Proč chcete hodně jíst před a během menstruace a jak s tím zacházet?

Předmenstruační období je charakterizováno mnoha změnami v těle. Jedním z nejvýraznějších projevů PMS je zvýšená chuť k jídlu. Současně žena neustále chce jíst potraviny různých druhů: sladké, moučné, slané. Mnoho dívek tomu věnuje pozornost a začíná si dělat starosti o své tělo a postavu..

Je třeba si uvědomit, že zvýšení chuti k jídlu před menstruací nebo během ní je fyziologický přirozený proces, ke kterému dochází během hormonálních změn v těle..

 • 1 Důvody
 • 2 Proč chcete sladkosti?
 • 3 Co je lepší k jídlu?
 • 4 Jak ovládat chuť k jídlu?
  • 4.1 Tradiční metody

Zvýšená chuť k jídlu během PMS je lékaři považována za normální jev, což je vysvětleno fyziologií ženského těla. Menstruační cyklus se skládá ze dvou fází: folikulární a luteální.

Prvním rysem je prudké zvýšení hladiny estrogenu v krvi. Tento hormon pomáhá při zrání vajíčka. Během této doby je blahobyt ženy v normálních mezích. Když jsou hladiny estrogenu na svém maximu, začíná ovulace..

Charakteristickým rysem druhé fáze je zvýšení hladiny progesteronu v těle. Tento hormon vytváří nejpříznivější podmínky pro vývoj embrya, pokud bylo vajíčko oplodněno. Tato fáze je pro ženy nejnepříjemnější..

Takové změny hormonálních hladin vedou k tomu, že chcete spát, dostavit se pláč, únava, podrážděnost a slabost. Hormony také ovlivňují chuť člověka k jídlu, takže chcete hodně jíst před a během menstruace..

Ve vzácných případech se objeví akné a otoky končetin.

Během druhé fáze menstruačního cyklu koncentrace estrogenu v krvi prudce klesá. Tělo se proto snaží kompenzovat příjmem dalších kalorií, což je důvodem zvýšené chuti k jídlu..

Estrogen podporuje produkci serotoninu, norepinefrinu a endorfinů. Nedostatek hormonů způsobuje apatickou náladu až po rozvoj deprese. Za takových podmínek většina dívek chce čokoládu, cukrovinky nebo jiné sladkosti..

Menstruace má velký vliv na gastrointestinální trakt a trávení. Sekrece žaludeční šťávy se zvyšuje, což vede k reflexnímu zvýšení chuti k jídlu.

Pokud nedojde k oplodnění vajíčka, koncentrace progesteronu v krvi klesá, což vede k normalizaci všech procesů a snížení chuti k jídlu ženy.

Preference chuti během menstruace se mohou lišit. Touha ochutnat moučný výrobek není výjimkou. U žen může pečené zboží před menstruací působit jako „sedativum“. Zlepšují psycho-emocionální stav a zmírňují únavu.

V tomto stavu se doporučuje konzumovat jídlo bohaté na sacharidy. Mezi takové potraviny patří následující skupiny potravin:

 • luštěniny;
 • cereálie;
 • kořeny.

Omezte kávové nápoje, protože zhoršují příznaky premenstruačního syndromu a zvyšují bolest na hrudi.

Odborníci doporučují vyhýbat se potravinám s vysokým obsahem rafinovaného cukru nebo škrobu. Tyto zahrnují:

 • tabulky čokolády;
 • džemy;
 • šušenka;
 • koláče;
 • chléb;
 • koláče.

Doporučuje se vyloučit ze stravy sladké a slané nápoje, zejména večer. Džem nebo džem by měl být nahrazen méně škodlivým medem.

Zadržování tekutin v těle dívky během menstruace může vést ke vzniku otoku. To negativně ovlivňuje psychologický stav ženy, protože někteří z nich mají pocit, že přibrali..

Žena by se neměla přísně omezovat na jídlo během menstruace, protože to může vést k negativním důsledkům ovlivňujícím psycho-emocionální a fyziologickou stránku. Je však třeba si uvědomit, že přejídání zatěžuje zažívací trakt a celé tělo jako celek..

Lékaři doporučují hýčkat se a jíst malé množství sladkostí. Kontrola snědeného množství je nejlepším řešením problému..

Následující metody pomáhají účinně bojovat proti zvýšené chuti k jídlu:

 • jíst malé porce, ale často;
 • přepněte pozornost na to, co chcete dělat (pozitivní emoce mohou odvádět pozornost od jídla);
 • pít vodu častěji;
 • přidejte malé množství oleje do jídla.

Lékaři kategoricky zakazují užívání léků, které snižují chuť k jídlu před a během menstruace. Užívání léků během hormonálních změn může vést k menstruačním nepravidelnostem..

Existuje několik populárních způsobů, jak snížit chuť k jídlu. Nejúčinnější jsou:

 1. 1. Odvar z lopuchu. 2 čajové lžičky nasekaného kořene velkého lopuchu se nalijí do sklenice vroucí vody a vaří se ve vodní lázni po dobu 15 minut. Poté se vývar ochladí a zfiltruje přes tenkou látku. Jedna polévková lžíce denně výrazně snižuje chuť k jídlu.
 2. 2. Kopřivy. Nalijte sušené listy kopřivy sklenicí vroucí vody a nechte působit 5-10 minut. Poté se použije místo obvyklého vaření. Kopřiva je bohatá na minerály a vitamíny, zatímco rostlina eliminuje hlad.
 3. 3. Vývar z petrželky. Nalijte dezertní lžíci petrželky se sklenicí vroucí vody, poté ji vložte do vodní lázně a vařte 10 minut. Pití 1/4 šálku denně otupí hlad.
 4. 4. Tinktura z česneku. Jemně nasekaný česnek je třeba nalít teplou vodou a nechat vyluhovat po dobu 24 hodin. Po přípravě si vezměte lžíci před jídlem..
 5. 5. Voda. Vynikajícím prostředkem, který vytváří pocit plnosti, je vařená voda. Před jídlem vypijte jednu sklenici vody. To vytvoří iluzi plného žaludku a sníží nutkání hodně jíst..

7 potravin, které by ženy neměly jíst během menstruace

Pro mnoho žen může být období obtížné. Spolu s nimi přicházejí během menstruace bolesti, křeče, nadýmání a náhlé změny nálady. Menstruační cyklus je u přibližně 85% všech menstruujících žen doprovázen jedním nebo více předmenstruačními příznaky. Pokud jsou tyto 3-4 dny menstruace plné bolesti a utrpení, ztráty energie a většinou depresivní nálady, je čas přehodnotit svou stravu..

Některá jídla mohou během období skutečně zvýšit vaši úzkost a křeče. Věnujte jim co největší pozornost a příště bude vaše menstruace méně obtížná. Nepřátelé pochvy vyžadují maximální pozornost!

Proč je menstruační výživa důležitá

Výživa spolu se spánkem a cvičením může hrát klíčovou roli ve vašem menstruačním cyklu. A pokud to uděláte správně, může vám pomoci zmírnit příznaky PMS..

Na jedné straně to znamená jíst potraviny bohaté na železo, jako je tmavě zelená listová zelenina; Vitamíny skupiny B, jako jsou vejce, celozrnné výrobky, drůbež, mandle; a vitamin C jako citrusové plody, papriky, jahody.

Na druhou stranu to znamená vyhnout se určitým potravinám, které mohou způsobit křeče nebo zhoršit nadýmání, výkyvy nálady a podrážděnost. To znamená, všechny ty potěšení, které vám menstruační cyklus udělil. Co byste neměli jíst během menstruace?

1. Menstru nemá rád rafinovaná jídla

Abyste předešli nebo zmírnili příznaky premenstruačního syndromu (PMS), konzumujte komplexní sacharidy, které se nacházejí v čerstvém ovoci, zelenině a celozrnných výrobcích. Bohužel, rafinovaná jídla se velmi často vyrábějí z jednoduchých sacharidů, které naše tělo rychle spaluje. Jakmile počáteční výbuch energie zmizí, zůstaneme hladoví a unavení. Není to nejlepší dárek pro vaše období!

Mnoho polotovarů a rafinovaných potravin obsahuje také skryté cukry, které mohou zhoršit menstruační únavu a výkyvy nálady. Navíc obsahují sůl, chemikálie a umělé příchutě, které zlepšují vzhled a chuť jídla..

