Proč hnědý výtok probíhá před menstruací

Vzhled hnědého výtoku před nástupem menstruace je poměrně častým a častým výskytem, ​​s nímž se setkává téměř každá žena. V některých situacích je to normální stav, v jiných je to známka poruchy a patologických abnormalit v ženském těle..

Proč hnědý výtok přichází před menstruací, co to znamená, která leukorea je považována za normální a která je patologie, stejně jako známka toho, jaké nemoci mohou být rozmazané hnědým výtokem v předvečer menstruace - pojďme si promluvit v článku.

Hnědá leucorrhoea před menstruací: norma nebo patologie

U mnoha žen je pozorován výskyt hnědého výtoku několik dní před menstruací. Leucorrhoea se postupně zesiluje a mění se v menstruaci. Toto je normální stav, který nevyžaduje speciální terapii..

Lékař může zjistit povahu a přesnou příčinu výskytu hnědého vaginálního výtoku před menstruací po gynekologickém vyšetření provedením řady laboratorních a instrumentálních studií.

Pokud se hnědý vaginální výtok objeví týden před menstruací, může to být projev zánětu urogenitálních orgánů. Patologický výtok může být také vyvolán hormonálními poruchami, užíváním perorální antikoncepce, použitím nitroděložního tělíska nebo prstence, častým stresem, prudkou změnou hmotnosti.

Kvalifikovaný lékař může určit příčinu a povahu vaginálního výtoku a také zvolit vhodný léčebný režim (pokud je to nutné) po sérii klinických studií.

Světle hnědý výtok před menstruací s endometriózou

Vzhled hnědé leucorrhoea v předvečer menstruace může být projevem endometriózy dělohy. V tomto případě je vaginální výtok doprovázen následujícími patologickými příznaky:

 • Bolest v dolní části břicha. Jejich intenzita a závažnost závisí na závažnosti onemocnění..
 • Bolest v pánevní oblasti. Před nástupem menstruace se zesilují a po dokončení oslabují. Mezi menstruacemi není pánevní bolest výrazná.
 • Změna odstínu výboje. U endometriózy mohou být černé, světlé nebo hnědohnědé..

Důsledky potratů, traumat a chirurgických zákroků na dělohu mohou vyvolat výskyt endometriózy..

Leucorrhoea hnědá s infekčními patologiemi

Infekční zánět děložní dutiny (endometritida) může způsobit tmavě hnědou premenstruační leucorrhoea. Patologie se vyvíjí po potratu nebo komplikovaném porodu.

U endometritidy je hnědá leucorrhoea doprovázena následujícími příznaky:

 • Zapáchající menstruační krvácení;
 • Konstantní bolest v dolní části břicha, vyzařující do křížové kosti nebo dolní části zad;
 • Zvýšené pocení;
 • Zhutnění a zvětšení dělohy, které je určeno gynekologickým vyšetřením;
 • Apatická nálada;
 • Ztráta síly (zejména na začátku menstruace).

Dalším důvodem výskytu rozmazaného hnědého výtoku jsou genitální infekce (kapavka, chlamydie, genitální bradavice atd.) A zánětlivé procesy pánve.

Hnědá leucorrhoea před menstruací s nádorovými novotvary

Předmenstruační hnědý výtok může být důsledkem hyperplazie endometria. Tato patologie se vyvíjí po vážném psycho-emocionálním šoku, těžké fyzické námaze a v důsledku hormonálních poruch.

Hnědý výtok s hyperplazií je doprovázen nepravidelnou menstruační funkcí, výskytem rozmazané leucorrhoea uprostřed cyklu a křečovými bolestmi v pánvi.

Další patologií nádorové povahy, která se projevuje předmenstruačním hnědým výtokem, jsou děložní myomy. Maligní novotvary reprodukčních orgánů mají za následek černý a tmavě hnědý vaginální výtok.

Další faktory vzhledu hnědého premenstruačního výtoku

Nejčastější příčinou hnědé leucorrhoea je užívání hormonální antikoncepce, která vede ke změně hormonálních hladin. Vzhled hnědého výtoku je důsledkem adaptace těla na nové změny. Leukorea způsobená hormonálními činidly obvykle zmizí po 3 měsících. V jiném případě je nutná konzultace s lékařem, který zvolí bezpečnější antikoncepční lék.

Kromě hormonálních kontraceptiv může nitroděložní tělísko vést ke vzniku hnědé leukorea. Hormony ve svém složení ovlivňují pravidelnost cyklu a odstín výtoku. Také špinění před menstruací lze pozorovat v počáteční fázi menopauzy nebo v perimenopauze.

Mohl by hnědý výtok před menstruací být známkou těhotenství?

Ihned po oplodnění mění vaginální sekrece barvu a konzistenci. Leucorrhoea začíná hnědnout.

Hnědý výtok je známkou implantačního krvácení, ke kterému dochází 12 dní po početí, kdy je vajíčko připojeno k děloze. Aktivita embrya vyvolává zvýšení objemu hlenu, stává se krémovým a může mít nažloutlý nebo světle hnědý odstín.

Implantační krvácení nastává ve dnech očekávané menstruace, a proto je mnoho žen zaměňuje. Rozdíl mezi nimi je však významný. Když je embryo implantováno do dělohy, dochází k mírnému vybití světlého odstínu, pokud došlo k oplodnění. A když je vaginální výtok podobný menstruačnímu krvácení, musíte navštívit lékaře. Vzhled takové leucorrhoea může být známkou hrozby potratu, nesprávného připevnění embrya, zmrazeného nebo mimoděložního těhotenství a dalších patologických stavů těhotenství.

Co dělat, když se objeví předmenstruační výtok

Pokud se hnědá leucorrhoea objeví několik dní před menstruací a změnila se na plné krvácení, tento jev nevyžaduje speciální terapii. Pokud má výtok nepříjemný zápach nebo je doprovázen bolestivými pocity, poraďte se s gynekologem.

Před výběrem léčby lékař předepíše komplexní vyšetření, které určí příčinu a povahu vaginálního výtoku. Po prostudování získaných výsledků vyvine gynekolog taktiku terapeutického působení. K léčbě infekčních patologií jsou předepsány antimikrobiální léky (sprchovací roztoky, vaginální masti, čípky). Zánět urogenitálních orgánů je léčen protizánětlivými pilulkami a čípky. K obnovení reprodukční funkce jsou předepsány hormony.

Nečinnost v takových případech je nebezpečná rozvojem neplodnosti, tvorbou nádorů a následným odstraněním postižených orgánů. Včasná diagnóza umožní zjistit onemocnění v preklinických stadiích a přijmout vhodná opatření.

Video: Brown mazanice před menstruací

Pozornost! Tento článek je zveřejněn pouze pro informační účely a za žádných okolností nepředstavuje vědecký materiál ani lékařskou pomoc a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Ohledně diagnózy, diagnostiky a předpisu o léčbě se poraďte s kvalifikovanými lékaři!

