Těhotenský test po menstruaci

Většina žen ví, že každý měsíc, zhruba uprostřed cyklu, jsou dny, kdy je početí nejpravděpodobnější. Někteří na ně čekají s obavami, jiní s nadějí. Většina žen si je jistá, že pokud menstruace přišla včas - nedochází ke zpoždění - nedochází k těhotenství..

Někdo si s úlevou povzdechne a vloží do kalendáře novou značku o začátku příštího cyklu. Někdo je naopak rozrušený kvůli požadovanému těhotenství, ke kterému nedošlo. Ale v přírodě se události nemusí vždy vyvíjet tak, jak jste zvyklí..

Vlastnosti ženského cyklu

Ženský cyklus je interval od prvního dne menstruace do dalšího okamžiku, kdy začnou. Jeho trvání je v průměru jeden lunární měsíc nebo 28 dní. Ale to je v průměru. V praxi to může být jak velmi krátké, 21 dní, tak i delší, až 37 dní, cykly.

Jakýkoli cyklus lze zhruba rozdělit do dvou fází, z nichž první končí ovulací, která trvá přibližně jeden nebo dva dny. Druhý, který začíná po něm, je ve skutečnosti menstruační krvácení, jehož trvání se může pohybovat od tří do sedmi dnů.

Vše je regulováno dvěma hormony: folikuly stimulující a luteinizující, které produkuje hypofýza. Samotný cyklus je rozdělen do tří hlavních fází:

 • Folikulární nebo menstruační fáze začíná od prvního dne cyklu, to znamená od okamžiku, kdy začíná další menstruace, a pokračuje přibližně do jejího středu. Během této doby pod vlivem hormonu, který této fázi ve skutečnosti dal název, jeden z folikulů dozrává ve vaječnících, který se stává dominantním a v budoucnu způsobí vznik nové vaječné buňky.
 • Ovulační fáze začíná okamžikem prasknutí membrány dominantního folikulu a uvolnění vajíčka připraveného k oplodnění. Tato fáze může trvat od 12 hodin do dvou dnů..
 • Luteal je třetí a poslední fáze cyklu, který je řízen luteinizačním hormonem. Začíná to po ovulaci, od okamžiku, kdy se v těle vytvoří žluté tělísko - dočasná endokrinní žláza, která produkuje hormony určené k zachování těhotenství. Samozřejmě v případě, že ke koncepci došlo ve druhé fázi cyklu. Pokud se tak nestane, pak žluté tělo jednoduše přestane fungovat. Klesající hladina hormonů, zejména progesteronu, vede k odmítnutí děložní výstelky, menstruace pokračuje a začíná nový cyklus.

S nástupem těhotenství zůstává žluté tělísko až do vytvoření placenty, která převezme jeho funkci. Hladina hormonů stoupá a menstruace nenastává.

Jak funguje těhotenský test?

Podle tohoto scénáře se však události nemusí vždy vyvíjet. Existují případy, kdy nedojde k očekávanému zpoždění nástupu těhotenství, menstruace přišla striktně podle plánu a těhotenský test ukazuje pozitivní výsledek. I když se zdá, že je to nemožné. Abyste pochopili důvod, musíte nejprve zjistit, na co přesně reaguje..

Přibližně pátý nebo sedmý den od okamžiku oplodnění vstoupí vejce do dělohy, kde je upevněno na jedné ze svých stěn. Vnější obal vytvořený touto dobou - chorion, má mnoho krevních cév a poskytuje nejen adekvátní výživu embrya, ale také produkuje speciální hormon určený k zachování těhotenství.

Právě přítomnost tohoto hormonu, který díky skořápce dostal své jméno, určuje těhotenský test.

Pokud je test pozitivní

Normálně se choriový gonadotropin netvoří v těle netehotné ženy a nejcitlivější test je schopen jej stanovit při minimální koncentraci v moči 25 mU / ml. Stává se však, že menstruace přišla včas a po nich test nečekaně ukázal dva pruhy. K tomu dochází ve dvou případech:

 • Pokud těhotenství stále přišlo, ale zároveň menstruace přišla včas.
 • Pokud nedojde k těhotenství, menstruace zmizela, ale test stanoví přítomnost gonadotropinu v moči.

Kromě potvrzení těhotenství slouží gonadotropin jako indikátor jeho normálního průběhu a pomáhá určit různé abnormality.

Proto je analýza pro hCG jednou z hlavních a předkládá se po celou dobu porodu..

Menstruace s nástupem těhotenství

Známky raného těhotenství jsou poměrně často podobné u PMS. Žena má ráno pocit nevolnosti, za což viní stravovací chyby. Trpí nespavostí a podrážděností, která je obviňována z funkcí cyklu, hormonů nebo potíží v práci.

Její menstruace však přišla včas, bez prodlení, a díky tomu si byla konečně jistá, že nedojde k těhotenství. To však neplatí vždy..

Příčiny

Menstruace v časném těhotenství je vzácný jev, ale stále se vyskytující. Jejich přítomnost ne vždy naznačuje vývoj patologie, často je menstruace jakousi normou. Takových situací může být několik.

Vejce, které nemělo čas se uchytit

Stává se, že oplodněné vajíčko nemá čas opustit vejcovod a je fixováno v děložní dutině. V tomto případě nevyvolává produkci hormonů zaměřených na uchování embrya..

