Proč menstruace přichází před plánovaným časem: běžné důvody

Ženy často věnují pozornost zpoždění menstruace, ale je nebezpečnější, když začnou brzy. Pokud žena není v situaci, kdy jsou nepravidelnosti cyklu normální (laktace, přechod, menopauza), mělo by to být výstrahou. Je nutné poradit se s lékařem a být vyšetřen, zejména pokud se odchylka objevuje opakovaně. Stojí za to provést těhotenský test, protože jeho patologie mohou být doprovázeny podobnými příznaky..

 • 1 Důvody
 • 2 Fyziologie a patologie
  • 2.1 Patologické příčiny
 • 3 Diagnostika
 • 4 Léčba

Neměly by být ignorovány jakékoli okolnosti, které vyvolaly předčasné krvácení jeden nebo více týdnů předčasně. Tyto příznaky mohou být výsledkem vážných poruch v těle ženy..

Důvody vzniku krvácení před stanovenou dobou jsou zcela odlišné:

Vnější faktoryStres, poruchy nervového systému, fyzická námaha mohou významně ovlivnit zpoždění menstruace, stejně jako jejich dřívější projev. Ale také taková selhání mohou být signálem nástupu onemocnění reprodukčního systému ženy.
DědičnostPokud již k podobným poruchám v rodině došlo, mohou mít takové výkyvy i ostatní členové rodiny.
Infekční chorobyNarušení cyklu a časný nástup menstruace mohou také způsobit zánětlivé procesy v orgánech, které jsou vyvolány infekcí nebo virem. Problém může nastat v souvislosti s potratem nebo po potratu
Užívání lékůDůvodem mohou být léky, které žena užívá po dlouhou dobu, onemocnění kardiovaskulárního systému a poruchy kteréhokoli z tělesných systémů
PádyNástup menstruace před plánovaným časem nebo jejich zpoždění může být způsobeno změnou bydliště, podnebí, změnou časového pásma a dokonce i jednoduchým nedostatkem vitamínů
ToxinyTělo je šokováno zneužíváním alkoholu, toxiny a dokonce i malými dávkami záření
HormonyU žen užívajících hormonální antikoncepci dochází ke krvavému výtoku - jedná se o nitroděložní tělíska, vaginální hormonální antikoncepční kroužky, čípky, různé krémy a léky
ZraněníVýtok může začít po obdržení modřiny, silného úderu, pádu a také po drsném sexu, který vedl k mikrotraumatu vnitřních pohlavních orgánů. V takových případech byste určitě měli vyhledat pomoc od zdravotnického zařízení.
Nemoci reprodukčního systémuSelhání cyklu může být výsledkem onemocnění souvisejících s reprodukčním systémem. V této situaci je předepsáno vyšetření, léky a léčebné postupy, které jsou předepsány výhradně ošetřujícím lékařem.
NachlazeníNachlazení a zánětlivá onemocnění způsobují oslabení imunity ženy a mohou vést k poruchám funkce
Ztráta váhyNáhlá ztráta hmotnosti (nemoc, kardinální a extrémní strava) vyvolává změny v cyklu

Normálně má cyklus frekvenci 28–36 dní. Pokud menstruace začala mimo stanovené období, může to být způsobeno jak osobností ženského těla, tak signálem o vývoji patologie. Předstih nebo zpoždění menstruace o 4 dny se považuje za normu. V případech, které nesouvisejí s patologiemi, se doporučuje vypít řadu vitamínů, po kterých by měl být cyklus obnoven.

Barva menstruace: normální

Pokud vaše menstruace šla dříve, je bezpodmínečně nutné provést analýzu výtoku. Nejsou nebezpečné, pokud ne hojné. Pokud je krev světlé šarlatové a nasycené barvy se sraženinami, celkový zdravotní stav se prudce zhoršuje, měli byste zaujmout vodorovnou polohu a naléhavě zavolat sanitku.

Riziková skupina často zahrnuje ženy v období po porodu nebo těhotné.

Jaké faktory mohou ovlivnit skutečnost, že menstruace začala předčasně

Menstruační cyklus je indikátorem zdraví ženy. Pravidelné vypouštění indikuje správné fungování reprodukčního systému, štítné žlázy a hypotalamu, který vydává příkazy. Odchylky v délce menstruace vždy naznačují poruchu v těle. Menstruační nepravidelnosti by neměly být považovány za primární indikátor zdraví.

Příčiny předčasných kritických dnů

Předčasná menstruace jsou způsobena hormonálními poruchami nebo fyzickými poruchami. V závislosti na zdroji je předčasná menstruace považována buď za jediný výskyt, který nezpůsobuje komplikace, nebo za příznak zdravotního stavu vyžadujícího léčbu..

Plán cyklu nebyl stanoven

Nepravidelná období se vyskytují u dívek v dospívání, kdy hormonální hladiny neustále kolísají a tělo si na změny ještě nezvyklo. V tuto chvíli jsou časné / pozdní kritické dny považovány za přirozený proces. Pokud dívka na sobě nepozoruje další příznaky, není se čeho bát. Poruchy cyklu se vyskytují také u zralých žen: po porodu, operacích, užívání hormonálních léků. Ošetřující lékař je povinen informovat pacienta o možných porušeních.

Přepětí

Pod vlivem stresu se produkují určité hormony, které regulují všechny procesy v těle. Především stojí před úkolem podporovat životní funkce. Ostatní hormony ustupují do pozadí. Šok může vyslat impuls do hypotalamu, který narušuje cyklus menstruace: večer žena trpěla stresem, ráno její menstruace šla. Tento jev je vysvětlen následovně: pod vlivem přetěžování se tělo rozhodne zbavit se možného těhotenství, aby si udrželo sílu v případě pokračování stresové situace.

Nadměrná fyzická aktivita

Zvedání a přenášení těžkých břemen tonizuje břišní svaly a dělohu. Orgán je uměle redukován a začíná proces rejekce endometria.

Strava

Omezená výživa vždy způsobuje akutní nedostatek látek. Tělo, zvyklé na určitou stravu, prožívá stres a je nuceno vrhat všechny existující zdroje k doplnění rovnováhy. V poslední zatáčce řídí síly k normalizaci menstruačního cyklu. Spouští také systém produkce kortizolu.