Během menstruace byste se měli držet dál od následujících potravin:

 • bílý chléb
 • Těstoviny
 • Balená jídla, jako jsou bramborové lupínky, nachos, solené praclíky nebo jiné občerstvení
 • Instantní rýže
 • Kaše s nízkým obsahem vlákniny
 • Sušenky, moučné cukrovinky a koláče vyrobené ve velkém množství (v mezích hromadné výroby)

Kupujte celá zrna a minimálně zpracované potraviny. Snažte se jíst biopotraviny, kdykoli je to možné. Díky tomu bude vaše menstruace mnohem jednodušší.!

2. Menstru není spokojený s mastnými a smaženými jídly

Vaše menstruační bolesti a příznaky mohou souviset s akutním zánětem v těle. Lze jej měřit kontrolou hladiny C-reaktivního proteinu (CRP) v játrech. Jedna studie zjistila, že u starších žen s vyššími hladinami CRP bylo o 26–41 vyšší riziko vzniku příznaků PMS, jako jsou bolestivé křeče v břiše, bolesti dolní části zad, bolesti na hrudi, nadýmání, chuť k jídlu a přírůstek hmotnosti o 26–41. %.

Ačkoli se studie menstruace omezila na konkrétní věkovou skupinu a je zapotřebí další studie u širšího vzorku věku, zánět může mít stejně negativní dopady na zdraví žen. Nadměrná konzumace tučných potravin, zejména nasycených tuků a trans-tuků, může vyvolat zánět v těle.

Během menstruace se vyhýbejte následujícím potravinám:

 • Smažené jídlo, jako jsou cibulové kroužky, hranolky, koblihy
 • Obchodní pečivo
 • Fast Food
 • Mastné červené maso
 • Sýry a tučné mléčné výrobky
 • Jakékoli potraviny obsahující hydrogenovaný rostlinný olej nebo tvrdý margarín

K vaření používejte zdravé tuky, jako je extra panenský olivový olej. A jděte na mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku nebo zcela bez tuku.

3. Slaná jídla nejsou pro menstruaci

Pokud se u vás každý měsíc objeví otoky a nadýmání, může vám pomoci vyhýbat se slaným pokrmům. Nadměrné množství soli v těle může změnit vodní rovnováhu, což způsobí otoky, vysoký krevní tlak a toto příšerné nadýmání. Váš menstruační cyklus vás určitě urazí.!

Během menstruace byste se měli vyvarovat používání následujících potravin:

 • Solené a balené občerstvení, jako jsou solené ořechy
 • Nakládané okurky nebo okurky a ochucení (zeleninová omáčka)
 • Hotové omáčky jako sójová omáčka, worcesterská omáčka a dokonce i dresinky jako majonéza
 • Uzené, konzervované a solené maso
 • Sýry
 • Konzervy (včetně konzervované zeleniny a polévek)

Na oplátku se uspokojte pouze se zdravými a čerstvými potravinami. Pro zlepšení chuti použijte limetkovou kůru nebo jemné koření, jablečný ocet a olivový olej jako obvazy nebo omáčky..

4. Cukrová jídla jsou špatnou menstruací

Změny nálady a dokonce i úzkost jsou běžnými příznaky PMS. Když uklidníte chuť na sladké jídlo, můžete se cítit ještě více znepokojení a dokonce i ve stresu. I když sladké potraviny mohou poskytnout rychlou dávku energie, jakmile ji vaše tělo spálí, hladina cukru v krvi dramaticky poklesne..

Budete se tedy cítit ještě horší než dříve. Kromě negativního ovlivnění vaší nálady může používání těchto potravin vyvolat zadržování tekutin v těle..

Během menstruace byste se měli zdržet konzumace následujících potravin:

 • Cukroví
 • Sladká soda a nápoje
 • Cukroví
 • Dorty
 • Šušenka
 • Jakékoli potraviny, které obsahují rafinovaný cukr

Jako sladidlo použijte místo rafinovaného cukru med. Nebo si dejte čerstvé ovoce, abyste uspokojili chuť na cukr.

5. Alkohol a menstruační cyklus

Může se zdát, že alkohol může zmírnit váš menstruační cyklus, bolest a úzkost. Nakonec se ale nakonec budete cítit ještě horší. Pití alkoholu může způsobit prodloužené menstruační křeče, což je stav častěji známý jako dysmenorea.

A jedna studie zjistila, že menstruační alkohol vás může ve druhé polovině noci dokonce připravit o dobrý noční odpočinek. Vynechání alkoholu na několik dní a konzumace čerstvé domácí zeleninové nebo ovocné šťávy by byla chytřejší volba..

6. Mastné červené maso s menstruací je kontraindikováno

Mastné červené maso je bohaté na nasycené tuky, které mohou způsobit zánět v těle. Obsahuje také kyselinu arachidonovou. Existuje souvislost mezi těmito tuky a tvorbou prostaglandinů, které zvyšují zánět v těle a způsobují křeče a bolest.

Přepněte na ryby bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které bojují proti zánětu (losos nebo tuňák) a cítí se lépe.

7. Menstruační kofein: protichůdné reakce

Není jasné, jak zacházet s kofeinem. Proto je nejlepší naslouchat svému tělu a sami se rozhodnout, co je pro něj výhodnější. Na jedné straně může šálek kávy nebo čaje pomoci vyrovnat se se ztrátou energie a letargií během dlouhého dne během menstruace..

Na druhou stranu bohužel kofein může zvýšit stres a úzkost a způsobit změny nálady zvýšením hladiny stresového hormonu kortizolu. Kromě toho může ovlivnit spánek..

Seznam potravin, na které si během období dávejte pozor:

 • Káva
 • Čaj
 • Kofeinované nápoje: energetické nápoje, soda
 • Čokoláda
 • Cukrovinky obsahující kofein, jako jsou lízátka s příchutí kávy

Nejlepším způsobem, jak se vypořádat s chutí na kofein, je pravděpodobně jednoduše omezit kofein a konzumovat kofeinovaná jídla pouze ráno. Vyvarujte se jejich nadměrné konzumace několik hodin před spaním..

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

VIZ TÉŽ: O datu exspirace léčivých přípravků a proč vědci doporučují nespěchat s vyhozením expirovaných léků

Mnoho žen očekává menstruační cyklus téměř s chvěním, zásobuje se léky proti bolesti, čokoládou nebo si dokonce užívá volno. Ale pokud k tomu existuje zdravější a efektivnější alternativa, mohlo by se vyplatit ji využít? A pak vaše menstruace uběhnou jemně a bez bolesti! SaveSaveSaveSaveSaveSaveSaveSave

Proč je tak žíznivý během menstruace

Předmenstruační období je charakterizováno mnoha změnami v těle. Jedním z nejvýraznějších projevů PMS je zvýšená chuť k jídlu. Současně žena neustále chce jíst potraviny různých druhů: sladké, moučné, slané. Mnoho dívek tomu věnuje pozornost a začíná si dělat starosti o své tělo a postavu..

Je třeba si uvědomit, že zvýšení chuti k jídlu před menstruací nebo během ní je fyziologický přirozený proces, ke kterému dochází během hormonálních změn v těle..

Zvýšená chuť k jídlu během PMS je lékaři považována za normální jev, což je vysvětleno fyziologií ženského těla. Menstruační cyklus se skládá ze dvou fází: folikulární a luteální.

Prvním rysem je prudké zvýšení hladiny estrogenu v krvi. Tento hormon pomáhá při zrání vajíčka. Během této doby je blahobyt ženy v normálních mezích. Když jsou hladiny estrogenu na svém maximu, začíná ovulace..

Charakteristickým rysem druhé fáze je zvýšení hladiny progesteronu v těle. Tento hormon vytváří nejpříznivější podmínky pro vývoj embrya, pokud bylo vajíčko oplodněno. Tato fáze je pro ženy nejnepříjemnější..

Takové změny hormonálních hladin vedou k tomu, že chcete spát, dostavit se pláč, únava, podrážděnost a slabost. Hormony také ovlivňují chuť člověka k jídlu, takže chcete hodně jíst před a během menstruace..

Ve vzácných případech se objeví akné a otoky končetin.