Tělo ještě neví o nástupu těhotenství a události se vyvíjejí podle obvyklého scénáře. Slizniční vrstva dělohy se ztenčuje, vysychá a je odmítnuta a menstruace neprodleně pokračuje. Po celou tuto dobu je embryo v dutině trubice a poté je již fixováno na novou vrstvu endometria.

To se stává obzvláště často s krátkým - 21denním cyklem..

Dvojitá ovulace

V těle dozrávají dvě vajíčka současně nebo v intervalu několika dnů. Jeden z nich je oplodněný a ten, který má smůlu, vyjde spolu s další menstruací, která také neprodleně proběhne..

Podle statistik se takový opakovaný nárůst hormonů, který vyvolává zrání dalšího vajíčka, vyskytuje asi u 10% žen. Povaha tohoto jevu dosud nebyla dostatečně studována, vědci nebyli schopni přesně zjistit, co přesně je schopné vyvolat zrání dvou vajec najednou. Stresující situace, nepravidelný sexuální život a dokonce i některá jídla jsou považována za zodpovědná..

Krvácení z implantátu

Toto krvácení, ke kterému dochází po připojení vajíčka k endometriu dělohy, je často zaměňováno s menstruací, zvláště pokud je prodloužené a začíná v obvyklý den..

Když je embryo připojeno ke stěně dělohy, dojde k poškození cév, kterými je poměrně hustě proniknuto. Implantační krvácení nastává přibližně 10-14 dní po početí.

Pokud je váš cyklus 28 dní, pak je jeho zaměnění s nástupem menstruace poměrně jednoduché..

Jiné důvody

V obou situacích je očekávané zpoždění menstruace pravděpodobné ve druhém měsíci těhotenství. Někdy se to však také nestane. Důvody, že menstruační krvácení nastane ve druhém a dokonce i ve třetím měsíci, mohou být:

 • Hormonální poruchy, zejména ty spojené s nedostatečnou produkcí progesteronu.
 • Hyperandrogenismus, při kterém tělo začíná produkovat mužský pohlavní hormon - androgen.
 • Připevnění vajec na nepříznivé místo.
 • Zánětlivá nebo infekční onemocnění.
 • Smrt jednoho z embryí v případě vícečetného těhotenství.
 • Myom dělohy.
 • Zmrazené nebo mimoděložní těhotenství, které má také pozitivní testy.

Co by se mělo dělat?

Pokud vaše menstruace přišla v prvním měsíci těhotenství, pak to není důvod k panice. Toto krvácení je obvykle:

 • Má mírný charakter.
 • Růžový nebo hnědý odstín výboje.
 • Časem se nezintenzivňuje, ale naopak prochází maximálně den nebo dva.

S největší pravděpodobností je to spojeno s implantací vajíčka. Ani on by však neměl být ignorován..

Jakékoli krvácení, ke kterému dojde během těhotenství, zejména pokud k němu dojde ve druhém nebo třetím měsíci, vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc.

Nebezpečí je také kdykoli, kdy je krvácení doprovázeno bolestí, závratěmi, bledostí, poklesem krevního tlaku a rychlým srdečním rytmem..

Pozitivní výsledek po menstruaci

Stává se však, že nedojde k těhotenství, menstruace přišla včas, ale po nich test nečekaně ukázal dva pruhy. To znamená, že tělo obsahuje choriový gonadotropin a to v poměrně velkém množství.

Příčiny

Pokud nezohledníte nízkou kvalitu testu, manželství, vypršela doba použitelnosti nebo nesprávné skladování, může existovat několik důvodů pro přítomnost hormonu v těle:

 • Do vzorku moči se dostalo intimní mýdlo nebo krém a barvicí látka na něj reagovala.
 • Zneužití místo moči, slin nebo krve, které mohou také obsahovat hormony, které mohou způsobit testovací reakci.
 • Přerušeno přirozeným způsobem, nejčastěji kvůli hormonálním poruchám, časnému těhotenství. Pravděpodobnost takové události přetrvává po dobu 12 týdnů, přičemž ke zpoždění menstruace nemusí dojít a výsledek testu bude pozitivní.
 • Léky HCG, které jsou předepsány ke stimulaci ovulace nebo k udržení funkce žlutého tělíska vaječníků.
 • Nádorová onemocnění vaječníků nebo dělohy.

Aby se však vyloučily první dvě příčiny falešně pozitivních výsledků, stačí k analýze použít sterilní nádoby na odběr moči nebo tryskový test. Je lepší provést analýzu ráno, kdy bude koncentrace hormonu v moči vyšší.

Co by se mělo dělat?

Pokud jste zakoupili vysoce kvalitní a přesný test, použili jste jej správně, ale jste si jisti, že vykázal chybný výsledek, můžete test opakovat po dvou až třech dnech. V žádném případě byste se však neměli zcela spoléhat na metody domácího expresu. Bez ohledu na výsledek navštivte lékaře a proveďte úplné vyšetření.

Pouze odborník bude schopen přesně určit příčinu produkce chorionického gonadotropinu bez těhotenství a předepsat vhodnou léčbu.

Ženské tělo je individuální a často nepředvídatelné, zejména během těhotenství. Za mnoho procesů v něm jsou odpovědné hormony, jejichž produkci lze ovlivnit i změnou nálady a špatným počasím za oknem. V případě jakýchkoli potíží a změn ve vašem stavu proto neodkládejte návštěvu odborníka..

Pokud není důvod k obavám, opětovné ujištění se nikomu neublíží. Pokud k potížím skutečně došlo, pak čím dříve si to lékař všimne, tím větší je šance na minimalizaci jeho následků..