Drastické změny klimatu

Podobný faktor ovlivňuje hladinu hormonů a stav imunitního systému. Restrukturalizace na nový režim provozu vyžaduje kolosální úsilí těla. Nedostatek živin, stres a stres vytvářejí důvod k narušení menstruačního cyklu.

Nástup těhotenství

Krvácení během údajné ovulace nebo o několik dní později je vysvětleno zavedením vajíčka do vnitřního orgánu ženy.

Mimoděložní těhotenství

Jedná se o nebezpečný typ těhotenství doprovázený krvácením a bolestí v oblasti připevnění vajíčka. S takovou patologií není oplodněná reprodukční buňka připojena ke stěně dělohy (nejčastěji ve vejcovodu) a trhá tkáň během procesu růstu. Začíná krvácení doprovázené silnými bolestmi.

Věkové změny

Menopauza, onemocnění štítné žlázy, abnormality v práci hormonálního systému - tyto patologie jsou známé ženám nad 40 let. Čím starší je dáma, tím silnější jsou projevy onemocnění. Stres, fyzická práce po mnoho let, existující nemoci - vše se hromadí a vede k poruchám.

Benigní nádor v děloze

Jakákoli cizí tělesa v ženském orgánu způsobují zvýšený průtok krve, aktivaci funkcí imunitního systému, narušují obecné schéma menstruačního cyklu a také ovlivňují hormonální hladiny.

Patologie reprodukčního systému

Zánět, pohlavně přenosné choroby a trauma mohou způsobit krvácení i časné odmítnutí endometria. Drsný sex nebo šok způsobují výtok a zánět a pohlavně přenosné choroby narušují funkci genitálií, ovlivňují dělohu (tonus, stav sliznic a tkání) a vedou k předčasné menstruaci.

Užívání hormonální antikoncepce

Takové léky regulují hormonální hladinu ženy, čímž zabraňují početí dítěte. Okamžitě po nechráněném pohlavním styku se užívají léky k okamžitému zásahu k narušení možného těhotenství. Dlouhodobá antikoncepce se používá neustále a blokuje reprodukční funkce. V závislosti na vlastnostech ženského těla a specifičnosti léků jsou neplánovaná narušení menstruačního cyklu trvalou praxí. Neočekávané porušení menstruace je nejčastěji pozorováno v případech, kdy si žena drogu vybere samostatně.

Přidružené příznaky

Kritické dny jsou doprovázeny bolestmi v dolní části břicha, tažením v dolní části zad, plnými a citlivými prsy. Ženy mají bolesti hlavy, celkovou slabost těla, nevolnost.

Příznaky, na které je třeba dávat pozor:

 • změny bolesti a její lokalizace;
 • zápach a nečistoty ve výboji.

Pokud je povaha pocitů ostrá nebo řezná, objevují se vlevo nebo vpravo a při tlaku se bolest zesiluje, je naléhavě nutné poradit se s lékařem.

Výtok je charakterizován takovými znaky, jako je tmavě červená barva, specifický a slabý zápach, stejně jako absence hrudek. Vzhled krevních sraženin, bílých sýrových hmot, žlutého nebo zeleného hlenu a také pocity hnisavého nebo kyselého zápachu naznačují odchylky.

Povaha vypouštění

Normálně menstruace trvá od 4 do 7 dnů s postupným snižováním hojnosti. Pokud krev trvá déle než sedm dní, její objem se nezmenšuje a v sekrecích jsou pozorovány sraženiny, pak existují podezření na patologii.

Obavy způsobují dramatické změny v povaze výboje. Pokud byla ženská menstruace vždy bohatá, ale v určitém okamžiku se stala vzácnou, není to norma..

Opírat se

Je pozorován podobný výboj jasně červené barvy:

 • po porodu;
 • jako příznak při onemocněních dělohy (endometrióza, myomy, polypy);
 • v důsledku hormonálního narušení;
 • po škrábání;
 • během zavádění embrya do dělohy;
 • se zánětem pohlavních orgánů.

Hojné

Takové vypouštění může naznačovat následující patologie:

 • krvácející;
 • hormonální nerovnováha;
 • fibroidy nebo endometrióza;
 • nedostatek hemoglobinu;
 • zánět pánevních orgánů.

Co dělat v takové situaci

Je důležité určit, jak kritický je stav.

Je nutné aktivovat alarm, pokud jsou splněny následující podmínky:

 • silná ostrá nebo řezná bolest;
 • teplo;
 • silné krvácení po dobu delší než sedm dní.

Nepříjemné pocity působí jako příznak mimoděložního těhotenství a zánět urogenitálního systému, může naznačovat STD. Nejzávažnější odchylkou je mimoděložní těhotenství, protože silné krvácení s výpotkem do břišní dutiny je nebezpečné pro zdraví a život ženy. Patologie se liší povahou pocitů a je zjištěna na začátku těhotenství.

Zánět je doprovázen vysokou horečkou, záchvaty bolesti v určité poloze těla nebo při stlačení.

Svrbení a specifický výtok jsou charakteristické pro pohlavně přenosné choroby..

Zvracení a závratě působí jako doprovodné příznaky na pozadí exacerbace základního onemocnění.

Pokud tyto příznaky najdete, doporučujeme poradit se s lékařem. Specialista určí příčinu časné menstruace a v případě potřeby předepíše léčbu.

Období před plánovaným termínem nejsou vždy důvodem k panice. Ženské tělo je neustále vystaveno stresu, který ovlivňuje menstruační cyklus. Časná menstruace, která začala po stresových situacích nebo se změnou klimatu, nezpůsobuje mezi lékaři úzkost. Jsou nezadaní a nezpůsobují komplikace. Je třeba si dávat pozor na situace, kdy jsou jako další příznaky pozorovány specifické výboje a ostré řezné bolesti.

Proč menstruace přichází před plánovaným časem

Pravidelná menstruace naznačuje, že všechny systémy a orgány ženského těla fungují normálně. Každá zástupce spravedlivého pohlaví může samostatně vypočítat čas nástupu dalšího období a předem připravit sebe a své plány na tento okamžik. Ženy často narušují pravidelnost menstruačního cyklu a vždy je nutné konzultovat s odborníkem, aby bylo možné přesně určit, co způsobilo časný nebo pozdní nástup regulace..

