Jak se vypořádat se zimnicí před menstruací

V předvečer nástupu menstruace si mnoho nežného pohlaví všimne, že začínají mrznout. Existuje několik vysvětlení, proč se žena třese před menstruací. Různé faktory mohou vyvolat zvýšení nebo snížení tělesné teploty, což vede k nepohodlí ve formě pocitu chladu. Důvody, kvůli nimž mrzne v předvečer menstruace, v zásadě zmizí samy v prvních dnech nového cyklu a nevyžadují léčbu.

Fyziologické příčiny

V posledních dnech menstruačního cyklu tělesná teplota kolísá, a proto začíná mrznout.

Zvýšení nebo snížení ukazatele teploty závisí na ovulaci: v předvečer tohoto procesu a po něm jsou výsledky měření nižší a během - vyšší. V důsledku těchto změn má žena před nástupem menstruace pocit chladu, chladu.

Dalším fyziologickým stavem, který ovlivňuje vzhled pocitu chladu během menstruace, je zvýšení hladiny produkovaného progesteronu. Tento hormon ovlivňuje procesy termoregulace v těle a zvyšuje ukazatel teploty v posledních dnech menstruačního cyklu..

Tyto fyziologické faktory způsobují pokles teploty před menstruací, v důsledku čehož pokožka zbledne a ve svalech se objeví třes. V některých případech, se silným účinkem na termoregulační procesy, mohou dívčiny rty zmodrat..

Uvedené příznaky samy odezní na začátku další fáze menstruačního cyklu, ale za předpokladu, že tělesná teplota nestoupne nad 37,6 stupňů - to je známka patologie a vyžaduje kontaktování lékaře.

Chcete-li přesně vědět, co se stane s tělem ženy v každé fázi menstruačního cyklu, doporučujeme si přečíst další informace o tomto tématu..

Atypické PMS

Zimnice jsou způsobeny atypickou formou premenstruačního syndromu (PMS). Existují 3 typy tohoto jevu, ale dívka může zmrazit pouze s jedním z nich: hypertermický. Je charakterizován zvýšením tělesné teploty před menstruací až o 38 stupňů. S nástupem menstruace toto číslo klesá.

Tento jev je spojen se zvýšením hladiny progesteronu v předvečer kritických dnů a jeho poklesem, když dojde ke krvácení. V tomto případě se žena třese před menstruací v důsledku zvýšení teploty..

Zánětlivá onemocnění

Vzhled zimnice během menstruace může být vyvolán zánětem v genitální oblasti. Za takových podmínek tělesná teplota výrazně stoupá: překračuje ukazatel 37,6 stupňů. Mezi hlavní důvody vzniku tepla v předvečer nástupu menstruace patří:

 1. Zánět a endometritida v děložní dutině - s infekční lézí sliznice orgánu. Zánětlivý proces na konci cyklu se objevuje na pozadí oslabené imunity, kvůli které se patogenní mikroorganismy začínají aktivněji množit. Příznaky patologie: zácpa, bolest v podbřišku a při močení, výskyt hnisavého nebo nažloutlého výtoku z pochvy. Během gynekologického vyšetření je zaznamenáno zvýšení dělohy.
 2. Adnexitis je zánětlivý proces v přílohách. S takovou patologií může indikátor teploty stoupnout na 40 stupňů. V takovém případě se může objevit nevolnost, zvracení, zvýšené pocení a slabost. Žena také začne mrznout. Bolest v podbřišku vyzařuje do nohou.

Pokud má dívka problémy spojené s gynekologií, zimnice před menstruací, musí naléhavě navštívit lékaře, aby diagnostikoval příčiny patologických příznaků. Pokud nedokončíte nezbytnou léčbu včas, může dojít k narušení reprodukční funkce..

Anémie

Anémie může vyvolat stav, kdy se během menstruace třesou svaly ženy. Za přítomnosti takové patologie se systematicky vyskytují slabost a zimnice - bez ohledu na cyklus. Situace se může zhoršit v předvečer menstruačního krvácení, kdy se objeví PMS. V tomto případě nejen zmrzne, ale také se třese.

Nízká hladina hemoglobinu vyvolává únavu a slabost. Z tohoto důvodu je pod vlivem zvýšení objemu progesteronu narušen proces termoregulace těla, žena je velmi chladná.

Další faktory

Žena se třese nejen z uvedených důvodů, ale také pod vlivem faktorů, jako jsou:

 • emoční stres;
 • hormonální poruchy;
 • zvýšený krevní tlak;
 • pre-menopauza.

Pokud tělesná teplota stoupne na nekritické úrovně a s nástupem menstruace klesá, zimnice jsou fyziologickou reakcí těla a nevyžadují léčbu. Pokud žena zmrzne, zatímco jsou pozorovány silné změny teploty, objevují se příznaky jakékoli patologie, je nutné se poradit s lékařem.

Proč mrzne před menstruací

Mnoho žen se zajímá o to, zda může dojít k chladu před měsíční známkou nemoci? Pro jednoznačnou odpověď na tuto otázku je nutné identifikovat příčinu. Zimnice 10 dní před menstruací nastává kvůli řadě faktorů, které budeme v tomto článku zvažovat..

Zimnice a teplota před menstruací - norma nebo patologie?

Většina žen si před menstruací nezměří teplotu. Ale jen málo lidí ví, že během tohoto období to není vždy normální. Přípustná tělesná teplota je 37 ° C, abnormální je již považována za vyšší než 37,5 ° C, což může způsobit zimnici před menstruací. Příčiny zimnice se připisují přírodním i patologickým faktorům..

Fyziologické důvody zahrnují:

 • ovulace - uvolnění zralého vajíčka z folikulu a jeho proniknutí do vejcovodů, což způsobuje zimnici před menstruací v noci a ve dne;
 • zvýšení hladiny progesteronu, které ovlivňuje fungování termoregulačního centra a vyvolává zimnici týden před menstruací;
 • zvýšení bazální teploty až na 36,8-37,4˚С;
 • premenstruační syndrom doprovázený bolestmi hlavy, slabostí, emočními poruchami. Je diagnostikována u dívek po 25 letech věku a zvyšuje se s věkem, což vyvolává zimnici den před menstruací.

