Hormony radí: hubneme okamžitě po menstruaci

Většina spravedlivého sexu věří, že v boji o harmonii a fit jsou všechny prostředky dobré! Používají se diety, kosmetické procedury a samozřejmě sport. A jaké je překvapení žen, když po měsíci intenzivního tréninku a přísné stravy nevidí prakticky žádné změny. Co se děje? Proč žádný ze způsobů, jak zhubnout, nebyl úspěšný?

Při zodpovězení těchto otázek bych se chtěl zeptat na jedinou otázku: „Drahé dámy, jak dlouho jste kontrolovali své hormony?“ Ano, ano, jsou to oni, hormony jsou v boji proti nadváze zároveň našimi věrnými společníky a nepřáteli..

Takže s hormonální poruchou je téměř nemožné zvládnout obezitu sami. Proto před zahájením korekce hmotnosti proveďte testy na hormony.!

Nejlepší je počkat až do konce cyklu a začít hubnout od prvních kritických dnů.

Pokud jsou výsledky negativní, neexperimentujte a vyhledejte pomoc endokrinologa dietologa. Pokud je vše v pořádku s hormony, neměli byste spěchat. Nejlepší je počkat až do konce cyklu a začít hubnout od prvních kritických dnů. Vysvětlím proč.

Co se děje ve vašem těle během vašeho cyklu

Faktem je, že v první fázi cyklu (období před ovulací, tj. Uvolnění vajíčka) v těle ženy „vládnou“ hormony estrogeny. Ovlivňují růstové fáze a distribuci tukové tkáně na těle ženy v břiše, stehnech a hýždích. Estrogeny jsou odpovědné za zdraví srdce, kostí, dělohy a močového měchýře. Estrogeny stimulují produkci serotoninu a endorfinů a jak víte, nedostatek serotoninu vede ke špatné náladě, podrážděnosti, poruchám spánku a depresi. Proto, je-li v těle nedostatek estrogenu, je žena častěji smutná, méně šťastná ze života, méně emotivní. A když jsou estrogeny normální, žena je schopna vnímat a užívat si jasné barvy života.

Ve druhé fázi cyklu, tj. v období od ovulace do začátku „kritických dnů“ dochází v těle ženy k celé řadě hormonálních událostí a začíná převládat hormon progesteron. Aktivuje enzym - lipoprotein lipázu, v důsledku čehož tělo extrahuje největší množství živin z toho, co jíme, i když je toto jídlo velmi malé, tj. progesteron podporuje další ukládání tuku.

V předvečer kritických dnů je žena napjatější. Všechno kolem je nepříjemné, skandály vznikají z čista jasna, někdy se dokonce ztratí smysl života. Také během tohoto období dochází k zadržování vody v těle a v důsledku toho se zvyšuje váha..

Ukázalo se to jako v tom vtipu: „Probudil jsem se už sedět poblíž ledničky, když jsem jedl čokoládovou tyčinku s borščem“.

Tento jev se s přiblížením „kritických dnů“ zesiluje a okamžitě po jejich příjezdu klesá. V tuto chvíli se samozřejmě můžete pokusit zhubnout, ale bude to mnohem obtížnější. Veškeré úsilí bude neúčinné a vaše motivace bude mizet před našimi očima. Mimochodem, během tohoto období dochází k většině poruch, protože hormonální změny vyvolávají nepotlačitelnou touhu po sladkostech, mouce, uzených, smažených a slaných pokrmech. Ukázalo se to jako v tom vtipu: „Probudil jsem se už sedět poblíž ledničky, když jsem jedl čokoládovou tyčinku s borščem“.

Ze všeho, co bylo řečeno, lze vyvodit jednoznačný závěr: estrogeny pomáhají tělu spalovat tuky, zlepšovat náladu a snižovat chuť k jídlu. Působení progesteronu je takové, že během jeho „vlády“ žena namáhavě ukládá tukovou tkáň a vodu.

Vždy doporučuji, aby moji pacienti začali hubnout ihned po „kritických dnech“

Aby byl proces hubnutí co nejefektivnější, vždy doporučuji, aby moji pacienti začali hubnout ihned po „kritických dnech“. To bude ideální, protože během tohoto období je účinek hormonu estrogenu největší a progesteron je oslaben. Žena si je jistá svými schopnostmi, má skvělou náladu, zvyšuje se motivace a co je nejdůležitější, tělo nejsnadněji přijímá jakékoli změny, včetně výživy..

Příroda sama vybízí: „Cyklus prošel, začíná nový a s ním něco nového ve vašem životě. Během „menstruace“ je tělo očištěno a obnoveno. “ Naslouchejte proto hlasu přírody a nepřekračujte jej.!
Pokud se dnes rozhodnete změnit svůj život, držet dietu nebo sportovat, udělejte to správně! Nechte si udělat lékařské vyšetření, nechte si otestovat hladinu cukru v krvi, „špatný“ a „dobrý“ cholesterol, triglyceridy a samozřejmě zkontrolujte své hormony. Pokud je vše v pořádku, moment pro hubnutí však není příliš vhodný (tj. Jste ve druhé fázi cyklu, kdy v těle převládá progesteron), neměli byste ztrácet drahocenné dny. Využijte je k maximálnímu užitku, například k nákupu zdravých potravin, očištění chladničky od zbytečných „pokušení“ a začněte si zvykat na každodenní cvičení.

Jak vrátit menstruaci, pokud zmizela během hubnutí?

Časté jsou menstruační nepravidelnosti nebo vůbec žádná menstruace. To může naznačovat jak vážná onemocnění, tak i skutečnost, že konkrétní strava a cvičební program pro vás nejsou vhodné, že je v životě příliš mnoho stresu, tělo je unavené a potřebuje odpočinek. Chcete-li problém vyřešit, musíte najít a odstranit příčinu, která jej způsobila. To bude vyžadovat krevní testy a přestávku od stravy a cvičení. Přečtěte si více v článku.

Jak vrátit menstruaci, pokud zmizela během hubnutí?

Mnoho žen na dietě čelí určité formě menstruační nepravidelnosti. Abyste se vyhnuli těmto problémům, je třeba vzít v úvahu zvláštnosti výživy a zvláštnosti tréninku na pozadí ženského cyklu, a aby bylo možné vrátit období, musíte pochopit důvody a naléhavě jednat (kalorizer). Zvýšení cyklu, nepravidelná menstruace nebo úplné ukončení menstruace může vést nebo signalizovat závažné zdravotní problémy.

Nejprve byste se měli ujistit, že nepravidelný cyklus nebo absence menstruace (amenorea) není jedním z příznaků závažných onemocnění, jako je onemocnění polycystických vaječníků, časná menopauza, nádor hypofýzy, poruchy štítné žlázy. Je nutné se poradit s gynekologem a endokrinologem, abyste získali doporučení pro krevní testy, abyste vyloučili tyto možnosti.

