Co může způsobit hojný transparentní výtok před menstruací a musím jít k lékaři

Za normální situace, s průhledným výtokem před menstruací, není důvod k obavám. Obecný obraz příznaků však může někdy naznačovat vážné onemocnění. Dnes budeme důkladně analyzovat tento typ vaginální sekrece, aby naši čtenáři neměli jedinou otázku..

Většina hlenu, který jde ven, je sekrece krčních žláz. Vagina také produkuje tekutinu, ale v menším objemu. Během sterilních období, kdy je koncepce nemožná, se hlen cervikálního kanálu změní na husté želé. Tento druh korku chrání dělohu před bakteriemi z genitálního traktu. Proto se ukazuje, že ve dnech od menstruace do ovulace a poté až do další menstruace dochází k velmi malému výtoku, v konzistenci připomínají krém, barva je bílá nebo béžová, prakticky není vůně.

Dvakrát za měsíc se krk otevírá:

 1. Uprostřed cyklu, kdy dojde k ovulaci - vajíčko dospívá, je nutné uvolnit cestu spermatu.
 2. Během menstruace děloha odmítá zarostlé endometrium a je zcela očištěna.

V předvečer těchto procesů se želé v cervikálním kanálu pod vlivem hormonů tekuté a zhasne. Dále se vytvoří o něco více bezbarvá sekrece, která vyčistí pohlavní ústrojí. Proto je před menstruací normální, že se čirý slizniční výtok objeví v mírně větším množství než obvykle. Tento účinek je pozorován asi den před menstruací..

Pozornost! Mnoho lidí nechápe, kolik je absolutorium normou. To je u každého individuální, ale průměrně během tohoto období může odtékat asi 1–3 ml tekutin denně..

Během koncepce skutečně dochází ke zvýšené produkci progesteronu. V souvislosti s transformacemi v těle, bezprostředně po ovulaci, dochází k hojnému vylučování hlenu. Není dokonale průhledný, má bělavý nebo nažloutlý odstín a vypadá jako sople. Až do data další menstruace je pozorována hojná leucorrhoea bez zápachu. Poté, 8-10 dní po úspěšném pohlavním styku, může dojít k implantačnímu krvácení. Když je blastocysta (embryo) zavedena do stěny dělohy, endometrium je mírně zraněno, pak je cervikální hlen zbarven několika kapkami krve. Vzhled růžového výtoku před menstruací nebo na pozadí absence menstruace proto může naznačovat nástup těhotenství..

Test poskytuje pozitivní výsledek asi po týdnu zpoždění, než můžete najít další příznaky těhotenství:

 • Ztmavnutí bradavek a dvorce;
 • Něha a zvětšení prsou;
 • Zbarvení sliznic genitálií na lila-fialovou;
 • Touha spát více;
 • Averze ke známým potravinám;
 • Reakce na pachy;
 • Emoční nestabilita.

Pozor! Mimoděložní těhotenství v prvních týdnech není detekováno ani testem. Příznaky jsou rostoucí krvácení a bolesti břicha.

Hlen se produkuje nejen pod vlivem hormonů. Sekreční tekutiny reprodukčního systému plní ochrannou funkci, proto jakýkoli vnější vliv způsobuje zvýšenou produkci hojného a téměř vodnatého hlenu bez zápachu. Tímto způsobem se tělo snaží vyhnat infekci nebo cizí předměty..

Reakci mohou způsobit různé okolnosti:

 • Sexuální styk s novým partnerem bez kondomu, flóra někoho jiného je vnímána jako patogenní;
 • Mýdla, gely, lubrikanty nemusí být nutně alergeny, ale dráždí sliznice;
 • Vyšetření gynekologem pomocí zrcadla u některých žen vyvolává nejen transparentní, ale také vzhled
  nahnědlý výtok;
 • Aplikátory tamponu a další předměty mohou poranit vaginální povrch;
 • Časté sprchování vyplavuje blahodárnou flóru a vlastní hlen, zatímco tělo se ji snaží doplňovat;
 • Čípky jsou cizí předmět a také chemický účinek, proto je po vaginálních čípcích výtok atypický;
 • Dočasné nebo pravidelné hygienické problémy.

Reakce ve formě hojné transparentní leucorrhoea je způsobena obecnými infekcemi těla - ARVI nebo chřipkou, stejně jako užívání antibiotik.

Je třeba poznamenat, že jakákoli infekce nebo zánět v počáteční fázi způsobuje nadměrnou produkci sekrece. Poté se výběr změní a získá nové vlastnosti..

Pokud doslova proudí z pochvy, může být důvodem několik poruch:

 1. Prasklá cysta. Je nebezpečné, že k vyprazdňování obsahu tobolky na vaječníku dochází nejen směrem ven dělohou, ale také do břišní dutiny, což je nebezpečné pro rozvoj peritonitidy.
 2. Hydrosalpinx - akumulace tekutiny v potrubí v důsledku adhezí, která čas od času vychází.
 3. Onkologický nádor - charakterizovaný tekutým výbojem s nepříjemným zápachem a periodickým krvácením.
 4. Jakýkoli zánětlivý proces - adnexitida, endometritida, cervicitida začíná hojným a transparentním výtokem a poté získávají nepříjemný zápach a žlutozelené odstíny.
 5. Cizí předmět v pochvě - kousek tamponu, ubrousku nebo něčeho jiného, ​​stejně jako pesary nainstalované během těhotenství nebo ženské kondomy jako antikoncepční prostředek.
 6. Virová onemocnění - HPV a opar způsobují zvýšenou produkci páchnoucího hlenu. Charakteristickým rysem jsou vyrážky - vezikuly nebo bradavice ve tvaru kužele, ale jsou také lokalizovány uvnitř pochvy nebo na děložním čípku.

Pozornost! Výtok, stejně jako voda, vždy mluví o nějakém druhu poruchy. Normální sekrece, i když je tekutá, je hlen..

Tato látka se také nazývá sklovec. Výtok se bude táhnout mezi prsty, bezbarvý, lesklý a lepkavý. Vůně je odpudivá, shnilá. Existuje mírné svědění a nepohodlí. Tak se projevují chlamydie. Pokud se pohybuje dále do cervikálního kanálu, dělohy a přívěsků, objeví se vodnatý šedý a nazelenalý výtok s nepříjemným zápachem a bolest v dolní části břicha.

U jiných infekcí se zpravidla nejprve objeví hojný čirý hlen a poté se zbarví zeleně nebo žlutě. Je doprovázeno silným svěděním, někdy problémy s močením. V průběhu času se příznaky zvyšují a objevují se v kterýkoli den cyklu. Například Trichomonas se živí krví, takže po menstruaci dojde ke zhoršení..

Tento příznak také charakterizuje různá onemocnění reprodukčního systému:

 1. Polypy endometria a cervikálního kanálu samy produkují sekrece, protože se skládají z žlázové tkáně. Kromě toho jsou často poškozeny a v hlenu se objevují pruhy krve. Hnědé a růžové mazání se vyskytuje po pohlavním styku, pokud tělo polypu vstoupí do vaginální dutiny.
 2. Endometritida se projevuje nejen čirým, hojným hlenem, ale také hnědými sekrety nebo sraženinami.
 3. Rakovinné procesy v děložním čípku poškozují lymfatické a krevní cévy, proto je zaznamenána vodnatá látka nebo červená mazanice.
 4. Endometrióza začíná bezbarvou, hojnou leucorrhoea, pak je u nich stále častěji pozorována přítomnost krve. Onemocnění se obvykle aktivuje v předvečer menstruace a během ovulace.
 5. Fibroidy dělohy a další nádory jsou také charakterizovány hojným výtokem a periodickým krvácením..

