Proč se špinění objevuje uprostřed cyklu?

Krvavý výtok uprostřed cyklu je důvodem pro kontaktování gynekologa. Vzhledem k tomu, že v intermenstruačním období je povolen pouze hojný slizniční výtok z pochvy, který chrání vnitřní pohlavní orgány před pronikáním patogenních mikroorganismů.

Po prostudování více než jednoho lékařského fóra jsme si všimli, že většina žen čelí tomuto problému. V tomto tématu vám proto chceme sdělit, proč dochází ke krvácení uprostřed cyklu, když jsou považovány za normální a když jsou alarmujícím signálem a neměly by být ignorovány..

Intermenstruační špinění: norma nebo patologie

U prakticky zdravých žen se mohou objevit skvrny hnědé nebo tmavě červené barvy v intermenstruační fázi. Kdy se to stane? Zvažte situace.

 • 3-4 dny před nástupem menstruace může žena mít špinění, které je známkou blížící se menstruace.
 • První 1-2 dny po kritických dnech může dojít také k mírnému krvavému výtoku, protože děloha se zbaví zbývající menstruační krve.
 • U žen užívajících perorální hormonální antikoncepci se může 14. - 15. den cyklu objevit mírný hnědý výtok.
 • Po sexu, pokud žena dlouho neměla důvěrný vztah a bartholinské žlázy nevylučovaly dostatek hlenu, může dojít k uvolnění malého množství krve v důsledku mikrotrauma vaginálního epitelu sliznice.
 • Po prvním pohlavním styku, kdy je panenská blána prasklá, může mít dívka po intimitě nějakou dobu špinění.

Ve všech ostatních případech je výskyt krve mezi obdobími považován za patologii. Příznakem onemocnění může být kombinace krvavého výtoku s bolestmi v podbřišku, horečkou, svěděním v pochvě, bolestivostí během a po sexu.

Měli byste také navštívit odborníka, pokud máte po sexu hnědé, tmavé nebo krvavé výtoky..

U premenopauzálních žen trápí tenké hnědé skvrny ženy kvůli hormonálním poruchám, což je přirozený proces stárnutí ženského těla. Takové krvácení se nejčastěji vyskytuje na pozadí selhání časování ovulace, v důsledku čehož se cyklus mění. K výtoku krve dochází nejčastěji u žen po dlouhém zpoždění menstruace a lze jej opakovat několik týdnů.

Kromě výše uvedeného může hnědý nebo krvavý výtok u žen, které jsou v menopauze déle než rok, naznačovat patologii.

Příčiny intermenstruační metroragie

Výskyt intermenstruální metroragie (krvácení) je způsoben fyziologickými i patologickými důvody.

Normální krvavý výtok mezi obdobími je považován za normální, bez zánětlivých příznaků (nepříjemný zápach, svědění, bolest břicha, dolní části zad).

Z fyziologických důvodů lze připsat následující faktory:

 • zvýšené hladiny lutein stimulujícího hormonu (LH) a estrogenu, které jsou odpovědné za uvolnění vajíčka z vaječníku. Krvavý výtok proto může být známkou připravenosti vajíčka na „reprodukci“;
 • příliš aktivní sexuální potěšení, nevhodné držení těla při pohlavním styku nebo příliš velký pohlavní orgán partnera, v důsledku čehož dochází k poranění děložního čípku a vaginální sliznice. Pokud je takový výtok pozorován po sexu po celou dobu, je nutné se poradit s gynekologem, protože někdy se jedná o první a jediný projev takových patologií, jako je rakovina děložního čípku, vaginální novotvary a eroze děložního čípku;
 • hnědá nebo špinění uprostřed cyklu je známkou těhotenství. Během připojení oplodněného vajíčka k endometriu některé ženy uvolňují malé množství krvavé tekutiny. Metroragie v jiných obdobích porodu jsou alarmujícím signálem a vyžadují okamžitou lékařskou pomoc, protože mohou být první známkou potratu, předčasného porodu, odtržení placenty atd..

Obvykle je takové vypouštění patrné pouze při praní nebo jiných hygienických postupech, to znamená, že by neměly rozmazávat spodní prádlo..

Také výskyt výtoku v intermenstruačním období často naznačuje přítomnost onemocnění. Zvažte je.

 • Zánět endometria. Tato patologie je charakterizována zánětem vnitřní vrstvy dělohy, který se vyvíjí v důsledku pronikání patogenních mikroorganismů do dělohy. Infekce endometria se může objevit během lékařských zákroků na děloze (kyretáž, vakuová extrakce vajíčka, sondování děložní dutiny atd.), Pokud byly prováděny bez dodržování hygienických a epidemiologických standardů. Kromě toho se po porodu může objevit endometritida. Výtok může být krvavý nebo hnisavý s páchnoucím zápachem nebo hlenem. Pacient se také obává horečky, bolesti v podbřišku, celkové slabosti, zimnice, zvýšeného pocení..
 • Polypy endometria. Výskyt polypů je usnadněn škrábáním děložní dutiny, císařským řezem.
 • Nesprávně zvolené dávky hormonální antikoncepce. Nedostatečná dávka hormonální antikoncepce může způsobit hormonální narušení v těle, a to zase metroragii.
 • Infekční procesy v pochvě a děložním čípku. Přítomnost zánětu uvnitř pochvy a děložního čípku se může stát překážkou toku menstruační krve, která bude i nadále proudit i během menstruace..
 • Hormonální nerovnováha. Menstruační cyklus je regulován pohlavními hormony. Každá fáze cyklu je charakterizována svým vlastním hormonem, proto při hormonálním selhání může dojít k menstruaci i uprostřed cyklu.
 • Endometrióza Toto onemocnění je charakterizováno výskytem ložisek endometria v místech, kde by neměla být - děložní čípek, stěny vagíny, vnější genitálie atd..
 • Prostředky nitroděložní antikoncepce (spirály). Tato antikoncepce zvyšuje riziko endometriálního zánětu, a tedy i výskytu krvácení v intermenstruačním období.
 • Benigní a maligní novotvary stěn dělohy (myomy a myomy dělohy, rakovina dělohy a jejího děložního čípku).
 • Psycho-emocionální šok. Silný stres se může odrazit na hormonálním pozadí ženy a způsobit jeho selhání. Stres může navíc přispět k exacerbaci chronických onemocnění reprodukčního systému, které se stanou provokujícím faktorem při intermenstruačním krvácení..

Diagnostika

Při pravidelném a dlouhodobém intermenstruačním krvácení gynekolog rozhodně předepíše řadu studií, které pomohou určit příčinu menstruační nepravidelnosti.