Stránka je lékařským portálem pro online konzultace pediatrických a dospělých lékařů všech specializací. Můžete se zeptat na téma „test ukáže těhotenství po menstruaci“ a získáte bezplatnou online konzultaci s lékařem.

Zeptej se

Populární články na toto téma: ukáže test těhotenství po menstruaci

Léčba pacientů s menoragií

Menoragie je závažná somatická patologie, která komplikuje tok menstruačního cyklu a často vede k duševním poruchám. Postihuje asi 25% žen v reprodukčním věku. Od 5 do 20% pacientů ve věku.

Mnohočetné cystické léze, které lze vidět na vaječnících během ultrazvuku, ještě nejsou diagnostikovány. Chcete-li s jistotou mluvit o syndromu polycystických vaječníků, musí lékař zaznamenat alespoň dva další příznaky a na základě toho učinit rozhodnutí o léčbě.

Zeptej se

Otázky a odpovědi týkající se: ukáže test těhotenství po menstruaci

Dobrý den, 6. den po nástupu menstruace jsem začal používat antikoncepční kroužek, po dalších 3 dnech došlo k sexu bez kondomu, mohu otěhotnět? Prsten jsem nevytáhl 3 a půl týdne, ukáže test těhotenství? Děkuji za konzultaci, přeji vám dobrý den!

Ahoj, Eleno! Antikoncepční kroužek jste nezaváděli ve správný čas a nepoužívali jste jej správně, takže je možné těhotenství. 3 týdny po možném početí test již ukáže, zda došlo k těhotenství nebo ne. Podrobné informace o tom, jak diagnostikovat časné těhotenství, obsahuje článek na našem lékařském portálu. Starej se o své zdraví!

Ahoj. Situace je následující: mému dítěti je 10 měsíců, provedli císařský řez, protože našli cystu. Můj manžel a já jsme vždy používali antikoncepci, ale stalo se, že 17.02.15 došlo k prasknutí kondomu. Ukázal test 03/03/15 (3denní zpoždění menstruace) negativně, další dnes (03/07/15) zjevně nic neprokázalo, díval se na něj asi 5 minut a zdálo se, že druhý proužek vypadá trochu, nebo možná, jak se říká, „strach z oka skvělý. " Velmi se bojím, protože těhotenství po císařském řezu není jen nežádoucí, ale také velmi nebezpečné, stejně jako potrat. Co dělat? Už půl noci pláču. A pokud je těhotenství stále potvrzeno, jaký druh potratu udělat, kde a kolik to stojí (jsem z Dněpropetrovské oblasti) Nenabízejte jít na svou předporodní kliniku, není tam dobrý lékař. Díky předem!

Bosyak Julia Vasilievna odpovídá:

Ahoj Julia! Pro přesné vyloučení nebo potvrzení skutečnosti o těhotenství vám doporučuji darovat krev pro hCG. I když je těhotenství potvrzeno, pak v tom není nic strašného a nebezpečného. Pokud je jizva bohatá, můžete nést dítě.

Dobrý den! Mám takový problém. Po dobu 2 měsíců není menstruace. (Poslední byly 1. - 5. listopadu a dnes 4. ledna) 19. prosince jsem provedla ultrazvuk (protože jsem se bála těhotenství, protože při pohlavním styku 19. listopadu (14 dní po menstruaci) jsem se zlomila kondom a veškerý obsah nalil dovnitř, všechno jsem umyl vodou.) a tak ultrazvuk nezjistil žádné poruchy v těle (ultrazvuk byl proveden interně) u žen, všechno je se mnou v pořádku, ale předepsali novinet. Nechodil jsem. Přestal jsem pít.. Přerušil jsem cyklus používání zařízení, dny nechodily. Nechudl jsem, nechudnu, nebyl nervový stres. dělali těhotenské testy 3-5 dní po prasknutí kondomu. neukázaly nic 1 nebo 2 proužky. i když testy od různých společností a všechny byly dobré, pokud jde o datum vypršení platnosti. (Testy jsem provedl více než jednou v životě, ale nebyly tam žádné nejisté výsledky nikdy nebyl. Řekni mi, že existuje šance, že bych mohla být těhotná? i když někdy bolí dolní část břicha.. (trochu) kromě toho nedochází k žádným změnám v těle. a že to obecně může být..

Bosyak Julia Vasilievna odpovídá:

Ahoj! Abych přesně vyloučil těhotenství, doporučuji vám darovat krev pro hCG. Souběžně je také nutné provést ultrazvuk. Je možné, že se vytvořila folikulární cysta, což vyvolává zpoždění. Nemůže se stát, že podle ultrazvukového vyšetření je vše normální, ale neexistuje žádný měsíčník.

dobré odpoledne,
Mám otázku. Těhotenství 8 týdnů. Poslední období začalo 17. září. 20. října test ukázal 2 proužky. První ultrazvuk 27. října, ale zatím nebylo nic vidět, pouze objasnili přítomnost těhotenství dělohy. Druhý ultrazvuk za 1,5 týdne - 6. listopadu, velikost embrya 3,9 mm, těhotenství 6 týdnů. Doktor řekl, že jsem otěhotněla ne, když si myslela, že při prvním ultrazvuku, ale o týden dříve (nebo později, nepamatuji si, jak řekla). Ty. po menstruaci uplynulo 7 týdnů a 1 den, gestační věk podle ultrazvuku je 6 týdnů a 0 dní (nevím, jestli je to porodnické nebo embryonální. V dotazníku o gestačním věku v angličtině)? Ale situace je taková. Můj manžel a já jsme spali pouze 1. a 3. října (předtím jsme používali kondomy) a pak šel na dlouhou služební cestu. Otázka mě tedy trápí, vyvíjí se dítě správně? Nakonec jsem mohla otěhotnět jen dvakrát. Ne dříve, ne později. Opravdu doufám v odpověď. dík