Patologickými příčinami jsou nemoci reprodukčních orgánů. Při nachlazení se také objevují zimnice v noci před menstruací..

Provokující faktory

Vzhled třesu v těle může být vyvolán:

 • emoční stres;
 • hormonální poruchy;
 • zvýšený krevní tlak.

Zimnice před menstruací se vyvíjí v důsledku snížení hladiny hemoglobinu v těle. Provokujícím faktorem je také menopauza, která začíná nepravidelnou menstruací..

Přidružené znaky

Spolu s pocity chvění a nachlazení mají ženy další příznaky..

Nevolnost

Zimnice a nevolnost před menstruací jsou spojeny se změnami ukazatelů progesteronu. Pod vlivem hormonu se v těle hromadí tekutina, která je nezbytná pro otok endometria. Soustřeďuje se na výstelku dělohy, v břiše, stehnech, hýždích a v nose..

To vede k mírnému zvýšení tělesné hmotnosti. Otok zvyšuje tlak v žaludku, což vede k nevolnosti. Zmizí s nástupem menstruace, jak klesá progesteron a otok zmizí. Nástup nevolnosti může naznačovat zánět přídavků dělohy..

Bolest v dolní části zad a dolní části břicha

Výsledkem PMS mohou být bolestivé pocity v dolní části břicha a dolní části zad. Vyskytují se při spastických kontrakcích dělohy. Bolest takové lokalizace je zaznamenána u adnexitidy. V počáteční fázi onemocnění je nepohodlí mírné. Pokud se onemocnění neléčí, vyvine se do zánětu břišní pánve (peritonitida). Bolest se zvyšuje a přesouvá se do rozkroku.

Průjem

Průjem v premenstruačním období se objevuje v důsledku změn v hormonálním pozadí ženy. Progesteron uvolňuje střevní svaly. To vede k narušení orgánu.

Co způsobilo zimnici první a druhý den menstruace?

Zimnice v první den menstruace jsou způsobeny ztrátou krve. Žena zeslábne. Příčinou zimnice během menstruace může být algodismenorea - bolestivý průběh menstruace. Tento stav je způsoben anatomickými abnormalitami dělohy, zvýšenou excitabilitou CNS, endometriózou nebo zánětem.

Objeví se příznak po kritických dnech?

Ve většině případů zmizí zimnice po menstruaci. Pokles hladiny kyslíku vede k normalizaci progesteronu. Někdy však tento stav může přetrvávat až 10 dní..

Zimnice se zpožděným menstruačním cyklem

Se zpožděním menstruace jsou zimnice jedním z indikátorů těhotenství. Pro přežití vajíčka je nutná teplota 37 ° C, proto před ovulací progesteron zvyšuje jeho hladinu. To vede k zimnici.

Může být zimnice bez horečky, jaký je důvod?

Příčiny zimnice bez horečky před menstruací mohou být psychologické a fyziologické. Tyto zahrnují:

 • stresující podmínky, obavy, emoční stres;
 • hormonální poruchy, které vyžadují vyšetření štítné žlázy;
 • hypertenze charakterizovaná chladem v končetinách bez lékařského zásahu vede k hypertenzní krizi a mozkové mrtvici;
 • klimakterický syndrom, jehož průběh závisí na individuálních charakteristikách organismu;
 • malárie - tuto chorobu lze podezřívat u žen, které cestovaly do jižních zemí. Mezi další příznaky onemocnění patří poruchy spánku, celková slabost, bolest hlavy;
 • Raynaudův syndrom - patologie charakterizovaná vazospazmem.

Pokud se před menstruací objeví zimnice bez horečky, musíte kontaktovat gynekologa, neurologa nebo endokrinologa.

Příčiny nepohodlí

Abyste pochopili, proč byste se před měsíční zimnicí měli seznámit s příčinami tohoto stavu..

Genetická predispozice

Pokud je chill spuštěn PMS, může mít dědičnou predispozici. Předmenstruační syndrom závisí na genu, který zvyšuje citlivost tkání na ženské hormony.

Exacerbace nemocí

Příčiny zimnice před menstruací mohou být spojeny s exacerbací následujících onemocnění:

 • zánětlivý proces v děloze, který se vyskytuje v důsledku infekce a vede ke zvýšení srdeční frekvence, stejně jako ke vzniku bolesti v dolní části břicha a bederní oblasti;
 • adnexitida - infekce vaječníků a vejcovodů;
 • anémie - nízká koncentrace hemoglobinu v krvi.

Chvění může být způsobeno nachlazením.

Příznak těhotenství

Existuje několik příznaků, které mohou identifikovat zimnici před menstruací nebo těhotenstvím. Známky koncepce jsou:

 • tíha v pánevní oblasti;
 • střídavé zimnice s návaly horka;
 • snížení krevního tlaku;
 • citlivost na pachy;
 • časté nutkání močit.

Nástup těhotenství je indikován otoky končetin, změnou chuti k jídlu, narušením trávicího systému.

Jak se cítit lépe doma?

Jednoduchá doporučení pomohou vyrovnat se s malátností.

Účinné léky na PMS

Zimnici během menstruace lze odstranit léky na premenstruační syndrom. To:

 • Saridon (1 tableta 3-4krát denně);
 • Novalgin (1-2 tablety až 3krát denně);
 • Afobazol (1 tableta třikrát denně);
 • Remens (10 kapek 3x denně);
 • Mastodinon (30 kapek každé ráno a večer);
 • Magne-B6 (6-8 tablet denně ve 2 nebo 3 dávkách s jídlem);
 • Cyklodinon (40 kapek jednou denně);
 • Duphaston (1 tableta denně).

Než začnete užívat léky, musíte si prostudovat pokyny, protože každý z nich má kontraindikace. Jedná se o onemocnění jater a ledvin, anginu pectoris, ischemickou chorobu srdeční, anémii, poruchy spánku, cukrovku, pankreatitidu, epilepsii, glaukom, individuální nesnášenlivost složek atd..