Proč se před menstruací objevuje bohatý bílý výtok

Zdraví žen musí být pečlivě sledováno. Cervikální hlen chrání pohlavní orgány před infekcemi a bakteriemi. Jakékoli změny v jeho konzistenci a barvě mohou naznačovat problémy v reprodukčním systému, které vyžadují konzultaci s lékařem. Proto byste měli přesně vědět, který výtok před menstruací je považován za zcela normální a který má patologickou povahu..

Přírodní leucorrhoea

Cervikální kanál, který se nachází v děložním čípku, vylučuje slizniční sekreci. Zjemňuje stěny pochvy, chrání před mikrotrhlinami a nepohodlí při sexu. V různých fázích menstruačního cyklu se mění hustota sekrece. V první fázi, kdy vejce ještě není zralé, vytvoří silný hlen ochrannou zátku, která zabrání vstupu infekce a spermií do těla..

Před ovulačním obdobím se sekrece ztenčuje a pomáhá mužským buňkám rychleji se pohybovat, což zvyšuje pravděpodobnost početí. Pouze 5 dní po ovulaci výtok opět zhoustne a stane se krémovým.

Sekrece se produkují a mění svou konzistenci pod vlivem pohlavních hormonů, progesteronu a estrogenu.

Den před menstruací by měl mít výtok obvykle následující charakter:

 1. Je bílé barvy s odstínem od krémové po světle žlutou. Při užívání hormonální antikoncepce, jako jsou pilulky, cívky nebo prsteny, se před kritickými dny mohou objevit hnědé mazlaviny.
 2. Buď není cítit, nebo je lehký s kyselostí.
 3. Množství výtoku by mělo být střední, ne příliš hojné, ale ne příliš vzácné. Změna konzistence je příznakem nemoci a zánětu a suchost a svědění jsou výsledkem používání nekvalitních hygienických výrobků..
 4. Na konci menstruace by se bílý hlen neměl objevit okamžitě..
 5. Sekrece přírodního hlenu děložního hrdla nikdy nezpůsobuje nepohodlí a slabost.

Pokud před menstruací nedojde k výtoku

Pokud před menstruací nedochází k žádnému vylučování sliznic, nemějte obavy. To se často stává, zejména před menopauzou. To je způsobeno snížením aktivity žlázových sekrecí pod vlivem snížení hladiny ženských hormonů v krvi..

Dalším důvodem nedostatku výtoku je užívání hormonálních léků na antikoncepci nebo léčbu. Tyto produkty obvykle obsahují více estrogenového hormonu. Kromě syntetických hormonů může být přítomnost sekrece ovlivněna nesprávným příjmem fytohormonů bez konzultace s lékařem..

Ovulace nastává asi dva týdny před kritickými dny. Přidělení s tím narůstá, začíná se táhnout a ztenčovat. Pokud jsou velmi viskózní a husté konzistence, pak mohou nastat problémy v reprodukčním systému, které vznikly na pozadí hormonální nerovnováhy.

Stín, množství výtoku a jejich konzistence jsou u každé dívky individuální a závisí na vlastnostech těla a životním stylu. Mohou být ovlivněny faktory, jako jsou špatné návyky, neustálý stres v práci, změny související s věkem.

Cervikální sekrece u dospívajících

Před začátkem prvního období přichází dospívající leukorea. Jak dlouho by to ale mělo trvat, než to začne? K prvnímu projevu dochází jeden a půl roku před kritickými dny. Během období vytváření stabilního hormonálního pozadí se často mění. Jejich struktura se pohybuje od vodnaté po hustou, což je normální. Barva a hojnost zcela závisí na úrovni vývoje reprodukčního systému a dědičnosti.

Pokud se výtok náhle stane hojnějším než obvykle, můžete s jistotou počkat na první menstruaci. Bohužel nikdo není chráněn před zánětlivými procesy. Proto musíte před kritickými dny pečlivě sledovat povahu leucorrhoea, protože nejprve přicházejí přerušovaně..

Když jsou kritické dny pozdě

Někdy je silný, silný a bílý výtok před menstruací známkou těhotenství. Navíc pokud tyto dny nijak nezačínají. Množství leucorrhoea se zvyšuje pod vlivem prudkého zvýšení hladiny hormonu progesteronu v krvi. Sekrece hlenu chrání plod během těhotenství a ženské orgány před škodlivými bakteriemi a infekcemi.

A také při neustálých stresových situacích, nedostatku vitamínů a hormonální nerovnováze se místo menstruace objeví bílý výtok. Přísná dietní omezení příjmu tuků a sacharidů vedou ke zpoždění.

Pokud nadužíváte stravu nebo jen nepravidelně jíte, může vám menstruaci na dlouhou dobu nahradit bílý hlen..

Patologické příčiny

Na rozdíl od normální leucorrhoea je patologická leucorrhoea doprovázena zvýšením jejich objemu, struktura se stává kýčovitou, vůně je nepříjemná a drsná a barva nabývá neobvyklých odstínů. Kromě toho je sekrece na pokožce velmi dráždivá a způsobuje pálení a svědění. A také může bolet dolní část břicha, objevit se slabost, nevolnost a nepohodlí během a po pohlavním styku..

Zánětlivé procesy, které mění povahu hlenu před kritickými dny:

 1. Vaginitida dráždí vagínu. Otoky, nepohodlí a bolest v dolní části zad se objevují asi týden před menstruací. Výtok je velkého objemu a má tekutou konzistenci. Barva nejčastěji získává nažloutlý odstín. Analýza nátěru odhaluje zvýšený počet bílých krvinek.
 2. Zánět děložního čípku se nazývá cervicitida. Tím se zvyšuje bílý hlen a stává se vodnatým. V pokročilém stadiu se v něm objeví příměs hnisu, vůně se stane hroznou.
 3. Endometritida činí sekreci více zakalenou a nepříjemně páchnoucí. Kromě toho je zánětlivý proces doprovázen ostrou bolestí, když jdete na toaletu a v dolní části břicha, a teplota těla stoupá. Je nemožné opustit takovou nemoc, protože se začne rozcházet s jinými ženskými orgány. Výtok před těmito dny zezelená.

Kromě zánětu mohou poruchy vaginální mikroflóry změnit povahu sekrece. Například vaginóza přeměňuje normální kyselý zápach na vůni hnijících ryb a zbarvuje hlen žlutě. Několik dní před menstruací to zesílí. Žena začíná pociťovat neustálé nepohodlí, svědění a pálení zasahují do spánku a sex nedává potěšení a způsobuje pouze bolest.

Dalším porušením přirozené povahy pochvy je kandidóza. Pronikáním do ženského těla začíná bakterie Candide destruktivně působit na stěny a sliznice. Porážka je pozorována nejen v reprodukčním systému, ale také v močovém systému. Příznaky jsou nesnesitelné. Výtok se stává tvarohem s vůní zkaženého mléka. Drozd se často objevuje po dlouhém léčení, protože prospěšné bakterie jsou ničeny spolu se škodlivými.

