Jak alkohol ovlivňuje vaše období

Životní hacker zkontroloval populární mýty a požádal gynekologku Tatyanu Rumyantsevovou, aby odpověděla na několik otázek.

Mít sex

Pokud jde o sex, vědci už dávno dospěli k závěru, že můžete mít sex během období? že můžete mít sex během menstruace. Kdysi, když lidé neměli po ruce kohoutek s čistou teplou vodou (a tyto časy uběhly poměrně nedávno a ne všude), bylo nehygienické kombinovat menstruaci a sex, i když to sotva vždy přestalo. Během menstruace je riziko přenosu pohlavně přenosných infekcí vyšší, ale k ochraně jsou k dispozici kondomy.

Všeobecná víra, že sex během menstruace vede k endometrióze, nebyla potvrzena. Zvyšuje období sexu riziko endometriózy?.

Až dosud nikdo neví jistě, co přesně způsobuje tuto nemoc. Poruchy imunitního systému, atypická struktura orgánů, genetika jsou podezřelé, ale sexuální kontakty během menstruace nejsou na seznamu Endometrióza - příčina..

Porodník-gynekolog, kandidát lékařských věd.

Neexistují žádné důkazy o tom, že sex během menstruace vede k endometrióze. Současně není neobvyklý reflux menstruační krve do břišní dutiny. Je zřejmé, že to není zásadní ve vývoji endometriózy. Proto zatím nevíme, co přesně vyvolává jeho vývoj..

Dělat sport

Za prvé, samotný sport je během vašeho období prospěšný. Pohyb a fyzická aktivita mohou pomoci vyrovnat se s onemocněními, které se často vyskytují u žen, jako jsou bolesti.

Menstruace je reakcí na prudký pokles hladiny progesteronu v krvi. V této době je také velmi nízká hladina estrogenu - dalšího ženského hormonu..

Během menstruace ženské tělo „vypadá jako“ mužské.

To znamená, že menstruace je období, kdy můžete dělat krátké a intenzivní tréninky. Period Workout: Lifting the Curse., protože hormonální změny usnadňují tělu „dostat se“ k palivu. I krátké tréninky budou dostatečně účinné.

Samostatnou otázkou je silový trénink. Říkají, že mohou vést k prolapsu vnitřních orgánů, jinými slovy k prolapsu dělohy nebo pochvy. Prolaps je možný, protože svaly podporující vnitřní orgány jsou oslabené a jsou nejvíce ovlivněny prolapsem dělohy. věk, hormony a porod.

Obecně platí, že neustálá tvrdá fyzická práce je skutečně rizikovým faktorem prolapsu, ale daleko od nejdůležitějšího prolapsu pánevních orgánů.... Taková tvrdá práce navíc neznamená postupné zvyšování pracovní zátěže, bezpečnostních opatření a všeho, co je ve sportu..

Neexistuje přísný zákaz zvedání závaží během menstruace. Je však třeba mít na paměti, že pravidelné zvedání závaží (nad 20 kg) po několik let života ve skutečnosti zvyšuje riziko některých gynekologických onemocnění, včetně prolapsu pánevních orgánů.

Je to další věc, pokud se necítíte dobře a nechcete myslet na žádnou tělocvičnu, pak nepotřebujete přetížit tělo. Je lepší sedět v nějaké pozici jógy - usnadňuje to účinek jógy na menstruační bolesti, fyzickou zdatnost a kvalitu života mladých žen s primární dysmenoreou. menstruační bolesti.

Dodržujte dietu

Pokud je strava chápána jako zdravá strava, musí být vždy dodržována. Menstruace není důvodem, proč byste se měli zajímat o nezdravé jídlo. Pokud dieta znamená napůl vyhladovělou existenci u několika produktů kvůli rychlému úbytku hmotnosti, pak by se jí nikdy nemělo řídit (již jsme psali proč), menstruace s tím nemá nic společného.

