Co dělat, pokud vaše menstruace nekončí?

Menstruační cyklus je jedním z projevů cyklické práce orgánů reprodukčního systému, zejména žláz vnitřních pohlavních orgánů - vaječníků.

Je charakterizován výskytem krvavého výtoku spojeného s odmítnutím endometriálních buněk, zráním folikulů ve vaječnících, které se později stávají reprodukčními buňkami.

 1. Vaše období nekončí
 2. Příčiny
 3. Hormonální nerovnováha
 4. Intrauterinní zařízení
 5. Endometritida
 6. Myom dělohy
 7. Polypy
 8. Hormonální antikoncepce
 9. Maligní proces
 10. Nemoci štítné žlázy
 11. Endometrióza
 12. Patologie oběhového systému
 13. Stres
 14. Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??
 15. Musím navštívit lékaře?
 16. Co dělat s prodlouženým krvácením?
 17. Léčba
 18. Drogy
 19. Lidové léky
 20. Prevence
 21. Recenze

Vaše období nekončí

Většina žen čelí problému, když jejich období nemusí skončit. V takových situacích byste určitě měli vyhledat lékařskou pomoc od odborníka, protože to představuje riziko pro zdraví..

Příčiny

Hormonální nerovnováha

Toto je jedno z nejčastějších porušení, které vede k porušení menstruace, včetně toho, komu nekončí. Dysregulace pohlavních žláz může být spojena s fyziologickými i patologickými změnami..

Nejčastěji menstruace nekončí hormonálními poruchami, jako jsou:

 • Tvorba menstruačního cyklu během puberty nebo po narození dítěte.
 • Někdy se jedná o klimakterickou poruchu spojenou s porušením pravidelnosti práce vaječníků.
 • Někdy lze pozorovat hormonální nerovnováhu po užití vysokých dávek hormonálních léků, aby se zabránilo nechtěnému těhotenství.
 • U žen v plodném věku se hormonální pozadí dramaticky mění, což vede k narušení povahy menstruace, včetně skutečnosti, že nekončí po potratu nebo na pozadí potratu.

Intrauterinní zařízení

Jedna z nejškodlivějších příčin dlouhotrvající menstruace u žen.

Mechanismus účinku nitroděložního tělíska:

 1. Podstata této metody antikoncepce spočívá v přítomnosti cizího tělesa v děložní dutině, které brání úplnému uzavření dutiny a neumožňuje fixaci vajíčka.
 2. Každá žena, která si chce nainstalovat nitroděložní tělísko, by měla být vysvětlena, že od okamžiku zavedení se povaha menstruace změní, stane se hojnější, prodlouženou a v některých případech bolestivou. Proto část spravedlivého sexu chodí v prvních cyklech po instalaci spirály ke gynekologovi se stížnostmi, že menstruace nezastaví.

Endometritida

Dalším patologickým důvodem, proč nemusí menstruace skončit, je chronická endometritida. Jedná se o zánětlivý proces na sliznici děložní dutiny, který může nastat z mnoha důvodů..

Bez ohledu na to, zda je proces aseptický, tj. není spojen s mikrobiálním nebo virovým faktorem, menstruace se nemusí zastavit v důsledku porušení odmítnutí sliznice, projevuje se prodlouženým mazáním po skončení menstruace bez zjevných klinických příznaků.

Myom dělohy

Myom dělohy je důvodem, proč se menstruace může prodloužit a rozšířit. V gynekologii je tomuto problému přikládána velká důležitost, protože počet žen, u nichž je takové vzdělání zjištěno, neustále roste..

V závislosti na umístění myomu, jeho velikosti, počtu uzlů existuje jiný klinický obraz menstruace:

 1. Nejčastěji se menstruace nezastaví po dlouhou dobu, s velkým počtem uzlů nebo submukózním umístěním může být menstruace typu hojného krvácení, které je v některých případech obtížné zastavit léky.
 2. Bolest v dolních částech se může objevit bez ohledu na cyklus, zvyšuje se močení a naruší se proces defekace. U velkých fibroidů je žena nucena užívat projímadla.

Polypy

Polypy jsou výrůstky sliznice děložní dutiny nebo krční oblasti, které se mohou skládat z různých buněčných složek. Ve většině případů jsou žlázové nebo žlázové se složkami vláknité tkáně..

Polypy se nacházejí v jakékoli oblasti, zatímco data anamnézy nebo predisponujících faktorů nehrají velkou roli.

U některých žen má tento problém mnohonásobný charakter, kdy je v děložní dutině nebo na děložním čípku vidět několik útvarů různých tvarů a velikostí..

U některých osob spravedlivého sexu může být takový obrázek náhodným nálezem při rutinním vyšetření nebo při řešení různých jiných stížností, které nesouvisejí s polypem..

Ale stále častěji je polyp detekován během ultrazvukového vyšetření na pozadí výskytu různých druhů stížností:

 • Nejběžnější z nich je, že menstruace nekončí nebo se krvácení objeví uprostřed cyklu nebo špinění z genitálního traktu. Menstruace může být delší nebo bohatá, po konci na chvíli zůstane mazanice nebo periodické kapky krve.
 • Klinický obraz do značné míry závisí na velikosti léze. V tomto případě byste měli vědět, že kromě stížnosti, že menstruace nekončí, může být bolest v podbřišku tažného charakteru nebo opakující se nepohodlí.

Hormonální antikoncepce

V moderní době rozvoje farmaceutického průmyslu a gynekologie se stále více žen rozhoduje používat hormonální antikoncepci jako metodu prevence těhotenství..

Pouze odborník si může vybrat správnou drogu s přihlédnutím k hormonálnímu pozadí a přítomnosti doprovodných patologií.

Preferovanou metodou, kterou jsem zkoumal před výběrem hormonálních látek, je studium hormonálního profilu. Na základě toho můžete zvolit požadovanou dávku hormonu.