Během druhé fáze menstruačního cyklu koncentrace estrogenu v krvi prudce klesá. Tělo se proto snaží kompenzovat příjmem dalších kalorií, což je důvodem zvýšené chuti k jídlu..

Estrogen podporuje produkci serotoninu, norepinefrinu a endorfinů. Nedostatek hormonů způsobuje apatickou náladu až po rozvoj deprese. Za takových podmínek většina dívek chce čokoládu, cukrovinky nebo jiné sladkosti..

Menstruace má velký vliv na gastrointestinální trakt a trávení. Sekrece žaludeční šťávy se zvyšuje, což vede k reflexnímu zvýšení chuti k jídlu.

Pokud nedojde k oplodnění vajíčka, koncentrace progesteronu v krvi klesá, což vede k normalizaci všech procesů a snížení chuti k jídlu ženy.

Preference chuti během menstruace se mohou lišit. Touha ochutnat moučný výrobek není výjimkou. U žen může pečené zboží působit před menstruací jako „sedativum“. Zlepšují psycho-emocionální stav a zmírňují únavu.

V tomto stavu se doporučuje konzumovat jídlo bohaté na sacharidy. Mezi takové potraviny patří následující skupiny potravin:

Omezte kávové nápoje, protože zhoršují příznaky premenstruačního syndromu a zvyšují bolest na hrudi.

Odborníci doporučují vyhýbat se potravinám s vysokým obsahem rafinovaného cukru nebo škrobu. Tyto zahrnují:

Doporučuje se vyloučit ze stravy sladké a slané nápoje, zejména večer. Džem nebo džem by měl být nahrazen méně škodlivým medem.

Zadržování tekutin v těle dívky během menstruace může vést ke vzniku otoku. To negativně ovlivňuje psychologický stav ženy, protože někteří z nich mají pocit, že přibrali..

Žena by se neměla přísně omezovat na jídlo během menstruace, protože to může vést k negativním důsledkům ovlivňujícím psycho-emocionální a fyziologickou stránku. Je však třeba si uvědomit, že přejídání zatěžuje zažívací trakt a celé tělo jako celek..

Lékaři doporučují „hýčkat se“ a jíst malé množství sladkostí. Kontrola snědeného množství je nejlepším řešením problému..

Následující metody pomáhají účinně bojovat proti zvýšené chuti k jídlu:

 • jíst malé porce, ale často;
 • přepněte pozornost na to, co chcete dělat (pozitivní emoce mohou odvádět pozornost od jídla);
 • pít vodu častěji;
 • přidejte malé množství oleje do jídla.

Lékaři kategoricky zakazují užívání léků, které snižují chuť k jídlu před a během menstruace. Užívání léků během hormonálních změn může vést k menstruačním nepravidelnostem..

Existuje několik populárních způsobů, jak snížit chuť k jídlu. Nejúčinnější jsou:

 1. 1. Odvar z lopuchu. 2 čajové lžičky nasekaného kořene velkého lopuchu se nalijí do sklenice vroucí vody a vaří se ve vodní lázni po dobu 15 minut. Poté se vývar ochladí a zfiltruje přes tenkou látku. Jedna polévková lžíce denně výrazně snižuje chuť k jídlu.
 2. 2. Kopřivy. Nalijte sušené listy kopřivy sklenicí vroucí vody a nechte působit 5-10 minut. Poté se použije místo obvyklého vaření. Kopřiva je bohatá na minerály a vitamíny, zatímco rostlina eliminuje hlad.
 3. 3. Vývar z petrželky. Nalijte dezertní lžíci petrželky se sklenicí vroucí vody, poté ji vložte do vodní lázně a vařte 10 minut. Pití 1/4 šálku denně otupí hlad.
 4. 4. Tinktura z česneku. Jemně nasekaný česnek je třeba nalít teplou vodou a nechat vyluhovat po dobu 24 hodin. Po přípravě si vezměte lžíci před jídlem..
 5. 5. Voda. Vynikajícím prostředkem, který vytváří pocit plnosti, je vařená voda. Před jídlem vypijte jednu sklenici vody. To vytvoří iluzi plného žaludku a sníží nutkání hodně jíst..

Známý romantický postulát říká: „V ženě musí být tajemství.“ A je velmi hezké, že takové myšlenky přicházejí na mysl lidem. Je však zcela nepřijatelné, když je žena tak „záhadná“, že i její vlastní organismus je pro ni záhadou. A stovky žalostného „proč?“ Zní to jako verdikt pro pohodu, náladu a sebeúctu. Člověk musí studovat sebe samého milovaného jako samotné tajemství a hádanku a rozumět důvodům své nálady. Tak proč?" se stává jednoduchou otázkou a odpověď je jednoduchá. Proč tedy ženy chtějí hodně jíst před menstruací? Je v tuto chvíli možné hodně jíst? A jak snížit touhu jíst hodně toho, co opravdu chcete?

Ženské tělo je proměnlivé. Za relativně krátkou dobu, přibližně 28–30 dní, zvládne všechny fáze přípravy na oplodnění, včetně výběru a přitažlivosti nejlepšího partnera. A pokud nedošlo k početí, děloha je očištěna a připravuje se na další cyklus. Během tohoto období se hormonální pozadí významně mění a žena sama není vždy schopna sledovat projevy těchto změn..
Pro jednoduchost a jasnost si můžete představit celý menstruační cyklus ve formě tablety:

Příprava těla na tvorbu vajíčkaMenstruační fázeZačíná prvním dnem menstruace a trvá 3–7 dní.Endometrium odmítnuto.Doporučuje se odpočinek a menší stres.
Folikulární fázeZačíná před koncem menstruace a trvá asi 14 dní.

Vaječníky produkují hormon, který podporuje vývoj folikulů.

Uvolňuje se také hormon estrogen, který obnovuje výstelku dělohy a zabraňuje početí..Vytvoří se dominantní folikul, ve kterém dozrává nové vejce.Období pohody a energetického návratu.Tvorba, zrání vajíčka a jeho následná smrt (v případě neplodnosti)Fáze ovulaceTrvá asi 3 dny.Luteinizační hormon zvyšuje náchylnost spermií a dokončí zrání vajíčka.Uvolňování vajíčka z folikulu do vejcovodu během ovulace a jeho připravenost k oplodnění.Zvyšuje odolnost proti stresu, přitažlivost k opačnému pohlaví, touha upoutat pozornost.Luteální fázeVydrží ne déle než 16 dní.Folikul vylučuje hormon progesteron a připravuje endometrium pro příjem oplodněného vajíčka. Pokud nedošlo k oplodnění, produkce progesteronu se zastaví.Tělo čeká na implantaci vajíčka do dělohy. Když není očekávání splněno, vajíčko zemře, endometrium je zničeno a odmítnuto v další fázi.Pohoda na začátku fáze, ke konci, ustupuje zranitelnosti, podrážděnosti a únavě. Právě teď je posedlá touha jíst.

Jak vidíte, únava a podráždění před menstruací nejsou vůbec způsobeny nepřátelstvím a nespravedlností světa, touha plakat není klamem přítele ani nepozorností manžela. Pocit hladu před menstruací není způsoben slabou vůlí nebo depresí. Je to všechno chyba změněného hormonálního pozadí. Ve stejném období vznikají další pocity:

 • chcete hodně pít (zvyšuje se žízeň);
 • chtít bezdůvodně plakat nebo se smát;
 • touha mít sex zmizí;
 • Chci neustále spát.

V průměru PMS trvá týden (2 až 7 dní).

Tělo bylo připravené na těhotenství, ale nestalo se tak. Nyní se intenzivně zbavuje endometria a vaječných buněk, které nesplnily své funkce. Tělo v tomto období naléhavě potřebuje odpočinek a určité potraviny. Chci hodně dobrého, chutného jídla, chci pít. Pokud to všechno není, je poskytován stres a dlouhé období slabosti. Sladkosti a čokoláda jsou nyní obzvláště atraktivní. Ale můžete si to všechno dovolit? Každé snědené sousto znamená koneckonců potíže s nadváhou v budoucnu..

Možná jste si již všimli, že v tuto chvíli nevzniká silný hlad jako takový. Ale touha sníst něco konkrétního je někdy posedlá. Tyto produkty se mohou lišit, ale zpravidla taková touha naznačuje specifické potřeby vašeho těla. Proč během menstruace chcete něco, bez čeho se v normální době obejdete?