Během menstruace má smysl opírat se o potraviny s vysokým obsahem železa, jako jsou játra nebo maso, aby se vyrovnala možná anémie. Takže se nevzdávejte dobrého hovězího steaku.

Vykoupat se a jít do lázní

Ve skutečnosti je koupel nejen přijatelná, ale dokonce nezbytná. Nejprve je třeba dodržovat hygienu. Nejprve se můžete umýt a poté jít do vany, pokud vás zmátla krev ve vodě. Zadruhé, kvůli ztrátě krve a dysmenorei (tzv. Bolestivé období) může být žena velmi unavená a koupel a koupel pomáhají uvolnit se.

Samotné teplo a pocení vám během menstruace moc neuškodí. Musíte se soustředit na své pocity: s velkou ztrátou krve a zhoršením zdraví je zbytečná ztráta vody a pobyt v horké místnosti zbytečný. Při dokonalém zdraví a používání tamponů nebo misek je možné všechno..

Pít alkohol

Alkohol není během menstruace kontraindikován. Pít nebo nepít je vždy věcí obecného zdraví a osobního rozhodnutí, menstruace s tím nemá nic společného, ​​ale existuje jeden zajímavý vzorec.

Alkohol ovlivňuje stav ženy různými způsoby, v závislosti na fázi cyklu. Navzdory skutečnosti, že hladina ethanolu v krvi je standardní při užívání stejného množství alkoholu v různých fázích cyklu, tolerance (tolerance alkoholu) se v různých fázích mění.

Tato změna je obzvláště významná pro ženy, které mají obvykle dobrou toleranci, to znamená, že mohou hodně pít a neopít se. Mají prudký pokles tolerance přesně během menstruace. Tatyana Rumyantseva varuje: pokud pijete tolik alkoholu jako týden před menstruací, můžete být hodně opilí.

Pijte kyselinu askorbovou

Na internetu najdete pokyny, jak užívat vitamin C, známý jako kyselina askorbová, ke zkrácení menstruace. Ve vysokých (není známo jaké, ale vysokých) dávkách se dokonce doporučuje jako prostředek nouzové antikoncepce.

Mýtus, že kyselina askorbová by neměla být užívána během menstruace, je s největší pravděpodobností spojena s užíváním jednou vysokých dávek vitaminu C ke stimulaci porodu (nyní se tato metoda nepoužívá). Pravděpodobně je strach z kyseliny askorbové během menstruace spojen se strachem z nadměrné a prodloužené menstruace (pokud může vitamin C způsobit porod). Podle některých zpráv však ženy užívající vitamín C mají o něco kratší období..

Pijte aspirin

Aspirin ředí krev, takže jedním z jeho vedlejších účinků je zvýšené krvácení. Vzhledem k riziku vnitřního krvácení a vedlejším účinkům by jej neměli pít děti, starší lidé, těhotné ženy a vředy..

Během menstruace může zvýšit silné menstruační krvácení. množství krvácení nebo jeho trvání. Pokud máte předepsán aspirin k pravidelnému užívání a víte, že máte dlouhé a silné menstruace, poraďte se s lékařem..

K úlevě od menstruační bolesti použijte jiné léky, jako je ibuprofen.

Depilace voskem

Existují vědecké práce Vnímání bolesti napříč fázemi menstruačního cyklu u žen s chronickou bolestí., které dokazují, že během menstruace a před ní je vnímání bolesti u žen zvýšené (i když se jedná o malé studie). Je logické, že byste se v tuto chvíli neměli vědomě přihlašovat k bolestivým procedurám, včetně depilace, abyste netrpěli více, než je nutné..

Proveďte chirurgické operace

Samozřejmě, menstruace je ztráta krve, jako mnoho chirurgických zákroků. Celkové množství krvácení však není tak hrozné - během menstruace se ztratí 50–150 ml. Menstruace - stále kontraindikace plánované operace?... V každém případě, pokud je operace nouzová, není čas čekat, a pokud je plánována, může to být projednáno s lékařem.