Příčiny menstruačních nepravidelností

Ve většině případů ti, kteří hubnou, ztrácejí menstruaci z následujících důvodů:

 • Příliš mnoho fyzické aktivity;
 • Příliš velký a / nebo prodloužený kalorický deficit;
 • Nevyvážená strava;
 • Dosažení příliš nízkého procenta tělesného tuku;
 • Chronický stres.

Příliš mnoho fyzické aktivity může způsobit amenoreu. To se často stává, když dívky kopírují tréninkové programy profesionálů, snaží se zaznamenávat rekordy v každé třídě nebo dělají příliš mnoho kardia (několik hodin denně). Tělo je pod obrovským stresem a snaží se šetřit energii díky funkci plození.

Přísná nebo prodloužená strava vede k hormonální nerovnováze - stoupá hladina stresového hormonu, klesá hladina leptinu a poté hladina pohlavních hormonů. Za takových podmínek se tělo snaží přežít, nikoli se množit. Leptin se podílí na regulaci reprodukčního systému. Čím silnější a delší je kalorický deficit, tím nižší je hladina tohoto hormonu..

Vyloučení celých skupin potravin, jako je červené maso a mléčné výrobky, ze stravy, jakož i přísné omezení tuku, mohou vést k poruchám ženského cyklu. Tuky jsou nezbytné pro produkci hormonů. Červené maso obsahuje železo a mléčné výrobky obsahují vápník. Potřeby těchto látek u žen jsou vyšší než u mužů, zejména na pozadí problémů s cyklem.

Nízký tělesný tuk a rychlé hubnutí také nerovnováhu hormonů. Za zmínku také stojí leptin, jehož hladina v těle klesá s úbytkem hmotnosti..

Chronický stres je jedním z hlavních faktorů hormonálních poruch. Nervový a endokrinní systém reguluje imunitní a reprodukční funkce. Existuje dostatek důkazů o tom, jak prodloužené emoční otřesy vedly k menstruačním nepravidelnostem. Existuje koncept „vojenské amenorey“, kdy během období nepřátelství ženy přišly o menstruaci. Mnoho žen v každodenním životě prožívá stres na takové úrovni, že jejich tělo „oddaluje“ okamžik ovulace. Situaci zhoršuje kalorický deficit, cvičení, nedostatek spánku, neurózy a komplexy, zneužívání stimulantů.

Jak obnovit menstruační cyklus?

Ignorování problému může vést k vážným následkům - neplodnosti, osteoporóze, kardiovaskulárním onemocněním, které se vyvíjejí na pozadí hormonálních poruch. Nejprve musíte podstoupit krevní testy na hormony a podstoupit vyšetření, které vám předepíše lékař, aby se ujistil, že jste formálně zdraví. Souběžně s tím vytvořte podmínky, za kterých se může cyklus obnovit sám. Jak víte, prevence je nejlepší léčba.

 1. Dopřejte si 2 týdny odpočinku od tréninku. Zvyšte aktivitu bez tréninku - chodte častěji na procházky, snažte se být mobilní;
 2. Přepočítat obsah kalorií ve stravě z deficitu na udržení hmotnosti, jíst v rámci tohoto příjmu kalorií dva týdny;
 3. Vyvažte BJU vaší stravy;
 4. Každé jídlo by mělo sestávat z bílkovin, sacharidů, tuků;
 5. Dostatečně se vyspat;
 6. Odpočiňte si, použijte techniky snižování stresu;
 7. Pijte vysoce kvalitní komplex vitamínů a minerálů, věnujte větší pozornost obsahu vitamínů A a E, železa, vápníku, selenu a jódu. Poraďte se s lékařem o výběru komplexu vitamínů a minerálů a potřebě dalších doplňků;
 8. Jezte ryby se slanou vodou častěji nebo do svého jídelníčku zahrňte doplňky omega-3.

Poté se můžete postupně vrátit k tréninku, ale proveďte následující:

 1. Snižte intenzitu fyzické aktivity;
 2. Vypočítejte příjem kalorií pro dostupnou energii;
 3. Ve dnech cvičení kompenzujte kalorie vynaložené na cvičení jídlem na úroveň dostupné energie.

Proces obnovy nebude rychlý. Může to trvat měsíc nebo čtyři. Záleží na tom, jak dávno byla narušena hormonální rovnováha. Čím rychleji normalizujete svůj denní režim, výživu a psychologický stav, tím lépe pro vaše zdraví..

Aby se zabránilo menstruačním nepravidelnostem, měli byste se zdržet extrémů ve výživě a cvičení, kontrolovat hladinu stresu a brát v úvahu vlastnosti svého těla (kalorizátor). Chcete-li obnovit cyklus, budete muset udělat totéž, ale bude to vyžadovat přestávku od tréninku a stravy. Možná to bude trvat jeden krok od výsledku, ale vrátí vám to hlavní věc - vaše zdraví..

Zjistili jsme, zda během menstruace zhubnou 1

Každá žena pravidelně začíná bojovat s nadváhou. Používá se řada diet, sportovních komplexů a lidových prostředků. Vzhledem k tomu, že všechny tyto postupy trvají dlouho, mnoho žen má otázku, zda během menstruace ztrácejí váhu, stojí za to přerušit proces na toto období?

Jakékoli pokusy nezávisle zasahovat do fyziologie těla jsou vždy plné imunitních a hormonálních poruch. A pokud je postup nuceného hubnutí prováděn během menstruace, mohou takové akce u mladých žen vyvolat řadu závažných onemocnění..

Přečtěte si v tomto článku

Jak závisí tělesná hmotnost na kritických dnech

Již dlouho je známo, že ženský menstruační cyklus a změny probíhající v jejím těle v této době přímo souvisejí s účinkem ženských pohlavních hormonů. Ukazuje se, že mohou ovlivnit změny hmotnosti mladých žen..

Vlastnosti první fáze cyklu

Celé období od konce posledního menstruačního krvácení do uvolnění vajíčka v krvi pacientů hraje pohlavní hormony estrogeny. Tyto látky zlepšují práci ženského srdce, podílejí se na regulaci fungování genitálií, dělohy a močového systému..

V první fázi cyklu je žena méně náchylná k výkyvům nálady, protože estrogeny zvyšují produkci látek „dobré nálady“ - serotoninu a endorfinu. Cítit se skvěle umožňuje mnoha dámám udržovat se v kondici a nevyžívat se ve žravosti.

Je třeba říci, že estrogen redistribuuje podkožní tuk nahromaděný ženou do stehen a břicha. Současně je spáleno téměř 20% akumulace a podle toho se může snížit tělesná hmotnost ženy.

