Krvavý výtok po skončení menstruace jako příznak onemocnění

Na konci menstruace by mělo být uvolněno pouze průhledné tajemství. Ale kvůli určitým okolnostem a podmínkám existují výjimky. Selhání v práci jednoho cyklu by nemělo vzbuzovat obavy, když se objevuje namáhání, které je náhlé a krvácí po menstruaci v každém následujícím cyklu, stojí za to kontaktovat gynekologa, aby zjistil patologii.

Relativně neškodné příčiny výboje

Změny související s věkem, užívání léků, mechanické poškození reprodukčních orgánů a fyziologické procesy mohou vyvolat krvavé výtoky 3-5 dní po menstruaci.

Menarche

Když menstruace právě začíná a nastává menstruační cyklus, v tělech dívek zuří hormony. Krev se může objevit kdykoli. Toto je varianta normy. Menstruace bude pravidelná po 2 letech.
Stává se také, že výtok trvá celý měsíc. Potom nelze návštěvu lékaře odložit..

Styk

Pokud máte pohlavní styk bezprostředně po menstruaci, pak je po menstruaci příčinou krvácení. Zdržte se ho několik dní - a vypouštění se zastaví..

Hormonální nerovnováha

Důvodem vzniku krvácení po menstruaci je často hormonální narušení. Vyskytuje se z následujících důvodů:

 • stěhování na nové místo s jiným podnebím;
 • emoční stres;
 • těžká fyzická aktivita;
 • abnormality v činnosti štítné žlázy a nadledvin.

Po odstranění příčiny hormonální nerovnováhy si všimnete nepřítomnosti rozmazaných sekrecí..

Intrauterinní zařízení

IUD nebo vaginální kroužky dráždí sliznici pochvy. V důsledku zavedení těchto antikoncepčních prostředků do těla dochází ke krvácení v důsledku traumatu vaginálních cév. Pokud si všimnete krvácení po menstruaci a nedávno jste zavedli nitroděložní tělísko, počkejte o něco déle a krev přestane téct..

Climax

Během menopauzy je tělo reorganizováno, reprodukční systém mizí. Malé špinění v souladu s hormonální nerovnováhou by nemělo způsobovat úzkost.

Vyšetření gynekologem

Vyšetření, odebrání nátěru zraní stěny vagíny. Objeví se krvavé tajemství. To projde samo za tři až pět dní. Pokud výtok přetrvává déle než deset dní, navštivte znovu svého lékaře. Možná trauma přispěla k rozvoji zánětlivých procesů: bakterie pronikly do ran.

Užívání hormonálních léků

Pokud užíváte perorální antikoncepci nebo hormony, je výtok normální. Tělo dostává od OK příliš mnoho hormonů a dostává se do šoku, na který reaguje světle hnědým výtokem po menstruaci. Po 2-3 měsících si zvykne na vysoké dávky hormonů a tajemství zmizí.

Ovulace

V ženském těle dochází ke změnám každý měsíc, které jsou dány menstruačním cyklem. Trvá 21 až 35 dní.

Každý měsíc dozrává v těle nové vajíčko, které uvolňuje jeden vaječník. V dubnu pravý orgán uvolnil gametu, v květnu levý. Současně se vrstva dělohy - endometrium - zahušťuje a vytváří příznivé prostředí pro vývoj oplodněného vajíčka. Uprostřed cyklu opouští folikul a pohybuje se podél vejcovodu, a pokud se během svého pohybu nesetká se spermatem, umírá a opouští tělo spolu s endometriem. Toto je období, které signalizuje začátek nového cyklu..

Ovulace nastává kolem 14. až 15. dne menstruačního cyklu. Když folikul praskne, jsou poškozeny malé cévy, takže krev je signálem, že se vajíčko pohybuje vejcovodem. Pokud začnete krvácet 10 dní po menstruaci, vězte, že se jedná o ovulaci..

Kdy navštívit lékaře

Když vaše menstruace skončí a znovu si všimnete krve na spodním prádle a žádný z výše popsaných důvodů selhání regulace nesedí, kontaktujte svého gynekologa. Pokud se otevřelo krvácení z dělohy, zavolejte sanitku.

Gynekologická onemocnění způsobující intermenstruační krvácení:

Endometrióza

Jedná se o onemocnění, při kterém vnitřní vrstva stěny dělohy - endometrium - roste a přesahuje orgán. Někdy se zvětší do té míry, že ovlivní plíce. Rozlišujte mezi genitální a extragenitální endometriózou. V prvním případě endometrium roste zevnitř do myometria - svalové stěny dělohy. Ve druhém se šíří do vaječníků, vejcovodů a břišních orgánů.

 1. Tělo neprodukuje estrogen ani progesteron.
 2. Žena podstoupila jednu z manipulací: kyretáž, císařský řez, sondování, vyfukování trubek.

U endometriózy je krev pozorována po menstruaci za 1-3 dny, ale často se z menstruace vytéká mazanice hladce. Žena tedy pozoruje prodlouženou, ale ne hojnou menstruaci..

 • bolest při pohlavním styku;
 • bolest při močení a vyprazdňování;
 • hlen v krvi;
 • mazání na konci regulace;
 • bolestivá období.

Endometrióza je léčena sedativními léky obsahujícími pouze progestin. Konzervativní léčba je dlouhá: někdy žena bere léky celý život. Chirurgický zákrok odstraní léze, čímž zastaví vývoj endometriózy.

Polypy

Polyp je novotvar v děloze ve formě koule na noze. Toto onemocnění se vyskytuje na pozadí endometriózy. Přesun na místo s jiným podnebím, častý stres, fyzické přepracování, nezdravá strava způsobují hormonální poruchy, které se stávají impulsem pro růst polypů.

A také po porodu je tělo slabé a nemůže bojovat s nemocemi, proto je to příznivé prostředí pro nadměrný růst endometria.

Přítomnost polypu lze zjistit pouze na ultrazvuku. Nemoc se nijak neprojevuje, ve vzácných případech je jejím jediným příznakem krvácení z pochvy po menstruaci za týden nebo dva. Toto onemocnění způsobuje neplodnost a potrat.

Dysfunkce vaječníků

Jedná se o přerušení fungování reprodukčního systému. Vyskytuje se amenorea - absence menstruace po dobu delší než 6 měsíců, menstruační cyklus je narušen, děložní krvácení se objevuje během a po menstruaci. Příčiny dysfunkce vaječníků:

 • příliš nízká hmotnost;
 • neustálý stres;
 • zánět a infekce v pochvě;
 • Pohlavně přenosné choroby;
 • četné potraty;
 • podchlazení;
 • endokrinní disrupce.

Toto onemocnění způsobuje neplodnost a potrat.

Ovariální cysta

Je to formace s tekutinou ve vaječníku. Někdy cysta vyřeší sama, ale častěji ne. V tomto případě je nutný chirurgický zákrok..

Nejčastěji se cysta neprojevuje. Hlavním příznakem je děložní krvácení mimo dny menstruace. Někdy je cysta identifikována následujícím způsobem:

 • pravidelnost kritických dnů je narušena;
 • Mám bolesti břicha;
 • nevolno;
 • mléčné žlázy bobtnají;
 • pokud je cysta velká, zvětší se objem břicha.

