Je možné těhotenství na pozadí Duphastonu

Mnoho žen se zajímá o to, zda je možné otěhotnět během užívání přípravku Duphaston. Na otázku neexistuje jednoznačná odpověď, protože existuje mnoho důvodů pro neplodnost. K určení typu neplodnosti u konkrétního pacienta se provádí komplexní vyšetření. Po stanovení přesné diagnózy je předepsána léčba, která může zahrnovat hormonální lék.

 • Proč Duphaston pomáhá
 • Vlastnosti recepce

V moderním světě jsou dívky ovlivňovány mnoha negativními faktory, díky nimž se reprodukční schopnost snižuje. Za hlavní příčinu problémů u žen je považována nerovnováha hormonů, zejména pohlavních..

Pokud je neplodnost způsobena nedostatkem progesteronu, pak s přípravkem Duphaston je někdy možné otěhotnět. Diagnózu však musí provést profesionální gynekolog. Léčba je také předepsána lékařem, který může určit vhodnou dávku léku a délku kurzu.

Proč Duphaston pomáhá

Duphaston je silná hormonální droga. Jeho aktivní složkou je syntetický dydrogesteron, který svou strukturou a farmakologickými vlastnostmi odpovídá progesteronu.

Drogové účinky:

 • normalizace menstruačního cyklu;
 • obnovení menstruace v jejich nepřítomnosti;
 • zlepšení vlastností endometria a jeho příprava na implantaci po početí;
 • při užívání přípravku Duphaston je riziko potratu sníženo;
 • příprava mléčných žláz na laktaci;
 • odstranění hormonální neplodnosti;
 • léčba endometriózy;
 • eliminace cystických dutin ve vaječnících.

Dufaston současně nedává nebezpečné vedlejší účinky, a proto se úspěšně používá ve fázi plánování těhotenství a během něj. Mnoho dívek však pochybuje, zda je možné otěhotnět pomocí tablet Duphaston. Většina hormonálních léků potlačuje ovulaci a znemožňuje oplodnění. Duphaston se na tyto léky nevztahuje, proto pokud se vaše menstruace zpozdí o více než dva týdny, měli byste si okamžitě udělat těhotenský test.

Tento lék nemá prakticky žádné kontraindikace, ale nelze jej užívat samostatně. I přes vysokou míru uzdravení a normální těhotenství může nekontrolované přijetí vést k úplné neplodnosti. Proto je odpověď na otázku: je možné otěhotnět, pokud užíváte lék bez rady lékaře, negativní.

Vlastnosti recepce

Progesteron se začíná produkovat ve velkém množství ve druhé fázi menstruačního cyklu, takže se užívá během tohoto období. Gestageny jsou také odpovědné za průběh těhotenství v prvním trimestru, takže Duphaston je opilý v průměru až 20 týdnů.

Aby byla pravděpodobnost otěhotnění během užívání přípravku Duphaston vysoká, musí žena nejprve podstoupit komplexní vyšetření u gynekologa. Lékař na základě výsledků testu předepíše režim užívání drogy. Měli byste začít užívat léky několik měsíců před očekávaným těhotenstvím..

Chcete-li otěhotnět přípravkem Duphaston, měli byste dodržovat následující pravidla:

 • pijte tablety v přísně stanovených dnech - od 11 (14) dnů cyklu do 25;
 • nevynechejte ani jednu schůzku;
 • v průměru se dávka léku rovná dvěma tabletám denně, které by se měly užívat ráno a večer (dávka se zdvojnásobí, pokud k těhotenství nedojde po třech měsících, a provede se další vyšetření);
 • pokud žena obvykle potratí, měli byste vypít 2 tablety léku ráno a večer.

Pokud pijete drogu, můžete otěhotnět během několika menstruačních cyklů. Poté žena pokračuje v pití léku, dokud lékař nezapíše schéma vysazení léku. Pokud přestanete užívat Duphaston bezprostředně po těhotenství, zvyšuje se riziko spontánního potratu.

Na konci užívání drogy jsou některé zvláštnosti. Náhlé stažení léku může způsobit potrat nebo způsobit další negativní reakci těla. Aby se zabránilo škodlivým účinkům, lékař postupně snižuje dávku přípravku Dufaston, dokud jej již ženský reprodukční systém nepotřebuje. Ve druhém trimestru těhotenství se placenta vyrovná s produkcí progesteronu.

Hormonální přípravky Solvay Pharma Duphaston - recenze

Duphaston je moje spása! Těhotenství přišlo až po něm!

Kdysi jsme byli s manželem tak naivní, že jsme si mysleli, že se děti získávají poprvé!

Ukázalo se však, že tomu tak není. Když jsem po několika měsících neúspěšných pokusů mučil doktora, proč to nefungovalo, doktor se jen zasmál a okamžitě mi předepsal tento lék.

Těhotenství začalo po užití Duphastonu. Vzal jsem to na radu lékaře a také jsem si přečetl pokyny a začal užívat.

Užíval jsem jednu tabletu denně během jednoho cyklu, ale nic se nestalo. Poté jsem si přečetl doporučení na internetu, znovu si přečetl pokyny a začal znovu.

Faktem je, že Duphaston musí být užíván ve dnech cyklu, v mém případě je to od 13 do 25 dnů a přesně včas. To znamená, že pokud jste se sami rozhodli, že si ho dáte přesně v 8:00 ráno, musíme ho v tuto chvíli vypít. Pokud jste se jmenovali 9:00 ráno a 21:00 večer, nastavte si na tuto dobu budík nebo připomenutí a přijměte včas. Žádné přeskakování a žádné prokrastinace.

Měla jsem štěstí, mohla jsem otěhotnět poté, co jsem dva měsíce užívala Dufaston a brala jen dvě pilulky denně. Na internetu jsem našel recenze, že někteří užívali 4 i 6 tablet denně. Vzhledem k ceně to není snadné a načasování je omezené..

Je také důležité užívat Dufaston po dobu 20–22 týdnů. A pak by to mělo být postupně, doslova na čtvrtiny, zrušeno. To je nezbytné, aby tělo neopustilo okamžitě, ale postupně.

Pravděpodobnost otěhotnění během užívání přípravku Duphaston

Dobré odpoledne, moji milí. Dnešní téma bude zajímat ty mladé dámy, které kvůli hormonálním problémům nemohou samostatně počat dlouho očekávané dítě. Naštěstí moderní medicína již dlouho udělala krok vpřed a většina reprodukčních patologií je nyní úspěšně korigována léky. Jedním z nich je syntetizovaný analog přírodního hormonu progesteronu. V tomto článku chci hovořit o Duphastonu a odpovědět na mnoho otázek souvisejících s jeho účelem. Jak pravděpodobné je tedy těhotenství při užívání přípravku Duphaston? Jak správně užívat tento lék, abyste dosáhli požadovaného výsledku? Může Dufaston odstranit hrozbu přerušení? Jaký je rozdíl mezi prvními známkami tajného početí z přirozeného těhotenství? Jak a kdy je bezbolestné přestat užívat hormonální tobolky? O této a mnoha dalších věcech si dnes povíme. Připoj se k nám!