K diagnostice menstruačních nepravidelností lze použít následující metody:

 • gynekologické vyšetření pochvy a děložního čípku pomocí zrcadel;
 • kolposkopie - vyšetření děložního čípku pomocí speciálního přístroje - kolposkop;
 • vaginální nátěr na mikroflóru;
 • nátěr z děložního čípku pro cytologické vyšetření;
 • obecný klinický krevní test;
 • krevní test na pohlavní hormonální panel;
 • krevní test na Wassermanovu reakci (detekce protilátek proti původci syfilisu);
 • odběr vzorků tkání pro histologické vyšetření;
 • ultrazvukové vyšetření pánevních orgánů, včetně transvaginálních nebo transrektálních;
 • krevní test na HIV;
 • diagnostická kyretáž děložní dutiny s další histologickou analýzou materiálu a další.

Pouze zkušený odborník, gynekolog, tedy může správně určit příčinu intermenstruačního krvácení. V tomto případě nedoporučujeme provádět autodiagnostiku a samoléčbu, protože takový amatérský výkon může mít nezvratné důsledky pro zdraví. Koneckonců, volba metody léčby přímo závisí na příčinném faktoru..

Připomeňme znovu, že každá zdravá žena by měla každých šest měsíců navštívit preventivního lékaře u gynekologa..

Střední menstruační krvácení

Výtok nebo krvácení uprostřed menstruačního cyklu je u mnoha žen docela běžné a známé; téměř všechny ženy v té či oné době ve svém životě si všimly neočekávaného krvácení uprostřed cyklu. Takové krvácení nebo výtok se může objevit bezprostředně po skončení menstruace nebo před jejím zahájením nebo v kterémkoli jiném bodě cyklu. Nejčastěji krvácení nebo výtok uprostřed cyklu neveští nic dobrého a je zcela přirozené. Ale neočekávané krvácení může být také známkou onemocnění dělohy. Děložní krvácení uprostřed cyklu mezi obdobími je pozorováno u téměř 30% žen a je považováno za normální, pokud není závažné (špinění krvácení z pochvy), není dlouhé (až 72 hodin) Další informace o možných příčinách a důsledcích krvácení uprostřed menstruačního cyklu.

U tohoto problému, pokud je krvácení v různých obdobích menstruačního cyklu časté a silné, může pomoci pouze gynekolog stanovením skutečné příčiny krvácení a doporučením léčebných metod. Častou příčinou krvácení uprostřed cyklu je onemocnění dělohy..

Krvácení v polovině cyklu - co to je?

Krvácení v polovině cyklu lze definovat jako těžké děložní nebo vaginální krvácení, ke kterému dochází mezi obdobími nebo dříve, než se očekávalo. Tento jev se také nazývá „intermenstruační krvácení“ nebo „vaginální krvácení mezi obdobími“. Vzhled krvácení uprostřed cyklu často nepředstavuje hrozbu a může být způsoben skutečností, že v hormonálním pozadí došlo k mírnému selhání..

Intermenstruační krvácení obvykle nastává 10–16 dní po poslední menstruaci. Jedná se o jemné krvácení, které trvá 12 až 72 hodin. Pokud se krvácení v průběhu času zvyšuje, měli byste se poradit s gynekologem a podstoupit nezbytná vyšetření.

Krvácení v polovině cyklu se vyskytuje u téměř 30% žen a je považováno za zcela normální. Náhlý vzestup a pokles hladiny estrogenu během ovulace oslabuje endometrium, které způsobuje krvácení. Tento jev je považován za normální a pro jeho nápravu dostává žena estrogenové doplňky, které pomáhají regulovat hladinu hormonů. Nejběžnější příčinou krvácení v polovině cyklu u zdravých žen jsou náhlé změny hladin estrogenu v těle. Intermenstruační krvácení je pozorováno také u žen trpících poruchami urogenitálního systému, v tomto případě je krvácení intenzivnější.

Uprostřed cyklu existují dva hlavní typy krvácení:

 • Intermenstruační krvácení - krvácení mezi dvěma obdobími.
 • Metrorrhagia - těžké acyklické děložní krvácení.

Možné příčiny intermenstruačního krvácení

 • Hormonální změny v těle
 • Nízká hladina hormonů štítné žlázy
 • Potrat
 • Přítomnost nitroděložního tělíska
 • Zahajte nebo ukončete užívání perorálních kontraceptiv
 • Zahájení nebo ukončení doplňování estrogenu
 • Gynekologické postupy, jako je kauterizace (kauterizace) děložního čípku nebo konizace děložního čípku
 • Užívání určitých druhů léků
 • Vaginální infekce nebo trauma pochvy
 • Stres

Pokud dojde ke krvácení uprostřed cyklu, lékaři doporučují více odpočívat a vyhýbat se stresu. Pokud je krvácení způsobeno nemocí nebo poruchou, je předepsána vhodná léčba této nemoci nebo poruchy.

Příčiny krvácení uprostřed cyklu. Intermenstruačním krvácením se rozumí děložní nebo vaginální krvácení, ke kterému dochází mezi obdobími, dříve nebo později, než je očekávaný začátek menstruace. Špinění nebo krvácení mezi obdobími je velmi častým jevem, který zažívá mnoho žen. Každá žena měla alespoň jednou v životě krvavé intermenstruální výtoky. Takový výtok se nejčastěji objevuje před nástupem menstruace nebo během několika dní po jejich ukončení. Mohou však také nastat kdykoli uprostřed cyklu. Tento výtok je obvykle normální a není známkou nemoci. Ale hojné krvácení, ke kterému dochází neočekávaně, jak se říká, bezdůvodně, bezdůvodně, může naznačovat přítomnost nemocí dělohy a dalších poruch v orgánech reprodukčního systému. Co říká krvácení uprostřed cyklu? Dáváme vám do pozornosti podrobné informace o této problematice..

Krvácení v polovině cyklu - definice a příčiny.

Krvácení v polovině cyklu lze definovat jako silné děložní nebo vaginální krvácení, ke kterému dochází mezi obdobími nebo dříve, než se očekávalo.

Krvácení v polovině cyklu je těžké děložní nebo vaginální krvácení, ke kterému dochází mezi obdobími, dříve nebo později, než je očekávané období začátku. Intermenstruační krvácení se ve většině případů vyskytuje 10–16 dní po skončení menstruace. Toto krvácení není silné (postačí vložky do kalhotek) a trvá přibližně 12 až 72 hodin. Pokud se množství ztracené krve nezvýší, pak se obvykle není čeho bát. Pokud v průběhu času vytéká více krve nebo krvácení trvá déle než 3 dny, měli byste jít na schůzku s gynekologem. V případě nouze musíte zavolat sanitku. Velmi zřídka se stává, že po početí mají ženy poslední menstruaci a o těhotenství ani nevědí. Proto při krvácení doprovázeném bolestí může vzniknout podezření na potrat, mimoděložní těhotenství atd. Krvácení uprostřed cyklu se vyskytuje téměř u třetiny žen a je považováno za normální. Vyskytuje se v důsledku zvýšení nebo snížení hladiny estrogenu během ovulace, což oslabuje endometrium a krvácí. Obvykle je v tomto případě ženě předepsáno hormonální léky k regulaci hladin hormonů. Intermenstruační krvácení se objevuje také u žen, u nichž jsou diagnostikovány časté poruchy urogenitálního systému, poté je krvácení intenzivnější. Mezi menstruacemi existují dva hlavní typy krvácení: 1) Intermenstruační krvácení - krvácení mezi dvěma obdobími. 2) Metroragie - závažné děložní krvácení.

