Nepříjemný zápach během a po menstruaci

Nepříjemný zápach po menstruaci, stejně jako během jejího průběhu, může být předzvěstí vážných zdravotních problémů pro celé tělo a reprodukční systém jako jeho součást. Tento problém nelze ignorovat. Tento článek vám pomůže pochopit důvody i možné důsledky tohoto příznaku..

Mohou období páchnout?

Nejprve si představme, jaké jsou kritické dny. Biologicky vzato, menstruace je proces, při kterém se odděluje vnitřní vrstva dělohy. Kvůli nedostatku hnojení se tělo připravuje na nový cyklus. Aby k tomu došlo co nejúčinněji a místo starých endometriálních buněk se objevují nové, zvyšuje se hladina estrogenu v krvi. Jak jste možná uhodli, celý tento postup je doprovázen krvácením..

Kritické dny jsou přirozeným procesem, který naznačuje připravenost těla k reprodukci. Ale přesto je to zvláštní období. Proto stojí za to poslouchat všechny změny, ke kterým dochází během menstruace..

Kromě tradičních změn nálady, tahání bolesti, snížení obecného tónu můžete během menstruace zaznamenat specifický zápach. To je také docela normální událost. Všechny tělní sekrece mají jednu nebo jinou vůni. Vnímání zápachu z výtoku před menstruací je výlučně subjektivní, ale někdy se skutečně objeví další, ne vždy příjemná kovová vůně. Proč vaše období voní jako železo? To je způsobeno skutečností, že se jedná o normální pach krve. Někteří to srovnávali s chutí steaků ze syrového masa. Je pravda, že pokud je aroma již velmi intenzivní, existuje možnost, že se nejedná o zcela přirozenou reakci..

Existují i ​​další možnosti. Tyto „další vůně“ vám často doslova říkají, co je s tělem špatně. Zvláště pokud se jedná o nepříjemný zápach během menstruace, důvody, které neznáte, nebo jakékoli další aroma po menstruaci.

Odkud pocházejí nepříjemné pachy před a během menstruace?

Je jasné, proč menstruace páchne, ale co dělat, když po menstruaci straší nepříjemný zápach a důvody jsou zcela nejasné?

Gynekologové tvrdí, že existuje několik možných poruch, s nimiž může být taková vůně spojena..

Drozd

Drozd (také známý jako „kandidóza“) je jednou z nejčastějších chorob v gynekologii. Ve skutečnosti jde o specifickou infekci vaginální sliznice způsobenou houbami. Jak zjistit, že je to ona? Výtok bílé barvy (mezi obdobími) naznačuje množení houby Candida - odtud název. Na genitáliích jsou také bílé hrudky, nepříjemný pocit pálení při močení a při pohlavním styku. Po kritických dnech si také můžete všimnout kyselého zápachu. Příčiny onemocnění jsou velmi rozmanité. Zde je stres, hormonální nerovnováha, a dokonce i prostředky používané k antikoncepci, stejně jako léky.

Bakteriální vaginóza

Bakterie jsou důležitou součástí genitální mikroflóry. Pokud se ve vagině vytvoří nerovnováha základních bakterií, výsledkem je pocit pálení. Konzistence a barva výboje se mění, někdy se k nim přidávají žluté nebo zelené nečistoty. Vůně z výtoku, blíže k jejich konci, se také mění - nabere odstín shnilých ryb.

Zánět sliznice

Operace (narození dítěte je také zahrnuto v tomto seznamu), výhřez stěn dělohy, traumatická poranění (často k nim dochází v důsledku nadměrné horlivosti při studiu řady obchodů se sexem) vyvolávají zánětlivý proces. Nejčastěji jsou tomu vystaveny ženy po čtyřicítce. Objeví se svědění, silná bolest v pochvě a dolní části břicha, otok pochvy a nepříjemný charakteristický zápach připomínající hnilobu.

Pohlavní choroby

Nechráněný sex může způsobit širokou škálu pohlavně přenosných chorob. Pokud se vám zápach z výtoku zdá nepříjemný a příliš jasný, věnujte pozornost výtoku mezi kritickými dny. Stávají se nažloutlé nebo nazelenalé. Během menstruace teplota stoupá. Pamatujte, že tyto příznaky jsou způsobeny vaší nedbalostí..

Nemoci jiných orgánů

Na reprodukční systém může mít vliv střevní dysbióza, žaludeční potíže i oběhový systém. A mohou také způsobit nepříjemné aroma po menstruaci..

Je také důležité věnovat pozornost tomu, jak přesně období voní. To pomůže při diagnostice.

Vůně je velmi subjektivní věc a každý ji vnímá po svém. Ale existují určité více či méně charakteristické rysy vůní. Pokud vaše menstruace voní jako shnilé maso, důvodem může být dysbióza. I když to nelze potvrdit bez řádného lékařského vyšetření. Ale nikdy neuškodí být opatrný. Věnujte pozornost vypouštění, když:

 • vaše období voní kyselě;
 • menstruace s pronikavým zápachem hniloby a hniloby;
 • myslíte si, že vaše období voní jako ryby.

Pro tento projev existují také prozaičtější důvody. Vaginální zápach po menstruaci se může objevit z banálního nedostatku správné úrovně hygieny (vaginální i vnější). Menstruy páchnou, když končí v kyselém mléce nebo hnijí, když je zdravá mikroflóra ucpána odpadními produkty. Pokud tomuto problému nevěnujete dostatečnou pozornost, pak na dalších vonných látkách není nic zvláštního. Ale takové zanedbávání může vést k extrémně negativním důsledkům - od jednoduchého nepohodlí až po infekce..