Nástup nemoci je možný na pozadí jiných nemocí. Hormonální nerovnováha v důsledku častého stresu, nezdravé stravy, nadměrné fyzické námahy, prudkých změn klimatu, užívání hormonálních léků a perorálních kontraceptiv také způsobuje cysty na vaječnících.

Myom dělohy

Myom se tvoří ve svalové vrstvě dělohy - myometriu. Hladká svalová vlákna jsou náhodně propletená navzájem a vytvářejí hustý uzel. Velikost formace je od několika milimetrů do několika centimetrů. Nemoc je obtížné diagnostikovat, protože často postupuje bez příznaků. Někdy je jediným příznakem krev po menstruaci po týdnu nebo dvou..

Příčinou myomů je hormonální nerovnováha. Dívky a ženy to dostávají kvůli psychickému a emočnímu stresu, těžké fyzické námaze, podvýživě, užívání hormonálních léků a perorálních kontraceptiv.

Myom se vyskytuje v důsledku obezity, potratů, kyretáže, anovulace - nedostatečného zrání a uvolnění vaječného folikulu. Genetická predispozice hraje důležitou roli: pokud matka měla děložní fibroidy, bude ji mít dcera s téměř stoprocentní pravděpodobností.

Pokud menstruace trvá dlouhou dobu nebo příliš málo nebo se krev nezastaví, je to také známka patologie..

Pokud se po menstruaci objeví bolest břicha s krvácením, musíte se poradit s gynekologem.

Patologie těhotenství

Během těhotenství menstruace nezmizí. Místo nich může být uvolněno krvavé tajemství. Je vzácný a tekutý. Ženy si ji všimnou ve dnech očekávaného období. Zdá se jim, že je to menstruace, ale není..

Spontánní potrat

Krev během těhotenství je hrozbou pro plod. Musíte být ostražití v následujících případech:

 • hojné tajemství;
 • krev s velkými sraženinami;
 • jsou přítomny závratě, zimnice, horečka;
 • v dolní části břicha jsou silné bolesti (bolestivé pocity se zesilují, když se dívka začne pohybovat nebo změní polohu).

Tyto příznaky jsou nejčastější příčinou potratu. Potrat je spontánní potrat. Jakmile zaznamenáte výše uvedené příznaky, okamžitě vyhledejte svého lékaře..

Mimoděložní těhotenství

Během normálního těhotenství se vajíčko nachází v děložní dutině. A s patologickým - ektopickým - ve vaječníku, děložním čípku, vejcovodu nebo břišní dutině.

Některé dívky mají abnormální vejcovody. Z tohoto důvodu se oplodněné vajíčko nemůže hýbat a začíná se dělit mimo dělohu..

Alokace se mohou objevit ve dnech očekávaného období. Jsou hnědé nebo červené barvy a jsou doprovázeny následujícími příznaky:

 • závratě;
 • existuje pocit slabosti;
 • křečovitá bolest v břiše a dolní části zad se náhle objeví a zmizí.

Někdy se mimoděložní těhotenství projevuje pouze jako hnědá nebo červená sekrece.

Pokud špinění začne znovu dva týdny po menstruaci, proveďte těhotenský test.

Jak zabránit patologii

Abyste se vyhnuli vážným problémům a nepříjemným situacím, měli byste dodržovat tato pravidla:

 1. Dodržujte pravidla osobní hygieny: sprchujte se denně a častěji během menstruace.
 2. Kupte si samostatný genitální ručník.
 3. Noste přírodní spodní prádlo. Syntetické materiály zabraňují dýchání pokožky, proto se ve vagině vyvíjejí patogenní mikroorganismy.
 4. Cvičte správně v tělocvičně. Rozložte zátěž racionálně: po opuštění tělocvičny byste měli mít sílu provádět činnosti ve svém každodenním životě.
 5. Pravidelně navštěvujte svého gynekologa. Žádoucí - každé tři měsíce. Alespoň jednou ročně.
 6. Používejte kondomy a neměňte často sexuální partnery.
 7. Většina zánětů a nemocí se vyskytuje na nervech. Zachovejte pozitivní přístup a nenechte se odradit.

Tyto informace používejte pouze pro informaci. Pouze při gynekologickém vyšetření lékař stanoví přesnou diagnózu. Na fórech můžete vidět, co říkají neznámé dívky, ale nemůžete riskovat své zdraví a samoléčbu.

Příčiny krvácení týden nebo 10 dní po menstruaci bez bolesti nebo s bolestmi v podbřišku

Ukazatelem zdraví reprodukčního systému ženy jsou přesné časové intervaly mezi začátkem a koncem menstruace. Kalendářní cyklus zahrnuje několik důležitých procesů: odmítnutí endometria, ovulace, početí a další. Vzhled krvavého výtoku po menstruaci je považován za alarmující příznak a vyžaduje pečlivé zvážení důvodů, které vedly k tomuto jevu.

Normální výboj mezi obdobími

Vaginální sekreci, skládající se z epiteliálních buněk, mikroflóry a malého počtu leukocytů, tvoří žlázy pochvy a žlázové buňky těla a děložního čípku. Během cyklu se uvolní 0,06–4 g leucorrhoea denně. Po 2–3 dnech po menstruaci se také pozoruje výtok, který se považuje za normu. Složení a množství tajemství se může měnit pod vlivem negativních faktorů: gynekologická onemocnění, stresové situace, užívání antikoncepce, zdravotní stav během kritických dnů. Proč jinak může menstruace trvat týden po menstruaci nebo po 10 dnech?

Příčiny špinění okamžitě nebo týden nebo dva po menstruaci

Krvavý výtok po menstruaci může být způsoben různými faktory, vnějšími i vnitřními. Negativní dopad mají poranění ženských pohlavních orgánů následkem úderu do oblasti třísla nebo narušení jejich integrity při pohlavním styku. Vzhled krvácení po menstruaci je ovlivněn stresem, nervovým napětím, zneužíváním alkoholu.

Vnitřní faktory vyvolávající výskyt menstruace týden po předchozím nebo prvních 10 dnech po skončení kalendáře jsou řádově větší. To zahrnuje:

 • Promenorea je abnormálně krátký menstruační cyklus. Ženské tělo produkuje příliš málo estrogenu, což je nezbytné pro normální fungování reprodukčního systému. Interval mezi obdobími s takovým problémem je pouze 14-18 dnů.
 • Latentní průběh sexuálně přenosné infekce. Krvavý výtok po menstruaci se objeví šest měsíců až rok po infekci.
 • Endometrióza, jejíž jedním z příznaků je krvácení po menstruaci. Týká se patologií zánětlivé povahy.
 • Abnormální proliferace (hyperplazie) endometria. Naplnění dělohy přebytečnou tkání vede k hojnému vylučování krevních sraženin.
 • Ovulace, doprovázená uvolněním tajemství podobného skrovnému období, odkazuje na individuální vlastnosti reprodukčního systému ženy. Spouštěno hormonální nerovnováhou.
 • Myoma. Gynekologická patologie způsobující křečové bolesti a krvácení.
 • Krev po menstruaci a při užívání hormonální antikoncepce nebo po instalaci „spirály“.