Vlastnosti menstruace při užívání hormonálních léků:

 1. Za normálních okolností se na pozadí hormonálních léků snižuje objem měsíčních ztrát krve, snižuje se bolestivý syndrom a další nepříjemné příznaky charakteristické pro menstruační syndrom..
 2. Ale při nesprávném výběru léku, nestabilitě hormonálního pozadí může dojít k takovému problému, období nekončí. Jejich povaha může být průlomová, nebo nějakou dobu po předpokládaném konci bude mazanice nadále vynikat. Falešný je hnědé barvy a není doprovázen bolestí, nepohodlí a malátností. To je do značné míry způsobeno neúčinností činidla a jeho patologickým účinkem na reprodukční systém. Doporučuje se důkladné vyšetření s možným použitím jiného hormonálního přípravku.

Maligní proces

To je jeden z nejnebezpečnějších důvodů, proč vaše menstruace nekončí ve správný čas. Krvácení může nastat buď spontánně, nebo se zhoršujícími se příznaky v průběhu času.

Průměrný věk projevu takového obrazu je jiný. Stále více mladých žen čelí malignímu procesu v orgánech reprodukčního systému.

Nemoc se může projevit:

 • Porušení obecného blahobytu;
 • Obtížnost tolerovat fyzickou aktivitu;
 • Postupný rozvoj slabosti a malátnosti;
 • Dochází k porušení povahy menstruace, budou delší a nepravidelné, doprovázené velkým oddělením krve.
 • V pokročilých případech lze sraženiny s nepříjemným zápachem a nerovnoměrnou konzistencí oddělit krví. Může být obtížné zastavit menstruaci, s touto stížností se žena může poradit s lékařem.

Ve většině případů, kdy menstruace nekončí, je nutné hledat maligní proces v děložní dutině nebo na děložním čípku; v oblasti vaječníků jsou tyto příznaky méně časté.

Nemoci štítné žlázy

Problém onemocnění štítné žlázy je rozšířený. Nepříznivé faktory prostředí, podvýživa, která obsahuje malé množství jódu, mohou ovlivnit její stav dědičné faktory.

U blízkých příbuzných, mezi mnoha ženami, lze detekovat patologii štítné žlázy. Průměrný věk, ve kterém je detekována patologie, je 20-35 let. Je třeba poznamenat, že téměř veškerá menstruace je nepravidelná..

Bude to záviset na typu patologie, nejčastějších možnostech, které ovlivňují povahu menstruace:

 • Nedostatek funkce štítné žlázy. Může dojít k porušení povahy menstruace, jsou náchylné ke zpoždění, po kterém nemusí dlouho skončit.
 • Mít nodulární hmotu, která produkuje hormony.
 • Autoimunitní poškození tkáně. Vaše období často nekončí včas a mohou být bohatší než obvykle.
 • Maligní proces. V případě maligního procesu je menstruace naprosto nepravidelná, závažnost závisí na úrovni poškození.

Endometrióza

Běžná patologie žen v reprodukčním období, ve které je živý klinický obraz. Endometrióza se projevuje častěji u žen ve věku 30-45 let.

Závažné příznaky se projevují v děložní formě endometriózy nebo adenomyózy. To je způsobeno postupnou destrukcí svalové vrstvy dělohy a zarůstáním sliznice děložní dutiny do ní.

Bez ohledu na menstruaci, ale zejména ve druhé fázi cyklu, je třeba poznamenat:

 • Bolest při pohlavním styku.
 • S postupujícím problémem se menstruace prohlubuje. Několik dní před a několik dní po menstruaci se z genitálního traktu objevuje hnědý výtok různé intenzity. Lze na ně pohlížet, jako by menstruace nekončila..
 • Stav pacienta se mění, je nervózní, má silnou únavu, slabost atd..
 • Spolu s porušením povahy menstruace se objevuje další problém - neplodnost..

Pozitivní prognóza tohoto problému bude s postupem procesu méně pozitivní..

Patologie oběhového systému

Existuje mnoho možností pro vývoj patologického procesu. Dívka nebo žena si často nemusí být vědoma zdravotních problémů. Velké množství problémů se objevuje spontánně po nástupu první menstruace.

Příznaky:

 • Objevuje se velké množství výtoku z genitálního traktu, které je doprovázeno poruchou vědomí, sníženou tolerancí zátěže, závratě, slabostí.
 • Kůže zbledne.
 • Povaha výtoku je jasně červená, jsou tekuté a zřídka mají sraženiny.

Léčba je v tomto případě velmi obtížná, zvláště pokud dívka není sexuálně aktivní..

Stres

Negativní dopad různých environmentálních faktorů ovlivňuje nejen stav nervového systému, ale také fungování pohlavních orgánů, často vede k tomu, že období nekončí.

Častěji k tomu dochází u takových projevů, jako je depresivní stav, fenomén apatie, zvýšená únava atd. Právě tyto projevy vedou k prudkému vyčerpání obranyschopnosti těla, vyjádřenému ztrátou vitamínů a minerálů.

Výsledkem je, že žena zaznamenává obecné porušení menstruace, zvýšení jejich bolestivosti, pak nekončí.

Proč je prodloužená menstruace nebezpečná??

Dlouhá období mohou být spojena nejen s projeveným nepohodlí, ale také s ohrozením života a zdraví ženy..

Chcete-li to provést, měli byste vědět, že menstruace může způsobit narušení pohody, projevující se slabostí, závratě, prudkou ztrátou síly atd., Ale tímto způsobem ztráta krve vede k těžké anémii a možnému rozvoji poruchy srážení krve.

Musím navštívit lékaře?

Při prvních projevech, že menstruace je narušena v rytmu (mohou skončit a začít znovu za týden) nebo nekončí, měli byste vyhledat pomoc od odborníka.

Proto musí žena nejprve navštívit gynekologa. Pokud je zjištěna souběžná patologie, bude nutná pomoc souvisejících odborníků.

Co dělat s prodlouženým krvácením?

V případě, že v současné době není možné navštívit odborníka, ale menstruace se nezastaví, můžete použít takové metody zastavení menstruace jako jednorázový příjem hemostatických látek, kyseliny tranexamové nebo etamsilatu.

Určitě byste měli vědět, že by neměly být používány žádné hormonální prostředky pro menstruaci, které nekončí. Co nejdříve byste měli kontaktovat lékařskou instituci.

Léčba

Drogy

Výběr léků v případě, že menstruace nekončí, je záležitost docela nebezpečná a zároveň zodpovědná.

Proto může problém vyřešit pouze kvalifikovaný odborník, který nejprve zjistí problém menstruace a teprve na základě výsledků laboratorních a instrumentálních výzkumných metod zvolí taktiku léčby.