Jak se vypořádat s nepříjemným zápachem během menstruace

Dbejte na hygienu. V tomto ohledu si zaslouží pozornost genitálie, dokonce více než některé jiné části těla. V tomto období musí každá žena dodržovat několik pravidel:

 1. Pravidelná výměna hygienických výrobků. Tampony by se měly měnit každé 4 hodiny. Těsnění lze použít o něco méně často - jednou za 5-6 hodin. Bez ohledu na množství vypouštění byste neměli používat hygieničtější výrobky s „prostornějšími“ možnostmi na základě toho, že vydrží delší dobu používání, aby nedošlo k odhalení imunitního systému a nenarušení menstruačního cyklu..
 2. Musíte se umýt (častěji, než obvykle). Doporučuje se po každé změně hygienických výrobků. Pokud není možné se po každé takové události podívat do sprchy, vezměte si s sebou vlhčené ubrousky, můžete použít dětské ubrousky (bez alkoholu!).
 3. Používejte speciální výrobky určené pro intimní hygienu. Kosmetické mýdlo je pro tak citlivou oblast příliš agresivní. Může také vážně poškodit mikroflóru. Vyberte si speciální gely pro intimní hygienu; vyzkoušejte několik značek, abyste našli tu, která funguje a nezpůsobuje žádné vedlejší účinky. Je dobré, pokud se jedná o nejpřirozenější prostředky bez vůní a barviv (totéž platí pro vložky s tampony - „ucpání“ vůně pomocí vonných prostředků je špatné rozhodnutí).
 4. Pouze sprcha. Vany, koupele, sauny jsou během menstruace kontraindikovány. A to není ani tak důsledkem hygieny, jako srážením krve, teplotní rovnováhou těla a poklesem tlaku..
 5. Zlikvidujte „špatné“ prádlo. Upřednostňujte možnosti vyrobené z přírodních materiálů - bavlny - a nezapomeňte je podle potřeby měnit (každou noc a když zvlhnete). Vezměte si do kabelky kalhotky navíc.

Řešení páchnoucího problému může být zpožděno. Musíte být na to připraveni. Abyste se vyhnuli zápachu, stojí za to se na chvíli vzdát aktivního sexuálního života a nákupu kosmetiky pro intimní hygienu.

Navštivte lékaře

Tak banální a trapný problém jako páchnoucí období může být prvním projevem vážné nemoci. Proto se nemusíte snažit se toho sami zbavit. Pokud po menstruaci ucítíte v intimní oblasti nepříjemný zápach, neodkládejte návštěvu gynekologa. Rada webu je pravdivá a úplná, ale nedokáže vás diagnostikovat. Zde uvedené informace slouží pouze pro informační účely. Čím dříve vyhledáte pomoc a zahájíte léčbu, tím rychleji a snadněji onemocnění ustoupí..

Co říct lékaři? Vysvětlete, že vaše menstruace je páchnoucí a že vás to obtěžuje. Pokuste se popsat vůni, řekněte nám, kdy se objeví, a odpovězte na všechny otázky gynekologa co nejpoctivěji. Pak bude léčba účinná a rychlá. Ve vašem případě nemusí být příznak důkazem vývoje nemocí a příští měsíc bude vše normální. Ale ani v tomto případě by pravidelné návštěvy gynekologa neměly být poslední v životě dívky..

Proč se během menstruace objevil nepříjemný zápach

Menstruace s nepříjemným zápachem

Na konci menstruačního cyklu dochází k prudkému poklesu hladiny progesteronu a ke zvýšení hladiny estrogenu v dívčině krvi. Pod vlivem hormonů získává hlen konzistenci želé. Odstín výboje se také může měnit, za normálních podmínek se pohybuje od světle bílé po matně žlutou. Před kritickými dny se leucorrhoea stává silnější.

Pokud jde o vůni, před menstruací prakticky chybí. Vylučovaný hlen by neměl vyvolávat pálení nebo svědění. Denně provedený nátěr může obvykle vykazovat malé zvýšení gramnegativních tyčinek, epiteliálních buněk a leukocytů. Izolace krvavých sraženin z dělohy den nebo dva před menstruací je také považována za normu..

Příčinou zápachu během menstruace může být patologický proces nebo nedostatek osobní hygieny. Ale nemělo by to být normální.

Tvorba sekrecí a jejich rysy

Sliznice pochvy a děložní dutiny má mnoho žláz. Vydávají určité tajemství. Pokud jste opatrní, podle charakteristik hlenu můžete nezávisle diagnostikovat možný vývoj odchylky a rozhodnout se, zda navštívit lékaře.

Taková část ženského reprodukčního systému, stejně jako vagina, má zvláštní prostředí - je zaznamenána přítomnost bakterií, hub a mikroorganismů. Jejich přítomnost v mikroflóře je nezbytná, protože působí jako regulátor přirozené rovnováhy.

Ženský hlen je obvykle přítomen neustále. Jinak žena ztratí svou přirozenou ochrannou bariéru, která brání reprodukci patogenních mikroorganismů.

První tajemství dívky je obvykle pozorováno po menarché. Normálně má lepkavou hustou konzistenci a mírně kyselou vůni. Ženské tělo tedy podporuje přirozenou mikroflóru reprodukčního systému.

Normální složení vypouštění zahrnuje:

Obsah těchto prvků je normou, protože mohou navzájem koexistovat.

Je důležité, aby nezačali aktivní reprodukci - s jejich vývojem začíná zánětlivý proces

Přidělené prostředky také zahrnují:

 • hlen cervikálního kanálu (děložní hrdlo má žlázy s tajemstvím, které má antibakteriální účinek);
 • staré buňky děložního epitelu (sestupují a jsou vylučovány pochvou a dávají přednost mladým obnoveným buňkám);
 • bakterie mléčného kvašení (mykoplazma a ureaplasma v malém množství).

Změny ve složení vaginální mikroflóry lze pozorovat v důsledku vývoje onemocnění, působení antibiotik a jiných silných léků.

Odkud pocházejí nepříjemné pachy před a během menstruace?

Je jasné, proč menstruace páchne, ale co dělat, když po menstruaci straší nepříjemný zápach a důvody jsou zcela nejasné?

Gynekologové tvrdí, že existuje několik možných poruch, s nimiž může být taková vůně spojena..

Drozd

Drozd (také známý jako „kandidóza“) je jednou z nejčastějších chorob v gynekologii. Ve skutečnosti jde o specifickou infekci vaginální sliznice způsobenou houbami. Jak zjistit, že je to ona? Výtok bílé barvy (mezi obdobími) naznačuje množení houby Candida - odtud název. Na genitáliích jsou také bílé hrudky, nepříjemný pocit pálení při močení a při pohlavním styku. Po kritických dnech si také můžete všimnout kyselého zápachu. Příčiny onemocnění jsou velmi rozmanité. Zde je stres, hormonální nerovnováha, a dokonce i prostředky používané k antikoncepci, stejně jako léky.

Bakteriální vaginóza

Bakterie jsou důležitou součástí genitální mikroflóry. Pokud se ve vagině vytvoří nerovnováha základních bakterií, výsledkem je pocit pálení. Konzistence a barva výboje se mění, někdy se k nim přidávají žluté nebo zelené nečistoty. Vůně z výtoku, blíže k jejich konci, se také mění - nabere odstín shnilých ryb.

