě zpoždění, ale nezapomeňte, že během těhotenství může dojít k menstruaci, ale v tomto případě je výtok obvykle sporý a má hnědou barvu, nikoli krvavou šarlatu. Pocit menstruace, ale s. Pokračovat ve čtení →

ahoj holky, matky a chudé matky, prosím řekněte mi, kdo na to narazil.. Mám erozi, ale před těhotenstvím gynekolog řekl, že do ničeho nezasahovala a nepotřebovala s ní nic dělat, a teď jsem těhotná, v 11 týdnech, před nedošlo k žádnému alarmujícímu propuštění gynekologovi a po vyšetření gynekologem se objevil hnědý výtok, ne hodně, ale všechno je tam, řekněte mi, je to normální nebo běžte k lékaři? Pokračovat ve čtení →

Řeknu vám to podrobně, protože vím, že dívky, které zběsile hledají informace o zmrazeném těhotenství (ST), se zajímají o každý detail. „Lyrické odbočky“ budou kurzívou. Za prvé provedu rezervaci: nespěchejte s hrabáním na internetu. Někdy upadáme do paniky a začneme nervózně vnášet diagnózu zájmu do řady vyhledávačů, číst fóra, články, příběhy z osobních zkušeností a absorbovat, jako houba, všechny negativity. To jen zvyšuje strach a vzrušení. Kromě toho je třeba si uvědomit, že organizmy každého člověka jsou jiné. Podle toho příznaky. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Toto je můj první příspěvek. Četl jsem BabyBlog, protože jsem se dozvěděl o těhotenství, ale rozhodl jsem se, že si založím deník právě teď. Těhotenství je plánováno a zároveň trochu neočekávané (ano, stává se) Poprvé jsem dostal schůzku na LCD v 6 týdnech a okamžitě jsem udělal ultrazvuk. Všechno bylo v pořádku, ale po týdnu došlo k mírnému hnědému výtoku a na druhém ultrazvuku byl nalezen malý hematom. Jmenován Utrozhestan (200mg x 2p) a od té doby jsem na něm. O pár dní později. Pokračovat ve čtení →

Tady je to, co jsem našel na internetu, velmi užitečné informace, nezdálo se, že bych ho našel na BB: Normálně není vaginální výtok bohatý, sliznatý, může být trochu zakalený kvůli příměsím epiteliálních buněk z pochvy, pokud používáte stejnou denní vložku během dne - výtok na něm může být mírně nažloutlý. Povaha a množství vaginálního výtoku závisí na dni menstruačního cyklu: uprostřed cyklu, když se blíží ovulace, se vaginální výtok podobá konzistenci vaječného bílku, výtok je hojnější než. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni. Nepřišel jsem 100 let, ale i když to čas dovolí (stále), rozhodl jsem se psát. Nedávno jsem byl na ultrazvukovém vyšetření - naše dítě otočilo hlavu dolů. Od 6. května je vše v pořádku, strávila přesně týden jako záchranná síť v porodnici. Vybitý v pátek. Všechno je v pořádku. Žádný otok, žádný vysoký krevní tlak, testy moči normální, přítomný srdeční rytmus plodu, CTG dobré. Dokonce i váha po nemocnici klesla první týden o 200 g, i když před nemocnicí se mi během dvou týdnů podařilo přibrat 2-3 kg. O pár dní později. Pokračovat ve čtení →

Jmenuji se Olga, je mi 27 let, jsem ženatý. V tuto chvíli žiji na Kypru, v Limassolu. Znali jsme svého manžela od školy, ale začali jsme spolu chodit, když jsem byl ve 3. ročníku v ústavu. O rok později jsme se vzali. Když jsem dokončoval 5. ročník (2012), mysleli jsme na děti, pak jsme přestali používat ochranu. V létě jsme šli k moři, obecně bylo všechno skvělé, ale začal jsem se obávat, že po šesti měsících našeho „nechráněného“ sexuálního života nedojde k těhotenství. Začali se mnou. Pokračovat ve čtení →