Stojí za zmínku, že tyto patologické příčiny bezbarvé leucorrhoea nejsou vždy spojeny s okamžikem před menstruací. Příznaky se zpravidla každý den zvyšují a mění. Poté se akutní fáze infekčního zánětu stane chronickou. Poté se výtok opět stane průhledným nebo bílým, ale necítí příliš příjemně a mírně dráždí genitálie..

Pozornost! Nádory a další nepřenosné nemoci jsou asymptomatické, jen příležitostně dávají určité signály o jejich přítomnosti.

Pokud má žena alespoň jeden z níže popsaných příznaků, je nutná odborná diagnóza problému:

 • Nepříjemný zápach;
 • Bolest v perineu, břiše, bocích nebo dolní části zad;
 • Svědění genitálií;
 • Pocit pálení při močení;
 • Krev mimo menstruaci;
 • Porucha smyčky;
 • Zvětšení břicha;
 • Vyrážky;
 • Hnisavý, sražený nebo vodnatý výtok.

Jedná se o jasné příznaky patologie reprodukčního systému..

Transparentní, bohatá leucorrhoea v předvečer menstruace je normou, pokud neexistují žádné další varovné příznaky. Pokud žena takovou věc dříve nepozorovala, je možné, že se hormonální pozadí trochu změnilo nebo došlo k těhotenství. Nezapomeňte však, že závažná onemocnění, jako je rakovina dělohy, nezpůsobují v rané fázi zjevné příznaky. Pouze preventivní návštěvy gynekologa pomohou vyhnout se mnoha problémům.

Protahování hlenu transparentní výboj

Obecná informace

V různých obdobích měsíčního cyklu může mít žena výtok, který se liší konzistencí a množstvím. V závislosti na celkovém stavu těla se může také měnit jejich vůně a barva. Pokud se však uprostřed cyklu aktivně vylučuje hlen z pochvy nebo se objeví neobvyklejší výtok, je žena často nervózní. Koneckonců je vždy důležité vědět, zda je takový stav normální a zda jsou tyto projevy známkou vyvíjejícího se onemocnění. Níže budeme hovořit o tom, proč se přetrvávající výtok objevuje ve formě hlenu, a také když bílý protahovací výtok u žen může být důkazem patologie.

Proč se objevuje slizniční výtok?

Proč je u žen hojný slizniční výtok, co to je a je to normální - takové otázky se v určitých obdobích života stávají relevantní téměř pro každou ženu. Za normálních okolností se mírně bílý slizniční výtok u žen objevuje v malém množství. Jsou neprůhledné, protože v pochvě jsou epiteliální buňky, které po celý den postupně získávají na spodním prádle žluto-bílý odstín. Před menstruací mohou být výtoky hlenu hojnější, po několika dnech po menstruaci mají narůžovělý odstín.

Když je slizniční výtok normální?

Během měsíčního cyklu dochází k vylučování hlenu u žen v různých obdobích různými způsoby. Proto je důležité vědět, v jakých případech je výtok spojen s fyziologií a indikuje normální zdravotní stav..

Objem a konzistence vypouštění se mohou lišit v důsledku faktorů, jako jsou:

 • Období měsíčního cyklu. Během celého cyklu dochází ke změnám konzistence a objemu hlenu. V první polovině výtoku, bezbarvý a tekutý, ve druhé, viskóznější, „čmuchající“. Těsně před menstruací jsou krémové a mají kyselou vůni. Po menstruaci se množství hlenu sníží, vůně zmizí.
 • Stáří. U dívek do přibližně deseti let se vaginální výtok vůbec neobjevuje, protože její vajíčka ještě nedozrála a zatím nedochází k žádným cyklickým změnám. Ale pokud má malá dívka výtok ve formě bílých sraženin, s příměsí hnisu nebo krve, musíte urgentně konzultovat lékaře - dětského gynekologa.
 • Menopauza. Při menopauze se ženy často obávají vaginální suchosti, která se projevuje prudkým snížením produkce hlenu v důsledku snížení množství hormonu estrogenu. Proto se při menopauze uvolňuje velmi málo hlenu..
 • Léčba hormony a užívání perorálních kontraceptiv. Při použití těchto látek uvolňují některé ženy hlen v menším množství než obvykle..
 • Silný stres. Při neustálé únavě a napětí nebo po prožití stresu je často zaznamenána vaginální suchost. Proto se objem čirého hlenu snižuje.
 • Pohlavní styk. Před sexuálním kontaktem se množství výtoku dramaticky zvyšuje.
 • Těhotenství. Vodnatý výtok po početí se stává hojnějším. Během těhotenství se povaha výtoku mění..
 • Důsledky porodu. Lochia - poporodní výtok z krve a hlenu je postupně nahrazován průhledným hlenem.
 • Kojení. Během laktace se prolaktin aktivně produkuje. Během tohoto období se vylučuje méně hlenu..

Další podrobnosti o propuštění v různých obdobích života ženy budou diskutovány níže..

Výtok během ovulace

V první fázi měsíčního cyklu se zpravidla neobjevuje velmi hojný transparentní výboj. Ale pak, v ovulační fázi, dochází ke zkapalnění hlenu v cervikálním kanálu. Stává se vláknitým a viskózním, aby se usnadnil vstup spermií do děložní dutiny..

Proto v období, kdy žena ovuluje - asi 12-16 dní cyklu, je lehký transparentní výboj nahrazen viskózním, protahovacím a silnějším. Během ovulace je u žen průhlednější slizniční výtok, například vaječný bílek, někdy želé. Skutečnost, že existuje mnoho takových bílých, žena poznamenává několik dní. Kromě toho někdy během ovulace dochází k bolesti nebo pocitu tahání v dolní části břicha. Takové pocity zmizí po několika dnech..

Během ovulace se může objevit růžový výtok. To je způsobeno nevýznamným uvolňováním krve v důsledku prasknutí folikulu. Takové projevy by neměly být děsivé a alarmující, pokud zmizí za den nebo dva..

Po ovulaci se čirý slizniční vaginální výtok stává opět lepkavým a lepkavým. Po ovulaci je fungování ženského reprodukčního systému určeno hormonem progesteron, proto je v této době výtok méně hojný. Ale díky tomu je hlen tlustší. Někdy ve druhé polovině cyklu je vaginální výtok tak vzácný, že si žena může myslet, že nemá žádný výtok.

Pokud se však po ovulaci objevil bílý výtok a současně došlo k nepohodlí v oblasti genitálií, lze podezření na rozvoj drozdů. V tomto případě je lepší se zeptat odborníka, proč mají ženy bílý hlen..

Před sexuálním kontaktem

Příčiny transparentního slizničního výtoku u žen a dívek mohou být spojeny se silným vzrušením. Bezprostředně před sexuálním kontaktem s vzrušením se jejich počet zvyšuje, stejně jako po sexuálním kontaktu. Ve většině případů čirý hlen bez zápachu z pochvy dráždí genitálie, aniž by způsoboval svědění nebo pálení. Takové projevy jsou zcela normální..