Doporučujeme přečíst si článek o tom, proč máte před menstruací pocit hladu. Z toho se dozvíte o zvláštnostech ženského těla, důvodech zvýšené chuti k jídlu před menstruací, způsobech hubnutí.

Co ovlivňuje ženu ve druhé polovině

Po uvolnění vajíčka v hormonálním systému pacientů začíná rozsáhlá restrukturalizace. Vliv estrogenu ustupuje do pozadí, jeho procento v krvi žen klesá a progesteron se stává „prvními houslemi v orchestru“.

Působení této látky je zaměřeno na zvýšení akumulace živin v těle. Progesteron stimuluje uvolňování speciálního enzymu, který pomáhá získávat bílkoviny, tuky a sacharidy z potravy a zadržovat je v tkáních pacientů. To znamená, že každý jeden kousek přináší dámám větší váhu..

Mimo jiné se tělo snaží v posledních dnech před menstruací zadržovat přebytečnou tekutinu v tkáních, aby vyrovnalo ztrátu z menstruačního krvácení. Tato fyziologická jemnost může také zvýšit tělesnou hmotnost..

Kdy je optimální zhubnout?

Kdy je tedy lepší zhubnout - před menstruací nebo po ní? Podíváte-li se pozorně na změnu v hormonální aktivitě různých látek u ženy v průběhu menstruačního cyklu, pak závěr naznačuje sám.

Nadváhu lze také považovat za porušení ženského těla. Zvláště pokud pacient nemá žádné nemoci, jejichž příznakem může být přibývání na váze. Proto je nutné během tohoto období zhubnout, zejména proto, že většina metod je navržena na 12–14 dní a žena se dokáže dokonale vyrovnat se souborem opatření pro hubnutí před zahájením ovulace..

Zhubněte nebo ne v kritické dny

Samostatným tématem je pokus některých žen pokračovat v hubnutí po nástupu menstruačního krvácení. Tato praxe je docela brutální a může nepříznivě ovlivnit zdraví ženy..

Během menstruace dochází kromě hormonálního nárůstu, který obvykle způsobí prudký pokles imunitních sil pacienta, ke snížení počtu červených krvinek v krvi. To vede ke snížení přísunu živin a kyslíku do buněk a tkání..

Anémie způsobuje, že žena je slabá, podrážděná, je možná i krátkodobá ztráta vědomí. Pokud v této době snížíte příjem živin z jídla nebo si dovolíte zvýšenou fyzickou aktivitu, pak je možné nejen selhání celého menstruačního cyklu, ale také vývoj závažnější patologie.

Drtivá většina odborníků ostře negativně odpoví na otázku, zda je možné zhubnout během menstruace. Kritické dny vyžadují, aby žena měla nejšetrnější režim a lepší výživu, což v žádném případě není spojeno s pokusem o hubnutí.

Pravidla výživy během menstruace

Téměř všechny ženy v poctivém sexu zažily silné bolesti během menstruace nebo zvýšenou ztrátu krve. Kromě speciálních léků může ženě přežít toto obtížné období i správně zvolená strava..

Odborníci doporučují pacientkám dodržovat během menstruace následující pravidla:

 • Ženy v tomto obtížném období musí zcela opustit živočišné tuky. Je to jejich zvýšená konzumace během menstruace, která zvyšuje váhu dámy a přispívá ke zvýšené bolesti. To vše je způsobeno zvýšeným uvolňováním estrogenu v krvi pacientů se zneužíváním kořeněných a tučných jídel..
 • Mnoho lékařů doporučuje, aby jejich pacienti během menstruace úplně přešli na ryby. Na trhu je spousta mastných odrůd, včetně pstruhů a sardinek, které pomáhají podporovat ženské tělo a kompenzovat ztrátu kalorií při menstruačním krvácení..
 • Úplný zákaz másla. Saláty a jiná jídla by měla obsahovat pouze olivový nebo lněný olej. Tyto odrůdy dávají ženě příležitost nepřibírat na váze, ale zároveň dodávají většině pokrmů vynikající chuť..
 • Jídlo by mělo být bohaté na stopové prvky a vitamíny, je zvláště důležité, aby žena v tomto období měla velké množství vápníku, hořčíku a vitaminu B6. Seznam produktů pro doplnění těla těmito látkami je poměrně široký. Do stravy můžete zahrnout tvaroh, kefír, pohánkovou kaši, fazole nebo fazole. I obyčejný banán může pacientovi ulevit..
 • Většina odborníků souhlasí s tím, že je nesmírně důležité zahrnout sóju do stravy během menstruace. Obsahuje speciální látky - fytoestrogeny, které jsou schopny zastavit nárůst hormonů a snížit závislost ženského těla na PMS.
 • A samozřejmě úplné odmítnutí alkoholu, kávy, černých čajů, tabáku.

Není tak snadné zjistit, zda dívky během menstruace hubnou. Faktem je, že pokud budete dodržovat pravidla výživy a vyhnete se otokům, jednoduše v „kritických“ dnech nepřiberete na váze. Lékař by měl pacientům nabídnout seznam potravin na toto období. Hrášek, fazole, brambory, vlašské ořechy pomohou vyzdobit jakýkoli stůl a zároveň se zbaví kalorií navíc.

Všechny okurky a uzeniny jsou zakázány. Přebytek soli brání tekutinám v opouštění buněk, což vede k otokům. A protože žena musí kompenzovat ztrátu tekutin během menstruačního krvácení, většina odborníků doporučuje po celou dobu užívat léčivý květinový čaj nebo odvar z šípky..

Vyvážená strava je během menstruace nesmírně důležitá, takže s otázkou hubnutí během tohoto období by se dáma neměla ani setkat. K tomu v životě ženy stačí jiný čas..

Podívejte se na video o výživě během menstruace:

Tělesná výchova během menstruace

Je třeba si uvědomit, že menstruace způsobuje významné snížení obranyschopnosti ženského těla, imunitní a nervový systém selhává. Sport nebo jen fyzická aktivita v tomto okamžiku může vyvolat zvýšenou bolest, zvýšenou produkci krve, slabost nebo dokonce ztrátu vědomí.

V zásadě vše závisí na zdraví samotné pacientky a na intenzitě menstruace. Velké množství pacientů, kteří se aktivně věnují sportu, jednoduše sníží zátěž na první 2 - 3 dny a poté zvýší fyzickou aktivitu.

Existují však cvičení, která jsou pro ženy během tohoto konkrétního období jejich života zcela zakázána. To zahrnuje:

 • Aktivní používání sportovního vybavení a práce s činkami. Používání činek, břišních pomůcek nebo stacionárního kola může zvýšit bolest nebo zhoršit krvácení z děložní dutiny.
 • Během tohoto období je ženě zcela zakázána jakákoli gymnastika k posílení svalů břišní dutiny. Jakékoli ohýbání nebo kroucení je v kritických dnech docela nebezpečné cvičení..
 • Aerobik se v tuto chvíli nedoporučuje. Intenzivní taneční cvičení mohou vést k průtoku krve do pánevních orgánů, což pravděpodobně způsobí krvácení a bolest. Běh na dlouhé vzdálenosti nebo sprint může také způsobit menstruační nepravidelnosti..