Ahoj všichni! Dívky, které porodily, možná to někdo měl! dnes, po vyšetření gynekologa, asi o hodinu později, bylo patrné protáhnout dolní část zad a břicho, jako by to bylo „opaskem“, a doslova teď je hnědý výtok a trochu růžová. Řekněte mi, jsou to už skutečné boje nebo stále trénují? usrkávám, řekl bych, v pravidelných intervalech, ale stále o tom pochybuji. a doktor řekl, že hlava je stále vysoko. Pokračovat ve čtení →

Holky! Našel jsem užitečný článek - sdílím: Diskuze Vaginální výtok. Kristina Lubysheva 18 příspěvků Číst dál →

šla ke gynekologovi ona vypadala říká odhalení 2 cm zítra porodí, děložní čípek říká již připraven. po jejím vyšetření se objevil hnědý výtok, pravděpodobně se korek odlepuje. tady sedím a čekám na kontrakce. řekl dnes kontrakce se zítra ráno neprobudí jděte do rodinného domu Přečíst více →

Těhotenství probíhalo dobře, bez větších komplikací. Ale od 20. týdne se naši lékaři nemohli rozhodnout, co se mnou udělají - císařský řez nebo ona sama. Měla jsem cystu na pravém vaječníku. Zjistili to od začátku těhotenství, ale mysleli si, že to vyřeší do 12 týdnů. Ultrazvuk a znovu se tato cysta nerozpustila, ale naopak se také zvýšila, řekli, že nepanikují a čekají 16 týdnů, protože její velikost byla malá. S mým dítětem bylo všechno vždy v pořádku, analýzy jsou vynikající. Pokračovat ve čtení →

Těhotenství probíhalo dobře, bez větších komplikací. Ale od 20. týdne se naši lékaři nemohli rozhodnout, co se mnou udělají - císařský řez nebo ona sama. Měla jsem cystu na pravém vaječníku. Zjistili to od začátku těhotenství, ale mysleli si, že to vyřeší do 12 týdnů. Ultrazvuk a znovu se tato cysta nerozpustila, ale naopak se také zvýšila, řekli, že nepanikují a čekají 16 týdnů, protože její velikost byla malá. S mým dítětem bylo všechno vždy v pořádku, analýzy jsou vynikající. Pokračovat ve čtení →

Za normálních okolností není vaginální výtok hojný, slizniční, může být mírně zakalený v důsledku příměsi epiteliálních buněk z pochvy, pokud používáte stejnou denní vložku během dne, může být výtok na ní mírně nažloutlý. Povaha a množství vaginálního výtoku závisí na dni menstruačního cyklu: uprostřed cyklu, když se blíží ovulace, se vaginální výtok podobá konzistenci vaječného bílku, výtok je hojnější než obvykle, zásaditější. Množství vaginálního výtoku se zvyšuje se sexuálním vzrušením, zejména během. Pokračovat ve čtení →

Za normálních okolností není vaginální výtok hojný, slizniční, může být mírně zakalený v důsledku příměsi epiteliálních buněk z pochvy, pokud používáte stejnou denní vložku během dne, může být výtok na ní mírně nažloutlý. Povaha a množství vaginálního výtoku závisí na dni menstruačního cyklu: uprostřed cyklu, když se blíží ovulace, se vaginální výtok podobá konzistenci vaječného bílku, výtok je hojnější než obvykle, zásaditější. Pokračovat ve čtení →

Chci napsat celý příběh mého dlouhého čekání na štěstí! Možná to bude zdlouhavé a zdlouhavé, ale pro historii a paměť by všechno mělo zůstat alespoň tady. Takže začnu. Můj příběh začal v červnu 2009, kdy jsem se po svatbě rozhodl, že musím začít plánovat dítě. No a podle toho se přestali chránit. Trvalo to 3 měsíce bez úspěchu. Poté šla ke gynekologovi na vyšetření. Vyšetření, testy na PPI a hormony jsou normální, kromě jednoho hormonu prolaktinu. Předepsané pilulky Bromocreptin, které nepiju. Pokračovat ve čtení →