Nejprve by měla být farmakoterapie zaměřena na odstranění hlavní příčiny poruch menstruace:

 • To může být užívání léků k léčbě štítné žlázy nebo jiných hormonů v těle..
 • V případě endometriózy těla dělohy mají dobrý účinek gestageny nebo orální antikoncepce s gestagenním účinkem.
 • U fibroidů není účinek farmakoterapie vysoký, proto mohou léky jen v malé míře ulevit ženě od skutečnosti, že její období nekončí. Může to být takový prostředek k zastavení menstruace, jako je kyselina tranexamová nebo etamsylát..
 • Ve stresové situaci můžete do své stravy zahrnout sedativa, zejména na rostlinné bázi. Může to být matka, valerián atd..
 • U polypů je menstruace obtížně eliminovatelná léky..

Lidové léky

Existuje poměrně málo lidových prostředků, pokud vaše menstruace nekončí..

Častěji se jedná o bylinné přípravky, jejichž mechanismus účinku je zaměřen na ovlivnění oběhového systému:

 • Mezi účinnými a nejoblíbenějšími prostředky se vyznačuje kopřiva. Tato rostlina má díky vitaminu K obsaženému ve složení silný hemostatický účinek. Kopřiva se užívá orálně jako odvar během menstruace. Výsledkem je, že objem a doba trvání jsou rychle sníženy. Ale taková rostlina má při přijímání řadu kontraindikací a upozornění. Je nutné konzumovat kopřivu během menstruace ne déle než 7 dní, jinak může dojít k hyperkoagulabilitě nebo trombóze, což vede k ohrožení života.
 • Odvar z přesličky pomáhá vyřešit problém, když vaše menstruace nekončí. Někdy se přeslička připravuje ve formě tinktury. Doba trvání léčby je v průměru jeden měsíc, někdy se může doba prodloužit.
 • V malé míře zvládá problém menstruace, která nekončí odvarem nebo mátou.
 • Viburnum se používá méně, i když je jasně viditelný jeho hemostatický účinek.

Prevence

Porušení menstruačního cyklu, které se projevuje tím, že menstruace nekončí, lze snadno kontrolovat a po celý život přijímat opatření zaměřená na prevenci jejich výskytu.

K tomu je třeba dodržovat několik základních bodů:

 • Žena by měla dobře jíst a dodržovat režim práce a odpočinku.
 • Odstraňte ze života těžkou fyzickou aktivitu a těžké zvedání.
 • Zodpovědně přistupujte k tvorbě potomků. Pokud v blízké budoucnosti nechcete mít děti, musíte kontaktovat odborníka, který vám vybere optimální antikoncepční pilulky. Neukončujte těhotenství, chraňte se během sexu, vyvarujte se nekontrolovaného neoprávněného užívání hormonálních léků.
 • Nezneužívejte léky, které mohou ovlivnit stav oběhového systému.
 • Pravidelně navštěvujte gynekologa, a je-li to nutné, další odborníky, sledujte pravidelnost menstruace a při prvních projevech, když nekončí, vyhledejte lékařskou pomoc a neléčte se.

Menstruace nekončí: jaký je důvod

Pokud žena nedokončí menstruaci, je to důvod k obavám. Někdy prodloužené krvácení naznačuje patologii. Ale delší období může být také rysem ženského těla..

Jak by měl menstruační cyklus probíhat normálně?

Menstruační cyklus trvá od 21 do 35 dnů. Od těchto indikátorů se mohou vyskytnout odchylky za 2–3 dny. Délka cyklu se může lišit v závislosti na jednotlivci. Je rozdělena do několika fází:

 1. Od 1. dne dochází u žen ke snížení hormonální aktivity, což má za následek odmítnutí epiteliální tkáně dělohy. Jedná se o sliznici, která je určena k implantaci vajíčka po oplodnění. Jinak začne odmítat.
 2. Během folikulární fáze stimuluje hypofýza (zaoblená formace nacházející se na povrchu dolní části mozku) produkci hormonu. Pod vlivem této látky ve vaječnících začíná proces produkce folikulů (složek vaječníku), určených ke zrání vajíčka.
 3. Během luteální fáze se estrogeny stávají vysoce aktivními. Toto je název skupiny ženských steroidních hormonů. V důsledku tohoto procesu stoupá obsah LH v krvi, který je zodpovědný za nástup ovulace..
 4. Postovulační fáze je charakterizována zvýšením koncentrace hormonu progesteronu, který připravuje děložní dutinu pro připojení vajíčka.
 5. Ke snížení produkce hormonů dochází při absenci početí. Děložní epitel exfoliuje a vystupuje ve formě krvavého výtoku.

Menstruace by měla trvat 3, 4, 5 nebo 6, 7 dní. Prodloužené období může naznačovat rozvoj patologie..

Nebezpečí dlouhodobého krvácení

Trvání menstruace by mělo být přísně kontrolováno, protože prodloužené krvácení u ženy snižuje hladinu železa v krvi a zvyšuje pravděpodobnost vzniku anémie.

To negativně ovlivňuje pohodu a vede k závratím, ospalosti, chronické únavě a zvýšené podrážděnosti. Anémie může také vyvolat plicní nebo koronární nedostatečnost a hemoragický šok.

Pokud menstruace trvá déle než předepsané období, často se objevují nemoci urogenitálního systému. Při významné ztrátě krve může být nutný chirurgický zákrok.

V případě dlouhodobého výtoku by se žena měla poradit s odborníkem. Pokud vaše menstruace trvá dlouhou dobu, pouze lékař bude schopen zjistit příčinu takové odchylky a předepsat nezbytnou terapii. Prodloužené vylučování může být známkou potratu, mimoděložního těhotenství nebo malignity. Jak odlišit potrat od menstruace, přečtěte si článek na odkazu.