V naprosté většině studií nebyla nalezena žádná souvislost mezi rizikem pooperačních komplikací a fází menstruačního cyklu. Při plánování operace proto není nutné striktně vylučovat období menstruace..

Tatyana Rumyantseva zároveň doporučuje vzít v úvahu několik faktorů:

 1. Závažnost syndromu bolesti. Pokud žena pociťuje během menstruace výraznou bolest, neměli byste jí pooperační bolest přidávat..
 2. Ztráta krve. Pokud s každou menstruací ztrácí žena velké množství krve, měli byste pečlivě zvolit čas operací, které jsou spojeny s velkou ztrátou krve, aby nedošlo ke zhoršení vašeho stavu.
 3. Hygiena. Pokud se po operaci očekává dlouhá doba rehabilitace, nemusí být vhodné ji plánovat na stejné období, kdy by žena měla věnovat zvláštní pozornost své hygieně. A jen ležet bez menstruace je pohodlnější než během ní, pokud žena používá vložky.

Staňte se dárcem

Během svého období a po dobu pěti dnů po něm nemůžete darovat krev Kdo může darovat krev?... Asi 500 ml krve je již odebráno dárcům. Ztráta více může vést ke zdravotním rizikům..

Navíc během a po menstruaci mohou být hladiny hemoglobinu u žen sníženy, což je pro dárce velmi důležité. Mimochodem, říkají, že ženy snáze snášejí dary kvůli menstruaci..

Říká se, že hormony mění hlasivky. Stávají se tlustšími, hlas je obtížnější extrahovat a výsledkem je, že zpěv během menstruace může vést ke ztrátě hlasu. V jedné studii, Vnímané účinky menstruačního cyklu na mladé zpěvačky v západní klasické tradici. vyzkoušel umělce konzervatoře v Sydney. Ukázalo se, že ženy si všimly, že je pro ně obtížnější zpívat v prvních dnech cyklu, že se jejich hlas zhoršuje. Posluchači (učitelé hlasu) neviděli rozdíl.

A ve studii, která měřila vlastnosti hlasů, skutečně našli rozdíl: během menstruace hlas klesá. Poskytují hlasy žen podněty pro pravděpodobnost ovulace? Důležitost režimu vzorkování., je těžší zasáhnout vysoké tóny. Stále můžete zpívat (jinak by profesionální zpěváci fungovali), ale měli byste být opatrní: pijte heřmánkový čaj a nepřetěžujte vazy, experimenty odkládejte na později.

Proveďte ultrazvuk prsu a mamografii

Menstruační cyklus ovlivňuje prsa, proto se obraz ultrazvuku prsu a jeho korelace s hladinou estradiolu a progesteronu v různých fázích menstruačního cyklu u normálních žen liší během menstruace i po ní.... Navíc, pokud vás obvykle bolí hrudník, budou změny na ultrazvuku patrnější. Proto se taková studie nejlépe provádí po skončení menstruace, ale v první polovině cyklu.

Mamografie je k dispozici v přesnosti screeningu Mamografie se liší podle týdne menstruačního cyklu. provádí se v prvním týdnu cyklu a cyklus začíná prvním dnem menstruace. To však není záruka u mamogramů, načasování může být důležité. ideální výsledek a není nutným předpokladem pro vyšetření. Pokud vás tedy doporučují mamografy a vaše menstruace brzy nepřijde, nečekejte na perfektní den a nechte se jen otestovat..

