Po zrušení Yariny žádná menstruace

Pokud pár nechce být chráněn klasickou metodou - pomocí kondomů a žena se bojí nasadit nitroděložní tělísko, je nutné užívat hormonální antikoncepci. Zvažte, jak OK (orální antikoncepce) ovlivňuje tělo ženy a co dělat, pokud po zrušení Yariny nebude žádné období.

Vliv

Mechanismus účinku všech perorálních kontraceptiv je založen na inhibici aktivity hypofýzy. Toto je část mozku, která je zodpovědná za aktivaci sekrece hormonů nazývaných gonadotropní hormony..

Jedná se o FSH (folikuly stimulující hormon), který je zodpovědný za vývoj folikulu, ve kterém se vajíčko následně vyvíjí a roste. Luteinizační hormon (LH) je také potlačen, kvůli čemuž musí folikul prasknout a vejce musí jít ven do vejcovodu pro následné oplodnění. Jelikož jsou tyto fáze cyklu potlačeny, nedochází k ovulaci, což znamená, že spermie, které vstoupily do dělohy, prostě nebudou mít co oplodnit.

Na reprodukční systém mohou mít orální antikoncepce následující účinky:

 • aktivita klků epitelu lemujících vejcovody klesá;
 • vrstva endometria v děloze se zmenšuje, což komplikuje proces implantace vajíčka do děložní dutiny;
 • hlen, který se vylučuje v cervikálním kanálu, se stává mnohem silnějším, a proto klesá rychlost pohybu spermií v děložním čípku.

Prevence těhotenství potlačením ovulace není jediným důvodem, proč může gynekolog ženě předepsat antikoncepční pilulky. S jejich pomocí jsou hormonální hladiny regulovány u některých onemocnění a patologií v oblasti dermatologie, onkologie, hematologie..

Před předepsáním tohoto nebo toho antikoncepčního přípravku pacientovi gynekolog bere v úvahu výsledky testů, historii chronických onemocnění, individuální toleranci složek pilulek a fenotyp ženy. Tělo se stane:

 • Estrogenní typ

Jedná se o dívky, které mají hladké ženské formy, často mají malou nebo významnou nadváhu. Tyto dámy mají bohatou menstruaci a jejich trvání je střední nebo dlouhé. Takovým pacientům jsou předepsány léky, jako jsou Minulet, Mikroginon, Rigevidon. To znamená, že se antikoncepce používá s vysokým obsahem složek skupiny progestogenů.

 • Androgenní typ

Jedná se o dámy, které mají často hubenou, hranatou postavu a jejich období je velmi objemná. Takovým pacientům je častěji předepisována Yarina. Může to být například i léky jako Janine, Ovidon, Diana, Klayra, Jess.

 • Vyvážený typ

Tyto ženy mají větší štěstí než jiné: jejich cyklus obvykle probíhá jako hodiny, menstruace má normální objem a tělo je velmi harmonické. Těmto dívkám se častěji předepisuje užívání přípravku Mercilon nebo například Regulonu.

Fenotyp není jediným kritériem pro výběr vhodné perorální antikoncepce. V tom hraje roli věk, možné kontraindikace, současné podávání jiných léků a souběžné stavy ženy. Jednotlivé charakteristiky těla mohou provádět významné úpravy, takže Yarin lze jmenovat na základě konkrétní situace.

Zrušení

V jaký den po Yarině začíná vaše menstruace? Když se antikoncepce hormonální povahy zruší kvůli dalšímu přerušení nebo plánovanému těhotenství, pro ženu to zřídka zmizí. Před tím tělo žilo ve fázi hormonální rovnováhy, poté byla jeho činnost narušena a po dlouhou dobu uměle udržována v určitém stavu. Určitá „vzpoura“ těla se proto docela očekává.

Zatímco se obnoví normální parametry, které tělo mělo před začátkem užívání OK, může to trvat až šest měsíců. Endokrinní systém v případě užívání syntetických hormonů začíná být líný, protože pilulky po dlouhou dobu dělají část práce.

Pokud tedy po zrušení léků, včetně Yariny, nedojde k menstruaci, neměli byste vyvolávat paniku. Mnoho lidí tomu čelí, stačí nechat tělo přijít k rozumu a počkat, až začne období. Stále však stojí za to navštívit gynekologa, pokud menstruace nepřijde déle než 3 měsíce.

Zpoždění

Nejviditelnější a nejčastější příčinou opožděných období je těhotenství. Tento jev se nazývá OC abstinenční syndrom. Po kurzu hormonální antikoncepce dochází k jakémukoli restartu reprodukčního systému a prvních několik cyklů poté významně zvyšuje pravděpodobnost početí.

S využitím této speciální reakce těla gynekologové často předepisují antikoncepci ženám, které nemohou dlouho otěhotnět. A dítě se z nich ukáže právě na pozadí odvykání drog.

Těhotenství po Yarině je docela možné. Může se stát žádoucím i plánovaným, přesto zcela neočekávaným. Možná došlo ke koncepci ve fázi užívání drogy. Chyba v působení tablet je často způsobena lidským faktorem, kdy dívka jednoduše zapomene na další vstup nebo pije v pořádku každý den v různých časech.

Současně, pokud došlo k těhotenství při užívání perorálních kontraceptiv a dívka zjistila svou pozici po vysazení léku, neměli byste se příliš starat - nedojde k poškození plodu, intrauterinní vývoj OK nebude mít vliv.

Kromě těhotenství se může objevit amenorea. Procento případů, kdy za vinu za nepřítomnost menstruace mohou samotné pilulky, je zanedbatelné. Může to být hlavně u velmi mladých dívek, jejichž cyklus ještě nebyl zcela ustaven, nebo které si samy „předepisovaly“ antikoncepci.

U žen v pozdním reprodukčním věku může být amenorea příznakem časné menopauzy, která se shodovala se zrušením přípravku Yarina nebo jiných perorálních kontraceptiv..

Častěji se zpoždění menstruace po zrušení přípravku Yarina plus může projevit jako příznak na pozadí jiných onemocnění, která ovlivňují endokrinní sféru. Mohou se zhoršovat a začít postupovat na pozadí vysazení antikoncepce a způsobit zpoždění nebo úplnou absenci menstruace..

Mohou to být například některé urogenitální infekce (kapavka, syfilis). Amenorea může být pozorována jako důsledek poruch štítné žlázy s polycystickými vaječníky v případě rakoviny.

Menstruace po Yarině

Moderní orální antikoncepce je jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak zabránit těhotenství. Jako každý lék, i lékárníci je neustále upravují a vylepšují. Každá nová generace antikoncepce se stává účinnější a bezpečnější pro zdraví. Dnes je takový nástroj Yarina. Lék nejen vylučuje možnost početí, ale současně má příznivý účinek na povahu menstruace. Ale navzdory popularitě antikoncepce a aktivního užívání ne všechny ženy mohou pochopit, jak Yarina a menstruace souvisí, jaké mohou být rysy během a po ukončení užívání.

Jak Yarina ovlivňuje menstruaci

Lék na prevenci těhotenství se doporučuje ženám s pravidelným cyklem, které nemají gynekologické problémy. Jeho hlavním úkolem, stejně jako u jiných podobných prostředků, je zajistit, aby ženský reprodukční systém fungoval, jako by již došlo k ovulaci. Díky mechanismům, které spouští účinné látky přípravku Yarina, je zrání vajíčka blokováno, nedochází k jeho oddělení a nedochází tedy k početí.

Mnoho žen poznamenává, že přípravek Yarina má pozitivní vliv na menstruaci: současná bolest zmizí, hojnost krvácení se sníží a jejich trvání se sníží, což zabrání výskytu anémie z nedostatku železa a dalších komplikací. Proto u žen s těžkými projevy MC mohou gynekologové předepsat kurz Yariny pro terapeutické účely ke změně jeho kvality.

Léčba má navíc příznivý účinek na zdraví a vzhled: snižuje obsah tekutin v těle, čímž zmírňuje otoky a působí proti přírůstku hmotnosti. Výhodou antikoncepce je, že má antiandrogenní vlastnost: reguluje práci mazových žláz, což má pozitivní vliv na stav pokožky a vlasů - akné je eliminováno, projev seborey je snížen.

Pacienti, kteří dříve neužívali pilulky, mají mírný intermenstruační výtok. K tomu obvykle dochází v prvních měsících přijetí a poté zmizí. V každém případě byste měli navštívit svého gynekologa, abyste předešli nežádoucím následkům.