Ve druhé polovině cyklu

Během tohoto období, po ukončení ovulace, je výtok obvykle hubenější, mají krémovou konzistenci. Čirý výtok před menstruací se často stává hojnějším - k tomu dochází 2-3 dny před menstruací. Žena si musí dělat starosti, pouze pokud se objeví leucorrhoea, výrazná bílá nebo žlutozelená. To může naznačovat nástup zánětlivého procesu nebo jiných patologických stavů. Proto, pokud se obáváte o leucorrhoea, podivné konzistence a barvy, je lepší okamžitě kontaktovat lékaře.

Vlastnosti výboje během celého cyklu

Během cyklu se tedy mění povaha výboje. Ihned po menstruaci se transparentní hlen z dělohy prakticky neobjeví, tj. Ihned po menstruaci nastává takzvané „suché“ období. Během ovulace se hlen stává bílou. Během druhého období cyklu se sekrece stávají lepkavými a opět lepkavými. A těsně před menstruací se u žen objeví průhledný tekutý výtok, jako je voda.

Pokud dojde ke zpoždění menstruace, objeví se místo menstruace také slizniční výtok. Ve skutečnosti během těhotenství dochází také k výtoku..

Během těhotenství

Když těhotná žena uvolní z pochvy hlen ve formě hlenu, často se začne vážně obávat, zda normálně nosí dítě. K tomu je důležité znát rysy těchto projevů v každé fázi těhotenství..

Až 12 týdnů je práce reprodukčního systému určena progesteronem, pod jehož vlivem se objevuje slizniční výtok - jako "hlen" z pochvy. Takový, transparentní výtok z hlenu se považuje za známku těhotenství..

Ale již od 13. týdne se transparentní výtok, jako je hlen, bez zápachu, stává tekutějším a hojnějším, jak začíná fáze aktivity estrogenového hormonu. Normálně sliznice, jako je sliz, výtok u žen nezpůsobuje nepohodlí, nemají zápach. Pokud jsou vejce mírně pružná, bílá, mírně bělavá, ale stejnoměrná, je to normální.

Pokud je hlen příliš vylučován, stojí za to použít kalhotkové vložky. Během těhotenství je tampony lepší nepoužívat..

Příliš silná leucorrhoea, při které jsou určeny hrudky, vločky, sraženiny, stejně jako velmi intenzivní bílý výtok, jako je hlen, s tvarovanými skvrnami a nepříjemným zápachem, a také, pokud bolí dolní část břicha, je důvodem kontaktovat svého gynekologa. Určí, proč se to děje, a předepíše správnou léčbu. Koneckonců, tento stav může způsobit ukončení těhotenství..

Sliznatý výtok místo menstruace

Často má žena před menstruací hojný výtok. Navzdory skutečnosti, že odpověď na otázku, zda může před menstruací dojít k bílému výtoku, je pozitivní, je důležité nevynechat nástup vyvíjejícího se onemocnění. Pokud oddělení získá nepříjemný zápach nebo se u něj objeví příznaky, které ženu upozorní, neměli byste odkládat návštěvu lékaře.

Stává se, že i v těch dnech, kdy má začít menstruace, má žena místo menstruace bílý výtok. Pokud neexistují žádné nepříjemné pocity, je docela možné, že mluvíme o mírném zpoždění a brzy začne menstruace. Ale pokud jsou větve sýrové, bílo-žluté, způsobující svědění a pálení, pak se s největší pravděpodobností vyvíjí kandidóza nebo infekční onemocnění.

Příležitostně jsou hojné bílé větve před menstruací známkami těhotenství. Jedná se o druh ochranné reakce těla - hlen by měl chránit dělohu před infekcemi.

Je také možné s hormonálními a endokrinními poruchami, po silném stresu nebo po příliš intenzivní fyzické námaze. Ale v tomto případě je stále lepší poradit se s lékařem a ujistit se, že je vše v pořádku se zdravím..

Kdy projevit obavy?

Pokud je vůně hlenu ostrá, kyselá a nepříjemná, je třeba předpokládat vývoj patologických procesů. Může také cítit jako shnilé ryby. Takové projevy jsou charakteristické pro bakteriální vaginitidu nebo jiné sexuálně přenosné nemoci. U genitálních infekcí se může také objevit transparentní protahování sliznic u mužů, takže silnější pohlaví bude v tomto případě také potřebovat urgentní konzultaci s lékařem.

Pokud hojný výtok změní barvu a stane se žlutozelenou nebo nasycenou žlutou, někdy bolí dolní část břicha, což také naznačuje vývoj nepříjemných onemocnění. I když se bolest v podbřišku objeví zřídka, ale barva hlenu se dramaticky změnila, je lepší poradit se s lékařem.

Pokud má žena po čtyřiceti letech velmi hojné vodnaté sekrety nebo hlen, například želé, mělo by to také upozornit. Určete, výtok, jako želé, že se jedná o patologii nebo normu, lékař bude schopen po vyšetření a analýze.

Slizniční oddíly postupně mění svůj charakter drozdem - stávají se bílé, sýrové. V tomto případě se objeví nepohodlí, svědění a pravidelné pálení. V tomto případě bude nutné použít antifungální léky. Je možné, že takovou terapii bude muset podstoupit také sexuální partner..

V každém období, s výjimkou menstruace, by žena měla být znepokojena tím, proč dochází k výtoku s nečistotami krve. Může to být důkaz nebezpečných nemocí..

Pokud tedy po dlouhou dobu denní množství hlenu přesahuje objem jedné čajové lžičky, pokud se barva oddílů změní na žlutou, zelenou, hnědou nebo červenou a objeví se nepříjemný zápach, je nutné navštívit lékaře. Příznaky, které by vás měly upozornit, jsou také bolesti břicha, svědění a zarudnutí genitálií a zvýšení tělesné teploty. Pokud alespoň některé z těchto příznaků obtěžují ženu, je důležité být testován. Koneckonců, můžeme mluvit o zánětlivých onemocněních, genitálních infekcích, cystách, erozích atd..

závěry

Hlenovitý výtok z pochvy u ženy je fyziologický a naprosto normální jev. Zároveň je však velmi důležité pečlivě sledovat, zda se jejich charakter mění a zda se objevují příznaky alarmující. Je třeba si uvědomit, že čím dříve se žena obrátí na gynekologa za přítomnosti alarmujících příznaků, tím dříve bude léčba předepsaná lékařem účinná..

Pokud existují určité pochybnosti o tom, zda je s vaginálním výtokem vše normální, nebo čas od času neobvyklé jevy narušují například hlen během menstruace, stojí za to provést test na rozmazání. Pokud počet leukocytů není větší než normální a ve flóře dominují bacily, nemusíte se obávat zánětu.

Každá žena musí dodržovat pravidla intimní hygieny. Maminka to potřebuje naučit dívky včas. Při nesprávném přístupu k hygieně se hlen hromadí na genitáliích a množí se v něm patogenní mikroorganismy.

Vzdělání: Vystudoval farmacii na Rivne State Basic Medical College. Vystudoval Vinnitsa State Medical University pojmenovanou po I. M.I. Pirogov a stáž na její základně.

Pracovní zkušenosti: V letech 2003 až 2013 - pracoval jako lékárník a vedoucí lékárenského kiosku. Za mnoho let svědomité práce jí byly uděleny certifikáty a vyznamenání. Články o lékařských tématech byly publikovány v místních publikacích (novinách) a na různých internetových portálech.