Zánět sliznice

Operace (narození dítěte je také zahrnuto v tomto seznamu), výhřez stěn dělohy, traumatická poranění (často k nim dochází v důsledku nadměrné horlivosti při studiu řady obchodů se sexem) vyvolávají zánětlivý proces. Nejčastěji jsou tomu vystaveny ženy po čtyřicítce. Objeví se svědění, silná bolest v pochvě a dolní části břicha, otok pochvy a nepříjemný charakteristický zápach připomínající hnilobu.

Pohlavní choroby

Nechráněný sex může způsobit širokou škálu pohlavně přenosných chorob

Pokud se vám zápach z výtoku zdá nepříjemný a příliš jasný, věnujte pozornost výtoku mezi kritickými dny. Stávají se nažloutlé nebo nazelenalé.

Teplota stoupá během menstruace

Pamatujte, že tyto příznaky jsou způsobeny vaší nedbalostí.

Nemoci jiných orgánů

Na reprodukční systém může mít vliv střevní dysbióza, žaludeční potíže i oběhový systém. A mohou také způsobit nepříjemné aroma po menstruaci..

Vůně je velmi subjektivní věc a každý ji vnímá po svém. Ale existují určité více či méně charakteristické rysy vůní. Pokud vaše menstruace voní jako shnilé maso, důvodem může být dysbióza. I když to nelze potvrdit bez řádného lékařského vyšetření

Ale opatrnost nikdy neuškodí

Věnujte pozornost vypouštění, když:

 • vaše období voní kyselě;
 • menstruace s pronikavým zápachem hniloby a hniloby;
 • myslíte si, že vaše období voní jako ryby.

Pro tento projev existují také prozaičtější důvody. Vaginální zápach po menstruaci se může objevit z banálního nedostatku správné úrovně hygieny (vaginální i vnější). Menstruy páchnou, když končí v kyselém mléce nebo hnijí, když je zdravá mikroflóra ucpána odpadními produkty. Pokud tomuto problému nevěnujete dostatečnou pozornost, pak na dalších vonných látkách není nic zvláštního. Ale takové zanedbávání může vést k extrémně negativním důsledkům - od jednoduchého nepohodlí až po infekce..

Příčiny nepříjemného zápachu

Vůně shnilého masa může být způsobena porušením hygienických norem.

Vůně shnilého masa se může objevit, když se v těle objeví následující nemoci:

 • kandidomykóza;
 • bakteriální vaginóza;
 • pohlavně přenosné infekce;
 • endometritida;
 • rakovina dělohy;

Druhým názvem nemoci je drozd. Toto onemocnění se vyskytuje v důsledku růstu hub rodu Candida. Odtud název patologie. Faktorem vývoje je pokles imunity. Může tomu předcházet:

 • užívání antibiotik;
 • podchlazení;
 • přenesená napětí;
 • nedostatek hygieny.

Hlavním příznakem, který přichází jako první, je svědění perinea a nepohodlí uvnitř pochvy. Místo obvyklé leucorrhoea zaznamenává žena po menstruaci neustálý sýrový výtok. Těmito sekrety jsou zarostlé houby a jejich mycelium. Cítíte nepříjemný zápach shnilého masa nebo něco kyselého. Zintenzivňuje se zejména během menstruace a bezprostředně po nich. V dnešní době začínají houby aktivně růst, protože stanoviště se stalo příznivějším a výživnějším..

To znamená, že vývoj a reprodukce bakterií způsobuje snížení počtu Dederleinových prutů a změnu pH z kyselého na alkalické. Tyto úpravy dále zhoršují boj s místní imunitou za zdravé životní prostředí..

Tato zákeřná nemoc může čekat na každou dívku. Pokud existují chronická onemocnění dolních močových cest, dívka je trápena častou intestinální dysbiózou - bakterie se mohou dostat do pochvy a narušit rovnováhu flóry.

Příčinou nerovnováhy může být oslabení imunity antibiotiky, stres, nedávná infekce. Hormonální narušení může být také faktorem ve vývoji. Pak je flóra narušena, obranné faktory jsou oslabeny a faktory agrese nabývají na síle.

Je zajímavé, že dívky s nadměrnou čistotou často trpí dysbakteriální vaginózou. V tomto případě nedochází k čištění patogenů, ale k potlačení přirozené flóry. Intimní gely a jejich časté používání smývají ochrannou vrstvu bakterií - Dederlein tyčinky. Inhibují růst patogenů a brání jim v růstu, protože vytvářejí nepříznivé prostředí pro jejich existenci. Intimní gely mají také alkalické prostředí, protože jsou zástupci mýdel.

Nejběžnější infekcí je Trichomonas colpitis. Ve vzácných případech lze toto onemocnění nakazit také pomocí domácích potřeb. Tyto bakterie infikují jak dolní močové orgány, tak reprodukční systém. V počátečních stádiích Trichomonas ovlivňuje vaginální sliznici. V pokročilejších případech může infekce ovlivnit výstelku dělohy a tuby, poté může onemocnění způsobit obstrukci vejcovodů a neplodnost.

Kromě nepochopitelných dalších sekrecí dívky pociťují bolest při močení, pohlavním styku, silném neustálém svědění a pálení v pochvě a perineu.

Reakce těla se musí projevit jako subfebrilní teplota, nevolnost, zvracení. Když vzroste úroveň infekce, může dojít k bolesti dolní části zad.

Bakteriální zánět sliznice dělohy - endometrium. Endometritida se vyskytuje v důsledku zanedbání bakteriálního procesu ve vagině, neléčené vaginózy s nesprávně vybranými antibiotiky, když léčba způsobí závislost bakterií na léku, a nikoli jejich smrtí. Endometritida je také častou komplikací lékařských zákroků. Vyskytuje se po potratu, lékařské nebo diagnostické kyretáži, operaci dělohy.

U této nemoci výtok získává barvu masa. To je způsobeno rozpadem a vývojem patogenů na endometriu. Zároveň má menstruace strašnou vůni shnilého masa. V případě nemoci mohou mikroorganismy již přejít do svalové vrstvy a pak maso skutečně hnije - svaly dělohy.

Toto zhoubné onemocnění je často doprovázeno výtokem barvy masa se shnilým zápachem. Pokud jde o příznaky, lze rakovinu dělohy srovnávat s pomalou endometritidou. Pouze v tomto případě se rakovinné buňky stávají viníky takových sekrecí, které vyvolávají nekrózu a rozpad vlastních buněk těla. V tomto případě děloha.