Ale pak to, zda zhubnou po menstruaci, závisí na chování během tohoto období. Pokud žena dodržuje dietu a podporuje své tělo dávkovanou fyzickou aktivitou, pak ji prudké výkyvy hmotnosti během menstruace neohrozí. Pod dostupnými fyzickými cvičeními během menstruačního krvácení znamenají odborníci odlehčenou verzi ranních cvičení, jogging na střední vzdálenosti, závodní chůzi a různé protahování.

Období menstruace se nestává překážkou zdravého a aktivního životního stylu ženy, ale ukládá jí určitá omezení. Jedno z těchto tabu se pokouší zhubnout kilá ve druhém období menstruačního cyklu. Během kritických dnů jsou navíc přísně zakázány pokusy o hubnutí..

Doporučujeme si přečíst článek o stravě během menstruace. Z ní se dozvíte o důvodech změn chuti k jídlu a chutí během menstruace, doporučených a zakázaných potravinách, vlivu stravy na menstruaci..

Menstruační cyklus spravedlivé poloviny lidstva je velmi závislý na různých podmínkách. To může zahrnovat zdraví pacienta, vnější faktory atd. Všechny pokusy o hubnutí by proto měly být předem konzultovány s lékařem. Nezávislost v takovém případě může ovlivnit nejen reprodukční funkci, ale také způsobit různé nemoci ženského těla.

Ztrácí váhu během menstruace. Jak menstruační cyklus ovlivňuje hubnutí

Pravděpodobně každý z nás měl dny, kdy, jak se zdá, se celý svět obrací proti nám: cítit se špatně, všechno nám padá z rukou, nálada není do pekla a dát naše krásné tvary do svých oblíbených kalhot se stává nesmírně obtížným úkolem, i když jen pár dní zpět nebyly žádné takové problémy. Neměli byste v tom hledat žádný zlý osud: jedná se pouze o vlastnosti ženského těla v určité fázi cyklu. Mnoho žen, které se snaží zhubnout, si vůbec neklade otázku, zda je možné zhubnout během menstruace. Někteří se ale také zajímají, proč se během menstruace zvyšuje váha? I když tomu tak není vždy, ostatní to naopak ztratí. Výsledky našeho úsilí v boji proti nadbytečným kilogramům do značné míry závisí na období, během kterého byla použita strava nebo jakýkoli jiný způsob hubnutí.

Dieta podle měsíčních fází

Mohu během menstruace zhubnout? Během první fáze cyklu (přímo během menstruace) jsou jakékoli dietní kurzy kategoricky kontraindikovány. Faktem je, že v takových dnech dochází ke snížení hladiny progesteronu a produkuje se velké množství prostaglandinů, které dráždí děložní sliznici. To snižuje hladinu estrogenu, hormonu podílejícího se na produkci serotoninu, známého také jako hormon nálady. To vše dokonale vysvětluje, proč je mnoho spravedlivého sexu náchylné k depresím během menstruace. Ve výsledku se dívky opírají o sladkosti a snaží se nějak kompenzovat pokles nálady. Toto číslo to samozřejmě neprospěje vůbec..

Cesta ven je jednoduchá: naučte se nahrazovat sladkosti čerstvým ovocem a bobulemi, přírodním medem, cereáliemi atd. Tak se jednoduše vzdáte „špatných“ sacharidů ve prospěch těch „dobrých“. Pomohou také zlepšit náladu, ale zároveň se v pase nezmění na pár centimetrů navíc..

Během první fáze je lepší vyloučit ze stravy následující potraviny:

 • bohaté masové vývary;
 • Káva a čaj;
 • čokoláda.

Je lepší takové jídlo odmítnout, protože může zvýšit účinek prostaglandinů. Pokud ale opravdu existuje neodolatelná chuť na sladké, můžete si dovolit pár plátků tmavé čokolády. Jak tedy zhubnout během menstruace:

 1. Začátek cyklu. Je to nejnepříjemnější a pro některé bolestivé. Odborníci doporučují během tohoto období konzumovat pouze sacharidy - celozrnný chléb, cereálie, zeleninu a ovoce.
 2. Střední. Je povoleno více kalorií. Zahrňte do své stravy ryby, vejce, mořské plody a nízkotučný tvaroh. Doporučuje se konzumovat 1400 kcal denně.
 3. Poslední část cyklu. Je povoleno přidávat sladká jídla, ale snažte se jíst méně těžká jídla.

Pokud je menstruace bolestivá

Mnoho dívek se často obává bolestivých období, ale jak můžete snížit bolest bez užívání léků? Aby se zbavili bolesti, lékaři doporučují dodržovat následující pravidla:

 1. K dispozici jsou banány a čokoláda.
 2. Vzdejte se kávy.
 3. Vyhněte se jídlu, které obsahuje sodík a karbid sodný (sůl) před menstruací.
 4. Před spaním vypijte sklenku přírodního vína s pomerančovým džusem.
 5. Jezte vitamíny a minerály, které pomáhají snižovat tonus dělohy.

Ztráta hmotnosti během menstruace: co můžete jíst

Co tedy musíte s menstruací jíst:

 1. Ovoce a zelenina. Ve svém složení obsahují antioxidanty, které mohou částečně zmírnit příznaky bolesti. Rovněž mají pozitivní vliv na práci trávení. Z ovoce je třeba zdůraznit: banány, jablka, meruňky, obsahují hodně draslíku a hořčíku. Vyberte si ze zeleniny: brokolice, bohatá na foláty a vápník, čočka, bohatá na bílkoviny, sacharidy a vlákninu, lilek, bohatá na draslík a hořčík.
 2. Mořské plody a rybí pokrmy. Ryba obsahuje vitamin D, který je nezbytný pro dobrou absorpci vápníku, a mastné kyseliny, které jsou nezbytné k odstranění bolesti. A mořské plody obsahují dostatečné množství jódu, což má pozitivní vliv na štítnou žlázu..
 3. Fermentované mléčné výrobky. Obsahuje hodně vápníku, který pomáhá obnovit normální stav v době menstruace. Zahrňte do své stravy sýr, mléko, kefír, tvaroh.
 4. Maso (libové). Obsahuje bílkoviny, aminokyseliny, železo a kolagen. V době menstruace bude červené maso dobré, což bude mít dobrý vliv na hladinu hemoglobinu v krvi..
 5. Ořechy. Jsou skvělým menstruačním řešením. Obsahují vitamíny skupiny B, polynenasycené mastné kyseliny, které vás zbaví pocitu tahu ve svalech. Upřednostňujte lískové ořechy, mandle, vlašské ořechy.
 6. Čaj. Během menstruačního cyklu se doporučuje konzumovat zelené a bylinné čaje. Tento nápoj pomůže obnovit sílu a uklidnit nervový systém..