V tomto článku se budeme zabývat hlavními důvody, proč menstruace začala týden, 5 a 10 dní před plánovaným termínem, a také zjistíme, v kterém případě byste měli okamžitě konzultovat lékaře a zda je možné tento problém vyřešit bez lékařské pomoci..

Příčiny předčasné regulace

První menstruace u dívek začíná ve věku 12-14 let, nejprve bude cyklus nepravidelný a výtok může mít různou povahu, ale po roce a půl by mělo být stanoveno jeho trvání a v průměru plus nebo minus 28 dní. Toto období je u každé ženy individuální a závisí na mnoha faktorech, v průměru se pohybuje od tří týdnů do 35 dnů. Normální kritické dny se pohybují od 3 dnů do týdne. Během tohoto období je děložní dutina odstraněna z exfoliovaného endometria, přičemž se uvolňuje nejen odmítnutá sliznice, ale také část krve.

Po pubertě, kdy se každý měsíc vyskytnou kritické dny, může dojít k normálnímu selhání cyklu po prvním sexuálním zážitku, během těhotenství a v souvislosti s nástupem menopauzy. Pokud jsou vyloučeny všechny výše uvedené možnosti a menstruace začala před plánovaným termínem, mohou důvody pro předčasnou regulaci ležet jinde. Zvažte každý z nich podrobněji.

Stres

Když je žena ve stresu, její krevní tlak může prudce vzrůst, což přispívá k nástupu vnitřního křeče a expanzi krevních cév. Z tohoto důvodu může kvůli stresujícím podmínkám menstruace začít dříve, než je termín, obvykle pět až sedm dní..

Pokud se zjistí, že předčasná menstruace je způsobena stresem, není třeba paniku, stačí stabilizovat emoce a trochu si odpočinout, pak by v příštím cyklu nemělo docházet k žádným poruchám.

Hormonální dysfunkce

S hormonální nerovnováhou, která přispívá k tomu, že kritické dny začínají s předstihem, může situaci napravit pouze lékař, protože hormonální skoky mohou být způsobeny nejen nesprávným fungováním reprodukčního, ale také endokrinního systému. Důvodem může být dlouhodobá expozice progesteronu na těle ženy nebo nadměrná produkce estrogenu. Cysty, nádory ve vaječnících, užívání hormonálních léků atd., Mohou vyvolat změnu hladiny hormonů..

Pouze lékař může určit přesnou příčinu hormonální nerovnováhy na základě výsledků krevního testu na hormony. V takové situaci je amatérský výkon nepřijatelný..

Normální těhotenství a kojení

Pokud vaše menstruace začíná brzy a netrvá dlouho a samotný výtok je skrovný, může to být známka těhotenství. Krvavý výtok doprovází implantaci embrya v děložní dutině, protože tento proces poškozuje slizniční vrstvu. Tento výtok je implantační krvácení.

Protože kojení je doprovázeno také změnou hormonálních hladin v těle ženy, je zcela přirozené, že může způsobit předčasný příchod kritických dnů..

Komplikace těhotenství

Pro každou ženu je mimoděložní těhotenství velmi vážnou patologií, která, pokud není léčena rychle, může vést k úmrtí. Charakteristickým znakem mimoděložního vývoje plodu mohou být poruchy cyklu, proto byste se s časným nástupem regulace měli okamžitě poradit s lékařem. K odstranění problému se používá chirurgický zákrok..

Antikoncepce

Nitroděložní tělísko může způsobit předčasné zahájení regulace. Pokud k tomu dojde v prvních 3 cyklech, po jeho instalaci není třeba se obávat, tělo se přizpůsobuje. Pokud však časná období začínají v jiných cyklech, musíte vyhledat pomoc od lékaře, možná je nitroděložní tělísko nainstalováno nesprávně.

Také užívání hormonální antikoncepce může vyvolat předčasné kritické dny, proto byste si je neměli předepisovat sami, výběrem perorální antikoncepce by se měl zabývat odborník..

Věkové změny

Během puberty a menopauzy mohou být kritické dny pozdě nebo mohou přijít dopředu, což je normální jev typický pro toto období života ženy. V takovém případě může být nutná pomoc lékaře pouze při předepisování léků, které zmírňují stav ženy..

Změna podnebí, přemístění

Stěhování, cestování do horkých nebo naopak chladných zemí může vyvolat narušení menstruačního cyklu. Pokud v měsících následujících po výletu a adaptaci nezaznamenáte žádné neobvyklé změny, neměli byste si dělat starosti.

Zranění a nemoc

Trauma pochvy nebo děložního čípku během drsného pohlavního styku nebo z nesprávně zavedené antikoncepce může vést ke krvácení z genitálního traktu. U vnitřních poranění není výtokem menstruace a jakékoli krvácení vyžaduje lékařskou péči.

Krvácení mohou vyvolat zánětlivé procesy v děloze a jejích přídavcích, endometrióza, fibroidy, nádory a různé infekce pohlavních orgánů..

Životní styl

Předčasný nástup menstruace mohou způsobit jednoduché životní situace:

 • intenzivní cvičení;
 • rychlé hubnutí;
 • zvedání závaží;
 • špatná výživa;
 • užívání antibiotik a jiných léků;
 • zneužívání alkoholu, cigaret a drog.

V tomto případě pomůže napravit situaci odmítnutí špatných návyků, normalizace denního režimu, vyvážená strava, procházky na čerstvém vzduchu a mírná fyzická aktivita..

Přidružené příznaky

Předčasná menstruace může být způsobena různými důvody, proto pro stanovení přesné diagnózy musí lékař vědět o přítomnosti všech doprovodných příznaků. Například pokud došlo k selhání cyklu v důsledku narušení fungování nervového systému, pak bude žena podrážděná, uplakaná, nervózní na pozadí předčasné menstruace..

Navíc se u ženy mohou objevit následující příznaky:

 • bolesti hlavy;
 • nevolnost;
 • vyčerpanost;
 • Deprese;
 • zášť, slzavost;
 • problémy se spánkem.