Ovulační krvácení

S normálně probíhajícím menstruačním cyklem, kdy výtok začal a pokračoval podle plánu, dochází k ovulaci ve dnech 14-15. U některých žen je tento proces doprovázen slabým výtokem - krev jednoduše rozmazává podložku. Existují závratě, mírný bolestivý syndrom v dolní části břicha (někdy vše bez bolesti), celková slabost. Doba ovulačního krvácení se pohybuje od 2-3 hodin do 2 dnů. Pokud se situace opakuje, je předepsána hormonální terapie léky, jako jsou Janine, Logest, Diane-35.

Hormonální poruchy

Neschopnost produkovat hormony negativně ovlivňuje cyklus a po ukončení regulace může způsobit krvácení. Endometrium umístěné ve vnitřní oblasti dělohy začíná růst a objevuje se v břišní oblasti, na stěnách vaječníků, ve vejcovodech, na děložním čípku. Klíčí, způsobuje znatelný bolestivý syndrom a špinění. K odstranění anomálie se uchylují k chirurgickému odstranění přebytečné tkáně. V pooperačním období se provádí dlouhodobá hormonální terapie.

S onemocněním štítné žlázy trpí ženy dalšími nepříjemnými příznaky: nadměrná únava, bolesti hlavy, neustálá slabost. K odstranění problému je nutné odstranit dysfunkci štítné žlázy.

Gynekologická onemocnění

Příčinou krvácení po menstruaci se často stávají různé gynekologické nemoci. Mezi provokující faktory patří:

 • Endometritida nebo zánět děložní sliznice. Onemocnění se vyvíjí v důsledku infekce vnitřní dutiny dělohy. Výtok má povahu nahnědlého hlenu a objevuje se v různých časových intervalech kalendářního cyklu
 • Polypy, které se vyvíjejí na pozadí hormonální nerovnováhy nebo zánětlivého procesu v děloze. Způsobuje hnědé nebo krvavé výtoky, může vést k neplodnosti.
 • Myoma. S růstem tohoto benigního nádoru se zvyšuje tlak na svaly dělohy, špatně se smršťuje a prodlužuje se doba menstruace. Krvavý výboj krátce po regulaci.
 • Onkologie. Růst maligního nádoru, rakoviny vaječníků a děložního čípku je doprovázen krvácením kdykoli během cyklu.

Když se vytvoří nádor, k neplánovanému krvácení po normální menstruaci se přidá zvýšení teploty, bolest v bederní oblasti, otoky nohou a porucha gastrointestinálního traktu. Pokud existuje podezření na vývoj nádoru, léčba je zahájena okamžitě, aby byla zachována reprodukční funkce ženy. Riziková skupina zahrnuje ženy:

 • předčasný sex;
 • časté potraty;
 • ve věku nad 40 let;
 • nerodila.

Krev ve výtoku v důsledku poranění vaginální sliznice nebo děložního čípku

Navzdory skutečnosti, že trauma ženských genitálií nejlogičtěji vysvětluje výskyt krvavého sekretu z pochvy, lékaři se s takovou situací setkávají jen zřídka. V tomto případě může krev jít okamžitě po poranění nebo později..

Jak ukazuje praxe, k traumatu může dojít z následujících důvodů:

 • prasknutí tkání během pohlavního styku;
 • nepřesný lékařský zásah;
 • poškození doma nebo v práci;
 • rána do genitální oblasti;
 • dostat cizí těleso do děložní dutiny nebo pochvy.

Pokud si žena ten okamžik traumatu nevšimla, zdá se jí, že její období přišlo znovu z nějakého jiného důvodu. Vyšetření lékařem pomůže zjistit, proč přišli. Opakovaný výtok týden po menstruaci by měl být alarmující, zvláště pokud dolní část břicha bolí nebo krvácí po dlouhou dobu.

Nestabilní menstruační cyklus u dívek

Tvorba menstruačního cyklu trvá u dospívajících dívek více než jeden rok. Mladý organismus prochází několik let vážnými změnami. Rozvíjí se reprodukční systém a hormonální pozadí se dramaticky mění. Není divu, že menstruace je nepravidelná, druhý a třetíkrát za měsíc je cyklus neustále narušen. Výtok krve se objevuje docela nečekaně, ale lékaři považují takové výkyvy za normální..

Premenopauzální stavy u zralých žen

Po dosažení věku 45–50 let žena postupně ztrácí schopnost rodit děti. Když se výtok ve formě menstruace náhle objevil týden po menstruaci nebo několik dní po ní, s největší pravděpodobností mluvíme o premenopauze - začátku menopauzy. Stejně jako v dospívání, při menopauze dochází k hormonálním změnám. Reprodukční funkce vaječníků klesá. Změny podléhají také menstruačnímu cyklu: jasně stanovené hranice se zhroutí, kdykoli v průběhu cyklu se může objevit červený výtok. Pokud je krvácení silné, lékaři mají podezření na myomy..

Krvácení z implantátu

Implantace je okamžik početí, kdy vajíčko a sperma, které se spojily do zygoty, jsou připojeny ke stěně dělohy. Když je oplodněná buňka zavedena do endometria dělohy, může dojít k mikroskopickému poškození cév epitelu, což způsobí výskyt krve asi týden nebo dva před menstruací. Tajemství, které vychází z pochvy, má růžový nebo světle hnědý odstín. Krev je trochu a ne dlouho, od několika hodin do 1-2 dnů. Krvavý výtok po implantaci nikdy nepřijde bezprostředně po menstruaci.

Selhání cyklu v důsledku nemoci, stresu, hypotermie, změny klimatu

Situace, kdy po dvou týdnech začíná opakovaná menstruace nebo na první pohled není důvod k jejich zpoždění, může souviset s vnějšími faktory. Mnoho žen zažije výtok týden po menstruaci, když cestují do zemí s horkým nebo velmi chladným podnebím. Selhání je vyvoláno:

 • stresové situace;
 • změna časového pásma;
 • silný fyzický stres;
 • prudká změna ve stravě.

K odstranění porušení stačí určit dráždivou látku a odstranit negativní faktor ze života. Bude však užitečné věnovat pozornost povaze výtoku a v případě pochybností se poradit s lékařem. Některé příznaky jsou důsledkem vážných zdravotních problémů ženy, proto byste je neměli ignorovat..

Jaké příznaky byste měli navštívit lékaře?

Nepravidelnosti menstruace nejsou vždy neškodné a za nimi může být problém, který vyžaduje lékařskou péči. Vyšetření se vyplatí podstoupit v následujících případech:

 • v dolní části břicha je silná bolest;
 • pokud červené nebo hnědé tajemství stále vyniká několik dní po menstruaci;
 • krev prošla nepříjemným zápachem a neobvyklou strukturou (objevil se hnis, hlen);
 • při močení byla bolest a bolest.