Bosyak Julia Vasilievna odpovídá:

Ahoj Alexandra! Všechno je s vámi v pořádku, pokud vaše menstruace začala 17. září, pak byste mohli otěhotnět jen 1. - 3. října, od 12. listopadu máte 8 porodnických týdnů (období pro početí může být o dva týdny méně). K vizualizaci srdečního rytmu plodu je nutné podstoupit ultrazvukové vyšetření. Po 12 týdnech vám doporučuji absolvovat první screening.

Dobrý den, první nebo druhý den jsem měl spřízněnost s pa. Nějaký čas před tím muž šel na toaletu na malém. Nic se do mě nedostalo. Ale po něm jsem umyl vagínu mýdlem, které použil po mých genitáliích po mně. Od toho dne uplynulo třináct nebo čtrnáct dní. Cítím v hrudi nějaké zhutnění. Jsem těhotná? Dnešní výsledek testu neukázal žádné těhotenství. Měsíce by měly být 17.

Lékařský konzultant „stránky“ portálu odpovídá:

Ahoj Olga! Mýdlo není antikoncepční prostředek, takže je možné těhotenství v důsledku vniknutí spermií z mýdla do genitálií. Podrobné informace o tom, jak diagnostikovat časné těhotenství, obsahuje článek na našem lékařském portálu. Starej se o své zdraví!

Mám 45 let, všechny příznaky těhotenství a test jsou pozitivní, ale jedna věc. Všechno to začalo po menstruaci, která byla 2 dny v červenci 9-11, 17. července, test ukázal pozitivní, nekonečnou nevolnost a brnění v oblasti pravých vaječníků, další brnění neskončilo, lékař na ultrazvuku jsem nic neviděl, ani těhotenství, ani mimoděložní, ale doporučil jsem jít do nemocnice s podezřením na mimoděložní těhotenství, co chci, aby děťátko dělalo..

Hometa Taras Arsenovich odpovídá:

Možné je jak děložní (progresivní / zmrazené), tak mimoděložní těhotenství. Měli byste opravdu jít do nemocnice, kontrolovat změnu hladiny hCG v krvi s intervalem 2-3 dny.

Dobrý den, prosím pomozte. První a poslední pohlavní styk v kondomu byl 8. listopadu (16. den cyklu), tj. Odhadovaný den ovulace s cyklem 30 dnů. Pak 22. listopadu, přesně včas, přišla menstruace, pak v prosinci, před začátkem dalšího období, jsem strávil těhotenské testy byly negativní a menstruace se dostavila znovu, po provedení testu znovu a opět negativní a šlo na ultrazvuk pouze přes břišní stěnu, protože po první době zůstala pannou na ultrazvuku nebyly žádné známky těhotenství dále před začátkem třetí menstruace znovu pochybnosti mě začaly sužovat a 20. ledna jsem znovu šel na ultrazvuk, znovu nebyly žádné známky těhotenství, 27. ledna přišla menstruace, ale ne hojná, znovu jsem se velmi vyděsil a 4. února jsem znovu běžel na ultrazvukové vyšetření a znovu doktor řekl, že nejsem těhotná. než kdyby byl první a poslední pohlavní styk 8. listopadu a kdybych byla těhotná, jak dlouho bych měla do 4. února a ukázala by ultrazvukové těhotenství skrz břišní zeď? Už 3 měsíce se velmi trápím na četě, prosím pomozte!!

Purpura Roksolana Yosipovna odpovídá:

Darujete krev pro hCG - těhotenský hormon a pak se uklidníte. Tento test vám přesně řekne, zda jste těhotná. Pokud jste byli těhotní, pak to 4. února lékař dokonce zaznamenal přes břišní stěnu. Kromě toho, pokud zůstanete pannou, jak si představujete, že mohlo dojít k oplodnění?!

