Hnědé špinění výtoku týden před menstruací: patologie nebo fyziologická norma?

Slizniční vaginální sekrece různé barevné pigmentace a objemu je indikátorem zdraví orgánů ženského reprodukčního systému. Gynekologové tvrdí, že kvůli změnám charakteristik odmítnuté tekutiny je možné diagnostikovat patologické procesy v rané fázi. Na základě statistik si každá žena všimla hnědého výtoku alespoň jednou v týdnu před menstruací. Co tento jev naznačuje? Proč vzniká? Je odmítnutí takové leucorrhoea fyziologické nebo je hnědá mazanice známkou patologie reprodukčních orgánů? Pojďme to společně vyřešit na základě názorů odborníků..

Když lze příznak připsat fyziologické normě

Zjištění, zda je rozmazaný hnědý výtok před menstruací fyziologický nebo zda mluvíme o symptomech ženských chorob, je celkem jednoduché. Přirozené odmítnutí sekrece je bezbolestné a samotná tekutina nemá nepříjemný zápach. Gynekologové identifikují několik fyziologických procesů, které mohou být doprovázeny hnědým výtokem před kritickými dny..

Tvorba menstruačního cyklu

První menarche naznačuje dívčí pubertu a poslední období v procesu formování orgánů reprodukčního systému. Lékaři říkají, že tato fáze života ženy může být doprovázena výskytem nahnědlého a někdy nahnědlého mazu před menstruací.

Tento jev je způsoben nestabilním menstruačním cyklem, který se tvoří v procesu 6-7 měsíců po první menarche. Ale červená sekrece, odmítnutá déle než po stanovenou dobu, může naznačovat patologie v genitáliích a vyžaduje okamžité odvolání k specialistovi.

Hormonální antikoncepce

Zavádění nových perorálních kontraceptiv je spojeno se změnou intenzity kurzu a cyklu kritických dnů..

Gynekologové tvrdí, že slabý hnědý výtok po ovulaci a před nástupem menstruace je docela přijatelný v prvních dvou nebo třech měsících po zahájení léčby. Ale přítomnost tmavě hnědé sekrece přítomné od menstruace k menstruaci může naznačovat nesprávný výběr léků. V tomto případě odborníci doporučují, abyste okamžitě přestali používat antikoncepci a kontaktovali gynekologa, který ženu sleduje, aby vybral jinou drogu..

Je třeba poznamenat, že před použitím jakéhokoli hormonálního léku je nutné provést testy na hormony!

Climax

Hnědý výtok může být spojen s nástupem menopauzy. Tento jev je typický pro ženy ve věku 40-50 let a nejedná se o patologii.

K odstranění příznaků, které u žen vyvolávají úzkost, může odborník předepsat hormonální terapii, která vám umožní přenést menopauzu bez silného stresu pro zdraví žen.

Intrauterinní zařízení

Odmítnutí hnědých sliznic v intermenstruačním období je možné po zavedení nitroděložního tělíska. Mechanismus účinku této antikoncepce může „dát“ podobný vedlejší účinek v důsledku vlivu na hormonální pozadí ženy a traumatu endometria během procesu instalace. Přečtěte si v článku o odkazu o povaze výboje po instalaci spirály.

Je třeba poznamenat, že pokud se ve třetím měsíci po zahájení používání spirály vaginální výtok nezastaví, musí být tento typ ochrany před nežádoucím těhotenstvím okamžitě odstraněn.

Ovulace

Rozmazání světle hnědého slizničního výtoku týden před menstruací může naznačovat nástup ovulace.

Vzhled hnědého mazu během ovulačního období cyklu není patologie, ale naznačuje poškození cév endometria v procesu pohybu zralého vajíčka vejcovodem.

Pokud ovulaci předcházel nechráněný pohlavní styk, může být vzhled nahnědlého výtoku považován za výchozí bod pro nástup těhotenství.

Poporodní období

Po porodu, bez ohledu na to, zda šlo o přirozenou nebo porodnickou pomoc, byla provedena pomocí císařského řezu, tělo zahájilo regenerační procesy. Metamorfózy v největší míře ovlivňují orgány reprodukčního systému..

Gynekologové tvrdí, že v postnatálním období se ženský menstruační cyklus znovu formuje, takže přítomnost hnědého výtoku 3 dny před menstruací by neměla vzbuzovat obavy..

Doba obnovení měsíčního cyklu závisí na přítomnosti nebo nepřítomnosti kojení, "sériovém čísle" těhotenství a kvalitě hormonálního pozadí..

Izolace hnědé sekrece před menstruací jako důkaz patologie

Hnědý maz, který se objeví před kalendářním nástupem menstruace, může být příznakem patologických procesů, které ovlivnily pohlavní systém.

Hlavním znakem naznačujícím přítomnost onemocnění je zátěž vylučování sliznic s nepříjemnými neobvyklými pocity:

 1. Bolestivé pocity během pohlavního styku.
 2. Kreslení bolestí v podbřišku doprovázející výtok před menstruací.
 3. Pocit pálení při močení.
 4. Svědění v genitáliích.
 5. Systematický vzhled nahnědlých sraženin v intermenstruačním období.
 6. Odmítnutí špinění sekrecí po dobu delší než pět dní za sebou.
 7. Bolesti dolní části zad doprovázející leucorrhoea před zahájením menstruace.

Odborníci tvrdí, že přítomnost jednoho nebo více z výše uvedených příznaků v kombinaci s přítomností výtoku několik dní před menstruací je příznakem patologických procesů ovlivňujících reprodukční orgány.

Ženy, které tyto příznaky pozorují samy o sobě, se nemusí bát a paniky, měly by však převzít odpovědnost za své zdraví a okamžitě kontaktovat gynekologa, aby nedošlo ke zhoršení stavu..

Lékaři rozlišují několik nemocí, o čemž svědčí špinění, které se objevuje před menstruací a má hnědou barvu:

Cervikální eroze

Tento patologický stav je charakterizován výskytem vředů nebo jizev na slizničním povrchu děložního čípku. Lékaři připisují toto onemocnění lézím s pomalými příznaky, protože nejčastěji je možné diagnostikovat erozi pouze při vyšetření na gynekologickém křesle.

Ženám, které si před začátkem kritických dnů v kalendáři všimly systematické sekrece černé nebo tmavě hnědé barvy, se doporučuje neprodleně konzultovat s odborníkem.