Běžné příčiny prodlouženého období

Trvalá menstruace má v určitých případech fyziologické důvody:

 1. Ztráta váhy.
 2. Nadváha.
 3. Stres.
 4. Zvýšená fyzická aktivita.
 5. Měnící se klimatické podmínky.
 6. Dědičný faktor.
 7. Porušení reprodukčních orgánů.
 8. Nedostatek živin může způsobit, že vaše menstruace bude pokračovat.
 9. Zranění.
 10. Intoxikace v důsledku požití velkého množství alkoholu, psychotropních látek nebo nikotinu. Zjistěte, proč byste neměli během menstruace pít.
 11. Ukončení těhotenství nebo porodu, protože odpadní produkty plodu a zbývající fragmenty placenty jsou odstraněny z těla.
 12. Zavedení cyklu u dívek.
 13. Období před menopauzou. Dlouhá období po 40 nebo 45 letech mohou být způsobena posledním obdobím.

Chcete-li zjistit, jaký je důvod, proč menstruace trvá 8 nebo 9 dní, je schopen pouze gynekolog. Příliš dlouhé krvácení může také nastat v důsledku patologických faktorů:

 1. Dysfunkce hormonů.
 2. Porucha srážení krve.
 3. Užívání hormonální antikoncepce - důvodem pro delší období může být, že některé léky nejsou pro ženu vhodné.
 4. Vývoj adenomyózy.
 5. Novotvary v malé pánvi, benigní nebo maligní. Myoma k nim také patří. Vývoj tohoto nádoru je pomalý. Může však způsobit, že menstruace bude delší než předepsané období..
 6. Vzhled polypu.
 7. Porušení koncentrace látek produkovaných štítnou žlázou.
 8. Použití nitroděložního tělíska.

Pokud je menstruace rozmazaná a nekončí, měl by být problém nahlášen lékaři.

Pokud jsou těžké období déle než týden

Menstruace trvající déle než 7 dní se obvykle považuje za odchylku. Ale takový výtok není vždy patologie. Mohou být považovány za normu s dědičným faktorem, užívání hormonálních léků, změny související s věkem, po porodu.

Starší ženy

U některých žen před menopauzou vyvstává otázka: co dělat, je mi 45 let a menstruace mi trvá 10 dní?

V tomto okamžiku dochází ke změnám v cyklu v důsledku snížení estrogenu. První projevy menopauzy jsou často doprovázeny prodlouženým a hojným výtokem..

To je normální, ale návštěva gynekologa stále stojí za to. Váš lékař vám pomůže zjistit, proč vaše období před menopauzou trvá déle než obvykle a nepřestávají. Koneckonců, prodloužené krvácení ve věku 45 nebo 47 let může naznačovat porušení.
Obzvláště je třeba být opatrný, když po několika měsících zpoždění došlo k hojnému vypouštění. Pak musí být vzácné, objeví se mazanice. Váš cyklus se stává nepravidelným a menstruace se zastaví.

Juvenilní období

Porušení cyklu u dívek je spojeno s nestabilitou hormonálních látek. V této situaci se rodiče obávají, co dělat, pokud období dospívání trvá déle než 10 dní a nekončí. K vyřešení tohoto problému je nutné konzultovat s odborníkem. Při absenci léčby v budoucnu může mít teenager onemocnění polycystických vaječníků. Při prvních známkách nemoci musíte navštívit lékaře, který vám řekne, co dělat, pokud má teenager menstruaci déle než týden.

I přes fyziologickou povahu uvedených důvodů se doporučuje co nejdříve konzultovat gynekologa, bez ohledu na množství výtoku.

Jak dlouho mají dospívající dívky? Normální období by nemělo přesáhnout týden. Pokud vaše menstruace trvá déle než 7 dní, ale není hojná, může být příčinou endometrióza - patologická proliferace endometria.

Vaše menstruace trvá dva nebo tři týdny

Měsíční období trvající dvacet dní také vznikají z patologických nebo fyziologických důvodů. Tato doba menstruace je důvodem k návštěvě lékaře. Je nutné, aby žena provedla následující diagnostické postupy:

 • obecná kontrola;
 • kolposkopie;
 • bakteriologická diagnostika;
 • hysteroskopie;
 • ultrazvukový postup;
 • MRI břicha;
 • krevní test;
 • šmouhy.

Na základě výsledků vyšetření určí odborník léčbu. Ale co když doba trvá déle než 10 dní a zdraví ženy jí neumožňuje navštívit kliniku? Vyhledejte pomoc v nouzi. Před příchodem specialistů byste měli zaujmout vodorovnou polohu. Nohy by měly být nad tělem.

Chcete-li zastavit děložní krvácení, je třeba na 15 minut aplikovat studený obklad na břicho. Doporučuje se častěji pít tekutiny. Pokud je krvácení velmi znepokojené, je nutné zastavit hemostatickým lékem. Při užívání vazodilatačních léků je nutné, aby je žena přestala užívat. Tyto prostředky mohou zvýšit krvácení..

Menstruace, trvající 8, 9 nebo více dní, vyvolává nitroděložní tělísko. Chcete-li zastavit menstruaci, musíte zvolit jinou metodu antikoncepce.

K těmto následkům vede také hormonální narušení, ke kterému často dochází v důsledku porodu nebo chirurgické léčby gynekologických onemocnění. A také důvody, proč jsou 3 týdny menstruace, jsou příprava těla na menopauzu. V období po porodu se cyklus obnoví o 3-4 měsíce.

Co dělat, pokud vaše menstruace pokračuje a trvá měsíc

S takovou dobou krvácení se nemůžete léčit sami. Ženy se zajímají o to, zda je možné během menstruace navštívit gynekologa. V případě delšího období je vhodná návštěva lékaře. Doma můžete užívat léky na zastavení krvácení. Ale pak musíte určitě kontaktovat lékařskou instituci. V případě potřeby zavolejte sanitku.

Terapii by měl předepisovat lékař, který vysvětlí, jak zastavit menstruaci, pokud neskončí. Provádí se předběžná diagnóza, která umožňuje specialistovi identifikovat příčinu, která problém vyvolala.

Příčiny dlouhých období jsou také stanoveny standardním vyšetřením. Pokud má lékař podezření na patologický vývoj buněk, předepíše biopsii a cytologické vyšetření. Infekce jsou diagnostikovány analýzou PCR.