Krvácení uprostřed cyklu

Obecná informace

I malý krvavý výtok, který se objeví u ženy z pochvy mezi menstruací, naznačuje, že je třeba být ostražití a s pomocí lékaře ujistit se, jak je to nebezpečné a z jakého důvodu se tyto příznaky objevily. Měly by také upozornit na hnědohnědý výtok a slizniční výtoky s pruhy krve, které se objevují například 15. den cyklu. Pokud se jedná o acyklické projevy, lze předpokládat vývoj nemocí..

Podle statistik se malé špinění nebo krvácení u dívek a žen v období mezi menstruací objevuje asi v 80% případů. 20% žen si všimlo, že takový výtok není rozmazaný, ale hojný a mohou se objevit neočekávaně, nebo si žena všimne, že po pohlavním styku tekla krev.

Je obzvláště důležité věnovat pozornost jakémukoli výtoku během těhotenství. Proč ženy v pozici krvácejí, musíte zjistit okamžitě, bez ohledu na to, zda jsou bolesti v podbřišku nebo ne. Musíte okamžitě konzultovat lékaře, protože krev nebo tmavé výtoky u žen mohou naznačovat potrat.

Příčiny intermenstruačního krvácení budou popsány níže..

Měsíční cyklus

Chcete-li mít podezření, že krvácení nebo mazání je patologický jev, musí žena jasně vědět, jaký by měl být její cyklus. Samozřejmě každá zkušená dáma ví, kolik dní mezi obdobími je pro ni normou. Kolik dní by mezi menstruací mělo být, je individuální koncept. Někteří mají cyklus 30-35 dní, pro jiné je cyklus 24 dní normální. Průměrný cyklus je však 28 dní. I když z měsíce na měsíc může kolísat a být 24-27 dní.

Jak se cyklus počítá? Začíná to od prvního dne menstruace a končí začátkem další menstruace. Pokud tedy má zralá žena po 2 týdnech něco podobného jako menstruace, o týden později začaly znovu nebo menstruace přišla podruhé za měsíc, důvody pro to určí lékař, kterého byste měli okamžitě kontaktovat. Pokud však podruhé za měsíc došlo k období mladé dívky, mohlo by to znamenat vytvoření cyklu. V takové situaci, pokud vaše menstruace přichází dvakrát za měsíc, je to normální. Dívky o takových projevech často píší na každém tematickém fóru..

Pokud je však nástup menstruace zaznamenán o několik dní před plánovaným termínem nebo je interval mezi obdobími o několik dní delší, neměli byste bít na poplach a podniknout jakékoli kroky předem. To se může stát kvůli stresu, příliš intenzivnímu tréninku, únavě, změně klimatu atd. Někdy jsou s takovými jevy spojeny i důvody, proč menstruace šla o 10 dní dříve. Stává se, že dolní část břicha na chvíli bolí a menstruace nezačne - podobný jev může být také spojen s přetížením nebo stresem.

Hnědý a krvavý výtok jako příznak onemocnění

Tyto příznaky mohou naznačovat onemocnění v následujících případech:

 • výtok s krví nebo hnědou se objeví uprostřed měsíčního cyklu (například 16. den cyklu nebo 12. den cyklu, v závislosti na jeho délce), zatímco žena neužívá hormonální perorální antikoncepci;
 • s výtokem bolí dolní část břicha, v pochvě je sucho, pálení, svědění, teplota stoupá, bolest je cítit během pohlavního styku;
 • s climaxelibo, pokud žena již měla menstruaci po dobu jednoho roku a již nemá;
 • v případě trvalého výtoku po sexu.

Krvavý a hnědý výtok - když je to normální?

Hnědý a někdy dokonce černý výtok je výsledkem smíchání krevních kapek. "Normální" tmavý výboj se může u zdravého člověka objevit v následujících případech:

 • pokud se kapky tmavé barvy objeví několik dní před menstruací, znamená to, že menstruace brzy začne;
 • několik dní po skončení menstruace a kolik dní by měl takový výtok normálně trvat, je pro každou ženu individuální otázka;
 • uprostřed měsíčního cyklu je to možné při užívání perorálních kontraceptiv;
 • po násilném pohlavním styku za předpokladu, že žena nebyla dostatečně vzrušena a kvůli nedostatečnému mazání byla poškozena vaginální sliznice;
 • po prvním, jakož i několika následných pohlavních stycích, kdy dívka teprve začíná svůj sexuální život.

Krvácení v polovině cyklu

Při určování příčin krvácení uprostřed cyklu je třeba mít na paměti, že se mohou lišit. Nejprve je možný růžový nebo růžový výtok, stejně jako hnědý výtok uprostřed cyklu, pokud má žena v těchto dnech ovulaci. To, zda ovulace může být dříve nebo později, závisí na individuálních charakteristikách fyziologie ženy, ale vyskytuje se přibližně uprostřed cyklu.

Pokud je špinění uprostřed cyklu velmi skrovné, rozmazané, může to být při absenci nemocí varianta normy.

V takovém případě zmizí růžová nebo hnědá mazanice sama a není nutné žádné ošetření..

Není neobvyklé, že si ženy všimnou, že mají během ovulace krvavý výtok nebo jen kapku tmavě zbarveného nátěru. Ovulace s krevními sekrety přirozeně děsí ženy a nutí je si myslet, že v těle dochází k určitým negativním změnám. Ale takové projevy během ovulace mohou být ve skutečnosti normální, protože stěny folikulu jsou během uvolňování vajíčka roztrhané. Podle toho dochází k prasknutí mikrociev, v důsledku čehož se během ovulace objeví krvácení. Při zodpovězení otázky je třeba při ovulaci, kolik dní se takové mazlení může objevit, vzít v úvahu individuální vlastnosti těla. Pokud jsou nádoby spravedlivého pohlaví velmi tenké, pak tento stav může trvat několik dní po ovulaci. Zpravidla je mazanice v tomto případě hnědá. Někdy po ovulaci břicho táhne, jako před menstruací, což je také normální pocit. Ovulace se zpravidla odehrává 10. den - 17. den cyklu.