Při užívání antikoncepce se může objevit nepravidelné špinění nebo průlomové krvácení. Obvykle se to stane na začátku kurzu a po chvíli zmizí, když si tělo zvykne na Yarinu. Proto je vhodné posoudit jejich povahu až po skončení adaptačního období - k tomu obvykle dochází tři měsíce po zahájení kurzu.

Pokud menstruační krvácení pokračuje nebo se objeví po dříve pravidelných cyklech, bude nutné vyšetřit, aby se vyloučilo těhotenství (což je při dodržení podmínek přijetí stěží možné) nebo onkologické patologie.

 • Proč po Yarině není menstruace

Pokud bylo OK přijato podle všech pravidel: bez mezer, s užitím další pilulky po zvracení nebo průjmu, je koncepce sotva možná. Pokud však krvácení trvá dva cykly, je lepší se chránit - navštivte gynekologa a zjistěte důvod. V tomto případě není přípravek Yarina přijat, dokud nejsou k dispozici spolehlivé údaje o absenci těhotenství..

Stává se také, že problém spočívá v reakci reprodukčního systému na složky antikoncepce. V takovém případě budete muset příjem přerušit, abyste po zrušení Yariny způsobili menstruaci. Dráždivá látka bude odstraněna a cyklus bude pokračovat..

Jak správně pít drogu

Aby se dosáhlo zaručeného účinku, musí se tablety pít po jednom každý den, aby se zabránilo mezerám, po dobu 21 dnů a vždy ve stejnou dobu. Po vyčerpání pilulek v blistru budete muset udělat sedmidenní přestávku. Během takové přestávky by mělo dojít k menstruačnímu krvácení. Obvykle se to stane 2–3denní přestávkou. O týden později pokračují v užívání tablet z dalšího blistru.

Žena, které byla poprvé předepsána Yarina, a předtím nebyla použita žádná perorální antikoncepce, může zahájit léčbu první den měsíčního krvácení. Je povoleno zpoždění až 2-5 dnů menstruace, ale pak, pokud je žena sexuálně aktivní, doporučuje se, aby se v prvním týdnu užívání přípravku Yarina pojistila jinými prostředky ochrany..

Pokud před schůzkou žena použila nějaké OK, je povoleno zahájit kurz tabletami Yarina následující den po dokončení (nebo zrušení) předchozího.

Pokud byly použity ochranné prostředky, jako je nitroděložní kroužek, spirála a další podobné léky, přecházejí na Yarinu v den jejich extrakce.

Co dělat, když Yarina projde

Stává se, že žena zapomněla nebo si nemohla z nějakého důvodu vzít pilulku včas. Pokud od posledního postupu uplynulo méně než 12 hodin, musí to vynechání co nejdříve napravit. Pokud se navíc zapomenutá pilulka shoduje s další pilulkou (podle stanoveného harmonogramu), bude muset vypít dva kusy najednou.

Pokud si žena uvědomí sebe mnohem později a uplynulo více než 12 hodin, je antikoncepční ochrana oslabena a do týdne po obnovení kurzu budete muset použít jiné prostředky ochrany..

Pokud od příjmu uplynuly méně než 4 hodiny a žena dostala zvracení nebo průjem, pak účinné látky nebudou mít čas na vstřebávání, jejich koncentrace se sníží, což negativně ovlivní antikoncepční účinek. Chcete-li vyplnit mezeru, musíte vypít další pilulku Yariny.

Pokud se na konci kurzu vyskytly potíže a obsah blistru je u konce, vezme se pilulka z nové destičky. A po 21denním kurzu je pozorován týdenní interval.

Jak pít pilulky po potratu nebo potratu

Vše závisí na období, ve kterém došlo k ukončení těhotenství. Pokud k tomu došlo na krátkou dobu (v prvních třech měsících těhotenství), začnou pilulky okamžitě pít - v den potratu. V tomto případě zmizí potřeba dalších bariérových prostředků..

Pokud se žena rozhodne použít antikoncepci po porodu nebo k přerušení došlo ve druhé fázi těhotenství, začnou pilulky pít po 3-4 týdnech. Pokud se vezme později, budete muset používat kondomy ještě týden po užití první pilulky. Pokud však během těchto 3-4 týdnů došlo k nechráněnému sexu, budete muset buď počkat na menstruaci, nebo se poradit s lékařem, abyste se ujistili, že nedošlo k těhotenství.

Jak změnit začátek MC pomocí pilulek

S pomocí Yarinu může žena změnit den nástupu menstruace. Aby je odložili, týdenní přestávka není dodržena, ale pokračují v užívání léku z dalšího balení bezprostředně po skončení předchozího. Kromě toho je povoleno pít lék až do konce druhého balení a v případě potřeby přerušit kurz, pokud je to potřeba. Pak začne krvácení. Pokud žena užívá přípravek Yarina nepřetržitě, pak se během druhého přijímacího cyklu může objevit špinění nebo slabé krvácení.

Pokud kurz přerušíte, budete muset dodržovat týdenní interval a poté pokračovat v pití Yariny jako obvykle.

Když žena potřebuje posunout obvyklý plán MC, může jej samostatně odložit o tolik dní, kolik si přeje. K tomu je třeba zkrátit týdenní přestávku o tento počet dní. Čím více je interval zkrácen, tím menší je pravděpodobnost menstruace během tohoto období. To znamená, že pokud je přestávka kratší než tři dny, pak nemusí dojít ke krvácení, ale objeví se během dalšího cyklu.

 • Zpoždění po zrušení Yariny

Odmítnutí antikoncepce může vyvolat selhání MC ve formě nedostatku menstruace v pravý čas. Neměli byste okamžitě panikařit, protože zpoždění může být způsobeno restrukturalizací těla po zrušení vnějšího zdroje hormonů. Bude mu chvíli trvat, než se vrátí k vlastnímu vývoji. Kolik dní nebo týdnů to bude trvat, záleží pouze na individuálních vlastnostech ženského těla. Pokud se však doba nepřítomnosti zpozdí, budete muset navštívit svého gynekologa, abyste pochopili důvod toho, co se děje.

Možné nežádoucí účinky během kurzu Yarina

Droga není marně považována za jednu z nejúčinnějších: kromě silného účinku je velmi dobře snášena. Nelze však vyloučit možnost nežádoucích účinků. Žena proto musí být připravena na to, že tělo bude na pilulky reagovat negativně. Nejběžnějšími stížnostmi jsou nevolnost a zvracení, nepohodlí na hrudi - bolestivost a napětí. Nežádoucí podmínky jsou také ve formě:

 • Časté výkyvy nálady, deprese, ztráta libida
 • Bolesti hlavy
 • Migréna
 • Tromboembolismus tepen nebo žil
 • Krvácení neznámého původu
 • Akné, kožní vyrážky.

Kromě těchto vedlejších účinků jsou možné i další negativní projevy. Existují tedy informace, že po OK jsou nádory prsu nebo jater diagnostikovány častěji. Kromě toho nejsou vyloučeny další nežádoucí účinky přípravku Yarina:

 • Nástup erythema nodosum
 • Hypertenze
 • Pankreatitida
 • Angioneurotický edém
 • Snížená tolerance glukózy
 • Poruchy jater nebo ledvin
 • Pigmentace na obličeji.

Pokud se vaše zdraví zhorší a objeví se neobvyklé příznaky, je lepší poradit se s lékařem. Je možné, že přípravek Yarina jednoduše není vhodný a droga bude muset být nahrazena podobnými léky. Může se však ukázat, že antikoncepce s tím nemá nic společného a negativní příznaky se shodovaly s dobou kurzu. Pak musíte zjistit, co ovlivnilo vaše zdraví, a odstranit příčinu onemocnění.

Komu je zakázáno pít antikoncepci

Antikoncepci mohou ženy užívat bez zdravotních problémů. Proto předtím, než začnete užívat přípravek Yarina, budete muset podstoupit vyšetření. Důvodem zákazu antikoncepce může být:

 • Současná přítomnost trombózy nebo stavy, které jí předcházely, předispozice k ní (včetně zmínky v anamnéze)
 • Migrény (v době jmenování nebo v minulosti)
 • Komplikace krevních cév u diabetes mellitus
 • Pankreatitida
 • Patologie jater nebo poruchy jeho funkce, orgánové nádory
 • Přítomnost hormonálně závislých novotvarů
 • Těhotenství (potvrzené nebo možné), HB
 • Individuální náchylnost komponent OK.