Obsah:

 1. To nejdůležitější je vědět o Duphastonu
 2. Jak správně užívat drogu
 3. Jak se dozvědět o nástupu těhotenství na Duphastonu
 4. Jaká „překvapení“ může Dufaston přinést
 5. Kontraindikace
 6. Závěr

To nejdůležitější je vědět o Duphastonu

Myslím, že má smysl začít příběh s vyznačením oblasti působení Duphastona. Jak jsem již napsal výše, tento lék je syntetickým analogem progesteronu, to znamená, že je předepsán v případech, kdy testy odhalí podceňovaný indikátor hlavního ženského pohlavního hormonu nebo „těhotenského hormonu“. Jaké patologie a problémy jsou léčeny přípravkem Dufaston? Podrobně je zvážím, abyste sami ocenili jejich důležitost..

Uvedu hlavní důvody předepisování léku nastávajícím matkám. Takže, Duphastone:

 • připravuje ženu na těhotenství;
 • ovlivňuje cyklus menstruace a embryonálního vývoje;
 • odstraňuje tón dělohy, snižuje pravděpodobnost hrozby ukončení těhotenství;
 • podporuje růst endometria;
 • zmírňuje placentární nedostatečnost a hladovění plodu kyslíkem;
 • připravuje mléčné žlázy na budoucí laktaci.

Z toho je zřejmé, že pro početí a následné těhotenství je nedostatek progesteronu katastrofický a musí být doplněn. Lékaři zjistili, že po Duphastonu se pravděpodobnost početí významně zvyšuje. Kromě toho se tento léčivý přípravek používá k léčbě endometriózy, hormonální neplodnosti, amenorey, odstranění cystických dutin ve vaječnících a prevenci děložního krvácení..

Spěchám rozptýlit vaše obavy: Duphaston nezpomaluje ovulaci, stejně jako některé jiné hormonální léky, nezasahuje do oplodnění uvolněného vajíčka. Musí však být používán přísně na doporučení lékaře..

Jak správně užívat drogu

S otázkou: jak správně užívat Duphaston k početí s hormonální nerovnováhou? - měli byste se samozřejmě poradit se svým lékařem. Řeknu vám o jednom z možných režimů léčby neplodnosti kvůli nízkému progesteronu.

Jelikož „těhotenský hormon“ produkuje naše tělo ve větším množství přesně ve druhé fázi cyklu, je užívání Duphastonu předepsáno až od 16. dne od začátku předchozí menstruace do 25. dne. Je velmi důležité nevynechávat techniky a neporušovat jejich obecnou cyklickost. Průměrná dávka léku na začátku léčby se rovná dvěma dávkám jedné tablety (ráno a před spaním). Pokud těhotenství stále nedojde do tří měsíců, může po dalších testech gynekolog zdvojnásobit denní příjem. V případě více neúspěšných pokusů vydržet již počaté dítě je ženě okamžitě přiděleno 4 tablety Dufastonu denně, také ráno a večer, 2 ks..

Je velmi důležité, abyste náhle nepřestali užívat hormonální pilulky, protože to je plné ztráty dítěte. Žena ne vždy hádá o těhotenství, které již přišlo, proto je zrušení Duphastonu možné pouze po dohodě s lékařem podle "hladkého" schématu, které napsal.

V případě, že těhotenství již začalo a je stále zapotřebí další progesteron, doporučují lékaři užívat Duphaston do 20. týdne těhotenství. Po tomto období je lví podíl na produkci hormonů převzat placentou a eliminována potřeba další infuze zvenčí.

Existují však problémy s reprodukcí, když se přípravek Duphaston doporučuje po celou dobu těhotenství. To platí pro ženy, které již prodělaly více než jedno zmrazené těhotenství, došlo k spontánním potratům. Navíc, když došlo k přerušení ve 2. a 3. trimestru s přetrvávající hypertonicitou, placentární nedostatečností a některými dalšími problematickými příznaky těhotenství.

Ještě jednou chci objasnit: užívání dalšího syntetického progesteronu je rozumné až po příslušných testech. Nedůvěřujte názoru lékaře, pokud předepíše Dufaston, jak se říká, „jen pro případ“.

Léčebný režim přípravkem Duphaston pro dysmenoreu, nepravidelná menstruace, PMS, endometriózu a děložní krvácení se bude lišit. Ale pravděpodobně se nebudeme zabývat všemi možnými možnostmi léčby, ale půjdeme dále k uvažovanému tématu..

Jak se dozvědět o nástupu těhotenství na Duphastonu

Dobře rozumím těm dámám, které s nadšením každý měsíc dávají pozor na časné známky těhotenství na pozadí Duphastonu. Zvláště tomu věříte, když byly zjištěny a napraveny důvody zabraňující početí. Některé dívky se mylně domnívají, že užívání hormonálních tobolek může zkreslit výsledky testů, a bojí se uvěřit tomu, co se děje, když ráno uvidí drahocenné dva proužky. K těmto kalhotkám vám chci připomenout, že množství produkovaného hCG ovlivňuje „pruhovanost“. Jelikož dotyčná droga je analogem úplně jiného hormonu, nemůže nijak ovlivnit zbarvení „zařízení“.

Jaké další „hovory“ můžete zjistit dobré zprávy, než se vydáte na zkoušku do lékárny? Napíšu si všechny možné „náznaky“ těla. Samozřejmě není vůbec nutné, aby ve vašem případě byli přítomni ve stejné výši. Poslouchejte sami sebe a tiše se radujte, pokud jsou vašimi společníky:

 1. Častá potřeba, dokonce i v noci.
 2. Ospalost.
 3. Zvýšená citlivost prsou a citlivost bradavek.
 4. Zpoždění příští menstruace.
 5. Mírná ranní nevolnost a / nebo ztráta chuti k jídlu, odmítnutí určitých pachů.
 6. Nervozita, slzavost.

Protože je velmi pravděpodobné, že se k souboru příznaků připojí 2 ověšené čáry na testovacím proužku.

Ale také nemám příliš dobré zprávy ((((Žena si někdy přeje být matkou tak vášnivě, že si „naprogramuje“ své těhotenské příznaky. Ve zvláště závažných případech je dokonce přesvědčena, že cítí pohyb plodu, roste jí břicho a zvyšuje se její váha. Pokud tedy byly předchozí koncepce patologické a vy jste příliš dychtiví slyšet dobrou zprávu, pak je pro získání konečné diagnózy nejlepší okamžitě konzultovat lékaře, zejména proto, že s největší pravděpodobností doporučí změnu léčebného režimu.