Populární a bezpečné lidové recepty

Stav můžete zmírnit pomocí infuzí:

 • 1 polévková lžíce. l. modrá chrpa se nalije 250 ml vařené horké vody, trvá 30 minut, užívá se 100 ml třikrát denně;
 • 1 polévková lžíce. l. polní přeslička se vaří ve sklenici vroucí vody, napustí se půl hodiny a vypije se 200 ml dvakrát denně;
 • 1 polévková lžíce. l. pampeliška léčivá trvat denně ve 400 ml vroucí vody. Pijte 40 minut před jídlem třikrát denně, 1/3 šálku;
 • smíchejte 3 lžíce. l. medvědice, 1 polévková lžíce. l. kořen lékořice a květy chrpy. 1 polévková lžíce. l. sběr, nalijte sklenici horké vody, po 15 minutách napněte, použijte 1 polévkovou lžíci. l. 4krát denně 20 minut před jídlem;
 • 10 g jasmínových květů, 30 g meduňky, 20 g heřmánku a kozlíku lékařského, nalijte sklenici horké vody, nechejte 10 minut a pijte třikrát denně;
 • 40 g řebříčku, 30 g jasmínu trvá 15 minut ve 200 ml vroucí vody, užívejte dvakrát denně.

Začátek užívání infuzí by měl být týden před menstruací. Je také nutné upravit stravu. Je nutné se vzdát tučných, kořeněných, slaných jídel a alkoholických nápojů. Množství kapaliny je omezeno na 1,5 litru denně. Tím se sníží otoky končetin a břišní stěny..

Nejezte hodně brambor, sušených meruněk, rozinek. Strava by měla zahrnovat potraviny s vysokým obsahem vápníku. Jedná se o sýr, sezamová semínka, sardinky, mandle, petržel, česnek, mléko, lískové ořechy, špenát. Je vhodné snížit spotřebu vepřového, hovězího masa a uzenin. Během tohoto období se doporučuje kuře, králík a krůta. Dopřejte si ráno a večer kontrastní sprchu.

Klid na lůžku

Dobrý odpočinek je účinným prostředkem pro PMS. Osm hodin spánku pomůže obnovit sílu. Nedoporučuje se však upřednostňovat prodloužený odpočinek v posteli. Fyzická aktivita zvyšuje endorfiny, což může pomoci zlepšit pohodu.

Koupel

S pms bude užitečná koupel s odvarem z chandry, heřmánku a máty peprné. Složky v poměru 1: 1: 1 se nalijí do 400 ml vroucí vody a trvají 30 minut. Poté se zfiltruje a přidá do vody při teplotě 38-39 ° C. Koupel se bere do 15 minut. Teplá voda má protikřečový účinek.

Sport

Sport aktivuje krevní oběh, čímž snižuje nepohodlí. V předmenstruačním období můžete dělat plavání, jogging, kardio trénink, jógu. Odstraňuje svalové křeče a zmírňuje bolesti zad.

Když potřebujete urgentně navštívit lékaře?

Silný chlad před menstruací je důvodem pro kontaktování zdravotnického zařízení, pokud existují takové příznaky:

 • zvracení;
 • bolest břicha a konečníku;
 • porucha cyklu;
 • výtok, který má nepříjemný zápach;
 • prudký skok teploty nad 37,4 ° C;
 • těžká slabost;
 • ospalost;
 • zvýšené pocení;
 • bolestivé močení.

Za přítomnosti uvedených příznaků je nutná pomoc gynekologa.

Zimnici zažívá mnoho žen. Když se objeví, musíte sledovat stav a v případě potřeby vyhledat lékařskou pomoc. Svou pohodu můžete zlepšit pomocí lidových prostředků. Mají však pomocnou povahu a nemohou zcela nahradit tradiční léčbu. Před užíváním léků je lepší se poradit s odborníkem..

Příčiny zimnice před menstruací - proč je problém a jak jej vyřešit

Zimnici před menstruací lze charakterizovat jako pocit chladu nebo chladu s prudkým poklesem vysoké teploty. Nepovažuje se za nemoc - tímto způsobem tělo reaguje na účinky vnějších faktorů.

Všichni jsme zvyklí na to, že ke změnám teploty dochází při nachlazení a virových onemocněních za přítomnosti zánětu v těle. Ženy proto obvykle neměří teplotu před začátkem menstruace..

Během menstruace to však není vždy normální. Indikátory mohou stoupat až na třicet sedm stupňů, ale to není známka nemoci.

Hodnoty nad třicet sedm a půl stupně jsou považovány za abnormální.

Pokud se žena třese před menstruací, její kůže zbledne, pokryje se husími hrbolky a ve svalech se objeví otřesy. V závažných případech mohou rty zčervenat. Dívky zpravidla nevěnují pozornost těmto projevům a spojují je s premenstruačním syndromem nebo hormonálními změnami, ke kterým dochází v těle. Někdy však tyto příznaky mohou naznačovat přítomnost nebezpečné patologie..

Existuje několik faktorů, které mohou způsobit nepříjemný chlad:

 1. Zvýšení bazální teploty a její následné snížení. Indikátory se mění před a po ovulaci, stejně jako před menstruací. Teplota se měří v konečníku, ústech nebo pochvě. Nejlepší metoda je rektální. Procedura se provádí v posteli ihned po ranním probuzení..
 2. Zvýšení množství progesteronu - hormonu, který ovlivňuje procesy termoregulace. Jeho syntéza přímo souvisí s konkrétními dny cyklu. Hladina progesteronu stoupá týden před nástupem kritických dnů a po jejich nástupu klesá.
 3. Předmenstruační syndrom je komplex určitých příznaků, které se objevují v závislosti na psychologickém a fyziologickém stavu ženy. Nejběžnějšími projevy jsou horečka, třes svalů, změny normální teploty..
 4. Ovulace - pokud žena ví, ve které dny nastává, lze zhoršení blahobytu snadno vysvětlit.

To jsou nejčastější příčiny zimnice před obdobím. Normálně zmizí s nástupem krvácení..