Proč se během menstruace zvyšuje váha?

Dostávat se během období na stupnici není dobrý nápad. Výsledkem je, že si můžete zkazit již tak nepříliš jasnou náladu. Díky dnešním účinkům hormonů se v těle zadržuje velké množství tekutin, a proto dochází k přírůstku hmotnosti. V každém případě byste se neměli nechat zastrašit, protože pár kilogramů navíc nejsou „nově vyrobené“ tukové zásoby, ale pouze tekutina, která brzy úspěšně opustí vaše tělo.

Fyzická aktivita během menstruace

Fyzická aktivita během menstruace není kontraindikována, ale nedoporučuje se. Ačkoli existují speciální cvičení pro menstruaci pro hubnutí. Během menstruace je jen málo lidí s lehkostí věnováno jakékoli fyzické aktivitě, proto se doporučuje, abyste své tělo znovu nevyčerpali a tentokrát odmítli sportovat. To však vůbec neznamená, že musíte ležet klidně na gauči. Dlouhodobý pobyt v horizontální poloze vede ke snížení tónu dělohy, od kterého se bolestivé pocity během menstruace mohou jen zesílit.

Můžeme tedy bezpečně říci, že nestojí za to začít hubnout během menstruace. Dodržování stravy na začátku cyklu v zásadě neovlivní negativně vaše tělo, bude však pro vás mnohem těžší vydržet taková dietní omezení, alespoň na psychologické úrovni..

Nejpříznivějším obdobím pro hubnutí je období ovulace. V tuto chvíli bude pro vás nejjednodušší přenést veškerá omezení týkající se jídla a zvyknout si na pravidelnou fyzickou aktivitu. Proces hubnutí zároveň neovlivní vaši pohodu, provokuje bolesti hlavy, nevolnost atd., Které se často pozorují při dietě v nevhodné dny..

12 komentářů k „„ Je možné zhubnout během menstruace? Jak zhubnout během menstruace? "

Ach, a já se tak psychologicky nastavuji, že nemůžete sportovat, nemůžete sedět na dietě během menstruace, vždy vám je líto))))) A samozřejmě, když sedím například na Protasovce po dobu 5 týdnů, pak samozřejmě nějaký týden připadne kritické dny a co hodit teď nebo tak něco. Takže nebudete sedět na jedné dietě od začátku do konce a já si pro svou nadváhu najdu výmluvy. A pokud začnu, můžu jich hodně vymyslet)))) Myslím, že stejně jako mnoho dívek má sklon k nadváze))))

Všechny ženy snášejí období jinak, některé necítí nic, jiné lezou po zdi. Existují ženy, které během menstruace chtějí hodně jíst, cítí se špatně, zejména tento nízký tlak a nízký hemoglobin. Nemá smysl zde argumentovat, že mohu držet dietu, zatímco jiní ne. Pokud chcete něco chutného, ​​jíst to pro zdraví, pak začněte s diety a cvičením a váha okamžitě zmizí. Žena, která chce vypadat dobře, je hubená i bez diety, musíte vědět, kdy přestat, a pak bude všechno v pořádku. Šťastný nový rok, milé dámy.

A věřím, že žádná expresní dieta nestojí za to vůbec začít. Ne během menstruace, ne po. Toto je celosvětová rána zdraví! Tělo dostává jídlo v nadměrném množství po dlouhou dobu (nejpravděpodobněji, protože vznikla potřeba držet dietu) a najednou téměř vůbec nic. Opravdu chcete dosáhnout štíhlosti za tuto cenu.?

Podle mého názoru zde nejde o to, že je to pro tělo nebezpečné. Je to jen to, že samotný úbytek hmotnosti během menstruace není tak rychlý jako v jiných obdobích cyklu. Metabolické procesy se zpomalují, a proto dochází ke spalování tuků pomalejším tempem. Pokud tedy chcete pokračovat v expresní dietě, je lepší to udělat po menstruaci..

Během menstruace jsem držel dietu. Je pravda, že na rozumné stravě není nic zvlášť přísného. Takže jsem nezaznamenal žádné změny na svém zdraví. Ale zase jsem vůbec nehladověl. K snídani byla na vodě kaše, ne na oběd - lehká zeleninová polévka, na večeři - vařené ryby a čerstvá zelenina. Mimochodem, dobrá strava. Ztratil jsem 3-4 kilogramy za 2 týdny.

Co jsi, dieta pro menstruaci je jen výsměch tvému ​​tělu! Strava je nejen stresující, psychická i fyzická, ale také se s ní během kritických dnů zabít... To je přinejmenším nerozumné. Nestojí to za riziko, je opravdu nemožné odložit dietu na několik dní? Obnovení zdraví později je mnohem obtížnější než hubnutí, věřte mi.

Pravděpodobně záleží také na tom, o jaké stravě tu mluvíme. Pokud je to něco velmi přísného, ​​pak je samozřejmě lepší to během menstruace nedodržovat. I když na druhou stranu něco super přísného už zasáhne tělo dobře, takže to nebude vůbec záležitost menstruace. Je lepší se těmto metodám hubnutí vůbec vyhnout, bez ohledu na fázi cyklu...

Už jsem slyšel, že strava během menstruace je jen neuvěřitelné nejdivočejší tabu, ale takovým přehnaným opatřením naprosto nerozumím. Během kritických dnů jsem dodržoval dietu, nic hrozného se mi nestalo. Neviděl jsem vůbec žádný rozdíl. Zdravotní stav byl v naprostém pořádku.

Yaroslava, skutečně, během CD je naše tělo na nějakém „mrazu“. Během tohoto období váha nezmizí nebo odchází velmi slabě. Pokud však dodržujete dietu, pak po CD určitě uvidíte na stupnicích olovnici více než obvykle), protože pokud jste spotřebovali méně kalorií, než kolik vydáte, z čeho naše tělo krmilo sílu? Samozřejmě z tuku! Naše tělo je zvláštní věc), ale to neznamená, že se během menstruace můžete vrátit na hranolky a hamburgery), pokud chcete zhubnout, držte se stravy vždy a všude a určitě budete štíhlá!)))

Popel oral celý týden a na dietě a den před menstruací váha klesla pouze na půl kila a před týdnem při stejném režimu odešlo 2,5 kila: Ó úplná frustrace..... doufejme, že po menstruaci bude dynamika jiná (pláču)

Ahoj můj dobrý!