Žena by se neměla bát, že se tyto projevy stanou překážkou početí - i když se takové výtoky objeví, bude schopná otěhotnět. Pokud k tomu ale nedojde jednou, ale tři nebo více cyklů za sebou, lze předpokládat nedostatek progesteronu. V tomto případě je důležité navštívit gynekologa..

Odborníci rozdělují jakýkoli červený, hnědý a tmavý výtok, který se objevuje mezi obdobími, do dvou skupin: děložní krvácení a intermenstruační krvácení..

Děložní krvácení se může objevit v jakémkoli věku a naznačuje takové nemoci:

Všechny tyto nemoci jsou velmi vážné, je důležité je včas identifikovat a poskytnout okamžitou léčbu. Proto je nutné zjistit příčiny krvácení uprostřed cyklu a okamžitě je správně léčit..

Pokud se krev pravidelně objevuje uprostřed menstruačního cyklu po pohlavním styku, je pravděpodobné, že dojde k erozi. Můžete také mít podezření, že jde o rakovinu děložního čípku. Pokud současně táhne spodní část břicha uprostřed cyklu, je pravděpodobné, že dojde k zánětu vnitřní vrstvy dělohy.

Intermenstruační krvácení je spojeno s jinými příčinami. Lze je tedy vyprovokovat užíváním hormonální antikoncepce a při užívání tablet nebo užívání hormonální náplasti, kroužku se může objevit krev nebo hnědý výtok. Tmavě hnědý výtok nebo jiné barevné skvrny jsou normální po dobu prvních tří měsíců používání těchto antikoncepčních prostředků. To je možné, když vezmeme Jess, Janine a další prostředky. Pokud žena vypila a pokračuje v užívání drog Klayra, Novinet, Regulon atd., Lze tyto projevy v prvních měsících považovat za normální. To se také může stát po zrušení takové antikoncepce..

Pokud však žena nebere hormony a její menstruace ještě nenastala, může si všimnout, že rozmazává krev nebo vylučuje hnědý hlen z následujících důvodů:

 • Užívání léků, které mohou ovlivnit váš menstruační cyklus. Může to být například užívání doplňků obsahujících estrogen..
 • Užívání drog určených k nouzové antikoncepci. To je možné po přípravku Postinor, Ginepriston, Eskapeli atd..
 • Růžový nebo světle hnědý výboj je možný za přítomnosti nitroděložního tělíska.
 • Dysfunkce štítné žlázy a v důsledku toho nízká hladina hormonů této žlázy.
 • Zánět pochvy s pohlavně přenosnými chorobami, s genitálními infekcemi.
 • Polycystický vaječník.
 • Přítomnost hormonálních poruch - nedostatek progesteronu, hyperprolaktinémie.
 • Genitální trauma.
 • Nedávné postupy prováděné gynekologem.
 • Velmi silný stres, šok.
 • Těžká fyzická aktivita, příliš aktivní sport.
 • Náhlá změna klimatu.

V každém případě, proč krvácení a proč hrudník bolí uprostřed cyklu, musíte požádat odborníka, který provede vyšetření a předepíše nezbytné studie.

Mělo by se také pamatovat na to, že pokud jsou ženy, které jsou sexuálně aktivní, přítomné mazání, je zde krev, ale ne menstruace, můžete mít podezření na pohlavně přenosné choroby. To je obzvláště pravděpodobné, pokud došlo k nechráněnému činu.

V tomto případě je maz z pochvy doprovázen svěděním, bolestí, pocitem pálení během močení..

Ženy, které nemají antikoncepci nebo měly nechráněný pohlavní styk, pravděpodobně otěhotní. Pokud břicho táhne, stejně jako šarlatový výtok nebo hlen s krevními pruhy, lze předpokládat potrat nebo mimoděložní těhotenství. S rozvojem takového stavu žaludek hodně bolí..

Pokud se však špinění objevilo týden před menstruací nebo 2, 3, 4 dny před očekávanou menstruací, důvody mohou souviset se skutečností, že žena je těhotná. Pokud tedy několik dní před menstruací nebo v ty dny, kdy se měla menstruace objevit, byla před menstruací hojná krev nebo hnědá mastnota a pak došlo ke zpoždění, lze předpokládat těhotenství.

Hnědý výtok týden před menstruací nebo uprostřed cyklu může být také spojen s těžkou fyzickou námahou nebo stresem.

Důvody, proč se rozmazává před menstruací a táhne žaludek, mohou souviset s velmi aktivním a pravidelným sexuálním životem. Ve výsledku se objeví mikrotrhliny, ze kterých se uvolňuje krev..

V každém případě by však důvody pro rozmazání za týden nebo to, zda mohou být tyto projevy spojeny s onemocněním, měl stanovit gynekolog.

Co znamená špinění po pohlavním styku??

Pokud žena po pohlavním styku krvácí a má intimní obavu z bolesti, lze mít podezření, že se vyvíjí některá z níže uvedených nemocí. I když je výtok bez zápachu a bezbolestný, neznamená to, že je vše se zdravím normální..

To se samozřejmě může stát při užívání antikoncepčních pilulek, ale stále existuje možnost takových onemocnění:

 • eroze děložního čípku;
 • rakovina děložního hrdla;
 • vaginální nádory.

Pokud po neustálém krvavém výtoku po sexu uplynulo několik dní a současně vás bolelo nebo bolelo žaludek, záda, dolní část zad, perineum nebo bolí, musíte se poradit s lékařem. Takové znamení může naznačovat poškození vaječníků, cysty. Také podivný výtok může naznačovat mimoděložní těhotenství..

Stojí za to věnovat pozornost těm, kteří po menstruačním cyklu měli nechráněný čin. Ačkoli těhotenství je s největší pravděpodobností ve dnech ovulace, ke kterým dochází kolem 14. dne cyklu, početí je možné kdykoli.

Pokud se tedy 18., 19., 20. den cyklu objevil hnědý mazanec, je docela možné, že žena otěhotněla.

Výtok před menstruací

5-6 dní před menstruací může žena kvůli hormonálním změnám v těle zaznamenat, že povaha toho, co se vylučuje z pochvy, je trochu neobvyklá. Leucorrhoea může být zakalená a krémová. Už nejsou světle průhledné, ale bílé nebo nažloutlé, někdy bohaté a vodnaté, ale častěji jsou viskózní a husté.

Po odebrání nátěru ve dnech před menstruací se stanoví zvýšený počet leukocytů, gramnegativních bacilů, epiteliálních buněk.

Varianta normy může být také krvavý výtok - květ se objeví několik dní před menstruací, zatímco žena se neobtěžuje jinými nepříjemnými příznaky.

Pokud je však bílý výtok bohatý a prodloužený, s nepříjemným zápachem, někdy je tmavý, šedý a žena se obává svědění, pocitu pálení, můžeme mluvit o drozdech.