Pokud vaše menstruace začíná brzy, měli byste určitě věnovat pozornost jejich trvání a intenzitě, jakož i přítomnosti sraženin. Povaha krvácení může odborníkovi hodně říci o důvodech, které ji způsobily. S bohatou předčasnou menstruací lze pozorovat silnou bolest v dolní části zad a dolní části břicha.

Jak určit těhotenství

V některých případech může předčasná menstruace znamenat možné těhotenství, špinění bude indikovat implantaci vajíčka v děložní dutině. Je nutné rozlišovat menstruační tok od implantačního krvácení, má řadu specifických znaků:

 • množství vypouštění je velmi skromné;
 • propuštění proběhlo o 2–6 dní dříve, než byl termín pro kritické dny;
 • výtok trvá několik hodin až 2 dny;
 • krev má tekutější konzistenci a růžový odstín.

Aby se ujistila, že došlo k početí, může žena podstoupit rutinní těhotenský test. Můžete si je koupit v jakékoli lékárně.

Povaha menstruace

Někteří lidé se mylně domnívají, že bolestivá jsou pouze těžká období, ve skutečnosti i slabá menstruace může způsobit silnou bolest. Se slabými obdobími lze navíc pociťovat bolesti hlavy, nevolnost, bolesti v dolní části břicha a dolní části zad, problémy s pohybem střev a lze je vyjádřit jako zácpu a průjem. Pokud by sporá období předběhla čas, mohly by je způsobit následující důvody:

 • porod. Po narození dítěte a dokončení lochie může odhadovaná menstruace jít dříve, nejčastěji bude mít výtok bledě hnědý odstín;
 • škrábání, které doprovází potrat, odstranění polypů nebo jiné diagnostické a terapeutické intervence;
 • dysfunkce vaječníků;
 • dědičnost;
 • zánětlivé onemocnění pánve.

Ještě více by měla být žena upozorněna na příchod předčasné menstruace s příliš hojným výtokem, zvláště pokud je doprovázen velkými krevními sraženinami. Může k tomu dojít z několika důvodů:

 • nitroděložní antikoncepce;
 • hormonální poruchy;
 • potrat, porod;
 • menopauza;
 • novotvar v děloze;
 • nemoci genitální oblasti;
 • zánět a onemocnění pánevních orgánů;
 • nedostatek hemoglobinu;
 • dysfunkce reprodukčního systému.

Závislost příčiny na datu vzniku

Kolik dní před začátkem menstruace závisí více na faktorech, které způsobily předčasnou regulaci. Mnoho orgánů se podílí na sexuální funkci ženy, proto, pokud je narušen menstruační cyklus, příčinu dysfunkce lze najít nejen v děloze nebo jejích přídavcích, ale také v mozku nebo endokrinním systému. Zvažte, jaké patologie a podmínky mohou způsobit regulaci předem.

O 10 dní rychlejší

V prvním roce po menarche jsou možné problémy s pravidelností cyklu, menstruace může přijít o 4 dny dříve, o týden, a dokonce zmizet po dobu šesti měsíců. To není známka patologie. Pokud menstruace přišla o 10 dní dříve u žen, které již dávno dosáhly věku puberty, je třeba vzít v úvahu následující důvody těchto odchylek od normy:

 • dědičnost. Je nutné tuto situaci projednat s nejbližšími příbuznými, a to jak po matce, tak po otci. Pokud by babičky, tety nebo matky mohly mít kritické dny dříve, než se očekávalo, znamená to, že se musíte vyrovnat se situací a přizpůsobit se, protože je téměř nemožné ovlivnit genetickou predispozici;
 • potrat nebo potrat mohou způsobit začátek menstruace o 10 dní dříve, protože potrat dramaticky mění hormonální pozadí ženy a reakce těla na takové změny může být nepředvídatelná;
 • ostré skoky v tělesné hmotnosti způsobují bdělost těla, což se projevuje porušením pravidelnosti menstruačního cyklu. Je zcela přirozené, že v takové situaci může menstruace trvat nejen 10 dní, ale dokonce i dva týdny dříve. Vyvážená výživa, kontrola hmotnosti, cvičení a další příjem komplexů vitamínů pomohou situaci napravit;
 • zánětlivé procesy v pánevních orgánech jsou nejčastějším důvodem pro nástup časné menstruace. Jak benigní, tak maligní nádory, stejně jako endometrióza, mohou vyvolat zánět. Chcete-li včas identifikovat onemocnění a zahájit léčbu, neměli byste váhat navštívit gynekologa;
 • onemocnění ledvin, jater a dalších životně důležitých vnitřních orgánů.

Ať už kterýkoli z výše uvedených důvodů způsobí, že menstruace přijde o 10 dní dříve, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od lékaře.

Po dobu 5 dnů

Vzhledem k tomu, že ženské tělo je velmi jemný a křehký mechanismus, může i běžné nachlazení způsobit menstruaci o 5 dní dříve. To je často způsobeno zhoršenou cirkulací..

Pokud vás předpisy předstihly jen několik dní před plánovaným termínem, nemusíte se bát přítomnosti závažných patologií, v takové situaci jsou nepříznivé podmínky prostředí provokátorem: stres z pohybu, návyk těla během turistické cesty, zejména při změně časových pásem.

Menstruace mohla začít o 3 dny dříve kvůli podvýživě, nedostatku živin ve stravě nebo přísné stravě, která je sama o sobě zkouškou těla. Není třeba paniku, pokud kritické dny přišly o 5 dní dříve, což může být vyvoláno obvyklou přepracováním, někdy, k normalizaci cyklu, si žena musí jen dobře odpočinout.

Na týden

Důvodem, že krvavé vypouštění menstruace začalo o týden dříve, mohou být již vážnější zdravotní problémy než obvyklá aklimatizace nebo emoční přepětí, zejména v případech, kdy nebyl cyklus poprvé pozorován.