Když je nutná sanitka

Při užívání přípravku Yarina se jako každý lék mohou objevit neočekávané reakce těla. Proto nemůžete s lékařskou péčí váhat, pokud má žena příznaky:

 • Bolest na hrudi vyzařující do levé paže
 • Nevysvětlitelný záchvat silného kašle, dušnosti
 • Nepřirozeně silná bolest hlavy
 • Prudké zhoršení sluchu / vidění, diplopie
 • Porucha řeči
 • Vůně, porucha chuti
 • Mdloby
 • Necitlivost částí těla
 • Bolest a otok v nohou.

S takovými příznaky musíte okamžitě zavolat sanitku, abyste zabránili tragickým následkům..

Moderní antikoncepce Yarina má vyšší kvalitu než ostatní předchůdci. Lék nejen chrání ženy před zbytečným těhotenstvím, ale má také pozitivní vliv na měsíční cyklus: normalizuje a eliminuje bolestivé syndromy. Aby však Yarina pomohla, musí být dodrženy všechny podmínky přijetí.

Proč po použití Yariny nedochází k menstruaci

Moderní antikoncepce je jednou z nejspolehlivějších metod prevence početí. Stejně jako ostatní léčivé přípravky i perorální antikoncepce finalizují a vylepšují výrobní firmy. S každou novou generací antikoncepční pilulky zvyšují jejich bezpečnost a účinnost. Taková droga může být nazývána Yarina. Léčba narušuje koncepci a má pozitivní vliv na menstruační cyklus. Ale jsou chvíle, kdy po zrušení Yariny není žádný měsíc.

Yarina je účinný antikoncepční přípravek

Předepisování antikoncepčních léků

Před předepsáním užívání perorálních kontraceptiv odborník bere v úvahu komorbidity, individuální vlastnosti a také fenotyp. Existují 3 typy ženského těla, jak je uvedeno v tabulce.

TypPopis
EstrogenníPacienti s nadváhou. Menstruace jsou obvykle hojné a trvají dlouho. Předepisujte antikoncepci Minulet, Rigevidon. To znamená, že léky se zvýšeným počtem složek skupiny progestogenů.
AndrogenníŠtíhlí pacienti. K menstruaci dochází v malém množství. Právě těmto ženám je Yarina nejčastěji předepisována. Mohou být také použity Janine, Klayra, Jess a další..
VyrovnanýMenstruační cyklus je pravidelný, množství toku je normální. Postava takových pacientů je harmonická. Předepište příjem Regulonu nebo Mercilonu.

Léky jsou vybírány nejen podle fenotypu. Berou také v úvahu věkovou kategorii, možné kontraindikace, užívání jiných léků.

Co je Yarina

Lék zvaný Yarina patří k antikoncepci. Léčivý přípravek obsahuje ethinylestradiol v množství 30 μg a drospirenon - 3 mg na 1 tabletu. Složení léku zahrnuje také různé pomocné složky. Lék je dostupný ve formě tablet, které jsou potahované filmem a mají světle žlutou barvu..

Stejně jako jakýkoli jiný lék může být užíván pouze podle pokynů lékaře.

Jak ovlivňují tělo

Yarina a menstruační cyklus spolu souvisejí. Hlavním úkolem Yariny je, aby ženský reprodukční systém měl funkčnost, jako by již došlo k ovulaci. Složky léku neumožňují zrání vaječné buňky, nemohou se oddělit a ve většině případů je nemožné počat dítě.

Podle recenzí lze říci, že mnoho žen zaznamenává pozitivní vliv přípravku Yarina na menstruační cyklus:

 • bolest klesá;
 • krvácení se stává mírným;
 • doba menstruace klesá.

Všechny tyto kroky pomohou snížit pravděpodobnost anémie z nedostatku železa a různých dalších komplikací. Proto je Yarina kurz samozřejmě předepsán gynekology pro silný menstruační cyklus se silnými bolestivými pocity a zvýšeným množstvím.

Po požití se může objevit anémie z nedostatku železa

Kromě toho lék ovlivňuje celkovou pohodu a vzhled ženy. To znamená, že nadměrné množství tekutiny klesá, otoky odcházejí.

Mezi pozitivní vlastnosti přípravku Yarina patří antiandrogenní působení - inhibice produkce androgenu. V důsledku toho je práce mazových žláz regulována, počet kožních vyrážek klesá, pravděpodobnost seborey je snížena..

Jak správně přijmout nápravu

Chcete-li dosáhnout požadovaného účinku, musíte drogu užívat denně, 1 tabletu. Průběh přijetí je 21 dní. Navíc je lepší, aby užívání léku probíhalo současně..

Po použití kurzu (21 dní) si musíte udělat týdenní přestávku. Při absenci příjmu Yariny by se měl objevit krvavý výtok, nejčastěji k tomu dochází 2-3 dny. Po 7denní přestávce by žena měla pokračovat v aplikaci kurzu..

Měli byste ji začít užívat 1. den cyklu

Pokud žena užívá antikoncepci poprvé, je léčba zahájena první den menstruace. Může to být zpožděno až o 2-5 dní. Nejprve je však při pohlavním styku nutné používat další antikoncepci..

V případě, že před jmenováním Yariny žena používala perorální antikoncepci, je povoleno užívat pilulky následující den po ukončení léčby jiným lékem.

Pokud pacientka použila jiný typ ochrany proti ovulaci (spirála nebo prsten), můžete přípravek Yarina užívat po odstranění.

Kdy by měl po Yarině přijít menstruace

Po zahájení užívání přípravku Yarina by měla menstruace přijít příští měsíc. Když je lék zrušen, obnova normální funkce ženského těla trvá nějakou dobu. Může to trvat až šest měsíců.

K obnovení menstruace dochází po 30 dnech

Proč může dojít ke zpožděním

Některé ženy říkají: „Přestal jsem pít Yarinu, bez menstruace.“ Nejběžnějším důvodem, kdy po Yarině chybí menstruace, je těhotenství. Ano, po vysazení existuje možnost ovulace. Je to způsobeno restrukturalizací reprodukčního systému a v prvních měsících existuje vysoké riziko těhotenství, proto někteří odborníci předepisují orální antikoncepci za účelem ovulace..

Koncepce je možná i při užívání drogy. Důvodem je zmeškaná schůzka nebo když žena bere drogu v různé době.

Pokud došlo k početí, když byla použita Yarina, a žena se o tom dozvěděla až po zrušení, nestane se nic strašného, ​​perorální antikoncepce nebude mít vliv na zdraví plodu.

Kromě těhotenství je důvodem absence menstruace amenorea. Existuje jen velmi málo případů, kdy menstruace nezmizí kvůli pilulkám. K tomu dochází hlavně u mladých dívek s nepravidelným cyklem nebo když pacientka sama předepsala antikoncepci. Amenorea se nejčastěji vyskytuje u žen v pozdním reprodukčním věku, kdy se objeví časná menopauza.

Pokud nejsou žádné období, mohlo dojít k těhotenství.

Také menstruace po Yarině nemusí být způsobena jinými chorobami endokrinního systému.

Kdy navštívit lékaře

Ženy, které poprvé berou antikoncepci, mohou mít kromě menstruace mírné krvácení. K tomu dochází v prvních měsících přijetí. Poté, když si tělo zvykne na léky, vše zmizí. Pokud však výtok překročí dobu 3 měsíců, doporučuje se poradit se s odborníkem. Lékař nařídí vyšetření k vyloučení možného těhotenství nebo rakoviny. Následující příznaky mohou navíc sloužit jako důvod k návštěvě gynekologa:

 • pokračování menstruace po dobu delší než 7 dnů;
 • dlouhá období, která se často objevují;
 • během užívání léků dochází k menstruaci;
 • menstruace nezačala měsíc po použití drogy.

Sanitku je nutné zavolat v následujících případech:

 • bolest, která vyzařuje do levé ruky;
 • kašel;
 • bolest hlavy;
 • porucha řeči;
 • stav mdloby;
 • bolestivý pocit v končetinách.
V případě omdlení zavolejte sanitku

Když je droga zakázána

Je zakázáno používat přípravek Yarina v následujících případech:

 • trombóza a tromboembolismus;
 • vysoká pravděpodobnost trombózy;
 • migréna;
 • diabetes mellitus s komplikacemi ve formě cévních onemocnění;
 • poruchy srdce;
 • vysoký krevní tlak;
 • velká operace
 • zneužívání kouření;
 • chronická pankreatitida;
 • závažné komplikace v játrech;
 • nádorové procesy v játrech;
 • chronické selhání ledvin;
 • zhoubný nádor pohlavních orgánů;
 • vzhled krve z pochvy;
 • podezření na těhotenství;
 • období laktace;
 • alergická reakce na složky léčiva.