Mnoho žen se zajímá o to, jak normální je tmavě hnědý výtok před menstruací, který se u mnoha objevuje jeden den a někdy i 2-3 dny před menstruací. Růžový nebo tmavý výtok před menstruací je zcela normální, za předpokladu, že se v předvečer menstruace objeví mazanice této barvy. Protože menstruace je důsledkem smrti vajíčka, dochází k jeho uvolňování postupně. A pokud před menstruací takové výtoky nejsou déle než jeden den, nemluvíme o patologii.

Proto potřebujete vědět: pokud je před menstruací hnědý výtok, co to znamená, záleží na tom, jak dlouho tento jev trvá. Pokud to začne asi týden před menstruací, můžete mít podezření, že se vyvíjí porucha reprodukčního systému. Proto musíte určitě navštívit lékaře..

Je třeba poznamenat, že pokud se místo menstruace objeví hnědá nebo vínová mazanice, můžete mít podezření na těhotenství. Je známo, že mezi mnoha příznaky, které umožňují podezření na zajímavou situaci, je také známka těhotenství - světle hnědý výtok. Někdy si žena všimne, že takové nátěry trvaly 1 den a skončily.

Abyste se ujistili, že žena čeká dítě, pomůže vám lékařská prohlídka nebo test ukazující dva pruhy..

Špinavý výtok před začátkem menstruace z následujících důvodů:

 • hormonální nerovnováha;
 • endometrióza;
 • hyperplazie endometrium;
 • klimatická změna;
 • stres nebo silný šok;
 • užívání hormonální antikoncepce nebo konec užívání;
 • polypy dělohy.

Výtok po menstruaci

Normálně se může po několik dní objevit černý, světle hnědý výtok po menstruaci nebo rozmazání růžové. Pokud po menstruaci dojde k hnědému výtoku, co to znamená, závisí na délce trvání tohoto jevu. Tmavě hnědý výtok po tři dny poté, co jsou červené krvavé konce normální. Když se objeví mazanice této barvy, dojde k přirozenému čištění dělohy..

Pokud však tento jev trvá déle než tři dny, měl by důvody, proč dochází ke krvácení po menstruaci, stanovit lékař, jehož specializací je gynekologie..

Na otázku, proč krvácí po menstruaci nebo z jakého důvodu začala krev, můžete odpovědět do týdne po vyšetření a výzkumu. Pokud však po dlouhou dobu rozmazává hnědou barvu nebo krvavý výtok, lze podezření na děložní myomy, endometriózu a další nemoci. Pokud tedy menstruace uplynula a špinění stále pokračuje a tyto stejné opakované projevy se vyskytnou v příštím cyklu, stojí za to vyšetřit.

Je třeba také upozornit na jakýkoli výtok, který se objeví po úplném ukončení menstruace. Pokud se v den 11 nebo 10 dnů po menstruaci znovu objeví skvrny, nebo jsou nejprve béžové, poté tmavé a poté krev, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Výtok před a po porodu

Hnědý nebo růžový výtok se objeví několik dní před porodem, kdy dojde v těle k další hormonální změně. Cervix se postupně připravuje na otevření, korek se postupně vytlačuje. Zpravidla vychází postupně, takže mazanice se může objevit den nebo dva před porodem a dříve - 12-13 dní. Pokud se však krev objeví několik dní před očekávaným porodem, je třeba okamžitě vyhledat lékaře, protože to může být důkaz patologií.

Po porodu, kdy porod vyšel, se krev vylučuje i několik týdnů. Takový výtok se nazývá lochia. Postupně se stávají temnějšími než ty krvavé, jejich počet klesá. Druhý týden jsou žlutavě hnědé, oranžové, poté se postupně rozjasní. Ale i měsíc po porodu mohou kojenci pokračovat. Pokud se však počet lochií značně zvýšil nebo pokračují 2 měsíce po porodu, je nutné o tom informovat lékaře.

Diagnóza menstruačních nepravidelností

Chcete-li se zbavit problémů, musíte určit příčinu jejich projevu. Pokud se interval mezi menstruací významně snížil a toto se opakuje znovu a znovu, musíte se poradit s odborníkem a provést diagnózu. Nemůžete pít pilulky na krvácení sami, dokud není zjištěna příčina tohoto jevu. V procesu diagnostiky lékař přijme následující opatření:

 • zkoumá anamnézu, ptá se na sexuální život, rysy měsíčního cyklu, dědičné choroby atd.;
 • zkoumá děložní čípek pomocí zrcadel, provádí biopsii a kolposkopii děložního čípku;
 • předepíše studii o nátěru odebraném z pochvy;
 • předepisuje ultrazvuk pánevních orgánů;
 • řídí obecný krevní test a studium hladin hormonů.

Pokud existují náznaky, odborník provede diagnostickou kyretáž děložní dutiny, po které se provede histologické vyšetření endometriální tkáně.

závěry

První akcí ženy, která má podivné acyklické krvácení, by tedy mělo být navštívit odborníka a provést jemu určený výzkum.

Je důležité analyzovat, co je třeba následně sdělit lékaři: kolik dní byl cyklus předtím a jak dlouho trvá nyní, kolikrát se nedávno opakovalo krvácení nebo mazání atd..

Je důležité si položit další otázky: „Jak dlouho užívám hormonální antikoncepci a pravidelně užívám pilulky? Jsem těhotná? “ Odpovědi na tyto otázky i další výzkum jsou pro diagnostiku velmi důležité..

V každém případě, v případě nepochopitelných příznaků, je lepší pro obě pohlaví konzultovat s lékařem.

Dokonce i muži mají „menstruaci“, když pociťují subjektivní pocity, které žena prožívá s PMS.

Vzdělání: Vystudoval farmacii na Rivne State Basic Medical College. Vystudoval Vinnitsa State Medical University pojmenovanou po I. M.I. Pirogov a stáž na její základně.

Pracovní zkušenosti: V letech 2003 až 2013 - pracoval jako lékárník a vedoucí lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny certifikáty a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Komentáře

Ženské tělo je složitá věc. Možná po užití projímadla, po silném stresu, po otravě. Doporučil bych vám navštívit lékaře a nezneužívat silná projímadla - naše dívky tímto způsobem hubnou). I banální regulace může při nesprávném použití poškodit

Příčiny krvácení mezi obdobími

Krvácení mezi obdobími - důvod k návštěvě lékaře

Když špinění není nebezpečné

Krvácení mezi obdobími je běžné a obvykle neškodné. Může to být způsobeno následujícími důvody:

 • fyziologické procesy v ženském těle;
 • gynekologická vyšetření a diagnostické manipulace;
 • hormonální antikoncepce a použití nitroděložního tělíska;
 • užívání určitých skupin drog;
 • stres;
 • nevyvážená strava.