Pohlavně přenosné nemoci

Infekční onemocnění zánětlivé povahy, přenášená z partnera na partnera, mohou vyvolat rozmazaný hnědý výtok, který se objevuje týden před menstruací. Nejčastěji se tato symptomatologie zhoršuje bolestí při pohlavním styku, silným nepříjemným zápachem vylučované látky, pocitem pálení při močení a změnou povahy hlenu odmítnutou.

Diagnóza této symptomatologie vyžaduje okamžité doporučení specialistovi. V procesu terapie je nutné přísně dodržovat lékařská doporučení, protože jednou z nejčastějších komplikací pohlavně přenosných chorob v pokročilém stadiu je získaná ženská neplodnost.

Mimoděložní těhotenství

Patologický stav charakterizovaný připojením oplodněného vajíčka mimo děložní dutinu. Zpočátku bude odmítnutý hlen jednoduše "rozmazávat" na povrchu vašeho spodního prádla nebo kalhotek. Časem se objem vypouštění nejen nezmenší, ale také se zvýší ze dne na den..

Je třeba poznamenat, že mimoděložní těhotenství je plné hojného krvácení, takže při prvním podezření na tuto patologii musíte konzultovat lékaře..

Cysta na povrchu vaječníků

Jednou z nejčastěji identifikovaných příčin hnědých sliznic je cysta. Výtok při diagnostice tohoto onemocnění může mít různé krevní odstíny a sytost. Odmítnutí sekrece, předznamenávající čas nástupu menstruace, je spojeno s růstem cysty na povrchu vaječníku a patologickými abnormalitami v procesu zrání vajíčka. V rané fázi tvorby cyst může hlen pomazat a projít den nebo dva před nástupem kritických dnů, ale dlouhodobé zanedbávání problému může mít za následek prodloužené krvácení. Další informace o výtoku z ovariální cysty se dozvíte v článku na odkazu.

I malé množství sekrece ve spojení se systematickou tažnou bolestí, která omezuje dolní část břicha, je důvodem pro kontaktování odborníka.

Endometrióza

Onemocnění charakterizované prudkou proliferací endometria. Tento stav je patologický a vyžaduje okamžité doporučení specialistovi! Často se zaznamenává nejen krvácení u endometriózy před menstruací, ale také odmítnutí hnědého hlenu po pohlavním styku. Nemoc nemá tu vlastnost, že začíná asymptomaticky, proto kontaktování lékaře při prvním náznaku odstraní příčinu v rané fázi..

Hormonální poruchy

Hnědý výtok několik dní před menstruací může být způsoben nerovnováhou v hladinách progesteronu a estrogenu. I malé kvantitativní posuny mohou negativně ovlivnit celkový stav reprodukčního systému. Mnoho faktorů může vyvolat narušení hormonálního pozadí:

 1. Poruchy příjmu potravy.
 2. Časté stresové situace.
 3. Změna klimatických pásem.
 4. Hormonální terapie.

Co by se mělo dělat

Lze dojít k závěru, že hnědá sekrece krve, která má rozmazaný charakter, ne vždy naznačuje přítomnost patologických procesů v těle, ale pouze praktický gynekolog může zjistit skutečnou příčinu toho, co se děje.

Pro správnou diagnózu musí pacientka absolvovat řadu testů a být vyšetřena na gynekologickém křesle. Pamatujte, že i drobné příznaky, které nezpůsobují závažné nepohodlí, by se měly stát důvodem k návštěvě lékaře..

Výtok, který začíná jako obyčejný maz, může dříve či později vést k hojnému děložnímu krvácení. Tyto komplikace se léčí výhradně v nemocničním prostředí a hlavně pomocí chirurgického zákroku..

Příčiny hnědého výtoku a rozmazání několik dní před menstruací

Stěr před menstruací je jedním z důvodů, proč se ženy v reprodukčním věku obracejí ke gynekologovi. Je důležité zvážit, proč se takové tajemství objevuje a zda je třeba něco udělat.

Normální výtok před menstruací

Důvody, proč se před menstruací rozmazává, jsou různé. Ačkoli některé ženy věří, že se jedná o normální stav, ve skutečnosti je to signál, že ne všechno je v těle harmonické..

Maznya je malý nahnědlý výtok z cervikálního kanálu. U některých se objevují těsně před menstruací a přecházejí do normálního krvácení..

Vzhled hnědého hlenu je považován za normální, pouze pokud k němu došlo 1–2 dny před nástupem menstruace. V takovém případě by se stav neměl zhoršovat a vaginální sekrece by měla mít nepříjemný zápach. Absence pálení a svědění také naznačuje, že výtok je součástí fyziologického procesu..

Abychom pochopili, proč může rozmazávat, stojí za to zvážit procesy probíhající uvnitř těla.

Před ovulací je hlen čirý a hustý, ve druhé polovině cyklu se stává viskóznějším a želé. Před nástupem menstruace je výtok hojnější. Těsně před začátkem menstruace se může objevit nahnědlá nebo šarlatová vůně..

Menstruační humbuk

Špinění před menstruací se zřídka stává důvodem k návštěvě lékaře. Ženy si myslí, že příští měsíc to bude fungovat samo. V zájmu ochrany svého zdraví byste však měli věnovat pozornost jakýmkoli neobvyklým příznakům..

Pokud se hnědá mastnota před menstruací objeví za 2 dny, nemá nepříjemný zápach, nezpůsobuje zhoršení zdraví, je pozorována jednou nebo velmi zřídka, můžete to udělat bez návštěvy gynekologa. Lékařská prohlídka je nutná v následujících situacích:

 • každé období začíná mazanicí (nebo k ní dochází několik cyklů za sebou);
 • hnědý výtok je hojný a má nepříjemný zápach;
 • mazanice má nažloutlý, růžový nebo nazelenalý odstín;
 • neobvyklý hlen se objeví několikrát v jednom cyklu;
 • doba špinění je více než 5 dní nebo více.

Hnědé špinění týden před menstruací nebo více není také normální. Někdy tento jev naznačuje přítomnost patologií v reprodukčním systému ženy, ačkoli změna povahy samotného hlenu se nepovažuje za nemoc.

Důvody mazání

Pokud se před menstruací rozmazává, je důležité správně identifikovat příčiny. Někdy problém spočívá v onemocnění orgánů reprodukčního systému a někdy je spojeno s obvyklou restrukturalizací hormonálního pozadí. Někdy může být během těhotenství hnědá skvrna.

Špinavý výtok týden před menstruací se může objevit kvůli přirozenému stárnutí tkání dělohy. Když jsou jejich částice odděleny, prasknou malé kapiláry, což vede k mírnému proniknutí krve do genitálního traktu. Výsledkem je, že žena na svém prádle najde stopy hnědé mazanice..