Dobré odpoledne! Je mi 32 let, váha 65, výška 170. Pomozte mi prosím pochopit ultrazvukové vyšetření po potratu - s manželem máme 2 požadované těhotenství. Tady je můj příběh:
Dcera 7 let - výsledek mého 1 požadovaného těhotenství. Poslední menstruace byla 17/11/2013. Ovulace podle testu byla 2.12.2013. potom došlo k početí. Po zpoždění 3 testy ukázaly + (2 požadované těhotenství). Obrátil jsem se ke svému LCD, byli vyzváni, aby vstali do rejstříku až 1. 10. 2014, než vůbec. vyšly 2 kapky hnědé. 29.112.13. nedošlo k žádnému takovému výboji a 30 bylo opět mírně rozmazané. 31/13/13 opakoval a okamžitě jsem se otočil k LCD. Lékař se na mě podíval na křesle a řekl, že v době vyšetření výtoku neviděl, že se děloha zvětšila, těhotenství postupovalo. Ukázal jsem jí ubrousek se sekrecemi kůry. barvy, na které odpověděla, že se to stalo. Předepsal jsem pouze kyselinu listovou a hořčík B6. 1. ledna zavolali sanitku, protože výtok se nezastavil a + byly v nich šarlatové pruhy. V nemocnici gynekolog vyšetřil pomocí zrcadel a řekl, že eroze krvácí, hltan byl uzavřen, neexistují žádné důkazy, které by přetrvávaly, a neviděl důvod předepisovat duphaston. Poslal jsem to domů. Večer mě začaly bolet nohy, jak jsem to někdy měl před menstruací. Následujícího rána šarlatový výtok, kontrakce a v důsledku toho spontánní potrat. Následujícího dne se stav zlepšil. Okamžitě jsem šel na ultrazvukové vyšetření, abych objasnil, zda vše fungovalo a zda vůbec existují nějaké problémy (zatímco krev je zanedbatelná, podle typu hojných období není teplota).
Ultrazvukem:
-Tělo dělohy: vpředu, zaoblené.
-Rozměry: 60 X 49 X 58 mm. Stěny jsou rovnoměrně zesílené.
-Myometrium je „pestré“, heterogenní. Na hranici s dutinou a v hlubokých vrstvách myometria jsou ložiska zvýšené heterogenní echogenicity s dutinovými strukturami. Rozšířený vaskulární vzorec obloukových žil podél periferie.
-Dutina je plochá, uzavřená.
-Endometrium 4,7 - 5,0 mm; podél stěn 2,0 - 3,0 heterogenní, nerovnoměrné. Střední struktura dutiny není vytvořena. Bazální membrána v rozmazaný obraz.
-Krční kanál 37 mm, uzavřený. Stěny bez viditelného odrazu. Zaoblené anechoické inkluze podél centrálního kanálu. struktura krku je homogenní.
-Pravý vaječník: 26 X 14 X 22 mm. Na řezu 2 folikuly 5 mm a 6 mm.
-Levý vaječník: 24 X 10 X 18 mm. Na řezu jsou slabě viditelné 4 folikuly 3 - 4 mm. Na distálním pólu vaječníku byla vytvořena echo-negativní formace 12 X 9 mm s anechoickou inkluzí 7 mm.
V malé pánvi není žádná volná tekutina.
Iliakální lymfatické uzliny nejsou zvětšeny.

Po ultrazvuku jsem provedl ber test. Nevadí +.
Můžete mi prosím říct, co znamená můj ultrazvuk? Potřebuji léčbu a jaké? Budu moci znovu otěhotnět? A co znamená pozitivní test (2 proužky) na hCG druhý den po potratu? Děkuji předem.

Stránka je lékařským portálem pro online konzultace pediatrických a dospělých lékařů všech specializací. Můžete se zeptat na téma „těhotenský test po menstruaci je pozitivní“ a získat bezplatnou online konzultaci s lékařem.

Populární články na téma: těhotenský test po menstruaci je pozitivní

U všech žen dochází ke zpoždění menstruace. Je vždy příčinou těhotenství? Kdy byste se měli začít bát? Zjistěte podrobně, co může způsobit zpoždění menstruace; jak udělat správnou věc, abyste předešli problémům a chránili zdraví svých žen.

Těhotenství je zvláštní podmínkou, kterou všechny ženy očekávají s nadšením a neustále si kladou jednu otázku: „Přišlo těhotenství nebo ne?“ Spolehlivě a podrobně se seznamte s moderními metodami a metodami diagnostiky těhotenství v nejbližší možné době.

Otázky a odpovědi týkající se: těhotenský test po menstruaci je pozitivní

Dobrý den. Moje menstruace byla 01/11/16, se zpožděním jsem provedla těhotenské testy a všechny pozitivní. Jednoho krásného dne to začalo krvácet a rozmazané hnědými sekrety, šla jsem k uzistě, neviděla jsem těhotenství, ale řekla jsem, že jsem byla testována na hCG, prošla jsem, první výsledek je 63,8, po třech dnech 324, po týdnu jsem šel znovu na ultrazvukové vyšetření a stále nemohu najít oplodněné vajíčko

Bosyak Julia Vasilievna odpovídá:

Dobrý den, Natalia! Mám podezření na mimoděložní těhotenství. Doporučuji vám pokračovat v analýze hCG a podstoupit kontrolní ultrazvukové vyšetření. U vejcovodů by měla být vejcovod vizualizována ultrazvukem. S výsledky vyšetření musíte kontaktovat gynekologa.

Ptali jste se, odpovídám: Je mi 42 let. JEDNO TEHOTNOST. Po menstruaci (5-7 dní), asi po dvou dnech mám obavy z výtoku ve formě průhledného hlenu (nesvrbí a někdy objem pochvy bobtná, jak to bylo, ale ne vždy), cyklus je 27 dní. Obecně při vyšetření našli malé tečky na krku a zpochybnili erozi. Byl proveden ultrazvuk BEZ PATOLOGIE V SYMPHEROPOLU A JINÝM MÍSTEM byla CERVICITA (GYNEKOLOG VIDĚNÝ NA ultrazvuku). MANŽEL NĚKTERÉ BOLÍ A JEJÍ ANALÝZA JE DOBRÁ - VŠECHNY NEGATIVNÍ. Mám všechnu krev a škrábání PCR negativní. ELISA je pozitivní pouze na chlamydie (ALE TITULY JEJICH POTOM POTOM RŮST OD 1,5 DO 2,2 (MODRÁ LABORATOŘE) KONSTANTNĚ VIBRUJÍ POČAS POSLEDNÍCH 8 MĚSÍCŮ, TAM TAM JE TO CYTOLOGIE) intraepiteliální léze, žádná atypie, žádná specifická infekční agens, zánětlivá včetně reparativního středního stavu, žádný dlaždicový epitel, žádný žlázový epitel. Analýza nátěru na mikroflóru: bod 1 leukocyty 0-3, jednotlivé erytrocyty, epitel ve velkém počtu, množství hlenu na obloze, flóra: počet dederleinových tyčinek zemřel, malý počet zemřel, koky jednoduché
bod 2: leukocyty 4-6. erythra-single, epitel ve velkém množství, hlen na obloze v množství, tyčinky dederl zemřely v množství, vlákna leptotrixu v jednom množství.
bod 3: leukocyty 1–3 částečně zchátralé, erytrocyty 3–5, epitel ve velkém počtu, hlen v počtu zemřelých. Počet Dederleinových tyčinek zemřel, malý počet
V mé bakteriální kultuře nátěru z cervikálního kanálu, močové trubice a vaginálního obsahu byla izolována flóra staphylococcus fecalis. Špatný růst z děložního čípku, mírný růst z močové trubice a vagy. Obsah, ale není uvedena číselná hodnota. Je nutné s ním zacházet, je to nebezpečné? Uveďte doporučení. Děkuji.