Toto je můj první příspěvek o novém těhotenství. Půst k pláči a smíchu a hrůza a zoufalství a radost. Mnoho dopisů. Musím promluvit. Začnu od začátku. Mám krásnou dceru Yanu, brzy jí bude jeden a půl roku. Když jsem s ní byla těhotná, letěla jsem, skákala a běžela. Kdyby nebylo přírůstku hmotnosti, pak bych si nemyslel, že jsem těhotná. Jakmile jsem se svezl sanitkou, začalo krvácení. měl sex s mým manželem a já mám erozi shm. Nemocnice mi to řekla. Pokračovat ve čtení →

První příznaky ovulace Prvními příznaky ovulace jsou krátkodobé bolesti v dolní části břicha. První příznaky ovulace zahrnují zvýšení sekrece sliznic a snížení bazální teploty v den ovulace a její zvýšení následující den. V krevní plazmě obsah progesteronu prudce stoupá. Pokud dojde k narušení ovulace, první příznaky ovulace se nebudou cítit. Může to být způsobeno zánětem pohlavních orgánů, systémovým onemocněním, nádory nebo stresovými situacemi. V tomto případě dochází v ženském těle k dysfunkci hypotalamo-hypofyzárně-ovariálního systému. Pokud se objeví první příznaky ovulace. Pokračovat ve čtení →

Chci napsat celý příběh mého dlouhého čekání na štěstí! Možná to bude zdlouhavé a zdlouhavé, ale pro historii a paměť by všechno mělo zůstat alespoň tady. Takže začnu. Pokračovat ve čtení →

Za normálních okolností není vaginální výtok hojný, slizniční, může být mírně zakalený v důsledku příměsi epiteliálních buněk z pochvy, pokud používáte stejnou denní vložku během dne, může být výtok na ní mírně nažloutlý. Povaha a množství vaginálního výtoku závisí na dni menstruačního cyklu: uprostřed cyklu, když se blíží ovulace, se vaginální výtok podobá konzistenci vaječného bílku, výtok je hojnější než obvykle, zásaditější. Množství vaginálního výtoku se zvyšuje se sexuálním vzrušením, zejména během. Pokračovat ve čtení →

Jaké jsou příznivé dny? Nebo jak jsem si uvědomil, že jsou příznivé. I když je vše v mé paměti stále velmi čerstvé, povím vám o koncepci mých dvou pruhů. Asi před šesti měsíci jsem navštívil gynekologa, došlo k týdennímu zpoždění, ale test ukázal pouze jeden proužek. Udělali ultrazvuk - byl čistý, nedošlo k žádnému zvětšení dělohy, bez vajíčka. Byl jsem rozrušený. Jak to, skoro jsem vymyslel jméno. Přesněji řečeno, jména jsem přišel před 10 lety, ale pak jsem si je rychle oživil v paměti a představil tu dívku. Pokračovat ve čtení →

Z internetu o výtoku Vaginální výtok je normální Přečtěte si více →

Možná mi to někdo může říct. Dívky, které měly erozi děložního čípku, jak se to projevilo? Faktem je, že 19. jsem začala mít hnědý výtok, menstruace začala 8., skončila 14. S manželem se chráníme, během těhotenství jsem dostala erozi, po porodu, jak mi řekla doktorka, prošla, 2 roky jsem nenavštěvoval gynekologa, nic mě neobtěžovalo.Když tento výtok začal, šel jsem k lékaři, během vyšetření byla odhalena mírná eroze, ale doktor řekl, že výtok začal během ovulace, rozumím prozatím. Pokračovat ve čtení →

To byla moje odpověď gynekologovi (krásné ženě) na otázku: „Plánované těhotenství? Toužíte?“ Ale jak. Stále by. Nemohu říci, že jsme plánovali velmi dlouho, ale zdálo se, že každé nové očekávání prvního dne cyklu trvalo věčnost. Všechny přípravy byly dokončeny, ultrazvuková vyšetření, vše je normální, počítá se den ovulace. Ale ne, menstruace, podle plánu, všechno přišlo a přišlo. Od začátku roku 2015 jsme se s manželem rozhodli, že je čas na dítě! Rozhodli jsme se touto otázkou začít zabývat blíže k listopadu (opravdu jsem chtěl štíra, těhotenství je první. Přečíst více →