Hyperestrogenismus, stav, při kterém dochází k nadměrné produkci estrogenu v těle na pozadí nedostatečného množství kyseliny luteové, může vyvolat příchod kritických dnů o týden dříve. Při takové hormonální nerovnováze k ovulaci obvykle nedochází, což znamená, že žena nemůže otěhotnět. Hyperestrogenismus může být způsoben nadměrnou tělesnou hmotností, nádory na genitáliích nebo užíváním hormonálních pilulek obsahujících syntetický estrogen. Pokud vaše menstruace přišla o 7 dní dříve a lékař má podezření na přítomnost hyperestrogenismu, můžete toto onemocnění identifikovat pravidelným krevním testem.

Když menstruace začala o týden dříve a výtok má jasně červenou barvu a velké sraženiny, měla by být podezřelá především přítomnost zánětlivých procesů ve vaječnících, děloze a jejích přídavcích. Pokud kritické dny proběhly o týden dříve a výtok se velmi liší od obvyklého, může to být známka takových nemocí:

 • nedostatečný rozvoj pohlavních orgánů;
 • endometrióza;
 • benigní nádor;
 • patologický růst nebo nedostatečný rozvoj endometria.

Rovněž by nemělo být vyloučeno, že špinění, které přišlo před časem, vůbec není menstruace, ale děložní krvácení, které se otevřelo v důsledku mechanického poranění v důsledku zánětu nebo otoku v orgánech reprodukčního a vylučovacího systému..

Co dělat

Pokud vaše menstruace začala dříve než v den splatnosti, nemusíte paniku. První věcí, kterou musíte udělat, je posoudit situaci. Pokud před kritickými dny došlo ke změně klimatu, nadměrnému fyzickému a emočnímu stresu nebo selhání stravy, pak s největší pravděpodobností způsobily menstruační nepravidelnosti. V této situaci byste měli revidovat stravu, vyloučit z ní mastnou, kořeněnou a kořeněnou, přidat více ovoce a zeleniny. Měli byste si také trochu odpočinout a vypít uklidňující bylinné čaje. Není nutné považovat to za selhání, pokud menstruace začala o 1-2 dny dříve, ale jejich výskyt 1-2 týdny před datem porodu by měl vyvolávat obavy.

Je nutné naplánovat návštěvu gynekologa, pokud menstruace začíná každý měsíc brzy po několik cyklů za sebou a žena je nevolná, bolesti v podbřišku a celkové oslabení těla. Pokud je výtok normální, není nutné volat sanitku. Pokud je příchod menstruace o 2 týdny dříve doprovázen hojným šarlatovým výtokem s velkými sraženinami, může to znamenat děložní krvácení. Co dělat v takové situaci? Musíte zavolat sanitku a než dorazí, pohybujte se méně, nepijte žádné tekutiny a připojte ledový obklad do podbřišku.

Následující příznaky vyžadují okamžitou lékařskou pomoc:

 • po celý rok je pozorován nepravidelný cyklus;
 • pokud kritické dny začínají brzy a trvají déle než týden;
 • pokud je výtok bohatý a těsnění je třeba měnit častěji každé 2-3 hodiny;
 • pokud dojde k intermenstruačnímu krvácení a patologickému výtoku z genitálního traktu;
 • teplota stoupá, je zde celková slabost a silná bolest v dolní části břicha a dolní části zad.

Abychom zjistili důvod, proč může menstruace začít dříve, je nutná řada vyšetření. Kromě gynekologického vyšetření, analýzy hormonů, nátěrů na mikroflóru, ultrazvuku reprodukčního a vylučovacího systému a ve zvláštních případech MRI.

Závěr

Menstruace je indikátor, který informuje ženu o jejím zdravotním stavu. Pokud kritické dny přijdou před časem a tyto poruchy jsou pozorovány několik cyklů za sebou, měli byste okamžitě vyhledat pomoc od lékaře. Pozorný přístup k jejímu zdraví, včasná diagnóza a adekvátní léčba pomůže ženě předcházet rozvoji závažných onemocnění a v některých případech dokonce zachránit život.

Proč může menstruace přijít o týden dříve a stojí za to si dělat starosti?

Rovnoměrný menstruační cyklus je důležitým znakem zdraví žen. Jakékoli porušení vede k selhání hormonálního systému a následně k porušení menstruačního cyklu.

Ženy jsou zvyklé dívat se a reagovat jen na zpoždění, protože v takových případech je vysoký stupeň těhotenství, takže často nevěnují pozornost skutečnosti, že menstruace proběhla o týden dříve..

Takové ignorování menstruace je špatné, protože když jdete k lékaři, můžete zjistit, že časné krvácení naznačuje vážné zdravotní problémy..

 1. Co je to menstruační cyklus?
 2. Může vaše menstruace začít dříve?
 3. Období o týden dříve
 4. Nebezpečné faktory
 5. Nouzová antikoncepce
 6. Vlastnosti menstruace, pokud menstruace přišla dříve
 7. Může to být těhotenství?
 8. Období o 5 dní dříve
 9. Období před více než 7 dny
 10. 10 dní dříve
 11. 2 týdny dříve
 12. Povaha menstruace
 13. Co dělat, pokud vaše menstruace přišla před plánovaným termínem?
 14. Prevence selhání cyklu
 15. Recenze žen

Co je to menstruační cyklus?

Proměna dívky na ženu začíná nástupem první menstruace. V období dospívání ženského těla, když se dívka otočí ve věku 12-13 let, začíná puberta..

Menstruace krvácí, nazývá se kvůli cyklické povaze. Životní procesy se vyznačují stálostí v pravidelných intervalech. Toto opakování je považováno za známku zdraví a správného fungování těla..

Menstruační cyklus je první známkou schopnosti ženy mít zdravé potomky, proto je důležitá uniformita, protože jakákoli nepravidelnost v menstruačním cyklu, ať už je časná nebo přichází se zpožděním, naznačuje, že tělo je nemocné nebo ve stresu.

V ženském těle je vejce, zvláštní tělo, které v kombinaci se spermatem dává vznik nové bytosti.

Menstruační cyklus je sekvence vývoje a zrání vajíčka, která trvá asi měsíc. Každá žena má velmi individuální menstruační cyklus, jehož trvání pod vlivem různých faktorů může mít různý počet dní, obvykle je to během 20-35 kalendářních dnů.