Změna hlenu často naznačuje poškození a růst:

 1. Cervikální eroze. Sekrece s ní zprůhlední sraženiny. Ženy trpí častým zpožděním a jejich menstruace získává hnědý odstín.
 2. Endometrióza Kvůli prudkému růstu endometria dělohy jsou cévy poškozeny, uvolněná krev, ze které se před menstruací skvrnuje výboj světla. Toto onemocnění navíc způsobuje bolest v dolní části břicha..
 3. Vzhled polypů. Před nástupem kritických dnů se stěny dělohy uvolní. To způsobí poškození výrůstků a krve, která se uvolňuje spolu s prádlem. Bohužel je těžké zjistit přítomnost nemoci, protože to je jediný příznak..
 4. Rakovina dělohy. V raných stádiích může nemoc indikovat pouze špinavý krvavý výtok před kritickými dny, který má hrozný zápach.

A také mnoho pohlavně přenosných infekcí mění povahu výtoku před menstruačním krvácením. Stávají se pěnově šedou nebo zelenou barvou. Taková onemocnění vyžadují urgentní léčbu. Zanedbané formy mohou připravit reprodukční funkci.

Co je výtok před menstruací a co ne

Výtok před menstruací je indikátorem zdraví žen. Mohou naznačovat vyvíjející se onemocnění v reprodukčním systému, těhotenství nebo bezprostřední nástup menstruace. Jak rozlišit takové alokace a co potřebujete vědět současně - dále v článku.

Jaké jsou výtoky před menstruací

Všechny vaginální výtoky před menstruací jsou rozděleny do dvou kategorií: normální a patologické.

První skupina zahrnuje sekrece, které jsou pozorovány u zdravého ženského těla. Říká se jim fyziologické.

Ve většině případů má taková leukorea slizkou strukturu a světle žlutý odstín. Blíže k nástupu menstruace mohou získat tmavší odstín. Neměl by být nepříjemný zápach..

Patologické tajemství před menstruací naznačuje vyvíjející se chorobu, infekční lézi nebo selhání cyklu. Může mít jinou vůni a barvu, liší se intenzitou, strukturou a konzistencí..

Pokud dojde k výtoku před menstruací a jsou doprovázeny nepříjemnými příznaky (bolest, svědění, pálení), doporučuje se ženě co nejdříve konzultovat s lékařem vyšetření.

S takovým stavem je nemožné odložit, protože při absenci léčby se mnoho infekčních patologií stává chronickými, což značně komplikuje proces jejich zbavování.

Jaké jsou absolutoria před měsíční sazbou

Výtok před menstruací má obvykle následující vlastnosti:

 1. Čich. Mírně kyselý zápach je povolen, je však lepší, pokud zcela chybí.
 2. Barva. Hlen je obvykle čirý nebo bílý. Na pantyliner mohou mít hlenové skvrny žlutavý nádech. To je považováno za normu..
 3. Konzistence. Záleží na cyklu. Ihned po menstruaci může být leukorea napínavá a tekoucí, avšak blíže druhé fázi cyklu by měla mít krémový vzhled..
 4. Číslo. Nemělo by to být více než 4 ml denně. Můžete to zjistit podle denního pokládání: pokud velikost místa na něm nepřesahuje 5 cm, neměli byste se bát.

Normální výtok před menstruací u ženy není nijak pociťován a nedává jí nepohodlí. Neměly by se objevit žádné další příznaky ve formě svědění nebo bolestivosti.

Jak se výtok mění před menstruací

Povaha výtoku před menstruací může být odlišná. To je odůvodněno změnou hormonálního pozadí ženy, v důsledku čehož může vaginální hlen změnit svůj objem, barvu a konzistenci..

Například první menstruace u dívek vyvolává výskyt vaginální leucorrhoea 2-3 měsíce před samotnou menstruací. Jsou tekuté a ne hojné. Od infekcí reprodukčního systému se odlišují průhlednější strukturou a nepřítomností patologického štiplavého zápachu.

Výtok před menstruací u ženy nastává v důsledku zvýšení hladiny hormonu progesteronu v těle. Současně se estrogen produkuje v menším množství. To se přímo odráží v barvě a konzistenci bílků..

Kolik dní před menstruací se objeví výtok

Výtok u žen před menstruací se může objevit za týden. Zpravidla je bezprostřední nástup menstruace pociťován otokem mléčných žláz, tažením v dolní části břicha a změnami vaginální sekrece..

Je důležité si uvědomit, že rychlá menstruace může změnit povahu výtoku. To je považováno za normu..

Den před menstruací vypusťte

Výtok před menstruací se zvyšuje za 1 den a vede k vlhkosti v stydkých pyskech. Stávají se více zakalenými s nahnědlým odstínem..

Musíte se obávat, že před začátkem menstruace bude mít žena výtok s pěnivou strukturou nebo neobvyklým odstínem (nazelenalý, jasně žlutý, zemitý). To by mohlo naznačovat bakteriální kontaminaci..

Výtok 2 dny před menstruací

Několik dní před začátkem menstruace se u žen může objevit tmavý krvavý výtok. Lidé jim říkají „šmouhy“, protože jejich počet je zanedbatelný.

Jedná se o zcela normální stav, který se vyskytuje u většiny žen. Když se objeví tento druh vaginálního výtoku, je lepší se pohlavního styku vzdát, abyste si nepřinesli další mikroby..

Výtok 3 dny před menstruací

Pokud se má menstruace objevit během následujících tří dnů, může slizniční sekrece nabýt husté krémové konzistence. Pokud má současně béžový odstín, neměli byste si dělat starosti.

Je třeba poznamenat, že hojná a silná leucorrhoea se sraženou konzistencí může naznačovat kandidózu. Jedná se o nemoc, kterou lze snadno zachytit jak v domácnosti, tak v sexuálním styku. Pokud máte podezření na takovou nemoc, musíte se poradit s lékařem.

Výtok 4 dny před menstruací

4 dny před nadcházející menstruací se leucorrhoea stává viskózní a hustou. Namísto průhledné barvy mohou vypadat bíle nebo žlutě, což bude patrné na vložce kalhotek..

Pokud používáte tampony, musíte je obnovovat ještě častěji. Jinak se ve vagině začíná vyvíjet patogenní mikroflóra..

Jaký výtok by měl být týden před menstruací

Pokud by se menstruace měla objevit příští týden, výtok nemusí vždy vykazovat jasné známky bezprostřední menstruace. Mohou být pružné nebo slizké (někdy je pozorována tekutina).

Normálně je takové tajemství průhledné a vypadá jako želé..

Jakou barvu by měl mít výtok před menstruací

Pokud je ženská menstruace pravidelná, pak se před jejím nástupem může objevit nažloutlá nebo průhledná leucorrhoea zakalené konzistence. Také bude viskózní tajemství a mírné zvýšení vlhkosti stydkých pysků.