Toto video vám pomůže dozvědět se o vedlejších účincích Yarinovy ​​drogy:

Na rozdíl od mnoha jiných léků v této skupině je moderní antikoncepce Yarina vysoce kvalitní. Lék je schopen chránit ženu před těhotenstvím a má také pozitivní vliv na cyklus: snižuje bolest, hojnost a trvání menstruace. Aby však užívání přípravku Yarina nemělo negativní účinek, je nutné užívat pilulky každý den, aniž byste současně přeskakovali. Pokud po použití drogy nejsou žádné období nebo naopak jsou dlouhé, musíte navštívit lékaře k dalšímu vyšetření.

Piju na Yarinu. Během přestávky žádné období.

Když piju dobře (mám Jess), také se to stane. Užívání není přerušeno, pouze 24 tablet jedné barvy a 4 (dudlíky) druhé, celkem tedy 28 tablet. Podle pokynů by krvácení mělo začít při užívání dudlíků. Ale někdy to neexistuje. V každém případě se doporučuje pokračovat v pití OK bez přerušení, tj. Jakmile jedno balení skončí, začnu užívat další, bez ohledu na přítomnost krvácení. V mém případě obvykle nedochází ke krvácení v každém třetím cyklu. Ale někdy se to stane v prvním. Na tom není nic špatného, ​​ale před užitím dalšího balení je důležité vyloučit těhotenství, protože pokud v předchozím cyklu došlo k vynechání tablet, průjmu nebo zvracení, antikoncepční účinek tablet byl snížen.

Ale! protože tyto léky užíváte poprvé a začátek příjmu nebyl od 1. dne cyklu, je samozřejmě lepší poradit se s lékařem.

Menstruace nezačne po zrušení Yariny

Zrušili Yarinu kvůli testování na hormony (řekli to ve dnech 2 až 5 cyklu) a připravili se na B.

Yarina pila 5 měsíců po regrese
Dříve nebyly s cyklem žádné problémy, dobře, když byla vzata Yarina, bylo samozřejmě všechno také v pořádku

Mělo by začít asi 10–11 menstruace. Dnes je 18 - ticho

Kdy někdy začne trochu bolet dolní část břicha, zdá se, že to brzy začne - a nic

Pozorujte ordinaci lékaře, ale plánoval jsem jít jen na testy. Myslím, že už není na co čekat - nebo na co čekat: ((

Jak dlouho začíná období po zrušení Yariny

Pozornost

Nebo se nemusí spustit a to je také normální! I když se nespustí, můžete si pro každý případ udělat test a pokračovat v užívání yariny

před zahájením dalšího balení proveďte ultrazvukové vyšetření, možná B, první měsíc není ochrana 100% spolehlivá, musel být použit celý první měsíc

Je nutné nemilovat sebe, abyste nepili dobře a měli potraty, fuuuuuuuuuuuu a naději na samotnou prezy, no, pokud to praskne, co potom, běžte se očistit? postinor často selže

jako spirála! a létají s ní dovnitř a ven, existuje jen jedna cesta ven - OK.

Neboj se. U některých žen se nemusí během přestávky na tablety vyvinout krvácení z vysazení. Pokud se OC užívají podle doporučení, je nepravděpodobné, že by žena byla těhotná. Při nepravidelném užívání OK a absenci dvou po sobě jdoucích krvácení z vysazení však nelze v léku pokračovat, dokud není vyloučeno těhotenství..

Použití a dotisk tištěných materiálů webové stránky woman.ru je možné pouze s aktivním odkazem na zdroj.

Použití fotografických materiálů je povoleno pouze s písemným souhlasem správy stránek.

Umístění předmětů duševního vlastnictví (fotografie, videa, literární díla, ochranné známky atd.) Na webové stránce woman.ru je povoleno pouze osobám, které mají všechna nezbytná práva pro takové umístění..

Copyright (c) 2016-2018 Hirst Shkulev Publishing LLC

Síťová publikace „WOMAN.RU“ (Woman.RU)

Osvědčení o registraci média EL č. FS77-65950 vydané Federální službou pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a hromadnými sdělovacími prostředky (Roskomnadzor) dne 10. června 2016.16+

Zakladatel: Společnost s ručením omezeným "Hirst Shkulev Publishing"

Šéfredaktor: Voronova Yu.V.

Kontaktní údaje redakce na vládní agentury (včetně Roskomnadzor):

Moderní antikoncepce je jednou z nejspolehlivějších metod prevence početí. Stejně jako ostatní léčivé přípravky i perorální antikoncepce finalizují a vylepšují výrobní firmy. S každou novou generací antikoncepční pilulky zvyšují jejich bezpečnost a účinnost. Taková droga může být nazývána Yarina. Léčba narušuje koncepci a má pozitivní vliv na menstruační cyklus. Ale jsou chvíle, kdy po zrušení Yariny není žádný měsíc.


Yarina je účinný antikoncepční přípravek

Jak oddálit menstruaci

„Jak oddálit menstruaci s pomocí Yariny“ je docela populární požadavek na internetu. Pokud potřebujete vyloučit období mezi užíváním Yariny, řekněme hned, odložení nástupu menstruace nebude obtížné, ale často tuto techniku ​​nemůžete použít, protože můžete poškodit své zdraví.

p, blockquote 32,0,0,0,0 ->

Chcete-li oddálit menstruaci pomocí Yariny, musíte dokončit jedno balení a okamžitě začít pít další bez přestávky. Přečtěte si více v článku:

p, blockquote 33,0,0,0,0 -> p, blockquote 34,0,0,0,1 ->

Moderní antikoncepce je jednou z nejspolehlivějších metod prevence početí. Stejně jako ostatní léčivé přípravky i perorální antikoncepce finalizují a vylepšují výrobní firmy. S každou novou generací antikoncepční pilulky zvyšují jejich bezpečnost a účinnost. Taková droga může být nazývána Yarina. Léčba narušuje koncepci a má pozitivní vliv na menstruační cyklus. Ale jsou chvíle, kdy po zrušení Yariny není žádný měsíc.

Yarina je účinný antikoncepční přípravek

Předepisování antikoncepčních léků

Před předepsáním užívání perorálních kontraceptiv odborník bere v úvahu komorbidity, individuální vlastnosti a také fenotyp. Existují 3 typy ženského těla, jak je uvedeno v tabulce.

TypPopis
EstrogenníPacienti s nadváhou. Menstruace jsou obvykle hojné a trvají dlouho. Předepisujte antikoncepci Minulet, Rigevidon. To znamená, že léky se zvýšeným počtem složek skupiny progestogenů.
AndrogenníŠtíhlí pacienti. K menstruaci dochází v malém množství. Právě těmto ženám je Yarina nejčastěji předepisována. Mohou být také použity Janine, Klayra, Jess a další..
VyrovnanýMenstruační cyklus je pravidelný, množství toku je normální. Postava takových pacientů je harmonická. Předepište příjem Regulonu nebo Mercilonu.

Léky jsou vybírány nejen podle fenotypu. Berou také v úvahu věkovou kategorii, možné kontraindikace, užívání jiných léků.

Jak správně přijmout nápravu

Chcete-li dosáhnout požadovaného účinku, musíte drogu užívat denně, 1 tabletu. Průběh přijetí je 21 dní. Navíc je lepší, aby užívání léku probíhalo současně..

Po použití kurzu (21 dní) si musíte udělat týdenní přestávku. Při absenci příjmu Yariny by se měl objevit krvavý výtok, nejčastěji k tomu dochází 2-3 dny. Po 7denní přestávce by žena měla pokračovat v aplikaci kurzu..

Pokud žena užívá antikoncepci poprvé, je léčba zahájena první den menstruace. Může to být zpožděno až o 2-5 dní. Nejprve je však při pohlavním styku nutné používat další antikoncepci..

V případě, že před jmenováním Yariny žena používala perorální antikoncepci, je povoleno užívat pilulky následující den po ukončení léčby jiným lékem.

Pokud pacientka použila jiný typ ochrany proti ovulaci (spirála nebo prsten), můžete přípravek Yarina užívat po odstranění.

Několik slov o prostředcích a mechanismu jeho působení

Yarina je hormonální přípravek obsahující ethinylestradiol a drospirenon. Tyto látky mají androgenní účinek a interferují se syntézou androgenu, v důsledku čehož je potlačena ovulace, během níž se uvolňují vajíčka z folikulů, které tvoří každý menstruační cyklus na vaječnících.