První den menstruačního cyklu je počáteční čas nástupu krvácení (menstruace). Celý proces je považován za hlavní důkaz zdraví ženy a možnosti oplodnění, proto je každá nestabilita, časná menstruace selháním těla.

Mnoho žen si nyní vede speciální kalendáře menstruačního cyklu, které pomáhají sledovat všechny nepravidelnosti v cyklu a předcházejí časným obdobím..

Může vaše menstruace začít dříve?

Správná hormonální produkce, normalizovaný menstruační cyklus - to vše má pro zdraví žen velký význam..

Pokud se zjistí, že menstruace přišla před časem, měli byste se okamžitě poradit s lékařem, protože tímto způsobem tělo pomocí menstruace objasňuje, že tělo je nemocné a vyžaduje naléhavou diagnózu k identifikaci porušení.

Existuje mnoho důvodů pro příchod menstruace o týden dříve a liší se odlišnou povahou, proto je velmi důležité určit možnosti porušení:

 1. Silný stres a vzrušení - zdá se, že takové duševní poruchy fyzicky neovlivňují tělo, ale mohou sloužit jako příchod menstruace o týden dříve;
 2. Náhlé změny hmotnosti a vyčerpávající diety, těžké cvičení - to vše může vést k časným obdobím;
 3. Aklimatizace těla na nové časové pásmo v důsledku změny v zemi bydliště;
 4. Drsný sex, který může vést k slzám a oděrkám v pochvě a děložním čípku;
 5. Krvácení nemusí být vždy jednou za měsíc, zvláště pokud je to brzy, je pravděpodobné, že se jedná o následky zánětu děložního čípku;
 6. Raná období mohou být známkou těhotenství, protože během implantace embrya se může objevit malé množství krve;
 7. Perorální antikoncepce a další hormonální léky mohou vést k hormonální nerovnováze, která může vést k časnému selhání menstruace;
 8. Mimoděložní těhotenství a potrat jsou často doprovázeny časnou menstruací, protože situace v takových případech je pro ženské tělo velmi nebezpečná;
 9. Sexuálně přenosné infekce mohou často způsobit časnou menstruaci.

Období o týden dříve

V dospívání, kdy se menstruační cyklus teprve začíná podobat normě, lze různé skoky v načasování považovat za normální, avšak v pozdějším věku lze časnou menstruaci považovat za poruchu zdraví.

Nemusíte hned běžet a panikařit, ale nejlépe je kontaktovat odborníka, který vám řekne, jaký je důvod takového porušení.

Měli byste pečlivě sledovat další příznaky předčasné menstruace..

Poruchy nervového systému mají kromě menstruace velmi silný vliv na ženskou postavu, nastavují režim věčného PMS, podrážděnosti a nervozity.

Hlavní příčinou porušení ženského cyklu jsou hormonální hladiny a nerovnováha. Nejprve byste měli věnovat pozornost..

Neměli byste však takový stav spustit. Některé z příčin předčasné menstruace jsou velmi nebezpečné. V případě poruch cyklu je nejlepší se poradit s gynekologem, který provede nezbytné testy a určí faktory, které ovlivnily příchod časné menstruace.

Nebezpečné faktory

Vnější faktory mohou často ovlivnit narušení menstruačního cyklu a způsobit časnou menstruaci, ale nenesou velké nebezpečí. Vnitřní faktory jsou již zcela jiná záležitost, zejména pokud k takovým porušením dochází neustále..

Patologické příčiny časné menstruace, které lze jednoduše nazvat krvácením, jsou doprovázeny řadou dalších příznaků.

Manifest:

 • bolest v dolní části břicha;
 • zvýšená tělesná teplota;
 • silná únava.

To vše naznačuje, že je nutné poradit se s lékařem, protože v těle mohou běžet následující nemoci:

 • syndrom polycystických vaječníků;
 • děložní myomy
 • polypy;
 • endometrióza;
 • nádory vaječníků, dělohy a děložního čípku, pochvy;
 • poruchy štítné žlázy;
 • cukrovka.

Nouzová antikoncepce

Pokud potřebujete pít nouzové antikoncepční pilulky, měli byste se připravit na to, že dojde k porušení menstruačního cyklu, nejčastěji se projevující v časné menstruaci.

Takové léky obsahují poměrně velké množství hormonů, které i při jedné dávce mohou narušit pravidelnost..

Menstruace se může objevit později než termín, ale je standardní, pokud byl lék užíván během první poloviny menstruačního cyklu, pak je porušení termínu o 1-2 týdny dříve zcela normální..

Takové porušení, i když nepříjemné, protože ho nelze přesně vypočítat, není absolutně nebezpečné a nevyžaduje léčbu. Kromě toho je třeba mít na paměti, že časná menstruace může trvat ještě několik měsíců, zatímco tělo se plně zotavuje z obrovské dávky hormonů..

Vlastnosti menstruace, pokud menstruace přišla dříve

S projevem časné menstruace budou všechny rysy průběhu a výskytu záviset pouze na důvodech, které ovlivnily selhání cyklu:

 1. Poruchy nervového systému související s předčasnou menstruací velmi často způsobují silné bolesti hlavy a nevolnost. Příznaky připomínají těhotenství, ale nemají absolutně žádnou souvislost;
 2. Deprese, prudká změna nálady a nekontrolovatelná slzavost - všechny tyto příznaky se velmi často projevují, pokud menstruace začala dříve;
 3. Nedělejte si starosti, pokud se během tohoto období začne rozvíjet nespavost, protože jde pouze o pokračování příznaků. Obecně neexistuje žádný definitivní scénář pro průběh časné menstruace, závisí pouze na individualitě ženského těla;
 4. Obvykle s hormonální nerovnováhou dochází k silnému menstruačnímu toku, doprovázenému celými krvavými sraženinami;
 5. Sexuálně přenosné infekce - jedním z jejich příznaků je bolest v dolní části břicha a dolní části zad během časné menstruace.

Může to být těhotenství?

O narození nového člověka může hovořit nejen zpoždění, ale také časná menstruace. Takové krvácení docela náhle přichází a odchází, proto je ve správném slova smyslu těžké je nazvat měsíčně..