Je důležité si uvědomit, že povaha, barva a konzistence bílých se mohou pokaždé lišit. To je významně ovlivněno:

 • obecné zdraví;
 • hormonální pozadí;
 • užívání antikoncepčních pilulek;
 • osobní hygiena.

Jaký výtok by měl být po menstruaci

Výtok po menstruaci ztmavne. Na konci tohoto přirozeného cyklu se zvyšuje úroveň srážení krve, což způsobuje pomalejší uvolňování..

Prostřednictvím tohoto procesu výběry zhnědnou. Pokud současně nemají patologický zápach, je to normální. Jinak je takový příznak indikací pro analýzu infekčních a bakteriálních lézí (herpes, chlamydie, gardnerella atd.).

Příznaky a příčiny patologických výtoků

Existují následující nejběžnější typy patologických výtoků u žen, které lze pozorovat před menstruací:

 1. Hlenovitý a lepkavý výtok. V malém množství jsou považovány za normu, avšak pokud je takové tajemství velmi objemné a je doprovázeno páchnoucím zápachem z pochvy, může to znamenat zánětlivý proces a infekci nechráněným pohlavním stykem..
 2. Skořice nebo černý výtok. Pokud jsou pozorovány 2-3 dny před menstruací, pak to není děsivé, protože tak se aktualizuje endometrium. Musíte se mít na pozoru, když se 7-10 dní před menstruací objeví hojné sraženiny černé hmoty. To může naznačovat polypózu nebo děložní myomy..
 3. Krvavé tajemství. Je obzvláště nebezpečné, když dochází k hojnému vylučování šarlatové krve, která vypadá jako návaly horka. V tomto stavu existuje vysoké riziko ovariální dysfunkce..
 4. Zářivě žlutý nebo zelený hlen. Měla by okamžitě upozornit, protože podobné znamení často naznačuje vaginitidu, erozi děložního čípku nebo pohlavně přenosnou chorobu. Před menstruací může takové tajemství zmizet s hnisem..
 5. Bílé tajemství, které je doprovázeno silným svěděním v perineu, kyselým zápachem a pocitem pálení. Podobný příznak naznačuje bakteriální vaginózu způsobenou houbou rodu Candida. Menstruace může být delší..
 6. Bohatý růžový výtok. Je to jasný příznak endometriózy a může být doprovázen horečkou, špatným vaginálním zápachem a slabostí..

Patologický výtok je nejčastěji spojen s následujícími gynekologickými onemocněními:

 1. Vaginitida, která dráždí vagínu.
 2. Zánět děložního čípku.
 3. Endometritida.
 4. Cystická formace v děloze nebo její přídavky.
 5. Kandidóza.

Pokud menstruace trvá déle než sedm dní a ihned poté má žena neobvyklý výtok, je třeba provést těhotenský test. Existuje však riziko, že oplodnění bude mimoděložní. V tomto stavu se neoplatí zkoušku zdržovat..

Mezi další patologie, které mohou ovlivnit povahu vaginálních sekretů, patří:

 • rozvoj onkologických nádorů v těle;
 • diabetes mellitus, což vede k vážnému porušení metabolických procesů;
 • selhání endokrinního systému (menstruace může chybět);
 • závažné infekční procesy v ledvinách nebo močovém měchýři.

Kdy navštívit lékaře

Pokud jsou menstruace a období před jejich nástupem doprovázeny následujícími příznaky, měli byste kontaktovat odborníka:

 • pálení a křeče během močení;
 • nepříjemné tažné nebo bodavé bolesti v dolní části břicha;
 • nepohodlí během sexu;
 • dlouhá období se silnou ztrátou krve, stejně jako děložní krvácení mezi cykly;
 • svědění v perineu;
 • výskyt malých útvarů na děložním čípku nebo pochvě (zjištěno při vyšetření odborníkem);
 • nevolnost, bledost a horečka.

Závěr

Výtok před menstruací naznačuje, jak dobře funguje ženský reprodukční systém. Gynekologové doporučují věnovat pozornost povaze, frekvenci a barvě leucorrhoea. To pomůže včas určit přítomnost nemoci, protože právě úprava vaginálního sekretu je obvykle prvním příznakem narušení reprodukčního systému..

Měly by mít ženy výtok před menstruací, jaká je jejich barva, vůně a konzistence v normě?

Leucorrhoea nebo výtok před menstruací se vyskytuje téměř u všech žen. Častěji jsou spojovány s předmenstruačními změnami v těle a jsou považovány za známku zdraví..

Zvýšení vaginální sekrece však ne vždy naznačuje bezprostřední nástup menstruace - příčinou výtoku může být nástup těhotenství a také infekční nebo neinfekční onemocnění. Aby bylo možné včas identifikovat porušování předpisů a udržovat zdraví žen, je důležité vědět, jak vypadá odchylka od normy..

Pokud by došlo k předměsíčnímu propuštění u žen

Žlázy pochvy neustále produkují slizniční sekrece. Změny hormonálních hladin ovlivňují práci žláz. Blíže k menstruaci se zvyšuje obsah progesteronu. To vede k tomu, že endometrium (vnitřní povrch dělohy) bobtná a zvyšuje se sekreční aktivita vaginálních žláz.

Na otázku, zda by mělo dojít k výtoku před menstruací, lze odpovědět kladně. Malé skvrny na prádle nebo polstrování, které nejsou doprovázeny zhoršením pohody (pálení, bolest, svědění), by neměly vzbuzovat obavy..

Nedostatek výtoku před menstruací může naznačovat nedostatečnou produkci estrogenu nebo to může být důsledek fyziologických důvodů. Sekreční činnost vaginálních žláz kromě hormonálního pozadí ovlivňuje věk, pravidelnost intimního života, stravovací návyky, užívání antikoncepce a některé další faktory.

Pokud vás něco obtěžuje, musíte se poradit s lékařem

Jaké jsou

Nejprve stojí za zvážení, z čeho se skládá výtok u žen před menstruací. Složení vypouštění zahrnuje:

 • produkce sekrece cervikálního kanálu a pochvy;
 • exfoliované mrtvé epiteliální buňky;
 • laktobacily a oportunní mikroorganismy (tvoří vaginální mikroflóru).

Sekrece je nezbytná k očištění a obnově vaginálních stěn a jejich objemových změn v závislosti na menstruační fázi.

Průhledný jako vaječný bílek

Důvodem vzniku sekrecí, jako je vaječný bílek, mohou být přirozené fyziologické změny nebo nemoci. U zdravé ženy může před menstruací průhledný výtok podobný vejci způsobit:

 • početí;
 • zvýšená produkce progesteronu;
 • sexuální vzrušení.

Příčinou vzniku výtoku, který vypadá jako vaječný bílek, však mohou být také patologické faktory:

 • vaginální dysbióza;
 • infekce urogenitálního traktu;
 • exacerbace chronických gynekologických onemocnění;
 • hormonální poruchy.

U zdravé ženy výtok, stejně jako vaječný bílek, nezpůsobuje nepohodlí. Výskyt bolesti, svědění nebo jiných dalších příznaků je důvodem pro návštěvu gynekologa.