Jaká „překvapení“ může Dufaston přinést

Ve většině případů je Duphaston tělem dobře snášen. Ale jako každá jiná droga, zejména hormonální, má řadu vedlejších účinků. Některé ženy, bez ohledu na to, zda chtějí dítě nebo ne, si stěžují, že při užívání drogy mají falešné příznaky těhotenství. Již v prvním měsíci léčby a někdy i ve 2. až 3. den pacienti pozorují takové výrazné příznaky:

 • silná bolestivost, překrvení a tíha prsou, zvýšená citlivost bradavek;
 • nevolnost a (nebo) brutální chuť k jídlu;
 • bolestivé bolesti v dolní části břicha;
 • závrať;
 • zvýšené slinění.

Pro některé mladé dámy se tyto pocity staly radostným překvapením a začaly mentálně konverzovat s obyvatelkou břicha a pro jiné šokem, protože neplánovaly těhotenství. Takže vám doporučuji vzít v úvahu tento „roztomilý“ účinek této drogy.!

Poznámka!

Pokud máte na pozadí Duphastonu skvrny, žlutou nebo jinou barvu, měli byste navštívit lékaře. Důvody tohoto jevu jsou různé a vyžadují další zkoumání. Pokud je žena těhotná, může změna barvy hlenu na hnědý odstín naznačovat nízkou dávku léku, která je plná placentární exfoliace a potratu.

Pokud má nastávající matka krvavý výtok, pak to pravděpodobně znamená, že vajíčko je připojeno k vejcovodu, to znamená, že těhotenství je mimoděložní. Krvácení někdy předchází potratu.

Myslím, že není třeba dále vysvětlovat, že čím dříve je těhotná žena konzultována s lékařem, tím vyšší je šance na udržení dítěte.

Ve vzácných případech se hnědý výtok nezastaví ani ve druhém, ani ve všech následujících měsících léčby přípravkem Dufaston. Mohou to mít takové důvody:

 • porušení léčebného režimu předepsaného lékařem;
 • nekontrolované užívání drogy z vlastní iniciativy;
 • ovariální patologie, která způsobila pokles hladiny estrogenu;
 • chyby v kalendáři schůzek v důsledku posunu v den ovulace;
 • silná proliferace endometria, která brání normálnímu odtoku obsahu dělohy;
 • změny mikroflóry pochvy a obecná práce reprodukčních a endokrinních orgánů.

Pokud pacient nemá zajímavou pozici a gynekolog během vyšetření nezjistil žádnou další patologii, pak lze považovat za normu malé namazání v počáteční fázi léčby - vaše tělo si tak zvykne na zvýšení hladiny progesteronu.

Mezi dalšími vedlejšími účinky přípravku Duphaston se rozlišuje vývoj anémie, dysfunkce jater. Aby se snížilo riziko všech výše uvedených důsledků, je třeba pevně pochopit: jakékoli hormonální léky se užívají až po absolvování všech nezbytných testů. Je velmi důležité správně vypočítat cyklus po menstruaci a přísně dodržovat plán užívání tobolek.

Kontraindikace

Už jsme zjistili indikace, rysy a harmonogram přijetí, "překvapení" a vedlejší účinky Duphastonu. Nyní nastal čas vyjasnit kontraindikace jeho použití. Navzdory skutečnosti, že ve většině případů jsou tobolky dobře snášeny, není vždy možné narušit lidský hormonální systém. V jakých případech nelze Dufaston kategoricky vzít?

Duphaston se nedoporučuje používat u lidí s poškozením jater, ledvin, srdce, slinivky břišní, po diagnostikování srpkovité anémie, astmatu. Používá se opatrně a pod přísným dohledem lékaře pacienty s vaginálním krvácením a duševními poruchami..

Léčbu tímto syntetickým hormonem by měly věnovat zvláštní pozornost ženám, které dříve „seděly“ na OK (orální antikoncepce). Je to proto, že kombinace progestinů s estrogeny z antikoncepčních pilulek zvyšuje pravděpodobnost trombózy..

Závěr

Nedávno jsem se dozvěděl, že v lékařské komunitě panuje kontroverze ohledně bezpečnosti a „užitečnosti“ Duphastonu. Například ve Velké Británii byla ukončena v roce 2008. Některé publikace však v takovém rozhodnutí vidí pouze komerční důvody, protože dosud nebyly publikovány žádné přesvědčivé důkazy o „škodlivosti“ dané drogy. Pouze v některých zdrojích proklouznou informace o jeho teratogenním účinku na plod. Ale je to pravda?

Pokud máte problém, který dokáže vyřešit pouze Dufaston, nejprve projděte důkladným vyšetřením těla a poté neváhejte a důvěřujte svému zdraví spolehlivému lékaři!

To je pro mě vše. Možná se můžete podělit o své zkušenosti s léčbou přípravkem Dufaston? Měli jste s jeho pomocí dlouho očekávané těhotenství? Nebo jste možná sami pocítili všechna „kouzla“ vedlejších účinků? Sdílejte prosím osobní příběh nebo zkušenost blízkých přátel. A samozřejmě tento článek nezapomeňte doporučit svým přátelům..

konejšivý

Dyufaston, dívky, kterým se podařilo otěhotnět během užívání přípravku Dufa nebo bezprostředně po něm..

Příspěvek zveřejnil Balmy 12. února 2009

164 375 zobrazení

Dívky, píšu dnes znovu, už zařvaly, bez nálady, tyto příšery znovu přišly. Piju dyufaston druhý měsíc, řekněme, že je možné otěhotnět během jeho podávání nebo bezprostředně po zrušení (lékař předepsal tři měsíce), zůstal ještě jeden cyklus :) můj manžel zachránil před depresí.. sledoval krásný film "promiň láskou"

Duphaston a plánování těhotenství: užíváme drogu správně

Jelikož je skvělé, když je menstruační cyklus stabilní, nemusíte ovulovat nic. Pokud se ale podíváte zpět, můžete vidět spoustu dívek, které navštěvují předporodní kliniky, podstupují testy a podstupují léčbu. Problémy s koncepcí jsou často způsobeny hormonálními poruchami a jedním z léků, které tyto problémy řeší a jsou předepsány při plánování těhotenství, je Dufaston. Promluvme si o něm.

Když testy ukazují, že v těle je málo progesteronu, lékaři doporučují lék Duphaston. Tento lék pomáhá obnovit normální menstruační cyklus a pomáhá otěhotnět.

Jak přípravek účinkuje, proč je předepsán a kdy je potřeba

Lék je předepsán, když tělo neprodukuje správné množství progesteronu. Někdy se zruší až ve třetím trimestru - v tomto okamžiku je již vytvořena placenta, která produkuje progesteron. Dokonce i pro těhotnou ženu a dítě je droga naprosto bezpečná. Rovněž neovlivňuje ovulaci, srážení krve, nepříznivě neovlivňuje játra..