Vizuální vyšetření a testy pomohou lékaři identifikovat příčinu nástupu menstruace za týden nebo později a zvolit správnou léčbu. V závislosti na diagnóze mohou být předepsány hormonální léky a léky proti úzkosti. V případě potřeby se stěny dělohy vyčistí. Aby se zabránilo problémům v budoucnu, doporučuje se navštívit gynekologa dvakrát ročně, vést zdravý životní styl, vyhýbat se náhodnému pohlavnímu styku a potratům a sledovat hormonální hladiny. Pak je nepravděpodobné, že se budete muset starat o menstruaci v nepravidelných intervalech..

Příčiny krvavého výtoku po menstruaci

Menstruace je v ženském těle poměrně komplikovaný proces, zvláště pokud jde o první krvácení dívky. V této době dochází v těle k mnoha změnám, které nelze vždy charakterizovat jako pozitivní..

Existují případy, kdy existují určité odchylky od normy. O tom je tento článek. Existují případy, kdy se špinění objeví týden nebo dva po menstruaci. To mnoho lidí znepokojuje, protože by to nemělo být normou. Ale na druhou stranu nemusíte hned panikařit, musíte nejprve pochopit všechno a pak se rozčilovat, proč se to děje tímto způsobem.

Vlastnosti období menstruace

Měsíční cyklus má několik fází a tento čas lze podmíněně rozdělit do tří období. Zpočátku je to období přípravy dělohy na možné oplodnění.

Stěny dělohy jsou posíleny v několika vrstvách. Poté přichází období, kdy se vejce připravuje na možné oplodnění. Tentokrát se říká ovulace. Během ovulace se může uprostřed cyklu objevit charakteristický výtok. Někdy mohou být růžové nebo jen průhledné. To vše je v normě. Pokud nedošlo k oplodnění po nebo během ovulace, stěny dělohy se trochu oslabily, horní vrstva se odlupuje a začíná krvácení. Toto je poslední a poslední cyklus menstruace..

Každá žena má jiný průběh menstruace. Tato doba se vyznačuje nejen krvácením, ale také množstvím krve, možnou bolestí, trváním a celkovou pohodou. Po tom všem začíná nový cyklus a normálně by mělo všechno klesnout o jedno číslo. Přípustný rozdíl dvou až tří dnů.

Proč dochází k menstruačním nepravidelnostem?

Mnoho žen si pokládá tuto otázku, protože dnes má každá třetí žena problémy s menstruačním cyklem. To lze vysvětlit nejen individuálními charakteristikami organismu, ale také docela běžným důvodem - nízkou úrovní ekologie. Existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit průběh menstruace a její stav. Nejdůležitějším a integrálním ukazatelem a charakteristikou je však individuální zdraví ženy..

Nejběžnější příčinou menstruace s odchylkou od normy je hormonální narušení - dochází k nesprávnému menstruačnímu cyklu. Známky takového porušení mohou být různými indikátory, ale jedním z nich je uvolnění krve po menstruaci. K tomu může dojít týden nebo dva po skončení menstruace. V takovém případě je lepší konzultovat s lékařem vyšetření a objasnění příslušného problému..

Video: Co je to menstruační cyklus

Příčiny krvavého výtoku po menstruaci

K fenoménu, jako je hojný nebo řídký výtok krve po menstruaci, dochází u žen poměrně často a někdy může být zcela normální. Pokud je velmi málo krve nebo máte růžovou barvu výtoku, není důvod k obavám. U některých je takto pozorována ovulace vajíčka. Pokud po menstruaci prošla krev ve velkém množství a všechno to připomíná opakovanou menstruaci, pak je to zásadní známka znepokojení. Musíte určit, proč se to stalo, a vyřešit problém.

Typické intermenstruační krvácení může být známkou vážného onemocnění nebo poruchy. Ale nebojte se o to, pokud vaše menstruace šla podruhé během vaší dovolené. Změna klimatu je důležitým faktorem pro menstruační cyklus a není vždy prospěšná..

Nejčastěji lze takový výtok pozorovat 10–16 dní po poslední menstruaci. Pokud jde krev jen trochu nebo je to jen mazanice, není důvod k obavám. Pokud mazanice nebo slabá krev trvají déle než tři dny, je v tomto případě nutné poradit se s lékařem. Možná došlo k poruše v těle a lékař musí zjistit, proč se to stalo. V nejextrémnějších a nejnebezpečnějších případech výtok pokračuje, dokud pacient nevyhledá lékaře a nevyžaduje léčbu. Jedním z těchto závažných případů je děložní krvácení - metroragie.

Nejběžnější příčinou opakujících se období je nízká nebo vysoká hladina estrogenu v krvi. Během ovulace jsou tyto ukazatele obzvláště důležité, protože dochází k oslabení endometria. Jako léčba je ženě předepsáno speciální hormonální léky ke stanovení rychlosti estrogenu. Již po měsíci přijetí by měla přijít vylepšení. Mezi příčiny krve po menstruaci patří také různé stresy, přítomnost vaginálních infekcí, vaginální trauma a další..

Stojí za zmínku, že krev se nemusí vždy objevit, takže jeden výtok by neměl být ignorován. Také může dojít ke krvácení během nebo po kauterizaci děložního čípku, v přítomnosti nitroděložního tělíska nebo v přítomnosti jiných problémů s urogenitálním systémem. V tomto případě je výboj přirozený a je jasné, proč se to děje tímto způsobem..

Šmouhy po menstruaci hnědé nebo krvácející: příčiny

Vzhled hnědého výtoku po určité době po menstruaci není vždy indikátorem normy. Pokud menstruace spolu s mazaninami trvá týden nebo o něco déle, pak je to zcela normální, dokonce ani šarlatová krev není patologie. Pokud však mazanice začala několik dní po skončení menstruace, měli byste se poradit s lékařem. V tomto případě je poměrně obtížné izolovat běžnou příčinu takových jevů a zjistit, proč k porušení došlo. Problém je nejčastěji individuální povahy. Může to být dokonce vážná onemocnění, jako je endometrióza nebo endometritida. Zde potřebujete speciální protizánětlivou terapii a vhodnou léčbu a teprve poté můžete počítat s uzdravením..

Je nutné kontrolovat jakékoli vypouštění menstruačního cyklu, protože některá porušení se ne vždy objeví okamžitě. Docela často začínají různé nemoci po porodu nebo po operaci ženských pohlavních orgánů. Krev není indikátorem normy a její přítomnost musí být objasněna a proč se přesně to děje.

Jak antikoncepce souvisí s menstruačním cyklem

Stojí za zmínku, že u mladých žen je krev po určité době po menstruaci poměrně často pozorována právě kvůli užívání hormonální antikoncepce. Takové léky mají své výhody ve srovnání s jejich předchůdci, ale nevýhody spočívají v tom, že tímto způsobem působí na ženské tělo. Normální je nízký výtok, protože to je indikátor toho, že se tělo přizpůsobuje této antikoncepci.

Pokud výtok pokračuje po dobu tří nebo více měsíců po menstruaci, je v tomto případě lepší poradit se s lékařem a zjistit, proč se to děje. Jiné léky vám mohou být předepsány jeden týden po předchozích. V některých případech může být vyžadováno delší období.