Většina žen neužívá antikoncepci, protože se bojí přibírání na váze. Některé antikoncepční léky skutečně vedou k výskytu několika kilogramů navíc, ale ne Yarina. Bylo vědecky prokázáno, že tento výrobek neobsahuje látky, které přispívají k zadržování tekutin v těle nebo zvyšují chuť k jídlu, a proto přírůstek hmotnosti při jeho užívání neohrožuje.

To však neznamená, že si můžete vzít lék sami bez konzultace s lékařem. Faktem je, že hormony, které jsou obsaženy v jeho složení, mění fungování reprodukčních orgánů a mohou v nich způsobit určité stavy, které vedou k různým onemocněním..

Ethinylestradiol a drospirenon mají na tělo následující účinek:

 • Zpomalují proces zrání endometria dělohy, čímž zabraňují ulpívání vaječné buňky na stěnách orgánu, i když je oplodněno.
 • Snižte produkci přírodních hormonů, které zajišťují zrání vajíčka, opouštějí folikul a podporují jeho vitální aktivitu po.
 • Zahustěte cervikální hlen, čímž vytvoříte jakýsi uzávěr, který zabrání vstupu spermatu do dělohy.

Proč může dojít ke zpožděním

Některé ženy říkají: „Přestal jsem pít Yarinu, bez menstruace.“ Nejběžnějším důvodem, kdy po Yarině chybí menstruace, je těhotenství. Ano, po vysazení existuje možnost ovulace. Je to způsobeno restrukturalizací reprodukčního systému a v prvních měsících existuje vysoké riziko těhotenství, proto někteří odborníci předepisují orální antikoncepci za účelem ovulace..

Koncepce je možná i při užívání drogy. Důvodem je zmeškaná schůzka nebo když žena bere drogu v různé době.

Pokud došlo k početí, když byla použita Yarina, a žena se o tom dozvěděla až po zrušení, nestane se nic strašného, ​​perorální antikoncepce nebude mít vliv na zdraví plodu.

Kromě těhotenství je důvodem absence menstruace amenorea. Existuje jen velmi málo případů, kdy menstruace nezmizí kvůli pilulkám. K tomu dochází hlavně u mladých dívek s nepravidelným cyklem nebo když pacientka sama předepsala antikoncepci. Amenorea se nejčastěji vyskytuje u žen v pozdním reprodukčním věku, kdy se objeví časná menopauza.


Pokud nejsou žádné období, mohlo dojít k těhotenství.

Také menstruace po Yarině nemusí být způsobena jinými chorobami endokrinního systému.

Přeskočit vstupné

Pokud si pacient zapomněl vzít pilulku, obnovení užívání léku závisí na tom, kolik času uplynulo po nezbytné, ale vynechané dávce..

Pravidla pro obnovení ochrany se určují podle toho, ve kterém týdnu přijetí došlo k neplánované přestávce.

1. týden

 1. Vezměte pilulku co nejdříve. Pokud pacient zapomněl použít drogu předchozího dne, budete muset užít 2 tablety najednou („zapomenuté“ a další).
 2. Následné pilulky k pití jako obvykle.
 3. Do týdne poté musíte během pohlavního styku používat kondomy.
 4. Je třeba mít na paměti, že těhotenství může také nastat, pokud došlo k pohlavnímu styku během předchozího týdne před vynecháním pilulky.

2. týden

 1. Základní pravidla jsou stejná jako u průchodu v 1. týdnu.
 2. Pokud pacientka užívala lék správně před neplánovanou přestávkou do týdne, není nutná další antikoncepce.
 3. Pokud byl lék užíván v rozporu s režimem do jednoho týdne před zapomenutou dávkou nebo pokud došlo k vynechání více než jedné tablety, musíte pokračovat v obvyklém denním příjmu a používat kondomy pro příští týden.

3. týden

V tuto chvíli se zvyšuje pravděpodobnost neplánovaného těhotenství. Pokud však během týdne před přijetím nedošlo k žádným nesrovnalostem v přijímacím režimu, není nutná další antikoncepce. Jinak si pacient zvolí jednu ze dvou možností:

 1. Lék začněte užívat co nejdříve, jednu tabletu denně. V takovém případě si nedělejte pauzu mezi balíčky. V tomto případě nedojde k menstruaci. Může se objevit pouze malé špinění. Po dokončení dalšího balíčku si udělejte obvyklou týdenní přestávku.
 2. Neužívejte pilulky po dobu jednoho týdne, včetně „zmeškaného“ dne. To způsobí menstruaci. Po 7 dnech začněte používat lék z nového balení. Pokud po zrušení Yariny není žádná doba, musíte se poradit s lékařem, možná došlo k těhotenství.

Přečtěte si více Proč byste neměli po očkování pít alkohol

Zvracení nebo průjem v prvních 4 hodinách po užití pilulky se považují za vynechané. V tomto případě se musíte zaměřit na výše uvedená pravidla v závislosti na týdnu, ve kterém se to stalo..

Kdy navštívit lékaře

Ženy, které poprvé berou antikoncepci, mohou mít kromě menstruace mírné krvácení. K tomu dochází v prvních měsících přijetí. Poté, když si tělo zvykne na léky, vše zmizí. Pokud však výtok překročí dobu 3 měsíců, doporučuje se poradit se s odborníkem. Lékař nařídí vyšetření k vyloučení možného těhotenství nebo rakoviny. Následující příznaky mohou navíc sloužit jako důvod k návštěvě gynekologa:

 • pokračování menstruace po dobu delší než 7 dnů;
 • dlouhá období, která se často objevují;
 • během užívání léků dochází k menstruaci;
 • menstruace nezačala měsíc po použití drogy.

Sanitku je nutné zavolat v následujících případech:

 • bolest, která vyzařuje do levé ruky;
 • kašel;
 • bolest hlavy;
 • porucha řeči;
 • stav mdloby;
 • bolestivý pocit v končetinách.


V případě omdlení zavolejte sanitku

Odpovědi lékařů

Při užívání léku Yarina plus krvácení z vysazení (menstruace) by se mělo objevit během období užívání neaktivních tablet. Pokud nedojde k abstinenčnímu krvácení, je třeba nejprve vyloučit těhotenství, proto je nejlepší provést krevní test na hCG, toto je nejspolehlivější metoda pro stanovení těhotenství v počátečních stádiích, podle výsledku této analýzy budete absolutně vědět, zda jste těhotná nebo ne, testy mohou někdy dát falešně negativní výsledky. Pokud těhotenství není potvrzeno, můžete pokračovat v užívání drogy, ale pokud se podobná situace opakuje v následující sedmidenní přestávce, musíte se osobně poradit s gynekologem. Pokud je těhotenství potvrzeno, musíte přestat užívat drogu a poradit se s gynekologem.

Když je droga zakázána

Je zakázáno používat přípravek Yarina v následujících případech:

 • trombóza a tromboembolismus;
 • vysoká pravděpodobnost trombózy;
 • migréna;
 • diabetes mellitus s komplikacemi ve formě cévních onemocnění;
 • poruchy srdce;
 • vysoký krevní tlak;
 • velká operace
 • zneužívání kouření;
 • chronická pankreatitida;
 • závažné komplikace v játrech;
 • nádorové procesy v játrech;
 • chronické selhání ledvin;
 • zhoubný nádor pohlavních orgánů;
 • vzhled krve z pochvy;
 • podezření na těhotenství;
 • období laktace;
 • alergická reakce na složky léčiva.