Je možné otěhotnět po užití Duphastonu? Ano, mnoho gynekologů doporučuje tento lék, protože se ukázal jako vynikající..

Na Duphastonu můžete otěhotnět - vyrovnává nedostatek progesteronu a je jeho syntetickým analogem.

Lékaři předepisují lék v případech, kdy jsou problémy s koncepcí spojeny s nedostatkem hormonu:

 • neplodnost;
 • riziko potratu;
 • endometrióza;
 • děložní krvácení;
 • nepravidelný cyklus;
 • amenorea.

Je důležité, aby pacientka přesně věděla, jak pít Duphaston, aby otěhotněla. Droga se musí pít v určité dny menstruačního cyklu, jinak může působit jako antikoncepce.

Pomáhá Duphaston otěhotnět? Ano, protože obsahuje umělý progesteron zvaný „těhotenský hormon“. Za přirozených podmínek k jeho produkci dochází v postovulárních dnech cyklu, čímž se děloha připravuje na možné početí. Chcete-li zjistit, zda příčinou problémů s koncepcí je skutečně odchylka v hormonálním pozadí, musíte kontaktovat prenatální kliniku a nechat se otestovat.

Jak pít drogu Duphaston při plánování těhotenství v blízké budoucnosti? Obvykle ho začnou užívat od 16 do 25 dnů menstruačního cyklu. Pokud došlo k těhotenství, pak příjem pokračuje až do 20 týdnů, poté se dávka postupně snižuje.

Lékaři předepisují lék po dobu nejméně tří měsíců. Pokud během této doby nedošlo k početí, lze přípravek Duphaston užívat až 6 měsíců.

Vliv léku na cyklus

Zdravá žena by měla mít měsíční menstruaci. Zřídkavé poruchy cyklu lze tolerovat, pokud jsou přerušované. Delší zpoždění může být způsobeno nedostatečným množstvím progesteronu. Indikace pro užívání přípravku Duphaston je amenorea, která je způsobena poruchou funkce vaječníků. Pokud je diagnostikována "sekundární amenorea" (ne více než 6 měsíců menstruace), lékaři předepisují hormonální léčbu, která je kombinována s cvičením a dietou.

Pijí Duphaston ve druhé fázi cyklu, čímž doplňují nedostatek progesteronu. Během užívání drogy by měla být menstruace pravidelná..

Někdy ženy samy začnou užívat drogu v boji proti amenorei bez předchozí konzultace s lékařem. Toho nelze dosáhnout, protože se mohou objevit ještě větší poruchy endokrinního systému, s nimiž se bude velmi obtížně vyrovnávat..

Může pomoci zabránit krvácení v polovině cyklu a zmírnit bolest během kritických dnů. Ale abyste měli pozitivní účinek, musíte jej pravidelně pít..

Kontraindikace pro přijetí

Pomůže lék Duphaston otěhotnět? Samozřejmě ano, ale lékaři by měli vzít v úvahu jak indikace, tak kontraindikace pro jeho užívání. Špatný přístup k této otázce může negativně ovlivnit zdraví ženy..

Hlavní kontraindikace jsou následující:

 • chronické selhání ledvin;
 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • dědičné poruchy, jako jsou Dabin-Johnsonův a Rotorovy syndromy.

Než vypijete drogu Duphaston při plánování dlouho očekávaného těhotenství, musíte věnovat pozornost svému zdraví. Například pokud má pacient problémy s kardiovaskulárním systémem nebo s cukrovkou, musí být při užívání tohoto léku opatrná. Lékař musí neustále sledovat její zdraví..

Můžete bezpečně užívat Duphaston, abyste otěhotněla, protože je to bezpečné. Totéž platí pro samotné období těhotenství. Během laktace je však žádoucí, aby ji pacient nepil. Hlavní složka léčiva dydrogesteron se vylučuje do mateřského mléka a znemožňuje kojení dítěte.

Správné užívání drogy

Než vypijete drogu Duphaston při plánování těhotenství, musíte si přečíst pokyny a nezapomeňte, že to může předepsat pouze lékař. Sleduje pacienta, je obeznámen se zvláštnostmi průběhu onemocnění.

Pravidla přijetí pro různé patologie:

 • PMS a nepravidelné kritické dny - od 11 do 25 dnů menstruačního cyklu. Duphaston se v tomto případě při plánování těhotenství užívá v dávce 10 mg dvakrát denně.
 • Dysmenorea (mírné kritické dny) - od 5 do 25 dnů. Dávkování - 10 mg dvakrát denně.
 • Jak užívat přípravek Duphaston k otěhotnění s amenoreou? Od 11 do 25 dnů navrhovaného cyklu. Dávka je 10 mg dvakrát denně. Dále musíte užívat estrogen.
 • Duphaston pro endometriózu během plánování těhotenství se užívá od 5 do 25 dnů. Dávkování - 3krát denně, 10 mg.
 • V případě neplodnosti kvůli nedostatku progesteronu se lék užívá od 14. do 25. dne cyklu. Při plánování těhotenství je dávka Duphastonu za těchto okolností 1krát denně, 10 mg. Kurz trvá 6 po sobě jdoucích cyklů. Pokud Duphaston pomohl otěhotnět, neměli byste jej přestat užívat další 3 měsíce.
 • Lék se dobře vyrovnává s děložním krvácením. V tomto případě musíte užívat 7 dní, dvakrát denně po 10 mg.

Použití během těhotenství

Když užíváte Duphaston, můžete otěhotnět, ale je možné ho pít po početí? Těhotenství někdy probíhá s komplikacemi, proto je nutné tento prostředek přijmout, aby bylo dítě bezpečně přepraveno. Pokud je pozorována hypertonicita dělohy, může lékař léčbu prodloužit.

Odmítnutí léku vyvine lékař, protože náhlé vysazení často vyvolává negativní reakci. Pokud těhotenství probíhá normálně, dávka léku se sníží na polovinu a pohoda ženy se sleduje pod dohledem ošetřujícího lékaře. Pokud dojde k výkyvům hladiny hormonu progesteronu v důsledku snížení dávky, proces odmítnutí léku bude pokračovat další 2-3 týdny..

Ti, kterým Duphaston pomohl otěhotnět, by si měli pamatovat, že by to po porodu neměli pít, protože to má negativní vliv na tělo dítěte a dostat se tam spolu s mateřským mlékem.

Dyufaston nebo Utrozhestan - což je lepší?

Role prvního léku při plánování početí a úspěšném těhotenství je dobře známa. Existují však také účinné analogy.

Hlavní konkurent této drogy - Utrozhestan - je také velmi účinný při plánování koncepce. Droga obsahuje progesteron vyrobený z rostlinných materiálů. Z tohoto důvodu se používá stejným způsobem jako jeho protějšek popsaný výše. Není velký rozdíl v tom, co použít při plánování těhotenství - Dyufaston nebo Utrozhestan. Jakému konkrétnímu léku dát přednost, rozhodne lékař.