Vzhled nahnědlého tajemství je možný po zavedení nitroděložního tělíska u ženy. Na spodním prádle může vykazovat stopy nahnědlého hlenu. Objevují se kvůli poškození jemné membrány dělohy během instalace spirály. Pokud patologický jev přetrvává, je nutné urgentně vyjmout zařízení z děložní dutiny.

Důvody hnědé skvrny před menstruací u mladých dívek, které nedávno začaly s cyklem, mohou spočívat v nestabilitě hormonálního pozadí. Dokud reprodukční systém nefunguje správně, je neobvyklé tajemství z pochvy normou. Situace by se měla zotavit po 6-7 menstruačních cyklech.

Pokud jsou počáteční předpisy nadále doprovázeny hnědými mazanicemi, je nutná okamžitá lékařská pomoc.

Ovulace může také způsobit nahnědlý vaginální výtok. To se nepovažuje za patologii. Během zrání vajíčka dochází k prasknutí folikulu, při kterém jsou poškozeny mikroskopické cévy, dochází k drobnému krvácení.

Příznaky patologie

Hnědé špinění během nástupu ženských dnů je ve většině případů známkou vnitřní patologie a vyžaduje léčbu. Pokud jde o gynekologa, je důležité umět správně popsat všechny jevy, které se objevily, a to povahu tajemství: sporé nebo hojné, nahnědlé nebo černé mazanice. Všechny tyto podrobné charakteristiky pomohou specialistovi přesně stanovit diagnózu a poskytnout kvalitnější péči..

Následující doprovodné příznaky mohou naznačovat patologickou povahu nahnědlého výtoku:

 • tahání bolesti;
 • pocit pálení při močení;
 • nepohodlí dolní části zad;
 • nepohodlí během pohlavního styku;
 • svědění v perineu.

Černá barva vaginálního sekretu může být spojena s nedávným porodem. Pokud tomu tak nebylo, a žena není těhotná, lékař může mít podezření na vývoj onkologické patologie.

Hnědý hlen obvykle varuje před zánětlivým nebo infekčním procesem. Někdy je namazání před menstruací za týden známkou mimoděložního těhotenství, což vyžaduje urgentní chirurgickou péči.

Cervikální eroze

Pokud je týden před menstruací rozmazaný, může být příčinou vývojový proces eroze. Během tohoto onemocnění je sliznice orgánu pokryta vředy a jizvami. Mohou krvácet, což způsobilo, že žena zjistila krvácení..

Růžové špinění před menstruací je také příznakem eroze krvácení. Barva hlenu závisí na tom, kolik tkáně je poškozeno, jak dlouho nemoc trvá.

Povaha sekrece z pochvy se může často měnit. Vzhledem k tomu, že eroze je považována za patologii s malým počtem příznaků, je nutné ji včas navštívit, je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa. To je zvláště důležité, když se objeví neobvyklý hlen..

Samy o sobě leucorrhoea nemůže vyvolat mazanici, protože se jedná o normální fyziologický jev. Hojný cervikální hlen, který se mísí s krví, však vypadá jako hnědé rozmazané tajemství..

Pohlavně přenosné nemoci

Hnědý vaginální výtok je výsledkem zánětlivých procesů v těle. Proniknutí infekce je může vyprovokovat..

Podvod 3 dny před menstruací nebo více může naznačovat vývoj pohlavně přenosných chorob. Blahobyt ženy bude doprovázen takovými jevy jako:

 • bolest při pohlavním styku;
 • nepříjemný zápach cervikálního hlenu;
 • pocit pálení při používání toalety;
 • změna barvy a konzistence vaginálních sekretů.

Pokud vynecháte začátek vývoje infekce, můžete způsobit nenapravitelné poškození zdraví. Hnědá skvrna je jen jedním z prvních příznaků problému. Opomíjené infekce vedou k ženské neplodnosti a způsobují snížení celkové kvality života a imunity.

Mimoděložní těhotenství

Daub se během těhotenství nepovažuje za normální. Vzhled jakéhokoli krvavého výboje varuje ženu před vážnými poruchami. Bez ohledu na množství a konzistenci nahnědlého hlenu je nutná urgentní lékařská konzultace.

Mimoděložní těhotenství je vážný stav, kdy se oplodněné vajíčko nepřichytí k děložní dutině, ale k vejcovodům. Růst a vývoj plodu je tam nemožný. Chybějící chirurgický zákrok k odstranění embrya spolu s hadičkou vede k vážnému vnitřnímu krvácení a dokonce k úmrtí ženy. Zachování těhotenství je vyloučeno.

Když je embryo zafixováno na nesprávném místě, objeví se na prádle nahnědlá mazanice, která obvykle vynikne 10 dní před nástupem očekávané menstruace. Tento stav je charakterizován neustálým zvyšováním objemu hlenu, který se může změnit na krvácení. Pokud máte podezření na mimoděložní těhotenství, měli byste urgentně navštívit lékaře.

Cysta na povrchu vaječníků

Cystická patologie je onemocnění, s nímž se alespoň jednou v životě setkala více než polovina žen..

Cysty mají různé formy, ale většina z nich způsobuje krvácení. Kromě neobvyklého hlenu můžete pozorovat:

 • změna data zahájení menstruace;
 • bolest v dolní části břicha a dolní části zad;
 • selhání doby regulace;
 • časté zpoždění.

Pokud je cysta nedávná a má malou velikost, může špinění přicházet a odcházet znovu. Dlouhodobé zanedbávání nemoci vede k intenzivnějšímu krvácení, ke kterému dochází mimo období.

Endometrióza

Pokud je menstruace nejprve rozmazaná, pak hojně přechází, lze podezření na vývoj endometriózy. Toto onemocnění je charakterizováno náhlým růstem endometria - slizniční vrstvy, která obklopuje vnitřní povrch dělohy. Normálně, když dojde k těhotenství, mělo by být embryo v této části zafixováno..

U endometriózy se nahnědlý hlen objevuje nejen před menstruací. Tento jev může narušit ženu po pohlavním styku. Včasné odvolání ke specialistovi vám umožní zvládnout patologii bez následků.

Hormonální poruchy

Pokud se objeví problém, nejčastěji je příčinou tohoto jevu hormonální selhání. Nerovnováha vede k intermenstruačnímu krvácení. Je to způsobeno nedostatkem základních hormonů nebo jejich přebytkem.