Menstruace při užívání přípravku Yarina a Yarina plus

Pokud jde o Yarinu (Yarina plus) a menstruaci, budeme uvažovat o obou drogách současně, protože rozdíl mezi nimi je zanedbatelný.

p, blockquote 7,0,0,0,0 ->

Když menstruace začíná po zrušení


V jaký den začíná menstruace, když užijete (po) Yarinu a Yarinu plus? V ideálním případě, když užíváte hormonální antikoncepci, je menstruační cyklus seřazen jako hodiny..

p, blockquote 8,0,1,0,0 ->

Pokud užíváte Yarinu po dobu 21 dnů, pijete aktivní pilulky, po kterých si dáte sedmidenní přestávku, během níž by mělo začít krvácení z vysazení (menstruace).

p, blockquote 9,0,0,0,0 ->

Když užijete Yarinu plus 21 dní, vypijete aktivní tablety, poté začnete pít 7 vitaminových tablet, v tuto chvíli by mělo začít také krvácení z vysazení..

p, blockquote 10,0,0,0,0 ->

Osmý den znovu začnete pít aktivní tablety. Krvácení z vysazení zmizí. A tak v kruhu. To je v ideálním případě.

p, blockquote 11,0,0,0,0 ->

Často se stává, že na začátku užívání hormonálních léků potřebuje vaše tělo čas na obnovení a zvyknutí si (1-3 měsíce). Pokud v tuto chvíli existují nějaké malé odchylky od normy (malé mezimenstruální mazání nebo malé změny v povaze samotné menstruace), pak je to v zásadě normální.

p, blockquote 12,0,0,0,0 ->

Nicméně (i v rané fázi přijetí), pokud existují silné odchylky od normy, například menstruace nekončí, jsou příliš silné (průlomové krvácení) nebo vůbec nejsou, měli byste se co nejdříve poradit s lékařem.

p, blockquote 13,0,0,0,0 ->

Jak pít Yarinu?

Pro simulaci přirozeného menstruačního cyklu se lék užívá 21 dní v řadě, 1 tableta. Doporučuje se to dělat ve stejnou denní dobu, bez ohledu na jídlo. Po 3 týdnech používání je nutná 7denní přestávka.

V jaký den začíná menstruace při užívání Yarinu?

Menstruace začíná za 2-3 dny. I když se nezastaví do konce týdenní přestávky, začněte znovu třítýdenní kurz. V tomto případě není nutné otevírat nové balení, protože obsah hormonů ve všech tabletách je stejný. Je však pohodlnější začít užívat drogu z dalšího balení, aby nedošlo ke zmatení a zabránění vynechání tablety..

Pokud vaše menstruace nekončí do 2 dnů po obnovení léčby pilulkami, měli byste se poradit s lékařem.

Nedostatek menstruace

Pokud při užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus nemáte během sedmidenní přestávky žádné období, pak je třeba nejprve vyloučit těhotenství. Kupte si test nebo naplánujte ultrazvuk.

p, blockquote 14,0,0,0,0 ->

Pamatujte, že těhotenství a užívání OK jsou neslučitelné!

Velmi často na fórech najdete otázky jako „Strávil jsem 21 dní na pití pro Yarinu, ale bez menstruace“, „Piju Yarinu, ale menstruace nezačíná“, „Piju Yarinu, žádná menstruace neexistuje“, „Po zrušení Yariny neexistují žádné menstruace“, „Přestal jsem pít Yarinu, ale žádná menstruace “a tak dále.

p, blockquote 16,0,0,0,0 ->

Jaký je důvod pro zpoždění menstruace po zrušení Yariny? Konzultovali jsme porodníka-gynekologa a to nám řekla:

p, blockquote 17,1,0,0,0 ->

"Během prvních měsíců používání může být cyklus nestabilní, protože." tělo potřebuje přestavět. Odchylka 1-3 dny od plánu je zcela normální. Hlavní věcí není přestat užívat pilulky, přísně dodržovat plán přijetí (pokud neexistují žádné další silné vedlejší účinky), v průběhu času se vše vyrovná. Je také vhodné vyloučit těhotenství a nechat se vyšetřit lékařem. Pokud se tato situace neustále opakuje nebo se vyskytnou jiné menstruační potíže, je nutná odborná konzultace. Možná vám tyto OK nevyhovují “.

Vliv léku na menstruaci

Perorální antikoncepce se doporučuje ženám s pravidelným cyklem a zdravým reprodukčním systémem. Hlavním úkolem těchto léků je uvést tělo v omyl. Yarina, stejně jako ostatní v pořádku, nutí orgány pracovat, jako by už ovulace prošla. Po přijatém signálu nevyjde zralé vejce. Podle toho je koncepce nemožná..

U mnoha žen, když užívají Yarinu, nejsou jejich menstruace tak bolestivé, stávají se pravidelnějšími a jejich trvání se zkracuje. V tomto ohledu mnoho pacientů, jejichž menstruace je velmi bolestivá, gynekologové doporučují užívat hormonální léky, protože do určité míry snižují nepříjemné příznaky a pocity. Takže menstruace u Yarinu by měla probíhat jako obvykle, pouze s malými změnami..

Takže u dívek a žen, které začaly užívat pilulky poprvé, může začít mírné krvácení uprostřed menstruačního cyklu. Obvykle běží v prvním nebo druhém měsíci a poté se zastaví. Abyste se ochránili před nežádoucími následky, musíte po delší dobu konzultovat s odborníkem.

Pokud menstruace nezačala příští měsíc, měli byste navštívit gynekologa. V případech, kdy menstruace nezačne do dvou cyklů, je třeba provést těhotenský test.

Možná je tato cyklická reakce na lék spojena s některými individuálními charakteristikami reprodukčního systému. Pak by měl být kurz přerušen a menstruace po zrušení Yariny bude pokračovat jako obvykle. Jeden z pacientů dříve řekl, že poté, co přestala užívat pilulky, se cyklus vrátil k normálu. Taková reakce byla způsobena zvýšenou citlivostí těla na některé složky léčiva, proto po Yarině nebyl cyklus normalizován.

Vaše období nekončí

Pokud při užívání přípravku Yarina vaše menstruace trvá dlouhou dobu, nebude nadbytečné konzultovat s lékařem. Odborníci sami tvrdí, že v prvních měsících užívání přípravku Yarina (nebo jakéhokoli jiného přípravku v pořádku) je charakteristický fenomén jako prodloužená menstruace.

p, blockquote 26,0,0,0,0 ->

Proto, pokud jste právě začali pít Yarinu a vaše období nekončí, sledujte jejich charakter a vaši pohodu. Pokud existují zjevné odchylky od normy, přejděte k lékaři, například:

p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

 • pokud menstruace trvá déle než týden, pak je to již neobvyklé
 • pokud se čas od času opakují delší období
 • pokud vaše období začíná stabilně předem (balíček ještě není dokončen)
 • pokud vaše menstruace nekončí dlouhou dobu po zahájení užívání nového balení

Nebojte se kontaktovat odborníky. To je vaše zdraví. Nežertují s hormonálními léky!

p, blockquote 28,0,0,0,0 ->

Od kterého dne užívat tablety Yarin

Dívky, řekněte mi, kterou tabletu mám začít pít Yarinu, pokud není číslování, ale pouze dny v týdnu?

Začněte užívat přípravek Yarina první den menstruačního cyklu. Vezměte pilulku označenou příslušným dnem v týdnu. Poté postupujte podle dnů v týdnu, jak je uvedeno. Můžete také začít užívat pilulky 2. až 5. den menstruačního cyklu, ale v tomto případě musíte během prvních sedmi dnů po užití tablet z prvního balení použít další metodu antikoncepce..
Pokud vynecháte pilulku antikoncepce Yarina, musíte ji co nejdříve užít. Po použití pilulek se Yarina začala cítit mnohem lépe, kritické dny uběhly snadněji.

Chci začít pít OK Yarina plus 5. den menstruace, jak začít správně pít, od 1 tablety nebo od 5 číslováním ?

Musíte začít s výletem ke gynekologovi. A pak později, lékařům, jak budete chodit do práce.

Proč přesně Yarina výhody antikoncepčních pilulek? Jak správně užívat antikoncepční pilulky Yarin? Pokud byly antikoncepční pilulky Yarin během prvních 7 dnů užívání vynechány, měli byste pilulku ihned užít, i když musíte...

Yarinovy ​​tablety. kdo přijímá.. recenze.

Tablety se musí užívat perorálně, aby se podle pokynů na obalu každý den ve stejnou dobu zapil vodou. Yarinovy ​​tablety, návod k použití. Lék se užívá 1 tableta denně po dobu 3 týdnů.

Zkuste Janine, efekt má stejnou cenu níže.

Od kterého dne užívání OK „Yarin“ nemůžete používat ochranu? První balení začalo pít 1. den menstruace

Pečlivě si přečtěte pokyny. Všechno je tam.

Chcete-li odložit den nástupu menstruace, je nutné pokračovat v užívání pilulek z nového balení ihned po užití všech pilulek z předchozího bez přerušení. Tablety Yarin z nového balení lze užívat co nejdéle...

Nechte ho dát spirálu

Pijte tablety Yarinu v pořadí označeném šipkou (podle dnů v týdnu). Co kdybych začal pít ne ve směru šipky?

Efekt poklesne na 50% a méně.