Rozdíl mezi těmito léky spočívá v tom, že Duphaston je syntetická droga a Utrozhestan je přirozený. Ale první má mnohem méně vedlejších účinků..

Podstatný rozdíl mezi těmito léky spočívá v tom, že Utrozhestan lze nejen opít, ale také podávat přímo do pochvy, což zabraňuje rozvoji alergických reakcí. A jaký druh léku předepsat pro terapii, rozhodne lékař.

Nežádoucí účinky užívání Duphastonu

Duphaston lze použít při plánování těhotenství, protože má málo vedlejších účinků. Neovlivňuje ovulaci a při jejím užívání často dochází k početí. Není to však stoprocentně bezpečné. Objevují se vedlejší účinky, jako je nevolnost, závratě a nadýmání.

Užívání přípravku Duphaston při plánování těhotenství ve vzácných případech může vyvolat dysfunkci jater a anémii. Nedoporučuje se užívat ženám s chorobami srdce, jater, ledvin, slinivky břišní.

Abyste předešli nežádoucím účinkům, musíte vědět, jak správně užívat syntetický Duphaston při plánování těhotenství. Nejprve se provede vyšetření, na základě kterého gynekolog určí dobu přijetí a požadovanou dávku.

Pokud lékař při plánování těhotenství doporučuje pít Dufaston, nemusíte odmítat - lék je bezpečný, pokud budete postupovat podle pokynů k jeho použití. Tento lék fungoval dobře. Pokud má žena zájem o to, zda je možné otěhotnět na Duphastonu, musí vědět, že pouze správné užívání tohoto léku pod dohledem odborníka pomůže vyřešit problém.

Autor: Alexander Indra, lékař,
speciálně pro Mama66.ru

Duphaston: pomoc při plánování těhotenství

U mnoha žen předepisují Dufaston ke koncepci kvalifikovaní odborníci. To není překvapující, díky jeho složení se zvyšuje šance na otěhotnění. Lék obsahuje látky syntetického původu (dydrogesteron). Mělo by se užívat podle pokynů lékaře..

Jmenování při plánování těhotenství

Pokud si pozorně přečtete pokyny, můžete se dozvědět o užívání drogy, jak Dufaston ovlivňuje tělo ženy. Absence těhotenství po dlouhou dobu naznačuje, že v něm existují určitá porušení. Někteří z nich jsou schopni opravit Dufaston.

Indikace pro použití drogy:

 • nedostatek progesteronového hormonu;
 • předmenstruační syndrom;
 • neplodnost na pozadí luteální nedostatečnosti;
 • obvyklý nebo hrozící potrat vyvolaný nedostatkem progesteronu, který je potvrzen výsledky testů;
 • menstruační nepravidelnosti;
 • dysmenorea;
 • opakovaná amenorea;
 • poruchy s děložním krvácením;
 • hormonální substituční terapie.

Nejčastěji je však Duphaston předepsán při plánování těhotenství po ovulaci, zvláště když výsledky testu naznačují nedostatek hormonů. Pokud žena dodržuje všechna lékařská doporučení, užívá léky podle předepsaného schématu, početí dítěte přijde velmi brzy.

Bez pomoci kvalifikovaného lékaře nemůžete drogu vypít sami pro početí. Je důležité dodržovat a pamatovat si nejen indikace, ale také kontraindikace užívání léku.

Jak lék funguje?

Lék připravuje dělohu na vejce

Pokud žena nemůže otěhotnět, je v jejím těle nedostatek hormonu, jako je progesteron. Jeho hlavní odpovědností je připravit vnitřní vrstvu dělohy dříve, než se objeví oplodněné vajíčko. Říká se tomu - hormon těhotenství. Navíc progesteron nejen zvyšuje pravděpodobnost početí, ale také udržuje normální stav těla po tomto procesu..

Žena musí pochopit, že lék pouze připravuje děložní dutinu. Nemá antikoncepční účinek a také nestimuluje ovulační procesy. Pokud došlo k oplodnění, proces vývoje plodu pokračuje dále. V opačném případě je zbytečná sliznice odmítnuta, takže žena začíná své menstruační dny..

Příjem Duphastonu pomáhá zajistit narušení ženského těla. Někdy ovlivňují menstruační cyklus vnější faktory, hormonální nerovnováha vede k poruchám. To se může stát po velkém stresu nebo pohybu. Droga pomáhá napravit porušení, obnovit hladinu hormonů, proti nimž je možné početí dítěte.

Kvalifikovaní odborníci předepisují svým pacientům užívání léků po dobu nejméně 3 měsíců. Po absolvování úplné lékařské prohlídky a absolvování testů vám lékař řekne, jak pít Dufaston. Při předepisování terapie je důležité vzít v úvahu nejen výsledky testů, ale také individuální vlastnosti ženského těla..

Pokud dlouho očekávané těhotenství nepřišlo, je to v pořádku. Dydrogesteron je povolen pít až 6 měsíců. Průběh přijetí předepisuje a koriguje lékař.

Užitečná pravidla a pokyny

Lék se užívá až do dvacátého týdne

Při plánování těhotenství byste neměli poslouchat pouze doporučení lékaře. Musíte si pečlivě přečíst pokyny k léku. Ukazuje, jak užívat Duphaston, kontraindikace a vedlejší účinky. Budoucí matka by navíc měla věnovat pozornost skutečnosti, že pro užívání léku existují určitá pravidla..

Jak již bylo zmíněno, lék pomáhá uchytit oplodněné vajíčko ke stěnám dělohy. Pokud těhotenství již začalo v době užívání přípravku Duphaston, jeho složky zlepší probíhající procesy.

Základní pravidla pro užívání léku:

 1. Výsledky provedených studií mohou ukázat nedostatek progesteronu, poté odborníci předepisují ženám 1 kartu. 2 str. denně. Doporučuje se užívat lék ve druhé fázi menstruačního cyklu, počínaje 14 až 25 dny.
 2. Pokud nedošlo k oplodnění vajíčka, pak po užití léku bude obvyklá menstruace pokračovat.
 3. Těhotenství nemusí nastat ani po 3 měsících. Poté jsou pacientovi předepsána další vyšetření. Podle jejich výsledků lékař předepisuje zvýšenou dávku léku, to je 2 tab. 2 str. denně. Lék se také užívá ve druhé polovině menstruačního cyklu, od 14 do 25 dnů.
 4. V případě diagnózy „obvyklého potratu“ je pacientovi předepsáno užívání přípravku Duphaston 2 tab. Lék by měl být opilý ráno a večer. Jakmile dojde k těhotenství, žena pokračuje v medikamentózní terapii až do 20. týdne. Od druhého trimestru upravuje ošetřující lékař léčbu snížením dávky léku.