Je možné pít alkohol během menstruace a v jakém množství

Jak víte, duchové mají různé účinky na vnitřní orgány člověka, ale žádný z nich není ponechán bez dozoru. Ve srovnání s osobami kompetentního pohlaví pociťují dámy účinky alkoholu na sebe mnohem silnější. Vysvětlení spočívá ve tělesných specifikách struktury ženského těla a také ve skutečnosti, že neexistují žádné enzymy, které by pomohly zpracovat ethylalkohol. A on zase negativně ovlivňuje práci všech vnitřností, včetně reprodukčního systému. Hlavní otázka, která zajímá většinu žen: je možné pít alkohol během menstruace?

Všechny dívky jednou za měsíc procházejí ne nejlepšími dny, které se nazývají kritické. Každý z nich používá své vlastní metody, jak se zbavit nepohodlí. Někdo pije pilulky, někdo se snaží ležet v posteli a někdo se bolesti snaží zbavit pomocí omamných látek. Jak neškodný je alkohol, když se konzumuje v kritické dny?

Obecné informace o menstruaci

Menstruace je přirozený proces ve fyziologii ženy. Menstruace začíná ve věku 11-15 let a končí kolem 50-55 let. Tento jev naznačuje, že tělo dámy je nakloněno početí a porodu..

Některé dívky během svého období vedou běžný způsob existence a nic je neobtěžuje. Jiní pociťují docela nepříjemné pocity, obvykle bolesti břicha a zad. Někdy může žena v dnešní době trpět bolestmi hlavy a nepohodlí v mléčných žlázách..

Někteří ze spravedlivého sexu začínají jíst bez přestávky, mají skutečnou zvířecí chuť k jídlu. Dívky někdy trpí nadměrným pocením, jsou nervózní, neustále chtějí plakat, je zde celková slabost a naprostá nechuť něco dělat. Prsa jsou plná a bolestivá, to vše přináší ženám značné nepohodlí.

Důležité! V takových okamžicích doporučují zkušení gynekologové jednoduše odpočívat více. Pokud trpíte bolestmi, je lepší užívat antispasmodikum, ale k odstranění nervozity, úzkosti a slzavosti si můžete vzít sedativum, nejlépe s bylinkami.

Není škodlivé pít horký čaj, zejména sladký čaj, ale ne s cukrem, ale s medem. To vám pomůže vyhnout se kaloriím navíc. Ale také se nedoporučuje zneužívat med. To je plné alergií. Sladké věci obecně velmi dobře probouzí náladu, ale koláče byste neměli přejídat. Dost na to, abyste snědli pár kousků tmavé čokolády, a máte zaručenou podporu živosti a dobré nálady na celý den.

Normálně by menstruace měla probíhat následovně:

 • cyklus, to znamená období mezi menstruací, je přibližně 28 dní (plus nebo minus několik dní);
 • doba menstruace - 3-7 dní;
 • během jedné menstruace se ztratí asi 50–150 ml krve;
 • cyklus může kolísat po dobu 2-3 dnů v libovolném směru;
 • nepohodlí ve formě různých bolestí by za normálních okolností nemělo být přítomno.

Proces průběhu menstruace je ovlivněn různými faktory, jako je stres, celková pohoda, ekologie, změna klimatu. Všechny mohou vést k různým odchylkám v průběhu menstruace..

 1. Časový interval mezi obdobími může být kratší nebo delší. Menstruační cyklus tedy bude trvat více než 35 cév nebo méně než 20.
 2. Kritické dny mohou být nepříjemnější než obvykle nebo mohou být intenzivní;
 3. Nepravidelnost cyklu, spočívající v častém zpoždění po dlouhou dobu, nebo naopak krvácení začíná mnohem dříve než v den splatnosti.
 4. Doba menstruace je více než jeden týden nebo naopak méně než dva dny.
 5. Množství výtoku během celého období menstruace se zvyšuje a nestává se méně, nebo klesá, takže stačí denní vložky.
 6. Krev vychází v podobě mnoha sraženin.
 7. Mezi kritickými dny může dojít ke krvácení.

Nejběžnějším stavem, který ovlivňuje taková narušení, je příjem alkoholických elixírů..