Petropavlovskaya Victoria Olegovna odpovídá:

Inno, dobré odpoledne. Výtok po menstruaci ve formě hlenu může naznačovat časnou ovulaci. Chcete-li to ověřit, proveďte během nástupu výboje ultrazvukové vyšetření. Podle výsledků analýzy nebyla odhalena žádná patologie.

Ahoj! Měla jsem měsíční zpoždění 14 dní, menstruace mi šla poté, během zpoždění jsem provedla těhotenské testy, byly pozitivní. Udělal ultrazvuk, doktor nic nenašel, gynekolog také! Po měsíčních testech ukazují negativní výsledek kvůli tomu, co to je?

Divoká Nadežda Ivanovna odpovídá:

Může to být: buď levný těhotenský test, nebo došlo k cystě žlutého tělíska, obvykle po menstruaci odezní samy, nebo možná bylo těhotenství krátké a bylo přerušeno.

Dobré odpoledne! Prosím, řekněte mi důvody zpoždění menstruace. Můj přítel a já jsme si byli 16. listopadu blízcí, protože se perdom zlomil, aby se zabránilo těhotenství, vypil jsem ginepriston, o den později, tj. 18. listopadu, začala moje menstruace a trvala téměř týden. 12. prosince došlo k nechráněnému pohlavnímu styku, ten chlap se ve mně nehromadil, ale po tom není žádná doba, řekněte mi, co je důvodem zpoždění? je to hormonální nerovnováha nebo něco jiného a může těhotenský test vykazovat falešně pozitivní výsledky? děkuji předem

Ahoj. Je mi 26 let, nerodila jsem, nedošlo k žádnému těhotenství. Můj manžel a já opravdu chceme dítě, po dobu 5 měsíců jsme se nechránili, ale těhotenství nenastává. V polovině října selhal můj menstruační cyklus - po skončení obvyklé menstruace, po 3 dnech, začaly znovu, stejně intenzivní. Šel jsem ke gynekologovi, ten poslal na ultrazvukové vyšetření, které ukázalo, že mám 4 cm cysty na levém vaječníku. Lékař předepsal ovarium compositum a tranexam k zastavení krve. Pil jsem tranek po dobu 3 dnů, zdálo se, že to pomůže, šel jsem na druhý ultrazvuk na jinou kliniku. Řekli, že neexistují ŽÁDNÉ cysty! Mohla zmizet za 3 dny, nebo jen v prvním případě jsem narazil na nekompetentní odborníka (celé vyšetření netrvalo déle než 2 minuty)? Ano, před menstruací jsem také provedla těhotenský test a poté byl oba pozitivní, ale ultrazvuk nepotvrdil těhotenství, ani jeden, ani druhý.
Obecně platí, že moje menstruace probíhají den po dni, jako hodinky, ale mezi nimi už třetí měsíc krvavý výtok nekončí. Zdá se, že se moje menstruace vůbec nezastaví, pouze se stává silnější a slabší. Zároveň se fyzicky cítím celkem normálně, nic mě nebolí..
Během této doby jsem ještě dvakrát provedla těhotenský test, který je trvale pozitivní, ale ultrazvuk neukazuje ani těhotenství, ani cystu, na ultrazvuku je vše perfektní! Také po vyšetření štítné žlázy je vše v pořádku. Lékaři říkají, možná hormonální nerovnováha, na konci září jsem zažil silný stres. Proč se však cyklus nijak nezotavuje? Můj manžel a já opravdu chceme dítě, ale zatím omezujeme pohlavní styk na 1-2krát týdně, je to v mé situaci děsivé. Mimochodem, mimochodem, nepociťuji ani žádné fyzické nepohodlí. A co je nejdůležitější, test je pozitivní, což znamená, že můj hCG je zvýšen. Lékaři pokrčí rameny. Poraďte prosím, co dělat, jak se zotavit? Už nechápu, co se se mnou děje..
Mnohokrát děkuji.

Palyga Igor Evgenievich odpovídá:

Doporučuji vám darovat krev pro hCG v průběhu času, každé 3 dny. znát konkrétní čísla. U netehotných žen lze hladinu hCG zvýšit pouze při cystickém driftu, ale poskytuje charakteristický obraz na ultrazvuku (blizzard). Je možné zmrazené těhotenství, které vede ke krvácení. V každém případě potřebujete zkušeného uzistu, který bude kompetentně provádět výzkum. Vaše situace není normální, na SPL by měly být odchylky. Po darování krve pro hCG napište získané výsledky, budeme hovořit konkrétněji.