Léčba drogami

Co dělat, pokud vaše menstruace trvá 12, 13, 15 dní a jaké léky máte užívat, lékař vám pomůže s rozhodnutím. Chcete-li je ukončit, jmenujte:

 1. Vicasol se injikuje intramuskulárně po dobu 3-4 dnů po sobě, každý po 10 miligramech. Pokud jeden kurz nestačí, můžete podstoupit opakovanou léčbu po čtyřdenní přestávce..
 2. Duphaston se užívá 10 mg dvakrát denně po dobu pěti nebo sedmi dnů.
 3. Tranexam - 2 tablety třikrát denně po dobu 4 dnů. Před nástupem menstruace by se lék neměl užívat..
 4. Dicinon je nejsilnější lék na zastavení krvácení. Užívá se ve 3-4 dávkách 10-15 mg / kg tělesné hmotnosti denně během jídla..

Krvácení zastavují antikoncepční přípravky Jess, Yarina, Janine, Marvelon, Trikvilar, Tregol, Femoden a Rigevidon, které vypijí 1 tabletu denně. Pokud užíváte hormonální antikoncepci, řekněte to svému lékaři. Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, je vhodné drogu pozastavit..

Ukončení menstruace u dívek usnadňují hormonální antikoncepce s malým obsahem estrogenové složky (35 μg v 1 tabletě), které se nazývají nízkodávková antikoncepce. Jakýkoli lék by však měl být užíván pouze po konzultaci s lékařem, který určí požadovaný název léku a kolik ho bude užívat..

Co když vaše menstruace trvá 20 dní? V takovém případě nemůžete odmítnout lékařskou péči..

Terapie lidovými prostředky

Když menstruace trvá 11, 20 dní nebo celý měsíc, můžete se obrátit na tradiční medicínu. Léčba těmito látkami je ale pomalejší. A taková terapie by měla být výhradně podpůrná..

Použití lidových metod k zastavení krvácení musí být dohodnuto s gynekologem.

Pro zastavení menstruace lze pro tyto účely použít následující recepty:

 1. Nalijte březové listy vroucí vodou a nechte působit 7-8 hodin. Pijte 75 ml třikrát denně.
 2. Druhá tinktura je vyrobena z křídlatky, kořene kozlíku lékařského, bílého jmelí a pastýřské kabelky. Všechny přísady musí být užívány ve stejném množství. Sbírka se nalije do 500 ml vroucí vody a trvá 15 minut, poté se přidá 1 litr vody a přivede se k varu. Poté je produkt filtrován a spotřebován dvakrát denně. 100 ml stačí na jednu dávku.
 3. Pokud je vaše menstruace rozmazaná po dlouhou dobu, vařte 200 ml vody, nalijte 30 g kopřivy a po hodině ji začněte užívat 3x denně.
 4. Když menstruace trvá dlouho, vezměte 25 g řebříčku, pastýřské kabelky a postavte kořen cinquefoil, přidejte do této sbírky, řekněme to léčivé, 10 g dubové kůry, zalijte horkou vodou, přiveďte k varu a vezměte 1 polévkovou lžíci. l. 2 krát brzy ráno před jídlem. Krvácení musí přestat.
 5. Tinktura z vodního pepře pro těžká období pomáhá snížit intenzitu výtoku a zastavit krvácení.

Výhodou lidových receptů je absence vedlejších účinků..

Preventivní opatření

Následující pokyny mohou pomoci zabránit narušení cyklu. Neunavujte se těžkými břemeny. Do stravy přidávejte potraviny obsahující železo, kyselinu listovou a vitamin C. Tyto látky mají příznivý účinek na krevní oběh. K tomu použijte:

 • paprika;
 • kiwi;
 • citrus;
 • černý rybíz;
 • brambory vařené v kůži;
 • hovězí, jehněčí, kuřecí, krůtí;
 • plody moře;
 • vejce;
 • ořechy;
 • játra;
 • zelenina;
 • luštěniny.

Sledujte svou tělesnou hmotnost, protože obezita negativně ovlivňuje cyklus. Menstruace se může objevit nepravidelně. Omezte příjem kávy a alkoholických nápojů, které mají negativní dopad na zdraví. Tyto špičky je vhodné dodržovat až do konce vypouštění..

Když nastane problém, ženy často hledají řešení na internetu. Návštěvou tematického fóra nebo přečtením článku najdete užitečná doporučení. Neměli byste však úplně důvěřovat komentářům a informacím z webu. Koneckonců, lidé, kteří mají daleko od medicíny, mohou poradit. Pouze kvalifikovaný odborník může odpovědět na otázku, proč menstruace trvá celý měsíc.

Menstruace nekončí na dlouhou dobu: co dělat?

Je to už třetí týden. Nic takového se předtím nestalo. Všechno to začalo včas, ale z nějakého důvodu menstruace dlouho nekončí: šmouhy a šmouhy - není jasné, co se děje.

Prodloužená menstruace je nepříjemným příznakem.

Prodloužené postmenstruační krvácení

Všechno jako obvykle. Kritické dny začaly ve správný čas. Měly skončit za 4 dny, ale 5., 6. a 7. den vše pokračovalo. Nechť to není tak hojné jako během menstruace, ale neusnadňuje to: když to neustále rozmazává krví, je to ještě horší, protože není jasné, co se děje. Ano, a je to nepříjemné. A brání vám žít obyčejný život.

Pokud poprvé v životě vaše období nekončí po dlouhou dobu, musíte navštívit lékaře - možná nic vážného, ​​jen porušení cyklu, ale docela realisticky je to první příznak jedné z ženských nemocí.

Menstruace nekončí dlouho: jaký je důvod?

Ve skutečnosti, pokud menstruace nekončí po dlouhou dobu, jedná se o děložní krvácení spojené s menstruací a vznikající na pozadí následujících faktorů:

 • Jednorázová akutní stresová situace (v životě ženy se stalo něco extrémně nepříjemného-emocionálního);
 • Nadměrná fyzická aktivita během posledního měsíce;
 • První projev funkčních nebo organických onemocnění v oblasti vnitřních pohlavních orgánů (děložní myomy, endometrióza, polyp v cervikálním kanálu nebo v oblasti dělohy, hyperplazie endometria, ovariální cysta);
 • Zhoršení z chronické jaterní patologie;
 • Výskyt endokrinních onemocnění;
 • Exacerbace chronického zánětu v děložních přídavcích;
 • Užívání léků, které ovlivňují systém srážení krve;
 • Rychlý přírůstek hmotnosti s tvorbou obezity;
 • Cévní poruchy spojené s vysokým krevním tlakem.