Příčiny bílého výtoku před menstruací u žen

Bílý výtok před menstruací je variantou normy a v jednom či druhém objemu vyhovuje každé ženě

Popis

Vaginální sliznice obsahuje žlázy, které produkují hlen, který je nezbytný pro zvlhčení sliznice a vytvoření normální mikroflóry. Tento hlen je nezbytný pro normální fungování reprodukčního systému. Podle výtoku můžete posoudit zdraví genitálií..

Na stav sekrece sliznice má vliv několik faktorů:

 • hormonální změny;
 • stav vaginální mikroflóry;
 • stres;
 • poranění sliznice;
 • klimatická změna;
 • nosit syntetické spodní prádlo.

V závislosti na povaze změn slizničních sekrecí lze předpokládat příčinu.

Alokace lze klasifikovat podle objemu:

 • Sporý. Sekrece jsou příliš malé, nestačí pro normální fungování orgánů. Sliznice vysychá. Bolest je cítit během pohlavního styku.
 • Hojné. Pokud se zvyšuje činnost sekrečních žláz, dochází k neustálému pocitu vlhkosti v pochvě, výtok zůstává na prádle.
 • Pravidelný. Toto je průměrná možnost, když výboj zůstává v obvyklém objemu..

To, co se považuje za hojný nebo řídký výtok, se liší v závislosti na jednotlivých charakteristikách organismu. Měli byste se zaměřit na změny ve vztahu k normálnímu dennímu objemu, který je u žen odlišný.

Změny v povaze vypouštění z přirozených důvodů

Poprvé se hlen objeví u dívek několik měsíců před první menstruací a mění se v závislosti na hormonálních hladinách. Postupem času se stává stabilním a pravidelně se uvolňuje. Povaha výtoku se mění v závislosti na cyklu, protože se mění také hladina hormonů:

 • Na začátku cyklu je hlen bílý nebo průhledný, někdy s příměsí krve. Konzistence připomíná krém - po menstruaci se obnoví rovnováha hormonů.
 • Bílý výtok před menstruací je ovlivněn produkcí estrogenu, která se v tomto období zvyšuje. Tento hormon pomáhá řídnout hlen, díky čemuž spermie mohou snáze proniknout do vajíčka. V době ovulace se výtok stává hojnějším.
 • Po ovulaci se zvyšuje produkce hormonu progesteronu, což zvyšuje hustotu hlenu, což vede k tvorbě zátky před menstruací.

Léčba, úzkost a další faktory mohou ovlivnit produkci hormonů a hlen..

Hlen se mění během pohlavního styku a po něm: když žena pocítí vzrušení, produkce hlenu se zvyšuje. Po nějaké době po blízkosti se vše vrátí do normálu, ale během tohoto období je výtok velmi hojný..

Bílý výtok bez zápachu během těhotenství může být jedním ze znaků početí..

Během těhotenství se také mění povaha výtoku: stávají se hojnějšími, v normálním průběhu těhotenství - bílé a tekuté, jejich objem se zvyšuje bezprostředně před porodem, když odejde sliznice.

Jednotné tajemství bílého odstínu je normou na začátku těhotenství, protože dochází ke změnám v hormonálním pozadí. Toto tajemství samo o sobě není známkou těhotenství, ale v kombinaci s dalšími příznaky může naznačovat možnou koncepci. Mezi další příznaky, které se objevují na počátku těhotenství, patří:

 • Zvýšená nebo oslabená sexuální touha.
 • Únava a ospalost.
 • Bílý výtok, který se objeví týden před menstruací a neustále vyniká.
 • Snížená imunita, která se projevuje mírným nachlazením.

I když jsou všechny příznaky přítomny, není vždy možné pochopit, co to znamená, protože nejsou specifické pro těhotenství. Spolehlivější výsledky lze získat testem hCG..

Varianta normy je velký objem vypouštění kapaliny. Neindikují žádnou patologii, pokud odpovídají některým charakteristikám:

 • Bez zápachu. Před menstruací je vzhledem ke změněné rovnováze kyselin v pochvě přijatelný mírně kyselý zápach.
 • Vypouštění není doprovázeno nepohodlí.
 • Bílé nebo bezbarvé. Po zaschnutí zanechává nažloutlé skvrny.
 • Objem se zvyšuje uprostřed cyklu. To naznačuje nástup ovulace..

Pokud se objeví další příznaky, může to znamenat patologický proces..

Změny v povaze výtoku v důsledku patologií

Pokud existuje podezření na gynekologická onemocnění, výtok pomáhá stanovit diagnózu. Za tímto účelem se lékař nejprve zeptá, jak se výtok v poslední době změnil, a poté jej v případě potřeby odešle k analýze.

Tlustý, bílý, sýrový výtok obvykle indikuje rozvoj kandidózy..

Příčinou těchto změn může být kandidóza - plísňová infekce. Tyto houby jsou vždy přítomny v těle, ale jsou omezeny obranou těla. Pokud v určitém okamžiku imunita poklesne, houby se začnou aktivně množit. To je doprovázeno příznaky:

 • Svědění a pálení. To je způsobeno skutečností, že při kandidóze je poškozena sliznice a účinek odpadních produktů houby na tato poškození způsobuje nepříjemné pocity.
 • V první fázi je výtok kapalný, vodnatý. To je také spojeno s ničivým účinkem houby na sliznici..
 • Jak se houba množí, objeví se charakteristický příznak - bílý sýrový výtok.

S těmito příznaky musíte navštívit lékaře, abyste získali kvalitní léčbu..

Při zánětu sliznice dělohy se uvolňuje také bílý, ne hustý, někdy pěnivý hlen, který nepříjemně voní. Pokud se k těmto příznakům přidá směs hnisu v hlenu, znamená to, že onemocnění přešlo do fáze hnisavé cervicitidy a vyžaduje antibakteriální léčbu.

Pro kapavku je také charakteristické bílé tajemství smíchané s hnisem. Chronická forma tohoto onemocnění probíhá prakticky bez projevů. Akutní forma je charakterizována otoky a bolestí genitálií, méně často - tvorbou ekzému na kůži. Nemoc nelze ignorovat, protože postihuje životně důležité orgány a je sexuálně přenosná.

Existuje několik dalších patologií, které mají mírné příznaky, ale projevují se leucorrhoea:

 • Cervikální eroze. Silný, čirý výtok s bílými pruhy, který může být vláknitý nebo sýrový.
 • Polypy. Leucorrhoea se stává lepkavou, s pokročilou formou se objeví bolest.
 • Endometritida. Hlen se stává růžovým a má nepříjemný zápach. Objeví se před menstruací.
 • Vaginální dysbióza. Hlen získává nepříjemný rybí zápach.

Toto není úplný seznam. Zánětlivé procesy v ženských pohlavních orgánech a mnoho genitálních infekcí má podobné příznaky. Protože existuje mnoho možných důvodů, je nutná pomoc lékaře: pomůže zjistit, proč došlo k určitým změnám, a určit potřebu léčby.

Žena musí pečlivě sledovat své zdraví a povaha výtoku může být prvním příznakem patologického procesu.

Následující projevy by měly vyvolávat obavy:

 • nepříjemný zápach;
 • bolest v pochvě, dolní části břicha nebo zad;
 • pěnivá povaha výtoku;
 • bolest při pokusu o vyprázdnění močového měchýře;
 • Zvýšení teploty.