 • Nedostatek endorfinů, na které si během ovulační fáze, kdy byly uvolňovány v přebytku, tělo zvyklo. Proto opravdu chci sladké nebo jiné „pevné“ jídlo. Čokoláda, škrob, pečivo, solené ryby a někdy i více masa. To vše naznačuje, že nervový systém chce dosáhnout úrovně klidu a bezpečí, které zažil nedávno..
 • V luteální fázi dochází ke změně metabolismu a tělo opravdu potřebuje další kalorie. To vysvětluje, proč chcete hodně a často jíst, a do určité míry také ospravedlňuje záchvaty nočního přejídání..
 • Zvyk využívat stres, který je v životě žen dost.

Ženy jsou velmi citlivé na své úspěchy. A dobrá postava je bez nadsázky jedním z nich. Je těžké nezoufat, dívat se na šipku váhy a neúprosně přidávat kilá navíc k obvyklé značce. Ale než se rozhodnete vypořádat se s takovou pohromou, musíte se dát dohromady a prokázat maximální klid a vytrvalost..

Aby jeden kilogram zůstal jedním kilogramem, který po menstruaci, tj. Za několik dní, snadno zmizí, musíte se co nejvíce vyhýbat stresu. A neustálé dobrovolné potlačení touhy po jídle, zejména hladovění, je stres. A pocit viny za narušenou stravu. Žena je naštvaná a hladová, což jen zhoršuje stávající příznaky. Zároveň bude vážná fyzická námaha v období, kdy tělo potřebuje odpočinek, v budoucnu znamenat medvědí službu. Jak můžete snížit svůj nezdravý zájem o jídlo a nestat se svým nepřítelem? Boj proti nedostatku vůle je nezbytný, ale jak neublížit?

Odborníci v této době doporučují nejíst bezduchě, ale zaměřit se na množství a kvalitu konzumovaných potravin. Pokud toužíte po čokoládě, jíst čokoládu. Ale ne celá taška v srdcích po hádce nebo pracovním spěchu. Malý kousek, v klidné atmosféře, s příjemnými myšlenkami. Nebo o tom přemýšlejte, možná je lepší nahradit čokoládu sušeným ovocem nebo jogurtem. Také sladké, ale zdravé.

Udělejte si čas při jídle. Jezte malá jídla a důkladně žvýkejte. Počet jídel je také důležitý.

Pokud distribuujete jídlo 6-8krát denně, ale v malých porcích, lze se vyhnout přejídání.

Čím více jíte, tím více tekutin potřebujete vypít. A nenechte se zmást dnešními otoky. Tělo se snaží zadržovat vlhkost. Jezte méně solené, kyselé a kořeněné - a voda bude odstraněna včas.

Takový jev, jako je chuť k jídlu před menstruací, je docela možné korigovat. Dá se to ovládat, ale na problému je nutné pracovat ne v tyto konkrétní dny, ale v průběhu celého cyklu. Se sebekontrolou musíte začít v době, kdy je obzvláště silná touha po „šlapání“. Nenechte se znervóznit, nedoprajte si touhu využít nepříjemné situace. Jedna věc je chtít trochu jíst, druhá je neustálé přejídání. Kritické dny skončí, nálada se změní a nadváha zůstane s vámi.

Pro následné vyrovnání výkyvů hormonálních hladin zkuste přidat fyzickou aktivitu od samého začátku cyklu. To vám umožní po menstruaci rychleji odskočit. V těchto obdobích je také lepší vychovávat vůli a potlačovat chut na jídlo, pak bude snazší vzdát se kalorií navíc v kritických dnech, kdy je duševní rovnováha již nestabilní. A tak celý příští měsíc.

Trénujte své tělo, aby včas upravilo příjem vody. Někdy opravdu chcete pít, ale zdá se, že chcete čokoládu.

Vytvořte měsíční kalendář. Nepřipravujte se na samotná červená čísla, ale vezměte v úvahu ještě několik dní před nimi. Osvoboďte tentokrát od stresu a přepracování. Nebuďte dotek. Uklidněte tělo jemnou stravou a relaxačním cvičením.

Velmi brzy si všimnete, že rozdíl v náladě a hormonálních hladinách se již nebude tak dramaticky měnit a ovlivní vás. Také sníží vaši chuť k jídlu před menstruací. A další období zotavení bude ještě jednodušší.

Každý ze spravedlivých sexů prožívá PMS svým vlastním způsobem: někteří cítí apatii, jiní jsou nervózní a podráždění a jiní pořád plačí kvůli maličkostem. Existuje však také kategorie žen, které v předvečer menstruace opravdu chtějí hodně jíst a gastronomické závislosti jsou daleko od principů PP. Dietní polévky, zeleninové saláty a nízkotučný tvaroh jsou šťastně nahrazeny čokoládou, pečivem, uzeninami a jinými výrobky škodlivými pro pas a slečna bez špetky svědomí si užívá „břišní prázdniny“, odepisuje vše na potulných hormonech, s nimiž „se nedá nic dělat“.

Je stravování před menstruací skutečně neškodným příznakem PMS? Nebo je to stále zvonek, který signalizuje narušení činnosti konkrétního systému těla? Jaký je důvod tohoto stavu, lze jej minimalizovat? Správné odpovědi na tyto otázky usnadní život ženám, které pečlivě sledují své zdraví a postavu zároveň..

Menstruační cyklus se skládá z několika fází, které se navzájem hladce nahrazují. Každý z nich se vyznačuje převahou určitých pohlavních hormonů:

 • Když je vejce poprvé položeno, je množství estrogenu extrémně nízké, ale zvyšuje se se zráním ootidu. Uprostřed cyklu, v době ovulace, dosahuje počet diskutovaných hormonů - estradiol, estriol a estron - svého vrcholu. Během tohoto období se žena cítí skvěle: její pracovní kapacita je mimo rozsah, její nálada je vysoká, její kůže září.
 • Po zrání vajíčka a jeho uvolnění do dělohy začíná procento estrogenu klesat a ustupuje dalšímu hormonu - progesteronu. Ten je zodpovědný za přípravu těla na možné oplodnění a vytváří příznivé podmínky pro vývoj embrya. Jak se zvyšuje, zhoršuje se zdraví žen: ospalost, apatie, tělo bobtná, na pokožce se objevuje akné. Fázová změna je charakteristická pouze pro premenstruační syndrom, obvykle se projeví týden před nástupem kritických dnů.
 • Pokud nedojde k početí, neoplodněné vajíčko vyjde se sliznicí, začne menstruační krvácení. Během tohoto období dosáhne progesteron minimální prahové hodnoty. Jeden cyklus končí a začíná nový.

Proč na pozadí těchto fyziologických procesů existuje během menstruace střeva? Produkce ženských pohlavních hormonů je ovlivněna centrálním nervovým systémem. Je to hypofýza s hypotalamem, která s podporou nadledvin a pohlavních žláz koordinuje menstruační cyklus. Hormonální rázy spojené s tímto procesem ovlivňují práci všech systémů ženského těla, mění hladinu inzulínu, stimulují produkci adrenalinu, což má za následek - pozoruhodnou chuť k jídlu během menstruace, zvýšení tělesné hmotnosti v KD, hromadění tekutin a edém těla.

Není žádným tajemstvím, že sexuální vztahy jsou klíčem k pevnému a dlouhodobému vztahu mezi zamilovaným mužem a...

Horečka může také nastat v důsledku významné ztráty krve spojené s těžkou menstruací. Podle lékařů musí být tělu v těžkých obdobích obnovena doplňováním zásob bílkovin a železa. Pokud má však žena tendenci mít nadváhu a rychle přibírat, doporučuje se napravit nepotlačitelnou chuť k jídlu a zlepšit metabolismus. Nejlepší je začít s přípravou 10 dní před začátkem kritických dnů, dokud se nenasytnost neobjeví „v celé své kráse“.

Některé ženy se domnívají, že krátce před nástupem menstruace se v těle aktivuje metabolismus, takže těsně před menstruací chcete hodně jíst. Toto stanovisko je mylné, protože vrchol metabolických procesů nastává v první fázi cyklu během dominance estrogenu. Naopak, když přijde období maximálního množství progesteronu, je pozorováno zpomalení metabolismu..