Častěji je rakovina dělohy pozorována u starších žen v menopauze. To znamená, že žena by již měla mít podezření, že něco není v pořádku, pokud po dlouhé době absence menstruace menstruace náhle začala znovu.

Co dělat, aby zápach zmizel nebo se zmenšil

Pokud se dívka během menstruace obává pouze nepříjemného zápachu a nedodržuje další výše popsané příznaky, může být problém v nedostatečné hygieně. Je třeba dodržovat následující pravidla:

 • během menstruace byste se měli umýt častěji než obvykle. Doporučuje se provádět toaletu nejméně 4krát denně. Když v jiné dny je žádoucí umýt 2krát denně;
 • omezit nebo vyloučit použití čisticích prostředků. Umývají ochrannou vrstvu vaginální sliznice a vnějších pohlavních orgánů. K mytí pokožky lze použít mýdlové roztoky. Kde je sliznice, mýdlové výrobky jsou kontraindikovány. Alkalizují prostředí, které nepříznivě ovlivňuje přirozené trvalé obyvatele pochvy, a přispívají k rozvoji patogenních bakterií;
 • ke zlepšení stavu vnějších pohlavních orgánů lze použít pleťové vody z odvarů heřmánku, do převařené vody lze přidat několik kapek manganistanu draselného;
 • při plnění je třeba vyměnit těsnění, ale tentokrát by to nemělo trvat déle než 4 hodiny. Tampon - každé 2 hodiny. Je vhodné zvolit tyto prostředky bez dalšího aroma. Paradoxně příchutě způsobují rychlejší rozvoj špatného zápachu. Přítomnost chemických látek - konzervačních látek - přispívá ke zvýšení rychlosti vývoje patogenů a pseudopatogenní flóry.

Vyšší lékařské vzdělání, speciální porodnictví a gynekologii, studoval na Kazanské státní lékařské univerzitě. Spoluautor vědeckých publikací.

Dobrý den, menstruace mi trvá už 3 týdny, bojím se jít do nemocnice, plus pracuji sedm dní v týdnu a cítím pach shnilého masa, ale kromě této vůně mě nic neobtěžuje, chtěl jsem se zeptat, že se neobejdete bez nemocnice?

Ahoj! Neměl jsem porod a nebyl jsem těhotný, našli mi endometriotickou cystu (která mi brání otěhotnět), je to pravda? Kde mohu mít cystu, pokud jsem neporodila?.

Dobré odpoledne! Endometrioidní cysta se, bohužel, může vyskytnout také u nulipárních žen. Důvodem jeho vzniku je onemocnění, jako je endometrióza: buňky vnitřní vrstvy dělohy (endometria) se šíří mimo orgán, kde by neměly být normální. Důležitou roli ve vzhledu ložisek endometriózy hraje dědičná predispozice a hormonální poruchy (nadbytek estrogenu). A těhotenství a porod naopak mají pozitivní vliv na ohniska endometriózy: množství estrogenů, které přispívají k šíření endometria, klesá a zvyšuje se hladina progesteronu. Endometrioidní cysta se ale nemůže sama rozpustit, a to ani během těhotenství nebo po porodu: je nutné její chirurgické odstranění. Hormonální léčba tohoto onemocnění pomáhá pouze snížit závažnost příznaků.

Endometrioidní cysta v kombinaci se základním onemocněním může skutečně vést k neplodnosti: má negativní vliv na funkci vaječníků a stav oocytů, průchodnost vajíčkovodů je v důsledku adhezí narušena, je téměř nemožné, aby se vajíčko připojilo ke stěně dělohy.

Jak se zbavit nepříjemného zápachu menstruace

Vzhled vůně během kritických dnů koreluje s dalšími příznaky, které se vyskytnou. Pokud ho nic jiného neobtěžuje, měli byste přehodnotit svůj přístup k hygieně. Je žádoucí umýt během menstruace teplou čistou vodou bez použití kosmetiky. Chcete-li snížit počet patogenů, můžete do vody přidat trochu manganistanu draselného. Postup praní musí být proveden bez problémů ráno a večer. Pokud je to možné, se silným krvácením 4krát denně. Nebude jich mnoho. Těsnění měňte co nejčastěji. Není dovoleno používat polštářky s vyšší savostí, než je nutné. Nenechávejte déle než 5 hodin. Tampon se mění každé 2 hodiny. Nepoužívejte hodně intimní kosmetiky a mezi kritickými dny.

Přítomnost dalších příznaků ve formě nepohodlí, bolesti je důvodem, proč žena kontaktuje gynekologa. Pokud je vůně kyselého mléka jasným znakem drozdů, je obtížné určit typ infekce PPP sami. A samoléčba není povolena. Lékař provede externí vyšetření, odebere nátěry ke studiu sekrecí. Poté během přesných dnů určí přesnou příčinu nepříjemného zápachu.

Specifický zápach hniloby u ženy během zánětu může být doprovázen zvýšeným výtokem menstruace. V intervalech mezi kritickými dny dochází také k velkému výboji. Příznaky mohou být mírné a lékař určí příčiny nepohodlí během vyšetření a laboratorních testů. Zánět se neléčí sám. To znamená, že se během kritických dnů doma nemůžete zbavit zápachu bez lékaře..

Pokud specifický zápach menstruace není spojen s porušením hygieny, je nutné, aby žena kontaktovala gynekologa a případně venereologa, aby zjistila důvod.

CO DĚLAT, POKUD MÁTE MYOM, CYSTU, NEPLODNOST NEBO JINOU CHOROBU?

 • Mít náhlou bolest břicha.
 • A dlouhá, chaotická a bolestivá období jsou již z řádu unavená.
 • Máte nedostatečné endometrium k otěhotnění.
 • Zvýrazní hnědou, zelenou nebo žlutou.
 • A z nějakého důvodu nejsou doporučené léky ve vašem případě účinné..
 • Navíc do vašeho života již pevně vstoupila neustálá slabost a onemocnění..

Aktualizace Gulnara Cleveland Aktualizováno 15. ledna 2019, FAQ 2 Komentáře

Menstruační dny jsou pro nepoctivé pohlaví vždy nepohodlí. I při normálním průběhu, při absenci patologie a infekce, tyto dny nepřinášejí radost, ale spíše nějaké domácí práce. Kvůli krvácení je dívka sužována různými obavami: že by mohlo dojít k úniku těsnění, jiní by mohli cítit nepříjemný zápach. Dívka ve skutečnosti cítí krev. Během normálního fungování těla voní menstruace jako železo nebo připomíná vůni syrového masa. Když je v těle něco špatně, zejména v ženských pohlavních orgánech, vůně se může změnit a zesílit. Potom výtok začne páchnout jako shnilé maso..