I malá nerovnováha mezi estrogenem a progesteronem může vyvolat řadu patologických změn v těle ženy. Selhání je způsobeno následujícími faktory:

 • porušení obvyklé stravy;
 • změna plánu a tempa života;
 • užívání perorálních kontraceptiv;
 • přesun do jiné klimatické zóny;
 • časté stresové situace.

V důsledku užívání hormonální antikoncepce se nejčastěji objevuje špinění. Není možné přesně předpovědět, jak syntetické hormony ovlivní ženské tělo. Pokud se mezi obdobími opakovaně objevuje nahnědlý hlen, stojí za to znovu navštívit lékaře a případně změnit vybranou drogu..

Diagnostika

Příznaky se mohou lišit, ale přesnou diagnózu stanoví pouze odborník po vyšetření a získání výsledků nezbytných laboratorních testů. Je lepší navštívit gynekologa v době, kdy se objeví neobvyklý výtok. To dá lékaři příležitost vzít biomateriál k analýze..

Aby byl klinický obraz správně sestaven, je nutné podrobně popsat všechny vzniklé příznaky. Lékař ženu vyšetří pomocí gynekologických zrcadel a provede potřebné pokyny. Mohou být vyžadovány testy ultrazvukem, flórou a infekcí.

Léčba

Není nutné léčit samotný nahnědlý hlen před menstruací, ale příčinu, která způsobuje patologický výtok. Způsob léčby je určen na základě identifikovaného onemocnění.

Pokud je příčinou nahnědlého hlenu infekční onemocnění, jsou zapotřebí antimikrobiální nebo antibakteriální látky. Spolu s obecnou terapií může gynekolog doporučit sprchování drogami..

V případě hormonálních poruch jsou předepsány hormony. Tyto léky lze použít pouze po podrobném vyšetření. V žádném případě byste neměli užívat tyto léky na radu příbuzných a přátel..

Lékař by měl sledovat průběh léčby a upravit dávkování. Po ukončení terapie se provedou závěrečné testy, aby se zajistilo, že nemoc byla poražena.

Proč hnědý výtok probíhá před menstruací

Vzhled hnědého výtoku před nástupem menstruace je poměrně častým a častým výskytem, ​​s nímž se setkává téměř každá žena. V některých situacích je to normální stav, v jiných je to známka poruchy a patologických abnormalit v ženském těle..

Proč hnědý výtok přichází před menstruací, co to znamená, která leukorea je považována za normální a která je patologie, stejně jako známka toho, jaké nemoci mohou být rozmazané hnědým výtokem v předvečer menstruace - pojďme si promluvit v článku.

Hnědá leucorrhoea před menstruací: norma nebo patologie

U mnoha žen je pozorován výskyt hnědého výtoku několik dní před menstruací. Leucorrhoea se postupně zesiluje a mění se v menstruaci. Toto je normální stav, který nevyžaduje speciální terapii..

Lékař může zjistit povahu a přesnou příčinu výskytu hnědého vaginálního výtoku před menstruací po gynekologickém vyšetření provedením řady laboratorních a instrumentálních studií.

Pokud se hnědý vaginální výtok objeví týden před menstruací, může to být projev zánětu urogenitálních orgánů. Patologický výtok může být také vyvolán hormonálními poruchami, užíváním perorální antikoncepce, použitím nitroděložního tělíska nebo prstence, častým stresem, prudkou změnou hmotnosti.

Kvalifikovaný lékař může určit příčinu a povahu vaginálního výtoku a také zvolit vhodný léčebný režim (pokud je to nutné) po sérii klinických studií.

Světle hnědý výtok před menstruací s endometriózou

Vzhled hnědé leucorrhoea v předvečer menstruace může být projevem endometriózy dělohy. V tomto případě je vaginální výtok doprovázen následujícími patologickými příznaky:

 • Bolest v dolní části břicha. Jejich intenzita a závažnost závisí na závažnosti onemocnění..
 • Bolest v pánevní oblasti. Před nástupem menstruace se zesilují a po dokončení oslabují. Mezi menstruacemi není pánevní bolest výrazná.
 • Změna odstínu výboje. U endometriózy mohou být černé, světlé nebo hnědohnědé..

Důsledky potratů, traumat a chirurgických zákroků na dělohu mohou vyvolat výskyt endometriózy..

Leucorrhoea hnědá s infekčními patologiemi

Infekční zánět děložní dutiny (endometritida) může způsobit tmavě hnědou premenstruační leucorrhoea. Patologie se vyvíjí po potratu nebo komplikovaném porodu.

U endometritidy je hnědá leucorrhoea doprovázena následujícími příznaky:

 • Zapáchající menstruační krvácení;
 • Konstantní bolest v dolní části břicha, vyzařující do křížové kosti nebo dolní části zad;
 • Zvýšené pocení;
 • Zhutnění a zvětšení dělohy, které je určeno gynekologickým vyšetřením;
 • Apatická nálada;
 • Ztráta síly (zejména na začátku menstruace).

Dalším důvodem výskytu rozmazaného hnědého výtoku jsou genitální infekce (kapavka, chlamydie, genitální bradavice atd.) A zánětlivé procesy pánve.

Hnědá leucorrhoea před menstruací s nádorovými novotvary

Předmenstruační hnědý výtok může být důsledkem hyperplazie endometria. Tato patologie se vyvíjí po vážném psycho-emocionálním šoku, těžké fyzické námaze a v důsledku hormonálních poruch.

Hnědý výtok s hyperplazií je doprovázen nepravidelnou menstruační funkcí, výskytem rozmazané leucorrhoea uprostřed cyklu a křečovými bolestmi v pánvi.

Další patologií nádorové povahy, která se projevuje předmenstruačním hnědým výtokem, jsou děložní myomy. Maligní novotvary reprodukčních orgánů mají za následek černý a tmavě hnědý vaginální výtok.

Další faktory vzhledu hnědého premenstruačního výtoku

Nejčastější příčinou hnědé leucorrhoea je užívání hormonální antikoncepce, která vede ke změně hormonálních hladin. Vzhled hnědého výtoku je důsledkem adaptace těla na nové změny. Leukorea způsobená hormonálními činidly obvykle zmizí po 3 měsících. V jiném případě je nutná konzultace s lékařem, který zvolí bezpečnější antikoncepční lék.

Kromě hormonálních kontraceptiv může nitroděložní tělísko vést ke vzniku hnědé leukorea. Hormony ve svém složení ovlivňují pravidelnost cyklu a odstín výtoku. Také špinění před menstruací lze pozorovat v počáteční fázi menopauzy nebo v perimenopauze.