Pokud se dívka třese a teplotní ukazatele zůstávají normální, mluvíme o fyziologické reakci, která je spojena s nutností udržovat tepelnou rovnováhu. Problém se může objevit z následujících důvodů:

 1. Emoční šok, stres nebo strach. Zvýšená psychická zátěž může způsobit horečku před menstruací. V takové situaci se doporučuje navštívit neurologa a v případě potřeby si vzít sedativa..
 2. Hormonální poruchy - mohou vyvolat zimnici. Chcete-li problém vyřešit, musíte se poradit s endokrinologem, nechat si otestovat množství hormonů štítné žlázy.
 3. Rázy krevního tlaku - často doprovázené zimnicí, ruce a nohy jsou také studené. Všechny tyto projevy hovoří o rozvoji hypertenze. Tuto podmínku nemůžete ignorovat, jinak může dojít k hypertenzní krizi nebo iktu..
 4. Menopauzální syndrom - všechny ženy jej snášejí různými způsoby, přičemž fyziologické a genetické faktory nemají malý význam. Mnoho dívek má před menstruací horečku, návaly horka a kolísání tlaku. Specializované léky pomohou zmírnit stav, ale měl by je předepisovat pouze gynekolog.
 5. Raynaudův syndrom je zimnice, kterou doplňuje sevření rukou. V této patologii jsou pozorovány cévní křeče, které jsou téměř neškodné. Ale ne každý je v tomto stavu schopen dělat své obvyklé věci. Chcete-li problém vyřešit, můžete použít vyhřívací podložku - pomůže vám udržet ruce v teple. Další možností je injekce botoxu.
 6. Malárie - Pokud se zimnice objeví po cestě do jižních zemí, je to s největší pravděpodobností projev malárie. Kromě toho mohou nastat silné bolesti hlavy, malátnost, poruchy spánku. V takové situaci musíte okamžitě jít k lékaři..

Zimnice nejsou vždy spojeny s menstruačním cyklem. Často se vyskytuje u těžké hypotermie, běžného nachlazení, otravy jídlem a dalších onemocnění.

Jedním z důvodů nepříjemných zimnic, ke kterým dochází před nástupem kritických dnů, je exacerbace různých nemocí. Nejběžnější patologie jsou uvedeny v tabulce:

AdnexitidaZánět přívěsků, projevující se bolestmi břicha a vaječníků, bolestivým močením, nevolností, zimnicí a slabostí. Kromě toho teplota stoupá několik dní před očekávanou menstruací.
EndometritidaZánět dělohy. Mezi hlavní příznaky onemocnění patří bolest břicha, hojný výtok a bolestivá menstruace. Teplota dosahuje třicet osm stupňů, puls se zrychluje, počet leukocytů v krvi stoupá
PMSPředmenstruační syndrom, který se projevuje různými způsoby. Nejčastěji způsobuje zimnici, horečku, bolesti na hrudi, podrážděnost

Jedním z důvodů zimnice a teplotních výkyvů před menstruací je těhotenství. Tento stav je způsoben hormonálními změnami, ke kterým dochází v ženském těle. Tuto možnost je však třeba zvážit, pouze dochází ke zpoždění menstruace..

Často se stává, že týden po početí se zdraví ženy zhorší, její teplota stoupá a nastává zimnice. Tyto příznaky způsobují vzrušení, ale není pro to žádný důvod - všechny tyto příznaky naznačují, že došlo k početí.

Oplodněné vajíčko může přežít pouze při třiceti sedmi stupních. Proto před ovulací zvyšuje hormon progesteron bazální teplotu. Zároveň se zvyšuje jeho počet.

Pokud dojde k těhotenství, jeho úroveň se nesnižuje, což obvykle vede k nástupu menstruace, ale naopak se zvyšuje. V důsledku toho jsou možné zimnice..

Pokud máte podezření na těhotenství, nedoporučuje se užívat léky nebo jiné lékařské postupy. Pokud je malátnost příznakem zajímavé situace, brzy sama zmizí. Někdy se při zmrazení plodu objeví zimnice.

Tato patologie je doprovázena ukončením toxikózy, poklesem mléčných žláz a snížením bazální teploty. Zimnice začíná dva až tři týdny poté, co plod zamrzne kvůli intoxikaci těla.

Často je pozorován krvavý výtok..

Také se může objevit zimnice s hrozbou potratu. Existuje několik důvodů:

 1. Nedostatek vitamínů - detekce krevním testem a doplnění vhodnými léky.
 2. Vegetovaskulární poruchy - nepředstavují hrozbu, ale lékař je musí neustále sledovat.
 3. Vysoký krevní tlak je pro těhotné ženy nebezpečný stav, který může způsobit zimnici.
 4. Neustálé vzrušení.

Když se objeví zimnice a zpoždění menstruace, stojí za to kontaktovat gynekologa, který pomůže zjistit příčiny problémů a přijmout vhodná opatření ke zlepšení pohody ženy.

Pokud se teplota v předvečer kritických dnů mírně změní, je to zcela normální..

Pokud však ukazatele dosáhnou 37,4 nebo více stupňů, možná mluvíme o zánětu nebo závažné patologii. Někdy se na pozadí zánětu dělohy vyskytne zimnice. Onemocnění lze identifikovat podle příznaků, jako je zácpa, bolest břicha, hnisavý výtok z pochvy. Pouze lékař může potvrdit nebo vyvrátit diagnózu.

Další příčinou nepohodlí je adnexitida, která se vyznačuje prudkým zvýšením teploty až o čtyřicet stupňů, nevolností a zvracením, slabostí, zvýšeným pocením.

Močení se stává bolestivým, je nemožné dotknout se břicha, protože existuje silná bolest. Pokud se objeví nějaké alarmující příznaky, měli byste navštívit gynekologa.

Změna teploty u těžkých onemocnění může způsobit značné poškození reprodukčního systému ženy. V tomto případě je nutná kompetentní a včasná léčba..

Pokud je zimnice normální reakcí těla, můžete zlepšit svou pohodu jednoduchými manipulacemi. To vyžaduje:

 1. Hodně se hýbejte - neležte v posteli. S aktivitou v krvi se zvyšuje množství endorfinů, které zmírňují únavu a zlepšují náladu.
 2. Dej si chladnou sprchu - dodává sílu a povzbuzuje, zlepšuje fungování celého těla.
 3. Jezte zdravá jídla - během menstruace byste neměli pít alkohol, jíst mastná a kořeněná jídla a také kávu.
 4. Odpočinek nejméně osm hodin denně - spánek obnovuje sílu a zlepšuje náladu.
 5. Snižte stres - je nežádoucí přepracovávat, brát horké koupele a chodit do sauny.