Dnes jsme měli ve školce matiné, děti tančily, zpívaly, velmi divně, ale matky mohly být přítomny, i když slíbily, že v prvním ročníku (nebo dokonce 2) jsme u matiné nebyli :)))) Ale o tom budu psát později, možná zítra:)

A teď s vámi chci mluvit o skokech naší váhy během cyklu, mnoho je zajímalo, ptalo se, nebo možná někoho jen zajímá :)

Jak menstruační cyklus ovlivňuje hubnutí.

Většina žen na své „vlastní kůži“ měla šanci zažít všechny rozmary v našem těle v předmenstruačním období, takže jen málo lidí bude překvapeno, že každá fáze menstruačního cyklu má na ženské tělo svůj vlastní účinek. Stejná žena v různých dobách má jinou schopnost zhazovat libry! A pokud, s ohledem na tyto vlastnosti, nedržíte dietu ve špatnou dobu, riskujete, že budete předem zklamáni v účinnosti svého vlastního úsilí...

Abychom se vyhnuli nechtěným zklamáním, pojďme se blíže podívat na vlastnosti, které jsou vlastní každé fázi menstruačního cyklu:

1. Menstruační fáze

Toto je období, kdy začíná a pokračuje menstruace. V průměru toto období trvá od 3 do 6 dnů. V této době je naše tělo pevně přesvědčeno, že „k oplodnění nedošlo“. Proto necítí potřebu zvyšovat zásoby tělesného tuku a kalorií „v rezervě“. Mnoho žen si s největší pravděpodobností všimlo, že právě v této době břicho mizí a spolu s ním, jako dvojčátko hrdličky, mizí nebo klesá jeho hbitost, chuť k jídlu. Během tohoto období můžete bezpečně vrhnout všechny své síly do účinného boje proti nadbytečným kilogramům! Výsledek pocítíte téměř okamžitě a síla vůle vás nezklame.

2. Proliferativní nebo folikulární fáze

Toto období trvá přibližně několik dní po menstruaci. Zohledňuje se hormon estrogen. Právě práce tohoto hormonu ovlivňuje ženskou atraktivitu a sexualitu. Začnete cítit, jak váš zájem o opačné pohlaví postupně roste. Nálada se výrazně zlepší a jste ve stavu emocionálního a energetického povznesení.!

Naše tělo se začíná připravovat na ovulaci. Potřeba ukládání tuku a kalorií ještě nevzniká. A to znamená, že žena může i nadále dodržovat dietu a sledovat rychlou ztrátu nenáviděných kilogramů. Je dobré, když jsou dietní omezení podporována sportem, protože nyní je na všechno dost energie.!

3. Fáze ovulace

Nejpříznivější období pro početí dítěte. A ačkoli vaječná buňka nežije déle než jeden den, tělo je připravené na početí asi za 6-7 dní. Každá žena je schopna samostatně určit začátek této fáze podle projevů takových příznaků, jako je zvýšená vzrušivost, silná touha, zvýšená přitažlivost k mužům a podle toho nejjasnější emoce v sexu. Budete se chtít ještě jednou před zrcadlem předvést, trochu flirtovat.

Cílem těla je počat dítě. Příroda pro to vynaložila veškeré úsilí a... Ahoj, obžerství! Všechny ženy pociťují zvýšení chuti k jídlu a dokonce i to nejjednodušší jídlo se v tuto chvíli zdá neuvěřitelně chutné...

A v tomto stavu naše tělo vstupuje do další fáze menstruačního cyklu, která je pro dámy s hubnutím ještě nebezpečnější..

4. Luteální fáze

Trvání luteální fáze je přibližně 2 týdny. Mimochodem, většina gynekologů souhlasí s tím, že to jsou dny, které by měly být považovány za „bezpečné“, protože v současné době je pravděpodobnost početí extrémně nízká. Ale tělo každé ženy má své vlastní vlastnosti, takže chyby jsou docela možné..

Během tohoto období je tělo ženy kontrolováno hormonem progesteron, který je vylučován, aby se udrželo možné těhotenství..

Naše tělo je pevně přesvědčeno, že je těhotné! A to znamená, že přijme veškerá nezbytná opatření k vytvoření nejlepších podmínek pro zachování imaginárního plodu. To znamená, že došlo k vážnému zvýšení chuti k jídlu a my chceme všechno žvýkat. Všechny produkty vypadají neuvěřitelně chutně! Tělo se snaží ukládat kalorie a vodu. Objevuje se otok (mnoho žen si v této době všimne otoku a bolestivosti mléčných žláz) a mírné zvýšení tělesné hmotnosti.

U žen klesá zájem o muže a nálada se začíná postupně zhoršovat. Mnoho lidí si všimne vzhled břicha, což způsobuje nespokojenost s postavou..

Během tohoto období budou všechny naše pokusy o hubnutí zcela zbytečné. Díky vylepšené stravě a půstu dáte svému tělu jen signál, že „nastaly těžké časy - musíte naléhavě jíst!“, A zapněte mechanismus, což způsobí ještě větší chuť k jídlu! Během této doby samozřejmě nebudete moci zhubnout ani jeden gram. A pokud nedržíte dietu, můžete dokonce přibrat na váze (obvykle se váha zvýší asi o dva kilogramy).

Během tohoto týdne vám doporučujeme trochu si odpočinout - možná si dokonce dovolíte sníst o něco více než obvykle (ale v rozumných mezích, aniž byste se změnili ve stále žvýkacího tvora). Nejlepší je zpomalit dietu na krátkou dobu, aniž byste své tělo zatěžovali dalšími omezeními, ale také abyste se vyhnuli přejídání. Najděte pro sebe „zlatou střední cestu“. V tuto chvíli byste se neměli soustředit na kilogramy, tyto údaje nyní nic neříkají, jinak budete ve svém úsilí zklamaní a v zoufalství vyzvednete vše, co se v předchozích fázích cyklu s takovými obtížemi ztratilo..

Během dvou týdnů dostane tělo informaci, že nedošlo k těhotenství, a to slouží jako signál pro další hormonální pokles. Nálada je úplně zkažená, zvyšuje se podrážděnost, stáváte se zranitelnějšími.

A pak se vše vrátí ke svému zdroji. Nálada se začíná vracet do normálu a těsně před menstruací (nebo během ní) se veškerý přebytek nahromaděný prudce sníží, otok zmizí a proces hubnutí může úspěšně pokračovat!

V předvečer „kritických“ dnů se většina z nás cítí hůře. Speciální potravinový systém vám pomůže přežít tento obtížný systém s nejmenšími ztrátami, který bude vyhovovat všem: ženám v domácnosti, dámám v autě, studentům, obchodníkům a mnoha dalším ženám.

Únava, podrážděnost, bolest z napětí a děsivá chuť k jídlu - to není úplný seznam projevů premenstruačního syndromu..