Pokud ženská období nekončí po dlouhou dobu ve věku 45-50 let, může to být první známka blížící se menopauzy. V každém případě, pokud máte problémy s cyklem, bylo by lepší vyhledat příčinu tohoto problému se svým lékařem..

Co dělat s prodlouženým obdobím?

Pokud se nemůžete okamžitě dostat k lékaři, je lepší začít s ultrazvukovým skenováním. Ultrazvukové vyšetření transvaginální sondou pomůže odpovědět na otázku, proč menstruace nekončí po dlouhou dobu, ale pouze v případech, kdy je důvodem gynekologické problémy.

Nemůžete se uklidnit, pokud je na ultrazvuku vše v pořádku: společně s lékařem musíte pokračovat ve vyšetření. V případě potřeby budete muset navštívit nejen gynekologa, ale také terapeuta, endokrinologa a chirurga.

Pokud se po úplném vyšetření nic neodhalí, jedná se o porušení cyklu funkční povahy: lékař předepíše pilulky, které zastaví krvácení z pochvy.

Pokud jsou zjištěna ženská onemocnění, endokrinní patologie nebo onemocnění vnitřních orgánů, bude nutné použít léčbu předepsanou odborníkem: po odstranění problému se menstruace normalizuje.

Prodloužené řídké krvácení, které pokračuje i po včasné menstruaci, se týká krvácení během menstruace: je nutné zjistit příčinu a udělat vše pro to, aby se podobným problémům v budoucnu zabránilo. Zvláště musíte být pozorní k ženám starším 40 let s nepravidelnou menstruací..

Proč menstruace nekončí, důvody, co dělat, jak zastavit menstruaci

Příčiny prodlouženého období, příčiny prodloužené menstruace

Někdy menstruace (menstruace) pokračuje po skončení předepsaného období.

Typická doba menstruace je 3 dny až týden, ale malé procento žen v plodném věku má menstruaci delší, než se očekávalo..

Abyste pochopili, jaké mohou být příčiny menstruačních nepravidelností, musíte vyhledat pomoc od lékaře. Příčinu takového porušení může určit pouze lékař, proto se po delší dobu nedoporučuje odložit návštěvu gynekologa v naději, že problém bude vyřešen sám.

Příčiny prodloužené menstruace, proč menstruace trvá tak dlouho

Ženy si vždy neuvědomují, jaké mohou být dlouhodobě fyziologické a psychologické důvody, proč menstruace trvá dlouho. Ne všechny ženy chápou, co je to prodloužená menstruace, nevědí, jak odlišit obvyklé hojné výtoky od děložního krvácení a obecně jakou menstruaci, kterou menstruaci lze nazvat hojnou. Největší nebezpečí pro ženy představují 2 typy menstruačních nepravidelností:

 • Příliš intenzivní období (více než 150 ml denně).
 • Prodloužená menstruace.

Pokud menstruace trvá velmi dlouho a pokud je menstruace nejen prodloužená, ale také extrémně intenzivní, měli byste si ihned domluvit schůzku s lékařem, protože to ohrožuje život a zdraví ženy.

Existuje mnoho důvodů pro vznik dlouhých období, kdy je menstruace velmi dlouhá nebo menstruace trvá déle než předepsané období. Níže jsou uvedeny nejčastější důvody vzniku dlouhých období, kdy období dlouho nekončí. Proč tedy období nekončí, v drtivé většině případů dochází k prodloužené menstruaci kvůli:

 • mimoděložní těhotenství nebo potrat (v tomto případě krev vytéká sraženinami a je doprovázena silnou bolestí);
 • důvodem velmi dlouhých a dlouhých období je důsledek lékařského potratu;
 • prudká změna klimatických pásem může také vést k tomu, že menstruace bude trvat déle než obvykle;
 • psychické přepětí může vést nejen ke zpoždění menstruace, ale také se může stát jedním z důvodů, proč menstruace dlouho neskončí;
 • instalace nitroděložního tělíska (nitroděložní tělísko, které vyvolává hojné a dlouhodobé období, musí být okamžitě odstraněno);
 • užívání hormonální antikoncepce může v některých případech vést ke zpoždění menstruace, ale k vzhledu velmi dlouhé menstruace, kdy bude menstruace trvat velmi dlouho (v tomto případě by měla být hojná a prodloužená období projednána s ošetřujícím gynekologem, který je předepsal);
 • hormonální nerovnováha způsobená přirozenými příčinami (porod, menopauza atd.);
 • dysfunkce štítné žlázy;
 • krevní onemocnění někdy vedou k výskytu tak nepříjemného příznaku jako velmi dlouhá období;
 • adenomyóza (invaze endometria do svalových stěn dělohy);
 • polypóza dělohy může být důvodem, proč menstruace nekončí;
 • děložní myomy (benigní formace, charakterizovaná silným a prodlouženým krvácením, vznikajícím, včetně během intermenstruačního období);
 • maligní výrůstky v děloze se někdy stávají důvodem, proč menstruace nekončí.

Výše uvedené důvody, že menstruace nekončí včas, jsou nejčastější, ale to neznamená, že příčinou dlouhého vaginálního výtoku nemohou být jiné fyziologické nebo patologické důvody. Čím dříve bude provedeno vyšetření pacientky s prodlouženou menstruací a budou provedeny nezbytné testy, aby se zjistila příčina této odchylky, tím účinnější bude léčba. Proto při prvních známkách prodloužené menstruace byste měli okamžitě kontaktovat svého lékaře.

Prodloužená menstruace: hrozby a rizika

Vždy je velmi důležité si uvědomit, jaké příčiny prodloužených období mohou být zdraví škodlivé a které z nich mohou mít určité riziko pro zdraví ženy. Pokud menstruace trvá déle než předepsané období (8 dní nebo více), je klasifikována jako odchylka, která představuje ohrožení života a zdraví ženy. Pokud menstruace nekončí a žena neví, jaké mohou být příčiny prodloužených období a jak mohou být nebezpečné pro ženské tělo, měla by žena vědět, že nebezpečí této odchylky je, že:

 • prodloužená a hojná ztráta krve vyvolává prudký pokles hladiny železa v těle, což vede k rozvoji anémie (anémie);
 • může signalizovat přítomnost mimoděložního těhotenství, potratu nebo latentní onkologie;
 • k jeho odstranění může být nutný chirurgický zákrok, který v tomto případě trvá hodiny, protože neustálé krvácení postupně oslabuje tělo ženy.