Ahoj holky Dlouho jsem se neregistroval, jen jsem si to přečetl a jsem stále v šoku. Je nás tolik. Nejsem sám. Toto bylo moje první těhotenství. Pokračovat ve čtení →

Za normálních okolností není vaginální výtok hojný, slizniční, může být mírně zakalený v důsledku příměsi epiteliálních buněk z pochvy, pokud používáte stejnou denní vložku během dne, může být výtok na ní mírně nažloutlý. Povaha a množství vaginálního výtoku závisí na dni menstruačního cyklu: uprostřed cyklu, když se blíží ovulace, se vaginální výtok podobá konzistenci vaječného bílku, výtok je hojnější než obvykle, zásaditější. Množství vaginálního výtoku se zvyšuje se sexuálním vzrušením, zejména během. Pokračovat ve čtení →

Tady je to, co jsem našel na internetu, velmi užitečné informace, nezdálo se, že bych ho našel na BB: Normálně není vaginální výtok bohatý, sliznatý, může být trochu zakalený kvůli příměsím epiteliálních buněk z pochvy, pokud používáte stejnou denní vložku během dne - výtok na něm může být mírně nažloutlý. Povaha a množství vaginálního výtoku závisí na dni menstruačního cyklu: uprostřed cyklu, když se blíží ovulace, se vaginální výtok podobá konzistenci vaječného bílku, výtok je hojnější než. Pokračovat ve čtení →

Ahoj. Je mi 30 let. Už dlouho jsem měl problémy se smyčkou. Byl víceméně pravidelný 35-40 dní a navíc užíval cyklodinon. V jednom okamžiku menstruace jednoduše neskončila, mazali se 2 týdny a pili kopřivy. Během tohoto období došlo k velkému stresu. A je to, začalo to běžet. Lékaři z obytného komplexu nepředepisují nic kromě OK, nabízejí buď Yarinu nebo Regulonu. Tento rok se cyklus zbláznil. V lednu folikul přetrvával ultrazvukem, nátěr byl zastaven tranexamem a poté časovým faktorem po dobu 2 měsíců plus. Pokračovat ve čtení →

Ahoj. Byl jsem na BB ne tak dávno, dokonce ani od začátku druhého B. Ale bez BB si už nedokážu představit sám sebe. Chci vám říct o mé cestě k mateřství. Nebylo to docela růžové, těžké a bolestivé. Pro zájemce o čtení bude mnoho dopisů. Tak.... Pokračovat ve čtení →

Píšu do této komunity poprvé. Nejprve jsem plánovala těhotenství, později jsem změnila gynekologa, zjistili ve mně spoustu problémů a zahájili léčbu. První rok léčby přinesl výsledek, vaječník nějak fungoval, hormony se zotavily (viděl dyufaston). Na začátku roku začaly s cyklem opět nedorozumění a lékař mi předepsal pít Qlairu. Piju už 4 měsíce, stalo se, že jsem vynechal pilulku, ale v té době nebyl žádný PA. Druhý den, minulý pátek, jsem si zapomněl vzít 14. pilulku (obvykle je piju ve 22 nebo 23 hodin), další. Pokračovat ve čtení →

Vaginální výtok je normální Normálně není vaginální výtok hojný, slizniční, může být mírně zakalený v důsledku příměsi epiteliálních buněk z pochvy, pokud používáte stejnou denní vložku během dne - výtok na ní může být mírně nažloutlý. Povaha a množství vaginálního výtoku závisí na dni menstruačního cyklu: uprostřed cyklu, když se blíží ovulace, se vaginální výtok podobá konzistenci vaječného bílku, výtok je hojnější než obvykle, zásaditější. Během pohlavního styku se zvyšuje množství vaginálního výtoku. Pokračovat ve čtení →

Kopr je levný, ale účinný lék na menopauzuKoprová voda pomáhá zmírnit negativní příznaky menopauzy, omezit návaly horka a normalizovat spánek. K jeho přípravě potřebujete 3 lžíce suchých koprových semen, nalijte půl litru vroucí vody a nechte je vařit jednu hodinu v termosce.