Tento lék nemá negativní vliv na hormonální pozadí ženy. Pokud tedy po absolvování kurzu Dufastonem nedošlo k oplodnění, ošetřující specialista může příjem léku zrušit.

Nežádoucí reakce a kontraindikace

Přes pozitivní účinek má Duphaston určité kontraindikace a vedlejší účinky. Každý pacient o tom musí vědět. Kromě toho by měl být před zahájením léčby varován ošetřující lékař, pokud se v minulosti vyskytly problémy spojené s nástupem těhotenství. Může to být alergická reakce na progesteron. Někdy může těhotenství vyvolat neurologickou reakci doprovázenou kožními vyrážkami a svěděním.

Pokud jde o vedlejší reakce, je to při užívání Duphastonu extrémně vzácné. Pokud však žena má problémy nebo porušení, musíte o nich okamžitě informovat svého lékaře..

Tyto zahrnují:

 • vývoj získané anémie;
 • bolesti hlavy, migrény, které se objevují poprvé;
 • individuální nesnášenlivost účinné látky nebo jiných doplňkových složek, z nichž jsou tablety vyrobeny;
 • děložní krvácení;
 • otoky končetin;
 • alergická reakce;
 • narušení jater nebo žlučníku. Současně se objevují doprovodné příznaky, včetně bolestivých pocitů v břiše a příznaků žloutenky.

Nemůžete pít Duphaston, pokud se objeví alespoň jeden příznak nežádoucí reakce. Mezi kontraindikace patří selhání ledvin chronické formy a přecitlivělost na aktivní složky léčiva.

Pokud ošetřující odborník doporučí absolvovat léčbu, neměli byste to odmítnout. Droga se ukázala být na dobré straně, zejména v oblasti gynekologie. Efektivní léčba a kompetentní přístup vám pomohou dosáhnout vašeho cíle, zotavit se z nepříjemného onemocnění nebo počkat na požadované těhotenství. Je třeba si pamatovat pokyny, které podrobně hovoří o Duphastonu, aby se zabránilo komplikacím nebo následkům.

Jak pít Duphaston a proč je předepsán ženám?

Jedním z hlavních cílů každé ženy je samozřejmě mateřství. Je to narození dítěte, které je velkým štěstím každé rodiny..

Existují však situace, kdy se ženě nedaří otěhotnět nebo mít zdravé dítě. Je dobré, že v takových chvílích vám moderní medicína umožňuje eliminovat velké množství překážek na cestě k úspěšnému oplodnění a budoucímu porodu.

Pokud má žena hormonální nerovnováhu, která je hlavní příčinou neplodnosti, potratů a jiných patologických stavů, pak na pomoc přicházejí hormonální léky. K vyřešení těchto problémů si hormonální látka Duphaston získala dobrou pověst..

 1. Co je Duphaston?
 2. Návod k použití přípravku Dufaston
 3. Pravidla pro přijetí Duphastona
 4. Na co jsou předepsány??
 5. Předepisování léků při plánování početí
 6. Duphaston na počátku těhotenství
 7. Předepisování léku během těhotenství
 8. Příjem s endometriózou
 9. Neplodnost a Duphaston
 10. Jak zvolit správné dávkování?
 11. Komu je Dufaston kontraindikován??
 12. Nežádoucí účinky přípravku Duphaston
 13. Duphaston a alkohol
 14. Dyufaston nebo Utrozhestan?
 15. Klady a zápory Dyufastonu a Utrozhestanu
 16. Podmínky prodeje
 17. Ceny za Dufaston
 18. Formulář vydání
 19. Podmínky skladování
 20. Skladovatelnost
 21. Recenze žen na Duphaston s krvácením
 22. Závěr

Co je Duphaston?

Duphaston (Duphaston) je lék v tabletách používaný k léčbě onemocnění ženského reprodukčního systému. Je to pro ženy zcela bezpečné. Lék nemá prakticky žádné vedlejší účinky na tělo.

Neoprávněné užívání nebo zrušení užívání takových léků je přísně zakázáno - to může vyvolat nepředvídatelné komplikace.

Aktivní složkou je dydrogesteron, hormon syntetizovaný umělou metodou, což je analog progesteronu, který se vytváří v lidském těle. Přírodní hormon se často označuje jako „těhotenský“ hormon, protože dohlíží na reprodukční funkci v ženském těle..

Díky uměle získanému dydrogesteronu bylo možné eliminovat téměř všechny vedlejší účinky přírodních hormonálních léků, například:

 • nerovnováha srážení krve;
 • působení glukokortikoidů;
 • plastický metabolismus (anabolický účinek);
 • aktivita estrogenu;
 • činnost termogeniky;
 • androgenní účinek

Duphaston obdržel mnoho schvalovacích recenzí od lékařů a pacientů.

Návod k použití přípravku Dufaston

Během těhotenství je nutné užívat Duphaston pouze podle pokynů odborníka, který stanoví individuální režim příjmu.

Můžete přestat pít drogu podle doporučení lékaře a na základě nezbytných vyšetření a testů..

Pravidla pro přijetí Duphastona

Při užívání tablet Duphaston musíte dodržovat následující obecná pravidla:

 1. Lék musí být aplikován v pravidelných intervalech. Normálně, pokud si vezmete pilulku v 7 hodin ráno, pak ji příště budete muset vypít v 19 hodin.
 2. Pokud si zapomenete vzít pilulku, musíte počkat, až ji příště užijete, aby nedošlo k narušení frekvence.
 3. Užívání Duphastonu je nutné ukončit poté, co jste přesvědčeni, že nedošlo k těhotenství. Chcete-li to provést, můžete si vzít těhotenský test nebo krev na hCG, pokud dojde ke zpoždění menstruace..
 4. V případě těhotenství je přísně zakázáno pít. Pokud pacient viděl Duphaston, je nutné se poradit s ošetřujícím lékařem.
 5. Zrušení přípravku Duphaston se provádí postupně, podle plánu, který vybral ošetřující gynekolog.

Na co jsou předepsány??

Duphaston je předepisován ženám během udržovací nebo substituční léčby, když se zjistí nedostatek progesteronu, od kterého přímo závisí koncepce, těhotenství a porod. Uvolnění dělohy a její předčasné kontrakce jsou důležitými účinky práce progesteronu

Nedostatek dostatečného množství tohoto hormonu ve stadiu těhotenství může vést k následujícím důsledkům:

 • opakovaný potrat;
 • endometrióza;
 • potrat v raných fázích těhotenství;
 • PMS;
 • neplodnost;
 • fibroidy nebo fibroidy dělohy;
 • výtok krve uvnitř dělohy;
 • porucha menstruační funkce (algomenorea);
 • úplná absence menstruace;
 • polyhydramnios nebo málo vody;
 • dysfunkce placenty;
 • arogantní.

U výše popsaných onemocnění a dysfunkcí odborníci často předepisují přípravek Dufaston.