Dalším způsobem, jak zlepšit svou pohodu, je užívat preventivní léky. Může to být čínská citronová tráva nebo eleuterokok. Nejprve si ale promluvte se svým lékařem..

Jakékoli nepříjemné příznaky, které se vyskytnou během menstruace, jsou ukazatelem celkového zdraví. Změny cyklu mohou vypovídat o mnoha onemocněních, včetně ne-gynekologických. Pečlivě sledujte svůj stav.

Pokud vaše menstruace přišla včas, teplota nestoupne nad třicet sedm a půl stupně, není důvod k obavám. V opačném případě okamžitě vyhledejte lékaře - zjistí příčinu problémů a pomůže je odstranit.

Neměli byste ignorovat zimnici nebo se ji pokusit zbavit sami, protože u závažných onemocnění existuje vysoké riziko komplikací.

Příčiny zimnice před menstruací a její léčba

Menstruace je často doprovázena nepohodlí a nepříjemnými příznaky. Pocit zimnice před menstruací je považován za běžný účinek. Je doprovázena husími hrbolky, bledostí, modrými rty a nehtovými destičkami. Tělo se tedy snaží chránit před chladem, vyvolává křeče kožních cév a třes ve svalech - snaží se stabilizovat chaotickou teplotu.

Před menstruací jsou běžné nepohodlí

Jaké jsou fyziologické důvody

Vzhled zimnice těsně před samotnou menstruací může být ovlivněn různými důvody. Mezi příčiny zimnice před menstruací patří:

 1. Prudké zvýšení bazální teploty. Stává se, že prudké zvýšení bazální teploty samo o sobě postupně klesá. To znamená, že příznaky nejsou způsobeny infekcí a jakmile se tělo vrátí na předchozí úroveň, teplota se stabilizuje..
 2. Změny v množství hormonu progesteronu. Tento hormon výrazně ovlivňuje ženské tělo. Působí na hypotalamus, a tím přímo mění proces termoregulace celého těla. Výsledkem je účinek mírné hypertermie. Jeho hladina se mění v závislosti na stadiu menstruačního cyklu. Nejvyšší hranice je obvykle pozorována týden před menstruací a indikátor klesá bezprostředně po jejich ukončení. Míra fluktuace je od 0,5 do 1 stupně.
 3. Předmenstruační syndrom. Nazývá se také PMS. Syndrom zahrnuje komplex příznaků, které ovlivňují psychologické a fyziologické zdraví ženy. Patří mezi ně zimnice. Obvykle je doprovázeno třesem a slabostí svalů..
 4. Nástup a průběh ovulace. Začátek takového procesu vždy vyvolává zvýšení teploty (optimálně až o 37,5 stupňů). Chcete-li zjistit tuto příčinu a nebát se, můžete provést ovulační test a poté jednoduše sledovat změny..

Jakýkoli z výše uvedených bodů vyvolává náhlé změny teploty a v důsledku toho vede k vážnému nepohodlí způsobujícímu další příznaky.

Chcete-li zjistit příčinu zimnice během menstruace a vyloučit nemoci, doporučuje se pravidelně kontrolovat teplotu. Bazal se měří několika metodami:

 • Ústní dutina.
 • Vagina.
 • Konečník.

Lékaři se domnívají, že nejlepší možností přes konečník je rektálně. V tomto případě přísně dodržujte několik pravidel. Za prvé, doba trvání procedury je nejméně 3 minuty. Zadruhé, ideální čas pro ni je po 6hodinovém nočním spánku..

Je nutné používat pouze stejný teploměr (po pečlivém zpracování), aby se vyloučil vniknutí infekce nebo porušení mikroflóry těla.

Po ukončení procedury je také nejlepší zaznamenat datum, čas a výsledek, aby bylo možné sledovat všechny změny..

Může příznak naznačovat atypickou formu PMS?

V atypické formě syndromu se často objevují zimnice. Existují celkem 3 odrůdy, ale se zdravým tělem a absencí patologií je za normální považován pouze hypertermický typ. To lze určit zvýšenou teplotou až 38 stupňů. S nástupem menstruace se vrátí do normálu a zimnice ustoupí.

Tento proces přímo souvisí se zvýšením hormonu progesteronu v ženské krvi. S výskytem menstruační krve obvykle klesá a horečka zmizí spolu se zimnicí..

Když příznak naznačuje zánětlivý stav

V nejhorším případě může teplota před nástupem menstruace naznačovat nástup zánětu. Zimnici mohou vzrušovat:

 • Adnexitida je onemocnění přívěsků. Teplota prudce a silně stoupá. Kromě toho se objevují další příznaky: zimnice, nevolnost, slabost a bolest v oblasti dolních vaječníků a při močení.

Při adnexitidě může teplota stoupat

 • Endometritida je patologie dělohy. Je také doprovázeno dalšími příznaky: bolestivá bolest v dolní části, menstruace je bolestivá, výtok je hnisavý a krvavý. Dívčin pulz se zrychluje, v krvi je ještě více leukocytů a teplota může překročit 38. Doporučuje se okamžitě vyhledat pomoc v nemocnici.
 • PMS. Jeho příznaky jsou četné (přes 150). Jedinými dvěma vlastnostmi, které mohou onemocnění odlišit od ostatních, jsou zvýšený stres a bolestivost na hrudi. Ale tyto příznaky jsou pozorovány také během těhotenství, proto se nedoporučuje ignorovat nebo se léčit. Musím podstoupit lékařskou prohlídku a testy. Teprve po postupech můžete přesně zjistit skutečnou příčinu..

Zpočátku se můžete pokusit provést těhotenský test, ale v tuto chvíli je nejpravděpodobnější, že kromě krevního testu na hCG bude stěží možné přesně zjistit přítomnost plodu. Existují další rozdíly, jako je změna chuťových preferencí, projevy toxikózy a zvýšené močení. Kromě toho je bolest na hrudi během těhotenství trvalá..

Může se objevit zimnice bez horečky

Zimnice se mohou objevit jak z přírodních důvodů, tak z důvodu nemoci. Také nemusí být doprovázena teplotou. V tomto případě se ohniska výskytu otřesů liší od předchozích. Z důvodů uvedených v tabulce se mohou objevit zimnice.