Ve společnosti se málo žen chlubí bezbolestnými obdobími. Když dojde k bolesti, užívají se léky, ale ne všechny a ne vždy. Běžným receptem, jak se zbavit menstruačních bolestí, je pití alkoholu.

Pozornost! Pokud zjistíte alespoň jedno z výše popsaných porušení, měli byste nejprve během menstruace přestat pít alkohol. Může to negativně ovlivnit jejich průběh, způsobit nevolnost. Pití sníží produkci krve nebo naopak urychlí její odběr, učiní období bolestivým a dokonce způsobí polycystická onemocnění. A co je nejdůležitější, nezapomeňte - ženský alkoholismus je obtížné léčit a na alkohol si můžete rychle zvyknout.

Pití alkoholu během menstruace

Existuje několik důvodů, proč ženy chtějí během menstruace pít alkohol. Nejprve ethanol ztěžuje bolest hlavy, žaludku a dolní části zad. Za druhé, zmírňuje příznaky, jako je úzkost, vzrušivost a podrážděnost. Mnoho dívek doufá, že alkohol pomůže zbavit se nepříjemných pocitů, které doprovázejí menstruaci:

 1. Předmenstruační syndrom způsobující na pozadí hormonálních změn jak fyzickou malátnost - bolesti hlavy, letargii, otoky a bolesti na hrudi, tak psychologickou - dotek, slzavost, irascibilitu;
 2. K fyziologickým nepříjemnostem se přidává období menstruace, během kterého se bolesti zad, křeče, bolestivé bolesti v podbřišku přidávají.

Je tedy pochopitelné, že ženy se chtějí zbavit nepříjemných příznaků. Stojí za zmínku, že ministerstvo zdravotnictví nezakazuje užívání alkoholu během menstruace a každá žena se sama rozhodne, zda pije alkohol nebo ne. Navzdory tomu je však třeba pamatovat na důsledky plynoucí z příjmu této látky. Koneckonců pro nikoho není tajemstvím, že alkohol má zvýšený negativní účinek na ženské tělo..

Neexistuje však jednoznačný závěr o tom, zda alkohol usnadňuje průběh menstruace..

Zvažme některé druhy alkoholu a jejich účinky:

 • Koňak. Doporučuje se při vysokém krevním tlaku, protože malé dávky pomáhají zmírňovat bolesti hlavy a rozšiřovat cévy. Ale zároveň může koňak zvýšit krvácení během menstruace..
 • Lihoviny jako vodka a whisky obsahují velké množství alkoholu. To je velké poškození srdce a ledvin. Pokud se užívají na začátku menstruace, zbytky alkoholu mohou v těle dlouho přetrvávat a ucpávat cévy.
 • Pití piva znamená zpomalení metabolismu. To je plné vzhledu nadměrné plnosti, akné. A pivo s menstruací zvyšuje negativní účinek. Kromě toho může fermentace piva zhoršit střevní potíže často pozorované během kritických dnů..
 • Nejvhodnějším alkoholickým nápojem je víno. Za předpokladu, že se jedná o kvalitní nápoj a ne o levný falešný. Je vhodné brát červená vína s mírou.

Hlavní důvody, proč je alkohol během ministerského cyklu nepřijatelný:

 1. Expanze cév silnými nápoji je plná silného krvácení. V takových případech bude dívka muset být urgentně hospitalizována, aby zastavila krvácení. A jak to udělat, pokud je žena ve stavu intoxikace alkoholem? Nejprve budete muset dát kapat, abyste odstranili ethanol z těla, a pak pouze zastavit krvácení. Žena tak riskuje ztrátu hodně krve..
 2. Během menstruace je zpravidla velmi žádoucí snížit fyzickou aktivitu a více odpočívat a ve stavu intoxikace alkoholem je dívka ohromena euforií a touhou aktivně se pohybovat, například tančit.
 3. Celé období menstruace je doprovázeno častým nutkáním používat toaletu. To znamená, že ledviny pracují ve vylepšeném režimu. Zároveň každý ví, že alkohol vás také nutí často chodit na toaletu. To znamená, že vaše ledviny budou pracovat v ještě větším režimu, což následně povede k narušení jejich normálního fungování..
 4. Pokud žena kouří, pak chce při pití alkoholu kouřit ještě více. A protože alkohol rozšiřuje cévy a nikotin se naopak zužuje, je narušena práce kardiovaskulárního systému. V důsledku toho se mohou vyvinout srdeční choroby, zhoršený krevní tlak, ateroskleróza, krevní sraženiny.
 5. Při pití alkoholických nápojů v kritické dny nervový systém velmi trpí. Během menstruace je již silně ovlivněna a alkohol svým způsobem tlumí nervový systém. Výsledkem je opět dvojitý zásah.

Jak vidíte, výhody užívání alkoholu během menstruace jsou nulové. Proto byste měli přestat užívat alkohol jako lék na nepříjemné projevy během menstruace. Je také velmi žádoucí přestat kouřit nebo snížit počet vykouřených cigaret na minimum..

Důsledky pití alkoholu během menstruace

Centra lidského mozku reagují na ethanol takovým způsobem, že vyvolávají pocit intoxikace - to lidé zažívají po požití alkoholu. Ethanol je schopen upravit tvorbu hormonů v reprodukčním systému. Působí také na cévy. Značná dávka alkoholu je zužuje a malá je rozšiřuje. Taková expozice může vést k mozkovému krvácení, hypertenzi, křečovým žilám.

Úpravy obsahu a produkce hormonů v důsledku alkoholu vedou k různým narušením normálního menstruačního cyklu. Menstruace může být nepravidelná, příliš vzácná nebo naopak objemná. Čas mezi nimi se významně mění.

Bolest v dolní části břicha během menstruace je zpravidla zcela normální. Pokud je však příliš silný, může to znamenat přítomnost zánětlivých procesů nebo lokalizaci novotvarů na orgánech reprodukčního systému. Proto je velmi těžké rozpoznat přítomnost vážného onemocnění, pokud během menstruace pijete alkohol..

Pití alkoholu za účelem snížení příznaků bolesti přímo během menstruace, místo úlevy, může vést k opačnému výsledku. Pokud žena pociťuje bolest, když má menstruaci, může alkohol bolestivý syndrom zvýšit. Zvláště pokud je bolest lokalizována v dolní části břicha.

Pokud má žena gynekologická onemocnění, nemůžete během menstruace pít. Lze s jistotou říci, že alkohol způsobuje exacerbaci stávajících nemocí.

Během menstruace dochází k přirozeným výkyvům hormonálního pozadí, což ovlivňuje psycho-emocionální stav ženy. Pokud se pokusíte situaci napravit uchýlením se k alkoholu, získáte opačný efekt. V prvních minutách má alkohol vzrušující účinek a poté následuje prudký pokles - „potlačovací reakce“. Což vede ke zhoršení duševního stavu a dokonce k výskytu deprese.

Funkce těla a orgánů žen se liší od funkcí mužů. Je to taková povaha, že muži nerodí děti, jsou noseni a rodí ženy. Hlavní výhodou ženského těla je proto její reprodukční systém. Alkohol nejen kazí duševní stav ženy, ale také neumožňuje porodit zdravé dítě. Proto stojí za to věnovat pozornost tělu a příjmu alkoholických nápojů, protože stejné množství vypitého alkoholu způsobí větší škodu dívce, týdny muži.

Vliv alkoholu na průběh menstruace

Alkohol může ovlivnit průběh menstruace různými způsoby. Hraje roli v tom, jaký nápoj se konzumuje a v jakém množství. Účinek alkoholu bude také záviset na celkovém zdraví ženy..