Předepisování léků při plánování početí

Pomocí hormonální léčby Duphastonem v ženském těle se vytváří příznivé pozadí pro oplodnění vajíčka, zavedení embrya do endometria dělohy a následný vývoj plodu.

Při plánování koncepce dítěte musí být tyto pilulky opět předepsány odborníkem, protože neexistuje univerzální scénář jejich užívání.

V zásadě je pro koncepci dítěte předepsáno užívání léku následující den po ovulaci a užívání až do začátku menstruace. Zrušení léku se doporučuje pouze při absolvování testu nebo v počáteční fázi menstruace, aby se zajistilo, že nedojde k těhotenství.

Faktem je, že prudký pokles progesteronu v krvi může zhoršit výživu embrya nebo jeho úplné odmítnutí. Užívání tohoto léku ve fázi plánování dítěte s detekovanou nerovnováhou v hormonálních hladinách má Duphaston větší účinek v budoucnu během těhotenství.

Plný účinek užívání Duphastonu k početí plodu nastává po 6 měsících. Pokud je lék užíván déle než rok bezvýsledně, doporučuje se poradit se s lékařem, aby nahradil taktiku léčby, další vyšetření nebo předepsal jiné léky, aby našel účinnou náhradu drogy.

Duphaston na počátku těhotenství

V první fázi těhotenství se tablety Duphaston užívají, když se ve vaječnících ženy vytváří nedostatečné množství progesteronu..

Tento lék má selektivní účinek na endometrium, čímž jej udržuje ve stavu nezbytném pro vývoj embrya a také udržuje kontrakce hladkého svalstva dělohy, čímž předchází možnému potratu.

Tento lék tedy může plně nahradit přirozený hormon v rané fázi těhotenství..

Droga nemá během tohoto období těhotenství negativní reakci na embryo a tělo matky. Obvykle se předepisuje v prvním a druhém trimestru těhotenství, aby se zachovala.

Jakmile příznaky potratu zmizí, stojí za to užívat lék v předchozích dávkách asi týden, poté přepněte na nižší dávku, abyste udrželi hladinu hormonů. Je přísně zakázáno náhle přerušit užívání léku, protože to může vést k ukončení těhotenství.

Předepisování léku během těhotenství

V pozdějších stádiích těhotenství, konkrétně od třetího trimestru zrání plodu, by měla být droga používána opatrně, protože v této době může způsobit dysfunkci jater.

V této fázi se tablety Duphaston vyrovnávají s následujícími úkoly:

 1. Eliminuje nedostatek progesteronu.
 2. Snižuje hypertonicitu dělohy.
 3. Má příznivý účinek na sliznici.
 4. Uvolňuje střeva.
 5. Tvoří dominanci těhotenství, porodu a kojení na úrovni mozku.
 6. Připravuje ženská prsa na laktaci.

Také během těhotenství může být předepsán lék na endometritidu v chronickém stadiu..

Charakteristickým rysem tohoto onemocnění je zvýšená bojová schopnost imunitního systému, který považuje embryo za cizí těleso a snaží se ho rychle odstranit z ženského těla.

Tento lék blokuje tento faktor, čímž se imunitní systém vrátí do normálu, čímž se eliminuje možnost potratu..

Příjem s endometriózou

Je známo, že jednou z hlavních příčin endometriózy je zvýšená hladina estrogenu v těle ženy. Ve výsledku stojí za to použít Duphaston, který s endometriózou snižuje hladinu estrogenu a stabilizuje kumulativní hladinu hormonů..

Lze rozlišit následující charakteristické rysy použití léku k léčbě tohoto onemocnění:

 1. Dydrogesteron ovlivňuje hlavně sliznici dělohy a potlačuje množení endometriálních receptorů.
 2. Vzhledem k tomu, že menstruace není v depresivní fázi, zůstává pravděpodobnost početí dítěte.
 3. Duphaston snižuje tonus a kontraktilní kapacitu hladkých svalů dělohy, což v počátečních stádiích těhotenství snižuje riziko spontánního potratu.
 4. Díky tomuto léku se bolestivý syndrom zmenšuje nebo zmizí beze stopy. To je způsobeno skutečností, že dochází ke snížení tvorby prostaglandinů, což zase způsobuje prudké zúžení a stlačení cév oběhového systému..
 5. Dufaston významně snižuje riziko degenerace buněk s patologií na rakovinné výrůstky. Podle četných recenzí pacientů, kteří užívali Duphaston, se menstruační cyklus přenáší klidněji a s menší bolestí, přestává tahat za břicho.

Jak používat hormonální pilulky na endometriózu, je nutné specifikovat u ošetřujícího specialisty, ale instrukce obecně vypadá takto:

 1. Duphaston se užívá dvakrát denně ve stejnou denní dobu. Například v 8:00 a 20:00.
 2. Doba přijetí je v každém případě individuální, ale obvykle se pohybuje od 5 do 6 dnů.
 3. Někdy se lék užívá po dlouhou dobu bez přerušení od 6 do 9 měsíců, což umožňuje atrofii onemocnění (reverzní vývoj).

Neplodnost a Duphaston

 • S bezdětností u ženy, která je určena luteální nedostatečností fáze menstruačního cyklu, se Duphaston užívá od 14 do 25 dnů cyklu. Minimální doba užívání drog je 6 měsíců, poté je nutné užívání ukončit. Po nástupu těhotenství se lék používá asi 16-20 týdnů, pak musíte přestat užívat lék.
 • S hormonálními poruchami
 • Duphaston lze použít k diagnostice sekundární amenorey a dysfunkčního děložního krvácení. V případě hormonálních poruch proveďte substituční terapii u žen s menopauzálními poruchami s intaktní dělohou.

Jak zvolit správné dávkování?

Při dávkování léku Duphaston musíte dodržovat následující pravidla:

 1. S PMS - 10 mg léku dvakrát denně od 12 do 28 dnů cyklu.
 2. U poruch menstruačního cyklu - 10 mg léku dvakrát denně od 11 do 25 dnů cyklu. Léčba trvá nejméně 6 cyklů.
 3. U endometriózy - denní dávka léku se může pohybovat od 10 do 30 mg od 5 do 25 dnů cyklu nebo jeho užívání průběžně.
 4. V případě neplodnosti - aplikujte lék dvakrát denně, 5 mg od 14 do 25 dnů cyklu. Délka léčby by neměla být kratší než 6 cyklů.
 5. V případě hrozícího potratu užijte 20 mg drogy najednou, poté snižte příjem na 10 mg dvakrát denně (ráno a večer ve stejnou hodinu). Pokud hrozba potratu přetrvává, lze Duphaston užívat 5 mg třikrát denně (každých 8 hodin). I když příznaky potratu zmizely, lék se stále užívá asi týden. V případě opakování příznaků by měl být lék použit okamžitě v dávce, která měla největší účinek na jejich eliminaci..
 6. V případě obvyklého potratu: denní dávka 10 mg je rozdělena do 2 dávek. Délka kurzu může být až 20 týdnů. Poté, co příznaky potratu zmizí, je Dufaston postupně zrušen..