Potřeba hormonu štěstí v těle, jehož procento je přímo úměrné podílu estrogenu, je dalším, ne zcela správným vysvětlením cyklu obžerství, ke kterému dochází ve druhé fázi. Předpokládá se, že žena kompenzuje nedostatek serotoninu absorpcí čokolády a jiných sladkostí. Tento hormon je však syntetizován mnoha dalšími produkty, jako jsou banány nebo mléko. Ano, a mnoho dam v kritických dnech se aktivně neopírá o dezerty, ale dává přednost masu a okurkám.

Proč tedy v předvečer menstruace chcete jíst tak špatně? Důvody spočívají v povaze role ženy - být matkou a dědičkou:

 • V době ovulace se tělo připravuje na možné těhotenství, proto začíná aktivně hromadit užitečné látky, které jsou tak důležité pro výživu dítěte.
 • Mozek je také naladěn na ochranu očekávaného embrya, reguluje syntézu inzulínu, produkci žaludeční šťávy, trávicí sekrece a žluč.

To vysvětluje zvýšenou chuť k jídlu a touhu jíst něco těžkého na břiše..

Pokud nedojde k početí, stane se menstruace jakýmsi způsobem, jak odstranit zničené vajíčko z dělohy, a zároveň nízké hladiny progesteronu vyvolávají očistu střev. Takové procesy oslabují tělo, znovu cítí potřebu živin, takže mozek aktivuje centrum hladu. Proto chcete během menstruace jíst tolik, kolik jste dělali dříve. Teprve po skončení CD se pořadí příjmu potravy a chuti k jídlu vrátí na své obvyklé ukazatele..

Tampony jsou velmi pohodlný produkt osobní péče. Jejich hlavní výhody: Jsou nejlepší volbou pro aktivní...

Odborníci často nepovažují ovulaci za patologii nebo nebezpečný signál. Kromě toho většina hmotnosti „snědené“ v této době pomocí vylučovacího systému zmizí již v prvních dnech menstruace. Otázkou je postoj ženy k takovému jevu, protože pro některé je přejídání během menstruace absolutní normou a pro jiné je to stresující situace a nepřijatelná věc..

Pokud však stravu před menstruací a během jejího zvyšování viscerálního tuku vůbec nekontrolujete, mohou nastat nepříjemné následky, zejména maskulinizace:

 • nadměrné množství vlasů v těch částech těla, kde to není typické pro ženu;
 • akné, změny pružnosti pokožky;
 • plešatost;
 • nárůst svalové hmoty;
 • vzhled drsnosti pod hrudníkem atd..

Během celého menstruačního cyklu se v ženském těle neustále vyskytují změny. To platí pro mnoho...

Podle většiny dam, když zhoršení zaútočí před menstruací, budete nejprve chtít jíst něco sladkého: dort, sladkosti, pečivo atd. Věda vysvětluje takové gastronomické závislosti nedostatkem endorfinu a cukru v krvi:

 1. Když je žena s PMS podrážděná, naštvaná, nešťastná ze všeho, tělo se snaží tento stav napravit. K tomu potřebuje zásoby hormonu radosti. Čokoláda je právem považována za ideální zdroj doplňování endorfinů..
 2. Po ovulaci v důsledku snížení hladiny estrogenu stoupá množství inzulínu. Snižuje procento cukru v krvi a úplně oslabuje tělo, takže je neustále hladový. Na tomto pozadí možná budete chtít jíst něco mouku - vysoce kalorickou a zároveň uspokojivou.

Jak úplné odmítnutí sladkostí, tak nadměrná shovívavost touhy jíst další dobroty mohou tělu ublížit. V prvním případě bude tělo, které již v kritických dnech zažívá silný stres, vystaveno dalšímu stresu kvůli odmítnutí uspokojit „malou slabost“. Ve druhém případě může být deprese prohloubena nadbytečnými kilogramy vyplývajícími z nadměrné konzumace sladkostí..

Když během menstruace tělo opravdu chce něco sladkého, můžete místo čokoládové tyčinky jíst analogii bez lepku, měli byste do stravy zahrnout také sušené ovoce bohaté na vitamíny (obsahují také tolik požadovaný cukr, ale pouze je to přírodního původu, které tak výrazně neovlivní postava).

Když celý den straší hlad, snižte své chutě na cukr podle následujících pokynů:

 1. Jezte okurky a rajčata s nízkým obsahem cukru.
 2. Nahraďte rychlé sacharidy celými zrny.
 3. Místo svačinu pijte sražené mléko.
 4. Jezte potraviny s vysokým obsahem vlákniny a vápníku.

Některé dívky si všimnou, že každý měsíc nechtějí čokoládový nebo krémový dort, ale něco slaného, ​​kyselého, kořeněného. Co vysvětluje tento jev? Centrální nervový systém, stejně jako řada jiných tělesných systémů, trpí na pozadí hormonálních rázů, které doprovázejí menstruaci. Proto je pro zvýšení citlivosti a zlepšení vnímání zapotřebí dostatečné množství sodíku. Nakládané okurky, uzené klobásy, feta sýr - to vše vrací ztracenou náladu, pomáhá bojovat s PMS..

Během menstruace je ženě uloženo mnoho zákazů. Během tohoto období se nemůžete koupat v horké lázni,...

Kromě toho nezapomeňte, že během menstruace aktivně pracují vylučovací orgány, občas se zvyšuje pocení, takže tělo naléhavě potřebuje zvýšené množství soli.

Důležité! Přebytek soli přispívá ke vzniku otoku těla zadržováním vody v těle. Tento okamžik by měl být pečlivě sledován..

Pokud je každý měsíc na pozadí kritických dnů touha jíst „všechno, ale víc“, doporučuje se vyvážit stravu. Nejprve jsou z nabídky vyloučeny produkty, které nepříznivě ovlivňují fungování střev, endokrinního systému a jater. Zohledňují se také všechny patologie, které žena má, včetně ovariální dysfunkce, polycystických onemocnění, duševních poruch..

Na nadměrné používání se vztahují omezení:

 • Fast Food;
 • polotovary;
 • alkohol;
 • sádlo, uzené maso;
 • káva;
 • máslo;
 • smažené, kořeněné, nakládané, žaludeční těžké jídlo atd..

Během menstruace je často prostě brutální chuť k jídlu: zdá se, jako byste okamžitě jedli všechny produkty spolu s lednicí. Když zaútočil tak silný zhor, je velmi těžké mu odolat, zejména proto, že je kolem něj tolik pokušení. Abyste nepoškodili postavu a poté netrpěli výčitkami svědomí, je lepší si pořídit správné občerstvení. To usnadní:

 • čerstvá zelenina a ovoce (kromě hroznů, melounů);
 • kořeny;
 • tvrdé těstoviny a celozrnné cereálie;
 • tučné ryby a naopak, libové maso;
 • koření - hřebíček, kurkuma, skořice;
 • naklíčené luštěniny;
 • kysané zelí;
 • ořechy;
 • vývary;
 • mléčné výrobky s nízkým procentem tuku, pr.

Lékaři nemají jednoznačný názor na to, jak se vypořádat s neustálým hladem a jak se zbavit horečky před menstruací. Někteří věří, že jakékoli metody budou úspěšné, pouze pokud bude mít mladá dáma silnou vůli, jiní tvrdí, že jediným správným rozhodnutím je užívání orální antikoncepce (OC). Jejich použití je garantem neutralizace obžerství pomocí PMS, protože hormonální pozadí se vyrovná, sníží se chuť k jídlu.

Užitečná budou také následující doporučení:

 1. Vytvořit příznivé podmínky pro fungování nervového systému: zvýšit sebevědomí a vnitřně se přijmout, navázat mírové vztahy s ostatními, zaměřit se na něco konstruktivního, vyrušeného z přemýšlení o jídle.
 2. Dělejte své oblíbené koníčky: čtení, pletení, šití, kreslení atd..
 3. Získejte pozitivní emoce návštěvou divadla, kina, jiných vzdělávacích a zábavních akcí.
 4. Používejte jóga a ásany, které pomáhají zmírnit hlad.
 5. Upřednostňujte dietní jídla, nezapomeňte na minerální a vitamínové doplňky ve stravě.