Vyskytuje se asi 7-10 dní před nástupem menstruace a je spojena hlavně s hormonální nerovnováhou v těle. Během tohoto období je velmi obtížné svést muže, protože tělo reaguje na všechno jinak..

V obtížných případech používají gynekologové hormonální léčbu, v méně závažných případech předepisují homeopatika a speciální komplexy vitamínů a minerálů. A doporučují, abyste během svého období rozhodně upravili stravu - konzumace potravin bohatých na sacharidy pomáhá vyvážit produkci progesteronu a estrogenu, které řídí menstruační cyklus..

Pro vaši pozornost - seznam produktů uznávaných jako nejúčinnější v boji proti PMS.

Dieta během menstruace zahrnuje následující potraviny:

Ořechy

Je těžké přeceňovat blahodárný účinek ořechů na ženské tělo - nejen rychle uspokojí hlad, ale také bojují za štíhlou postavu. Nejvýhodnější pro PMS jsou mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy a piniové oříšky.

Faktem je, že obsahují optimální množství vitamínů B (nejaktivnějších ve vztahu k PMS) a polynenasycených mastných kyselin - látek, které snižují pocit tahu ve svalech (nejčastěji v dolní části břicha). Mějte však na paměti, že 100 g ořechů je denní potřeba bílkovin v našem těle. Všechno shora není asimilováno. Dívky si proto často stěžují, že sezení na ořechech nemůže zhubnout..

Mléčné výrobky

Pokud trpíte bolestmi zad a kloubů, pak vašemu tělu chybí vápník. Nedostatek cenné mikroživiny je příčinou mnoha projevů PMS.

Situaci pomůže napravit mléko, tvaroh a nízkotučné sýry. Pro lepší vstřebávání vápníku přidejte do svého jídelníčku potraviny, které obsahují vitamin D - vejce, máslo a mořské ryby..

Dvě sklenice mléka denně pomohou těm, kteří mají obavy z přecitlivělosti na pachy.

Brokolice

Tato zelenina je bohatá na kyselinu listovou, důležitou pro ženské tělo, která aktivuje tvorbu červených krvinek - erytrocytů.

Brokolice také obsahuje hodně vápníku a vitaminu B6 - ten snižuje zadržování tekutin v těle, pomáhá zmírňovat spastické bolesti a normalizovat hladinu estrogenu.
Nejlepší způsob vaření brokolice je ve dvojitém kotli. Zelí si udrží své příznivé vlastnosti.

Čočka

Je známý svým vysokým obsahem bílkovin, folátů a minerálů. Čočka je navíc optimálním produktem pro prevenci záchvatů „brutálního“ hladu: díky kombinaci sacharidů, které zajišťují hormonální rovnováhu, a vlákniny, která je chrání před rychlým trávením, získává váš mozek po dlouhou dobu informace o pocitu plnosti.

Čočka je vynikajícím zdrojem minerálů pro téměř každý orgán v těle. Proto je pro Autolady obzvláště užitečné jíst: vidění je ostřejší, zvyšuje se koncentrace pozornosti.

Dočasný jev

Jedním z nejčastějších projevů PMS je zvýšená chuť k jídlu. V takové dny vás lákají sladkosti a škrobnatá jídla, i když samozřejmě mohou existovat i jiné preference jídla. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte, zpravidla nemůžete zhubnout. Odborníci na výživu nazývají tuto fyziologickou potřebu „žízeň po sacharidů“. Během tohoto období je riziko přibývání nadbytečných kilogramů obzvláště vysoké..

K překonání to pomůže:

 • Dostatečné množství kapaliny. Zahrňte do své každodenní stravy také heřmánkový čaj..
 • Zelenina a ovoce (během tohoto období by měly být vyloučeny pouze hrozny).
 • Nízkotučný tvaroh. V kombinaci s čerstvým ovocem nebo trochou medu dokonale uspokojí vaši chuť k jídlu a udrží si postavu.

Připomeňte si, že se jedná o dočasné jevy, které brzy skončí. „Nízkokalorická“ zábava vám pomůže obrátit pozornost od jídla: více chodit a odpočívat! A po PMS můžete svést muže, kterého chcete!

Otázky o vzájemném ovlivňování těchto konceptů nejen vzbuzují zvýšený zájem, ale také vyvolávají vášnivou diskusi mezi všemi férovými pohlavími. Dnes bude stránka „“ pokračovat v diskusi o tomto zajímavém tématu a pokud možno zodpoví všechny otázky našich čtenářů..

Menstruace a hubnutí: existuje souvislost?

Ve skutečnosti existuje souvislost mezi těmito koncepty: procesy probíhající v ženském těle, zatímco se zbavují extra a zatěžují tělo kilogramy, úzce souvisí s měsíčním cyklem. Během menstruace může tělo začít aktivně „spalovat“ tukové zásoby nebo naopak zvyšovat rychlost jeho hromadění. Chcete-li přesně navigovat, které dny ovlivňují konkrétní proces, měli byste podrobněji zvážit spojení mezi menstruací a úbytkem hmotnosti.

Skutečnost, že první den menstruace je považován současně za první den cyklu, je dobře známa. Během tohoto období se ženské tělo naladí na aktivní práci: všechny procesy probíhají mnohem rychleji, což přispívá ke zvýšení rychlosti „spalování“ tukových usazenin.

6-8 dní před nástupem menstruace stojí za to omezit ve vaší stravě potraviny, jako jsou okurky a uzeniny. Tyto produkty přispívají ke zvýšení zásob vody v těle a toto období je již charakterizováno zvýšenou akumulací tekutin.

Od prvního dne začátku menstruačního cyklu je nutné pečlivěji sledovat stravu a zavádět do stravy potraviny, které pomáhají ničit přebytečné usazeniny. Patří mezi ně luštěniny, rýže (na místě byla zmíněna více než jednou), vařené brambory, hrubý chléb, obecně všechny produkty, které obsahují komplexní sacharidy, které jsou tělem velmi pomalu absorbovány.

Je třeba si uvědomit, že úbytek hmotnosti a období jsou neoddělitelně spojeny. Během tohoto období musíte být obzvláště opatrní u škrobnatých potravin, sladkostí a ovoce: tyto produkty jsou bohaté na snadno stravitelné jednoduché sacharidy, jejichž zvýšené používání přispívá k rychlému nárůstu tělesné hmotnosti, které lze vyloučit pouze pomocí nejtěžší stravy.

Ve druhé polovině cyklu se ženské tělo uvolní a přizpůsobí se klidnému režimu akumulace „rezerv“. Toto období je charakterizováno zhoršeným pocitem neustálého hladu, ve kterém je přitahován k „sladkému“ a „chutnému“. Druhá polovina ženského cyklu zahrnuje použití bílkovinných produktů (pohanka, nízkotučné ryby a maso, mléčné výrobky a mořské plody), ale sacharidy ve stravě by měly být minimalizovány.