Dobré odpoledne! V tomto cyklu bylo těhotenství plánováno s mým manželem, cyklus byl pravidelný po dobu 28-27 dnů, 22. den cyklu, špinění začalo, trvalo to dva dny. Myslel jsem, že moje menstruace šla a začal pít Yarinu. Vypil jsem 4 tablety a udělal těhotenský test pro případ, že by po takovém podivném nátěru byl pozitivní. Řekněte mi, jestli můžu přestat užívat Yarinu a jestli bude krvácení z vysazení. Existuje riziko možného těhotenství? Díky

Elena Anatolyevna Kravchenko odpovídá:

Dobrý den, Natalie! Pokud jste plánovali těhotenství, proč jste začali užívat Yarinu? Při vysazení léku skutečně dojde ke krvácení z vysazení. Navštivte svého lékaře, podrobte se dalšímu vyšetření a vyřešte tento problém společně s gynekologem.

Ahoj! První sex s přítelkyní jsem měl po měsíci 16., nyní 29., udělala dva těhotenské testy. oba pozitivně testováni. Až do menstruace je ještě týden. Sex byl chráněn (kondom). Je to opravdu těhotenství? Co dělat? Jsem v panice.

Purpura Roksolana Yosipovna odpovídá:

Chcete-li vědět 100%, dívka potřebuje darovat krev pro hCG (choriový gonadotropinový hormon těhotenství), jeho indikátor zaznamená přítomnost těhotenství. Včasné testy mohou poskytnout falešné výsledky.

Ahoj! Je mi 31 let. Menstruační c. nepravidelné (po 32-34,36 dnech), od 13 let. V 19 letech jsem měl erozi děložního čípku + infekční nemoci (kalpitida atd. Nevím si přesně vzpomenout), provedli moxování (laserem) dvakrát, po tom nebyly žádné problémy. Ve věku 25 let porodila (nebylo možné okamžitě otěhotnět, až o rok později). Letos (v květnu) mi při rutinním vyšetření lékař zjistil erozi + měl jsem stížnosti na těžké výtoky. Odradila mě od kauterizace eroze - tvrdila, že nyní má omezený pracovní plán (máme jeden pro celý okres), odložili to na červen - červenec. V červnu je zpoždění 10 dní, těhotenský test je slabě pozitivní. Menstruace přišla 16. června, bohatá, následovaná žlutým výtokem s vůní ryb. Těhotenský test je stále pozitivní. Ultrazvuková data 11. den c: tělo dělohy - 55-42-51 mm, kontury jsou rovnoměrné, struktura ozvěny je homogenní, endometrium je 12 mm. s hypoechoickými inkluzí až do 5 mm. pravý vaječník - 46-30 mm. s kapalnou inkluzí echostr. 35-28 mm., levý vaječník - 32-20 mm., závěr - pravá ovariální falekulární cysta. Nátěr na gonokoky (nemohu přesně dešifrovat) leukocyty 12-15, v močové trubici 8-10 ?, Epitel 8-10, v močové trubici 6-9 ?. Doktor diagnostikoval kalpitidu + těhotenství pod? Předepsané svíčky betadinu - 10 dní. 1 st. a test opakujte po 10 dnech., ultrazvuk 5. den c. Test byl pozitivní a po 10 dnech. a léčba svíčkami to nedala. výsledek - výtok je pryč, objevilo se svědění. Menstruace přišla 14. července (o 28 dní později). Ultrazvuková data (7 dc) - tělo dělohy 55-37-50 mm. v retroflexio. Obrysy jsou hladké, echostr. homogenní. Endometrium 7 mm. děložní dutina je rovnoměrná. Cervix s rudou N ceb (?) Až 6 mm. Pravý vaječník 33-21 mm. je zde vrstva cystické inkluze 13 mm., heterogenní. echostr.?, levý vaječník 30-16 mm., závěr - další údaje pro zbytek. falické jevy. cysty vpravo. Oncocytologický nátěr - cytogram je zanícený. Včera jsem dělal PCR (na doporučení jiného lékaře - můj lékař je na dovolené). Gynekolog řekl, že eroze je velmi velká a nejprve je nutné léčit záněty a infekce, které tuto erozi vyvolaly, a poté pouze erozi. Letos jsem chtěla otěhotnět (půl roku - bezvýsledně) bude to fungovat? Nyní mám spoustu otázek. pokud je nalezen virus HPV 16-18, jak je to v mém případě děsivé? A co se ukázalo na ultrazvuku na děložním čípku (velmi se bojím, jestli je to rakovina) Proč byl testovací proužek? (Četl jsem, že se může zbavit cysty nebo kvůli otoku.) Ano, můj syn dělal PCR ve věku 4 let - odloží to. Viry HSV a chlamydie. Lékař pro infekční onemocnění uvedl, že každý druhý člověk má tento virus a není nutné jej léčit.