Principem frakční výživy je schopnost „podvádět“ mozek a v kritických dnech nekonečně signalizovat pocit hladu. Jídlo by mělo být malé (nepřesahující pěst) v dávkách až 7krát denně + jídlo důkladně žvýkat - nejméně 30krát. Pocit plnosti tedy přijde rychleji: než budete mít čas sníst něco navíc..

Někteří odborníci na otázku „Co dělat s horečkou během menstruace?“ Doporučují sportovat a chodit na čerstvý vzduch. Existují však i odpůrci těchto metod, kteří tvrdí, že naopak stimulují chuť k jídlu. Proto byste se měli zaměřit na individuální vlastnosti svého těla..

Zajímavé možnosti potlačení hladu jsou netradiční metody, například:

 • akupresura;
 • Aplikace barevné terapie: Bylo prokázáno, že modré tóny v oděvních a kuchyňských textiliích snižují chuť k jídlu.

Důležité! Brutální chuť k jídlu může být vyvolána přítomností patogenů v těle - plísněmi, červy atd. Lékařské vyšetření mikroflóry bude moci vyloučit možnost, že zhoršení, nedostatek síly a poruchy fungování konkrétního systému jsou způsobeny činnostmi těchto „hostů“.

Specifičností práce ženského těla v „těchto dnech“ je připravená odpověď na otázku „Proč chcete jíst před menstruací?“ Hlavní "viníci" silné touhy hodně jíst se nazývají mozkové centrum hladu, příprava těla na možné těhotenství, hormonální rázy, premenstruační syndrom. Během PMS je to jídlo, které pomáhá zmírnit podrážděnost, získat dávku radosti a klidu..

Během menstruace ztrácí ženské tělo spoustu živin krví a jinými sekrety. Nastává buněčné hladovění, v důsledku čehož mozek trvale signalizuje potřebu doplňovat zásoby - to vysvětluje, proč i po menstruaci stále chcete jíst.

Neměli byste se neustále omezovat na jídlo, což by vedlo ke stresu těla. Jezte důsledně, ale s mírou, výběrem „správných“ potravin. Tímto způsobem můžete bojovat proti zhoršení bez ztráty pohody a poškození postavy..

Proč se zvyšuje chuť k jídlu týden před menstruací? V posledních dnech před menstruací se mění poměr mezi hormony produkovanými vaječníky, tj. Estrogenem a gestagenem. Pokud vaječníky produkují méně gestagenu, než by měly, pak třetí důležitý hormon, androgen, zvyšuje jeho účinek na tělo. A je třeba zdůraznit skutečnost, že je to androgenní hormon, který stimuluje chuť k jídlu. Proč před menstruací ztuhnu, i když jím také? Možná jste si tuto otázku položili vícekrát. A tady je odpověď - opravdu nejste. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne, jsem tu pro vás nový, takže tam bude spousta dopisů, neposuzujte přísně. moje první těhotenství přišlo ve 25 (2015), hned na moje narozeniny, dozvěděl jsem se, že můj termín byl 5 týdnů. štěstí neznalo hranic. v 8 týdnech, jak jsem si myslel, že jsem šel. Pokračovat ve čtení →

Ahoj! Chci kňučet. V prosinci jsem měl laparoskopii a hysteroskopii. Existovalo podezření na ucpání jednoho potrubí, ale operace ukázala, že potrubí bylo v pořádku. Polyp byl odstraněn. A tak je vše obecně dobré. Poté lékař předepsal kontrakci s Regulonem po dobu tří měsíců. Po prvním cyklu užívání pilulek byla menstruace jako kbelík bolesti. Zeptala se jí, co budeme dělat po skončení třetího měsíce, řekla, že nebude muset pít žádné pilulky, do 3 měsíců otěhotníme. Druhý měsíc končí. Ale. Pokračovat ve čtení →

Nedávno jsem viděl takový obrázek na KVD. Můj manžel a já jsme požádali o dovolenou z práce, abychom si vzali lístek na čas na KVD, druhý den jsme přišli do našeho času. Je mi 28 týdnů. Sedíme a čekáme, až na nás přijde řada. Matka přijde bez fronty, dívka ve věku 5 let, chlapec ve věku 3 let s míčem. A stojí u dveří. Chlapec kopne míč do všech zdí, ostatní sedí a dotýkají se. Řekl jsem této ženě, že pokud jste bez záznamu, pak na konci vstaňte a budete sedět za námi (byli jsme poslední). - No, já. Pokračovat ve čtení →

Dobré odpoledne, děvčata! Čas se blíží k dalšímu pití čaje a kávy, načmáral jsem si na přestávku s cookies, jak jsem šel ke své Alici, jak jsem neposlouchal lékaře a obecně. No, najednou to bude užitečné) Můj úžasný první manžel, se kterým máme stále přátelské vztahy, zoufale nechtěl děti. Ale podařilo se mi ho přesvědčit hned po registraci, motivoval jsem se všemi druhy hloupých důvodů a byl to epický neúspěch. Nikdy, nikdy to nedělejte: dítě musí být vzájemnou touhou, jinak by to byla katastrofa. Nebo s největší pravděpodobností. Pokračovat ve čtení →

Pro náladu))) 1. Co když nemohu otěhotnět. 2. Rozhodně nikdy neotěhotním. 3. No, moje prsa jsou již v době menstruace nemocná... 4. Moje menstruace je zase nezbedná... 5. Pro každý případ si koupím test... 6. (2 proužky) Ale testy se často mýlí... 7. (Poté, co těhotenství potvrdí lékař ) Jejímu manželovi: - Jsem těhotná! (Ani neomdlel štěstím...) 8. Bože můj! A čtvrtý týden jsem vypil 2 sklenky vína! A podle mého názoru pátý - já. Pokračovat ve čtení →

Ženské tělo je složité a jedinečné. Jakékoli fyziologické procesy v něm úzce souvisejí s obecným zdravotním stavem a náladou a odrážejí se také v určitých návycích a závislostech. Je také logické, že její zdraví závisí na dobré náladě a radosti v duši ženy. Koneckonců, krásné dámy jsou velmi emotivní a zranitelné. I takový přirozený proces v těle, jako je menstruační cyklus, může způsobit různé ne zcela přirozené touhy a změny nálady. Je třeba říci, že velmi mnoho dám si v určité dny cyklu označí svou závislost na určitých potravinách nebo prostě neomezený hlad. Někteří zástupci nežného pohlaví jedí čokolády, koláče a jiné sladkosti v neuvěřitelných množstvích, někdo si nemůže odolat klobásy a jsou ti, kteří dnes považují sledě za nejlepší jídlo. Ale takové závislosti by neměly být děsivé, protože dospělý člověk je docela schopný upravit své stravovací návyky. Všimněte si, že tuto symptomatologii lze plně vysvětlit fyziologií žen a lze nalézt alternativní způsoby, jak s ní zacházet, pokud existuje taková potřeba..

Jídlo je energie, kterou naše tělo tolik potřebuje. Ale stejně jako všechno ostatní v našem životě musí být vyvážené, deficitní a nadměrné, destruktivní. Nyní pár slov o menstruačním cyklu. Skládá se ze dvou identických fází toku. V první dochází k aktivní produkci estrogenových hormonů, které zajišťují zrání vajíčka. Žena se cítí dobře, je aktivní, veselá, výkonná. Pak přichází vrchol, kdy zralé a připravené k oplodnění vejcem vyjde do vejcovodu. Ženské tělo se začíná aktivně připravovat na početí, proto vytváří energetické rezervy, protože budoucí plod bude potřebovat pro vývoj velké množství nezbytných stopových prvků a stavebních materiálů. Proto během tohoto období má mnoho žen zvýšenou chuť k jídlu, navíc se mohou objevit nepříjemné příznaky, jako je podrážděnost, ospalost a otoky. Je to způsobeno zvýšením hladiny progesteronu v krvi, jakékoli hormonální změny v těle mají vliv na psycho-emocionální stav. Mnoho žen se zvýšenou chutí k jídlu touží po přibírání na váze, ale zpravidla se v těle během menstruace zvyšují metabolické procesy, takže vše, co se konzumovalo, bylo prospěšné a nepoškodilo tělo, a to v podobě nadváhy.

Mezi ženami je spousta sladkostí, i přes jejich neustálý boj o krásnou štíhlou postavu si dámy nemohou odolat potěšení rozmazlovat se něčím chutným. Tato touha mezi některými ze spravedlivých pohlaví se významně zvyšuje během určitého období menstruačního cyklu. Pokusíme se to logicky vysvětlit..