V případě prudkého zhoršení pohody v důsledku delšího období byste neměli ztrácet čas schůzkou s odborníkem, musíte okamžitě zavolat sanitku.

Co může být, pokud je vaše menstruace velmi dlouhá?

Trvání krvácení během menstruace není delší než 7 až sedm dní, jinak může poškodit tělo. Většina žen ani nepředpokládá, že dlouhodobá období mohou být extrémně nebezpečná; na jejich pozadí vznikají takové zdravotní problémy, jako jsou:

 • V přítomnosti těhotenství a děložního krvácení existuje vysoká pravděpodobnost potratu;
 • Dochází k těžké ztrátě krve. To se často pozoruje, když se zvyšuje nejen doba trvání menstruace, ale také jejich objem. Často se stávají hojnými a hustými..

Jaké je nebezpečí prodloužené menstruace?

V některých případech se za přítomnosti tohoto druhu patologie neobejde bez chirurgického zákroku, často je to nutné v extrémně pokročilých případech, kdy se žena obrátila na gynekologa velmi pozdě. V případě prodlouženého krvácení existuje vysoká pravděpodobnost přítomnosti různých závažných patologických stavů, včetně zvýšení velikosti děložních myomů nebo onkologických nádorů. Pokud vaše menstruace trvá déle než sedm dní a nekončí, musíte nejprve kontaktovat gynekologa, který provede vyšetření a předepíše nezbytnou léčbu v závislosti na diagnóze. Menstruační cyklus může být také narušen na pozadí různých poruch v těle. Prodloužené a silné krvácení během menstruace se nazývá meroragie..

Obecné informace o menstruaci (menstruace)

Biorytmy sexuálně zralé ženy jsou naladěny na početí a nesou potomky. Během určité doby potřebné pro zrání vajíčka se tělo připravuje na možné početí vytvořením další vrstvy endometria v děloze.

Pokud nedojde k oplodnění, pak přirozený proces odmítnutí mrtvého vajíčka spolu s vrstvou endometria začíná krvácením z dělohy - menstruací.

U žen bez zdravotních problémů se menstruace vyskytuje každých 28-35 dní a je charakterizována:

 • průměrná doba trvání (nejméně 3 dny, ale ne více než týden), a pokud vaše menstruace trvá 2 dny, pak jsou to příznaky oligomenorey;
 • úplná absence bolesti nebo slabá tažná bolest v dolní třetině břicha;
 • nevýznamná ztráta krve (od 50 do 150 ml, s ohledem na sraženiny a hlen vylučovaný krví).

První menstruace u dívek nastává ve věku 11-13 let. Pokud je dívce již 14 let a její období se neobjevilo, pak jejich nepřítomnost může naznačovat přerůstání panenské blány, což vede k hromadění menstruačního toku ve vnitřní dutině dělohy. Pokud máte podezření na přítomnost této odchylky, měli byste věnovat pozornost doprovodným příznakům:

 • křečovitá bolest;
 • otok dolní třetiny břicha;
 • bolesti dolní části zad vyzařující do ohanbí.

Pokud vyšetření lékařem potvrdí, že panenská blána je přerostlá, je odstraněna chirurgicky, aby se vytvořil otvor pro průchod menstruačního toku. Po lékařském zásahu zpravidla u dospívajících nejsou žádné problémy s menstruací..

Prevence dlouhodobých komplikací

Menstruace je pro tělo silným stresem, proto se během kritických dnů doporučuje ženě:

 • vzdát se sportu;
 • v případě, že menstruace trvá déle než týden, kdy se menstruace nezastaví déle než 7 dní, doporučuje se upravit stravu, s výjimkou kávy, černého čaje, alkoholických nápojů, kořeněných, slaných a tučných jídel a zvýšit spotřebu potravin obsahujících železo (pohanka, červené maso, kuřecí maso, luštěniny, meruňky, sušené ovoce, šípky, dýňová semínka, mořské řasy, houby, kakao, artyčoky, mořské plody, ořechy, citrusové plody, surová rajčata, zelená cibule);
 • pokud se menstruace nezastaví na delší dobu, doporučuje se dodržovat osobní hygienu, umývat se nejméně 3krát denně teplou vodou s dětským mýdlem nebo gelem pro intimní hygienu (nedoporučuje se používat sprchové gely nebo mýdlo na praní, protože narušují přirozenou rovnováhu vaginální mikroflóry) ;
 • pokud vaše menstruace trvá déle než týden, lékaři vám doporučují odmítnout plavat v otevřených nádržích a bazénech (během menstruace se ochranné vlastnosti těla snižují a vodní prostředí vytváří příznivé podmínky pro infekci infekcemi vnitřních pohlavních orgánů);
 • omezit pohlavní styk (pohlavní styk během menstruace může způsobit velkou ztrátu krve);
 • při prodloužené menstruaci je nutné odmítnout se opalovat, navštívit saunu a koupel (vysoké teploty zvyšují objem menstruačního toku).

Dodržování těchto doporučení vám umožní vyhnout se nepříjemným následkům v podobě menstruačních nepravidelností a genitálních infekcí, které může odstranit pouze gynekolog.

Příznaky menstruačních nepravidelností

Délka menstruačního cyklu se u jednotlivých žen liší. Norma se považuje za indikátor 20-35 dnů..

Mezi příznaky, které signalizují přítomnost patologie, patří:

 • úplná absence menstruace s negativním těhotenským testem. A o tom, jaké přípustné období pro zpoždění menstruace lze číst v článku: žádná menstruace, 2, 3, 4, 5 dní nebo 1 týden, žádné měsíční 2 týdny nebo celý měsíc, jaké mohou být důvody;
 • změna intenzity a trvání menstruace bez zjevného důvodu;
 • bolestivé pocity doprovázející proces krvácení;
 • předmenstruační krvácení.

Pokud se vyskytnou výše uvedené příznaky, měli byste okamžitě vyhledat lékaře.

Příznaky a příznaky prodloužené menstruace, které mohou být?