Tyto příznaky jsou typické pro patologie a schůzka s lékařem by neměla být odložena na později..

Leucorrhoea je výtok nezbytný pro normální fungování ženských pohlavních orgánů. Mohou naznačovat hormonální změny, nástup ovulace nebo početí. V případě infekce nebo jiných patologických stavů je výtok indikátorem, na jehož základě lze podezření na vývoj onemocnění..

Co znamená bílý výtok před menstruací?

Vaginální sekrece ženy mění její vlastnosti v závislosti na konkrétní fázi měsíčního cyklu. Přítomnost bílého výtoku u žen před pravidelným obdobím je nejčastěji normální. Za určitých podmínek však mohou naznačovat těhotenství nebo vývoj patologického procesu v těle..

Jak se sekrece mění během cyklu

Popsaná leucorrhoea se vyznačuje malým objemem a konzistencí připomínající krém nebo tenkou zakysanou smetanu.

Sýrový výtok Bílý krémový výtok Bílý výtok Vaginální bílý plak

Funkce sekrece jsou řízeny určitým hormonem. V první fázi cyklu dominuje estrogen, který ředí cervikální tekutinu. Po ovulaci až do menstruace je v těle zaznamenáno velké množství progesteronu. Je to on, kdo dělá vaginální hlen tlustým.

Výskyt drobných odchylek bude ovlivněn:

 • stabilita menstruačního cyklu;
 • období nástupu ovulace;
 • věk ženy;
 • přítomnost špatných návyků;
 • nutriční vlastnosti;
 • přítomnost stresových situací;
 • fyzický stres;
 • Životní styl;
 • sexuální aktivita;
 • současný stav vaginální mikroflóry.

Obvykle trvá bílý výtok bez zápachu před plánovanou menstruací dva nebo tři dny, poté by se mělo objevit měsíční krvácení. Některé ženy tento vaginální hlen nemají..

Nejčastěji krátce před menstruací začíná být krev přítomna v denním tajemství, proto den před menstruací bílý obvyklý výtok zčervená nebo zhnědne. To je normální, pokud v perineu, břiše a dolní části zad nejsou žádné nepohodlí..

Pokud je pozorován bílý nebo průhledný výtok se zpožděním menstruace a negativním těhotenským testem, lze předpokládat hormonální poruchy, gynekologická a ne-gynekologická onemocnění nebo chybný výsledek samotného testu. Co by se mělo udělat v podobné situaci, přečtěte si článek na odkazu.

Známky normy

U zdravé netehotné ženy by vaginální hlen měl mít následující vlastnosti:

 1. Nádech. Bílá, průhledná, mléčná barva (viz foto výše). Po zaschnutí získává skvrna na vložce kalhotky nažloutlý nebo béžový odstín.
 2. Objem. Ne více než jedna čajová lžička (až 5 ml). Průměr je 2-3 ml krátce před měsíčním krvácením. Vizuálně by průměr skvrny na vložce neměl být větší než 5 cm.
 3. Konzistence. Uniforma s bělavými nebo průhlednými žilkami. Jsou povoleny malé hrudky, což jsou odmítnuté tkáně vaginálního epitelu.
 4. Čich. Úplná nepřítomnost nebo pocit mírného kyselého aroma výtoku u žen kvůli pH vaginální mikroflóry.
 5. Další značky. Nemělo by docházet k svědění, otoku, pálení a zarudnutí vnějších pohlavních orgánů.
 6. Doba trvání. Závisí na hormonálních hladinách. Nejčastěji zmizí druhý nebo třetí den, ale je povolena mírná odchylka - přítomnost sekrece až pět dní.

Přirozené vlastnosti sekrece jsou ovlivněny jejím složením, ve kterém by měly být přítomny následující složky:

 • cervikální hlen děložního čípku;
 • tekutina žláz dělohy a pochvy;
 • jednotlivé leukocyty;
 • fyziologický transudát;
 • bakteriální mikroflóra;
 • části odmítnutého epitelu.

Pravděpodobnost početí

Pokud je bílý výtok před menstruací známkou úspěšného početí, bude doplněn určitými příznaky:

 1. Implantační krvácení (špinění před menstruací - 6-12 dní po početí).
 2. Denní bílý výtok po početí se produkuje intenzivněji..
 3. Velké množství husté kapaliny.
 4. Vzhled bílého sliznice výtoku týden před menstruací.
 5. Brnění v děloze.
 6. Pocity tahání v dolní části břicha a dolní části zad.
 7. Snížená imunita.
 8. Únava.
 9. Změna chuti k jídlu.
 10. Nestabilní emoční pozadí.
 11. Zvýšení nebo výrazné snížení libida.

Mnoho z těchto příznaků může také naznačovat gynekologická onemocnění nebo nachlazení. Proto je při jakémkoli podezření nutné navštívit lékaře a provést krevní test na hCG. Také drozd může způsobit zpoždění menstruace..

Je nutné provést test před zpožděním, ale pouze s citlivostí 10-15 mIU / ml. Protože standardní testovací proužek označený 20-25 mIU / ml přesně ukazuje, zda žena mohla otěhotnět pouze od prvních dnů zpoždění.

Nelze popřít, že bílý vaginální výtok před plánovaným obdobím a těhotenstvím souvisí. S pomocí zvýšeného množství husté kapaliny reprodukční systém chrání plod před patogenními mikroorganismy vstupujícími do dělohy. Tlustý, hojný vaginální výtok s bílou barvou naznačuje poměrně vysokou hladinu progesteronu v těle. Je to nezbytné pro vývoj plodu a jeho bezpečné nošení..

Věk leucorrhoea

Puberta

Vzhled tajemství bělavého odstínu pomáhá dívce pochopit, jak brzy může začít první menstruace. Předzvěstí menarché je hojná tekutá nebo viskózní leucorrhoea. Nejčastěji se vyskytují čtyři nebo pět měsíců před prvním měsíčním krvácením..

Během prvního roku může být ženský cyklus nestabilní. Z tohoto důvodu není povoleno mírné zpoždění, žádná sekrece ani zvýšená produkce hlenu.

U následujících stížností je nutné vyhledat pomoc od gynekologa:

 1. Zvýšená vaginální suchost.
 2. Syndrom silné bolesti.
 3. Zpoždění o tři měsíce.
 4. Změna bílého odstínu kapaliny na žlutou nebo zelenou.
 5. Nepříjemné pocity způsobené sekrecí.

Premenopauza

Krátce před nástupem menopauzy hladina estrogenu v ženském těle postupně klesá. Tento hormon ovlivňuje nejen hojnost a pravidelnost menstruace. Menší hormonální poruchy ovlivňují povahu normálního výtoku před menstruací. Množství sekrece postupně klesá a bílý odstín hlenu ve druhé polovině cyklu může být nahrazen růžovým nebo hnědým výtokem. Svědění se může také objevit v intimní oblasti před menstruací..

Během premenopauzy jsou patologie téměř stejné jako v reprodukčním věku. Proto by jakékoli negativní změny ve vaginálním hlenu měly být důvodem pro návštěvu nemocnice a podstoupení vyšetření. Během tohoto období je ženský reprodukční systém skutečně náchylný k mnoha gynekologickým onemocněním..

Proč před nástupem menstruace nedochází k výtoku

Nedostatek vaginálního hlenu nelze považovat za patologii. Stojí za to začít se obávat výrazné vaginální suchosti. Proč před menstruací není bílé sekrece?

Hlavní důvody nedostatečné sekrece:

 1. Selhání hormonálních hladin (zjevný nedostatek estrogenu).
 2. Infekce.
 3. Nesprávně vybraný hygienický výrobek.
 4. Špatné návyky.
 5. Blíží se menopauza.
 6. Užívání antihistaminik.
 7. Používání OK pouze s progesteronem.
 8. Alergie na těsnění.
 9. Používání tamponů nejen během menstruace.
 10. Nesprávná práce pohlavních žláz.

Negativní změny

Krátce před menstruací můžete změnit strukturu, objem, odstín výtoku:

 • zvýšený počet patogenních organismů (infekce, bakterie, houby);
 • porušení hormonální rovnováhy (vliv vnějšího prostředí nebo drog);
 • problém s mikroflórou pochvy;
 • nesprávná funkce reprodukčního systému.

Bělavá sekrece by neměla jít neustále. Během měsíce se cervikální hlen změní, poté se zvyšuje a poté klesá množství.

Porušení vaginální biocenózy

Bohatý bílý výtok před menstruací je prvním příznakem nerovnováhy mikroflóry v pochvě. Následující důvody mohou způsobit takový negativní stav:

 • podchlazení genitálií (zánět);
 • hormonální poruchy různé etiologie;
 • náhlá změna klimatu;
 • systematické napětí;
 • častá změna sexuálních partnerů;
 • užívání antibiotik;
 • nesprávné používání výrobků osobní hygieny (vložky, tampony, gely);
 • douching zneužívání;
 • nesprávná léčba (použití tradiční medicíny bez lékařského předpisu);
 • gastrointestinální onemocnění;
 • cukrovka;
 • pronikání patogenních mikroorganismů;
 • infekční a zánětlivé patologie;
 • sexuálně přenosné infekce.

Hojné vylučování

Silný výtok před menstruací s nepříjemným zápachem a bolestivými pocity se vyskytuje ve většině případů u následujících onemocnění:

 • kandidóza (drozd);
 • bakteriální vaginóza;
 • cervicitida;
 • různé typy vaginitidy (kolpitidy);
 • zánět stydkých pysků (vulvitida).

Mnoho z těchto onemocnění může koexistovat. Je velmi obtížné izolovat jejich příznaky v takové situaci, proto je možné mluvit o přesné diagnóze až po absolvování nátěru.

Známky drozdů

Přímým údajem o převaze houby Candida v mikroflóře pochvy je srážený výtok před menstruací. V průběhu cyklu se může objevit nehomogenní sekrece se zjevnými hrudkami. Nejčastěji se to děje s prudkým poklesem imunity, stejně jako na pozadí malého obsahu prospěšných laktobacilů v pochvě.

Základní příznaky kandidózy:

 • výskyt bohatého bílého výtoku sražené konzistence před menstruací;
 • bolestivé pocity během a po sexu;
 • nepohodlí při močení;
 • zarudnutí, svědění, pálení, otoky zevních pohlavních orgánů;
 • velmi kyselý zápach.

Známky kandidózy mají mnoho společného s průběhem bakteriální vaginitidy a trichomoniázy. Poslední dvě patologie jsou často doprovázeny štiplavým zápachem shnilých ryb a pěnivým výtokem s hnisem, který se může před menstruací zesílit..

U chronické formy onemocnění je výskyt patologického tajemství nejčastěji spojen se snížením imunity.

Pouze gynekolog může přesně určit možný provokující faktor. Za tímto účelem musí být žena testována..

Gardnerelóza

Pokud se objeví bílý neobvyklý výtok, ale drozd je vyloučen, doporučuje se vývoj bakteriální vaginózy. Během tohoto onemocnění může na pozadí růstu patogenních bakterií dojít ke snížení celkového počtu prospěšných mikroorganismů ve vagině. Patologie není doprovázena zvýšením počtu leukocytů, proto nedochází k zánětu.

U této nemoci je po menstruaci zaznamenán bělavý výtok. Mají viskózní, hustou povahu, mléčný nebo šedavě žlutý odstín a také nepříjemně voní. Může zesílit po pohlavním styku, zvláště nechráněný.

Je třeba si uvědomit, že afty a bakteriální vaginóza vytvářejí příznivé podmínky pro další škodlivé mikroorganismy. To platí zejména pro infekce, které jsou sexuálně přenosné.

Patologie a pohlavní choroby

Důvody pro označení bílého výtoku bezprostředně před menstruací jsou často spojeny s gynekologickými patologiemi.

Cervikální eroze

Může vydávat bohatou tekutou sekreci, bezbarvou nebo s mléčnými pruhy. Někdy se přidává konzistence krve nebo tvarohu.
Endometrióza (přemnožení endometria mimo dělohu). Před menstruací a během menstruace může dojít k uvolnění slizovité viskózní tekutiny. Vývoj patologie způsobuje hnědý odstín vaginálních sekretů.

Polypy

Může se u vás objevit nestabilní menstruační cyklus s lepkavým bílým výtokem. Souběžně se zvyšuje bolest, pokud je novotvar velký.

Kapavka

Vaginální sekrece bělavého odstínu obsahuje hnis, cítí se svědění a pálení. A také není vyloučen vývoj zánětlivých procesů a odpovídající příznaky..

Obyčejná leucorrhoea, bez zápachu a nepříjemná, nelze považovat za přímou indikaci patologie. Proto je třeba vzít v úvahu další příznaky a odchylky v charakteristikách vaginální tekutiny..

Výtok po menstruaci

Na začátku cyklu nedochází k významné sekreci. V medicíně se nepřítomnost jakéhokoli výtoku po kritických dnech nazývá „období sucha“. Během této doby se vytváří hustý hlen. Vytváří zátku, která chrání vnitřní orgány reprodukčního systému před vniknutím škodlivých mikroorganismů..
Ale vaginální tekutina je povolena, pokud má následující vlastnosti:

 1. Malý objem (2-4 ml).
 2. Silná konzistence (krém, želé).
 3. Mírná viskozita.
 4. Homogenní struktura s průhlednými žilkami.
 5. Nedostatek vůně, svědění, pálení.

Známky porušení

Vzhled bílého výtoku po skončení menstruace ve velkém objemu, který způsobuje nepohodlí, může být spojen s následujícími chorobami:

 • drozd;
 • porušení mikroflóry pochvy;
 • porucha funkce štítné žlázy;
 • dysfunkce pankreatu;
 • cukrovka;
 • hormonální poruchy;
 • adheze nebo záhyby v děložním čípku.

Když potřebujete pomoc lékaře

Sekrece může začít několikrát během celého cyklu. Před a po menstruaci by maximální doba trvání leukorea neměla překročit pět dní. Existuje podezření na porušení s následujícími příznaky na konci a na začátku cyklu:

 1. Hlen obsahuje hnis, velké hrudky a vločky.
 2. Kalhotky rychle zvlhnou.
 3. Kapalina je trvale indikována.
 4. Bolest při pohlavním styku.
 5. Leucorrhoea doprovázená svěděním a pálením.
 6. Máte potíže s močením.
 7. Vaginální tekutina má nepříjemný, shnilý zápach.
 8. Došlo k selhání cyklu.