Poprvé se Yarina užívá 5. den menstruace a 21 dní je lepší užívat každý den ve stejnou dobu. Poté si dají pauzu po dobu 7 dnů, během nichž začíná menstruace a 8. den pauzy si vezme první pilulku nového balení...

Piju Yarinovy ​​pilulky... pro vyrovnání hormonů... Pil jsem 21 dní... nyní 7 dní užívání neaktivních pilulek...

Přečíst instrukce! ano, to je norma

Pokud se Yarina má užívat poprvé, první pilulka se užívá od prvního dne nástupu menstruace. Můžete začít užívat pilulky před 5. dnem menstruačního cyklu...

A můžete pít přírodní rostliny s vlastnostmi, které obnovují metabolismus. sbírat nejpřímější. neubližujte.

Beru yarin tablety. nyní 7denní pauza. druhý den této pauzy jsem měl pohlavní styk bez pojistky

Pokud nezačnete užívat pilulky včas, otěhotníte.

Pokyn říká, že musíte užívat pilulky každý den ve stejnou dobu, s maximálním zpožděním až 12 hodin. Pokud byla Yarinova pilulka vynechána od osmého do čtrnácti dnů, ale předtím nedošlo k žádnému porušení, pak riziko nástupu...

Pokračujte v užívání po přestávce a budete v pořádku..

Berete je první měsíc? A obecně, podívali jste se na pokyny alespoň jednou? Ve skutečnosti je v něm napsáno vše o recepci a přestávce..

Nic se nestane! všechno je v pořádku, není se čeho bát!

Jak se tablety Yarin užívají?

Způsob podání a dávkování Uvnitř, v pořadí uvedeném na obalu, každý den přibližně ve stejnou dobu, s trochou vody. Užívejte jednu tabletu denně nepřetržitě po dobu 21 dnů. Užívání tablet z dalšího balení začíná po 7denní přestávce, během níž se obvykle rozvine menstruační krvácení (krvácení z vysazení). Zpravidla začíná 2. - 3. den po užití poslední pilulky a nemusí skončit před užitím tablet z nového balení.

Jak používat. Přípravek Yarina se týká monofázických perorálních kontraceptiv - to znamená, že každá pilulka obsahuje stejnou dávku hormonů. Pokud však máte krátký menstruační cyklus, menstruace začíná každých 23 dní a více a Yarinu jste začali užívat pátý...

1. balíček - od 1. dne menstruace, 1 tableta denně, ve stejnou denní dobu, přesně podle pořadí. Následující balíčky - po 7denní přestávce, bez ohledu na období...Co, v balíčku nejsou žádné pokyny?

PŘEČTĚTE SI POKYNY. ZAČNĚTE MĚSÍCI, PIJTE CELOU DESKU, POTOM 7 DNŮ PŘESTÁVÁ, KDYŽ MĚSÍČEK JE KONEC NEBO NE, PO 7 DNÍ ZAČNĚTE NOVOU DESKU

A co vysvětlil gynekolog, který je jmenoval? Poté postupujte podle pokynů v balíčku. Nemůžete si předepsat takové léky, jsou vybrány gynekologem po vyšetření, rozhovoru s vámi a absolvování testů.

Piju Yarinovy ​​pilulky. Nyní je 7denní pauza. 2 dny jsem měl pohlavní styk bez ochrany. Jaká je pravděpodobnost otěhotnění

Pokud pijete pilulky pravidelně, pak se bojíte nevhodného otěhotnění během přestávky) neotěhotníte

Jak a kdy užívat tablety Kalendární balení léku Yarin obsahuje 21 tablet. Každá tableta v balení je označena dnem v týdnu, kdy by měla být užita.

50-50... někteří otěhotní během přestávky. Také piju na Yarinu a v sedmidenní přestávce se chráníme

1%, hlavní věc v prvním týdnu užívání pilulek

Piju yarinu 8. den menstruace. Chci přestat. balíček můžete nebo byste měli dokončit až do konce

Řekněte mi, jaký den s největší pravděpodobností otěhotníte. pil pilulky po dobu 3 měsíců Yarina... skončila před 3 měsíci, aby si vzala

Během ovulace otěhotněte

Během prvních 7 dnů užívání pilulek je nutné použít další bariérovou metodu antikoncepce. Při použití injekčních forem antikoncepce, implantátu nebo nitroděložní antikoncepce s gestagenem je přípravek Yarina užíván ode dne...

Schopnost otěhotnět pouze uprostřed cyklu při ovulaci, obvykle ve dnech 14-18. Dokázali jsme to

Těhotenství je velmi pravděpodobné po ukončení antikoncepce.

Je možné vzít Yarinovy ​​pilulky bezprostředně po nechráněném pohlavním styku? Nebo musíte počkat přesně 2-5 dní menstruace?

Ihned. Jinak nebudete čekat na menstruaci, ale na dítě.

Na radu gynekologa jsem začal užívat přípravek Yarina plus, není jich 21, ale 28 tablet, ale posledních sedm - existuje pouze kyselina listová. Samozřejmě jsem zapomněl, že tablety jsou prázdné, b. Něco jsem nepochopil.... myslíte si, že jste chráněni 21 dní, ale ne 7 dní?

Okamžitě potřebujete postinora nebo eskapádu, pokud se bojíte otěhotnění. a hormon. pilulky se pijí od začátku menstruace, a ne +/-, i když existuje další možnost - když vypijí celé balení v několika dávkách (21 tablet) pro nástup krvácení. ale za následky v tomto případě nenese odpovědnost nikdo

Jaké antikoncepční prostředky užíváte? ze kterého tloustnou?

Je možné vzít Yarinovy ​​pilulky bezprostředně po nechráněném pohlavním styku? Nebo musíte počkat přesně 2 - 5 dní menstruace?

Tyto tablety se užívají od 1 dne menstruace.

Jak se přípravek Yarina Plus užívá. Tablety se užívají perorálně v pořadí uvedeném na obalu, každý den ve stejnou dobu, bez žvýkání, s trochou vody..

Dívky, které užívají nebo užívají Yarinovy ​​pilulky, jako dojmy, vedlejší účinky.

Nesledoval jsem opak, stav pokožky se dokonce zlepšil

Po 21 dnech se udělá týdenní přestávka. A pak, bez ohledu na menstruační cyklus, musíte pokračovat v užívání pilulek z nového balení. Lyudmila, 25 let. Mám tendenci dramaticky zhubnout. Poté, co jsem začal užívat Yarinu, se zlepšila moje chuť k jídlu...

Bral jsem několik let. nebyly žádné vedlejší účinky. dojem…. Jaké jsou vaše dojmy z KOC? - no, sex bez kondomu a neotěhotněla - to je dojem)))))))))

Vzal Yarinu, jméno je idiotské, struskové karoči, ne prášky.

Dívky Mám takovou otázku, piju Yarinu 2 dny, když můžete mít pohlavní styk bez rizika otěhotnění?

Na 8. tabletu se už nemůžete chránit ničím jiným než Yarinou. pokud jste předtím nepili hormony.

Chcete-li odložit den nástupu menstruace, je nutné pokračovat v užívání tablet z nového balení bezprostředně poté, co byly všechny tablety odebrány z YARINA YARINA Prosím, řekněte mi, přečetl jsem si pokyny zcela nepochopitelně, kde...

Říká se, že lekce ruského jazyka pomáhají neotěhotnět !! ! ne PŘED NE PO! a OKAMŽITĚ.

Piju Yarinovy ​​pilulky po dobu 3 měsíců, poté, co každé balení přijde moje menstruace... V této situaci může dojít k těhotenství?

Žádná z antikoncepčních prostředků neposkytuje 100% záruku... můj přítel byl na pilulech (nepamatuji si jméno). Takže můj syn brzy pošle do školy))

Čekám na první M. Vezmu yarin plus. Nikdy jsem takové pilulky nebral, takže vyvstávají otázky. Zde v balení po 28 tabletách je 21 aktivních a 7 neaktivních. Mimochodem, od prvního dne jsem vypil 21 tablet a pak 7 zbývajících, balení je u konce...

Pijte tímto tempem. Nikdy nemůžete vůbec otěhotnět.

Význam otázky není jasný. Když užijete nějaké pilulky, vaše menstruace plyne. To je normální. 100% záruka, že neotěhotníte, že nebudete mít sex))))

Když je přestanete pít, pak to s největší pravděpodobností bude trvat, a tak navryatli..