Normálně by takové vypouštění nemělo obtěžovat

Bílý

Pokud není nepříjemný zápach a známky zhoršení zdraví, není důvod k obavám.

Pokud se u vás objeví leukorea, musíte podstoupit vyšetření. Příčinou může být hormonální nerovnováha, těhotenství nebo gynekologická onemocnění.

Béžový

Před menstruací se částice endometria začnou postupně odlupovat v děloze a objeví se béžový výtok, který se postupně změní na menstruaci. Ale ne vždy vzhled béžového hlenu před menstruačním krvácením je známkou normální menstruace. Pokud ke změně barvy dojde více než den před menstruací, může to být první známka následujících stavů:

 • gynekologická onemocnění;
 • prasknutí panenské blány (během prvního sexu);
 • vaginální trauma;
 • užívání hormonální antikoncepce;
 • nedodržování intimní hygieny.

Důvodem vzniku béžové vaginální sekrece může být změna antikoncepce, alergie, přísná dieta nebo „nedýchací“ kalhotky.

Růžový

Tento odstín označuje malou příměs krve ve vaginálním výtoku. Růžový výtok před menstruací je často předzvěstí menstruačního krvácení..

Pokud se vaginální hlen zbarví růžově několik dní před menstruací, může být příčinou eroze děložního čípku nebo vaginální trauma..

Krém

U zdravé ženy je krémový výtok známkou plné ovulace a předzvěstí menstruace. Podobný příznak však nastává během početí, zánětu reprodukčních orgánů nebo alergií..

Žlutá

Pokud neexistují žádné další příznaky, pak je světle žlutý výtok před menstruací předzvěstí kritických dnů. Pokud má žlutá vaginální sekrece bohatou barvu, nepříjemný zápach nebo nepohodlí v perineu, pak je to známka zánětlivého onemocnění pánve, pohlavně přenosných chorob nebo alergií..

Krvavý

Menší špinění před menstruací se vyskytuje asi u třetiny žen. Malá příměs krve naznačuje nástup oddělení endometria a přístup v kritických dnech.

Vzhled krve ve vaginálních sekretech může také způsobit použití antikoncepčních pilulek, nitroděložního tělíska, použití mastí nebo čípků.

Je třeba věnovat pozornost nejen barvě, ale také množství vylučované sekrece. Když se polštářek zašpiní a výtok je šarlatový nebo jasně červený, může to být známka krvácení z pochvy nebo dělohy..

Temný

Příčinou tmavého výtoku před menstruací jsou často infekční a neinfekční gynekologická onemocnění, hormonální poruchy, operace reprodukčních orgánů nebo novotvary.

Ale to není vždy známka patologie. Ztmavnutí sekrece může nastat při poranění pochvy během sexu nebo gynekologického vyšetření.

Hnědý

Nejčastěji výskyt hnědého hlenu naznačuje, že kritické dny brzy začnou. Změna barvy sekrece by neměla způsobit zhoršení blahobytu.

Bolest v dolní části břicha, horečka, pálení nebo svědění v perineu a další příznaky doprovázející výskyt hnědého vaginálního výtoku naznačují patologický proces. Je nutné navštívit gynekologa, abyste zjistili příčinu.

Černá

Normálně by se černý výtok před menstruací neměl objevit. „Zčernaléní“ vaginální sekrece může vyvolat:

 • zhoubné novotvary;
 • zánět reprodukční sféry;
 • mimoděložní těhotenství;
 • ovariální cysta;
 • polypóza pochvy nebo dělohy.

Změny související s věkem se mohou stát příčinou černé vaginální sekrece, když se povaha vaginálního výtoku změní před nástupem menopauzy..

Podle povahy konzistence

Změna povahy výtoku před kritickými dny je často prvním příznakem vývoje patologie. Je důležité věnovat pozornost tomu, jaká je konzistence vaginálního výtoku.

Vodní

Mírné ředění sekrece nastává pod vlivem progesteronu. Pokud se před menstruací objeví vodnatý výtok, měli byste mít podezření na gynekologická zánětlivá onemocnění..

Sliznatý

Sekrece hlenu je nezbytná k očištění pochvy od částic exfoliovaného epitelu a ochraně reprodukčních orgánů před pronikáním infekčního agens. Hlenovitý výtok před menstruací se objevuje vlivem progesteronu, který zvyšuje sekreční aktivitu žláz.

Hustý hlen se může objevit po užití určitých léků (antibiotika, hormony) nebo po změně intimního partnera.

Neexistuje žádný důvod k obavám, pokud je sekrece průhledná nebo bělavá, nemá nepříjemný zápach. Když tajemství nepříjemně voní nebo změnilo svou barvu - musíte podstoupit vyšetření, abyste zjistili příčinu.

Výtok během plodného období

Krémová

Bílý nebo průhledný krémový výtok před menstruací může být variantou normy nebo může naznačovat porušení vaginální mikroflóry. Tato konzistence výtoku se často stává předzvěstí vaginální dysbiózy..

Pomazání

Vzhled špinění před menstruací je přirozený fyziologický proces. Odmítnutí epitelu uvnitř dělohy nastává postupně a „namazat“ během 6-24 hodin před menstruačním krvácením naznačuje normální průběh menstruace.

Když se hlen rozmazává několik dní před menstruací, znamená to hormonální poruchy, erozi a některá další onemocnění..

Tvaroh

S drozdem se objeví bílý sýrový výtok s vůní kyselého mléka. Navíc žena cítí svědění a pálení. Týden před menstruací se příznaky kandidózy zhoršují.

Silný a bohatý

Silný výtok před menstruací může být vyvolán vnějšími příčinami:

 • alergie na hygienické výrobky;
 • užívání antibiotik nebo hormonů;
 • nepohodlné spodní prádlo.

Pod vlivem fyziologických faktorů se objevuje hojný transparentní výboj, který nezpůsobuje obavy.

Jak to vypadá normálně

Jaký by měl být výtok před menstruací, je ovlivněn věkem, hladinami progesteronu a řadou dalších vlastností ženského těla. Existují však obecné charakteristiky, které jsou ukazatelem zdraví ženy:

 • hustá konzistence (jako hlen nebo krém);
 • mírný objem (skvrna na podložce do průměru 5 cm);
 • homogenní konzistence (jsou povoleny mírné bělavé skvrny);
 • světlý (bílý, krémový nebo nažloutlý odstín);
 • nezpůsobují podráždění pochvy a vnějších orgánů.

Hnědý nádech na výtok může být dodán zavedeným nitroděložním tělískem nebo užíváním hormonální antikoncepce.

Pokud je výtok sýrový, musíte navštívit lékaře.

Týden před začátkem cyklu

Pokud po ovulaci nedošlo k oplodnění, začnou přípravy na obnovu vnitřního povrchu dělohy. Čistý výtok 7 dní před menstruací je způsoben přirozenými změnami hladiny progesteronu a otokem endometria.