Mohl by hnědý výtok před menstruací být známkou těhotenství?

Ihned po oplodnění mění vaginální sekrece barvu a konzistenci. Leucorrhoea začíná hnědnout.

Hnědý výtok je známkou implantačního krvácení, ke kterému dochází 12 dní po početí, kdy je vajíčko připojeno k děloze. Aktivita embrya vyvolává zvýšení objemu hlenu, stává se krémovým a může mít nažloutlý nebo světle hnědý odstín.

Implantační krvácení nastává ve dnech očekávané menstruace, a proto je mnoho žen zaměňuje. Rozdíl mezi nimi je však významný. Když je embryo implantováno do dělohy, dochází k mírnému vybití světlého odstínu, pokud došlo k oplodnění. A když je vaginální výtok podobný menstruačnímu krvácení, musíte navštívit lékaře. Vzhled takové leucorrhoea může být známkou hrozby potratu, nesprávného připevnění embrya, zmrazeného nebo mimoděložního těhotenství a dalších patologických stavů těhotenství.

Co dělat, když se objeví předmenstruační výtok

Pokud se hnědá leucorrhoea objeví několik dní před menstruací a změnila se na plné krvácení, tento jev nevyžaduje speciální terapii. Pokud má výtok nepříjemný zápach nebo je doprovázen bolestivými pocity, poraďte se s gynekologem.

Před výběrem léčby lékař předepíše komplexní vyšetření, které určí příčinu a povahu vaginálního výtoku. Po prostudování získaných výsledků vyvine gynekolog taktiku terapeutického působení. K léčbě infekčních patologií jsou předepsány antimikrobiální léky (sprchovací roztoky, vaginální masti, čípky). Zánět urogenitálních orgánů je léčen protizánětlivými pilulkami a čípky. K obnovení reprodukční funkce jsou předepsány hormony.

Nečinnost v takových případech je nebezpečná rozvojem neplodnosti, tvorbou nádorů a následným odstraněním postižených orgánů. Včasná diagnóza umožní zjistit onemocnění v preklinických stadiích a přijmout vhodná opatření.

Video: Brown mazanice před menstruací

Pozornost! Tento článek je zveřejněn pouze pro informační účely a za žádných okolností nepředstavuje vědecký materiál ani lékařskou pomoc a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Ohledně diagnózy, diagnostiky a předpisu o léčbě se poraďte s kvalifikovanými lékaři!

Všechny možné příčiny hnědých skvrn výtoku týden před menstruací

Menstruace, cyklus, vaginální sekrece podle jejich charakteristik mohou naznačovat vývoj jakéhokoli onemocnění. Proto je tak důležité, aby každá žena věděla vše o svém těle. Povědomí vám umožňuje včas odhalit problém a vyhledat lékařskou pomoc. V tomto článku se dozvíte o všech možných příčinách hnědého výtoku týden před menstruací..

Každý ví, že krev se obvykle objevuje pouze během menstruace. To je pravda, ale ne tak úplně. Existují okolnosti, za kterých je vaginální hlen obarvený erytrocyty v absolutním zdraví reprodukčního systému.

Na fórech a v recenzích žen v síti můžete vidět úplnou neznalost základních fyziologických procesů. Tvrzení, že druhá fáze je nutně 14 dní, nebo že každá žena má taková období vždy stejná, se zásadně mýlí. Za předpokladu absolutního zdraví a ideálního cyklu 28 dnů se ovulace skutečně vyskytne 14. den. Ve skutečnosti je však každý člověk individuální a žije za okolností, které ovlivňují hormonální pozadí. Ovulace tedy může nastat dříve a později než uprostřed cyklu. Někdy můžete pozorovat světle hnědý nebo světle růžový výtok - odtok krve s cervikálním hlenem, když folikul praskne. Tento jev se nazývá ovulační krvácení, i když existuje jen pár kapek červené tekutiny. To není vždy a ne u každé ženy, ale je to norma..

Pozornost! Můžete zkontrolovat ovulaci pomocí speciálního testu, který se prodává v jakékoli lékárně..

K implantaci dochází v příznivých dnech 8–10 dní po nechráněném sexu. Týden před menstruací do těchto výpočtů zapadá. Brownův mazanec během tohoto období tedy může hovořit o dokončené koncepci. Těhotenský test bude stále záporný, druhý proužek se zobrazí až 7-8. Den zpoždění. Implantační krvácení je světle zbarvený výtok, hnědý může být bledý, téměř krémový. Častěji je před menstruací růžový výtok.

Na reprodukční systém mají vliv životní okolnosti, od špatných návyků po stupeň aktivity. Tmavý výtok ve druhé fázi cyklu není normou, ale pokud k němu dojde jednou v důsledku níže uvedených faktorů, neznamená to přítomnost nemoci. Proč se to děje těsně před menstruací, je vysvětleno jednoduše. Na konci cyklu má endometrium maximální objem, takže jej lze za určitých okolností odmítnout snadněji než v jiné dny.

Stejně jako domácí práce nebo práce spojené se zvedáním závaží, intenzivní námaha, náhlé pohyby mohou vyvolat odmítnutí fragmentů nitroděložní vrstvy, které obvykle vycházejí během menstruace.

Během bouřlivého intimního života někdy dochází k nahnědlému výboji. Dlouhý, častý a aktivní styk má za následek malé krvácení.

Hormonální léky v intermenstruačním období vždy způsobují krvavé šmouhy. V prvních měsících přijetí se to stává častěji, přibližně za 4-5 cyklů se stav vrátí k normálu. Výtok růžový, černý a hnědý je endometrium a krev, které se uvolňují pod vlivem účinných látek.

V přítomnosti spirály v děloze se tento příznak vyskytuje také v počáteční fázi. Kromě toho se menstruace stává bohatou a prodlouženou. Ženy s IUD v děloze mají po sexu často hnědý výtok, což se vysvětluje účinkem na spirálovou anténu vyčnívající z cervikálního kanálu.

U dívek se cyklus stabilizuje až na 2 roky od první menstruace, takže v intermenstruačním období je běžný výskyt hnědého mazanice. Někdy je tento jev spojen se stresem před zkouškami nebo kvůli zamilování.

Během premenopauzálního období se u žen také objevuje krvavý, tmavý výtok. Brown namazat místo menstruace a v dalších dnech cyklu dochází s postupným blednutím menstruační funkce. Mělo by to být trochu rozmazané, jinak stojí za to prozkoumat.