Žena je ve velkém stresu. Být v emocionálním stresu po dlouhou dobu.Ženy jsou více stresované a stresované než muži. Menstruace přináší tělu ještě větší únavu, proto, když už nezbývá žádná síla, objeví se třes v rukou, rtech a dalších částech těla. Odborníci doporučují podporovat váš nervový systém sedativy: pilulky a bylinné sedativa. Uvolní napětí a normalizují nervový systém..
Hormonální selhání.Ženské tělo je vysoce závislé na hormonech. Pokud je jich příliš mnoho nebo málo, dojde k poruchám, které mohou způsobit zimnici bez zvýšení teploty. K vyloučení patologie štítné žlázy je nutná konzultace a kontrola endokrinologem..
Změny arteriálního tlaku.Výskyt třesu během arteriálního tlaku znamená, že se vyvíjí hypertenze. Důsledky zanedbání příznaků jsou vážnější - cévní mozková příhoda nebo hypertenzní krize. Proto byste v žádném případě neměli ztrácet čas. Pouze kompetentní lékař může poskytnout lékařskou pomoc včas a správně..
Projevy menopauzy v dospělosti.Menopauza se u všech žen objevuje a probíhá různými způsoby, v závislosti na fyziologii a genetice. Je téměř nemožné vyhnout se nástupu příznaků, ale je možné a nutné požádat o radu ohledně zmírnění. Lékař obvykle předepisuje bylinné přípravky nebo syntetické léky..

Je třeba mít na paměti, že zimnice mohou zcela nesouviset s menstruací a jejich současný vzhled je jen náhoda. V takové situaci žena s největší pravděpodobností onemocněla patologiemi nesouvisejícími s gynekologií. Mohou to být nachlazení, otrava nebo vážné abnormality. Například malárie.

Hlavním faktorem, který odděluje chvění od menstruace, je to, když druhá pomine a první nadále znepokojuje ženu. Poté byste měli podstoupit vyšetření a zahájit předepsanou léčbu..

Jaké další důvody by mohly být

Žena se třese, když v jejím těle probíhají aktivní změny: menstruace, nemoc nebo silný stres..

Pokud je teplota udržována na optimálních 37 stupních, není důvod k obavám, jinak se bez pomoci lékařů neobejdete. Samoléčba nebo ignorování příznaků může mít vážné následky.

Jak zmírnit stav

Pokud je zjištěna příčina, nenese povahu patologie a nevyžaduje lékařský zásah, můžete doma ulehčit průběh nepříjemného příznaku (taková léčba zimnice je povolena s menstruací):

 • Žít aktivním životním stylem. Někdy je těžké dokonce jen vstát z postele, ale musíte se přemoci, protože během cvičení se produkují endorfiny. Pomáhají zvedat náladu a povzbuzovat tělo..

Pokud je příčinou nachlazení, je třeba užívat léky

 • Chladná sprcha krátce uklidní třes a uvolní vaše tělo, aby zmírnilo stres.
 • Správná výživa. Vždy byste měli jíst zdravé jídlo. Pouze přírodní a zdravá jídla prodlouží život a zvýší imunitu. Smažené, mastné nebo kořeněné situaci ještě zhorší a dodají tělu stres. Musíte také omezit příjem kofeinu..
 • Správná denní rutina. Režim byl vynalezen z nějakého důvodu. Lidé, kteří spí určitý počet hodin, jedí podle režimu a vykonávají současně různé zátěže, zvyknou si tělo na stabilní práci podle harmonogramu.
 • Nezneužívejte léky. Někdy se bolest, třes a slabost stanou nesnesitelnými, ale to neznamená, že musíte brát pilulky každou hodinu. Lepší je najít další možnosti léčby. Například pití bylinného čaje.

Zimnice jsou běžné u žen a existuje mnoho důvodů pro jejich výskyt. S vážným přístupem a pozorností k tělu můžete výrazně snížit závažnost příznaku nebo dokonce začít léčit vážné onemocnění v počátečních fázích.

Mohou být před menstruací zimnice, důvody

Zimnice před menstruací nastává kvůli malým změnám tělesné teploty spojeným s fyziologickými změnami v těle. Ale nepohodlí je také příznakem nemoci. Pokud víte, proč se objevily, můžete přijmout opatření, abyste se do dalšího cyklu vyhnuli nepohodlí a třesu..

Zimnice před menstruací může být známkou patologie.

Tělesná teplota se mění v různé dny menstruačního cyklu. Před ovulací je mírně vyšší, ale blíže období nástupu menstruace klesá, což vyvolává pocit chladu. To je způsobeno produkcí progesteronu. Tento hormon ovlivňuje termoregulační procesy v těle a mění teplotu v posledním desetiletí měsíčního cyklu..

Když teplota poklesne, tělo se snaží „chránit“ před podchlazením vytvářením cévních mikrospasmů pokožky. Objeví se svalový třes, pokožka dostane husí kůži, bělí a rty a nehtové ploténky mohou dokonce získat namodralý odstín.

Svalové třesy generují v těle teplo ke stabilizaci teploty.

Hormonální změny mohou být spojeny s více než jen následnou menstruací. Změny v produkci hormonů jsou způsobeny oplodněním vajíčka nebo klimakterickým syndromem. Pokud existuje možnost početí, stojí za to provést těhotenský test. Pokud příznaky souvisejí s menopauzou, požádejte svého lékaře, aby vám předepsal léky na zmírnění nepříjemných projevů.

Malé teplotní skoky se obvykle připisují fyziologickým jevům. Pokud však dojde k silnému chladu, je možný vývoj onemocnění dýchacích cest nebo exacerbace zánětlivých procesů.

Chlad v předmenstruačním období může nastat nikoli kvůli fyziologickým změnám v těle ženy, ale na pozadí nachlazení, virových onemocnění nebo exacerbace zánětu. To je obvykle indikováno zvýšením teploty nad 37,6 stupňů. Pokud vyloučíte akutní respirační infekce a hypertenzní krizi, příčinou třesu může být:

 • adnexitida;
 • endometritida;
 • endometrióza.

Adnexitida nebo zánět přívěsků, kromě změn teploty, je charakterizován nažloutlým výtokem a bolestí v dolní části břicha, během močení, slabostí a periodickou nevolností.