Časné krvácení nastává v důsledku poškození endometria během vstupu budoucí osoby do dělohy, což vyvolává výskyt krve.

Menstruace jako známka těhotenství se vyznačuje následujícími rysy:

 • krátkodobě - ​​standardně nepřesahuje jeden den;
 • nástup menstruace nejpozději týden před začátkem očekávaného období;
 • výrazná barva menstruace je hnědá nebo růžová;
 • množství krvácení je mnohem vzácnější než v normálním těhotenství.

Chcete-li zjistit, zda je těhotenství přesnou příčinou nástupu menstruace, musíte provést těhotenský test, který vám řekne přesně jeho přítomnost nebo podstoupit vyšetření u gynekologa. U takové menstruace nehrozí žádné nebezpečí, takže nejsou nutná žádná opatření.

Je jiná věc, pokud je těhotenství nitroděložní, protože v tomto případě dojde také ke krvácení a lze jej snadno zaměnit s menstruací. Měli byste pečlivě sledovat příznaky menstruace, které vám řeknou přesný příznak..

Období o 5 dní dříve

Existuje obrovské množství nepravidelností menstruace, takže pokud vaše menstruace začala jen o 5 dní dříve, měli byste věnovat pozornost následujícím věcem:

 1. Zkontrolujte fungování reprodukčního systému, jehož porušení může dokonce v jednom orgánu vést k předčasné menstruaci. Kontrola kvůli porušení menstruačního období po dobu 5 dnů může naznačovat souběžné onemocnění, jako jsou děložní myomy;
 2. Jednoduché nachlazení může srazit autonomní systém a způsobit oběhové poruchy, které povedou k časným obdobím;
 3. Vnější faktory, jako je aklimatizace na nové místo, často provokují jemné ženské tělo k menstruaci;
 4. 5denní odchylku od cyklu lze považovat za malou, takže ji lze často vyvolat přísnou dietou a intenzivním cvičením. Během tohoto období tělo nedostává mnoho základních živin, které vyvolávají stres, a tím i menstruační nepravidelnosti..

Období před více než 7 dny

Příchod menstruace o 7 dní dříve lze považovat za poměrně velkou odchylku, proto má určitý provokatér nejčastěji podobný problém, který vede k narušení:

 1. Zánětlivé procesy v děloze, vejcovodech a vaječnících mají kromě načasování nástupu menstruace abnormální výtok - krvavou šarlatovou barvu s mnoha sraženinami. Měl by zaznít poplach, protože mohou být příznakem velmi závažných onemocnění, jako je endometrióza, myomy a hypoplázie;
 2. Během hyperextrogenismu uvolňuje ženské tělo velké množství ženského hormonu estrogenu, což způsobuje hormonální nerovnováhu. Množství kyseliny luteové postupně klesá. Porodit dítě s podobným problémem je téměř nemožné. Může být detekován pomocí krevního testu - projevuje se u obézních žen a užívajících hormonální antikoncepci;
 3. Děložní krvácení a menstruace, které přišly o týden dříve, jsou samy o sobě snadno zaměnitelné. Krvácení z dělohy je velmi nebezpečné, protože je způsobeno nádory genitálií nebo poraněním dělohy.

10 dní dříve

Standardní menstruační cyklus je stanoven v dospívání, jen pár let po nástupu nástupu menstruace.

Současně existuje spousta situací, kdy menstruace nastane o 10 dní dříve:

 1. Genetická predispozice - 10denní odchylka je velmi často zděděna a nelze ji změnit. Nejlepší je zeptat se matky, zda byl problém s předčasnou menstruací, a odtrhnout se od tohoto faktoru;
 2. Potraty a potraty často ovlivňují menstruační nepravidelnosti, které způsobují předčasné propuštění;
 3. Prudká změna hmotnosti - nezáleží na tom, zda jste odhodili kilogramy nebo přibrali, velmi často jsou doprovázeni nástupem menstruace po dobu 10 dnů. Vyvoláno nesprávnou stravou s nedostatkem základních látek;
 4. Zánětlivé procesy v pánevních orgánech často vyvolávají nástup časné menstruace. Seznam patologických onemocnění je rozsáhlý a nebezpečný, proto k obnovení zdraví vyžaduje lékařský zásah;
 5. Narušení funkce jater, ledvin a dalších orgánů často vede k narušení cyklu.

Vzhled menstruace o 10 dní dříve je nebezpečný, a proto vyžaduje okamžité odvolání ke gynekologovi, protože lze odhalit významné onemocnění.

2 týdny dříve

Vzhled menstruace o 2 týdny dříve je nebezpečný a často se projevuje v 21. století. Zde se již nemůžete spolehnout na jednoduchou hormonální nerovnováhu, protože často je příčinou problém s vaječníky..

Hlavním onemocněním, které způsobuje taková předčasná období, je anovulační dysfunkce, která způsobuje, že ženské tělo produkuje testosteron místo estrogenu..

Spuštění takové choroby vede tělo k vážnému stavu - odporu vaječníků.

Vaječníky přestanou reagovat na jakékoli hormony produkované tělem, což v průběhu času povede ke zmizení menstruace nebo silnému krvácení doprovázenému bolestí.

Důvody vzniku menstruace o 2 týdny dříve jsou:

 • potrat nebo potrat;
 • nádor dělohy;
 • vysoká hladina cukru v krvi;
 • problém se štítnou žlázou a nadváha.

Povaha menstruace

Přítomnost malého výtoku během menstruace neznamená bezbolestnost.

Často, dokonce i ve velmi skrovných obdobích, zejména v těch, která přišla před časem, se vyskytnou následující příznaky:

 • silná bolest v dolní části břicha a dolní části zad;
 • bolesti hlavy a nevolnost;
 • zácpa nebo průjem.

Standardní rychlost průtoku krve během menstruace je od 70 do 150 ml.

Pokud je tento kvantitativní ukazatel menší, odhalí se následující problémy:

 • hypomenoria;
 • tuberkulóza;
 • problémy s urogenitálním systémem a reprodukční chirurgií;
 • časté potraty, kyretáž nebo kojení;
 • deprese nebo jiná nervová onemocnění;
 • intoxikace nebo nerovnováha v hormonech.