A tak, jak již bylo uvedeno výše, je menstruační cyklus podmíněně rozdělen na dvě období. Během prvního se žena cítí skvěle, nerozkládá se na nikoho, je spokojená sama se sebou a se svým životem, jakákoli činnost je pro ni radost, ale když přišla ovulace, některé dámy se bezdůvodně podráždí, pláčou, mají špatnou náladu. Je to zpravidla způsobeno snížením hladiny endorfinu v krvi - hormonu radosti. A co jsme zvyklí „chytit“ stres, špatnou náladu, no, samozřejmě, něčím chutným, sladkým. Proto jsou vchodem čokolády, koláče a dorty.

Také ve druhé fázi cyklu může dojít k poklesu glukózy v těle a poté žena na podvědomé úrovni pocítí potřebu tento deficit zaplnit.

Je třeba poznamenat, že čokoláda je nejlepší, jak se vypořádat s nedostatkem hormonu radosti, doporučujeme zvolit černou s velkým procentem kakaa, za prvé stimuluje produkci tohoto velmi endorfinu v těle a za druhé vám umožní dostatek malého kousku. Výsledkem bude potěšení a postava nebude nijak poškozena. Kromě toho je čokoláda skvělým způsobem, jak zvládnout depresi, kterou zažívá mnoho žen před menstruací..

Dalším docela vysvětlitelným fyziologickým důvodem touhy po sladkosti je zvýšená produkce žaludeční šťávy během tohoto období. Proto neustále přetrvává pocit hladu, tedy potřeba energie. Vzhledem k tomu, že se sladkosti rozkládají velmi rychle, je možné s jejich pomocí poměrně rychle obnovit energetickou rovnováhu, proto naše tělo používá snadné způsoby, proto před menstruací a včas mají ženy neomezenou touhu jíst něco sladkého. To se ale nestává u každého a ne vždy. Někdy se chuť na sladké objeví po jídle, kdy je tělo úplně plné. V tomto případě dostanou funkci antidepresiva..

Spánková deprivace v těle snižuje hladinu hormonu leptinu, který je zodpovědný za chuť k jídlu. A pokud v tomto problému přidá druhou fázi menstruačního cyklu, pak žena začne pociťovat obrovský pocit hladu a chuť na sladké..

Okamžitě si všimneme, že ne všechny ženy trpí neomezenou chutí k jídlu a různými chuťovými preferencemi v předvečer menstruace a během, i když je jich docela málo. To je způsobeno individuálními charakteristikami každého organismu. Koneckonců, trvání cyklu, kritické dny a bolestivost pocitů, také každý má své vlastní.

Proto si každá dáma musí pro přizpůsobení stravy najít svůj vlastní optimální způsob. Pro ty, kteří se neobejdou bez sladkostí, doporučujeme zavést do své stravy den předem co nejvíce produktů obsahujících přírodní cukr a mnoho různých vitamínů a užitečných prvků. Například koláče a sladkosti lze nahradit sušeným ovocem, ovocem, ořechy, přírodními jogurty.

Je nutné pomoci tělu dostatek a obnovit energii. Za tímto účelem byste měli do denního menu zahrnout bílé maso, fazole, obiloviny..

Pokud opravdu chcete slané, pak si místo škodlivých chipsů, krekrů připravte zeleninové jídlo se sójovou omáčkou, chutné i zdravé.

Mělo by se také pamatovat na to, že hormon radosti je přímo úměrný náladě. Proto se musíte naučit, jak ji získat nejen ze sladkého jídla, ale například prostřednictvím aktivního odpočinku, fyzické aktivity (lehký běh nebo chůze). Zlepší náladu a napnou svaly a žena, která je spokojená se svou postavou, je šťastná žena..

Za účelem snížení stresové zátěže těla v kritických dnech je nutné zajistit mu správnou výživu, která mu umožní včas doplnit nedostatek živin.

A tak by ve stravě každé ženy v předvečer kritických dnů měly být luštěniny, protože mají vysoký obsah vlákniny. A pomáhá odstranit přebytečnou vlhkost z těla. Kromě toho obsahují luštěniny dostatečné množství vitamínů B, díky čemuž křeče během menstruace klesají a zlepšují pohodu..

Každý ví o výhodách zeleniny a bylin. Díky těmto produktům se zvyšuje srážlivost krve, což snižuje hojnost krvácení. Kromě toho se snižuje podrážděnost.

Jezte hodně lososa, ořechů a lněných semen. Obsahují omega-3 mastné kyseliny, které pomáhají zmírňovat bolest během menstruace.

Bylinné čaje jsou užitečné. Heřmánek zmírňuje svalové křeče, zmírňuje podrážděnost a zázvor pomáhá zbavit se nevolnosti a nadýmání.

Je také dobré pít velké množství čisté neperlivé vody..

Ale z takových produktů, jako je káva, sýr, klobásy, konzervy a polotovary, smažené potraviny, vám doporučujeme, abyste během svého období úplně opustili cukr..

Určitě teď každá žena pozná sama sebe - jednou za měsíc chceme všichni neodolatelně jíst sladkosti: čokoládu, šlehačku, buchtu... Je to opravdu tak: naše chuť k jídlu má tendenci měnit svou intenzitu během menstruačního cyklu - stává se víceméně. Jak to lze vysvětlit? Proč chcete sladkosti během PMS? Je možné s tím bojovat a jak? Pochopení podrobněji.

Proč se zvyšuje chuť k jídlu??

Jak víte, ovulační fáze nastává bezprostředně po menstruaci - a právě v této fázi může žena otěhotnět. Dny před menstruací se obvykle nazývají zkratka PMS - premenstruační syndrom. Vyznačují se ani tak konkrétními dny, jako souborem příznaků, které většina žen v tuto chvíli pociťuje: podrážděnost, nervozita, dokonce agresivita, nepříjemná bolest v břiše a samozřejmě zvýšená chuť k jídlu.

Proč se zvyšuje chuť k jídlu? To lze vysvětlit nejstaršími instinkty, které nám příroda udělila. Ženské tělo se začíná připravovat na ovulační fázi předem, což znamená, že se zásobuje živinami, aby bylo tělo schopné otěhotnět a porodit dítě a dát tak budoucímu plodu prostředí, ve kterém se může vyvinout. Proto chceme něco co nejvíce kalorických, i když v tomto případě obsah kalorií nemusí vždy znamenat nadbytek živin v potravinách..

Co se děje v těle?

Lékaři vysvětlují zvýšení chuti k jídlu trochu jiným způsobem, ale zde hraje obrovskou roli také měsíční cyklus. S koncem menstruace začíná hypofýza aktivně pracovat, což připravuje tělo na zrání vajíček a možnost jejich oplodnění. O několik dní později stoupne hladina hormonu estrogenu na nejvyšší míru za měsíc: během tohoto období žena zažívá bezprecedentní sexuální aktivitu - opět pro plodení.

Poté začíná fáze zvyšování hladiny hormonu progesteronu, díky čemuž jsou dámy pomalejší, klidnější, klidnější, snižuje aktivitu ve prospěch těhotenství, které by mělo přijít. A pokud to nepřijde, začne znovu menstruace, aby se obnovila vnitřní tkáň pro další ovulaci. A před menstruací zažíváme maximum nepříjemných emocí, slzavost a podrážděnost, nervozitu, výkyvy nálady a zvýšenou touhu jíst sladkosti.

Proč sladký? Faktem je, že mozek vyžaduje „rychlou“ energii, aby se vrátil k normální hladině estrogenu a progesteronu, které po těhotenství klesly. Koneckonců, tyto hormony jsou potřebné nejen pro menstruační cyklus, ale také pro práci ledvin a nadledvin, jater a štítné žlázy a dalších tělesných systémů. A naše tělo není schopné zajistit plné fungování všech těchto orgánů (které již během PMS zpomalují jejich funkce) bez potřebného množství energie.

Další verzí zvýšené chuti k jídlu je „chyba“ progesteronu, který se produkuje v posledních dnech před menstruací. Tento hormon spouští produkci adrenalinu, který zase stimuluje sekreci žaludeční šťávy. Veškeré jídlo, které jíte, bude tráveno rychleji. Kromě toho klesá hladina cukru, a proto je naše tělo ještě více hladové po sladkostech, které tento nedostatek kompenzují..