Jiné vypouštění

Během celého menstruačního cyklu může žena pociťovat různé výtoky, což v některých případech naznačuje narušení ženské funkce. Mohou mít různé barvy - od tmavě hnědé po průhlednou, což po určité době většinou není indikátorem úzkosti. Tělo se nejčastěji připravuje na další menstruaci..

Nejzávažnější a nejnepříjemnější výtok je zelený. To je indikátor přítomnosti zánětlivého procesu genitálií nebo jiné infekce, dokonce i v krvi..

V každém případě musíte kontaktovat svého gynekologa. Koneckonců, pouze lékař může stanovit přesnou diagnózu a identifikovat důvody po sérii testů a vyšetření..

Proč jsou u dospělých a dospívajících špinění po menstruaci

Jednou z nejčastějších stížností v gynekologii je přítomnost krvácení z pochvy bezprostředně po menstruaci nebo mezi nimi. Tento výtok může být doprovázen bolestí, svěděním, zápachem a dalšími doprovodnými příznaky. Tyto jevy mohou být signálem začátku vývoje patologie reprodukčního nebo urogenitálního systému. Výtok může také odrážet obraz obecných zdravotních poruch těla..

 • 1 Důvody
 • 2 Související příznaky
 • 3 Léčba
 • 4 Krvavý výtok u teenagera

Moderní medicína dokáže pojmenovat mnoho důvodů, které způsobují výskyt krvavého výtoku po skončení menstruace. Tento jev nejčastěji vyvolává hormonální nerovnováhu v těle. Pokud je narušeno hormonální pozadí, existuje riziko vzniku polycystických vaječníků, zvýšení koncentrace prolaktinu v krvi.

Rovnováhu může narušit potlačení normálního fungování štítné žlázy, narušení syntézy pohlavních hormonů, užívání perorálních kontraceptiv, náplastí nebo speciálních vaginálních kroužků. Ve vzácných případech se hnědý výtok objeví po zavedení topických spermicidů nebo nitroděložního tělíska.

Onemocnění se objevuje jako vedlejší účinek po užívání Duphastonu, Geksikonu, Norkolutu, Ginofortu a dalších léků používaných při léčbě gynekologických onemocnění nebo dysfunkce jater.

Méně často je patologie způsobena následujícími důvody:

 • léky, které zabraňují srážení krve;
 • sedativa, antidepresiva;
 • diagnostická opatření u gynekologa (biopsie, konizace děložního čípku, laparoskopie);
 • mechanické poškození urogenitálních orgánů;
 • ovulace, při které vajíčko opouští folikul (dva týdny po menstruaci);
 • implantace vajíčka (těhotenství);
 • potrat;
 • krvácející;
 • mimoděložní těhotenství;
 • zmrazené těhotenství;
 • infekční proces.

Nízký obsah vitaminu B v krvi vede k závažným patologiím. Existují situace, kdy se ženský cyklus ztratí. To je pozorováno při silném fyzickém přetížení nebo depresi..

Při určování důvodu, který způsobil výtok u dívky, se lékaři spoléhají na kritéria, jako je barva, intenzita, přítomnost bolesti, vůně a doba vzhledu krve. Pokud je krvácení bezbolestné, proběhlo bezprostředně po menstruaci a je smícháno s bílým nebo průsvitným mazivem, pak žena nemá důvod k panice, protože tento jev je považován za normu.

Do 72 hodin po začátku ovulace se v důsledku změn koncentrace estrogenu endometrium uvolní, což způsobí světle červený výtok.

Nepoctivost může být doprovázena porušením menstruačního cyklu. Menstruace se objevuje se zpožděním nebo dříve, než je splatná doba. Podobný příznak naznačuje údajnou anovulaci - neschopnost vajíčka opustit vaječníky.

Pokud je krev jasná, šarlatová, ale v malém množství, lékaři předpokládají, že její vzhled způsobil, že se embryo připojilo ke stěnám dělohy. Mimoděložní těhotenství je doprovázeno silnými bolestmi v podbřišku, neustálými závratěmi a poklesem krevního tlaku.

Méně často je krevní hlen doprovázen následujícími příznaky:

 • slabost, únava, podrážděnost s hypotyreózou;
 • podráždění, zánět, nepříjemný zápach, svědění během vývoje infekčního procesu (chlamydie, kapavka);
 • hnědý výtok před a 1-2 dny po menstruaci v přítomnosti nitroděložního tělíska;
 • fyzické narušení integrity sliznice nebo zadní adheze pochvy po pohlavním styku, kdy se mazivo uvolnilo v nedostatečném množství;
 • Růžové nátěry s hustými sraženinami, které naznačují známky polypů nebo endometriózy
 • červený nebo hnědý výtok, který se objeví po pohlavním styku s hyperplazií;
 • neustálý výtok a táhne dolní část břicha endometritidou;
 • bohatá menstruace před výskytem skvrn, doprovázená křečovitou bolestí a příměsí hnisu ve výtoku s myomem dělohy.

Pokud je hnědý výtok dodáván s průhledným nebo zakaleným hlenem, zatímco teplota dívky stoupá, bolí ji žaludek, dolní část zad, dochází k narušení gastrointestinálního traktu, otoky nohou, lékaři předpokládají přítomnost maligních útvarů ovlivňujících urogenitální systém. Méně nebezpečná ovariální cysta je charakterizována výskytem tmavě červených sraženin několik dní po skončení menstruace.

Je nesmírně důležité odlišit výtok od nepřetržité menstruace s dysfunkcí dělohy, která způsobuje anémii, bledost, celkovou slabost a závratě..

Před zahájením léčby musí lékař zjistit důvod vzniku krvavého hlenu po menstruaci. Chcete-li to provést, musíte provést následující:

 • sběr historie pacienta;
 • ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů;
 • hysteroskopie k detekci polypů nebo endometritidy;
 • kolposkopie;
 • obecný a biochemický krevní test;
 • odebrání nátěru na kultivaci na kultivačním médiu k detekci přítomnosti infekce.

Po zjištění příčiny onemocnění odborník stanoví optimální léčebný režim.

Nejtěžší konzervativní léčbou je korekce hormonálních poruch. Hormonální pozadí je stabilizováno tabletami, rektálními a vaginálními čípky, intramuskulárními injekcemi. Léčba je účinná u polycystických onemocnění, amenorey, menopauzy, hypotyreózy nebo anovulace.

Rozlišují se následující běžné způsoby léčby:

 • Kyretáž dělohy. Používá se v přítomnosti patologických změn na sliznici uvnitř dělohy (endometritida nebo hyperplazie).
 • Odstranění novotvarů. Provádí se aspirací vnitřního obsahu cysty nebo resekcí polypů uvnitř dělohy. Větší nádorové formace jsou odstraněny chirurgicky.
 • Hemostatická terapie. Používá se k obnovení normální srážlivosti krve a zlepšení elastických vlastností kapilár.
 • Léčba fyzických zranění. Terapie zahrnuje odpočinek, zdržení se pohlavního styku, chladné obklady, léčbu doprovodného infekčního zánětu a šití, pokud je narušena integrita tkáně.