Fyziologické procesy způsobují nepříliš krémové výtoky týden před menstruací. Stín se pohybuje od bílé po světle krémovou.

Proč tam je den před regulací

Před menstruací se vaginální sekrece podobá želé, ztrácí svou průhlednost. Vzhledem k postupnému odmítání vrstvy endometria může dojít k mírné příměsi krve ve slizničním výtoku, což dává výtoku den před menstruací béžovou, narůžovělou nebo nahnědlou barvu..

Hnědý výtok místo menstruace

Důvodem, že místo menstruace je nahnědlá leucorrhoea, může být nástup těhotenství, premenopauza, užívání hormonální antikoncepce nebo léky na zvýšení srážlivosti krve.

Hnědý výboj není vždy neškodný. Změna menstruačního výtoku je často vyvolána tak závažnými patologiemi, jako jsou fibroidy, nádorové procesy reprodukčních orgánů nebo mimoděložní připojení vajíčka..

Pokud je místo menstruačního krvácení hnědý hlen, je naléhavě nutné vyšetření. Včasné odhalení nemoci sníží riziko komplikací.

Výtok po menstruaci

Menstruační krvácení končí postupně, takže během 1–2 dnů po kritických dnech dojde k mírnému „namazání“.

Sekrece rozmazání po dobu delší než 3 dny, výskyt bolesti nebo nepříjemného zápachu - příznaky gynekologických onemocnění.

Příčiny hnědého výtoku a rozmazání několik dní před menstruací

Stěr před menstruací je jedním z důvodů, proč se ženy v reprodukčním věku obracejí ke gynekologovi. Je důležité zvážit, proč se takové tajemství objevuje a zda je třeba něco udělat.

Normální výtok před menstruací

Důvody, proč se před menstruací rozmazává, jsou různé. Ačkoli některé ženy věří, že se jedná o normální stav, ve skutečnosti je to signál, že ne všechno je v těle harmonické..

Maznya je malý nahnědlý výtok z cervikálního kanálu. U některých se objevují těsně před menstruací a přecházejí do normálního krvácení..

Vzhled hnědého hlenu je považován za normální, pouze pokud k němu došlo 1–2 dny před nástupem menstruace. V takovém případě by se stav neměl zhoršovat a vaginální sekrece by měla mít nepříjemný zápach. Absence pálení a svědění také naznačuje, že výtok je součástí fyziologického procesu..

Abychom pochopili, proč může rozmazávat, stojí za to zvážit procesy probíhající uvnitř těla.

Před ovulací je hlen čirý a hustý, ve druhé polovině cyklu se stává viskóznějším a želé. Před nástupem menstruace je výtok hojnější. Těsně před začátkem menstruace se může objevit nahnědlá nebo šarlatová vůně..

Menstruační humbuk

Špinění před menstruací se zřídka stává důvodem k návštěvě lékaře. Ženy si myslí, že příští měsíc to bude fungovat samo. V zájmu ochrany svého zdraví byste však měli věnovat pozornost jakýmkoli neobvyklým příznakům..

Pokud se hnědá mastnota před menstruací objeví za 2 dny, nemá nepříjemný zápach, nezpůsobuje zhoršení zdraví, je pozorována jednou nebo velmi zřídka, můžete to udělat bez návštěvy gynekologa. Lékařská prohlídka je nutná v následujících situacích:

 • každé období začíná mazanicí (nebo k ní dochází několik cyklů za sebou);
 • hnědý výtok je hojný a má nepříjemný zápach;
 • mazanice má nažloutlý, růžový nebo nazelenalý odstín;
 • neobvyklý hlen se objeví několikrát v jednom cyklu;
 • doba špinění je více než 5 dní nebo více.

Hnědé špinění týden před menstruací nebo více není také normální. Někdy tento jev naznačuje přítomnost patologií v reprodukčním systému ženy, ačkoli změna povahy samotného hlenu se nepovažuje za nemoc.

Důvody mazání

Pokud se před menstruací rozmazává, je důležité správně identifikovat příčiny. Někdy problém spočívá v onemocnění orgánů reprodukčního systému a někdy je spojeno s obvyklou restrukturalizací hormonálního pozadí. Někdy může být během těhotenství hnědá skvrna.

Špinavý výtok týden před menstruací se může objevit kvůli přirozenému stárnutí tkání dělohy. Když jsou jejich částice odděleny, prasknou malé kapiláry, což vede k mírnému proniknutí krve do genitálního traktu. Výsledkem je, že žena na svém prádle najde stopy hnědé mazanice..

Vzhled nahnědlého tajemství je možný po zavedení nitroděložního tělíska u ženy. Na spodním prádle může vykazovat stopy nahnědlého hlenu. Objevují se kvůli poškození jemné membrány dělohy během instalace spirály. Pokud patologický jev přetrvává, je nutné urgentně vyjmout zařízení z děložní dutiny.

Důvody hnědé skvrny před menstruací u mladých dívek, které nedávno začaly s cyklem, mohou spočívat v nestabilitě hormonálního pozadí. Dokud reprodukční systém nefunguje správně, je neobvyklé tajemství z pochvy normou. Situace by se měla zotavit po 6-7 menstruačních cyklech.

Pokud jsou počáteční předpisy nadále doprovázeny hnědými mazanicemi, je nutná okamžitá lékařská pomoc.

Ovulace může také způsobit nahnědlý vaginální výtok. To se nepovažuje za patologii. Během zrání vajíčka dochází k prasknutí folikulu, při kterém jsou poškozeny mikroskopické cévy, dochází k drobnému krvácení.

Příznaky patologie

Hnědé špinění během nástupu ženských dnů je ve většině případů známkou vnitřní patologie a vyžaduje léčbu. Pokud jde o gynekologa, je důležité umět správně popsat všechny jevy, které se objevily, a to povahu tajemství: sporé nebo hojné, nahnědlé nebo černé mazanice. Všechny tyto podrobné charakteristiky pomohou specialistovi přesně stanovit diagnózu a poskytnout kvalitnější péči..

Následující doprovodné příznaky mohou naznačovat patologickou povahu nahnědlého výtoku:

 • tahání bolesti;
 • pocit pálení při močení;
 • nepohodlí dolní části zad;
 • nepohodlí během pohlavního styku;
 • svědění v perineu.

Černá barva vaginálního sekretu může být spojena s nedávným porodem. Pokud tomu tak nebylo, a žena není těhotná, lékař může mít podezření na vývoj onkologické patologie.

Hnědý hlen obvykle varuje před zánětlivým nebo infekčním procesem. Někdy je namazání před menstruací za týden známkou mimoděložního těhotenství, což vyžaduje urgentní chirurgickou péči.

Cervikální eroze

Pokud je týden před menstruací rozmazaný, může být příčinou vývojový proces eroze. Během tohoto onemocnění je sliznice orgánu pokryta vředy a jizvami. Mohou krvácet, což způsobilo, že žena zjistila krvácení..

Růžové špinění před menstruací je také příznakem eroze krvácení. Barva hlenu závisí na tom, kolik tkáně je poškozeno, jak dlouho nemoc trvá.

Povaha sekrece z pochvy se může často měnit. Vzhledem k tomu, že eroze je považována za patologii s malým počtem příznaků, je nutné ji včas navštívit, je nutné pravidelně navštěvovat gynekologa. To je zvláště důležité, když se objeví neobvyklý hlen..

Samy o sobě leucorrhoea nemůže vyvolat mazanici, protože se jedná o normální fyziologický jev. Hojný cervikální hlen, který se mísí s krví, však vypadá jako hnědé rozmazané tajemství..

Pohlavně přenosné nemoci

Hnědý vaginální výtok je výsledkem zánětlivých procesů v těle. Proniknutí infekce je může vyprovokovat..

Podvod 3 dny před menstruací nebo více může naznačovat vývoj pohlavně přenosných chorob. Blahobyt ženy bude doprovázen takovými jevy jako:

 • bolest při pohlavním styku;
 • nepříjemný zápach cervikálního hlenu;
 • pocit pálení při používání toalety;
 • změna barvy a konzistence vaginálních sekretů.

Pokud vynecháte začátek vývoje infekce, můžete způsobit nenapravitelné poškození zdraví. Hnědá skvrna je jen jedním z prvních příznaků problému. Opomíjené infekce vedou k ženské neplodnosti a způsobují snížení celkové kvality života a imunity.

Mimoděložní těhotenství

Daub se během těhotenství nepovažuje za normální. Vzhled jakéhokoli krvavého výboje varuje ženu před vážnými poruchami. Bez ohledu na množství a konzistenci nahnědlého hlenu je nutná urgentní lékařská konzultace.

Mimoděložní těhotenství je vážný stav, kdy se oplodněné vajíčko nepřichytí k děložní dutině, ale k vejcovodům. Růst a vývoj plodu je tam nemožný. Chybějící chirurgický zákrok k odstranění embrya spolu s hadičkou vede k vážnému vnitřnímu krvácení a dokonce k úmrtí ženy. Zachování těhotenství je vyloučeno.

Když je embryo zafixováno na nesprávném místě, objeví se na prádle nahnědlá mazanice, která obvykle vynikne 10 dní před nástupem očekávané menstruace. Tento stav je charakterizován neustálým zvyšováním objemu hlenu, který se může změnit na krvácení. Pokud máte podezření na mimoděložní těhotenství, měli byste urgentně navštívit lékaře.

Cysta na povrchu vaječníků

Cystická patologie je onemocnění, s nímž se alespoň jednou v životě setkala více než polovina žen..

Cysty mají různé formy, ale většina z nich způsobuje krvácení. Kromě neobvyklého hlenu můžete pozorovat:

 • změna data zahájení menstruace;
 • bolest v dolní části břicha a dolní části zad;
 • selhání doby regulace;
 • časté zpoždění.

Pokud je cysta nedávná a má malou velikost, může špinění přicházet a odcházet znovu. Dlouhodobé zanedbávání nemoci vede k intenzivnějšímu krvácení, ke kterému dochází mimo období.

Endometrióza

Pokud je menstruace nejprve rozmazaná, pak hojně přechází, lze podezření na vývoj endometriózy. Toto onemocnění je charakterizováno náhlým růstem endometria - slizniční vrstvy, která obklopuje vnitřní povrch dělohy. Normálně, když dojde k těhotenství, mělo by být embryo v této části zafixováno..

U endometriózy se nahnědlý hlen objevuje nejen před menstruací. Tento jev může narušit ženu po pohlavním styku. Včasné odvolání ke specialistovi vám umožní zvládnout patologii bez následků.

Hormonální poruchy

Pokud se objeví problém, nejčastěji je příčinou tohoto jevu hormonální selhání. Nerovnováha vede k intermenstruačnímu krvácení. Je to způsobeno nedostatkem základních hormonů nebo jejich přebytkem.

I malá nerovnováha mezi estrogenem a progesteronem může vyvolat řadu patologických změn v těle ženy. Selhání je způsobeno následujícími faktory:

 • porušení obvyklé stravy;
 • změna plánu a tempa života;
 • užívání perorálních kontraceptiv;
 • přesun do jiné klimatické zóny;
 • časté stresové situace.

V důsledku užívání hormonální antikoncepce se nejčastěji objevuje špinění. Není možné přesně předpovědět, jak syntetické hormony ovlivní ženské tělo. Pokud se mezi obdobími opakovaně objevuje nahnědlý hlen, stojí za to znovu navštívit lékaře a případně změnit vybranou drogu..

Diagnostika

Příznaky se mohou lišit, ale přesnou diagnózu stanoví pouze odborník po vyšetření a získání výsledků nezbytných laboratorních testů. Je lepší navštívit gynekologa v době, kdy se objeví neobvyklý výtok. To dá lékaři příležitost vzít biomateriál k analýze..

Aby byl klinický obraz správně sestaven, je nutné podrobně popsat všechny vzniklé příznaky. Lékař ženu vyšetří pomocí gynekologických zrcadel a provede potřebné pokyny. Mohou být vyžadovány testy ultrazvukem, flórou a infekcí.

Léčba

Není nutné léčit samotný nahnědlý hlen před menstruací, ale příčinu, která způsobuje patologický výtok. Způsob léčby je určen na základě identifikovaného onemocnění.

Pokud je příčinou nahnědlého hlenu infekční onemocnění, jsou zapotřebí antimikrobiální nebo antibakteriální látky. Spolu s obecnou terapií může gynekolog doporučit sprchování drogami..

V případě hormonálních poruch jsou předepsány hormony. Tyto léky lze použít pouze po podrobném vyšetření. V žádném případě byste neměli užívat tyto léky na radu příbuzných a přátel..

Lékař by měl sledovat průběh léčby a upravit dávkování. Po ukončení terapie se provedou závěrečné testy, aby se zajistilo, že nemoc byla poražena.

Příčiny bílého výtoku před menstruací u žen

Bílý výtok před menstruací je variantou normy a v jednom či druhém objemu vyhovuje každé ženě

Popis

Vaginální sliznice obsahuje žlázy, které produkují hlen, který je nezbytný pro zvlhčení sliznice a vytvoření normální mikroflóry. Tento hlen je nezbytný pro normální fungování reprodukčního systému. Podle výtoku můžete posoudit zdraví genitálií..

Na stav sekrece sliznice má vliv několik faktorů:

 • hormonální změny;
 • stav vaginální mikroflóry;
 • stres;
 • poranění sliznice;
 • klimatická změna;
 • nosit syntetické spodní prádlo.

V závislosti na povaze změn slizničních sekrecí lze předpokládat příčinu.