Štíhlá raná období mají nestandardní barvu a mírně se objevují na podšívce. Často provokují zánětlivé procesy.

Větším problémem pro ženu jsou bohatá období, která jsou bolestivá se spoustou krvavých výtoků. Často vyvolávají anémii. Při silných menstruacích byste měli okamžitě vyhledat lékaře, protože existuje možnost krvácení z dělohy, a ne časné menstruace.

Příznaky silné menstruace jsou:

 • menstruace trvá déle než 7 dní, denní ztráta krve je více než 200 ml;
 • silná bolest v děloze a vaječnících;
 • přítomnost velkého počtu krvavých sraženin po dobu delší než 3 dny za sebou a přítomnost intermenstruačního výtoku.

Lékaři nazývají důvody vzniku bohaté menstruace:

 • nedostatek vitamínů v důsledku odmítnutí používat řadu potravin;
 • lékařský potrat;
 • problémy s gastrointestinálním traktem;
 • nemoci spojené s reprodukčním systémem;
 • stálý příjem kyseliny acetylsalicylové.

Co dělat, pokud vaše menstruace přišla před plánovaným termínem?

Pokud se zjistí problém předčasné menstruace, je prvním krokem navštívit lékaře, aby podstoupil všechny nezbytné testy, aby zjistil příčinu vzniku předčasné menstruace. Pokud situace není nebezpečná, lékař se sám poradí a poskytne potřebné informace o léčbě, aby obnovil harmonii cyklu.

Problém patologie se odhaluje při neustálém porušování během cyklu, nikoli při jednorázovém selhání, protože může být způsobeno vnějšími faktory. Během tohoto období byste měli pečlivě sledovat vypouštění, jejich vzhled a vzhled, abyste si všimli porušení.

Kromě léků je možné obnovit menstruační cyklus pomocí lidových prostředků. Někdy může problém vyřešit jednoduchá úprava stravy. Použití lidových prostředků by nemělo být ponecháno na vás, používají se pouze se souhlasem lékaře.

Byliny, i když jsou docela účinnými léčiteli, nejčastěji vyžadují jiné zacházení, aby se zbavily předčasné menstruace, a samy o sobě jsou další. Doba používání infuzí by neměla být delší než 2 týdny.

Lékaři nazývají pelyněk, mátu, meduňku, petržel, vodní pepř a tansy jako vhodné byliny pro zbavení se předčasné menstruace:

 1. Vývar z pelyňku se připravuje ze 3 lžící surovin na 200 ml vroucí vody. Napuštěn po dobu 3 hodin, čerpán. Užívá se 3krát denně, 50 ml;
 2. Čaj z meduňky má uklidňující účinek a je nejvhodnější pro časnou menstruaci;
 3. Kombinace petržele a máty společně vytváří infuzi, která dokáže obnovit menstruační nepravidelnosti za pár týdnů. Poměr bylin je 1: 3. Jedna porce trvá 3 gramy suroviny a 50 ml vody. Řešení se pije dvakrát denně..

Kombinace léčby a tradičních metod v tomto poměru umožňuje eliminovat nepravidelnosti v menstruačním cyklu. Ošetření nelze provést samostatně; je nutný zvláštní souhlas lékaře.

Prevence selhání cyklu

Harmonie menstruačního cyklu je faktorem zdraví žen, porušování především křičí o narušení těla.

Proto je důležité dodržovat pravidla prevence, která vám pomohou vyhnout se porušení nebo upozornit v raných fázích:

 1. Pravidelné návštěvy gynekologa nejméně jednou za 6 měsíců - nezáleží na tom, zda existuje strach nebo rozpaky jít na schůzku, lékař bude jako první informovat o možném výskytu nebezpečného onemocnění;
 2. Vedení menstruačního deníku. V telefonu jsou barevné diáře a aplikace, které vám pomohou sledovat selhání v časném období;
 3. Neměli byste odkládat léčbu onemocnění endokrinních a gynekologických onemocnění, protože jsou hlavními vnitřními faktory vzniku předčasné menstruace;
 4. Jíst zdravě a se spoustou bílkovin, tuků a sacharidů. Smažené potraviny, sladké moučné dezerty by měly být ze stravy vyloučeny. Pokud udržujete váhu v normálním rozmezí, problém s porušením menstruačního cyklu nebude mít vliv;
 5. Doporučuje se pravidelný fyzický trénink, tanec. Valčík, tango, samba - druh tance není důležitý, faktorem je rozmanitost pohybů a dynamiky, stejně jako uvolňování hormonů;
 6. Stresující zážitky by měly být odstraněny ze života. Psychický stres, deprese často vyvolávají časnou menstruaci. Sex vyvolává vážné uvolňování hormonů a ovlivňuje režim cyklu, proto ho snadno narušuje.

Porušení menstruačního cyklu i po dobu jednoho týdne je vážnou zkouškou pro tělo a prvním zvonkem, který byste měli vyhledat radu odborníka. Nemoci reprodukčního systému jsou nebezpečné a často vedou k neplodnosti, která podkopává zdraví ženského těla.

Při správné prevenci se chorobám, včetně těch nebezpečných, předchází a jsou včas odhaleny. Pokud se vaše menstruace objeví mnohem před plánovaným termínem, nepanikařte, ale bolest nelze s jistotou tolerovat. Silné bolestivé pocity spolu s těžkými obdobími mohou být první známkou krvácení, nikoli menstruace..

Potrat, děložní krvácení - to není úplný seznam problémů, které způsobují narušení cyklu. Během tohoto období byste měli pečlivě sledovat barvu výtoku, protože změna tmavé barvy menstruace na světlejší, jako je šarlatová nebo růžová, naznačuje patologii a skutečnost, že žena je těhotná. Menstruace může přijít brzy a rozmazat se.

Hraní tímto způsobem se zdravím se nedoporučuje, zvláště pokud příroda poskytla tak snadný způsob, jak si všimnout změn.

Pokud sníte o svém období, váš vztah s vaší domácností může být naplněn obtížemi a nedorozuměními. Těhotenství je možné. Jste obklopeni drby a drby. Není vyloučeno setkání s příbuznými.