Nepříjemný zápach během menstruace

Začátek menstruačního cyklu je poznamenán výskytem krvavého výtoku, který se v každodenním životě nazývá menstruace, což trochu komplikuje život každé ženě: musíte používat hygienické výrobky a prakticky opustit sexuální vztahy. Na to si samozřejmě zástupci slabší poloviny lidstva postupem času zvyknou. Stává se však, že se menstruace objeví s nepříjemným zápachem. Je to normální nebo ne?

Období s vůní - normou

Menstruace je oddělení vnitřní výstelky dělohy - endometria. Všechny zdravé ženy mají během menstruace poměrně silný zápach, který připomíná vůni masa nebo kovu. Je to mírné a obvykle nepříjemné. Pokud však použití vložky nebo tamponu přesáhne 4–5 hodin, začnou se v menstruační krvi množit mikroorganismy. Zvláště pokud žena dlouho nezmyla výtok z vnějších genitálií. A pak se v perineu objeví hnilobný jantar.

Jak se zbavit pachu menstruace, je důležité posílit dodržování intimní hygieny (mytí nejméně 2-3krát denně a častá výměna vložek). Pokud jste majitelem zvýšeného čichu a trpíte tím, pořiďte si deodorované hygienické výrobky

Menstru s vůní - patologie

Někdy si ženy stěžují na výskyt menstruace se shnilým zápachem, který připomíná vůni ryb. Tak se obvykle projevuje bakteriální vaginóza. Také se jí říká gardnerelóza nebo vaginální dysbióza. Nemoci vznikají, když z nějakého důvodu ve vaginálním prostředí převládá podmíněně patogenní flóra, představovaná koky, gardnerellou atd. Taková rybí „vůně“ z genitálního traktu se objevuje v jiné dny ženského cyklu. Ale jeho zesílení je charakteristické právě během menstruace, zejména se na konci menstruace objeví nepříjemný zápach.

Někdy si ženy během menstruace všimnou vzhledu kyselého zápachu. Je to důsledek vývoje kandidózy neboli drozdů způsobených kvasinkami podobnými houbám Candida. Toto onemocnění je často doprovázeno svěděním a pálením v perineu. V budoucnu bude mít žena po ukončení menstruace výtok bílého tvarohu..

V každém případě, pokud se vůně změní během menstruace, musíte určitě kontaktovat gynekologa pro vyšetření a složení nezbytných testů k identifikaci onemocnění.

Porušení vaginální mikroflóry a nepříjemný zápach z pochvy

Vnitřní dutina pochvy každé ženy obsahuje řadu různých mikroorganismů, které existují v symbióze s jejím tělem a nezpůsobují patogenní změny. Takovým mikroorganismům se říká mikroflóra..

Rovnováha mikroflóry má pozitivní vliv na zdraví ženy, protože její zástupci slouží jako bariéra pro mikroby zvenčí na cestě k orgánům urogenitálního systému. Například produkt aktivity laktobacilů, kyselina mléčná, neutralizuje patogeny, které se mohou potenciálně dostat do cervikálního kanálu děložního čípku. Když se populace laktobacilů sníží, škodlivé bakterie, které se dostaly do pochvy, mají příležitost množit se na takové množství, s nimiž si zbývající laktobacily nemohou poradit. To způsobuje výskyt infekčních onemocnění (např. Kandidózy). Specifický zápach, který doprovází nárůst populace škodlivých bakterií, je obzvláště výrazný během a po menstruaci..

Možné nemoci

Gynekologové poznamenávají, že hnilobný postmenstruační zápach z výtoku může být spojen s rozvojem vaginózy, kolpitidy, gardnerelózy, kandidózy, kapavky, chlamydií, endometriózy, stejně jako s přítomností novotvarů nebo hormonálních poruch.

Bakteriální vaginóza

Toto je nejběžnější možnost. Pachově žlutý výtok po menstruaci je výsledkem skutečnosti, že se mikroflóra vagíny dramaticky mění. Tento stav je známější pod názvem vaginální dysbióza. Za normálních okolností by pro fungování ženských pohlavních orgánů měly převažovat bifido a laktobacily. Pokud se enterokoky, candida nebo gardnerella začnou množit, aby nahradily tyto mikroorganismy, nastanou problémy. Patogenní bakterie v malém množství by měly být ve vaginálním prostředí, ale pokud se jejich růst zrychlí, nevyhnutelně dojde k dysbióze. Nepříjemný zápach shnilých ryb není jediným příznakem této nemoci. Kromě hojného výtoku žena cítí svědění, močení je bolestivé a pohlavní styk není příjemný..

Nespecifická kolpitida

Onemocnění se vyskytuje v důsledku skutečnosti, že sliznice pokrývající vagínu se zapálí. Příčinným činidlem může být streptokok, stafylokok, proteus nebo E. coli. Okamžitě pocítíte vývoj nespecifické kolpitidy. Mezi příznaky patří nepříjemný kyselý zápach v intimní oblasti po menstruaci, bolest při sexu a při močení. Pokud není kolpitida léčena, onemocnění se změní na nebezpečnější formu, objeví se krvavý výtok.

Gardnerelóza

Toto je název nemoci infekční povahy vyplývající ze snížení imunity. Existuje výboj, který má bílý nebo šedý odstín. Silně voní po rybách.

Kandidóza

Toto onemocnění je houbové povahy. Výtok voní silně kyselě, získává tvarohovou konzistenci. V důsledku plísňové infekce sliznice má žena značné nepohodlí, pálení a svědění vnějších pohlavních orgánů.

Pohlavně přenosné nemoci

Zanedbání ochrany během sexu vede k infekci pohlavně přenosnými chorobami. To platí zejména pro sex s novými, neověřenými partnery. Nemoci mohou být způsobeny různými patogeny a v závislosti na tom bude povaha výtoku odlišná:

 1. Kapavka. Infekce je signalizována výtokem se nažloutlým nádechem a shnilým zápachem.
 2. Trichomoniasis. Když vaše menstruace skončí, vůně hniloby bude velmi výrazná. Povaha výtoku je rozmazání, mají pěnivou konzistenci, nahnědlý nebo světle růžový odstín.