Divoká Nadežda Ivanovna odpovídá:

Diagnóza: Folikulární cysta pravého vaječníku. Eroze děložního čípku. kolpitida. Požadováno: 1. krevní test na RV, HIV, obecný krevní test. 2. Zvolte vhodnou antikoncepci - nízké dávky perorálních kontraceptiv (k léčbě folikulárních cyst). 3. Bakteriální výsev sekretů, nátěr na flóru. Léčba kolpitidy s léčbou paralelními partnery. 4. Kolposkopie, biopsie děložního čípku s následnou kauterizací. 5. Očkování vakcínou proti HPV - „Cervarix“. 6. obnovení mikroflóry ve střevech a v pochvě. Pokud to všechno není možné udělat na jedné předporodní klinice - udělejte to na předporodní klinice v jiné oblasti, nejlépe v kanceláři patologie děložního těla a dělohy. Ale nechte se léčit, protože to je vaše zdraví a váš život. Těhotenský test může být pozitivní, pokud: přítomnost těhotenství, cysty žlutého tělíska, přítomnost cystického driftu, nekvalitní test s nesprávným skladováním. Nebuďte nervózní a nepřisuzujte si nemoci - koneckonců sami napsali „onkocytologie - cytogram je zanícený“., tj. zánětlivý typ cytologie. je nutné patogen najít a léčit.

Aktuální věk - 20 let
Věk nástupu menstruace - 13
Datum poslední menstruace - 28. 1. 2011
Trvání menstruačního cyklu je 21-60 dní
Trvání krvácení - od 3. 2. 2011 do 4. 4. 2011 (bylo zastaveno instrumentální diagnostickou kyretáží)
Těhotenství - jak to skončilo - spontánní potrat pod?

Vážený doktore, řekněte nám, jaké máte předpoklady o mé situaci.
Měl jsem NMC velmi dlouho, v roce 2008 mi byla diagnostikována polycystická choroba vaječníků a předepsal jsem hormonální léky - vypil jsem kurz "Yarina" (vypil jsem asi 1,5 roku), ale moje hormonální pozadí se nezlepšilo a nepovažoval jsem za nutné pokračovat v léčbě.
Situace se poněkud změnila v roce 2011, 14. února jsem měl nechráněnou PA, po zpoždění jsem udělal test (2 kusy), vylezl na negativní výsledek a já jsem ani nevěřil v možnost otěhotnět. Asi po několika dnech se u mě objevil pocit tahu v podbřišku, hrudník byl oteklý, objevila se jeho bolestivost a ospalost, ale přisuzoval jsem to prodlouženému PMS.
Od 03/02/20011 jsem začal mít slabě růžový výtok, který se vyvinul v něco šíleně podobného menstruaci. To trvalo asi týden a já jsem šel k gynekologovi. Gynekolog mi předepsal „Duphaston“ na 10 dní a „Dicinon“ s tím, že jakmile jsem je začal pít, krvácení se zastavilo, ale nikdy se nestalo, jak to teklo, pak byl další gynekolog, který mě léčil homeopatií, v období od 25.03. 2011 až 01.04.2011 nedošlo k žádnému krvácení, 04.04.2011 jsem opět šel ke gynekologovi- "homeopat", zavolal mi sanitku a už jsem byl převezen do nemocnice.
V nemocnici mi provedli ultrazvukové vyšetření a dali mi provést těhotenský test, ten se ukázal jako pozitivní a lékaři mi dali instrumentální diagnostickou kyretáž, krvácení se zastavilo, podle lékařů našli něco, co vypadalo jako zbytky vajíčka, znovu jsem byl testován 4. 7. 2011, což opět mimochodem, ukázalo se, že je pozitivní, ani jeden ultrazvuk neodhalil žádné těhotenství v děloze nebo v tubách, nebo spíše v tubách na ultrazvuku normální velikosti. Po druhém pozitivním (papírovém) testu chtěli provést laparoskopii. lékaři měli podezření na mimoděložní těhotenství, už jsem jim musel nabídnout, aby mi provedli analýzu na hCG, teď sedím a čekám na výsledek
Přikládám výsledky ultrazvuku provedeného v různých časech, možná to pomůže objasnit situaci

07.07. 2011
Endometrium, tloušťka funkční vrstvy 9 mm, neodpovídá dni menstruačního cyklu
Diagnóza: Eroze a ektopion děložního čípku. Jiná nezánětlivá onemocnění vaječníku, vejcovodu a širokého vazu dělohy.
3. 11. 2011 („Duphaston a„ Dicinon “byly propuštěny)
Endometrium, tloušťka funkční vrstvy 1,4 mm, hyperechoické
Diagnóza: NMC, krvácení, ektopie dělohy, hyperplazie endometria
16. 3. 2011
Tloušťka endometria není známa, protože nebyl proveden žádný ultrazvuk
Po vyšetření pomocí zrcadel není stanovena diagnóza: abnormální děložní a vaginální krvácení
03.24.2011

Závěr: PCOS (skleropolycystický vaječník)
Diagnóza: abnormální děložní a vaginální krvácení, blíže neurčené, hyperplazie endometria
04/04/2011
Endometrium, tloušťka funkční vrstvy 1,8 mm, což odpovídá 1. dni MC
Diagnóza metrorrogie, selhání vaječníků.
04/04/2011
Endometrium, tloušťka funkční vrstvy 4 mm, neodpovídá dni menstruačního cyklu.
(zde také ultrazvuk ukázal různé věci za jeden den)

Otázkou je, proč po kyretáži zůstává test pozitivní, jaká je možnost mimoděložního těhotenství? a obecně názor odborníka, co dělat, souhlasit s laparoskopií nebo požádat o další nechirurgickou diagnostiku?

Pokyny Pro léčbu různých nemocí, jiné.

Menstruace nebo menstruace (latinsky mensis - měsíc, menstruus - měsíčně) je měsíční proces čištění ženského těla, během kterého dívky krvácejí z pochvy.

Související články: