Proč je během PMS špatná nálada?

Mnoho žen, v předvečer menstruačního cyklu, trpí špatnou náladou, projevy bolesti. Co dělat, abyste se zbavili nepříjemných příznaků a nevzdali se svých oblíbených věcí?

PMS znamená premenstruační syndrom. Vyskytuje se u jakékoli ženské zástupkyně. Nejčastěji se jedná o výkyvy nálad jedním nebo druhým směrem. Příznaky jeho projevu však mohou být mnohem širší..

Proč jsou ženy podrážděné

Chování nežného pohlaví se mění týden před začátkem menstruačního cyklu. Dříve zcela klidná, proměnila se v rozzlobenou lvice. Večer romanticky nakloněná, následujícího rána se probouzí s velkým nepohodlí. Špatná nálada, náhlá deprese naznačují nástup PMS.

Lékaři jednomyslně souhlasí s tím, že příčinou výkyvů nálady je nerovnováha estrogenu a progesteronu v těle. U velkého množství se projevuje agresivita. Jasné zvýraznění druhého ovlivňuje nárůst únavy, deprese. V tuto chvíli existuje:

 • stagnace krve v cévách;
 • zvýšení tělesné hmotnosti;
 • bolestivé pocity se objevují v oblasti hrudníku, bobtnají.

Proto podrážděnost, nespavost. V některých případech lékaři doporučují pít pilulky zaměřené na zmírnění deprese.

Jaké jsou chyby žen

Nejprve špatnou stravou. Používání vysoce kalorických potravin by mělo být omezeno. Je nepřijatelné, aby se tím využila špatná nálada. To okamžitě ovlivní zvýšení tělesné hmotnosti..

Druhou chybou je odmítnutí aktivního životního stylu. Ženy věří, že sportování může být škodlivé. Tento názor je mylný. Čas ukázal, že pohyb zlepšuje pohodu, takže se více hýbejte. Každodenní procházky uvolňují stres, vyrovnávají hormony, vyhlazují podrážděnost.

Za další chybu se považuje aktivní boj s nadváhou. PMS se vyznačuje nárůstem nadbytečných kilogramů. Tento jev je však dočasný. Tady není nutný žádný boj, natož užijte prášky na spalování tuků.

Jak zjistit, zda je žena náchylná k premenstruačnímu syndromu

Každá představitelka něžnějšího pohlaví je osobnost se zvláštnostmi vlastními jen jí. Ovlivňuje PMS depresi? Změny nálady závisí na věku, povahových vlastnostech, vnějších okolnostech. Abyste pochopili, jak nástup PMS funguje a zda vůbec ovlivňuje, analyzujte, zda jsou přítomny následující příznaky:

 • došlo k depresi, napětí;
 • nastal smutek, apatie;
 • dobrá nálada se změní ve špatnou;
 • konfliktní situace jsou možné;
 • podráždění přichází přes maličkosti;
 • je pozorována roztržitost;
 • ztrácíte zájem o to, co nedávno zabralo veškerý váš volný čas;
 • dochází ke změnám chuti k jídlu - ztrácí se nebo se zvyšuje;
 • nastává rychlá únava;
 • chcete neustále spát nebo naopak trpíte nespavostí.

Pokud si všimnete všech nebo poloviny těchto příznaků, PMS je určitě přítomen. Špatná nálada bude muset být uklidněna. Zeptejte se, co pro to udělat? Musíme se s tímto fenoménem naučit žít.

Změny nálady a jak s nimi zacházet

V životě každé ženy byly chvíle přechodu od smutku k radosti a naopak. Během PMS se občas zdá, že nálada není pod kontrolou. Ale je to opravdu tak? Vědci prokázali, že nestabilita emocí je inherentní u žen stejně jako u mužů. To je však zvlášť výrazné před začátkem menstruačního cyklu. Tento jev by neměl být považován za samozřejmost. Se správným přístupem k řešení problémů lze ovládat náladu. Nejprve se to změní, když chybí hormony radosti. Doplnění serotoninu trvá nějakou dobu a kapky zmizí.

Žena velmi často pociťuje duševní únavu. Dostává spoustu informací, vede mnohostranné činnosti, není tam žádný dobrý odpočinek. Odkud může pocházet dobrá nálada? Často se objevují různé obavy, fóbie trápí. Co dělat v takové situaci:

 • mít den emocionální úlevy;
 • nepoužívejte pilulky;
 • jít ven z města, vypnout telefon, užít si okolní přírodu.

Čas ukáže, že odpočinek má pozitivní vliv na náladu, je dobrý a trvá tak dlouho..

Co dělat s náladou PMS, pokud se stres prodlouží? Do takové situace je nemožné se dostat. Nálada se může vymknout kontrole. Navštivte lékaře - předepíše antidepresivní pilulky. Trávte více času s přáteli.

Je výkyvy nálady léčitelné

Někteří jsou toho názoru, že špatná nálada s PMS nevyžaduje speciální zacházení. S takovým prohlášením však lze polemizovat. Pokud je dopad na PMS komplexní, bude vyžadována celá skupina opatření. Podrážděnost nastává, když chybí určité hormony. Proto je nutné jejich okamžité doplnění. Výživa se zaměřuje na vitamíny A, E, hořčík a vápník. Speciální strava se nepoužívá, ale měla by být sledována hmotnost. Časté chůze, běh a plavání regulují výkyvy nálady v PMS. Vyvarujte se nápojů s vysokým obsahem kofeinu.

Co dělat, abyste se rychle zotavili??

Pokud menstruace ještě nedorazila, zbývá něco málo přes týden, než začne, snižte příjem soli. Ve stravě by měl zůstat asi 3 g. Solí škodí zadržování tekutin v těle. Zvyšuje citlivost prsou, zvyšuje váhu. Všechny tyto nuance ovlivňují výkyvy nálady, zvyšují podrážděnost před menstruací, zvyšují depresi..

Existuje několik dalších tipů:

 1. Snažte se si odpočinout, když se necítíte dobře. Lehněte si s knihou. Najděte jinou, příjemnější aktivitu.
 2. Co dělat, když jsou výkyvy nálady opotřebované? Pijte komplex vitamínů.
 3. Existuje celá řada bylin, které při správném vaření mohou zlepšit náladu během PMS..
 4. Vzdejte se alkoholu úplně. Zhoršuje stav, ovlivňuje růst negativních myšlenek.
 5. Nejezte hodně čokolády. Zničí v těle vitamín bojující proti únavě.
 6. Pijte méně tekutin, abyste zabránili otokům.

Pokuste se více odpočívat, chodit na čerstvý vzduch. Neukazujte všem, jak PMS ovlivňuje náladu, nebuďte naštvaní..

Proč se nálada mění během menstruace a před ní

Nestabilní emoční stav je charakteristický pro mnoho žen v době, kdy se blíží kritické dny. Současně ne každý z nich chápe, proč se nálada mění během menstruace. Vše je vysvětleno zcela jednoduše. Mezi změnami v těle a stavem emočního pozadí existuje úzký vztah..

Příčiny deprese před menstruací

Je těžké vysvětlit, proč ženy zažívají změny, ke kterým dochází u PMS. Příčiny deprese před menstruací jsou různé:

 • Změny hormonálních hladin, když hladiny estrogenu prudce poklesnou ve 21-28 menstruačních cyklech. Tato skutečnost je však popírána, protože užívání léků ke zvýšení hladiny estrogenu nepomáhá..
 • Nesprávná výživa, kdy ženské tělo nedostává potřebné množství vitamínů, minerálů, stopových prvků atd..
 • Emoční sezónní poruchy.
 • Stres.
 • Dysfunkce štítné žlázy, zhoršená během PMS.
 • Nemoci těla, které jsou vyčerpávající emocionálně i fyzicky.

Uvažované důvody však ne vždy pomohou zlepšit stav, i když je osoba eliminuje. Jaký mohl být důvod?

Ve větší míře se deprese před menstruací připisuje vlastnostem vyššího nervového systému, když je žena náchylná k tomuto stavu. Na genetické úrovni se na ni přenášejí sklony, zvláště pokud její matka měla před menstruací také změny nálad.

Je třeba vzít v úvahu povahu a temperament samotné ženy. V období před menstruací se jeho vlastnosti zhoršují. Pokud je agresivní, pak se během PMS její agresivita výrazně zvyšuje.

Ne všechny ženy však mají sklon k nevhodnému chování. Někteří mohou být zranitelní, kňučení a slabí, ale nedělají ukvapené činy. Jaký je důvod? S největší pravděpodobností mluvíme o zvláštnostech vzdělávání a seberozvoje. Pokud je žena zdrženlivá a nadále si udržuje klid během období PMS, pokusí se navzdory svým vnitřním impulzům a touhám dělat méně negativních akcí. To lze nazvat sebekázeň, která je živena.

Pokud žena pochopí, proč během menstruace klesá špatná nálada, vyřeší to mnoho problémů. Hledání příčiny vám pomůže najít odpověď na to, jak snížit kolísání emocí. Podívejme se, jak menstruace ovlivňuje emoční stav žen. Jaké další faktory mohou kromě hormonálních změn přispět ke změnám?

Dopad PMS

Změny nálady před menstruací jsou jedním z nejčastějších příznaků PMS. Důvodem je často změna hladiny hormonů v těle během menstruace..

Během menstruačního cyklu hormonální rázy někdy zvednou ženu do nebe a poté je vrhnou do propasti deprese.

Mnoho dívek doufá, že po mladistvém šílenství se jejich příznaky PMS zlepší. Někteří jdou do uvolněnější, klidnější a obecně šťastnější fáze dospělosti. Mnoho žen však hlásí příznaky zhoršování PMS s věkem, zvláště když se blíží záhadné menopauze..

Menopauza

Bylo zjištěno, že výkyvy nálady během menstruace, stejně jako další příznaky PMS, se zhoršují, když je ženě 30 nebo 40 let. Toto přechodné období se nazývá perimenopause. Ženy, které si plně neuvědomují probíhající změny, to považují za dočasný jev. Výhled vypadá ve skutečnosti ponurý..

Nejedná se o definitivní předpověď, protože můžeme implementovat vylepšení životního stylu. Pomohou nám projít obtížným obdobím vstupu do perimenopauzy se vztyčenými hlavami, plnými života, energie, štěstí..

Úzkost a stres

Stres je nejpravděpodobnějším důvodem, proč může být nálada zkažená před menstruací. Tyto emoční výkyvy jsou nezávislé na hormonálních změnách. Problém je v tom, že mnoho žen si neuvědomuje tlak, na který jsou vystaveny, dokud se nevrátí zpětně..

Stres může mít mnoho podob. Úzkost může být způsobena prací na plný úvazek, kterou se žena snaží spojit s péčí o děti. Stres je pravděpodobně spojen se syndromem prázdného hnízda, kdy děti opouštějí domov pro nezávislý život. Starosti spojené se stárnoucími rodiči padají na ramena.

Výsledkem je, že celý den trávíme běháním od jednoho „problému“ k druhému, péčí o ostatní lidi, aniž bychom tělu poskytovali čas na odpočinek a vypnutí. Díky tomuto emocionálnímu úniku je žena náchylnější ke špatným emocím..

Napájení a režim

Strava a životní styl mají na naši náladu větší dopad, než bychom si mohli myslet. Některé potraviny, zejména ty s vysokým obsahem rafinovaného cukru a kofeinu, způsobují nepravidelné výkyvy hladin glukózy v krvi, což také vede k vrcholům a údolím v emocionálním pozadí.

Pokud pravidelně pociťujete nadýmání před menstruací a změnami nálady, znamená to, že váš trávicí systém nereaguje dobře na jídlo a ovlivňuje hormonální rovnováhu..

Sedavý životní styl s malou fyzickou aktivitou navíc vede k letargii a únavě, což může vést ke špatné náladě. Pokud budeme i nadále vést aktivní životní styl i během menstruace, můžeme svůj stav změnit k lepšímu..

Nešťastná játra

Jsme stejně zdraví jako naše játra, existuje mnoho důkazů, které to podporují. Kromě toho, že játra hrají důležitou roli v hormonech, pomáhají správně trávit a trávit jídlo a vypořádat se s toxiny, které mohou ovlivnit naše zdraví..

Jakmile hormony odvedou svoji práci, játra je deaktivují, aby nepoškodily. Pokud však vaše játra nemají dostatek TLC, bojují za účinnou deaktivaci hormonů. To vede k náhlým výkyvům hladin hormonů, které ovlivňují výkyvy nálady..

Nedostatek hořčíku

Mnoho lidí podceňuje roli a důležitost hořčíku v těle. Nedostatek hořčíku je extrémně častý a může způsobit bolestivá období a zažívací potíže. Nedostatek hořčíku může zhoršit nepohodlí PMS a změnit náladu. Jak stárneme, naše těla se snaží kompenzovat výživové nedostatky, což nás činí náchylnějšími k přidruženým příznakům..

Proč jsou ženy tak podrážděné PMS??

Týden a půl před dalším menstruačním cyklem jsou pozorovány změny v chování ženy. Olympijský klid může vystřídat prudký hněv, půvabný vzhled na romantickém večeru vystřídat ráno malátnost, oteklé víčka a nechutná nálada. To vše jsou příznaky nástupu menstruace, které jsou viditelné pouhým okem. Pokud je mladá PMS klidnější, pak po 34-37 letech můžete od ženy očekávat cokoli.

Co říkají vědci

Mnoho vědců tvrdí, že takové výkyvy nálady jsou výsledkem nerovnováhy progesteronu a estrogenu v těle. Pokud se uvolní více estrogenu, objeví se agresivita a progesteron je charakterizován únavou a depresí. Během tohoto období dochází ke stagnaci krve v cévách, zvýšení tělesné hmotnosti, bolestivých pocitů na hrudi. Proto stoupá teplota, špatný spánek, podrážděnost.

Avitaminóza a zhoršený metabolismus vody a solí mohou vést k intoxikaci těla. Nyní se kromě nepohodlí a fyzické bolesti přidává celý komplex psycho-emocionálních příznaků, které jsou ještě důležitější.

Jak pohlavní hormony ovlivňují náladu

Bylo zjištěno, že menstruace ovlivňuje náladu. Je to způsobeno hormonálními změnami před menstruací. V těle ženy jsou dva důležité hormony - progesteron a estrogen. Na nich přímo závisí činnost reprodukčního systému, který zajišťuje tvorbu vajíčka, jeho zrání a oplodnění..

Během tohoto období dochází v těle k hormonálním změnám, koncentrace progesteronu se začíná zvyšovat. Žena se stává klidnou, rozumnou, usiluje o mír. Díky tomuto hormonu jsou zajištěny optimální podmínky pro umístění oplodněného vajíčka. Blíže k kritickým dnům se množství progesteronu významně zvyšuje - a zaznamenávají se výkyvy nálad u žen.

Je pozorována slzavost a agresivita, které se navzájem nahrazují rychlostí blesku. Přebytek progesteronu vede k tomu, že nálada před menstruací je nepředvídatelná. Čím jasnější jsou příznaky PMS, tím horší je emoční pozadí..

Během kritických dnů klesá koncentrace hormonů, žena je v klidném stavu. Po menstruaci se zvyšuje množství estrogenu, objevuje se vitální energie, která dosáhne vrcholu v době ovulace.

Fyzická aktivita a stres v „těchto“ dnech - co hrozí?

Zdravotní stav dívky se v dnešní době často neliší od jejího obvyklého stavu. V kritických dnech byste se však neměli nechat unést nadměrnou fyzickou aktivitou. Někdy je lepší upravit cvičební program tak, aby cvičení nebyla bolestivá.

Pokud žena během menstruace zažije silnou bolest, můžete úplně opustit sport a námahu.

Pokud během menstruace vedou sporty ke zvýšení bolesti a množství výtoku a také k prodloužení trvání kritických dnů, pak je to důvod k naléhavé konzultaci s gynekologem o radu a zastavení nadměrného zatížení.

Abyste se vyhnuli problémům s oblečením a povlečením, je lepší místo tamponů použít tampony. Mnoho výrobců tvrdí, že do bazénu můžete chodit i s tampony..

Existují však chvíle, kdy během menstruace je nejlepší zcela vyloučit sportovní a fyzickou aktivitu. Patří mezi ně: chronická onemocnění reprodukčních orgánů, poklesy tlaku, závratě a celková slabost. Není nutné trávit celý den v posteli, můžete jen 30 minut chodit na čerstvý vzduch.

Jak se vypořádat se špatnou náladou

Před menstruací je kvůli PMS pozorována špatná nálada. Řada klinických projevů charakteristických pro premenstruační syndrom ovlivňuje emoční pozadí:

 • bolest v dolní části zad a dolní části břicha;
 • migréna;
 • hypertermie;
 • poruchy spánku;
 • bolestivé pocity v oblasti mléčných žláz;
 • závrať.

Některé dívky chtějí jíst před menstruací, další informace o důvodech tohoto jevu si můžete přečíst v samostatném článku na našem webu..

Lidé obvykle snadno zjistí příznaky deprese před menstruací. obtíž však spočívá ve skutečnosti, že žena může neustále vykazovat určité znaky, což je rysem její postavy, nebo může být jednoduše náchylná k depresím, které nelze vždy spojovat s PMS.

Příznaky PMS jsou:

 1. Výbuchy agrese a hněvu.
 2. Pocit, že všechno padá z rukou.
 3. Ospalost nebo nespavost.
 4. Bolesti hlavy.
 5. Změny nálady a melancholie.
 6. Úzkost, zášť, slzavost.
 7. Nerozhodnost, únava.
 8. Zvýšené vnímání hluku.
 9. Náchylnost ke zranění.
 10. Konflikt, podrážděnost.
 11. Slabost, roztržitost, nervové napětí.
 12. Nepozornost, špatná reakce.
 13. Zmatek myšlenek, zapomnění.
 14. Zvýšená chuť k jídlu, touha konzumovat více sladkých, slaných a škrobových jídel.
 15. Pocit ohromen.

Zvenku si ostatní mohou všimnout změn, které se u ženy objeví, ale samotná dáma si toho nemusí všimnout. Všechno to začíná podrážděností a poruchami spánku. Chuť k jídlu se často zvyšuje. Brzy nastane mentální a motorická retardace. Deprese může být poznamenána tím, že žena je oplocena od svých obvyklých kontaktů, izoluje se a ignoruje emočně pozitivní zájmy..

To může být doprovázeno různými poruchami ve formě bolesti v mléčných žlázách, svalech, kloubech. V dolní části břicha mohou být také různé bolesti. To vše negativně ovlivňuje její náladu..

S pochopením, že emoční stav ženy se může změnit v závislosti na cyklu, můžeme v nové klidné a vyvážené budoucnosti provést pozitivní změny. Promluvme si více o tom, co dělat se změnami nálady. Jak změnit svůj životní styl, abyste se cítili lépe.

Odpočinout si

Dopřejte si více péče a pozornosti k odpočinku. Jak se blížíme menopauze, naše těla procházejí změnami. Stojí za to věnovat trochu času tomu, aby se naše tělo mohlo uvolnit a přizpůsobit se. To pomůže snížit stres, lépe zvládnout každodenní stres..

Může se zdát, že máme příliš mnoho práce, že si nemůžeme vzít dovolenou nebo si odpočinout. Ale i večer strávený výhradně pro vaše vlastní potěšení, jen relaxaci, může změnit vaši náladu k lepšímu..

Více vitamínů

Přestaňte se spoléhat na cukr nebo kofein, abyste zvýšili svůj výkon po celý den. Místo toho jíst různé potraviny, hodně čerstvého ovoce a zeleniny, zdravé tuky, bílkoviny a komplexní sacharidy. Komplexní sacharidy uvolňují energii důsledně po celý den, což pomáhá předcházet náhlým výkyvům hladiny cukru v krvi. Omezte kofein a alkohol.

Ujistěte se, že jste do stravy zahrnuli dostatek hořčíku. Tento prvek se nachází v listové zelené zelenině, jako je kapusta, šťovík a špenát. Můžete použít doplněk stravy. Správná hladina hořčíku v těle pomáhá bojovat s mnoha příznaky PMS.

Hýbat se

Cvičení jógy jsou skvělý způsob, jak čelit výkyvům nálady. V procesu jakékoli fyzické aktivity se uvolňuje chemický serotonin, který se nazývá „šťastný hormon“. Cvičení navíc spotřebovává přebytečné zásoby cukru, což pomáhá stabilizovat emoce a kontrolovat váhu. Koneckonců, kilogramy navíc mohou být dalším stresem..

Předvečer kritických dnů

Mnoho žen předem ví, kdy začne jejich menstruace. Jiní si musí mít notebook, aby je menstruace nezaskočila skvrnami na oblečení..

Mezi příznaky kritických dnů patří:

 • bolest v dolní části břicha a dolní části zad;
 • otok mléčných žláz a bolest při dotyku na prsa;
 • akné;
 • například při změně stravovacích návyků může žena neustále chtít čokoládu;
 • změny nálady;
 • zhoršení negativních pocitů.

Mnoho nepříznivých důvodů může mít negativní dopad na průběh menstruace. Mezi ně patří: těžká fyzická aktivita, užívání antikoncepčních pilulek, neustálé nervové napětí, duševní poruchy, stres, strava, kouření a konzumace alkoholu. Různá závažná onemocnění také negativně ovlivňují barvu a délku menstruace..

Jak se vyhnout depresi před menstruací?

Nedoporučuje se ignorovat váš vlastní „nefunkční“ stav. Samozřejmě to může projít na začátku menstruace, ale s každým měsícem se příznaky mohou zesílit a prodloužit. Lékaři doporučují kontaktovat je, pokud žena učiní různé nezávislé pokusy vyhnout se depresi před menstruací a neuspěje.

Lékaři budou vyšetřovat fyziologické příčiny PMS. Zde lze předepsat hormonální léky, léky proti bolesti, sedativa. Lékaři také doporučují vyvážit stravu:

 1. Vylučte slaná jídla.
 2. Pijte diuretika.
 3. Zahrňte potraviny bohaté na vitamín B6 a draslík: sušené meruňky, mléčné výrobky, ryby, vejce, luštěniny, rozinky, hrozny, brokolice, otruby, jablka, banány, kakao, čokoláda atd..
 4. Spotřeba vitamínů A, B6, E, vápníku a hořčíku, která zabraňuje hromadění estrogenu a podporuje jeho metabolismus.

Pokud jde o léky, jsou předepisovány individuálně. Závisí to na fyzickém zdraví ženy i na jejím psycho-emocionálním stavu..

Jako léčba mohou sloužit následující metody:

 1. Léky:
 • Diuretické léky.
 • Progesteronové hormony a progestiny.
 • Sedativa a antidepresiva.
 • Venotonické léky.
 • Antikoncepční hormonální léky.
 • Léky ke zlepšení krevního oběhu v mozku.
 • Vitamíny B, C, A.
 • Minerály vápník, zinek, hořčík B6, železo.
 1. Fyzioterapie:
 • Bodové a klasické masáže.
 • Akupunktura.
 • Reflexologie.
 • Homeopatické léky: Remens, Mastodinon.
 1. Fytoterapie:
 • Pelyněk.
 • Černá cohosh.
 • Bearberry.
 • Chmelové hlávky.
 • Bylina motherwort.
 • Melissa.
 • Oregano.
 • Máta.
 • Pivoňka kořeny.
 1. Uklidňující koupele.

Sport má pozitivní účinek. Před menstruací by však měli být méně stresováni. Snahy o snížení, ale je lepší se nevzdávat sportu. Těžkou fyzickou aktivitu lze nahradit obdobím PMS joggingem, rychlými kroky, plaváním, dechovými cvičeními a jinými lehkými sporty.

Populární jsou techniky vyhazování emocí: rozbíjení nádobí, polštářů, hrušek s nalepenými fotografiemi nepřátel atd. Pokud má žena pocit, že se v ní nahromadilo mnoho emocí, měla by být vyhozena. Je-li nutné něco rozbít nebo rozbít, je lepší to udělat. Nejdůležitější je dosáhnout emoční relaxace.

Dalším správným řešením problému bude komunikace s přáteli. Žena cítí emoční uspokojení a uvolnění, pokud dokáže mluvit, zůstat slyšena a mít se příjemně a příjemně. Muži nejsou vždy nakloněni pochopit ženskou psychologii, takže přítelkyně, se kterými si můžete upřímně promluvit, zůstat sami sebou a příjemně se bavit, se stanou nejlepšími „psychology“ pro toto období.

Ženy v období PMS se často obávají psychologických problémů, když se nerozvíjejí milostné vztahy, ne všechno v práci probíhá hladce a někteří lidé z vnitřního kruhu mají obavy. Chtěl bych mluvit, říct, plakat! Oslovte přítele, který vám může poskytnout tuto emocionální podporu..

Někdy prostě chcete být ženou, jejíž emocionální výbuchy a emoce ostatní neděsí. To mohou pochopit pouze ženy, které samy mohou zažít nepřiměřené výbuchy pocitů. Pokud jsou v okolí takové přítelkyně, měli byste se s nimi spojit. Není nutné s nimi mluvit, stačí jen jít pěšky nebo nakupovat, abyste se potěšili..

Ženě se také doporučuje více odpočívat, relaxovat a hýčkat se. Pomohou zde masáže, plavecké aktivity, jóga, poslech příjemné hudby atd..

Co by měl člověk dělat?

Pokuste se přijmout fakt, že roztomilé a milované stvoření není tak roztomilé. Když se říká, že dívky jsou rukojmími hormonů - je to pravda.

Agresivita, vznětlivost, plačtivost, nervozita, štědrost jsou charakteristickými znaky PMS. Nenechte tedy ženu zničit váš vztah s vámi. Kritické dny jsou obtížným obdobím, nervový stav dívky lze přenést na všechny kolem sebe. Věnujte v tuto chvíli trochu větší pozornost své milované - ocení, možná ne okamžitě, ale určitě to pochopí a bude vám vděčná.

Konfliktní vaření? Neodcházejte, jako byste si nevšimli změny. Vyvoláte tak novou porci špatné nálady. Ujasněte si, že jste si vědomi skutečnosti, že to teď není snadné. Pokud máte děti, jděte do parku, cirkusu atd. A nechte svou ženu samotnou s čokoládou na gauči. Nechte ji ráno spát déle než obvykle..

Tipy pro každý případ by měly být individuální. Proto pouze vy můžete rozhodnout, co dělat v konkrétní situaci, a vyhnout se nervovému zhroucení..

Jak se zbavit výkyvů nálady

Menstruace je přirozený jev, kterému se musíte naučit přizpůsobit. Během tohoto období se emoční stav ženy zhoršuje pod vlivem nikoli vnějších faktorů, ale fyziologických procesů, které se vyskytují v jejím těle.

Mnoho odborníků doporučuje vést deník, ve kterém budou zaznamenány nejen dny menstruace, ale také všechny změny v emočním pozadí. Díky tomu bude možné získat informace o tom, jak hormony ovlivňují náladu v různých fázích cyklu. Bude mnohem snazší vypořádat se s emocemi..

Kromě toho existuje řada univerzálních doporučení, co dělat s náladou a jak si pomoci, když se blíží kritické dny:

 • dát přednost zdravé stravě. Blíže k datu příchodu menstruace se doporučuje vyloučit ze stravy mastné a kořeněné pokrmy. Přetížují játra, která mají využívat hormony;
 • minimalizovat použití kávy, která stimuluje nervový systém;
 • nezdržujte emoce. Podle většiny psychologů se díky tomu stát zlepšuje;
 • provádět dechová cvičení, která pomáhají saturovat všechny buňky kyslíkem a zvyšovat hladinu endorfinů v krvi;
 • dělat relaxační masáž;
 • chodit častěji na čerstvý vzduch.

Co je PMS a v čem se liší od menstruace

Mnoho lidí se mylně domnívá, že menstruace a PMS (premenstruační syndrom) jsou totéž. To však není vůbec pravda.

PMS se týká nemocí a onemocnění, které nejsou přítomny u každé ženy, zatímco zdravá dívka má vždy menstruaci. Předmenstruační syndrom je charakterizován různými poruchami nervového systému, fyzickou pohodou a dokonce i vegetativně-vaskulárním stavem.

PMS se projevuje během puberty, od 16 do 20 let, a poté se vrací po 35. U některých žen začíná PMS ve věku 20 let a nezastaví se až do menopauzy. Zároveň se každý rok zhoršuje blahobyt ženy během PMS, takže je lepší nechat se vyšetřit a zkontrolovat na vážná onemocnění.

Je zajímavé, že v Americe jsou ženy někdy osvobozeny, pokud během období PMS spáchají menší trestné činy. Nejdůležitější věcí je dokázat, že k porušení došlo během tohoto bolestivého období. Začíná to asi 3–14 dní před nástupem menstruace.

Doposud neexistuje přesná odpověď, odkud PMS pochází a co ji ovlivňuje. Někteří lékaři se domnívají, že problém spočívá v práci žláz s vnitřní sekrecí, ale tato teorie není nijak podložena.

Proč je před menstruací špatná nálada? Předmenstruační syndrom. Psychózy.

Žena závisí na menstruační fázi, ve které se nachází. Před menstruací může být depresivní, agresivní, podrážděná a může mít jiné projevy. Příznaky závisí na chování, kterému je žena vystavena. Důvodem je předmenstruační fáze, kdy v ženském těle probíhají různé procesy. Jak se vyhnout před menstruací?

Nejen muž, ale také žena sama může trpět projevy, které se v ní objevují. Během PMS je obtížné se ovládat. Hodně záleží na duševním stavu ženy. Ne každý má vážné odchylky ve stavu a chování, což závisí na struktuře centrálního nervového systému.

S maniodepresivní psychózou je tedy PMS pozorována v 86% případů. U každé ženy je období před menstruací doprovázeno různými příznaky. Některé mohou být jen podrážděné a kňouravé, jiné se stávají šílenými. Muži nerozumí změnám v chování ženy, protože sami nepodléhají změnám, které se vyskytují v ženském těle.

Fyziologie

V závislosti na fázi, ve které se nachází menstruační cyklus, jsou stavy ženy, psychologicky i fyzicky, odlišné.

Obecně se v první polovině cyklu cítíte lépe. Před menstruací, a to od 2 do 14 dnů, se objeví PMS (premenstruační syndrom), žena se cítí špatně.

V těle je pozorována řada poruch: vegetativní-vaskulární, endokrinní, mentální abnormality.

Ženy s duševními problémy jsou nejvíce náchylné k negativním účinkům PMS. Pokud je diagnostikována maniodepresivní psychóza, má 86% žen příznaky PMS.

Projev PMS je charakterizován následujícími znaky:

Jsou také pozorovány další bolestivé pocity. Bezprostředně před menstruací mohou ženy zaznamenat změny v chování a náladě: nepřiměřená agresivita, zvýšená zášť, podrážděnost a zloba.

Jedná se o příznaky takzvaných dysforických poruch. Spolu s tím dochází k poruchám spánku, chuť k jídlu je pomalá, sexuální aktivita je narušena..

Může také existovat stav strachu a úzkosti.

Na pozadí PMS se může zvýšit deprese a úzkost. Během tohoto období existuje zvýšené riziko sebevražd..

Během PMS dochází u žen s duševními poruchami endogenní povahy ke zhoršení jejich duševního stavu. Projevy onemocnění lze detekovat i v mladém věku u dospívajících dívek. To vám umožní přijmout preventivní opatření a diagnostikovat depresi v raných fázích. Menstruace je druh indikátoru pro identifikaci abnormalit v duševním zdraví..

Během menstruace tělo oslabuje schopnost odolávat stresu, nervový systém je zranitelný. Variabilita nálady je zjevně zvýšena v počáteční a poslední fázi deprese s cyklotymií..

Ženy se obvykle neuchýlí k pomoci lékařů s PMS, ale zvládají to pomocí lidových prostředků. V přítomnosti výrazných duševních poruch se člověk neobejde bez kvalifikované lékařské pomoci a léčby psychotropními léky.

Provádí se také psychoterapeutická korekce. Deprese před menstruací vyžaduje léčbu. I když pacientka přešla ze stavu deprese, ale současně jsou před menstruací pozorovány negativní podmínky, mělo by se v antidepresivech pokračovat, dokud příznaky nebudou odstraněny a nemoc se opakuje. Antidepresiva by podle svých parametrů měla mít minimální vedlejší účinky a měla by být snadno tolerována.

Proč neustále brečím?

Plačlivost před menstruací je pravděpodobně spojena s hormonálními výkyvy, ke kterým dochází ve druhé polovině menstruačního cyklu. Ovulace nastává přibližně uprostřed cyklu. Během této doby vaše tělo uvolní vajíčko, což způsobí pokles hladiny estrogenu a progesteronu. Změny hladin hormonů ovlivňují množství serotoninu. Je to neurotransmiter, který pomáhá regulovat náladu, spánkový cyklus a chuť k jídlu.
Deprese PMS by měla sama odeznívat, protože hladiny estrogenu a progesteronu opět stoupají. K tomu obvykle dochází několik dní po skončení menstruace..

Příčiny

Vědci poskytují takové vysvětlení stavu deprese u žen - hormonálních změn v těle. 21-28 dní před nástupem menstruace množství produkovaného estrogenu prudce klesá. Užívání hormonů nedává požadovaný účinek. Podle některých odborníků takové faktory vyvolávají depresi:

 • sezónní exacerbace;
 • přenesené stresové situace;
 • emoční přetížení;
 • poruchy štítné žlázy.

Ženy s nestabilní psychikou, náchylné k hysterii a neuropatii, jsou náchylné k depresi. Oslabená a nedostatečná strava může také vyvolat depresi. Přechod na správnou výživu vám umožní zbavit se nepříjemných příznaků, i když ne úplně.

Příznaky

Uveďme nejtypičtější příznaky:

 • náhlé změny nálady;
 • zvýšené rozptýlení a slabost;
 • pocit neustálé nepřiměřené úzkosti;
 • snadná emoční zranitelnost, slzavost;
 • nepřiměřená agresivita a výbuchy hněvu;
 • bolesti hlavy;
 • poruchy spánku, nespavost;
 • ostrý přechod na slaná nebo sladká jídla.

U ženy mohou být takové příznaky bez povšimnutí, ale u lidí kolem nich - ne. Lidé si všimnou změn, poruch, zejména při normálním spánku. Během dne ženy vypadnou z ruky, objeví se letargie, zmizí chuť k jídlu. Celé tělo bolí, kroutí klouby, stav úplné slabosti. Jaké je východisko z tohoto stavu? Pokud nevyhledáte včas kvalifikovanou pomoc, pak může žena v nejtěžších případech položit ruce na sebe. Naléhavě je nutná psychoterapeutická korekce.

Léčba

Závažnost depresivního stavu určují lékaři. Na tom závisí průběh předepsané léčby..

Při překonávání depresí mohou odborníci předepisovat následující léky:

 • sedativa a antidepresiva;
 • antikoncepční hormonální léky (umožňují zastavit nejnepříjemnější příznaky);
 • léky na stimulaci krevního oběhu v mozku;
 • užívání vitamínových a minerálních komplexů (minerály - vápník, zinek, železo, magne B6; vitamíny - A, B, C).

Obecná terapie

Průběh léčby zahrnuje následující metody:

 • terapeutický;
 • fyzioterapie;
 • masáž klasická i akupresura;
 • reflexologie;
 • akupunkturní sezení;

Fytoterapie

Pro prevenci depresivních stavů odborníci doporučují užívat fytohormony s estrogeny. Takový kurz vám umožní uvést hladinu hormonů v krvi do optimálního stavu. Jako bylinné léky se doporučují následující rostliny:

 • obyčejný pelyněk (zmírňuje svalové a cévní křeče);
 • racemose černá cohosh (oddenky cimicifugi);
 • bearberry (antiseptikum, zmírňuje otoky).

Kolekce čajů z oregana, mateřského mléka, chmelových hlávek, meduňky, pivoňky a kořenů máty pomůže zmírnit zvýšenou vzrušivost, normalizovat spánek a snížit nervový stres.

Uklidňující koupele

Užívání relaxačních koupelí s přídavkem různých složek přírodního původu podle odborníků pomůže snížit pravděpodobnost deprese. Jako přísady se používají éterické oleje z levandule a citronu. Účinné jsou také koupele na nohy s meduňkou, sušenými bylinami a okvětními lístky růží. Po koupeli si promasírujte chodidla jedlovým olejem. Použijte polštáře s různými výplněmi, které vám pomohou spát:

 • barva levandule;
 • rybízový list;
 • listy máty;
 • bylina oregano.

Prevence

Z preventivních důvodů by měla být podle doporučení odborníků upravena strava. Potraviny se konzumují ve velkém množství bez soli. Mělo by se zvýšit používání infuzí s diuretickým účinkem. Výživa by měla být zdravá a vyvážená. Zvláštní pozornost je třeba věnovat přítomnosti vitaminu B6 a draslíku v potravinách..

Za tímto účelem byste měli do své stravy zahrnout následující potraviny:

čokoláda, hrozny, rozinky, kakao, ryby, banány, vejce, jablka, brokolice.

V případě depresivních exacerbací se užívá léčba. Injekce roztoků s vitamíny A, B6, E, hořčíkem a vápníkem. Tím se normalizují metabolické procesy v těle a hormonální hladiny. Sport, tělesná výchova a fitness mohou zastavit nepříjemné příznaky.

Jeden velmi dobrý psychoterapeut byl naštvaný svým vlastním chováním. Přišla k němu dáma a začala mu říkat, že před menstruací měla deprese. A on to vezme a řekne pravdu přímo do očí... Řekl tedy, že to není deprese, ale přirozené změny před menstruací, a ona si potřebuje v takových dnech vytvořit správný vzor chování. A pravda je v tomto případě drahá. Žena se urazila a nechala zabouchnout dveře. Tak co tedy? A ve staré ženě je díra. Jindy bude chytřejší a neurazí pacienty takovými činy. Pokud někdo opravdu chce být nazýván slovem „deprese“, tak proč popírat toto potěšení?

Pravdou je, že pokud je diagnostikován lékařsky a ne hovorově, je předmenstruační syndrom vyloučen, není zahrnut. Je pravda, že příznaky podobné těm, které se vyskytují při depresi, nejsou u žen tak časté. Není ani jasné, proč a kdo se to začal pokoušet spojovat s depresí..

Deprese před menstruací je u žen zcela běžná

Obvykle „deprese“ během menstruace a před nimi u žen vypadá velmi odlišně. Je to jako definovat lásku s parní lokomotivou.

 • Vasya, co je láska?
 • Jak ti mohu říct, Katyo... Víš, jak vypadá parní lokomotiva?
 • Samozřejmě, že vím…
 • Tak to je ono. To vůbec nezní jako láska.

Před menstruací jsou ženy rozrušené, někdy agresivní, náchylné k prudkým emocionálním změnám, někdy je slzavost, ale ne stejná jako během deprese. Podle statistik se v této době zvyšuje meteorologická závislost, mohou se vyskytnout bolesti hlavy a bolesti břicha. Spánek je narušen, ale nikdy nevíte, kdy je narušen. Rovněž je narušen bolestmi zubů. Pokud má žena sklon k alkoholismu, může pít více než obvykle nebo kouřit častěji než obvykle. Postoj k jídlu se mění. Oblíbená jídla přestanou potěšit, chcete něco jiného.

Není žádným tajemstvím, že ženy před menstruací nabývají energie a jsou agresivnější.

V období od 21. do 28. dne menstruačního cyklu hladina estrogenových hormonů prudce klesá. Pokusy kompenzovat to umělým zvyšováním množství hormonů jsou marné. Odborníci na výživu dokonce doporučují opačnou strategii - musíte jíst více potravin, které zabraňují jejich hromadění a aktivují metabolismus. Je to jídlo bohaté na vápník a hořčík. Někdy jsou předepsány vitamíny A, E, B6. Některé léky z kategorie těch, které se používají v rámci psychoterapie, se však nepředepisují na poslední. Je velmi nedoporučuje se léčit a pít sedativa nebo antidepresiva jen proto, že věříte, že máte během menstruace depresi. To není nic jiného než deprese a není třeba nic léčit. U depresivní poruchy můžete mít několik podobných příznaků. Ale nejde o nic. Lidé s těžkou bolestí zubů mohou mít ještě více příznaků deprese. Ale pak zubaři pomohou... Je však zbytečné bojovat s přirozenou strukturou ženského těla.

Další věcí je psychoterapie, zejména formou svépomoci. Zde je arzenál dostatečně široký...

Ve všech případech, pokud jde o duševní poruchy, důrazně nedoporučujeme zasvěcovat do toho cizince. To vše lze říci odborníkům nebo členům psychologických skupin. Jako poslední možnost ti, kteří kdysi něco takového utrpěli. Zbytek to prostě nepochopí. V případě PMS deprese není skutečná, takže se můžete o své zkušenosti podělit se svými přáteli..

K depresi dochází v důsledku bolesti břicha, zvýšené únavy, neustálého nervového napětí

Příznaky deprese před menstruací

Lidé obvykle snadno zjistí příznaky deprese před menstruací. obtíž však spočívá ve skutečnosti, že žena může neustále vykazovat určité znaky, což je rysem její postavy, nebo může být jednoduše náchylná k depresím, které nelze vždy spojovat s PMS.

Příznaky PMS jsou:

 1. Blesk a.
 2. Pocit, že všechno padá z rukou.
 3. Ospalost nebo.
 4. Bolesti hlavy.
 5. Změny nálady a melancholie.
 6. Úzkost, zášť, slzavost.
 7. Nerozhodnost, únava.
 8. Zvýšené vnímání hluku.
 9. Náchylnost ke zranění.
 10. Konflikt, podrážděnost.
 11. Slabost, roztržitost, nervové napětí.
 12. Nepozornost, špatná reakce.
 13. Zmatek myšlenek, zapomnění.
 14. Zvýšená chuť k jídlu, touha konzumovat více sladkých, slaných a škrobových jídel.
 15. Pocit ohromen.

Zvenku si ostatní mohou všimnout změn, které se u ženy objeví, ale samotná dáma si toho nemusí všimnout. Všechno to začíná podrážděností a poruchami spánku. Chuť k jídlu se často zvyšuje. Brzy nastane mentální a motorická retardace. Deprese může být poznamenána tím, že žena je oplocena od svých obvyklých kontaktů, izoluje se a ignoruje emočně pozitivní zájmy..

To může být doprovázeno různými poruchami ve formě bolesti v mléčných žlázách, svalech, kloubech. V dolní části břicha mohou být také různé bolesti. To vše negativně ovlivňuje její náladu..

Jak si v tomto obtížném období pomoci?

Jak se tedy vypořádat s depresí PMS, tedy se skutečností, že duševní porucha není?

 1. Nenechávej si nic pro sebe. Pokud jste naštvaní, můžete porazit polštář, rozbít zbytečný talíř nebo jít do lesa a křičet. Neberte ostatním zlo. Odtrhněte se od něčeho, co vám neublíží.
 2. Nebojujte s nutkáním plakat nebo si jen stěžujte na život. Prostě to udělejte úplně. Pokud pláčete, pak tak, abyste plakali všechny slzy, a pokud si na něco stěžujete, přiveďte to až k absurditě, dokud to nebude vtipné.
 3. Cvičení hodně pomáhá. Není třeba je opouštět, ale zatížení by mělo být sníženo.
 4. Více chodit.
 5. V takové dny mnoho lidí ztrácí schopnost soustředit se na něco. S tím není třeba bojovat. S vědomím této funkce se však snažte neřídit vozidla ani neprovádět žádnou nebezpečnou práci..
 6. Následující rada nepomůže každému, někteří to jednoduše neudělají. Poskytnuto pouze těm, kterým se tento nápad líbí. Druh meditace. Musíte si odpočinout, posadit se do jakékoli pohodlné polohy a začít dělat pohyby rukama, které vaše ruce „chtějí“ dělat samy. Nejprve si můžete pomoci a trochu mentálně šťouchnout do pravé ruky. Potom jemně uvolněte ruce od ovládání mysli. Nechte je pohybovat se, jak chtějí. Pohyby mohou být plynulé nebo náhlé. Nezasahujte do tohoto procesu. Asi 20 minut této meditace uvolní nahromaděné emoce..
 7. Od nevrlosti a touhy po skandálech tato metoda pomáhá dobře. Jakmile cítíte, že se nemůžete ovládat, zkuste odejít do důchodu. Posaďte se nebo lehněte na záda a začněte kroutit očima ve směru hodinových ručiček. Pohyby by měly být co nejúplnější. Pokud na to nejste zvyklí, unavíte se dostatečně rychle. Jakmile se objeví známky únavy, zastavte, odpočiňte si a znovu pokračujte v cvičení. Je to také užitečné pro vidění, ale hlavním úkolem je vytvořit podmínky, které umožní hlavě co nejvíce se uvolnit. Na konci cvičení zůstaňte v klidu po dobu alespoň 10 minut.

Jak léčit depresi?


Psychoterapeut vybere optimální léčebný režim pro každou ženu individuálně po stanovení přesné diagnózy

Tváří v tvář sklíčenosti a depresi v posledních dnech menstruačního cyklu by žena měla přemýšlet o tom, jak zvládat depresi před menstruací. Včasná přijatá opatření pomohou zabránit progresi této poruchy do těžké formy depresivní poruchy..

Doporučuje se neléčit se, ale konzultovat s odborníkem. V tomto případě je nutné navštívit tři lékaře najednou - psychiatra (psychoterapeuta), gynekologa a endokrinologa. Gynekologické vyšetření vyloučí nemoci reprodukčního systému, které mohou vést k příznakům deprese.

Vzhledem k tomu, že předmenstruační deprese úzce souvisí s premenstruačním syndromem, měli byste podstoupit komplexní vyšetření, abyste zjistili příčinu jejího vývoje. Po odstranění organických patologií vedoucích k PMS deprese poměrně často zmizí beze stopy.

Co dělat, aby se zbavili deprese před menstruací, závisí na zvláštnostech projevu poruchy u pacienta. Pokud se porucha projeví výlučně několik dní před menstruací, doba trvání epizod nepřesáhne pět dní a příznaky jsou mírné, není předepsána specifická antidepresivní léčba..

To je způsobeno skutečností, že léky v této skupině mají mnoho vedlejších účinků. Specifičnost jejich působení je taková, že terapeutický účinek nenastane dříve než 2-3 týdny po zahájení pravidelného užívání pilulek. Pokud je depresivní porucha mírná, takováto farmakoterapie poškodí pouze zdraví..

U závažných forem poruchy může lékař předepsat stimulační nebo sedativní antidepresiva. Léky, které zvyšují obecný tón, jsou předepsány pro apatický stav a zoufalství, antidepresiva se sedativním účinkem jsou předepisována ženám, které čelí silné úzkosti s premenstruační depresí.

Lékaři obecně upřednostňují symptomatickou terapii. Žena má předepsané denní sedativa ke snížení úzkosti, sedativa, léky s tonizujícím účinkem. Sedativa se tedy používají několik dní s exacerbací příznaků. Tyto léky neléčí depresi, ale pouze zmírňují emoční vzrušení, paniku a úzkost..

Dále byste měli konzultovat s gynekologem předepisování léků s rostlinnými složkami ve složení používaném ke korekci stavu ženy pomocí PMS.

Lidové léky


Heřmánkový čaj je velmi dobrý při depresích a nespavosti.
Tradiční medicína může zmírnit příznaky, ale neléčit depresivní poruchu. Při léčbě se používají následující prostředky:

 • tinktura z eleuterokoka, ženšenu nebo citronové trávy - jako tonikum pro apatii, nedostatek energie a chronickou únavu;
 • Odvar z třezalky nebo tinktury pivoňky - ke snížení celkového napětí nervového systému a zlepšení kvality spánku;
 • odvary z kozlíku lékařského, heřmánku, meduňky - jako sedativum při depresích a nespavosti.

Je třeba poznamenat, že lidové léky jsou kumulativní, proto by měly být užívány dlouhodobě. Doporučuje se konzultovat s lékařem, aby odborník vybral bezpečné léky, které působí mnohem rychleji než lidové léky.

Jak by vypadalo rozrušení

A na závěr něco o tom, jak odlišit obvyklý stav před menstruací od afektivní duševní poruchy. Deprese v lékařském smyslu je detekována podle řady kritérií. Jedním z nich je nedostatek identity ve slovech a výrazu na tváři. Nemocný člověk může být melancholický a uslzený, ale obličej zůstává kamenný jako maska. Může se u něj objevit divoká a nevysvětlitelná úzkost, kterou pociťuje jako bouli v oblasti před srdcem. Myslí negativně a nevidí v životě žádné vyhlídky. Ztrácí nejen schopnost soustředit se na něco, ale spadá do oblasti psychologické absence věcí..

Jako by v mé mysli byla bílá mlha nebo zeď. Jeho spánek je nejen narušen, ale mění se i povaha spánkových fází. Někde propadne a nespí. Nemůže odpočívat a nemůže to nazvat bdělostí. Pacient má sklon řešit všechny problémy nevhodným způsobem. Duševní porucha je u samotných pacientů do značné míry závislá na sobě.

Během depresivní epizody může být člověk v zásadě z něčeho šťastný. Ale právě tam, jako by byla z povinnosti, se znovu vrátí ke své melancholii. Radost způsobuje abstinenční příznaky. Jak je to? Já a najednou bez touhy?

Souhlasím, to vše není vůbec jako ty. Nenazývejte to depresí. Nikoho by nikdy nenapadlo říkat o schizofrenii před menstruací. Proč máte všichni tak rádi toto slovo „deprese“? Na tom není nic dobrého. Nehledejte to v sobě jen proto, že jste žena a ženy mají PMS..

Někdy lze depresi vyřešit dostatečně rychle tím, že nebudete věnovat pozornost příznakům poruchy.

Nyní chápete, proč psychoterapeut na začátku tohoto příběhu začal popírat přítomnost deprese u té dámy. Nelíbilo se jí to... Doufáme, že budete inteligentnější a nebudete hledat známky psychické chiméry.

Téměř každá žena před menstruací trpí, neví, jak se vypořádat se svými emocemi, nechápe, co se s ní děje. Žena nad sebou často úplně ztrácí kontrolu, stává se podezřelou, podrážděnou, neustále pláče nebo se hystericky směje. Vědci si všimli, že právě v těchto dnech může žena začít brát drogy a zneužívat alkoholické nápoje. V kritických dnech se také nedoporučuje řídit auto, hrozí nebezpečí nehody kvůli vašemu rozptýlení, zvýšené nervozitě. Co dělat? Je možné předcházet depresi nebo ji překonat?

Proč se nálada často mění během menstruace?

Nálada žen se může měnit, a to nejen během menstruace, ale během menstruačního období je tento jev pozorován častěji. Proč menstruace tak ovlivňuje náladu ženy? Tato otázka byla studována po nějakou dobu a vědci o ní předložili několik teorií..

Téměř každá žena zná stav deprese a dokonce i depresi v předvečer svého období. U každého postupuje různými způsoby: u některých dva nebo tři dny před menstruací s minimálními příznaky a u jiných dva týdny a ve výrazné formě. V medicíně je tento stav jasně vymezen a nazývá se premenstruační syndrom (PMS). Jedním z jejích projevů je slzavost během menstruace, v předvečer a někdy i po jejich začátku. Jaké jsou důvody tohoto stavu? Jak snížit tok slz?

Mnoho lidí na vlastní kůži ví, jak obtížné může být zadržet se: nekřičet, neplakat, nezlobit se. A pokud to analyzujete, pak u většiny žen k takovým změnám dochází až ve druhé fázi cyklu, někdy je to blíže menstruaci nebo během nich. Tearfulness je jedním z běžných projevů premenstruačního syndromu a může se projevovat různými způsoby..

Některé ženy se cítí utlačované, opuštěné. Jejich vzhled se blíží k zrcadlu a způsobuje pouze zmatek. Je vám to líto, vaše nálada klesá a slzy začínají padat do krupobití. Pokusy o utěšení dívky mohou skončit ještě větším nárůstem pláče, což je nepříjemné jak pro „volající“, tak pro ni samotnou.

Poté, co předmenstruační syndrom projde, a nejčastěji se to stane na konci kritických dnů, tj. Na začátku dalšího cyklu, se žena může dokonce smát tomu, co způsobilo takovou reakci. Někteří věří, že „se na svět dívali novými očima“, ale zde jde ve většině případů o změnu hormonálních hladin a práci odpovídajících struktur mozku.

Existuje také další možnost. Některé dívky v předvečer menstruace začnou být agresivní, ostře reagují na jakoukoli kritiku, jsou připraveny kdykoli bojovat a hájit svůj názor. Jakmile se však události začnou odvíjet, nahradí tuto „urážlivou“ náladu prudký přechod k hlasitému, někdy až demonstrativnímu výkřiku. Všechny tyto okamžiky chování jsou také více spojeny se změnou hormonálních hladin..

V dnešním článku o tom, co je luteinizační hormon, jaká je jeho norma u žen. Co znamenají zjištěné odchylky?.Luteinizační hormon označuje gonadotropní hormony vylučované předním lalokem hypofýzy.