Pozor! Během menopauzy může jakékoli krvácení hovořit o onkologii a jiných nebezpečných onemocněních..

Pokud žena kojí, menstruace přichází mnohem později. Během prvních měsíců nejsou stabilní. Proto je hnědá mazanina za předpokladu, že neexistují žádné patologické příznaky, normální..

Pokud je každý cyklus přesně týden před menstruací tmavý, a diagnóza nevidí zjevné odchylky, měla by být provedena analýza hladiny pohlavních hormonů. Jejich nerovnováha je vždy charakterizována přítomností krve a cyklickostí. Pokud se situace nenapraví, objeví se vážná porušení.

Stojí za zmínku, že ne všechny popsané patologie jsou spojeny s časovým obdobím - týden před menstruací. Objevují se i jiné dny, ale buď často, nebo pravidelně. V tomto případě existují doprovodné známky porušení..

Onemocnění, které má gynekolog podezření především na nahnědlý výtok během intermenstruačního období. Kromě toho se vyznačuje bohatými, bolestivými a dlouhými obdobími. Podstatou patologie je, že endometriální sraženiny spadají mimo dělohu a vylučují krev pod vlivem hormonů. Příčinou problému je narušení endokrinního systému. Diagnostikujte pomocí ultrazvuku, hysteroskopie, laparoskopie. Léčte chirurgickým zákrokem a hormony. Zabraňte znovuobjevení normalizací hormonálních hladin pomocí speciálních léků.

Reprodukce patogenních mikrobů v tloušťce nitroděložní vrstvy. Projevuje se zvýšením teploty na subfebrilní hladinu, bolestmi břicha, nahnědlým výtokem s nepříjemným zápachem. Důvodem je snížená imunita a infekce z pochvy do děložní dutiny. Léčba probíhá antibiotiky. Relapsu se lze vyhnout, pokud zvolíte účinné antimikrobiální činidlo na základě výsledků bakteriální kultury.

Na krku se vytvářejí oblasti pokryté nesprávným typem epitelu. Vyznačuje se pouze kontaktním krvácením. Po pohlavním styku, gynekologickém vyšetření pomocí zrcadla, sprchování a dalších vlivů dochází k červenému, hnědému nebo růžovému výtoku. Důvodem jsou minulé infekce nebo zranění. Ošetření přímým vystavením elektrickému šoku, rádiovým vlnám, laseru, kapalnému dusíku nebo chemikáliím.

Patologické malé benigní formace na sliznicích jakýchkoli orgánů, v našem případě v děloze nebo cervikálním kanálu. Projevuje se hojným slizničním výtokem s červenými nebo hnědými pruhy krve, kontaktním krvácením po sexu a také zvýšením objemu a trvání menstruace. Důvodem je nedostatek progesteronu na pozadí přebytku estrogenu, dědičnosti a dalších provokujících faktorů. Chirurgická léčba pomocí hysteroskopie. Prevence relapsu stabilizací hormonální rovnováhy pomocí perorálních kontraceptiv s progesteronem.

Nádor ve svalech dělohy, benigní. Je charakterizován kontaktem a nedobrovolným špinením v intermenstruačním období. Břicho roste s fibroidy. Důvodem jsou hormonální poruchy. Léčba, v závislosti na situaci, lékařská nebo chirurgická, stejně jako neutralizace zásobujících cév. Relapsu se předchází obnovením endokrinní rovnováhy pomocí analogů pohlavních hormonů.

Kapsle s tekutinou na povrchu orgánu se často aktivuje krátce před menstruací, protože samotná žláza je v tomto období na vrcholu. Je charakterizována bolestí na jedné straně v dolním kvadrantu, asymetrickým zvětšením břicha, hnědým výtokem v předvečer menstruace nebo během ovulace. Důvodem jsou hormonální poruchy, zánětlivé procesy. Léčba je pouze chirurgická, metodou laparoskopie.

Pozornost! Pokud s ovariální cystou existují akutní bolesti, těžký pocit až mdloby, hojný výtok tekutiny s krví a pak přijde úleva, pak tvorba praskla. Pokud nezavoláte sanitku, pacient zemře na peritonitidu..

Infekce lokalizovaná ve zkumavkách a vaječnících způsobuje zvýšený průtok krve, otoky tkání a funkční poškození. To zahrnuje adnexitidu, salpingitidu, ooforitidu. Je charakterizována horečkou, bolestí v postižené oblasti, hnisavým, vodnatým nebo hnědým výtokem s nepříjemným zápachem. Důvodem je infekce STI, snížená imunita a množení oportunistických mikrobů. Antibiotická terapie.

Maligní nádor, který, pokud se neléčí, končí bolestivou smrtí ženy. Vyznačuje se krvavými mazanicemi v počátečních fázích a vodnatými průhlednými sekrety se sraženinami špinavého odstínu a vůní rozpadajícího se masa ve zanedbaném případě. Chirurgická léčba amputací postižených orgánů a regionálních lymfatických uzlin. Prevence relapsu chemickou a radiační terapií.

Implantace embrya mimo dělohu. Proces začíná hnědou skvrnitou skvrnou a postupně dochází k silnému krvácení, zároveň bude žaludek bolet stále více a více. Když praskne potrubí, jsou zaznamenány mdloby, zvracení, prudký pokles krevního tlaku. Důvodem je abnormální struktura orgánů, adheze po zánětu nebo chirurgické zákroky. Léčba je pouze operativní.

Vaginální tekutiny se liší objemem, odstínem, vůní a přítomností dalších živých příznaků.

SpecifikaceZpůsobit
Světlá, béžová, krémováPočetí, ovulace, zánět přívěsků
NačervenaléPolypy, cervikální eroze
Tmavý, bohatý, hnědýEndometrióza, užívání hormonálních léků, endometritida, ovariální cysta, nitroděložní tělísko
Malý výbojImplantace, ovulace, menopauza, dospívání, zotavení cyklu po porodu
HojnéMimoděložní těhotenství, endometrióza, trauma velkého polypu
S nepříjemným zápachemInfekce, zánět přívěsků, endometritida, onkologie
Se svěděnímSTI, bakteriální vaginóza, drozd
S bolestíEndometrióza, polypy, zánět přívěsků, endometritida, ovulace, mimoděložní těhotenství
ProloženéŽíly s polypy, sraženiny s endometriózou, kousky tkáně s rakovinovým nádorem

Je třeba poznamenat, že onkologie dělohy v počáteční fázi je téměř asymptomatická. Erozi lze také charakterizovat pouze rozmazáním hnědého výboje. U endometriózy se někdy naopak menstruace skromně rozmazává. Proto může mít symptomatologie v individuálním případě různé možnosti..