Existuje řada fyziologických procesů a stavů, které mohou způsobit krvácení mezi obdobími:

 • Ovulace je proces uvolňování vajíčka z vaječníku do vejcovodu v důsledku prasknutí zralého folikulu. K ovulaci dochází uprostřed cyklu, zatímco dokonce i naprosto zdravá žena může pociťovat bolesti břicha a krev ve vaginálním výtoku.
 • Implantace oplodněného vajíčka - často doprovázené poškozením cév endometria, které způsobuje implantační krvácení z pochvy.
 • Věkové změny v ženském těle - jedná se hlavně o dvě období v životě ženy: období puberty a období zániku reprodukčních funkcí. Příčinou krvácení v pubertě je nestabilita hormonálního pozadí a nezralost vaječníků. U premenopauzálních žen dochází k hormonálním změnám doprovázeným poruchami menstruačního cyklu.

Kolísání hormonálních hladin pozorované u žen ovlivňuje pohodu, náladu a může také způsobit malé krvácení mezi obdobími..

Drobné krvácení může být způsobeno:

 • používání intravaginálních zařízení a nástrojů (zrcadla, ultrazvukový senzor);
 • odebrání nátěru z vaginální sliznice a z děložního čípku;
 • biopsie děložního čípku a jeho dutiny.

Užívání antikoncepce může také vést k vaginálnímu krvácení:

 • při užívání antikoncepčních hormonálních léků na samém začátku jejich užívání se může objevit krvácení, což naznačuje změnu v hormonálním pozadí - hlavní je, že postupují bez bolesti;
 • při použití nitroděložního tělíska se mění nejen hormonální pozadí, které vyvolává narušení cyklu, ale také mechanické poškození endometria a v důsledku toho je možné krvácení.

Problémy se spirálou mohou nastat také u infekčních gynekologických onemocnění..

Užívání určitých skupin léků může způsobit menstruační nepravidelnosti.

Užívání hormonálních léků k léčbě neplodnosti nebo těžké menopauzy může způsobit menstruační nepravidelnosti. Léky, které snižují srážlivost krve (antiagregační látky, antikoagulancia), mohou způsobit krvavý výtok.

Deprese, úzkost, emoční stres, nedostatek spánku mají nepříznivý vliv na celé tělo ženy, včetně hormonálních hladin. Všechny tyto faktory mohou vést k narušení menstruačního cyklu - navíc i u žen, které jsou z gynekologického hlediska zcela zdravé, může dojít k otevření děložního krvácení.

Nevyvážená strava

V důsledku tvrdé stravy a hladovění dochází k hypovitaminóze a nedostatku stopových prvků v ženském těle, což vede k porušení syntézy a sekrece ženských pohlavních hormonů. V důsledku toho je možné porušení měsíčního cyklu, výskyt krvavého výtoku a dokonce i krvácení z dělohy mezi obdobími..

Trvalé krvácení může být příznakem vážného onemocnění

Krvavý výtok mezi obdobími jako příznak patologie

Vaginální výtok s příměsí krve, zvláště pokud je doprovázen bolestí, horečkou, křečemi v močové trubici, může být příznakem závažné patologie.

 • Zánětlivá onemocnění reprodukčních orgánů. Krvavý výtok uprostřed cyklu může způsobit zánět vaječníků a dysfunkci. Kromě toho může zánětlivá reakce vést k narušení integrity cévní stěny a vzniku krvavého výtoku. Zánět vnitřní výstelky dělohy je velmi nebezpečný - endometritida, u tohoto onemocnění je výtok hnisavý-krvavý s nepříjemným zápachem.
 • Potrat v počátečních stádiích se projevuje silnými tažnými bolestmi v podbřišku, šarlatovým výtokem z pochvy nebo sliznicemi s pruhy krve.
 • Endometrióza je onemocnění, při kterém buňky endometria rostou v těch orgánech a tkáních, kde by normálně neměly být. Proces může zahrnovat pohlavní orgány (trubice, vaječníky) nebo může být extragenitální (plíce, močový měchýř, břišní dutina). Toto onemocnění je charakterizováno neustálým špinením mezi obdobími..
 • Myom dělohy je benigní nádor, který v procesu růstu poškozuje endometrium a jeho cévy, v důsledku čehož se zvyšuje doba menstruačního krvácení a v intermenstruačním období se objevují skvrny.
 • Eroze děložního čípku je souhrnný pojem, který znamená narušení integrity sliznice vaginální části děložního čípku. Existují následující typy eroze děložního čípku: vrozená, pravá, pseudoeroze. Průběh nemoci může být asymptomatický a může být doprovázen bolestí v křížové kosti, mukopurulentní, někdy krvavou ranou mezi předpisy.

Nejnebezpečnější příčinou je zhoubný nádor. Častěji pozorováno u žen v premenopauzálním období, projevující se bolestí v hypogastriu, tmavým, téměř černým výtokem z pochvy mezi menstruací.

Jaká vyšetření je třeba provést, aby se zjistila příčina krvácení

Existuje mnoho důvodů pro výskyt špinění v období mezi menstruací. K provedení diferenciální diagnostiky mezi nimi je nutné podstoupit následující vyšetření:

 • gynekologické vyšetření s vyšetřením děložního čípku v zrcadlech;
 • nátěr na mikroflóru a cytologii. Nátěr na flóru (bakterioskopie) je metoda mikroskopického vyšetření, která vám umožní identifikovat celé spektrum normální a patologické mikroflóry pochvy. Stěrem pro cytologii je studie zaměřená na včasné odhalení rakoviny děložního čípku. Během studie se určuje struktura, velikost, umístění cervikálních buněk, přítomnost atypických buněk;
 • kolposkopie - diagnostické vyšetření pochvy a vaginální části děložního čípku pomocí zařízení (kolposkop);
 • analýza periferní krve za účelem zjištění anémie;
 • koagulogram - zaměřený na identifikaci patologie ze systému srážení krve;
 • krevní test na hormony - k vyloučení hormonálních poruch v reprodukčním systému;
 • krevní test na syfilis a infekci HIV;
 • biopsie reprodukčních orgánů s následným histologickým vyšetřením - při podezření na onkologický proces;
 • echo vyšetření pánevních orgánů.

Teprve po všech vyšetřeních lékař rozhodne o příčině krvácení z pochvy, předepíše léčbu. Pokud není léčba nutná, poradí, jak se těmto nepříjemným příznakům v budoucnu vyhnout..

Možnosti diagnostiky pro špinění uprostřed cyklu

Tváří v tvář krvácení, které není spojeno s menstruační fází cyklu, musí žena rozhodně konzultovat gynekologa. Krvavý výtok uprostřed cyklu se může objevit v důsledku přirozených procesů v těle, ale častěji naznačuje gynekologické onemocnění.