Těhotenství nelze žádným způsobem 100% vyloučit

Dívky, které si vzaly Yarinovy ​​prášky, co na ně můžete říct, ať z nich dokážete ztloustnout nebo něco jiného hrozného.?

Můj přítel pil dlouho, všechno je v pořádku. pokud se zlepšíte, pak ne na dlouho (tato tekutina přetrvává v těle, dokud si na ni nezvykne), pak to projde samo. v každém případě se musíte poradit s lékařem, vybere si pro vás to pravé. je třeba udělat hormonální analýzu

Tablety je třeba užívat v pořadí uvedeném na obalu, každý den přibližně ve stejnou dobu, s malým množstvím vody.Při použití injekčních forem antikoncepce nebo implantátu se přípravek Yarina užívá ode dne, kdy by měl být...

Z nich jsem se nezlepšil. ale každý má jiné tělo.

Přírůstek hmotnosti 0…. Na základě výsledků hormonů byly předepsány. S terapeutickým účelem (bolestivá ovulace) a antikoncepcí. Jsem šťastná s Yarinou, již 2letou. Doporučuji vám poradit se s gynekologem a bezpečně pít. Lepší nákup na 3 cykly, výhodnější.

Velmi dobré pilulky (pozitivní recenze)

Přírůstek hmotnosti bude jednoznačný. Milníky však mají své vlastní tělo. Obecně jsem slyšel různé odpovědi. 50 na 50. Samozřejmě je na vás, abyste se rozhodli, ale je lepší se s nimi nepořádat. Záleží na tom, k jakému účelu je budete pít.

Osobně jsem nepil, ale můj přítel pil docela dlouho. Nic. ) Protože byla štíhlá, zůstala tak!)

Název Yarina Yarina Další tableta se užije v obvyklou dobu. Dalších 7 dní je navíc nutné používat bariérovou metodu antikoncepce.

Moje přítelkyně trvá rok, váha je normální.

Beru "yarina plus", ovulace byla 4. listopadu, pak došlo k selhání pilulek, existuje příležitost otěhotnět?

Během prvních 7 dnů užívání pilulek je nutné použít další bariérovou metodu antikoncepce. Při použití injekčních forem antikoncepce, implantátu nebo nitroděložní antikoncepce s gestagenem je přípravek Yarina užíván ode dne...

Máte podivné tělo, Nikolaji, ale ano, je tu příležitost, už jste o ní psali

Pokud byla ovulace, pak ano

Co je to ovulace, pokud byla vynechána pouze 1 tableta? Antikoncepční pilulky zabraňují ovulaci

Již odpověděl - záleží na tom, jaký druh selhání v tabletech. Zapomněli jste si vzít čas - ano, existuje příležitost otěhotnět. Vypil jsem dudlík místo aktivní pilulky - ano, existuje příležitost otěhotnět. Místně jsem smíchal aktivní tablety (zhruba řečeno „úterý“ se „středou“) - ne, není možné otěhotnět, protože „Yarina plus“ je jednofázový lék, všechny aktivní tablety přicházejí se stejnou „náplní“. Mimochodem, je velmi zvědavé, že při užívání antikoncepce určujete ovulaci s takovou přesností..

Jaká ovulace, pokud pijete prášky. uprostřed cyklu není ovulace. s COC neexistuje podle definice. vynechal - pijte až do konce podle očekávání a dokud si nejste jisti, že nedošlo k těhotenství, používejte kondom.

Přípravek Yarina by se měl užívat v den odstranění vaginálního kroužku nebo náplasti, nejpozději však v den, kdy by měl být zaveden nový kroužek nebo nalepen nový. Žena by měla pilulku užít co nejdříve, další pilulku je třeba užít v obvyklou dobu.

Lékaři velmi často předepisují antikoncepci, protože nemohou otěhotnět. Odpověď zní ano, po ukončení přerušení léčby hormonálními přípravky jsou obrovské šance na oplodnění, a to ani spermatem, ale pouze sekretem partnera. Pokud hormonální lék není předepsán k prevenci těhotenství, měl by vám lékař doporučit, abyste u svého partnera používali klasičtější antikoncepci ještě tři měsíce po ukončení léčby hormonálními léky..

Nikolai Michajloviči, máte také menstruaci?

Prosím, řekněte mi, po kterém dni si vezmu yarinu, můžete se přestat chránit?

Za měsíc 2 - 3

Užívejte jednu tabletu denně nepřetržitě po dobu 21 dnů. Přípravek Yarina by měl být užíván v den, kdy je odstraněn vaginální kroužek nebo náplast, nejpozději však v den, kdy má být zaveden nový kroužek nebo nalepena nová náplast..

Pokud se samozřejmě nemýlím, protože jsem vypil první pilulku, pak už nemohu používat ochranu.... ale abych byl upřímný, už jsem na něco zapomněl)

Užívám Yarinu 8 měsíců, od kterého dne začnete užívat nové balení nemůžete používat bariérové ​​metody antikoncepce?

První balíček - ano, prvních 7 dní musí být chráněn. Všechny následující dávky to nevyžadují, pouze pokud vám tablety nevynechaly..

Je možné otěhotnět při užívání antikoncepčních pilulek Yarina? Pilulky se užívají po dobu 21 dnů s intervalem 7 dnů, nebo tomu můžete trvale porozumět podle počtu tablet v blistru.

YARINA užila poslední pilulku o den později, od kterého dne mohu počítat 7 dní? ((Děkuji!

Od toho dne a počítat... jak jsem si vzal poslední pilulku

Tablety by se měly užívat perorálně v pořadí uvedeném na obalu, každý den přibližně ve stejnou dobu, vypláchnout malým množstvím Příjem Yariny by měl být zahájen v den odstranění vaginálního kroužku nebo náplasti, nejpozději však v den, kdy...

Od posledního dne, i když později

Vaše období začalo před plánovaným termínem

Pokud menstruace začíná dříve (týden nebo několik dní) jednou, pak to bylo hormonální narušení. Musíte dokončit tento balíček, protože není možné přestat užívat OK uprostřed, může to jen zvýšit krvácení.

p, blockquote 29,0,0,0,0 ->

Pokud menstruace začala dříve, než termín není poprvé, musíte se předem obrátit na svého lékaře a informovat o opakovaném nástupu špinění, protože opakované krvácení na konci balení může naznačovat nedostatek gestagenní složky a vyžaduje výběr léku s jiným gestagenem. Dávejte pozor na výtok, pokud je krvácení silné a vyžaduje více než 1 tampón za 1-2 hodiny - zavolejte sanitku.

p, blockquote 30,0,0,0,0 ->

Výtok při užívání přípravku Yarina (Yarina plus)

Ano, při užívání v pořádku mohou nastat intermenstruační šmouhy (hnědé nebo krvavé skvrny), zejména při užívání přípravku Yarina nebo Yarina plus. To je jeden z vedlejších účinků užívání antikoncepčních pilulek. Pokud užíváte perorální antikoncepci, měli byste být připraveni na tento druh nežádoucích účinků. Postupem času by mělo všechno projít. Pokud špinění nezmizí po dlouhou dobu, obraťte se na odborníka, možná pro vás byla vybrána nesprávná droga.

p, blockquote 31,0,0,0,0 ->

Interakce s jinými léky

Některé léky mohou snížit antikoncepční účinnost léku.

Doporučuje se zvolit jiné COC nebo současně užívat bariérovou antikoncepci, pokud žena užívá:

 • fenytoin;
 • léky ze skupiny barbiturátů;
 • karbamazepin, oxkarbazepin;
 • rifampicin a rifabutin;
 • topiramát nebo felbamát;
 • griseofulvin;
 • prostředky založené na třezalce tečkované;
 • některé léky k léčbě infekce HIV.

Při užívání antibiotik je nutné dodržovat zvláštní pravidla, jako jsou peniciliny (Amoxiclav, Oxacillin, Ampicillin a další) a tetracykliny (Doxycycline a další). Během léčby těmito léky, stejně jako do týdne po ukončení kurzu, je nutné dodatečně používat kondomy.

Pokud během tohoto týdne, kdy je potřeba další bariérová antikoncepce, dojde tablety z balení, okamžitě začnou užívat další, bez obvyklé týdenní pauzy.

Článek pojednává o menstruaci po císařském řezu. Řekneme vám, kdy to začíná kojením a krmením z láhve, proč je výtok hojný nebo vzácný. Zjistíte, v jakých případech dochází ke zpoždění, recenze žen na menstruaci v poporodním období a proč někdy dochází k bolesti během výtoku.