Je třeba si uvědomit, že leucorrhoea plní v těle užitečné funkce a nemusí vždy znamenat patologii. Musí být přítomny, aby reprodukční systém plně fungoval. A také denní vaginální hlen pomáhá včas věnovat pozornost poruchám pohlavních orgánů.

Léčba je nutná pouze pod dohledem lékaře a informace z článku slouží jako předběžné posouzení zdravotního stavu. Pouze odborník může přesně stanovit diagnózu, pomoci zmírnit nepříjemné příznaky a zabránit opětovnému rozvoji patologie.

Bílý výtok před menstruací

Existují dva typy sekrecí - normální, která je součástí menstruačního cyklu nebo fyziologických změn v ženském těle, a patologická. Při pozorování bílého výtoku před menstruací je důležité rozlišovat příznaky zdravé nebo abnormální sekrece. Takový pozorný přístup k tomuto tématu pomůže nejen zbavit se zbytečných starostí, ale také přestat ignorovat zjevné problémy..

Vliv menstruačního cyklu

Během normálního menstruačního cyklu se po ovulaci pravidelně objevuje bělavý výtok a pokračuje až do menstruace. Normálně jsou:

 • mléčná bílá;
 • s nečistotami průhledného hlenu;
 • získat nažloutlý nebo béžový odstín.
Výtok slizu Výtok s hlenem

Bílý výtok obvykle začíná asi dva týdny před menstruací a je způsoben nástupem ovulace..

V první polovině cyklu je tajemství transparentnější a vzácnější vzhledem k rostoucí hladině estrogenu nezbytného pro zrání dominantního folikulu. V době, kdy vejce opouští folikul, dosáhne množství estrogenu v krvi svého vrcholu.

Výtok během ovulace je bohatý a viskózní, s konzistencí připomínající vaječný bílek.

Souběžně s pohybem vajíčka vejcovody dozrává místo folikulu žluté tělísko, které produkuje hlavní hormon druhé poloviny cyklu - progesteron. Přestože barva sekrece během ovulace je převážně průhledná a konzistence se táhne, pod vlivem progesteronu se mohou objevit bělavé viskózní sraženiny..

Druhá polovina menstruačního cyklu je regulována zvyšováním hladiny progesteronu. Jeho úlohou je připravit ženské tělo na pravděpodobné početí..

Asi týden nebo pět dní před menstruací je výtok tlustší a krémovější. Takové tajemství je dostatečně bohaté, ale nemělo by ženě způsobovat velké nepohodlí..

Objem výtoku od 1 do 5 ml denně lze považovat za normální..

Bude to pokračovat až do okamžiku, kdy se vajíčko dostane do dělohy. Pokud není oplodněna, žluté tělísko obdrží signál a začne umírat. Aby menstruace začala, musí hladiny progesteronu výrazně poklesnout. Výsledkem je, že jeden nebo dva dny před nástupem menstruace se výtok zmenší a jejich konzistence je více podobná konzistenci pozorované v první fázi cyklu..

Leucorrhoea jako známka těhotenství

Existuje další scénář pro přirozený vývoj událostí, kdy žena otěhotní těsně před menstruací. V tomto případě je pokles hladiny progesteronu kritický pro život plodu, což znamená, že žluté tělo nadále funguje. Tento proces podporuje hlavní hormon těhotných žen - choriový gonadotropin. Začíná být produkován hypofýzou asi za tři hodiny po početí..

Přirozeně, pod vlivem choriového gonadotropinu, se také množství progesteronu několikrát zvyšuje, a proto těhotné ženy během prvních měsíců pozorují hojnou viskózní leucorrhoea. Zhruba do třetího měsíce bude takové vypouštění slizčí a transparentnější..

Sliznatý a průhledný výtok Viskózní leucorrhoea

Vzhled bílého výtoku před menstruací může být známkou těhotenství v těchto případech:

 • pokud s přiblížením očekávané menstruace jejich počet neklesá, spíše se mírně zvyšuje;
 • když je bolest a zvětšení prsou;
 • s tendencí k náhlým změnám nálady;
 • pokud se objeví nevolnost a ranní zvracení;
 • pokud dojde ke zpoždění kritických dnů.

Hlavní úlohou hormonů v časném těhotenství je zajistit bezpečnou implantaci vajíčka do endometria dělohy. Během tohoto procesu se často stává, že se děloha stahuje a endometrioidní vrstva je mírně poškozena. Proto má žena malé množství špinavé krvavé leucorrhoea a objevují se bolesti v podbřišku. Tyto příznaky lze zaměnit za nástup menstruačního krvácení, ale nejsou. Po objevení se takových nečistot krve v bílých, určitě navštivte lékaře, protože kromě fyziologických důvodů se může projevit mimoděložní těhotenství.

Leucorrhoea u dospívajících

Vzhled leucorrhoea u dospívajících dívek je také považován za variantu zdravé normy. První výtok začíná běžet asi šest měsíců nebo rok před menarche. Obvykle se jedná o bělavé nebo průhledné tajemství bez zápachu s viskózní slizovitou konzistencí.

Vzhledem k tomu, že hormony a mikroflóra ještě nedosáhly reprodukční normy, během prvních let po nástupu menstruace dochází k regulaci sekrece velmi spontánně. Viskózní bílý výtok se může objevit 3 nebo 5 dní před a po menstruaci, ale není doprovázen bolestí v podbřišku, svěděním nebo nepříjemným zápachem.

Je třeba věnovat zvláštní pozornost vzhledu příliš tekuté bílé sekrece, protože taková leucorrhoea může naznačovat přítomnost zánětlivého procesu.

Během období hormonálních změn je tělo dívky velmi náchylné ke změnám vnějšího prostředí, stresu nebo oportunistických mikroorganismů, které jsou součástí ženské mikroflóry. Z tohoto důvodu by dívky s nepravidelnou menstruací nebo neobvyklou leucorrhoea měly pravidelně navštěvovat gynekologa..

Výtok s menopauzou

Během premenopauzálního období hladina estrogenu v krvi ženy rychle klesá, což naznačuje zánik reprodukční funkce. Tyto změny vedou k menstruačním dysfunkcím a menstruačním nepravidelnostem. Pokud během tohoto období před menstruací dojde k řídkému sliznici nebo krémovému výtoku bez zápachu, lze to považovat za variantu normy.

Klimakterické období je charakterizováno suchem v intimní zóně, ale prodloužená a hojná leucorrhoea může hovořit o hormonálních nebo zánětlivých poruchách. Je třeba věnovat zvláštní pozornost výskytu nepohodlí, pálení, svědění a bolesti v dolní části břicha, protože nestabilní hormonální hladiny představují zvláštní nebezpečí pro rozvoj gynekologických patologií.

Alergická reakce

Příčinu hojné leucorrhoea v jakékoli fázi menstruačního cyklu lze skrýt u alergií způsobených:

 • nevhodné výrobky dámské hygieny;
 • syntetické spodní prádlo;
 • prací prášek nebo kondicionér;
 • maziva nebo latex.

Při alergii před menstruací se objevuje svědění a řídký bílý výtok a je také pozorováno zarudnutí sliznice a kůže genitálií.

Někdy v důsledku podráždění sliznic může leucorrhoea narůžovět.

Nejdůležitější věcí, když dojde k alergické reakci, je identifikovat a eliminovat alergen. Obvykle to lze provést v domácím prostředí. V případě závažných alergií, potíží s dýcháním a výskytu otoků byste se však měli poradit s lékařem..