Druhy intermenstruačního toku

Alokace jiné povahy doprovázejí ženu celý život.

Slizniční sekrece

Zdravá vaginální sekrece se skládá z hlenu a je produkována genitáliemi - žlázami děložního čípku. Vylučovaný má ochrannou funkci: hlen pomáhá očistit reprodukční systém, zabraňuje reprodukci a pronikání infekcí.

Normálně má výboj následující vlastnosti:

 • slizká konzistence, mírně zakalená, bílá;
 • mít střední hlasitost;
 • bez silného nepříjemného zápachu (aroma může být mírně kyselé);
 • nezpůsobujte nepohodlí.

Ve folikulární fázi cyklu nedochází prakticky k žádnému výtoku, ale někdy lze pozorovat krémovou leucorrhoea. V luteální fázi - slizniční sekrece a hojnější.

Krvavé problémy

Málo špinění uprostřed cyklu je velmi běžné. Taková leucorrhoea se často vyskytuje, když prochází obvyklá menstruace, po 5-7 dnech nebo několik dní před nástupem kritických dnů.

V gynekologii existují dva typy intermenstruačního krvácení:

 1. Menoragie krvácí z dělohy, která se vyvíjí v důsledku dysfunkčních poruch horních pohlavních orgánů.
 2. Fyziologické výtoky vyplývající z normálních fyziologických procesů se objevují nejméně 10–16. Den po skončení menstruace.

Krvavá leucorrhoea na spodcích je světle růžová až tmavě hnědá, zemité barvy. Obvykle mají rozmazaný charakter. Ve vzácných případech hojné a tekuté.

Když objem ztracené krve rychle roste s trváním více než 3 dny, je naléhavě nutné kontaktovat předporodní kliniku. V případě náhlého krvácení z pochvy uprostřed cyklu z neznámých důvodů volejte sanitku.

Vezměte prosím na vědomí, že doba menstruačního cyklu je 21-35 dní, z nichž 3-7 dní je úplné menstruační krvácení.

Přirozené příčiny krvácení

K oddělení krve mimo menstruaci dochází během normálních fyziologických procesů v ženském těle. Tyto zahrnují:

Ovulační období

Přibližně 10. – 14. Den cyklu většina spravedlivého sexu protrhne zralý folikul. V tuto chvíli z něj vychází vejce připravené k početí. Během jeho uvolňování je folikulární vak poškozen, a proto začíná krvácet.

Při ovulaci dochází k mírnému krvavému vylučování uprostřed menstruačního cyklu, ale netrvá déle než 2 dny. Během tohoto období může bolet dolní část břicha, bazální teplota může vzrůst o 0,5–1 stupně. U ovulace je to naprosto normální, což znamená, že se nemusíte bát. Během ovulace se může objevit načervenalý, růžový nebo hnědý výtok.

Krvácení z implantátu

Vyskytuje se během připojení oplodněného vajíčka k výstelce dělohy. V okamžiku připojení buňka poškodí hustý kapilární epitel - krevní cévy stěny dělohy, a proto dochází ke slabému krvácení trvajícímu 1–2 dny. K takovému krvácení obvykle dochází první den očekávané menstruace, ale může se objevit 3-5 dní před jejich nástupem. Taková leucorrhoea je první známkou těhotenství, poté ráno onemocní..

Hormonální antikoncepční pilulky

Takové léky vyvolávají zvýšení hladiny pohlavních hormonů, které řídí proces ovulace. Když žena začne pít v pořádku, tělo se několik měsíců adaptuje, a proto krvácí před nebo po menstruaci..

Pokud intermenstruační krvavé hnědé skvrny uprostřed cyklu pokračují po dlouhou dobu a adaptační období by mělo skončit, poraďte se s lékařem, musíte upravit dávkování hormonů.

Psychoemoční šok

Náhlé příjemné a nepříjemné emoce mění hormonální pozadí: uvolňují se stresové hormony, které ovlivňují povahu výtoku. Dlouhodobý negativní stres vždy vyčerpává tělo a může dokonce způsobit amenoreu..

Těžká fyzická aktivita

Tvrdá práce nebo sport zabírají veškerou energii, takže sportovci mají často hnědou mazaninu bez ohledu na den cyklu nebo místo menstruace. O tom svědčí komentáře samotných sportovců a mnoho vědeckých článků..

Intrauterinní zařízení

Krátce po instalaci nitroděložního tělíska mají dívky velmi skrovný hnědý výtok - to je normální, pokud to trvá několik dní po instalaci. Je možný malý posun cyklu o několik dní. Pokud však výtok získal cyklickou formu, měli byste se poradit s lékařem..

Hrubý styk

Během nestandardního sexuálního kontaktu existují mikrotraumy vaginální dutiny nebo děložního čípku. To je to, co způsobuje bolestivost a špinění po sexu. Trvá maximálně tři dny a málokdy získá tmavou barvu..

Patologické příčiny

Vývoj gynekologického zánětu je obvykle doprovázen velkým množstvím příznaků. V některých případech je však uvolňování krve uprostřed cyklu jediným projevem gynekologických onemocnění..

Cervikální eroze

Erozivní léze se vyvíjejí pod vlivem chronických malátných infekcí genitálního traktu: lidský papilomavirus (HPV), genitální opar, pohlavní infekce. A také důvodem pro vznik otevřených ran na krku jsou hormonální změny. Žena má: periodické slabé bolesti v podbřišku, krvavý šarlatový výtok uprostřed cyklu, slabý růžový, červený nebo tmavě hnědý odstín.

Endometritida

Endometritida je zánět sliznice dělohy. Objevuje se jako výsledek: pohlavní choroby, chirurgická kyretáž, operace na pánevních orgánech, selhání ženských hormonů. Příznaky: žluté, zelené skvrny nesouvisející s cyklem, horečka, slabost, bolesti dolní části břicha.

Endometrióza

Endometrióza je hormonálně závislé onemocnění třetí slizniční vrstvy dělohy - endometria. Vyvíjí se častěji s nedostatkem estrogenů v těle, ale také k tomu dochází při poruchách produkce, syntézy progesteronu.

Klinický obraz onemocnění je docela skrytý, množení endometrioidních buněk přesahuje dělohu a je pro běžného člověka téměř nemožné jej podezřívat. U endometriózy si může nemocná žena uprostřed cyklu všimnout tmavě hnědého, krvavého výtoku s hlenem z pochvy nebo konečníku, doprovázeného bolestivými pocity (jako před menstruací). Taková sekrece se objevuje několik dní před nástupem menstruace, ale může se objevit také uprostřed ženského cyklu..

Všimněte si, že endometrióza se téměř nikdy nevyskytuje u dívek, které užívají perorální antikoncepci..