Těžké zimnice spojené s bolestmi v podbřišku mohou signalizovat zánět reprodukčních orgánů

Při endometritidě se tkáně těla dělohy zapálí v důsledku infekce, která pronikla z pochvy. Akutní forma onemocnění je doprovázena nejen bolestí v podbřišku, ale také zvýšením teploty, silným menstruačním tokem se sraženinami a hnisem.

S růstem endometria - tkáně, která pokrývá vnitřek děložní dutiny, žaludek v době exacerbace silně bolí. Chronický proces je indikován neustálými tažnými bolestmi nízké intenzity. Někdy dochází ke krvácení uprostřed cyklu.

Pokud jsou kromě svalového třesu zaznamenány příznaky jednoho z těchto onemocnění, je nutná terapie - léčba léky a fyzioterapie. Nemůžete být léčeni sami, lékař musí vypracovat terapeutický kurz.

Nepříjemné pocity mohou mít i jiné důvody, které nemusí nutně souviset s vážnými nemocemi. Žena se může třást a zmrazit na pozadí:

 • dlouhodobý stres;
 • silný emocionální výbuch - strach nebo radost;
 • zvýšení krevního tlaku.

Obvykle je třes v předvečer menstruace bez teploty spojen právě se stresujícími podmínkami. Pokud se nepohodlí projeví poprvé, můžete vypít sedativum, osprchovat se a provést autotrénink. Silný stres vyžaduje pomoc psychologa nebo psychoterapeuta.

Svalový třes před menstruací může být známkou anémie. Ale s tímto onemocněním se systematicky objevuje chilliness a slabost bez ohledu na cyklus, i když v předmenstruačním období se mohou zvýšit nepříjemné pocity.

Při nízké hladině hemoglobinu se žena rychle unaví, cítí se slabá a ohromená. V kombinaci se zvýšením koncentrace progesteronu dochází k narušení termoregulačního procesu a dochází k pocitu chladu a třesu.

Silné zimnice se projevují prudkým zvýšením krevního tlaku. Teplota se nezvyšuje současně, ale k vyloučení hypertenzní krize je nutná lékařská péče. Pokud Vám lékař předepsal léky na hypertenzi, musíte tento lék užívat. Pokud dojde k silnému nárůstu tlaku, zavolejte sanitku.

Pokud jsou svalové třesy doprovázeny křečemi v ruce, problémem může být Raynaudův syndrom, který způsobuje cévní křeče. Kombinace těchto příznaků vyžaduje domluvu s lékařem.

Někdy se žena třese po požití drogy, zneužívání alkoholu, kávy nebo slaného, ​​kořeněného jídla. Přebytek nikotinu může také způsobit vazospazmus. Tato fyziologická reakce těla na toxické látky obvykle není doprovázena teplotními změnami..

Pokud jsou zimnice způsobeny přirozenými příčinami, nepříjemné pocity samy odezní, jakmile začne další fáze cyklu. Pokud však nepohodlí narušuje kvalitu života, můžete stav nezávisle normalizovat.

Jak snížit třes svalů:

 • dělat lehkou gymnastiku, pohybovat se;
 • vzít kontrastní sprchu nebo teplou koupel nohou;
 • zahřejte si ruce pomocí vyhřívací podložky nebo horké vody;
 • pijte bylinkový čaj s relaxačním účinkem.

To přispěje k urychlení krevního oběhu, vstřikování endorfinů do krevního řečiště a bude mít oteplovací účinek..

Není nutné zahřívat oblast břicha - pokud dojde k zánětlivému procesu, oteplovací procedury ho pouze posílí a zhorší stav.

Pokud došlo k silnému zvýšení teploty, je nutná konzultace s lékařem. V případě silné horečky a prudkého zvýšení tlaku - na tom nezáleží, ve dne nebo v noci - musíte zavolat sanitku.

Pokud nemáte příznaky akutních respiračních infekcí nebo chřipky, měli byste se poradit s gynekologem. Provede vyšetření, poskytne doporučení ke studiu krve a moči, ultrazvuku malé pánve. Zánětlivý proces lze rychle zastavit, pokud je léčba zahájena včas..

Pravděpodobnost zimnice před menstruací můžete snížit, pokud budete postupovat podle jednoduchých doporučení 10 až 10 dní před nástupem menstruace:

 • Vyjměte z jídelního lístku mastná, slaná a pepřová jídla se zaměřením na zeleninu a ovoce.
 • Vyhýbejte se alkoholickým a kofeinovým nápojům.
 • Pokud kouříte, snižte počet cigaret.
 • Spěte alespoň osm hodin denně.
 • Snažte se vyhnout stresu.
 • Užívejte doplňky železa podle doporučení lékaře.
 • Nepřetěžujte se sportem ani těžkou fyzickou prací.
 • Návštěvy sauny a koupele změňte na období po menstruaci.
 • Nepoužívejte horké koupele.
 • Pokud je to možné, omezte příjem léčiv.

Dodržování těchto jednoduchých doporučení sníží riziko nepohodlí a zlepší váš celkový stav. Předmenstruační období bude mnohem snazší..

Pokud máte zimnici, nepanikařte. Musíte však zjistit, zda se jedná o přirozenou fyziologickou reakci nebo o příznak latentního onemocnění. Abyste se ujistili, že neexistuje žádná patologie, měli byste podstoupit preventivní prohlídky alespoň jednou ročně..

Zimnice před menstruací: patologie a fyziologické příčiny

Zimnice jsou definovány jako pocit chladu, chladu s rychlým poklesem zvýšené teploty. Důležitým rysem je zde subjektivita vnímání. Když tělesná teplota poklesne, tělo se snaží „chránit“ před podchlazením vazospazmem kůže. Zimnice před menstruací se nepovažuje za nemoc. Takto fyziologicky reaguje tělo na různé faktory..

Se zimnicí se vytvoří „husí kůže“, třesou se svaly, objeví se bílý odstín kůže na obličeji a těle, jsou zaznamenány modré rty, nehty a pocit chvění. Svalové třesy pomáhají tělu vytvářet dostatek tepla, takže se tělesná teplota dále stabilizuje.