Endometrióza

Endometrium dělohy začíná nadměrně růst v důsledku hormonálních poruch, v důsledku čehož se mění její struktura. Pacient má hojný výtok, který páchne od shnilého masa a zahrnuje skvrny od hlenu. Povaha menstruačního toku se mění. Z pochvy vychází silné krevní tajemství, které má někdy černý odstín. Černý výtok po menstruaci je jasným znamením endometriózy.

Hormonální nerovnováha

Pokud se v nadledvinách a štítné žláze vyskytnou patologické procesy, může z pochvy začít vycházet tajemství, které vyzařuje nepříjemný zápach. Následující faktory ovlivňují hormonální pozadí ženy:

 1. Nesprávné stravovací chování.
 2. Zvýšená fyzická aktivita.
 3. Kurz hormonální antikoncepce.
 4. Kolísání hladiny estrogenu v krvi.
 5. Stres a nervózní zážitky.

Maligní novotvary

Když se v děloze vytvoří nádor, výtok se zašpiní růžově, cyklus je narušen. Zpočátku je tajemství vodnaté a necítí příliš silně. Bolesti břicha, krvácení po námaze nebo sexu jsou také příznaky rakoviny..

Menstruace s nepříjemným zápachem - hlavní důvody, jak se zbavit

Každý z nás se musel alespoň jednou vypořádat s krví. Ochutnal, cítil. Menstruace je doprovázena uvolňováním krve z těla. Není divu, že není přítomen žádný specifický zápach. Jsou chvíle, kdy se stává nejen konkrétním, ale i nepříjemným. Jak voní menstruace a co by neměly vonět?

Vůně během menstruace - norma a odchylka

Během menstruace je vnitřní vrstva dělohy - endometrium - oddělena. Proces je doprovázen uvolňováním krve. Může jich být hodně nebo se výtok zdá vzácný. Voní jako železo nebo maso. Krev obsahuje velké množství životně důležitého stopového prvku - železa. Proto je podobný zápach. Syrové maso také voní jako železo. Vůně je proto srovnatelná. Je slabě vyjádřeno. A obvykle to cítí jen žena, když mění své hygienické výrobky..

Pokud nebudou dodržována pravidla pro používání těsnění, začnou se v nich rychle množit škodlivé mikroorganismy. Je jich spousta, normální vůně menstruace se změní na ne zcela příjemnou. Pokud těsnění nebylo vyměněno déle než 5 hodin, objeví se shnilý zápach. Výtok se hromadí na povrchu vnějších pohlavních orgánů. V perineu se objevuje hnilobný jantar.

Aby se během menstruace neobjevil nepříjemný zápach, musíte dodržovat hygienická pravidla. Postup mytí by měl být prováděn 2-3krát denně. Pokud je to možné a pokud je to nutné, můžete to dělat častěji. Při plnění vyměňte těsnění za čistá. Interval mezi tím by však neměl překročit 4 hodiny. Vonný gel je přítomen v moderních vložkách. Při vstřebávání tlumí přirozený zápach menstruace.

Cokoli související s pachem menstruace, které nevypadá jako obvykle, se považuje za odchylku. Někdy je nepříjemný zápach jediným znakem přítomnosti nemoci nebo patologického procesu v těle ženy.

Co říká nepříjemný zápach menstruace?

Často se spolu s vůní menstruace začíná měnit obecný stav genitálií, konzistence a barva výtoku. Mikroflóra pochvy se mění, objevuje se bolest. Podle povahy výtoku, zápachu a nepohodlí se určuje přítomnost chorob.

 1. Zánět penisu

Nejběžnější zánět vaginální sliznice. Různé druhy kolpitidy jsou způsobeny patogeny, bakteriemi, houbami. Podporuje zánět, prolaps stěn orgánu, trauma, chirurgický zákrok, nedodržování hygienických pravidel, věk po 40 letech, latentní infekce v těle. Ve skutečnosti je jich mnoho. Příčinou zánětu genitálií mohou být patologické procesy v orgánech umístěných v sousedství. Například ve střevech, močovém měchýři, ledvinách. Hlen vylučovaný děložním hrdlem dráždí stěny pochvy. V důsledku dlouhodobé expozice se začíná rozvíjet infekce, která zase vyvolává zánět orgánu. Před zahájením menstruace dochází k hormonálním změnám v těle, což snižuje ochrannou funkci těla. Během menstruace je negativní účinek na vaginální stěny doplněn uvolňováním krve. Bakterie se začnou aktivněji množit, objeví se nepříjemný zápach hniloby. To je hlavní důvod zvýšeného nepohodlí. Spolu s vůní menstruace se mění také stav genitálií. Je přítomno zarudnutí a otok. Objeví se bolestivé pocity, barva výtoku se změní.

 1. Bakteriální vaginóza

V těle zdravé ženy existuje skupina bakterií, které jsou v rovnováze. Porušení idyly vede k výskytu bakteriální vaginózy. Za hlavní příčiny onemocnění se považuje porušení hormonálních hladin, snížení imunity. Faktory jsou drogy, hypotermie, nervový stres a mnoho dalších. Nadměrná touha po čistotě způsobuje nerovnováhu mikroorganismů v pochvě. Časté sprchování pomáhá smýt ochrannou vrstvu na stěnách pochvy. Počet laktobacilů je významně snížen, v důsledku čehož ostatní bakterie rychle zvyšují růst. Použití intimní kosmetiky ovlivňuje stav penisu podobným způsobem. Během kritických dnů se bakterie Gardnerella aktivně množí. Objeví se nepříjemný zápach, který se podobá shnilé rybě. Spolu s vůní menstruace se mění jejich struktura a barva. Objeví se bělavý odstín a poté se krev smíchá se žlutou nebo zelenou. Spolu s tím dochází k pocitu pálení genitálií, nepohodlí v pochvě, bolesti při pohlavním styku. Je přítomna intestinální dysbióza. V některých případech je toto onemocnění skutečnou příčinou bakteriální vaginózy pochvy..