Patologická leucorrhoea před menstruací

Abnormální bílý výtok může ženu obtěžovat kdykoli během menstruačního cyklu. Projev některých patologií se může před menstruací zintenzivnit, zatímco vznik jiných je způsoben pouze nepříznivou shodou okolností.

Jak identifikovat patologický výtok?

Musíte věnovat pozornost následujícím příznakům:

 1. Nadměrný výtok před menstruací s tekutou nebo pěnivou texturou.
 2. Při absenci těhotenství místo menstruace bílý výtok.
 3. Mít nepříjemný zápach.
 4. Svědění a pálení v intimní oblasti.
 5. Výtok doprovázený bolestmi v dolní části břicha a dolní části zad před nástupem menstruace.
 6. Světlá barva se změní na zelenou, šedou nebo hnisavou.
 7. Krev nebo hnědé masti ve výtoku.
 8. Zhoršení celkového stavu ženy a zvýšení tělesné teploty.

Všechny tyto příznaky se tak či onak projevují zánětem a gynekologickými patologiemi, které vznikají v důsledku nerovnováhy hormonů nebo vaginální mikroflóry.

Hormonální poruchy

Vzhled světelného tajemství, pokud není spojen s fází cyklu nebo přirozenými hormonálními změnami, může způsobit spoustu úzkosti a otázek. Pokud nenajdete objektivní vysvětlení nebo se leucorrhoea zdá velmi podivná, možná byste měli hledat odpověď v hormonální nerovnováze..

Hormonální poruchy mohou být vyvolány:

 • poruchy hypofýzy;
 • kortikální hypotalamické poruchy;
 • systémová onemocnění orgánů endokrinního systému (štítná žláza a pankreas, nadledviny, vaječníky);
 • patologie těla nebo děložního čípku.

Jaké sekrety jsou možné při hormonálním selhání? Závisí na individuálních charakteristikách ženy a povaze patologií způsobených nerovnováhou, mezi nimiž:

Endometrióza

Jedná se o proliferaci endometrioidních buněk mimo dělohu. Příčiny onemocnění se skrývají v hormonálních poruchách, které vyvolávají vývoj menstruační dysfunkce. Mezi příznaky endometriózy patří výskyt bílého hustého výtoku s hnědými nebo krvavými nečistotami před menstruací..

Výtok smíchaný s krví

Časté bolesti v břiše a dolní části zad, bolesti při pohlavním styku.

Myoma

Benigní formace v myometriu dělohy způsobená hormonálními poruchami v plodném věku nebo během menopauzy se nazývá myom. Fibroidy jsou po dlouhou dobu téměř bez příznaků. Je možné předpokládat její vývoj s pravidelnými poruchami a zpožděním menstruace, bohatou leucorrhoea s krevními nečistotami před jejich nástupem, stejně jako periodické bolesti v podbřišku.

Cervikální eroze

Mnoho krémově bílých sekretů před menstruací může způsobit nepohodlí s erozivním poškozením dělohy.

Hustý bílý výboj

Jedná se o hormonální patologii, která se sama o sobě těžko projevuje v každodenním životě ženy, avšak při erozi existuje vysoké riziko vzniku infekčního zánětu a patologií endometria dělohy.

Nerovnováha vaginální mikroflóry

Ačkoli hormony hrají obrovskou roli v regulaci vaginálních sekretů, vaginální mikroflóra významně přispívá k sekreci zdravých sekretů. Základem této sekrece je cervikální hlen obsahující užitečné laktobacily. Úkolem laktobacilů je udržovat speciální kyselé prostředí v pochvě, které inhibuje vitální aktivitu více než 200 druhů oportunních mikroorganismů.

Správná mikroflóra je však spíše křehká. Nerovnováha nastává, když se úroveň pH posune směrem k alkalické straně. V tomto případě laktobacily umírají, ale podmíněné patogeny dostávají šanci na reprodukci a infekci reprodukčního systému. Mikroflóra může být narušena:

 • stres a přepracování;
 • ostré hormonální poruchy;
 • náhlé změny klimatu nebo hypotermie;
 • dlouhodobé užívání antibakteriálních léků;
 • neustálé sprchování;
 • genitální infekce;
 • nachlazení a virová onemocnění.

Nerovnováha mikroflóry vede k rozvoji infekčního zánětu, který mění povahu vylučované sekrece a je doprovázen řadou nepříjemných příznaků. Mezi běžnými infekčními patologiemi lze rozlišit následující:

Drozd

Plísňové onemocnění způsobené oportunní houbou Candida. Mnoho lidí se s touto houbou již narodilo, nakazilo se ještě v děloze, zatímco jiné se nakazilo od sexuálního partnera nebo kvůli nedostatečné osobní hygieně..

S drozdem se žena obává bílého sýrového výtoku před menstruací. Tvaroh leucorrhoea je převážně bílý, ale může mít šedý nebo nazelenalý odstín.

Kandidóza je charakterizována přítomností nepříjemného zápachu fermentovaného mléka, svěděním a pálením v oblasti genitálií.

Bakteriální vaginóza

Jedná se o infekční onemocnění způsobené snížením počtu laktobacilů a množením podmíněně patogenního kmene bakterií. Nejčastější příčinou vaginózy jsou hormonální poruchy, oslabená imunita nebo nesprávná hygiena pohlavních orgánů. Charakterem vaginózy je vzhled specifické rybí vůně a svědění v intimní oblasti. Výtok může zůstat bílý po dlouhou dobu a poté získat šedivý odstín..

Mezi nejčastější genitální infekce patří kapavka, trichomoniáza a chlamydie. Všechny nemoci mají své vlastní charakteristiky patogeneze, ale spojují je podobné příznaky: konzistence výtoku je podobná tekutině nebo pěně, špatně páchnou a jsou doprovázeny také svěděním a pálením genitálií. Leucorrhoea se často mění na zelený, šedý nebo hnisavý žlutý odstín.

Tělesná teplota často stoupá a objevují se příznaky intoxikace.

Vulvovaginitida

Zánět sekundární povahy způsobený podrážděním vnějších pohlavních orgánů patologickými sekrety se nazývá vulvovaginitida. Příčinou onemocnění je obvykle průběh infekčního onemocnění urogenitálního systému. Zánětlivý proces je bolestivý a je doprovázen výskytem vředů, otoků a svědění. Objevuje se bohatá krémová leucorrhoea s hnisavými nečistotami, které mají výrazný nepříjemný zápach.

Pokud se před nástupem menstruace objeví neobvyklý výtok, neměli byste dělat unáhlené závěry na základě článků na internetu a komentářů od jiných žen. Je nutné kontaktovat gynekologa, který po vyšetření a získaných výsledcích testu bude schopen přesně zjistit, proč se objevila podivná leukorea, a předepsat léčbu.

Skutečně se starejte o své zdraví. Pamatujte, že ženský reprodukční systém je docela zranitelný, a proto byste neměli ignorovat alarmující příznaky.

Reprodukční zdraví krásné poloviny lidstva někdy přináší nepříjemná překvapení. Atypická vaginální leucorrhoea je jedním z nich. Pokud je krvavý výtok doprovázen porušením měsíčního cyklu, bolestí v dolní části břicha, častou frekvencí, je lepší se poradit s gynekologem.