Pokud je výtok spojen s užíváním perorálních kontraceptiv, měli byste změnit drogu nebo odmítnout tento typ antikoncepce. Podrobnější informace lze získat při návštěvě gynekologa.

U dívek dochází k jejich prvnímu období, nazývanému „menarche“, ve věku od 11 do 14 let. Poté je po celý rok menstruační cyklus extrémně nestabilní a doba mezi obdobími se může neustále měnit. Hojnost, trvání a fyzická kondice adolescenta se mění.

U 75% dívek v prvním roce nedochází k ovulaci, což vysvětluje rozdíl v hormonální rovnováze u dospělé ženy a teenagera. V tomto případě je vzácný špinavý červený výtok uprostřed menstruačního cyklu považován za normální..

Jak stárnete, váš menstruační cyklus se stabilizuje a zastrašující výtok zmizí sám. Pokud takový výtok nadále rozmazává krví a je doprovázen nepohodlí, měli byste se poradit se svým lékařem.

Po menstruaci, krvácení. Proč krev proudí po menstruaci

Populární materiály

Dnešní:

 • Doba zotavení z koronaviru. Fáze onemocnění koronaviry
 • Zánět lymfatických uzlin na krku je u dospělých léčen rychle. Domácí léčba lymfatických uzlin
 • Činnost orgánů po hodinách. Denní činnost lidských vnitřních orgánů.
 • Houby pro hubnutí. Je možné jíst houby během stravy?
 • Jak zlepšit krevní oběh v nohou u starších osob.
 • Zázračný recept na snížení vysokého krevního tlaku.
 • Nikolaj Michajlovič Amosov - sovětský a ukrajinský vědec - lékař, hrudní chirurg, kybernetik, spisovatel.
 1. Po menstruaci, krvácení. Proč krev proudí po menstruaci
  • Když krvácení po kritických dnech není nebezpečné?
 2. Hnědý výtok po menstruačním fóru. Barva sekrece
 3. Krev po menstruaci za 2 dny. Jednoduché počítání
  • Možné důvody

Po menstruaci, krvácení. Proč krev proudí po menstruaci

Proč je krev po menstruaci? Může to být normální nebo varovný signál nemoci. Krvavý výtok po menstruaci se vyskytuje u žen různého věku. V této věci je důležitých mnoho faktorů:

když se objevila krev;

jak hojný je výtok;

jaká je konzistence a barva;

existují nějaké další příznaky.

Věnujte pozornost těmto bodům, měli byste o tom rozhodně informovat svého lékaře. A v tomto článku budeme uvažovat o možných příčinách tohoto problému..

Když krvácení po kritických dnech není nebezpečné?

Děloha se nadále zbavuje menstruace. V tomto případě je výtok obvykle hnědý nebo tmavě červený. Objevují se první nebo druhý den po menstruaci a netrvají déle než tři dny. To je považováno za normální, proto byste neměli navštívit lékaře. Pokud však krvácení trvá déle než tři dny, stojí za to si domluvit schůzku s gynekologem.

 1. Hormonální léky. Pokud užíváte perorální antikoncepci pouze 1-3 měsíce, můžete si asi týden po menstruaci všimnout malé krvavé stopy. Děloha by neměla moc krvácet, můžete si všimnout jen několika kapek. Jedná se o zcela normální vedlejší účinek hormonálních léků, který postihuje 10% žen. Pokud se však krev objeví déle než 3 cykly, existuje důvod vyzkoušet jiný lék s vyšším obsahem estrogenu nebo změnit metodu antikoncepce.
 2. Ovulace. V tomto případě se špinění objeví, když vaše období skončilo asi před 1–2 týdny. Je snadné je rozpoznat, protože v tomto případě se objevují jen sporé růžové kapky krve. Krvácení trvá jen 1-2 dny. Jedná se o individuální genetický rys některých žen a neměli byste si s tím dělat starosti. Pouze lékař však může správně diagnostikovat tuto příčinu, s výjimkou možných onemocnění..
 3. Těhotenství. Někdy se stane, že oplodněné vajíčko při pohybu do dělohy poškodí malé kapiláry. Poté se objeví tzv. Implantační krvácení. Všimnete si krevní stopy jen několika kapek, neměli byste se bát o své zdraví nebo plod.
 4. Nouzová antikoncepce. Vedlejším účinkem užívání těchto léků může být krvácení. Pokud není příliš mnoho krve, není nutné navštívit lékaře.
 5. Tvorba menstruačního cyklu. Pokud menstruace začala nedávno (před 1-3 lety), dívčí hormonální systém se právě vyvíjí. V tomto případě je docela možné mírné špinění mezi obdobími. Lékař může předepsat orální antikoncepci k regulaci cyklu..
 6. Premenopauza. U žen starších 40 let se může objevit malé krvácení mezi obdobími. To se děje se změnami hormonálních hladin..

Hnědý výtok po menstruačním fóru. Barva sekrece

Stín výtoku, což naznačuje možné patologie:

Hnědý výboj

Tato barva se získává tajemstvím oxidace vyloučených krevních sraženin pod vlivem kyslíku. Vzhled tohoto druhu tekutiny není spojen pouze s fyziologickým „čištěním“ vaginálních dutin po kritických dnech.

Dlouhodobé odmítnutí po měsíčním hnědém výtoku bez zápachu může naznačovat vývoj endometriózy, polypů a hyperplazie. Lékaři tvrdí, že uvolňování krvinek trvající déle než týden naznačuje možný vývoj mimoděložního těhotenství..

Detekce takového příznaku sama o sobě vyžaduje okamžité odvolání ke gynekologovi.

Bude snazší tyto odchylky zjistit, pokud se podrobně podíváte na vlastnosti odmítnuté látky. Hnědé sraženiny po menstruaci, které naznačují patologické procesy v ženských genitáliích, mají štiplavý specifický zápach. Jejich přítomnost je doprovázena ostrými poruchami v rozvrhu kritických dnů.

Tmavý výboj

Ne fyziologické! Gynekologové tvrdí, že přítomnost tekutého, vodnatého, tmavého „odmítnutí“ ženy, bez ohledu na fázi menstruačního cyklu, naznačuje zánětlivý proces v reprodukčních orgánech. Mezi hlavní onemocnění zhoršená tímto příznakem patří endocervicitida, endometrióza a chronické stádium endometritidy. Stojí za zmínku, že tmavý výtok je také zatížen dalšími příznaky, což naznačuje narušení fungování orgánů plodného systému. Tyto zahrnují:

 • bolestivé pocity během pohlavního styku;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • bohatá menstruace doprovázená ostrou bolestí;
 • trvání menstruace více než jeden týden.

Jakýkoli z uvedených příznaků může být dobrým důvodem pro kontaktování odborníka..

Bílý výboj

Pokud po menstruaci dojde k bílému výtoku, lze posoudit řadu odchylek v práci reprodukčních orgánů.