Polypy v endometriu dělohy

Benigní nádory, které se skládají z endometrioidní tkáně, vznikají na pozadí fokální atypické proliferace endometrioidních buněk na sliznici dělohy. Jsou objeveny náhodou během rutinní kontroly. I když mají zvláštní příznaky:

 1. Jasná krev na prádle uprostřed cyklu, objevující se náhle nebo po několika hodinách po pohlavním styku.
 2. Prodloužené silné menstruační krvácení, které trvá 7-10 dní.
 3. Silná bolest, nevolnost během menstruace.

Pokud jsou tyto příznaky zjištěny, je nutné se domluvit s gynekologem, protože neustálá a objemová ztráta krve vede k anémii. A také tkáně polypů mají tendenci náhle degenerovat do maligních nádorů..

Hormonální poruchy

Vyskytují se při narušení hypofýzy, vaječníků, nadledvin nebo štítné žlázy. Hladina pohlavních hormonů klesá nebo naopak roste, a to má přímou souvislost s menstruačním cyklem a intimním zdravím.

Období před menopauzou a menopauzou je také charakterizováno poklesem chemických kombinací estrogenů a progesteronů, avšak pro konkrétní věkovou skupinu to není problém..

S rozvojem nerovnováhy, zvýšené hladiny prolaktinu, androgenů a dalších hormonů lze pozorovat: otok mléčných žláz, selhání cyklu, hubený krvavý maz, úplná absence menstruace.

Hormony přímo ovlivňují reprodukční systém, když selhávají hormony, vyvíjí se endometritida, vaginóza, dysbióza, polycystická, ooforitida a další nemoci ženských orgánů.

Infekční choroby

Sexuálně přenosné infekce mají dlouhou inkubační dobu a mohou se objevit 30–90 dní po infekci. První příznaky se však obvykle objevují 3–8 dní po nechráněném sexu.

Nejběžnější pohlavně přenosné choroby jsou: chlamydie, mykoplazmóza, ureaplasmóza, gonokok.

Infekce virovými chorobami, možná dokonce s použitím bariérové ​​antikoncepce (genitální opar). Jsou schopné způsobit zánět dolních a horních pohlavních kanálů, který se projevuje ve formě hojné sekrece s příměsí žlutého, zeleného, ​​načervenalého, šedého výtoku. Konzistence sekrece může být od hubeného rozmazání až po sraženou a tekutou, doprovázenou ostrým nepříjemným zápachem, svěděním vaginálního otvoru. Pouze lékař může určit patogen a předepsat adekvátní léčbu..

Nádorové procesy

Fibrom je benigní nádor tkáně hladkého svalstva dělohy. V medicíně se také nazývá myom. Ve většině případů je onemocnění asymptomatické. Provokující faktory nejsou zcela stanoveny, nicméně k takovému onemocnění často dochází u žen v reprodukčním věku (do 45 let). Jediné příznaky: šarlatový, někdy hojný výtok uprostřed cyklu, tupá periodická bolest v podbřišku, selhání cyklu a zvětšení břicha, jako v těhotenství.

Sarkom je skupina maligních novotvarů, které se tvoří z buněk pojivové tkáně na svalové stěně dělohy. K rozvoji nádoru dochází na pozadí jiných onemocnění: endometriózy, fibroidů a také v důsledku potratů.
Takové nádory jsou velmi zákeřné, protože v počátečních fázích, s výjimkou krvavého výtoku mezi obdobími, neexistují žádné další příznaky. V pozdějších stadiích sarkomu je přidán silně zapáchající jejichor nebo červený, velmi jasný výtok uprostřed cyklu, pocit plnosti, silně táhne do podbřišku, močení je narušeno.

Diagnostika

Nejprve lékař shromáždí anamnézu - stížnosti pacientů, poté provede gynekologické vyšetření. Na základě shromážděných informací,

 • nátěr na mikroflóru;
 • nátěr pro histologické vyšetření biologického materiálu z cervikálního kanálu;
 • Ultrazvuk;
 • chemie krve;
 • tkáňová biopsie, pokud existují neoplazmy a sekrece, které nejsou spojeny s fází nebo uprostřed cyklu;
 • kolposkopie s fibromy a erozivními lézemi;
 • CT a MRI, ke stanovení stupně růstu nádorů hluboko do tkání atd..

Všechny výzkumné postupy jsou předepsány pouze praktickým lékařem na základě příznaků. V podmínkách, které nejsou nebezpečné, jsou první čtyři body dostatečné pro neplánované vyšetření..

Léčba a prevence

Pokud se uprostřed ženského cyklu vyskytují atypické leucorrhoea s krví, doporučuje se ženě analyzovat její stav a před návštěvou gynekologa dodržovat tato doporučení:

 1. Eliminujte fyzickou aktivitu.
 2. Vzdejte se nikotinu, alkoholu.
 3. Dopřejte si dostatek odpočinku, vyhněte se silnému stresu a získejte pozitivnější emoce.

Pokud se malý, krvavý, krvavý, tmavý výtok uprostřed cyklu dlouho nezastaví, je doprovázen bolestí nebo existuje podezření na rozvoj onemocnění, je nutná vhodná terapie. Nemůžete se sami léčit, používat antibakteriální látky. V zájmu zachování plodnosti by pomoc měla poskytovat pouze odborník.

Spravedlivé pohlaví musí pravidelně navštěvovat gynekologa.

Pokud máte jeden nebo více příznaků, měli byste okamžitě navštívit lékaře:

 1. Trvalé zpoždění menstruace.
 2. Bolestivé období.
 3. Silné nebo slabé menstruační krvácení.
 4. Dlouhá období.
 5. Intermenstruační krvácení, krvavé, bezbolestné vylučování.

Včasná diagnóza je schopna zabránit rozvoji nebezpečných chorob a zcela je vyléčit, vyhnout se neplodnosti a složitým operacím.

A pokud přesto byla patologie identifikována, není třeba zoufat. Moderní metody léčby a pomoc vysoce kvalifikovaných odborníků pomohou účinně se zbavit jakýchkoli zánětlivých procesů, novotvarů.

Obvykle je variantou normy mírné krvácení bez bolesti a nepohodlí uprostřed menstruačního cyklu za určitých podmínek. Někdy jsou však tyto příznaky způsobeny poruchami fungování orgánů reprodukčního systému, maligními procesy.

Pouze lékař může přesně určit příčinu krvácení uprostřed cyklu po vyšetření, provedení anamnézy a prostudování výsledků vyšetření. V některých případech může být vyžadována diferenciální diagnostika s jinými ženskými chorobami, proto je lepší neodkládat odvolání ke gynekologovi.

Zvětšení prsou a mírná citlivost jsou před nástupem menstruace normální. To je způsobeno hormonálními změnami v ženském těle. Existují také příznaky naznačující vývoj vláknité mastopatie, kterou je nutno léčit.