Gynekologové důrazně doporučují testovat, zda je hnědý vaginální výtok týden před nástupem menstruace. Zvláště v kombinaci s následujícími funkcemi:

 • Zpoždění menstruace;
 • Bohaté temné masy;
 • Doba trvání více než den;
 • Pravidelný vzhled během několika cyklů;
 • Zvýšení teploty;
 • Bolest různých typů;
 • Příznak po sexu;
 • Atypický zápach;
 • Svědění perinea;
 • Změna trvání a dalších charakteristik menstruace;
 • Přítomnost sraženin a jiných inkluzí.

Pozornost! Neobvyklý výtok je nejzřetelnějším příznakem zdravotních problémů žen. Neměli byste čekat na vyšetření dalších zvláštních projevů..

Pravidelně týden před menstruací se hnědá mastnota vyskytuje u endometriózy, myomů nebo hormonálních poruch. V ostatních případech je extrémně obtížné odlišit patologii od normy. Proto stojí za to v následujících dnech navštívit lékaře s hnědým výtokem..

Je hnědý nátěr nebezpečný týden před menstruací?

Nepochopitelná potíž týden před nástupem menstruace způsobuje u žen úzkost. Co se děje s tělem? Důvod může být triviální, v některých případech pochopitelný. Měli byste však věnovat pozornost přítomnosti dalších alarmujících příznaků, bolestivých pocitů. Vzhledem k tomu, že hnědý výtok může být způsoben gynekologickými chorobami, poruchou hormonálního systému. Stále existuje důvod k obavám. Co znamená hnědý výtok týden před menstruací?

Zdravotně nezávadný hnědý výtok před menstruací

Ženská děloha se začíná připravovat na menstruaci s dostatečným předstihem. Asi za týden se objeví příznaky premenstruačního syndromu. Mezi jisté známky nástupu menstruace patří hnědý výtok. Co tím myslí? Ve druhé části menstruačního cyklu dochází k výraznému zesílení vrstvy endometria, kterou je nutné v kritických dnech zcela odmítnout. Děloha provádí kontraktilní pohyby svalů, takže části endometria se začnou odtrhávat od vnitřní vrstvy penisu. Během tohoto procesu je sliznice poškozena, objeví se malé množství krve. Pod vlivem vaginálního prostředí a kyslíku se krev rychle sráží. Vychází z vagíny ženy již v hnědé formě. Maximálně za týden začínají plná období.

Obecně platí, že v takovém jevu není pro ženu nic nebezpečného. Musíte však věnovat pozornost svému tělu. Protože dlouhý nástup menstruace naznačuje nedostatečnou hladinu progesteronu, který tento proces řídí. Jeho množství může ovlivnit banální podchlazení, nervové napětí, špatné návyky, jídlo a mnoho dalších věcí, kterým žena prostě nevěnuje pozornost..

Z relativně zřejmých důvodů zvýrazní hnědou barvu

V některých případech nelze zabránit hnědému výtoku před menstruací. Lékař na tento jev obvykle varuje. Co může jasně způsobit změnu vaginálního výtoku před menstruací?

Potrat v předchozím měsíci

Umělé ukončení těhotenství dramaticky mění hormonální pozadí ženy. Příští menstruační cyklus může selhat. Asi týden před očekávaným datem se objeví hnědý výtok. Pokud se nadále rozmazává déle, nedochází k úplné menstruaci, existují další alarmující příznaky, měli byste navštívit odborníka. Hnědý výtok může naznačovat nástup zánětlivého procesu po potratu..

Užívání hormonálních léků

Antikoncepční pilulky mění průběh událostí v těle ženy a přirozeně i výtok. Fondy inhibují aktivitu vaječníků, inhibují produkci hormonů. Místo toho jsou umělé hormony dodávány zvenčí v určité dávce. Je vyvíjeno maximální úsilí, aby se zabránilo ovulaci. Spolu s tím neroste plnohodnotná vrstva endometria. Pod vlivem hormonálních pilulek je menstruační cyklus řízen do určitého rámce. První 3 měsíce pracuje ve stresu. Hormonální pozadí je nestabilní, děloha se přizpůsobuje novým podmínkám. Proto se hnědý výtok ženy objevuje v kterýkoli den cyklu a velmi často začíná rozmazávat týden před menstruací. V budoucnu se situace může opakovat. Ale obecně to naznačuje mírnou nerovnováhu hormonů v těle ženy..

Přítomnost nitroděložního tělíska

IUD je považován za jeden z nejvhodnějších způsobů antikoncepce. Jednoduchý design nemění hormonální pozadí ženy, ale ovlivňuje dělohu. Konvenční nitroděložní tělísko chrání před otěhotněním mechanicky - neumožňuje oplodněnému vajíčku uchytit se na stěně dělohy. Moderní systémy využívají kvůli vysokým nákladům jednotky. Prostě mění rovnováhu hormonů, zabraňují nástupu ovulace. Oba mohou u ženy způsobit hnědý výtok před menstruací. Během prvních 3 měsíců se děloha snaží zbavit cizího předmětu, v předvečer očekávané menstruace se zvyšuje aktivita svalů penisu, což způsobuje tvorbu hnědého výtoku. V budoucnu se může rozmazat kvůli zánětu, protože nitroděložní tělísko podporuje zánět dělohy, přídavky. Pokud se k alarmujícím příznakům přidá bolest v dolní části břicha, dolní část zad táhne, funkce střev je narušena, objeví se obecná slabost, ospalost - měli byste vyhledat pomoc od odborníků.

Chirurgické zákroky

Operace na genitáliích ovlivňují celý menstruační cyklus ženy, výtok. Kromě toho jsou po operacích často předepisována antibiotika a další léky, které mohou ovlivnit srážení krve. Pak je přítomnost hnědého výtoku před menstruací důsledkem terapie a chirurgického zákroku. Je těžké říci, jak se bude situace s menstruačním cyklem dále vyvíjet. Tato otázka by měla být adresována vašemu lékaři..