 1. Kandidóza (drozd)

Nejběžnější gynekologické onemocnění. To je způsobeno velkým počtem faktorů, které vyvolávají rozvoj drozdů. Skutečnou příčinou nemoci je růst bakterií rodu Candida. A tento proces přispívá ke snížení imunity, hormonální nerovnováze, skrytých infekcí. Příčinou drozdů může být podchlazení, nervové napětí, hygienické výrobky, léky, antikoncepce a mnoho dalších faktorů. Pod vlivem candidy počet prospěšných mléčných bakterií klesá. Výsledkem je nepříjemný zápach kyselého mléka. Zintenzivňuje se během menstruace, protože krev přispívá k reprodukci škodlivé mikroflóry. Spolu se změněným zápachem menstruace se objevují následující příznaky:

 • sýrový bílý výtok mezi obdobími;
 • svědění a pálení genitálií;
 • bolest na konci močení;
 • nepohodlí během pohlavního styku;
 • bílý květ na stěnách pochvy, vnější genitálie.
 1. Infekce PPN

Nemoc je sexuálně přenosná. Ve vzácných případech se můžete nakazit prostřednictvím předmětů osobní hygieny. Hlavními příznaky infekce jsou zelený nebo žlutý pěnivý výtok mezi kritickými dny. Všechny ostatní příznaky jsou podobné jakýmkoli gynekologickým onemocněním. Během menstruace se zvyšuje nepříjemný zápach. Může cítit jako ryba, hniloba. Závisí na patologických mikroorganismech, které převládají ve vagině. Před kritickými dny se u žen objeví další příznaky onemocnění PPI - stoupá tělesná teplota, objevuje se slabost, nevolnost, bolest v dolní části zad, dolní části břicha. I po kritických dnech zůstává spousta sekrecí. Děsí ženu se zeleným nebo žlutým odstínem a děsivou vůní. Silný ráno a večer. Časté močení a bolest naznačují nástup zánětlivého procesu. Bez vhodné léčby se nemoc stane latentní nebo chronickou. Mírné příznaky se u žen objevují pravidelně. Současně je narušen menstruační cyklus, během menstruace dochází k příliš velkému krvácení.

Jak se zbavit nepříjemného zápachu menstruace

Vzhled vůně během kritických dnů koreluje s dalšími příznaky, které se vyskytnou. Pokud ho nic jiného neobtěžuje, měli byste přehodnotit svůj přístup k hygieně. Je žádoucí umýt během menstruace teplou čistou vodou bez použití kosmetiky. Chcete-li snížit počet patogenů, můžete do vody přidat trochu manganistanu draselného. Postup praní musí být proveden bez problémů ráno a večer. Pokud je to možné, se silným krvácením 4krát denně. Nebude jich mnoho. Těsnění měňte co nejčastěji. Není dovoleno používat polštářky s vyšší savostí, než je nutné. Nenechávejte déle než 5 hodin. Tampon se mění každé 2 hodiny. Nepoužívejte hodně intimní kosmetiky a mezi kritickými dny.

Přítomnost dalších příznaků ve formě nepohodlí, bolesti je důvodem, proč žena kontaktuje gynekologa. Pokud je vůně kyselého mléka jasným znakem drozdů, je obtížné určit typ infekce PPP sami. A samoléčba není povolena. Lékař provede externí vyšetření, odebere nátěry ke studiu sekrecí. Poté během přesných dnů určí přesnou příčinu nepříjemného zápachu.

Specifický zápach hniloby u ženy během zánětu může být doprovázen zvýšeným výtokem menstruace. V intervalech mezi kritickými dny dochází také k velkému výboji. Příznaky mohou být mírné a lékař určí příčiny nepohodlí během vyšetření a laboratorních testů. Zánět se neléčí sám. To znamená, že se během kritických dnů doma nemůžete zbavit zápachu bez lékaře..

Pokud specifický zápach menstruace není spojen s porušením hygieny, je nutné, aby žena kontaktovala gynekologa a případně venereologa, aby zjistila důvod.

Kvůli tomu, co existují období s nepříjemným zápachem

Menstruace je již dlouho běžným jevem většiny sexuálně zralých dívek a žen. V těchto dnech proudí menstruační krev z intimních míst. To vše je doprovázeno určitým nepohodlí a bolestí. Tento stav je zcela normální a je považován za normu. Dokonce i vůně menstruace není ve většině případů důvodem k obavám. Někdy však všechno úplně spadne z nohou, protože se objeví určitá vůně. Nepříjemný zápach během menstruace má své vlastní důvody, které je třeba řešit..

Co by mělo vonět

Někdo rád čichá k sýru DorBlue, jiní jsou z toho znechuceni. Kde je linka, když si musíte začít dělat starosti s vůní z intimní oblasti? Každá dívka má jiný čich a také máme rádi vůně, které jsou úplně jiné. Je zřejmé, že silná vůně shnilého masa je budíkem. Výtok často necítí tak intenzivně ani nechutně, aby okamžitě pochopil, zda nastal problém..

Menstru vždy voní jako něco, ale ne vždy to cítíme..

Jak voní menstruace u zdravé ženy bez gynekologických problémů? Obvykle menstruace voní jako železo kvůli vysokému obsahu této látky v krvi. Když se dostane na těsnění, výtok je aktivně v kontaktu se vzduchem, díky čemuž začíná proces oxidace mikročástic železa.

Kromě železa dnes můžete cítit i syrové maso, což je zcela přirozená situace. Tato vůně pochází ze stejného železa a hemoglobinu v krvi. Pamatujte si, jak voní řezaný prst nebo ruka, takto by měla vonět menstruace. Nezapomeňte, že během menstruace vycházejí z dělohy kousky endometria, nejen krev. U určitých problémů může endometrium také páchnout jako něco nepříjemného..

Pokud se během menstruace objeví silný zápach a je to špatné, pak je problém v intimní hygieně nebo v ženském těle. Nepříjemná vůně vždy naznačuje problém. Musíte to jen najít a odstranit.

Problém řešíme pomocí intimní hygieny

Pokud během menstruace zaznamenáte nepříjemný zápach, důvody mohou být skryty ve špatné hygieně. Jaké další vůně můžete očekávat, pokud nezměníte tampon nebo vložku každé 4 hodiny, jak se očekávalo. Je jasné, že každá žena je individuální, stejně jako její cyklus, ale neměli byste šetřit na vložkách s tampony. Ignorování jednoduchých hygienických pravidel může vést k rozvoji vaginitidy..

Nepříjemný zápach je jen špičkou ledovce, koneckonců se projevuje poté, co začaly nějaké problémy. Předčasné nahrazení produktů pro intimní hygienu vede k rychlému množení mikroorganismů v sekrecích. Když je jich příliš mnoho, objeví se páchnoucí období..

Špatné vůni se můžete vyhnout použitím ochucené podložky. Ale když jste vyměnili těsnění, můžete čelit situaci, kdy se náhle objeví nepříjemný miláček, protože už ho neblokují žádné příchutě.