Komu je Dufaston kontraindikován??

Duphaston je kategoricky kontraindikován u žen v následujících případech:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • pacient s Rotorovým syndromem;
 • se srdečním selháním v akutní formě;
 • pacienti s Dubin-Johnsonovým syndromem;
 • s poškozením jater v těžké formě.

U pacientů s chronickým selháním ledvin neexistuje destruktivní kontraindikace účinné látky Duphastonu.

Nežádoucí účinky přípravku Duphaston

Při užívání drogy se mohou objevit některé nežádoucí účinky:

 • velmi zřídka se může objevit přecitlivělost imunitního systému;
 • byly zaznamenány jednotlivé precedenty hemolytické anémie;
 • výskyt bolesti hlavy a migrény;
 • může začít dysfunkce jater, vyjádřená žloutenkou, bolestmi břicha a celkovou slabostí těla;
 • Quinckeho edém byl extrémně vzácný;
 • vzácný projev podkožní tkáně, kopřivka a podráždění kůže;
 • možná zvýšená citlivost mléčných žláz;
 • zřídka je pravděpodobné, že dojde k průlomovému krvácení v reprodukčním systému, které zmizí po zvýšení dávky léku;
 • periferní edém se objevuje extrémně zřídka (výskyt přebytečné tekutiny v tkáních a dutinách těla);
 • možné celkové poruchy těla.

Pokud vyřešíte některý z uvedených nežádoucích účinků, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře a zjistit, zda můžete přestat nebo pokračovat v užívání léku.

Duphaston a alkohol

Výrobce léku v pokynech k léku uvedl jeho možný negativní účinek na játra. Vzhledem k tomu, že alkohol má také negativní vliv na játra, užívání jakéhokoli léku zvyšuje zátěž tohoto orgánu..

Interakce přípravku Duphaston s alkoholem, která může mít negativní vliv na játra, je trojnásobná.

Alkohol mimo jiné mění enzymové složení jater, což může vést k nesprávným účinkům tohoto léku..

Reakce na gastrointestinální trakt, pokud kombinujete duphaston a alkohol, je také nejednoznačná.

Aktivní složka léku uvolňuje svalovou skupinu břišní dutiny a alkohol je jed, který se lidské tělo snaží rychleji odstranit.

Spojením těchto dvou faktorů může užívání léku a alkoholu vést k zvracení nebo průjmu, což znamená rychlé odstranění účinné látky léku z těla, což sníží celý pozitivní účinek jeho užívání na minimum a jeho užívání prostě nemá smysl..

Alkohol má také vliv na krevní cévy, které se buď zužují, nebo rozšiřují. To negativně ovlivňuje hemodynamiku reprodukčního systému, což přispívá k hormonálním poruchám..

S výše uvedenými negativními faktory lze kompatibilitu alkoholu a Duphastonu uzavřít o tom, proč pití alkoholu, pokud výrazně snižuje účinnost užívání tohoto léku.

Pokud se však pití alkoholu nemůžete vyhnout, musíte se omezit na jednu sklenku dobrého vína a přidat k ní led nebo vodu. Od požití alkoholu po užití léku musí trvat nejméně 2 hodiny.

Dyufaston nebo Utrozhestan?

Utrozhestan je vyroben z přírodního hormonu progesteronu z rostlinných složek.

Výsledná látka je téměř úplně podobná přirozenému hormonu, který produkuje ženská placenta. Díky tomu jej tělo dokonale asimiluje, je kompatibilní a bere to jako pravdu.

Indikace pro užívání Utrozhestanu jsou:

 • neplodnost způsobená hormonální nerovnováhou;
 • riziko potratu;
 • hyperandrogenismus (zvýšený obsah mužského pohlavního hormonu v krvi) a další patologické stavy, které vznikly na pozadí hormonálního narušení.

Klady a zápory Dyufastonu a Utrozhestanu

Někdy ženy, když se potýkají s nutností užívat hormonální léky, na příkladu Duphastonu a Utrozhestanu, přemýšlejí, jestli se mohou lišit??

Tyto dvě léky vypadají na první pohled velmi podobně, ale existuje rozdíl. Můžete drogu nahradit? Je možné užít obě léky současně?

Porovnáním těchto léčiv ve složení lze rozlišit rozdíl ve způsobu výroby účinné látky:

 • Utrozhestan je vyroben z rostlinného progesteronu;
 • Duphaston je vyroben ze syntetizovaného hormonu.

Duphaston má méně škodlivých účinků typických pro Utrozhestan:

 • časté závratě;
 • ospalost (Utrozhestan má uklidňující účinek);
 • slabost;
 • změny tělesné hmotnosti;
 • nevolnost.

Utrozhestan má však dva způsoby aplikace. Lék může být použit orálně (s tekutinou) a intravaginálně (vložen do pochvy).

Duphaston také neovlivňuje následující body:

 1. Schopnost řídit vozidlo (při užívání přípravku Utrozhestan se doporučuje řídit opatrně).
 2. Ukazatele bazální teploty (dostatečné dávky utrozhestanu vedou k prudkému zvýšení bazální teploty)

Podmínky prodeje

Prodej v lékárnách se provádí pouze podle předpisu napsaného v latině.

Ceny za Dufaston

Cena léku se pohybuje od 400 do 500 rublů na balení. Cena tablet v různých městech Ruska bude záviset na místě prodeje, probíhajících akcích a slevách v lékárenských organizacích. Například v lékárně Ozerki stojí tablety asi 450 rublů na balení..

Formulář vydání

Duphaston je k dispozici ve formě tablet pro orální podání. Tablety o hmotnosti 10 mg potažené pomocnými látkami.

Podmínky skladování

Je nutné uchovávat tablety na suchém místě při teplotě nepřesahující 30 stupňů.

Skladovatelnost

Doba použitelnosti léku je asi 5 let, po které je jeho použití zakázáno.

Recenze žen na Duphaston s krvácením

Závěr

Když vám gynekolog navrhl, abyste podstoupil (a) léčbu přípravkem Dufaston tablety, musíte si to dobře rozmyslet, než to vzdáte. Je vysoká pravděpodobnost, jak dlouho bude tento kurz fungovat, pomůže vám a zachrání život vašeho nenarozeného dítěte. Z tohoto důvodu je nutné zkusit tento přípravek užívat. Hlavní věc je, že z takového kurzu nehrozí žádné riziko..

Poslední aktualizace: 06/05/2020Obsah článku Co je časná menopauza? Časná menopauza: video Příčiny časné menopauzy Příznaky časné menopauzy Proč je časná menopauza nebezpečná?? Léčba příznaků časné menopauzy Lidové léky Co dělat pro zlepšení kvality života?