Příčiny

Existují různé příčiny zimnice před menstruací:

 • zvýšená bazální teplota;
 • zvýšené hladiny progesteronu;
 • předmenstruační syndrom;
 • ovulace.

Všechny popsané stavy způsobují skoky v tělesné teplotě, což může nakonec vést k nepříjemným příznakům..

Zimnice často způsobují zvýšení bazální teploty, následované poklesem. Indikátory klesají před ovulací, menstruací, po ovulačním okně. Bazální teplotu můžete správně určit podle následujících pravidel. Optimální umístění pro měření jsou ústa, pochva, konečník.

Odborníci doporučují stanovit bazální teplotu rektálně (v konečníku).

Procedura by měla trvat tři minuty a nejlepší čas na měření je období bezprostředně po probuzení z dlouhého (6 hodin a více) spánku.

Změny bazální teploty můžete určit a předvídat zaznamenáním denních indikátorů v určitou dobu ráno. V zásadě k tomu použijte jeden teploměr..

Progesteron je hormon, který ovlivňuje stav ženského těla. Jeho množství závisí na dni menstruačního cyklu. Ke zvýšení hladiny progesteronu dochází před menstruací za 3–7 dní.

Koncentrace hormonu klesá po nástupu menstruace. Tento hormon ovlivňuje proces termoregulace. Progesteron, ovlivňující hypotalamus, ve kterém jsou umístěna centra termoregulace, má mírný účinek na hypertermii.

Kolísání teploty je 0,5–1 ° C.

Pod pojmem PMS se rozumí kombinace příznaků spojených s fyziologickým a psychickým stavem ženy. Z metabolických a endokrinních poruch premenstruačního syndromu se často nazývá zimnice. Nežné pohlaví si navíc stěžuje na třes svalů, slabost, změny tělesné teploty.

Další příčinou zimnice je ovulace. Nástup ovulačního okna je charakterizován zvýšením bazální teploty (37,2-37,5 ° C). Zaznamenáním naměřených hodnot teploměru během rektálního měření rozezná nežné pohlaví den ovulace a bude si moci sama vysvětlit důvod nepříjemného pocitu.

Zimnice bez horečky

Zimnice, jak je uvedeno, je subjektivní fyziologický proces. Důvod je spojen s nutností udržovat tepelnou rovnováhu. Chvění nemusí být nutně způsobeno skokem tělesné teploty. Příčiny zimnice bez horečky:

 • stres;
 • emoční stres;
 • hormonální nerovnováha;
 • zvýšený krevní tlak;
 • vyvrcholení.

Ženské tělo je extrémně náchylné ke stresu. Stálý stres, stres může způsobit třes před menstruací. Silný emoční stres, strach, vzrušení mění stav ženy. Lékaři doporučují normalizovat stav nervového systému sedativy. Tablety, bylinné tinktury (výtažek z kozlíku lékařského) mají sedativní účinek.

Zimnice jsou někdy způsobeny hormonální nerovnováhou. Nejlepším řešením je konzultace s endokrinologem a následná analýza hormonů pro možné vyloučení onemocnění štítné žlázy.

Zimnice se zvýšeným krevním tlakem jsou známkou rozvoje hypertenze. Ignorování popsaného stavu může způsobit hypertenzní krizi, mrtvici. Ženám, které se třesou se zvýšeným krevním tlakem, se doporučuje navštívit lékaře. Lékař určí diagnózu, předepíše vhodné léky.

Ženy trpí klimakterickým syndromem různými způsoby. To je ovlivněno fyziologickými a genetickými faktory. Mnoho žen vstupujících do menopauzy má zimnici, návaly horka, tlakové rázy. Gynekolog může pacientovi poradit s léky zmírňujícími nepohodlí rostlinného nebo syntetického původu.

Nezapomeňte však, že zimnice se mohou objevit mimo souvislosti s menstruací na pozadí hypotermie, otravy, nachlazení a závažnějších onemocnění (malárie, Raynaudova choroba).

Pokud se ženy po nástupu menstruace přestanou třást, je to pravděpodobně způsobeno normalizací koncentrace progesteronu. Jinak důvody nesouvisí s gynekologií.

Zimnice před menstruací s exacerbací nemocí

Běžně uváděnou příčinou zimnice před menstruací je zhoršení nemoci. Mezi nejčastější patologie, které způsobují zimnici, patří:

Jinak se adnexitidě říká zánět přívěsků. Jeho příznaky: bolestivá bolest v ovariální zóně, v podbřišku, močení je bolestivé, pacienti se třásou, někdy nauzea, objevuje se celková slabost. Rys stavu - tělesná teplota silně stoupá dva až tři dny před menstruací.

Endometritida je proces zánětu dělohy. S tímto onemocněním se objevuje bolestivá bolest v dolní části břicha, bolestivost menstruace, hojný výtok.

Charakteristický je hnisavý, krvavý vaginální výtok. Odečet teploměru stoupá na 38 ° C a více, puls se zrychluje, hladina leukocytů stoupá. Existuje podobnost s adnexitidou.

Přítomnost těchto příznaků je významným důvodem pro návštěvu lékaře.

Premenstruační syndrom se projevuje odlišně. Existuje více než 150 jeho příznaků. Nejběžnější změny v těle: horečka (méně než 38 ° C), zimnice, slabost, podrážděnost, bolest na hrudi.

Rozdíl mezi PMS a těhotenstvím spočívá v tom, že když nosíte dítě, bolest na hrudi je konstantní, chcete jíst slané, chuťové preference se mění. Mírná krátkodobá bolest v břiše, časté močení a toxikóza se objeví po 4–5 týdnech. Aby se zajistila přítomnost nebo nepřítomnost těhotenství, měl by být proveden test nebo krevní test na hCG.

Závěr

Mnoho z nežného pohlaví pociťuje zimnici. Příčiny tohoto jevu jsou spojeny s menstruačním cyklem (ovulace, PMS, změny v hladinách progesteronu) nebo vážnými nemocemi. Lékař vám pomůže najít správné řešení.

Ženské tělo, které zajišťuje život, má spoustu fyziologických procesů, z nichž jedním je menstruace. Uvolňování krevních sraženin v nepřítomnosti těhotenství je doprovázeno biochemickými reakcemi, které obvykle mohou vést k mírnému zvýšení tělesné teploty.