Přítomnost této patologie může být indikována příznaky, jako jsou:

 • Trvání krvácení je více než 7 dní;
 • Za pouhou hodinu je těsnění úplně nasáklé krví, v extrémně obtížném případě musí žena vyměnit několik těsnění za hodinu.

Kromě toho, že menstruace trvá velmi dlouho, v důsledku velké ztráty krve se u ženy objeví následující příznaky:

 • Závrať;
 • Pocit slabosti;
 • Silné bolestivé pocity;
 • Krevní sraženiny spolu s obdobími.

Premenstruační syndrom (PMS)

Téměř polovina žen v plodném věku trpí premenstruačním syndromem charakterizovaným:

 • obecná slabost;
 • bolest hlavy;
 • otok a bolest na hrudi;
 • nespavost;
 • nevolnost, ve vzácných případech zvracení;
 • bolest v srdci.

Přestože premenstruační syndrom není patologie, způsobuje mnoho nepříjemností v důsledku porušení obvyklého životního stylu ženy a zhoršení jejího celkového blahobytu. Chcete-li odstranit příznaky PMS, musíte kontaktovat gynekologa, který zvolí nejoptimálnější léčbu v závislosti na výsledcích testů a vyšetření.

Co když vaše období pokračuje? Co dělat, pokud je vaše menstruace velmi dlouhá?

Časté a časté otázky, ke kterému lékaři se obrátit, pokud vaše menstruace pokračuje a v žádném případě nekončí, co dělat, pokud vám menstruace nekončí na dlouhou dobu. Pokud se vaše menstruace prodlužuje, nedělajte si samoléčbu a ještě více se řiďte radami získanými z internetu. Nástroj, který pomohl někomu z přátel nebo lidí, kteří zanechali komentář na tematickém fóru, může způsobit nenapravitelné poškození zdraví ženy trpící delší dobou, protože v případě jeho použití není zohledněn důvod, který způsobil selhání menstruačního cyklu. Některé stránky mají přímou linku s lékaři různých specialit. Je docela možné se na ně obrátit o pomoc, ale stojí za to zvážit jeden důležitý bod: dobrý odborník může doporučit lék na dočasné zastavení silného krvácení, ale určitě přesměruje na gynekologa, aby objasnil diagnózu a předepsal vhodné léky.

Ženy často neví, co mají dělat, pokud menstruace trvá velmi dlouho, co dělat, když se menstruace nezastaví na dlouhou dobu.

Lidové léky na léčbu delšího období, pokud je období velmi dlouhé

Před použitím alternativních metod léčby se doporučuje poradit se s odborným lékařem. Jakákoli léčba by měla být předepsána lékařem, aby bylo možné najít správné dávkování použitého činidla nebo léčiva, aby byl pacient chráněn před všemi možnými následky nesprávné léčby a vedlejších účinků. Lidové léky na delší dobu zahrnují:

 • odvar z přesličky (1 polévková lžíce. l. nasekané přesličky nalijte 0,5 l horké vody, nechte vývar vyluhovat, napněte a vezměte 1 polévkovou lžíci. l každé 2 hodiny, dokud se krvácení nezastaví);
 • infuze listů malin a lesních jahod, dubové kůry, husy skořápky a řebříčku (všechny složky se odebírají ve stejném poměru (20 gr.), smíchají se do homogenní konzistence, poté 1 polévková lžíce. l. výsledné směsi se nalije sklenicí studené převařené vody a napustí 5 hodin Výsledný vývar se přivede k varu, strácí se 5-7 minut na nízkém ohni a konzumuje se ve stejných dávkách po celý den. Průběh léčby je týden);
 • odvar z pastýřské kabelky, kopřivy a kořenů hořčice (složky nalijte ve stejném poměru vodou a směs nechejte několik hodin vařit. Výsledný nálev vařte na mírném ohni po dobu 30 minut a oslaďte medem. Pijte alespoň litr vývaru denně);
 • infuze vodního pepře (1 polévková lžíce. l. vodní pepř se nalije do 2 šálků vody, výsledná směs se potopí ve vodní lázni po dobu 10-15 minut a poté se infunduje po dobu 45 minut. K vývaru získanému po namáhání přidejte vodu v množství nezbytném k obnovení původního objem směsi před vařením. Vezměte infuzi je nutné na 1 polévkovou lžíci. l 3krát denně po dobu 3-6 měsíců);
 • odvar z pomerančové kůry (kůru ze 6 pomerančů nalijte do 1,5 litru vody a nechte vařit, dokud objem směsi neklesne na 0,5 litru. Napjatý vývar oslaďte 1 polévkovou lžící. l. medu. Vezměte 2 lžíce. l. prostředky 3krát denně půl hodiny před jídlem);
 • tinktura z kořene Potentilla erect (nalít drcený kořen Potentilla s vodkou v poměru 1: 3 a nechat vařit po dobu 2 týdnů. Je nutné začít užívat infuzi týden před nástupem menstruace a pokračovat v pití až do konce kritických dnů. Standardní dávka je 1 polévková lžíce. l. v den před spaním).

Lidové léky na léčbu prodloužené menstruace mohou být účinnou pomocí léků, avšak jejich použití by mělo být bezpodmínečně projednáno s ošetřujícím lékařem, protože u určitých onemocnění může zhoršit pohodu ženy.

Podobné články

Menstruace po dobu jednoho měsíce Menstruační cyklus by měl být za ideálních podmínek pravidelný a stabilní. Každá žena však alespoň jednou v životě čelí jeho selháním. Mladé dívky v přechodném věku...

Zkrácený menstruační cyklus S nástupem menstruačního toku během puberty je dívčí hormonální systém přestavěn a během jednoho až dvou let po menarché je nastolen stálý menstruační cyklus. Každá žena má své vlastní trvání cyklu, ale...

Menstruace trvající 2 dny Menstruace pro ženu je stejně normální jako růst vlasů nebo ztráta mléčných zubů. Každý reprodukční cyklus trvá 25–32 dní, krvácení na začátku obvykle trvá 3–7 dní…

Když jsou polypy nalezeny v děložní dutině, jsou odstraněny. Dříve byla použita pouze kyretážová metoda využívající vakuovou aspiraci. V pokročilých případech byla nutná otevřená operace.