Alokace lze klasifikovat podle objemu:

 • Sporý. Sekrece jsou příliš malé, nestačí pro normální fungování orgánů. Sliznice vysychá. Bolest je cítit během pohlavního styku.
 • Hojné. Pokud se zvyšuje činnost sekrečních žláz, dochází k neustálému pocitu vlhkosti v pochvě, výtok zůstává na prádle.
 • Pravidelný. Toto je průměrná možnost, když výboj zůstává v obvyklém objemu..

To, co se považuje za hojný nebo řídký výtok, se liší v závislosti na jednotlivých charakteristikách organismu. Měli byste se zaměřit na změny ve vztahu k normálnímu dennímu objemu, který je u žen odlišný.

Změny v povaze vypouštění z přirozených důvodů

Poprvé se hlen objeví u dívek několik měsíců před první menstruací a mění se v závislosti na hormonálních hladinách. Postupem času se stává stabilním a pravidelně se uvolňuje. Povaha výtoku se mění v závislosti na cyklu, protože se mění také hladina hormonů:

 • Na začátku cyklu je hlen bílý nebo průhledný, někdy s příměsí krve. Konzistence připomíná krém - po menstruaci se obnoví rovnováha hormonů.
 • Bílý výtok před menstruací je ovlivněn produkcí estrogenu, která se v tomto období zvyšuje. Tento hormon pomáhá řídnout hlen, díky čemuž spermie mohou snáze proniknout do vajíčka. V době ovulace se výtok stává hojnějším.
 • Po ovulaci se zvyšuje produkce hormonu progesteronu, což zvyšuje hustotu hlenu, což vede k tvorbě zátky před menstruací.

Léčba, úzkost a další faktory mohou ovlivnit produkci hormonů a hlen..

Hlen se mění během pohlavního styku a po něm: když žena pocítí vzrušení, produkce hlenu se zvyšuje. Po nějaké době po blízkosti se vše vrátí do normálu, ale během tohoto období je výtok velmi hojný..

Bílý výtok bez zápachu během těhotenství může být jedním ze znaků početí..

Během těhotenství se také mění povaha výtoku: stávají se hojnějšími, v normálním průběhu těhotenství - bílé a tekuté, jejich objem se zvyšuje bezprostředně před porodem, když odejde sliznice.

Jednotné tajemství bílého odstínu je normou na začátku těhotenství, protože dochází ke změnám v hormonálním pozadí. Toto tajemství samo o sobě není známkou těhotenství, ale v kombinaci s dalšími příznaky může naznačovat možnou koncepci. Mezi další příznaky, které se objevují na počátku těhotenství, patří:

 • Zvýšená nebo oslabená sexuální touha.
 • Únava a ospalost.
 • Bílý výtok, který se objeví týden před menstruací a neustále vyniká.
 • Snížená imunita, která se projevuje mírným nachlazením.

I když jsou všechny příznaky přítomny, není vždy možné pochopit, co to znamená, protože nejsou specifické pro těhotenství. Spolehlivější výsledky lze získat testem hCG..

Varianta normy je velký objem vypouštění kapaliny. Neindikují žádnou patologii, pokud odpovídají některým charakteristikám:

 • Bez zápachu. Před menstruací je vzhledem ke změněné rovnováze kyselin v pochvě přijatelný mírně kyselý zápach.
 • Vypouštění není doprovázeno nepohodlí.
 • Bílé nebo bezbarvé. Po zaschnutí zanechává nažloutlé skvrny.
 • Objem se zvyšuje uprostřed cyklu. To naznačuje nástup ovulace..

Pokud se objeví další příznaky, může to znamenat patologický proces..

Změny v povaze výtoku v důsledku patologií

Pokud existuje podezření na gynekologická onemocnění, výtok pomáhá stanovit diagnózu. Za tímto účelem se lékař nejprve zeptá, jak se výtok v poslední době změnil, a poté jej v případě potřeby odešle k analýze.

Tlustý, bílý, sýrový výtok obvykle indikuje rozvoj kandidózy..

Příčinou těchto změn může být kandidóza - plísňová infekce. Tyto houby jsou vždy přítomny v těle, ale jsou omezeny obranou těla. Pokud v určitém okamžiku imunita poklesne, houby se začnou aktivně množit. To je doprovázeno příznaky:

 • Svědění a pálení. To je způsobeno skutečností, že při kandidóze je poškozena sliznice a účinek odpadních produktů houby na tato poškození způsobuje nepříjemné pocity.
 • V první fázi je výtok kapalný, vodnatý. To je také spojeno s ničivým účinkem houby na sliznici..
 • Jak se houba množí, objeví se charakteristický příznak - bílý sýrový výtok.

S těmito příznaky musíte navštívit lékaře, abyste získali kvalitní léčbu..

Při zánětu sliznice dělohy se uvolňuje také bílý, ne hustý, někdy pěnivý hlen, který nepříjemně voní. Pokud se k těmto příznakům přidá směs hnisu v hlenu, znamená to, že onemocnění přešlo do fáze hnisavé cervicitidy a vyžaduje antibakteriální léčbu.

Pro kapavku je také charakteristické bílé tajemství smíchané s hnisem. Chronická forma tohoto onemocnění probíhá prakticky bez projevů. Akutní forma je charakterizována otoky a bolestí genitálií, méně často - tvorbou ekzému na kůži. Nemoc nelze ignorovat, protože postihuje životně důležité orgány a je sexuálně přenosná.

Existuje několik dalších patologií, které mají mírné příznaky, ale projevují se leucorrhoea:

 • Cervikální eroze. Silný, čirý výtok s bílými pruhy, který může být vláknitý nebo sýrový.
 • Polypy. Leucorrhoea se stává lepkavou, s pokročilou formou se objeví bolest.
 • Endometritida. Hlen se stává růžovým a má nepříjemný zápach. Objeví se před menstruací.
 • Vaginální dysbióza. Hlen získává nepříjemný rybí zápach.

Toto není úplný seznam. Zánětlivé procesy v ženských pohlavních orgánech a mnoho genitálních infekcí má podobné příznaky. Protože existuje mnoho možných důvodů, je nutná pomoc lékaře: pomůže zjistit, proč došlo k určitým změnám, a určit potřebu léčby.

Žena musí pečlivě sledovat své zdraví a povaha výtoku může být prvním příznakem patologického procesu.

Následující projevy by měly vyvolávat obavy:

 • nepříjemný zápach;
 • bolest v pochvě, dolní části břicha nebo zad;
 • pěnivá povaha výtoku;
 • bolest při pokusu o vyprázdnění močového měchýře;
 • Zvýšení teploty.

Tyto příznaky jsou typické pro patologie a schůzka s lékařem by neměla být odložena na později..

Leucorrhoea je výtok nezbytný pro normální fungování ženských pohlavních orgánů. Mohou naznačovat hormonální změny, nástup ovulace nebo početí. V případě infekce nebo jiných patologických stavů je výtok indikátorem, na jehož základě lze podezření na vývoj onemocnění..

Duphaston je syntetické hormonální léčivo, které nahrazuje ženské progesterony. Používá se pro mnoho patologických stavů reprodukčního systému a dokonce i během těhotenství.