Abyste nepodlehli „volání přírody“ a netrpěli na sladké a škodlivé během PMS, můžete se uchýlit k těmto tipům.

 1. Potřebujete železo, protože tělo během menstruace vydá nadbytek tohoto prvku spolu s krevními sekrety a již během PMS začne tělo ztrácet železo. Proto přidejte do stravy potraviny bohaté na to - játra, červené maso, červené ryby, řepa, pohanka, bylinky.
 2. Během PMS se neomezujte na jídlo nebo nedržte dietu - nevyhnutelně selže. Pokud vás trápí neodolatelný hlad, dejte si svačinu s něčím zdravým - sušené ovoce nebo čerstvé ovoce, zeleninový salát, přírodní jogurt, ale ne sladkosti a sušenky.
 3. Lékaři navíc doporučují pro tyto dny skutečně zvýšit příjem kalorií, zejména proto, že to tělo vyžaduje. Stačí zvýšit obsah kalorií ne na úkor škodlivých sladkých nebo moučných výrobků, ale na úkor bílkovinných potravin a pomalých sacharidů - masa a vajec, obilovin a obilovin.
 4. Vyhýbejte se slaným pokrmům - nejenže vám ulehčí chuť k jídlu, ale také udrží vodu v těle. Během období PMS je tělo již náchylné k otokům, což se ještě více zhorší..
 5. Pít hodně vody. Navzdory možnosti otoku naše tělo během PMS skutečně potřebuje tekutinu. Voda pomáhá ředit krev, rychleji cirkuluje v těle a nasycuje všechny orgány živinami.
 6. Omezte také používání kávy, silného čaje (bylinný čaj), alkoholu. Během tohoto období nejezte uzená, mastná nebo smažená jídla. Ne z těchto potravin musíte nabrat kalorie, ale ze zdravých.

Proč chcete hodně jíst před menstruací? Předmenstruační období má mnoho známek. Jedním z nejvýraznějších z nich je rostoucí potřeba jídla. V takových chvílích se zdá, že chcete jíst všechno a ještě víc. Proč se to stane a jak s tím zacházet?

Skutečnost, že během PMS chcete hodně jíst, je zcela přirozená a vysvětluje to zvýšený apetit běžné fyziologie žen. Jak víte, celý menstruační cyklus se skládá ze dvou fází, jejichž trvání je téměř stejné. Jedná se o trvalý proces, který trvá každý měsíc..

Během první fáze se zvyšuje hladina estrogenu. Je to on, kdo podporuje zrání vajíčka. Během této fáze je blaho ženy nejlepší. Poté, co produkce hormonu dosáhla svého vrcholu, začíná období ovulace. To znamená, že vejce je zcela připraveno k oplodnění. Poté začnou hladiny estrogenu klesat.

Současně však v těle roste množství dalšího hormonu, progesteronu. Díky němu se ženské tělo připravuje na možné těhotenství a vytváří pro to nejpříznivější podmínky..

Ale toto období nelze nazvat tak neškodným jako doba zvyšování koncentrace estrogenu. Ve většině případů si tedy ženy stěžují na pocit únavy, ospalost. Někdy je vnitřní stav zřejmý v doslovném smyslu slova. Na pokožce se může objevit zejména akné a otoky. Ženy chtějí jíst co nejvíce. Z tohoto důvodu se mnohým zdá, že tím výrazně přibrali a podrážděnost z toho jen roste.

Proč chcete během menstruace jíst tolik sladkostí, co s tím a musíte si dopřát všechny své touhy? Mnoho žen se zajímá o odpovědi na tyto otázky..

Jak již víte, během druhé poloviny cyklu se tělo snaží kompenzovat nedostatek estrogenu, takže se ho snaží aktivně doplňovat dalšími kalorií. Z tohoto důvodu zejména zvýšená chuť k jídlu chci jíst co nejvíce sladkého.

Estrogen pomáhá snižovat produkci inzulínu. Je to on, kdo je hlavním regulátorem hladiny cukru v krvi. Tělo proto nedostatek kompenzuje. Většina žen chce jíst hodně čokolády, cukrovinek a podobných sladkostí..

Navíc taková touha vyvstává poměrně často. Faktem je, že menstruační cyklus ovlivňuje také trávicí systém. Před menstruací se jeho funkce pouze zintenzivňuje, a proto dochází k aktivní produkci žaludeční šťávy. A to znamená, že touha po něčem k jídlu, navzdory dortu, který se ráno sní, se bude s každým novým impulzem zvyšovat..

Pokud nedojde k početí, hladina progesteronu v těle klesá, a proto se chuť k jídlu postupně snižuje a poté se úplně vrátí k normálu.

Ve dnech před menstruací mohou být vkusové preference žen velmi odlišné. Mnoho lidí tedy dává přednost chlebu místo sladkostí..

Cukrářské výrobky jsou jakýmsi zdrojem klidu před menstruací. Tyto potraviny obsahují škrob, který v některých případech funguje lépe než jiné sedativa. Současně se doporučuje konzumovat co nejvíce sacharidů, které se nacházejí v obilovinách, luštěninách a kořenové zelenině. Vyvarujte se pití kávy.

Kvůli zadržování tekutin v období před menstruací může u mnoha žen dojít k otokům, které negativně ovlivňují psychický stav. Takže zejména některé ženy volají a cítí se tlusté a ošklivé..

Sůl vyvolává zadržování tekutin v těle. Jeho zvýšené používání je však nevyhnutelné na pozadí rostoucí chuti k jídlu. V ideálním případě je nejlepší vyhnout se potravinám, které obsahují rafinované cukry a škrob. Jedná se o sušenky nebo koláče, které také způsobují zadržování vody. Totéž platí pro všechny sladké nebo slané rafinované nápoje..

Dieta založená na potravinách, které obsahují vysoké hladiny draslíku, může odstranit tekutinu z těla. Jedná se o ovoce nebo zeleninu. Pití kávy však může zhoršit předmenstruační syndrom, což povede ke zvýšené bolesti na hrudi..

Lékaři se nikdy neunavují opakovat - každý organismus je individuální, proto se jeho fungování a potřeby také navzájem liší. Zvláště pokud jde o PMS. Mnoho žen chce jíst hodně najednou. Ale to, co je známé jedné dívce, může být pro druhou zcela neobvyklé..

Takže menstruace je individuální záležitost. Někteří lidé nepřestávají navštěvovat obchody a hledat sladkosti. Existují však i případy, kdy PMS nevyvolává zvýšenou chuť k jídlu - ženy pociťují znechucení u všech moučných výrobků, sladkých a zejména velmi aromatických produktů.

Neměli byste si odepírat jídlo, protože to způsobí psychologické i fyziologické těžké nepohodlí. Ale neměli byste se ani přejídat, protože pak se nelze vyhnout problémům s nadváhou..

Je lepší si pamatovat jedno jednoduché rčení - všechno, co je hodně, není zdravé. Proto byste se měli hýčkat sladkostí, ale ne moc. Nemusíte jíst celý dort na jedno sezení. Nejlepším řešením je omezený počet. Jak se vypořádat se zvýšenou chutí k jídlu:

 • konzumovat sacharidy z celých potravin;
 • jíst v malých porcích;
 • dělat své oblíbené činnosti - pozitivní emoce získat chuť k jídlu;
 • pít více vody;
 • přidejte do jídla malé množství majonézy nebo másla.

Je těžké se ovládnout, když jsou v zásuvce na ploše skryty čokoládové tyčinky. V takových případech byste je měli nahradit bezlepkovými.

Chcete-li hodně jíst během menstruace nebo po menstruaci, není to zlozvyk. Je to důsledek přirozených fyziologických procesů, které se vyskytují v těle ženy. Zároveň byste se neměli přejídat, protože problémy s nadváhou nikdo nepotřebuje. Ovulace vyžaduje od těla další zdroje síly, a proto je potřeba kalorií..

Každý moderní žák prvního ročníku již ví, že ženy a dívky mají pravidelně menstruaci. Ale představy o tomto procesu jsou často velmi vágní i mezi dospělými a některé mladé dámy nejsou na toto období ani připraveny tak, jak by měly.