Dlouhodobý kontakt genitálií se sekrecí vede ke vzniku hnilobného zápachu. Často menstruace páchne jako hniloba, protože těsnění nebylo včas změněno.

Důležitou roli hraje gel pro intimní hygienu a mytí, který je nutné provádět během menstruace..

Pokud problém souvisí pouze s nesprávnou hygienou, musíte se radovat, protože je snadné jej odstranit, protože neexistují žádné patologie. Všechno však může být mnohem vážnější..

Menses páchne shnilě - patologické důvody

Výskyt nepříjemného zápachu během menstruace může přímo souviset s jakýmkoli onemocněním reprodukčního systému.

 1. Bakteriální vaginóza. Typickými příznaky jsou svědění a pálení v intimních orgánech, které se během pohlavního styku zesilují. Bakteriální vaginóza je během vašeho období často doprovázena vůní shnilého masa. Další vaginální dysbióza je charakterizována skutečností, že menstruace voní jako ryba (shnilá).
 2. Drozd (kandidóza). Onemocnění je charakterizováno svěděním v perineu, které je doprovázeno nepohodlí uvnitř pochvy. Po menstruaci se často objevuje sýrový výtok kvůli kandidóze. U drozdů je charakteristická vůně něčeho kyselého (nezaměňovat s kyselou vůní).
 3. Sexuálně přenosné infekce. Tyto infekce jsou charakterizovány nepochopitelným výtokem, stejně jako bolestí, pálením a nepohodlí v intimní oblasti během močení nebo pohlavního styku. Zápachy jsou také známkou některých infekcí..
 4. Novotvar v děloze. Rakovina může cítit jinak.
 5. Endometritida. Pokud se dívka diví, proč její období voní jako shnilé,

pak musíte přemýšlet o tom, co může být příčinou endometritidy. To se stane, když svalová vrstva doslova začne hnít. Všechno to začíná hnilobou endometria v důsledku vývoje patogenů na něm. Postupně se stěhují do dalších oblastí..

Co říká kyselá vůně?

Už jsme zjistili, že pokud to páchne shnilě nebo něčím kyselým, pak je to s největší pravděpodobností patologický problém. Ale nezaměňujte tyto vůně s kyselými vůněmi. Pokud to voní kyselě, pak to není důvod k panice, protože v tomto případě můžeme mluvit o normálním fungování těla. Pojďme zjistit, proč menstruace páchne kyselě (někdy mléko) a v jakých případech je nutné ji léčit.

Pokud máte bílý, světlý, průhledný, žlutý nebo tmavý výtok, který voní kyselě, pak s největší pravděpodobností není důvod k panice. Hlavní věc je, že to všechno není doprovázeno otoky nebo svěděním. Je jasné, že kyselá vůně by neměla páchnout. Zde je linie velmi tenká, stejně jako čichové receptory u každé jednotlivé ženy. Pro někoho bude jeden zápach během menstruace normální, ale pro někoho bude takový zápach vypadat nepřirozeně..

Flóra ženské vagíny neustále udržuje kyselé prostředí, které brání vstupu různých infekcí do těla. Nenechte se tedy překvapit, že kyselé prostředí vydává kyselý zápach..

Bohužel není vždy možné relaxovat, když voní kyselě. Někdy je to známka nějakého druhu onemocnění, kterému je bez dalších příznaků nesmírně obtížné porozumět. Nestačí vědět, proč menstruace páchne, protože s tímto problémem je třeba bojovat.

Co můžete udělat sami

Pokud je důvodem nějaký druh nemoci, pak jediná věc, kterou dívka může udělat, je navštívit lékaře. Patologie má často doprovodné příznaky, ale někdy jsou mírné. Pokud je problém pouze v tom, že během menstruace špatně páchne z intimní oblasti (nedochází k doprovodné bolesti, svědění, podivnému výtoku), je třeba přijmout následující opatření:

 • vložky s tampony se pravidelně mění. Alespoň každé 4 hodiny pro vložky a každé 2 hodiny pro tampony. Musíte také opustit gynekologické výrobky s příchutí. To vám pomůže lépe pochopit, jaký druh pachu pochází z intimní oblasti. Tímto krokem je také zajištěno, aby všechny hygienické výrobky byly co nejpřirozenější;
 • zkoušíme používat tampony a vložky z přírodních materiálů a volíme také bavlněné spodní prádlo;
 • Období s vůní může namočit spodní prádlo. Proto je třeba kalhotky měnit častěji než jednou denně. Náhradní pár rozhodně nebude nadbytečný;
 • pravidelné vodní procedury vám pomohou udržet vaše tělo čisté. Sprcha pomůže umýt intimní místo, zbavit se nepříjemného zápachu a také osvěžit celé tělo. Jelikož takový problém již nastal, měl by se počet mytí za den zvýšit na čtyři;
 • Používají se speciální gely pro intimní hygienu, nikoli běžné mýdlo.

Pokud jsou všechna tato opatření opuštěna k ničemu, pak může být problém v patologii, která se dosud neprojevila jinými příznaky. Jelikož nejde o hygienu, může pouze lékař určit, proč menstruace páchne. Pokud nepříjemný zápach doprovází nesprávně fungující cyklus, změna objemu výtoku, svědění, bolest nebo jiné neobvyklé nepohodlí, musíte určitě kontaktovat gynekologa.

Téměř před sto lety byl vynalezen menstruační kalíšek, ale teprve v 80. letech minulého století byl široce používán. To […]

Měsíční hormonální změny v těle ženy v plodném věku jsou zcela přirozeným procesem, který nevyvolává obavy. Během tohoto období ženské tělo [...]

Menstruace je často doprovázena širokou škálou bolestí, ale některé z nich nezapadají do chápání normálního ženského cyklu. Střeva bolí během [...]

Průměrný člověk chodí na hřbitov jen 1–2krát za rok, takže jen málo lidí přemýšlí o takové kombinaci okolností, jako je menstruace [...]

Jedna myšlenka na „Co způsobuje období s nepříjemným zápachem“

Mám erozi děložního čípku a jak mi bylo řečeno, již na celém děložním čípku s touto diagnózou může být menstruace s kyselým zápachem?

Přidat komentář Zrušit odpověď

Bolest dnes řeším

Mladí lidé si často kladou otázku, zda je možné otěhotnět během menstruace. Je to způsobeno rozšířeným názorem na nemožnost početí během tohoto období v důsledku nástupu „nejbezpečnějších dnů“.