Vlastností alkoholu je mít rozšiřující účinek na cévy a v důsledku toho urychlit krevní oběh. Žena tak ztrácí více krve v důsledku silného krvácení způsobeného příjmem alkoholu..

Doba menstruace se může prodloužit o 1–2 dny..

Alkohol také ovlivňuje menstruační cyklus. Menstruace může začít předčasně nebo naopak, se zpožděním. To znamená, že cyklus může být nepravidelný. Co může ženě přinést další problémy, zejména pokud má aktivní sexuální život.

Alkohol také ovlivňuje ledviny a zpomaluje odstraňování tekutin z těla. Během menstruace jsou časté zadržování tekutin a otoky. A konzumace alkoholu může situaci nafouknout..

Je také velmi nebezpečné konzumovat alkohol spolu s léky proti bolesti. Pokud žena vypila analgetikum nebo spazmolytikum k úlevě od bolesti hlavy, bolesti v dolní části břicha nebo dolní části zad a poté se rozhodla upravit účinek léku nápojem obsahujícím alkohol, je tato kombinace plná ztráty velkého množství krve a záchvatu hypertenze.

Navíc v důsledku interakce tablet a alkoholu může dojít k poruchám ve fungování střev a žaludku a mohou se objevit alergické záchvaty. Někdy názor, že po požití alkoholu během menstruace nálada vzroste a úzkost pomine, vyvrací zcela opačný faktor - stav se stává ještě horším, než byl.

Důvodem je pocit radosti způsobený účinkem ethanolu na centrální nervový systém, který rychle zmizí a objeví se hněv a smutek. Kromě toho každý ví, že žena se rychleji opije a opije se víc než silná polovina lidstva. A to je plné nepříjemných následků zvenčí - hádky s blízkými, zranění, nepříjemné situace.

Užitečné tipy pro ženy, které během menstruace pily alkohol

Když víte, jak alkohol ovlivňuje vaši menstruaci, měli byste být v kritických dnech opatrnější. Někdy se však menstruace může shodovat s jakýmsi druhem oslav, svátků, firemních akcí, kde se má konzumovat alkohol. A pokud se dáma nechce vzdát pití, doporučujeme vám dodržovat několik pravidel, jak snížit negativní účinek alkoholu na tělo:

 1. Rozhodněte se pro dobré, světle červené víno. V tomto případě bude mít tělo minimální negativní dopad..
 2. Pijte s mírou. Zkuste celý večer natáhnout 1–2 sklenice vína.
 3. Nemíchejte alkoholické nápoje. Přeskočte koktejly.
 4. Silné nápoje kategoricky vylučují.
 5. Přestat kouřit. Nikotin má velmi negativní vliv na průběh menstruace..
 6. Při výběru svačinky buďte opatrní. Trávicí systém je také vystaven dalšímu stresu v důsledku kritických dnů. Vyberte si lehká jídla - ryby, zeleninu, libové maso.
 7. Vylučte kávu ze svého jídelníčku. Kombinace kávy a alkoholu příliš zatěžuje srdce a cévy mozku.

Po posouzení míry negativních účinků alkoholu je lepší se v kritických dnech vzdát alkoholických nápojů..

Ale po ukončení menstruace se doporučuje malé množství červeného vína k použití během 2-3 dnů k obnovení krve. Do vína můžete přidat trochu citronové šťávy nebo medu. Jíst vlašské ořechy je také prospěšné..

Držte se těchto jednoduchých pravidel, z nichž hlavní je velmi mírná konzumace alkoholu. A vaše tělo bude chráněno před možnými negativními důsledky jeho používání..

Veškerý obsah iLive je kontrolován lékařskými odborníky, aby byl zajištěn jeho přesnost a věčnost.Máme přísné pokyny pro výběr informačních zdrojů a odkazujeme pouze na renomované webové stránky, akademické výzkumné instituce a pokud možno ověřený lékařský výzkum.