 1. Anamnéza, která toto tajemství zhoršuje ostrými bolestmi v podbřišku a neobvyklým nepříjemným zápachem, naznačuje infekci genitálního traktu, která vyvolala zánětlivý proces.
 2. Kapalina, jako je voda, konzistence výtoku, namalovaná bíle, naznačuje přítomnost eroze děložního čípku. Kromě hlenovitého výtoku bohaté barvy je tato patologie charakterizována narušením menstruačního cyklu a bolestí během pohlavního styku. Diagnostika příznaků naznačujících přítomnost eroze děložního čípku je důvodem k okamžité konzultaci s odborníkem. Na základě statistik nedostatek včasné léčby této patologie často vede k získané ženské neplodnosti..
 3. Bílé tajemství sražené konzistence v kombinaci s nepříjemným kyselým zápachem je hlavním znakem kandidózy (drozdů). Společným doprovodným příznakem tohoto onemocnění je svědění nebo silné pálení. Gynekologové varují, že onemocnění nelze zahájit, protože každá menstruace situaci zhoršuje. Krev a „skleníkový“ účinek hygienických vložek podporuje množení patogenních bakterií.
 4. Vaginóza je hlavním důvodem vzniku specifické sekrece, která má bílou barvu. Toto onemocnění může být vyvoláno mnoha faktory. Jedná se o hormonální poruchy způsobené dysfunkcí nadledvin nebo štítné žlázy, dysbiózou, akutními střevními infekcemi. Vaginóza se vyznačuje velmi specifickým zápachem. Mnoho žen, které toto onemocnění zažily, zaznamenalo hustou, viskózní konzistenci tekutin, které nemoc odmítla.

Krev po menstruaci za 2 dny. Jednoduché počítání

Za normálních okolností by mělo dojít ke krvácení pouze na začátku každého cyklu. Když se špinění objevilo 7 dní po obvyklé menstruaci, je to 12-14 dní cyklu. Vzhledem k tomu, že menstruační krvácení trvalo 5-7 dní, může se tentokrát shodovat s ovulací.

Zralé vajíčko vychází z prasklého folikulu, což může v normálním vaginálním výtoku způsobit růžovou leucorrhoea nebo krevní pruhy.

Při implantaci oplodněného vajíčka do dělohy lze někdy pozorovat krátkodobé špinění, které netrvá déle než 2 dny.

Pokud je krvácení silné, máte pocit slabosti, závratě a nevolnosti, je lepší zavolat sanitku.

Velká ztráta krve je život ohrožující, musí být okamžitě zastavena a teprve poté řešit příčinu, která ji způsobila.

Možné důvody

 1. Trauma na ženských pohlavních orgánech, doprovázená mírným výtokem krve, může nastat po tvrdém sexu nebo při nedostatečném přirozeném mazání. Zvláště pokud byly použity pomocné předměty. Kromě traumatu sliznice pochvy a děložního čípku může dojít k prasknutí polypu nebo adheze.
 2. Potrat. Pokud má žena během menstruace velmi malé krvácení, špinění týden poté může signalizovat ukončení těhotenství dělohy.
 3. Mimoděložní těhotenství může v této době způsobit krvácení. Je doprovázeno závratěmi, křečovými bolestmi v podbřišku a nízkým krevním tlakem. Ve svém růstu se embryo připojené k vejcovodu začíná rozšiřovat, což je doprovázeno bolestí. Poté praskne hadičku a způsobí silnou bolest a život ohrožující krvácení. Většina krve se shromažďuje v pobřišnici, takže při absenci viditelného krvácení existují příznaky těžké ztráty krve (bledost, slabost, mdloby atd.).
 4. Endometritida. Zánětlivé onemocnění vnitřní sliznice dělohy způsobené patogenní flórou, stafylokoky, streptokoky a pohlavně přenosnými chorobami. Chronická endometritida vytváří adheze a způsobuje neplodnost a krvácení v polovině cyklu.
 5. Endometrióza může také způsobit intermenstruační krvácení. Toto onemocnění je charakterizováno přenosem endometriálních buněk - vnitřní výstelky dělohy - do jiných částí těla. Nejčastěji endometrium vstupuje do pochvy a děložního čípku; s růstem může také krvácet jak během menstruace, tak o něco později. Někdy s endometriózou je výtok hnědý.
 6. Polypy se vyskytují uvnitř dělohy a cervikálního kanálu v důsledku určitých onemocnění, včetně pohlavně přenosných nemocí, po potratu a nitroděložním těle. Polypy uvnitř děložní dutiny je obtížné vidět, na rozdíl od těch, které se nacházejí na děložním čípku. Příznaky polypu v děloze budou krvácet týden po hlavní menstruaci a před ní.
 7. Myom je benigní hormonálně závislý nádor dělohy. Z tohoto důvodu se menstruace stává bohatou a prodlouženou. Intermenstruační krvácení s bolestmi břicha není neobvyklé..
 8. Anovulace je nepřítomnost ovulace, při které vajíčko nezraje nebo neopouští folikul. To je doprovázeno nepravidelnými obdobími, menstruace přichází každých několik měsíců a krvácení nastává v nepředvídatelných dobách.
 9. Dysfunkční děložní krvácení je výtok krve z dělohy způsobený nesprávnou funkcí vaječníků. Takové krvácení může být acyklické, když interval mezi obdobími trvá od 6 týdnů do dvou měsíců. Když dojde k menstruaci, může být krvácení velmi silné a dlouhé. Někdy lze ztrátu krve zastavit pouze s lékařskou pomocí..
 10. Maligní formace ženských pohlavních orgánů se mohou objevit na jejich vlastních nebo nezhoubných nádorech - cysty, fibroidy, fibromy atd. - změní se na ně. Příznaky rakoviny jsou bolest v podbřišku, silný vaginální výtok, slabé nebo hojné krvácení, a to i po týdnu po menstruaci. V klimakterickém období, kdy po dlouhou dobu nedošlo k menstruaci, lze podezření na rakovinu dělohy v situaci, kdy náhle začala téct krev. Kromě toho mohou maligní novotvary způsobit horečku, horečku, problémy s gastrointestinálním traktem, ledvinami nebo močovým měchýřem..

Proč jsou po menstruaci špinění a jak je to pro ženu nebezpečné?

Od prvního dne nástupu menstruace každá dívka čeká, až toto nepříjemné období menstruačního cyklu konečně skončí.

Normálně je doba krvácení u spravedlivějšího pohlaví jiná - u někoho „kritické dny“ trvají 3–4 dny a někdo obarví polštářky 7. den.

Gynekologové inklinující k poezii nazývají menstruaci „krvavými slzami dělohy po neúspěšném těhotenství“. Ale bez ohledu na to, jak romantická jsou vaše období, každá dívka chce, aby odešly co nejdříve pryč. Můžete si představit její podráždění a úzkost, pokud se krvavý výtok po menstruaci vrátil nebo se vůbec nezastavil..

Proč krvácení přichází po menstruaci??