Přirozené příčiny hnědého výboje před menstruací

K tvorbě měsíčního cyklu dochází do 2 let. Během této doby je možné zpoždění menstruace a také příliš častá menstruace. Konzistence vaginálního výtoku se mění. Hlavním důvodem je nestabilní hormonální pozadí. Reprodukční systém se teprve začíná připravovat na plnění svých funkcí. Přítomnost hnědého vaginálního výtoku před menstruací není nebezpečná. Vzhledem k tomu, že menstruace nastává nejméně 1krát za 3 měsíce. Delší období nepřítomnosti kritických dnů se považuje za patologii, které je třeba věnovat pozornost.

U žen po 45–55 letech začíná vymírání reprodukčních funkcí, mění se povaha výtoku. Menstruační cyklus je opět narušen. Potom menstruace často odezní nebo se zpožďuje po dlouhou dobu. Hnědý vaginální výtok znamená nerovnováhu hormonů. Rozmazání začíná před menstruací nebo v jiný den cyklu. Za pár let se vaše menstruace úplně zastaví. Pokud kromě hnědého vaginálního výtoku existují i ​​jiné znepokojující příznaky, měli byste vyhledat lékařskou pomoc. Pod vlivem nestabilní hladiny hormonů se objevují gynekologická onemocnění. Žena má být vyšetřena.

Každá zdravá žena v reprodukčním věku do 30 let má 2 anovulární cykly ročně. Po 35 letech - je jich kolem 6. V takovém cyklu se mění hormonální pozadí ženy, nedochází k výtoku, nedochází k ovulaci, systém funguje poněkud odlišně. O několik dní později přichází menstruace a krátce předtím, než se začne rozmazávat. Hnědý vaginální výtok před menstruací je normální. Při absenci dalších alarmujících příznaků se nemusíte obávat.

Těhotenství jako příčina hnědého vaginálního výtoku

Hlavním znakem těhotenství je zpoždění menstruace a specifický výtok. Existují však situace, kdy menstruace projde a dojde k těhotenství. Co se v tomto případě stane v těle ženy?

Ovulace probíhá přibližně 12-16 dní po nástupu vývoje vajíček. Pod vlivem sekundárních faktorů se však mění hormonální pozadí a období ovulace může být odloženo na konec cyklu. Oplodněné vajíčko začíná svůj vývoj, váže se na stěny dělohy, ale nestojí tam nestabilně. Vzhledem k tomu, že se ženské tělo současně s jeho vývojem nadále připravuje na menstruační tok. Hladina progesteronu není dostatečně vysoká na to, aby se vajíčko plně vyvinulo, a není dostatečně nízká na to, aby menstruace proběhla jako obvykle. V tomto případě závisí osud těhotenství na tom, jak se chová progesteron. Pokud se jeho hladina sníží, začne menstruace a dojde k potratu. Se zvýšením množství progesteronu se těhotenství posílí, výtok se zastaví. Pokud žena chce udržet těhotenství, lékaři obvykle předepisují hormonální léky. Jinak začne krvácení, v důsledku čehož je děloha zcela očištěna. Poté je přítomnost hnědého vaginálního výtoku po poruše již považována za nebezpečný příznak. Částice embrya zůstávají v děloze, cizí výtok, je nutné čištění.

Přítomnost hnědého vaginálního výtoku před menstruací může navíc znamenat mimoděložní těhotenství. Krev se objeví, když se vejce pohybuje trubicemi. Lze jej opravit kdekoli. Poté se děloha připravuje na menstruaci, ale zvětšené vejce brání volnému toku krve z pochvy. Může dojít k vnitřnímu krvácení, prasknutí místa, kde bylo embryo připojeno. Je nutná pohotovostní pomoc. Pokud došlo ke zpoždění předem, pak se začalo rozmazávat, dolní část břicha, dolní část zad špatně bolela, teplota stoupá, musíte zavolat lékaře. Pokud neposkytnete včasnou pomoc, může to mít za následek smrt ženy.

Vliv nervového systému na výtok

Všichni lékaři říkají, že pro ženu je velmi škodlivé být nervózní. A skutečně je. Menstruační cyklus je regulován mozkem a centrálním nervovým systémem. Pod jejich vedením genitálie a systémy produkují požadované množství hormonů. Neustálý stres, nervozita, nepříznivá psychoemotická situace, deprese, trvalé napětí nervového systému vede k poruše jeho práce. Výsledkem je narušení rovnováhy hormonů. Emocionálně nepříznivý měsíc způsobí hnědý výtok před menstruací. Silný stres a šok mohou způsobit krvácení, neustálé dlouhodobé zatížení nervového systému vyvolává mazání, zpoždění, změnu barvy vaginálního výtoku.

Nemoci a výtoky

První věc, kterou je třeba hledat, je váš sexuální partner. Byl stálý, nový, bylo jich několik, jel na služební cestu, byl pozdě v práci atd. Vzhledem k tomu, že přítomnost podivného vaginálního výtoku a hnědé skvrny před menstruací může znamenat pohlavně přenosnou chorobu. V tomto případě se jedná o svědění, pálení genitálií, bolest při pohlavním styku a močení, nepříjemný zápach a některé další příznaky charakteristické pro konkrétní onemocnění.

Druhým bodem, kterému je třeba věnovat pozornost, jsou těžká onemocnění, která utrpěla den předtím a nesouvisí s pohlavními orgány. Zvláště se zvýšenou tělesnou teplotou. Léky užívané během léčby mohou změnit hormonální pozadí ženy, stejně jako vysokou teplotu v případě chřipky, akutních respiračních infekcí a jiných infekčních onemocnění. Porušuje menstruační cyklus, mění povahu výtoku, patologii štítné žlázy. Zpočátku se může projevovat hnědým výbojem.

A nakonec gynekologická onemocnění. Existuje spousta z nich, nebude možné stanovit diagnózu sami. Žena má podstoupit vyšetření a testy. Přidělení se jednoznačně mění. Co by mohlo být:

 • eroze děložního čípku;
 • endometritida;
 • endometrióza;
 • drozd;
 • kandidóza;
 • děložní myomy;
 • cysta;
 • zánět dělohy, přívěsky;
 • rakovina.

Toto není celý seznam nemocí nebezpečných pro zdraví ženy. Zpoždění léčby vede ke komplikacím, neplodnosti, operacím a v případě rakoviny v těžkém stadiu - k smrti. Podle povahy výtoku je žena souzena podle zdraví jejích žen, plné práce reprodukčního systému. Přítomnost hnědého výboje z neznámých důvodů by měla upozornit.

Čas menstruace u žen je doprovázen mnoha nepříjemnými příznaky, mezi nimiž lze zaznamenat skoky v ukazatelích krevního tlaku a je narušen jak systolický (horní), tak diastolický (dolní) tlak.