Období a sport

Několik dní před začátkem menstruace byste při fitness měli být velmi opatrní: nejrozumnějším rozhodnutím bude zrušení silových cvičení, při nichž může dojít ke zranění kloubů a páteře. Stejné období je charakterizováno poklesem vytrvalosti. Z toho však nevyplývá, že by hubnutí během menstruace mělo probíhat bez fyzické aktivity..

Od čtvrtého dne menstruace se kvalita sportovní aktivity může vrátit k obvyklé normě. Fitness a simulátory přinesou nejen výhody, ale také poskytnou příjemné pocity: od 4. do 25. dne cyklu (s přestávkou mezi 12. a 15. dnem) ženy docela snadno snášejí jakoukoli fyzickou a silovou zátěž.

A co tyto padající dny? Měli bychom během těchto několika dní opravdu zapomenout na sport? Vůbec ne: ztráta hmotnosti a menstruace, jako procesy, nevstupují do konfliktů, což vám umožňuje sportovat i v nejproblematičtějším období kritických dnů. Strečink a jóga jsou pro toto období ideální, stačí si tréninky rozdělit na několik kratších úseků..

Nebezpečně! 5 chyb při hubnutí, které snižují váš menstruační cyklus

Proč byste měli jemně mluvit s blízkými o jejich váze a množství kalorií denně, které tělo potřebuje pro normální fungování reprodukčního systému. Výživová poradkyně Ksenia Selezneva (@seleznevaks) vysvětluje, jak souvisí menstruační cyklus a strava, a říká, co nedělat při hubnutí.

Ksenia Selezneva

Výživový poradce, výživový poradce, gastroenterolog, kandidát lékařských věd

Tuková tkáň není hlavním nepřítelem všech žen, ale důležitým orgánem, který plní mnoho funkcí. Syntetizuje a akumuluje některé ženské pohlavní hormony. Tuková tkáň se podílí na termoregulaci a je také důležitým zdrojem energie a ochranným „polštářem“ pro vnitřní orgány.

Když je tuková tkáň vzácná, dochází k hormonální nerovnováze..

A to ovlivňuje fungování celého organismu, včetně ženského reprodukčního systému. Menstruační nepravidelnosti mohou být důležitým varovným signálem problémů s hmotností. S výraznou podváhou se vyskytuje sekundární amenorea - absence menstruace po dobu delší než 3 měsíce.

Ale spravedlivě je třeba poznamenat, že přebytečný tuk také negativně ovlivňuje menstruační cyklus. Nadváha je často příčinou neplodnosti. Měl jsem mnoho pacientů, kteří byli schopni otěhotnět až po kompetentním významném snížení tělesné hmotnosti.

Je těžké říci přesně po ztrátě, kolik kilogramů cyklus zmizí. Všechno je velmi individuální. To však často vede k řadě na první pohled neškodných chyb během hubnutí..

Jste posedlí vlastní váhou

Není nutné, abyste byli lékařem, abyste pochopili, že člověk má problémy s tělesnou hmotností, a bylo by dobré, kdyby přibral několik kilogramů. Velmi hubené, vychrtlé mladé dívky mají obvykle menstruační potíže. Doporučuji blízkým, aby věnovali pozornost svému chování: jsou fixováni na svou váhu, na hubnutí, i když neexistují žádné zjevné kilogramy navíc, trápí se, když přibírají 100 gramů, neustále se váží, počítají každou kalorii a zároveň jsou vždy nešťastní sami se sebou. To jsou opravdu důležitá znamení!

V tomto ohledu žádám rodiče, aby sledovali, co říkají svým dcerám o jejich váze. Neškodné fráze jako „Něco, co často přicházíte do ledničky“ nebo „Myslím, že jste mnohem lepší“ - mohou v pubertě hrát krutý vtip.

Začnete hladovět

Před dovolenou se dívka často naléhavě rozhodne zhubnout pár kilogramů za týden. Buď začne hladovět, nebo sama přijde s velmi omezenou nízkokalorickou stravou. Jakékoli omezení jídla (tj. Energie) naše tělo vnímá jako velký stres: zapne se pohotovostní režim, zpomalí se metabolismus. A když se člověk vrátí k víceméně známé stravě, na pozadí pomalého metabolismu dochází k intenzivnímu nárůstu tělesné hmotnosti..

Než tedy začnete hubnout, obraťte se na odborníka, který vám vybere ten správný napájecí systém. Důležité: nikoli strava, ale výživový systém!

Omezujete kalorie a výrazně omezujete tuky nebo sacharidy ve vaší stravě

To není možné! Pro normální fungování potřebuje tělo bílkoviny, tuky, sacharidy a také vitamíny a stopové prvky. Hlavní věc je získat je z užitečných zdrojů. Denní příjem kalorií se počítá individuálně (v závislosti na věku, pohlaví, počáteční hmotnosti, výšce a aktivitě), ale dlouhodobá nízkokalorická strava nikomu neprospěje. To je chyba mnoha doručovacích služeb, které nabízejí zákazníkům fitness menu s obsahem kalorií 800 kcal denně. To je velmi málo, dokonce i pro drobnou dívku, která nešportuje! Moje doporučení je alespoň 1300-1500 kcal.

Ztratíte hodně kil rychle

Vše samozřejmě záleží na počáteční hmotnosti. Obvykle, pokud dívka váží 150 kg, ztratí v prvním měsíci 10 kg bez poškození zdraví. Pokud má dívka 5-7 kilogramů navíc a chce se jich zbavit za týden, pak to může ovlivnit celkový stav těla a menstruační cyklus, zejména.

Bezpečnou možností je zhubnout 5% původní tělesné hmotnosti za dva týdny. Ale doporučuji udělat bioimpedansometrii před zhubnutím - posouzení složení těla, které ukazuje, z čeho přesně se vaše váha skládá: kolik tukové tkáně, svalů, tekutin.

Tato studie vám pomůže sledovat kvalitu vašeho hubnutí určením místa, kde hubnete..

Běžíš si zdraví

Pokud jste měli aktivní měsíc s lety, stresem, prudkou změnou klimatu, cyklus může dočasně zabloudit. Jedná se o běžnou praxi a pokud neexistují žádné další zdravotní problémy, neměli byste si dělat starosti. Pokud ale máte s cyklem problémy několik měsíců a současně hubnete, pak tuto skutečnost nelze ignorovat. Nechte se vyšetřit u gynekologa a endokrinologa a poraďte se s odborníkem na výživu, který připraví individuální dietu.

V poslední fázi porodu se rodí placenta, což znamená konec procesu porodu. To je doprovázeno uvolňováním velkého množství krve a hlenu: protože je poškozený povrch dělohy, zůstává na něm rána z dřívějšího připevnění placenty.