Normálně by menstruace měla začít krvácením, trvat 3-8 dní a končit úplným očištěním sliznic, to znamená, že po menstruaci by v leucorrhoe neměla být žádná krev. Jakékoli jiné scénáře jsou zpravidla příznaky patologií:

 • bohatá a trvající více než 8 dní menstruace se nazývá menoragie;
 • špinění, které se objeví týden nebo dva nebo tři po menstruaci, se nazývá intermenstruační krvácení.

Ani menoragie, ani intermenstruační krvácení nejsou samostatná onemocnění, ale obvykle mají za sebou velmi závažné patologické stavy..

Pokud pokračujte okamžitě na začátku cyklu

Menorrhagie - masivní krvácení, které pokračuje i po skončení normálního období - představují vážné nebezpečí pro zdraví ženy. Vysoký a dlouhodobý průtok krve, často sraženiny, vede k těžké ztrátě krve, která může vyvolat anémii.

Ztráta více než 100-150 ml krve (norma je až 100 ml), žena cítí slabost, zhoršení zdraví, závratě a může omdlít. V situaci, kdy dojde ke ztrátě příliš velkého množství krve, je nutné se poradit s lékařem, abyste zjistili, proč po skončení období nedochází k úniku krve.

Vzhledem k riziku krvácení musíte navštívit lékaře

Tento stav může být způsoben mnoha důvody:

 • obecné somatické a endokrinní faktory hojného a prodlouženého krvácení, které se nezastaví ani týden po normálním období menstruace - počínaje srdcem a konče chorobami pánevních orgánů;
 • onemocnění krve (trombocytopenie, nedostatek vitaminu K) nebo užívání léků snižujících srážlivost (antikoagulancia);
 • dědičná menoragie přenášená prostřednictvím ženské linie vztahu;
 • onemocnění reprodukčního systému - myom, dysfunkce vaječníků, adenomyóza dělohy, polypóza;
 • hormonální nestabilita spojená s adolescencí a premenopauzálním věkem;
 • nadměrná síla nebo emoční stres, přísné diety;
 • pomocí nitroděložního tělíska (nitroděložní tělísko).

Pokud po skončení období normální menstruace dojde ke krvácení, je nutné vyšetřit a zjistit, proč se to děje.

Pokud by to začalo za týden

Lékařská konzultace je nutná také v případě intermenstruačního krvácení, tj. Pokud špinění zmizelo týden nebo 2 týdny po skončení menstruace. Tyto příznaky se vyskytují u:

 • submukózní fibrom dělohy;
 • dysfunkce vaječníků;
 • metrit;
 • kapavka;
 • adenomyóza;
 • nádory dělohy nebo pochvy a jiné patologické stavy.

Příčiny výtoku s rozmazanou konzistencí

Po zvážení důvodů vzniku hojného krvavého výtoku po skončení menstruace nebo týden po jejich ukončení stojí za to zabývat se jinými formami výtoku z genitálního traktu. Co například řekne špinění špinění po skončení menstruace.

Krvavý výtok rozmazané konzistence, ke kterému může dojít jak po 2 dnech, tak po 10 dnech po ukončení menstruace, se u patologických stavů liší:

 • polypy dělohy - krvavý hlen je zaznamenán jak před nástupem menstruace, tak po nich, stejně jako po pohlavním styku;
 • hypomenorea - sporá období charakteristická pro pubertu (dospívající dívky), premenopauzu, laktaci a hormonální antikoncepci, avšak s patologickými komplikacemi;
 • cervikální cysta - krvavé skvrny se objevují před menstruací a po jejich ukončení;
 • endometrióza dělohy - výskyt krvavého výtoku je také možný před nástupem menstruace a 2 dny po jejich ukončení.

K určení přesné příčiny špinění krvácení po skončení menstruace bude nutná diferenciální diagnostika, protože existuje mnoho nemocí s takovými příznaky.

Co říkají malé výtoky s hlenem??

Pokud se po skončení menstruace objeví malé skvrny, může to být důsledkem výše uvedených patologií nebo násilného styku. To je obzvláště pravděpodobné, pokud po skončení menstruace dojde k špinění s hlenem průhledného nebo průsvitného vzhledu..

Vaginální hlen (lubrikant) se často vylučuje krevními nečistotami, pokud byla během pohlavního styku narušena integrita vaginální sliznice. Pokud je hlen neprůhledný, má viskózní konzistenci, podivnou barvu a nepříjemný zápach, je to známka patologického procesu v reprodukčních orgánech..

Je to nebezpečné a co dělat?

Jakékoli krvácení, pokud začalo několik dní nebo týden po skončení menstruace, vyžaduje pozornost. Během normálního průběhu cyklu by to nemělo být. Při krátkém cyklu mohou znamenat těhotenství, což lze ověřit rychlým testováním. Pokud nedojde k těhotenství, ale dojde k výtoku, je to nebezpečný signál. Zvláštní pozornost by mělo věnovat krvácení, ke kterému dochází po pohlavním styku a které obsahuje krevní sraženiny, doprovázené bolestí a špatným zdravotním stavem.

Hnědý výboj

Krvavý výtok, ke kterému dochází 3 nebo 5 dní po skončení menstruace, obvykle nemá jasnou šarlatovou barvu, ale barva koagulované krve je hnědá. Jejich vzhled v intermenstruačním období může hovořit o různých faktorech v životě ženy - od užívání perorálních kontraceptiv po těhotenství a implantaci vajíčka.

 1. Při užívání perorálních kontraceptiv je ovulační funkce vaječníků potlačena, ale pokud jsou léky zrušeny (nebo vynechány), může se mimo cyklus objevit reakce podobná menstruaci ve formě hnědého nebo krvavého výtoku.
 2. Ovulace u některých žen je doprovázena malým krátkodobým výtokem.
 3. Během těhotenství se někdy objevuje nahnědlý výtok, a to jak mimoděložní, tak normální.
 4. Implantace je indikována nahnědlým nebo narůžovělým výtokem 14. den po ukončení menstruace (nebo 21. den cyklu).

Pokud hnědý výtok špatně voní, je hojný a je doprovázen bolestmi břicha nebo horečkou, jedná se o patologický znak, který vyžaduje pozornost a navštivte lékaře..

Jiné barvy výtoku po menstruaci

Vaginální výtok během intermenstruačního období, který má charakteristickou barvu a konzistenci, jsou biomarkery různých onemocnění genitální oblasti:

 • vulvitida a vulvovaginitida - v závislosti na patogenezi výtoku mají tvarohovou konzistenci (kandidální vulvitida), jsou žluté viskózní (stafylokokové), žlutozelené (jiná patogenní bakteriální flóra);
 • chlamydie - bohatá nažloutlá nebo mukopurulentní leucorrhoea;
 • gardnerellosis (bakteriální vaginóza) - šedobílá pastovitá leucorrhoea s vůní zatuchlých ryb.

Počet onemocnění, včetně pohlavně přenosných chorob, doprovázených charakteristickým vaginálním výtokem, je velký.

Dokonce i v dospívání začínají dívky svou první menstruaci, od tohoto věku by měl být sledován celkový stav dělohy. Pokud se orgán začne zvětšovat, důvod spočívá nejen v bezprostřední menstruaci, ale také v těhotenství nebo v přítomnosti nemoci.